Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 8/2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 649 120 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 162 792 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 51 617 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 105 601 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 329 110 тысяч тенге;
2) затраты – 6 061 350 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 387 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 212 290 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 903 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -518 617 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 518 617 тысяч тенге:
поступление займов – 412 290 тысяч тенге;
погашение займов – 105 903 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 212 230 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.02.2024 № 9/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративного подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;

2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 8/2 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 649 120 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 162 792 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 51 617 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 105 601 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 329 110 мың теңге;
2) шығындар – 6 061 350 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 387 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 212 290 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 903 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -518 617 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 518 617 мың теңге:
қарыздар түсімі – 412 290 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 105 903 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 212 230 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 19.02.2024 № 9/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығынан;
2) облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығынан;
3) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы орналасқан осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;

4) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории села;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбора за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
2) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
3) других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
2) поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории села;
3) платы за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории села.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 1 175 278 тысяч тенге.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2024 год в сумме 634 592 тысяч тенге, в том числе: Архангельский – 31 515 тысяч тенге; Асановский – 23 661 тысяч тенге; Березовский – 43 493 тысяч тенге; Бугровской – 29 400 тысяч тенге; Вагулинский – 53 348 тысяч тенге; Виноградовский – 24 222 тысяч тенге; Куйбышевский – 56 364 тысяч тенге; Кызылжарский – 30 962 тысяч тенге; Лесной – 41 212 тысяч тенге; Налобинский – 26 686 тысяч тенге; Новоникольский – 34 947 тысяч тенге; Петерфельдский – 44 060 тысяч тенге; Прибрежный – 14 055 тысяч тенге; Рассветский – 34 847 тысяч тенге; Рощинский – 40 801 тысяч тенге; Светлопольский – 23 378 тысяч тенге; Соколовский – 42 883 тысяч тенге; Якорьский – 38 758 тысяч тенге.

4) акциздер мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынынан;
5) ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
6) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымнан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымнан);
7) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
8) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
3) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
3) ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 1 175 278 мың теңге жалпы сомадағы субвенциялар көлемі 2024 жылға ескерілсін.
7. 2024 жылы 634 592 мың теңге сомада ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар белгіленсін, оның ішінде Архангельск – 31 515 мың теңге; Асаново – 23 661 мың теңге; Березов – 43 493 мың теңге; Бугровое – 29 400 мың теңге; Вагулино – 53 348 мың теңге; Виноградов – 24 222 мың теңге; Куйбышев – 56 364 мың теңге; Қызылжар – 30 962 мың теңге; Лесной – 41 212 мың теңге; Налобино – 26 686 мың теңге; Новоникольск – 34 947 мың теңге; Петерфельд – 44 060 мың теңге; Прибрежный – 14 055 мың теңге; Рассвет – 34 847 мың теңге; Рощин – 40 801 мың теңге; Светлопольск – 23 378 мың теңге; Соколов – 42 883 мың теңге; Якорь – 38 758 мың теңге.

8. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2024-2026 годы.

8. 2024 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

9. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных бюджетных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2024-2026 годы.

9. 2024 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Аталған бюджеттік кредиттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

10. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2024-2026 годы.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 18 000 тысяч тенге.

10. 2024 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 18 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

1 293
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
302 013
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
205 816
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61 621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 621
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 021
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
600
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
825 907
1
Жилищное хозяйство
398 292
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
398 292
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
12 818
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
205 078
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 300
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
168 096
2
Коммунальное хозяйство
407 700
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
407 700
013
Развитие коммунального хозяйства
4 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
84 973
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
318 727
3
Благоустройство населенных пунктов
19 915
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 915
025
Освещение улиц в населенных пунктах
19 915
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
375 964,8
1
Деятельность в области культуры
83 358
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
83 358
003
Поддержка культурно-досуговой работы
83 358
2
Спорт
39 652
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

1 293
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
302 013
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
205 816
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 621
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 021
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
600
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
825 907
1
Тұрғын үй шаруашылығы
398 292
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
398 292
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
12 818
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
205 078
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
12 300
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
168 096
2
Коммуналдық шаруашылық
407 700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
407 700
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
4 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
84 973
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
318 727
3
Елді-мекендерді көркейту
19 915
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 915
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
19 915
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
375 964,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
83 358
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
83 358
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
83 358
2
Спорт
39 652
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

39 652
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 130
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
38 522
3
Информационное пространство
142 261
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
29 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
113 261
006
Функционирование районных (городских) библиотек
109 447
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
3 814
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
110 693,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
42 692
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29 797
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 895
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
68 001,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
38 175
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
29 826,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139 600,8
1
Сельское хозяйство
52 897
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
52 897
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
46 277
006
Капитальные расходы государственного органа
6 620
6
Земельные отношения
46 365,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46 365,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
46 365,8
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
40 338
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 338
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 338
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных

39 652
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 130
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
38 522
3
Ақпараттық кеңiстiк
142 261
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
29 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
113 261
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
109 447
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
3 814
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
110 693,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
42 692
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 797
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12 895
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
68 001,8
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 175
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
29 826,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
139 600,8
1
Ауыл шаруашылығы
52 897
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
52 897
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 277
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 620
6
Жер қатынастары
46 365,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46 365,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 365,8
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
40 338
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 338
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 338
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу

71 106
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 220
02
Оборона
36 256
1
Военные нужды
19 213
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 213
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 213
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17 043
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 043
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 643
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
664 102
1
Социальное обеспечение
71 194
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 194
005
Государственная адресная социальная помощь
71 194
2
Социальная помощь
528 994
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
528 994
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13 705
006
Оказание жилищной помощи
684
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 893
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 293
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
310 650
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
139 769
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63 914
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 914
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

71 106
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 220
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 220
02
Қорғаныс
36 256
1
Әскери мұқтаждар
19 213
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 213
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 213
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17 043
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 043
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13 643
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 400
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
664 102
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
71 194
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 194
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
71 194
2
Әлеуметтiк көмек
528 994
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
528 994
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13 705
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
684
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 893
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 293
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
310 650
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
139 769
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63 914
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 914
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер