О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. № 710
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 февраля 2015 год № 11
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе
от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. № 710 «О принятии технических регламентов Таможенного союза «О безопасности железнодорожного подвижного состава»,
«О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта»
и «О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта»
изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении
30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии              В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 11
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
1. Перечень стандартов, в результате применения которых
на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности железнодорожного подвижного состава», утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 11)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной
основе обеспечивается соблюдение требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности
железнодорожного подвижного состава»
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
статья 4
ГОСТ 15.902-2014
Система разработки и постановки продукции на производство. Железнодорожный подвижной состав. Порядок разработки
и постановки на производство
2
ГОСТ 22339-88
Тепловозы маневровые
и промышленные.
Типы и основные параметры
3
ГОСТ 22602-91
Тепловозы магистральные.
Типы и основные параметры
4
ГОСТ 27705-88
Тепловозы маневровые мощностью
180 кВт. Основные параметры
и технические требования
5
раздел 4
ГОСТ 26725-97
Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
6
раздел 2
ГОСТ 26445-85
Провода силовые изолированные.
Общие технические условия
7
ГОСТ 10150-2014
Двигатели внутреннего сгорания поршневые.
Общие технические условия
8

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 710 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 11 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссияның Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Жылжымалы теміржол составының қауіпсіздігі туралы", "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенттерін қабылдау туралы" 2011 жылғы 15 шілдедегі № 710 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
Төрағасы В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының 2015 жылғы
3 ақпандағы № 11 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 710 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Жылжымалы теміржол составының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті талаптарының сақталуы қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ 710 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 11 шешімінің редакциясында)
Кеден одағының "Жылжымалы теміржол составының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті талаптарының сақталуы қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағы техникалық
регламентінің элементтері
Стандарт
белгілемесі
Стандарт
атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1
4-бап
МЕМСТ 15.902-2014
Өнімді шығаруға әзірлеу және қою жүйесі. Жылжымалы теміржол составы. Шығаруға әзірлеу және қою тәртібі
2
МЕМСТ 22339-88
Маневрлік және өнеркәсіптік тепловоздар.
Типтер және негізгі параметрлер
3
МЕМСТ 22602-91
Магистральдық тепловоздар.
Типтер және негізгі параметрлер
4
МЕМСТ 27705-88
Қуаты 180 кВт маневрлік тепловоздар. Негізгі параметрлер және техникалық талаптар
5
4-бөлім
МЕМСТ 26725-97
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың төрт осьті әмбебап жартылай вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
6
2-бөлім
МЕМСТ 26445-85
Ажыратылған күш сымдары.
Жалпы техникалық шарттар
7
МЕМСТ 10150-2014
Іштен жанатын піспекті қозғалтқыштар.
Жалпы техникалық шарттар
8

раздел 2
ГОСТ 11928-83
Системы аварийно-предупредительной сигнализации
и защиты автоматизированных дизелей и газовых двигателей.
Общие технические условия
9
ГОСТ Р
53638-2009
Двигатели внутреннего сгорания поршневые.
Общие технические условия
10
пункт 2 статьи 4
ГОСТ 32192-2013
Надежность в железнодорожной технике. Основные понятия.
Термины и определения
11
ГОСТ Р
54504-2011
Безопасность функциональная. Политика, программа обеспечения безопасности. Доказательство безопасности объектов железнодорожного транспорта
12
пункт 4 статьи 4
раздел 2
ГОСТ 12.2.003-91
Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное.
Общие требования безопасности
13
пункт 7 статьи 4
раздел 3
ГОСТ 12.2.007.0-75
Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические.
Общие требования безопасности
14
пункты 4, 7, 12, 13, 22, 24, 42, 43, 46 – 51, 55, 58, 61, 62, 66, 71, 73, 74, 81, 82, 88, 89, 91, 93 и 99, подпункты «а», «б», «г» – «е», «з» – «м», «р», «у» и «ц» пункта 5 статьи 4
СТ РК 2431-2013
Составы пассажирские сочлененного типа, сформированные из вагонов локомотивной тяги с системами пневматической подвески и наклона кузова.
Общие технические условия
15
пункты 4, 7, 9, 12, 13, 22 – 24, 28, 50, 56, 58, 61, 63 и 64, подпункты «б», «в», «ж», «к», «р», «с», «у» и «ф» пункта 5 статьи 4
разделы 3 и 4
ГОСТ Р
51690-2000
Вагоны пассажирские магистральных железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
16
пункты 4, 7, 9, 12, 13, 22 – 24, 28, 42, 43, 44,
46 – 50, 55, 56, 58, 59, 61, 63,
65 – 67, 71, 72, 74 и 75,
подпункты
«а» – «о»,
«р» – «ф»
и «ц» пункта 5
статьи 4
раздел 4
ГОСТ Р
55182-2012
Вагоны пассажирские локомотивной тяги.
Общие технические требования
17
пункты 4, 7, 12, 13, 22, 46, 47, 49, 50, 54, 55, 58, 59 – 63, 94, 96 и 99, подпункты «а» – «м», «р» – «т», «ф» – «ц» и «ш» пункта 5 статьи 4
разделы 4 и 5
ГОСТ 30243.1-97
Вагоны-хопперы открытые колеи
1520 мм для сыпучих грузов.
Общие технические условия
18
разделы 4 и 5
ГОСТ 30243.2-97
Вагоны-хопперы закрытые колеи
1520 мм для перевозки цемента.
Общие технические условия
19
раздел 4
ГОСТ 30243.3-99
Вагоны-хопперы крытые колеи
1520 мм для сыпучих грузов.
Общие технические условия
20
разделы 4 и 5
ГОСТ 10935-97
Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
21
раздел 3
ГОСТ 30549-98
Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм.
Требования безопасности
22
раздел 4
ГОСТ 5973-2009
Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
23

2-бөлім
МЕМСТ 11928-83
Авариялық-ескерту сигнализациясы және автоматтандырылған дизельдер мен газ қозғалтқыштарды қорғау жүйелері. Жалпы техникалық шарттар
9
Р МЕМСТ
53638-2009
Іштен жанатын піспекті қозғалтқыштар. Жалпы техникалық шарттар
10
4-баптың
2-тармағы
МЕМСТ 32192-2013
Теміржол техникасына сенімділік. Негізгі ұғымдар.
Терминдер және айқындамалар
11
Р МЕМСТ
54504-2011
Функционалды қауіпсіздік. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету саясаты, бағдарламасы. Теміржол көлігі объектілері қауіпсіздігінің дәлелдемесі
12
4-баптың
4-тармағы
2-бөлім
МЕМСТ 12.2.003-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдық.
Жалпы қауіпсіздік талаптары
13
4-баптың
7-тармағы
3-бөлім
МЕМСТ 12.2.007.0-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электртехникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
14
4-баптың 4, 7, 12, 13, 22, 24, 42, 43, 46 – 51, 55, 58, 61, 62, 66, 71, 73, 74, 81, 82, 88, 89, 91, 93 және 99-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "г" – "е", "з" – "м", "р", "у" және "ц" тармақшалары
ҚР СТ 2431-2013
Пневматикалық аспасы және шанақтың еңкіш болу жүйелері бар локомотив тартатын вагондардан құрастырылған жалғаспалы типтегі жолаушылар составы.
Жалпы техникалық шарттар
15
4-баптың 4, 7, 9, 12, 13, 22 – 24, 28, 50, 56, 58, 61, 63 және 64-тармақтары, 5-тармағының "б", "в", "ж", "к", "р", "с", "у" және "ф" тармақшалары
3 және 4-бөлімдер
Р МЕМСТ
51690-2000
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдың жолаушы вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
16
4-баптың 4, 7, 9, 12, 13, 22 – 24, 28, 42, 43, 44,  46 – 50, 55, 56, 58, 59, 61, 63, 65 – 67, 71, 72, 74 және 75-тармақтары, 5-тармағының
"а" – "о",
"р" – "ф"
және "ц" тармақшалары
4-бөлім
Р МЕМСТ
55182-2012
Локомотив Тарту күші бар жолаушы вагондары.
Жалпы техникалық талаптар
17
4-баптың 4, 7, 12, 13, 22, 46, 47, 49, 50, 54, 55, 58, 59 – 63, 94, 96 және 99-тармақтары, 5-тармағының
"а" – "м", "р" – "т", "ф" – "ц" және "ш" тармақшалары
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30243.1-97
Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм ашық хоппер вагондар.
Жалпы техникалық шарттар
18
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30243.2-97
Цемент тасуға арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар.
Жалпы техникалық шарттар
19
4-бөлім
МЕМСТ 30243.3-99
Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабулы хоппер вагондар.
Жалпы техникалық шарттар
20
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 10935-97
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың жабулы жүк вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
21
3-бөлім
МЕМСТ 30549-98
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жүкті өзі түсіретін вагондары (думпкарлар).
Қауіпсіздік талаптары
22
4-бөлім
МЕМСТ 5973-2009
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жүкті өзі түсіретін вагондары (думпкарлар). Жалпы техникалық шарттар
23

разделы 4 и 5
ГОСТ 26686-96
Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
24
раздел 4
ГОСТ Р
51659-2000
Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
25
пункты 4, 12, 13, 22 – 24, 27 – 29, 38 – 42, 45 – 49, 50, 55, 58, 59, 60 – 62, 64, 72 – 74, 76, 79, 92 и 95, подпункты «а» – «г», «е» – «л», «м», «о» – «у», «ц» и «ш» пункта 5 статьи 4
разделы 3 и 4
ГОСТ 32216-2013
Специальный железнодорожный подвижной состав.
Общие технические требования
26
пункты 4 и 57,
подпункты «б», «д», «л», «с» и «ц» пункта 5 статьи 4
разделы 4 и 5
ГОСТ 31846-2012
Специальный подвижной состав. Требования к прочности несущих конструкций и динамическим качествам
27
пункты 4, 7, 12,
22, 24, 28 – 34,
38 – 47, 49, 51, 52, 55, 58 – 64, 68 – 70, 72, 73, 74, 76, 78, 79, 80, 92, 93, 95, 96 и 99, подпункты «е»,
«ж», «п» и «у»
пункта 5
статьи 4
разделы 2 – 4
ГОСТ 12.2.056-81
Система стандартов безопасности труда. Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм.
Требования безопасности
28
пункты 4, 7, 12, 14, 74 и 99, подпункты «б», «в», «н», «о», «у» и «щ» пункта 5 статьи 4
СТ РК МЭК
60349-1-2007
Электрическая тяга. Вращающиеся электрические машины для железнодорожного и дорожного транспорта.
Часть 1. Машины, отличные
от машин с двигателями переменного тока, питаемых
от электронного преобразователя
30
пункты 4, 7, 12,
16 и 57,
подпункты
«а» – «в»,
«р» – «т»
пункта 5, подпункты «б»
и «в» пункта 14
статьи 4
раздел 4
ГОСТ 4835-2013
Колесные пары железнодорожных вагонов.
Технические условия
31
пункты 4, 7, 12, 14, 16 и 57, подпункты «а» – «в», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 4
ГОСТ 11018-2011
Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
33
раздел 4
ГОСТ 31847-2012
Колесные пары специального
подвижного состава.
Общие технические условия
32
пункты 4, 7, 12,
14 и 57, подпункты
«б», «в», «р» – «т», пункта 5 статьи 4
разделы 3 – 6
ГОСТ 10791-2011
Колеса цельнокатаные.
Технические условия
33
пункты 4, 7, 12, 14, 16, 57 и 99, подпункты
«б», «р» – «т» пункта 5
статьи 4
раздел 4
ГОСТ 31334-2007
Оси для подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм.
Технические условия
34
ГОСТ 22780-93
Оси для вагонов железных дорог колеи 1520 (1524) мм.
Типы, параметры и размеры
35
ГОСТ 30803-2014
Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия
36

4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 26686-96
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың платформа вагондары. Жалпы техникалық шарттар
24
4-бөлім
Р МЕМСТ
51659-2000
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың цистерна вагондары. Жалпы техникалық шарттар
25
4-баптың 4, 12, 13, 22 – 24, 27 – 29, 38 – 42, 45 – 49, 50, 55, 58, 59, 60 – 62, 64, 72 – 74, 76, 79, 92 және 95-тармақтары, 5-тармағының "а" – "г", "е" – "л", "м", "о" – "у", "ц" және "ш" тармақшалары
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 32216-2013
Арнаулы жылжымалы теміржол составы.
Жалпы техникалық талаптар
26
4-баптың 4 және 57-тармақтары, 5-тармағының "б", "д", "л", "с" және "ц" тармақшалары
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 31846-2012
Арнаулы жылжымалы состав. Көтеруші конструкциялардың беріктігіне және динамикалық сапаға қойылатын талаптар
27
4-баптың 4, 7, 12, 22, 24, 28 – 34,
38 – 47, 49, 51, 52, 55, 58 – 64, 68 – 70, 72, 73, 74, 76, 78, 79, 80, 92, 93, 95, 96 және 99-тармақтары, 5-тармағының "е", "ж", "п" және "у"
тармақшалары
2 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 12.2.056-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жолтабаны 1520 мм электровоздар мен тепловоздар.
Қауіпсіздік талаптары
28
4-баптың 4, 7, 12, 14, 74 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "в", "н", "о", "у" және "щ" тармақшалары
ҚР СТ ХЭК
60349-1-2007
Электрлі Тарту күші бар. Теміржол және жол көлігіне арналған айналмалы электр машиналар. 1-бөлік. Электрондық түрлендіргіштен қуат алатын айнымалы ток қозғалтқыштары бар машиналардан өзгеше машиналар
29
4-баптың 4, 7, 12, 16 және 57-тармақтары, 5-тармағының "а" – "в",
"р" – "т" тармақшалары, 14-тармағының "б" және "в" тармақшалары
4-бөлім
МЕМСТ 4835-2013
Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар
30
4-баптың 4, 7, 12, 14, 16 және 57-тармақтары, 5-тармағының "а" – "в", "р" – "т" тармақшалары
4-бөлім
МЕМСТ 11018-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың Тарту күші бар жылжымалы составының доңғалақ жұптары.
Жалпы техникалық шарттар
31
4-бөлім
МЕМСТ 31847-2012
Арнаулы жылжымалы составтың доңғалақ жұптары.
Жалпы техникалық шарттар
32
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 57-тармақтары, 5-тармағының
"б", "в", "р" – "т" тармақшалары
3 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 10791-2011
Тұтастаптамалы доңғалақтар. Техникалық шарттар
33
4-баптың 4, 7, 12, 14, 16, 57 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
4-бөлім
МЕМСТ 31334-2007
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жылжымалы составына арналған осьтер.
Техникалық шарттар
34
МЕМСТ 22780-93
Жолтабаны 1520 (1524) мм теміржолдардың вагондарына арналған осьтер.
Типтер, параметрлер мен өлшемдер
35
МЕМСТ 30803-2014
Тарту күші бар жылжымалы составтың тарту берілісінің тісті доңғалақтары.
Техникалық шарттар
36

раздел 4
ГОСТ 4728-2010
Заготовки осевые для железнодорожного подвижного состава.
Технические условия
37
ГОСТ Р
52366-2005
Бандажи черновые для локомотивов железных дорог широкой колеи.
Типы и размеры
38
пункты 4, 7, 12, 14 и 57, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 5
ГОСТ Р
55498-2013
Центры колесные катаные
для железнодорожного подвижного состава.
Технические условия
39
пункты 4, 7, 12, 14, 57 и 99, подпункты «б», «р» – «т», пункта 5 статьи 4
раздел 1
ГОСТ 4491-86
Центры колесные литые для подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм.
Общие технические условия
40
пункты 4, 7, 12, 14, 17 и 18 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 32400-2013
Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия
41
пункты 4, 7, 12, 14 и 55, подпункты «б», «в», «ж» и «ч» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 54749-2011
Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава.
Технические требования
и правила приемки
42
пункты 4, 7, 12, 14 и 44, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 32565-2013
Стекло безопасное для наземного транспорта. Общие технические условия
43
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты  «а», «б», «р – т» пункта 5  статьи 4
раздел 5 ГОСТ 9246-2013
Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
44
разделы 4 и 5 ГОСТ Р  55821-2013
Тележки пассажирских вагонов локомотивной тяги. Технические условия
45
пункты 4, 7 и 14, подпункты «а», «б» и «р» пункта 5 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 10527-84
Тележки двухосные пассажирских вагонов магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Технические условия
46
пункты 4, 7 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ Р  51759-2001
Передачи гидродинамические для подвижного состава железнодорожного транспорта. Общие технические условия
47
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «б», «р» – «т», пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 398-2010
Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия
48
раздел 7 ГОСТ 520-2011
Подшипники качения. Общие технические условия
49
ГОСТ 18572-2014
Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия
применяется с 01.07.2015
50
ГОСТ 32769-2014
Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия
применяется с 01.07.2015
51
раздел 4 ГОСТ 1452-2011
Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия
52
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «б», «р» и «т» пункта 5 статьи 4

4-бөлім
МЕМСТ 4728-2010
Жылжымалы теміржол составына арналған осьтік дайындамалар.
Техникалық шарттар
37
Р МЕМСТ
52366-2005
Кең жолтабанды теміржолдардың локомотивтеріне арналған бастапқы құрсаулар.
Типтер мен өлшемдер
38
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 57-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
5-бөлім
Р МЕМСТ 55498-2013
Жылжымалы теміржол составына арналған таптамалы доңғалақты центрлер.
Техникалық шарттар
39
4-баптың 4, 7, 12, 14, 57 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
1-бөлім
МЕМСТ 4491-86
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жылжымалы составына арналған құйылған доңғалақты центрлер.
Жалпы техникалық шарттар
40
4-баптың 4, 7, 12, 14, 17 және 18-тармақтары
4-бөлім
МЕМСТ 32400-2013
Теміржол жүк вагондары арбаларының құйылған бүйір жақтауы мен рессорүсті арқалығы.
Техникалық шарттар
41
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 55-тармақтары, 5-тармағының "б", "в", "ж" және "ч" тармақшалары
Р МЕМСТ 54749-2011
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау қағидалары
42
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 44-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 32565-2013
Жер үсті көлігіне арналған қауіпсіз әйнек.
Жалпы техникалық шарттар
43
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "р – т" тармақшалары
5-бөлім
МЕМСТ 9246-2013
Жолтабаны 1520 мм теміржолдар жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары.
Жалпы техникалық шарттар
44
4 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 55821-2013
Локомотив күшімен тартылатын жолаушылар вагондарының арбалары.
Техникалық шарттар
45
4-баптың 4, 7 және 14-тармақтары, 5-тармағының "а", "б" және "р" тармақшалары
2-бөлім
МЕМСТ 10527-84
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың екі осьті жолаушы вагондарының арбалары.
Техникалық шарттар
46
4-баптың 4, 7 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
6-бөлім
Р МЕМСТ 51759-2001
Теміржол көлігінің жылжымалы составына арналған гидродинамикалық берілістер.
Жалпы техникалық шарттар
47
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
4-бөлім
МЕМСТ 398-2010
Жылжымалы теміржол составына арналған бастапқы құрсаулар. Техникалық шарттар
48
7-бөлім
МЕМСТ 520-2011
Теңселіс мойынтіректері.
Жалпы техникалық шарттар
49
МЕМСТ 18572-2014
Теңселіс мойынтіректері. Жылжымалы теміржол составының роликті цилиндрлі буксалы мойынтіректері. Техникалық шарттар
01.07.2015 жылдан бастап қолданылады
50
МЕМСТ 32769-2014
Теңселіс мойынтіректері. Жылжымалы теміржол составының мойынтіректі конусты букса тораптары. Техникалық шарттар
01.07.2015 жылдан бастап қолданылады
51
4-бөлім
МЕМСТ 1452-2011
Теміржолдардың жылжымалы составы арбалары мен соғу-тарту аспаптарының цилиндрлі бұрандалы серіппелері.
Техникалық шарттар
52
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" және "т" тармақшалары

раздел 4 ГОСТ 28300-2010
Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия
53
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 28465-90
Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия
54
раздел 5 ГОСТ Р  55184-2012
Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
55
пункты 4, 7 и 12, подпункты «б» и «ж» пункта 5, подпункты «б» и «в» пункта 14 статьи 4
раздел 5 ГОСТ 22703-2012
Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
56
пункты 4 и 7, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 1 ГОСТ 1425-93
Рессоры листовые для подвижного состава железных дорог.  Технические условия
57
пункты 4 и 7, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
СТ РК 1454-2005
Резервуары воздушные для тягового подвижного состава. Основные требования к конструкции
58
пункты 4, 8, 9, 12, 13, 22 – 25, 27, 28, 36, 37, 40, 43, 44 – 50, 55, 58, 59, 62 – 65, 67, 71 – 76, 84, 88 – 93 и 95, подпункты «а» – «у» и «ц» пункта 5 статьи 4
разделы 5 – 12 ГОСТ Р  55434-2013
Электропоезда. Общие технические требования
59
пункт 4, подпункты «б» – «г», «ж», «и», «р» – «т» и «ц» пункта 5 статьи 4
разделы 4 – 9 ГОСТ Р  55495-2013
Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам
60
подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 15543.1-89
Изделия электротехнические. Общие требования в части стойкости к климатическим внешним воздействующим факторам
61
ГОСТ 16350-80
Климат СССР. Районирование и статистические параметры климатических факторов для технических целей
62
ГОСТ 17516.1-90
Изделия электротехнические. Общие требования в части стойкости к механическим внешним воздействующим факторам
63
раздел 4 ГОСТ 30631-99
Общие требования к машинам, приборам и другим техническим изделиям в части стойкости к механическим внешним воздействующим факторам при эксплуатации
64
СТ РК 1416-2005
Макро- и микроструктуры зубчатых колес тяговых передач тягового подвижного состава. Оценочные шкалы и порядок контроля
65
подпункты «а», «в» и «ц»
пункта 5
статьи 4
разделы 4 и 5 ГОСТ 9238-2013
Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений
66
подпункты «в» и «ж» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 3475-81
Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры
67
подпункты «в», «н» и «о» пункта 5 статьи 4

4-бөлім
МЕМСТ 28300-2010
Тепловоздар мен дизель-пойыздардың Тарту күші бар жетегінің карданды біліктері.
Жалпы техникалық шарттар
53
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
2-бөлім
МЕМСТ 28465-90
Тарту күші бар жылжымалы состав машинисі кабинасының маңдайалды әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар
54
5-бөлім
Р МЕМСТ 55184-2012
Жылжымалы теміржол составының гидравликалық демпферлері.
Жалпы техникалық шарттар
55
4-баптың 4, 7 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б" және "ж" тармақшалары, 14-тармағының "б" және "в" тармақшалары
5-бөлім
МЕМСТ 22703-2012
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғыларының құйылған детальдары.
Жалпы техникалық шарттар
56
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
1-бөлім
МЕМСТ 1425-93
Теміржолдардың жылжымалы составына арналған табақша рессорлар. Техникалық шарттар
57
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
ҚР СТ 1454-2005
Жылжымалы Тарту күші бар составына арналған әуе резервуарлары. Конструкцияға қойылатын негізгі талаптар
58
4-баптың 4, 8, 9, 12, 13, 22 – 25, 27, 28, 36, 37, 40, 43, 44 – 50, 55, 58, 59, 62 – 65, 67, 71 – 76, 84, 88 – 93 және 95-тармақтары, 5-тармағының "а" – "у" және "ц" тармақшалары
5 – 12-бөлімдер
Р МЕМСТ  55434-2013
Электрпойыздар.
Жалпы техникалық талаптар
59
4-баптың 4-тармағы, 5-тармағының "б" – "г", "ж", "и", "р" – "т" және "ц" тармақшалары
4 – 9-бөлімдер
Р МЕМСТ  55495-2013
Моторвагонды жылжымалы состав. Беріктікке және динамикалық сапаға қойылатын талаптар
60
4-баптың 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 15543.1-89
Электртехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер ету факторларына төзімділік бөлігіндегі жалпы талаптар
61
МЕМСТ 16350-80
КСРО климаты. Техникалық мақсаттар үшін климаттық факторларды аудандастыру және статистикалық параметрлер
62
МЕМСТ 17516.1-90
Электртехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер ету факторларына төзімділік бөлігіндегі жалпы талаптар
63
4-бөлім
МЕМСТ 30631-99
Машиналарға, аспаптарға және басқа да техникалық бұйымдарға пайдалану кезінде механикалық сыртқы әсер ету факторларына төзімділік бөлігінде қойылатын жалпы талаптар
64
ҚР СТ 1416-2005
Тарту күші бар жылжымалы составтың тартымдық берілісі тісті доңғалақтарының макро- және микроқұрылымдары.
Бағалау шәкілдері мен бақылау тәртібі
65
4-баптың 5-тармағының "а", "в" және "ц"
тармақшалары
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 9238-2013
Жылжымалы теміржол составының габариттері және құрылыстардың жақындауы
66
4-баптың 5-тармағының "в" және "ж" тармақшалары
МЕМСТ 3475-81
Жолтабаны 1520 (1524) мм теміржолдар жылжымалы составының автотіркегіш құрылғысы.
Белгіленген мөлшерлер
67
4-баптың 5-тармағының "в", "н" және "о" тармақшалары

раздел 1 ГОСТ 29205-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от электротранспорта. Нормы и методы испытаний
68
подпункты «д» и «и» пункта 5 статьи 4
разделы 4 и 5 ГОСТ Р  55050-2012
Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний
69
подпункт «ж» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р  52916-2008
Упоры автосцепного устройства для грузовых и пассажирских вагонов. Общие технические условия
70
подпункт «м» пункта 5 статьи 4
СТ РК 1520-2006
Тепловозы колеи 1520 мм. Требования к проведению экологического контроля
71
подпункты «р» – «т» пункта 5 статьи 4

1-бөлім
МЕМСТ 29205-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электркөліктен индустриялық радиокедергілер.
Нормалар және сынақ әдістері
68
4-баптың 5-тармағының "д" және "и" тармақшалары
4 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 55050-2012
Жылжымалы теміржол составы. Теміржол жолына әсер етудің жол берілетін нормалары және сынақ әдістері
69
4-баптың 5-тармағының "ж" тармақшасы
4-бөлім
Р МЕМСТ 52916-2008
Жүк және жолаушы вагондарына арналған автотіркегіш құрылғының таяныштары.
Жалпы техникалық шарттар
70
4-баптың 5-тармағының "м" тармақшасы
ҚР СТ 1520-2006
Жолтабаны 1520 мм тепловоздар. Экологиялық бақылау жүргізуге қойылатын талаптар
71
4-баптың 5-тармағының "р" – "т" тармақшалары

СТ РК 2101-2011
Транспорт железнодорожный. Требования к прочности кузовов вагонов. Часть 1. Локомотивы и пассажирский подвижной состав
72
подпункт «н» пункта 5 и подпункт «и» пункта 1 статьи 4
СТ РК МЭК 62236-1-2007
Железнодорожная техника. Совместимость электромагнитная.  Часть 1. Общие положения
73
СТ РК МЭК 62236-3-1-2007
Подвижной состав железных дорог. Совместимость электромагнитная. Часть 3-1. Поезд и полный состав
74
СТ РК МЭК 62236-5-2007
Подвижной состав железных дорог. Совместимость электромагнитная. Часть 5. Излучение и защищенность стационарного оборудования и аппаратуры электропитания
75
подпункты «н» и «о» пункта 5 статьи 4

ҚР СТ 2101-2011
Теміржол көлігі. Вагон шанақтарының беріктігіне қойылатын талаптар. 1-бөлік. Локомотивтер және жолаушыларға арналған жылжымалы состав
72
4-баптың 5-тармағының "н" тармақшасы және 1-тармағының "и" тармақшасы
ҚР СТ ХЭК 62236-1-2007
Теміржол техникасы. Электрмагниттік үйлесімділік. 1-бөлік. Жалпы ережелер
73
ҚР СТ ХЭК 62236-3-1-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Электрмагниттік үйлесімділік. 3-1-бөлік. Пойыз және толық состав
74
ҚР СТ ХЭК 62236-5-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Электрмагниттік үйлесімділік. 5-бөлік. Стационарлық жабдықтың және электр қуатын беретін аппаратураның сәулеленуі мен қорғалуы
75
4-баптың 5-тармағының "н" және "о" тармақшалары

ГОСТ Р  51317.4.5-99
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к микросекундным импульсным помехам большой энергии. Требования и методы испытаний
76
подпункт «п» пункта 5 статьи 4
раздел 5 ГОСТ 31565-2012
Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности
77
раздел 4 ГОСТ 31845-2012
Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности
78
разделы 6 – 10 ГОСТ Р 54801-2011
Трансформаторы тяговые и реакторы железнодорожного подвижного состава. Основные параметры и методы испытаний
79
раздел 5 ГОСТ Р  54965-2012
Кабели и провода для подвижного состава железнодорожного транспорта. Общие технические условия
80
СТ РК 2100-2011
Транспорт железнодорожный. Требования стойкости к ударным нагрузкам кузовов вагонов. Локомотивы и пассажирский подвижной состав
81
подпункт «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 14254-96
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (код IP)
82
раздел 3 ГОСТ 18142.1-85
Выпрямители полупроводниковые мощностью свыше 5 кВт. Общие технические условия
83

Р МЕМСТ  51317.4.5-99
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үлкен энергияның микросекундтық импульсті кедергілерге орнықтылығы.
Талаптар және сынақ әдістері.
76
4-баптың 5-тармағының "п" тармақшасы
5-бөлім
МЕМСТ 31565-2012
Кәбілді бұйымдар.
Өрт қауіпсіздігі талаптары
77
4-бөлім
МЕМСТ 31845-2012
Газ отынды локомотивтер.
Жарылу қауіпсіздігі талаптары
78
6 – 10-бөлімдер
Р МЕМСТ 54801-2011
Тарту күші бар трансформаторлар және жылжымалы теміржол составының реакторлары.
Негізгі параметрлер және сынақ әдістері
79
5-бөлім
Р  МЕМСТ 54965-2012
Теміржол көлігінің жылжымалы составына арналған кәбілдер мен сымдар.
Жалпы техникалық шарттар
80
ҚР СТ 2100-2011
Теміржол көлігі. Вагон шанақтарының соққы жүктемесіне төзімділік талаптары. Локомотивтер және жылжымалы жолаушылар составы
81
4-баптың 5-тармағының "у" тармақшасы
МЕМСТ 14254-96
Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
82
3-бөлім
МЕМСТ 18142.1-85
Қуаты 5 кВт жоғары жартылай өткізгішті түзеткілер.
Жалпы техникалық шарттар
83

СТ РК МЭК 60077-2-2007
Подвижной состав железных дорог. Электрооборудование для подвижного состава. Часть 2. Электрические компоненты. Общие требования
84
пункты 7, 12, 14 и 99, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 5 ГОСТ 4686-2012
Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия
85
ГОСТ 10393-2014
Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и компрессорные установки с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
86

ҚР СТ ХЭК 60077-2-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Жылжымалы составқа арналған электржабдық. 2-бөлік. Электрлік құрауыштар. Жалпы талаптар
84
4-баптың 7, 12, 14 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
5-бөлім
МЕМСТ 4686-2012
Жүк вагондары арбаларының тежеуіштік иінтіректі берілісінің триангельдері.
Техникалық шарттар
85
МЕМСТ 10393-2014
Жылжымалы теміржол составына арналған компрессорлар, электрлі жетегі бар компрессорлы агрегаттар және электрлі жетегі бар компрессорлы қондырғылар.
Жалпы техникалық шарттар
86

раздел 4 ГОСТ 30249-97
Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия
87
раздел 3 ГОСТ 31402-2013
Цилиндры тормозные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
88
СТ РК 1643-2007
Колодки тормозные чугунные для вагонов. Технические условия
89
пункты 7, 14, 64 и 67, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54962-2012
Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия
90
пункты 7, 12, 14, 64 и 67, подпункты «б» и «п» пункта 5 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 55995-2014
Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия
91
пункты 7, 14, 64 и 67, подпункты «б» и «п» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 21889-76
Система «Человек-машина». Кресло человека-оператора. Общие эргономические требования
92
ГОСТ 21753-76
Система «Человек-машина». Рычаги управления. Общие эргономические требования
93
пункты 7 и 14,  подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 1561-75
Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия
94
пункты 7, 12, 14 и 54, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 52400-2005
Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия
95
пункты 7, 12 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 2593-2014
Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия
96
раздел 5 ГОСТ Р  55819-2013
Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
97
пункты 7, 12, 14, 19 и 44, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 52172-2003
Стеклопакеты для наземного транспорта. Технические условия
98
пункты 7, 12  и 95, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р  54746-2011
Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия
99
пункты 7 и 12,  подпункты «б», «в» и «у» пункта 5 статьи 4
разделы 2 – 4 ГОСТ 9219-88
Аппараты электрические тяговые.  Общие технические требования
100
ГОСТ 9219-95
Аппараты электрические тяговые.  Общие технические требования
101
пункты 7 и 12, подпункты «в», «п» и «у» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р  54800-2011
Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний
102
пункт 7, подпункты «в», «п» и «у» пункта 5 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 24376-91
Инверторы полупроводниковые. Общие технические условия
103
раздел 3 ГОСТ 26830-86
Преобразователи электроэнергии полупроводниковые силовые  мощностью до 5 кВ·А включительно. Общие технические условия

4-бөлім
МЕМСТ 30249-97
Локомотивтерге арналған шойын тежеуіш қалыптар.
Техникалық шарттар
87
3-бөлім
МЕМСТ 31402-2013
Жылжымалы теміржол составының тежеуіш цилиндрлері.
Жалпы техникалық шарттар
88
ҚР СТ 1643-2007
Вагондарға арналған шойын тежеуіш қалыптар.
Техникалық шарттар
89
4-баптың 7, 14, 64 және 67-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
4-бөлім
Р МЕМСТ 54962-2012
Жылжымалы теміржол составы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар
90
4-баптың 7, 12, 14, 64 және 67-тармақтары, 5-тармағының "б" және "п" тармақшалары
5-бөлім
Р МЕМСТ 55995-2014
Моторвагонды жылжымалы составтың және локомотив күшімен тартылатын жолаушы вагондарының жолаушылар креслосы.
Жалпы техникалық шарттар
91
4-баптың 7, 14, 64 және 67-тармақтары, 5-тармағының "б" және "п" тармақшалары
МЕМСТ 21889-76
"Адам-машина" жүйесі. Адам-оператор креслосы.
Жалпы эргономикалық талаптар
92
МЕМСТ 21753-76
"Адам-машина" жүйесі. Басқару иінтіректері.
Жалпы эргономикалық талаптар
93
4-баптың 7 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
2-бөлім
МЕМСТ 1561-75
Теміржол вагондарының автотежеуіштеріне арналған әуе резервуарлары.
Техникалық шарттар
94
4-баптың 7, 12, 14 және 54-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
4-бөлім
Р МЕМСТ 52400-2005
Теміржол вагондарының тежеуіштеріне арналған әуе резервуарлары.
Жалпы техникалық шарттар
95
4-баптың 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 2593-2014
Жылжымалы теміржол составының жалғаушы түтігі.
Техникалық шарттар
96
5-бөлім
Р МЕМСТ 55819-2013
Жылжымалы теміржол составының тежеуіш қалыптарының табандықтары мен мұрындықтары.
Жалпы техникалық шарттар
97
4-баптың 7, 12, 14, 19 және 44-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
Р МЕМСТ 52172-2003
Жер үсті көлігіне арналған шыныпакеттер.
Техникалық шарттар
98
4-баптың 7, 12  және 95-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
4-бөлім
Р МЕМСТ 54746-2011
Жылжымалы теміржол составы. Акустикалық сигнал құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар
99
4-баптың 7 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б", "в" және "у" тармақшалары
2 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 9219-88
Электрлік Тарту күші бар аппараттар.
Жалпы техникалық талаптар
100
МЕМСТ 9219-95
Электрлік Тарту күші бар аппараттар.
Жалпы техникалық талаптар
101
4-баптың 7 және 12-тармақтары, 5-тармағының "в", "п" және "у" тармақшалары
4-бөлім
Р МЕМСТ  54800-2011
Жылжымалы теміржол составына арналған күш беретін жартылай өткізгішті түрлендіргіштер. Сипаттамалар және сынақ әдістері
102
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в", "п" және "у" тармақшалары
2-бөлім
МЕМСТ 24376-91
Жартылай өткізгішті инверторлар. Жалпы техникалық шарттар
103
3-бөлім
МЕМСТ 26830-86
Қоса алғанда күштік қуаты 5 кВ·А дейінгі электр энергиясының жартылай өткізгішті түрлендіргіштері.
Жалпы техникалық шарттар

104
пункт 7, подпункты «б», «о» и «у» пункта 5 статьи 4
раздел 5 ГОСТ 2582-2013
Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия
105
пункт 7, подпункты «б» и «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 15150-69
Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды

104
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б", "о" және "у" тармақшалары
5-бөлім
МЕМСТ 2582-2013
Тарту күші бар айналмалы электр машиналар.
Жалпы техникалық шарттар
105
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б" және "у" тармақшалары
МЕМСТ 15150-69
Машиналар, аспаптар және басқа да техникалық бұйымдар. Климаты әртүрлі аудандар үшін атқарулар. Сыртқы ортаның климаттық факторларының әсер етуі бөлігіндегі санаттар, пайдалану шарттары, сақтау және тасымалдау

106
раздел 4 ГОСТ Р МЭК 60034-14-2008
Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотой
оси вращения 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы вибрации
107
пункт 7, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 15543-70
Изделия электротехнические. Исполнения для различных климатических районов. Общие технические требования в части воздействия климатических факторов внешней среды

106
4-бөлім
Р МЕМСТ ХЭК 60034-14-2008
Айналмалы электр машиналар. 14-бөлік. Айналу осінің биіктігі 56 мм және одан астам кейбір машина түрлерінің механикалық дірілі. Өлшемдер, бағалау және діріл шектері
107
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 15543-70
Электртехникалық бұйымдар. Климаты әртүрлі аудандар үшін атқарулар. Сыртқы ортаның климаттық факторларының әсер етуі бөлігіндегі жалпы техникалық талаптар

108
пункт 7, подпункты «в», «н», «о» и «у» пункта 5 статьи 4
СТ РК МЭК 60077-1-2007
Подвижной состав железных дорог. Электрооборудование для подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и общие требования
109
пункт 7, подпункты «в» и «у» пункта 5 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 16121-86
Реле слаботочные электромагнитные. Общие технические условия
110
СТ РК МЭК 60077-4-2007
Подвижной состав железных дорог. Электрооборудование для подвижного состава. Часть 4. Электрические компоненты. Требования для выключателей переменного тока

108
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в", "н", "о" және "у" тармақшалары
ҚР СТ ХЭК 60077-1-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Жылжымалы составқа арналған электржабдық. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және жалпы талаптар
109
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в" және "у" тармақшалары
2-бөлім
МЕМСТ 16121-86
Әлсіз токтарға арналған электрмагнитті реле.
Жалпы техникалық шарттар
110
ҚР СТ ХЭК 60077-4-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Жылжымалы составқа арналған электржабдық. 4-бөлік. Электрлік құрауыштар. Айнымалы ток ажыратқыштарына арналған талаптар

111
СТ РК МЭК 60077-5-2007
Подвижной состав железных дорог. Электрооборудование для подвижного состава. Часть 5. Электрические компоненты. Требования для плавких предохранителей высокого напряжения
112
СТ РК МЭК 60571-2007
Подвижной состав железных дорог. Электронное оборудование, применяемое в железнодорожных транспортных средствах
113
ГОСТ Р 55882.4-2013
Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия

111
ҚР СТ ХЭК 60077-5-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Жылжымалы составқа арналған электржабдық. 5-бөлік. Электрлік құрауыштар. Кернеуі жоғары балқыма сақтандырғыштарға арналған талаптар
112
ҚР СТ ХЭК 60571-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Теміржол көлік құралдарында қолданылатын электрондық жабдық
113
Р МЕМСТ 55882.4-2013
Жылжымалы теміржол составының электржабдығы. 4-бөлік. Айнымалы токтың автоматты ажыратқыштары.
Жалпы техникалық шарттар

114
ГОСТ Р  55882.5-2013
Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные.
Общие технические условия
115
пункт 7, подпункт «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 6962-75
Транспорт электрифицированный с питанием от контактной сети. Ряд напряжений
116
пункт 8 статьи 4
разделы 7 и 8 ГОСТ 32410-2013
Крэш-системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок. Технические требования и методы контроля

114
Р  МЕМСТ 55882.5-2013
Жылжымалы теміржол составының электржабдығы. 5-бөлік. Жоғары вольтты сақтандырғыштар.
Жалпы техникалық шарттар
115
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "у" тармақшасы
МЕМСТ 6962-75
Контактылы желіден қуат алатын электрлендірілген көлік.
Кернеулер қатары
116
4-баптың 8-тармағы
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 32410-2013
Жолаушылар тасымалдауға арналған жылжымалы теміржол составының авариялық крэш-жүйелері.
Техникалық талаптар және бақылау әдістері

117
пункты 9 и 25 статьи 4
разделы 6 и 7 ГОСТ Р МЭК 61508-3-2012
Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению
118
ГОСТ Р  51904-2002
Программное обеспечение встроенных систем. Общие требования к разработке и документированию
119
пункты 9, 23 – 28 статьи 4
СТ РК МЭК 62279-2007
Подвижной состав железных дорог. Системы связи, сигнализации и обработки данных. Программное обеспечение для систем управления и защиты на железной дороге
120

117
4-баптың 9 және 25-тармақтары
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ ХЭК 61508-3-2012
Қауіпсіздікке байланысты электрлі, электронды, бағдарламаланатын электронды жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
118
Р МЕМСТ  51904-2002
Кіріктірілген жүйелерді бағдарламалық қамтамасыз ету. Әзірлеуге және құжаттауға қойылатын жалпы талаптар
119
4-баптың 9, 23 – 28-тармақтары
ҚР СТ ХЭК 62279-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Байланыс, сигнализация және деректерді өңдеу жүйелері. Теміржолдағы басқару және қорғау жүйелеріне арналған бағдарламалық қамтамасыз ету
120

СТБ IEC 62279-2011
Железные дороги. Системы связи, сигнализации и обработки данных. Программное обеспечение для систем управления и защитына железных дорогах
121
пункты 12, 13, 22 – 25, 27 – 31, 34, 35, 38, 39, 41, 43, 45, 46, 55, 59 – 64, 71, 72, 75, 76, 93, 95 и 99, подпункты «а», «г», «е» – «у», «ц» и «ш» пункта 5 статьи 4
разделы 5 – 11 ГОСТ Р  55364-2012
Электровозы. Общие технические требования
122
пункты 12 и 14 статьи 4
ГОСТ 18620-86
Изделия электротехнические. Маркировка

БСТ IEC 62279-2011
Теміржолдар. Байланыс, сигнализация және деректерді өңдеу жүйелері. Теміржолдардағы басқару және қорғау жүйелеріне арналған бағдарламалық қамтамасыз ету
121
4-баптың 12, 13, 22 – 25, 27 – 31, 34, 35, 38, 39, 41, 43, 45, 46, 55, 59 – 64, 71, 72, 75, 76, 93, 95 және 99-тармақтары, 5-тармағының "а", "г", "е" – "у", "ц" және "ш" тармақшалары
5 – 11-бөлімдер
Р МЕМСТ  55364-2012
Электровоздар.
Жалпы техникалық талаптар
122
4-баптың 12 және 14-тармақтары
МЕМСТ 18620-86
Электртехникалық бұйымдар.
Таңбалау

123
раздел 1 ГОСТ 22253-76
Аппараты поглощающие пружинно-фрикционные для подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм.  Технические условия
124
пункты 12, 25, 27, 39, 42, 43, 45 – 47, 49, 50, 52, 55, 58, 64, 68, 71, 74 – 77, 80 и 92, подпункты «г», «ж» – «к», «т» и «ц» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 31187-2011
Тепловозы магистральные. Общие технические требования
125
пункт 19 статьи 4
раздел 5 ГОСТ 32565-2013
Стекло безопасное для наземного транспорта. Общие технические условия

123
1-бөлім
МЕМСТ 22253-76
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жылжымалы составына арналған сорып алатын серіппелі-үйкелісті аппараттар.  Техникалық шарттар
124
4-баптың 12, 25, 27, 39, 42, 43, 45 – 47, 49, 50, 52, 55, 58, 64, 68, 71, 74 – 77, 80 және 92-тармақтары, 5-тармағының "г", "ж" – "к", "т" және "ц" тармақшалары
4-бөлім
МЕМСТ 31187-2011
Магистральдық тепловоздар.
Жалпы техникалық талаптар
125
4-баптың 19-тармағы
5-бөлім
МЕМСТ 32565-2013
Жер үсті көлігіне арналған қауіпсіз әйнек.
Жалпы техникалық шарттар

126
подпункт «г» пункта 19 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р  51136-2008
Стекла защитные многослойные Общие технические условия
127
пункты 25, 27, 31, 32, 39, 42, 43, 45 – 47, 49, 50, 52, 55, 58, 64, 71, 74 – 77, 80 и 92, подпункты «г», «ж» – «к», «т» и «ц» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 31428-2011
Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования
128
пункт 25 статьи 4
ГОСТ ИСО/МЭК 9126-2001
Информационная технология. Оценка программной продукции. Характеристики качества и руководства по их применению

126
4-баптың 19-тармағының "г" тармақшасы
5-бөлім
Р МЕМСТ 51136-2008
Көп қабатты қорғаныш әйнектер. Жалпы техникалық шарттар
127
4-баптың 25, 27, 31, 32, 39, 42, 43, 45 – 47, 49, 50, 52, 55, 58, 64, 71, 74 – 77, 80 және 92-тармақтары, 5-тармағының "г", "ж" – "к", "т" және "ц" тармақшалары
4-бөлім
МЕМСТ 31428-2011
Электр берілісті маневрлік тепловоздар.
Жалпы техникалық талаптар
128
4-баптың 25-тармағы
МЕМСТ ISO/ХЭК 9126-2001
Ақпараттық технология. Бағдарламалық өнімді бағалау.
Сапа сипаттамалары және оларды қолдану жөнінде нұсқаулық

129
раздел 4 ГОСТ Р 50739-95
Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования
130
раздел 4 ГОСТ Р  54798-2011
Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля
131
разделы 4 – 9 ГОСТ Р 52980-2008
Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению

129
4-бөлім
Р МЕМСТ 50739-95
Есептеуіш техника құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау
Жалпы техникалық талаптар
130
4-бөлім
Р МЕМСТ  54798-2011
Жылжымалы теміржол составының басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
131
4 – 9-бөлімдер
Р МЕМСТ 52980-2008
Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Теміржолда қолданылатын бағдарламалы электронды жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

132
пункт 27 статьи 4
СТ РК 1437-2005
Бортовые устройства для экипировки тепловозов. Конструкция, габаритные и присоединительные размеры
133
пункты 32, 39 и 62 статьи 4
раздел 1 ГОСТ 24790-81
Тепловозы промышленные. Общие технические условия
134
подпункт «е» пункта 34 и подпункт «д» пункта 36  статьи 4
СТ РК 1823-2008
Тормоз (электропневматический тормоз) для пассажирских вагонов колеи 1520 мм. Технические требования
135

132
4-баптың 27-тармағы
ҚР СТ 1437-2005
Тепловоздарды жабдықтауға арналған борт құрылғылары.
Конструкция, габаритті және жалғасып қосылатын өлшемдер
133
4-баптың 32, 39 және 62-тармақтары
1-бөлім
МЕМСТ 24790-81
Өнеркәсіптік тепловоздар.
Жалпы техникалық шарттар
134
4-баптың
34-тармағының "е" тармақшасы және 36-тармағының "д" тармақшасы
ҚР СТ 1823-2008
Жолтабаны 1520 мм жолаушылар вагондарына арналған тежеуіш (электрпневматикалық тежеуіш). Техникалық талаптар
135

СТ РК 1853-2008
Тормоз (электропневматический тормоз) для пассажирских вагонов колеи 1520 мм. Дополнительное оборудование и переключающие устройства прямодействующего и автоматического типа. Технические требования и программа испытаний
136
пункт 49, подпункт «е» пункта 34 и подпункт «п» пункта 36 статьи 4
СТ РК 1657-2007
Тормоза подвижного состава, курсирующего в грузовых поездах со скоростью до 120 км/ч и в пассажирских поездах со скоростью до 200 км/ч. Технические требования
137
пункты 43, 58, 64, 60 и 76, подпункт «п» пункта 5 статьи 4
разделы 4 – 11 ГОСТ Р  55183-2012
Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности
138
пункт 53 статьи 4
СТ РК 1835-2008
Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования

ҚР СТ 1853-2008
Жолтабаны 1520 мм жолаушылар вагондарына арналған тежеуіш (электрпневматикалық тежеуіш). Қосымша жабдық және тікелей әрекет ететін әрі автоматты түрдегі ажыратып қосатын құрылғылар.
Техникалық талаптар және сынақтар бағдарламасы
136
4-баптың 49-тармағы, 34-тармағының "е" тармақшасы және 36-тармағының "п" тармақшасы
ҚР СТ 1657-2007
Жүк пойыздарында 120 км/сағ дейінгі жылдамдықпен және жолаушы пйыздарында 200 км/сағ дейінгі жылдамдықпен жүретін жылжымалы составтың тежеуіштері.
Техникалық талаптар
137
4-баптың 43, 58, 64, 60 және 76-тармақтары, 5-тармағының "п" тармақшасы
4 – 11-бөлімдер
Р  МЕМСТ 55183-2012
Локомотив күшімен тартылатын жолаушы вагондары.
Өрт қауіпсіздігі талаптары
138
4-баптың 53-тармағы
ҚР СТ 1835-2008
Жолаушы вагондарының магнитрельсті тежеуіші.
Техникалық талаптар

139
пункт 54
статьи 4
ГОСТ 22235-2010
Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно-разгрузочных и маневровых работ
140
пункт 59 статьи 4
ГОСТ 12.1.001-89
Система стандартов безопасности труда. Ультразвук.
Общие требования безопасности.
141
СТ РК  12.1.001-2005
Система стандартов безопасности труда. Инфразвук в кабинах машиниста тягового подвижного состава железных дорог. Допустимые уровни и методы измерения

139
4-баптың 54-тармағы
МЕМСТ 22235-2010
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың жүк вагондары. Жүк тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстар кезінде сақталуды қамтамасыз ету жөніндегі жалпы талаптар
140
4-баптың 59-тармағы
МЕМСТ 12.1.001-89
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ультрадыбыс.
Жалпы қауіпсіздік талаптары
141
ҚР СТ  12.1.001-2005
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Теміржолдардың жылжымалы Тарту күші бар составы машинисінің кабинасындағы инфрадыбыс.
Шектеулі деңгейлер және өлшеу әдістері

142
СТ РК 1831-2008
Электрическое отопление пассажирских вагонов, используемых в международном сообщении. Технические требования
143
СТ РК 1762-2008
Вагоны пассажирские и рефрижераторные. Шумовые характеристики. Нормы и методы измерений
144
ГОСТ Р  54933-2012
Шум. Методы расчета уровней внешнего шума, излучаемого железнодорожным транспортом
145
пункт 60,  подпункт «м» пункта 5 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 50952-96
Тепловозы. Экологические требования. Основные положения
146
разделы 4, 6 ГОСТ Р  50953-2008
Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов магистральных и маневровых тепловозов. Нормы и методы определения
147
пункты 61, 97 и 98 статьи 4
СТ РК 1818-2008
Лестницы, подножки и поручни грузовых вагонов. Технические требования
148
пункт 74 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р  55176.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная.  Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 1. Общие положения

142
ҚР СТ 1831-2008
Халықаралық қатынаста пайдаланылатын жолаушылар вагондарын электрмен жылыту. Техникалық талаптар
143
ҚР СТ 1762-2008
Жолаушы және рефрижератор вагондары. Шу сипаттамалары. Нормалар және өлшеу әдістері
144
Р МЕМСТ  54933-2012
Шу. Теміржол көлігінен сәуле тарайтын сыртқы шу деңгейлерін есептеу әдістері
145
4-баптың 60-тармағы, 5-тармағының "м" тармақшасы
5-бөлім
Р МЕМСТ 50952-96
Тепловоздар. Экологиялық талаптар. Негізгі ережелер
146
4, 6-бөлімдер
Р МЕМСТ  50953-2008
Зиянды заттар шығарындылары және магистральдық пен маневрлік тепловоздар пайдаланған газдардың түтіні.
Нормалар және айқындау әдістері
147
4-баптың 61, 97 және 98-тармақтары
ҚР СТ 1818-2008
Жүк вагондарының сатылары, басқыштары және тұтқалары. Техникалық талаптар
148
4-баптың 74-тармағы
4-бөлім
Р МЕМСТ 55176.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.  Теміржол көлігінің жүйелері және жабдығы. 1-бөлік. Жалпы ережелер

149
раздел 4 ГОСТ Р 55176.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта.  Часть 2. Электромагнитные помехи от железнодорожных систем в целом во внешнюю окружающую среду. Требования и методы испытаний
150
пункт 74, подпункты «н» и «о» пункта 5 статьи 4
разделы 4 – 6 ГОСТ 30804.4.2-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний

149
4-бөлім
Р МЕМСТ 55176.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.  Теміржол көлігінің жүйелері және жабдығы. 2-бөлік. Жалпы сыртқы қоршаған ортаға теміржол жүйелерінің электрмагнитті кедергілері.
Талаптар және сынақ әдістері
150
4-баптың 74-тармағы, 5-тармағының "н" және "о" тармақшалары
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 30804.4.2-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрстатикалық разрядтарға орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері

151
разделы 4 – 6 ГОСТ  30804.4.3-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к радиочастотному электромагнитному полю. Требования и методы испытаний
152
разделы 4 – 6 ГОСТ  30804.4.4-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к наносекундным импульсным помехам. Требования и методы испытаний
153
разделы 4 – 6 ГОСТ 30804.4.11-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным прерываниям и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний
154
раздел 8 ГОСТ 30804.6.2-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых в промышленных зонах. Требования и методы испытаний
155
СТ РК МЭК 62236-2-2007
Железнодорожная техника. Совместимость электромагнитная. Часть 2. Эмиссия термоэлектронная железнодорожной сети во внешнюю среду
156

151
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 30804.4.3-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиожиілікті электрмагниттік өріске орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
152
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 30804.4.4-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Наносекундтық импульсті кедергілерге орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
153
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 30804.4.11-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр қуаты кернеулерінің болмай қалуына, қысқа уақытқа үзілуіне және өзгеруіне орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
154
8-бөлім
МЕМСТ 30804.6.2-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілеріне орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
155
ҚР СТ ХЭК 62236-2-2007
Теміржол техникасы. Электрмагниттік үйлесімділік. 2-бөлік. Теміржол желісінің сыртқы ортаға термоэлектронды эмиссиясы
156

СТ РК МЭК 62236-3-2-2007
Подвижной состав железных дорог. Совместимость электромагнитная. Часть 3-2. Аппаратура
157
СТ РК МЭК 62236-4-2007
Подвижной состав железных дорог. Совместимость электромагнитная. Часть 4. Излучение
и помехозащищенность сигнализационной аппаратуры и средств телекоммуникации
158
разделы 4 и 6 ГОСТ Р 55176.3.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Подвижной состав. Требования и методы испытаний

ҚР СТ ХЭК 62236-3-2-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Электрмагниттік үйлесімділік. 3-2-бөлік. Аппаратура
157
ҚР СТ ХЭК 62236-4-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Электрмагниттік үйлесімділік. 4-бөлік. Сигнализация аппаратурасының және телекоммуникация құралдарының сәулеленуі және кедергілерден қорғалуы
158
4 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 55176.3.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 3-1-бөлік. Жылжымалы состав. Талаптар және сынақ әдістері

159
разделы 5 и 6 ГОСТ Р  55176.3.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний
160
раздел 4 ГОСТ Р 55176.4.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний
161

159
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ  55176.3.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 3-2-бөлік. Жылжымалы состав. Аппаратура және жабдық. Талаптар және сынақ әдістері
160
4-бөлім
Р МЕМСТ 55176.4.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-1-бөлік. Теміржол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары және аппаратурасы. Талаптар және сынақ әдістері
161

раздел 4 ГОСТ Р 55176.4.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-2. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость аппаратуры электросвязи.
Требования и методы испытаний
162
разделы 4 и 5 ГОСТ Р  55176.5-2012
Совместимость технических средств электромагнитная.  Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 5. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость стационарных установок и аппаратуры электроснабжения. Требования и методы испытаний

4-бөлім
Р МЕМСТ 55176.4.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-2-бөлік. Электрмагнитті эмиссия және электрбайланыс аппаратурасының кедергіге орнықтылығы. Талаптар және сынақ әдістері
162
4 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 55176.5-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 5-бөлік. Электрмагнитті эмиссия және стационарлық қондырғылар мен электр жабдықтау аппаратурасының кедергіге орнықтылығы. Талаптар және сынақ әдістері

163
СТ РК 1831-2008
Электрическое отопление пассажирских вагонов, используемых в международном сообщении. Технические требования
164
пункт 75
статьи 4
ГОСТ Р МЭК 62485-2-2011
Батареи аккумуляторные и установки батарейные. Требования безопасности. Часть 2. Стационарные батареи
165
ГОСТ Р МЭК 62485-3-2013
Батареи аккумуляторные и аккумуляторные установки. Требования безопасности. Часть 3. Тяговые батареи
166
пункты 90 и 91 статьи 4

163
ҚР СТ 1831-2008
Халықаралық қатынаста пайдаланылатын жолаушы вагондарын электрмен жылыту. Техникалық талаптар
164
4-баптың 75-тармағы
Р МЕМСТ ХЭК 62485-2-2011
Аккумулятор батареялары және батарея қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Стационарлық батареялар
165
Р МЕМСТ ХЭК 62485-3-2013
Аккумулятор батареялары және батарея қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Тарту күші бар батареялар
166
4-баптың 90 және 91-тармақтары

ГОСТ 30796-2001/  ГОСТ Р 50957-96
Вагоны дизель-поездов. Технические требования для перевозки инвалидов
167
разделы 3 – 8 ГОСТ Р 50955-96
Вагоны электропоездов. Технические требования для перевозки инвалидов
168
СТ РК ГОСТ Р 50955-2006
Вагоны электропоездов. Технические требования для перевозки инвалидов
169
пункт 91 статьи 4
разделы 3 – 9 ГОСТ 30795-2001
Вагоны пассажирские локомотивной тяги магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Технические требования для перевозки инвалидов
170
пункт 99 статьи 4
ГОСТ 2.601-2013
Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы
171
ГОСТ 2.610-2006
Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов
2. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности железнодорожного подвижного состава» и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 11)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимые для применения и исполнения требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности железнодорожного
подвижного состава» и осуществления оценки (подтверждения)
соответствия продукции
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1

МЕМСТ 30796-2001/  Р МЕМСТ 50957-96
Дизель-пойыздардың вагондары. Мүгедектерді тасымалдауға арналған техникалық талаптар
167
3 – 8-бөлімдер Р МЕМСТ 50955-96
Электрпойыздардың вагондары. Мүгедектерді тасымалдауға арналған техникалық талаптар
168
ҚР СТ Р МЕМСТ 50955-2006
Электрпойыздардың вагондары. Мүгедектерді тасымалдауға арналған техникалық талаптар
169
4-баптың 91-тармағы
3 – 9-бөлімдер МЕМСТ 30795-2001
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың локомотив күшімен тартылатын жолаушы вагондары. Мүгедектерді тасымалдауға арналған техникалық талаптар
170
4-баптың 99-тармағы
МЕМСТ 2.601-2013
Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары
171
МЕМСТ 2.610-2006
Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары
".
2. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Жылжымалы теміржол составының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ 710 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 11 шешімінің редакциясында)
Кеден одағының "Жылжымалы теміржол составының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағы техникалық
регламентінің элементтері
Стандарт
белгілемесі
Стандарт
атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1

статья 4
ГОСТ 30630.0.0-99
Методы испытаний на стойкость
к внешним воздействующим факторам машин, приборови других технических изделий. Общие требования
2
ГОСТ 30630.1.1-99
Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции
3
раздел 4 ГОСТ 26445-85
Провода силовые изолированные. Общие технические условия
4

4-бап
МЕМСТ 30630.0.0-99
Машиналардың, аспаптардың және басқа техникалық бұйымдардың сыртқы әсер ету факторларына төзімділігін сынау әдістері.
Жалпы талаптар
2
МЕМСТ 30630.1.1-99
Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы механикалық әсер ету факторларына төзімділігін сынау әдістері. Конструкциялардың динамикалық сипаттамаларын айқындау
3
4-бөлім
МЕМСТ 26445-85
Ажыратылған күш сымдары.
Жалпы техникалық шарттар
4

раздел 3 ГОСТ 28186-89
Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия
5
раздел 3 ГОСТ 10150-88
Двигатели судовые, тепловозные и промышленные. Общие технические условия
6
раздел 4 ГОСТ 11928-83
Системы аварийно-предупредительной сигнализации и защиты автоматизированных дизелей и газовых двигателей. Общие технические условия
7
раздел 9 ГОСТ Р 51759-2001
Передачи гидродинамические для подвижного состава железнодорожного транспорта. Общие технические условия
8
раздел 5 ГОСТ Р 50953-2008
Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов магистральных и маневровых тепловозов. Нормы и методы определения
9
пункт 3 статьи 4
СТ РК 1450-2005
Контроль неразрушающий. Соединения сварные железнодорожных мостов, локомотивов и вагонов. Методы ультразвуковые
10
СТ РК 1569-2006
Системы испытаний подвижного состава. Организация и порядок проведения эксплуатационного пробега тягового подвижного состава на этапе предварительных испытаний
11
СТ РК 1531-2006
Локомотивы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Машины электрические вращающиеся тяговые переменного тока. Требования к программам и методикам приемочных испытаний
12
СТ РК 1518-2006
Тепловозы. Машины электрические вращающиеся тяговые постоянного тока. Требования к программам и методикам приемочных испытаний
13
пункты 4, 7, 12, 13, 22, 24, 42, 43, 46 – 51, 55, 58, 61, 62, 66, 71, 73, 74, 81, 82, 88, 89, 91, 93 и 99, подпункты «а», «б», «г» – «е», «з» – «м», «р», «у» и «ц» пункта 5 статьи 4
СТ РК 2431-2013
Составы пассажирские сочлененного типа, сформированные из вагонов локомотивной тяги с системами пневматической подвески и наклона кузова. Общие технические условия
14
пункты 4, 7, 12, 13, 22, 46, 47, 49, 50, 54, 55, 58 – 63, 94, 97 и 99, подпункты «а» – «м»,  «р» – «т»,  «ф» – «ц» и «ш» пункта 5  статьи 4
раздел 7 ГОСТ 10935-97
Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
15
раздел 7 ГОСТ 26686-96
Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
16
раздел 7 ГОСТ 26725-97
Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
17

3-бөлім
МЕМСТ 28186-89
Моторвагонды жылжымалы составқа арналған тежеуіш қалыптар. Техникалық шарттар
5
3-бөлім
МЕМСТ 10150-88
Кеме, тепловоз және өнеркәсіп қозғалтқыштары.
Жалпы техникалық шарттар
6
4-бөлім
МЕМСТ 11928-83
Авариялық-ескерту сигнализациясы және автоматтандырылған дизельдер мен газ қозғалтқыштарын қорғау жүйелері. Жалпы техникалық шарттар
7
9-бөлім
Р МЕМСТ 51759-2001
Теміржол көлігінің жылжымалы составына арналған гидродинамикалық берілістер.
Жалпы техникалық шарттар
8
5-бөлім
Р МЕМСТ 50953-2008
Зиянды заттар шығарындылары мен магистральдық және маневрлік тепловоздар пайдаланған газдардың түтіні.
Нормалар және айқындау әдістері
9
4-баптың 3-тармағы
ҚР СТ 1450-2005
Бүлдірмейтін бақылау. Теміржол көпірлерінің, локомотивтері мен вагондарының дәнекерленетін жалғанымдары. Ультрадыбыс әдістері
10
ҚР СТ 1569-2006
Жылжымалы составтың сынақ жүйелері. Алдын ала сынақтар кезеңінде тарту күші бар жылжымалы составтың пайдаланылған жүріп өткен жолын ұйымдастыру және жүргізу тәртібі
11
ҚР СТ 1531-2006
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың локомотивтері. Айнымалы токты тарту күші бар айналмалы электр машиналар.
Қабылдау сынақтарының бағдарламаларына және әдістемелеріне қойылатын талаптар
12
ҚР СТ 1518-2006
Тепловоздар. Тұрақты токты тарту күші бар айналмалы электр машиналар.
Қабылдау сынақтарының бағдарламаларына және әдістемелеріне қойылатын талаптар
13
4-баптың 4, 7, 12, 13, 22, 24, 42, 43, 46 – 51, 55, 58, 61, 62, 66, 71, 73, 74, 81, 82, 88, 89, 91, 93 және 99-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "г" – "е", "з" – "м", "р", "у" және "ц" тармақшалары
ҚР СТ 2431-2013
Пневматикалық аспасы және шанақтың еңкіш болу жүйелері бар локомотив тартатын вагондардан құрастырылған жалғаспалы типтегі жолаушылар составы.
Жалпы техникалық шарттар
14
4-баптың 4, 7, 12, 13, 22, 46, 47, 49, 50, 54, 55, 58 – 63, 94, 97 және 99-тармақтары, 5-тармағының "а" – "м",  "р" – "т",  "ф" – "ц" және "ш" тармақшалары
7-бөлім
МЕМСТ 10935-97
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың жабулы жүк вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
15
7-бөлім
МЕМСТ 26686-96
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың платформа вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
16
7-бөлім
МЕМСТ 26725-97
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың төрт осьті әмбебап жартылай вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
17

раздел 7 ГОСТ 30243.1-97
Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия
18
раздел 7 ГОСТ 30243.2-97
Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия
19
раздел 7 ГОСТ 30243.3-99
Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия
20
раздел 5 ГОСТ 30549-98
Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности
21

7-бөлім
МЕМСТ 30243.1-97
Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм ашық хоппер вагондар.
Жалпы техникалық шарттар
18
7-бөлім
МЕМСТ 30243.2-97
Цемент тасуға арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар.
Жалпы техникалық шарттар
19
7-бөлім
МЕМСТ 30243.3-99
Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабулы хоппер вагондар.
Жалпы техникалық шарттар
20
5-бөлім
МЕМСТ 30549-98
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жүкті өзі түсіретін вагондары (думпкарлар).
Қауіпсіздік талаптары
21

раздел 7 ГОСТ 5973-2009
Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
22
раздел 7 ГОСТ Р 51659-2000
Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
23
пункты 4, 7, 12, 14, 57 и 99, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 3 ГОСТ 4491-86
Центры колесные литые для подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
24
пункты 4, 7, 12, 14, 16, 57 и 99, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 4728-2010
Заготовки осевые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия
25
пункты 4, 7, 9, 12, 13, 22 – 24, 28, 50, 56, 58, 61, 63, и 64, подпункты «б», «в», «ж», «к», «р», «с», «у» и «ф» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р 51690-2000
Вагоны пассажирские магистральных
железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
26
раздел 7 ГОСТ Р 55182-2012
Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования
27
пункты 7, 12, 14, 16, 57 и 99, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 8 ГОСТ 31334-2007
Оси для подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Технические условия
28
пункты 4, 7, 12, 14 и 99, подпункты «а», «б», «ж», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
СТ РК 1667-2007
Материалы конструкционные для кузовов пассажирских вагонов и маторвагонного подвижного состава. Технические требования и методы контроля
29
пункты 4, 7, 12, 14 и 99, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 30803-2002
Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава магистральных железных дорог. Технические условия
30
пункты 4, 7, 12, 14 и 57, подпункты «б», «в», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 8 ГОСТ 10791-2011
Колеса цельнокатаные.
Технические условия
31
пункты 4, 7, 12, 16, 57 и 99, подпункты «а», «б», «в», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 4835-2013
Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия
32
пункты 4, 7, 12, 14, 16 и 57, подпункты «а», «б», «в», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 11018-2011
Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
33
раздел 6 ГОСТ 31847-2012
Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия
34
пункты 4, 7, 12, 14 и 57, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4

7-бөлім
МЕМСТ 5973-2009
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жүкті өзі түсіретін вагондары (думпкарлар).
Жалпы техникалық шарттар
22
7-бөлім
Р МЕМСТ 51659-2000
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың цистерна вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
23
4-баптың 4, 7, 12, 14, 57 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
3-бөлім
МЕМСТ 4491-86
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жылжымалы составына арналған құйылған доңғалақты центрлер.
Жалпы техникалық шарттар
24
4-баптың 4, 7, 12, 14, 16, 57 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
6-бөлім
МЕМСТ 4728-2010
Жылжымалы теміржол составына арналған осьтік дайындамалар.
Техникалық шарттар
25
4-баптың 4, 7, 9, 12, 13, 22 – 24, 28, 50, 56, 58, 61, 63 және 64-тармақтары, 5-тармағының "б", "в", "ж", "к", "р", "с", "у" және "ф" тармақшалары
7-бөлім
Р МЕМСТ 51690-2000
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың жолаушы вагондары.
Жалпы техникалық шарттар
26
7-бөлім
Р МЕМСТ 55182-2012
Локомотив күшімен тартылатын жолаушы вагондары.
Жалпы техникалық талаптар
27
4-баптың 7, 12, 14, 16, 57 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
8-бөлім
МЕМСТ 31334-2007
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың жылжымалы составына арналған осьтер.
Техникалық шарттар
28
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 99-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "ж", "р" – "т" тармақшалары
ҚР СТ 1667-2007
Жолаушы вагондарының және моторвагонды жылжымалы составтың шанақтарына арналған конструкциялық материалдар.
Техникалық талаптар және бақылау әдістері
29
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
6-бөлім
МЕМСТ 30803-2002
Магистральдық теміржолдардың тарту күші бар жылжымалы составының тарту берілісінің тісті доңғалақтары. Техникалық шарттар
30
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 57-тармақтары, 5-тармағының "б", "в", "р" – "т" тармақшалары
8-бөлім
МЕМСТ 10791-2011
Тұтастаптамалы доңғалақтар. Техникалық шарттар
31
4-баптың 4, 7, 12, 16, 57 және 99-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "в", "р" – "т" тармақшалары
7-бөлім
МЕМСТ 4835-2013
Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары.
Техникалық шарттар
32
4-баптың 4, 7, 12, 14, 16 және 57-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "в", "р" – "т" тармақшалары
7-бөлім
МЕМСТ 11018-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың тарту күші бар жылжымалы составының доңғалақ жұптары.
Жалпы техникалық шарттар
33
6-бөлім
МЕМСТ 31847-2012
Арнаулы жылжымалы составтың доңғалақ жұптары.
Жалпы техникалық шарттар
34
4-баптың 4, 7, 12, 14 және 57-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары

раздел 7 ГОСТ Р 55498-2013
Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия
35
пункты 4, 7, 12, 14, 17 и 18, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 32400-2013
Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия
36
ГОСТ 32699-2014
Рама боковая и балка надрессорная литые трехэлементных двухосных тележек грузовых вагонов железнодорожной колеи 1520 мм. Методы неразрушающего контроля
37
пункты 4, 7, 12 и 14,  подпункты «а», «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 9246-2013
Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
38
раздел 7 ГОСТ 55821-2013
Тележки пассажирских вагонов локомотивной тяги. Технические условия
39
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «б», «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 398-2010
Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия
40
раздел 3 ГОСТ 1425-93
Рессоры листовые для подвижного состава железных дорог.  Технические условия
41
раздел 6 ГОСТ 1452-2011
Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия
42
раздел 9 ГОСТ 520-2011
Подшипники качения. Общие технические условия
43

7-бөлім
Р МЕМСТ 55498-2013
Жылжымалы теміржол составына арналған таптамалы доңғалақты центрлер.
Техникалық шарттар
35
4-баптың 4, 7, 12, 14, 17 және 18-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
6-бөлім
МЕМСТ 32400-2013
Теміржол жүк вагондары арбаларының құйылған бүйір жақтауы мен рессорүсті арқалығы.
Техникалық шарттар
36
МЕМ СТ 32699-2014
Жолтабаны 1520 мм теміржол жүк вагондарының үш элементті екі осьті арбаларының құйылған бүйір жақтауы мен рессорүсті арқалығы. Бүлдірмейтін бақылау әдістері
37
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "а", "б", "р" – "т" тармақшалары
7-бөлім
МЕМСТ 9246-2013
Жолтабаны 1520 мм теміржол жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары.
Жалпы техникалық шарттар
38
7-бөлім
МЕМСТ 55821-2013
Локомотив күшімен тартылатын жолаушы вагондарының арбалары.
Техникалық шарттар
39
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б", "р" – "т" тармақшалары
6-бөлім
МЕМСТ 398-2010
Жылжымалы теміржол составына арналған бастапқы құрсаулар.
Техникалық шарттар
40
3-бөлім
МЕМСТ 1425-93
Теміржолдардың жылжымалы составына арналған табақша рессорлар. Техникалық шарттар
41
6-бөлім
МЕМСТ 1452-2011
Теміржолдардың жылжымалы составы арбалары мен соғу-тарту аспаптарының цилиндрлі бұрандалы серіппелері.
Техникалық шарттар
42
9-бөлім
МЕМСТ 520-2011
Теңселіс мойынтіректері.
Жалпы техникалық шарттар
43

ГОСТ 18572-2014
Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия
применяется с 01.07.2015
44
ГОСТ 32769-2014
Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия
применяется с 01.07.2015
45
пункты 4, 7, 12 и 14,  подпункты «б», «в» и «ж» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ Р 54749-2011
Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки
46
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 2593-2014
Рукава соединительные
железнодорожного подвижного состава. Технические условия
47
раздел 8 ГОСТ Р 55184-2012
Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
48
пункты 4, 7 и 12, подпункты «б» и «ж» пункта 5, подпункты «б» и «в» пункта 14 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 22703-2012
Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
49
пункты 4 и 7, подпункты «б» и «р» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 31373-2008
Колесные пары локомотивов и моторвагонного подвижного состава. Расчеты и испытания на прочность
50
пункты 4 и 7, подпункт «р» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 28300-2010
Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия
51
пункты 4 и 7, подпункт «ж» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 55185-2012
Детали и сборочные единицы сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний
52
пункты 4 и 5 статьи 4
СТ РК МЭК 61133-2007
Тяга электрическая. Подвижной состав. Методы испытаний теплового/электрического подвижного состава после завершения формирования и перед вводом в действие
53
пункт 4, подпункты «б», «г», «д», «л», «р» – «т» и «ц» пункта 5 статьи 4
разделы 6 – 10 ГОСТ 31846-2012
Специальный подвижной состав. Требования к прочности несущих конструкций и динамическим качествам
54
пункт 4, подпункты «б» – «г», «ж», «и», «р» – «т» и «ц» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 55496-2013
Моторвагонный подвижной состав. Методика динамико-прочностных испытаний
55
пункт 4, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 9013-59
Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу
56
ГОСТ 2999-75
Металлы и сплавы. Метод измерения твердости по Виккерсу
57
ГОСТ 9012-59
Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю
58
ГОСТ 21105-87
Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод
59

МЕМСТ 18572-2014
Теңселіс мойынтіректері. Жылжымалы теміржол составының роликті цилиндрлі буксалы мойынтіректері.
Техникалық шарттар
01.07.2015 жылдан бастап қолданылады
44
МЕМСТ 32769-2014
Теңселіс мойынтіректері. Жылжымалы теміржол составының мойынтіректі конусты букса тораптары. Техникалық шарттар
01.07.2015 жылдан бастап қолданылады
45
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б", "в" және "ж" тармақшалары
6-бөлім
Р МЕМСТ 54749-2011
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау қағидалары
46
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 2593-2014
Жылжымалы теміржол составының жалғаушы түтігі.
Техникалық шарттар
47
8-бөлім
Р МЕМСТ 55184-2012
Жылжымалы теміржол составының гидравликалық демпферлері.
Жалпы техникалық шарттар
48
4-баптың 4, 7 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б" және "ж" тармақшалары, 14-тармағының "б" және "в" тармақшалары
7-бөлім
МЕМСТ 22703-2012
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғыларының құйылған детальдары.
Жалпы техникалық шарттар
49
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "б" және "р" тармақшалары
МЕМСТ 31373-2008
Локомотивтердің және моторвагонды жылжымалы составтың жұп доңғалақтары.
Есептеулер және беріктік сынақтары
50
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "р" тармақшасы
7-бөлім
МЕМСТ 28300-2010
Тепловоздар мен дизель-пойыздардың Тарту күші бар жетегінің карданды біліктері.
Жалпы техникалық шарттар
51
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "ж" тармақшасы
Р МЕМСТ 55185-2012
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғыларының детальдары мен құрастырмалы бірліктері.
Сынақ әдістері
52
4-баптың 4 және 5-тармақтары
ҚР СТ ХЭК 61133-2007
Электрлік Тарту күші бар . Жылжымалы состав. Жылжымалы составты құрастыру аяқталғаннан кейін және қолданысқа беру алдында жылу/электрлік сынау әдістері
53
4-баптың 4-тармағы, 5-тармағының "б", "г", "д", "л", "р" – "т" және "ц" тармақшалары
6 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 31846-2012
Арнаулы жылжымалы состав. Көтеруші конструкциялардың беріктігіне және динамикалық сапаға қойылатын талаптар
54
4-баптың 4-тармағы, 5-тармағының "б" – "г", "ж", "и", "р" – "т" және "ц" тармақшалары
Р МЕМСТ 55496-2013
Моторвагонды жылжымалы состав. Динамикалық-беріктік сынақтар әдістемесі
55
4-баптың 4-тармағы, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 9013-59
Металдар. Роквелль бойынша қаттылықты өлшеу әдісі
56
МЕМСТ 2999-75
Металдар мен қорытпалар. Виккерс бойынша қаттылықты өлшеу әдісі
57
МЕМСТ 9012-59
Металдар. Бринелль бойынша қаттылықты өлшеу әдісі
58
МЕМСТ 21105-87
Бүлдірмейтін бақылау. Магнитті ұнтақты әдіс
59

ГОСТ 14782-86
Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые
60
пункт 5 статьи 4
ГОСТ 32208-2013
Пружины рессорного подвешивания железнодорожного подвижного состава. Метод испытаний на циклическую долговечность
61
пункты 7 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 1561-75
Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия
62
подпункты «а», «в» и «ц» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 9238-2013
Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений
63
подпункт «а» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 10527-84
Тележки двухосные пассажирских вагонов магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Технические условия
64
подпункты «б», «л» и «у» пункта 5 статьи 4
СТ РК МЭК 61377-3-2008
Состав подвижной железных дорог. Часть3. Комбинированные испытания двигателей переменного тока с питанием от двухзвенного преобразователя и система их регулирования
65
СТ РК МЭК 61377-2-2007
Подвижной состав железных дорог. Комбинированное испытание. Часть 2. Тяговые электродвигатели постоянного тока, питание от модулятора и управление ими
66
СТ РК МЭК 61377-1-2008
Состав подвижной железных дорог. Часть 1. Комбинированные испытания двигателей переменного тока с инверторным питанием и их система управления
67
подпункты «б» и «р» пункта 5 статьи 4
СТ РК МЭК 61373-2007
Подвижной состав железных дорог. Оборудование подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию
68
ГОСТ Р 54434-2011
Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию
69
подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 1497-84
Металлы. Методы испытаний на растяжение
70
ГОСТ 16962.2-90
Изделия электротехнические.
Методы испытаний на стойкость
к механическим внешним воздействующим факторам
71
ГОСТ 17516-72
Изделия электротехнические. Условия эксплуатации в части воздействия механических факторов внешней среды
72
ГОСТ 17516.1-90
Изделия электротехнические.
Общие требования в части стойкости к механическим внешним воздействующим фактора
73
ГОСТ 6996-66
Сварные соединения. Методы определения механических свойств
74
СТ РК 1416-2005
Макро- и микроструктуры зубчатых колес тяговых передач тягового подвижного состава. Оценочные шкалы и порядок контроля
75
подпункт «в» пункта 5 статьи 4
СТ РК ЕН 15663-2011
Транспорт железнодорожный и городской электрический. Определение контрольной массы
76
подпункт «ж» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р 52916-2008
Упоры автосцепного устройства для грузовых и пассажирских вагонов. Общие технические условия
77
подпункты «с» и «т» пункта 5 статьи 4

МЕМСТ 14782-86
Бүлдірмейтін бақылау. Дәнекерленетін жалғанымдар. Ультрадыбыс әдістері
60
4-баптың 5-тармағы
МЕМСТ 32208-2013
Жылжымалы теміржол составының рессорлық асып қою серіппелері. Циклдік төзімділігін сынау әдістері
61
4-баптың 7 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
4-бөлім
МЕМСТ 1561-75
Теміржол вагондарының автотежеуіштеріне арналған әуе резервуарлары.
Техникалық шарттар
62
4-баптың 5-тармағының "а", "в" және "ц" тармақшалары
6-бөлім
МЕМСТ 9238-2013
Жылжымалы теміржол составының габариттері және құрылыстардың жақындауы
63
4-баптың 5-тармағының "а" тармақшасы
4-бөлім
МЕМСТ 10527-84
Жолтабаны 1520 мм магистральдық теміржолдардың екі осьті жолаушы вагондарының арбалары.
Техникалық шарттар
64
4-баптың 5-тармағының "б", "л" және "у" тармақшалары
ҚР СТ ХЭК 61377-3-2008
Теміржолдардың жылжымалы составы. 3-бөлік. Екі буынды түрлендіргіштен қуат алатын айнымалы ток қозғалтқыштарын аралас сынақтардан өткізу және оларды реттеу жүйесі
65
ҚР СТ ХЭК 61377-2-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Аралас сынақ. 2-бөлік. Тұрақты токты тарту күші бар электрқозғалтқыштар, модулятордан қуат алу және оларды басқару
66
ҚР СТ ХЭК 61377-1-2008
Теміржолдардың жылжымалы составы. 1-бөлік. Инверторлық қуаты бар айнымалы ток қозғалтқыштарын аралас сынақтардан өткізу және оларды басқару жүйесі
67
4-баптың 5-тармағының "б" және "р" тармақшалары
ҚР СТ ХЭК 61373-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Жылжымалы составтың жабдығы. Соққыға және дірілге сынақтар
68
Р МЕМСТ 54434-2011
Жылжымалы теміржол составының жабдығы.
Соққыға және дірілге сынақтар
69
4-баптың 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 1497-84
Металдар. Созылуды сынау әдістері
70
МЕМСТ 16962.2-90
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы механикалық әсер ету факторларына төзімділігін сынау әдістері
71
МЕМСТ 17516-72
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы ортаның механикалық әсер ету факторлары бөлігіндегі пайдалану шарттары
72
МЕМСТ 17516.1-90
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы механикалық әсер ету факторларына төзімділік бөлігіндегі жалпы талаптар
73
МЕМСТ 6996-66
Дәнекерленетін жалғанымдар. Механикалық қасиеттерді айқындау әдістері
74
ҚР СТ 1416-2005
Тарту күші бар жылжымалы составтың тарту берілісінің тісті доңғалақтарының макро- және микроқұрылымдары.
Бағалау шәкілдері мен бақылау тәртібі
75
4-баптың 5-тармағының "в" тармақшасы
ҚР СТ ЕН 15663-2011
Теміржол және қалалық электрлік көлік.
Бақылау массасын айқындау
76
4-баптың 5-тармағының "ж" тармақшасы
7-бөлім
Р МЕМСТ 52916-2008
Жүк және жолаушы вагондарына арналған автотіркегіш құрылғының таяныштары.
Жалпы техникалық шарттар
77
4-баптың 5-тармағының "с" және "т" тармақшалары

ГОСТ Р 55513-2012
Локомотивы. Требования к прочности и динамическим качествам
78
подпункт «р» пункта 5 статьи 4
СТ РК 1842-2008
Тележки и ходовая часть тягового подвижного состава. Испытания на прочность
79
СТ РК 1846-2008
Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и ходовые качества
80
СТ РК 1452-2005
Нормы прочности металлоконструкций путевых машин. Методы определения прочностных характеристик
81
подпункт «с» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 23.218-84
Обеспечение износостойкости изделий. Метод определения энергоемкости при пластической деформации материалов
82
подпункт «т» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 25.504-82
Расчеты и испытания на прочность. Методы расчета характеристик сопротивления усталости
83
подпункты «г» и «р» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 55514-2013
Локомотивы. Методика динамико-прочностных испытаний
84
подпункт «и» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 55049-2012
Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей развески
85
подпункты «и» и «д» пункта 5 статьи 4
разделы 6 и 7 ГОСТ Р 55050-2012
Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний
86
подпункт «м» пункта 5 статьи 4

Р МЕМСТ 55513-2012
Локомотивтер.
Беріктікке және динамикалық сапаға қойылатын талаптар
78
4-баптың 5-тармағының "р" тармақшасы
ҚР СТ 1842-2008
Тарту күші бар жылжымалы составтың арбалары және жүріс бөлігі. Беріктік сынақтары
79
ҚР СТ 1846-2008
Жүк және жолаушы вагондары. Беріктікті және жүрістер сапасын сынау әдістері
80
ҚР СТ 1452-2005
Жол машиналары металконструкцияларының беріктік нормалары.
Беріктік сипаттамаларын айқындау әдістері
81
4-баптың 5-тармағының "с" тармақшасы
МЕМСТ 23.218-84
Бұйымдардың тозуға төзімділігін қамтамасыз ету. Материалдардың пластикалық деформациясы кезінде энергияның жұмсалуын айқындау әдістері
82
4-баптың 5-тармағының "т" тармақшасы
МЕМСТ 25.504-82
Есептеулер және беріктік сынақтары Қажуға қарсылық сипаттамаларын есептеу әдістері
83
4-баптың 5-тармағының "г" және "р" тармақшалары
Р МЕМСТ 55514-2013
Локомотивтер. Динамикалық-беріктік сынақтары әдістемесі
84
4-баптың 5-тармағының "и" тармақшасы
Р МЕМСТ 55049-2012
Жылжымалы теміржол составы. Бөліп өлшеу көрсеткіштерін бақылау әдістері
85
4-баптың 5-тармағының "и" және "д" тармақшалары
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 55050-2012
Жылжымалы теміржол составы. Теміржол жолына әсер етудің жол берілетін нормалары және сынақ әдістері
86
4-баптың 5-тармағының "м" тармақшасы

ГОСТ 32210-2013
Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов специального железнодорожного подвижного состава. Нормы и методы определения
87
подпункты «о» и «н» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 51317.4.5-99
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к микросекундным импульсным помехам большой энергии. Требования и методы испытаний
88
подпункт «п» пункта 5  статьи 4
ГОСТ 12.1.044-89
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей
и методы их определения
89

МЕМСТ 32210-2013
Зиянды заттар шығарындылары және арнаулы жылжымалы теміржол составы пайдаланған газдардың түтіні. Нормалар және айқындау әдістері
87
4-баптың 5-тармағының "о" және "н" тармақшалары
Р МЕМСТ 51317.4.5-99
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үлкен энергияның микросекундтық импульсті кедергілерге орнықтылығы.
Талаптар және сынақ әдістері.
88
4-баптың 5-тармағының "п" тармақшасы
МЕМСТ 12.1.044-89
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды айқындау әдістері
89

ГОСТ 3484.2-98
Трансформаторы силовые.  Допустимые превышения температуры и методы испытаний на нагрев
90
ГОСТ 28157-89
Пластмассы. Методы определения стойкости к горению
91
ГОСТ 30244-94
Материалы строительные. Методы испытаний на горючесть
92
ГОСТ 31565-2012
Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности
93
ГОСТ Р 51337-99
Безопасность машин. Температуры касаемых поверхностей. Эргономические данные для установления предельных величин горячих поверхностей
94

МЕМСТ 3484.2-98
Күш трансформаторлары. Асыруға жол берілетін температуралар және қыздыруға сынақ әдістері
90
МЕМСТ 28157-89
Пластмассалар. Жануға төзімділікті айқындау әдістері
91
МЕМСТ 30244-94
Құрылыс материалдары. Жануды сынау әдістері
92
МЕМСТ 31565-2012
Кәбілді бұйымдар. Өрт қауіпсіздігі талаптары
93
Р МЕМСТ 51337-99
Машиналар қауіпсіздігі. Жанасатын беткі жақтардың температурасы. Ыстық беткі жақтардың шектік шамаларын белгілеуге арналған эргономикалық деректер
94

ГОСТ Р  53325-2009
Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования. Методы испытаний
95
подпункт «о» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р  52776-2007
Машины электрические вращающиеся. Номинальные данные и характеристики
96
подпункт «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 12.1.030-81
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление
97
разделы 11–15 ГОСТ 14254-96
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (код IP)
98
раздел 6 ГОСТ 16357-83
Разрядники вентильные переменного тока на номинальные напряжения от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия
99
пункты 7, 12, 14 и 99, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 30249-97
Колодки тормозные чугунные  для локомотивов. Технические условия
100
пункты 7, 12, 14 и 54, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р 52400-2005
Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия

Р МЕМСТ 53325-2009
Өрт техникасы. Өрт автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері
95
4-баптың 5-тармағының "о" тармақшасы
Р МЕМСТ 52776-2007
Айналмалы электр машиналар. Номиналды деректер және сипаттамалар
96
4-баптың 5-тармағының "у" тармақшасы
МЕМСТ 12.1.030-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныстық жерге тұйықтау, нөлдік фазалау
97
11–15-бөлімдер
МЕМСТ 14254-96
Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
98
6-бөлім
МЕМСТ 16357-83
3,8-ден 600 кВ-ға дейінгі номиналды кернеулерге арналған айнымалы токтың вентильді разрядниктері.
Жалпы техникалық шарттар
99
4-баптың 7, 12, 14 және 99-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
6-бөлім
МЕМСТ 30249-97
Локомотивтерге арналған шойын тежеуіш қалыптар.
Техникалық шарттар
100
4-баптың 7, 12, 14 және 54-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
7-бөлім
Р МЕМСТ 52400-2005
Теміржол вагондарының тежеуіштеріне арналған әуе резервуарлары.
Жалпы техникалық шарттар

101
пункты 7, 12, 14 и 99 статьи 4
ГОСТ 10393-2014
Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
102
пункты 7, 12 и 95, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р 54746-2011
Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия
103
пункты 7, 12 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4

101
4-баптың 7, 12, 14 және 99-тармақтары
МЕМСТ 10393-2014
Жылжымалы теміржол составына арналған компрессорлар, электр жетегі бар компрессорлы агрегаттар және электр жетегі бар компрессорлы қондырғылар.
Жалпы техникалық шарттар
102
4-баптың 7, 12 және 95-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
7-бөлім
Р МЕМСТ 54746-2011
Жылжымалы теміржол составы. Акустикалық сигнал құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар
103
4-баптың 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы

107
пункт 7, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ
20.57.406-81
Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники
и электротехнические. Методы испытаний
108
раздел 2 ГОСТ 16962.1-89
Изделия электротехнические.
Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам
109
пункт 7, подпункты «б», «п» и «у» пункта 5 статьи 4
раздел 8 ГОСТ 2582-2013
Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия
110
пункт 7, подпункты «б», «в», «п» и «у» пункта 5  статьи 4

107
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ
20.57.406-81
Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электртехникалық бұйымдар.
Сынақ әдістері
108
2-бөлім
МЕМСТ 16962.1-89
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы климаттық әсер ету факторларына төзімділік бойынша сынақ әдістері
109
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б", "п" және "у" тармақшалары
8-бөлім
МЕМСТ 2582-2013
Тарту күші бар айналмалы электрлік машиналар.
Жалпы техникалық шарттар
110
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б", "в", "п" және "у" тармақшалары

ГОСТ 2933-83
Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний
111
ГОСТ 2933-93
Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний
112
пункт 7,  подпункты «б», «в» и «у» пункта 5  статьи 4
раздел 6 ГОСТ 9219-88
Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования
113
ГОСТ 9219-95
Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия
114
пункт 7, подпункт «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 11828-86
Машины электрические вращающиеся.
Общие методы испытаний

МЕМСТ 2933-83
Төмен вольтті электрлік аппараттар. Сынақ әдістері
111
МЕМСТ 2933-93
Төмен вольтті электрлік аппараттар. Сынақ әдістері
112
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б", "в" және "у" тармақшалары
6-бөлім
МЕМСТ 9219-88
Тарту күші бар электрлік аппараттар.
Жалпы техникалық талаптар
113
МЕМСТ 9219-95
Тарту күші бар электрлік аппараттар.
Жалпы техникалық шарттар
114
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "у" тармақшасы
МЕМСТ 11828-86
Айналмалы электрлік машиналар. Жалпы сынақ әдістері

115
раздел 9 ГОСТ Р  2725-2007
Ограничители перенапряжений нелинейные для электроустановок переменного тока напряжением от 3 до 750 кВ. Общие технические условия
116
пункт 7, подпункты «б» и «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 26567-85
Преобразователи электроэнергии полупроводниковые. Методы испытаний
117
пункт 7 статьи 4
разделы 6 – 9 ГОСТ Р МЭК 60034-14-2008
Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотой оси вращения 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы вибрации
118
пункт 7, подпункты  «в» и «у» пункта 5  статьи 4

115
9-бөлім
Р  МЕМСТ 2725-2007
Кернеуі 3-тен 750 кВ-ға дейінгі айнымалы токтың электрқондырғыларына арналған желілік емес тоқ кернеуінің ұлғаюын шектегіштер.
Жалпы техникалық шарттар
116
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "б" және "у" тармақшалары
МЕМСТ 26567-85
Электр энергиясын жартылай өткізгішті түрлендіргіштер.
Сынақ әдістері
117
4-баптың 7-тармағы
6 – 9-бөлімдер
Р МЕМСТ ХЭК 60034-14-2008
Айналмалы электрлік машиналар. 14-бөлік. Айналу осінің биіктігі 56 мм және одан астам кейбір машина түрлерінің механикалық дірілі. Өлшемдер, бағалау және діріл шектері
118
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в" және "у" тармақшалары

125
пункты 12 и 14 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 18620-86
Изделия электротехнические. Маркировка
126
пункт 25 статьи 4
ГОСТ ИСО/МЭК
9126-2001
Информационная технология.
Оценка программной продукции. Характеристики качества
и руководства по их применению
127
ГОСТ Р 51188-98
Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство
128
разделы 10 – 13 ГОСТ Р 52980-2008
Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению
129
пункты 32, 39  и 62 статьи 4
разделы 4 и 5 ГОСТ 24790-81
Тепловозы промышленные. Общие технические условия
130
подпункт «е» пункта 34, подпункт «д» пункта 36 статьи 4

125
4-баптың 12 және 14-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 18620-86
Электртехникалық бұйымдар.
Таңбалау
126
4-баптың 25-тармағы
МЕМСТ ISО/ХЭК
9126-2001
Ақпараттық технология. Бағдарламалық өнімді бағалау. Сапа сипаттамалары және оларды қолдану жөнінде нұсқаулық
127
Р МЕМСТ 51188-98
Ақпаратты қорғау. Бағдарламалық құралдарда компьютерлік вирустардың болуын сынақтан өткізу.
Үлгілік нұсқаулық
128
10 – 13-бөлімдер
Р МЕМСТ 52980-2008
Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Теміржолда қолданылатын бағдарламалық электронды жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
129
4-баптың 32, 39  және 62-тармақтары
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 24790-81
Өнеркәсіптік тепловоздар.
Жалпы техникалық шарттар
130
4-баптың 34-тармағының "е" тармақшасы, 36-тармағының "д" тармақшасы

СТ РК 1853-2008
Тормоз (электропневматический тормоз) для пассажирских вагонов колеи 1520 мм. Дополнительное оборудование и переключающие устройства прямодействующего и автоматического типа. Технические требования и программа испытаний
131
пункты 39, 40, 59 и 93 статьи 4
раздел 5 ГОСТ 12.2.056-81
Система стандартов безопасности труда. Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности
132
пункт 46, подпункты  «е» и «з» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 52929-2008
Железнодорожный тяговый подвижной состав. Методы контроля тормозного пути и стояночного тормоза

ҚР СТ 1853-2008
Жолтабаны 1520 мм жолаушылар вагондарына арналған тежеуіш (электрпневматикалық тежеуіш). Қосымша жабдық және тікелей әрекет ететін әрі автоматты түрдегі ажыратып қосатын құрылғылар.
Техникалық талаптар және сынақтар бағдарламасы
131
4-баптың 39, 40, 59 және 93-тармақтары
5-бөлім
МЕМСТ 12.2.056-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жолтабаны 1520 мм электровоздар мен тепловоздар.
Қауіпсіздік талаптары
132
4-баптың 46-тармағы, 5-тармағының   "е" және "з" тармақшалары
Р МЕМСТ 52929-2008
Тарту күші бар жылжымалы теміржол составы. Тежеуіштік жолды және тоқтап тұру тежеуішін бақылау әдістері

133
пункт 57 статьи 4
ГОСТ 31536-2012
Колесные пары тягового подвижного состава. Метод контроля электрического сопротивления
134
СТ РК 1647-2007
Транспорт железнодорожный. Магнитопорошковый метод неразрушающего контроля деталей вагонов
135
СТ РК 1675-2007
Неразрушающий контроль деталей и узлов локомотивов, мотор-вагонного и специального подвижного состава. Методы контроля
136
пункты 58 и 64 подпункт «м» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р 55527-2013
Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей

133
4-баптың 57-тармағы
МЕМСТ 31536-2012
Тарту күші бар жылжымалы составтың доңғалақ жұптары. Электрлік қарсылықты бақылау әдісі
134
ҚР СТ 1647-2007
Теміржол көлігі. Вагондардың детальдарын бүлдірмейтін бақылаудың магнитті ұнтақты әдісі
135
ҚР СТ 1675-2007
Локомотивтердің, моторвагонды және арнаулы жылжымалы составтың детальдары мен тораптарын бүлдірмейтін бақылау.
Бақылау әдістері
136
4-баптың 58 және 64-тармақтары, 5-тармағының "м" тармақшасы
Р МЕМСТ 55527-2013
Жылжымалы теміржол составының үй-жайларын қоршайтын конструкциялар. Жылу-техникалық көрсеткіштерді айқындау бойынша сынақ әдістері

137
пункт 59, подпункт «м» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 32206-2013
Специальный железнодорожный подвижной состав. Внешний шум. Нормы и методы определения
138
пункт 59  статьи 4
ГОСТ 12.1.001-89
Система стандартов безопасности труда. Ультразвук. Общие требования безопасности
139
ГОСТ  31191.4-2006
Вибрация и удар. Измерение общей вибрации и оценка ее воздействия  на человека. Часть 4. Руководство по оценке влияния вибрации на комфорт пассажиров и бригады рельсового транспортного средства

137
4-баптың 59-тармағы, 5-тармағының "м" тармақшасы
МЕМСТ 32206-2013
Арнаулы жылжымалы теміржол составы. Сыртқы шу.
Нормалар және айқындау әдістері
138
4-баптың 59-тармағы
МЕМСТ 12.1.001-89
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ультрадыбыс.
Жалпы қауіпсіздік талаптары
139
МЕМСТ  31191.4-2006
Діріл және соққы. Жалпы дірілді өлшеу және оның адамға әсер етуін бағалау. 4-бөлік. Дірілдің жолаушылар жайлылығына және рельстік көлік құралы бригадасына әсерін бағалау жөніндегі нұсқаулық

140
ГОСТ 31248-2004
Вибрация. Измерение и анализ общей вибрации, воздействующей на пассажиров и бригаду рельсового транспортного средства
141
СТ РК  12.1.001-2005
Система стандартов безопасности труда. Инфразвук в кабинах машиниста тягового подвижного состава железных дорог. Допустимые уровни и методы измерения
142
СТ РК 1762-2008
Система стандартов безопасности труда. Вагоны пассажирские и рефрижераторные. Шумовые характеристики. Нормы и методы измерений
143
СТ РК 1820-2008
Вагоны рефрижераторные. Методика проведения теплотехнических испытаний
144
СТ РК ГОСТ Р 50951-2006
Внешний шум магистральных и маневровых тепловозов. Нормы и методы измерений
145
ГОСТ Р 50951-96
Внешний шум магистральных и маневровых тепловозов. Нормы и методы измерений
146
пункт 64, подпункт «п» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 30247.1-94
Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Несущие и ограждающие конструкции
147
пункт 67 статьи 4
раздел 6 ГОСТ Р 54962-2012
Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
148
пункт 74, подпункты «н» и «о» пункта 5 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 29205-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от электротранспорта. Нормы и методы испытаний
149
ГОСТ IEC 61000-4-5-2014
Электромагнитная совместимость. Часть 4–5. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к микросекундным импульсам большой энергии
150
раздел 8 ГОСТ 30804.4.3-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к радиочастотному электромагнитному полю. Требования и методы испытаний
151
раздел 8 ГОСТ 30804.4.4-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к наносекундным импульсным помехам. Требования и методы испытаний
152
раздел 8 ГОСТ  30804.4.11-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным прерываниям и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний
153
раздел 8 ГОСТ 30804.4.2-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний
154

140
МЕМСТ 31248-2004
Діріл. Жолаушыларға және рельстік көлік құралы бригадасына әсер ететін жалпы дірілді өлшеу және талдау
141
ҚР СТ 12.1.001-2005
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Теміржолдардың тарту күші бар жылжымалы составы машинисінің кабинасындағы инфрадыбыс. Шектеулі деңгейлер және өлшеу әдістері
142
ҚР СТ 1762-2008
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жолаушы және рефрижератор вагондары. Шу сипаттамалары.
Нормалар және өлшеу әдістері
143
ҚР СТ 1820-2008
Рефрижератор вагондар. Жылу-техникалық сынақтар жүргізу әдістемесі
144
ҚР СТ Р МЕМСТ 50951-2006
Магистральдық пен маневрлік тепловоздардың сыртқы шуы. Нормалар және өлшеу әдістері
145
Р МЕМСТ 50951-96
Магистральдық пен маневрлік тепловоздардың сыртқы шуы. Нормалар және өлшеу әдістері
146
4-баптың 64-тармағы, 5-тармағының "п" тармақшасы
МЕМСТ 30247.1-94
Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікке сынақ әдістері. Салмақ түсетін және қоршайтын конструкциялар
147
4-баптың 67-тармағы
6-бөлім
Р МЕМСТ 54962-2012
Жылжымалы теміржол составы машинисінің (операторының) креслосы. Жалпы техникалық шарттар
148
4-баптың 75-тармағы, 5-тармағының "н" және "о" тармақшалары
2-бөлім
МЕМСТ 29205-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электркөліктен индустриялық радиокедергілер.
Нормалар және сынақ әдістері
149
МЕМСТ IEC 61000-4-5-2014
Электрмагниттік үйлесімділік 4-5-бөлік. Сынақ және өлшеу әдістері. Үлкен энергияның микросекундтық импульстері орнықтылығына сынақтар
150
8-бөлім
МЕМСТ 30804.4.3-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиожиілікті электрмагниттік өріске орнықтылық. Талаптар және сынақ әдістері
151
8-бөлім
МЕМСТ 30804.4.4-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Наносекундтыққ импульсті кедергілерге орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
152
8-бөлім
МЕМСТ 30804.4.11-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр қуаты кернеулерінің болмай қалуына, қысқа уақытқа үзілуіне және өзгеруіне орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
153
8-бөлім
МЕМСТ 30804.4.2-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрстатикалық разрядтарға орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
154

ГОСТ 30804.6.2-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых в промышленных зонах. Требования и методы испытаний
155
раздел 5 ГОСТ Р 55176.3.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3–1. Подвижной состав. Требования и методы испытаний
156
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 55176.3.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3–2. Подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний
157

МЕМСТ 30804.6.2-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагнитті кедергілеріне орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
155
5-бөлім
Р МЕМСТ 55176.3.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 3-1-бөлім. Жылжымалы состав. Талаптар және сынақ әдістері
156
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 55176.3.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 3-2-бөлік. Жылжымалы состав. Аппаратура және жабдық. Талаптар және сынақ әдістері
157

раздел 5 ГОСТ Р 55176.4.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний
158
раздел 5 ГОСТ Р 55176.4.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4–2. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость аппаратуры электросвязи. Требования и методы испытаний
159

5-бөлім
Р МЕМСТ 55176.4.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-1-бөлік. Теміржол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары және аппаратурасы. Талаптар және сынақ әдістері
158
5-бөлім
Р МЕМСТ 55176.4.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-2-бөлік. Электрмагнитті эмиссия және электрбайланыс аппаратурасының кедергіге орнықтылығы.
Талаптар және сынақ әдістері
159

раздел 6 ГОСТ Р 55176.5-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 5. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость стационарных установок и аппаратуры электроснабжения. Требования и методы испытаний
160
пункт 74 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 55176.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 2. Электромагнитные помехи от железнодорожных систем в целом во внешнюю окружающую среду. Требования и методы испытаний
161
пункт 75 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р МЭК 62485-2-2011
Батареи аккумуляторные и установки батарейные. Требования безопасности. Часть 2. Стационарные батареи
162
разделы 10 и 13 ГОСТ Р МЭК 62485-3-2013
Батареи аккумуляторные и аккумуляторные установки. Требования безопасности. Часть 3. Тяговые батареи
3. Перечень стандартов, в результате применения которых
на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта», утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии

6-бөлім
Р МЕМСТ 55176.5-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 5-бөлік. Электрмагнитті эмиссия және электрмен жабдықтаудың стационарлық қондырғылары мен аппаратурасының кедергіге орнықтылығы.
Талаптар және сынақ әдістері
160
4-баптың 74-тармағы
5-бөлім
Р МЕМСТ 55176.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.  Теміржол көлігінің жүйелері және жабдығы. 2-бөлік. Жалпы сыртқы қоршаған ортаға теміржол жүйелерінен электрмагнитті кедергілер.
Талаптар және сынақ әдістері
161
4-баптың 75-тармағы
7-бөлім
Р МЕМСТ ХЭК 62485-2-2011
Аккумулятор батареялары және батарея қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Стационарлық батареялар
162
10 және 13-бөлімдер Р МЕМСТ ХЭК 62485-3-2013
Аккумулятор батареялары және батарея қондырғылары. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Тарту күші бар батареялар
".
3. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті талаптарының сақталуы қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ 710 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының

разделы 3 – 8 ГОСТ Р 50955-96
Вагоны электропоездов. Технические требования для перевозки инвалидов
5
статья 2
ГОСТ 32192-2013
Надежность в железнодорожной технике. Основные понятия. Термины и определения
6
ГОСТ Р  54504-2011
Безопасность функциональная. Политика, программа обеспечения безопасности. Доказательство безопасности объектов железнодорожного транспорта
7
пункты 3 и 82 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р 54747-2011
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
8
СТБ 1081-97
Шпалы железобетонные предварительно напряженные
для железных дорог колеи 1520 мм. Технические условия
9
пункты 4, 7, 12, 14, 16 и 57, подпункты «а» – «в»,
«р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 4835-2013
Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия
10
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в», «д», «з», «с», «у» и «ц» пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 51685-2013
Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
11
раздел 5 ГОСТ Р 51685-2000
Рельсы железнодорожные. Общие технические условия

3 – 8-бөлімдер Р МЕМСТ 50955-96
Электропойыздардың вагондары. Мүгедектерді тасымалдауға арналған техникалық талаптар
5
2-бап
МЕМСТ 32192-2013
Теміржол техникасына сенімділік. Негізгі ұғымдар.
Терминдер және айқындамалар
6
Р МЕМСТ  54504-2011
Функционалды қауіпсіздік. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету саясаты, бағдарламасы. Теміржол көлігі объектілері қауіпсіздігінің дәлелдемесі
7
4-баптың 3 және 82-тармақтары
7-бөлім Р МЕМСТ 54747-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған темірбетон шпалдар.
Жалпы техникалық шарттар
8
БСТ 1081-97
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған алдын ала кернеуленген темірбетон шпалдар.
Техникалық шарттар
9
4-баптың 4, 7, 12, 14, 16 және 57-тармақтары, 5-тармағының "а" – "в",
"р" – "т" тармақшалары
4-бөлім МЕМСТ 4835-2013
Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары.
Техникалық шарттар
10
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в", "д", "з", "с", "у" мен "ц" тармақшалары және 82-тармағының "а" тармақшасы
5-бөлім Р МЕМСТ 51685-2013
Теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар
11
5-бөлім Р МЕМСТ 51685-2000
Теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар

применяется до 01.06.2016
12
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в» и «с» пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 55497-2013
Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия
13
раздел 5 ГОСТ Р 55820-2013
Рельсы железнодорожные остряковые. Технические условия
14
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в», «с» и «у»  пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
СТ РК 2432-2013
Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия
15
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в» и «с» пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4

01.06.2016 жылға дейін қолданылады
12
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" мен "с" тармақшалары және 82-тармағының "а" тармақшасы
5-бөлім Р МЕМСТ 55497-2013
Жанама рельсті теміржол рельстері. Техникалық шарттар
13
5-бөлім Р МЕМСТ 55820-2013
Үшкіл теміржол рельстері. Техникалық шарттар
14
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в", "с" мен "у"  тармақшалары және 82-тармағының "а" тармақшасы
ҚР СТ 2432-2013
Саралап шыңдалған және бойлай шыңдалмаған теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар
15
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" мен "с" тармақшалары және 82-тармағының "а" тармақшасы

раздел 2 ГОСТ 16277-93
Подкладки раздельного скрепления железнодорожных рельсов типов Р50, Р65 и Р75. Технические условия
21
ГОСТ 21797-2014
Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия
22
ГОСТ 22343-2014
Клемма раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия
23
ГОСТ 33184-2014
Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические требования
24
раздел 2 ГОСТ 19115-91
Шайбы пружинные путевые. Технические условия
25
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в» и «с» статьи 5 и подпункт «в» пункта 83 статьи 4

2-бөлім МЕМСТ 16277-93
Р50, Р65 және Р75 типті теміржол рельстерін бөлектеп бекіту төсемдері.
Техникалық шарттар
21
МЕМСТ 21797-2014
Теміржолға арналған екіорамды серіппелі шайбалар.
Техникалық шарттар
22
МЕМСТ 22343-2014
Теміржолдың рельстік бөлектеп бекіту клеммасы. Техникалық шарттар
23
МЕМСТ 33184-2014
Кең жолтабанды теміржолдарға арналған рельстік екібасты жапсырмалар.
Техникалық талаптар
24
2-бөлім МЕМСТ 19115-91
Серіппелі жол шайбалары. Техникалық шарттар
25
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" және "с" тармақшалары және 83-тармағының "в" тармақшасы

раздел 5 ГОСТ Р 55647-2013
Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия
26
пункты 4, 7,  12 и 14, подпункт «в» статьи 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 809-71
Шурупы путевые. Технические условия
применяется до 01.03.2015
27
раздел 2 ГОСТ 809-2014
Шурупы путевые.  Общие технические условия
применяется с 01.03.2015
28
раздел 5 ГОСТ 32409-2013
Противоугоны пружинные
к железнодорожным рельсам. Технические условия
29
пункты 4, 7, 11, 12 и 14, подпункты «в» и «з» пункта 5 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 54749-2011
Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки
30
пункты 4, 7, 11 и 54, подпункты «в», «г»,  «с» – «у» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 10791-2011
Колеса цельнокатаные.  Технические условия
31
раздел 4 ГОСТ 11018-2011
Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
32
пункты 4 и 7,  подпункты «в», «с» – «у» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 1452-2011
Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия
33
пункты 4 и 7, подпункт «в» пункта 5  статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 55184-2012
Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
34
подпункты «а», «г» и «х» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 9238-2013
Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений
35
подпункт «в» пункта 5
статьи 4
ГОСТ 15543.1-89
Изделия электротехнические. Общие требования в части стойкости к климатическим внешним воздействующим факторам
36
ГОСТ 17516.1-90
Изделия электротехнические. Общие требования в части стойкости к механическим внешним воздействующим факторам
37
раздел 4 ГОСТ 30631-99
Общие требования к машинам, приборам и другим техническим изделиям в части стойкости к механическим внешним воздействующим факторам при эксплуатации
38
подпункт «о» пункта 5
статьи 4
разделы 5 и 6 ГОСТ Р  55176.3.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний
39
подпункт «п» пункта 5
статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 55176.4.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства
и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний
40

5-бөлім Р МЕМСТ 55647-2013
Электрлендірілген теміржолдарға арналған, мыстан және оның қорытпаларынан жасалған жасалған контактылық сымдар. Техникалық шарттар
26
4-баптың 4, 7,  12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" тармақшасы және 82-тармағының "а" тармақшасы
2-бөлім МЕМСТ 809-71
Жол шуруптары.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
27
2-бөлім МЕМСТ 809-2014
Жол шуруптары.
Жалпы техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
28
5-бөлім МЕМСТ 32409-2013
Теміржол рельстеріне орнатылатын айдап кетуге қарсы серіппелі құрылғы.
Техникалық шарттар
29
4-баптың 4, 7, 11, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" және "з" тармақшалары
5-бөлім Р МЕМСТ 54749-2011
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау қағидалары
30
4-баптың 4, 7, 11 және 54-тармақтары, 5-тармағының "в", "г",  "с" – "у" тармақшалары
6-бөлім МЕМСТ 10791-2011
Тұтастаптамалы доңғалақтар. Техникалық шарттар
31
4-бөлім МЕМСТ 11018-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың тарту күші бар жылжымалы составының доңғалақ жұптары.
Жалпы техникалық шарттар
32
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "в", "с" – "у" тармақшалары
4-бөлім МЕМСТ 1452-2011
Теміржолдардың жылжымалы составы арбалары мен соғу-тарту аспаптарының цилиндрлі бұрандалы серіппелері.
Техникалық шарттар
33
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "в" тармақшасы
5-бөлім Р МЕМСТ 55184-2012
Жылжымалы теміржол составының гидравликалық демпферлері.
Жалпы техникалық шарттар
34
4-баптың 5-тармағының "а", "г" және "х" тармақшалары
МЕМСТ 9238-2013
Жылжымалы теміржол составының габариттері және құрылыстардың жақындауы
35
4-баптың 5-тармағының "в" тармақшасы
МЕМСТ 15543.1-89
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы климаттық әсер ету факторларына төзімділік бөлігіндегі жалпы талаптар
36
МЕМСТ 17516.1-90
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы механикалық әсер ету факторларына төзімділік бөлігіндегі жалпы талаптар
37
4-бөлім МЕМСТ 30631-99
Машиналарға, аспаптарға және басқа да техникалық бұйымдарға пайдалану кезінде сыртқы механикалық әсер ету факторларына төзімділік бөлігінде қойылатын жалпы талаптар
38
4-баптың 5-тармағының "о" тармақшасы
5 және 6-бөлімдер Р МЕМСТ  55176.3.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 3-2-бөлік. Жылжымалы состав. Аппаратура және жабдық. Талаптар және сынақ әдістері
39
4-баптың 5-тармағының "п" тармақшасы
4-бөлім Р МЕМСТ 55176.4.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-1-бөлік. Теміржол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары және аппаратурасы. Талаптар және сынақ әдістері
40

раздел 4 ГОСТ Р 55176.4.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-2. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость аппаратуры электросвязи. Требования и методы испытаний
41
пункты 7, 83 и 84 статьи 4
раздел 3 ГОСТ  12.2.007.0-75
Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности
42
пункты 7, 13 и 83, подпункт «ф» пункта 5 статьи 4
раздел 3 ГОСТ 18142.1-85
Выпрямители полупроводниковые мощностью свыше 5 кВт. Общие технические условия
43
раздел 2 ГОСТ 24376-91
Инверторы полупроводниковые. Общие технические условия
44
раздел 3 ГОСТ 26830-86
Преобразователи электроэнергии полупроводниковые мощностью
до 5 кВ А включительно. Общие технические условия
45
пункты 7, 12 и 14, подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 2593-2014
Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия
46
пункты 7, 11, 13 и 19, подпункты «в» и «ф»  пункта 5 статьи 4
СТ РК МЭК 60077-5-2007
Подвижной состав железных дорог. Электрооборудование для подвижного состава. Часть 5. Электрические компоненты. Требования для плавких предохранителей высокого напряжения
47
ГОСТ Р 55882.5-2013
Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия
48
пункты 7 и 13 подпункты «в», «г», «п» и «ф» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54800-2011
Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний
49
пункты 7 и 13, подпункты «в», «г» и «ф» пункта 5 статьи 4
разделы 2 – 4 ГОСТ 9219-88
Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования
50
разделы 4– 6 ГОСТ 9219-95
Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования
51
пункт 7, подпункты «в» и «р» пункта 5 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54962-2012
Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
52
пункт 7, подпункт «в» пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 1561-75
Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия
53
пункт 7, подпункт «в» пункта 5  статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54746-2011
Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия
54
раздел 2 ГОСТ 10393-2009
Компрессоры и агрегаты  компрессорные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
применяется до 01.07.2015
55
ГОСТ 10393-2014
Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия

4-бөлім Р МЕМСТ 55176.4.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-2-бөлік. Электрмагнитті эмиссия және электрбайланыс аппаратурасының кедергіге орнықтылығы.
Талаптар және сынақ әдістері
41
4-баптың 7, 83 және 84-тармақтары
3-бөлім МЕМСТ 12.2.007.0-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электртехникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
42
4-баптың 7, 13 және 83- тармақтары, 5-тармағының "ф" тармақшасы
3-бөлім МЕМСТ 18142.1-85
Қуаты 5 кВт жоғары жартылай өткізгішті түзеткілер.
Жалпы техникалық шарттар
43
2-бөлім МЕМСТ 24376-91
Жартылай өткізгішті инверторлар. Жалпы техникалық шарттар
44
3-бөлім МЕМСТ 26830-86
Қоса алғанда қуаты 5 кВ·А электр энергиясын жартылай өткізгішті түрлендіргіштер.
Жалпы техникалық шарттар
45
4-баптың 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 2593-2014
Жылжымалы теміржол составының жалғаушы түтігі.
Техникалық шарттар
46
4-баптың 7, 11, 13 және 19-тармақтары, 5-тармағының "в" және "ф"  тармақшалары
ҚР СТ ХЭК 60077-5-2007
Теміржолдардың жылжымалы составы. Жылжымалы составқа арналған электржабдық. 5-бөлік. Электрлік құрауыштар. Жоғары кернеулі балқыма сақтандырғыштарға арналған талаптар
47
Р МЕМСТ 55882.5-2013
Жылжымалы теміржол составының электржабдығы. 5-бөлік. Жоғары вольтты сақтандырғыштар.
Жалпы техникалық шарттар
48
4-баптың 7 және 13-тармақтары, 5-тармағының "в", "г", "п" және "ф" тармақшалары
4-бөлім Р МЕМСТ 54800-2011
Жылжымалы теміржол составына арналған күш беретін жартылай өткізгішті түрлендіргіштер. Сипаттамалар және сынақ әдістері
49
4-баптың 7 және 13-тармақтары, 5-тармағының "в", "г" және "ф" тармақшалары
2 – 4-бөлімдер МЕМСТ 9219-88
Электрлік тарту күші бар аппараттар.
Жалпы техникалық талаптар
50
4 – 6-бөлімдер МЕМСТ 9219-95
Электрлік тарту күші бар аппараттар.
Жалпы техникалық талаптар
51
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в" және "р" тармақшалары
4-бөлім Р МЕМСТ 54962-2012
Жылжымалы теміржол составы машинисінің (операторының) креслосы. Жалпы техникалық шарттар
52
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в" тармақшасы және 82-тармағының "а" тармақшасы
2-бөлім МЕМСТ 1561-75
Теміржол вагондарының автотежеуіштеріне арналған әуе резервуарлары.
Техникалық шарттар
53
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в" тармақшасы
4-бөлім Р МЕМСТ 54746-2011
Жылжымалы теміржол составы. Акустикалық сигнал құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар
54
2-бөлім МЕМСТ 10393-2009
Жылжымалы теміржол составына арналған компрессорлар және компрессорлы агрегаттар.
Жалпы техникалық шарттар
01.07.2015 жылға дейін қолданылады
55
МЕМСТ 10393-2014
Жылжымалы теміржол составына арналған компрессорлар, электр жетегі бар компрессорлы агрегаттар және электр жетегі бар компрессорлы қондырғылар.
Жалпы техникалық шарттар

разделы 4 – 6 ГОСТ  30804.4.4-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к наносекундным импульсным помехам. Требования и методы испытаний
68
раздел 5 ГОСТ Р 50648-94
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к магнитному полю промышленной частоты. Технические требования и методы испытаний
69
ГОСТ Р  51317.4.5-99
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к микросекундным импульсным помехам большой энергии. Требования и методы испытаний
70
пункт 19
статьи 4
разделы 4 – 6 ГОСТ  30804.4.11-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным прерываниям и изменениям напряжения электропитания.  Требования и методы испытаний
71
раздел 4 ГОСТ Р  55176.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 1. Общие положения
72
раздел 4 ГОСТ Р 55176.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 2. Электромагнитные помехи от железнодорожных систем в целом во внешнюю окружающую среду. Требования и методы испытаний
73
пункт 54
статьи 4

4 – 6-бөлімдер МЕМСТ  30804.4.4-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Наносекундтық импульсті кедергілерге орнықтылық. Талаптар және сынақ әдістері
68
5-бөлім Р МЕМСТ 50648-94
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік жиіліктің магниттік өрісіне орнықтылық.
Техникалық талаптар және сынақ әдістері
69
Р МЕМСТ  51317.4.5-99
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үлкен энергияның микросекундтық импульсті кедергілеріне орнықтылық. Талаптар және сынақ әдістері
70
4-баптың 19-тармағы
4 – 6-бөлімдер МЕМСТ  30804.4.11-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр қуаты кернеулерінің болмай қалуына, қысқа уақытқа үзілуіне және өзгеруіне орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
71
4-бөлім Р МЕМСТ  55176.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.  Теміржол көлігінің жүйелері және жабдығы. 1-бөлік. Жалпы ережелер
72
4-бөлім Р МЕМСТ  55176.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.  Теміржол көлігінің жүйелері және жабдығы. 2-бөлік. Жалпы сыртқы қоршаған ортаға теміржол жүйелерінен электрмагнитті кедергілер.
Талаптар және сынақ әдістері
73
4-баптың 54-тармағы

ГОСТ  12.2.007.11-75
Система стандартов безопасности труда. Преобразователи  электроэнергии полупроводниковые.  Требования безопасности
77
раздел 2 ГОСТ 16772-77
Трансформаторы и реакторы преобразовательные. Общие технические условия
78
раздел 5 ГОСТ Р 52726-2007
Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия
79
раздел 5 ГОСТ Р 55648-2013
Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия
80

МЕМСТ  12.2.007.11-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр энергиясын жартылай өткізгішті түрлендіргіштер.
Қауіпсіздік талаптары
77
2-бөлім МЕМСТ  16772-77
Түрлендіргіш трансформаторлар және реакторлар. Жалпы техникалық шарттар
78
5-бөлім Р МЕМСТ  52726-2007
1 кВ жоғары кернеуге айнымалы токты ағытқыштар мен жерге тұйықтағыштар және оларға жетектер.
Жалпы техникалық шарттар
79
5-бөлім Р МЕМСТ  55648-2013
Теміржолдардың түйіспе желісіне арналған изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар
80

подраздел 5.2 ГОСТ 19330-2013
Стойки для опор контактной сети  железных дорог. Технические условия
81
подраздел 5.2 ГОСТ 32209-2013
Фундаменты для опор контактной сети железных дорог. Технические условия
82
раздел 5 ГОСТ 32676-2014
Реакторы для тяговых подстанций постоянного тока железной дороги сглаживающие. Общие технические условия
применяется с 01.03.2015
83
раздел 4 ГОСТ 12670-99
Изоляторы фарфоровые тарельчатые для контактной сети электрифицированных железных дорог. Общие технические условия
84

5.2-кіші бөлім МЕМСТ  19330-2013
Теміржолдар түйіспе желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар
81
5.2-кіші бөлім МЕМСТ  32209-2013
Теміржолдар түйіспе желісінің тіректеріне арналған іргетастар. Техникалық шарттар
82
5-бөлім МЕМСТ  32676-2014
Теміржолдың тұрақты ток тартымдық кіші станцияларына арналған деңгейлестіретін реакторлар.
Жалпы техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
83
4-бөлім МЕМСТ  12670-99
Электрлендірілген теміржолдар түйіспе желісіне арналған тәрелке тәріздес фарфор изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
84

раздел 3 ГОСТ 16357-83
Разрядники вентильные переменного тока на номинальные напряжения от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия
85
раздел 2 ГОСТ 6490-93
Изоляторы линейные подвесные тарельчатые. Общие технические условия
86
раздел 5 ГОСТ Р 55602-2013
Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети
и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия
87
подпункт «б» пункта 83
статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 55186-2012
Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия
88
пункт 84  статьи 4

3-бөлім МЕМСТ  16357-83
3,8-ден 600 кВ-ға дейінгі номиналды кернеулерге арналған айнымалы токты вентильді разрядниктер.
Жалпы техникалық шарттар
85
2-бөлім МЕМСТ  6490-93
Желілік аспалы тәрелке тәріздес изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
86
5-бөлім Р МЕМСТ  55602-2013
Теміржолдардың тартымдық желісін жерге тұйықтау шынжырына және тартымдық кіші станцияларына арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар
87
4-баптың 83-тармағының "б" тармақшасы
5-бөлім Р МЕМСТ 55186-2012
Теміржол көлігінің контактылы желісіне арналған қатты көлденең жақтау ригельдері.
Жалпы техникалық шарттар
88
4-баптың 84-тармағы

ГОСТ 1050-2013
Металлопродукция из нелегированной конструкционной качественной и специальной стали. Общие технические условия
89
ГОСТ 12997-84
Изделия ГСП. Общие технические условия
90
ГОСТ 14254-96
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (код IP)
91
ГОСТ 21130-75
Изделия электротехнические. Зажимы заземляющие и знаки заземления. Конструкция и размеры
92
раздел 6 ГОСТ Р 53784-2010
Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия
93

МЕМСТ 1050-2013
Қоспалы емес конструкциялы сапалы және арнайы болаттан металл өнімдер. Жалпы техникалық шарттар
89
МЕМСТ 12997-84
Өнеркәсіптік аспаптардың мемлекеттік жүйесі (ГСП) бұйымдары.
Жалпы техникалық шарттар
90
МЕМСТ 14254-96
Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
91
МЕМСТ 21130-75
Электртехникалық бұйымдар. Жерге тұйықтау қысқыштары және жерге тұйықтау белгілері.
Конструкция және өлшемдер
92
6-бөлім Р МЕМСТ  53784-2010
Теміржол көлігінің жарықпен белгі беру аспаптарына арналған оптикалық элементтер.
Техникалық шарттар
93

ГОСТ Р МЭК 60870-2-2-2001
Устройства и системы телемеханики. Часть 2. Условия эксплуатации. Раздел 2. Условия окружающей среды (климатические, механические и другие неэлектрические влияния)
94
раздел 2 ГОСТ 16121-86
Реле слаботочные электромагнитные. Общие технические условия
95
ГОСТ 16022-83
Реле электрические. Термины и определения
96
раздел 2 ГОСТ 5.197-72
Реле электромагнитные типов НМШ1, НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, HMШM4, АНШМ2, HM1, HM2, НМ4, НММ1, НММ2, HMM4. Требования к качеству аттестованной продукции
97

Р МЕМСТ ХЭК 60870-2-2-2001
Телемеханика құрылғылары және жүйелері. 2-бөлік. Пайдалану шарттары. 2-бөлім. Қоршаған орта шарттары (климаттық, механикалық және басқа да электрлік емес әсер етулер)
94
2-бөлім МЕМСТ  16121-86
Әлсіз токтарға арналған электрмагнитті реле.
Жалпы техникалық шарттар
95
МЕМСТ 16022-83
Электрлік реле. Терминдер және айқындамалар
96
2-бөлім МЕМСТ  5.197-72
НМШ1, НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, HMШM4, АНШМ2, HM1, HM2, НМ4, НММ1, НММ2, HMM4 типті электрмагнитті реле. Аттестатты өнім сапасына қойылатын талаптар
97

раздел 2 ГОСТ 5.357-70
Реле электромагнитные типов АНШ2 и АНШ5. Требования к качеству аттестованной продукции
98
ГОСТ Р  55369-2012
Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования
99
раздел 4 ГОСТ Р  54833-2011
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на сортировочных станциях. Требования безопасности
и методы контроля
100
раздел 4 ГОСТ Р  54897-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на железнодорожных станциях. Требования безопасности
и методы контроля
101
раздел 4 ГОСТ Р  54898-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на железнодорожных переездах. Требования безопасности
и методы контроля
102
раздел 4 ГОСТ Р  54900-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля
4. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта» и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 11)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимые для применения и исполнения требований
технического регламента Таможенного союза «О безопасности
высокоскоростного железнодорожного транспорта» и
осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
статья 4

2-бөлім МЕМСТ  5.357-70
АНШ2 және АНШ5 типті электрмагнитті реле. Аттестатты өнім сапасына қойылатын талаптар
98
Р МЕМСТ 55369-2012
Теміржол автоматикасы мен телемеханикасының аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар
99
4-бөлім Р  МЕМСТ  54833-2011
Сұрыптау станцияларындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
100
4-бөлім Р  МЕМСТ  54897-2012
Теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
101
4-бөлім Р  МЕМСТ  54898-2012
Теміржол өткелдеріндегі теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
102
4-бөлім Р  МЕМСТ  54900-2012
Теміржол желілері аралықтарындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
".
4. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ 710 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 11 шешімінің редакциясында)
Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағы техникалық
регламентінің элементтері
Стандарт
белгілемесі
Стандарт
атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1
4-бап

СТ РК 1447-2005
Шпалы железобетонные предварительно напряженные для железных дорог колеи 1520 мм
6
раздел 7 ГОСТ Р  54747-2011
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
7
СТБ 1081-97
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм. Технические условия
8
пункты 4 и 13 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 22703-2012
Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
9
пункт 4, подпункт «а» пункта 82 статьи 4
СТ РК 1450-2005
Контроль неразрушающий. Соединения сварные железнодорожных мостов, локомотивов и вагонов. Методы ультразвуковые
10
пункты 4, 7, 12, 14, 16 и 57, подпункты «а» – «в» и «р» – «т» пункта 5 статьи 4
раздел 7 ГОСТ 4835-2013
Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия
11
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в», «с» и «у»  пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4

ҚР СТ 1447-2005
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған алдын ала кернеуленген темірбетон шпалдар
6
7-бөлім Р МЕМСТ  54747-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған темірбетон шпалдар.
Жалпы техникалық шарттар
7
БСТ 1081-97
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған темірбетон шпалдар. Техникалық шарттар
8
4-баптың 4 және 13-тармақтары
7-бөлім МЕМСТ 22703-2012
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғыларының құйылған детальдары.
Жалпы техникалық шарттар
9
4-баптың 4-тармағы, 82-тармағының "а" тармақшасы
ҚР СТ 1450-2005
Бүлдірмейтін бақылау. Теміржол көпірлерінің, локомотивтері мен вагондарының дәнекерленетін жалғанымдары.
Ультрадыбыс әдістері
10
4-баптың 4, 7, 12, 14, 16 және 57-тармақтары, 5-тармағының "а" – "в" және "р" – "т" тармақшалары
7-бөлім МЕМСТ 4835-2013
Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары.
Техникалық шарттар
11
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в", "с" мен "у" тармақшалары және 82-тармағының
"а" тармақшасы

раздел 7 ГОСТ Р  51685-2013
Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
12
раздел 8 ГОСТ Р  51685-2000
Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
применяется до 01.06.2016
13
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в», «с» и «у»  пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 16277-93
Подкладки раздельного скрепления железнодорожных рельсов типов Р50, Р65, Р75. Технические условия
14
СТ РК 2432-2013
Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия
15
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункты «в» и «с»  пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4

7-бөлім Р МЕМСТ  51685-2013
Теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар
12
8-бөлім Р МЕМСТ  51685-2000
Теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар
01.06.2016 жылға дейін қолданылады
13
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в", "с" мен "у"  тармақшалары және 82-тармағының
"а" тармақшасы
4-бөлім МЕМСТ  16277-93
Р50, Р65, Р75 типті теміржол рельстерін жеке бекіту төсемдері. Техникалық шарттар
14
ҚР СТ 2432-2013
Саралап шыңдалған және бойлай шыңдалмаған теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар
15
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" мен "с" тармақшалары және 82-тармағының "а" тармақшасы

раздел 7 ГОСТ Р  55647-2013
Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия
34
пункты 4, 7, 12 и 14, подпункт «в» пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 809-71
Шурупы путевые. Технические условия
применяется до 01.03.2015
35
раздел 4 ГОСТ 809-2014
Шурупы путевые. Технические условия
применяется с 01.03.2015
36
пункты 4, 7 и 12, подпункт «в» пункта 5 и подпункт «а» пункта 82 статьи 4
раздел 6 ГОСТ 32409-2013
Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам. Технические условия
37
пункты 4, 7, 11, 12 и 14, подпункты «в» и «з» пункта 5 статьи 4
раздел 6 ГОСТ Р  54749-2011
Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки
38
пункты 4, 7, 11 и 54, подпункты «в», «г», «с» – у» пункта 5 статьи 4
раздел 8 ГОСТ 10791-2011
Колеса цельнокатаные. Технические условия
39
пункты 4, 7 и 11, подпункты «в», «с» – «у» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 30803-2014
Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия
40
пункты 4 и 7, подпункты «в», «г», «с» – «у»  пункта 5  статьи 4
раздел 7 ГОСТ 11018-2011
Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
41
пункты 4 и 7,  подпункты «в», «с» – «у»  пункта 5  статьи 4
раздел 6 ГОСТ 1452-2011
Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия
42
пункты 4 и 7, подпункт «в»  пункта 5  статьи 4
раздел 8 ГОСТ Р  55184-2012
Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
43
пункты 4 и 7, подпункт «з»  пункта 5  статьи 4
ГОСТ Р  55185-2012
Детали и сборочные единицы сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний
44
пункт 7, подпункт «в»  пункта 5  статьи 4
раздел 2 ГОСТ 16962.1-89
Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам
45
ГОСТ 16962.2-90
Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам
46
подпункт «в»  пункта 5  статьи 4
ГОСТ 3443-87
Отливки из чугуна с различной формой графита. Методы определения структуры
47
СТ РК 1416-2005
Макро- и микроструктуры зубчатых колес тяговых передач тягового подвижного состава
48
пункты 7 и 83, подпункты «в» и «ф» пункта 5 статьи 4

7-бөлім Р МЕМСТ  55647-2013
Электрлендірілген теміржолдарға арналған, мыстан және оның қорытпаларынан жасалған контактылық сымдар. Техникалық шарттар
34
4-баптың 4, 7, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының
"в" тармақшасы және 82-тармағының "а" тармақшасы
4-бөлім МЕМСТ  809-71
Жол шуруптары.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
35
4-бөлім МЕМСТ  809-2014
Жол шуруптары.
Жалпы техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
36
4-баптың 4, 7 және 12-тармақтары, 5-тармағының "в" тармақшасы және 82-тармағының "а" тармақшасы
6-бөлім МЕМСТ  32409-2013
Теміржол рельстеріне орнатылатын айдап кетуге қарсы серіппелі құрылғы. Техникалық шарттар
37
4-баптың 4, 7, 11, 12 және 14-тармақтары, 5-тармағының "в" мен "з" тармақшалары
6-бөлім Р МЕМСТ  54749-2011
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау қағидалары
38
4-баптың 4, 7, 11 және 54-тармақтары, 5-тармағының "в", "г", "с" – у" тармақшалары
8-бөлім МЕМСТ 10791-2011
Тұтастаптамалы доңғалақтар. Техникалық шарттар
39
4-баптың 4, 7 және 11-тармақтары, 5-тармағының "в", "с" – "у" тармақшалары
МЕМСТ 30803-2014
Тарту күші бар жылжымалы составтың тартымдық берілісінің тісті доңғалақтары.
Техникалық шарттар
40
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "в", "г", "с" – "у"  тармақшалары
7-бөлім МЕМСТ 11018-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдардың тарту күші бар жылжымалы составының доңғалақ жұптары.
Жалпы техникалық шарттар
41
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "в", "с" – "у"  тармақшалары
6-бөлім МЕМСТ 1452-2011
Теміржолдардың жылжымалы составы арбалары мен соғу-тарту аспаптарының цилиндрлі бұрандалы серіппелері.
Техникалық шарттар
42
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының
"в" тармақшасы
8-бөлім Р МЕМСТ   55184-2012
Жылжымалы теміржол составының гидравликалық демпферлері.
Жалпы техникалық шарттар
43
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "з" тармақшасы
Р МЕМСТ  55185-2012
Жылжымалы теміржол составының тіркегіш және автотіркегіш құрылғыларының детальдары мен құрастырмалы бірліктері.
Сынақ әдістері
44
4-баптың 7-тармағы, 5-тармағының "в" тармақшасы
2-бөлім МЕМСТ 16962.1-89
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы климаттық әсер ету факторларына орнықтылық бойынша сынақ әдістері
45
МЕМСТ 16962.2-90
Электртехникалық бұйымдар. Сыртқы механикалық әсер ету факторларына төзімділік бойынша сынақ әдістері
46
4-баптың 5-тармағының "в" тармақшасы
МЕМСТ 3443-87
Әртүрлі графит формасындағы шойын құймалар.
Құрылымды айқындау әдістері
47
ҚР СТ 1416-2005
Тарту күші бар жылжымалы составтың тартымдық берілісі тісті доңғалақтарының макро- және микроқұрылымдары
48
4-баптың 7 және 83-тармақтары, 5-тармағының  "в" мен "ф" тармақшалары

Электромагнитная совместимость. Часть 4-5. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к микросекундным импульсам большой энергии
70
раздел 8 ГОСТ 30804.4.11-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным требованиям и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний
71
пункты 19, 68, 83 и 84, подпункты «о» и «п» пункта 5 статьи 4

Электрмагниттік үйлесімділік 4-5-бөлік. Сынақ және өлшеу әдістері. Үлкен энергияның микросекундтық импульстерге орнықтылығына сынақтар
70
8-бөлім МЕМСТ 30804.4.11-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр қуаты кернеулерінің болмай қалуына, қысқа уақытқа үзілуіне және өзгеруіне орнықтылық.
Талаптар және сынақ әдістері
71
4-баптың 19, 68, 83 және 84-тармақтары, 5-тармағының "о" мен "п" тармақшалары

Крестовины железнодорожные типов Р75, Р65 и Р50. Технические условия
80
пункт 46, подпункты «е» и «з» пункта 5 статьи 4
ГОСТ Р  52929-2008
Железнодорожный тяговый подвижной состав. Методы контроля тормозного пути и стояночного тормоза
81
пункт 46  статьи 4
раздел 3 ГОСТ 28186-89
Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия
82
пункт 54 статьи 4
раздел 7 ГОСТ Р 55498-2013
Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия
83
пункт 82  статьи 4

Р75, Р65 және Р50 типті теміржол крестовиналары. Техникалық шарттар
80
4-баптың 46-тармағы, 5-тармағының "е" және "з" тармақшалары
Р МЕМСТ  52929-2008
Тарту күші бар жылжымалы теміржол составы. Тежеуішті жолды және тоқтап тұру тежеуішін бақылау әдістері
81
4-баптың 46-тармағы
3-бөлім МЕМСТ 28186-89
Моторвагонды жылжымалы составқа арналған тежеуіш қалыптар. Техникалық шарттар
82
4-баптың 54-тармағы
7-бөлім Р МЕМСТ 55498-2013
Жылжымалы теміржол составына арналған таптамалы доңғалақты центрлер.
Техникалық шарттар
83
4-баптың 82-тармағы

ГОСТ 26433.0-85
Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений.  Общие положения
84
ГОСТ 26433.1-89
Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления
85
ГОСТ 8829-94
Изделия строительные железобетонные и бетонные заводского изготовления. Методы испытаний нагружением. Правила оценки прочности, жесткости и трещиностойкости
86
ГОСТ 13015-2012
Изделия железобетонные и бетонные для строительства. Общие технические требования. Правила приемки, маркировки, транспортирования и хранения
87

МЕМСТ 26433.0-85
Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлме-дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшеулерді орындау қағидалары.
Жалпы ережелер
84
МЕМСТ 26433.1-89
Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлме-дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшеулерді орындау қағидалары.
Зауытта дайындау элементтері
85
МЕМСТ 8829-94
Зауытта дайындалған темірбетон және бетон құрылыс бұйымдары. Жүктемемен сынау әдістері.
Беріктікті, қаттылықты және сызатқа төзімділікті бағалау қағидалары
86
МЕМСТ 13015-2012
Құрылысқа арналған темірбетон және бетон бұйымдар. Жалпы техникалық талаптар. Қабылдау, таңбалау, тасымалдау және сақтау қағидалары
87

ГОСТ 22362-77
Конструкции железобетонные. Методы измерения силы натяжения арматуры
88
ГОСТ 8269.0-97
Щебень и гравий из плотных горных пород и отходов промышленного производства для строительных работ. Методы физико-механических испытаний
89
подпункт «а» пункта 82
ГОСТ 30108-94
Материалы и изделия строительные. Определение удельной эффективной активности, естественных радионуклидов
90
ГОСТ Р  54748-2011
Щебень из плотных горных пород для балластного слоя железнодорожного пути. Технические условия
91
пункт 83, подпункты «в» и «ф» пункта 5 статьи 4

МЕМСТ 22362-77
Темірбетон конструкциялары. Арматураның керіліс күшін өлшеу әдістері
88
МЕМСТ 8269.0-97
Тығыз тау-кен жыныстарынан және өнеркәсіптік өндіріс қалдықтарынан құрылыс жұмыстарына арналған шақпатастар және қиыршықтастар. Физикалық-механикалық сынақ әдістері
89
82-тармағының "а" тармақшасы
МЕМСТ 30108-94
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Табиғи радионуклидтердің үлестік тиімділік белсенділігін айқындау
90
Р МЕМСТ 54748-2011
Тығыз тау-кен жыныстарынан теміржолдың балласт қабатына арналған шақпатастар.
Техникалық шарттар
91
4-баптың 83-тармағы, 5-тармағының "в" және "ф" тармақшалары

раздел 6 ГОСТ 16357-83
Разрядники вентильные переменного тока на номинальные напряжения от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия
92
раздел 9 ГОСТ Р  52725-2007
Ограничители перенапряжений нелинейные для электроустановок переменного тока напряжением от 3 до 750 кВ. Общие технические условия
93
пункт 83  статьи 4
ГОСТ 22756-77
Трансформаторы (силовые и напряжения) и реакторы. Методы испытаний электрической прочности изоляции
94
ГОСТ 23941-2002
Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования
95
пункт 83 статьи 4

6-бөлім МЕМСТ 16357-83
3,8-ден 600 кВ-ға дейінгі номиналды кернеулерге арналған айнымалы токты вентильді разрядниктер.
Жалпы техникалық шарттар
92
9-бөлім Р МЕМСТ  52725-2007
Кернеуі 3-тен 750 кВ-ға дейінгі айнымалы токтың электрқондырғыларына арналған желілік емес тоқ кернеуінің ұлғаюын шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар
93
4-баптың 83-тармағы
МЕМСТ 22756-77
Трансформаторлар (күш беретін және кернеу) және реакторлар. Изоляциялаудың электрлік беріктігіне сынақ әдістері
94
МЕМСТ 23941-2002
Машиналардың шуы. Шу сипаттамаларын айқындау әдістері. Жалпы талаптар
95
4-баптың 83-тармағы

раздел 5 ГОСТ 16772-77
Трансформаторы и реакторы преобразовательные. Общие технические условия
96
ГОСТ 28856-90
Изоляторы линейные подвесные стержневые полимерные. Общие технические условия
97
раздел 4 ГОСТ 6490-93
Изоляторы линейные подвесные тарельчатые. Общие технические условия
98
ГОСТ 14794-79
Реакторы токоограничивающие бетонные. Технические условия
99
ГОСТ 1516.2-97
Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции

5-бөлім МЕМСТ 16772-77
Түрлендіргіш трансформаторлар және реакторлар.
Жалпы техникалық шарттар
96
МЕМСТ 28856-90
Желілік аспалы стерженді полимер изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
97
4-бөлім МЕМСТ 6490-93
Желілік аспалы тәрелке тәріздес изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
98
МЕМСТ 14794-79
Ток шектейтін бетон реакторлар.
Техникалық шарттар
99
МЕМСТ 1516.2-97
3 кВ және одан астам кернеуге арналған айнымалы ток электржабдығы және электрқондырғылары.
Изоляциялаудың электрлік беріктігіне жалпы сынақ әдістері

100
раздел 2 ГОСТ 8024-90
Аппараты и электротехнические устройства переменного тока на напряжение свыше 1000 В. Норма прогрева при продолжительном режиме работы и методы испытаний
101
ГОСТ 12.1.050-86
Система стандартов безопасности труда. Методы измерения шума на рабочих местах
102
ГОСТ 9920-89
Электроустановки переменного тока на напряжение от 3 до 750 кВ. Длина пути утечки внешней изоляции
103
раздел 7 ГОСТ Р 55186-2012
Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия
104
раздел 8 ГОСТ Р 52726-2007
Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия
105
ГОСТ Р 51204-98
Изоляторы стержневые полимерные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия
106
раздел 7 ГОСТ Р 55648-2013
Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия
107
раздел 9
ГОСТ Р 55602-2013
Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети  и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия
108
пункт 84  статьи 4
ГОСТ 27.410-87
Надежность в технике. Методы контроля показателей надежности и планы контрольных испытаний на надежность
109

100
2-бөлім МЕМСТ 8024-90
1000 В жоғары кернеуге арналған айнымалы ток аппараттары және электртехникалық құрылғылары.
Ұзаққа созылған жұмыс режимі кезіндегі қыздыру нормасы және сынақ әдістері
101
МЕМСТ 12.1.050-86
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс орындарындағы шуды өлшеу әдістері
102
МЕМСТ 9920-89
3-тен 750 кВ-ға дейінгі кернеуге арналған айнымалы ток электрқондырғылары. Сыртқы изоляцияның ток шығып кететін жолының ұзындығы
103
7-бөлім Р МЕМСТ 55186-2012
Теміржол көлігінің контактылы желісіне арналған қатты көлденең жақтау ригельдері.
Жалпы техникалық шарттар
104
8-бөлім Р МЕМСТ 52726-2007
1 кВ жоғары кернеуге арналған айнымалы ток ағытқыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер.
Жалпы техникалық шарттар
105
Р МЕМСТ 51204-98
Теміржолдардың контактылы желісіне арналған стерженді полимер изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
106
7-бөлім Р МЕМСТ 55648-2013
Теміржолдардың контактылы желісіне арналған изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
107
9-бөлім Р МЕМСТ 55602-2013
Теміржолдардың тартымдық желісін жерге тұйықтау шынжырына және тартымдық кіші станцияларына арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар
108
4-баптың 84-тармағы
МЕМСТ 27.410-87
Техникаға сенімділік. Сенімділік көрсеткіштерін бақылау әдістері және сенімділікке бақылау сынақтарының жоспарлары
109

ГОСТ 14254-96
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (код IP)
114
ГОСТ 24606.1-81
Изделия коммутационные, установочные и соединители электрические. Методы контроля электрической прочности изоляции
115
ГОСТ 24606.2-81
Изделия коммутационные, установочные и соединители электрические. Методы измерения сопротивления изоляции
116
раздел 5 ГОСТ Р 54833-2011
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на сортировочных станциях. Требования безопасности
и методы контроля
117
раздел 5 ГОСТ Р 54897-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на железнодорожных станциях. Требования безопасности
и методы контроля
118
раздел 5 ГОСТ Р 54898-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на железнодорожных переездах. Требования безопасности
и методы контроля
119
раздел 5 ГОСТ Р 54900-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности
и методы контроля
120
разделы 8 и 9 ГОСТ Р 50648-94
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к магнитному полю промышленной частоты. Технические требования и методы испытаний»
5. Перечень стандартов, в результате применения которых
на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта», утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии

МЕМСТ 14254-96
Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
114
МЕМСТ 24606.1-81
Коммутациялық, орнатылатын бұйымдар және электрлік жалғанымдар. Изоляцияның электрлік беріктігін бақылау әдістері
115
МЕМСТ 24606.2-81
Коммутациялық, орнатылатын бұйымдар және электрлік жалғанымдар. Изоляцияның қарсылығын өлшеу әдістері
116
5-бөлім Р МЕМСТ 54833-2011
Сұрыптау станцияларындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
117
5-бөлім Р МЕМСТ 54897-2012
Теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
118
5-бөлім Р МЕМСТ 54898-2012
Теміржол өткелдеріндегі теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
119
5-бөлім Р МЕМСТ 54900-2012
Теміржол желілері аралықтарындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
120
8 және 9-бөлімдер Р МЕМСТ 50648-94
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік жиіліктің магнитті" өрісіне орнықтылық. Техникалық талаптар және сынақ әдістері"
".
5. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті талаптарының сақталуы қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсы:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ 710 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының

применяется с 01.03.2015
6
раздел 1 ГОСТ 3280-84
Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия
применяется до 01.03.2015
7
ГОСТ 32694-2014
Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия
применяется с 01.03.2015
8
раздел 2 ГОСТ 11530-93
Болты для рельсовых стыков железнодорожного пути. Технические условия
9
раздел 2 ГОСТ 11532-93
Гайки для болтов рельсовых стыков железнодорожного пути. Технические условия
10

01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
6
1-бөлім МЕМСТ 3280-84
Теміржолдың костыльмен бекіту төсемдері.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
7
МЕМСТ 32694-2014
Теміржолдың костыльмен бекіту төсемдері.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
8
2-бөлім МЕМСТ 11530-93
Теміржолдың рельс түйіспелеріне арналған болттар.
Техникалық шарттар
9
2-бөлім МЕМСТ 11532-93
Теміржолдың рельс түйіспелерінің болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар
10

ГОСТ 16016-79
Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Конструкция и размеры. Технические требования
11
ГОСТ 16017-79
Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Конструкция и размеры. Технические требования
12
ГОСТ 16018-79
Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Конструкция и размеры. Технические требования
применяется до 01.02.2015
13
ГОСТ 16018-2014
Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия

МЕМСТ 16016-79
Теміржолдың рельстік бекітпелеріне арналған клемма болттар. Конструкция және өлшемдер. Техникалық талаптар
11
МЕМСТ 16017-79
Теміржолдың рельстік бекітпелеріне арналған төсеме болттар. Конструкция және өлшемдер. Техникалық талаптар
12
МЕМСТ 16018-79
Теміржолдың рельстік бекітпелерінің клемма және төсеме болттарына арналған гайкалар. Конструкция және өлшемдер. Техникалық талаптар
01.02.2015 жылға дейін қолданылады
13
МЕМСТ 16018-2014
Теміржолдың рельстік бекітпелерінің клемма және төсеме болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар

ГОСТ 7056-77
Подкладки костыльного скрепления к рельсам типа Р43. Конструкция и размеры
применяется до 01.03.2015
19
раздел 5 ГОСТ Р 51685-2013
Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
20
раздел 5 ГОСТ Р 55497-2013
Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия
21
раздел 5 ГОСТ Р 55820-2013
Рельсы железнодорожные остряковые. Технические условия
22
СТ РК 2432-2013
Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия
23
пункты 4, 7, 11 и 12, подпункт «б» пункта 5 и подпункты «а» и «б» пункта 23 статьи 4
СТ РК 1677-2007
Упругие скрепления рельсов с упругими клеммами типа SKL 12 (с подкладками) и SKL 14 (без подкладок). Технические требования
24
пункты 4, 7, 11, 12 и 16, подпункт «б» пункта 5 и подпункт «а» пункта 23 статьи 4
раздел 1 ГОСТ 4133-73
Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические требования
25
раздел 2 ГОСТ 5812-82
Костыли для железных дорог широкой колеи. Технические условия
применяется до 01.03.2015
26
ГОСТ 5812-2014
Костыли для железных дорог. Общие технические условия
применяется с 01.03.2015
27
раздел 2 ГОСТ 22343-90
Клемма раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия
28
пункты 4, 7, 11 и 12, подпункт «б» пункта 5 и подпункт «в» пункта 24 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р 55647-2013
Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия
29
пункты 4 и 7, подпункт «б» пункта 5 и подпункт «а» пункта 23 статьи 4
ГОСТ 8193-73
Накладки двухголовые к рельсам типов Р65 и Р75. Конструкция и размеры
30
ГОСТ 8194-75
Подкладки костыльного скрепления к железнодорожным рельсам типов Р65 и Р75. Конструкция и размеры
31
ГОСТ 12135-75
Подкладки костыльного скрепления к железнодорожным рельсам типа Р50. Конструкция и размеры
применяется до 01.03.2015
32
ГОСТ 19128-73
Накладки двухголовые к рельсам типа Р50. Конструкция и размеры
33
пункты 4 и 12,  подпункт «б» пункта 5 и подпункты «а», «в» и «г» пункта 25 статьи 4
ГОСТ 32685-2014
Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля
применяется с 01.06.2015
34
пункты 7, 11 и 12 и подпункт «б» пункта 5 статьи 4
ГОСТ 31281-2004
Устройства запорно-пломбировочные для транспорта и контейнеров общего и специального назначения. Общие технические требования
35
пункты 7, 12, 13, 14, 17 и 18, подпункт «б» пункта 5, подпункты «а» – «в», «д» и «е» пункта 24 статьи 4

МЕМСТ 7056-77
Р43 типіндегі рельстерге костыльмен бекіту төсемдері.
Конструкция және өлшемдер
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
19
5-бөлім Р МЕМСТ 51685-2013
Теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар
20
5-бөлім Р МЕМСТ 55497-2013
Жанама рельсті теміржол рельстері. Техникалық шарттар
21
5-бөлім Р МЕМСТ 55820-2013
Үшкіл теміржол рельстері. Техникалық шарттар
22
ҚР СТ 2432-2013
Саралап шыңдалған және бойлай шыңдалмаған теміржол рельстері.
Жалпы техникалық шарттар
23
4-баптың 4, 7, 11 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" мен "б" тармақшалары
ҚР СТ 1677-2007
SKL 12 (төсемдерімен) және SKL 14 (төсемдерсіз) типіндегі серпінді клеммалары бар рельстердің серпінді бекітпелері.
Техникалық талаптар
24
4-баптың 4, 7, 11, 12 және 16-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" тармақшасы
1-бөлім МЕМСТ 4133-73
Кең жолтабанды теміржолдарға арналған рельстік екібасты жапсырмалар.
Техникалық талаптар
25
2-бөлім МЕМСТ 5812-82
Кең жолтабанды теміржолдарға арналған костыльдер.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
26
МЕМСТ 5812-2014
Теміржолдарға арналған костыльдер. Жалпы техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
27
2-бөлім МЕМСТ 22343-90
Теміржолдың рельстік бөлектеп бекіту клеммасы.
Техникалық шарттар
28
4-баптың 4, 7, 11 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 24-тармағының "в" тармақшасы
5-бөлім Р МЕМСТ 55647-2013
Электрлендірілген теміржолдарға арналған, мыстан және оның қорытпаларынан жасалған контактылық сымдар. Техникалық шарттар
29
4-баптың 4 және 7-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" тармақшасы
МЕМСТ 8193-73
Р65 және Р75 типті рельстерге екібасты жапсырмалар.
Конструкция және өлшемдер
30
МЕМСТ 8194-75
Р65 және Р75 типті теміржол рельстеріне костыльмен бекіту төсемдері. Конструкция және өлшемдер
төсемдері.
31
МЕМСТ 12135-75
Р50 типіндегі теміржол рельстеріне костыльмен бекіту төсемдері. Конструкция және өлшемдер
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
32
МЕМСТ 19128-73
Р50 типіндегі рельстерге екібасты жапсырмалар.
Конструкция және өлшемдер
33
4-баптың 4 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 25-тармағының "а", "в" мен "г" тармақшалары
МЕМСТ 32685-2014
Стрелкалық электрмеханикалық жетектер.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
01.06.2015 жылдан бастап қолданылады
34
4-баптың 7, 11 мен 12-тармақтары және 5-тармағының "б" тармақшасы
МЕМСТ 31281-2004
Жалпы және арнайы мақсаттағы көлік пен контейнерлерге арналған ілмек-пломбалы құрылғылар.
Жалпы техникалық талаптар
35
4-баптың 7, 12, 13, 14, 17 және 18-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы, 24-тармағының "а" – "в", "д" және "е" тармақшалары

СТ РК 1830-2008
Тяговые подстанции железных дорог. Технические требования
36
пункты 11 и 12, подпункт «б» статьи 5 и подпункты «а» и «б» пункта 23 статьи 4
раздел 5 ГОСТ Р  54747-2011
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
37
пункт 12, подпункт «б» статьи 5 и подпункты «а» и «б» пункта 23 статьи 4
раздел 2 ГОСТ 7370-98
Крестовины железнодорожные типов Р75, Р65, Р50. Технические условия
38
пункты 15, 24 и 25 статьи 4

ҚР СТ 1830-2008
Теміржолдардың тартымдық кіші станциялары.
Техникалық талаптар
36
4-баптың 11 мен 12-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" мен "б" тармақшалары
5-бөлім Р МЕМСТ  54747-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған темірбетон шпалдар.
Жалпы техникалық шарттар
37
4-баптың 12-тармағы, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" мен "б" тармақшалары
2-бөлім МЕМСТ 7370-98
Р75, Р65, Р50 типті теміржол крестовиналары.
Техникалық шарттар
38
4-баптың 15, 24 және 25-тармақтары

раздел 4 ГОСТ Р 55176.4.1-2012
Совместимость технических средств электромагнитная.  Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний
45
раздел 4 ГОСТ Р 55176.4.2-2012
Совместимость технических средств электромагнитная.  Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-2. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость аппаратуры электросвязи. Требования и методы испытаний
46
подпункт «б» пункта 5 и подпункты «а» и «б» пункта 23» статьи 4
разделы 5 и 6 ГОСТ 78-2004
Шпалы деревянные для железных дорог широкой колеи. Технические условия
47

4-бөлім Р МЕМСТ 55176.4.1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-1-бөлік. Теміржол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары және аппаратурасы. Талаптар және сынақ әдістері
45
4-бөлім Р МЕМСТ 55176.4.2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі.
Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдығы. 4-2-бөлік. Электрмагнитті эмиссия және электрбайланыс аппаратурасының кедергіге орнықтылығы.
Талаптар және сынақ әдістері
46
4-баптың 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" мен "б" тармақшалары
5 және 6-бөлімдер МЕМСТ 78-2004
Кең жолтабанды теміржолдарға арналған ағаш шпалдар.
Техникалық шарттар
47

раздел 5 ГОСТ 8816-2003
Брусья деревянные для стрелочных переводов железных дорог широкой колеи. Технические условия
применяется до 01.03.2015
48
ГОСТ 8816-2014
Брусья деревянные для стрелочных переводов железных дорог широкой колеи. Технические условия
применяется с 01.03.2015
49
раздел 2 ГОСТ 9371-90
Брусья переводные деревянные клееные для железных дорог широкой колеи. Технические условия
применяется до 01.03.2015
50
раздел 2 ГОСТ 28450-90
Брусья мостовые деревянные. Технические условия

5-бөлім МЕМСТ 8816-2003
Кең жолтабанды теміржолдардың стрелкалық ауыстыруларына арналған ағаш білеулер.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
48
МЕМСТ 8816-2014
Кең жолтабанды теміржолдардың стрелкалық ауыстыруларына арналған ағаш білеулер.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
49
2-бөлім МЕМСТ 9371-90
Кең жолтабанды теміржолдардағы ауыстыруларға арналған желімделген ағаш білеулер. Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
50
2-бөлім МЕМСТ 28450-90
Көпірлік ағаш білеулер.
Техникалық шарттар

применяется до 01.06.2015
51
ГОСТ 28450-2014
Брусья мостовые деревянные. Технические условия
применяется с 01.06.2015
52
ГОСТ 20022.5-93
Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами
53
раздел 2 ГОСТ Р 50054-92
Брусья мостовые деревянные клееные. Технические условия
применяется до 01.06.2015
54
раздел 5 ГОСТ Р 54748-2011
Щебень из плотных горных пород для балластного слоя железнодорожного пути. Технические условия
55
пункт 24  статьи 4

01.06.2015 жылға дейін қолданылады
51
МЕМСТ 28450-2014
Көпірлік ағаш білеулер.
Техникалық шарттар
01.06.2015 жылдан бастап қолданылады
52
МЕМСТ 20022.5-93
Сүректі қорғау. Майлы қорғаныш құралдарымен автоклавтық бітеу ???
53
2-бөлім Р МЕМСТ 50054-92
Желімделген көпірлік ағаш білеулер.
Техникалық шарттар
01.06.2015 жылға дейін қолданылады
54
5-бөлім Р МЕМСТ 54748-2011
Тығыз тау-кен жыныстарынан теміржолдың балласт қабатына арналған шақпатастар. Техникалық шарттар
55
4-баптың 24-тармағы

подраздел 5.2 ГОСТ 19330-2013
Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия
65
подраздел 5.2 ГОСТ 32209-2013
Фундаменты для опор контактной сети железных дорог.  Технические условия
66
раздел 5 ГОСТ 32676-2014
Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия
применяется с 01.03.2015
67
раздел 6 ГОСТ 12670-99
Изоляторы фарфоровые тарельчатые для контактной сети электрифицированных железных дорог. Общие технические условия
68
раздел 6 ГОСТ Р 52725-2007

5.2-кіші бөлім МЕМСТ 19330-2013
Теміржолдар контактылық желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар
65
5.2-кіші бөлім МЕМСТ 32209-2013
Теміржолдар контактылық желісінің тіректеріне арналған іргетастар. Техникалық шарттар
66
5-бөлім МЕМСТ 32676-2014
Теміржолдың тартымдық кіші станцияларына арналған деңгейлестіретін реакторлар.
Жалпы техникалық шарттар
01.03.2015 жылдан бастап қолданылады
67
6-бөлім МЕМСТ 12670-99
Электрлендірілген теміржолдар контактылық желісіне арналған тәрелке тәріздес фарфор изоляторлар.
Жалпы техникалық шарттар
68
6-бөлім Р МЕМСТ 52725-2007

ГОСТ Р 55369-2012
Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования
83
подпункты «а» – «в» пункта 25 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54897-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на железнодорожных станциях. Требования безопасности
и методы контроля
84
подпункты «а» и «б» пункта 25 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р  54898-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на железнодорожных переездах. Требования безопасности
и методы контроля
85
подпункты «а» и «в» пункта 25 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54900-2012
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности
и методы контроля
86
подпункты «а» и «г» пункта 25 статьи 4
раздел 4 ГОСТ Р 54833-2011
Системы железнодорожной автоматики и телемеханики
на сортировочных станциях. Требования безопасности
и методы контроля.
6. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимых для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 15 июля 2011 г. № 710
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 11)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимых для применения и исполнения требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности инфраструктуры
железнодорожного транспорта и осуществления оценки
(подтверждения) соответствия продукции
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
пункты 4, 7, 11 и 12, подпункт «б» пункта 5 и подпункт «а» пункта 23 статьи 4
раздел 4 ГОСТ 809-71
Шурупы путевые. Технические условия
применяется до 01.03.2015
2
раздел 4 ГОСТ 809-2014
Шурупы путевые. Технические условия

Р МЕМСТ 55369-2012
Теміржол автоматикасы мен телемеханикасының аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар
83
4-баптың 25-тармағының "а" – "в" тармақшалары
4-бөлім Р МЕМСТ 54897-2012
Теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
84
4-баптың 25-тармағының "а" және "б" тармақшалары
4-бөлім Р МЕМСТ 54898-2012
Теміржол өткелдеріндегі теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
85
4-баптың 25-тармағының "а" және "в" тармақшалары
4-бөлім Р МЕМСТ 54900-2012
Теміржол желілері аралықтарындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
86
4-баптың 25-тармағының "а" және "г" тармақшалары
4-бөлім Р МЕМСТ 54833-2011
Сұрыптау станцияларындағы теміржол автоматикасы мен телемеханикасының жүйелері.
Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері -
".
6. Кеден одағының көрсетілген Шешіммен бекітілген "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 15 шілдедегі
№ 710 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 11 шешімінің редакциясында)
Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажет зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер қағидалары және әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімдер сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру (растау) қағидалары қамтылатын стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағы техникалық
регламентінің элементтері
Стандарт
белгілемесі
Стандарт
атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1
4-баптың 4, 7, 11 және 12-тармақтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" тамрақшасы
4-бөлім МЕМСТ 809-71
Жол шуруптары.
Техникалық шарттар
01.03.2015 жылға дейін қолданылады
2
4-бөлім МЕМСТ 809-2014
Жол шуруптары.
Техникалық шарттар

ГОСТ 9012-59
Металлы. Методы измерений твердости по Бринеллю
28
ГОСТ 1497-84
Металлы. Методы испытаний на растяжение
29
пункт 12, подпункт «б» пункта 5 и подпункты «а» и «б» пункта 23  статьи 4
раздел 5 ГОСТ 7370-86
Крестовины железнодорожные типов Р75, Р65 и Р50.  Технические условия
30
пункты 15, 24 и 25 статьи 4
ГОСТ IEC 61000-4-5-2014
Электромагнитная совместимость. Часть 4-5. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к микросекундным импульсам большой энергии
31

МЕМСТ 9012-59
Металдар. Бринелль бойынша қаттылықты өлшеу әдістері
28
МЕМСТ 1497-84
Металдар. Созылуды сынау әдістері
29
4-баптың 12-тармағы, 5-тармағының "б" тармақшасы және 23-тармағының "а" мен "б" тармақшалары
5-бөлім МЕМСТ 7370-86
Р75, Р65 және Р50 типті теміржол крестовиналары.
Техникалық шарттар
30
4-баптың 15, 24 және 25-тармақтары
МЕМСТ IEC 61000-4-5-2014
Электрмагниттік үйлесімділік 4-5-бөлік. Сынақ және өлшеу әдістері. Үлкен энергияның микросекундтық импульстеріне орнықтылыққа сынақтар
31

ГОСТ 25.502-79
Расчеты и испытания на прочность в машиностроении. Методы механических испытаний металлов. Методы испытаний на усталость
44
ГОСТ 25.506-85
Расчеты и испытания на прочность. Методы механических испытаний металлов. Определение характеристик трещиностойкости (вязкости разрушения) при статическом нагружении
45
раздел 7 ГОСТ Р 54747-2011
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
46
подпункт «а» пункта 23 статьи 4

МЕМСТ 25.502-79
Машина жасаудағы есептеулер және беріктік сынақтары. Металдарға механикалық сынақ әдістері.
Қажуға арналған сынақ әдістері
44
МЕМСТ 25.506-85
Есептеулер және беріктік сынақтары. Металдарға механикалық сынақ әдістері. Статикалық жүктеме кезіндегі сызатқа төзімділік (бүліну тұтқырлығы) сипаттамаларын айқындау
45
7-бөлім Р МЕМСТ 54747-2011
Жолтабаны 1520 мм теміржолдарға арналған темірбетон шпалдар.
Жалпы техникалық шарттар
46
4-баптың 23-тармағының "а" тармақшасы