О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2012 г. № 279
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 июля 2015 года № 76. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 марта 2023 года № 35.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.03.2023 № 35 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2012 г. № 279 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении
30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 июля 2015 г. № 76
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2012 г. № 279
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования";
б) в наименовании графы 7 головки таблицы слова "Таможенного союза и Единого экономического пространства" заменить словами "Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 279 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 шілдедегі № 76 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.      Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Орау қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 005/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақтан өткізу) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Орау қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 279 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының
2015 жылғы 14 шілдедегі
№ 76 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 279 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1.      Атауындағы және 1-тармақтағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2.      Аталған Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Қаптама қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламенті (КО ТР 005/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақтан өткізу) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Қаптама қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауындағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) кестенің бас жағындағы 7-бағанның атауындағы "Кеден одағының және Бірыңғай экономикалық кеңістіктің" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;

в) в позиции 4 в графе 5 цифры "2013" заменить цифрами "2015", в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2016";
г) в позиции 5:
в графе 3 текст изложить в следующей редакции: "Ресурсосбережение. Упаковка. Требования к отработавшей упаковке для ее переработки в качестве вторичных материальных ресурсов. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53742-2009";
в графе 7 слова "Республика Казахстан" заменить словами "Российская Федерация";
д) в позиции 10:
в графе 3 текст изложить в следующей редакции: "Ресурсосбережение. Упаковка. Повторное использование. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53759-2009";
в графе 7 слова "Республика Казахстан" заменить словами "Российская Федерация";
е) в позиции 12 в графе 7 слова "Республика Казахстан" заменить словами "Российская Федерация";
ж) в позиции 13 в графе 6 цифры "2013" заменить цифрами "2015";
з) в позициях 17, 30, 40, 46, 48, 66, 714, 78, 79, 84, 89, 94, 101 и 103 в графе 6 цифры "2015" заменить цифрами "2016";
и) в позициях 18, 26, 43, 76, 77, 83, 100, 105 и 106 в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2016";
к) в позиции 19 в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2017";
л) в позициях 20, 32, 61 и 64 в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2015";
м) в позициях 31, 51, 53 - 55 и 63 в графе 6 цифры "2015" заменить цифрами "2017";
н) в позициях 33 и 47 в графе 6 цифры "2013" заменить цифрами "2017";
о) в позиции 52:
в графе 3 слово "Пачки" заменить словами "Упаковка потребительская";
в графе 6 цифры "2015" заменить цифрами "2016";
п) в позиции 67 в графе 3 слово "влагопоглощения" заменить словом "влагонепроницаемости", в графе 6 цифры "2015" заменить цифрами "2016";
р)в позиции 80 в графе 5 цифры "2013" заменить цифрами "2014", в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2016";
с) в позициях 82, 85, 88, 90, 92, 97 - 99, 102, 104, 107 - 112 в графе 5 цифры "2013" заменить цифрами "2015", в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2017";
т) в позиции 86 в графе 5 цифры "2014" заменить цифрами "2015", в графе 6 цифры "2015" заменить цифрами "2017".

в) 5-бағанда 4-позициядағы "2013" деген цифрлар "2015" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2014" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын;
г) 5-позицияда:
3-бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ресурс үнемдеу. Қаптама. Пайдалануда болған қаптаманы қайталама материалдық ресурстар ретінде қайта өңдеу үшін оған қойылатын талаптар. МЕМСТ Р 53742-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу";
7-бағандағы "Қазақстан Республикасы" деген сөздер "Ресей Федерациясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 10-позицияда:
3-бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ресурс үнемдеу. Қаптама. Қайтадан пайдалану. МЕМСТ Р 53759-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу";
7-бағандағы "Қазақстан Республикасы" деген сөздер "Ресей Федерациясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 7-бағанда 12-позициядағы "Қазақстан Республикасы" деген сөздер "Ресей Федерациясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 6-бағанда 13-позициядағы "2013" деген цифрлар "2015" деген цифрлармен ауыстырылсын;
з) 6-бағанда 17, 30, 40, 46, 48, 66, 714, 78, 79, 84, 89, 94, 101 және 103-позициялардағы "2015" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын;
и) 6-бағанда 18, 26, 43, 76, 77, 83, 100, 105 және 106-позициялардағы "2014" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын;
к) 6-бағанда 19-позициядағы "2014" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
л) 6-бағанда 20, 32, 61 және 64-позициялардағы "2014" деген цифрлар "2015" деген цифрлармен ауыстырылсын;
м) 6-бағанда 31, 51, 53 - 55 және 63-позициялардағы "2015" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
н) 6-бағанда 33 және 47-позициялардағы "2013" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
о) 52-позицияда:
3-бағандағы "Қораптар" деген сөз "Тұтыну қаптамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бағандағы "2015" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын;
п) 3-бағанда 67-позициядағы "ылғал өткізу" деген сөздер "ылғал өткізбеушілік" деген сөздермен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2015" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын;
р) 5-бағанда 80-позициядағы "2013" деген цифрлар "2014" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2014" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын;
с) 5-бағанда 82, 85, 88, 90, 92, 97 – 99, 102, 104, 107 - 112-позициялардағы "2013" деген цифрлар "2015" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2014" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
т) 5-бағанда 86-позициядағы "2014" деген цифрлар "2015" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2015" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын.