О Методике определения и согласования норм выхода продуктов переработки драгоценных камней
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 октября 2015 года № 25
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии со статьей 18 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года
в целях реализации пункта 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и установления единообразного порядка определения и согласования норм выхода продуктов переработки драгоценных камней, включенных в раздел 2.9 перечня товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30),
рекомендует государствам - членам Евразийского экономического союза с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии «О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30»:
При формировании актов государств - членов Евразийского экономического союза, регламентирующих порядок определения и согласования норм выхода продуктов переработки драгоценных камней при ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с такой территории для переработки драгоценных камней, руководствоваться Методикой определения и согласования норм выхода продуктов переработки драгоценных камней согласно приложению.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии         А. Слепнев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 октября 2015 г. № 25
МЕТОДИКА
определения и согласования норм выхода продуктов переработки
драгоценных камней
1. Настоящая Методика предназначена для определения и согласования норм выхода продуктов переработки драгоценных камней, в том числе природных алмазов, включенных в раздел 2.9 перечня товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30) (далее - продукты переработки), при их помещении под таможенные процедуры переработки на таможенной территории, переработки вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления юридическими лицами и физическими лицами, зарегистрированными в качестве индивидуальных предпринимателей, которые имеют право осуществлять огранку драгоценных камней, в том числе природных алмазов, в целях изготовления бриллиантов в соответствии с законодательством государства - члена Евразийского экономического союза (далее соответственно - заявители, государство-член, Союз).

Асыл тастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтау және келісу әдістемесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 25 ұсынымы
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 18-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы
Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағын іске асыру және 2.9-бөлімдегі тауарлар тізбесіне енгізілген, оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 2 шешіміне қосымша) рұқсат тәртібі белгіленген асыл тастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтаудың және келісудің бірыңғай тәртібін белгілеу мақсатында,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 6 қазандағы № 131 шешімі күшіне енген күннен бастап:
Қосымшаға сәйкес асыл тастарды қайта өңдеу үшін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелген және осындай аумақтан әкеткен кезде, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің асыл тастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтаудың және келісудің тәртібін регламенттейтін актілерін қалыптастыру кезінде асыл тастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтау және келісу әдістемесін басшылыққа алуға ұсыным жасайды.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
А. Слепнев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 6 қазандағы
№ 25 ұсынымына
ҚОСЫМША
Асыл тастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтау және келісу ӘДІСТЕМЕСІ
1. Осы Әдістеме Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 2 қосымша) (бұдан әрі – өнімдерді өңдеу) рұқсат тәртібі белгіленген, 2.9 бөлімдегі тауарлар тізбесіне енгізілген асыл тастарды, соның ішінде табиғи алмастарды кедендік аумақта қайта өңдеуге, кедендік аумақтан тыс қайта өңдеуге орналастырған кезде және дара кәсіпкер ретінде тіркелген, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес (бұдан әрі – тиісінше өтініш берушілер, мүше мемлекет, Одақ) гауһарды дайындау мақсатында асыл тастарды, соның ішінде табиғи алмастарды бағалауды жүзеге асыруға құқығы бар жеке және заңды тұлғалардың ішкі тұтынуы үшін өңдеу кезінде асыл тастарды, соның ішінде табиғи алмастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтауға және келісуге арналған.

2. В целях определения норм выхода продуктов переработки заявителями:
а) согласовывается технологическая схема производственного процесса изготовления бриллиантов и технические условия (стандарты) изготовления бриллиантов со стороной внешнеторгового договора (контракта) на переработку природных алмазов в бриллианты (далее - договор (контракт));
б) составляется прогноз изготовления бриллиантов в процессе переработки природных алмазов (по размерно-весовым подгруппам и (или) группам массы таких бриллиантов) в соответствии с ассортиментом, указанным в спецификации, являющейся неотъемлемой частью договора (контракта);
в) рассчитываются нормы выхода продуктов переработки.
3. Расчет норм выхода продуктов переработки, сортированных в соответствии с полной номенклатурой, осуществляется по каждой позиции ввозимых на таможенную территорию Союза и вывозимых с такой территории природных алмазов (далее - ввозимые (вывозимые) природные алмазы), характеризующейся определенным сочетанием классификационных признаков, и соответствующей такой позиции размерно-весовой группе.
Расчет норм выхода продуктов переработки, сортированных в соответствии с укрупненной номенклатурой, осуществляется по каждой укрупненной позиции ввозимых (вывозимых) природных алмазов, характеризующейся определенными групповыми признаками, и соответствующей такой позиции размерно-весовой группе.
4. Для расчета норм выхода продуктов переработки используются следующие документы и сведения:
а) нормативные документы, установленные законодательством государства-члена;
б) описание технологического процесса изготовления
бриллиантов;
в) перечень используемого производственного оборудования;
г) статистические данные заявителя по переработке природных алмазов в бриллианты на собственном производстве по позициям номенклатуры (полной или укрупненной) и соответствующим таким позициям размерно-весовым группам ввозимых (вывозимых) природных алмазов.
5. Расчет норм выхода продуктов переработки природных алмазов в соответствии с прогнозом изготовления бриллиантов (по размерно-весовым подгруппам и (или) группам массы таких бриллиантов) осуществляется по форме согласно приложению № 1 и включает в себя:
а) определение минимального, максимального или среднего значения показателя нормы выхода продуктов переработки (по каждой размерно-весовой подгруппе и (или) группе массы таких продуктов переработки) на основании статистических данных заявителя по переработке природных алмазов на собственном производстве. Значение нормы выхода продуктов переработки (в процентах) определяется как отношение значения массы бриллиантов (по каждой размерно-весовой подгруппе и (или) группе массы таких бриллиантов), рассчитанного на основании указанных статистических данных, к значению массы соответствующих природных алмазов;
б) определение (по каждой позиции ввозимых (вывозимых) природных алмазов и соответствующей такой позиции размерно-весовой группе таких алмазов) минимального, максимального или среднего значения (в каратах) массы продуктов переработки (по каждой размерно-весовой подгруппе и (или) группе массы таких продуктов переработки). Минимальное, максимальное или среднее значение массы продуктов переработки (по каждой размерно-весовой подгруппе и (или) группе массы таких продуктов переработки) определяется как произведение значения соответствующего показателя нормы выхода продуктов переработки (в процентах), рассчитанного в соответствии с подпунктом «а» настоящего пункта, и значения массы соответствующих природных алмазов;
в) определение итогового среднего значения массы продуктов переработки (в каратах) (по каждой позиции ввозимых (вывозимых) природных алмазов и соответствующей такой позиции размерно-весовой группе таких алмазов). Итоговое среднее значение массы продуктов переработки определяется как сумма всех средних значений массы продуктов переработки, рассчитанных в соответствии с подпунктом «б» настоящего пункта;
г) определение итогового среднего значения нормы выхода продуктов переработки (в процентах) (по каждой позиции ввозимых (вывозимых) природных алмазов и соответствующей такой позиции размерно-весовой группе таких алмазов). Итоговое среднее значение нормы выхода продуктов переработки (в процентах) определяется как сумма всех средних значений нормы выхода продуктов переработки (в процентах), рассчитанных в соответствии с подпунктом «а» настоящего пункта;
д) определение (по каждой партии ввозимых (вывозимых) природных алмазов и соответствующей ей размерно-весовой группе) минимального, максимального или среднего значения массы продуктов переработки (по каждой размерно-весовой подгруппе и (или) группе массы таких продуктов переработки). Минимальное, максимальное или среднее значение массы продуктов переработки (по каждой размерно-весовой подгруппе и (или) группе массы таких продуктов переработки) определяется как сумма всех соответствующих значений массы продуктов переработки, рассчитанных в соответствии с подпунктом «б» настоящего пункта;
е) определение итогового среднего значения массы продуктов переработки. Итоговое среднее значение массы продуктов переработки определяется как сумма всех средних значений массы продуктов переработки, рассчитанных в соответствии с подпунктом «д» настоящего пункта.

2. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын анықтау мақсатында өтініш берушілер:
а) гауһарларды дайындауда өндірістік процестің технологиялық кестесін және табиғи алмастардың сыртқы сауда-саттық шарты (бұдан әрі - келісімшарт) тарапынан гауһарды дайындаудың техникалық талаптарын (стандарттарын) келіседі;
б) табиғи алмастарды (кіші топтардың және (немесе) осындай гауһардың топтар жиынтығының өлшем-салмағы бойынша) қайта өңдеу процесінде шарттың (келісімшарттың) құрамдас бөлігі болып табылатын сипаттамасында көрсетілген сұрыпталымдарға сәйкес гауһарды дайындаудың болжамын жасайды;
в) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын есептейді.
3. Толық номенклатураға сәйкес сортталған қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларының есебі Одақтың кедендік аумағына табиғи алмастарды әкелудің және осындай аумақтардан әкетудің (бұдан әрі – табиғи алмастарды әкелудің (әкетудің) сыныптау белгілерінің белгілі бір мөлшерде үйлесімін сипаттайтын және өлшемдік-салмақтық осындай позицияға сәйкес келетін әрбір позиция бойынша жүзеге асырылады.
Ірілендірілген номенклатураға сәйкес сортталған қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларының есебі табиғи алмастарды әкелудің (әкетудің) белгілі бір топтық белгілерін сипаттайтын және өлшемдік-салмақтық топтағы осындай позицияға сәйкес келетін әрбір ірілендірілген позиция бойынша жүзеге асырылады.
4. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларын есептеу үшін мынадай құжаттар мен мәліметтер:
а) мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленген нормативтік құжаттар;
б) гауһарды дайындаудың технологиялық процесінің сипаттамасы;
в) пайдаланылатын өндірістік жабдықтардың тізбесі;
г) мәлімдеушінің табиғи алмастарды өз өндірісінде номенклатура позицияларына (толық немесе ірілендірілген) және әкелінген (әкетілген) табиғи алмастардың осындай өлшемдік-салмақтық позицияларына сәйкес келетін гауһарға қайта өңдеу жөніндегі статистикалық деректері пайдаланылады.
5. Табиғи алмастарды қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларының есебі гауһарды дайындау болжамына қарай (өлшемдік-салмақтық болжам бойынша кіші топтарға және (немесе) осындай гауһардың жиынтық топтарына) № 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады және:
а) мәлімдеушінің табиғи алмастарды өз өндірісінде қайта өңдеу жөніндегі статистикалық деректері негізінде қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларының (әрбір өлшемдік-салмақтық кіші топ және (немесе) осындай қайта өңделетін өнімдердің жиынтық тобы бойынша) ең төмен, ең жоғары немесе орташа мәнін айқындауды қамтиды.Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының мәні (пайызбен) гауһар жиынтығының аталған статистикалық деректерінің негізінде тиісті табиғи алмастардың жиынтық мәніне есептелген мәніне қатысы ретінде (әрбір өлшемдік-салмақтық кіші топ және (немесе) осындай гауһарлардың жиынтық тобы бойынша) айқындалады;
б) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің ең төмен, ең жоғары немесе орташа мәнін (каратпен) (әкелінетін (әкетілетін) табиғи алмастардың әрбір позициясы және осындай алмастардың осындай өлшемдік-салмақтық осындай позициясына сәйкес келетін) айқындауды (әрбір өлшемдік-салмақтық кіші топ және (немесе) өнімдердің қайта өңделетін осындай жиынтық тобы бойынша) қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің ең төмен, ең жоғары және орташа мәні (әрбір өлшемдік-салмақтық кіші топ және (немесе) өнімдердің қайта өңделетін осындай жиынтық тобы бойынша қайта өңдеу өнімдерінің түсімі нормасының осы тармақтың "а" тармақшасына және тиісті табиғи алмастардың мәніне сәйкес есептелген тиісті көрсеткішінің (пайызбен) туынды мәні ретінде айқындалады;
в) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің қорытынды орташа (әкелінетін (әкетілетін) табиғи алмастардың әрбір позициясы және осындай алмастардың осындай өлшемдік-салмақтық осындай позициясына сәйкес келетін) мәнін (каратпен) айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің қорытынды орташа мәні осы тармақтың "а" тармақшасына сәйкес есептелген, қайта өңделетін барлық өнімдер жиынтығының орташа мәнінің жиынтығы ретінде айқындалады;
г) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының қорытынды орташа (әкелінетін (әкетілетін) табиғи алмастардың әрбір позициясы және осындай алмастардың осындай өлшемдік-салмақтық осындай позициясына сәйкес келетін) мәнін (пайызбен) айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының қорытынды орташа мәні осы тармақтың "а" тармақшасына сәйкес есептелген, қайта өңделетін өнімдердің түсімі нормасының барлық өнімдер жиынтығының (пайызбен) орташа мәнінің жиынтығы ретінде айқындалады;
д) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің ең төмен, ең жоғары немесе орташа мәнін (әрбір өлшемдік-салмақтық кіші топ және (немесе) өнімдердің қайта өңделетін осындай жиынтық тобы бойынша) (әкелінетін (әкетілетін) табиғи алмастардың әрбір тобы бойынша және олардың өлшемдік-салмақтық тобына сәйкес келетін) айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің ең төмен, ең жоғары және орташа мәні (әрбір өлшемдік-салмақтық кіші топ және (немесе) өнімдердің қайта өңделетін осындай жиынтық тобы бойынша) өңдеуден алынатын өнімдердің осы тармақтың "б" тармақшасына сәйкес есептелген, барлық тиісті мәнінің жиынтығы ретінде айқындалады;
е) қайта өңдеуден алынатын өнімдер жиынтығының қорытынды орташа мәнін айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдер жиынтығының қорытынды орташа мәні қайта өңделетін өнімдердің осы тармақтың "б" тармақшасына сәйкес есептелген, барлық орташа мәнінің жиынтығы ретінде айқындалады.

6. Расчет норм выхода продуктов переработки природных алмазов по договору (контракту) осуществляется по форме 1 согласно приложению № 2 и включает в себя:
а) определение среднего значения нормы выхода продуктов переработки (в процентах). Среднее значение нормы выхода продуктов переработки определяется как процент отношения итогового среднего значения продуктов переработки, рассчитанного в соответствии с пунктом 5 настоящего Порядка, к значению массы соответствующих природных алмазов, заявленных в договоре (контракте);
б) определение минимального или максимального значения нормы выхода массы продуктов переработки (в процентах). Минимальное или максимальное значение нормы выхода массы продуктов переработки определяется как среднее значение нормы выхода продуктов переработки, рассчитанное в соответствии с подпунктом «а» настоящего пункта, уменьшенное (увеличенное) не более чем на 5 процентов на основании допуска на содержание природных алмазов смежных позиций по форме, дефектности (качеству) и цвету;
в) определение минимального значения массы выхода продуктов переработки (в каратах). Минимальное значение массы выхода продуктов переработки определяется как произведение значения массы ввозимых (вывозимых) природных алмазов и минимального значения нормы выхода продуктов переработки, рассчитанного в соответствии с подпунктом «б» настоящего пункта;
г) определение максимального значения массы выхода продуктов переработки (в каратах). Максимальное значение массы выхода продуктов переработки определяется как произведение значения массы ввозимых (вывозимых) природных алмазов и максимального значения нормы выхода продуктов переработки, рассчитанного в соответствии с подпунктом «б» настоящего пункта.
7. Расчет количества массы отходов, образуемых в результате переработки природных алмазов в бриллианты, осуществляется по форме 2, предусмотренной приложением № 2 к настоящему Порядку, и включает в себя:
а) определение минимального или максимального статистического коэффициента количества отходов (в процентах). Минимальный или максимальный статистический коэффициент количества отходов определяется на основании статистических данных заявителя по переработке природных алмазов в бриллианты на собственном производстве как отношение минимального или максимального значения количества отходов к значению массы переработанных природных алмазов;
б) определение минимального или максимального значения количества отходов природных алмазов (в процентах). Минимальное или максимальное значение количества отходов природных алмазов определяется как произведение значения массы ввозимых (вывозимых) природных алмазов и статистического коэффициента количества отходов, рассчитанного в соответствии с подпунктом «а» настоящего пункта.

6. Шарт (келісімшарт) бойынша қайта өңдеуден алынатын табиғи алмастың түсімі нормасының есебі № 2 қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша жүзеге асырылады және мыналарды:
а) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының орташа мәнін (пайыз бойынша) айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының орташа мәні шартта (келісімшартта) мәлімделген тиісті табиғи алмас жиынтығының мәніне сәйкес осы Тәртіптің 5-тармағына қарай есептелген, қайта өңделетін өнімдердің қорытындыға қатысты пайызы ретінде айқындалады.
б) қайта өңдеуден алынатын өнімдер массасының түсімі нормасының ең төмен немесе ең жоғары мәнін (пайыз бойынша) айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі жиынтығының ең төмен немесе ең жоғары мәні осы тармақтың "а" тармақшасына сәйкес есептелген, табиғи алмасты ақаулығы (сапасы) мен түсінің нысаны бойынша аралас позицияда ұстау негіздемесі әрі кеткенде 5 кішірейтілген (ұлғайтылған) пайыздан аспайтын қайта өңделетін өнімдердің қорытынды орташа мәні ретінде айқындалады.
в) қайта өңдеуден алынатын өнімдер массасының түсімі нормасының ең төмен мәнін (карат бойынша) айқындауды қамтиды. Қайта өңделетін өнімдер массасының түсімінің ең төмен мәні әкелінетін (әкетілетін) табиғи алмастардың туынды мәні және осы тармақтың "б" тармақшасына сәйкес есептелген қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының ең төмен мәні ретінде айқындалады;
г) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасының жиынтық мәнін (карат бойынша) айқындауды қамтиды. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі жиынтығының ең жоғары мәні осы тармақтың"б" тармақшасына сәйкес есептелген қайта өңделетін өнімдердің түсімі нормасының ең жоғары мәні ретінде айқындалады.
7. Табиғи алмастарды гауһарға қайта өңдеу нәтижесінде құралатын қалдықтар жиынтығының санын есептеу осы Тәртіптің № 2 қосымшасында көзделген 2-нысан бойынша жүзеге асырылады және мыналарды:
а) қалдықтар санының ең төмен немесе ең жоғары статистикалық коэффициентін (пайыз бойынша) айқындауды қамтиды. Қалдықтар санын гауһарға айналдырудың ең төмен немесе ең жоғары статистикалық коэффициенті мәлімдеушінің табиғи алмастарды өз өндірісінде гауһар тастарға қайта өңдеу жөніндегі статистикалық деректері негіздемесіне қарай, қалдықтар санының ең төмен және ең жоғары мәнінің қайта өңделген табиғи алмастардың жиынтық мәніне қатынасы ретінде айқындалады.
б) қалдықтар санының ең төмен немесе ең жоғары статистикалық коэффициентін (пайыз бойынша) айқындауды қамтиды.Табиғи алмастар қалдықтары санының ең төмен немесе ең жоғары мәні әкелінетін (әкетілетін) табиғи алмастар жиынтығының туынды мәніне және осы тармақтың "а" тармақшасына сәйкес есептелген қалдықтар санының статистикалық коэффициентіне қатынасы ретінде айқындалады.

8. Минимальное или максимальное значение массы продуктов переработки и количество отходов природных алмазов указываются в перечне ввозимых на таможенную территорию Союза и вывозимых с такой территории продуктов переработки природных алмазов по форме согласно приложению № 3.
9. Для согласования норм выхода продуктов переработки в орган (организацию), уполномоченный в соответствии с законодательством государства-члена на согласование норм выхода продуктов переработки (далее - уполномоченный орган (организация)), представляются следующие документы и сведения:
а) письмо с указанием вида заявленной таможенной процедуры, сведений о заявителе (для юридического лица - наименование, организационно-правовая форма, адрес и место нахождения, реквизиты расчетного счета в банке, адрес электронной почты (при наличии), номера телефона и факса, а для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, - адрес регистрации, реквизиты расчетного счета в банке, адрес электронной почты (при наличии), номера телефона и факса), а также сведений о том, что в экспортируемой партии природных алмазов не содержатся природные алмазы, добытые в зонах вооруженных конфликтов («конфликтные алмазы»), с учетом требований международной схемы сертификации необработанных природных алмазов;
б) копия свидетельства о государственной регистрации заявителя;
в) копия документа о постановке на специальный учет или копия лицензии на вид деятельности заявителя, выданные в соответствии с законодательством государства-члена;
г) копии документов, подтверждающих право подписи на документах и сведениях (приказы о назначении руководителя, главного бухгалтера);
д) копия договора (контракта) с приложением спецификации;
е) справка, содержащая:
краткое описание операций технологического цикла собственного производства заявителя;
сведения о станочном парке организации заявителя по операциям технологического цикла;
сведения о количестве персонала, занятого на производстве заявителя;
ж) статистические данные заявителя по переработке природных алмазов на производстве заявителя (по каждой позиции ввозимых (вывозимых) природных алмазов и соответствующей такой позиции размерно-весовой группе таких бриллиантов);
з) расчет норм выхода продуктов переработки в соответствии с прогнозом изготовления бриллиантов;
и) расчет норм выхода продуктов переработки;
к) справка об использовании природных алмазов по договору (контракту) по форме согласно приложению № 4;
л) справка о сортировке природных алмазов согласно приложению № 5 (в случае сортировки природных алмазов) с приложением копий документов, на основании которых составлена такая справка;
м) в случае если согласование осуществляется для помещения товаров под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории Союза, также представляются копии:
договоров (контрактов) купли-продажи природных алмазов и документов, подтверждающих переход права собственности в соответствии с условиями договора (контракта);
актов сделок, совершенных в отношении необработанных природных алмазов между субъектами добычи и перерабатывающими организациями, другими поставщиками необработанных природных алмазов и перерабатывающими организациями;
уведомлений об учете сделок с необработанными природными алмазами, выданных уполномоченными органами (организациями) в соответствии с законодательством государства-члена, резидентом которого является заявитель;

8. Қайта өңдеуден алынатын өнімдер жиынтығының ең төмен немесе ең жоғары мәні және табиғи алмас қалдықтарының саны Одақтың кедендік аумағына әкелінетін және сондай аумақтардан әкетілетін табиғи алмастардың қайта өңделетін өнімдері тізбесінде № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетіледі.
9. Қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларымен келісу үшін мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормасымен келісуге уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті органға (ұйымға) мынадай құжаттар мен мәліметтер:
а) мәлімделген кедендік рәсімдердің түрі, мәлімдеуші туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін – ұйымдық-құқықтық нысан, орналасқан мекен жайы мен тұрған орны, банктегі есеп шотының деректемелері, электронды поштасының мекенжайы (болса), телефоны мен факс нөмірі, ал жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғалар үшін – тіркелген мекенжайы, банктегі есеп шотының деректемелері, электронды поштасының (болса) телефоны мен факсының нөмірі), сондай-ақ өңделмеген табиғи алмастарды сертификаттаудың халықаралық кестесінің талаптары ескеріле отырып,экспортқа шығарылатын табиғи алмастар тобының құрамында қарулы қақтығыстар аймағында өндірілген табиғи алмастың ("шиеленісті алмастың") жоқ екендігі туралы мәліметтер көрсетілген хат;
б) мәлімдеушінің мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі;
в) арнайы есепке тұрғызылғаны туралы құжаттың көшірмесі немесе мәлімдеушінің мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қызмет түріне берілген лицензиясының көшірмесі;
г) құжаттар мен мәліметтерге қол қою құқығын растайтын құжаттардың (жетекшіні, бас есепшіні тағайындау туралы бұйрықтар) көшірмелері;
д) сипаттамалық қосымшасымен бірге шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
е) мыналар:
мәлімдеушінің өз өндірісінің бірнеше технологиялық операцияларының қысқаша сипаттамасы;
мәлімдеушінің бірнеше технологиялық операциялар бойынша ұйымдағы станок паркі туралы мәліметтері;
мәлімдеушінің өндірісінде жұмыс істейтін қызметкерлер саны туралы мәліметтері қамтылған анықтама;
ж) мәлімдеушінің табиғи алмастарды (әкелінген (әкетілген) табиғи алмастардың әрбір позициясы және осындай гауһардың өлшемдік-салмақтық тобындағы осындай позицияға сәйкес келетін) мәлімдеушінің өндірісіндегі қайта өңдеу жөніндегі статистикалық деректері;
з) гауһарды дайындау болжамына сәйкес қайта өңделетін өнімдердің түсімі нормаларының есептері;
и) қайта өңдеуден алынатын өнімдердің түсімі нормаларының есептері;
к) табиғи алмастарды шарт (келісімшарт) бойынша пайдалану туралы № 4 қосымшаға сәйкес нысандағы анықтама;
л) құжаттар көшірмесінің қосымшасымен бірге, соның негізінде құралған № 5 қосымшаға сәйкес табиғи алмастарды (табиғи алмастарды сорттаған жағдайда) сорттау туралы анықтама;
м) егер келісу тауарларды қайта өңдеудің кедендік рәсіміне Одақтың кедендік аумағынан тыс орналастыру үшін жүзеге асырылатын болса, онда:
табиғи алмастарды сату-сатып алу шарттарының және шарт (келісімшарт) талаптарына сәйкес меншік құқығына көшуді растайтын құжаттардың;
өндіруші және қайта өңдеуші субъектілер мен өңдеуші ұйымдар, өңделмеген табиғи алмастарды басқа да жеткізушілер мен қайта өңдеуші ұйымдар арасында өңделмеген табиғи алмастарға қатысты жасалған мәмілелер актісінің;
резиденті мәлімдеуші болып табылатын мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес уәкілетті органдар (ұйымдар) берген өңделмеген табиғи алмастармен жасалған мәмілелердің есебі туралы хабарламалардың көшірмелері;