О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии о технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 года № 9
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Установить, что требования с кодами 7, 8 и 15, указанные в таблицах 11 и 12 Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))», утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 38, и требования с кодами 24 и 25, указанные в таблице 7 Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39, применяются с 1 января 2018 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30  календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии                                   Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2017 г. № 9
ИЗМЕНЕНИЯ, вносимые в решения Коллегии Евразийской
экономической комиссии

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 9 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешт:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 38 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің 11 және 12-кестелерінде көрсетілген 7, 8 және 15-кодтары бар талаптар және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің 7-кестесінде көрсетілген 24 және 25-кодтары бар талаптар 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 қаңтардағы
№ 9 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР

1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 38:
а) в Правилах информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))», утвержденных указанным Решением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«Кодовое обозначение общего процесса: P.TS.02, версия 1.0.1»
пункт 15 дополнить абзацем следующего содержания:
«Уполномоченный орган государства-члена обеспечивает в национальной части единого реестра уникальность идентификационного номера органа по оценке соответствия.»;

1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 38 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.TS.02, нұсқа 1.0.1"
15-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінде сәйкестікті бағалау жөніндегі органның сәйкестендіру нөмірінің бірегейлігін қамтамасыз етеді.";

в таблице 5 позиции с кодовыми обозначениями P.CLS.008, P.CLS.048, P.CLS.053 и P.CLS.058 исключить;
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))», утвержденном указанным Решением:

5-кестеде кодтық белгілемесі P.CLS.008, P.CLS.048, P.CLS.053 және P.CLS.058 позициялар алып тасталсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде:

позицию 2.1 таблицы 1 в графе 4 изложить в следующей редакции «urn:EEC:R:TR:TS:02:AuthorityCertificationRegistryDetails:v1.0.1»;
позицию 3 таблицы 8 в графе 3 изложить в следующей редакции «1.0.1»;
позицию 4 таблицы 8 в графе 3 изложить в следующей редакции «сведения единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))»;
позицию 6 таблицы 8 в графе 3 изложить в следующей редакции «urn:EEC:R:TR:TS:02:AuthorityCertificationRegistryDetails:v1.0.1»;
позицию 8 таблицы 8 в графе 3 изложить в следующей редакции «EEC_R_TR_TS_02_AuthorityCertificationRegistryDetails_v1.0.1.xsd»;
таблицу 10 изложить в следующей редакции:
«Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
«Сведения единого реестра органов по оценке соответствия»
(R.TR.TS.02.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса (csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.

1-кестенің 2.1-позициясы 4-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "urn:EEC:R:TR:TS:02:AuthorityCertificationRegistryDetails:v1.0.1";
8-кестенің 3-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "1.0.1";
8-кестенің 4-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізілімінің мәліметтері";
8-кестенің 6-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "urn:EEC:R:TR:TS:02:AuthorityCertificationRegistryDetails:v1.0.1";
8-кестенің 8-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "EEC_R_TR_TS_02_AuthorityCertificationRegistryDetails_v1.0.1.xsd";
10-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"10-кесте
"Сәйкестікті бағалау жөніндегі органдардың бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (R.TR.TS.02.001)
электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: Edoc Header Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарламасының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: Edoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: Edoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: Edoc Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: Edoc Ref Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.

Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Орган по оценке соответствия
(trcdo:)
информация об органе по оценке соответствия
M.TR.CDE.00008
trcdo:(M.TR.CDT.00007)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование органа по оценке соответствия
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование органа по оценке соответствия
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.4. Идентификатор органа по оценке соответствия
(trsdo:ConformityAuthorityId)
номер органа по оценке соответствия в национальной части единого реестра органов по оценке соответствия
M.TR.SDE.00031
csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
2.5. Адрес
(ccdo:)
адрес органа по оценке соответствия
M.CDE.00076
ccdo:AddressDetailsV4Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: Edoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo: Language Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган
(trcdo: Conformity Authority Details)
сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы ақпарат
M.TR.CDE.00008
trcdo: Conformity Authority Details Type (M.TR.CDT.00007)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo: Business Entity Name)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның толық атауы
M.SDE.00187
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Business Entity Brief Name)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның қысқартылған атауы
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.4. Сәйкестікті бағалау жөніндегі органды сәйкестендіргіш
(trsdo: Conformity Authority Id)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органдардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі сәйкестікті бағалау жөніндегі органның нөмірі
M.TR.SDE.00031
csdo: Id40 Type (M.SDT.00108)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
1
2.5. Мекенжай
(ccdo: Address V4 Details)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның мекенжайы
M.CDE.00076
ccdo: Address Details V4 Type (M.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

2.5.1. Код вида адреса
(csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5.3. Код территории
(csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.5.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1

2.5.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind‌Code)
мекенжайдың кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.5.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.5.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
2.5.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.5.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.5.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.5.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.5.8. Көше
(csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.5.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1

2.5.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5.11. Почтовый индекс
(csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.5.12. Номер абонентского ящика
(csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5.13.Адрес в текстовой форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.6. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит органа по оценке соответствия
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.6.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.7. Код вида органа по оценке соответствия
(trsdo:)
кодовое обозначение вида органа по оценке соответствия
M.TR.SDE.00004
trsdo:(M.TR.SDT.00002)
Значение кода в соответствии с классификатором видов органов по оценке соответствия.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.8. Наименование вида органа по оценке соответствия
(trsdo:)
наименование вида органа по оценке соответствия
M.TR.SDE.00266

2.5.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.5.11. Почталық индексі
(csdo: Post Code)
почта байланысы кәсіпорынының почталық индексі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.5.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
почта байланысы кәсіпорынындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.5.13. Мәтіндік нысандағы мекенжай
(csdo: Address Text)
мәтін түрінде еркін нысанда берілген мекенжай элементтерінің жиынтығы
M.SDE.00005
csdo: Text1000 Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.6. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.6.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б.) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.6.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.7. Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган түрінің коды
(trsdo: Conformity Authority Kind Code)
сәйкестікті бағалау жөніндегі орган түрінің кодпен белгіленуі
M.TR.SDE.00004
trsdo: Conformity Authority Kind Code Type (M.TR.SDT.00002)
Сәйкестікті бағалау жөніндегі органдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.8. Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган түрінің атауы
(trsdo: Conformity Authority Kind Name)
сәйкестікті бағалау жөніндегі орган түрінің атауы
M.TR.SDE.00266

2.10. Юридическое лицо
(trcdo:)
информация о юридическом лице, в состав которого входит орган по оценке соответствия
M.TR.CDE.00012
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.10.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.10.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.10.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.10.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.10.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090

2.10. Заңды тұлға
(trcdo: Legal Entity Details)
сәйкестікті бағалау жөніндегі орган құрамына кіретін заңды тұлға туралы ақпарат
M.TR.CDE.00012
ccdo: Business Entity Details Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.10.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo: Reference Data‌Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.10.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo: Business Entity Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.10.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Business Entity Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.10.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.10.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090

csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.10.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
2.10.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.10.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.10.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.10.10. Адрес
(ccdo:)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.10.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан алынған сәйкестендіргіштің мәні
1
2.10.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Unique Customs Number Id)
кедендік бақылау мақсаттарына арналған шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
2.10.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo: Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.10.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.10.10. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжайдың кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo: Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo: Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.11.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата истечения срока действия документа
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.11.4. Причина переоформления документа
(trsdo:ReissuingReasonName)
наименование причины переоформления органом по аккредитации действующего документа
M.TR.SDE.00017
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11.5. Статус действия документа
(trcdo:DocStatusDetails)
сведения о статусе действия документа
M.TR.CDE.00040
trcdo:Details(M.TR.CDT.00030)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код статуса действия документа (trsdo:DocStatusCode)
кодовое обозначение статуса действия документа
M.TR.SDE.00053
trsdo:(M.TR.SDT.00015)
Значение кода в соответствии с классификатором статусов действия документа.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Сведения о документе
(trcdo:)
информация о документе, на основании которого установлен статус действия документа
M.TR.CDE.00026
trcdo:Details(M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.2. Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2.3. Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Начальная дата
(csdo:)
начальная дата действия статуса
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4. Конечная дата
(csdo:)
конечная дата действия статуса
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5. Примечание
(csdo:)
описание причины изменения статуса действия документа
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.11.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo: Doc Validity‌Date)
құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.11.4. Құжатты қайта ресімдеу себебі
(trsdo: Reissuing Reason Name)
аккредиттеу жөніндегі органның қолданыстағы құжатты қайта ресімдеу себебінің атауы
M.TR.SDE.00017
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.11.5. Құжаттың қолданылу мәртебесі
(trcdo: Doc Status Details)
құжаттың қолданылу мәртебесі туралы мәліметтер
M.TR.CDE.00040
trcdo: Doc Status Details Type (M.TR.CDT.00030)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды
(trsdo: Doc Status Code)
құжаттың қолданылу мәртебесінің кодпен белгіленуі
M.TR.SDE.00053
trsdo: Doc Status Code Type (M.TR.SDT.00015)
Құжаттың қолданылу мәртебесінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo: Doc Information Details)
құжаттың қолданылу мәртебесі соның негізінде белгіленген құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00026
trcdo: Doc Information Details Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтитын құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.3. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.3. Бастапқы күн
(csdo: Start Date)
мәртебе қолданысының бастапқы күні
M.SDE.00073
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4. Соңғы күн
(csdo: End Date)
мәртебе қолданысының соңғы күні
M.SDE.00074
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5. Ескертпе
(csdo: Note Text)
құжаттың қолданылу мәртебесінің өзгеру себебінің сипаттамасы
M.SDE.00076
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1

2.12. Область аккредитации
(trcdo:)
информация об области аккредитации органа по оценке соответствия
M.TR.CDE.00025
trcdo:(M.TR.CDT.00017)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.12.1. Признак включения продукции в единый перечень
(trsdo:Indicator)
признак включения продукции в единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии по единой форме:
1 – продукция включена в единый перечень; 0 – продукция исключена из единого перечня
M.TR.SDE.00222
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
2.12.2. Номер технического регламента
(trsdo:)
номер технического регламента Евразийского экономического союза (технического регламента Таможенного союза)
M.TR.SDE.00037
trsdo:(M.TR.SDT.00012)
Значение номера из перечня технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза).
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
0..*
2.12.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(trcdo:)
информация о коде товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.TR.CDE.00013
trcdo:Details(M.TR.CDT.01007)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Признак частичной позиции ТН ВЭД ЕАЭС
(trsdo:)
признак частичного вхождения в состав продукции, определяемой кодом ТН ВЭД ЕАЭС:
1 – продукция входит в состав кода ТН ВЭД ЕАЭС;
0 – продукция точно соответствует коду ТН ВЭД ЕАЭС
M.TR.SDE.00032
bdt:Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
2.12.4. Наименование продукта
(trsdo:)
словесное обозначение продукции, включенной в область аккредитации органа по оценке соответствия
M.TR.SDE.00034
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
2.12.5. Наименование метода испытания
(trsdo:)
наименование метода испытания объекта технического регулирования
M.TR.SDE.00013
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
2.12.6.Наименование контролируемого показателя
(trsdo:ControlledIndicatorName)
наименование характеристики, контролируемой при проведении испытаний
M.TR.SDE.00049

2.12. Аккредиттеу саласы
(trcdo: Accreditation Area Details)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның аккредиттеу саласы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00025
trcdo: Accreditation Area Details Type (M.TR.CDT.00017)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.12.1. Өнімді бірыңғай тізбеге енгізу белгісі
(trsdo: Single List Product Indicator)
бірыңғай нысан бойынша сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларды бере отырып, сәйкестікті міндетті растауға жататын өнімнің бірыңғай тізбесіне өнімді енгізу белгісі
1 – өнім бірыңғай тізбеге енгізілген; 0 – өнім бірыңғай тізбеден алып тасталған
M.TR.SDE.00222
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.12.2. Техникалық регламенттің нөмірі
(trsdo: Technical Regulation Id)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (Кеден одағы техникалық регламентінің) нөмірі
M.TR.SDE.00037
trsdo: Technical Regulation Id Type (M.TR.SDT.00012)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) тізбесінен алынған нөмірдің мәні.
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
0..*
2.12.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(trcdo: Commodity Code Details)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды туралы ақпарат
M.TR.CDE.00013
trcdo: Commodity Code Details Type (M.TR.CDT.01007)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. ЕАЭО СЭҚ ТН ішінара похициясының белгісі
(trsdo: Partial Commodity Code Indicator)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодымен айқындалатын өнім құрамына ішінара кіру белгісі:
1 – өнім ЕАЭО СЭҚ ТН кодының құрамына кіреді;
0 – өнім ЕАЭО СЭҚ ТН кодына дәл сәйкес келеді
M.TR.SDE.00032
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН алынған кодтың мәні 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
2.12.4. Өнімнің атауы
(trsdo: Product Name)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның аккредиттеу саласына енгізілген өнімнің сөзбен берілген белгілемесі
M.TR.SDE.00034
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..*
2.12.5. Сынау әдісінің атауы
(trsdo: Testing Method Name)
техникалық реттеу объектісін сынау әдісінің атауы
M.TR.SDE.00013
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..*
2.12.6. Бақыланатын көрсеткіштің атауы
(trsdo: Controlled Indicator Name)
жүргізілген сынақ кезінде бақыланатын сипаттамалардың атауы
M.TR.SDE.00049

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
2.12.7.Сведения о документе, регламентирующем контролируемые показатели и методы контроля
(trcdo:Regulating)
информация о нормативном правовом акте и (или) техническом нормативном правовом акте, нормативном документе, регламентирующем контролируемые показатели и методы контроля
M.TR.CDE.00097
trcdo:Details(M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3.Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.12.8.Описание области аккредитации
(trsdo:AccreditationAreaText)
информация об области аккредитации (в свободной форме в виде текста)
M.TR.SDE.00033
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.13.Сведения о документе
(trcdo:)
информация о документе о включении органа по оценке соответствия в единый реестр органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))
M.TR.CDE.00026
trcdo:Details(M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.13.1.Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.13.2.Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.13.3.Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044

csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..*
2.12.7. Бақыланатын көрсеткіштер мен бақылау әдістерін регламенттейтін құжат туралы мәліметтер
(trcdo: Controlled Indicator Regulating Doc Details)
нормативтік құқықтық акті және (немесе) техникалық нормативтік құқықтық акті, бақыланатын көрсеткіштер мен бақылау әдістерін регламенттейтін нормативтік құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00097
trcdo: Doc Information Details Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтитын құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.12.8. Аккредиттеу саласын сипаттау
(trsdo: Accreditation Area Text)
Аккредиттеу саласы туралы ақпарат (мәтін түрінде еркін нысанда)
M.TR.SDE.00033
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.13. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo: Doc Information Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізіліміне сәйкестікті бағалау жөніндегі органды қосу туралы құжат жөніндегі ақпарат
M.TR.CDE.00026
trcdo: Doc Information Details Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.13.1. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтитын құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.13.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.13.3. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.14.Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
информация о записи единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))
M.CDE.00032
ccdo:Status(M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.14.1.Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2.Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14.2.Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
г) в подпункте «а» пункта 9 Порядка присоединения к общему процессу «Формирование и ведение единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))», утвержденного указанным Решением, слова «и 5» заменить словами «, 5, 24, 29 и 32».
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39:
а) в Правилах информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденных указанным Решением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«Кодовое обозначение общего процесса: P.TS.01, версия 1.0.1»
в таблице 4:
позиции с кодовыми обозначениями P.CLS.008, P.CLS.048, P.CLS.053 и P.CLS.058 исключить;

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.14. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo: Resource Item Status Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізіліміндегі жазба туралы ақпарат
M.CDE.00032
ccdo: Resource Item Status Details Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.14.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo: Validity Period Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн мен уақыт
(csdo: Start Date Time)
бастапқы күн мен уақыт
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күн мен уақыт
(csdo: End Date Time)
соңғы күн мен уақыт
M.SDE.00134
bdt: Date Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.14.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
г) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының (соның ішінде, сертификаттау жөніндегі органдардың, сынақ зертханаларының (орталықтарының)) бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне қосылу тәртібінің 9-тармағының "а" тармақшасындағы "және 5" деген сөздер ", 5, 24, 29 және 32" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.TS.01, нұсқа 1.0.1"
4-кестеде:
кодтық белгілемелері P.CLS.008, P.CLS.048, P.CLS.053 және P.CLS.058 позициялар алып тасталсын;

позицию с кодовым обозначением P.CLS.057 в графе 4 дополнить словами «(утвержден Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108)»;
добавить позицию
«
P.TS.01.CLS.001
классификатор схем сертификации и декларирования
классификатор
содержит перечень кодов и наименований схем сертификации и декларирования
»;
в позиции 6 таблицы 7 в графе 3 слова «, с тем же кодом страны и кодом государственной регистрации органа по сертификации, выдавшего (зарегистрировавшего) документ, конечная дата и период действия которых не заполнены. Начальная дата периода действия сведений должна быть меньше начальной даты периода действия сведений о добавленных или измененных документах» исключить;
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденном указанным Решением, таблицу 7 изложить в следующей редакции:
«Таблица 7
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Сведения из единого реестра сертификатов и
деклараций» (R.TR.TS.01.001), передаваемых в сообщении
«Сведения об обновлении национальной части единого
реестра сертификатов и деклараций» (P.TS.01.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, сведения из единого реестра сертификатов и деклараций, опубликованные на информационном портале Союза, не должны содержать запись с таким же значением реквизитов «Код страны» (csdo:Unified) и «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails), в которой реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
2
если реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime)
в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) заполнен, сведения из единого реестра сертификатов и деклараций, опубликованные на информационном портале Союза, должны содержать запись с таким же значением реквизитов «Код страны» (csdo:Unified) и «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails), в которой реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) меньше значения реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в передаваемой записи
3
реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode) в составе сложных реквизитов «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) и «Адрес» (ccdo:AddressV4Details) должен быть заполнен
4
реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode) в составе сложных реквизитов «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) и «Адрес» (ccdo:AddressV4Details) должен содержать только следующие значения:
«1» – адрес регистрации;
«2» – фактический адрес
5
реквизиты «Идентификатор органа по оценке соответствия» (trsdo:ConformityAuthorityId) и «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита «Орган по оценке соответствия» (trcdo:ConformityAuthorityV2Details) должны быть заполнены для обеспечения связи с единым реестром органов по оценке соответствия Союза
6
реквизит «Код вида связи» (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:CommunicationDetails) должен быть заполнен
7
реквизит «Код вида связи» (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:CommunicationDetails) должен содержать только следующие значения:
«AO» – адрес сайта в сети Интернет;
«TE» – телефон;
«EM» – электронная почта;
«FX» – факс
8
реквизит «Наименование вида связи» (csdo:CommunicationChannelName) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
9
реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
10
в передаваемом сообщении не должно содержаться сложных реквизитов «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails), совпадающих между собой по значению реквизита «Номер документа» (csdo:DocId)
11
реквизит «Код вида документа» (trsdo:ConformityDocKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должен быть заполнен
12
реквизит «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должен содержать значение, соответствующее шаблону «(ЕАЭС|ТС).+» (символы «ЕАЭС» и «ТС» печатаются с использованием букв кириллицы)
13
реквизит «Дата документа» (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) не заполняется
14
реквизит «Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС» (csdo:CommodityCode) должен содержать не менее 1 значения в составе хотя бы одного из следующих реквизитов:
«Продукт» (trcdo:ProductDetails)
«Единица продукта» (trcdo:ProductInstanceDetails)
15
реквизит «Наименование хозяйствующего субъекта» (csdo:BusinessEntityName) в составе сложного реквизита «Орган по оценке соответствия» (trcdo:ConformityAuthorityV2Details) должен быть заполнен
16
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) соответствует значению «05» или «15», реквизит «Номер бланка документа» (csdo:FormNumberId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должен быть заполнен
17
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) соответствует значению «05» или «15», реквизит «Номер бланка документа» (csdo:FormNumberId) в составе сложного реквизита «Приложение к документу» (trcdo:DocAnnexDetails) должен быть заполнен
18
реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа» (trcdo:DocStatusDetails) должен быть заполнен
19
значение реквизита «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа» (trcdo:DocStatusDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«01» – действует;
«02» – приостановлен;
«03» – прекращен;
«04» – продлен;
«05» – возобновлен;
«09» – архивный
20

4-бағанда кодтық белгілемесі P.CLS.057 позиция "(Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімімен бекітілген)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай позициямен толықтырылсын:
"
P.TS.01.CLS.001
сертификаттау және декларациялау схемаларының сыныптауышы
сыныптауыш
сертификаттау және декларациялау схемалары кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
";
7-кестенің 6-позициясында 3-бағанда ", ол соңғы күні мен қолданылу кезеңі толтырылмаған құжатты берген (тіркеген) сертификаттау жөніндегі органның мемлекеттік тіркеу коды мен елдің коды сияқты болады. Мәліметтердің қолданылу кезеңінің бастапқы датасы қосылған немесе өзгертілген құжаттар туралы мәліметтердің қолданылу кезеңінен аз болуға тиіс" деген сөздер алып тасталсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 7-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"7-кесте
"Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігін жаңарту туралы мәліметтер" (P.TS.01.MSG.001) хабарында берілетін "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер" (R.TR.TS.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
егер "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime)
деректемесі толтырылмаса, Одақтың ақпараттық порталында жарияланған сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:Unified‌CountryCode) және "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемелерінің мәні дәл сондай жазба қамтымауға тиіс
2
егер "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі
толтырылса, Одақтың ақпараттық порталында жарияланған сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні берілетін жазбада "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен аз болатын "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:Unified‌CountryCode) және "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемелерінің мәні дәл сондай жазбаны қамтуға тиіс
3
"Мекенжай" (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) және "Мекенжай" (ccdo:‌Address‌V4‌Details) күрделі деректемелерінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:‌Address‌Kind‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Мекенжай" (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) және "Мекенжай" (ccdo:‌Address‌V4‌Details) күрделі деректемелерінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:‌Address‌Kind‌Code) деректемесі мынадай мәндерді ғана қамтуға тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы
5
"Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган" (trcdo:‌Conformity‌AuthorityV2‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау жөніндегі органды сәйкестендіргіш" (trsdo:‌Conformity‌Authority‌Id) және "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемелері Одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізілімімен байланысты қамтамасыз ету үшін толтырылуға тиіс
6
"Байланыс деректемесі" (ccdo:Communication​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:‌Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
7
"Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі мынадай мәндерді ғана қамтуға тиіс:
"AO" – Интернет желісіндегі сайттың мекенжайы;
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық почта;
"FX" – факс
8
"Байланыс деректемесі" (ccdo:Communication‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің атауы" (csdo:​Communication​Channel​Name) деректемесі толтырылмайды
9
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
10
берілетін хабарламада өзара "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемесінің мәні бойынша сәйкес келетін "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемелері қамтылмауға тиіс
11
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:​Conformity​DocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) деректемесі
толтырылуға тиіс
12
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі "(ЕАЭО|КО).+" ("ЕАЭО" және "КО" символдары кириллица әріптері пайдаланыла отырып басылады) шаблонына сәйкес келетін мәнді қамтуға тиіс
13
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:​Conformity​Doc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемесі толтырылмайды
14
"ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды" (csdo:CommodityCode) деректемесі мынадай деректемелердің ең болмағанда біреуінің құрамында кемінде 1 мәнді қамтуға тиіс:
"Өнім" (trcdo:ProductDetails)
"Өнім бірлігі" (trcdo:ProductInstanceDetails)
15
"Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган" (trcdo:ConformityAuthorityV2Details) күрделі деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:Business‌Entity‌Name) деректемесі толтырылуға тиіс
16
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) деректемесі "05" немесе "15" мәніне сәйкес келетін болса, "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:‌Form‌Number‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
17
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) деректемесі "05" немесе "15" мәніне сәйкес келетін болса, "Құжатқа қосымша" (trcdo:‌Doc‌Annex‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:FormNumberId) деректемесі толтырылуға тиіс
18
"Құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:‌Doc‌Status‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:‌Doc‌Status‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
19
"Құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:DocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01" – қолданылады;
"02" – тоқтатылып тұр;
"03" – тоқтатылған;
"04" – ұзартылған;
"05" – қайта басталған;
"09" – архивтік
20

если реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа» (trcdo:DocStatusDetails) содержит значение «02», «03», «04», «05» или «09», реквизит «Начальная дата» (csdo:StartDate) в составе сложного реквизита «Статус действия документа» (trcdo:DocStatusDetails) должен быть заполнен
21
реквизит «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
22
в случае отсутствия классификатора видов объектов технического регулирования в реестре нормативно-справочной информации Союза в составе сложного реквизита «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) должен быть заполнен реквизит «Наименование вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindName), иначе должен быть заполнен реквизит «Код вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode)
23
реквизит «Наименование вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindName) в составе сложного реквизита «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) должен содержать только значения «серийный выпуск», или «партия», или «единичное изделие»
24
если реквизит «Код вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) или «Наименование вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindName) в составе сложного реквизита «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) содержит значение, соответствующее виду объекта технического регулирования «партия» или «единичное изделие», реквизит «Единица продукта» (trcdo:ProductInstanceDetails) в составе сложного реквизита «Продукт» (trcdo:ProductDetails) должен содержать не менее 1 значения, при этом, если реквизит «Код вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) или «Наименование вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindName) в составе сложного реквизита «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) содержит значение, соответствующее виду объекта технического регулирования «единичное изделие», реквизит «Идентификатор единицы продукта (csdo:ProductInstanceId)» в составе реквизита «Единица продукта» (trcdo:ProductInstanceDetails) должен быть заполнен
25
если реквизит «Код вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) или «Наименование вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindName) в составе сложного реквизита «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) содержит значение, соответствующее виду объекта технического регулирования «партия» или «единичное изделие», реквизит «Сведения о документе» (trcdo:DocInformationDetails) в составе сложного реквизита «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) должен содержать не менее 1 значения
26
если реквизит «Признак включения продукции в единый перечень» (trsdo:SingleListProductIndicator) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) содержит значение «ложь», реквизит «Номер технического регламента» (trsdo:TechnicalRegulationId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должен содержать не менее 1 значения
27
реквизит «Код организационно-правовой формы» (csdo:BusinessEntityTypeCode) не заполняется
28
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справочника
29
реквизит «Европейский номер товара» (trsdo:EANCommodityId) в составе сложного реквизита «Продукт» (trcdo:ProductDetails) не заполняется
30

егер "Құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:DocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесі "02", "03", "04", "05" немесе "09" мәнін қамтыса, "Құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:DocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күн" (csdo:‌Start‌Date) деректемесі толтырылуға тиіс
21
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:​Start​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
22
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізілімінде техникалық реттеу объектілері түрлерінің сыныптауышы болмаған жағдайда, "Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің атауы" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Name) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
23
"Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің атауы" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Name) деректемесі "сериялық шығарылым" немесе "партия" немесе "бірлі-жарым бұйым" мәнін қамтуға тиіс
24
егер "Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) немесе "Техникалық реттеу объектісі түрінің атауы" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Name) деректемесі техникалық реттеу объектісінің түріне сәйкес келетін "партия" немесе "бірлі-жарым бұйым" мәнін қамтыса, "Өнім" (trcdo:ProductDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Өнім бірлігі" (trcdo:ProductInstanceDetails) деректемесі кемінде 1 мәнді қамтуға тиіс, бұл ретте егер "Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) немесе "Техникалық реттеу объектісі түрінің атауы" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Name) деректемесі техникалық реттеу объектісінің түріне сәйкес келетін "бірлі-жарым бұйым" мәнін қамтыса, "Өнім бірлігі" (trcdo:ProductInstanceDetails) деректемесінің құрамында "Өнім бірлігін сәйкестендіргіш (csdo:ProductInstanceId)" деректемесі толтырылуға тиіс
25
егер "Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) немесе "Техникалық реттеу объектісі түрінің атауы" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Name) деректемесі техникалық реттеу объектісінің түріне сәйкес келетін "партия" немесе "бірлі-жарым бұйым" мәнін қамтыса, "Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат туралы мәліметтер" (trcdo:DocInformationDetails) деректемесі кемінде 1 мәнді қамтуға тиіс
26
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Өнімді бірыңғай тізбеге енгізу белгісі" (trsdo:SingleListProductIndicator) деректемесі "жалған" мәнін қамтыса, "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық регламенттің нөмірі" (trsdo:TechnicalRegulationId) деректемесі кемінде 1 мәнді қамтуға тиіс
27
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылмайды
28
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізіліміне шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы қосылған кезде шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі сәйкестендіргішінің мәні (kindId атрибуты) көрсетілген анықтамалықтағы шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуге тиіс
29
"Өнім" (trcdo:ProductDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауардың еуропалық нөмірі" (trsdo:EANCommodityId) деректемесі
толтырылмайды
30

значения всех реквизитов «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) должны соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
31
если любой из реквизитов «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута «Идентификатор классификатора» (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
32
если реквизит «Количество товара» (csdo:UnifiedCommodityMeasure) в составе сложного реквизита «Единица продукта» (trcdo:ProductInstanceDetails) заполнен, значение атрибута «Единица измерения» (атрибут measurementUnitCode) в его составе должно соответствовать коду единицы измерения из классификатора единиц измерения, содержащего перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Рекомендацией Европейской экономической комиссии ООН № 20
33
если реквизит «Количество товара» (csdo:UnifiedCommodityMeasure) в составе сложного реквизита «Единица продукта» (trcdo:ProductInstanceDetails) заполнен, значение атрибута «Идентификатор классификатора» (атрибут measurementUnitCodeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора единиц измерения, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
34
значение реквизита «Код вида объекта технического регулирования»
(trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) в составе «Объект технического регулирования» (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) должно соответствовать коду вида объекта технического регулирования из классификатора видов объектов технического регулирования, содержащегося в реестре нормативно-справочной информации Союза
35
значение реквизита «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должно соответствовать одному из значений: «05», «10», «15» или «20»
36
при включении перечня технических регламентов Союза (технических регламентов Таможенного союза) в реестр нормативно-справочной информации Союза значение реквизита «Номер технического регламента» (trsdo:TechnicalRegulationId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должно соответствовать номеру технического регламента Союза (технического регламента Таможенного союза) указанного перечня
37
в составе реквизита «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) должны быть заполнены реквизиты: «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) и «Регион» (csdo:RegionName), а также хотя бы один из реквизитов:
«Район» (csdo:DistrictName);
«Город» (csdo:CityName);
«Населенный пункт» (csdo:)
38
реквизит «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита «Адрес» (ccdo:AddressV4Details) должен быть заполнен
39

"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің бәрінің мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесінде қамтылатын әлем елдерінің сыныптауышынан алынған елің кодына сәйкес келуге тиіс
31
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің кез келгені толтырылса, онда "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодпен белгіленуін қамтуға тиіс
32
егер "Өнім бірлігі" (trcdo:ProductInstanceDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауардың саны" (csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure) деректемесі толтырылса, "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында БҰҰ Еуропалық экономикалық комиссиясының № 20 ұсынымына сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесінде қамтылатын өлшем бірліктерінің сыныптауышынан алынған өлшем бірлігінің кодына сәйкес келуге тиіс
33
егер "Өнім бірлігі" (trcdo:ProductInstanceDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауардың саны" (csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure) деректемесі толтырылса, "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (measurementUnitCodeListId атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген өлшем бірліктері сыныптауышының кодпен белгіленуін қамтуға тиіс
34
"Техникалық реттеу объектісі" (trcdo:TechnicalRegulationObjectDetails) құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Code) деректемесінің мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізілімінде қамтылатын техникалық реттеу объектілері түрлерінің сыныптауышынан алынған техникалық реттеу объектісі түрінің кодына сәйкес келуге тиіс
35
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне: "05", "10", "15" немесе "20" сәйкес келуге тиіс
36
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізіліміне Одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі қосылған кезде "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық регламенттің нөмірі" (trsdo:TechnicalRegulationId) деректемесінің мәні көрсетілген тізбедегі Одақтың техникалық регламентінің (Кеден одағының техникалық регламентінің) нөміріне сәйкес келуге тиіс
37
"Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесінің құрамында мынадай деректемелер: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Өңір" (csdo:RegionName), сондай-ақ мынадай деректемелердің бірі толтырылуға тиіс:
"Аудан" (csdo:DistrictName);
"Қала" (csdo:CityName);
"Елді мекен" (csdo:‌Settlement‌Name)
38
"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
39
"Дайындаушы" (trcdo:ManufacturerDetails) деректемесінің құрамында

в составе реквизита «Изготовитель» (trcdo:ManufacturerDetails) должен передаваться один реквизит «Адрес» (ccdo:AddressV4Details), имеющий в своем составе реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode), содержащий значение «1». При этом может передаваться произвольное количество реквизитов «Адрес» (ccdo:AddressV4Details), имеющих в своем составе реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode), содержащий значение «2»
40
в составе реквизита «Заявитель» (trcdo:ApplicantDetails) должен передаваться один реквизит «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails), имеющий в своем составе реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode), содержащий значение «1». При этом может передаваться произвольное количество реквизитов «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails), имеющих в своем составе реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode), содержащий значение «2»
41
при включении классификатора схем сертификации и декларирования в реестр нормативно-справочной информации Союза значение реквизита «Код схемы сертификации» (trsdo:CertificationSchemeCode) должно соответствовать коду схемы сертификации или декларирования указанного справочника
в) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденном указанным Решением, таблицу 6 изложить в следующей редакции:
«Таблица 6
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Документ» (R.004), передаваемых в сообщении
«Запрос сведений о документе об оценке соответствия»
(P.TS.01.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
2
реквизит «Код вида документа» (csdo:DocKindCode) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) должен быть заполнен
3
значение атрибута «Идентификатор классификатора» (codeListId) реквизита «Код вида документа» (csdo:DocKindCode) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора видов документов об оценке соответствия, содержащегося в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
реквизит «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) должен быть заполнен
5
реквизит «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) должен содержать значения, соответствующие шаблону «(ЕАЭС|ТС).+» (символы «ЕАЭС» и «ТС» печатаются с использованием букв кириллицы)
6
реквизит «Дата истечения срока действия документа» (csdo:DocValidityDate) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
7
реквизит «Срок действия документа» (csdo:DocValidityDuration) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
8
реквизит «Идентификатор уполномоченного органа государства-члена» (csdo:AuthorityId) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
9
реквизит «Наименование уполномоченного органа государства-члена» (csdo:AuthorityName) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
10
реквизит «Описание» (csdo:DescriptionText) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
11
реквизит «Количество листов» (csdo:PageQuantity) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
12
реквизит «Документ в бинарном формате» (csdo:DocBinaryText) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
13

бір "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) деректемесі берілуге тиіс, оның құрамында "1" мәнін қамтитын "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі болады. Бұл ретте, өзінің құрамында "2" мәні бар "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі бар "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) деректемелерінің ерікті саны берілуі мүмкін
40
"Өтініш беруші" (trcdo:ApplicantDetails) деректемесінің құрамында бір "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі берілуге тиіс, оның құрамында "1" мәнін қамтитын "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі болады. Бұл ретте, өзінің құрамында "2" мәнін қамтитын "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі бар "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі берілуі мүмкін
41
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізіліміне сертификаттау мен декларациялау схемаларының сыныптауышы қосылған кезде "Сертификаттау схемасының коды" (trsdo:CertificationSchemeCode) деректемесінің мәні көрсетілген анықтамалықтағы сертификаттау немесе декларациялау схемасының кодына сәйкес келуге тиіс
";
в) көрсетілген Шешіммен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 6-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"6-кесте
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді сұрату" (P.TS.01.MSG.004) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:‌UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
2
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесінің "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId) атрибутының мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты тізілімінде қамтылатын сәйкестікті бағалау туралы құжат түрлері сыныптауышының кодпен белгіленуін қамтуға тиіс
4
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі толтырылуға тиіс
5
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі "(ЕАЭО|КО).+" ("ЕАЭО" және "КО" символдары кириллица әріптері пайдаланыла отырып басылады) шаблонына сәйкес келетін мәнді қамтуға тиіс
6
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн" (csdo:DocValidityDate) деректемесі толтырылмайды
7
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімі" (csdo:DocValidityDuration)
деректемесі толтырылмайды
8
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш" (csdo:AuthorityId) деректемесі толтырылмайды
9
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) деректемесі толтырылмайды
10
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Сипаттама" (csdo:DescriptionText) деректемесі толтырылмайды
11
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Парақтар саны" (csdo:PageQuantity) деректемесі толтырылмайды
12
"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бинарлы форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесі толтырылмайды
13

реквизит «Статус» (ccdo:StatusV2Details) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
14
реквизит «Серия документа» (csdo:DocSeriesId) в составе сложного реквизита в составе реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) не заполняется
15
реквизит «Произвольное содержимое» не заполняется
16
значение реквизита «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocDetails) должно соответствовать одному из значений: «05», «10», «15» или «20»
г) в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденном указанным Решением:

"Құжат" (ccdo:Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мәртебесі" (ccdo:‌Status‌V2‌Details) деректемесі толтырылмайды
14
"Құжат" күрделі деректемесінің құрамында (ccdo:Doc‌V3‌Details) "Құжаттың сериясы" (csdo:DocSeriesId) деректемесі толтырылмайды
15
"Еркін мазмұн" деректемесі толтырылмайды
16
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне: "05", "10", "15" немесе "20" сәйкес келуге тиіс
";
г) көрсетілген Шешіммен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында:

позицию 2.1 таблицы 1 в графе 4 изложить в следующей редакции «urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.1»;
позицию 3 таблицы 11 в графе 3 изложить в следующей редакции «1.0.1»;
позицию 6 таблицы 11 в графе 3 изложить в следующей редакции «urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.1»;
позицию 8 таблицы 11 в графе 3 изложить в следующей редакции «EEC_R_TR_TS_01_ConformityDocsRegistryDetails_v1.0.1.xsd»;
таблицу 13 изложить в следующей редакции:
«Таблица 13
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
«Сведения из единого реестра сертификатов и деклараций»
(R.TR.TS.01.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1.Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2.Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3.Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4.Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5.Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6.Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

1-кестенің 2.1-позициясы 4-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.1";
11-кестенің 3-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "1.0.1";
11-кестенің 6-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.1";
11-кестенің 8-позициясы 3-бағанда мынадай редакцияда жазылсын: "EEC_R_TR_TS_01_ConformityDocsRegistryDetails_v1.0.1.xsd";
13-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"13-кесте
"Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер" (R.TR.TS.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.Документ об оценке соответствия
(trcdo:ConformityDocDetails)
информация о документе об оценке соответствия
M.TR.CDE.00002
trcdo:(M.TR.CDT.00002)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1.Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а)идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2.Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.3.Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4.Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата внесения сведений в единый реестр выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.5.Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6.Орган по оценке соответствия
(trcdo:)
информация об органе по оценке соответствия, выдавшем (зарегистрировавшем) документ
M.TR.CDE.00098
trcdo:Type (M.TR.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1.Идентификатор органа по оценке соответствия
(trsdo:ConformityAuthorityId)
номер органа по оценке соответствия в национальной части единого реестра органов по оценке соответствия
M.TR.SDE.00031
csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
2.6.2.Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны, в которой зарегистрирован орган по оценке соответствия
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а)идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.3.Номер документа
(csdo:)
номер документа, подтверждающего аккредитацию органа по оценке соответствия
M.SDE.00044

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Сәйкестікті бағалау туралы құжат
(trcdo:‌Conformity‌Doc‌Details)
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі ақпарат
M.TR.CDE.00002
trcdo:‌Conformity‌Doc‌Details‌Type (M.TR.CDT.00002)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.3. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне мәліметтердің енгізілген күні
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.5. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталған күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган
(trcdo:‌Conformity‌Authority‌V2‌Details)
құжатты берген (тіркеген) сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы ақпарат
M.TR.CDE.00098
trcdo:‌Conformity‌Authority‌V2‌Details‌Type (M.TR.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.6.1. Сәйкестікті бағалау жөніндегі органды сәйкестендіргіш
(trsdo:‌Conformity‌Authority‌Id)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органдардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі сәйкестікті бағалау жөніндегі органның нөмірі
M.TR.SDE.00031
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
2.6.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
сәйкестікті бағалау жөніндегі орган тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның аккредиттелгенін растайтын құжат нөмірі
M.SDE.00044

csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
2.8.2.Номер бланка документа
(csdo:FormNumberId)
номер, присвоенный бланку, на котором оформлено приложение к документу
M.SDE.00142
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
2.8.3.Количество листов
(csdo:)
общее количество листов в приложении к документу
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.9.Заявитель
(trcdo:)
информация о заявителе оценки соответствия продукции
M.TR.CDE.00003
trcdo:(M.TR.CDT.00014)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1.Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а)идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.2.Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя, отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.9.3.Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя, отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.4.Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а)идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.5.Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Есептеудің ондық жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
2.8.2. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
құжатқа қосымша ресімделген бланкіге берілген нөмір
M.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..*
2.8.3. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжатқа қосымшаның жалпы парақтар саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Есептеудің ондық жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.9. Өтініш беруші
(trcdo:‌Applicant‌Details)
өнімнің сәйкестігін бағалауға өтініш беруші туралы ақпарат
M.TR.CDE.00003
trcdo:‌Applicant‌Details‌Type (M.TR.CDT.00014)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.9.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.9.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.9.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.9.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.9.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090

csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.2.Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.3.Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.4.Сведения о документе (trcdo:)
документ, на основании которого лицо уполномочено принимать декларацию
M.TR.CDE.00026
trcdo:(M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1.Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4.2.Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4.3.Номер документа (csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.10.Объект технического регулирования
(trcdo:)
информация о продукции и связанных с требованиями к продукции процессах проектирования (включая изыскания), производства, строительства, монтажа, наладки, эксплуатации, хранения, перевозки, реализации и утилизации
M.TR.CDE.00033
trcdo:(M.TR.CDT.00025)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.10.1.Продукт (trcdo:)
информация о продукции
M.TR.CDE.00006
trcdo:(M.TR.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1.Идентификатор продукта (csdo:)
обозначение (в случаях, предусмотренных техническими регламентами Союза (техническими регламентами Таможенного союза)) продукции и (или) иное условное обозначение, присвоенное изготовителем продукции (тип, марка, модель, артикул и др.)
M.SDE.00140
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
*.2.Наименование продукта
(trsdo:)
наименование продукции, присвоенное изготовителем продукции
M.TR.SDE.00034

csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.4. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo:‌Doc‌Information‌Details)
адам соның негізінде декларацияны қабылдауға уәкілетті болатын құжат
M.TR.CDE.00026
trcdo:‌Doc‌Information‌Details‌Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтитын, құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.10. Техникалық реттеу объектісі
(trcdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Details)
өнім туралы және өнімге қойылатын талаптарға байланысты жобалау (іздестіруді қоса алғанда), өндіру, салу, монтаждау, баптау, пайдалану, сақтау, тасымалдау, өткізу және кәдеге жарату процестері туралы ақпарат
M.TR.CDE.00033
trcdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Details‌Type (M.TR.CDT.00025)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.10.1. Өнім
(trcdo:‌Product‌Details)
өнім туралы ақпарат
M.TR.CDE.00006
trcdo:‌Product‌Details‌Type (M.TR.CDT.00001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Өнімді сәйкестендіргіш
(csdo:‌Product‌Id)
өнімді белгілеу (Одақтың техникалық регламенттерінде (Кеден одағының техникалық регламенттерінде) көзделген жағдайларда) және (немесе) өнімді дайындаушы берген өзге де шартты белгілеме (типі, маркасы, артикулі және т.б.)
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..*
*.2. Өнімнің атауы
(trsdo:‌Product‌Name)
өнімді дайындаушы берген өнімнің атауы
M.TR.SDE.00034

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.3.Название продукта
(trsdo:)
название продукции (в случаях, предусмотренных техническими регламентами Союза (техническими регламентами Таможенного союза))
M.TR.SDE.00182
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.4.Описание продукта
(trsdo:)
дополнительные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию
M.TR.SDE.00015
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.5. Иные сведения
(csdo:)
информация об использовании продукции (условия, срок хранения, срок службы, ресурс)
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.6. Размер партии
(trsdo:)
размер партии продукции
M.TR.SDE.00227
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.7.Единица продукта
(trcdo:)
информация о единице продукции или группе одинаковых единиц продукции
M.TR.CDE.00032
trcdo:(M.TR.CDT.00024)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.7.1.Количество товара
(csdo:)
количество продукции
M.SDE.00167
csdo:(M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б)идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7.2.Идентификатор единицы продукта
(csdo:ProductInstanceId)
заводской номер единичного изделия или обозначение у группы одинаковых единиц продукции
M.SDE.00151
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.7.3.Наименование продукта
(trsdo:)
наименование группы одинаковых единиц продукции
M.TR.SDE.00034
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
*.3. Өнімнің атауы
(trsdo:‌Product‌Trade‌Name)
өнімнің атауы (Одақтың техникалық регламенттерінде (Кеден одағының техникалық регламенттерінде) көзделген жағдайларда)
M.TR.SDE.00182
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..*
*.4. Өнімнің сипаттамасы
(trsdo:‌Product‌Text)
өнімді сәйкестендіруді қамтамасыз ететін, ол туралы қосымша мәліметтер
M.TR.SDE.00015
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.5. Өзге де мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
өнімді туралы ақпарат (сақтау шарты, мерзімі, қызмет ету мерзімі, ресурсы)
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.6. Партияның мөлшері
(trsdo:‌Batch‌Size‌Text)
өнім партиясының мөлшері
M.TR.SDE.00227
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.7. Өнім бірлігі
(trcdo:‌Product‌Instance‌Details)
өнім бірлігі немесе бірдей өнім бірліктерінің тобы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00032
trcdo:‌Product‌Instance‌Details‌Type (M.TR.CDT.00024)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.7.1. Тауардың саны
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
өнім саны
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өнім бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.7.2. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
бірлі-жарым бұйымның зауыттық нөмірі немесе бірдей өнім бірліктері тобының белгілемесі
M.SDE.00151
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.7.3. Өнімнің атауы
(trsdo:‌Product‌Name)
бірдей өнім бірліктері топтарының атауы
M.TR.SDE.00034
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1

*.7.4.Описание продукта
(trsdo:)
дополнительные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию
M.TR.SDE.00015
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
*.7.5.Дата изготовления единицы продукта
(trsdo:)
дата изготовления
M.TR.SDE.00048
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7.6.Дата истечения срока годности единицы продукта
(trsdo:)
дата истечения срока годности
M.TR.SDE.00046
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7.7.Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
*.8.Европейский номер товара
(trsdo:EANCommodityId)
европейский номер товара, предназначенный для передачи штрихкода товара и производителя
M.TR.SDE.00054
trsdo:(M.TR.SDT.00016)
Значение идентификатора в соответствии с правилами формирования штрихкода EAN-8 или EAN-13 стандарта GS1.
Шаблон: \d{8}|\d{13}
0..1
*.9.Сведения о документе
(trcdo:)
информация о документе, в соответствии с которым изготовлена продукция
M.TR.CDE.00026
trcdo:(M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.9.1.Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.9.2.Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.9.3.Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10.Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
2.10.2.Код вида объекта технического регулирования
(trsdo:)
кодовое обозначение вида объекта технического регулирования
M.TR.SDE.00026
trsdo:(M.TR.SDT.00005)
Значение кода в соответствии с классификатором видов объектов технического регулирования.
Шаблон: \d
0..1
2.10.3.Наименование вида объекта технического регулирования
(trsdo:TechnicalRegulationObjectKindName)
наименование вида объекта технического регулирования
M.TR.SDE.00264

*.7.4. Өнімді сипаттау
(trsdo:‌Product‌Text)
өнімді сәйкестендіруді қамтамасыз ететін, ол туралы қосымша мәліметтер
M.TR.SDE.00015
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
*.7.5. Өнім бірлігінің дайындалған күні
(trsdo:‌Product‌Instance‌Manufactured‌Date)
дайындалған күні
M.TR.SDE.00048
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7.6. Өнім бірлігінің жарамдылық мерзімі өткен күн
(trsdo:‌Product‌Instance‌Expiry‌Date)
жарамдылық мерзімі өткен күн
M.TR.SDE.00046
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7.7. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН алынған кодтың мәні 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
*.8. Тауардың еуропалық нөмірі
(trsdo:‌EANCommodity‌Id)
өндірушінің немесе тауардың штрихкодын беруге арналған тауардың еуропалық нөмірі
M.TR.SDE.00054
trsdo:‌EANCommodity‌Id‌Type (M.TR.SDT.00016)
Штрихкодты қалыптастыру қағидаларына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні EAN-8 немесе EAN-13 стандарта GS1.
Шаблон: \d{8}|\d{13}
0..1
*.9. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo:‌Doc‌Information‌Details)
өнім соған сәйкес дайындалған құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00026
trcdo:‌Doc‌Information‌Details‌Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.9.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтитын, құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.9.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.9.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН алынған кодтың мәні 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
2.10.2. Техникалық реттеу объектісі түрінің коды
(trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Code)
техникалық реттеу объектісі түрінің кодпен белгіленуі
M.TR.SDE.00026
trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00005)
Техникалық реттеу объектілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d
0..1
2.10.3. Техникалық реттеу объектісі түрінің атауы
(trsdo:‌Technical‌Regulation‌Object‌Kind‌Name)
техникалық реттеу объектісі түрінің атауы
M.TR.SDE.00264

csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.11.5.Идентификатор органа по оценке соответствия
(trsdo:ConformityAuthorityId)
номер органа по оценке соответствия в национальной части единого реестра органов по оценке соответствия
M.TR.SDE.00031
csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
2.11.6.Номер документа, подтверждающего аккредитацию хозяйствующего субъекта
(trsdo:Id)
номер документа, подтверждающего аккредитацию хозяйствующего субъекта
M.TR.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.11.7.Дата документа
(trsdo:)
дата регистрации документа, подтверждающего аккредитацию органа по оценке соответствия
M.TR.SDE.00268
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.11.8.Иные сведения
(csdo:)
дополнительная информация о документе, подтверждающем соответствие
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.12.Признак включения продукции в единый перечень
(trsdo:Indicator)
признак включения продукции в единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии по единой форме:
1 – продукция включена в единый перечень;
0 – продукция исключена из единого перечня
M.TR.SDE.00222
bdt:(M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
2.13.Номер технического регламента
(trsdo:)
номер технического регламента Союза (технического регламента Таможенного союза), на соответствие требованиям которого проводилась оценка соответствия
M.TR.SDE.00037
trsdo:(M.TR.SDT.00012)
Значение номера из перечня технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза).
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
0..*
2.14.Сведения о документе
(trcdo:)
информация о нормативном документе, на соответствие требованиям которого проводилась оценка соответствия
M.TR.CDE.00026
trcdo:(M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.14.1.Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.11.5. Сәйкестікті бағалау жөніндегі органды сәйкестендіргіш
(trsdo:‌Conformity‌Authority‌Id)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органдардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі сәйкестікті бағалау жөніндегі органның нөмірі
M.TR.SDE.00031
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
2.11.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің аккредиттелгенін растайтын құжаттың нөмірі
(trsdo:‌Accreditation‌Certificate‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің аккредиттелгенін растайтын құжаттың нөмірі
M.TR.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.11.7. Құжаттың күні
(trsdo:‌Accreditation‌Date)
сәйкестікті бағалау жөніндегі органның аккредиттеуді растайтын құжатты тіркеген күні
M.TR.SDE.00268
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.11.8. Өзге де мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
сәйкестікті растайтын құжат туралы қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.12. Өнімді бірыңғай тізбеге енгізу белгісі
(trsdo:‌Single‌List‌Product‌Indicator)
бірыңғай тізбе бойынша сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларды бере отырып, сәйкестікті міндетті растауға жататын өнімнің бірыңғай тізбесіне өнімді қосу белгілері:
1 – өнім бірыңғай тізбеге енгізілген;
0 – өнім бірыңғай тізбеден алып тасталған
M.TR.SDE.00222
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.13. Техникалық регламенттің нөмірі
(trsdo:‌Technical‌Regulation‌Id)
солардың талаптарына сәйкестік тұрғысынан сәйкестікті бағалау жүргізілген Одақтың техникалық регламентінің (Кеден одағы техникалық регламентінің) нөмірі
M.TR.SDE.00037
trsdo:‌Technical‌Regulation‌Id‌Type (M.TR.SDT.00012)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) тізбесінен алынған нөмірдің мәні.
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
0..*
2.14. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo:‌Doc‌Information‌Details)
соның талаптарына сәйкестік тұрғысынан сәйкестікті бағалау жүргізілген нормативтік құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00026
trcdo:‌Doc‌Information‌Details‌Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.14.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтитын, құжаттың атауы
M.SDE.00108

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.14.2.Дата документа
(csdo:)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14.3.Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.15.ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество эксперта (эксперта-аудитора)
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.15.1.Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.15.2.Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.15.3.Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.16.Код вида документа об оценке соответствия
(trsdo:Code)
кодовое обозначение вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00001
trsdo:(M.TR.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов об оценке соответствия.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.17.Наименование вида документа об оценке соответствия
(trsdo:Name)
наименование вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00260
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.18.Код схемы сертификации
(trsdo:)
кодовое обозначение схемы сертификации или схемы декларирования
M.TR.SDE.00035
trsdo:(M.TR.SDT.00267)
Значение кода в соответствии с классификатором схем сертификации и декларирования.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..*
2.19.Сведения о документе, обеспечивающем соблюдение требований
(trcdo:)
информация о стандарте или ином документе, в результате применения которого обеспечивается соблюдение установленных требований
M.TR.CDE.00344
trcdo:(M.TR.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.19.1.Обозначение структурного элемента документа
(trcdo:DocStructuralElementDetails)
обозначение раздела (пункта, подпункта) стандарта, в результате применения которого на добровольной основе обеспечивается соблюдение установленных требований
M.TR.CDE.00056
trcdo:(M.TR.CDT.00011)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.Идентификатор структурного элемента документа
(trsdo:DocStructuralElementId)
идентификатор структурного элемента документа
M.TR.SDE.00078

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.14.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.15. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
сарапшының (аудитор сарапшының) тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.15.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.15.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.15.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.16. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.TR.SDE.00001
trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00001)
Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.17. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Name)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
M.TR.SDE.00260
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.18. Сертификаттау схемасының коды
(trsdo:‌Certification‌Scheme‌Code)
сертификаттау схемасының немесе декларациялау схемасының кодпен белгіленуі
M.TR.SDE.00035
trsdo:‌Certification‌Scheme‌Code‌Type (M.TR.SDT.00267)
Сертификаттау және декларациялау схемаларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..*
2.19. Талаптардың сақталуын қамтамасыз ететін құжат туралы мәліметтер
(trcdo:‌Compliance‌Providing‌Doc‌Details)
қолдану нәтижесінде белгіленген талаптардың сақталуы қамтамасыз етілетін стандарт немесе өзге де құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00344
trcdo:‌Compliance‌Providing‌Doc‌Details‌Type (M.TR.CDT.00010)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.19.1. Құжаттың құрылымдық бөлігінің белгілемесі
(trcdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Details)
қолдану нәтижесінде белгіленген талаптардың сақталуы ерікті нысанда қамтамасыз етілетін стандарт бөлімінің (тармағының, тармақшасының) белгілемесі
M.TR.CDE.00056
trcdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Details‌Type (M.TR.CDT.00011)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжаттың құрылымдық бөлігінің сәйкестендіргіші
(trsdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Id)
құжаттың құрылымдық бөлігінің сәйкестендіргіші
M.TR.SDE.00078

подпункты «в» и «г» пункта 7 и пункты 8 – 13 исключить;
в пункте 14 слова «пунктами 6 – 13» заменить словами «пунктами 6 и 7»;
в пункте 15 слова «пунктами 7 – 13» заменить словами «пунктом 7»;
в пункте 18 слова «требованиям, определенным подразделом 1 настоящего раздела» заменить словами «структуре электронного документа (сведений) «Сведения из единого реестра сертификатов и деклараций» (R.TR.TS.01.001), приведенной в Описании форматов структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений)»;
пункт 19 после слов «информационного взаимодействия» дополнить словами «между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Регламент информационного взаимодействия),»;
в пункте 20 обозначение «P.TS.01.MSG.006» заменить обозначением «P.TS.01.MSG.002»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. Координатор общего процесса подтверждает получение и успешную обработку электронного извещения об изменении сведений или электронного извещения об отсутствии изменения сведений. В случае отсутствия ошибок координатор общего процесса опубликовывает указанные сведения на информационном портале Союза.»;

7-тармақтың "в" және "г" тармақшалары және 8 – 13-тармақтар алып тасталсын;
14-тармақтағы "6 – 13-тармақтарда" деген сөздер "6 және 7-тармақтарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақтағы "7 – 13-тармақтарда" деген сөздер "7-тармақта деген сөздермен ауыстырылсын";
18-тармақтағы "осы бөлімнің 1-кіші бөлімінде айқындалған талаптарға" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер" (R.TR.TS.01.001) электрондық құжатының (мәліметтердің) құрылымына" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақтағы "Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті)" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтағы "P.TS.01.MSG.006" деген белгілеме "P.TS.01.MSG.002" деген белгілемемен ауыстырылсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Жалпы процесті үйлестіруші мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаның немесе мәліметтерде өзгерістердің жоқ екендігі туралы электрондық хабарламаның алынғанын және сәтті өңделгенін растайды. Қате болмаған жағдайда, жалпы процесті үйлестіруші көрсетілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялайды.";

раздел 2 дополнить пунктами 211 и 212 следующего содержания:
«211. При получении протокола обработки электронного извещения об изменении сведений или электронного извещения об отсутствии изменения сведений (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи электронного извещения об изменении сведений или электронного извещения об отсутствии изменения сведений координатору общего процесса.
212. Протокол обработки сведений формируется координатором общего процесса на русском языке и передается присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, который предоставил присоединяющийся участник общего процесса до выполнения процедуры присоединения.»;
в пунктах 22 и 23 слова «XML-документа, содержащего сведения из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций,» исключить;
пункт 24 исключить;
в пункте 26 слова «пунктами 24 и 25» заменить словами «пунктом 20», слова «архив RTS01_BY201410061733.zip» заменить словами «архив TS01_BY201410061733.zip», слова «файл RTS01_BY201410061733.xml» заменить словами «файл TS01_BY201410061733.xml», слова «например, R_TR_TS_01_001_V_x_y_z» заменить словами «например, TR_TS_01_001_V_x_y_z».

2-бөлім мынадай мазмұндағы 211 және 212-тармақтармен толықтырылсын:
"211. Қателердің сипаттамасын қамтитын, мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны немесе мәліметтерде өзгерістердің жоқ екендігі туралы электрондық хабарламаны өңдеу хаттамасын (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және жалпы процесті үйлестірушіге мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны немесе мәліметтерде өзгерістердің жоқ екендігі туралы электрондық хабарламаны беру процесін қайталайды.
212. Жалпы процесті үйлестіруші мәліметтерді өңдеу хаттамасын орыс тілінде қалыптастырады және қосылу рәсімі орындалғанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы берген мекенжайға электрондық почта арқылы жалпы процеске қосылатын қатысушыға береді.";
22 және 23-тармақтардағы "сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен алынған мәліметтер қамтылатын XML-құжат" деген сөздер алып тасталсын;
24-тармақ алып тасталсын;
26-тармақтағы "24 және 25-тармақтарында" деген сөздер "20-тармағында" деген сөздермен, "RTS01_BY201410061733.zip архиві" деген сөздер "TS01_BY201410061733.zip архиві" деген сөздермен, "RTS01_BY201410061733.xml файлы" деген сөздер "TS01_BY201410061733.xml" файлы деген сөздермен, "мысалы, R_TR_TS_01_001_V_x_y_z" деген сөздер "мысалы, TR_TS_01_001_V_x_y_z" деген сөздермен ауыстырылсын.