О Требованиях к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 года № 78.
В соответствии с пунктом 11 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и Правилами регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 46 (далее – Правила регистрации), Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Требования к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий (далее – Требования).
2. Установить, что разработка технических схем структур документов в электронном виде, предусмотренных Требованиями, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, опубликованном на официальном сайте Евразийского экономического союза (далее – Союз), осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Союза.
3. Установить, что при реализации в государствах – членах Союза электронной формы взаимодействия при выполнении процедур согласно Правилам регистрации применяются документы в электронном виде, предусмотренные Требованиями, в соответствии с техническими схемами структур таких документов, содержащимися в реестре структур электронных документов и сведений.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июня 2017 г. № 78.
(в редакции Решения
Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 28 февраля 2023 г. № 20)
ТРЕБОВАНИЯ
к электронному виду заявлений и документов регистрационного досье, представляемых при осуществлении регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий
Сноска. Требования - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28.02.2023 № 20 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения

Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптаманы жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштер мен тіркеу дерекнамасы құжаттарының электрондық түріне қойылатын талаптар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 78 шешімі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 11-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) және 2016 жылғы 12 ақпандағы Еуразиялық экономикалық комиссияның № 46 шешімімен бекітілген Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жасау қағидасына (бұдан әрі – Тіркеу ережесі) сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптаманы жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштер мен тіркеу дерекнамасы құжаттарының электрондық түріне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) бекітілсін.
2. Талаптарда көзделген құжаттардың электрондық түрдегі құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) ресми сайтында жарияланған электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесінде орналастыруды қамтамасыз етуді, Одақтың интегрцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарын үйлестіру құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Одаққа мүше мемлекеттерде Тіркеу қағидасына сәйкес рәсімдерді орындаған кезде өзара іс-қимылдың электрондық нысанын іске асыру кезінде Талаптарда көзделген құжаттар электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары тізбесінде тұрған осындай құжаттар құрылымдарының техникалық схемаларына сәйкес электрондық түрде қолданылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 78 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен
тиімділігіне сараптаманы жүзеге асыру кезінде ұсынылатын өтініштер мен тіркеу
дерекнамасы құжаттарының электрондық түріне қойылатын
ТАЛАПТАР
І. Жалпы бөлім

1. Настоящие Требования разработаны в целях создания равных условий для хозяйствующих субъектов государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз) по представлению сведений в электронном виде в уполномоченные органы государств-членов (экспертные организации) при выполнении процедур регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий.
2. Понятия, используемые в настоящих Требованиях, применяются в значениях, определенных Протоколом об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и Правилами регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 46 (далее – Правила регистрации, Комиссия).
3. Настоящие Требования определяют структуру и правила заполнения документов в электронном виде, представляемых заявителем в уполномоченные органы государств-членов при выполнении процедур, предусмотренных Правилами регистрации.
4. Структура документа в электронном виде "Сведения о заявлении на проведение регистрации медицинского изделия в рамках Евразийского экономического союза" (R.018) предназначена для представления в электронном виде следующих видов заявлений:
а) заявление о проведении экспертизы медицинского изделия в рамках Союза – в соответствии с приложением № 2 к Правилам регистрации (далее – заявление об экспертизе);
б) заявление о проведении регистрации медицинского изделия в рамках Союза, представляемого в соответствии с приложением № 3 к Правилам регистрации (далее – заявление о регистрации);
в) заявление о внесении изменений в регистрационное досье медицинского изделия в рамках Союза, представляемого в соответствии с приложением № 7 к Правилам регистрации (далее – заявление об изменении);
г) заявление о внесении изменений в регистрационное досье медицинского изделия в уведомительном порядке, представляемого в соответствии с приложением № 9 к Правилам регистрации (далее – заявление об изменении в уведомительном порядке);
д) заявление об отмене (аннулировании) регистрационного удостоверения медицинского изделия, представляемого в соответствии с приложением № 13 к Правилам регистрации (далее – заявление об аннулировании);
е) заявление о выдаче дубликата регистрационного удостоверения медицинского изделия, представляемого в соответствии с приложением № 10 к Правилам регистрации (далее – заявление о выдаче дубликата);
ж) заявление о проведении согласования экспертного заключения на зарегистрированное медицинское изделие, представляемого в соответствии с приложением № 11 к Правилам регистрации (далее – заявление о присоединении).

1. Осы Талап медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жасау рәсімін орындау кезінде мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органына (сараптама ұйымы) электронды түрде ұсыну бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шаруашылық субъектілері үшін (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекет) бірдей жағдайлар жасау мақсатында әзірленді.
2. Осы Талаптарда пайдаланылатын ұғымдар Информациялық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасау туралы хаттамада (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық одақтың 2016 жылғы 12 ақпандағы № 46 шешімімен бекітілген медициналық бұйымдарды тіркеу және олардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне сараптама жасау қағидасында (бұдан әрі – Тіркеу қағидасы) айқындалған мәндерде қолданылады.
3. Осы талаптар Тіркеу қағидасында көзделген рәсімдерді орындау кезінде өтініш берушінің мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынатын құжаттарының электрондық түрдегі құрылымын және оны толтыру қағидасын айқындайды.
4. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымға тіркеу жүргізуге өтініш беру туралы мәлімет" (R.018) деген электрондық түрдегі құжат құрылымы өтініштердің мынадай түрлерін электрондық түрде ұсыну үшін арналған:
а) Тіркеу қағидасының № 2 қосымшасына сәйкес Одақ шеңберінде медициналық бұйымға сараптама жүргізу туралы өтініш (бұдан әрі – сараптама туралы өтініш);
б) Тіркеу қағидасының № 3 қосымшасына сәйкес ұсынылатын, Одақ шеңберінде медициналық бұйымға тіркеу жүргізу туралы өтініш (бұдан әрі – тіркеу туралы өтініш);
в) Тіркеу қағидасының № 7 қосымшасына сәйкес ұсынылатын, Одақ шеңберінде медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу туралы өтініш (бұдан әрі – өзгерістер туралы өтініш);
г) Тіркеу қағидасының № 10 қосымшасына сәйкес ұсынылатын, медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің күшін жою туралы өтініш (бұдан әрі – күшін жою туралы өтініш);
д) Тіркеу қағидасының № 11 қосымшасына сәйкес ұсынылатын, медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің телнұсқасын беру туралы өтініш (бұдан әрі – телнұсқаны беру туралы өтініш).

5. Структура документа в электронном виде "Сведения о документах регистрационного досье медицинского изделия или документах, оформленных при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия" (R.020) предназначена для представления в электронном виде документов регистрационного досье медицинского изделия в соответствии с приложением № 4 к Правилам регистрации, а также документов, оформленных при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия.
6. Перечень представляемых заявителем в электронном виде документов определяется Правилами регистрации.
7. Указанные в пунктах 4 и 5 настоящих Требований документы в электронном виде формируются в XML-формате в соответствии со стандартом "Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml).
8. Указанные в пунктах 4 и 5 настоящих Требований структуры документов в электронном виде представляют собой совокупность реквизитов, расположенных в иерархическом виде. Реквизиты структур документов в электронном виде могут включать в себя 1 или несколько вложенных реквизитов.
9. Описание структур документов в электронном виде и правила их заполнения приведены в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов (таблицы 17 и 10).
10. Для указания обязательности заполнения реквизитов используются следующие обозначения в графе "Множественность" ("Мн.") в таблицах 27 и 10:
0 – реквизит не заполняется;
1 – реквизит обязателен;
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n).
11. В графе "Наименование реквизита" указываются наименование реквизита, а также в скобках название соответствующего ему элемента данных в технической схеме структуры документа в электронном виде с указанием префикса пространства имен.
II. Требования к структуре документа в электронном виде "Сведения о заявлении о проведении регистрации медицинского изделия в рамках Евразийского экономического союза" (R.018)
12. Для указания правил заполнения реквизитов в зависимости от вида заявления используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен;
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений.
Если обозначение не указано, реквизит не заполняется для данного вида заявления.

5. "Медициналық бұйымның тіркеу дерегі құжаттары немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар туралы мәліметтер" (R.020) құжатының электрондық түрдегі құрылымы, Тіркеу қағидасының № 4 және 8 қосымшаларына сәйкес медициналық бұйымның тіркелген дерекнамасының құжаттарын, сондай-ақ медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттарды электрондық түрде ұсынуға арналған.
6. Өтініш берушінің электрондық түрде ұсынатын құжаттарының тізбесі Тіркеу қағидасында айқындалады.
7. Осы Талаптардың 4 және 5-тармақтарында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттар "Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" стандартына сәйкес XML-форматында қалыптастырылады (http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде жарияланды).
8. Осы Талаптардың 4 және 5-тармақтарында көрсетілген құжаттардың электрондық түрдегі құрылымы сатылы түрде орналасқан деректемелердің жиынтығы болып табылады. Құжаттардың электрондық түрдегі құрылымдарының деректемелері 1 немесе бірнеше жинақталған деректемелерді қамтуы мүмкін.
9. Құжаттардың электрондық түрдегі құрылымын сипаттау және оларды толтыру қағидасы толық деректемелік құрамды көрсетіле отырып, қарапайым (атомарлық) деректемелерге (1-7 және 10-кестелер) дейін сатылы деңгей ескеріле отырып, кесте нысанына сәйкес келтірілді.
10. Деректемелерді толтырудың міндеттілігін көрсету үшін 1-7 және 10-кестенің "Көптігі" ("Көп.") бағанында мынадай белгілер пайдаланылады:
0 – деректеме толтырылмайды;
1 – деректеме міндетті;
0..1 – деректеме опциалы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциалы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай (n > 1, m > n) қайталануы тиіс.
11. "Деректеменің атауы" бағанында деектеменің атауы, сондай-ақ аттар кеңістігі префиксі көрсетіле отырып, құжаттың электронды түрдегі құрылымының техникалық схемасында берілген тиісті элементтің атауы жақша ішінде көрсетіледі.
II. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымға тіркеу
жүргізуге өтініш беру туралы мәлімет" (R.018) электрондық түрдегі құжаттың
құрылымына қойылатын талап
12. Деректемелерді толтыру қағидасын көрсету үшін өтініштің түріне қарай мынадай белгілер пайдаланылады:
"+" – деректеме өтініштің осы түрі үшін оның көптігіне сәйкес толтырылуы мүмкін;
"+ (n..m)" – деректеме өтініштің осы түрі үшін толтырылуы мүмкін және кемінде n рет және m реттен аспай (n ≥ 0, m > n) қайталануы тиіс.
Егер белгі көрсетілмесе, деректеме өтініштің осы түрі үшін толтырылмайды.

13. Состав реквизитов структуры документа в электронном виде "Сведения о заявлении о проведении регистрации медицинского изделия в рамках Евразийского экономического союза" (R.018) и общие правила их заполнения в зависимости от вида заявления приведены в таблице 1.
14. Требования к формированию XML-документов в соответствии со структурой документа в электронном виде "Сведения о заявлении о проведении регистрации медицинского изделия в рамках Евразийского экономического союза" (R.018) приведены в таблице 8.
Таблица 1
Состав реквизитов структуры документа в электронном виде "Сведения о заявлении о проведении регистрации медицинского изделия в рамках Евразийского экономического союза" (R.018)
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Заявления о регистрации, об экспертизе
Заявление об изменении
Заявление об изменении в уведомительном порядке
Заявление об аннулировании
Заявление о выдаче дубликата
Заявление о присоединении

13. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымға тіркеу жүргізуге өтініш беру туралы мәлімет" (R.018) құжаттың электрондық түрдегі құрылымы реквитінің құрамы және өтініштің түріне қарай оларды толтырудың жалпы қағидасы 1-кестеде келтірілген.
14. "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымға тіркеу жүргізуге өтініш беру туралы мәлімет" (R.018) құжаттың электрондық түрдегі құрылымына сәйкес XML-құжаттарды қалыптастыруға қойылатын талаптар 9-кестеде келтірілген.
1-кесте
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымға тіркеу
жүргізуге өтініш беру туралы мәлімет" (R.018) құжатының электрондық түрдегі
құрылымы деректемесінің құрамы
Деректеменің
атауы
Деректемені толтыру
қағидасы
Тіркеу туралы өтініш, сараптама туралы өтініш
Өзгерістер туралы өтініш
Күшін жою туралы өтініш
Телнұсқаны беру туралы өтініш
Көп.

1. Сведения о хозяйствующем субъекте
(hccdo:BusinessEntityExpandedDetails)
состав реквизитов и правила их заполнения приведены в таблице 3
0..1
2. Сведения о разрешительном документе
(hccdo:ManufacturePermitDocDetails)
состав реквизитов и правила их заполнения приведены в таблице 6
0..1
3. Сведения о сотруднике
(hccdo:OfficerDetails)
состав реквизитов и правила их заполнения приведены в таблице 7
1..*
Таблица 3
Описание состава реквизита "Сведения о хозяйствующем субъекте"
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Мн.
1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
код страны хозяйствующего субъекта из классификатора стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1;
в составе сведений об уполномоченном представителе реквизит "Код страны" заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду государства-члена Союза;
в составе сведений о производителе реквизит "Код страны" заполняется обязательно;
если значение реквизита "Код страны" в составе сведений о производителе не соответствует коду государства-члена Союза, то сведения об уполномоченном представителе заполняются обязательно
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
указывается значение "P.CLS.019"
1
2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта в виде нормализованной строки длиной не более 300 символов
0..1
3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
краткое или фирменное наименование хозяйствующего субъекта в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
код организационно-правовой формы в соответствии с классификатором организационно-правовых форм, утвержденным решением Коллегии Комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
указывается значение "2049"
1
5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
если реквизит "4. Код организационно-правовой формы" не заполнен, указывается наименование организационно-правовой формы организации в виде нормализованной строки длиной не более
120 символов
0..1
6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру) хозяйствующего субъекта, присвоенный при государственной регистрации в виде нормализованной строки длиной не более 20 символов
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
до включения справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в состав ресурсов системы единой нормативно-справочной информации Союза код метода идентификации хозяйствующих субъектов указывается в соответствии перечнем возможных значений:
01 – БИН (бизнес-идентификационный номер Республики Казахстан);
02 – ГРЮЛ (код государственной регистрации юридических лиц Республики Армения);
03 – ОГРН (основной государственный регистрационный номер в Российской Федерации);
04 – ОГРНИП (основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя в Российской Федерации);
05 – ОКОГУ      ( код Общегосударственного классификатора Республики Беларусь "Органы государственной власти и управления");
06 – ОКПО (код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций Кыргызской Республики);
07 – ОКЮЛП (код Общегосударственного классификатора Республики Беларусь "Юридические лица и индивидуальные предприниматели")
1

1. Шаруашылық жүргізуші туралы мәлімет
(ccdo:BusinessEntityTypeCode)
деректемелердің құрамы және оларды толтыру қағидасы 3-кестеде келтірілген
0..1
2. Рұқсат беру құжаты туралы мәлімет
(hccdo:ManufacturePermitDocDetails)
деректемелердің құрамы және оларды толтыру қағидасы 6-кестеде келтірілген
0..1
3. Медициналық бұйымды өндіруші ұйымның қызметкері туралы мәлімет
(hccdo:OfficerDetails)
деректемелердің құрамы және оларды толтыру қағидасы 7-кестеде келтірілген
1..*
3-кесте
"Шаруашылық жүргізуші субъекті туралы мәлімет" деректемесі құрамынының
сипаттамасы
Деректеменің атауы
Деректемені толтыру қағидасы
Көп.
1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышынан шаруашылық жүргізуші елдің коды көрсетіледі
0..1
а) анықтаманың (сыныпатуыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
"P.CLS.019" мәні көрсетіледі
1
2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 300 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:BusinessEntityBrief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша немесе фирмалық атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
4. Ұйымдастыру-құқықтық нысанының коды
(csdo:BusinessEntityType Code)
ұйымдастыру-құқықтық нысандар сыныптауышынан ұйымдастыру-құқықтық нысанының коды жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 20 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесіндегі ұйымдастыру-құқықтық нысандар сыныпатуыштың сәйкестендіргіші ұзындығы 20 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
1
5. Ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауы
(csdo:BusinessEntityType Name)
Егер "4. Ұйымдастыру-құқықтық нысанының коды" деректемені толтырылмаса, ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:BusinessEntityId)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілетін, шаруашылық жүргізуші субъектінің тізілімі (тіркелімі) бойынша жазбаның нөмірі (коды) жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(атрибут kindId)
шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдістерінің анықтамасын Одақтың бірыңғай нормативтік-құқықтық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізгенге дейін шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің коды ықтимал мәндердің тізбесіне сәйкес көрсетіледі:
01 – БСН (Қазақстан Республикасының бизнес-сәйкестендіру нөмірі);
02 – ЗТМТ (Армения Республикасының заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу коды);
03 – НМТН (Ресей Федерациясындағы негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі);
04 – ДКНМТН (Ресей Федерациясындағы дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі);
05 – МБОЖЖ (Беларусь Республикасының "Мемлекеттік билік және басқару органдары" Жалпы мемлекеттік сыныптауыштың коды);
06 – КҰЖЖ (Қырғыз Республикасының Кәсіпорындары мен ұйымдарының жалпыреспубликалық сыныпатуыштың коды);
07 – ЗТКЖЖ (Беларусь Республикасының "Заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер" Жалпымемлекеттік сыныпатуышының коды)
1

7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
указывается уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля в виде нормализованной строки длиной не более 17 символов
0..1
8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
указывается идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика в виде нормализованной строки длиной не более 20 символов
0..1
9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
указывается 9-символьный цифровой код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
0..1
10. Адрес
(ccdo:AddressV4Details)
состав реквизитов и правила их заполнения приведены в таблице 4
0..*
11. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
состав реквизитов и правила их заполнения приведены в таблице 5
0..*
Таблица 4
Описание состава реквизита "Адрес"
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Мн.
1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
код вида адреса в соответствии с перечнем возможных значений:
01 – адрес регистрации;
02 – фактический адрес;
03 – почтовый адрес
0..1
2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
двухбуквенный код страны из классификатора стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
указывается значение "P.CLS.019"
1
3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления в виде нормализованной строки длиной не более 17 символов
0..1
4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование региона в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование района в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
6. Город
(csdo:CityName)
наименование города в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
в случае если реквизит "6. Город" не заполнен указывается наименование населенного пункта в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование улицы в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1

7. Бірегей сәйкестендіруші кедендік нөмір
(csdo:UniqueCustoms NumberId)
кедендік бақылау жасау мақсатына арналған, шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 17 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:TaxpayerId)
салық төлеушіні тіркеудің елдің салық төлеушілер тізілімінде шаруашылық жүргізуші субъектісінің сәйкестендіргіші жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 20 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:TaxRegistration ReasonCode)
Ресей Федерациясында шаруашылық субъектіні салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін, 9 символды цифрлы код көрсетіледі
0..1
10. Мекенжай
(ccdo:SubjectAddress Details)
деректемелердің құрамы және оларды толтыру қағидасы 5-кестеде келтірілген
0..*
11. Байланыс деектеені
(ccdo:Communication Details)
деректемелердің құрамы және оларды толтыру қағидасы 5-кестеде келтірілген
0..*
4-кесте
"Мекенжай" деректемесі құрамының сипаттамасы
Деректеменің атауы
Деректемені толтыру қағидасы
Көп.
1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:AddressKindCode)
ықтимал мәндердің тізбесіне сәйкес мекенжай түрлері сыныптауышынан мекенжай түрінің коды көрсетіледі:
01 – тіркеу мекенжайы;
02 – нақты мекенжайы;
03 – почталық мекенжайы
0..1
2. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountry Code)
ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныпатуышынан елдің қос таңбалы коды көрсетіледі
0..1
а) анықтаманың (сыныпатуыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
"P.CLS.019" мәні көрсетіледі
1
3. Аумақтың коды
(csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 17 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
4. Өңір
(csdo:RegionName)
өңірдің атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі.
0..1
5. Аудан
(csdo:DistrictName)
ауданның атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
6. Қала
(csdo:CityName)
қаланың атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
7. Елді мекен
(csdo:SettlementName)
егер "6. Қала" деректемені толтырылмаған жағдайда, елді мекеннің атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8. Көше
(csdo:StreetName)
көшенің атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1

9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения в виде нормализованной строки длиной не более 50 символов
0..1
10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры в виде нормализованной строки длиной не более 20 символов
0..1
11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи в виде нормализованной строки, состоящей из заглавных букв латинского алфавита или цифр, которые могут разделяться дефисом
0..1
12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи в виде нормализованной строки длиной не более 20 символов
0..1
13. Адрес в текстовой форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде нормализованной строки длиной не более 1000 символов
0..1
Таблица 5
Описание состава реквизита "Контактный реквизит"
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Мн.
1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
указывается код вида связи в соответствии с перечнем возможных значений:
AO – адрес сайта в информационно-телекоммуникационной сети Интернет;
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
если реквизит "1. Код вида связи" не заполнен, указывается наименование одного из видов связи
("электронная почта", "телефакс", "телефон" и др.)
в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
номер телефона, факса или адрес электронной почты в зависимости от указанного вида связи в виде нормализованной строки длиной не более 1000 символов
1..*
Таблица 6
Описание состава реквизита "Сведения о разрешительном документе"
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Мн.
1. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование разрешительного документа в виде нормализованной строки длиной не более 500 символов
1
2. Номер документа
(csdo:DocId)
номер разрешительного документа в виде нормализованной строки длиной не более 50 символов
1
3. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи разрешительного документа в формате YYYY-MM-DD
1

9. Үйдің нөмірі
(csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгісі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 50 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:RoomNumberId)
офистің немесе пәтердің белгісі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 50 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
11. Почталық мекенжай
(csdo:PostCode)
латын әліпбиінің бас әріптерінен немесе цифрларынан тұратын дефиспен бөлінуі мүмкін жол түрінде кәсіпорынның почта байланысының почталық индексі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз көрсетіледі
0..1
12. Абонент жәшігінің нөмірі
(csdo:PostOfficeBoxId)
кәсіпорынның почталық байланысының абоненттік жәшігінің нөмірі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 20 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
5-кесте
"Байланыс деректемесі" деректемесі құрамының сипаттамасы
Деректеменің атауы
Деректемені толтыру қағидасы
Көп.
1. Байланыс түрінің коды
(csdo:Communication ChannelCode)
ықтимал мәндердің тізбесіне сәйкес байланыс түрлерінің бірінің ("электронды почта", "телефакс", "телефон") коды көрсетіледі:
AO – Интернет ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі сайт мекенжайы;
EM –электронды почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:Communication ChannelName)
Егер "1. Байланыс түрінің коды" деректемені толтырылмаса, байланыс түрлерінің бірінің ("электронды почта", "телефакс", "телефон" және т.б.) атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:Communication ChannelId)
аталған байланыс түріне қатысты телефон нөмірі, факс нөмірі немесе электронды почта мекенжайы көрсетіледі, жолдың үзілуі символдарынсыз ұзындығы 1 000 символдан аспайтын жол, каретка және табуляцияларды аудару түрінде
1..*
6-кесте
"Рұқсат беру құжаттары туралы" деректеме құрамының сипаттамасы
Деректеменің атауы
Деректемені толтыру қағидасы
Көп.
1. Құжаттың атауы
(csdo:DocName)
рұқсат беру құжатының атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 500 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
1
2. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
рұқсат беру құжатының нөмірі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
1
3. Құжат күні
(csdo:DocCreationDate)
МемСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес, рұқсат беру құжатын беру күні көрсетіледі
1

4. Срок действия документа
(csdo:DocValidityDuration)
срок действия разрешительного документа в формате P1Y2M3DT10H30M
0..1
Таблица 7
Описание состава реквизита "Сведения о сотруднике"
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Мн.
1. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя и отчество сотрудника
1
1.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя сотрудника в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
1.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество сотрудника в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
1.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия сотрудника в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1
2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
двухбуквенный код страны из классификатора стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
указывается значение "P.CLS.019"
1

4. Құжаттың қолданыс мерзімі
(csdo:DocValidity Duration)
МемСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес, рұқсат беру құжатының қолданыс мерзімі көрсетіледі
1
7-кесте
"Қызметкер туралы мәлімет" деректемесі құрамының сипаттамасы
Деректеменің атауы
Деректемені толтыру қағидасы
Көп.
1. ТАӘА
(ccdo:FullNameDetails)
қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты көрсетіледі
1
1.1. Аты
(csdo:FirstName)
қызметкердің аты жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
1.2. Әкесінің аты
(csdo:MiddleName)
қызметкердің аты жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
1.3. Тегі
(csdo:LastName)
қызметкердің тегі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
2. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountry Code)
ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныпатуышынан елдің қос таңбалы коды көрсетіледі
1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
"P.CLS.019" мәні көрсетіледі
1

3. Код должности
(hcsdo:PositionCode)
код должности из классификатора должностей служащих в случае включения такого классификатора в реестр нормативно-справочной информации Союза
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
указывается код классификатора должностей служащих в случае включения такого классификатора в реестр нормативно-справочной информации Союза
1
4. Наименование должности
(csdo:PositionName)
в случае если реквизит "3. Код должности" не заполнен, указывается наименование должности в виде нормализованной строки длиной не более 120 символов
0..1

3. Лауазым коды
(hcsdo:PositionCode)
қызметшілер лауазымдарының сыныптауышынан лауазым коды жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 120 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
4. Лауазым атауы
(csdo:PositionName)
Егер "3. Лауазым коды" деректемесі толтырылмаған жағдайда, лауазым атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 10 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1

перечень импортируемых пространств имен приведен в таблице 9. Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номерам версий базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке схем структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Комиссии от 30 июня 2017 г. № 78
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vX.X.X
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vX.X.X
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
III. Требования к структуре документа в электронном виде "Сведения о документах регистрационного досье медицинского изделия или документах, оформленных при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия" (R.020)

импортталатын аттар кеңістігінің тізбесі 9-кестеде келтірілген. Импортталатын аттар кеңістігінде "X.X.X" символы Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 78 шешімінің 2-тармағына сәйкес электронды құжат (мәлімет) құрылымының схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, базистік деректер моделі мен нысаналық саланың деректер моделі нұсқасының нөміріне сай келеді
9-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
р/с
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vX.X.X
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vX.X.X
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
III. "Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасы құжаттары немесе медициналық
бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар туралы мәлімет"
(R.020) құжатының электрондық түрдегі құрылымына қойылатын талаптар

15. Состав реквизитов и общие требования к заполнению реквизитов структуры документа в электронном виде "Сведения о документах регистрационного досье медицинского изделия или документах, оформленных при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия" (R.020) приведены в таблице 10.
16. При представлении в электронном виде документов регистрационного досье, для которых не определены требования к структуре, включенный в состав структуры файл в формате *.pdf должен содержать текстовый слой.
17. Требования к формированию XML-документа в соответствии со структурой документа в электронном виде "Сведения о документах регистрационного досье медицинского изделия или документах, оформленных при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия" (R.020) приведены в таблице 11.
Таблица 10
Описание состава реквизитов структуры документа в электронном виде "Сведения о документах регистрационного досье медицинского изделия или документах, оформленных при рассмотрении регистрационного досье медицинского изделия" (R.020)
Наименование реквизита
Правило заполнения реквизита
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
указывается "R.020"
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
универсальный уникальный идентификатор – нормализованная строка символов длиной 36 символов, однозначно идентифицирующая электронный документ
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа в формате YYYY-MM-DDThh:mm:ssZ
1
5. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
указывается двухбуквенный код страны, направившей документ, из классификатора стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
указывается значение "P.CLS.019"
1
6. Номер заявления на регистрацию или проведение иных процедур, связанных с регистрацией медицинского изделия
(hcsdo:MedicalProductApplicationId)
присвоенный уполномоченным органом референтного государства номер заявления в виде нормализованной строки длиной не более 20 символов
0..1

15. Деректемелердің құрамы және "Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасы құжаттары немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар туралы мәлімет" (R.020) құжатының электрондық түрдегі құрылымының деректемелерін толтыруға қойылатын жалпы талаптары 10-кестеде келтірілген
16. Құжаттардың тіркеу дерекнамасын электрондық түрде ұсыну кезінде, олар үшін құрылымға қойылатын талаптар айқындалмаған, *.pdf форматында құрылым құрамына енгізілген мәтіндік қабаты қамтылуға тиіс.
17. "Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасы құжаттары немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар туралы мәлімет" (R.020) құжаттың электрондық түрдегі құрылымына сәйкес XML-құжатты қалыптастыруға қойылатын талап 11-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасы құжаттары немесе медициналық
бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттар туралы мәлімет"
(R.020) құжатының электрондық түрдегі құрылымы деректемелері құрамының
сипаттамасы
Деректеменің атауы
Деректемені толтыру қағидасы
Көп.
1. Электрондық құжаттың коды (мәлімет)
(csdo:EDocCode)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтің) кодпен белгіленуі көрсетіледі
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметті) біржақты сәйкестендіретін символдардың жолы көрсетіледі
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
электрондық құжатты (мәліметті) сәйкестендіргіш қөрсетіледі, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптасқан,
0..1
4. . Электрондық құжаттың (мәліметтің) күні мен уақыты
(csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтің) жасалған күні мен уақыты көрсетіледі
1
5. Ел коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
медициналық бұйым тіркелген, ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің сыныптауышынан елдің қос әріпті коды көрсетіледі
1
а) анықтаманың (сыныпатуышынан) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
"P.CLS.019" мәні көрсетіледі
1
6. Медициналық бұйымды тіркеуге арналған өтініш нөмірі
(hcsdo:MedicalProduct ApplicationId)
2016 жылғы 12 ақпандағы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің
№ 30 шешімімен бекітілген, Медициналық бұйымдар айналымы саласында ақпараттық жүйені қалыптастыру және енгізу тәртібінің
16-тармағына сәйкес, референттік мемлекеттің уәкілетті органы берген медициналық бұйымдарды тіркеуге байланысты өзге де рәсімдерді тіркеу және жүргізу туралы өтініштің нөмірі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 20 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1

7. Номер регистрационного удостоверения
(hcsdo:RegistrationCertificateId)
номер регистрационного удостоверения в виде нормализованной строки длиной не более 50 символов
0..1
8. Сведения о документе, оформленном при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hccdo:MedicalProductRegistrationDossierDetails)
сведения о документе, оформленном при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, или документе, содержащемся в регистрационном досье на медицинское изделие. Реквизит состоит из значений вложенных реквизитов, указанных
в пунктах 8.1 – 8.11 настоящей таблицы
1..*
8.1. Признак принадлежности документа к регистрационному досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalRegistrationFileIndicator)
признак, определяющий принадлежность документа к регистрационному досье:
1 – документ регистрационного досье;
0 – документ, оформляемый при рассмотрении регистрационного досье
0..1
8.2. Номер документа
(csdo:DocId)
номер документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в виде нормализованной строки длиной не более 50 символов
0..1
8.3. Наименование документа
(csdo:DocName)
указывается наименование документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в виде нормализованной строки длиной не более 500 символов
0..1
8.4. Код вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationDocCode)
код вида документа регистрационного досье на медицинское изделие в соответствии с классификатором видов документов регистрационного досье медицинского изделия, утвержденным решением Коллегии Комиссии от 3 апреля 2018 г. № 48
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
указывается значение "2048"
1
8.5. Наименование вида документа, содержащегося в регистрационном досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationDocName)
если реквизит "8.4. Код вида документа регистрационного досье на медицинское изделие" не заполнен, указывается наименование вида документа регистрационного досье на медицинское изделие в виде нормализованной строки длиной не более 500 символов
0..1
8.6. Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationFileCode)
код вида документа регистрационного досье на медицинское изделие в соответствии с классификатором видов документов, оформляемых при рассмотрении регистрационного досье, утвержденным решением Коллегии Комиссии от 21 августа 2018 г. № 135
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
указывается значение "2043"
1

7. Тіркеу куәлігінің нөмірі
(hcsdo:RegistrationCertificateId)
тіркеу куәлігінің нөмірі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 50 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат туралы немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжаттың мәліметі
(hccdo:MedicalProductRegistrationDossierDetails)
медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат туралы құжаттың мәліметі көрсетіледі. Деректеме осы кестенің 8.1 – 8.11-тармақтарында көрсетілген деректемелерде қамтылған мәндерден тұрады
1..*
8.1. Құжаттың тіркеу дерекнамасына жату белгісі
(hcsdo:MedicalRegistrationFileIndicator)
құжаттың тіркеу дерекнамасына тиесілігін айқындайтын белгі:
1 – тіркеу дерекнамасы құжаты;
0 – тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделетін құжат көрсетіледі
0..1
8.2. Құжат нөмірі
(csdo:DocId)
тіркеу дерекнамасы құжатының немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың нөмірі жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 50 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8.3. Құжаттың атауы
(csdo:DocName)
тіркеу дерекнамасы құжатының немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 500 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8.4. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрінің коды
(hcsdo:MedicalProduct RegistrationDocCode)
медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрлерінің сыныптауышынан медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрінің коды жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 10 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8.5. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрінің атауы
(hcsdo:MedicalProduct RegistrationDocName)
егер "8.4. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрінің коды" деректемесі толтырылмаған болса, медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрінің атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 500 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8.6. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды
(hcsdo:MedicalProduct RegistrationFileCode)
тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделетін құжат түрлерінің сыныпатуышынан медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасындағы құжат түрінің коды жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 10 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1

8.7. Наименование вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие
(hcsdo:MedicalProductRegistrationFileName)
если реквизит "8.6. Код вида документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие" не заполнен, указывается наименование вида документа, оформляемого при рассмотрении регистрационного досье на медицинское изделие, в виде нормализованной строки длиной не более
500 символов
0..1
8.8. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в формате YYYY-MM-DD
1
8.9. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата истечения срока действия документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в формате YYYY-MM-DD
0..1
8.10. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
наименование организации, выдавшей документ регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в виде нормализованной строки длиной не более 300 символов
0..1
8.11. Описание элемента документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье
(hcsdo:MedicalAttributeEnumText)
описание дополнительного признака документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в виде нормализованной строки длиной не более 4000 символов
0..*
а) код вида элемента документа
(атрибут MedicalAttributeKindEnumCode)
кодовое обозначение вида дополнительного признака документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в соответствии с перечнем возможных значений:
01 – срок ответа на запрос;
02 – номер документа основания;
03 – вид документа регистрационного досье,
в отношении которого направляется запрос;
04 – вид документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в отношении которого направляется запрос;
05 – путь к файлу в структуре досье;
06 – имя заменяемого файла;
99 – другое
0..1
б) наименование вида элемента документа
(атрибут AttributeKindName)
если реквизит "а) код вида элемента документа" не заполнен, указывается наименование вида дополнительного признака документа регистрационного досье или документа, оформленного при рассмотрении регистрационного досье, в виде нормализованной строки длиной не более 500 символов
0..1

8.7. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы
(hcsdo:MedicalProduct RegistrationFileName)
егер "8.6. Медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің коды" деректемесі толтырылмаған болса, медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрінің атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 500 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8.8. Құжат күні
(csdo:DocCreationDate)
МемСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес, тіркеу дерекнамасы құжатын немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжатты берген күн көрсетіледі
1
8.9. Құжаттың қолданыс мерзімінің аяқталу күні
(csdo:DocValidityDate)
МемСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес, тіркеу дерекнамасы құжатының немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың қолданысы мерзімінің аяқталатын күні көрсетіледі
0..1
8.10. Шаруашылық жүргізу субъектісінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
тіркеу дерекнамасы құжатын немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжатты берген ұйымның атауы жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 300 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..1
8.11. Тіркеу дерекнамасы құжаты немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат элементін сипаттау
(hcsdo:MedicalAttribute EnumText)
тіркеу дерекнамасы құжатының немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың қосымша белгісінің сипаты жолдың үзілу, каретка және табуляция ауыстыру символдарынсыз ұзындығы 4000 символдан аспайтын жол түрінде көрсетіледі
0..*
а) тіркеу дерекнамасы құжаты немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат элементі түрінің коды
(атрибут MedicalAttribute KindEnumCode)
Ықтимал мәндердің тізбесіне сәйкес, тіркеу дерекнамасы құжатының немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың қосымша белгісінің кодтық белгісі:
01 – сауалға жауап мерзімі;
02 – құжат негізінің нөмірі;
03 – сауал жіберілуге қатысты, тіркеу дерекнамасы құжатының түрі;
04 – сауал жіберілуге қатысты, тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат түрі;
05 – дерекнама құрылымынындағы файлға кіру жолы;
06 – ауыстырылатын файлдың аты;
99 – басқалары көрсетіледі
0..1
б) құжат элементі түрінің атауы
(атрибут AttributeKind Name)
егер "а) құжат элементі түрінің коды" деректемесі толтырылмаған болса, тіркеу дерекнамасы құжаты немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжаттың қосымша белгісі түріндегі атауы көрсетіледі, жолдың үзілуі символдарынсыз ұзындығы 500 символдан аспайтын жол, каретка және табуляцияларды аудару түрінде
0..1

8.12. Документ в бинарном формате
(hcsdo:DocCopyBinaryText)
указывается документ регистрационного досье или документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье, в виде файла в формате pdf, для которого не определены требования к электронному виду, в виде последовательности двоичных октетов (байтов). Заполняется обязательно, если не заполнен реквизит
"8.13. XML-документ"
0..1
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
указывается кодовое обозначение вида формата данных "pdf"
0..1
8.13. XML-документ
(ccdo:AnyDetails)
указывается документ регистрационного досье или документ, оформленный при рассмотрении регистрационного досье, в формате XML, для которого определены требования к электронному виду, в виде последовательности двоичных октетов (байтов).
Заполняется обязательно, если не заполнен реквизит "8.12. Документ в бинарном формате"
0..1

8.12. Бинарлық форматтағы құжат
(hcsdo:DocCopyBinaryText)
*.pdf форматындағы (сканерленген көшірмесі) файл түрінде, тіркеу дерекнамасы құжаты немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат көрсетіледі, ол үшін қосарлы октеттер (байттар) реттілігі түрінде, электрондық түрге қойылатын талаптар айқындалмаған. Егер "8.11. XML форматындағы құжат" деректемесі толтырылмаған болса, міндетті түрде толтырылады.
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут mediaTypeCode)
"*.pdf" деректер форматы түріндегі кодтық белгі көрсетіледі
1
8.13. XML форматындағы құжат
(ccdo:AnyDetails)
XML форматындағы, тіркеу дерекнамасы құжаты немесе тіркеу дерекнамасын қарау кезінде ресімделген құжат көрсетіледі, ол үшін қосарлы октеттер (байттар) реттілігі түрінде, электрондық түрге қойылатын талаптар айқындалған. Егер "8.13. PDF-құжат" деректемесі толтырылмаған болса, міндетті түрде толтырылады
0..1