Об учете интеграционного потенциала государств – членов Евразийского экономического союза при реализации проектов по производству аналогов выпускаемых в третьих странах и импортируемых на территорию Российской Федерации материалов, комплектующих и оборудования
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2017 года № 24
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с абзацем вторым подпункта 2 пункта 2 Протокола о промышленном сотрудничестве (приложение № 27 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), в целях реализации промышленного сотрудничества и интеграционного потенциала государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены)
рекомендует государствам-членам с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза:
1. Принимать во внимание перечень промышленных производителей государств-членов, готовых участвовать при реализации Российской Федерацией проектов по производству аналогов выпускаемых в третьих странах и импортируемых на территорию Российской Федерации материалов, комплектующих и оборудования, согласно приложению.
2. Направлять в Евразийскую экономическую комиссию предложения о внесении изменений в перечень, указанный в пункте 1 настоящей Рекомендации, с учетом производства промышленной продукции на территориях государств-членов.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 ноября 2017 г. № 24
ПЕРЕЧЕНЬ
промышленных производителей государств – членов Евразийского экономического союза,
готовых участвовать при реализации Российской Федерацией проектов по производству аналогов
выпускаемых в третьих странах и импортируемых на территорию Российской Федерации
материалов, комплектующих и оборудования
Технологическое направление (материалы, комплектующие и оборудование)
Срок исполнения
Производители Республики Армения
Производители Республики Беларусь
Производители Республики Казахстан
Производители Кыргызской Республики
I. Химическая промышленность
1. Углеродные волокнистые материалы на основе гидратцеллюлозных волокон, полученных методом прямого растворения
2018 год
ОАО "Светлогорск-химволокно", Республика Беларусь, Светлогорск, ул. Заводская, 5
2. Штапельное волокно полиэтилентерефталатное
2017 год
ОАО "Могилевхим-волокно", Республика Беларусь,
Могилев-35
3. Техническая нить для производства кордной ткани
2019 год
ОАО "Гродно Азот",
Республика Беларусь, Гродно, пр-т Космонавтов, 100

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үшінші елдерде шығарылатын және Ресей Федерациясы аумағына импортталатын материалдардың, жинақтауыштар мен жабдықтардың баламаларын өндіру бойынша жобаларды іске асыру кезінде интеграциялық әлеуетін есепке алу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 14 қарашадағы № 24 ұсынымы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Өнеркәсіптік ынтымақтастық туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық оадқ туралы шартқа № 27 қосымша) 2-тармағы 2-тармақшасының екінші абзацына сәйкес,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) өнеркәсіптік ынтымақтастығын және интеграциялық әлеуетін іске асыру мақсатында
мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап:
1. Қосымшаға сәйкес Ресей Федерациясы үшінші елдерде шығарылатын және Ресей Федерациясы аумағына импортталатын материалдардың, жинақтауыштар мен жабдықтардың баламаларын өндіру бойынша жобаларды іске асырған кезде қатысуға дайын мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік өндірушілерінің тізбесін назарға алуды
2. Еуразиялық экономикалық комиссияға мүше мемлекеттердің аумақтарында өнеркәсіптік өнімді өндіруді ескере отырып, осы Ұсынымның 1-тармағында көрсетілген тізбеге өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар жіберуді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 14 қарашадағы
№ 24 ұсынымына
ҚОСЫМША
Ресей Федерациясы үшінші елдерде шығарылатын және Ресей Федерациясы аумағына импортталатын материалдардың, жинақтауыштар мен жабдықтардың баламаларын өндіру бойынша жобаларды іске асырған кезде қатысуға дайын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік өндірушілерінің ТІЗБЕСІ
Технологиялық бағыт (материалдар, жинақтауыштар мен жабдықтар) Орындалу мерзімі Армения Республикасының өндірушілері Беларусь Республикасының өндірушілері Қазақстан Республикасының өндірушілері Қырғыз Республикасының өндірушілері
I. Химиялық өнеркәсіп
1. Тікелей сұйылту әдісімен алынған гидратцелюлозалы талшықтар негізді көміртекті талшықты материалдар
2018 жыл
"Светлогорск-химталшық" ААҚ, Беларусь Республикасы, Светлогорск, Заводская көшесі, 5
2. Полиэтилентерефталатты штапелді талшық
2017 жыл
"Могилевхим-талшық" ААҚ, Беларусь Республикасы, Могилев-35
3. Кордты мата өндірісіне арналған техникалық жіп
2019 жыл
"Гродно Азот" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гродно, Ғарышкерлер даңғылы, 100

4. Нить мультифиламентная высокопрочная крученая
2019 год
ОАО "Могилевхим-волокно",
Республика Беларусь, Могилев-35
ОАО "Гродно Азот", Республика Беларусь, Гродно,
пр-т Космонавтов, 100
5. Полиэтилентерефталат волоконный
2018 год
ОАО "Могилевхим-волокно",
Республика Беларусь, Могилев-35
6. Лакокрасочные материалы неводные индустриального назначения
2025 год
ЗАО "Шен-Концерн",
Республика Армения, Ереван, ул. Шираки, 2
ООО "Краун Кемикал",
Республика Армения, Ереван, ул. Мамиконянц, 48
ОАО "Лакокраска",
Республика Беларусь, Лида, ул. Игнатова, 71
ТОО "Май",
Республика Казахстан, Алматы,
ул. Омарова, 12в
7. Гидроксиламин сернокислый кристаллический
2017 год
ОАО "Гродно Азот", Республика Беларусь, Гродно,
пр-т Космонавтов, 100
8. Упаковка многослойная полимерная с печатью для пищевых продуктов, медикаментов, товаров бытовой химии и предметов личной гигиены
2021 год
ОАО "Полимер",
Республика Беларусь, Сигневичи,
ул. Лесная, 2
9. Пленка многослойная соэкструзионная для упаковки сенажа
(агрострейч)
2017 год
ОАО "Полимер",
Республика Беларусь, Сигневичи,
ул. Лесная, 2
ОАО "Могилевхим-волокно",
Республика Беларусь, Могилев-35
10. Кислота лимонная пищевая
2017 год
ОАО "Скидельский сахарный комбинат", Республика Беларусь, Скидель,
ул. Первомайская, 1
II. Транспортное машиностроение
11. Комплектующие Knorr Bremse и Wabtec:
тележечная тормозная система ТМХ
тормозная колодка с чугунной вставкой
авторежим распределения давления в тормозных цилиндрах
электронные системы торможения
система управления торможением в конце поезда EOT
датчик схода
воздухораспределитель (в том числе для высокоскоростного подвижного состава)
2018 год
ЗАО "Гомельский вагоностроительный завод",
Республика Беларусь, Гомель,
ул. Химакова, 4
12. Тяговый преобразователь для моторвагонного подвижного состава
2017 год
ПУП "Этон-Элтранс", Республика Беларусь, Жодино,
ул. Кузнечная, 20
13. Асинхронный тяговый привод
2017 год
ПУП "Этон-Элтранс", Республика Беларусь, Жодино,
ул. Кузнечная, 20
14. Вагон-цистерны для пищевой и химической промышленности
2020 год
СЗАО "Осиповичский вагоностроительный завод",
Республика Беларусь, Осиповичи,
ул. Кольцевая, 1-1
III. Гражданское авиастроение
15. Кресла пассажирские
2018 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь,
Новодворский с/с, 17а
IV. Нефтегазовое машиностроение
1. Программные средства для процессов бурения, добычи, транспортировки и переработки углеводородного сырья
16. Программное обеспечение для моделирования гидроразрыва пласта
2020 год
ООО "СолбегСофт", Республика Беларусь, Минск, ул. Логойский тракт, 37

4. Беріктігі жоғары иірілген мультифиламентті жіп
2019 жыл
"Могилевхим-талшық" ААҚ, Беларусь Республикасы, Могилев-35
"Гродно Азот" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гродно, Ғарышкерлер даңғылы, 100
5. Талшықты полиэтилентерефталат
2018 жыл
"Могилевхим-талшық" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Могилев-35
6. Индустриалық қолдануға арналған сусыз лак-бояу материалдары
2025 жыл
"Шен-Концерн" ЖАҚ, Армения Республикасы, Ереван, Шираки көшесі, 2
"Краун Кемикал" ЖШҚ, Армения Республикасы, Ереван, Мамиконянц көшесі, 48
ОАО "Лакокраска", Беларусь Республикасы, Лида, Игнатов көшесі, 71
"Май" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Алматы, Омаров көшесі, 12в
7. Күкіртқышқылды кристалды гидроксиламин
2017 жыл
"Гродно Азот" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гродно, Ғарышкерлер даңғылы, 100
8. Тағам өнімдеріне, дәрі-дәрмектерге, тұрмыстық химия тауарларына және жеке гигиена заттарына арналған мөр басылған полимерлік көп қабатты каптама
2021 жыл
"Полимер" ААҚ, Беларусь Республикасы, Сигневичи, Лесная көшесі, 2
9. Пішіндеме (агрострейч) орауға арналған экструзионды көп қабатты қабықша
2017 жыл
"Полимер" ААҚ, Беларусь Республикасы, Сигневичи, Лесная көшесі, 2
"Могилевхим-талшық" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Могилев-35
10. Тағамдық лимон қышқылы
2017 жыл
"Скидель қант комбинаты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Скидель, Первомайский көшесі, 1
II. Көліктік машина жасау
11. Knorr Bremse және Wabtec жинақтауыштары:
ТМХ арбаша тежегіш жүйесі шойын кірістірмесі бар тежегіш қалыбы тежегіш цилиндрлерінде қысымды тарату авторежимі тежеудің электрондық жүйелері ЕОТ пойыздың соңындағы тежеуді басқару жүйесі ауа таратқышқа түсе датчигі (соның ішінде жылдамдығы жоғары жылжымалы құрам үшін)
2018 жыл
"Гомель вагон құрастыру зауыты" ЖАҚ, Беларусь Республикасы, Гомель, Химаков көшесі, 4
12. Мотор-вагонды жылжымалы құрамға арналған тартымдық түрлендіргіш
2017 жыл
"Этон-Элтранс" БӨК, Беларусь Республикасы, Жодино, Кузнечный көшесі, 20
13. Асинхронды тарту жетегі
2017 жыл
"Этон-Элтранс" БӨК, Беларусь Республикасы, Жодино, Кузнечнй көшесі, 20
14. Тамақ және химия өнеркәсібіне арналған вагон-цистерналар
2020 жыл
"Осиповичи вагон құрастыру зауыты" БЖАҚ, Беларусь Республикасы, Осиповичи, Кольцевая көшесі, 1-1
III. Азаматтық авиақұрылыс
15. Жолаушылар креслосы
2018 жыл
"Изолиткоммун-пром" МК, Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а
IV. Мұнай-газ машина жасау
1. Көмірсутек шикізатын бұрғылау, өндіру, тасымалдау және қайта өңдеу процестеріне арналған бағдарламалық құралдар
16. Қабатты гидрожаруды модельдеуге арналған бағдарламалық қамсыздандыру
2020 жыл
"СолбегСофт" ЖШҚ, Беларусь Республикасы, Минск, Логойский тракт көшесі, 37

17. Автоматизированная система управления технологическим процессом, контрольно-измерительные приборы и автоматизация (широкий спектр)
2018 год
ООО "СолбегСофт", Республика Беларусь, Минск, ул. Логойский тракт, 37
2. Переработка углеводородного сырья
18. Системы хранения и очистки
2020 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь, Новодворский с/с, 17а
V. Легкая промышленность
19. Производство хлопчатобумажных тканей (полного цикла).
Производство пряжи
2017 год
ОАО "Гронитекс",
Республика Беларусь, Гродно,
ул. Горького, 91
ОАО "Барановичское производственное хлопчатобумажное объединение",
Республика Беларусь, Барановичи,
ул. Фабричная, 7
ТОО "DОM Местного общественного объединения инвалидов", Республика Казахстан, Алматы,
ул. Кунаева, 122
20. Марля медицинская
2018 год
ОАО "Барановичское производственное хлопчатобумажное объединение", Республика Беларусь, Барановичи,
ул. Фабричная, 7
21. Спецодежда, спецобувь (для разных сфер деятельности – строительство, медицина)
2021 год
ИЧУП "Каролина",
Республика Беларусь, Брест, ул. Брестских дивизий, 7
ООО "КПВС",
Республика Беларусь, Брест, ул. Брестских дивизий, 28
СООО "Чевляр",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Тимирязева, 9
ОАО "Труд",
Республика Беларусь, Гомель,
ул. Советская, 39
ООО "Многопро-фильная производственно-торговая фирма "Беларусь",
Республика Беларусь,
Кобрин,
ул. Первомайская, 137
ОАО "Моготекс", Республика Беларусь, Могилев,
ул. Гришина, 87
ТОО "Фирма Совре-менник",
Республика Казахстан,
Алматы,
ул. Огарева, 18
ТОО "Жанарыс",
Республика Казахстан, Жанаозен,
мкр. Коктем, 2а
ТОО "Zhamal-ai LTD", Республика Казахстан, Актау, мкр. 21
ТОО "Delta inc",
Республика Казахстан,
Караганда,
ул. Бухар жырау, 49/6
Учреждение "Атырауское учебно-производственное предприятие Казахско-го общества слепых",
Республика Казахстан, Атырау, ул. Зейнолы Гумарова, 89
ТОО "SK Expo group"
Республика Казахстан, Алматы, ул. Касым Аманжолова, 32/1
ИП "Ибрагимова М.С.",
Республика Казахстан, Шымкент,
ул. Московская, 50
ТОО "Спецоснаще-ние",
Республика Казахстан,
Астана,
ул. Байтурсынова, 10
ТОО "Каз-лайт",
Республика Казахстан,
Астана,
ул. Сыганак, 14
ТОО "Обувная фабрика SAMHAT",
Республика Казахстан, с. Максимовка,
ул. Айбын, 21
ТОО "Войлочная фабрика",
Республика Казахстан,
Кокшетау,
ул. Мира, 21
ТОО "Карагандинская обувная фабрика",
Республика Казахстан,
Караганда,
ул. Ержанова, 18
ТОО "Азия-тех",
Республика Казахстан, Караганда,
ул. Ленина, 64
Ассоциация предприятий легкой промышленности Кыргызской Республики
"Легпром",
Кыргызская
Республика, Бишкек,
ул. Медерова, 44
ОсОО "Айко-Сейко",
Кыргызская
Республика,
с. Кызыл-Суу

17. Технологиялық процесті басқарудың автоматтандырылған жүйесі, бақылау-өлшеу аспаптары және автоматтандыру (кең спектр)
2018 жыл
"СолбегСофт" ЖШҚ, Беларусь Республикасы, Минск, Логойский тракт көшесі, 37
2. Көмірсутек шикізатын қайта өңдеу
18. Сақтау және тазарту жүйелері
2020 жыл
"Изолиткоммун-пром" МК, Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а
V. Жеңіл өнеркәсіп
19. Мақта-мата маталары өндірісі (толық цикл). Иірілген жіп өндірісі
2017 жыл
"Гронитекс" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гродно, Горький көшесі, 91
"Барановичи мақта-мата өндірісі бірлестігі" ААҚ, Беларусь Республикасы, Барановичи, Фабричный көшесі, 7
"DОM Мүгедектердің жергілікті қоғамдық бірлестігі" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Алматы, Қонаев көшесі, 122
20. Медициналық дәке
2018 жыл
"Барановичи мақта-мата өндірісі бірлестігі" ААҚ, Беларусь Республикасы, Барановичи, Фабричный көшесі, 7
21. Арнайы киім, арнайы аяқ киім (қызметтің әртүрлі салаларына арналған – құрылыс, медицина)
2021 жыл
"Каролина" ЖБЗК, Беларусь Республикасы, Брест, Брест дивизиялары көшесі, 7
"КПВС" ЖШК, Беларусь Республикасы, Брест, Брест дивизиялары көшесі, 28
"Чевляр" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Минск, Тимирязев көшесі, 9
"Еңбек" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гомель, Советский көшесі, 39
"Беларусь" көпбейінді өндірістік-сауда фирмасы" ЖШҚ, Беларусь Республикасы, Кобрин, Первомайский көшесі, 137
"Моготекс" ААҚ, Беларусь Республикасы, Могилев, Гришин көшесі, 87
"Современник фирмасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы,
Огарев көшесі, 18
"Жанарыс" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Жаңаөзен,
Көктем ш/а, 2а
"Zhamal-ai LTD" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Ақтау, 21 ш/а
"Delta inc" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Қарағанды, Бұхар жырау көшесі, 49/6
"Қазақ соқырлар қоғамының Атырау оқу-өндірістік кәсіпорны" мекемесі, Қазақстан Республикасы, Атырау, Зейнол Ғұмаров көшесі, 89
"SK Expo group" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Алматы, Қасым Аманжолов көшесі, 32/1
"Ибрагимова М.С." ЖК,
Қазақстан Республикасы, Шымкент,
Мәскеу көшесі, 50
"Арнайы жабдықтау" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Астана, Байтурсынов көшесі, 10
"Каз-лайт" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Астана,
Сығанақ көшесі, 14
"SAMHAT аяқ киім фабрикасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Максимовка ауылы,
Айбын көшесі, 21
"Киіз фабрикасы" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Көкшетау,
Бейбітшілік көшесі, 21
"Қарағанды аяқ киім фабрикасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Қарағанды,
Ержанов көшесі, 18
"Азия-тех" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Қарағанды,
Ленин көшесі, 64
"Жеңіл өнеркәсіп" Қырғыз Республикасы жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарының қауымдастығы, Қырғыз Республикасы, Бішкек, Медеров көшесі, 44
"Айко-Сейко" ЖШҚ, Қырғыз Республикасы, Кызыл-Суу ауылы

22. Производство детской одежды (школьная форма)
2020 год
ОДО "Панда",
Республика Беларусь, Брест, ул. Суворова, 21
ОАО "Дзержинская швейная фабрика "ЭЛИЗ",
Республика Беларусь, Дзержинск,
ул. Фурманова, 2
ОАО "БелКредо",
Республика Беларусь,
Новогрудок,
ул. Советская, 39
ОАО "8 Марта",
Республика Беларусь, Гомель,
ул. Советская, 41
ТОО "ТаразПрофСтрой",
Республика Казахстан,
Тараз,
ул. Пушкина, 173
ТОО "Стежок",
Республика Казахстан, Абай, ул. 10 лет Неза-висимости Республики Казахстан, 4
ТОО "Швейная фабрика Tailor-S",
Республика Казахстан,
Экибастуз,
ул. Абая, 66
ТОО "Швейная фабрика ДИАС",
Республика Казахстан,
Астана,
ул. Мирзояна, 21
ТОО "Sunny-Текстиль",
Республика Казахстан,
Алматы, ул. Шанкожа Батыра, 17
ТОО "Ангельхер", Республика Казахстан, Алматы,
ул. Пятницкого, 79а
ТОО "ТК Techno",
Республика Казахстан,
Алматы,
пр-т Рыскулова, 103/21
Ассоциация предприятий легкой промышленности Кыргызской Республики
"Легпром", Кыргызская Республика, Бишкек, ул. Медерова, 44
23. Увеличение действующего производства детской обуви
2017 год
СООО "Чевляр",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Тимирязева, 9
24. Серийное производство обуви (мужская и женская, специальная) из различных материалов
2023 год
СООО "Белвест",
Республика Беларусь, Витебск,
пр-т Людникова, 10
ЗАО СП "Белкельме",
Республика Беларусь, Минск, пр-т Независимости, 111
ОАО "Луч" –управляющая компания холдинга "Обувь – "Луч", Республика Беларусь, Минск, ул. Короля, 2
ОАО "Гродненская обувная фабрика "Неман",
Республика Беларусь, Гродно, ул. Советских пограничников, 95
ОАО "Лидская обувная фабрика", Республика Беларусь, Лида, ул. Фабричная, 6
СООО "Сан Марко", Республика Беларусь, Витебск,
пр-т Людникова, 10
СООО "Чевляр",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Тимирязева, 9
ОАО "Смиловичская валяльно-войлочная фабрика",
Республика Беларусь, Смиловичи,
ул. Республиканская, 47
ОАО "Труд",
Республика Беларусь, Гомель,
ул. Советская, 39
ИЧУПП "Актив Шуз",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Октябрьская, 19
СООО "Труд-спецобувь",
Республика Беларусь, Гомель,
ул. Советская, 39
СООО "Труд-нью-лайн",
Республика Беларусь,
Бобруйск,
ул. Парковая, 57
ТОО "ТаразКож-Обувь",
Республика Казахстан, Тараз,
ул. Сапатай батыра, 2
АО "Жетису",
Республика Казахстан, Алматы,
ул. Тулебаева, 38
ТОО "Семипалатин-ская обувная
фабрика",
Республика Казахстан,
Семипалатинск, ул. Каржаубайулы, 146
ТОО "Дархан МНМ", Республика Казахстан, пос. Отеген Батыр,
ул. Калинина, 2
ТОО "Обувная фабрика "SAMHAT",
Республика Казахстан, с. Максимовка,
ул. Айбын, 21

22. Балалар киімі өндірісі (мектеп формасы)
2020 жыл
"Панда" ҚЖҚ, Беларусь Республикасы, Брест, Суворов көшесі, 21
"ЭЛИЗ" Дзержинск тігін фабрикасы" ААҚ, Беларусь Республикасы, Дзержинск, Фурманов көшесі, 2
"БелКредо" ААҚ, Беларусь Республикасы, Новогрудок, Советский көшесі, 39
"8 Наурыз" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гомель, Советский көшесі, 41
"ТаразКәсібиҚұрылыс" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Тараз, Пушкин көшесі, 173
"Стежок" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Абай, Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігіне 10 жыл көшесі, 4
"Tailor-S тігін фабрикасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Екібастұз,
Абай көшесі, 66
"ДИАС тігін фабрикасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Астана,
Мирзоян көшесі, 21
"Sunny-Текстиль" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Алматы, Шанқожа Батыр көшесі, 17
"Ангельхер" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Алматы, Пятницкий көшесі, 79а
"ТК Techno" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы, Рысқұлов даңғылы, 103/21
"Жеңіл өнеркәсіп" Қырғыз Республикасы жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарының қауымдастығы, Қырғыз Республикасы, Бішкек, Медеров көшесі, 44
23. Балалар аяқ киімінің қолданыстағы өндірісін арттыру
2017 жыл
"Чевляр" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Минск, Тимирязев көшесі, 9
24. Әртүрлі материалдардан аяқ киімнің сериялық өндірісі (ерлер және әйелдер, арнайы аяқ киімдер)
2023 жыл
"Белвест" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Витебск, Людников даңғылы, 10
"Белкельме" ЖАҚ БК, Беларусь Республикасы, Минск, Тәуелсіздік даңғылы, 111
"Луч" ААҚ – "Аяқ киім – "Луч" холдингінің басқарушы компаниясы, Беларусь Республикасы, Минск, Король көшесі, 2
"Неман" Гродно аяқ киім фабрикасы" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гродно, Кеңес шекарашылары көшесі, 95
"Лида аяқ киім фабрикасы" ААҚ, Беларусь Республикасы, Лида, Фабричный көшесі, 6
"Сан Марко" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Витебск, Людников даңғылы, 10
"Чевляр" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Минск, Тимирязев көшесі, 9
"Смиловичи киіз басу фабрикасы" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Смиловичи, Республика көшесі, 47
"Еңбек" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гомель, Советский көшесі, 39
"Актив Шуз" ШЖБӨК,
Беларусь Республикасы, Минск, Октябрь көшесі, 19
"Еңбек-арнайы аяқ киім" ЖШБҚ,
Беларусь Республикасы, Гомель,
Советский көшесі, 39
"Еңбек-нью-лайн" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Бобруйск, Парковая көшесі, 57
"ТаразТері-Аяқ киім" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Тараз, Сапатай батыр көшесі, 2
"Жетісу" АҚ, Қазақстан Республикасы, Алматы, Төлебаев көшесі, 38
"Семей аяқ киім фабрикасы" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Семей, Қаржаубайұлы көшесі, 146
"Дархан МНМ" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Өтеген Батыр кенті, Калинин көшесі, 2
"SAMHAT" аяқ киім фабрикасы" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Максимовка ауылы, Айбын көшесі, 21

25. Организация производства автомобильных кож
2019 год
ОАО "Пинский завод искусственных кож", Республика Беларусь, Пинск,
ул. Брестская, 57
ТОО "Семипала-тинский кожевенный завод",
Республика Казахстан,
ул. Сатпаева, 164
26. Производство ниток с использованием отечественного сырья ПЭТ-гранулята
2018 год
ОАО "Тронитекс",
Республика Беларусь, Гродно,
ул. Горького, 91
27. Разработка и серийное производство инновационной утепленной и неутепленной рабочей и специальной одежды
2018 год
ОАО "БелКредо",
Республика Беларусь,
Новогрудок,
ул. Советская, 39
ТОО "Швейная фирма "Семирамида",
Республика Казахстан, Алматы,
ул. Грибоедова, 103
ТОО "КазСПО-N", Республика Казахстан, Алматы,
ул. Венецианова, 6/3
ТОО "FirmKazCentre",
Республика Казахстан, Алматы,
ул. Булкышева, 4е
VI. Автомобилестроение
28. Автомобильные газонаполнительные компрессорные станции блочно-контейнерного исполнения.
Поршневой газовый компрессор высокого давления. Автоматический блок осушки природного газа.
Блок аккумуляторов газа.
Узел учета газа.
Специальный контейнер для размещения газового оборудования
2017 год
ОАО "Новогрудский завод газовой аппаратуры",
Республика Беларусь,
Новогрудок,
ул. А. Мицкевича, 109
29. Разработка и серийное производство многофункционального шасси с тяговым электроприводом
2017 год
ООО "ДОРЭЛЕКТРО-МАШ",
Республика Беларусь,
Смолевичи,
ул. Торговая, 16
VII. Машиностроение для пищевой и перерабатывающей промышленности
30. Разработка и освоение серийного производства автоматической линии по выпуску колбасных изделий и мясопродуктов с применением инновационной технологии одностадийного энергосберегающего измельчения мясного сырья
2017 год
ООС "Машино-строительное предприятие "Компо",
Республика Беларусь, Брест,
ул. Я. Купалы, 108
31. Создание и организация серийного производства металлических силосов нового поколения
2017 год
ЗАО "Сельэнерго",
Республика Беларусь, Смолевичи,
ул. Торговая, 20
32. Освоение производства импортозамещающего оборудования (мотор-редукторов)
2018 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь, Новодворский с/с, 17а
33. Стандартизованные концевые изделия и запорная арматура для нержавеющих трубопроводов:
затворы дисковые и пневмоуправляемые
DN 32-100 мм
муфтовые соединения DN 15-100 мм
тройники DN 15-
100 мм
отводы DN 15-100 мм
переходы конические
2020 год
ОАО "ЕАЗ", Республика Армения,
Ереван,
пр-т Аршакуняц,
1-й тупик
ПЧУП "РУНАК", Республика Беларусь, Минск, ул. Гикало, 5
VIII. Станкоинструментальная промышленность
1. Токарное и расточное оборудование
34. Токарные станки с числовым программным управлением.
Токарно-фрезерные обрабатывающие центры.
Токарно-карусельные станки.
Горизонтально-расточные станки.
Координатно-расточные станки.
Токарные и фрезерные станки с числовым программным управлением с точностью обработки не ниже

25. Автомобиль тері өндірісін ұйымдастыру
2019 жыл
"Пинск жасанды тері зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Пинск, Брестская көшесі, 57
"Семей былғары зауыты" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Сәтпаев көшесі, 164
26. ПЭТ-түйіршіктегіш отандық шикізатын пайдалана отырып, жіптер өндіру
2018 жыл
"Тронитекс" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гродно, Горький көшесі, 91
27. Инновациялық жылытылған және жылытылмаған жұмыс және арнайы аяқ киімдер әзірлеу және сериялық өндіру
2018 жыл
"БелКредо" ААҚ, Беларусь Республикасы, Новогрудок, Советский көшесі, 39
"Семирамида" тігін фирмасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Алматы, Грибоедов көшесі, 103
"КазСПО-N" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Алматы, Венецианов көшесі, 6/3
"FirmKazCentre" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Алматы, Бұлқышев көшесі, 4е
VI. Автомобиль құрастыру
28. Блок-контейнерлік орындалған автомобиль гал толтыру компрессорлық станциялары.
Жоғары қысымды поршенді газды компрессор. Табиғи газды құрғатудың автоматтандырылған блогы. Газ аккуиуляторлары блогы. Газды есептеу торабы. Газ құрылғысын орналастыруға арналған арнайы контейнер
2017 жыл
"Новогрудок газ аппаратурасы зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Новогрудок, А. Мицкевич көшесі, 109
29. Тарту электр жетегі бар көп функционалды шассиді әзірлеу және сериялық өндіру
2017 жыл
"ДОРЭЛЕКТРО-МАШ" ЖШҚ, Беларусь Республикасы, Смолевичи, Торговая көшесі, 16
VII. Тағам және қайта өңдеу өнеркәсібіне арналған машина құрастыру
30. Ет шикізатын ұсақтаудың бірсатылық энергия үнемдеу инновациялық технологиясын пайдалана отырып шұжық тағамдары мен ет өнімдері бойынша автоматты желілерді әзірлеу және сериялық өндіруді меңгеру
2017 жыл
"Компо" машина құрастыру кәсіпорны" ЖШҚ, Беларусь Республикасы, Брест, Я. Купала көшесі, 108
31. Металл сүрлемдердің жаңа буынын құрастыру және сериялық өндірісін ұйымдастыру
2017 жыл
"Сельэнерго" ЖАҚ, Беларусь Республикасы, Смолевичи, Торговая көшесі, 20
32. Импортты алмастыратын жабдық (мотор-редукторлар) өндірісін меңгеру
2018 жыл
"Изолиткоммунпром" МК, Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а
33. Стандартталған шеткі бұйымдар және тот баспайтын құбыр желілеріне арналған ілмекті арматура:
дискілік және невмобасқарылатын ысырмалар DN 32-100 мм
муфталық байланыстар DN 15-100 мм
үштармақтар DN 15-100 мм
бұрмалар DN 15-100 мм
конустық ауысулар
2020 жыл
"ЕАЗ" ААҚ, Армения Республикасы, Ереван, Аршакуняц даңғылы, 1-ші тұйық
"РУНАК" ӨЖБК, Беларусь Республикасы, Минск, Гикало көшесі, 5
VIII. Станок-аспаптық өнеркәсіп
1. Токарьлық және жону жабдығы
34. Сандық бағдарламалық басқарылатын токарьлық станоктар.
Токарьлық-фрезерлік өңдеу орталықтары.
Токарьлық-айналдырғы станоктар.
Көлденең жону станоктары.
Координаттық жону станоктары.

класса А по ГОСТ 8-82
2020 год
ОАО "Барановичский завод автоматических линий",
Республика Беларусь,
Барановичи,
ул. Королика, 8
2. Фрезеровочное оборудование
35. Вертикально-фрезерные
5-координатные обрабатывающие центры.
Горизонтально-фрезерные станки с числовым программным управлением.
Портальные и мостовые фрезерные обрабатывающие центры
2020 год
ОАО "Барановичский завод автоматических линий",
Республика Беларусь,
Барановичи,
ул. Королика, 8
36. Вертикально-фрезерные станки с
числовым программным управлением
2020 год
ЗАО "Ерфрез",
Республика Армения, Котайкский марз,
пос. Аргел
ОАО "Барановичский завод автоматических линий",
Республика Беларусь,
Барановичи,
ул. Королика, 8
3. Шлифовальное и термическое оборудование
37. Оборудование для обработки оптики.
Координатно-шлифовальные станки. Печи камерные.
Печи шахтные.
Печи вакуумные
2020 год
ГНУ "Институт тепло-
и массообмена имени А.В. Лыкова Национальной академии наук Беларуси",
Республика Беларусь, Минск,
ул. П. Бровки, 15
4. Комплектующие к станкам
38. Поворотные столы для станков с числовым программным управлением
2020 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь,
Новодворский с/с, 17а
IX. Цветная металлургия
39. Бериллий
2020 год
АО "Ульбинский металлургический завод",
Республика Казахстан, Усть-Каменогорск,
пр-т Абая, 102
ТОО "KSP Steel",
Республика Казахстан, Усть-Каменогорск
ул. Космонавтов, 1
40. Редкоземельные металлы, в том числе:
легкие (церий, лантан, неодим, празеодим)
средние (прометий, самарий, европий, гадолиний, тербий, диспрозий, гольмий)
тяжелые (эрбий, тулий, иттербий, лютеций, иттрий)
2020 год
ТОО "Совместное предприятие "SARECO",
Республика Казахстан, Степногорск, промзона, 4
X. Черная металлургия
1. Стальные трубы нефтегазового сортамента
41. Трубы для добычи нефти и газа (обсадные, насосно-компрессорные, бурильные) с премиальными резьбами, в том числе на основе хромо-никелевых сплавов
2020 год
ТОО "KSP Steel",
Республика Казахстан, Усть-Каменогорск,
ул. Космонавтов, 1
2. Ферросплавы
42. Ферромарганец,
ферросиликомарганец
2019 год
АО "Транснациональ-ная компания "Казхром",
Республика Казахстан,
Актобе,
ул. М. Маметовой, 4а
ТОО "Таразский металлургический завод",
Республика Казахстан,
Алматы,
ул. Муканова, 241
АО "ТЭМК",
Республика Казахстан,
Темиртау,
ул. Привокзальная, 2
3. Метизы
43. Крепежные изделия
2019 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь, Новодворский с/с, 17а
4. Прокат с защитными покрытиями
44. Прокат с защитными покрытиями
2020 год
АО "АрселорМиттал",
Республика Казахстан, Темиртау,
пр-т Республики, 1
ТОО "Temir Metal",
Республика Казахстан,
Алматы,

МЕМСТ 8-82 бойынша А сыныбынан төмен емес өңдеу нақтылығымен сандық бағдарламалық басқарылатын токарьлық және фрезерлік станоктар
2020 жыл
"Барановичи автоматты желілер зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Барановичи, Королик көшесі, 8
2. Фрезерлеу жабдығы
35. Вертикальды-фрезерлік 5-координатты өңдеу орталықтары.
Сандық бағдарламалық басқарылатын көлденең-фрезерлік станоктар.
Порталдық және көпірлік фрезерлік өңдеу орталықтары
2020 жыл
"Барановичи автоматты желілер зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Барановичи, Королик көшесі, 8
36. Сандық бағдарламалық басқарылатын вертикальды-фрезерлік станоктар
2020 жыл
ЗАО "Ерфрез", Армения Республикасы, Котайкский марз, Аргел кенті
"Барановичи автоматты желілер зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Барановичи, Королик көшесі, 8
3. Тегістеу және қыздыру жабдығы
37. Оптиканы өңдеуге арналған жабдық.
Координатты-ажарлағыш станоктар. Камералы пештер.
Шахта пештері.
Ваккумды пештер
2020 жыл
"Беларусь Ұлттық ғылым академиясының А.В. Лыков атындағы жылу және масса алмасу институты" МҒМ, Беларусь Республикасы, Минск, П. Бровка көшесі, 15
4. Станоктардың жинақтауыштары
38. Сандық бағдарламалық басқарылатын станоктарға арналған бұрылатын үстелдер
2020 жыл
"Изолиткоммунпром" МК, Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а
IX. Түсті металлургия
39. Бериллий
2020 жыл
"Үлбі металлургия зауыты" АҚ,
Қазақстан Республикасы, Өскемен,
Абай даңғылы, 102
"KSP Steel" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Өскемен, Ғарышкерлер көшесі, 1
40. Сирекжерлік металдар, соның ішінде:
жеңіл (церий, лантан, неодим, празеодим)
орташа (прометий, самарий, европий, гадолиний, тербий, диспрозий, гольмий)
ауыр (эрбий, тулий, иттербий, лютеций, иттрий)
2020 жыл
"SARECO" бірлескен кәсіпорны" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Степногорск, Өнеркәсіп аймағы, 4
X. Қара металлургия
1. Мұнай-газ түржиыны болат құбырлары
41. Премиальды бұрандалы мұнай және газ өндіруге арналған құбырлар (қаптама, сорғы-компрессорлық, бұрғылау), соның ішінде хром-никельді қорытпалары негізінде
2020 жыл
"KSP Steel" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Өскемен, Ғарышкерлер көшесі, 1
2. Ферроқорытпалар
42. Ферромарганец,
ферросиликомарганец
2019 жыл
"Қазхром" Трансұлттық компаниясы" АҚ,
Қазақстан Республикасы,
Ақтөбе, М. Мәметова көшесі, 4а
"Тараз металлургия зауыты" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы, Мұқанов көшесі, 241
"ТЭМК" АҚ,
Қазақстан Республикасы,
Теміртау,
Привокзальная көшесі, 2
3. Металл бұйымдар
43. Бекіту бұйымдары
2019 жыл
"Изолиткоммунпром" МК, Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а
4. Қорғаныс жабындылары бар прокат
44. Қорғаныс жабындылары бар прокат
2020 жыл
"АрселорМиттал" АҚ,
Қазақстан Республикасы, Теміртау, Республика даңғылы, 1
"Temir Metal" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы,

ул. 20-я линия, 39
ТОО "Кастинг",
Республика Казахстан,
г. Алматы,
пр-т Райымбека, 348
ТОО "Евраз Каспиан Сталь",
Республика Казахстан,
Костанай,
ул. Промышленная, 41
XI. Энергетическое машиностроение, кабельная и электротехническая промышленность
1. Комплектные распределительные устройства элегазовые (КРУЭ) (класс напряжения до 750 кВ)
45. Комплектные распределительные устройства элегазовые (330 кВ и 500 кВ)
2017 год
ОАО "Ратон", Республика Беларусь, Гомель,
ул. Федюнинского, 19
2. Электротехническая промышленность, трансформаторы, автотрансформаторы, реакторы (класс напряжения до 750 кВ)
46. Комплектующие для трансформаторов.
Устройства регулирования под нагрузкой
2017 год
АООТ "Армэлектро-маш",
Республика Армения, Ереван,
ул. Манандян, 41
ООО "Трансэлектрик",
Республика Армения, Ереван,
ул. Манандян, 41
ОАО "Белоозерский энергомеханический завод",
Республика Беларусь, Белоозерск,
ул. Заводская, 1
ОАО "Минский электротехнический завод
им. В.И. Козлова",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Уральская, 4
АО "Кентауский трансформаторный завод", Республика Казахстан,
Кентау,
ул. И. Кожабаева, 2
ТОО "Электро-комплекс-1",
Республика Казахстан,
Алматы,
пр-т Рыскулова, 39
ТОО "Спецэлектра", Республика Казахстан,
Астана, ул. 92, 3
ТОО "ШСП Автоматпром",
Республика Казахстан,
Шымкент, ул. Капал батыра, 146
ТОО "Уральский трансформаторный завод",
Республика Казахстан,
Уральск,
ул. Есенжанова, 42/6
ТОО "ИНВОЛЬТ", Республика Казахстан,
Алматы,
ул. Бродского, 182
ТОО "Казэлектросеть- строй",
Республика Казахстан,
Алматы,
ул. Мынбаева, 43а
ТОО "Восход",
Республика Казахстан,
Сарань, промзона РТИ
3. Устройства для коммутации, управления и защиты электрических цепей (класс напряжения до 750 кВ)
47. Устройства для коммутации, управления и защиты электрических цепей (дугогасительные камеры для выключателей, низковольтные частотные преобразователи, выключатели 330 кВ,
500 кВ, 750 кВ)
2017 год
ОАО "Институт горной электротехники и автоматизации",
Республика Беларусь, Метявичское
шоссе, 5
ОАО "Белсельэлектро-сетьстрой",
Республика Беларусь, Минск, ул. Сухая, 3
РУП "Гродноэнерго", Республика Беларусь, Гродно,
пр-т Космонавтов, 64
ТОО "Усть-Камено-горский конденсаторный завод",
Республика Казахстан,
Усть-Каменогорск,
ул. Ж. Малдыбаева, 1
4. Оборудование автоматизированных систем управления, релейных защит и автоматики,
автоматизированных систем управления и связи
48. Системы релейной защиты и автоматики.
Автоматизированные системы управления технологическим процессом.
Средства связи
2017 год
ОАО "Белэлектро-монтажналадка",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Плеханова, 105а
ОАО "Энситех",
Республика Беларусь, Минск,
тракт Долгиновекий, 39
АО "Завод
им. С.М. Кирова", Республика Казахстан,
Петропавловск,
ул. Партизанская, 48
ТОО "Инфраэнерго", Республика Казахстан,
Талдыкорган,
ул. Медеу, 7

20-желі көшесі, 39
"Кастинг" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы, Райымбек даңғылы, 348
"Евраз Каспиан Сталь" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Қостанай,
Өнеркәсіптік көшесі, 41
XI. Энергетикалық машина жасау, кабельдік және электрлі техникалық өнеркәсіп
1. Элегазды жиынтықты тарату құрылғылары (ЭЖТҚ) (750 кВ дейінгі кернеу сыныбы)
45. Элегазды жиынтықты тарату құрылғылары (330 кВ және 500 кВ)
2017 жыл
"Ратон" ААҚ, Беларусь Республикасы, Гомель,
Федюнинский көшесі, 19
2. Электрлі техника өнеркәсібі, трансформаторлар, автотрансформаторлар, реакторлар (750 кВ дейінгі кернеу сыныбы)
46. Трансформаторларға арналған жинақтауыштар. Жүктемелі реттеу құрылғысы
2017 жыл
"Армэлектромаш" АТАҚ,
Армения Республикасы, Ереван,
Манандян көшесі, 41
"Трансэлектрик" ЖШҚ,
Армения Республикасы, Ереван,
Манандян көшесі, 41
"Белоозерск энергия-механикалық зауыты" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Белоозерск,
Заводская көшесі, 1
"В.И. Козлов атындағы Минск электр техникалық зауыты" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Уральский көшесі, 4
"Кентау трансформатор зауыты" АҚ, Қазақстан Республикасы,
Кентау,
И. Қожабаев көшесі, 2
"Электрлі-кешен-1" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы,
Рысқұлов даңғылы, 39
"Спецэлектра" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Астана, 92-көше, 3
"ШСП Автоматпром" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Шымкент, Қапал батыр көшесі, 146
"Орал трансформатор зауыты" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Орал,
Есенжанов көшесі, 42/6
"ИНВОЛЬТ" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Алматы,
Бродский көшесі, 182
"Қазэлектржеліқұрылыс" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы,
Мыңбаев көшесі, 43а
"Восход" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Сарань, РТИ өнеркәсіп аймағы
3. Коммутацияға, электр тізбектерін басқаруға және қорғауға арналған құрылғылар (750 кВ дейінгі кернеу сыныбы)
47. Коммутацияға, электр тізбектерін басқаруға және қорғауға арналған құрылғылар (ажыратқыштарға арналған доға сөндіргіш камералар, төмен вольтты жиілік түрлендіргіштер, 330 кВ,
500 кВ, 750 кВ ажыратқыштар)
2017 жыл
"Тау электр техникасы және автоматтандыру институты" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Метявичск тас жолы, 5
"Белсельэлектро-сетьстрой" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Минск, Сухой көшесі, 3
"Гродноэнерго" РБК, Беларусь Республикасы, Гродно,
Ғарышкерлер даңғылы, 64
"Өскемен конденсатор зауыты" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Өскемен,
Ж. Малдыбаев көшесі, 1
4. Басқарудың, релелік қорғаныс және автоматика автоматтандырылған жүйелерінің,
басқару және байланыс автоматтандырылған жүйелерінің жабдығы
48. Релелік қорғаныс және автоматика жүйелері.
Технологиялық процесті басқарудың автоматтандырылған жүйелері.
Байланыс құралдары
2017 жыл
"Белэлектромонтажналадка" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Плеханов көшесі, 105а
"Энситех" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Минск, Долгиновекий даңғыл жолы, 39
"С.М. Киров атындағы зауыт" АҚ, Қазақстан Республикасы,
Петропавл,
Партизанский көшесі, 48
"Инфраэнерго" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Талдықорған,
Медеу көшесі, 7

5. Кабельная промышленность
49. Развитие кабельной промышленности:
кабели силовые на напряжение 330 кВ и
500 кВ
кабели силовые и материалы для них на напряжение до 220 кВ
кабели силовые для морской прокладки
2018 год
ООО "Белкабель-оптик",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Селицкого, 21
СЗАО "Белтеле-кабель",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Селицкого, 21, к. 5
ООО ПО "Энерго-комплект",
Республика Беларусь, Витебск,
Московский пр., 94
50. Развитие кабельной промышленности:
шинопроводы магистральные, распределительные, осветительные
специализированные кабели для авиастроения, атомной и нефтегазовой отрасли
специальные кабели для систем электрического обогрева для химической, атомной и нефтегазовой промышленности
2018 год
ООО "Белкабель-оптик",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Селицкого, 21
СЗАО "Белтелекабель",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Селицкого, 21, к. 5
ООО ПО "Энерго-комплект",
Республика Беларусь, Витебск,
Московский пр., 94
ТОО "КАЗЭЛЕКТРО-МАШ",
Республика Казахстан,
Астана,
ул. Жиенкулова, 16
ТОО "Производственно-коммерческая фирма Континент Ко ЛТД",
Республика Казахстан,
Атырау, пр-т Азаттык, 99а
ТОО "ELTECH LTD",
Республика Казахстан,
Алматы
ул. Нурпеисова, 2а
ТОО "Центразия Текникал Экюпментс",
Республика Казахстан,
Атырау, мкр. Береке, 13
ТОО "Алматинский завод Промсвязь",
Республика Казахстан
Алматы, ул. Толе би, 293/1
ТОО "ЭГК",
Республика Казахстан,
Алматы, ул. Куприна, 1а/8
ТОО "Ак кабель",
Республика Казахстан,
Алматы, ул. Ауэзова, 3
ТОО "Optics Service",
Республика Казахстан,
Алматы,
ул. Волочаевская, 379
ТОО "EAST INDUSTRY COMPANY LTD",
Республика Казахстан,
Семипалатинск,
пр-т Рыскулова, 4б
6. Энергетическое машиностроение, газотурбинные установки
51. Промышленные аккумуляторные батареи типов GroE, Ogi, OPzS, литий-ионные батареи, суперконденсаторы.
2017 год
СООО "Эксайд Текнолоджиз", Республика Беларусь, Пинск,
ул. Калиновского, д. 9
ТОО "Кайнар АКБ", Республика Казахстан,
Талдыкорган,
ул. Индустриальная, 1
XII. Медицинская промышленность
52. Приборы, установки, системы дозиметрические
2020 год
НПУ "АТОМ-ТЕХ",
Республика Беларусь, Минск, ул. Гикало, 5
53. Наборы, инструменты, устройства гинекологические, акушерские, урологические.
Аппаратура и устройства для анестезии
2020 год
ООО "Ассомедина",
Республика Беларусь, Минск,
ул. Аэродромная, 125
XIII. Тяжелое машиностроение
1. Оборудование для горнодобывающих и обогатительных комплексов
54. Высокопроизводитель-ный проходческо-добычной комплекс для добычи калийных руд.
Высокопроизводительный проходческий комплекс для проведения выработок с анкерным креплением
2019 год
ОАО "ЛМЗ Универсал", Республика Беларусь, Солигорск,
ул. Заводская, 4

5. Кабель өнеркәсібі
49. Кабель өнеркәсібін дамыту:
330 кВ және 500 кВ кернеулі күштік кабельдер
күштік кабельдер және оларға арналған 220 кВ дейінгі кернеулік материалдар
теңіз төсемелеріне арналған күштік кабельдер
2018 жыл
"Белкабельоптик" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Селицкий көшесі, 21
"Белтеле-кабель" БЖАҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Селицкий көшесі, 21, к. 5
"Энерго-комплект" ААҚ ӨБ,
Беларусь Республикасы, Витебск,
Мәскеу даңғылы, 94
50. Кабель өнеркәсібін дамыту:
магистралдық, бөлгіш, жарықтандырғыш шинасымдар
авиақұрылысқа, атом және мұнай-газ саласына арналған мамандандырылған кабельдер
химиялық, атом және мұнай-газ өнеркәсібіне арналған электрлік жылыту жүйесіне арналған арнайы кабельдер
2018 жыл
"Белкабельоптик" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Селицкий көшесі, 21
"Белтеле-кабель" БЖАҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Селицкий көшесі, 21, к. 5
"Энерго-комплект" ААҚ ӨБ, Беларусь Республикасы, Витебск,
Мәскеу даңғылы, 94
"КАЗЭЛЕКТРО-МАШ" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Астана,
Жиенқұлов көшесі, 16
"Континент Ко ЛТД өндірістік-коммерциялық фирмасы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Атырау, Азаттық даңғылы, 99а
"ELTECH LTD" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы
Нұрпейісов көшесі, 2а
"Центразия Текникал Экюпментс" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Атырау, Береке ш/а, 13
"Промсвязь" Алматы зауыты" ЖШС,
Қазақстан Республикасы
Алматы, Төле би көшесі, 293/1
"ЭГК" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы, Куприн көшесі, 1а/8
"Ақ кабель" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы, Әуезов көшесі, 3
"Optics Service" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Алматы,
Волочаевский көшесі, 379
"EAST INDUSTRY COMPANY LTD" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Семей, Рысқұлов даңғылы, 4б
6. Энергетикалық машина жасау, газотурбиналық қондырғылар
51. GroE, Ogi, OPzS типті өнеркәсіптік аккумулятор батареялары, литий-ионды батареялар, суперконденсаторлар
2017 жыл
"Эксайд Текнолоджиз" ЖШБҚ, Беларусь Республикасы, Пинск,
Калиновский көшесі, 9
"Қайнар АКБ" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Талдықорған,
Индустриалды көшесі, 1
XII. Медициналық өнеркәсіп
52. Аспаптар, қондырғылар, дозиметриялық жүйелер
2020 жыл
"АТОМ-ТЕХ" ҒӨБК,
Беларусь Республикасы, Минск, Гикало көшесі, 5
53. Гинекологиялық, акушерлік, урологиялық жиынтықтар, құрал-саймандар, құрылғылар.
Анестезияға арналған аппаратура және құрылғылар
2020 жыл
"Ассомедина" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Минск,
Аэродром көшесі, 125
XIII. Ауыр машина жасау
1. Тау-кен қазу және байыту кешендеріне арналған жабдық
54. Калий кенін өндіруге арналған өнімділігі жоғары ұңғыма-қазба кешені.
Анкерлі бекіткіші бар қазбаны жүргізуге арналған өнімділігі жоғары ұңғыма кешені
2019 жыл
"ЛМЗ Универсал" ААҚ, Беларусь Республикасы, Солигорск,
Заводская көшесі, 4

55. Конвейеры ленточные. Дробилки (конусные, щековые, валковые, молотковые).
Мельницы (рудоразмольные и шаровые)
2017 год
ЗАО "Солигорский завод технологического оборудования",
Республика Беларусь, Солигорск, 16
ОАО "ЛМЗ Универсал",
Республика Беларусь, Солигорск,
ул. Заводская, 4
2. Комплектующие для оборудования для горнодобывающих обогатительных комплексов
56. Система электрогидравлического управления механизированными крепями.
Система управления проходческими и очистными комбайнами.
Система управления конвейерным транспортом.
Взрывозащищенные преобразователи частоты
2018 год
ООО "Институт горной электротехники и автоматизации",
Республика Беларусь, Метявичское шоссе, 5
ТОО "KazInTeh-IRC", Республика Казахстан,
Астана,
ул. Орлыкол, 10
ТОО "АСЭП",
Республика Казахстан,
Караганда,
ул. Памирская, 48
XIV. Подъемно-транспортное оборудование
57. Лифты малые грузовые (грузоподъемностью
до 500 кг).
Привод дверей (лифтовое оборудование)
2017 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь, Новодворский с/с, 17а
58. Конвейерные ролики
2017 год
ЗАО "Солигорский завод технологического оборудования",
Республика Беларусь, Солигорск, 16
XV. Сельскохозяйственное и лесное машиностроение
59. Освоение производства прицепных сельскохозяйственных машин (сеялок прямого и мульчированного посева, опрыскивателей, дисковых борон)
2018 год
ОАО "Мекосан",
Республика Беларусь, Иваново,
ул. Карла Маркса, 104
ТОО "Комбайновый завод "Вектор",
Республика Казахстан,
Кокшетау, Северная промзона, 11
XVI. Лесопромышленный комплекс
60. Мебель
2019 год
СП ООО "Диприз",
Республика Беларусь,
Малаховецкий с/с, 31
ИП ЗАО "Белс",
Республика Беларусь, 25-й км, 4
ОАО "Коссовское МПО",
Республика Беларусь, Коссово,
ул. 3-го февраля, 7
ООО "Анрекс",
Республика Беларусь, Брест,
ул. Катин Бор, 119
ООО "БРВ-Брест",
Республика Беларусь, Брест,
ул. Катин Бор, 119
ЧУПТП "Явид",
Республика Беларусь, Барановичи,
ул. Вильчковского, 182в
ЧУПП "Мебельная фабрика "Лагуна", Республика Беларусь, Барановичи,
ул. Волоховская, 26
ТОО "DD21",
Республика Казахстан,
Астана, ул. Манаса, 13
ТОО "Вершина К2", Республика Казахстан,
Караганда,
ул. Победы, 61
ТОО ПКФ "Торнадо PLUS",
Республика Казахстан, Алматы,
ул. Каскеленская, 50
ТОО фирма "Азимут", Республика Казахстан, Павлодар,
ул. Ломова, 183/1
ТОО "БЭСТ-Астана-НС",
Республика Казахстан, Астана,
мкр. "Целинный", 2/1
ТОО "Эксперимен-тальный завод № 1", Республика Казахстан, Караганда,
ул. Ленина, 69
XVII. Производство строительно-дорожной, коммунальной и наземной аэродромной техники
61. Автомобильные краны грузоподъемностью
50 – 100 т
2017 год
ГП "Изолиткоммун-пром",
Республика Беларусь, Новодворский с/с, 17а

55. Таспалы конвейерлер. Уатқыштар (конустық, жақты, білікшелі, балғалы).
Диірмендер (кен тартқыш және шарлы)
2017 жыл
"Солигорск технологиялық жабдық зауыты" ЖАҚ,
Беларусь Республикасы, Солигорск, 16
"ЛМЗ Универсал" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Солигорск,
Заводская көшесі, 4
2. Тау-кен қазу байыту кешендері жабдықтарына арналған жинақтауыштар
56. Механикалық бекіткіштерді электргидравликалық басқару жүйесі.
Қазба және тазарту комбайндарын басқару жүйесі.
Конвейерлі көлікті басқару жүйесі.
Жарылыстан қорғалған жиілікті түрлендіргіштер
2018 жыл
"Тау-кен электроникасы және автоматизация институты" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Метявичский тас жолы, 5
"KazInTeh-IRC" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Астана,
Орлыкөл көшесі, 10
"АСЭП" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Қарағанды,
Памирский көшесі, 48
XIV. Көтеру-тасымалдау жабдығы
57. Шағын жүк лифттері (жүк көтергіштігі 500 кг дейін).
Есік жетектері (лифт жабдығы)
2017 жыл
"Изолиткоммунпром" МК,
Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а
58. Конвейерлік роликтер
2017 жыл
"Солигорск технологиялық жабдық зауыты" ЖАҚ,
Беларусь Республикасы, Солигорск, 16
XV. Ауыл шаруашылығы және орман машинасын жасау
59. Тіркемелі ауыл шаруашылығы машиналары өндірісін игеру (тікелей және жабындап егу тұқым сепкіштері, бүріккіштер, дискілі тырмалар)
2018 жыл
"Мекосан" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Иваново,
Карл Маркс көшесі, 104
"Вектор" комбайн зауыты" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Көкшетау, Солтүстік өнеркәсіп аймағы, 11
XVIОрман өнеркәсібі кешені
60. Жиһаз
2019 жыл
"Диприз" ЖШҚ БК,
Беларусь Республикасы,
Малаховецкий а/к, 31
"Белс" ЖАҚ ЖК,
Беларусь Республикасы, 25-ші шақырым, 4
"Коссово МПО" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Коссово,
3-ақпан көшесі, 7
"Анрекс" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Брест,
Катин Бор көшесі, 119
"БРВ-Брест" ЖШҚ,
Беларусь Республикасы, Брест,
Катин Бор көшесі, 119
"Явид" ЖБӨСК,
Беларусь Республикасы, Барановичи,
Вильчковский көшесі, 182в
"Лагуна" жиһаз фабрикасы" ЖБСК, Беларусь Республикасы, Барановичи,
Волоховский көшесі, 26
"DD21" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Астана, Манас көшесі, 13
"Вершина К2" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Қарағанды,
Жеңіс көшесі, 61
"Торнадо PLUS" ЖШС ӨКФ,
Қазақстан Республикасы, Алматы,
Қаскелең көшесі, 50
"Азимут" фирмасы ЖШС, Қазақстан Республикасы, Павлодар,
Ломов көшесі, 183/1
"БЭСТ-Астана-НС" ЖШС,
Қазақстан Республикасы, Астана,
"Целинный" ш/а, 2/1
"№ 1 эксперименттік зауыты" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Қарағанды, Ленин көшесі, 69
XVII. Жол-құрылыс, коммуналдық және жерүсті аэродромдық техника өндірісі
61. Жүк көтергіштігі 50 – 100 т автомобиль крандары
2017 жыл
"Изолиткоммунпром" МК, Беларусь Республикасы, Новодворский а/к, 17а

62. Разработка и освоение промышленного производства многофункционального экскаватора-погрузчика на колесном шасси
2017 год
ОАО "Пинский завод средств малой механизации",
Республика Беларусь, Пинск,
ул. Козубовского, 3
ТОО "Спецтех-ПВ", Республика Казахстан,
Павлодар,
ул. Академика
Сатпаева, 65
ТОО "Казахстанская Агро Инновационная Корпорация",
Республика Казахстан,
Кокшетау, ул. Абая, 112
ТОО "Павлодарский завод "ТЕМIРМАШ",
Республика Казахстан,
Павлодар,
Центральная про-мышленная зона, 573

62. Доңғалақты шассилі өнеркәсіптік көпфункционалды экскаватор-тиегішті әзірлеу және игеру
2017 жыл
"Пинск шағын механизация құралдары зауыты" ААҚ,
Беларусь Республикасы, Пинск,
Козубовский көшесі, 3
"Спецтех-ПВ" ЖШС, Қазақстан Республикасы,
Павлодар, Академик
Сәтпаев көшесі, 65
"Қазақстан Агро Инновациялық Корпорациясы" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Көкшетау, Абай көшесі, 112
"ТЕМIРМАШ" Павлодар зауыты" ЖШС,
Қазақстан Республикасы,
Павлодар, Орталық өнеркәсіптік аймақ, 573