О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 года № 143
В соответствии с пунктом 6 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 августа 2018 г. № 143
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В Решении Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 263 "О порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары":
а) в преамбуле слова "статьей 180 Таможенного кодекса таможенного союза" заменить словами "статьей 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
б) в Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары, утвержденной указанным Решением:
в пункте 1 слова "статьей 180 Таможенного кодекса таможенного союза" заменить словами "статьей 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
подпункт 2 пункта 6 признать утратившим силу;
в подпункте 121 пункта 12:
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"помещаемых под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) и предназначенных для ремонта, технического обслуживания или эксплуатации ввезенных в качестве транспортных средств международной перевозки воздушных судов, водных судов, железнодорожных транспортных средств (железнодорожных подвижных составов, единиц железнодорожного подвижного состава), в случае если временное нахождение и использование на таможенной территории Евразийского экономического союза таких запасных частей и оборудования допускаются без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов и не требуется подтверждение соблюдения мер нетарифного регулирования и мер технического регулирования;
помещенных под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), предназначенных для ремонта, технического обслуживания или эксплуатации ввезенных в качестве транспортных средств международной перевозки воздушных судов, водных судов, железнодорожных транспортных средств (железнодорожных подвижных составов, единиц железнодорожного подвижного состава) и помещаемых под таможенную процедуру реэкспорта в целях завершения действия таможенной процедуры временного ввоза (допуска), в случае если временное нахождение и использование таких запасных частей и оборудования на таможенной территории Евразийского экономического союза допускались без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов и не требовалось подтверждение соблюдения мер нетарифного регулирования и мер технического регулирования;";

Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 143 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 6-тармағына және Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 143 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының "Көліктік (тасымалдаушы), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы" 2010 жылғы 20 мамырдағы № 263 шешіміне:
а) кіріспесіндегі "Кеден одағының Кеден кодексінің 180-бабына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) аталған Шешіммен бекітілген Көліктік (тасымалдаушы), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықта:
1-тармақтағы "Кеден одағының Кеден кодексінің 180-бабына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың 2-тармақшасының күші жойылды деп танылсын;
12-тармақтың 12 1 тармақшасында:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"егер осындай басалқы бөлшектер мен жабдықтардың Еуразиялық экономикалық одақтың аумағында болуына және пайдаланылуына арналған кедендік әкелу баждары, салықтар төленбестен рұқсат етілетін болса және тарифтік емес реттеу шаралары мен техникалық реттеу шараларының сақталуын растау талап етілмейтін болса, уақытша әкелудің (рұқсат етудің) кедендік рәсіміне орналастырылатын және халықаралық тасымалдаудың көліктік құралы ретінде әкелінген әуе кемелерін, су кемелерін, темір жол көліктік құралдарын (темір жол жылжымалы құрамдары, темір жол жылжымалы құрамының бірліктері) жөндеуге, техникалық қызмет көрсетуге немесе пайдалануға арналған;
егер осындай басалқы бөлшектер мен жабдықтардың Еуразиялық экономикалық одақтың аумағында болуына және пайдаланылуына арналған кедендік әкелу баждары, салықтар төленбестен рұқсат етілетін болса және тарифтік емес реттеу шаралары мен техникалық реттеу шараларының сақталуын растау талап етілмейтін болса, уақытша әкелудің (рұқсат етудің) кедендік рәсімімен орналастырылған және халықаралық тасымалдаудың көліктік құралы ретінде әкелінген әуе кемелерін, су кемелерін, темір жол көліктік құралдарын (темір жол жылжымалы құрамдары, темір жол жылжымалы құрамының бірліктері) жөндеуге, техникалық қызмет көрсетуге немесе пайдалануға арналған және уақытша әкелудің (рұқсат етудің) кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау мақсатында кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылатын;

в абзацах четвертом и пятом слова "главой 48" заменить словами "главой 38";
приложения № 1 и 2 исключить.
2. Подпункты "в" и "г" пункта 2 изменений, вносимых в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии (приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 апреля 2015 г. № 38 "О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии"), исключить.

төртінші және бесінші абзацтардағы "48-тарауында" деген сөздер "38-тарауында" деген сөздермен ауыстырылсын;
№ 1 және 2-қосымшалар алып тасталсын.
2. Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешіміне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағының "в" және "г" тармақшалары (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 38 шешіміне қосымша) алып тасталсын.