О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 года № 218
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 028/2012) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 028/2012) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 218 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 028/2012) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
Зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 028/2012) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

2. Пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 октября 2012 г. № 179 "О порядке введения в действие технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012)" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 25 декабря 2018 г. № 218
ПЕРЕЧЕНЬ

2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 028/2012) қолданысқа ендіру тәртібі туралы" 2012 жылғы 2 қазандағы № 179 шешімінің 1-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 218 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
статья 1 и пункт 4 статьи 4
ГОСТ 21982-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Аммониты водоустойчивые предохранительные. Технические условия"
2
ГОСТ 21983-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Углениты. Технические условия"
3
ГОСТ 21984-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Аммонит № 6ЖВ и аммонал водоустойчивые. Технические условия"
4
ГОСТ 21985-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Аммонал скальный № 1. Технические условия"
5
ГОСТ 21986-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Детонит марки М. Технические условия"
6
ГОСТ 21987-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Гранулиты. Технические условия"
7
ГОСТ 21988-76 "Вещества взрывчатые промышленные. Граммониты. Технические условия"
8
ГОСТ 25857-83 "Гранулотол. Технические условия"
9
статья 1 и статья 6
ГОСТ 4117-78 "Тротил для промышленных взрывчатых веществ. Технические условия"
10
ГОСТ 6254-85 "Капсюли-детонаторы для взрывных работ. Технические условия"
11
ГОСТ 9089-75 "Электродетонаторы мгновенного действия. Технические условия"
12
ГОСТ 12696-77 "Вещества взрывчатые промышленные. Алюмотол. Технические условия"
13
СТ РК 2823-2016 "Вещества взрывчатые промышленные. Порэмит-1. Технические условия"
14
СТ РК 2558-2014 "Вещества взрывчатые промышленные. Патроны из аммонита № 6 ЖВ и аммонала в полиэтиленовой оболочке. Технические условия"
15
СТ РК 2609-2015 "Вещества взрывчатые промышленные граммониты марок Т-5, Т-10,
Т-15. Технические условия"
16
СТ РК 2544-2014 "Неэлектрические системы инициирования. Устройства инициирующие
с замедлением. Технические условия"
17
ГОСТ Р 52035-2003 "Вещества взрывчатые промышленные. Детонит марки М. Технические условия"
18
ГОСТ Р 52036-2003 "Вещества взрывчатые промышленные. Угленит марки Э-6. Технические условия"
19

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 028/2012) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
№ р/с
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескерту
1 2 3 4
1
1-бап және 4-баптың 4-тармағы
МЕМСТ 21982-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Суға төзімді сақтандырғыш аммониттер. Техникалық талаптар"
2
МЕМСТ 21983-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Углениттер. Техникалық талаптар"
3
МЕМСТ 21984-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. № 6ЖВ аммониті және суға төзімді. Техникалық талаптар"
4
МЕМСТ 21985-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Жартасты аммонал № 1. Техникалық талаптар"
5
МЕМСТ 21986-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. М маркалы детонит. Техникалық талаптар"
6
МЕМСТ 21987-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Гранулиттер. Техникалық талаптар"
7
МЕМСТ 21988-76 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Граммониттер. Техникалық талаптар"
8
МЕМСТ 25857-83 "Гранулотол. Техникалық талаптар"
9
1-бап және 6-бап
МЕМСТ 4117-78 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттарға арналған тротил. Техникалық талаптар"
10
МЕМСТ 6254-85 "Жарылыс жұмыстарына арналған капсюль-детонаторлар. Техникалық талаптар"
11
МЕМСТ 9089-75 "Жылдам іске қосылатын электродетонаторлар. Техникалық талаптар"
12
МЕМСТ 12696-77 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Алюмотол. Техникалық талаптар"
13
ҚР СТ 2823-2016 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Порэмит-1. Техникалық талаптар"
14
ҚР СТ 2558-2014 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. № 6 ЖВ аммониттен және полиэтилен қабықшадағы аммоналдан жасалған патрондар. Техникалық талаптар"
15
ҚР СТ 2609-2015 "Т-5, Т-10, Т-15 маркалы граммониттің Өнеркәсіптік жарылғыш заттары. Техникалық талаптар"
16
ҚР СТ 2544-2014 "Электрлік емес қоздыру жүйелері. Қоздыруды баяулататын құрылғы. Техникалық талаптар"
17
МЕМСТ Р 52035-2003 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. М маркалы детонит. Техникалық талаптар"
18
МЕМСТ Р 52036-2003 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Э-6 маркалы угленит. Техникалық талаптар"
19

ГОСТ Р 55777-2013 "Заряды кумулятивные. Технические условия"
20
статья 2
ГОСТ 26184-84 "Вещества взрывчатые промышленные. Термины и определения"
21
пункт 4
статьи 4
и подпункт 2.7 пункта 2
статьи 5
ГОСТ 21806-76 "Электродетонаторы предохранительные короткозамедленного действия. Технические условия"
22
пункт 4 статьи 4
и пункты 4, 6
и 7 статьи 5
ГОСТ 14839.20-77 "Вещества взрывчатые промышленные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
23

МЕМСТ Р 55777-2013 "Кумулятивтік зарядтар. Техникалық талаптар"
20
2-бап
МЕМСТ 26184-84 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Терминдер мен анықтамалар"
21
4-баптың 4-тармағы және 5-баптың 2-тармағының
2.7-тармақшасы
МЕМСТ 21806-76 "Қысқа бәсеңдетіп іске қосылатын сақтандырғыш электродетонаторлар. Техникалық талаптар"
22
4-баптың 4-тармағы және 5-баптың 4, 6 және 7-тармақтары
МЕМСТ 14839.20-77 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
23

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе" (ТР ТС 028/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
приложение 4
ГОСТ 4545-88 "Вещества взрывчатые бризантные. Методы определения характеристик чувствительности к удару"
2
ГОСТ 4546-81 "Вещества взрывчатые. Методы определения фугасности"
3
ГОСТ 5984-99 "Вещества взрывчатые. Методы определения бризантности"
4
ГОСТ 7102-80 "Пороха пироксилиновые и лаковые. Методы определения массовой доли графита"
5
ГОСТ 7140-98 "Вещества взрывчатые промышленные. Методы испытаний
в метановоздушной и пылевоздушной смесях"
6
ГОСТ 8061-72 "Пороха дымные. Методы определения содержания калиевой селитры"
7
ГОСТ 8062-72 "Пороха дымные. Метод определения содержания серы"
8
ГОСТ 8063-72 "Пороха дымные. Метод определения содержания влаги"
9
ГОСТ 8064-72 "Пороха дымные. Метод определения фракционного состава"
10
ГОСТ 8065-72 "Пороха дымные. Метод определения гигроскопичности"
11
ГОСТ 8067-72 "Пороха дымные. Метод определения количества пороховой пыли"
12
ГОСТ 11131-65 "Взрывчатые вещества. Метод определения способности к передаче детонации на расстояние"
13
ГОСТ 14839.0-91 "Вещества взрывчатые промышленные. Приемка и отбор проб"
14
ГОСТ 14839.1-69 "Вещества взрывчатые промышленные. Методы определения массовой доли тротила, минерального масла
и нитроэфиров"
15
ГОСТ 14839.2-69 "Вещества взрывчатые промышленные. Метод определения содержания нитроэфиров"
16
ГОСТ 14839.3-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения массовой доли аммиачной селитры"
17
ГОСТ 14839.4-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения содержания хлористых солей"
18
ГОСТ 14839.5-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения содержания парафина в динафталите"
19
ГОСТ 14839.6-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения содержания натриевой соли карбоксиметилцеллюлозы"
20
ГОСТ 14839.7-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения содержания азотнокислого натрия (калия)"
21
ГОСТ 14839.8-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения содержания азотнокислого кальция"
22

Зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жарылғыш заттардың және олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 028/2012) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
№ р/с
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескерту
1 2 3 4
1
4-қосымша
МЕМСТ 4545-88 "Бризантты жарылғыш заттар. Соққыға сезімталдық сипаттамаларын анықтау әдістері"
2
МЕМСТ 4546-81 "Жарылғыш заттар. Фугастылықты анықтау әдістері"
3
МЕМСТ 5984-99 "Жарылғыш заттар. Бризанттылықты анықтау әдістері"
4
МЕМСТ 7102-80 "Пироксилинді және лакты оқ-дәрі. Графиттік үлес салмағын анықтау әдістері"
5
МЕМСТ 7140-98 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Метанды ауа және тозаңды ауа қоспаларында сынау әдістері"
6
МЕМСТ 8061-72 "Түтінді оқ-дәрі. Құрамындағы калий селитраны анықтау әдістері"
7
МЕМСТ 8062-72 "Түтінді оқ-дәрі. Құрамындағы күкіртті анықтау әдісі"
8
МЕМСТ 8063-72 "Түтінді оқ-дәрі. Құрамындағы ылғалды анықтау әдісі"
9
МЕМСТ 8064-72 "Түтінді оқ-дәрі. Фракциялық құрамды анықтау әдісі"
10
МЕМСТ 8065-72 "Түтінді оқ-дәрі. Ылғал тартқыштығын анықтау әдісі"
11
МЕМСТ 8067-72 "Түтінді оқ-дәрі. Дәрілік тозаң мөлшерін анықтау әдісі"
12
МЕМСТ 11131-65 "Жарылғыш заттар. Детонацияны қашықтықта беруге қабілетін анықтау әдісі"
13
МЕМСТ 14839.0-91 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Қабылдау және сынамаларды іріктеу"
14
МЕМСТ 14839.1-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Тротилдің, минералды майдың және нитроэфирлердің үлес салмағын анықтау әдістері"
15
МЕМСТ 14839.2-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы нитроэфирлерді анықтау әдісі"
16
МЕМСТ 14839.3-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Амииак селитрасының үлес салмағын анықтау әдісі"
17
МЕМСТ 14839.4-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы хлорлы тұзды анықтау әдісі"
18
МЕМСТ 14839.5-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы динафталиттегі парафинді анықтау әдісі"
19
МЕМСТ 14839.6-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы карбоксиметилцеллюлоздың натрий тұзын анықтау әдісі"
20
МЕМСТ 14839.7-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы азонқышқылды натрийді (калийді) анықтау әдісі"
21
МЕМСТ 14839.8-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Азотқышқылды кальцийді анықтау әдісі"
22

ГОСТ 14839.9-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения содержания нитроаминов (гексогена)"
23
ГОСТ 14839.10-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Методы определения массовой доли алюминия"
24
ГОСТ 14839.11-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Методы определения содержания нерастворимых веществ
и коллодионного хлопка"
25
ГОСТ 14839.12-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Методы определения содержания влаги"
26
ГОСТ 14839.13-2013 "Вещества взрывчатые промышленные. Методы определения водоустойчивости"
27
ГОСТ 14839.14-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения массы взрывчатого вещества, массы бумаги и влагоизолирующей смеси, приходящихся на 100 г взрывчатого вещества"
28
ГОСТ 14839.15-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения способности к передаче детонации на расстояние"
29
ГОСТ 14839.16-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Методы контроля диаметра патрона"
30
ГОСТ 14839.17-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Метод определения гранулометрического состава"
31
ГОСТ 14839.18-2013 "Вещества взрывчатые промышленные. Методы определения плотности"
32
ГОСТ 14839.19-69 "Взрывчатые вещества промышленные. Методы определения полноты детонации"
33
ГОСТ 30037-93 "Вещества взрывчатые. Общие требования к проведению химических и физико-химических анализов"
34
ГОСТ 32411-2013 "Вещества взрывчатые промышленные. Методы определения электрической емкости, плотности и водоустойчивости эмульсий"
35
ГОСТ 4117-78 "Тротил для промышленных взрывчатых веществ. Технические условия"
36
СТ РК ГОСТ Р 22.2.07-2010 "Вещества взрывчатые инициирующие. Метод определения температуры вспышки"
37
СТ РК ГОСТ Р 50835-2010 "Вещества взрывчатые бризантные. Методы определения характеристик чувствительности к трению при ударном сдвиге"
38

МЕМСТ 14839.9-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы нитроаминдерді (гексогенді) анықтау әдісі"
23
МЕМСТ 14839.10-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Алюминийдің үлес салмағын анықтау әдістері"
24
МЕМСТ 14839.11-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы ерімейтін заттар мен коллодионды мақтаны анықтау әдістері"
25
МЕМСТ 14839.12-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Құрамындағы ылғалды анықтау әдістері"
26
МЕМСТ 14839.13-2013 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Суға төзімділігін анықтау әдістері"
27
МЕМСТ 14839.14-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Жарылғыш заттың салмағын, 100 г жарылғыш заттағы қағаз бен ылғалды оқшаулайтын қоспаның салмағын анықтау әдісі"
28
МЕМСТ 14839.15-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Детонацияны қашықтықта беруге қабілетін анықтау әдісі"
29
МЕМСТ 14839.16-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Патронның диаметрін бақылау әдістері"
30
МЕМСТ 14839.17-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Түйірөлшемдік құрамды анықтау әдісі"
31
МЕМСТ 14839.18-2013 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Тығыздықты анықтау әдістері"
32
МЕМСТ 14839.19-69 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Детонацияның толықтығын аынқтау әдісі"
33
МЕМСТ 30037-93 "Жарылғыш заттар. Химиялық және физикалық-химиялық талдаулар жүргізуге қойылатын жалпы талаптар"
34
МЕМСТ 32411-2013 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Эмульсияның электрлік сыйымдылығын, тығыздығын және суға төзімділігін анықтау әдістері"
35
МЕМСТ 4117-78 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттарға арналған тротил. Техникалық талаптар"
36
СТ РК МЕМСТ Р 22.2.07-2010 "Өздігінен іске қосылатын жарылғыш заттар. Тұтану температурасын анықтау әдісі"
37
СТ РК МЕМСТ Р 50835-2010 "Бризантты жарылғыш заттар. Соққымен қозғалу кезінде үйкеліске сезімталдығының сипаттамаларын анықтау әдістері"
38

ГОСТ Р 50835-95 "Вещества взрывчатые бризантные. Методы определения характеристик чувствительности к трению при ударном сдвиге"
39
ГОСТ Р 50843-95 "Вещества взрывчатые промышленные. Приемка и отбор проб"
применяется до 01.08.2021

МЕМСТ Р 50835-95 "Бризантты жарылғыш заттар. Соққымен қозғалу кезінде үйкеліске сезімталдығының сипаттамаларын анықтау әдістері"
39
МЕМСТ Р 50843-95 "Өнеркәсіптік жарылғыш заттар. Қабылдау және сынамаларды іріктеу"
01.08.2021 жылға дейін қолданылады