О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 года № 37
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
2. Установить, что срок выполнения процедуры присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов" не превышает 9 месяцев с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской
экономической комиссии
от 19 марта 2019 г. № 37
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
I. Общие положения

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 37 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу рәсімін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 37 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г.№ 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 186 "О форме реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 187 "Об общем реестре уполномоченных экономических операторов государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 июля 2018 г. № 111 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил под состоянием информационного объекта общего процесса понимается свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысаны туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 186 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторларының ортақ тізілімі туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 187 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 17 шілдедегі № 111 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесс (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Жалпы процеске қатысушылар осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін ақпараттық объектіні оның тіршілік циклінің белгілі бір сатысында сипаттайтын, жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі деп түсініледі.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса:
"Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.12, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются реализация механизмов формирования и ведения общего реестра уполномоченных экономических операторов и представление сведений из него уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены), юридическим и физическим лицам, индивидуальным предпринимателям, использующим в своей деятельности сведения из указанного общего реестра.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить представление в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) уполномоченными органами государств-членов, осуществляющими ведение реестров уполномоченных экономических операторов государств-членов (далее соответственно – уполномоченные органы, реестр государства-члена), сведений, необходимых для формирования общего реестра уполномоченных экономических операторов (в том числе сведений о включении юридических лиц в реестры государств-членов, об исключении их из реестров государств-членов, о приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве уполномоченного экономического оператора и об изменении сведений о юридических лицах в реестрах государств-членов);
б) обеспечить автоматическое формирование общего реестра уполномоченных экономических операторов на основе поступивших в Комиссию сведений с использованием средств интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система);
в) обеспечить представление сведений (в том числе сведений о внесенных в общий реестр изменениях) из общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченным органам государств-членов по запросу их информационных систем с использованием средств интегрированной системы;
г) обеспечить опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза и предоставление доступа к сведениям из общего реестра заинтересованным лицам.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы:
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.CC.12, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу механизмдерін іске асыру және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге (бұдан әрі – мүше мемлекеттер), өз қызметінде көрсетілген жалпы тізілімнен алынған мәліметтерді пайдаланатын заңды және жеке тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге одан мәліметтер беру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін қажетті мәліметтерді (соның ішінде заңды тұлғаларды мүше мемлекеттердің тізіліміне қосу туралы, оларды мүше мемлекеттердің тізілімінен алып тастау туралы, уәкілетті экономикалық оператор ретіндегі қызметті тоқтата тұру (қайта бастау) туралы және мүше мемлекеттердің тізілімдеріндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгергені туралы мәліметтерді) мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімдерін жүргізуді жүзеге асыратын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттің тізілімі) Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) ұсынуын қамтамасыз ету;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарын пайдалана отырып, Комиссияға келіп түскен мәліметтер негізінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін автоматты түрде қалыптастыруды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінің сұратуы бойынша интеграцияланған жүйе құралдарын пайдалана отырып, оларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер (соның ішінде жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер) беруді қамтамасыз ету;
г) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды және мүдделі тұлғаларға жалпы тізілім мәліметтеріне қолжетімділік беруді қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса.
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за обеспечение формирования, ведения и использования общего реестра уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение реестра государства-члена
и представление его в Комиссию для формирования общего реестра уполномоченных экономических операторов, а также на использование сведений из указанного общего реестра при совершении таможенных операций
и осуществлении таможенного контроля
P.CC.12.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
процедуры формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов;
процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов;
процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
11. При исполнении процедур общего процесса осуществляется информационное взаимодействие между участниками общего процесса.
В рамках выполнения процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра уполномоченных экономических операторов на основании сведений об уполномоченных экономических операторах из реестров государств-членов, направляемых уполномоченными органами в Комиссию, а также предоставление сведений Комиссией из общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченным органам и заинтересованным лицам.
При формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов:
включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов;
изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов;
исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
При представлении информации уполномоченным органам государств-членов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов;
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
При представлении информации заинтересованным лицам выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, осуществляется с использованием интегрированной системы. Доступ к сведениям из общего реестра уполномоченных экономических операторов для заинтересованных лиц осуществляется через информационный портал Союза.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі. Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.CC.12.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің тізілімін жүргізуге және оны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кедендік операциялар жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде көрсетілген жалпы тізілімнен мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген мүше мемлекеттің атқарушы билік органы орган
P.CC.12.ACT.002
мүдделі тұлға
өз қызметінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, заңды тұлға немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өздерінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімі;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімі;
мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімі.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдар Комиссияға жіберетін мүше мемлекеттердің тізілімдерінен алынған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтердің негізінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ уәкілетті органдар мен мүдделі тұлғаларға Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер беруі жүзеге асырылады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің мына рәсімдері орындалады, олар уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына қосылған:
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту;
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ақпарат берген кезде жалпы процестің мына рәсімдері орындалады, олар мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына қосылған:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу.
Мүдделі тұлғаларға ақпарат берген кезде "Одақтың ақпараттық порталы арқылы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі орындалады, ол мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына қосылған.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияланған жүйені пайдалану арқылы жүзеге асырылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге мүдделі тұлғалардың қол жеткізуі Одақтың ақпараттық порталы арқылы жүзеге асырылады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
15. Выполнение процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов начинается с момента получения уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение реестра государства-члена, информации об изменении (добавлении, исключении) сведений о юридических лицах, содержащихся в реестре государства-члена.
При ведении реестра государства-члена уполномоченным органом государства-члена обеспечивается уникальность номеров свидетельств о включении юридических лиц в реестр государства-члена.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченный орган государства-члена в срок не позднее 2 рабочих дней после внесения изменений в реестр государства-члена формирует и представляет в Комиссию сведения об этих изменениях. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от г. № (далее – Регламент информационного взаимодействия).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от г. № (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың мұқият сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобы
15. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің тізілімін жүргізу үшін жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгергені (қосылғаны, алып тасталғаны) туралы ақпарат алған кезден басталады.
Мүше мемлекеттің тізілімін жүргізу кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғаларды мүше мемлекеттің тізіліміне қосу туралы куәліктер нөмірлерінің бірегейлігін қамтамасыз етеді.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізіліміне өзгерістер енгізілгеннен кейін 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде осы өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырып, Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматтары мен құрылымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

При передаче сведений о включении юридического лица в реестр государства-члена выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001).
При передаче сведений об изменениях, внесенных в реестр государства-члена (в том числе в части изменения сведений о статусе действия свидетельства о включении юридического лица в реестр (приостановлено, возобновлено)), выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002).
При передаче сведений об исключении юридического лица из реестра государства-члена выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003).
В случае, если в процессе внесения изменений в реестр государства-члена изменяется регистрационный номер свидетельства, подтверждающего включение сведений о юридических лицах в реестр государства-члена, то представление сведений о юридических лицах осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов"(P.CC.12.PRC.003) и "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001).
При изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (включение сведений о юридическом лице, исключение сведений о юридическом лице, изменение сведений о юридическом лице, в том числе в части статуса действия свидетельства о включении в реестр (приостановлено, возобновлено)) выполняется процедура "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004).
16. Приведенное описание группы процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур "Процедуры формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов"
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

Заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізіліміне қосу туралы мәліметтерді берген кезде "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі орындалады.
Мүше мемлекеттің тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы (соның ішінде заңды тұлғаны тізілімге қосу туралы куәліктің қолданысының мәртебесі (тоқтатып қойылған, қайта басталған) туралы мәліметтердің өзгеруі бөлігінде) мәліметтерді берген кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді берген кезде "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі орындалады.
Мүше мемлекеттің тізіліміне өзгерістер енгізу процесінде мүше мемлекеттің тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтердің енгізілгенін растайтын куәліктің тіркеу нөмірі өзгерген жағдайда, заңды тұлғалар туралы мәліметтер беру 2 рәсімді пайдалану арқылы жүзеге асырылады: "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) және "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001).
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтер өзгерген кезде (заңды тұлға туралы мәліметтерді қосу, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау, заңды тұлға туралы мәліметтерді өзгерту, соның ішінде заңды тұлғаны тізілімге қосу туралы куәліктің қолданысының мәртебесі (тоқтатып қойылған, қайта басталған) бөлігінде) "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімі орындалады.
16. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету" рәсімдер тобының жалпы схемасы
17. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.12.PRC.001
включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.003
исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.004
информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
предназначена для оповещения Комиссией уполномоченных органов государств-членов
об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
5. Группа процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов;
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений об уполномоченных экономических операторах, включенных в реестр государства-члена, со сведениями об уполномоченных экономических операторах, содержащимися в общем реестре уполномоченных экономических операторах и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005).

P.CC.12.PRC.001
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.CC.12.PRC.002
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.CC.12.PRC.003
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.CC.12.PRC.004
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар етуіне арналған
5. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрату алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түскен сұратулардың мына түрлері өңделеді:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұратуды уәкілетті орган мәліметтерді сұратып отырған уәкілетті органның ақпараттық жүйелерінде сақталатын мүше мемлекеттің тізіліміне қосылған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған және Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтермен синхрондау қажеттігін айқындау мақсатында орындайды. Сұратуды орындаған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі орындалады.

Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена хранящихся в Комиссии сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов. Сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений об уполномоченных экономических операторах в информационную систему уполномоченного органа, например, при инициализации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр уполномоченных экономических операторов или в которые были внесены изменения, начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур "Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов"
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.PRC.005
получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений
об уполномоченных экономических операторах, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов,
со сведениями, содержащимися в общем реестре уполномоченных экономических операторов
в Комиссии

Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған барлық заңды тұлғалар туралы Комиссияда сақталатын мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтер не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып), не белгілі бір күнгі жағдайы бойынша сұратылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді толық көлемде сұрату уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер алған жүктелген кезде, мысалы жалпы процесс инициализацияланған, іркілістен кейін ақпарат қалпына келтірілген кезде пайдаланылады. Сұратуды орындаған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі орындалады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұратқан кезде сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейінгі уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған немесе өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Сұратуды жүзеге асырған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі орындалады.
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. "Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну" рәсімдер тобының жалпы схемасы
20. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін рәсімдердің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін рәсімдердің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.PRC.005
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйелерінде сақталатын уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған және Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтермен синхрондау қажеттігін мүше мемлекетің уәкілетті органының бағалауына арналған

P.CC.12.PRC.006
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.007
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов
процедура предназначена для синхронизации хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений
об уполномоченных экономических операторах, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов,
со сведениями, содержащимися в общем реестре уполномоченных экономических операторов
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.BEN.001
общий реестр
общий информационный ресурс, содержащий сведения об уполномоченных экономических операторах, формируемый на основе сведений из реестров государств-членов, представляемых уполномоченными органами государств-членов, и публикуемые на информационном портале Союза
P.CC.12.BEN.002
сведения о состоянии общего реестра
сведения о состоянии общего реестра
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 г., иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников органов государственной власти государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран
и соответствующие им коды (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.014
классификатор видов документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, используемых для заполнения таможенных документов (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков в соответствии

P.CC.12.PRC.006
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
P.CC.12.PRC.007
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйелерінде сақталатын уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтермен синхрондауға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.BEN.001
жалпы тізілім
уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді қамтитын, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ұсынатын мүше мемлекеттердің тізілімдерінен алынған және Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтер негізінде қалыптастырылатын ортақ ақпараттық ресурс
P.CC.12.BEN.002
жалпы тізілімнің жай-күйі туралы мәліметтер
жалпы тізілімнің жай-күйі туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы
22. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдерінің атаулары мен оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды
(Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.014
құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.023
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

с ISO 639-1
P.CLS.025 *
классификатор таможенных органов государств-членов
классификатор
содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов
и соответствующие
им коды
*Применение данного классификатора в рамках общего процесса будет обеспечено с момента его формирования и включения в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза
VIII. Процедуры общего процесса
1. Группа процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
Процедура "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001) выполняется при включении юридического лица в реестр государства-члена.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридическом лице для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
30. При получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр уполномоченных экономических операторов, выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения о юридическом лице включаются в общий реестр уполномоченных экономических операторов. Уведомление о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов передается в уполномоченный орган государства-члена.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.003), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов публикуется на информационном портале Союза.

ISO 639-1-ге сәйкес тілдердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.025 *
мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдары атауларының тізбесін және оларға сәйкес кодтарды қамтиды
*Бұл сыныптауышты жалпы процесс шеңберінде қолдану ол қалыптастырылған және Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізілген кезден бастап қамтамасыз етіледі
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобы "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі
24. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 4-суретте келтірілген.
4-сурет. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің тізіліміне заңды тұлға қосылған кезде орындалады.
29. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлға туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылатын заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша заңды тұлға туралы мәліметтер уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
31. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.12.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001) являются включение сведений о юридическом лице в общий реестр уполномоченных экономических операторов и опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.003
получение уведомления
о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.004
опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении юридического лица
в реестр государства-члена
5
Ограничения
сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов представляются исполнителем в Комиссию в срок,
не превышающий 5 календарных дней, со дня включения юридического лица в реестр государства-члена, формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов переданы в Комиссию
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения
в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений
для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов, формирует и направляет
в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр, обработаны, уведомление о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов получено и обработано
Таблица 10
Описание операции "Опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием
и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002))
5
Ограничения
операция выполняется не позднее 1 рабочего дня
с даты получения сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов от уполномоченного органа государства-члена и их обработки в рамках операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002)
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр, содержащий включенные сведения
о юридических лицах, опубликован
на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002)

33. Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу және уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
34. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.001
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.002
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.003
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.004
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.001
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің тізіліміне заңды тұлға қосылған кезде орындалады
5
Шектеулер
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін орындаушы мәліметтерді Комиссияға мүше мемлекеттің тізіліміне заңды тұлға қосылған күннен бастап күнтізбелік 5 күннен аспайтын мерзімде ұсынады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
8-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.002
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді Комиссия алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтерді қосуды жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
жалпы тізілімге қосылатын заңды тұлғалар туралы мәліметтер өңделді, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
9-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.003
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама қабылданды және өңделді
10-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.12.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.004
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер қосылған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
операция мүше мемлекеттің уәкілетті органынан уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер алынған және олар "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясының шеңберінде өңделген күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей орындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы жалпы тізілімді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қамтитын жалпы тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в реестр государства-члена, в том числе в целях приостановления, возобновления действия свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
38. При получении Комиссией сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в общем реестре уполномоченных экономических операторов. Уведомление о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов передается в уполномоченный орган государства-члена.
39. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.007), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006) выполняется операция "Опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.008), по результатам выполнения которой измененные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов публикуются на информационном портале Союза.
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002) являются обработка в Комиссии сведений из реестра государства-члена, внесение изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза.

35. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 5-суретте келтірілген.
5-сурет."Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізіліміне өзгерістер енгізген кезде, соның ішінде уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәліктің қолданысын тоқтата тұру, қайта бастау мақсатында өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі тиісті мәліметтер жаңартылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
39. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
41. Мүше мемлекеттің тізілімінен алынған мәліметтердің Комиссияда өңделуі, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және өзгертілген мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.008
опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в реестр государства-члена, в том числе в целях приостановления, возобновления действия свидетельства о включении
в реестр уполномоченных экономических операторов
5
Ограничения
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов представляются исполнителем в Комиссию в срок,
не превышающий 5 рабочих дней со дня принятия решения о приостановлении, возобновлении и внесении изменений об уполномоченном экономическом операторе, содержащиеся в реестре государства-члена, формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов переданы в Комиссию
Таблица 13
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в общий реестр уполномоченных экономических операторов, формирует и направляет в уполномоченный орган
государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов обработаны, уведомление о внесении изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 14
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов обработано
Таблица 15
Описание операции "Опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006))
5
Ограничения
операция выполняется не позднее 1 рабочего дня
с даты получения сведений для внесения изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов от уполномоченного органа государства-члена и их обработки в рамках операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002)
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза
7
Результаты
измененные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Исключение сведений из общего реестра

42. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.005
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.006
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.007
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.008
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
12-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.005
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізіліміне өзгерістер енгізген кезде, соның ішінде уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәліктің қолданысын тоқтата тұру, қайта бастау мақсатында өзгерістер енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді орындаушы Комиссияға мүше мемлекеттің тізілімінде қамтылған уәкілетті экономикалық оператор туралы мәліметтерді тоқтата тұру, қайта бастау және өзгерістер енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
13-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.006
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер өңделді, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
14-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.007
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама өңделді
15-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.008
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілген кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
операция мүше мемлекеттің уәкілетті органынан уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер алынған және олар "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясының шеңберінде өңделген күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей орындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений
из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) выполняется при исключении юридического лица из реестра государства-члена.
45. Первой выполняется операция "Представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридическом лице, исключенном из реестра государства-члена.
46. При получении Комиссией информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений о соответствующем юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов. Уведомление об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов передаются в уполномоченный орган государства-члена.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.012), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов публикуется на информационном портале Союза.
49. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) являются обработка в Комиссии сведений об исключении юридического лица из реестра государства-члена, внесение в общий реестр уполномоченных экономических операторов соответствующих изменений и опубликование обновленного общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза.

"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі
43. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 6-суретте келтірілген.
6-сурет. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі мүше мемлекеттің тізілімінен заңды тұлға алып тасталған кезде орындалады.
45. Алдымен "Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну" (P.CC.12.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған заңды тұлға туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
46. Комиссия заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат алған кезде "Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тиісті заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау жүзеге асырылады. Заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарламаны алған кезде "Заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
49. Заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы мәліметтердің Комиссияда өңделуі, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне тиісті өзгерістер енгізу және уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімінің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.009
представление информации для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.010
прием и обработка информации для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.011
получение уведомления
об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.012
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.009
2
Наименование операции
представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении юридического лица из реестра государства-члена
5
Ограничения
информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов представляются исполнителем в Комиссию в срок,
не превышающий 5 рабочих дней со дня принятия решения об исключении из реестра государства-члена, формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов представлена в Комиссию
Таблица 18
Описание операции "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель обрабатывает информацию для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов обработана, уведомление об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 19
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов обработано
Таблица 20
Описание операции "Опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010))
5
Ограничения
выполняется не позднее 1 рабочего дня
с даты получения информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010))
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов опубликован на информационном портале Союза

50. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.009
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну
осы Қағидалардың
17-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.010
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
18-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.011
заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың
19-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.012
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың
20-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну" (P.CC.12.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.009
2
Операцияның атауы
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
заңды тұлға мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған кезде орындалады
5
Шектеулер
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты орындаушы Комиссияға мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат Комиссияға ұсынылды
18-кесте
"Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.010
2
Операцияның атауы
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат алған кезде орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну" (P.CC.12.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты өңдейді, қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат өңделді, мүше мемлекеттің уәкілетті органына заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберілді
19-кесте
"Заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.011
2
Операцияның атауы
заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
заңды тұлға туралы мәліметтер уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама өңделді
20-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.012
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтері жаңартылған кезде орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат алынған күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы)
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

Процедура "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004)
52. Процедура "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) выполняется Комиссией ежедневно при условии изменения сведений об уполномоченных экономических операторах в общем реестре уполномоченных экономических операторов (включение, исключение, изменение сведений, в том числе в части изменения статуса действия свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов (приостановлено, возобновлено)). Процедура выполняется в отношении уполномоченных органов всех государств-членов.
53. Первой выполняется операция "Оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.013), по результатам выполнения которой Комиссия направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
54. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.014), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена принимается указанное уведомление.
55. Результатом выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) являются получение и обработка в уполномоченном органе государства-члена уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
56. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004), приведен в таблице 21.
Таблица 21

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімі
51. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер өзгерген (мәліметтердің қосылуы, алып тасталуы, өзгеруі, соның ішінде уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәліктің қолданылу мәртебесінің өзгеруі (тоқтатып қойылуы, қайта басталуы)) жағдайда күн сайын орындайды. Рәсім барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына қатысты орындалады.
53. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау" (P.CC.12.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама жібереді.
54. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу" (P.CC.12.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы көрсетілген хабарламаны қабылдайды.
55. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаның алынуы және уәкілетті органда өңделуі "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) операциясын орындау нәтижесі болып табылады.
56. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.013
оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.014
получение уведомления
об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.013
2
Наименование операции
оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется ежедневно при условии изменения сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (включение, исключение, изменение сведений, в том числе в части изменения статуса действия свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов (приостановлено, возобновлено))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет
в уполномоченный орган государства-члена уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 23
Описание операции "Получение уведомления об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.014
2
Наименование операции
получение уведомления об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (операция "Оповещение об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель получает и обрабатывает уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получено и обработано уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.013
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау
осы Қағидалардың
22-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.014
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың
23-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау" (P.CC.12.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.013
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер өзгерген (мәліметтердің қосылуы, алып тасталуы, өзгеруі, соның ішінде уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәліктің қолданылу мәртебесінің өзгеруі (тоқтатып қойылуы, қайта басталуы)) жағдайда күн сайын орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
23-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу" (P.CC.12.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.014
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау" (P.CC.12.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алады және өңдейді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алды және өңдеді

2. Процедуры представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005)
57. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005)
58. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) выполняется при оценке необходимости синхронизации сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, с соответствующей информацией из общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящейся в Комиссии.
59. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов.
60. При поступлении в Комиссию запроса на получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.016), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов.
61. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.017).
62. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов.

2. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі
57. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
58. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі мәліметтерді сұратып отырған мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алынған ақпаратпен синхрондау қажеттігін бағалау кезінде орындалады.
59. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.12.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
60. Уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату Комиссияға келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
61. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алған кезде"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.017) операциясы орындалады.
62. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуы "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

63. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005), приведен в таблице 24.
Таблица 24
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.015
запрос информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.016
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.017
прием и обработка информации
о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 27 настоящих Правил
Таблица 25
Описание операции "Запрос информации о дате
и времени обновления общего реестра
уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.015
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при оценке необходимости синхронизации сведений, хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов направлен в Комиссию
Таблица 26
Описание операции "Обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.016
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.015)
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет ответ на запрос
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлено сообщение, содержащее информацию
о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
Таблица 27
Описание операции "Прием и обработка информации
о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученной информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
сведения о дате и времени обновления общего реестра получены

63. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу"(P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.015
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың
25-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.016
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың
26-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.017
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
27-кестесінде келтірілген
25-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.12.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.015
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алынған ақпаратпен синхрондау қажеттігін бағалау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату Комиссияға жіберілді
26-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.016
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрату алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.12.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұратуды өңдеуді жүзеге асырады, сұратуға жауапты қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жібереді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабар жіберілді
27-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.017
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
жалпы тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы мәліметтер алынды

Процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006)
64. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006)
65. Процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006) выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов.
66. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.018), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на получение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, в полном объеме;
запрос на получение указанных сведений по состоянию на определенную дату.
67. При получении Комиссией запроса на получение сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.019), по результатам выполнения которой формируются и представляются в запрашивающий уполномоченный орган государства-члена сведения о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
68. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.020).
69. Результатами выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі
64. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
65. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алуы қажет болған жағдайда орындалады.
66. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату" (P.CC.12.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлға туралы мәліметтерді алуға сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Белгіленген параметрлерге байланысты сұратудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді толық көлемде алуды сұрату;
көрсетілген мәліметтерді белгілі бір күнгі жағдайы бойынша алуды сұрату.
67. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға сұратуды Комиссия алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер қалыптастырылады және сұратушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
68. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.020) операциясы орындалады.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

70. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006), приведен в таблице 28.
Таблица 28
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.018
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.019
обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.020
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 31 настоящих Правил
Таблица 29
Описание операции "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.018
2
Наименование операции
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
При необходимости получения сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, в полном объеме
(с учетом исторических данных) дата актуализации
в запросе не указывается.
При необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата актуализации.
При необходимости получения сведений, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов направлен в Комиссию
Таблица 30
Описание операции "Обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.019
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на получение сведений из общего реестра (операция "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет
в уполномоченный орган государства-члена сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из общего реестра уполномоченных экономических операторов осуществляется представление всех записей, хранящихся в реестре, включая исторические данные.
При представлении сведений по состоянию
на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов осуществляется по всем странам либо с учетом кодов стран государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в общем реестре уполномоченных экономических операторов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 31
Описание операции "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.020
2
Наименование операции
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов либо уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

70. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 28-кестеде келтірілген.
28-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.018
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың
29-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.019
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың
30-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.020
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
осы Қағидалардың
31-кестесінде келтірілген
29-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату" (P.CC.12.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.018
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді сұратуды қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді толық көлемде алу қажет болған кезде (тарихи деректерді ескере отырып) өзектілендірілген күні сұратуда көрсетілмейді.
Мәліметтерді белгілі бір күндегі жағдай бойынша алу қажет болған кезде сұратуда өзектілендірілген күні көрсетілуге тиіс.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтердің негізінде қосылған мәліметтерді алу қажет болған кезде сұратуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату Комиссияға жіберілді
30-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.019
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жалпы тізілімнен мәліметтер алуға сұратуды алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер сұрату" (P.CC.12.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуды өңдеуді жүзеге асырады, сұратуды көрсетілген параметрлерге сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен толық ақпарат ұсынылған кезде тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақтаудағы барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады.
Көрсетілген күнгі жағдайы бойынша мәліметтер ұсынылған кезде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді сұратуда көрсетілген күнгі жағдайы бойынша іріктеу жүзеге асырылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді іріктеу барлық елдер бойынша не сұратуды көрсетілген мүше мемлекеттер елдерінің кодтарын ескере отырып жүзеге асырылады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынылды немесе сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
31-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.12.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.020
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны өңделді

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007)
71. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007)
72. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов, добавление которых в общий реестр уполномоченных экономических операторов или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура также может выполняться в следующих случаях:
в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время последнего изменения общего реестра уполномоченных экономических оператров Комиссии;
уполномоченным органом государства-члена в результате выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) получено и обработано уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
73. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.021), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
74. При поступлении в Комиссию запроса информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.022), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі
71. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет."Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
72. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған немесе өзгерістер енгізілген уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Рәсім мына жағдайларда да:
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді соңғы рет алған күні мен уақыты уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне Комиссия соңғы рет өзгерістер енгізген күні мен уақытынан ерте болып табылатыны анықталса;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама алса және өңдесе, орындалуы мүмкін.
73. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату" (P.CC.12.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
74. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрату Комиссияға келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.022) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне сұратуда көрсетілген күннен бастап енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.

75. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.023), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
76. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов и синхронизация сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
77. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007), приведен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.021
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.022
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.023
прием и обработка информации
об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.021
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, направлен в Комиссию
Таблица 34
Описание операции "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.022
2
Наименование операции
обработка и представление информации
об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.021))
5
Ограничения
Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует
и представляет в уполномоченный орган
государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 35
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "обработка
и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения об уполномоченных экономических операторах, присутствующие в составе полученных измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения об уполномоченных экономических операторах, присутствующие в составе полученных измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов и присутствующие в сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

75. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді синхрондау жүзеге асырылады.
76. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алуы және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді синхрондау "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
77. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.021
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың
33-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.022
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың
34-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.023
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
35-кестесінде келтірілген
33-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату" (P.CC.12.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.021
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәлімет алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұратуды қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрату Комиссияға жіберілді
34-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.022
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұратуды алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату" (P.CC.12.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұратуды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өңдеуді жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
35-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.12.OPR.023
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер алынған кезде өңдеу мына қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
уәкілетті экономикалық операторлар туралы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің алынған құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтеріне қосылады;
уәкілетті экономикалық операторлар туралы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің алынған құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында бар мәліметтер өзектілендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелері
Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасындағы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтері синхрондалады
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"общий реестр уполномоченных экономических операторов" – общий информационный ресурс, формирование и ведение которого осуществляются в электронном виде с использованием средств интегрированной системы в рамках информационного взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссии;
"реестр государств-членов" – информационный ресурс, содержащий сведения об уполномоченных экономических операторах, формирование и ведение которого в электронном виде осуществляется уполномоченным органом государства – члена Союза.

6. Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі" – ортақ ақпараттық ресурс, оны электронды түрде қалыптастыру және жүргізу Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарын пайдалану арқылы жүзеге асырылады;
"мүше мемлекеттердің тізілімі" – уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс, оны электронды түрде қалыптастыруды және жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асырады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 г. № .

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 г. № .
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений в предметной области
2.1
R.CA.CC.12.001
сведения реестра уполномоченных экономических операторов
urn:EEC:R:CA:CC:12:RegisterAEODetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Нысаналы саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
2.1
R.CA.CC.12.001
уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері
urn:EEC:R:CA:CC:12:RegisterAEODetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымдарының тізіліміне қосылуға тиіс базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымдарының тізіліміне қосылуға тиіс базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне қосылуға тиіс базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжат (мәліметтер) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1

3. Код результата обработки
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии
со справочником результатов обработки электронных документов
и сведений
1
4. Описание
(csdo:​Description​Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі алған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты жаңарту үшін мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурстың жаңартылған күні мен уақытын сұрату және осы сұратуға жауап, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымдарының тізіліміне қосылуға тиіс базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны, представившей информацию
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Дата
(csdo:​Event​Date)
дата включения юридического лица в реестр государства-члена Союза
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:​Register​Document​Id​Details)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00381
cacdo:​Register​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.3.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:​Registration​Number​Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
csdo:Id25Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
2.3.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:​Reregistration​Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:​Reregistration​Code​Type (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3.4. Код типа свидетельства
(casdo:​A​E​O​Registry​Kind​Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
2.4. Дата начала срока осуществления деятельности
(csdo:​Activity​Start​Date)
дата вступления в силу свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.SDE.00249
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

2.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
ақпарат берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Күні
(csdo:​Event​Date)
заңды тұлға Одаққа мүше мемлекеттің тізіліміне енгізілген күн
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.3. Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(cacdo:​Register​Document​Id​Details)
заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
cacdo:​Register​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.3.2. Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:​Registration​Number​Id)
тұлғаны тізілімге қосқан кезде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімге қосылғаны туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
csdo:Id25Type (M.SDT.00178)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
1
2.3.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:​Reregistration​Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
casdo:​Reregistration​Code​Type (M.CA.SDT.00125)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3.4. Куәлік типінің коды
(casdo:​A​E​O​Registry​Kind​Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00592
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.4. Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн
(csdo:​Activity​Start​Date)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі күшіне енген күн
M.SDE.00249
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.5. Дата окончания срока осуществления деятельности
(csdo:​Activity​End​Date)
дата исключения уполномоченного экономического оператора
из реестра
M.SDE.00250
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6. Статус
(ccdo:​Status​V2​Details)
сведения об изменении статуса свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CDE.00071
ccdo:​Status​Details​V2​Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.6.1. Дата
(csdo:​Event​Date)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6.2. Код статуса
(csdo:​Status​Code)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.3. Примечание
(csdo:​Note​Text)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.6.4. Ссылка на документ
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:​Doc​Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:​Doc​Start​Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.5. Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Activity​End​Date)
уәкілетті экономикалық оператор тізілімнен алып тасталған күн
M.SDE.00250
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Мәртебе
(ccdo:​Status​V2​Details)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі мәртебесінің өзгергені туралы мәліметтер
M.CDE.00071
ccdo:​Status​Details​V2​Type (M.CDT.00074)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.6.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
мәртебенің жай-күйі белгіленген күн
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6.2. Мәртебе коды
(csdo:​Status​Code)
мәртебенің жай-күйін кодпен белгілеу
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.3. Ескертпе
(csdo:​Note​Text)
мәртебенің жай-күйіне ескертпе
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.6.4. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
мәртебенің жай-күйін белгілейтін құжат
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1

2.7. Реквизиты юридического лица, включенного в реестр
(cacdo:​Register​Organization​Details)
сведения об уполномоченном экономическом операторе (юридическом лице) и его обособленных структурных подразделениях (филиалах)
M.CA.CDE.00080
cacdo:​Register​Organization​Details​Type (M.CA.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.7.1. Реквизиты организации
(ccdo:​Unified​Organization​Details)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00049
ccdo:​Unified​Organization​Details​Type (M.CDT.00052)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование организации
(csdo:​Organization​Name)
полное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00022
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование организации
(csdo:​Organization​Brief​Name)
сокращенное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00089
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор организации
(csdo:​Organization​Id)
уникальный идентификатор организации в реестре юридических лиц страны регистрации юридического лица
M.SDE.00024
csdo:​Organization​Id​Type (M.SDT.00024)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Код организации
(csdo:​Organization​Code)
классификационный код юридического лица, предназначенный для целей статистического учета
M.SDE.00032
csdo:​Organization​Code​Type (M.SDT.00032)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов предприятий и организаций, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.8. Код языка
(csdo:​Language​Code)
язык заполнения текстовых реквизитов юридического лица
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

2.7. Тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері (cacdo:​Register​Organization​Details)
уәкілетті экономикалық оператор (заңды тұлға) және оның оқшауланған құрылымдық бөлімшелері (филиалдары) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00080
cacdo:​Register​Organization​Details​Type (M.CA.CDT.00073)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.7.1. Ұйымның деректемелері
(ccdo:​Unified​Organization​Details)
заңды тұлғаның негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00049
ccdo:​Unified​Organization​Details​Type (M.CDT.00052)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
заңды тұлға тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Ұйымның атауы
(csdo:​Organization​Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ұйымның қысқаша атауы
(csdo:​Organization​Brief​Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның қысқаша атауы
M.SDE.00089
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды (csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6. Ұйымның сәйкестендіргіші
(csdo:​Organization​Id)
заңды тұлға тіркелген елдің заңды тұлғалары тізіліміндегі ұйымның бірігей сәйкестендіргіші
M.SDE.00024
csdo:​Organization​Id​Type (M.SDT.00024)
Заңды тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.7. Ұйымның коды
(csdo:​Organization​Code)
статистикалық есепке алу мақсаттары үшін заңды тұлғаның сыныпталу коды
M.SDE.00032
csdo:​Organization​Code​Type (M.SDT.00032)
Заңды тұлға тіркелген елде қабылданған кәсіпорындар мен ұйымдардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.8. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
заңды тұлғаның мәтіндік деректемелері толтырылатын тіл
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.7.2. Налогоплательщик
(ccdo:​Taxpayer​Details)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:​Taxpayer​Details​Type (M.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:​Taxpayer​Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код причины постановки на учет
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.7.3. Адрес
(ccdo:​Address​V4​Details)
адрес места нахождения (фактический адрес) уполномоченного экономического оператора
M.CDE.00076
ccdo:​Address​Details​V4​Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:​Address​Kind​Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:​Territory​Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:​Region​Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:​District​Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:​City​Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:​Settlement​Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:​Street​Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:​Building​Number​Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.7.2. Салық төлеуші
(ccdo:​Taxpayer​Details)
заңды тұлғаға немесе жеке тұлғаға салық қызметі берген деректемелердің жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:​Taxpayer​Details​Type (M.CDT.00019)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілердің тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
ұйымды Ресей Федерациясында салықтық есепке қоюдың себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.7.3. Мекенжай
(ccdo:​Address​V4​Details)
уәкілетті экономикалық оператордың орналасқан жерінің мекенжайы (нақты мекенжайы)
M.CDE.00076
ccdo:​Address​Details​V4​Type (M.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қала атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үй нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:​Room​Number​Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:​Post​Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:​Address​Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.7.4. Контактный реквизит
(ccdo:​Communication​Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
со справочником видов связи
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:​Communication​Channel​Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.7.5. Признак филиала организации
(casdo:​Branch​Flag​Code)
кодовое обозначение признака филиала организации
M.CA.SDE.00158
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
2.7.6. Порядковый номер
(csdo:​Object​Ordinal)
порядковый номер филиала
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
0..1
2.8. Место хранения уполномоченного экономического оператора
(cacdo:​A​E​O​Storage​Facility​Details)
сведения о сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) открытых площадках (частей открытых площадок) уполномоченного экономического оператора, предназначенных для использования или используемых для временного хранения товаров
M.CA.CDE.00650
cacdo:​A​E​O​Storage​Facility​Details​Type (M.CA.CDT.00650)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:​Post​Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.13. Мәтін нысанында мекенжай
(csdo:​Address​Text)
мәтін түрінде еркін нысанда берілген мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005
csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.7.4. Қатынас деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргіші көрсетілген қатынас деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
символдардың байланыс арнасын сәйкестендіретін дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.7.5. Ұйым филиалының белгісі
(casdo:​Branch​Flag​Code)
ұйым филиалы белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00158
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.7.6. Реттік нөмірі
(csdo:​Object​Ordinal)
филиалдың реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Санаудың ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
2.8. Уәкілетті экономикалық оператордың сақтау орны
(cacdo:​A​E​O​Storage​Facility​Details)
уәкілетті экономикалық оператордың тауарларды уақытша сақтау үшін пайдалануға арналған немесе пайдаланылатын құрылыстары, үй-жайлары (үй-жайларының бөліктері) және (немесе) ашық алаңдары (ашық алаңдарының бөліктері) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00650
cacdo:​A​E​O​Storage​Facility​Details​Type (M.CA.CDT.00650)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.8.3. Общая площадь
(casdo:​Total​Area​Measure)
площадь места хранения
M.CA.SDE.00075
casdo:​Fraction​Number102​Measure​Type (M.CA.SDT.00730)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 10.
Макс.кол-во дроб. цифр: 2
1
а) Единица измерения
(атрибут measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.8.4. Зона таможенного контроля
(cacdo:​Customs​Control​Zone​Details)
сведения о зоне таможенного контроля
M.CA.CDE.00651
cacdo:​Customs​Control​Zone​Details​Type (M.CA.CDT.00651)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Таможенный орган
(ccdo:​Customs​Office​Details)
сведения о таможенном органе
M.CDE.00102
ccdo:​Customs​Office​Details​Type (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.1.2. Наименование таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
csdo:​Name50​Type (M.SDT.00204)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.1.3. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля
(cacdo:​Customs​Control​Zone​Id​Details)
номер зоны таможенного контроля либо номер и дата документа, утверждающего ее создание
M.CA.CDE.00652
cacdo:​Customs​Control​Zone​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00652)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.8.3. Жалпы ауданы
(casdo:​Total​Area​Measure)
сақтау орнының мекенжайы
M.CA.SDE.00075
casdo:​Fraction​Number102​Measure​Type (M.CA.SDT.00730)
Санаудың ондық жүйесіндегі саны.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.8.4. Кедендік бақылау аймағы
(cacdo:​Customs​Control​Zone​Details)
кедендік бақылау аймағы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00651
cacdo:​Customs​Control​Zone​Details​Type (M.CA.CDT.00651)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кеден органы
(ccdo:​Customs​Office​Details)
кеден органы туралы мәліметтер
M.CDE.00102
ccdo:​Customs​Office​Details​Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.1.2. Кеден органының атауы
(csdo:​Customs​Office​Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
csdo:​Name50​Type (M.SDT.00204)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.1.3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер
(cacdo:​Customs​Control​Zone​Id​Details)
кедендік бақылау аймағының нөмірі не оның құрылғанын бекітетін құжаттың нөмірі мен күні
M.CA.CDE.00652
cacdo:​Customs​Control​Zone​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00652)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

*.2.1. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:​Customs​Control​Zone​Id)
идентификатор (номер, регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2.2. Ссылка на документ
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
номер и дата документа, утверждающего создание зоны таможенного контроля
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.2.1. Код вида документа
(csdo:​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2.2. Наименование документа
(csdo:​Doc​Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.2.3. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2.2.4. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2.2.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:​Doc​Start​Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3. Дата начала срока осуществления деятельности
(csdo:​Activity​Start​Date)
дата создания зоны таможенного контроля
M.SDE.00249
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4. Дата окончания срока осуществления деятельности
(csdo:​Activity​End​Date)
дата ликвидации зоны таможенного контроля
M.SDE.00250
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

*.2.1. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:​Customs​Control​Zone​Id)
кедендік бақылау аймағының сәйкестендіргіші (нөмірі, тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00152
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.2.2. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
кедендік бақылау аймағының құрылғанын бекітетін құжаттың нөмірі мен күні
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні, оның сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.2.2.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.2.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн
(csdo:​Activity​Start​Date)
кедендік бақылау аймағы құрылған күн
M.SDE.00249
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4. Қызметті жүзеге асыру мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Activity​End​Date)
кедендік бақылау аймағы таратылған күн
M.SDE.00250
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

2.9.1. Период действия
(ccdo:​Validity​Period​Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:​Start​Date​Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:​End​Date​Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9.2. Дата и время обновления
(csdo:​Update​Date​Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 марта 2019 г. № 37
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 186 "О форме реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 187 "Об общем реестре уполномоченных экономических операторов государств – членов Евразийского экономического союза";

2.9.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:​Validity​Period​Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:​Start​Date​Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:​End​Date​Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.9.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:​Update​Date​Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 37 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысаны туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 186 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторларының ортақ тізілімі туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 187 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 июля 2018 г. № 111 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от г. № (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники
и классификаторы, осуществляет ведение реестра уполномоченных экономических операторов государства-члена (далее – реестр государства-члена), представляет сведения об уполномоченных экономических операторов из реестра государства-члена для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 17 шілдедегі № 111 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (P.CC.12) (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимыл жасауға қатысушы бір мезгілде не белгілі бір уақыт аралығында жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды, мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімін (бұдан әрі – мүше мемлекеттің тізілімі) жүргізуді жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мүше мемлекеттің тізілімінен уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер ұсынады

уполномоченный орган государства-члена (P.CC.12.ACT.001)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, и участвует в тестировании информационного взаимодействия
с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза, технологических документов, а также требования законодательства государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия);
б) внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) передачу всех сведений из реестра государства-члена, за исключением сведений о юридических лицах, исключенных из такого реестра, присоединяющимся участником общего процесса администратору для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (после завершения тестирования информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора);
з) подтверждение администратором факта получения и обработки сведений из реестра государства-члена.

мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.12.ACT.001)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасының ұлттық сегмент шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауы тиіс.
7. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің Еуразиялық экономикалық комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) жалпы процеске жаңа қатысушының қосылатыны туралы хабардар етуі (ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) қажет болса, мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістерді енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған кезден бастап 2 ай ішінде);
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған кезден бастап 3 ай ішінде);
г) егер жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосу бұрын жүзеге асырылмаған болса, оны қосу (қосылу рәсімін орындау басталған кезден бастап 3 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген, әкімші тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған кезден бастап 6 ай ішінде);
ж) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімшіге мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қоспағанда, осындай тізілімнен барлық мәліметтерді беруі (жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу аяқталғаннан кейін);
з) мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтердің алынғанын және өңделгенін әкімшінің растауы.

8. Сведения из реестра государства-члена представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения из реестра государства-члена, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от г. № (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
9. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из реестра государства-члена, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от г. № (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения об уполномоченном экономическом операторе для включения в общий реестр" (P.CC.12.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, не применяются требования, имеющие коды 1, 6, 8, 24;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.12.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение "P.CC.12.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).
10. Администратор общего реестра уполномоченных экономических операторов подтверждает получение и успешную обработку сведений из реестра государства-члена. В случае отсутствия ошибок администратор общего реестра уполномоченных экономических операторов вносит указанные сведения в общий реестр уполномоченных экономических операторов.

8. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтер XML-құжат түрінде ұсынылады. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын, ұсынылатын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың тізілімінен мәліметтер" (R.CA.CC.12.001)электрондық құжат (мәліметтер) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
9. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтырған кезде "Жалпы тізілімге қосу үшін уәкілетті экономикалық оператор туралы мәліметтер" (P.CC.12.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1, 6, 8, 24-кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CC.12.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:InfEnvelopeCode) деректемесі үшін "P.CC.12.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс.
10. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің әкімшісі мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтердің алынғанын және ойдағыдай өңделгенін растайды. Қателер болмаған жағдайда, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің әкімшісі көрсетілген мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізеді.

11. При получении протокола обработки сведений из реестра государства-члена (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс формирования и передачи XML-документа, содержащего сведения из реестра государства-члена, администратору общего реестра уполномоченных экономических операторов.
12. Протокол обработки сведений формируется администратором на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
13. При условии соблюдения требований и выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 12 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
2. Требования к параметрам передачи
14. Передача XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, осуществляется по электронной почте на адрес CIS@eecommission.org.
15. При формировании XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
16. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, должна иметь вид CC12_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений реестра для первоначальной загрузки;
б) CC12 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена, уполномоченный орган которого представляет сведения, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов";
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (календарный год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
17. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктом 17 настоящего Порядка (например, архив RСС12_BY201410061733.zip должен содержать файл RСС12_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_12_001_V_x_y_z, где "x_y_z" – номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра – "Реестр уполномоченных экономических операторов".

11. Қателердің сипаттамасы қамтылған, мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді өңдеу хаттамасын (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алынған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және мүше мемлекеттің тізілімінен алынған мәліметтерді қамтитын XML-құжатты қалыптастыру және оны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің әкімшісіне беру процесін қайталайды.
12. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын әкімші орыс тілінде қалыптастырады және жалпы процеске қосылатын қатысушы қосылу рәсімі орындалғанға дейін ақпарат берген мекенжайға электрондық почтамен жалпы процеске қосылатын қатысушыға ұсынады.
13. Осы Тәртіптің 6 – 12-тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімші арасындағы кейінгі мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
2. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
14. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты беру CIS@eecommission.org мекенжайына электрондық почтамен жүзеге асырылады.
15. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастырған кезде UTF-8 кодировкасы пайдаланылады.
16. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжат атауының құрылымы CC12_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, мұнда:
а) R – алғаш жүктеу үшін тізбе мәліметтерінің ұсынылғанын білдіретін тіркелген мән;
б) CC12 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
в) XX – Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (күнтізбелік жылы, айы, күні) күні;
д) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағаттар, минуттар).
17. Файлдарды электрондық почтамен беру ZIP форматында (алгоритмнің нұсқасы 2.0 төмен болмауға тиіс, файлды кеңейтіп жазу: *.zip) архив файлы түрінде жүзеге асырылады. Архив файлының атауы осы Тәртіптің 17-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс (мысалы, RСС12_BY201410061733.zip архивінде RСС12_BY201410061733.xml файлы болуға тиіс). Электрондық почта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды және электрондық құжат құрылымының нұсқасы (мысалы, R_CA_CC_12_001_V_x_y_z, где "x_y_z" – электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы – "Уәкілетті экономикалық операторлардың тізілімі" көрсетіледі.