О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 мая 2019 года № 81
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 21 мая 2019 г. № 81
П Р О Г Р А М М А

Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрт сөндіру құралдарына қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 043/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 21 мамырдағы № 81 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрт сөндіру құралдарына қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 043/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 81 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7

Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрт сөндіру құралдарына қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 043/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
МКС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1

13.220
Пожарная безопасность. Общие термины и определения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ 12.1.033-81,
ГОСТ 12.2.047-86, СТБ 11.0.02-95, СТБ 11.0.03-95
технический регламент в целом
2017 год
2020 год
Республика Беларусь
I. Огнетушащие вещества
13.220.10
Огнетушащие вещества. Порошки огнетушащие. Общие технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53280.4-2009, ГОСТ Р 53280.5-2009
пункты 15, 16, 17; пункт 1 приложения
2019 год
2020 год
Российская Федерация
13.220.10
Огнетушащие вещества. Порошки огнетушащие специального назначения. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1610-2006
пункты 15, 16, 17; пункт 1 приложения
2017 год
2019 год
Республика Казахстан
13.220.10
Огнетушащие вещества. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50588-2012,
СТ РК 1609-2014, СТБ 2459-2016
пункты 15, 16, 17; пункт 2 приложения
2018 год
2019 год
Российская Федерация
13.220.10
Огнетушащие вещества. Пенообразователи для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53280.2-2010,
СТБ 11.13.13-2009
пункты15,16, 17; пункт 2 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.10
Огнетушащие вещества. Пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху. Общие технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53280.1-2010
пункты 15, 16, 17; пункт 3 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.10
Огнетушащие вещества. Газовые огнетушащие вещества. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53280.3-2009,
СТ РК 2512-2014
пункты 15, 16, 17; пункт 5 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
II. Средства огнезащиты
13.220.40
Средства огнезащиты древесины и материалов на ее основе. Общие требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53292-2009,
СТ РК 615-1-2011, СТБ 11.03.02-2010
пункты 18, 19, 22; пункт 6 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.40
Средства огнезащиты для стальных конструкций. Общие требования. Метод определения огнезащитной эффективности.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53295-2009,
СТ РК 615-2-2011, СТБ 11.03.02-2010
пункты 18, 19, 20; пункт 7 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.40,
13.220.50
Средства огнезащиты кабелей. Методы определения огнезащитной эффективности.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53311-2009
пункты 18, 19, 21; пункт 8 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.40
Средства огнезащиты железобетонных конструкций. Общие требования. Метод определения огнезащитной эффективности.
Разработка ГОСТ
пункты 18, 19, 21; пункт 8 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
III. Изделия погонажные электромонтажные
13.220.40
Изделия погонажные электромонтажные. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний.

13.220
Өрт қауіпсіздігі. Жалпы терминдер мен анықтамалар. МЕМСТ 12.1.033-81, МЕМСТ 12.2.047-86, СТБ 11.0.02-95, СТБ 11.0.03-95 негізінде МЕМСТ әзірлеу
техникалық регламент тұтасымен
2017 жыл
2020
жыл
Беларусь Республикасы
I. Өрт сөндіретін заттар
2
13.220.10
Өрт сөндіретін заттар. Өрт сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53280.4-2009, МЕМСТ Р 53280.5-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
15, 16, 17-тармақтар; қосымшаның 1-тармағы
2019 жыл
202
жыл
Ресей Федерациясы
3
13.220.10
Өрт сөндіретін заттар. Арнайы өрт сөндіретін ұнтақтар. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. ҚР СТ 1610-2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
15, 16, 17-тармақтар; қосымшаның 1-тармағы
2017 жыл
2019
жыл
Қазақстан Республикасы
4
13.220.10
Өрт сөндіретін заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 50588-2012, ҚР СТ 1609-2014, СТБ 2459-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
15, 16, 17-тармақтар; қосымшаның 2-тармағы
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
5
13.220.10
Өрт сөндіретін заттар. Резервуарларда мұнай және мұнай өнімдерінің ішкі қабаттарында өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53280.2-2010, СТБ 11.13.13-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
15,16, 17-тармақтар; қосымшаның 2-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
6
13.220.10
Өрт сөндіретін заттар. Суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53280.1-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
15, 16, 17-тармақтар; қосымшаның 3-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
7
13.220.10
Өрт сөндіретін заттар. Газды өрт сөндіретін заттар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53280.3-2009, ҚР СТ 2512-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
15, 16, 17-тармақтар; қосымшаның 5-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
II. Оттан қорғау құралдары
8
13.220.40
Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53292-2009, ҚР СТ 615-1-2011, СТБ 11.03.02-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
18, 19, 22-тармақтар; қосымшаның 6-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
9
13.220.40
Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдісі.
МЕМСТ Р 53295-2009, ҚР СТ 615-2-2011, СТБ 11.03.02-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
18, 19, 20-тармақтар; қосымшаның 7-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
10
13.220.40,
13.220.50
Кабельдерді оттан қорғау құралдары. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 53311-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
18, 19, 21-тармақтар; қосымшаның 8-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
11
13.220.40
Темір-бетон конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдісі. МЕМСТ әзірлеу
18, 19, 21-тармақтар; қосымшаның 8-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
III. Ендік электромонтаж бұйымдары
12
13.220.40

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53313-2009
пункт 23; пункт 9 приложения
2018 год
2020 год
Российская Федерация
IV. Огнетушители
13.220.30
Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51057-2001,
СТБ 11.13.04-2009
пункт 24;
пункт 10 приложения
2018 год
2019 год
Российская Федерация
13.220.30
Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51017-2009,
СТ РК 2513-2014, СТБ 11.13.10-2009
пункт 24;
пункт 11 приложения
2018 год
2020 год
Российская Федерация
13.220.30
Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53291-2009,
СТ РК 2428–2013
пункт 24;
пункт 10, 11 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
V. Устройства пожаротушения автономные
13.220.10
Автономные устройства пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 40;
пункт 12 приложения
2017 год
2019 год
Российская Федерация
VI. Пожарные шкафы, пожарные краны
13.220.20, 13.220.30
Техника пожарная. Шкафы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51844-2009,
СТБ 1953-2009
пункт 26; пункт 13 приложения
2019 год
2022 год
Российская Федерация
13.220.30
Техника пожарная. Клапаны пожарные запорные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53278-2009,
СТБ 11.14.04-2009
пункт 25;
пункт 14 приложения
2019 год
2022
год
Российская Федерация
VII. Мобильные средства пожаротушения
13.220.10
Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53328-2009,
ГОСТ Р 12.2.144-2005, СТ РК 1980-2010
пункт 27;
пункт 15 приложения
2016 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53329-2009,
СТ РК 1976-2010, СТБ 2513-2017
пункт 27;
пункт 17 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52284-2009,
СТ РК 1981-2010, СТБ 2512-2017
пункт 27;
пункт 18 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Автомобили аварийно-спасательные. Общие технические условия.

Ендік электромонтаж бұйымдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53313-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
23-тармақ; қосымшаның 9-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
IV. От сөндіргіштер
13
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 51057-2001, СТБ 11.13.04-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
24-тармақ; қосымшаның 10-тармағы
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
14
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 51017-2009, ҚР СТ 2513-2014, СТБ 11.13.10-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
24-тармақ; қосымшаның 11-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
15
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. От сөндіргіш затты жоғары жылдамдықпен өткізетін тасымалданатын және жылжымалы өрт сөндіру құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53291-2009, ҚР СТ 2428–2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
24-тармақ; қосымшаның 10, 11-тармақтары
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
V. Автономды өрт сөндіру құрылғылары
16
13.220.10
Автономды өрт сөндіру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
40-тармақ; қосымшаның 12-тармағы
2017 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
VI. Өрт сөндіру шкафтары, өрт сөндіру крандары
17
13.220.20, 13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 51844-2009, СТБ 1953-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
26-тармақ; қосымшаның 13-тармағы
2019 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
18
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің тығындау клапандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53278-2009, СТБ 11.14.04-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
25-тармақ; қосымшаның 14-тармағы
2019 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
VII. Мобильді өрт сөндіру құралдары
19
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53328-2009, МЕМСТ Р 12.2.144-2005, ҚР СТ 1980-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
27-тармақ; қосымшаның 15-тармағы
2016 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
20
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53329-2009, ҚР СТ 1976-2010, СТБ 2513-2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
27-тармақ; қосымшаның 17-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
21
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 52284-2009, ҚР СТ 1981-2010, СТБ 2512-2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
27-тармақ; қосымшаның 18-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
22
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Авариялық-құтқару автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар.

Разработка ГОСТ на основе СТ РК 2111-2011
пункт 27;
пункт 19 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53330-2009,
СТ РК 2217-2012
пункт 27;
пункт 20 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.30, 25.040.30
Техника пожарная. Мобильные робототехнические комплексы для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54344-2011
пункт 41;
пункт 23 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30, 25.040.30
Техника пожарная. Системы управления робототехнических комплексов для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55895-2013
пункт 41;
пункт 23 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53332-2009
пункт 28;
пункт 24 приложения
2019 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.30
Насосы центробежные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52283-2004
пункты 29, 30; пункт 25 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
VIII. Технические средства, функционирующие в составе систем пожарной автоматики (систем пожарной сигнализации, систем передачи извещений о пожаре, систем оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре)
13.220.20
Извещатели пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53325-2012,
СТБ 2218-2011, СТБ 11.16.03-2009, СТБ EN 54-12-2009, СТБ EN 54-11-2009, СТБ EN 54-10-2009, СТБ 2243-2011
пункты 31, 32, 33;
пункт 26 приложения
2017 год
2019
год
Российская Федерация
13.20.10,
29.200
Источники бесперебойного электропитания технических средств пожарной автоматики. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 31, 32, 33;
пункт 27 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.20
Приборы приемно-контрольные пожарные. Приборы управления пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53325-2012,
ГОСТ 30737-2001, СТБ 11.14.01-2006
пункты 31, 32, 33;
пункт 29 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.20, 33.040.20
Системы передачи извещений о пожаре. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53325-2012.
пункт 35;
пункт 32 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.20
Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53325-2012,
СТБ 2243-2011
пункт 36;
раздел VIII приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.20
Технические средства пожарной автоматики вспомогательные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 31, 32, 33;
пункт 34 приложения
2019 год

ҚР СТ 2111-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
27-тармақ; қосымшаның 19-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
23
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53330-2009, ҚР СТ 2217-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
27-тармақ; қосымшаның 20-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
24
13.220.30, 25.040.30
Өрт сөндіру техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендер. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 54344-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
41-тармақ; қосымшаның 23-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
25
13.220.30, 25.040.30
Өрт сөндіру техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендерді басқару жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 55895-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
41-тармақ; қосымшаның 23-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
26
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53332-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
28-тармақ; қосымшаның 24-тармағы
2019 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
27
13.220.30
Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 52283-2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
29, 30-тармақтар; қосымшаның 25-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
VIII. Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің (өрт сөндіру сигнализациясы жүйелерінің, өрт туралы хабарлар беру жүйелерінің, өрт кезінде адамдарды құлақтандыру және эвакуациялауды басқару жүйелерінің) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
28
13.220.20
Өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53325-2012, СТБ 2218-2011, СТБ 11.16.03-2009, СТБ EN 54-12-2009, СТБ EN 54-11-2009, СТБ EN 54-10-2009, СТБ 2243-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
31, 32, 33-тармақтар; қосымшаның 26-тармағы
2017 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
29
13.20.10,
29.200
Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ әзірлеу
31, 32, 33-тармақтар; қосымшаның 27-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
30
13.220.20
Қабылдау-бақылау өрт сөндіру аспаптары. Өрт сөндіруді басқару аспаптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53325-2012, МЕМСТ 30737-2001, СТБ 11.14.01-2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
31, 32, 33-тармақтар; қосымшаның 29-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
31
13.220.20, 33.040.20
Өрт туралы хабарларды беру жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53325-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
35-тармақ; қосымшаның 32-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
32
13.220.20
Өртті құлақтандыру және эвакуациялауды басқару техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53325-2012, СТБ 2243-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
36-тармақ; қосымшаның VIII бөлімі
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
33
13.220.20
Өрт сөндіру автоматикасының қосалқы техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ әзірлеу
31, 32, 33-тармақтар; қосымшаның 34-тармағы
2019 жыл

2021
год
Российская Федерация
IX. Технические средства, функционирующие в составе установок пожаротушения автоматических (в том числе установок пожаротушения автономных, установок пожаротушения роботизированных, установок пожаротушения модульных)
13.220.10
Автономные установки пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 38
2017 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.30
Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51052-2002
пункт 38;
пункты 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51043-2002,
СТБ 11.16.06-2011/ ГОСТ Р 51043-2002
пункт 38;
пункт 49 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53287-2009
пункт 38;
пункт 48 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Установки водяного и пенного пожаротушения. Дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53287-2009
пункт 38;
пункт 50 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.10
Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53288-2009,
СТБ 11.16.07-2011/ ГОСТ Р 53288-2009
пункт 38;
пункт 51 приложения
2019 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53281-2009,
СТБ 11.13.20-2010
пункт 38;
пункт 52 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56028-2014
пункт 38;
пункт 53 приложения
2016 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.30
Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1302-2004,
ГОСТ Р 53286-2009, СТБ 11.13.19-2010
пункт 38;
пункт 54 приложения
2017 год

2021
жыл
Ресей Федерациясы
IX. Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғыларының (соның ішінде автономды өрт сөндіру қондырғыларының, роботталған өрт сөндіру қондырғыларының, модульді өрт сөндіру қондырғыларының) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
34
13.220.10
Автономды өрт сөндіру қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ
2017 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
35
13.220.30
Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 51052-2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47-тармақтары
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
36
13.220.30
Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 51043-2002, СТБ 11.16.06-2011/ МЕМСТ Р 51043-2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 49-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
37
13.220.30
Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53287-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 48-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
38
13.220.30
Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53287-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 50-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
39
13.220.10
Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру модільдік қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53288-2009, СТБ 11.16.07-2011/ МЕМСТ Р 53288-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 51-тармағы
2019 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
40
13.220.30
Автоматты түрде газбен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер және батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53281-2009, СТБ 11.13.20-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ;қосымшаның 52-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
41
13.220.30
Автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары мен модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 56028-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 53-тармағы
2016 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
42
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. ҚР СТ 1302-2004, МЕМСТ Р 53286-2009, СТБ 11.13.19-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақ; қосымшаның 54-тармағы
2017 жыл

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53326-2009
пункт 39;
пункт 58 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
XI. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарные
13.220.20,
13.340.30
Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом с открытым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53255-2009,
СТБ 11.14.03-2008
пункты 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49;
пункт 59 приложения
2018 год

Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53326-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
39-тармақ; қосымшаның 58-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
XI. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын өрт сөндіретін құралдар
48
13.220.20,
13.340.30
Өрт сөндіру техникасы. Ашық тыныс алу циклымен сығылған ауасы бар тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53255-2009, СТБ 11.14.03-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49-тармақтар;
қосымшаның 59-тармағы
2018 жыл

13.340.30
Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие с химически связанным кислородом. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53260-2009
пункты 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50;
пункт 61 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.20,
13.340.30
Техника пожарная. Лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53257-2009,
СТБ 11.14.02-2008

13.340.30
Өрт сөндіру техникасы. Химиялық байланысты оттегісі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53260-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50-тармақтар; қосымшаның 61-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
52
13.220.20,
13.340.30
Өрт сөндіру техникасы. Тыныс алу мүшелерін жеке қорғау құралдарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53257-2009, СТБ 11.14.02-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу

13.220.20,
13.340.30
Техника пожарная. Установки для проверки дыхательных аппаратов. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53262-2009
пункт 52;
пункт 64 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.20,
23.140
Техника пожарная. Установки компрессорные для наполнения сжатым воздухом баллонов дыхательных аппаратов для пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53263-2009
пункт 51;
пункт 65 приложения
2018 год

13.220.20,
13.340.30
Өрт сөндіру техникасы. Тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53262-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
52-тармақ; қосымшаның 64-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
55
13.220.20,
23.140
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірушілерге арналған тыныс алу аппараттарының баллондарын сығымдалған ауамен толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53263-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
51-тармақ; қосымшаның 65-тармағы
2018 жыл

пункты 53,54; пункты 66, 67, 68, 69, 70 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10,
13.340.50
Средства индивидуальной защиты ног пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53265-2009
пункт 57;
пункт 72 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10,
13.340
Каски пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53269-2009,
ГОСТ 30694-2000
пункт 55;
пункт 73 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
XIV. Средства спасения людей при пожаре с высотных уровней
13.220.10
Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53275-2009,
СТБ 11.13.02-2004
пункты 58, 59, 60;
пункт 74 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Веревки пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53266-2009,
СТБ 11.13.03-2009
пункты 58, 59, 60; пункт 75 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Пояса пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53268-2009,
СТБ 11.13.08-2009
пункты 58, 59, 60; пункт 76 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53267-2009,
СТБ 11.13.09-2009
пункты 58, 59, 60; пункт 77 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Трапы спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53274-2009
пункты 58, 59, 60; пункт 78 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Устройства спасательные прыжковые пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53273-2009
пункты 58, 59, 60;
пункт 79 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Рукава спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53271-2009
пункты 58, 59, 60; пункт 80 приложения
2020 год
2022
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Устройства канатно-спускные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53272-2009
пункты 58, 59, 60; пункт 81 приложения
2021 год

53,54-тармақтар; қосымшаның 66, 67, 68, 69, 70-тармақтары
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
58
13.220.10,
13.340.50
Өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53265-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
57-тармақ; қосымшаның 72-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
59
13.220.10,
13.340
Өрт сөндірушінің каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53269-2009, МЕМСТ 30694-2000 негізінде МЕМСТ әзірлеу
55-тармақ; қосымшаның 73-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
XIV. Биік деңгейде өрт шыққан жағдайда адамдарды құтқару құралдары
60
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53275-2009, СТБ 11.13.02-2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 74-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
61
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53266-2009, СТБ 11.13.03-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 75-тармағы
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
62
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53268-2009, СТБ 11.13.08-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 76-тармағы
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
63
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53267-2009, СТБ 11.13.09-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 77-тармағы
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
64
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің құтқару траптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53274-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 78-тармағы
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
65
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53273-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 79-тармағы
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
66
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53271-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 80-тармағы
2020 жыл
2022
жыл
Ресей Федерациясы
67
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің арқандық-түсіргіш құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53272-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 81-тармағы
2021 жыл

2023
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Лестницы навесные спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53276-2009
пункты 58, 59, 60;
пункт 82 приложения
2021 год
2023
год
Российская Федерация
XV. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах
13.220.10
Техника пожарная. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50982-2009

2023
жыл
Ресей Федерациясы
68
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53276-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
58, 59, 60-тармақтар; қосымшаның 82-тармағы
2021 жыл
2023
жыл
Ресей Федерациясы
XV. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал
69
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 50982-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу

пункты 64, 67; пункт 85 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53961-2010
пункты 64, 65; пункт 86 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Колонка пожарная. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53250-2009,
ГОСТ 7499-95
пункты 64, 66; пункт 87 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Пеносмесители. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53252-2009,
СТБ 11.13.16-2008
пункты 64, 71; пункт 88 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Водосборник рукавный. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53249-2009
пункты 64, 72; пункт 89 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Разветвления рукавные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50400-2011
пункты 64, 73; пункт 90 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Гидроэлеватор пожарный. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50398-92
пункты 64, 74; пункт 91 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Сетки всасывающие. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53253-2009
пункты 64, 75; пункт 92 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Рукава пожарные напорные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТБ 11.13.17-2010,
ГОСТ Р 51049-2008
пункты 64, 67; пункт 93 приложения
2018 год
2021
год
Республика
Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Оборудование по обслуживанию пожарных рукавов. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53277-2009
пункт 67;
пункт 94 приложения
2018 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53331-2009,
СТБ 11.13.14-2009
пункты 64, 68, 69; пункт 95 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53251-2009,
СТБ 11.13.15-2008
пункты 64, 68, 69; пункт 95 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51115-97,
СТБ 11.13.23-2012

64, 67-тармақтар; қосымшаның 85-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
74
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Жерасты өрт сөндіру гидранттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53961-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 65-тармақтар; қосымшаның 86-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
75
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53250-2009, МЕМСТ 7499-95 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 66-тармақтар; қосымшаның 87-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
76
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Көбік араластырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53252-2009, СТБ 11.13.16-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 71-тармақтар; қосымшаның 88-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
77
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Түтікқұбырдың сужинағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53249-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 72-тармақтар; қосымшаның 89-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
78
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 50400-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 73-тармақтар; қосымшаның 90-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
79
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 50398-92 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 74-тармақтар; қосымшаның 91-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
80
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Сіңіргіш торлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53253-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 75-тармақтар; қосымшаның 92-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
81
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. СТБ 11.13.17-2010, МЕМСТ Р 51049-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 67-тармақтар; қосымшаның 93-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
82
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру түтікқұбырларына қызмет көрсететін жабдық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53277-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
67-тармақ; қосымшаның 94-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
83
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ Р 53331-2009, СТБ 11.13.14-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 68, 69-тармақтар; қосымшаның 95-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
84
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53251-2009, СТБ 11.13.15-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
64, 68, 69-тармақтар; қосымшаның 95-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
85
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндірудің комбинацияланған лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 51115-97, СТБ 11.13.23-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу

пункты 64, 68, 69; пункт 96 приложения
2018 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.10
Техника пожарная. Генераторы пены средней кратности. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50409-92
пункты 68, 69, 70; пункт 97 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Техника пожарная. Генераторы пены эжекционного типа. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 68, 69, 70; пункт 97 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.30
Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53290-2009,
СТБ 11.13.05-2009, СТБ 11.13.07-2009
пункты 68, 69, 70; пункт 97 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Блоки пожарных гидрантов. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 64, 65
2018 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Вышка пожарная. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 64
2018 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Насадки пенные подслойные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 64
2018 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Мембрана пожарная для подслойного пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 64
2018 год
2019
год
Российская Федерация
13.220.10
Техника пожарная. Фильтр пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 64
2018 год
2019
год
Российская Федерация
XVIII. Заполнение проемов противопожарных преград
13.220.50, 29.120.10
Проходки кабельные, вводы герметичные и проходы шинопроводов. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53310-2009,
СТБ ЕN 1366-3-2009
пункт 77;
пункт 99 приложения
2018 год
2020
год
Российская Федерация

64, 68, 69-тармақтар; қосымшаның 96-тармағы
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
86
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Орташа еселікті көбік генераторлары. Техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 50409-92 негізінде МЕМСТ әзірлеу
68, 69, 70-тармақтар; қосымшаның 97-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
87
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Эжекциялық типті көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ әзірлеу
68, 69, 70-тармақтар; қосымшаның 97-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
88
13.220.30
Өрт сөндіру техникасы. Көбікті өрт сөндіру құрылғылары. Резервуарлардың қабаттап сөндіруге арналған төмен еселі көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ Р 53290-2009, СТБ 11.13.05-2009, СТБ 11.13.07-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
68, 69, 70-тармақтар; қосымшаның 97-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
89
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт гидранттарының блоктары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
64, 65-тармақтар
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
90
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру мінбесі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
64-тармақ
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
91
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Қабаттық көбікті қондырмалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
64-тармақ
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
92
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Қабаттап сөндіруге арналған өрт сөндіру мембранасы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ әзірлеу
64-тармақ
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
93
13.220.10
Өрт сөндіру техникасы. Өрт сөндіру сүзгілері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. МЕМСТ әзірлеу
64-тармақ
2018 жыл
2019
жыл
Ресей Федерациясы
XVIII. Өртке қарсы тосқауылдардың саңылауларын толтыру
94
13.220.50, 29.120.10
Кабель жолдары, герметикалық кірістер және шинасым жолдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Отқа төзімділігін сынау әдістері. МЕМСТ Р 53310-2009, СТБ ЕN 1366-3-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
77-тармақ; қосымшаның 99-тармағы
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
95

13.220.50
Узлы пересечения ограждающих строительных конструкций трубопроводами из полимерных материалов. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53306-2009
пункт 77;
пункт 99 приложения
2019 год
2021
год
Российская Федерация
13.220.50,
91.080
Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53307-2009,
СТБ 1394-2003
пункт 78
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.50
Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на дымогазопроницаемость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53303-2009,
СТБ 1647-2006
пункт 79
2018 год
2020
год
Российская Федерация
13.220.50,
91.080
Конструкции строительные. Светопрозрачные ограждающие конструкции и заполнения проемов. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53308-2009,
СТБ 1764-2007
пункт 78
2019 год
2021
год
Республика Беларусь
13.220.50
Конструкции строительные. Двери заполнения проемов в ограждениях шахт лифтов. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55896-2013
пункт 78
2018 год
2020
год
Российская Федерация
XIX. Технические средства, функционирующие в составе систем противодымной вентиляции
13.220.50
Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе НПБ 11-2000,
ГОСТ Р 53301-2013
пункт 83
2017 год
2020 год
Республика Беларусь,
13.220.50
Противодымные преграды. Метод испытаний на огнестойкость и дымонепроницаемость.
Разработка ГОСТ на основе СТБ ЕN 12101-1-2009, ГОСТ Р 53305-2009
пункт 86
2018 год
2021 год
Республика Беларусь
13.220.50
Оборудование противодымной защиты зданий и сооружений. Вентиляторы. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53302-2009
пункт 85
2018 год
2020 год
Российская Федерация
13.220.40
Методы аэродинамических испытаний конструкций и оборудования противодымной защиты зданий. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56077-2014
пункт 85
2019 год
2021 год
Российская Федерация
13.220.50
Воздуховоды. Метод испытаний на огнестойкость.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53299-2013,
СТБ 11.03.01-2009
пункт 82
2018 год
2020 год
Российская Федерация

13.220.50
Тосқауылдайтын құрылыс конструкцияларының полимер материалдардан жасалған құбыржолдармен қиылысу тораптары. Отқа төзімділігін сынау әдісі.
МЕМСТ Р 53306-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
77-тармақ; қосымшаның 99-тармағы
2019 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
96
13.220.50,
91.080
Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Отқа төзімділігін сынау әдісі.
МЕМСТ Р 53307-2009, СТБ 1394-2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу
78-тармақ
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
97
13.220.50
Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтін-газ өткізбеуін сынау әдісі.
МЕМСТ Р 53303-2009, СТБ 1647-2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
79-тармақ
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
98
13.220.50,
91.080
Құрылыс конструкциялары. Жарықөткізгіш тосқауылдаушы конструкциялар және саңылауларды толтыру. Отқа төзімділігін сынау әдісі. МЕМСТ Р 53308-2009, СТБ 1764-2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
78-тармақ
2019 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
99
13.220.50
Құрылыс конструкциялары. Лифт шахталарының жиектеріндегі саңылауларды толтыру есіктері. Отқа төзімділігін сынау әдісі. МЕМСТ Р 55896-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
78-тармақ
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
XIX. Түтінге қарсы желдету жүйелерінің құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
100
13.220.50
Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділігін сынау әдісі.
НПБ 11-2000, МЕМСТ Р 53301-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
83-тармақ
2017 жыл
2020
жыл
Беларусь Республикасы,
101
13.220.50
Түтінге қарсы тосқауылдар. Отқа төзімділігін және түтінді өткізбеушілігін сынау әдісі.
СТБ ЕN 12101-1-2009, МЕМСТ Р 53305-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
86-тармақ
2018 жыл
2021
жыл
Беларусь Республикасы
102
13.220.50
Ғимараттар мен құрылыстарды түтінге қарсы қорғау жабдығы. Желдеткіштер. Отқа төзімділігін сынау әдісі.
МЕМСТ Р 53302-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
85-тармақ
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы
103
13.220.40
Ғимараттарды түтінге қарсы қорғау конструкциялары мен жабдықтарын аэродинамикалық сынау әдістері. МЕМСТ Р 56077-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
85-тармақ
2019 жыл
2021
жыл
Ресей Федерациясы
104
13.220.50
Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділігін сынау әдісі. МЕМСТ Р 53299-2013, СТБ 11.03.01-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
82-тармақ
2018 жыл
2020
жыл
Ресей Федерациясы