О признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 года № 144
В соответствии с пунктом 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) в целях систематизации актов, входящих в право Евразийского экономического союза, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Признать утратившими силу:
Решение Комиссии Таможенного союза от 8 декабря 2010 г. № 497 "Об определении критериев к лицам, осуществляющим деятельность по производству товаров и (или) экспортирующим товары, к которым не применяются вывозные таможенные пошлины, претендующим получить статус уполномоченного экономического оператора";
Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 872 "Об определении критериев к лицам, осуществляющим деятельность по производству товаров и (или) экспортирующим товары, к которым не применяются вывозные таможенные пошлины, претендующим получить статус уполномоченного экономического оператора".
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян

Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 144 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін актілерді жүйеге келтіру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Мыналардың:
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 8 желтоқсандағы "Тауарларды өндіру және (немесе) тауарларды экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, оарға кедендік әкелу баждары қолданылмайтын, уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін алуға үміткер тұлғаларға қойылатын критерийлерді айқындау туралы" № 497 шешімінің;
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы "Тауарларды өндіру және (немесе) тауарларды экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, оларға кедендік әкелу баждары қолданылмайтын, уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін алуға үміткер тұлғаларға қойылатын критерийлерді айқындау туралы" № 872 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
2. Осы Шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян