О классификаторе видов документов регистрационного досье лекарственного препарата и справочнике структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 года № 159.
В соответствии cо статьей 30 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к указанному Договору) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
классификатор видов документов регистрационного досье лекарственного препарата (далее – классификатор);
справочник структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата (далее – справочник).
2. Включить классификатор и справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
классификатор и справочник применяются с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений классификатора и справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере обращения лекарственных средств.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 159
КЛАССИФИКАТОР
видов документов регистрационного досье лекарственного препарата
I. Детализированные сведения из классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата
Сноска. Классификатор с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.12.2021 № 179 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Код раздела
Код вида документа
Наименование
01
документы, необходимые для выполнения процедур, связанных с регистрацией лекарственного препарата

Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы және дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құрылымдық элементтерінің анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 30-бабына, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы (бұдан әрі – сыныптауыш);
дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасының құрылымдық элементтерінің анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Сыныптауыш пен анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мыналар:
сыныптауыш пен анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
сыныптауыш пен анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысы саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 159 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышының ізеуірттелген мәліметтері
Бөлімнің коды
Құжат түрінің коды
Атауы
01
дәрілік препаратты тіркеумен байланысты рәсімдерді орындау үшін қажетті құжаттар

01001
сопроводительное письмо к заявлению на выполнение процедур регистрации лекарственного препарата
01002
заявление о регистрации лекарственного препарата для медицинского применения (приведении регистрационного досье лекарственного препарата в соответствие с требованиями Евразийского экономического союза)
01003
заявление о внесении изменений в регистрационное досье лекарственного препарата
01004
заявление о перерегистрации лекарственного препарата
01005
документ, подтверждающий оплату экспертных работ и (или) сбора за регистрацию (пошлины) в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза
01006
сертификат на лекарственный препарат (заверенный в установленном порядке) согласно формату, рекомендованному ВОЗ
01007
документ, подтверждающий регистрацию в стране-производителе и (или) в стране – держателе регистрационного удостоверения на лекарственный препарат (заверенный в установленном порядке)
01008
пояснительная записка с обоснованием отсутствия данных о регистрации лекарственного препарата
01009
экспертный отчет, выданный при регистрации лекарственного препарата в стране-производителе или стране – держателе регистрационного удостоверения
01010
перевод на русский язык экспертного отчета, выданного при регистрации лекарственного препарата в стране-производителе или стране – держателе регистрационного удостоверения
01011
заключение Экспертного комитета по лекарственным средствам при Евразийской экономической комиссии по итогам предварительного научного консультирования относительно данного лекарственного препарата
01012
рекомендация Экспертного комитета по лекарственным средствам при Евразийской экономической комиссии по итогам предварительного научного консультирования относительно данного лекарственного препарата
01013
перечень стран, в которых лекарственный препарат подан на регистрацию, зарегистрирован, получил отказ в регистрации или его обращение на рынке было приостановлено
01014
письмо держателя регистрационного удостоверения о соответствии клинических исследований заявленного на регистрацию лекарственного препарата требованиям Правил надлежащей клинической практики Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 79 (далее – Правила надлежащей клинической практики Евразийского экономического союза)
01015
письмо держателя регистрационного удостоверения о дополнительном торговом наименовании лекарственного препарата
01016
заключение (рекомендация) уполномоченного органа (уполномоченной организации) государства – члена Евразийского экономического союза по итогам предварительного научного консультирования относительно данного лекарственного препарата
01017
резюме для заявления на регистрацию с предоставлением библиографических источников и данных
01018
резюме для заявления на регистрацию генерических, гибридных или биоаналогичных (биоподобных) лекарственных препаратов
01019
резюме для заявления на регистрацию при наличии патентов
в государстве – члене Евразийского экономического союза
в отношении регистрируемого лекарственного препарата
01020
резюме для заявления на регистрацию в особых случаях
01021
резюме для заявления на регистрацию с установлением пострегистрационных мер (регистрация на условиях)
02
документы, описывающие общую характеристику лекарственного препарата, инструкцию по его медицинскому применению, маркировку
02001
проект общей характеристики лекарственного препарата на русском языке
02002
проект инструкции по медицинскому применению лекарственного препарата (листок-вкладыш)
02003
проект маркировки лекарственного препарата
02004
макет вторичной (потребительской) упаковки лекарственного препарата
02005
макет первичной (внутренней) упаковки лекарственного препарата
02006
макет промежуточной упаковки лекарственного препарата
02007
макет этикетки лекарственного препарата
02008
макет стикера лекарственного препарата
02009
описание результатов пользовательского тестирования текста инструкции по медицинскому применению

01001
дәрілік препаратты тіркеу рәсімдерін орындауға арналған өтінішке қосымша хат
01002
медициналық қолдануға арналған дәрілік препаратты тіркеу туралы өтініш (дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасын Еуразиялық экономикалық одақтың талаптарына сәйкес келтіру)
01003
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу туралы өтініш
01004
дәрілік препаратты қайта тіркеу туралы өтініш
01005
сараптама жұмыстарына ақы және (немесе) тіркеу үшін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер заңнамасына сәйкес алым төленгенін растайтын құжат
01006
ДДҰ ұсынған форматқа сәйкес дәрілік препаратқа арналған сертификат (белгіленген тәртіппен куәландырылған)
01007
өндіруші елде және (немесе) дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігін ұстаушы елде тіркелгенін растайтын құжат (белгіленген тәртіппен куәландырылған)
01008
дәрілік препараттың тіркелгені туралы деректердің жоқ екендігін негіздейтін түсіндірме жазба
01009
өндіруші елде және (немесе) дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігін ұстаушы елде тіркеген кезде берілген сараптама есебі
01010
өндіруші елде және (немесе) дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігін ұстаушы елде тіркеген кезде берілген сараптама есебінің орыс тіліне аудармасы
01011
Еуразиялық экономикалық комиссия жанындағы Дәрілік заттар жөніндегі сараптама комитетінің осы дәрілік препаратқа қатысты алдын ала ғылыми консультация қорытындысы бойынша қорытындысы
01012
Еуразиялық экономикалық комиссия жанындағы Дәрілік заттар жөніндегі сараптама комитетінің осы дәрілік препаратқа қатысты алдын ала ғылыми консультация қорытындысы бойынша ұсынымы
01013
дәрілік препарат тіркеуге берілген, тіркелген, тіркеуден бас тартқан немесе оның нарықтағы айналысы тоқтатыла тұрған елдердің тізбесі
01014
дәрілік препаратты тіркеуге мәлімделген клиникалық зерттеулердің Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 79 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті клиникалық практикасы қағидаларының (бұдан әрі - Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті клиникалық практикасы) талаптарына сәйкестігі туралы тіркеу куәлігін ұстаушының хаты
01015
тіркеу куәлігін ұстаушының дәрілік препараттың қосымша сауда атауы туралы хаты
01016
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының осы дәрілік препаратқа қатысты алдын ала ғылыми консультация қорытындылары бойынша қорытындысы (ұсынымы)
02
дәрілік препараттың, оларды медициналық қолданудың, таңбалаудың жалпы сипаттамасын көрсететін құжаттар
02001
дәрілік препараттың қолданылуы бойынша орыс тіліндегі жалпы нұсқаулықтың көшірмесі
02002
дәрілік препараттың қолданылуы бойынша нұсқаулықтың жобасы (қосымша парақ)
02003
дәрілік препаратты таңбалаудың жобасы
02004
дәрілік препараттың қайталама (тұтыну) қорабының макеті
02005
дәрілік препараттың бастапқы (тұтыну) қорабының макеті
02006
дәрілік препараттың аралық қорабының макеті
02007
дәрілік препарат этикеткасының макеті
02008
дәрілік препараттың стикерінің макеті
02009
медициналық қолдану бойынша нұсқаулық мәтінін пайдалану тестісінің нәтижелерінің сипаттамасы

02010
общая характеристика лекарственного препарата, утвержденная уполномоченным органом страны-производителя или
страны – держателя регистрационного удостоверения
02011
инструкция по медицинскому применению лекарственного препарата, одобренная уполномоченным органом страны-производителя
03
документы, подтверждающие качество лекарственного препарата и его компонентов
03001
сертификат соответствия статье Фармакопеи Евразийского экономического союза
03002
сертификат соответствия статье Европейской фармакопеи по губчатой энцефалопатии
03003
документ, выданный уполномоченными органами ветеринарного надзора страны происхождения сырья
03004
письмо держателя мастер-файла активной фармацевтической субстанции c обязательством по предварительному оповещению об изменениях в мастер-файле активной фармацевтической субстанции
03005
письмо, подтверждающее согласие держателя мастер-файла фармацевтической субстанции на представление документов закрытой части мастер-файла на фармацевтическую субстанцию по запросу уполномоченного органа
03006
сертификат соответствия фармацевтической субстанции требованиям Европейской фармакопеи
03007
сертификат на мастер-файл плазмы, выданный уполномоченным органом страны-производителя
03008
сертификат на мастер-файл вакцинного антигена, выданный уполномоченным органом страны-производителя
04
документы по производству и доклинической и клинической разработке лекарственного препарата, в том числе подтверждающие соответствие требованиям надлежащих фармацевтических практик
04001
документ, подтверждающий соответствие производителя (производственной площадки) требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза, выданный уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза
04002
документ, подтверждающий соответствие производителя (производственной площадки) требованиям надлежащей производственной практики, выданный уполномоченными органами страны расположения производственной площадки и (или) иным уполномоченным органом
04003
разрешение на производство лекарственных средств, выданное уполномоченным органом страны расположения производственной площадки
04004
лицензия на производство лекарственных средств, выданная уполномоченным органом страны расположения производственной площадки
04005
отчет об инспекции производственной площадки на соответствие требованиям правил надлежащей производственной практики, проведенной уполномоченным органом страны-производителя или иным уполномоченным органом
04006
план проведения корректирующих и предупреждающих действий (САРА) после инспекции производственной площадки на соответствие GMP, проведенной уполномоченным органом страны-производителя или иным уполномоченным органом

02010
өндіруші елдің және (немесе) дәрілік препаратқа арналған тіркеу куәлігін ұстаушы елдің уәкілетті органы бекіткен дәрілік препараттың жалпы сипаттамасы
02011
өндіруші елдің уәкілетті органы мақұлдаған дәрілік препаратты медициналық қолдану бойынша нұсқаулық
03
дәрілік препарат пен оның компоненттерінің сапасын растайтын құжаттар
03001
Еуразиялық экономикалық одақтың Формакопеясының бабына сәйкестігі сертификаты
03002
кеуекті энцефалопатия бойынша еуропалық формакопеяның бабына сәйкестігі сертификаты
03003
шикізат шығарылатын елдің ветеринарлық қадағалау уәкілетті органы берген құжат
03004
белсенді фармацевтикалық субстанцияның мастер-файлын ұстаушының белсенді фармацевтикалық субстанцияның мастер-файлындағы өзгерістер туралы алдын ала хабарлау бойынша міндеттемесі бар хаты
03005
белсенді фармацевтикалық субстанцияның уәкілетті органының сұрау салуы бойынша фармацевтикалық субстанцияның мастер-файлының жабық бөлігіне құжаттарды беруге мастер-файлды ұстаушының келісімін растайтын хаты
03006
фармацевтикалық субстанцияның Еуропалық фармакопея талаптарына сәйкестігі сертификаты
03007
өндіруші елдің уәкілетті органы берген плазманың мастер-файлына арналған сертификат
03008
өндіруші елдің уәкілетті органы берген вакциналық антигеннің мастер-файлына арналған сертификат
04
дәрілік препаратты шығару мен клиникаға дейін және клиникалық әзірлеу бойынша, соның ішінде тиісті фармацевтикалық практика талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
04001
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органы берген, өндірушінің (өндіруші алаңның) Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті клиникалық практикасы қағидаларының талаптарына сәйкестігін растайтын құжат
04002
өндірістік алаң орналасқан елдің уәкілетті органы және (немесе) өзге уәкілетті орган берген, өндірушінің (өндірістік алаңның) Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті клиникалық практикасы қағидаларының талаптарына сәйкестігін растайтын құжат
04003
өндістік алаң орналасқан елдің уәкілетті органы берген дәрілік заттарды шығаруға рұқсат
04004
өндірістік алаң орналасқан елдің уәкілетті органы берген дәрілік заттарды шығаруға лицензия
04005
өндіруші елдің уәкілетті органы және (немесе) өзге уәкілетті орган жүргізген өндірістік алаңның тиісті өндірістік практика қағидаларының талаптарына сәйкестігін инспекциялау туралы есеп
04006
өндіруші елдің уәкілетті органы және (немесе) өзге уәкілетті орган жүргізген өндірістік алаңның GMP сәйкестігін инспекциялаудан кейін түзетуші және ескерту іс-әрекеттерін жүргізу жоспары

04007
отчет о проведении корректирующих и предупреждающих действий (САРА) после инспекции производственной площадки (производственных площадок на разных этапах производства) на соответствие GMP, проведенной уполномоченным органом страны-производителя или иным уполномоченным органом
04008
контракт (договор) между держателем регистрационного удостоверения лекарственного препарата и производителем лекарственного препарата по вопросам соблюдения требований GMP
04009
контракт (договор) между контрактной производственной площадкой и производителем по вопросам соблюдения требований GMP
04010
сведения о регуляторных мерах, принятых уполномоченным органом по результатам инспекций в отношении производственной площадки
04011
письмо уполномоченного лица по качеству о соответствии условий производства заявленного на регистрацию лекарственного препарата требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза
04012
сведения о рекламациях в отношении качества лекарственного препарата
04013
подтверждение отсутствия рекламаций в отношении качества лекарственных препаратов
04014
согласие на проведение фармацевтической инспекции на соответствие требованиям международных договоров и актов, составляющих право Евразийского экономического союза
04015
основное досье (мастер-файл) производственной площадки/участка (производственных площадок)
04016
схема этапов производства лекарственного препарата
04017
разрешение уполномоченного органа на проведение клинического исследования
04018
перечень проведенных инспекций на соответствие надлежащей клинической практики (GCP)
04019
отчет о проведении инспекции исследовательского центра, принимавшего участие в клинических исследованиях лекарственного препарата
04020
отчет о проведении инспекции спонсора
04021
отчет о проведении инспекции контрактной исследовательской организации по клиническим исследованиям лекарственного препарата
04022
отчет о проведении инспекции иных организаций, имеющих отношение к исследованию лекарственного препарата
04023
отчет о проведении прочих инспекций с целью определения соответствия надлежащей клинической практики (GCP)
04024
договор между спонсором клинического исследования и исследовательским центром
04025
таблица с перечнем клинических исследований
04026
валидационный мастер-план
04027
руководство по качеству (лабораторное руководство) лаборатории контроля качества производителя
04028
список аналитических методик, которые выполняет лаборатория контроля качества производителя
04029
записи (отчеты) о произведенных сериях продукции
05
информация о специалистах, принимавших участие в исследованиях

04007
өндіруші елдің уәкілетті органы және (немесе) өзге уәкілетті орган жүргізген өндірістік алаңның (өндірістің түрлі кезеңдеріндегі өндірістік алаңдардың) GMP сәйкестігін инспекциялаудан кейін түзетуші және ескерту іс-әрекеттерін жүргізу (САРА) туралы есеп
04008
дәрілік препараттың тіркеу куәлігін ұстаушы мен дәрілік препаратты өндіруші арасындағы GMP талаптарын сақтау мәселелері бойыша келісімшарт (шарт)
04009
өндірістік алаң мен өндіруші арасындағы GMP талаптарын сақтау мәселелері бойыша келісімшарт (шарт)
04010
уәкілетті орган өндірістік алаңға қатысты инспекциялау нәтижелері бойынша қабылдаған реттеуші шаралар туралы мәліметтер
04011
уәкілетті органның дәрілік препаратты тіркеуге мәлімделген өндіруші шарттарының Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті клиникалық практикасы қағидаларының талаптарына сәйкестігі туралы сапа бойынша хаты
04012
дәрілік препаратқа қатысты рекламациялар туралы мәліметтер
04013
дәрілік препаратқа қатысты рекламациялардың жоқ екенін растау
04014
Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілердің талаптарына сәйкестікке фармацевтикалық инспекция жүргізуге келісім
04015
өндірістік алаңның/учаскенің (мастер-файлдың) негізгі дерекнамасы (мастер-файл)
04016
дәрілік препаратты шығару кезеңдерінің схемасы
04017
уәкілетті органның клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсаты
04018
тиісті клиникалық практикаға (GCP) сәйкестікке жүргізілген инспециялардың тізбесі
04019
дәрілік препаратқа клиникалық зерттеу жүргізуге қатысқан зерттеу оралықтарына инспекция жүргізілгені туралы есеп
04020
демеушінің инспекция жүргізгені туралы есеп
04021
келісімшарттық зерттеу ұйымының дәрілік препаратты клиникалық зерттеу бойынша инспекция жүргізгені туралы есебі
04022
дәрілік препаратты зерттеуге қатысы бар өзге ұйымдардың инспекция жүргізгені туралы есебі
04023
тиісті клиникалық практикаға (GCP) сәйкестікті анықтау мақсатында өзге де инспекциялар жүргізілгені туралы есеп
04024
клиникалық зерттеу жүргізуші демеуші мен зерттеу орталығы арасындағы шарт
04025
клиникалық зерттеулер тізбесі бар кесте
04026
валидациялық мастер-жоспар
04027
өндірушінің сапасын бақылау зертханасының сапасы бойынша нұсқама (зертханалық нұсқама)
04028
өндіруші сапасына зертханалық бақылауды орындайтын талдамалық әдістемелердің тізімі
05
зерттеулерге қатысқан мамандар туралы ақпарат

05001
информация о специалисте, подготовившем резюме по качеству
05002
информация о специалисте, подготовившем резюме доклинических исследований
05003
информация о специалисте, подготовившем резюме клинических исследований
06
документы об оценке потенциальной опасности для окружающей среды
06001
документ заявителя об оценке потенциальной опасности для окружающей среды
06002
письмо заявителя о том, что лекарственные препараты содержат генетически модифицированные организмы или получены из них
07
документы по фармаконадзору в государстве – члене Евразийского экономического союза
07001
мастер-файл системы фармаконадзора держателя регистрационного удостоверения в соответствии с требованиями Правил надлежащей практики фармаконадзора Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 87
07002
краткая характеристика системы фармаконадзора держателя регистрационного удостоверения
07003
письменное подтверждение держателем регистрационного удостоверения факта наличия уполномоченного лица, ответственного за фармаконадзор на территории государства – члена Евразийского экономического союза
07004
план управления рисками на лекарственный препарат
07005
документ, подтверждающий наличие взаимодействия, обеспечивающего надлежащее выполнение несколькими юридическими лицами всех обязанностей держателя регистрационного удостоверения
08
документы об охране интеллектуальной собственности
08001
документ, подтверждающий регистрацию товарного знака
09
введение в общий технический документ и общие обзоры
09001
введение в общий технический документ
09002
общее резюме по качеству
09003
общее описание активной фармацевтической субстанции
09004
резюме общей информации относительно исходных материалов и сырья
09005
общее описание процесса производства АФС
09006
общее описание характеристик АФС
09007
общее описание контроля качества АФС
09008
общее описание стандартных образцов или материалов
09009
общее описание системы упаковки (укупорки) АФС
09010
общее описание стабильности
09011
общее описание лекарственного препарата
09012
общее описание и состав лекарственного препарата
09013
общее описание фармацевтической разработки
09014
общее описание процесса производства лекарственного препарата
09015
общее описание контроля качества вспомогательных веществ
09016
общее описание контроля качества лекарственного препарата
09017
общее описание стандартных образцов или материалов лекарственного препарата
09018
общее описание системы упаковки (укупорки) лекарственного препарата
09019
общее описание стабильности лекарственного препарата

05001
сапа бойынша түйіндеме әзірлеген маман туралы ақпарат
05002
клиникаға дейін зерттеулер түйіндемесін әзірлеген маман туралы ақпарат
05003
клиникалық зерттеулердің түйіндемесін әзірлеген маман туралы ақпарат
06
қоршаған орта үшін ықтимал қауіпті бағалау туралы құжаттар
06001
өтініш берушінің қоршаған орта үшін ықтимал қауіптіліктің бағасы туралы құжаты
06002
өтініш берушінің дәрілік препараттың құрамында генетикалық организмдер немесе олардан алынғандар бар екендігі туралы хаты
07
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі фармакоқадағалау бойынша құжаттар
07001
тіркеу куәлігін ұстаушының Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 87 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті клиникалық практикасы қағидаларының талаптарына сәйкес фармакоқадағалау жүйесінің мастер-файлы
07002
тіркеу куәлігін ұстаушының фармакоқадағалау жүйесінің қысқаша сипаттамасы
07003
тіркеу куәлігін ұстаушының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағында фармакоқадағалау үшін жауапты уәкілетті органның бер екендігі фактісін растау хаты
07004
дәрілік препаратқа арналған қатерлерді басқару жоспары
07005
тіркеу куәлігін ұстаушының барлық міндеттемелерді бірнеше заңды тұлғалардың тиісті орындауын қамтамасыз ететін іс-қимылдардың болуын растайтын құжат
08
зияткерлік меншікті сақтау туралы құжаттар
08001
тауар белгісінің тіркелгенін растайтын құжаттар
09
жалпы техникалық құжатты және жалпы шолуларды жүргізу
09001
жалпы техникалық құжатты жүргізу
09002
сапа бойынша жалпы түйіндеме
09003
белсенді фармацевтикалық субстанцияның жалпы сипаттамасы
09004
бастапқы материалдар мен шикізатқа қатысты жалпы ақпарат түйіндемесі
09005
БФС өндірісі процесінің жалпы сипаттамасы
09006
БФС сипаттарының жалпы сипаттамасы
09007
БФС сапасын бақылаудың жалпы сипаттамасы
09008
стандартты үлгілердің немесе материалдардың жалпы сипаттамасы
09009
БФС қаптамасы (тығындау) жүйесінің жалпы сипаттамасы
09010
тұрақтылықтың жалпы сипаттамасы
09011
дәрілік препараттың жалпы сипаттамасы
09012
дәрілік препараттың жалпы сипаттамасы және құрамы
09013
фармацевтикалық әзірлеменің жалпы сипаттамасы
09014
дәрілік препаратты шығару процесінің жалпы сипаттамасы
09015
қосалқы заттардың сапасын бақылаудың жалпы сипаттамасы
09016
дәрілік препараттың сапасын бақылаудың жалпы сипаттамасы
09017
дәрілік препараттың стандартты үлгілерінің немесе материалдарының жалпы сипаттамасы
09018
дәрілік препарат қаптамасының (тығынның) жалпы сипаттамасы
09019
дәрілік препараттың тұрақтылығының жалпы сипаттамасы

09020
обзор дополнительной информации
09021
общее описание производственных помещений и оборудования
09022
резюме оценки безопасности относительно посторонних агентов
09023
общее описание новых вспомогательных веществ
09024
резюме региональной информации
09025
краткие сведения о восстановителях, растворителях, разбавителях, носителях
09026
краткое описание и состав восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09027
краткое описание фармацевтической разработки восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09028
краткое описание процесса производства восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09029
краткое описание контроля качества восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09030
краткое описание системы упаковки (укупорки) для восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09031
краткое описание стабильности восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09032
краткое описание состава на серию (производственная рецептура) восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09033
краткое описание микробиологических характеристик восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
09034
краткое описание совместимости восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
10
резюме доклинических исследований и обзоры доклинических данных
10001
обзор доклинических данных
10002
резюме фармакологических исследований в текстовом формате
10003
резюме фармакологических исследований в виде таблиц
10004
резюме фармакокинетических исследований в текстовом формате
10005
резюме фармакокинетических исследований в виде таблиц
10006
резюме токсикологических исследований в текстовом формате
10007
резюме токсикологических исследований в виде таблиц
10008
введение
11
резюме клинических исследований и обзоры клинических данных
11001
обзор клинических данных
11002
резюме биофармацевтических исследований и связанных с ними аналитических методов
11003
резюме исследований по клинической фармакологии
11004
резюме по клинической эффективности
11005
резюме по клинической безопасности
11006
использованный при подготовке резюме литературный источник
11007
краткий обзор индивидуальных исследований
12
документы по качеству, относящиеся к активной фармацевтической субстанции
12001
сведения о наименовании активной фармацевтической субстанции
12002
сведения о структуре активной фармацевтической субстанции
12003
сведения об общих свойствах активной фармацевтической субстанции

09020
қосымша ақпаратты шолу
09021
өндірістік үй-жайлар мен жабдықтардың жалпы сипаттамасы
09022
бөгде агенттерге қатысты қауіпсіздікті бағалау түйіндемесі
09023
жаңа қосалқы заттардың жалпы сипаттамасы
09024
өңірлік ақпарат түйіндемесі
09025
қалпына келтіргіш, еріткіш, сұйылтқыш, жеткізгіш туралы қысқаша мәліметтер
09026
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің қысқаша сипаттамасы және құрамы
09027
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің фармацевтикалық өңделімінің қысқаша сипаттамасы
09028
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің өндірісінің қысқаша сипаттамасы
09029
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің сапасын бақылаудың қысқаша сипаттамасы
09030
қалпына келтіргішке, еріткішке, сұйылтқышқа, жеткізгішке арналған қаптама (тығын) жүйесінің қысқаша сипаттамасы
09031
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің тұрақтылығының қысқаша сипаттамасы
09032
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің сериясына арналған құрамының (өндірістік рецептураның) қысқаша сипаттамасы
09033
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің микробиологиялық қасиеттерінің қысқаша сипаттамасы
09034
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің үйлесімділігінің қысқаша сипаттамасы
10
клиникаға дейінгі зерттеулердің түйіндемесі және клиникаға дейінгі деректердің шолуы
10001
клиникаға дейінгі деректерді шолу
10002
мәтіндік форматтағы фармакологиялық зерттеулердің түйіндемесі
10003
фармакологиялық зерттеулердің кесте түріндегі түйіндемесі
10004
мәтіндік форматтағы фарамакологиялық зерттеулер
10005
фармакологиялық зерттеулердің кесте түріндегі түйіндемесі
10006
фармакологиялық зерттеулердің мәтіндік форматтағы түйіндемесі
10007
токсикологиялық зерттеулердің кесте түріндегі түйіндемесі
10008
енгізу
11
клиникалық зерттеулер түйіндемесі мен клиникалық деректер шолулары
11001
клиникалық деректерге шолу
11002
биофармацевтикалық зерттеулердің және олармен байланысты талдау әдістемелерінің түйіндемесі
11003
клиникалық фармокология бойынша зерттеулер түйіндемесі
11004
клиникалық тиімділік бойынша түйіндеме
11005
клиникалық қауіпсіздік бойынша түйіндеме
11006
түйіндемені дайындау кезінде әдебиет көздерін пайдалану
11007
дербес зерттеулердің қысқаша шолуы
12
белсенді фармацевтикалық субстанцияға жататын сапа бойынша құжаттар
12001
белсенді фармацевтикалық субстанция атаулары туралы мәліметтер
12002
белсенді фармацевтикалық субстанцияның құрылымы туралы мәліметтер
12003
белсенді фармацевтикалық субстанцияның жалпы қасиеттері туралы мәліметтер

12004
сведения о производителе активной фармацевтической субстанции
12005
описание производственного процесса активной фармацевтической субстанции и его контроля
12006
сведения о контроле исходных материалов активной фармацевтической субстанции
12007
сведения о контроле критических стадий и промежуточной продукции при производстве фармацевтической субстанции
12008
сведения о валидации производственного процесса активной фармацевтической субстанции и (или) его оценка
12009
сведения об оценке производственного процесса активной фармацевтической субстанции
12010
описание разработки производственного процесса активной фармацевтической субстанции
12011
сведения о подтверждении структуры и других характеристик активной фармацевтической субстанции
12012
сведения о примесях активной фармацевтической субстанции
12013
спецификация активной фармацевтической субстанции
12014
аналитическая методика для контроля качества активной фармацевтической субстанции
12015
протокол валидации аналитической методики для активной фармацевтической субстанции
12016
результаты анализа серий активной фармацевтической субстанции
12017
обоснование спецификации активной фармацевтической субстанции
12018
описание стандартных образцов или материалов активной фармацевтической субстанции
12019
описание системы упаковки (укупорки) активной фармацевтической субстанции
12020
резюме испытаний стабильности активной фармацевтической субстанции
12021
заключение о стабильности активной фармацевтической субстанции
12022
программа пострегистрационных испытаний стабильности активной фармацевтической субстанции
12023
обязательства относительно стабильности активной фармацевтической субстанции
12024
данные испытаний стабильности активной фармацевтической субстанции
13
документы по качеству, относящиеся к лекарственному препарату
13001
описание и состав лекарственного препарата
13002
описание фармацевтической разработки лекарственного препарата
13003
описание компонентов лекарственного препарата
13004
описание активной фармацевтической субстанции в составе лекарственного препарата
13005
описание вспомогательных веществ в составе лекарственного препарата
13006
сведения о лекарственном препарате
13007
сведения о разработке лекарственной формы
13008
сведения о производственных избытках лекарственного препарата
13009
сведения о физико-химических и биологических свойствах лекарственного препарата
13010
сведения о разработке производственного процесса для лекарственного препарата
13011
описание системы упаковки (укупорки)
13012
микробиологические характеристики лекарственного препарата

12004
белсенді фармацевтикалық субстанцияны өндіруші туралы мәліметтер
12005
белсенді фармацевтикалық субстанцияның өндірістік процесінің және оны бақылаудың сипаттамасы
12006
белсенді фармацевтикалық субстанцияның бастапқы материалдарын бақылау туралы мәліметтер
12007
фармацевтикалық субстанцияны өндіру кезіндегі сыни кезеңдер мен аралық өнімді бақылау туралы мәліметтер
12008
белсенді фармацевтикалық субстанцияны өндіру процесін валидациялау және (немесе) оны бағалау туралы мәліметтер
12009
белсенді фармацевтикалық субстанцияны өндіру процесін бағалау туралы мәліметтер
12010
белсенді фармацевтикалық субстанцияны өндіру процесі әзірлемесінің сипаттамасы
12011
белсенді фармацевтикалық субстанцияның құрылымын және басқа да сипаттамаларын растау туралы мәліметтер
12012
белсенді фармацевтикалық субстанцияның қоспалары туралы мәліметтер
12013
белсенді фармацевтикалық субстанцияның ерекшелігі
12014
белсенді фармацевтикалық субстанцияның сапасын бақылауға арналған талдамалық әдістеме
12015
белсенді фармацевтикалық субстанцияға арналған талдамалық әдістеме валидациясының хаттамасы
12016
белсенді фармацевтикалық субстанция серияларын талдаудың нәтижелері
12017
белсенді фармацевтикалық субстанция ерекшелігінің негіздемесі
12018
белсенді фармацевтикалық субстанцияның стандарттық үлгілерінің немесе матераилдарының сипаттамасы
12019
белсенді фармацевтикалық субстанция қаптамасы (тығындау) жүйесінің сипаттамасы
12020
белсенді фармацевтикалық субстанцияны сынаудың түйіндемесі
12021
белсенді фармацевтикалық субстанцияның тұрақтылығы туралы қорытынды
12022
белсенді фармацевтикалық субстанция тұрақтылығын тіркегеннен кейінгі зерттеулер бағдарламасы
12023
белсенді фармацевтикалық субстанцияның тұрақтылығына қатысты міндеттемелер
12024
белсенді фармацевтикалық субстанция тұрақтылығын зерттеулердің деректері
13
дәрілік препаратқа жататын сапа бойынша құжаттар
13001
дәрілік препараттың сипаттамасы мен құрамы
13002
дәрілік препаратты фармацевтикалық әзірлеудің сипаттамасы
13003
дәрілік препарат компоненттерінің сипаттамасы
13004
дәрілік препараттың құрамындағы белсенді фармацевтикалық субстанцияның сипаттамасы
13005
дәрілік препараттың құрамындағы қосалқы заттардың сипаттамасы
13006
дәрілік препарат туралы мәліметтер
13007
дәрілік препаратты әзірлеу туралы мәліметтер
13008
дәрілік препараттың өндірістік көп екендігі туралы мәліметтер
13009
дәрілік препараттың физикалық-химиялық және биологиялық қасиеттері туралы мәліметтер
13010
дәрілік препаратқа арналған өндірістік әзірлеме туралы мәліметтер
13011
қаптама (тығындау) жүйесінің сипаттамасы
13012
дәрілік препараттың микробиологиялық сипаттамасы

13013
сведения о совместимости лекарственного препарата
13014
сведения о производителях лекарственного препарата
13015
состав на серию (производственная рецептура) лекарственного препарата
13016
описание производственного процесса лекарственного препарата и его контроля
13017
сведения о контроле критических стадий и промежуточной продукции при производстве лекарственного препарата
13018
отчет о валидации производственного процесса лекарственного препарата
13019
оценка производственного процесса лекарственного препарата
13020
спецификация вспомогательных веществ лекарственного препарата
13021
аналитическая методика, относящаяся к исследованию вспомогательных веществ
13022
протокол валидации аналитической методики, относящейся к исследованию вспомогательных веществ
13023
обоснование спецификации вспомогательных веществ лекарственного препарата
13024
сведения о вспомогательных веществах человеческого и животного происхождения в составе лекарственного препарата
13025
сведения о новых вспомогательных веществах в составе лекарственного препарата
13026
спецификация лекарственного препарата
13027
аналитическая методика контроля качества лекарственного препарата
13028
проект нормативного документа по качеству для лекарственного препарата, подготовленный в соответствии с рекомендациями Евразийской экономической комиссии
13029
протокол валидации аналитической методики контроля качества лекарственного препарата
13030
сведения о результатах анализа серий лекарственного препарата
13031
характеристика примесей лекарственного препарата
13032
обоснование спецификации лекарственного препарата
13033
описание стандартных образцов и материалов
13034
описание системы упаковки (укупорки) лекарственного препарата
13035
резюме испытаний стабильности лекарственного препарата
13036
заключение о стабильности лекарственного препарата
13037
программа пострегистрационных испытаний стабильности лекарственного препарата и обязательства относительно изучения стабильности
13038
данные испытаний стабильности лекарственного препарата
13039
документ, содержащий региональную информацию
13040
описание производственных помещений и оборудования
13041
сведения об оценке безопасности относительно посторонних агентов
13042
сведения о новых вспомогательных веществах
13043
последний обзор по качеству лекарственного препарата
13044
сведения о восстановителях, растворителях, разбавителях, носителях
13045
описание и состав восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13046
описание фармацевтической разработки восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13047
описание компонентов восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя

13013
дәрілік препараттың үйлесімділігі туралы мәліметтер
13014
дәрілік препаратты өндірушілер туралы мәліметтер
13015
дәрілік препарат сериясының (өндірістік рецептура) құрамы
13016
дәрілік препараттың өндірістік процесінің және оны бақылаудың сипаттамасы
13017
дәрілік препаратты өндіру кезінде сыни кезеңдер мен аралық өнімді бақылау туралы мәліметтер
13018
дәрілік препараттың өндірістік процесін валидациялау туралы есеп
13019
дәрілік препараттың өндірістік процесін бағалау
13020
дәрілік препараттың қосымша заттарының ерекешелігі
13021
қосымша заттарды зерттеуге қатысты талдау әдістемесі
13022
қосымша заттарды зерттеуге қатысты талдау әдістемесін валидациялау хаттамасы
13023
дәрілік препараттың қосымша заттары ерекшелігінің негіздемесі
13024
дәрілік препараттың құрамындағы адамнан және жануарлардан алынған қосымша заттар туралы мәліметтер
13025
дәрілік препараттың құрамындағы жаңа қосымша заттар туралы мәліметтер
13026
дәрілік препараттың ерекшелігі
13027
дәрілік препараттың сапасын бақылаудың талдамалық әдістемесі
13028
Еуразиялық экономикалық комиссия ұсынымдарына сәйкес дайындалған дәрілік препаратқа арналған сапа бойынша нормативтік құжаттың жобасы
13029
дәрілік препараттың сапасын бақылаудың талдамалық әдістемесін валидациялау хаттамасы
13030
дәрілік препараттың серияларын талдаудың нәтижелері туралы мәліметтер
13031
дәрілік препарат қоспаларының сипаттамасы
13032
дәрілік препараттың ерекшелігінің негіздемесі
13033
стандартты үлгілер мен материалдардың сипаттамасы
13034
дәрілік препарат қаптамасы (тығыны) жүйесінің сипаттамасы
13035
дәрілік препараттың тұрақтылығын сынаудың түйіндемесі
13036
дәрілік препараттың тұрақтылығы туралы қорытынды
13037
дәрілік препараттың тұрақтылығын тіркегеннен кейін сынау және тұрақтылықты зерттеуге қатысты міндеттемелер бағдарламасы
13038
дәрілік препараттың тұрақтылығын сынаудың деректері
13039
өңірлік ақпаратты қамтитың құжат
13040
өндірістік үй-жайлар мен жабдықтардың сипаттамасы
13041
бөгде агенттердің қауіпсіздігін бағалау туралы мәліметтер
13042
жаңа қосымша заттар туралы мәліметтер
13043
дәрілік препараттың сапасы бойынша соңғы шолулар
13044
қалпына келтіргіш, еріткіш, сұйылтқыш, жеткізгіш туралы мәліметтер
13045
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің сипаттамасы және құрамы
13046
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің фармацевтикалық әзірлемелерінің сипаттамасы
13047
қалпына келтіргіш, еріткіш, сұйылтқыш, жеткізгіш компоненттерінің сипаттамасы

13048
сведения о производстве восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13049
сведения о производственных избытках восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13050
сведения о физико-химических и биологических свойствах восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13051
сведения о разработке производственного процесса восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13053
сведения о производителях восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13052
микробиологические характеристики восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13054
описание производственного процесса и его контроля восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13055
сведения о контроле критических стадий и промежуточной продукции при производстве восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13056
отчет о валидации производственного процесса восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13057
документ об оценке производственного процесса восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13058
спецификация восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13059
аналитическая методика контроля качества восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13060
протокол валидации аналитической методики контроля качества восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13061
сведения о результатах анализа серий восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13062
характеристика примесей восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13063
обоснование спецификации восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13064
описание стандартных образцов и материалов восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13065
описание системы упаковки (укупорки) восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13066
сведения о совместимости восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13067
состав на серию (производственная рецептура) восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13068
резюме испытаний стабильности восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13069
заключение о стабильности восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
13070
программа пострегистрационных испытаний стабильности восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя и обязательства относительно изучения стабильности
13071
данные испытаний стабильности восстановителя, растворителя, разбавителя, носителя
14
отчеты об исследованиях фармакологии

13048
қалпына келтіргішті, еріткішті, сұйылтқышты, жеткізгішті өндіру туралы мәліметтер
13049
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің өндірістік көптігі туралы мәліметтер
13050
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің физикалық-химиялық және биологиялық қасиеттері туралы мәліметтер
13051
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің өндірістік процесінің әзірлемесі туралы мәліметтер
13053
қалпына келтіргіш, еріткіш, сұйылтқыш, жеткізгіш туралы мәліметтер
13052
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің микробиологиялық сипаттамасы туралы мәліметтер
13054
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің өндірістік процесінің және оны бақылаудың сипаттамасы
13055
қалпына келтіргішті, еріткішті, сұйылтқышты, жеткізгішті өндіру кезіндегі сыни кезеңдер мен аралық өнімді бақылау туралы мәліметтер
13056
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің өндірістік процесін валидациялау туралы есеп
13057
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің өндірістік процесін бағалау туралы құжат
13058
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің ерекшелігі
13059
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің сапасын бақылаудың талдамалық әдістемесі
13060
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің сапасын бақылаудың талдамалық әдістемесін валидациялау хаттамасы
13061
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің сериялары талдамасының нәтижелері туралы мәліметтер
13062
қалпына келтіргіш, еріткіш, сұйылтқыш, жеткізгіш қоспаларының сипаттамасы
13063
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің ерекшелігінің негіздемесі
13064
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің стандарттық үлгілері мен материалдарының сипаттамасы
13065
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің қаптама (тығындау) жүйесінің сипаттамасы
13066
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің үйлесімділігі туралы мәліметтер
13067
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің серияларының (өндірістік рецептура) құрамы
13068
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің тұрақтылығын сынаудың түйіндемесі
13069
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің тұрақтылығы туралы қорытынды
13070
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің тұрақтылығын тіркегеннен кейін сынаудың бағдарламасы
13071
қалпына келтіргіштің, еріткіштің, сұйылтқыштың, жеткізгіштің тұрақтылығын сынаудың деректері
14
фармакология зерттеулері туралы есептер

14001
отчет об исследовании первичной фармакодинамики
14002
отчет об исследовании вторичной фармакодинамики
14003
отчет об исследовании фармакологической безопасности
14004
отчет об исследовании фармакодинамических лекарственных взаимодействий
15
отчеты об исследованиях фармакокинетики
15001
аналитическая методика исследования фармакокинетики
15002
отчет по валидации аналитической методики исследования фармакокинетики
15003
отчет об исследовании абсорбции
15004
отчет об исследовании распределения
15005
отчет об исследовании метаболизма
15006
отчет об исследовании экскреции (выведения)
15007
отчет об исследовании фармакокинетических лекарственных взаимодействий
15008
отчет о фармакокинетических исследованиях
16
отчеты об исследованиях токсикологии
16001
отчет об исследовании токсичности при однократном введении
16002
отчет об исследовании токсичности при многократном введении
16003
отчет об исследовании генотоксичности in vitro
16004
отчет об исследовании канцерогенности in vivo
16005
отчет об исследовании репродуктивной и онтогенетической токсичности
16006
отчет об исследовании фертильности и раннего эмбрионального развития
16007
отчет об исследовании эмбриофетального, пренатального и постнатального развития
16008
отчет об исследовании на неполовозрелом потомстве с последующим наблюдением
16009
отчет об исследовании местной переносимости
16010
отчет о токсикологических исследованиях
16011
отчет об исследованиях антигенности
16012
отчет об исследованиях иммунотоксичности
16013
отчет об исследованиях механизма действия
16014
отчет об исследованиях лекарственной зависимости
16015
отчет о токсикологических исследованиях метаболитов
16016
отчет о токсикологических исследованиях примесей
16017
отчет о долговременных исследованиях токсичности при повторном (многократном) введении, которые не были включены в отчеты по токсичности при повторном (многократном) введении
16018
отчет о кратковременных исследованиях токсичности при повторном (многократном) введении, которые не были включены в отчеты по токсичности при повторном (многократном) введении
16019
отчет о других исследованиях канцерогенности
17
отчеты и документы о клинических исследованиях (испытаниях) (общие)
17001
перечень всех клинических исследований (испытаний)
17002
отчет об исследовании биодоступности
17003
отчет об исследовании сравнительной биодоступности
17004
отчет об исследовании биоэквивалентности
17005
отчет об исследовании корреляции in vitro – in vivo
17006
описание биоаналитической методики
17007
описание аналитической методики для клинических исследований
18
отчеты о фармакокинетических исследованиях с использованием биоматериалов человека

14001
бастапқы фармакодинамиканы зерттеу туралы есеп
14002
қайталама фармакодинамиканы зерттеу туралы есеп
14003
фармакологиялық қауіпсіздікті зерттеу туралы есеп
14004
фармакологиялық дәрілік өзара іс-әрекеттерді зерттеу туралы есеп
15
фармакокинетиканы зерттеу туралы есеп
15001
фармакокинетиканы сынаудың талдамалық әдістемесі
15002
фармакокинетиканы зерттеудің талдамалық әдістемесін валидациялау бойынша есеп
15003
сіңіргіштерді зерттеу туралы есеп
15004
бөліп беруді зерттеу туралы есеп
15005
метаболизмді зерттеу туралы есеп
15006
бөліп шығарды (бөлуді) зерттеу туралы есеп
15007
фармакокинетикалық дәрілік өзара іс-әрекеттерді зерттеу туралы есеп
15008
фармакокинетикалық зерттеулер туралы есеп
16
токсикологияны зерттеу туралы есеп
16001
бір дүркін енгізу кезінде уыттылықты зерттеу туралы есеп
16002
дүркін-дүркін енгізу кезінде уыттылықты зерттеу туралы есеп
16003
in vitro генеуыттылықты зерттеу туралы есеп
16004
in vivo канцерогендікті зерттеу туралы есеп
16005
репродуктивті және онтогенетикалық уыттылықты зерттеу туралы есеп
16006
репродуктивті және онтогенетикалық дамуды зерттеу туралы есеп
16007
эмбрионалды, пренетальды және постнатольді дамуды зерттеу туралы есеп
16008
кейіннен бақылай отырып, жетілмеген ұрпақтар туралы зерттеу есебі
16009
жергілікті төзімділікті зерттеу туралы есеп
16010
токсикологиялық зерттеу туралы есеп
16011
антигенділікті зерттеу туралы есеп
16012
иммундық уыттылықты зерттеу туралы есеп
16013
іс-әрекет механизмін зерттеу туралы есеп
16014
дәрі-дәрмекке тәуелділікті зерттеу туралы есеп
16015
метаболиттерді токсикологиялық зерттеу туралы есеп
16016
қоспаларды таксикологиялық зерттеу туралы есеп
16017
қайталап (бірнеше рет қайталап) енгізген кездегі уыттылық туралы есепке кірмеген, қайталап (бірнеше рет қайталап) енгізген кезде уыттылықты ұзақ мерзімді зерттеу туралы есеп
16018
қайталап (дүркін-дүркін) енгізген кездегі уыттылық туралы есепке кірмеген, қайталап (дүркін-дүркін) енгізген кездегі уыттылықты қысқа мерзімді зерттеу туралы есеп
16019
басқа канцерогендік зерттеулер туралы есеп
17
клиникалық зерттеулер (есептер) туралы есептер мен құжаттар (жалпы)
17001
барлық клиникалық зерттеулердің (сынаулардың) тізбесі
17002
биожетімділікті зерттеу туралы есеп
17003
салыстырмалы биожетімділікті зерттеу туралы есеп
17004
биобаламалылықты зерттеу туралы есеп
17005
in vitro корреляциясын зерттеу туралы есеп - in vivo
17006
биоталдамалық әдістеменің сипаттамасы
17007
клиникалық зерттеулерге арналған талдамалық әдістердің сипаттамасы
18
адамның биоматериалдарын пайдалана отырып жасалатын фармакокинетикалық зерттеулер туралы есептер

18001
отчет об исследовании связывания активного вещества с белками плазмы
18002
отчет об исследовании метаболизма в печени и взаимодействия активного вещества
18003
отчет об исследовании с использованием других биоматериалов, полученных от человека
19
отчеты о фармакокинетических исследованиях у человека
19001
отчет об исследовании фармакокинетики у здоровых добровольцев и первичной переносимости
19002
отчет об исследовании фармакокинетики у пациентов и первичной переносимости
19003
отчет о влиянии внутренних факторов организма на фармакокинетику
19004
отчет о влиянии внешних факторов организма на фармакокинетику
19005
отчет об исследовании популяционной фармакокинетики
19006
отчет об изучении фармакокинетического взаимодействия активного вещества с другими лекарственными препаратами или веществами
20
отчеты о фармакодинамических исследованиях у человека
20001
подтверждение корреляции фармакодинамического действия и эффективности у здоровых добровольцев
20002
описание фармакодинамического действия, не связанного с эффективностью у здоровых добровольцев
20003
описание исследования одновременного применения регистрируемого лекарственного препарата вместе с другими лекарственными препаратами, определяющего возможное изменение фармакологического действия у здоровых добровольцев
20004
отчет об изучении фармакодинамического взаимодействия активного вещества с другими лекарственными препаратами или веществам у здоровых добровольцев
20005
подтверждение корреляции фармакодинамического действия и эффективности у пациентов
20006
описание фармакодинамического действия, не связанного с эффективностью у пациентов
20007
описание исследования одновременного применения регистрируемого лекарственного препарата вместе с другими лекарственными препаратами, определяющего возможное изменение фармакологического действия у пациентов
20008
отчет об изучении фармакодинамического взаимодействия активного вещества с другими лекарственными препаратами или веществами у пациентов
21
отчеты об исследовании эффективности и безопасности, контролируемых клинических исследованиях относительно подтверждения заявленных показаний к применению
21001
отчет (исследование) о контролируемых клинических исследованиях относительно подтверждения заявленных показаний к применению
21002
протокол исследования относительно подтверждения заявленных показаний к применению
21003
описание итоговой оценки безопасности в отношении возможных областей применения лекарственного препарата
22
отчеты об исследовании эффективности и безопасности, отчеты о неконтролируемых клинических исследованиях, анализах данных, других клинических исследованиях

18001
плазма ақуызын байланыстыратын зерттеу туралы есеп
18002
бауыр метаболизмі және белсенді заттардың өзара әрекеттесуін зерттеу туралы есеп
18003
адамнан алынған басқа биоматериалдарды пайдалана отырып зерттеу туралы есеп
19
адамның фармакокинетикалық зерттеулері туралы есептер
19001
сау еріктілердегі фармакокинетиканы және алғашқы төзімділікті зерттеу туралы есеп
19002
пациенттердің фармакокинетикасын зерттеу және алғашқы төзімділік туралы есеп
19003
организмнің ішкі факторларының фармакокинетикаға әсері туралы есеп
19004
фармакокинетикаға сыртқы факторлардың әсері туралы есеп
19005
популяцияның фармакокинетикасын зерттеу туралы есеп
19006
белсенді заттың басқа препараттармен немесе заттармен фармакокинетикалық өзара әрекеттесуін зерттеу туралы есеп
20
адамдардағы фармакодинамикалық зерттеулер туралы есептер
20001
сау еріктілердегі фармакодинамикалық әсер мен тиімділіктің арақатынасын растау
20002
сау еріктілердегі тиімділікке байланысты емес фармакодинамикалық әрекеттің сипаттамасы
20003
сау еріктілердегі фармакологиялық әрекеттің мүмкін болатын өзгерісін анықтайтын, басқа дәрілермен бірге тіркелген дәріні бір мезгілде қолданудың сипаттамасы
20004
сау еріктілердегі белсенді заттың басқа препараттармен немесе заттармен фармакодинамикалық өзара әрекеттесуін зерттеу туралы есеп
20005
пациенттердегі фармакодинамикалық әсер мен тиімділіктің арақатынасын растау
20006
пациенттерде тиімділігімен байланысты емес фармакодинамикалық әрекеттің сипаттамасы
20007
пациенттерде фармакологиялық әсердің мүмкін болатын өзгерісін анықтайтын тіркелген дәрілік затты басқа дәрілік заттармен бір мезгілде қолдануды зерттеудің сипаттамасы
20008
пациенттердегі белсенді заттың басқа препараттармен немесе заттармен фармакодинамикалық өзара әрекеттесуін зерттеу туралы есеп
21
қолдануға арналған көрсеткіштерді растауға қатысты бақыланатын клиникалық зерттеулердің тиімділігі мен қауіпсіздігін зерттеулер туралы есептер
21001
қолдануға көрсетілген көрсеткіштерді растауға қатысты бақыланатын клиникалық зерттеулер туралы есеп (зерттеу)
21002
көрсетілген нұсқаулықтарды растауға қатысты зерттеу хаттамасы
21003
дәрілік препаратты ықтимал қолдану саласына қатысты қауіпсіздіктің түпкілікті бағасының сипаттамасы
22
тиімділігі мен қауіпсіздігі туралы есептер, бақыланбайтын клиникалық зерттеулер туралы есептер, мәліметтерді талдау және басқа клиникалық зерттеулер

классификатор предназначен для представления сведений о видах документов регистрационного досье лекарственного препарата в соответствии с требованиями к оформлению регистрационного досье, установленными Правилами регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78
12
Аннотация
(область применения)
используется для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционирования информационной системы в сфере обращения лекарственных средств
13
Ключевые слова
документ регистрационного досье лекарственного препарата, регистрационное досье, лекарственный препарат, общий технический документ
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – при разработке классификатора международные (межгосударственные, региональные) классификаторы и (или) стандарты не применялись
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)

сыныптауыш Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімімен бекітілген Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және оларға сараптама жүргізу қағидаларында белгіленген тіркеу дерекнамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкес дәрілік заттың тіркеу деректеріне арналған құжаттар түрлері туралы ақпарат беруге арналған.
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-әрекетті қамтамасыз ету және дәрілік заттардың айналысы саласында ақпараттық жүйенің жұмыс істеуі үшін пайдаланылады.
13
Түйін сөз
дәрілік затты тіркеу деректерінің құжаты, тіркеу дерекнамасы, дәрілік препарат, жалпы техникалық құжат
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштарды пайдалану
2 – сыныптауышты әзірлеген кезде халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштар және (немесе) стандарттар қолданылған жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – сыныптауыштың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Бір жүйеге келтіру әдісі (сыныптау)

2 – иерархический метод классификации (число ступеней классификации – 2)
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения.
Добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись классификатора отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора.
Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов
классификатора, в том числе недействующих,
не допускается
19
Структура
описание структуры классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведено в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I настоящего документа
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата
1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав классификатора, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав классификатора приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав классификатора
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования
значения реквизита
Мн.

2 – сыныптауыштың сатылама әдісі (сыныптау сатыларының саны – 2)
18
жүргізу әдісі
1 – жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі Сыныптауыштың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе жоюды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Мәндері алынып тасталған жағдайда, сыныптауыш жазбасы сыныптауыш жазбасының қолданылу мерзімінің аяқталуын реттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, алынып тасталған күннен бастап жарамсыз деп белгіленеді. Сыныптауыш кодтары ерекше болып табылады, кодты қайта пайдалануға, соның ішінде жарамсыз кодтарды пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
сыныптауыш құрылымының сипаттамасы (сыныптауыш өрістерінің құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптасу ережелері) осы құжаттың III бөлімінде келтірілген.
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштың мәліметтері ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) ізеуірттелген мәліметтеріне сілтеме
сыныптауыштың ізеуірттелген мәліметтері осы құжаттың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді берудің тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы құрылымының сипаттамасы
1. Осы бөлімде сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы, соның ішінде деректемелер мәндерінің салалары мен оларды қалыптастыру қағидалары айқындалады.
2. Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опциялылық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы (n > 1, m > n) тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен артық (m > 1) қайталанбауы тиіс.
Кесте
Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.

1. Сведения о виде документа регистрационного досье лекарственного препарата
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код модуля (раздела) регистрационного досье лекарственного препарата
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование модуля (раздела) регистрационного досье лекарственного препарата
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Сведения о виде документа регистрационного досье лекарственного препарата модуля (раздела)
определяется областями вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код вида документа регистрационного досье лекарственного препарата
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида документа регистрационного досье лекарственного препарата формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.3.2. Наименование вида документа регистрационного досье лекарственного препарата
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3.3. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.3.1. Дата начала действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.3.3.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.3.4. Дата окончания действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.3.3.5. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата акта

1. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжатының түрі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы модулінің (бөлімінің) коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: [A-Z]{2}
кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.2. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы модулінің (бөлімінің) атауы
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 4000
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Дәрілік препарат модулінің тіркеу дерекнамасы құжатының түрі туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{5}
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжатының түрін кодтық белгілеу кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.3.2. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 4000
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3.3. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.3.3.1. Қолданыла бастайтын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.3.3.2. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының қолданыла бастауын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
*.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.3.3.4. Қолданысының аяқталатын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
1.3.3.5. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының аяқталуын реглементтейтін акті туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
*.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 50
Еуразиялық экономикалық органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.3. Актінің күні

02007
02008
1.3.3
результаты пользовательского тестирования текста инструкции по медицинскому применению (листка-вкладыша)
1.3
1
02009
1.3.4
копии общей характеристики лекарственного препарата с датой последнего пересмотра, инструкции по медицинскому применению (листка-вкладыша), утвержденные уполномоченным органом страны-производителя и (или) страны – держателя регистрационного удостоверения и (или) другой страны с хорошо регулируемым фармацевтическим рынком, где зарегистрирован лекарственный препарат
1.3
1
02010
02011
1.4
информация по регуляторному статусу лекарственного препарата в других странах
1
0
1.4.1
перечень стран,
в которых лекарственный препарат подан
на регистрацию, зарегистрирован, получил отказ
в регистрации или его обращение на рынке этих стран было приостановлено
1.4
1
01013
1.5
документы по качеству
1
0
1.5.1
сертификат соответствия статье Фармакопеи Евразийского экономического союза или Европейской фармакопеи по губчатой энцефалопатии или документ, выданный уполномоченными органами ветеринарного надзора страны происхождения сырья в случае использования фармацевтических субстанций животного происхождения
1.5
1
03001
03002
03003
1.5.2
письмо держателя мастер-файла активной фармацевтической субстанции с обязательством сообщать о всех изменениях производителю лекарственного препарата и уполномоченному органу государства – члена Евразийского экономического союза, прежде чем какие-либо существенные изменения будут внесены в мастер-файл фармацевтической субстанции
1.5
1
03004
1.5.3
письмо, подтверждающее согласие держателя мастер-файла фармацевтической субстанции на представление документов закрытой части мастер-файла на фармацевтическую субстанцию по запросу уполномоченного органа
государства – члена Евразийского экономического союза
1.5
1
03005
1.5.4
сертификат соответствия фармацевтической субстанции требованиям Европейской фармакопеи
1.5
1
03006
1.5.5
сертификат на мастер-файл плазмы, выданный уполномоченным органом страны-производителя
1.5
1
03007
1.5.6
сертификат на мастер-файл вакцинного антигена, выданный уполномоченным органом страны-производителя
1.5
1
03008
1.5.7
проект нормативного документа по качеству, подготовленный в соответствии с Руководством по составлению нормативного документа по качеству лекарственного препарата, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 сентября 2018 г. № 115
1.5
1
13028
1.6
документы по производству
1
0
1.6.1
копия действующего документа, подтверждающего соответствие производителя (производственной площадки) заявляемого на регистрацию лекарственного препарата требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза, выданного уполномоченным органом
1.6
1

02007
02008
1.3.3
медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулық мәтінін пайдаланушының тестілеу нәтижелері (қосымша парақ)
1.3
1
02009
1.3.4
дәрілік заттардың қайта қаралған күні көрсетілген оның жалпы сипаттамасының, шығарушы елдің және (немесе) тіркеу куәлігін ұстаушы елдің және (немесе) реттелетін фармацевтикалық нарығы бар, дәрілік препарат тіркелген басқа елдің уәкілетті органы бекіткен медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықтың көшірмесі
1.3
1
02010
02011
1.4
басқа елдердегі дәрілік препараттың реттегіш мәртебесі туралы ақпарат
1
0
1.4.1
дәрілік препарат тіркелуге берілген, тіркелген, тіркеуден бас тартқан немесе осы елдердің нарығында оның айналысы тоқтатылған елдердің тізбесі
1.4
1
01013
1.5
сапа бойынша құжаттар
1
0
1.5.1
Евразиялық экономикалық одақ фармакопеясының немесе Еуропалық фармакопеяның құжатына кеуекті энцефалопатия бойынша сәйкестік сертификаты немесе жануарлардан шыққан фармацевтикалық субстанцияларды қолдану жағдайында шикізат шыққан елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органдары берген құжат
1.5
1
03001
03002
03003
1.5.2
фармацевтикалық субстанцияның басты мастер-файлына маңызды өзгерістер енгізілмес бұрын, дәрілік препараттың өндірушісіне және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органына барлық өзгерістер туралы есеп беру міндеттемесі бар белсенді фармацевтикалық субстанция иесінің хаты
1.5
1
03004
1.5.3
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша фармацевтикалық субстанцияға арналған мастер-файлдың жабық бөлігіне құжаттарды беруге фармацевтикалық субстанцияның мастер-файлы иесінің келісімін растайтын хат
1.5
1
03005
1.5.4
фармацевтикалық субстанцияның Еуропалық фармакопеяның талаптарына сәйкестігі сертификаты
1.5
1
03006
1.5.5
өндіруші елдің уәкілетті органы берген плазманың мастер-файлына сертификат
1.5
1
03007
1.5.6
өндіруші елдің уәкілетті органы берген вакциналық антигеннің мастер-файлына сертификат
1.5
1
03008
1.5.7
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 7 қыркүйектегі № 115 шешімімен бекітілген Дәрілік препараттың сапасы туралы нормативтік құжатты дайындау жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес дайындалған сапа жөніндегі нормативтік құжаттың жобасы
1.5
1
13028
1.6
өндіріс бойынша құжаттар
1
0
1.6.1
дәрілік препаратты тіркеу үшін өтініш берген дәрілік препарат өндірушісінің (өндіріс алаңының) Еуразиялық экономикалық одақтың Өндірістік практикасы қағидаларының талаптарына сәйкестігін растайтын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген, өндірушінің тиісті өндірістік тәжірибенің талаптарына сәйкестігін растайтын, өндіріс алаңы орналасқан елдің (елдердің) уәкілетті органдары (өндірістің әртүрлі кезеңдеріндегі өндірістік учаскелер) және (немесе) басқа уәкілетті орган берген қолданыстағы құжаттардың куәландырылған көшірмелері
1.6
1

04001
04002
государства – члена Евразийского экономического союза, заверенные в установленном порядке копии
действующих документов, подтверждающих соответствие производителя требованиям надлежащей производственной практики, выданные уполномоченными органами страны (стран), в которой расположена производственная площадка (производственные площадки на разных этапах производства), и (или) иным уполномоченным органом
1.6.2
копии действующего разрешения (лицензии) на производство (включая приложения к нему), выданного уполномоченным органом страны,
в которой расположена производственная площадка (производственные площадки на разных этапах производства)
1.6
1
04003
04004
1.6.3
копии отчетов инспекции производственной площадки (производственных площадок на разных этапах производства) на соответствие надлежащей производственной практики, проведенной (проведенных) уполномоченным органом страны-производителя или иным уполномоченным органом в течение последних 3 лет с даты подачи заявления (с планом и отчетом корректирующих и предупреждающих действий (САРА) после инспекции)
1.6
1
04005
04006
04007
1.6.4
копия контракта (договора) между держателем регистрационного удостоверения и производителем по вопросам соблюдения требований надлежащей производственной практики
1.6
1
04008
1.6.5
копия контракта (договора) между контрактной производственной площадкой и производителем по вопросам соблюдения требований надлежащей производственной практики
1.6
1
04009
1.6.6
сведения о любых регуляторных мерах, принятых уполномоченным органом, осуществлявшем инспектирование в течение последних
3 лет по результатам инспекций (с даты подачи заявления)
в отношении заявленной производственной площадки
1.6
1
04010
1.6.7
письмо уполномоченного лица по качеству о соответствии условий производства заявленного на регистрацию лекарственного препарата требованиям Правил надлежащей производственной практики Евразийского экономического союза, в том числе
в отношении исходных материалов для каждой производственной площадки, используемой в процессе производства лекарственного препарата и активной фармацевтической субстанции, включая площадки, на которых осуществляются контроль качества и контроль в процессе производства
1.6
1
04011
1.6.8
сведения о рекламациях
в отношении качества лекарственных препаратов, произведенных на производственной площадке заявляемого к регистрации лекарственного препарата, за последние 3 года
1.6
1
04012
04013
1.6.9
согласие на проведение фармацевтической инспекции на соответствие требованиям международных договоров и актов, составляющих право Союза
1.6
1
04014
1.6.10
заверенная заявителем копия основного досье (мастер-файла) производственной площадки (производственных площадок)
1.6
1

04001
04002
1.6.2
өндіріс алаңы орналасқан елдің уәкілетті органдары (өндірістің әртүрлі кезеңдеріндегі өндірістік учаскелер) орналасқан елдің уәкілетті органы берген өнім өндіруге берілген қолданыстағы рұқсаттың (лицензияның) көшірмелері
1.6
1
04003
04004
1.6.3
өндіруші елдің уәкілетті органы немесе басқа уәкілетті орган өтініш берген кезден бастап соңғы 3 жыл ішінде жүргізілген (өткізген) өндірістік алаңның (өндірістің әртүрлі кезеңдеріндегі өндірістік учаскелердің) инспекциялық есептерінің көшірмелері (жоспармен және түзету-алдын алу іс-шараларының есебімен бірге) (SARA) тексеруден кейін)
1.6
1
04005
04006
04007
1.6.4
тіркеу куәлігін ұстаушы мен өндіруші арасындағы өндірістік тәжірибенің талаптарына сәйкестікті сақтау мәселелері бойынша шарттың (келісімнің) көшірмесі
1.6
1
04008
1.6.5
келісімшарттық өндірістік алаң мен өндіруші арасындағы өндірістік тәжірибенің талаптарына сәйкестігі мәселелері бойынша келісімшарттың (шарттың) көшірмесі
1.6
1
04009
1.6.6
мәлімделген өндіріс алаңына қатысты инспекциялаудың нәтижелері бойынша (өтініш берілген күннен бастап) соңғы 3 жыл ішінде уәкілетті орган қабылдаған кез келген реттеу шаралары туралы мәліметтер
1.6
1
04010
1.6.7
сапа саласындағы уәкілетті өкілдің тіркеу үшін мәлімделген дәрілік заттың өндірістік жағдайының, соның ішінде сапаны бақылау мен өндіріс процесіндегі бақылау жүзеге асырылатын алаңды қоса алғанда, дәрілік препаратты және белсенді фармацевтикалық субстанцияны өндіру процесінде қолданылатын әрбір өндіріс алаңы үшін бастапқы материалдарға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Өндірістік практика қағидаларының талаптарына сәйкестігі туралы хат
1.6
1
04011
1.6.8
дәрілік препаратты тіркеуге өтініш берген өндіріс алаңында өндірілген дәрілік препараттарға қатысты рекламациялар туралы соңғы 3 жыл ішіндегі мәліметтер
1.6
1
04012
04013
1.6.9
халықаралық шарттар мен Одақтың құқығын құрайтын актілерге сәйкестікке фармацевтикалық инспекция жүргізуге келісу
1.6
1
04014
1.6.10
өндірістік алаңның (өндірістік алаңдардың) негізгі дерекнамасының (мастер-файлының) өтініш беруші куәландырған көшірмесі
1.6
1

5.3.3
1
19001
5.3.3.2
отчет об исследовании фармакокинетики у пациентов и первичной переносимости
5.3.3
1
19002
5.3.3.3
отчет о влиянии внутренних факторов организма на фармакокинетику
5.3.3
1
19003
5.3.3.4
отчет о влиянии внешних факторов организма на фармакокинетику
5.3.3
1
19004
19006
5.3.3.5
отчет об исследовании популяционной фармакокинетики
5.3.3
1
19005
5.3.4
отчеты по исследованию фармакодинамики у человека
5.3
0
5.3.4.1
отчеты по изучению у здоровых добровольцев фармакодинамики или фармакодинамики/ фармакокинетики
5.3.4
1
20001
20002
20003
20004
5.3.4.2
отчеты по изучению у пациентов фармакодинамики или фармакодинамики/ фармакокинетики
5.3.4
1
20005
20006
20007
20008
5.3.5
отчеты об исследовании эффективности и безопасности
5.3
0
5.3.5.1
отчеты о контролируемых клинических исследованиях относительно подтверждения заявленных показаний к применению
5.3.5
1
21001
21002
21003
5.3.5.2
отчеты о неконтролируемых клинических исследованиях, отчеты об анализах данных по нескольким исследованиям и отчеты о других клинических исследованиях
5.3.5
1
22001
5.3.5.3
отчеты об анализе данных по нескольким исследованиям
5.3.5
1
22002
5.3.5.4
отчеты о других клинических исследованиях, не учтенные в других разделах
5.3.5
1
22003
5.3.6
отчеты о пострегистрационном опыте применения
5.3
1
23001
5.3.7
индивидуальные регистрационные карты и перечни пациентов
5.3
1
24001
24002
5.4
копии использованных литературных источников
5
1
25008
II. Паспорт справочника структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
030
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата
4
Аббревиатура
ССЭРДЛП
5
Обозначение
ЕС 030 – 2021 (ред. 2)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 г. № 159
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 159
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
BY, Министерство здравоохранения Республики Беларусь, уполномоченная организация: республиканское унитарное предприятие "Центр экспертиз и испытаний в здравоохранении"
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений о структуре регистрационного досье лекарственного препарата в соответствии с требованиями к оформлению регистрационного досье, установленными Правилами регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения
12
Аннотация
(область применения)
используется для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционирования информационной системы
в сфере обращения лекарственных средств
13
Ключевые слова
документ регистрационного досье лекарственного препарата, регистрационное досье, лекарственный препарат, общий технический документ
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
Доверенный источник:
общий технический документ в электронном формате (Electronic Common Technical Document (eCTD)), разработанный Международным советом по гармонизации технических требований к регистрации лекарственных средств, предназначенных для применения человеком (International Council on Harmonisation of Technical Requirements for Registration of Pharmaceuticals for Human Use, ICH).
Метод гармонизации:
5 – комбинированный метод
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации (по порядку следования структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата)
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии.
В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая
с даты исключения (с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника). Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведено в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего документа
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата

5.3.3
1
19001
5.3.3.2
пациенттердің фармакокинетикасын зерттеу және алғашқы төзімділік туралы есеп
5.3.3
1
19002
5.3.3.3
организмнің ішкі факторларының фармакокинетикаға әсері туралы есеп
5.3.3
1
19003
5.3.3.4
фармакокинетикаға сыртқы факторлардың әсері туралы есеп
5.3.3
1
19004
19006
5.3.3.5
популяцияның фармакокинетикасын зерттеу туралы есеп
5.3.3
1
19005
5.3.4
адамның фармакодинамикасын зерттеу туралы есептер
5.3
0
5.3.4.1
дені сау еріктілердегі фармакокинетиканы және фармакодинамиканы/ фармакокинетиканы зерттеу бойынша есептер
5.3.4
1
20001
20002
20003
20004
5.3.4.2
пациенттердегі фармакодинамиканы немесе фармакодинамиканы / фармакокинетиканы зерттеу туралы есептер
5.3.4
1
20005
20006
20007
20008
5.3.5
тиімділігі мен қауіпсіздігі туралы есептер
5.3
0
5.3.5.1
қолдануға арналған көрсеткіштерді растауға қатысты бақыланатын клиникалық зерттеулер туралы есептер
5.3.5
1
21001
21002
21003
5.3.5.2
бақыланбайтын клиникалық зерттеулер туралы есептер, бірнеше зерттеулер бойынша мәліметтерді талдау туралы есептер және басқа клиникалық зерттеулер туралы есептер
5.3.5
1
22001
5.3.5.3
бірнеше зерттеулердің деректерін талдау туралы есептер
5.3.5
1
22002
5.3.5.4
басқа бөлімдерде есепке кірмеген басқа клиникалық зерттеулер туралы есептер
5.3.5
1
22003
5.3.6
тіркеуден кейінгі тәжірибе туралы есептер
5.3
1
23001
5.3.7
пациенттердің жеке тіркеу карталары мен тізбесі
5.3
1
24001
24002
5.4
пайдаланылған әдеби дереккөздердің көшірмелері
5
1
25008
II. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасының құрылымдық элементтері анықтамалығының паспорты
№ р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
030
2
Типі
2 – анықтамалық
3
Атауы
дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатура
ДПТДҚА
5
Белгіленімі
ЕК 030 – 2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауышты) қолданысын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауышты) қолданысы аяқталатын күні
10
Оператор (операторы)
BY, Беларусь Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, уәкілетті орган: "Денсаулық сақтаудың сараптамалар мен сынақтар орталығы" республикалық біртұтас кәсіпорны
11
Қолданылуы
анықтамалық Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімімен бекітілген Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және оларға сараптама жасау қағидаларында белгіленген тіркеу дерекнамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкес дәрілік заттың тіркеу деректеріне арналған құжаттар түрлері туралы ақпарат беруге арналған.
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-әрекетті қамтамасыз ету және дәрілік заттардың айналысы саласында ақпараттық жүйенің жұмыс істеуі үшін пайдаланылады.
13
Түйін сөз
дәрілік затты тіркеу дерекнамасының құжаты, тіркеу дерекнамасы, дәрілік препарат, жалпы техникалық құжат
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауышты пайдалану
Сенімді ақпарат көзі: адамның қолданылуына арналған дәрілік препараттарды тіркеуге қойылатын техникалық талаптарды үйлестіру жөніндегі халықарлық кеңес электрондық форматта (Electronic Common Technical Document (eCTD) әзірлеген жалпы техникалық құжат (International Council on Harmonisation of Technical Requirements for Registration of Pharmaceuticals for Human Use, ICH)
Үйлестіру әдісі:
5-аралас әдіс
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Бір жүйеге келтіру әдісі (сыныптау)
2 – сыныптауыштың сатылама әдісі (дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасының құрылымдық элементтерінің сатылама тәртібі бойынша)
18
Енгізу әдісі
1 – енгізудің орталықтандырылған әдістемесі Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе жоюды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор жүзеге асырады. Мәндері алынып тасталған жағдайда, анықтамалық жазбасы (анықтамалық жазбасының қолданылу мерзімінің аяқталуын реттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып) алынып тасталған күннен бастап жарамсыз деп белгіленеді. Анықтамалықтың кодтары ерекше болып табылады, кодты қайталап пайдалануға, соның ішінде жарамсыз кодтарды пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (сыныптауыш жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптасу қағидалары) осы құжаттың III бөлімінде келтірілген.
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтың мәліметтері ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңдері
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) ізеуірттелген мәліметтеріне сілтеме
анықтамалықтың ізеуірттелген мәліметтері осы құжаттың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер берудің тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлері анықтамалығы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о структурном элементе регистрационного досье лекарственного препарата
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код структурного элемента модуля регистрационного досье лекарственного препарата
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
кодовое обозначение, состоящее из цифр и букв латинского алфавита, формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование структурного элемента модуля регистрационного досье лекарственного препарата
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1 000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Код вышестоящего (родительского) структурного элемента
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
кодовое обозначение, состоящее из цифр и букв латинского алфавита
0..1
1.4. Признак возможности предоставления документов
0 – не допускается предоставление документов,
1 – допускается предоставление документов
обозначение признака
1
1.5. Код вида представляемого документа
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида документа регистрационного досье лекарственного препарата
0..*

1. Осы бөлімде анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы, соның ішінде деректемелер мәндерінің салалары мен оларды қалыптастыру қағидалары айқындалады.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опциялылық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы (n > 1, m > n) тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен артық (m > 1) қайталанбауы тиіс.
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1.Дәрілік препараттың тіркеу құжатының құрылымдық элементі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Дәрілік препараттың тіркеу құжаты модулінің құрылымдық элементінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: [A-Z]{2}
латын әліпбиінің цифрлары мен әріптерінен тұратын кодтық белгіленімі кодпен белгілеудің тәртіптік әдісі пайдаланылып қалыптастырылады.
1
1.2. Дәрілік препараттың тіркеу құжаты модулінің құрылымдық элементінің атауы
қалыпқа келтірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 400
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Жоғары тұрған бас (негізгі) құрылымдық элементтің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 50
латын әліпбиінің цифрлары мен әріптерінен тұратын кодтық белгіленім
0..1
1.4. Құжаттарды беру мүмкіндігінің белгісі
0 – құжаттарды беруге болмайды
1 – құжаттарды беруге болады
белгінің белгіленімі
1
1.5. Берілетін құжат түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
дәрілік препараттың тіркеу құжаты түрінің кодпен белгіленімі
0..*

1.6. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.1. Дата начала действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.3. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3.  Дата окончания действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.4.3. Дата акта

1.6. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.1. Қолданыла бастайтын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген күнге сәйкес келеді
1
*.2. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының қолданыла бастауын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
*.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық орган актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық орган актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
*.3. Қолданылуы аяқталатын күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық органның актісінде көрсетілген қолданысының аяқталатын күніне сәйкес келеді
0..1
4. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының қолданыла бастауын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
*.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық орган актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.4.3. Актінің күні