О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 года № 205. Утратило силу решениемКоллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 года № 100.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13.07.2022 № 100 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".

Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

6. Кодовое обозначение общего процесса, реализуемого в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха": P.LS.03, версия 1.0.0.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
а) обеспечение создания и применения эффективных инструментов и механизмов контроля за оборотом маркированных товаров на территории Союза в соответствии с положениями Соглашения;
б) создание условий для обеспечения реализации уполномоченными органами государств – членов Союза (далее соответственно – государства-члены, уполномоченные органы государств-членов) своих полномочий по контролю за оборотом маркированных товаров на территории Союза;
в) создание условий для обеспечения реализации Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) своих полномочий по мониторингу и контролю исполнения Соглашения;
г) создание условий для обеспечения защиты прав потребителей маркированных товаров, на территории Союза;
д) обеспечение возможности автоматизированного получения кодов маркировки от национальных операторов (администраторов) государств-членов, в которых осуществляется маркировка товара средствами идентификации, юридическими лицами и (или) индивидуальными предпринимателями государств-членов (далее – хозяйствующие субъекты), в которых не осуществляется маркировка товара средствами идентификации.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов с целью представления сведений об обороте маркированных товаров при осуществлении трансграничной торговли, в том числе в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 7 Соглашения;
б) обеспечить информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов с целью генерации (регистрации) кодов маркировки и информации об использовании кодов маркировки по запросу от хозяйствующих субъектов, осуществляющих реализацию маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
в) обеспечить получение Комиссией от уполномоченных органов государств-членов сведений об обороте маркированных товаров в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения;
г) обеспечить представление заинтересованным лицам сведений о маркированных товарах.

6. Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде іске асырылатын жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.LS.03, 1.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
а) Келісімнің ережелеріне сәйкес Одақтың аумағында таңбаланған тауарлардың айналымын бақылаудың тиімді құралдары мен механизмдерін жасауды және қолдануды қамтамасыз ету;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) өздерінің таңбаланған тауарлардың Одақ аумағындағы айналымын бақылау жөніндегі өкілеттіктерін іске асыруын қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
в) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау жөніндегі өз өкілеттіктерін іске асыруын қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
г) Одақ аумағында таңбаланған тауарларды тұтынушылардың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
д) тауарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүзеге асырылатын мүше мемлекеттердің ұлттық операторларынан (әкімшілерінен), тауарды таңбалау сәйкестендіру құралдарымен жүзеге асырылмайтын мүше мемлекеттердің заңды тұлғаларынан және (немесе) дара кәсіпкерлерінен (бұдан әрі – шаруашылық жүргізуші субъектілер) таңбалау кодтарын автоматтандырылған алу мүмкіндігін қамтамасыз ету болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) трансшекаралық сауданы жүзеге асыру кезінде, соның ішінде Келісімнің 7-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер беру мақсатында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасында ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілерден келіп түскен сұрау салу бойынша таңбалау кодтарын және таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпаратты генерациялау (тіркеу) мақсатында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
в) Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингтеуді жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
г) мүдделі тұлғаларға таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруді қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурные подразделения Комиссии, отвечающие за обеспечение функционирования интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, прием и обработку сведений об обороте маркированных товаров, поступающих от уполномоченных органов государств-членов, обеспечение мониторинга и контроля исполнения Соглашения, представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу по запросу
P.LS.03.ACT.003
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация:
ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, на территории которого зарегистрирован хозяйствующий субъект, осуществляющий приобретение маркированных товаров в рамках трансграничной торговли; получающие сведения об обороте маркированных товаров и сведения о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров других государств-членов, а также осуществляющие генерацию (регистрацию) кодов маркировки по запросу от уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и получение информации об использовании кодов маркировки
P.LS.03.ACT.004
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация:
ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, на территории которого зарегистрирован хозяйствующий субъект, осуществляющий продажу (реализацию) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
представляющие сведения об обороте маркированных товаров и сведения о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров уполномоченным органам других государств-членов, а также осуществляющие запрос генерации (регистрации) кодов маркировки у уполномоченных органов других государств-членов по запросу экспортера и представление информации об использовании кодов маркировки
P.LS.03.ACT.005
уполномоченный орган государства-члена, представляющий сведения
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация, ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров, обеспечивающие представление по запросу сведений о маркированном товаре, в том числе, представление по запросу Комиссии сведений об обороте маркированных товаров в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің жұмыс істеуін, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан келіп түсетін таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді қамтамасыз ету, Келісімнің орындалуын мониторингтеуді және бақылауды, таңбаланған тауар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға сұрау салу бойынша беруді қамтамасыз ету үшін жауап беретін Комиссияның құрылымдық бөлімшелері
P.LS.03.ACT.003
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатып алуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект аумағында тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты; таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер және басқа мүше мемлекеттердің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтер алатын, сондай-ақ экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органынан түскен сұрау салу бойынша таңбалау кодтарын генерациялауды және таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат алуды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым
P.LS.03.ACT.004
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды өткізуді (сатуды) жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект аумағында тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты; таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді және тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беретін, сондай-ақ экспорттаушының сұрау салуы бойынша басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан таңбалау кодтарын генерациялауға (тіркеуге) сұрау салуды жүзеге асыратын және таңбалау кодтарының пайдаланылуы туралы ақпарат беретін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым
P.LS.03.ACT.005
мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органы
сұрау салу бойынша мәліметтер беруді, оның ішінде Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз ететін, тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін жауап беретін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым

P.LS.03.ACT.006
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, использующее в своей деятельности сведения о маркированном товаре
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
б) процедуры синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров;
в) процедуры представления сведений о кодах маркировки;
г) процедуры получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения;
д) процедуры представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации.
11. С целью представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в зависимости от вида представляемых сведений выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений
об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли:
запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли;
представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету;
представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли;
информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 г. № 205 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов).
С целью синхронизации сведений о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров, в зависимости от вида представляемых сведений выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров:
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов;
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
С целью получения хозяйствующим субъектом государства-члена, в котором не осуществляется маркировка товара средствами идентификации в соответствии с правом Союза, от уполномоченного органа государства-члена, в котором согласно нормам права Союза осуществляется маркировка товара средствами идентификации, кодов маркировки с целью использования их для формирования средств идентификации и реализации товаров, маркированных такими средствами идентификации, в рамках трансграничной торговли, а также с целью регистрации в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, кодов маркировки и информации об использовании кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, предназначенные для реализации в рамках трансграничной торговли, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений о кодах маркировки:
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки;
представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки;
представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При необходимости получения Комиссией сведений об обороте маркированных товаров в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения выполняется процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения", включенная в группу процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения.
Получение Комиссией указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 г. № 205 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией).
При представлении заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве его идентификации используются информационные сервисы национального компонента информационной системы маркировки товаров либо информационные сервисы в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
При использовании заинтересованным лицом информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, осуществляется выполнение процедуры общего процесса "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров", включенной в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации.
Представление заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве его идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
Формат и структура сведений, представляемых при выполнении процедур общего процесса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 г. № 205 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

P.LS.03.ACT.006
мүдделі тұлға
өз қызметінде таңбаланған тауар туралы мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған мынадай рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) тауарлардың трансшекаралық сауда шеңберіндегі айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері;
б) тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері;
в) таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдері;
г) Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері;
д) таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға беру рәсімдері.
11. Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру мақсатында берілетін мәліметтердің түріне қарай трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру;
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру;
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру;
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды экспорттаушының (сатушының) сатуы туралы хабардар ету;
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды экспорттаушының (сатушының) сатуы туралы мәліметтердің күшін жою.
Көрсетілген мәліметтерді беру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне" (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында жүзеге асырылады.
Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру мақсатында берілетін мәліметтердің түріне қарай тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру;
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру.
Көрсетілген мәліметтерді беру Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында жүзеге асырылады.
Одақ құқығына сәйкес тауарды таңбалау сәйкестендіру құралдарымен жүзеге асырылмайтын мүше мемлекеттің шаруашылық жүргізуші субъектісінің Одақ құқығының нормаларына сәйкес тауарды таңбалау сәйкестендіру құралдарымен, таңбалау кодтарымен жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органынан оларды сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және трансшекаралық сауда шеңберінде осындай сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларды сату мақсатында, сондай-ақ импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу мақсатында таңбалау кодтарын және таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпаратты алуы мақсатында сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды трансшекралық сауда шеңберінде сатуға арналған тауарларға қондыру кезінде таңбалау кодтары туралы мәліметтерді беру рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс үшін мәліметтер беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу;
таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу;
таңбалау кодтарын шаруашылық жүргізуші субъектісінің пайдалануы туралы ақпарат беру.
Көрсетілген мәліметтерді беру Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында жүзеге асырылады.
Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында Комиссияның таңбаланған тауарлардың айналымы туралы ақпарат алуының қажеттігі жағдайында Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдері тобына енгізілген "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында Комиссияның таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алуы" рәсімі орындалады.
Комиссияның көрсетілген мәліметтерді алуы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне" (бұдан әрі – Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен оның сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру кезінде тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі ұлттық компонентінің сервистері не Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистер пайдаланылады.
Мүдделі тұлғаның Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистерді пайдалануы кезінде таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға беру рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауарлар мен сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" рәсімін орындау жүзеге асырылады.
Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен оның сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы алынуы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін интеграцияланған ақпараттық жүйенің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына" (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуға тиіс.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
15. В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от импортера запроса, содержащего сведения о средствах идентификации, нанесенных на приобретенные товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товара, групповые или транспортные упаковки товаров, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направляет полученную информацию в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, ответ, содержащий сведения о товарах, маркированных средствами идентификации, указанными в запросе, и (или) включенных в единичную потребительскую упаковку товара и (или) в групповые или транспортные упаковки товара, средства идентификации которых были указаны в запросе, а также сведения о статусе таких товаров, либо информацию об отсутствии запрашиваемых сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров сведений о приеме к учету маркированных товаров импортером, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет сведения о принятых к учету маркированных товарах и средствах их идентификации в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011).

12. Келтірілген жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Операциялардың тәптіштелген сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VІІІ бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібінің арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің бірдейлендірілген тілі – Unified Modeling Language) пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобы
15. Импорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сатып алынған тауарларға қондырылған және (немесе) тауардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салу келіп түскен жағдайда, егер қаптамалардың мұндай түрлерін таңбалау Одақ құқығымен көзделсе, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған және (немесе) тауардың дара тұтынушылық қаптамасына және (немесе) сәйкестендіру құралдары сұрау салуда көрсетілген тауардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осындай тауарлардың мәртебесі туралы мәліметтерді, не сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты қалыптастырады және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімі орындалады.
Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбаланған тауарларды импорттаушының есепке алуға қабылдағаны туралы мәліметтер келіп түскен жағдайда, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы есепке алуға қабылданған таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қалыптастырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімі орындалады.

В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров импортером, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации, в приеме которых к учету импортером было отказано, в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера информации о маркированных товарах, реализованных в рамках трансграничной торговли, и в случае, если правом Союза для таких товаров предусмотрена соответствующая процедура информирования, уполномоченный орган, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученную информацию о таких маркированных товарах и средствах идентификации, нанесенных на реализованные товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза, уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера информации о необходимости аннулирования ранее представленной информации о маркированных товарах, реализованных в рамках трансграничной торговли, и в случае, если соответствующая процедура информирования была ранее выполнена уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в рамках процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013), уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученную информацию о необходимости аннулирования ранее представленных сведений о реализации таких маркированных товаров и средствах идентификации, нанесенных на реализованные товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза, уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014).

Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбаланған тауарларды импорттаушының есепке алуға қабылдаудан бас тартуы туралы мәліметтер келіп түскен жағдайда, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы есепке алуға қабылдаудан бас тартқан таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімі орындалады.
Экспорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне трансшекаралық сауда шеңберінде сатылып таңбаланған тауарлар туралы ақпарат келіп түскен жағдайда және егер Одақ құқығында осындай тауарлар үшін ақпараттандырудың тиісті рәсімі көзделген жағдайда, экспорттаушы тіркелген уәкілетті орган таңбаланған осындай тауарлар және сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы алынған ақпаратты, егер қаптамалардың осындай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімі орындалады.
Экспорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне трансшекаралық сауда шеңберінде сатылып таңбаланған тауарлар туралы бұрын берілген ақпараттың күшін жою қажеттігі туралы ақпарат келіп түскен жағдайда және егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде хабардар етудің тиісті рәсімін бұған дейін орындаған жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай таңбаланған тауарлар және сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы алынған ақпаратты, егер қаптамалардың осындай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімі орындалады.

16. Приведенное описание группы процедур представления сведений об обороте маркированного товара в рамках трансграничной торговли представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений об обороте
маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.010
запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, с целью получения от уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о таких товарах, маркированных средствами идентификации, указанными в запросе, и (или) включенными в единичную потребительскую упаковку товара, групповые или транспортные упаковки товаров, средства идентификации которых были указаны в запросе
P.LS.03.PRC.011
представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету
процедура предназначена для представления сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли и принятых к учету импортером
P.LS.03.PRC.012
представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в принятии к учету которых импортером было отказано
P.LS.03.PRC.013
информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений о маркированных товарах, реализованных в рамках трансграничной торговли
P.LS.03.PRC.014
аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений об аннулировании ранее представленных сведений о реализации в рамках трансграничной торговли маркированных товаров
5. Группа процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров

16. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.010
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және ұсыну
рәсім экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органынан сұрау салуда көрсетілген және (немесе) тауардың дара тұтынушылық қаптамасына, сәйкестендіру құралдары сұрау салуда көрсетілген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер алу мақсатында трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған осындай таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды беруге арналған
P.LS.03.PRC.011
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған және импорттаушы есепке алуға қабылдаған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.012
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, импорттаушы оларды есепке қабылдаудан бас тартқан таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.013
экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.014
экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою
рәсім таңбаланған тауарларды трансшекаралық сауда шеңберінде сату туралы бұрын берілген мәліметтердің күшін жою туралы мәліметтер беруге арналған
5. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдерінің тобы

18. В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров экспортера информации о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные сведения о товаре в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера измененной информации о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные измененные сведения о товаре в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.016).
19. Приведенное описание группы процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур синхронизации сведений о товарах
в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.015
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов
процедура предназначена для представления сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли

18. Экспорттаушының тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне оларды таңбалау Одақтың құқығына сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы ақпарат келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы алынған мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімі орындалады.
Экспорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне оларды таңбалау Одақтың құқығына сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы өзгертілген ақпарат келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы алынған өзгертілген мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімі орындалады.
19. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы
20. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.015
басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру
рәсім таңбалануы Одақтың құқығына сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы мәліметтер беруге арналған

P.LS.03.PRC.016
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов
процедура предназначена для представления измененных сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли
6. Группа процедур представления сведений о кодах маркировки
21. В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от хозяйствующего субъекта запроса генерации кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых не осуществляется в государстве-члене, в национальный компонент информационной системы маркировки товаров которого направлен такой запрос, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные от хозяйствующего субъекта сведения о товаре для заказа генерации кодов маркировки в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и в котором в соответствии с правом Союза осуществляется маркировка такого товара средствами идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, ответ, содержащий сведения о кодах маркировки, сгенерированных в соответствии с полученными сведениями о товаре, либо информацию об отказе в генерации кодов маркировки. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от хозяйствующего субъекта запроса регистрации кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых не осуществляется в государстве-члене, в национальный компонент информационной системы маркировки товаров которого направлен такой запрос, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные от хозяйствующего субъекта сведения о товаре для регистрации кодов маркировки в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и в котором в соответствии с правом Союза осуществляется маркировка такого товара средствами идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, ответ, содержащий сведения о кодах маркировки, зарегистрированных в соответствии с полученными сведениями о товаре, либо информацию об отказе в регистрации кодов маркировки. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018).

P.LS.03.PRC.016
басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру
рәсім таңбалануы Одақтың құқығына сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы өзгертілген мәліметтер беруге арналған
6. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобы
21. Шаруашылық жүргізуші субъектіден тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған және таңбалануы осындай сұрау салу тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне жіберілген мүше мемлекетте жүзеге асырылмайтын тауарларға оларды қондыру үшін таңбалау кодтарын генерациялау туралы сұрау салу келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған тауар туралы мәліметтерді таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін импорттаушы тіркелген және Одақ құқығына сәйкес осындай тауарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауар туралы алынған мәліметтерге сәйкес генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қамтитын жауапты, не таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы ақпаратты жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімі орындалады.
Шаруашылық жүргізуші субъектіден тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған және таңбалануы осындай сұрау салу тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне жіберілген мүше мемлекетте жүзеге асырылмайтын тауарларға оларды қондыру үшін таңбалау кодтарын тіркеу туралы сұрау салу келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған тауар туралы мәліметтерді таңбалау кодтарын тіркеуге тапсырыс беру үшін импорттаушы тіркелген және Одақ құқығына сәйкес осындай тауарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауар туралы алынған мәліметтерге сәйкес тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қамтитын жауапты, не таңбалау кодтарын тіркеуден бас тарту туралы ақпаратты жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімі орындалады.

В случае получения хозяйствующим субъектом сведений о сгенерированных кодах маркировки или сведений о зарегистрированных кодах маркировки в рамках процедур "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) или "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018), и в случае использования таких кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, предназначенные для трансграничной торговли и представлении соответствующей информации о таких кодах маркировки в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученную от хозяйствующего субъекта информацию об использовании кодов маркировки в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и в котором в соответствии с правом Союза осуществляется маркировка такого товара средствами идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку такой информации и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результатах обработки информации об использовании кодов маркировки. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019).
22. Приведенное описание группы процедур представления сведений о кодах маркировки представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления сведений о кодах маркировки
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о кодах маркировки, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о кодах маркировки
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.017
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки
процедура предназначена для представления сведений, необходимых для генерации кодов маркировки, с целью дальнейшего использования таких кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых не осуществляется в государстве-члене

Шаруашылық жүргізуші субъектісі "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) немесе "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімдерінің шеңберінде генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер немесе тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алған жағдайда және осындай таңбалау кодтарын сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды трансшекаралық саудаға арналған тауарларға қондыру және осындай таңбалау кодтары туралы тиісті ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне беру үшін экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпаратты импорттаушы тіркелген және Одақ құқығына сәйкес осындай тауарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама береді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беруі" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі орындалады.
22. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген
4-кесте
Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.017
таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру
рәсім таңбалау кодтарын сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған және таңбалануы мүше мемлекетте жүзеге асырылмайтын тауарларға оларды қондыру үшін одан әрі пайдалану мақсатында таңбалау кодтарын генерациялау үшін қажетті мәліметтерді беруге арналған

P.LS.03.PRC.018
представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки
процедура предназначена для представления сведений, необходимых для регистрации кодов маркировки, с целью дальнейшего использования таких кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых не осуществляется в государстве-члене
P.LS.03.PRC.019
представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом
процедура предназначена для представления сведений об использовании хозяйствующим субъектом кодов маркировки в случае использования их при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых не осуществляется в государстве-члене
7. Группа процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
24. Комиссия в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения запрашивает в уполномоченном органе государства-члена, представляющем сведения, сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, представляющий сведения, обрабатывает полученный запрос и представляет сведения в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020).
25. Приведенное описание группы процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.LS.03.PRC.018
таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру
рәсім таңбалау кодтарын сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған және таңбалануы мүше мемлекетте жүзеге асырылмайтын тауарларға оларды қондыру үшін одан әрі пайдалану мақсатында таңбалау кодтарын тіркеу үшін қажетті мәліметтерді беруге арналған
P.LS.03.PRC.019
шаруашылық жүргізуші субъектісінің таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беруі
рәсім сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған және таңбалануы мүше мемлекетте жүзеге асырылмайтын тауарларға оларды қондыру кезінде таңбалау кодтары пайдаланылған жағдайда оларды шаруашылық жүргізуші субъектінің пайдалануы туралы беруге арналған
7. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдерінің тобы
24. Комиссия Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органынан таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді сұратады. Мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органы алынған сұрау салуды өңдейді және сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес мәліметтер береді.
Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімі орындалады.
25. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.LS.03.PRC.020
получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
процедура предназначена для получения Комиссией по запросу сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
8. Группа процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации
27. Заинтересованное лицо получает сведения о маркированном товаре и средстве идентификации посредством использования информационных сервисов национального компонента информационной системы маркировки товаров либо информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
При представлении заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, выполняется процедура "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021), в ходе выполнения которой заинтересованное лицо формирует запрос посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, в соответствии с которым Комиссия запрашивает и получает сведения о маркированном товаре и средстве идентификации от уполномоченного органа, представляющего сведения, а при получении результатов обработки запроса представляет полученные сведения заинтересованному лицу посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
28. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации представлено на рисунке 6.
Рис. 6. Общая схема группы процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации
29. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.LS.03.PRC.020
Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы
рәсім сұрау салу бойынша Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуына арналған
8. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобы
27. Мүдделі тұлға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі ұлттық компонентінің ақпараттық сервистерін не Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистерді пайдалану арқылы алады.
Мүдделі тұлғаға Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру кезінде "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімі орындалады, оны орындау барысында мүдделі тұлға Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы сұрау салу қалыптастырады, соған сәйкес Комиссия мәліметтер беретін уәкілетті органнан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұратады және алады, ал сұрау салуды өңдеу нәтижелері алынған кезде алынған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға ұсынады.
28. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы
29. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.LS.03.PRC.021
представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров
процедура предназначена для получения заинтересованным лицом сведений о маркированном товаре и средстве идентификации с использованием информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза
V. Информационные объекты общего процесса
30. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.BEN.003
сведения об обороте маркированных товаров
совокупность сведений об обороте маркированных товаров
P.LS.03.BEN.004
сведения о маркированном товаре
совокупность сведений о средствах идентификации и товаре, на который были нанесены средства идентификации
P.LS.03.BEN.005
сведения о товарах
совокупность сведений о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров
P.LS.03.BEN.006
сведения о кодах маркировки
совокупность сведений о кодах маркировки, используемых для формирования средств идентификации
VI. Ответственность участников общего процесса
31. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
32. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор

P.LS.03.PRC.021
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру
рәсім мүдделі тұлғаның Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистерін пайдалана отырып, таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді алуына арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
30. Жалпы процеске қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы және олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.BEN.003
таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.004
таңбаланған тауар туралы мәліметтер
сәйкестендіру құралдары мен сәйкестендіру құралдары қондырылған тауар туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.005
тауарлар туралы мәліметтер
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.006
таңбалау кодтары туралы мәліметтер
сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру үшін пайдаланылатын таңбалау кодтары туралы мәліметтердің жиынтығы
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
31. Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін мәліметтерді берудің уақтылылығын және толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
32. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
елдердің атаулары мен оларға сәйкес келетін кодтардың тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.023
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
өлшем бірліктері кодтарының, шартты белгілерінің және атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень наименований языков и их коды (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152)
P.LS.03.CLS.003
справочник способов выпуска товара в оборот
справочник
содержит перечень кодов и наименований способов выпуска товара в оборот
P.LS.03.CLS.004
перечень статусов маркированных товаров
справочник
содержит перечень кодов и наименований статусов маркированных товаров, определяющих состояние товара по отношению к процессу оборота маркированного товара
P.LS.03.CLS.005
классификатор видов средств идентификации
классификатор
содержит перечень наименований видов средств идентификации, используемых при маркировке товаров в Союзе, и их коды
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений об обороте маркированного товара в рамках трансграничной торговли
Процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010)
33. Схема выполнения процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010)
34. Процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при поступлении от импортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза.
Процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) выполняется при соблюдении одного из следующих условий:
а) сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, отсутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при этом текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, соответствует одному из следующих значений:
"товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли;
"состояние не определено", установленному в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли или в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли.

тілдердің атаулары мен олардың кодтарының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.LS.03.CLS.003
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығы
анықтамалық
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.03.CLS.004
таңбаланған тауарлар мәртебелерінің тізбесі
анықтамалық
тауардың таңбаланған тауар айналымы процесіне қатысы бойынша жай-күйін айқындайтын таңбаланған тауарлар мәртебелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.03.CLS.005
сәйкестендіру құралдары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
тауарларды таңбалау кезінде Одақта пайдаланылатын сәйкестендіру құралдарының түрлері атауларының және олардың кодтарының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауардың айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімі
33. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы
34. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін импорттаушыдан тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, егер қаптамалардың осындай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер келіп түскен кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімі мына шарттардың бірі сақталған жағдайда орындалады:
а) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде жоқ;
б) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар, бұл ретте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі осындай таңбаланған тауарлардың ағымдағы мәртебесі мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды";
тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты немесе экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күші жойылуына байланысты белгіленген "жай-күйі айқындалмады".

35. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 34 настоящих Правил, выполняется операция "Запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.034), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, содержащий сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповую или транспортную упаковку товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли.
36. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, содержащее сведения о товарах и их статусах в соответствии с данными в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, указанные в полученном запросе.
37. При поступлении уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.036). В результате выполнения операции сведения о маркированных товарах, их статусе, результатах обработки, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также сведения о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковки товаров, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" для маркированных товаров (в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров), полученные сведения о которых одновременно соответствуют условиям:
полученные сведения о маркированных товарах содержат код статуса товаров, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
полученные сведения о маркированных товарах содержат код результата обработки сведений, соответствующих значению "сведения обработаны";
сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров в составе полученных сведений о маркированных товарах соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленным импортером и хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) для маркированных товаров, полученные сведения о которых не соответствуют условиям, приведенным в подпункте "а" настоящего пункта, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом товаров.

35. Осы Қағидалардың 34-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.034) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуды қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
36. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуын қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясы орындалады.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуын қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясын орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі деректерге сәйкес тауарлар мен олардың мәртебелері туралы мәліметтерді, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) алынған сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
37. Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.036) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі, өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы мәліметтер, сондай-ақ экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтер төмендегі қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауарлар үшін (оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін немесе тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар үшін) "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді, олар туралы алынған мәліметтер бір мезгілде мына шарттарға сәйкес келеді:
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін тауарлар мәртебесін қамтиды;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын қамтиды;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтердің құрамындағы таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы ұсынған және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келеді;
б) ол туралы алынған мәліметтер осы тармақтың "а" тармақшасында келтірілген шарттарға сәйкес келмейтін таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарлардың айналымын одан әрі талдау мен бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі қамтамасыз етіледі.

38. Результатом выполнения процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) является обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированных товарах и их статусе, в том числе, сведений о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, и (или) о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер: установление для маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", и (или) учет информации о том, что для маркированного товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010), приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.034
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.035
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.036
прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 10
Описание операции "Запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.034
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении от импортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, при соблюдении одного из следующих условий:
а) сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, отсутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. При этом текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, соответствует одному из следующих значений:
"20" – "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли;
"00" – "состояние не определено", установленному в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли или в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, направлен в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 11
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.035
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли (операция "Запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам выполнения обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются сведения о товарах, их статусах и результатах обработки в соответствии с каждым из средств идентификации, указанных в запросе, если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
При этом, в случае если в запрос включены сведения о средствах идентификации, нанесенных на групповую или транспортную упаковку товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, и если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, то представляются сведения о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, их статусах и результатах обработки, независимо от уровня агрегации упаковок, на которые нанесены средства идентификации, указанные в запросе.
Если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, отсутствуют
сведения о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, соответствующие параметрам запроса, соответствующая информация представляется в составе уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, обработан; уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 12
Описание операции "Прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.036
2
Наименование операции
прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает сведения о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, с учетом статуса маркированного товара, результата его обработки и сведений об импортере (покупателе) и экспортере (продавце), указанных в составе уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, в соответствии с пунктом 37 настоящих Правил
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, обработано

38. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі өңдеу, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған таңбаланған тауарлар және олардың мәртебесі туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы және (немесе) тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген, оларға сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлар туралы мәліметтер және осындай мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тауарлар үшін "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" және (немесе) осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау мен бақылауды қамтамасыз ету мақсатында таңбаланған тауар үшін осындай мәртебе белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
39. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.034
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.035
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.036
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдау
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
10-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.034
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
импорттаушыдан тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру қралдары туралы мәліметтер алу кезінде мына шарттардың бірі сақталған жағдайда орындалады:
а) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде жоқ;
б) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар. Бұл ретте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі осындай таңбаланған тауарлардың ағымдағы мәртебесі мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
"20" – басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды";
"00" – тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты немесе экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күші жойылуына байланысты белгіленген "жай-күйі айқындалмады"
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салу экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
11-кесте
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.035
2
Операцияның атауы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.034)) операциясы
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді өңдеуді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Өңдеуді орындау нәтижелері бойынша орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде, егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болса, сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдарының әрқайсысына сәйкес тауарлар, олардың мәртебелері мен өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі. Бұл ретте, егер сұрау салуға трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер енгізілген және егер көрсетілген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болған жағдайда, онда сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған қаптамалардың агрегация деңгейлеріне қарамастан, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар, олардың мәртебелері мен өңделу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі. Егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, сұрау салудың параметрлеріне сәйкес келетін таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер болмаса, тиісті ақпарат трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылады
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салу өңделді; трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
12-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.036
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясы))
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 37-тармағына сәйкес таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында көрсетілген таңбаланған тауардың мәртебесін, оны өңдеу нәтижесі мен импорттаушы (сатып алушы) және экспорттаушы (сатушы) туралы мәліметтерді ескере отырып, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді ескереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарлама өңделді

Процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011)
40. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011)
41. Процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при поступлении от импортера сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, которые принимаются к учету импортером.
Процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011) выполняется при соблюдении следующих условий:
а) сведения о маркированных товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, сведения о которых представлены импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, текущий статус маркированных товаров, сведения о приеме к учету которых представлены импортером, в том числе, товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповые или транспортные упаковки, на которые нанесены средства идентификации, представленные импортером, соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в) сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленные импортером, соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
42. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 41 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.037), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, с указанием средств идентификации, нанесенных на товары и (или) единичную потребительскую упаковку товаров, или с указанием средств идентификации, нанесенных на групповую или транспортную упаковку таких товаров.

"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімі
40. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
41. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімін импорттаушыдан трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, импорттаушы есепке алуға қабылдайтын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімі мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады:
а) таңбаланған тауарлар және трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған, олар туралы мәліметтерді импорттаушы берген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде оларды есепке алуға қабылдау туралы мәліметтерді импорттаушы ұсынған таңбаланған тауарлардың, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) импорттаушы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілген тауарлардың ағымдағы мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келеді;
в) импорттаушы берген таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келеді.
42. Осы Қағидалардың 41-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.037) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып немесе осындай тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып, трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдау туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

43. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.038).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.038) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, содержащее информацию о результатах обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, или информацию о результате обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результат обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении для маркированного товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар выведен из оборота", для маркированного товара, на который нанесено средство идентификации, представленное уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о принимаемом к учету маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли, статус товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для маркированного товара сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения, указанные в составе сведений о принимаемом к учету маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующего значению "товар выведен из оборота", для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, статус всех или части товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для всех или части маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения о средстве идентификации, нанесенном на групповую или транспортную упаковку товаров, указанную в составе сведений о принимаемых к учету товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли.

43. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.038) операциясы орындалады.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.038) операциясын орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауаралардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпаратты, немесе импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы ақпаратты иеленетін есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтиже мынадай мәліметтерді қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауар үшін басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған таңбаланған тауар үшін "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебені мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауар туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауардың мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер таңбаланған тауар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мәліметтердің мынадай түрлерін қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған барлық тауарларды басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының есепке алуға қабылдауына байланысты "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебелерді мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауар туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлардың немесе олардың бөліктерінің мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бөліктері үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.

44. При поступлении уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.039). В результате выполнения операции сведения, полученные в составе уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результаты обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, содержат код статуса товара, соответствующий значению "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

44. Есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.039) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламының құрамында алынған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) егер есепке алуға қабылданатын мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.

а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, содержат код статуса товара, соответствующий значению "20" – "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "600" – "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются
в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи
с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "600" – "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах обработано

а) егер есепке алуға қабылданатын таңбаланған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты белгіленген "20" – "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
7
Нәтижелер
есепке алуға қабылданатын таңбаланған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012)
47. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012)
48. Процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при поступлении от импортера сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в отношении которых импортером принято решение об отказе в приеме к учету и которые возвращаются экспортеру таких товаров.
Процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012) выполняется при соблюдении следующих условий:
а) сведения о маркированных товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, сведения о которых представлены импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, текущий статус маркированных товаров, сведения об отказе в приеме к учету которых представлены импортером, в том числе, товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповые или транспортные упаковки, на которые нанесены средства идентификации, представленные импортером, соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в) сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленные импортером, соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
49. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 48 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о маркированных товарах в приеме к учету которых отказано" (P.LS.03.OPR.040), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, с указанием средств идентификации, нанесенных на товары и (или) единичную потребительскую упаковку товаров, или с указанием средств идентификации, нанесенных на групповую или транспортную упаковку таких товаров.

"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімі
47. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
48. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушыдан оларға қатысты есепке қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған және осындай тауарларды экспорттаушыға қайтаратын трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындайды.
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімі мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады:
а) таңбаланған тауарлар және трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған, олар туралы мәліметтерді импорттаушы берген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде оларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді импорттаушы ұсынған таңбаланған тауарлардың, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) импорттаушы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілген тауарлардың ағымдағы мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келеді;
в) импорттаушы берген таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келеді.
49. Осы Қағидалардың 48-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Есепке алуға қабылдаудан бас тартылып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып немесе осындай тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып, трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

50. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.041).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.041) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, содержащее информацию о результатах обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, или информацию о результате обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результат обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении для маркированного товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", для маркированного товара, на который нанесено средство идентификации, представленное уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированного товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли, статус товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для маркированного товара сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения, указанные в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированного товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, статус всех или части товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для всех или части маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения о средстве идентификации, нанесенном на групповую или транспортную упаковку товаров, указанную в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли.

50. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылдаудан бас тартылған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алудан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.041) операциясы орындалады.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алудан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.041) операциясын орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауаралардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпаратты, немесе импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы ақпаратты иеленетін есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауаралардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай мәліметтерді қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде тауарлардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған таңбаланған тауар үшін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебені мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауардың мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер таңбаланған тауар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мәліметтердің мынадай түрлерін қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін тауарлардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебелерді мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлардың немесе олардың бөліктерінің мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бөліктері үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.

51. При поступлении уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров" (P.LS.03.OPR.042). В результате выполнения операции сведения, полученные в составе уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результаты обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, содержат код статуса товара, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

51. Таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Таңбаланған тауарларды есепке алудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.042) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламының құрамында алынған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) егер таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер трансшекаралық сауда шеңберінде тауарлардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.

а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, содержат код статуса товара, соответствующий значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "600" – "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "00" – "состояние не определено", которое устанавливается в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "00" – "состояние не определено", которое устанавливается в связи
с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "600" – "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "00" – "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об отказе в приеме маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, обработано

а) егер таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде тауарлардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде трансшекаралық сауда шеңберінде тауардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленетін "00" – "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, трансшекаралық сауда шеңберінде тауардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленетін "00" – "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "00" – "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013)
54. Схема выполнения процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013)
55. Процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза.
Процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) выполняется в случае, если соответствующая процедура информирования уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, о реализации экспортером маркированных товаров в рамках трансграничной торговли предусмотрена правом Союза и выполняется при одновременном соблюдении следующих условий:
а) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, представленные экспортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "товар введен в оборот в государстве-члене".
56. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 55 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.043), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, содержащие сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповую или транспортную упаковку товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли.

"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімі
54. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін орындау схемасы
55. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін тауарларға қондырылған және (немесе) егер қаптамалардың мұндай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлардың бірыңғай тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы экспорттаушыдан мәліметтер келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімі егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының экспорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы хабардар етуінің тиісті рәсімі Одақ құқығында көзделген және бір мезгілде төмендегі шарттарды сақтау орындалған жағдайда орындалады:
а) экспорттаушы ұсынған, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлар мен тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған осындай тауарлардың ағымдағы мәртебесі "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келеді.
56. Осы Қағидалардың 55-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.043) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

57. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, содержащее результат обработки сведений по каждому из товаров, в том числе, по товарам, имеющим единичную потребительскую упаковку и (или) включенным в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, включающий следующие виды сведений (при наличии):
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех или части маркированных товаров, на которые (или на упаковки которых) нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", в том числе, о соответствующем установлении статусов товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) о соответствующем установлении статусов для всех или части товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" для всех или части маркированных товаров, на которые (или на упаковки которых) нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в том числе, о невозможности установления соответствующего статуса для всех или части товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, присутствуют сведения о таких маркированных товарах и статус таких маркированных товаров не соответствует значению "товар выведен из оборота" или "состояние не определено";
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, присутствуют сведения о таких маркированных товарах со статусом "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" и сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговле, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

57. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді алған кезде "Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясы орындалады.
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың әрқайсысы бойынша, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін қамтитын трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің төмендегі түрлерін (бар болған жағдайда) қамтитын мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған таңбаланған тауарлардың (немесе олардың қаптамаларының) барлығы немесе бір бөлігі үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде "трансшекаралық сауда шеңберінде тауар сатылды (сатуға арналды) мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар тауарлар мәртебесін тиісті түрде белгілеу туралы және (немесе) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бір бөлігі үшін мәртебелерді тиісті түрде белгілеу туралы мәліметтер;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған барлық тауарларға немесе олардың бір бөлігіне (немесе олардың қаптамаларына) "трансшекаралық сауда шеңберінде тауар сатылды (сатуға арналды) мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы, оның ішінде төмендегі шарттардың бірін орындауға байланысты:
егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер алған сәтте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер болған және осындай таңбаланған тауарлар мәртебесінің "тауар айналымнан шығарылды" немесе "жай-күйі айқындалмады" мәндеріне сәйкес келмеген жағдайда;
егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер алған сәтте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәртебесі бар осындай таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер болған және трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасын иеленетін және (немесе) топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бір бөлігі үшін тиісті мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы мәліметтер.

58. При поступлении уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.045). В результате выполнения операции сведения о маркированных товарах и их статусе, полученные в составе уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) сведения о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковки товаров, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" для маркированных товаров (в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров), если сведения о соответствующих маркированных товарах, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, одновременно соответствуют условиям:
полученные сведения о маркированных товарах содержат код статуса товаров, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
полученные сведения о маркированных товарах содержат код результата обработки сведений, соответствующих значению "сведения обработаны";
б) для маркированных товаров, полученные сведения о которых не соответствуют условиям, приведенным в подпункте "а" настоящего пункта, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом товаров.
59. Результатом выполнения процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) является:
а) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в том числе, сведений о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, и (или) о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер: установление для маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", и (или) учет информации о том, что для маркированного товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров;
б) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, представленного уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, и содержащего сведения о маркированных товарах, их статусе и результате обработки, в том числе, о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер: установление для соответствующих маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", и (или) учет информации о том, что для соответствующего товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

58. Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.045) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында алынған таңбаланған тауарлар және олардың мәртебесі туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар тауарлар туралы мәліметтер және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтер мына қағидаларға сәйкес экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің шеңберінде ескеріледі:
а) егер трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған тиісті таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер бір мезгілде:
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін тауарлар мәртебесінің кодын қамтитын;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын қамтитын шарттарға сәйкес келсе, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауарлар үшін (оның ішінде тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасын иеленетін немесе топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар үшін) "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) олар туралы осы тармақтың "а" тармақшасында келтірілген шарттарға сәйкес келмейтін мәліметтер алынған таңбаланған тауарлар үшін экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарлар айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі қамтамасыз етіледі.
59. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін орындау нәтижесі мыналар болып табылады:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы және (немесе) сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу және осындай мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тауарлар үшін "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) таңбаланған тауар үшін осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында мұндай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы және таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі мен өңдеу нәтижесі туралы, оның ішінде жеке-дара тұтунушылық қаптамасы бар тауарлар туралы, сондай-ақ сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктің қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны өңдеу және осындай мәліметтерді экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тиісті тауарлар үшін "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) тиісті тауар үшін осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында мұндай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу.

60. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.043
представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.044
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.045
прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.043)
№ п/п
Обозначение элемента
писание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.043
2
Наименование операции
представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении от экспортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, при соблюдении следующих условий:
а) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, представленные экспортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене"
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 23
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.044
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли (операция "Представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.043))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с пунктом 57 настоящих Правил и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются сведения о товарах, их статусах и результатах обработки в соответствии с каждым из средств идентификации, указанных в составе полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, если указанные сведения о средствах идентификации впервые учитываются и (или) были ранее учтены в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
При этом, в случае если в состав полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли включены сведения о средствах идентификации, нанесенных на групповую и (или) транспортную упаковку, и если указанные сведения о средствах идентификации впервые учитываются и (или) были ранее учтены в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, то представляются сведения о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, их статусах и результатах обработки, независимо от уровня агрегации упаковок, на которые нанесены средства идентификации, указанные в составе полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
7
Результаты
сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли обработаны; уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 24
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.045)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.045
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает сведения о реализации маркированных товаров в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров с учетом статуса товара и результата его обработки, указанных в составе уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли,
в соответствии с пунктом 58 настоящих Правил
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли обработано

60. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.043
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.044
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.045
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.043) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.043
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
экспорттаушыдан тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер келіп түскен кезде мына шарттардың сақталуы жағдайында орындаушы орындайды:
а) экспорттаушы ұсынған, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлар мен тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған осындай тауарлардың ағымдағы мәртебесі "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келеді.
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
23-кесте
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.044
2
Операцияның атауы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындалады ("Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.043) операциясысы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді өңдеуді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 57-тармағына және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде, егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер алғаш рет ескерілсе және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бұған дейін ескерілген болса, трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдарының әрқайсысына сәйкес тауарлар, олардың мәртебелері мен өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер ұсынылады. Бұл ретте, егер трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамына топтық және (немесе) көліктік қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер енгізілсе және егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер алғаш рет ескерілсе және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бұған дейін ескерілген болса, онда трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған қаптамалардың агрегация деңгейіне қарамастан, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтер ұсынылады
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер өңделді; трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
24-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.045) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.045
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 58-тармағына сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында көрсетілген тауардың мәртебесі мен оны өңдеу нәтижелерін ескере отырып тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді ескереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014)
61. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014)
62. Процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера информации о необходимости аннулирования ранее представленных им сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованные в рамках трансграничной торговли, если такие сведения были ранее представлены экспортером в рамках реализации процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013).
Процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) выполняется в случае, если текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли".
63. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 62 настоящих Правил, выполняется операция "Направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.046), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информация об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, содержащая сведения о реализованных в рамках трансграничной торговли товарах, на которые нанесены средства идентификации, и (или) о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку товаров или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, ранее представленные в уполномоченный орган государства члена, в котором зарегистрирован импортер, и требующие аннулирования по запросу экспортера.

"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімі
61. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін орындау схемасы
62. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін, егер мұндай мәліметтерді "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде экспорттаушы бұған дейін берген болса, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы бұған дейін ол берген мәліметтердің күшін жою қажеттігі туралы ақпарат экспорттаушыдан келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімі, егер осындай таңбаланған тауарлардың экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі ағымдағы мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келген жағдайда орындалады.
63. Осы Қағидалардың 62-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда, "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу" (P.LS.03.OPR.046) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған, сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлар туралы және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына бұған дейін ұсынылған және экспорттаушының сұрау салуы бойынша күшін жоюды талап ететін тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасын иеленетін немесе тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

64. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, содержащее результат обработки сведений по каждому из товаров, в том числе, по товарам, имеющим единичную потребительскую упаковку и (или) включенным в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, включающий следующие виды сведений (при наличии):
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех или части маркированных товаров, на которые (или на упаковки которых) нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, в том числе, о соответствующем установлении статусов товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) о соответствующем установлении статусов всех или некоторых товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, статуса, соответствующего значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, для всех или части маркированных товаров, в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, статус товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
сведения о средстве идентификации, указанные в составе информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, не найдены в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

64. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты алған кезде "Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясы орындалады.
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың әрқайсысы бойынша, оның ішінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін қамтитын таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы мәліметтердің төмендегі түрлерін қамтитын (бар болған жағдайда) хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған таңбаланған тауарлардың (немесе олардың қаптамаларының) барлығы немесе бір бөлігі үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы экспорттаушы берген ақпараттың күші жойылуына байланысты белгіленетін "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар тауарлар мәртебесін тиісті түрде белгілеу туралы және (немесе) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық немесе кейбір тауарлар үшін мәртебелерді тиісті түрде белгілеу туралы мәліметтер;
б) оларға (немесе олардың қаптамаларына) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған барлық таңбаланған тауарлар немесе олардың бір бөлігі үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы, оның ішінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар және (немесе) топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлардың барлығы немесе бір бөлігі үшін тиісті мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы мәліметтер, төмендегі шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат алған сәтте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауардың мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмеген жағдайда;
егер таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпараттың құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпараттың құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінен табылмады.

65. При поступлении уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о реализации информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.048). В результате выполнения операции сведения о маркированных товарах, их статусе, результатах обработки, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также сведения о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковки товаров, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене", которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, для маркированных товаров (в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров), если сведения о соответствующих маркированных товарах, представленные в составе уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров одновременно соответствуют условиям:
полученные сведения о маркированных товарах содержат код статуса товаров, соответствующий значению "состояние не определено", который установлен в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли;
полученные сведения о маркированных товарах содержат код результата обработки сведений, соответствующих значению "сведения обработаны";
сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров в составе уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленным импортером и хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) для маркированных товаров, полученные сведения о которых не соответствуют условиям, приведенным в подпункте "а" настоящего пункта, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", который устанавливается которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом товаров.

65. Таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.048) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі, өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы мәліметтер, сондай-ақ импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген тауарлар туралы мәліметтер төмендегі қағидаларға сәйкес экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің шеңберінде ескеріледі:
а) егер таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған тиісті таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер бір мезгілде мынадай мәндерге сәйкес келсе:
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленген тауарлардың "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебесінің кодын қамтыса;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын қамтыса;
егер таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамындағы таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы ұсынған және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келсе, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауарлар үшін (оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін немесе тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар үшін) экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді.
б) ол туралы алынған мәліметтер осы тармақтың "а" тармақшасында келтірілген шарттарға сәйкес келмейтін таңбаланған тауарлар үшін экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.

66. Результатом выполнения процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) является:
а) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленной уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, в том числе, информации об аннулировании сведений о реализации товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку, и (или) о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер: установление для маркированных товаров статуса, соответствующего значению "состояние не определено", который устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, и (или) учет информации о том, что для маркированного товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров;
б) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, представленного уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, содержащего сведения о маркированных товарах, их статусе и результате обработки, в том числе, о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер: установление для соответствующих маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", который устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, и (или) учет информации о том, что для соответствующего товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

66. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін орындаудың нәтижесі мыналар болып табылады:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы және (немесе) сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы ақпаратты өңдеу және осындай мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тауарлар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы экспорттаушы ұсынған ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында таңбаланған тауар үшін осындай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы және таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі мен өңдеу нәтижесі туралы, оның ішінде жеке-дара тұтунушылық қаптамасы бар тауарлар туралы, сондай-ақ сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктің қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны өңдеу және осындай мәліметтерді экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тиісті тауарлар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы экспорттаушы ұсынған ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) тиісті тауар үшін осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында мұндай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу.

67. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.046
направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.047
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.048
прием уведомления о результате обработки сведений о реализации информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.046)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.046
2
Наименование операции
направление информации об аннулировании сведений
о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении от экспортера информации о необходимости аннулирования ранее представленных им сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, если такие сведения были ранее представлены в рамках реализации процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013), и выполняется при соблюдении следующего условия:
текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "31" – "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли"
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информацию об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
информация об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли направлена в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 27
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров
в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.047
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли (операция "Направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.046))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученной информации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в соответствии с пунктом 64 настоящих Правил и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются сведения о товарах, их статусах и результатах обработки в соответствии с каждым из средств идентификации, указанных в составе полученной информацией об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
При этом, в случае если в состав полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли включены сведения о средствах идентификации, нанесенных на групповую и (или) транспортную упаковку, и если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, в котором зарегистрирован импортер, то представляются сведения о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, их статусах и результатах обработки, независимо от уровня агрегации упаковок, на которые нанесены средства идентификации, указанные в составе полученной информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
7
Результаты
информация об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли обработана; уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 28
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.048)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.048
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает информацию об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, с учетом статуса товара и результата его обработки, указанных в составе уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, в соответствии с пунктом 65 настоящих Правил
7
Результаты
уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров обработано

67. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.046
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты жіберу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.047
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.048
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу" (P.LS.03.OPR.046) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.046
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
егер мұндай мәліметтерді "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде экспорттаушы бұған дейін берілген болса, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы бұған дейін ол берген мәліметтердің күшін жою қажеттігі туралы ақпарат экспорттаушыдан алынған кезде орындаушы орындайды және мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады: осындай таңбаланған тауарлардың экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі ағымдағы мәртебесі "31" – "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келеді
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
27-кесте
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.047
2
Операцияның атауы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат келіп түскен кезде орындалады ("Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу" (P.LS.03.OPR.046) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған ақпаратты өңдеуді орындайды.
Орындаушы осы Қағидалардың 64-тармағына және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде, егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болса, трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы алынған ақпараттың құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдарының әрқайсысына сәйкес тауарлар, олардың мәртебелері мен өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі. Бұл ретте, егер трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамында топтық немесе көліктік қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер енгізілсе және егер көрсетілген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болса, онда трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы алынған ақпарат тың құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған қаптамалардың агрегация деңгейлеріне қарамастан, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар, олардың мәртебелері мен өңделу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы өңделді; таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
28-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.048) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.048
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 65-тармағына сәйкес таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында көрсетілген тауардың мәртебесін және оны өңдеу нәтижесін ескере отырып, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ескереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

2. Процедуры синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров
Процедура "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015)
68. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015)
69. Процедура "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, сведения о котором ранее не были включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
70. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 69 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.049), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
71. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.050), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку полученных сведений, включает полученные сведения о товаре в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

2. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттерінде тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері
"Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімі
68. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін орындау схемасы
69. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын, ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілмеген тауар туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
70. Осы Қағидалардың 69-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.049) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізу үшін жібереді.
71. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді алған кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.050) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, тауар туралы алынған мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізеді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

72. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.051), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку полученных сведений.
73. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015) является синхронизация сведений о товаре в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
74. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о товаре, включенных
в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.049
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.050
прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.051
прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 32 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.049)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.049
2
Наименование операции
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, сведения о котором ранее не были включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 31
Описание операции "Прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.050)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.050
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.049))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. По результатам обработки исполнитель включает полученные сведения о товаре в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров обработаны; уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 32
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.051)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.051
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.050))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием уведомления о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, получено

72. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.051) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
73. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауар туралы мәліметтерді үндестіру "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
74. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.049
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.050
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.051
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
30-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.049) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.049
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын, ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілмеген тауар туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде орындаушы орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
31-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.050) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.050
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.049) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша тауар туралы алынған мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізеді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтер өңделді; импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
32-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.051) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.051
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.050) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016)
75. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016)
76. Процедура "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, измененных сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и сведения о котором были ранее включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
77. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 76 настоящих Правил, выполняется операция "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.052), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
78. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.053), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку полученных измененных сведений о товаре, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімі
75. "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген
13-сурет. "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін орындау схемасы
76. "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілмеген тауар туралы өзгертілген мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
77. Осы Қағидалардың 76-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.052) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы өзгертілген мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізу үшін жібереді.
78. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді алған кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.053) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

79. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.054), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку полученных сведений.
80. Результатом выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.016) является синхронизация измененных сведений о товаре в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
81. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.016), приведен в таблице 33.
Таблица 33
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.052
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.053
прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.054
прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 36 настоящих Правил
Таблица 34
Описание операции "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.052)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.052
2
Наименование операции
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, измененных сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и сведения о котором были ранее включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 35
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.053)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.053
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.052))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных измененных сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель включает измененные сведения о товаре в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обработаны; уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 36
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.054)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.054
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.053))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, получено

79. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.054) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
80. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауар туралы өзгертілген мәліметтерді үндестіру "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
81. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 33-кестеде келтірілген.
33-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.052
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.053
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.054
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
34-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.052) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.052
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде орындаушы орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
35-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.053) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.053
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.052) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс.
Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша тауар туралы өзгертілген мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізеді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер өңделді; импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
36-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.054) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.054
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.053) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынды

3. Процедуры представления кодов маркировки участникам оборота товаров
Процедура "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017)
82. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017)
83. Процедура "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) может выполняться в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса генерации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров, в случае отсутствия у хозяйствующего субъекта всех необходимых сведений для формирования кода маркировки.
84. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 83 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта" (P.LS.03.OPR.055), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для генерации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах, а также сведения о требуемом количестве кодов маркировки, которые необходимо сгенерировать.
85. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений для генерации кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принимает и обрабатывает полученные сведения для генерации кодов маркировки и принимает решение о возможности генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом.

3. Тауарлардың айналымына қатысушыларға таңбалау кодтарын беру рәсімі
"Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімі
82. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімін орындау схемасы
83. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімі шаруашылық жүргізуші субъектіде таңбалау кодын қалыптастыру үшін қажетті барлық мәліметтер болмаған жағдайда, сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда орындалуы мүмкін.
84. Осы Қағидалардың 83-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру" операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және тауарлар туралы мәліметтерді, сондай-ақ генерациялау қажет болатын таңбалау кодтарының талап етілетін саны туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
85. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді алған кезде "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялау үшін алынған мәліметтерді қабылдайды және өңдейді және алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылдайды.

86. В случае если по результатам выполнения операции "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056) уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принято решение о возможности генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом, выполняется операция "Генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них" (P.LS.03.OPR.057), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения о сгенерированных кодах маркировки. В случае если по результатам выполнения операции "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056) уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принято решение об отказе в генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом, выполняется операция "Формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.059), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление об отказе в генерации кодов маркировки.
87. В случае получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о сгенерированных кодах маркировки выполняется операция "Прием сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.OPR.058), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляется прием и обработка полученных сведений о сгенерированных кодах маркировки. В случае получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления об отказе в генерации кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляется прием и обработка полученного уведомления об отказе в генерации кодов маркировки.
88. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) является получение уполномоченным государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о сгенерированных кодах маркировки или уведомления об отказе в генерации кодов маркировки.

86. Егер "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылдаған жағдайда, "Таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.057) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қалыптастырады және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Егер "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы шешім қабылдаса, "Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну" (P.LS.03.OPR.059) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
87. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді алған жағдайда "Генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.058) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы генерацияланған таңбалау кодтары туралы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама алған жағдайда "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы алынған хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
88. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді немесе таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны алуы "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

89. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017), приведен в таблице 37.
Таблица 37
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.055
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.056
прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки
приведено в таблице 39 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.057
генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них
приведено в таблице 40 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.058
прием сведений о сгенерированных кодах маркировки
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.059
формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.060
прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
приведено в таблице 43 настоящих Правил
Таблица 38
Описание операции "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта" (P.LS.03.OPR.055)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.055
2
Наименование операции
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса генерации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в случае отсутствия у хозяйствующего субъекта всех необходимых сведений для формирования кода маркировки
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для генерации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах, а также сведения о требуемом количестве кодов маркировки, которые необходимо сгенерировать, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения для генерации кодов маркировки направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 39
Описание операции "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.056
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для генерации кодов маркировки (операция "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта" (P.LS.03.OPR.055))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений для генерации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель принимает решение о возможности генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом
7
Результаты
сведения для генерации кодов маркировки обработаны, принято решение о возможности генерации кодов маркировки или принято решение об отказе в генерации кодов маркировки
Таблица 40
Описание операции "Генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них" (P.LS.03.OPR.057)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.057
2
Наименование операции
генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения о возможности генерации кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения о сгенерированных кодах маркировки
7
Результаты
сведения о сгенерированных кодах маркировки направлены уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 41
Описание операции "Прием сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.OPR.058)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.058
2
Наименование операции
прием сведений о сгенерированных кодах маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений о сгенерированных кодах маркировки (операция "Генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них" (P.LS.03.OPR.057))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием сведений о сгенерированных кодах маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о сгенерированных кодах маркировки получены
Таблица 42
Описание операции "Формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.059)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.059
2
Наименование операции
формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения об отказе в генерации кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление об отказе в генерации кодов маркировки
7
Результаты
уведомление об отказе в генерации кодов маркировки направлено уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 43
Описание операции "Прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.060)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.060
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления об отказе в генерации кодов маркировки (операция "Формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.059))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием уведомления об отказе в генерации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление об отказе в генерации кодов маркировки получено

89. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 37-кестеде келтірілген.
37-кесте
"Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.055
шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.056
таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.057
таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.058
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.059
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.060
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
38-кесте
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.055) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.055
2
Операцияның атауы
шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
шаруашылық жүргізуші субъектіде таңбалау кодын қалыптастыру үшін қажетті барлық мәліметтер болмаған жағдайда, сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және тауарлар туралы мәліметтерді, сондай-ақ генерациялау қажет болатын таңбалау кодтарының талап етілетін саны туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
39-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.056
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді алған кезде орындалады ("Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.055) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау үшін алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтер өңделді, таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылданды немесе таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы шешім қабылданды
40-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.057) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.057
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қалыптастырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
41-кесте
"Генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.058) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.058
2
Операцияның атауы
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді алу кезінде орындалады ("Таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.057) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алынды
42-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну" (P.LS.03.OPR.059) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.059
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
43-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.060) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.060
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама алынған кезде орындалады (Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну" (P.LS.03.OPR.059) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
90. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
91. Процедура "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018) может выполняться в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса регистрации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров.
92. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 91 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.061), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для регистрации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах и их уникальных идентификаторах, которые необходимо зарегистрировать в качестве кодов маркировки.
93. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений для регистрации кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.062), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принимает и обрабатывает полученные сведения для регистрации кодов маркировки, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки, содержащее результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки:
а) информацию о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) информацию о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

"Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімі
90. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімін орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімін орындау схемасы
91. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімі сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда орындалуы мүмкін.
92. Осы Қағидалардың 91-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.061) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және тауарлар мен таңбалау кодтары ретінде тіркеу қажет болатын олардың бірегей сәйкестендіргіштері туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
93. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді алған кезде "Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.062) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын тіркеу үшін алынған мәліметтерді қабылдайды және өңдейді, таңбалау кодтарының әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін:
а) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты;
б) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты қамтитын таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

94. При поступлении уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.063). В результате выполнения операции информация о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, полученная в составе уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки, учитывается в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
95. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018) является получение уполномоченным государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, и (или) информации о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
96. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018), приведен в таблице 44.
Таблица 44
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.061
представление сведений для регистрации кодов маркировки
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.062
прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.063
прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки
приведено в таблице 47 настоящих Правил
Таблица 45
Описание операции "Представление сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.061)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.061
2
Наименование операции
представление сведений для регистрации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений для регистрации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для регистрации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах и их уникальных идентификаторах,
которые необходимо зарегистрировать в качестве кодов маркировки, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения для регистрации кодов маркировки направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 46
Описание операции "Прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.062)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.062
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для регистрации кодов маркировки (операция "Представление сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.061))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений для регистрации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки, содержащий информацию о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
сведения для регистрации кодов маркировки обработаны; уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 47
Описание операции "Прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.063)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.063
2
Наименование операции
прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.062))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает
в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, полученную в составе уведомления информацию о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки обработано

94. Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.063) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаның құрамында алынған таңбалау кодтарын экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
95. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты және (немесе) таңбалау кодтарының импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты алуы "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
96. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 44-кестеде келтірілген.
44-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.061
таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.062
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.063
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
45-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.061) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.061
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер келіп түскен жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және таңбалау кодтары ретінде тіркеу қажет болатын тауарлар мен олардың бірегей сәйкестендіргіштері туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
46-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.03.OPR.062) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.062
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын тіркеу үшін алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты және (немесе) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты қамтитын таңбалау кодтарының әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі ұсынылады
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтер өңделді; таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
47-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау" (P.LS.03.OPR.063) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.063
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.03.OPR.062) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша хабарлама құрамында алынған импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты және (немесе) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде ескереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019)
97. Схема выполнения процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019)
98. Процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) может выполняться в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об использовании кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров.
Процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) выполняется при соблюдении следующего условия: коды маркировки, представленные хозяйствующим субъектом в составе сведений об использовании кодов маркировки, соответствуют сгенерированным кодам маркировки и (или) зарегистрированным кодам маркировки, сведения о которых получены в рамках процедур "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) или "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018).
99. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 98 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.064), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения об использовании кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о кодах маркировки и средствах идентификации, сформированных с использованием кодов маркировки и нанесенных на товары, предназначенные для реализации в рамках трансграничной торговли.
100. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений об использовании кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.065). По результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принимает и обрабатывает полученные сведения об использовании кодов маркировки, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки, содержащее результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер:
а) информацию об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) информацию о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

"Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі
97. "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімін орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімін орындау схемасы
98. "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі шаруашылық жүргізуші субъектіден сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы тауарларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарларға қондыру кезінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен жағдайда орындалуы мүмкін.
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады: шаруашылық жүргізу субъектісі таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтердің құрамында ұсынған таңбалау кодтары "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) немесе "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімдерінің шеңберінде мәліметтері алынған генерацияланған таңбалау кодтарына және (немесе) тіркелген таңбалау кодтарына сәйкес келеді.
99. Осы Қағидалардың 98-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру" (P.LS.03.OPR.064) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және таңбалау кодтары пайдаланыла отырып қалыптастырылған және трансшекаралық сауда шеңберінде сатуға арналған тауарларға қондырылған таңбалау кодтары мен сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
100. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді алған кезде "Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.065) операциясы орындалады. Оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын пайдалану туралы алынған мәліметтерді қабылдайды және өңдейді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі әрбір таңбалау кодтары бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алынбайтындығы туралы ақпаратты қамтитын таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

101. При поступлении уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.066). В результате выполнения операции информация о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, полученная в составе уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки, учитывается в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
102. Результатом выполнения процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) является получение уполномоченным государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, и (или) информации о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
103. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019), приведен в таблице 48.
Таблица 48
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.064
представление сведений об использовании кодов маркировки
приведено в таблице 49 настоящих Правил

101. Таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.066) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаның құрамында алынған таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде ескеріледі.
102. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтердің есепке алынбайтыны туралы ақпаратты алуы "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
103. Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 48-кестеде келтірілген.
48-кесте
Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.064
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген

P.LS.03.OPR.065
прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки
приведено в таблице 50 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.066
прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки
приведено в таблице 51 настоящих Правил
Таблица 49
Описание операции "Представление сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.064)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.064
2
Наименование операции
представление сведений об использовании кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения

P.LS.03.OPR.065
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 50-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.066
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
49-кесте
"Таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру" (P.LS.03.OPR.064) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.064
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об использовании кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров, и в случае если коды маркировки, представленные хозяйствующим субъектом в составе сведений об использовании кодов маркировки, соответствуют сгенерированным кодам маркировки и (или) зарегистрированным кодам маркировки, сведения о которых получены в рамках процедур "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) или "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения об использовании кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения
о кодах маркировки и средствах идентификации, сформированных с использованием кодов маркировки и нанесенных на товары, предназначенные для реализации в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения об использовании кодов маркировки направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 50
Описание операции "Прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.065)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.065
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об использовании кодов маркировки (операция "Представление сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.064))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений об использовании кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки, содержащее информацию об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
сведения об использовании кодов маркировки обработаны; уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 51
Описание операции "Прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.066)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.066
2
Наименование операции
прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения

шаруашылық жүргізуші субъектіден сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы тауарларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарларға қондыру кезінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен жағдайда және егер шаруашылық жүргізу субъектісі таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтердің құрамында ұсынған таңбалау кодтары "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) немесе "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімдерінің шеңберінде мәліметтері алынған генерацияланған таңбалау кодтарына және (немесе) тіркелген таңбалау кодтарына сәйкес келген жағдайда орындаушы орындайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және таңбалау кодтары пайдаланыла отырып қалыптастырылған және трансшекаралық сауда шеңберінде сатуға арналған тауарларға қондырылған таңбалау кодтары мен сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
50-кесте
"Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.065) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.065
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру" (P.LS.03.OPR.064) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын пайдалану туралы алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын пайдалану туралы алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алынбайтындығы туралы ақпаратты қамтитын әрбір таңбалау кодтары бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі ұсынылады
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер өңделді; таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
51-кесте
"Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.066) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.066
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.065))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает
в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, полученную в составе уведомления информацию об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки обработано
4. Процедуры получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
Процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020)
104. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020)
105. Процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020) выполняется Комиссией при возникновении необходимости получения сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения.
106. Первой выполняется операция "Запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.067), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации.

таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.065) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы алынған ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша хабарламаның құрамында алынған импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алынбайтындығы туралы ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде ескереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
4. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдері
"Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімі
104. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген
17-сурет. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін орындау схемасы
105. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде Комиссия орындайды.
106. Бірінші "Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.067) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу қалыптастырады және оны мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді.

107. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.068), по результатам выполнения которой в Комиссию направляются запрошенные сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
108. При поступлении в Комиссию сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации по запросу" (P.LS.03.OPR.069).
109. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020) является получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
110. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020), приведен в таблице 52.
Таблица 52
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.067
запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
приведено в таблице 53 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.068
обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
приведено в таблице 54 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.069
получение сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации по запросу
приведено в таблице 55 настоящих Правил
Таблица 53
Описание операции "Запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.067)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.067
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При необходимости получения сведений за период в запросе указывается начальная и конечная дата периода, за который запрашиваются сведения. В случае указания в запросе начальной даты запрашиваются сведения, дата регистрации которых в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров позднее даты, указанной в запросе. При необходимости получения сведений по определенному виду товара указывается код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне не менее 4х знаков)
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 54
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.068)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.068
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации (операция "Запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.067))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку запроса сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации обработан; сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлено в Комиссию
Таблица 55
Описание операции "Получение сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.069)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.069
2
Наименование операции
получение сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.068))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

107. Мәліметтер беретін уәкілетті орган таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.068) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссияға сұратылған мәліметтер жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
108. Комиссияға таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сұрау салу бойынша таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу" (P.LS.03.OPR.069) операциясы орындалады.
109. Комиссияның таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
110. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 52-кестеде келтірілген.
52-кесте
"Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.067
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.068
сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.069
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу
осы Қағидалардың 55-кестесінде келтірілген
53-кесте
"Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.067) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.067
2
Операцияның атауы
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу қалыптастырады. Кезең ішіндегі мәліметтерді алу қажеттігі кезінде сұрау салуда мәліметтер сұратылатын кезеңнің бастапқы және ақырғы күні көрсетіледі. Сұрау салуда бастапқы күн көрсетілген жағдайда тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тіркелу күні сұрау салуда көрсетілген күннен кешірек күннің мәліметтері сұратылады. Тауардың белгілі бір түрі бойынша мәліметтер алу қажеттігі жағдайында тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (кемінде 4 белгі деңгейінде) көрсетіледі
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу мәліметтер беретін уәкілетті органға жіберілді
54-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.068) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.068
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
мәліметтер беретін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде орындалады ("Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.067) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу өңделді; таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны Комиссияға жіберді
55-кесте
"Сұрау салу бойынша таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу" (P.LS.03.OPR.069) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.069
2
Операцияның атауы
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.068) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды

5. Процедуры представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации
Процедура "Представление сведений маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021)
111. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021) представлена на рисунке 18.
Рис. 18. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021)
112. Процедура "Представление сведений маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021) выполняется при получении Комиссией запроса на представление сведений о товаре, маркированном средством идентификации, от заинтересованного лица посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
113. Первой выполняется операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070), в результате выполнения которой Комиссией осуществляется получение от заинтересованного лица запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
114. При поступлении в Комиссию запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации выполняется операция "Запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.071), в результате выполнения которой Комиссией запрашиваются сведения о маркированном товаре и средстве идентификации у уполномоченного органа, представляющего сведения, каждого государства-члена.
115. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации выполняется операция "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии" (P.LS.03.OPR.072), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, в Комиссию представляются сведения о маркированном товаре и средстве идентификации в соответствии с параметрами, указанными в запросе, либо информация об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

5. Таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға беру рәсімдері
"Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімі
111. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімін орындау схемасы 18-суретте көрсетілген.
18-сурет. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімін орындау схемасы
112. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімі Комиссия Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар, сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде орындалады.
113. Бірінші "Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алуды жүзеге асырады.
114. Таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.071) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия әрбір мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органынан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұратады.
115. Мәліметтер беретін уәкілетті органға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу келіп түскен кезде "Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.072) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәмілеттер беретін уәкілетті орган Комиссияға сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер, не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат береді.

116. По факту представления уполномоченными органами, представляющими сведения, сведений о маркированном товаре и средстве идентификации или информации об отсутствии сведений в Комиссию в ответ на запрос на представление сведений либо через 5 минут с момента получения запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070)) (в зависимости от того, какое из описанных выше событий наступит раньше) выполняется операция "Обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.073).
117. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021) является представление заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
118. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021), приведен в таблице 56.
Таблица 56
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.070
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов
приведено в таблице 57 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.071
запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов
приведено в таблице 58 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.072
представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.073
обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов
приведено в таблице 60 настоящих Правил
Таблица 57
Описание операции "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.070
2
Наименование операции
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица посредством информационных сервисов
5
Ограничения
требуется авторизация заинтересованного лица для использования информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
6
Описание операции
исполнитель получает запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица, сформированный посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
7
Результаты
получен запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица
Таблица 58
Описание операции "Запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.071)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.071
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации в уполномоченный орган, представляющий сведения, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 59
Описание операции "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии" (P.LS.03.OPR.072)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.072
2
Наименование операции
представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.071))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только Комиссией.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При представлении сведений о маркированном товаре представляются только последние по времени поступления сведения о маркированном товаре, хранящиеся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров уполномоченного органа, представляющего сведения
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет в Комиссию уведомление о результате обработки, содержащее сведения о маркированном товаре и средстве идентификации, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в Комиссию направлено уведомление о результате обработки запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 60
Описание операции "Обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.073)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.073
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения

116. Мәліметтер беретін уәкілетті органдардың мәліметтер беруге сұрау салуға жауап ретінде Комиссияға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер немесе мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат беру фактісі бойынша не таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мүдделі тұлғадан мәліметтер беруге сұрау салу алынған сәттен бастап 5 минуттан кейін ("Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы) (жоғарыда сипатталған оқиғалардың қайсысының ерте басталатынына қарай) "Ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және беру" (P.LS.03.OPR.073) операциясы орындалады.
117. Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
118. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 56-кестеде келтірілген.
56-кесте
Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.070
ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу
осы Қағидалардың 57-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.071
мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.072
Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.073
ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және беру
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
57-кесте
"Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.070
2
Операцияның атауы
ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу кезінде орындалады
5
Шектеулер
Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистерді пайдалану үшін мүдделі тұлғаны авторлау талап етіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғадан Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы қалыптастырылған таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алады
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алынды
58-кесте
"Мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.071) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.071
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу кезінде орындалады ("Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және оны мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу мәліметтер беретін уәкілетті органға жіберілді
59-кесте
"Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.072) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.072
2
Операцияның атауы
Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
мәліметтер беретін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу кезінде орындалады ("Мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.071) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді Комиссия ғана сұратады. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс. Таңбаланған тауар туралы мәліметтер беру кезінде мәліметтер беретін уәкілетті органның тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын уақыты бойынша соңғы түскен таңбаланған тауар туралы мәліметтер ғана беріледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдейді. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама, не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
60-кесте
"Ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және беру" (P.LS.03.OPR.073) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.073
2
Операцияның атауы
Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары

выполняется по факту представления уполномоченными органами сведений о маркированном товаре и средстве идентификации в Комиссию в ответ на запрос на представление сведений либо через 5 минут с момента получения запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070)) (в зависимости от того, какое из событий наступит раньше)
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель с учетом сведений, содержащихся в уведомлении о результате обработки сведений, полученных от уполномоченных органов, представляющих сведения (операция "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии" (P.RS.01.OPR.072)), формирует и представляет полученные сведения заинтересованному лицу посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза. В случае если по истечении времени, установленного в ограничениях операции, сведения о маркированном товаре получены не от всех уполномоченных органов, представляющих сведения, исполнитель уведомляет об этом заинтересованное лицо посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения о маркированном товаре и средстве идентификации представлены заинтересованному лицу
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

уәкілетті органдардың мәліметтер беруге сұрау салуға жауап ретінде Комиссияға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер немесе мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат беру фактісі бойынша не таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мүдделі тұлғадан мәліметтер беруге сұрау салу алынған сәттен бастап 5 минуттан кейін ("Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы) (жоғарыда сипатталған оқиғалардың қайсысының ерте басталатынына қарай) орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтер беретін уәкілетті органдардан алынған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламада қамтылған мәліметтерді ескере отырып ("Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.072) операциясы), Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы алынған мәліметтерді қалыптастырады және оларды мүдделі тұлғаға жібереді. Егер операция шектеулерінде белгіленген уақыт өтіп кеткен, таңбаланған тауар туралы мәліметтер мәліметтер беретін барлық уәкілетті органдардан алынбаған жағдайда, орындаушы ол туралы Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаны хабардар етеді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер мүдделі тұлғаға берілді
IX. Тосын жағдайларда әрекет ету тәртібі

Соглашение о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 02 февраля 2018 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 8 августа 2019 г. № 72 "О введении маркировки обувных товаров средствами идентификации";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении измененияв Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс) в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы в части взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз) и между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (делее – Комиссия).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.

2018 жылғы 02 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Аяқ киім тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 8 тамыздағы № 72 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар) мен уәкілетті органдардың және Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) арасындағы өзара іс-қимыл бөлігінде жалпы процесс рәсімдерін интеграциялық ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархияның барлық деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте нысанында келтіріледі.

5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"GLN" – Global Location Number – глобальный номер местоположения.

5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің нақты сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) құрылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми ауызша белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көп." – деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опционалдығы) және деректеменің ықтимал қайталануларының саны).
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталануға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
1n..* –  деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 –  деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен аспай қайталануы мүмкін (m > 1).
ІІІ. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"GLN" – Global Location Number – орналасқан орынның жаһандық нөмірі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений", используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамадағы "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "заттық сала деректерінің моделі", "заттық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 г. № 205.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының" 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 28, 31 настоящего Описания под регламентом информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 г. № 205.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 28, 31-кестелерінде ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімімен бекітілген Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.CT.LS.03.003
запрос Комиссией сведений
о маркированном товаре
urn:EEC:R:CT:LS:03:RequestComissionMarkGoods:v1.1.0
2.2
R.CT.LS.03.010
перечень средств идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansInformation:v1.0.0
2.3
R.CT.LS.03.011
сведения о товарах, маркированных средствами идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsInformation:v1.0.0
2.4
R.CT.LS.03.012
результат обработки сведений
о средствах идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansProcessingResult:v1.0.0
2.5
R.CT.LS.03.013
сведения об обороте товара, маркированного средствами идентификации, представляемые в Комиссию
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsMonitoring:v1.0.0
2.6
R.CT.LS.03.014
запрос на генерацию кодов маркировки
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionRequest:v1.0.0
2.7
R.CT.LS.03.015
детализированное описание обувных товаров

R.CT.LS.03.003
Комиссияның таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұратуы
urn:EEC:R:CT:LS:03:RequestComissionMarkGoods:v1.1.0
2.2
R.CT.LS.03.010
сәйкестендіру құралдарының тізбесі
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansInformation:v1.0.0
2.3
R.CT.LS.03.011
сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsInformation:v1.0.0
2.4
R.CT.LS.03.012
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansProcessingResult:v1.0.0
2.5
R.CT.LS.03.013
сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған, Комиссияға ұсынылатын тауар айналымы туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsMonitoring:v1.0.0
2.6
R.CT.LS.03.014
таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionRequest:v1.0.0
2.7
R.CT.LS.03.015
аяқ киім тауарларын тәптіштеп сипаттау

urn:EEC:R:CT:LS:03:FootWearDescription:v1.0.0
2.8
R.CT.LS.03.016
сведения о характеристиках товара, подлежащего маркировке средствами идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:GoodsCharacteristicInformation:v1.0.0
2.9
R.CT.LS.03.019
сведения об использовании кодов маркировки
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansUsageReport:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли Таможенного союза (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

urn:EEC:R:CT:LS:03:FootWearDescription:v1.0.0
2.8
R.CT.LS.03.016
сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:GoodsCharacteristicInformation:v1.0.0
2.9
R.CT.LS.03.019
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansUsageReport:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Кеден одағының сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесіне енгізілуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымдарының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной
при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен
в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo: EDoc Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: Inf Envelope Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Date Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)

11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" деген символдар осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын базалық деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8 сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8 сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo: Event Date Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo: Processing Result V2 Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo: Processing Result Code V2 Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справчоником результатов обработки электронных документов и сведений
1

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтер өңдеу аяқталған күн және уақыт
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1

4. Описание
(csdo: Description Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области "Таможенно-тарифное и нетарифное регулирование"
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос Комиссией сведений о маркированном товаре" (R.CT.LS.03.003) приведено в таблице 5.
Таблица 5

4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді еркін нысанда өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2. "Кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу" заттық саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
13. "Комиссияның таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұратуы" (R.CT.LS.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте

14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

14. Атаулардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" деген символдар осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын базистік деректер моделі мен заттық сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Конечная дата отчетного периода
(ctsdo: Last Day Report Period Date)
конечная дата отчетного периода, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00133
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
4. Отчетный месяц
(ctsdo: Report Year Month)
сведения о месяце года, за который формируются отчетные показатели
M.CT.SDE.00375
bdt: Year Month Type (M.BDT.00027)
Обозначение месяца года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..*
5. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Идентификатор налогоплательщика
(csdo: Taxpayer Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
7. Идентификатор Global Location Number
(ctsdo: GLNId)
идентификатор Global Location Number участника оборота товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo: GLNId Type (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..*
8. Способ выпуска товара в оборот
(ctsdo: Release Method Code)
кодовое обозначение способа выпуска товара в оборот в соответствии со справочником способов выпуска товара в оборот
M.CT.SDE.00109
ctsdo: Release Method Code Type (M.CT.SDT.00036)
Значение кода в соответствии
со справочником способов выпуска товара в оборот.
Длина: 1
0..*
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Перечень средств идентификации" (R.CT.LS.03.010) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Перечень средств идентификации" (R.CT.LS.03.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
перечень средств идентификации
2
Идентификатор
R.CT.LS.03.010
3
Версия

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
3. Есепті кезеңнің ақырғы күні
(ctsdo:‌Last‌Day‌Report‌Period‌Date)
ол үшін мәліметтер берілетін есепті кезеңнің ақырғы күні
M.CT.SDE.00133
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
4. Есепті ай
(ctsdo:‌Report‌Year‌Month)
есептік көрсеткіштер қалыптастырылатын жылдың айы туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00375
bdt:‌Year‌Month‌Type (M.BDT.00027)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жыл айының белгіленуі
0..*
5. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..*
7. Global Location Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌GLNId)
тауар айналымына қатысушының Global Location Number сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNId‌Type (M.CT.SDT.00047)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..*
8. Тауарды айналымға шығару тәсілі
(ctsdo:‌Release‌Method‌Code)
тауарды айналымға шығару тәсілдері анықтамалығына сәйкес тауарды айналымға шығару тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00109
ctsdo:‌Release‌Method‌Code‌Type (M.CT.SDT.00036)
Тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..*
6. "Сәйкестендіру құралдарының тізбесі" (R.CT.LS.03.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының тізбесі" (R.CT.LS.03.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
сәйкестендіру құралдарының тізбесі
2
Сәйкестендіргіш
R.CT.LS.03.010
3
Нұсқа

3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4. Дополнительный код маркированного товара
(ctsdo: Add Marked Goods Code)
дополнительное кодовое обозначение, идентифицирующее товарную позицию, подлежащую маркировке средствами идентификации
M.CT.SDE.00790
csdo: Code10 Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
5. Средства идентификации, нанесенные на товар, приобретенный в рамках трансграничной торговли
(ctcdo: Transborder Identification Means Details)
средство идентификации, нанесенное на товар, потребительскую или индивидуальную упаковки
M.CT.CDE.00258
ctcdo: Transborder Identification Means Details Type (M.CT.CDT.00285)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
5.1. Продавец товара
(ctcdo: Seller Details)
сведения об участнике оборота, являющимся продавцом маркированного товара
M.CT.CDE.00247
ctcdo: Turnover Subject Details Type (M.CT.CDT.00277)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.1.2. Наименование субъекта
(csdo: Subject Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5.1.3. Краткое наименование субъекта
(csdo: Subject Brief Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
5.1.4. Код организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4. Таңбаланған тауардың қосымша коды
(ctsdo:‌Add‌Marked‌Goods‌Code)
сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауар позициясын сәйкестендіретін қосымша кодтық белгіленім
M.CT.SDE.00790
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
5. Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарға қондырылған сәйкестендіру құралдары
(ctcdo:‌Transborder‌Identification‌Means‌Details)
тауарға, тұтынушылық немесе жеке-дара қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы
M.CT.CDE.00258
ctcdo:‌Transborder‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00285)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
5.1. Тауарды сатушы
(ctcdo:‌Seller‌Details)
таңбаланған тауардың сатушысы болып табылатын айналымға қатысушы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00247
ctcdo:‌Turnover‌Subject‌Details‌Type (M.CT.CDT.00277)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.1.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
5.1.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
5.1.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
5.1.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

5.1.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5.1.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
5.1.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo: Unique Customs Number Id)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
5.1.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo: Taxpayer Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.1.9. Код причины постановки на учет
(csdo: Tax Registration Reason Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
5.1.10. Адрес
(ccdo: Subject Address Details)
адрес хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo: Address Kind Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo: Region Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo: District Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo: City Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo: Settlement Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo: Street Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo: Building NumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

5.1.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
5.1.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығы сәйкестендіргіштерінің мәні
1
5.1.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
5.1.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
5.1.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
5.1.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметін жүргізетін тұлғаның мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымы желісінің көше-жол элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo: Room Number Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo: Post Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo: Post Office Box Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.1.11. Контактный реквизит
(ccdo: Communication Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00003
ccdo: Commun icationDetails Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo: Communication Channel Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo: Communication Channel Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo: Communication Channel Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
5.1.12. Идентификатор Global Location Number
(ctsdo: GLNId)
идентификатор Global Location Number производителя товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo: GLNId Type (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
5.2. Сведения о средстве идентификации
(ctcdo: Identification Means Details)
средство идентификации, нанесенное на товар, потребительскую или индивидуальную упаковки
M.CT.CDE.00237
ctcdo: Identification Means Details Type (M.CT.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.2.1. Средство идентификации
(ctcdo: Identification Means Item Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo: Identification Means Item Details Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
5.1.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметін жүргізетін тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арна) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арна) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
5.1.12. Global Location Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌GLNId)
тауар өндірушінің Global Location Number сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNId‌Type (M.CT.SDT.00047)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
5.2. Сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Details)
тауарға, тұтынушылық немесе жеке-дара қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы
M.CT.CDE.00237
ctcdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
5.2.1. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287

csdo: Code3 Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo: Identification Means Registry Id Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo: Identification Means Registry Id Details Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo: Code3 Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.2. Код требований к составу информации
(ctsdo: Identification Means Info Requipment Code)
кодовое обозначение набора требований к составу информации, размещенному в средстве идентификации
M.CT.SDE.00289
csdo: Code3 Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo: Identification Means Data Unit Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo: Identification Means Data Unit Details Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo: AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo: AIId Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.3.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Unit Characterb Value Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo: Id100 Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
5.2.2. Статус маркированного товара
(ctcdo: Marked Goods Status Details)
сведения о статусе маркированного товара и дате и времени его установки
M.CT.CDE.00248
ctcdo: Marked Goods Status Details Type (M.CT.CDT.00280)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код статуса маркированного товара
(ctsdo: Marked Goods Status Code)
кодовое обозначение статуса маркированного товара
M.CT.SDE.00300
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.2. Код причины установки статуса
(ctsdo: Marked Goods Status Reason Code)
кодовое обозначение причины установки статуса товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров
M.CT.SDE.00321
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.3. Дата и время
(csdo: Event Date Time)
дата и время установки статуса товара
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)

csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі объектінің тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00259)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.2. Ақпарат құрамына талаптардың коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Info‌Requipment‌Code)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат құрамына талаптар жиынтығының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00289
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.3. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CT.CDE.00233
ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CT.CDT.00262)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.3.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌AIId)
сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00294
ctsdo:‌AIId‌Type (M.CT.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.3.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар дәйектілігі түріндегі сәйкестендіру құралында қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
5.2.2. Таңбаланған тауардың мәртебесі
(ctcdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Details)
таңбаланған тауардың мәртебесі және оның орнатылған күні мен уақыты туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00248
ctcdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Details‌Type (M.CT.CDT.00280)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Таңбаланған тауар мәртебесінің коды
(ctsdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Code)
таңбаланған тауар мәртебесінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00300
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.2. Мәртебе белгілеу себебінің коды
(ctsdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Reason‌Code)
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарға мәртебе белгілеу себебінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00321
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.3. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәртебе белгілеу күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.2.3. Результат обработки
(ctcdo: Result Details)
сведения о результате обработки
M.CT.CDE.00090
ctcdo: Result Details Type (M.CT.CDT.00087)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код результата обработки сведений
(ctsdo: Result Processing Code)
код результата обработки сведений
M.CT.SDE.00131
csdo: Code1to3 Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
*.2. Описание результата обработки сведений
(ctsdo: Result Description Text)
описание результата обработки сведений
M.CT.SDE.00130
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
5.2.4. Конечная дата
(csdo: End Date)
дата истечения срока годности
M.SDE.00074
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.2.5. Номер серии продукта
(ctsdo: Product Series Id)
номер производственной серии
M.CT.SDE.00320
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.3. Сведения о средстве идентификации групповой или транспортной упаковки
(ctcdo: Group Identification Means Details)
сведения о средстве идентификации, нанесенном на групповую или транспортную упаковку
M.CT.CDE.00285
ctcdo: Group Identification Means Details Type (M.CT.CDT.00820)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.3.1. Вид агрегации упаковки
(ctsdo: Aggregation KindCode)
кодовое обозначение вида агрегации упаковки
M.CT.SDE.00322
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
5.3.2. Средство идентификации
(ctcdo: Identification Means Item Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo: Identification Means Item Details Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo: Code3 Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo: Identification Means Registry Id Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo: Identification Means Registry Id Details Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
5.2.3. Өңдеу нәтижесі
(ctcdo:‌Result‌Details)
өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00090
ctcdo:‌Result‌Details‌Type (M.CT.CDT.00087)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды
(ctsdo:‌Result‌Processing‌Code)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды
M.CT.SDE.00131
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
*.2. Мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
(ctsdo:‌Result‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.CT.SDE.00130
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
5.2.4. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
жарамдылық мерзімі өткен күн
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
5.2.5. Өнім сериясының нөмірі
(ctsdo:‌Product‌Series‌Id)
өндірістік серия нөмірі
M.CT.SDE.00320
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
5.3. Топтық немесе көліктік қаптаманың сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details)
топтық немесе көліктік қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00285
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00820)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
5.3.1. Қаптама агрегациясының түрі
(ctsdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
қаптама агрегация түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00322
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
5.3.2. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі объектінің тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00259)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287

csdo: Code20 Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.3.6. Код товара в системе классификации Global Product Classification (GPC)
(ctcdo: GPCGoods Code Details)
сведения о коде товара в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.CDE.00245
ctcdo: GPCGoods Code Details Type (M.CT.CDT.00279)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код сегмента
(ctsdo: GPCSegment Code)
кодовое обозначение сегмента, к которому относится товар в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00301
ctsdo: GPCCode Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.2. Код семейства
(ctsdo: GPCFamily Code)
кодовое обозначение семейства, к которому относится товар в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00302
ctsdo: GPCCode Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.3. Код класса
(ctsdo: GPCClass Code)
кодовое обозначение класса, к которому относится товар в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00303
ctsdo: GPCCode Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.4. Код блока
(ctsdo: GPCBric Code)
кодовое обозначение блока, к которому относится товар в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00304
ctsdo: GPCCode Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
5.3.7. Сведения о стране
(ctcdo: Country Details)
сведения о стране происхождения товара
M.CT.CDE.00078
ctcdo: Country Details Type (M.CT.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование страны
(ctsdo: Country Name)
наименование страны в соответствии с классификатором стран мира
M.CT.SDE.00124
csdo: Name40 Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
5.3.8. Документ
(ccdo: Doc V4 Details)
сведения о документе об оценке соответствия, предусмотренном техническими регламентами Союза, либо ином документе, предусмотренном законодательством
государства-члена Союза
M.CDE.00077

csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
5.3.6. Тауардың Global Product Classification (GPC) сыныптама жүйесіндегі коды
(ctcdo:‌GPCGoods‌Code‌Details)
тауардың Global Product Classification (GPC) сыныптама жүйесіндегі коды туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00245
ctcdo:‌GPCGoods‌Code‌Details‌Type (M.CT.CDT.00279)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Сегмент коды
(ctsdo:‌GPCSegment‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын сегменттің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00301
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.2. Топтың коды
(ctsdo:‌GPCFamily‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын топтың кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00302
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.3. Сыныптың коды
(ctsdo:‌GPCClass‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын сыныптың кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00303
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.4. Блоктың коды
(ctsdo:‌GPCBric‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын блоктыңтың кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00304
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
5.3.7. Ел туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Country‌Details)
тауар шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00078
ctcdo:‌Country‌Details‌Type (M.CT.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Елдің атауы
(ctsdo:‌Country‌Name)
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің атауы
M.CT.SDE.00124
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
5.3.8. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
Одақтың техникалық регламенттерінде көзделген сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы, не Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген өзге де құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00077

ccdo: Doc Details V4 Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo: Doc Kind Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo: Doc Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo: Doc Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.3.9. Сведения о декларировании товара
(ctcdo: Customs Document Details)
сведения о декларации на товары
M.CT.CDE.00819
ctcdo: Customs Document Details Type (M.CT.CDT.00268)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Сведения о регистрационном (справочном) номере таможенного документа
(ctcdo: Customs Document Id Details)
сведения о регистрационном (справочном) номере таможенного документа
M.CT.CDE.00080
ctcdo: Customs Document Id Details Type (M.CT.CDT.00080)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Код таможенного органа
(ctsdo: Customs Office Code)
кодовое обозначение таможенного органа, зарегистрировавшего документ
M.CT.SDE.00125
ctsdo: Customs Office Code Type (M.CT.SDT.00048)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.1.2. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.1.3. Порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
(ctsdo: Customs Document Id)
порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CT.SDE.00025
ctsdo: Customs Document Id Type (M.CT.SDT.00042)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.2. Порядковый номер товара в декларации на товары
(ctsdo: Consignment Item Ordinal)
порядковый номер товара в декларации на товары
M.CT.SDE.00123

ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
5.3.9. Тауарды декларациялау туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Customs‌Document‌Details)
тауарды декларациялау туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00819
ctcdo:‌Customs‌Document‌Details‌Type (M.CT.CDT.00268)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кеден құжатының тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details)
кеден құжатының тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00080
ctcdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00080)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Кеден органының коды
(ctsdo:‌Customs‌Office‌Code)
құжатты тіркеген кеден органының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00125
ctsdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CT.SDT.00048)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.1.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
*.1.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
(ctsdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CT.SDE.00025
ctsdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CT.SDT.00042)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
*.2. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(ctsdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
M.CT.SDE.00123

csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
5.3.10. Сопроводительный документ
(ctcdo: Transaction Document Details)
сведения о сопроводительном документе
M.CT.CDE.00320
ccdo: Doc Details V4 Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo: Doc Kind Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo: Doc Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo: Doc Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.3.11. Произвольное содержимое
(ccdo: Any Details)
подробное описание товара переменной структуры
M.CDE.00081
ccdo: Any Details Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
5.3.12. Перечень средств идентификации
(ctcdo: Identification Means List Details)
перечень средств идентификации, нанесенных на товар с учетом их нахождения в групповой (транспортной) упаковке
M.CT.CDE.00249
ctcdo: Identification Means List Details Type (M.CT.CDT.00281)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Сведения о средстве идентификации
(ctcdo: dentification Means Details)
сведения о средстве идентификации, нанесенном на товар или потребительскую, первичную упаковки
M.CT.CDE.00237
ctcdo: Identification Means Details Type (M.CT.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1.1. Средство идентификации
(ctcdo: Identification Means Item Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo: Identification Means Item Details Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
5.3.10. Ілеспе құжат
(ctcdo:‌Transaction‌Document‌Details)
ілеспе құжат туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00320
ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
5.3.11. Еркін толтырылған
(ccdo:‌Any‌Details)
ауыспалы құрылым тауарының егжей-тегжейлі сипаттамасы
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымдағы XML-құжатының мазмұны
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрқашан өндіріледі
1..*
5.3.12. Сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
олардың топтық (көліктік) қаптамада болуы ескеріліп тауарға қондырылған сәйкестендіру құралдарының тізбесі
M.CT.CDE.00249
ctcdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CT.CDT.00281)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Details)
тауарға немесе бастапқы тұтынушылық қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00237
ctcdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1.1. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

csdo: Code3 Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo: Identification Means Data Unit Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo: Identification Means Data Unit Details Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo: AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo: AIId Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.2.3.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Unit Character Value Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo: Id100 Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
5.3.13. Перечень групповых или транспортных упаковок
(ctcdo: Group Identification Means List Details)
сведения о перечне средств идентификации, нанесенных на групповые или транспортные упаковки
M.CT.CDE.00250
ctcdo: Group Identification Means List Details Type (M.CT.CDT.00282)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Уровень группировки
(ctsdo: Group Level Code)
кодовое обозначение уровня группировки
M.CT.SDE.00298
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
*.2. Идентификатор Global Trade Item Number
(ctsdo: GTINId)
глобальный идентификационный номер торговой единицы – цифровое значение
M.CT.SDE.00115
ctsdo: GTINId Type (M.CT.SDT.00040)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{14}
0..1
*.3. Код товара по каталогу товаров
(ctsdo: Unified Commodity Code)
код товара по каталогу товаров
M.CT.SDE.00299
csdo: Code20 Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Сведения о средстве идентификации групповой или транспортной упаковки
(ctcdo: Group Identification Means Details)
средства идентификации, нанесенные на групповую или транспортную упаковки
M.CT.CDE.00285
ctcdo: Group Identification Means Details Type (M.CT.CDT.00820)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.4.1. Вид агрегации упаковки
(ctsdo: Aggregation Kind Code)
кодовое обозначение вида агрегации упаковки
M.CT.SDE.00322
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
*.4.2. Средство идентификации
(ctcdo: Identification Means Item Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo: Identification Means Item Details Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.3. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CT.CDE.00233
ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CT.CDT.00262)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.3.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌AIId)
сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00294
ctsdo:‌AIId‌Type (M.CT.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.2.3.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар дәйектілігі түріндегі сәйкестендіру құралында қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
5.3.13. Топтық немесе көліктік қаптамалардың тізбесі
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌List‌Details)
топтық немесе көліктік қаптамаларға қондырылған сәйкестендіру құралдарының тізбесі туралы ақпарат
M.CT.CDE.00250
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CT.CDT.00282)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Топтама деңгейі
(ctsdo:‌Group‌Level‌Code)
топтама деңгейінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00298
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.2. Global Trade Item Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌GTINId)
сауда бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі - цифрлық мән
M.CT.SDE.00115
ctsdo:‌GTINId‌Type (M.CT.SDT.00040)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{14}
0..1
*.3. Тауардың тауар каталогы бойынша коды
(ctsdo:‌Unified‌Commodity‌Code)
тауардың тауар каталогы бойынша коды
M.CT.SDE.00299
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4. Топтық немесе көліктік қаптаманың сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details)
топтық немесе көліктік қаптамаларға қондырылған сәйкестендіру құралдары
M.CT.CDE.00285
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00820)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.4.1. Қаптама агрегациясының түрі
(ctsdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
қаптама агрегация түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00322
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.4.2. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

Шаблон: \d{2,4}
1
*.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Unit Character Value Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo: Id100 Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
25. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения об обороте товара, маркированного средствами идентификации, представляемые в Комиссию" (R.CT.LS.03.013) приведено в таблице 17.
Таблица 17
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения об обороте товара, маркированного средствами идентификации, представляемые в Комиссию" (R.CT.LS.03.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения об обороте товара, маркированного средствами идентификации, представляемые в Комиссию
2
Идентификатор
R.CT.LS.03.013
3
Версия

Шаблон: \d{2,4}
1
*.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар дәйектілігі түріндегі сәйкестендіру құралында қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
25. "Сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауар айналымы туралы Комиссияға ұсынылатын мәліметтер" (R.CT.LS.03.013) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауар айналымы туралы Комиссияға ұсынылатын мәліметтер" (R.CT.LS.03.013) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауар айналымы туралы Комиссияға ұсынылатын мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.CT.LS.03.013
3
Нұсқа

3. Дата и время
(csdo: Event Date Time)
дата и время формирования сведений
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4. Сведения об обороте маркированных товаров
(ctcdo: Turnover Statistic Details)
сведения об обороте маркированных товаров
M.CT.CDE.00269
ctcdo: Turnover Statistic Details Type (M.CT.CDT.00274)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
4.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4.2. Сведения об обороте товара
(ctcdo: Identification Means Monitoring Details)
сведения об обороте товара, представляемые в целях мониторинга
M.CT.CDE.00243
ctcdo: Identification Means Monitoring Details Type (M.CT.CDT.00273)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
4.2.1. Отчетный месяц
(ctsdo: Report Year Month)
период, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00375
bdt: Year Month Type (M.BDT.00027)
Обозначение месяца года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4.2.2. Количество единиц маркированного товара
(ctsdo: Identificated Goods Quantity)
общее количество единиц маркированого товара, находящихся во внутреннем обороте государства-члена
на начало отчетного периода
M.CT.SDE.00789
ctsdo: Quantity10 Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
4.2.3. Количество единиц маркированного товара, выведенных из оборота
(ctsdo: Withdrawal Goods Quantity)
общее количество единиц маркированного товара, выведенных из оборота в государстве-члене на начало отчетного периода
M.CT.SDE.00792
ctsdo: Quantity10 Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
4.2.4. Сведения об операции с маркированным товаром
(ctcdo: Identificated Goods Statistic Details)
обобщенные сведения о количестве товаров с которыми совершена операция в рамках оборота товаров
M.CT.CDE.00252
ctcdo: Identificated Goods Statistic Details Type (M.CT.CDT.00284)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Количество единиц маркированного товара
(ctsdo: Identificated Goods Quantity)
количество единиц товара, с которыми была совершена операция
M.CT.SDE.00789
ctsdo: Quantity10 Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
1
*.2. Код операции
(ctsdo: Identificated Goods Operation Code)
кодовое обозначение операции выполненной с товаром (показатель отчета)
M.CT.SDE.00406

3. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді қалыптастыру күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
4. Таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Turnover‌Statistic‌Details)
таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00269
ctcdo:‌Turnover‌Statistic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00274)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
4.1. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4.2. Тауар айналымы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Monitoring‌Details)
мониторинг мақсатында ұсынылатын тауар айналымы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00243
ctcdo:‌Identification‌Means‌Monitoring‌Details‌Type (M.CT.CDT.00273)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
4.2.1. Есепті ай
(ctsdo:‌Report‌Year‌Month)
мәліметтер берілетін кезең
M.CT.SDE.00375
bdt:‌Year‌Month‌Type (M.BDT.00027)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жылдың айын белгілеу
1
4.2.2. Таңбаланған тауар бірліктерінің саны
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Quantity)
есепті кезеңнің басында мүше мемлекеттің ішкі айналымындағы таңбаланған тауар бірліктерінің жалпы саны
M.CT.SDE.00789
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
4.2.3. Айналымнан шығарылған таңбаланған тауар бірліктерінің саны
(ctsdo:‌Withdrawal‌Goods‌Quantity)
есепті кезеңнің басында мүше мемлекеттің ішкі айналымынан шығарылған таңбаланған тауар бірліктерінің жалпы саны
M.CT.SDE.00792
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
4.2.4. Таңбаланған тауармен жасалатын операция туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identificated‌Goods‌Statistic‌Details)
тауарлар айналымы шеңберінде операция жасалған тауарлар саны туралы қорытынды мәліметтер
M.CT.CDE.00252
ctcdo:‌Identificated‌Goods‌Statistic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00284)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Таңбаланған тауар бірліктерінің саны
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Quantity)
операция жасалған тауар бірліктерінің саны
M.CT.SDE.00789
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
1
*.2. Операцияның коды
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Operation‌Code)
тауармен орындалған операцияның кодтық белгіленуі (есеп көрсеткіші)
M.CT.SDE.00406

29. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 21.
Таблица 21
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

29. Импортталатын атаулар кеңістігі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын базистік деректер моделі мен заттық саланың деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

32. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Детализированное описание обувных товаров" (R.CT.LS.03.015) приведен в таблице 25.
Таблица 25
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Детализированное описание обувных товаров" (R.CT.LS.03.015)
Описание реквизита
Имя реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
функциональное описание товара
1. Описание товара
(ctsdo: Goods Description Text)
M.CT.SDE.00018
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
общее описание товара (наименование материала, из которого изготовлен товар, и иные отличительные признаки товара (модель, цвет, размер, материал верха, подкладки, низа товара и т.д.))
2. Разновидность товара
(ctsdo: Goods Variety Text)
M.CT.SDE.00126
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
сведения о товаре, содержащиеся на его этикетке
3. Наименование товара на этикетке
(ctsdo: Label Product Name)
M.CT.SDE.00314
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
объединенное описание товара
4. Объединенное описание товара
(ctsdo: Goods Consolidated Description Text)
M.CT.SDE.00316
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
сведения о товарном знаке (бренде, торговой марке)
5. Наименование товарного знака
(ctsdo: Trademark Name)
M.CT.SDE.00089
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
суббренд или марка товара
6. Наименование марки
(csdo: Product Mark Name)
M.SDE.00232
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
кодовое обозначение единицы измерения количества товара
7. Код единицы измерения
(ctsdo: Measurement Unit Code)
M.CT.SDE.00317
ctsdo: Measurement Unit Code Type (M.CT.SDT.00123)
Значение буквенно-цифрового кода единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
фотографическое изображение товара
8. Изображение товара
(ctsdo: Goods ItemPicture)
M.CT.SDE.00127
ctsdo: Goods Item Picture Type (M.CT.SDT.00049)
элемент содержит фотографическое изображение товара.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1468007
0..3
кодовое обозначение формата данных
а) код формата данных
(атрибут media Type Code)
csdo: Media Type Code Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
наименование модели товара

32. "Аяқ тиім тауарларының тәптіштелген сипаттамасы" (R.CT.LS.03.015) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Аяқ тиім тауарларының тәптіштелген сипаттамасы" (R.CT.LS.03.015) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Тауардың сипаттамасы
(ctsdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың функционалдық сипаттамасы
M.CT.SDE.00018
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
1
2. Тауардың әртүрлілігі
(ctsdo:‌Goods‌Variety‌Text)
тауардың жалпы сипаттамасы (тауар дайындалған материалдың атауы және тауардың өзге де ерекшелік белгілері (моделі, түсі, мөлшері, жаға материалы, астары, тауардың етегі және т.б.))
M.CT.SDE.00126
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
3. Тауардың жапсырмадағы атауы
(ctsdo:‌Label‌Product‌Name)
жапсырмадағы тауар туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00314
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
4. Тауардың біріктірілген сипаттамасы
(ctsdo:‌Goods‌Consolidated‌Description‌Text)
тауардың біріктірілген сипаттамасы
M.CT.SDE.00316
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
5. Тауарлық белгінің атауы
(ctsdo:‌Trademark‌Name)
тауарлық белгі (бренд, сауда маркасы) туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00089
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
6. Марканың атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
суббренд немесе тауар маркасы
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
7. Өлшем бірлігінің коды
(ctsdo:‌Measurement‌Unit‌Code)
тауар саны өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00317
ctsdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.CT.SDT.00123)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес өлшем бірлігінің әріптік-цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
8. Тауардың кескіндемесі
(ctsdo:‌Goods‌Item‌Picture)
тауардың фотографиялық кескіндемесі
M.CT.SDE.00127
ctsdo:‌Goods‌Item‌Picture‌Type (M.CT.SDT.00049)
элемент тауардың фотографиялық кескіндемесін қамтиды.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1468007
0..3
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1

9. Наименование модели
(csdo: Product Model Name)
M.SDE.00233
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
название цвета
10. Цвет
(ctsdo: Colour Name)
M.CT.SDE.00319
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
размер
11. Размер обуви
(ctsdo: Footwear Size Code)
M.CT.SDE.00318
ctsdo: Footwear Size Code Type (M.CT.SDT.00121)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
0..*
кодовое обозначение системы определения размера обуви
а) код системы определения размера
(атрибут size System Code)
csdo: Code1to3 Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
наименование материала из которого изготовлен верх товара
12. Наименование материала верха
(ctsdo: Upper Material Name)
M.CT.SDE.00791
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
наименование материала из которого изготовлена подкладка товара
13. Наименование материала подкладки
(ctsdo: ining Material Name)
M.CT.SDE.00310
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
наименование материала из которого изготовлен низ товара
14. Наименование материала низа
(ctsdo: Bottom Material Name)
M.CT.SDE.00309
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
описание элементов, ингредиентов, входящих
в состав товара
15. Состав товара
(ctsdo: Goods Composition Description Text)
M.CT.SDE.00315
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
дополнительные сведения, относящиеся к товару

9. Модельдің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
тауар моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
10. Түсі
(ctsdo:‌Colour‌Name)
түстің атауы
M.CT.SDE.00319
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
11. Аяқ киім мөлшері
(ctsdo:‌Footwear‌Size‌Code)
мөлшер
M.CT.SDE.00318
ctsdo:‌Footwear‌Size‌Code‌Type (M.CT.SDT.00121)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 5
0..*
а) мөлшерді айқындау жүйесінің коды
(sizeSystemCode атрибуты)
аяқ киім мөлшерін айқындау жүйесінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
12. Қоныш материалының атауы
(ctsdo:‌Upper‌Material‌Name)
тауардың қонышы дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00791
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
13. Ұлтарақ материалының атауы
(ctsdo:‌Lining‌Material‌Name)
тауардың ұлтарағы дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00310
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
14. Ұлтан материалының атауы
(ctsdo:‌Bottom‌Material‌Name)
тауардың ұлтаны дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00309
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
15. Тауардың құрамы
(ctsdo:‌Goods‌Composition‌Description‌Text)
тауар құрамына кіретін ингредиенттердің сипаттамасы
M.CT.SDE.00315
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1