О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 января 2020 года № 19
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

Ерікті негізде қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу ережелерін қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 19 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Ерікті негізде қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу ережелерін қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 882 "О принятии технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 января 2020 г. № 19
ПЕРЕЧЕНЬ

2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы "Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" техникалық регламентін қабылдау туралы" № 882 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 19 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламентна соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
статьи 2, 4 и 5, приложение 2
ГОСТ 32100-2013 "Консервы. Продукция соковая. Соки, нектары и сокосодержащие напитки овощные и овощефруктовые. Общие технические условия"
2
ГОСТ 32101-2013 "Консервы. Продукция соковая. Соки фруктовые прямого отжима. Общие технические условия"
3
ГОСТ 32102-2013 "Консервы. Продукция соковая. Соки фруктовые концентрированные. Общие технические условия"
4
ГОСТ 32103-2013 "Консервы. Продукция соковая. Соки фруктовые и фруктово-овощные восстановленные. Общие технические условия"
5
ГОСТ 32104-2013 "Консервы. Продукция соковая. Нектары фруктовые и фруктово-овощные. Общие технические условия"
6
ГОСТ 32105-2013 "Консервы. Продукция соковая. Напитки сокосодержащие фруктовые и фруктово-овощные. Общие технические условия"
7
ГОСТ 32742-2014 "Полуфабрикаты. Пюре фруктовые и овощные, консервированные асептическим способом. Технические условия"
8

Ерікті негізде қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
р/с №
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі мен атауы
Ескерту
1 2 3 4
1
2, 4 және 5-баптар, 2-қосымша
МЕМСТ 32100-2013 "Консервілер. Шырын өнімдері. Шырындар. Көкөніс және көкөніс шырындары, балшырындар мен шырынды сусындар. Жалпы техникалық жағдайлар"
2
МЕМСТ 32101-2013 "Консервілер. Шырын өнімдері. Тікелей сығылған жеміс шырындары. Жалпы техникалық талаптар"
3
МЕМСТ 32102-2013 "Консервілер. Шырын өнімдері. Концентратталған жеміс шырындары. Жалпы техникалық талаптар"
4
МЕМСТ 32103-2013 "Консервілер. Шырын өнімдері. Қайта қалпына келтірілген жеміс-көкөніс шырындары. Жалпы техникалық талаптар"
5
МЕМСТ 32104-2013 "Консервілер. Шырын өнімдері. Жемістер, жемістер мен көкөністердің балшырындары. Жалпы техникалық талаптар"
6
МЕМСТ 32104-2013 "Консервілер. Шырын өнімдері. Жемістер, жемістер мен көкөністердің балшырындары. Жалпы техникалық талаптар"
7
МЕМСТ 32742-2014 "Жартылай фабрикаттар. Асептикалық түрде консервіленген жеміс-жидек пен көкөніс пюресі. Техникалық талаптар"
8

ГОСТ 32876-2014 "Продукция соковая. Сок томатный. Технические условия"
9
ГОСТ 32920-2014 "Продукция соковая. Соки и нектары для питания детей раннего возраста. Общие технические условия"
10
ГОСТ 3343-2017 "Продукты томатные концентрированные. Общие технические условия"
11
разделы 1 – 8 СТБ 2346-2013 "Консервы. Соковая продукция для детского питания для детей дошкольного и школьного возраста. Общие технические условия"
12
КМС 1306:2016 "Консервы. Соковая продукция для детского питания для детей дошкольного и школьного возраста. Общие технические условия"
13
статья 6
термины 1 – 15, 18 – 36 ГОСТ 19477-74 "Консервы плодоовощные. Технологические процессы. Термины и определения"
14
термины 1 – 20, 23 – 41, 50 – 59 и 62 – 63 ГОСТ Р 53029-2008 "Процессы переработки фруктов, овощей и грибов технологические. Термины и определения"
15
приложение 2
ГОСТ ISO 1956-2-2014 "Фрукты и овощи. Морфологическая и структурная терминология. Часть 2"
16
ГОСТ 27519-87 "Фрукты и овощи. Морфологическая и структуральная терминология. Часть 1"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 января 2020 г. № 19
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае
их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011) и осуществления оценки соответствия
объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
статьи 2 и 4
ГОСТ ISO 762-2013 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение содержания минеральных примесей"
2
ГОСТ ISO 2173-2013 "Продукты переработки фруктов и овощей. Рефрактометрический метод определения растворимых сухих веществ"
Применяется до 01.01.2023
3
ГОСТ ISO 2448-2013 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение содержания этанола"
4
ГОСТ ISO 5519-2019 "Фрукты, овощи и продукты их переработки. Определение содержания сорбиновой кислоты спектрофотометрическим методом"
5
ГОСТ ISO 9526-2017 "Фрукты, овощи и продукты их переработки. Определение содержания железа методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
6

МЕМСТ 32876-2014 "Шырын өнімдері. Қызанақ шырыны. Техникалық талаптар"
9
МЕМСТ 32920-2014 "Шырын өнімдері. Жас балаларды тамақтандыруға арналған шырындар мен балшырындар. Жалпы техникалық талаптар"
10
МЕМСТ 3343-2017 Концентратталған қызанақ өнімдері. Жалпы техникалық талаптар"
11
1 - 8 СТБ 2346-2013 бөлімдер "Консервілер. Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларға арналған балалар тағамы үшін шырындар. Жалпы техникалық талаптар"
12
КМС 1306: 2016 "Консервілер. Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларға арналған балалар тағамы үшін шырын өнімі. Жалпы техникалық талаптар"
13
6-бап
1 - 15, 18 - 36 шарттар МЕМСТ 19477-74 "Жемістер мен көкөністердің консервілері. Технологиялық процестер. Терминдер мен анықтамалар"
14
1 – 20, 23 – 41, 50 – 59 және 62 терминдер – 63 МЕМСТ Р 53029-2008 "Жемістерді, көкөністер мен саңырауқұлақтарды өңдеудің технологиялық процестері. Терминдер мен анықтамалар"
15
2-қосымша
МЕМСТ ISO 1956-2-2014 "Жеміс пен көкөністер. Морфологиялық және құрылымдық терминология. 2 бөлім"
16
МЕМСТ 27519-87 "Жеміс пен көкеністер. Морфологиялық және құрылымдық терминология. 1 бөлім"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 19 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден алынған шырын өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу ережелерін қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
рет №
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі мен атауы, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістемесі
Ескерту
1 2 3 4
1
2 және 4-баптар
МЕМСТ ISO 762-2013 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Минералды қоспалардың құрамын анықтау"
2
МЕМСТ ISO 2173-2013 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Еритін құрғақ заттарды анықтаудың рефрактометриялық әдісі"
2023 ж. 01.01. бастап қолданылады
3
МЕМСТ ISO 2448-2013 "Жемістер мен көкөністердің өңделген өнімдері. Этанолдың құрамын анықтау"
4
МЕМСТ ISO 5519-2019 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделегн өнімдері. Сорб қышқылының құрамын спектрофотометриялық әдіспен анықтау"
5
МЕМСТ ISO 9526-2017 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Жалынның атомдық-жұтылу спектрометриясы бойынша темір құрамын анықтау"
6

ГОСТ ISO 17240-2017 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение содержания олова методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
7
ГОСТ 8756.1-2017 "Продукты переработки фруктов, овощей и грибов. Методы определения органолептических показателей, массовой доли составных частей, массы нетто или объема"
8
ГОСТ 8756.10-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения массовой и объемной доли мякоти"
9
ГОСТ 8756.11-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения прозрачности и мутности"
10
ГОСТ 25555.1-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения летучих кислот"
11
ГОСТ 25555.4-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения золы и щелочности общей и водорастворимой золы"
12
ГОСТ 25555.5-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения диоксида серы"
13
ГОСТ 26181-84 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения сорбиновой кислоты"
14
ГОСТ 26188-2016 "Продукты переработки фруктов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Метод определения рН"
15
ГОСТ 26323-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения содержания примесей растительного происхождения"
16
ГОСТ 28467-90 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения бензойной кислоты"
17
ГОСТ 29030-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Пикнометрический метод определения относительной плотности и содержания растворимых сухих веществ"
18
ГОСТ 29031-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения сухих веществ, не растворимых в воде"
19
ГОСТ 30669-2000 "Продукты переработки плодов и овощей. Газохроматографический метод определения содержания бензойной кислоты"
20
ГОСТ 30670-2000 "Продукты переработки плодов и овощей. Газохроматографический метод определения содержания сорбиновой кислоты"
21
ГОСТ 31714-2012 "Соки и соковая продукция. Идентификация. Определение стабильных изотопов углерода методом масс-спектрометрии"
22
ГОСТ 31715-2012 "Соки и соковая продукция. Идентификация. Определение стабильных изотопов водорода методом масс-спектометрии"
23
ГОСТ 31717-2012 "Соки и соковая продукция. Идентификация. Определение аскорбиновой кислоты ферментативным методом"
24
ГОСТ 31718-2012 "Соки и соковая продукция. Идентификация. Определение стабильных изотопов кислорода методом масс-спектрометрии"
25
ГОСТ 32146-2013 "Соки и соковая продукция. Идентификация. Определение ароматобразующих соединений методом хромато-масс-спектрометрии"
26

МЕМСТ ISO 17240-2017 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Жалын атомының жұтылу спектрометриясы арқылы қалайы құрамын анықтау"
7
МЕМСТ 8756.1-2017 "Жемістердің, көкөністер мен саңырауқұлақтардың қайта өңделген өнімдері. Органолептикалық көрсеткіштерді, құрамдас бөліктердің массалық үлесін, таза салмағын немесе көлемін анықтау әдістері"
8
МЕМСТ 8756.10-2015 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Мәйектің салмағы мен көлемін анықтау әдістері"
9
МЕМСТ 8756.11-2015 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Ашықтығы мен бұлыңғырлығын анықтау әдістері"
10
МЕМСТ 25555.1-2014 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Ұшпа қышқылдарды анықтау әдісі"
11
МЕМСТ 25555.4-91 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Күлді және жалпы сілтілікті және суда еритін күлді анықтау әдістері"
12
МЕМСТ 25555.5-2014 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Күкірт диоксидін анықтау әдістері"
13
МЕМСТ 26181-84 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Сорб қышқылын анықтау әдістері"
14
МЕМСТ 26188-2016 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері, ет және ет-көкөніс консервілері. РН анықтау әдісі"
15
МЕМСТ 26323-2014 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Өсімдік тектес қоспалардың құрамын анықтау әдістері"
16
МЕМСТ 28467-90 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Бензой қышқылын анықтау әдісі"
17
МЕМСТ 29030-91 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Еритін құрғақ заттардың салыстырмалы тығыздығы мен құрамын анықтауға арналған пикнометриялық әдіс"
18
МЕМСТ 29031-91 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Суда ерімейтін құрғақ заттарды анықтау әдісі"
19
МЕМСТ 30669-2000 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Бензой қышқылының құрамын анықтауға арналған газ хроматографиялық әдісі "
20
МЕМСТ 30670-2000 "Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Сорб қышқылының құрамын анықтауға арналған газды хроматографиялық әдіс"
21
МЕМСТ 31714-2012 "Шырындар мен шырын өнімдері. Сәйкестендіру. Масс-спектрометрия көмегімен тұрақты көміртегі изотоптарын анықтау"
22
МЕМСТ 31715-2012 "Шырындар мен шырын өнімдері. Сәйкестендіру. Тұрақты сутегі изотоптарын масс-спектрометрия арқылы анықтау"
23
МЕМСТ 31717-2012 "Шырындар мен шырын өнімдері. Сәйкестендіру. Аскорбин қышқылын ферментативті әдіс арқылы анықтау"
24
МЕМСТ 31718-2012 "Шырындар мен шырын өнімдері. Сәйкестендіру. Масс-спектрометрия көмегімен тұрақты оттегі изотоптарын анықтау"
25
МЕМСТ 32146-2013 "Шырындар мен шырындардан жасалған өнімдер. Сәйкестендіру. Хром түзетін қосылыстарды газды хроматография-масса спектрометриясымен анықтау ""
26

ГОСТ 32249-2013 "Продукция соковая. Определение этилового спирта ферментативным методом"
27
ГОСТ 32709-2014 "Продукция соковая. Методы определения антоцианинов"
28
ГОСТ 32711-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение общего диоксида серы ферментативным методом"
29
ГОСТ 32712-2014 "Продукция соковая. Определение фумаровой кислоты методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
30
ГОСТ 32771-2014 "Продукция соковая. Определение органических кислот методом обращенно-фазовой высокоэффективной жидкостной хроматографии"
31
ГОСТ 32799-2014 "Продукция соковая. Определение свободных аминокислот методом ионообменной хроматографии"
32
ГОСТ 32800-2014 "Продукция соковая. Определение наличия добавок глюкозных и фруктозных сиропов методом газовой хроматографии"
33
ГОСТ 32841-2014 "Продукция соковая. Определение этанола в ароматобразующих соединениях методом газовой хроматографии"
34
ГОСТ 32919-2014 "Продукция соковая. Метод определения остаточных количеств метанола"
35
ГОСТ 33276-2015 "Продукция соковая. Методы определения относительной плотности"
36
ГОСТ 33277-2015 "Продукция соковая. Определение массовой концентрации каротиноидов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
37
ГОСТ 33312-2015 "Продукция соковая. Определение гваякола методом газовой хроматографии"
38
ГОСТ 33313-2015 "Продукция соковая. Определение формольного числа методом потенциометрического титрования"
39
ГОСТ 33406-2015 "Продукция алкогольная, безалкогольная и соковая, добавки вкусоароматические. Определение содержания синтетических красителей методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
40
ГОСТ 33409-2015 "Продукция алкогольная и соковая. Определение содержания углеводов и глицерина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
41
ГОСТ 33437-2015 "Продукция соковая. Определение хлоридов методом потенциометрического титрования"
42
ГОСТ 33438-2015 "Продукция соковая. Определение пролина спектрофотометрическим методом"
43
ГОСТ 33457-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод качественного определения синтетических красителей с применением ион-парного экстрагирования"
44
ГОСТ 33462-2015 "Продукция соковая. Определение содержания натрия, калия, кальция и магния методом атомно-абсорбционной спектрометрии"
45
ГОСТ 33479-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение цвета фотометрическим методом"
46
ГОСТ 33914-2016 "Продукция соковая. Определение анионов методом ионообменной хроматографии"
47
ГОСТ 33946-2016 "Продукция соковая. Гравиметрический метод определения массовой доли золы"
48
ГОСТ 33975-2016 "Продукция соковая. Определение катионов (калия, натрия, кальция и магния) методом ионообменной хроматографии"
49

МЕМСТ 32249-2013 "Шырын өнімдері. Этил спиртін ферментативті әдіспен анықтау "
27
МЕМСТ 32709-2014 "Шырын өнімдері. Антоцианиндерді анықтау әдістері"
28
МЕМСТ 32711-2014 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Жалпы күкірт диоксидін ферментативті әдіспен анықтау"
29
МЕМСТ 32712-2014 "Шырын өнімдері. Фумар қышқылын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
30
МЕМСТ 32771-2014 "Шырын өнімдері. Орнатылған жоғары тиімді сұйық хроматография арқылы органикалық қышқылдарды анықтау"
31
МЕМСТ 32799-2014 "Шырын өнімдері. Ион алмасу хроматографиясы бойынша бос аминқышқылдарын анықтау"
32
МЕМСТ 32800-2014 "Шырын өнімдері. Газды хроматография арқылы глюкоза мен фруктоза сироптарының қоспаларының болуын анықтау"
33
МЕМСТ 32841-2014 "Шырын өнімдері. Ароматикадағы этанолды газды хроматография арқылы анықтау"
34
МЕМСТ 32919-2014 "Шырын өнімдері. Метанолдың қалдық мөлшерін анықтау әдісі"
35
МЕМСТ 33276-2015 "Шырын өнімдері. Салыстырмалы тығыздықты анықтау әдістері"
36
МЕМСТ 33277-2015 "Шырын өнімдері. Жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясымен каротиноидтардың массалық концентрациясын анықтау"
37
МЕМСТ 33312-2015 "Шырын өнімдері. Газ хроматографиясы бойынша гуайаколды анықтау"
38
МЕМСТ 33313-2015 "Шырын өнімдері. Потенциометриялық титрлеу арқылы формолды санды анықтау"
39
МЕМСТ 33406-2015 "Алкогольді, алкогольсіз және шырын өнімдері, хош иісті қоспалар. Синтетикалық бояғыштардың құрамын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
40
МЕМСТ 33409-2015 "Алкоголь және шырын өнімдері. Көмірсулар мен глицерин құрамын сұйық хроматографияның жоғары өнімділігімен анықтау"
41
МЕМСТ 33437-2015 "Шырын өнімдері. Хлоридтерді потенциометриялық титрлеу арқылы анықтау"
42
МЕМСТ 33438-2015 "Шырын өнімдері. Пролинді спектрофотометриялық әдіспен анықтау"
43
МЕМСТ 33457-2015 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Иондық жұпты экстракциялау арқылы синтетикалық бояғыштарды сапалы анықтау әдісі"
44
МЕМСТ 33462-2015 "Шырын өнімдері. Натрий, калий, кальций және магнийді атомдық сіңіру спектрометриясы арқылы анықтау"
45
МЕМСТ 33479-2015 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Фотометриялық түстерді анықтау"
46
МЕМСТ 33914-2016 "Шырын өнімдері. Аниондарды ион алмасу хроматографиясы арқылы анықтау"
47
МЕМСТ 33946-2016 "Шырын өнімдері. Күлдің массалық үлесін анықтаудың гравиметриялық әдісі"
48
МЕМСТ 33975-2016 "Шырын өнімдері. Катиондарды (калий, натрий, кальций және магний) ион алмасу хроматографиясы арқылы анықтау"
49

ГОСТ 33977-2016 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения общего содержания сухих веществ"
50
ГОСТ 34111-2017 "Продукция соковая. Определение содержания азота методом Кьельдаля"
51
ГОСТ 34128-2017 "Продукция соковая. Рефрактометрический метод определения массовой доли растворимых сухих веществ"
52
ГОСТ 34410-2018 "Продукция соковая. Определение D-изолимонной кислоты ферментативным методом"
53
ГОСТ 34411-2018 "Продукция соковая. Определение уксусной кислоты ферментативным методом"
54
ГОСТ 34461-2018 "Продукция соковая. Определение содержания гесперидина и нарингина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
55
ГОСТ 34460-2018 "Продукция соковая. Идентификация. Общие положения"
56
АСТ ЕН 1136-2008 "Соки фруктовые и овощные. Определение содержания фосфора. Спектрометрический метод"
57
АСТ ЕН 1139-2008 "Соки фруктовые и овощные. Определения содержания D-изолимонной кислоты ферментным методом. Спектрометрический метод NADPH (b-никотинамид-аденин-динуклеодит-фосфат)"
58
СТБ EN 12631-2007 "Соки фруктовые и овощные. Ферментативный метод определения содержания D и L-молочной кислоты (лактата) с помощью спектрометрии с использованием NAD"
59
СТБ ГОСТ Р 51441-2007 "Соки фруктовые и овощные. Ферментативный метод определения содержания уксусной кислоты (ацетата) с помощью спектрофотометрии"
60
ГОСТ Р 50476-93 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения содержания сорбиновой и бензойной кислот при их совместном присутствии"
61
ГОСТ Р 51123-97 "Соки плодовые и овощные. Гравиметрический метод определения сульфатов"
62
ГОСТ Р 51427-99 "Соки цитрусовые. Метод определения массовой концентрации гесперидина и нарингина с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
63
ГОСТ Р 51430-99 "Соки фруктовые и овощные. Спектрофотометрический метод определения содержания фосфора"
64
ГОСТ Р 51436-99 "Соки фруктовые и овощные. Титриметрический метод определения общей щелочности золы"
65
ГОСТ Р 51437-99 "Соки фруктовые и овощные. Гравиметрический метод определения массовой доли общих сухих веществ по убыли массы при высушивании"
66
ГОСТ Р 54635-2011 "Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина А"
67
ГОСТ Р 54744-2011 "Продукция соковая. Определение хинной, яблочной и лимонной кислот в продуктах из клюквы и яблок методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
68
ФР.1.31.2011.10083 "Соки и соковая продукция. Методика измерений массовой концентрации гесперидина и нарингина с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель-105" и "Капель-105М" М 04-67-2010" (свидетельство об аттестации № 04.04.049/01.00035/2010 от 01.11.2010)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
69

МЕМСТ 33977-2016 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Құрғақ заттардың жалпы мөлшерін анықтау әдістері"
50
МЕМСТ 34111-2017 "Шырын өнімдері. Кильдаль әдісі бойынша азот мөлшерін анықтау"
51
МЕМСТ 34128-2017 "Шырын өнімдері. Еритін қатты заттардың массалық үлесін анықтаудың рефрактометриялық әдісі"
52
МЕМСТ 34410-2018 "Шырын өнімдері. Ферментативті әдіспен D-изолий қышқылын анықтау"
53
МЕМСТ 34411-2018 "Шырын өнімдері. Сірке қышқылын ферментативті әдіс арқылы анықтау"
54
МЕМСТ 34461-2018 "Шырын өнімдері. Жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясымен геперидин мен naringin құрамын анықтау"
55
МЕМСТ 34460-2018 "Шырын өнімдері. Сәйкестендіру. Жалпы ережелер"
56
АСТ ЕН 1136-2008 "Жеміс-көкөніс шырындары. Фосфор құрамын анықтау. Спектрометриялық әдіс"
57
АСТ ЕН 1139-2008 "Жеміс-көкөніс шырындары. D-изолий қышқылының мазмұнын ферментатті әдіспен анықтау. Спектрометриялық әдіс NADPH (b-никотинамид-аденин-динуклеодит-фосфат)"
58
СТБ EN 12631-2007 "Жеміс-көкөніс шырындары. D және құрамын анықтауға арналған ферментативті әдіс L-сүт қышқылы (лактат) NAD көмегімен спектрометрия"
59
СТБ МЕМСТ Р 51441-2007 "Жеміс-көкөніс шырындары. Спектрофотометрияны қолдана отырып, сірке қышқылының (ацетат) құрамын анықтайтын ферментативті әдіс"
60
МЕМСТ Р 50476-93 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Сорбтық және бензой қышқылдарының олардың біріккен құрамын анықтау әдісі"
61
МЕМСТ Р 51123-97 "Жеміс-көкөніс шырындары. Сульфаттарды анықтаудың гравиметриялық әдісі"
62
МЕМСТ Р 51427-99 "Цитрустық шырындар. Жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясын қолданумен геперидин мен нарингиннің массалық концентрациясын анықтау әдісі"
63
МЕМСТ Р 51430-99 "Жеміс-көкөніс шырындары. Фосфор құрамын анықтауға арналған спектрофотометриялық әдіс"
64
МЕМСТ Р 51436-99 "Жеміс-көкөніс шырындары. Күлдің жалпы сілтілігін анықтаудың титриметриялық әдісі"
65
МЕМСТ Р 51437-99 "Жеміс-көкөніс шырындары. Кептіру кезінде салмақ жоғалту арқылы жалпы құрғақ заттардың массалық үлесін анықтаудың гравиметриялық әдісі"
66
МЕМСТ Р 54635-2011 "Функционалды тамақ өнімдері. А дәрумені анықтау әдісі"
67
МЕМСТ Р 54744-2011 "Шырын өнімдері. Мүкжидек пен алма өнімдеріндегі хинхона, малик және лимон қышқылдарын өнімділігі жоғары сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
68
ФР.1.31.2011.10083 "Шырындар мен шырын өнімдері. "Капел-105" және "Капел-105М" М 04-67-2010 "капиллярлық электрофорез жүйесін қолдана отырып, heperidin мен naringin массасының концентрациясын өлшеу әдістемесі (01.04.2010ж. № 04.04.049 / 01.00035 / 2010 ж аттестаттау туралы куәлік)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
69

ФР.1.31.2013.15578 "Безалкогольная, соковая, винодельческая, ликероводочная и пивоваренная продукция. Методика измерений массовой концентрации катионов калия, натрия, магния и кальция методом капиллярного электрофореза с использованием систем капиллярного электрофореза "Капель" М 04-52-2008" (свидетельство об аттестации № 04.04.094/(01.00035-2011)/2013 от 19.06.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
70
статья 4

ФР.1.31.2013.15578 "Алкогольсіз, шырын, шарап, алкогольді ішімдіктер және қайнату өнімдері. Капиллярлық электрофорез көмегімен капиллярлық электрофорез көмегімен калий, натрий, магний және кальций катиондарының массалық концентрациясын өлшеу әдістері "Капел" M 04-52-2008 (№ 04.04.094 / (01.00035-2011) / 2013 19.06.2013 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
70
4-бап

ГОСТ ISO 5492-2014 "Органолептический анализ. Словарь"
71
ГОСТ ISO 8588-2011 "Органолептический анализ. Методология. Испытания "А" – "НЕ А"
72
ГОСТ 8756.9-2016 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения осадка"
73
ГОСТ 33332-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения массовых долей сорбиновой и бензойной кислот методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
74
ГОСТ 33835-2016 "Продукция соковая. Метод определения лимонной кислоты"
75
статья 5
ГОСТ ISO 750-2013 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение титруемой кислотности"
Применяется до 01.01.2023
76
ГОСТ ISO 6558-2-2019 "Фрукты, овощи и продукты их переработки. Определение содержания каротина"
77
ГОСТ EN 12822-2014 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина Е (альфа-, бетта-, гамма- и дельта-токоферолов) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
78
ГОСТ EN 12823-2-2014 "Продукты пищевые. Определение содержания витамина А методом высокоэффективной жидкостной хроматографии. Часть 2. Измерение содержания бета-каротина"
79
разделы 3 и 4 ГОСТ EN 14122-2013 "Продукты пищевые. Определение витамина В1 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
80
раздел 2 ГОСТ EN 14152-2013 "Продукты пищевые. Определение витамина В2 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
81
ГОСТ EN 14164-2014 "Продукты пищевые. Определение витамина В6 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
82
ГОСТ 8756.9-2016 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения осадка"
83
ГОСТ 8756.10-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения массовой и объемной доли мякоти"
84
ГОСТ 8756.13-87 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения сахаров"
85
ГОСТ 8756.22-80 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения каротина"
86
ГОСТ 24283-2014 "Консервы гомогенизированные для детского питания. Метод определения качества измельчения"
87
ГОСТ 24556-89 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения витамина C"
88
ГОСТ 26186-84 "Продукты переработки плодов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Методы определения хлоридов"
89
ГОСТ 26928-86 "Продукты пищевые. Метод определения железа"
90
ГОСТ 29030-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Пикнометрический метод определения относительной плотности и содержания растворимых сухих веществ"
91
ГОСТ 29032-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения оксиметилфурфурола"
92

МЕМСТ ISO 5492-2014 "Органолептикалық талдау. Сөздік"
71
МЕМСТ ISO 8588-2011 "Органолептикалық талдау. Сөздік. Органолептикалық талдау. Әдістеме. Тесттер "А" - "ЕМЕС"
72
МЕМСТ 8756.9-2016 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Шөгінділерді анықтау әдісі"
73
МЕМСТ 33332-2015 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Сорбиялық және бензой қышқылдарының массалық үлестерін жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау әдісі"
74
МЕМСТ 33835-2016 "Шырын өнімдері. Лимон қышқылын анықтау әдісі"
75
5-бап
МЕМСТ ISO 750-2013 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Титрленетін қышқылдықты анықтау"
2023 ж. 01.01. дейін қолданылады
76
МЕМСТ ISO 6558-2-2019 "Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Каротин құрамын анықтау"
77
МЕМСТ EN 12822-2014 "Азық-түлік өнімдері. Е дәрумені (альфа-, бетта-, гамма- және дельта-токоферолдар) өнімділігі жоғары сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
78
МЕМСТ EN 12823-2-2014 "Азық-түлік өнімдері. А дәрумені құрамын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау. 2-бөлім. Бета-каротин мөлшерін өлшеу"
79
МЕМСТ EN 14122-2013 3 және 4-бөлімдер "Тамақ өнімдері. В1 дәрумені өнімділігі жоғары сұйық хроматографияны қолдану арқылы анықтау"
80
2 МЕМСТ EN 14152-2013 2-бөлім "Азық-түлік өнімдері. Жоғары сапалы сұйықтық хроматографиясын қолдана отырып, В2 дәруменін анықтау"
81
МЕМСТ EN 14164-2014 "Азық-түлік өнімдері. В6 дәрумені өнімділігі жоғары сұйықтық хроматографиясын қолдану арқылы анықтау"
82
МЕМСТ 8756.9-2016 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Шөгінділерді анықтау әдісі"
83
МЕМСТ 8756.10-2015 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Қоймалжың үлесінің массасы мен көлемін айқындау әдістері"
84
МЕМСТ 8756.13-87 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Қантты айқындау әдісі"
85
МЕМСТ 8756.22-80 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Каротинді айқындау әдісі"
86
МЕМСТ 24283-2014 "Балаларға арналған гомогендендірілген консервілер. Ұнтақтау сапасын анықтау әдісі"
87
МЕМСТ 24556-89 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. С дәрумениін айқындау әдісі"
88
МЕМСТ 26186-84 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері, ет және ет-жеміс конвепвілері. Хлоридтерді айқындау әдісі"
89
МЕМСТ 26928-86 "Тағам өнімдері. Темірді айқындау әдісі"
90
МЕМСТ 29030-91 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Еритін құрғақ заттардың салыстырмалы тығыздығы мен құрамын анықтауға арналған пикнометриялық әдіс"
91
МЕМСТ 29032-91 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Оксиметилфурфураны анықтау әдістері"
92

ГОСТ 29059-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Титриметрический метод определения пектиновых веществ"
93
ГОСТ 29206-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения ксилита и сорбита в диетических консервах"
94
ГОСТ 31082-2002 "Соки фруктовые и овощные. Метод определения L-яблочной кислоты"
95
ГОСТ 31083-2002 "Соки фруктовые и овощные. Метод определения D-глюкозы и D-фруктозы"
96
ГОСТ 31643-2012 "Продукция соковая. Определение аскорбиновой кислоты методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
97
ГОСТ 31644-2012 "Продукция соковая. Определение 5-гидроксиметилфурфурола методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
98
ГОСТ 31669-2012 "Продукция соковая. Определение сахарозы, глюкозы, фруктозы и сорбита методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
99
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
100
ГОСТ 32223-2013 "Продукция соковая. Определение пектина фотометрическим методом"
101
ГОСТ 32712-2014 "Продукция соковая. Определение фумаровой кислоты методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
102
ГОСТ 32771-2014 "Продукция соковая. Определение органических кислот методом обращенно-фазовой высокоэффективной жидкостной хроматографии"
103
ГОСТ 32800-2014 "Продукция соковая. Определение наличия добавок глюкозных и фруктозных сиропов методом газовой хроматографии"
104
ГОСТ 32903-2014 "Продукция соковая. Определение водорастворимых витаминов: тиамина (В1), рибофлавина (В2), пиридоксина (В6) и никотинамида (РР) методом обращенно-фазовой высокоэффективной жидкостной хроматографии"
105
ГОСТ 33045-2014 "Вода. Методы определения азотсодержащих веществ"
106
ГОСТ 33276-2015 "Продукция соковая. Методы определения относительной плотности"
107
ГОСТ 33332-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения массовых долей сорбиновой и бензойной кислот методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
108
ГОСТ 33406-2015 "Продукция алкогольная, безалкогольная и соковая, добавки вкусоароматические. Определение содержания синтетических красителей методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
109
ГОСТ 33409-2015 "Продукция алкогольная и соковая. Определение содержания углеводов и глицерина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
110
ГОСТ 33437-2015 "Продукция соковая. Определение хлоридов методом потенциометрического титрования"
111
ГОСТ 33457-2015 "Продукты переработки фруктов и овощей. Метод качественного определения синтетических красителей с применением ион-парного экстрагирования"
112
ГОСТ 33460-2015 "Продукция соковая. Определение ксилита, сорбита и маннита методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"

МЕМСТ 29059-91 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Пектинді заттарды анықтаудың титриметриялық әдісі"
93
МЕМСТ 29206-91 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Диеталық консервілерде ксилит пен сорбитолды анықтау әдістері"
94
МЕМСТ 31082-2002 "Жеміс-көкөніс шырындары. L-алма қышқылын анықтау әдісі
95
МЕМСТ 31083-2002 "Жеміс-көкөніс шырындары. D-глюкоза және D-фруктозаны анықтау әдісі"
96
МЕМСТ 31643-2012 "Шырын өнімдері. Аскорбин қышқылын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
97
МЕМСТ 31644-2012 "Шырын өнімдері. 5-Гидроксиметилфурфуралды жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясымен анықтау"
98
МЕМСТ 31669-2012 "Шырын өнімдері. Сахароза, глюкоза, фруктоза және сорбитолды жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
99
МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Элементтердің құрамын атом спектрометриясы арқылы анықтау"
100
МЕМСТ 32223-2013 "Шырын өнімдері. Пектинді фотометриялық әдіспен анықтау"
101
МЕМСТ 32712-2014 "Шырын өнімдері. Фумар қышқылын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
102
МЕМСТ 32771-2014 "Шырын өнімдері. Органикалық қышқылдарды қайтармалы фазалы жоғары өнімді сұйық хроматография арқылы анықтау"
103
МЕМСТ 32800-2014 "Шырын өнімдері. Газды хроматография арқылы глюкоза мен фруктоза сироптарының қоспаларының болуын анықтау"
104
МЕМСТ 32903-2014 "Шырын өнімдері. Суда еритін дәрумендерді анықтау: тиамин (B1), рибофлавин (B2), пиридоксин (B6) және никотинамидті (РП) жоғары сапалы сұйықтықты кері ретті фазалық әдіспен анықтау"
105
МЕМСТ 33045-2014 "Су. Құрамында азот бар заттарды анықтау әдістері"
106
МЕМСТ 33276-2015 "Шырын өнімдері. Салыстырмалы тығыздықты анықтау әдістері"
107
МЕМСТ 33332-2015 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Сорбиялық және бензой қышқылдарының массалық үлестерін жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау әдісі"
108
МЕМСТ 33406-2015 "Алкогольді, алкогольсіз және шырын өнімдері, хош иісті қоспалар. Синтетикалық бояғыштардың құрамын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
109
МЕМСТ 33409-2015 "Алкоголь және шырын өнімдері. Көмірсулар мен глицерин құрамын сұйық хроматографияның жоғары өнімділігімен анықтау"
110
МЕМСТ 33437-2015 "Шырын өнімдері. Хлоридтерді потенциометриялық титрлеу арқылы анықтау"
111
МЕМСТ 33457-2015 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Иондық жұпты экстракциялау арқылы синтетикалық бояғыштарды сапалы анықтау әдісі"
112
МЕМСТ 33460-2015 "Шырын өнімдері. Ксилит, сорбитол және маннитолды өнімділігі жоғары сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"

113
ГОСТ 33835-2016 "Продукция соковая. Метод определения лимонной кислоты"
114
ГОСТ 33977-2016 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения общего содержания сухих веществ"
115
ГОСТ 34127-2017 "Продукция соковая. Определение титруемой кислотности методом потенциометрического титрования"
116
ГОСТ 34151-2017 "Продукты пищевые. Определение витамина С с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
117
ГОСТ 34229-2017 "Продукция соковая. Определение синтетических красителей методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
118
ГОСТ 34408-2018 "Продукция соковая. Определение D-яблочной кислоты ферментативным методом"
119
СТБ 2547-2019 Продукция пищевая. Метод определения красителей с использованием высокоэффективной жидкостной хроматографии
применяется, в том числе в части количественного определения синтетических красителей Е121, Е123, Е127, Е128, Е142, Е143, до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
120
СТБ ГОСТ Р 51938-2006 "Соки фруктовые и овощные. Метод определения сахарозы"
121
ГОСТ Р 50479-93 "Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения содержания витамина РР"
122
ГОСТ Р 51428-99 "Соки фруктовые. Метод определения содержания винной кислоты с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии"
123
ГОСТ Р 51443-99 "Соки фруктовые и овощные. Метод определения содержания общих каротиноидов и их фракционного состава"
124
ГОСТ Р 51938-2002 "Соки фруктовые и овощные. Метод определения сахарозы"
125
ГОСТ Р 54635-2011 "Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина А"
126
ФР.1.31.2012.11855 "Плодоовощная и соковая продукция, напитки безалкогольные, мед и БАД. Методика измерений содержания 5-гидроксиметилфурфурола методом ВЭЖХ с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" М 04-71-2011" (свидетельство об аттестации № 04.031.062/01.00035/2011 от 28.07.2011)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
127
статьи 2, 4 и 5, приложения 2 и 3
ГОСТ ISO 7218-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям"
128
ГОСТ 25999-83 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения витаминов В1 и В2"
129
ГОСТ 26313-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Правила приемки и методы отбора проб"
130
ГОСТ 26671-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Подготовка проб для лабораторных анализов"

113
МЕМСТ 33835-2016 "Шырын өнімдері. Лимон қышқылын анықтау әдісі"
114
МЕМСТ 33977-2016 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Құрғақ заттардың жалпы мөлшерін анықтау әдістері"
115
МЕМСТ 34127-2017 "Шырын өнімдері. Потенциометриялық титрлеу арқылы титрленетін қышқылдықты анықтау"
116
МЕМСТ 34151-2017 "Азық-түлік өнімдері. Жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясын қолданып С дәрумені анықтау"
117
МЕМСТ 34229-2017 "Шырын өнімдері. Синтетикалық бояғыштарды жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
118
МЕМСТ 34408-2018 "Шырын өнімдері. Ферментативті әдіспен D-алма қышқылын анықтау"
119
СТБ 2547-2019 Азық-түлік өнімдері. Жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясын қолдану арқылы бояғыштарды анықтау әдісі
Е121, Е123, Е127, Е128, Е142, Е143 синтетикалық бояғыштарды сандық жағынан айқындау бөлігіне қатысты тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және осы тізбеге өзгеріс енгізілгенге дейін қолданылады
120
СТБ МЕМСТ Р 51938-2006 "Жеміс-көкөніс шырындары. Сахарозаны анықтау әдісі"
121
МЕМСТ Р 50479-93 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. РР дәруменінің құрамын анықтау әдісі"
122
МЕМСТ Р 51428-99 "Жеміс шырындары. Жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясымен зәр қышқылының құрамын анықтау әдісі"
123
МЕМСТ Р 51443-99 "Жеміс-көкөніс шырындары. Жалпы каротиноидтардың құрамын және олардың бөлшек құрамын анықтау әдісі"
124
МЕМСТ Р 51938-2002 "Жеміс-көкөніс шырындары. Сахарозаны анықтау әдісі"
125
МЕМСТ Р 54635-2011 "Функционалды тамақ өнімдері. А дәруменін анықтау әдісі"
126
ФР.1.31.2012.11855 "Жеміс-көкөніс және шырын өнімдері, алкогольсіз сусындар, бал және диеталық қоспалар. "Лумахром" М 04-71-2011 "сұйық хроматографын пайдалана отырып фотометриялық анықтау арқылы ВЭЖХ гидроксиметилфурфуралық әдісімен мазмұнды өлшеу әдісі 5- (№ 04.031.062 / 01.00035 / 2011 28.07.2011 ж. аттестаттау туралы куәлік)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
127
2, 4 және 5-баптар, 2 және 3-қосымшалар
МЕМСТ ISO 7218-2015 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулерге жалпы талаптар мен ұсыныстар"
128
МЕМСТ 25999-83 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. В1 және В2 дәрумендерін анықтау әдістері
129
МЕМСТ 26313-2014 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Қабылдау ережелері және іріктеу әдістері"
130
МЕМСТ 26671-2014 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері, ет, ет және көкөніс консервілері. Зертханалық талдауға сынама дайындау"

131
ГОСТ 33410-2015 "Продукция безалкогольная, слабоалкогольная, винодельческая и соковая. Определение содержания органических кислот методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
132
ГОСТ Р 53193-2008 "Напитки алкогольные и безалкогольные. Определение кофеина, аскорбиновой кислоты и ее солей, консервантов и подсластителей методом капиллярного электрофореза"
133
ФР.1.31.2012.12703 "Продукция винодельческая, соковая, безалкогольная, слабоалкогольная и алкогольная, продукты пивоварения. Методика измерений массовой концентрации органических кислот и их солей методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель" М 04-47-2012" (свидетельство об аттестации № 04.04.080/01.00035/2012 от 08.06.2012)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
134
ФР.1.31.2013.14659 "Безалкогольная, соковая, винодельческая, ликероводочная и пивоваренная продукция. Методика измерений массовой концентрации хлорид-, сульфат- и нитрат-ионов методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель" М 04-79-2013" (свидетельство об аттестации 04.04.089/(01.00035-2011)/2013 от 12.03.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
135
ФР.1.31.2013.16369 "Безалкогольная, соковая, винодельческая, ликероводочная и пивоваренная продукция. Методика измерений массовой концентрации кофеина, сорбиновой, бензойной кислот и их солей, сахарина, аспартама и ацесульфама методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" М 04-50-2008" (свидетельство об аттестации № 04.031.097/(01.00035-2011)/2013 от 19.07.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
136
ФР.1.31.2014.17187 "Соковая продукция. Методика измерений содержания изолимонной и лимонной кислот методом капиллярного электрофореза с использованием систем капиллярного электрофореза "Капель-105М" М 04-81-2013" (свидетельство об аттестации № 04.04.100/(01.00035-2011)/2013 от 25.12.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
137
статья 5, приложение 3
ФР.1.31.2012.12704 "Безалкогольная, соковая, винодельческая, ликероводочная и пивоваренная продукция. Методика измерений массовой концентрации синтетических пищевых красителей методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель" М 04-48-2012" (свидетельство об аттестации № 04.04.077/01.00035/2012 от 22.05.2012)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

131
МЕМСТ 33410-2015 "Алкогольсіз, алкогольсіз, шарап және шырын өнімдері. Органикалық қышқылдардың құрамын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
132
МЕМСТ Р 53193-2008 "Алкогольді және алкогольсіз сусындар. Капиллярлы электрофорез көмегімен кофеинді, аскорбин қышқылын және оның тұздарын, консерванттар мен тәттілендіргіштерді анықтау"
133
ФР.1.31.2012.12703 "Шарап өнімдері, шырындар, алкогольсіз, алкогольсіз және алкогольді, қайнату өнімдері. Капиллярлық электрофорез көмегімен органикалық қышқылдар мен олардың тұздарының массалық концентрациясын "Капель" М 04-47-2012 "электрофорез жүйесі арқылы өлшеу әдістері (08.06.2012 ж. № 04.04.080 / 01.00035 / 2012 аттестаттау куәлігі)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
134
ФР.1.31.2013.14659 "Алкогольсіз, шырын, шарап, алкогольді ішімдіктер және қайнату өнімдері. Капиллярлық электрофорез көмегімен хлоридтің, сульфаттың және нитрат иондарының жаппай концентрациясын "Капель" М 04-79-2013 капиллярлық электрофорез жүйесі арқылы өлшеу әдістері ( № 04.04.089 / (01.00035-2011) / 2013 аттестаттау туралы куәлік, 12.03.2013 бастап)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
135
ФР.1.31.2013.16369 "Алкогольсіз, шырын, шарап, алкогольді ішімдіктер және қайнату өнімдері. Сұйық хроматографты Lumakhrom M 04-50-2008 көмегімен фотометриялық анықтаумен жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясымен кофеиннің, сорбийдің, бензой қышқылдарының және олардың тұздарының, сахариннің, аспартамның және ацесульфамманың жаппай концентрациясын өлшеу әдістері (аттестаттау № 04.031.097 / ( 01.00035-2011) / 2013 19.07.2013 бастап)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
136
ФР.1.31.2014.17187 "Шырын өнімдері. Капелла-105М капиллярлық электрофорез жүйелерімен капиллярлық электрофорез арқылы оқшауланған және лимон қышқылдарының мөлшерін өлшеу әдістері
М 04-81-2013 "(№ 04.04.100 / (01.00035-2011) / 2013 ж. 25.12.2013 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
137
5-бап, 3-қосымша
ФР.1.31.2012.12704 "Алкогольсіз, шырын, шарап, алкогольді ішімдіктер және қайнату өнімдері. Капиллярлық электрофорез көмегімен синтетикалық тағамдық бояғыштардың массалық концентрациясын "Капел" М 04-48-2012 капиллярлы электрофорез жүйесі арқылы өлшеу әдістері (№ 04.04.077 / 01.00035 / 2012 22.05.2012 ж. аттестат туралы сертификат)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады

138
ФР.1.31.2013.15579 "Напитки. Плодоовощная продукция. БАД. Мед. Определение фруктозы, глюкозы и сахарозы методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель" М 04-69-2011" (свидетельство об аттестации № 04.04.096/(01.00035-2011)/2013 от 19.06.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
139
приложение 1
ГОСТ ISO 21871-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод обнаружения и подсчета наиболее вероятного числа Bacillus cereus"
140
ГОСТ 10444.1-84 "Консервы. Приготовление растворов реактивов, красок, индикаторов и питательных сред, применяемых в микробиологическом анализе"
141
ГОСТ 10444.7-86 "Продукты пищевые. Методы выявления ботулинических токсинов и Clostridium botulinum"
142
ГОСТ 10444.8-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод подсчета презумптивных Bacillus cereus. Метод подсчета колоний при температуре 30оС"
143
ГОСТ 10444.9-88 "Продукты пищевые. Метод определения Clostridium perfringens"
144
ГОСТ 10444.11-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов"
145
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
146
ГОСТ 10444.14-91 "Консервы. Метод определения содержания плесеней по Говарду"
147
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
148
ГОСТ 26188-2016 "Продукты переработки фруктов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Метод определения рН"
149
ГОСТ 26669-85 "Продукты пищевые и вкусовые. Подготовка проб для микробиологических анализов"
150
ГОСТ 26670-91 "Продукты пищевые. Методы культивирования микроорганизмов"
151
ГОСТ 28805-90 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества осмотолерантных дрожжей и плесневых грибов"
152
ГОСТ 29184-91 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae"
153
ГОСТ 30425-97 "Консервы. Метод определения промышленной стерильности"
154
ГОСТ 30726-2001 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli"
155
ГОСТ 31708-2012 "Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа"
156
ГОСТ 31746-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков и Staphylococcus aureus"

138
ФР.1.31.2013.15579 "Сусындар. Жеміс-көкөніс өнімдері. Диеталық қоспалар. Бал. Капиллярлық электрофорез көмегімен фруктозаны, глюкозаны және сахарозаны анықтау "Капель" М 04-69-2011 " (аттестаттау туралы куәлік № 04.04.096 / (01.00035-2011) / 2013 19.06.2013 бастап)
тиісті халықаралық стандарттар қабылданғанға және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қабылданады
139
1-қосымша
МЕМСТ ISO 21871-2013 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Bacillus cereus санын анықтау және санау әдісі"
140
МЕМСТ 10444.1-84 "Консервілер. Микробиологиялық талдауда қолданылатын реагенттердің, бояулардың, индикаторлардың және культуралық ортаның ерітінділерін дайындауе"
141
МЕМСТ 10444.7-86 "Азық-түлік өнімдері. Ботулинум токсиндерін және Clostridium botulinum анықтау әдістері"
142
МЕМСТ 10444.8-2013 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Bacillus cereus есептеудің көлденең әдісі. Колонияларды 30°.санау әдісі."
143
МЕМСТ 10444.9-88 "Азық-түлік өнімдері. Clostridium perfringens" анықтау әдісі"
144
МЕМСТ 10444.11-2013 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Мезофильді сүт қышқылды микроорганизмдердің санын анықтау және есептеу әдістері"
145
МЕМСТ 10444.12-2013 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Ашытқы мен қалыптарды анықтау және мөлшерлеу әдісі"
146
МЕМСТ 10444.14-91 "Консервіленген тамақ. Зеңнің құрамын анықтаудың Говард әдісі"
147
МЕМСТ 10444.15-94 "Азық-түлік өнімдері. Мезофильді аэробты және факультативті анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
148
МЕМСТ 26188-2016 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері, ет және ет және көкөніс консервілері. РН анықтау әдісі"
149
МЕМСТ 26669-85 "Азық-түлік және хош иістендіргіштер. Микробиологиялық талдауға сынама дайындау"
150
МЕМСТ 26670-91 "Азық-түлік өнімдері. Микроорганизмді өсіру әдістері"
151
МЕМСТ 28805-90 "Азық-түлік өнімдері. Осмотолерантты ашытқылар мен қалыптарды анықтау және мөлшерлеу әдістері"
152
МЕМСТ 29184-91 "Азық-түлік өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдасының бактерияларын анықтау және анықтау әдістері"
153
МЕМСТ 30425-97 "Консервілер. Өнеркәсіптік стерильділікті анықтау әдісі"
154
МЕМСТ 30726-2001 "Азық-түлік өнімдері. Escherichia coli түрлерінің бактерияларын анықтау және анықтау әдістері"
155
МЕМСТ 31708-2012 "Азық-түлік пен жем микробиологиясы. Escherichia coli бактерияларын анықтау және мөлшерлеу әдісі. Ықтимал сан әдісі"
156
МЕМСТ 31746-2012 "Азық-түлік өнімдері. Коагулазаның оң стафилококктарын және Staphylococcus aureus" айқындау және анықтау әдістері

157
ГОСТ 31747-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
158
ГОСТ 31904-2012 "Продукты пищевые. Методы отбора проб для микробиологических испытаний"
159
ГОСТ 32064-2013 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae"
160
ГОСТ 33163-2014 "Продукция соковая. Определение бактерий рода Alicyclobacillus"
161
ГОСТ 34128-2017 "Продукция соковая. Рефрактометрический метод определения массовой доли растворимых сухих веществ"
162
СТБ 1036-97 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности"
163
СТБ ISO 21528-1-2009 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальные методы обнаружения и подсчета бактерий семейства Enterobacteriaceae. Часть 1. Обнаружение и подсчет методом MPN с предварительным обогащением"
164
СТ РК 2780-2015 "Продукция плодоовощная, плодово-ягодная и растительная. Методы санитарно-паразитологической экспертизы"
165
ГОСТ Р 52711-2007 "Производство соковой продукции. Методы микробиологического анализа с применением специальных микробиологических сред"
166
приложение 2
ГОСТ ISO 2173-2013 "Продукты переработки фруктов и овощей. Рефрактометрический метод определения растворимых сухих веществ"
применяется до 01.01.2023
167
ГОСТ 29030-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Пикнометрический метод определения относительной плотности и содержания растворимых сухих веществ"
168
ГОСТ 34128-2017 "Продукция соковая. Рефрактометрический метод определения массовой доли растворимых сухих веществ"
169
приложение 3
ГОСТ EN 12856-2015 "Продукция пищевая. Определение ацесульфама калия, аспартама и сахарина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
170
ГОСТ EN 13196-2015 "Соки овощные и фруктовые. Определение содержания общего диоксида серы дистилляционным методом"
171
ГОСТ EN 16155-2015 "Продукты пищевые. Определение сукралозы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
172
ГОСТ 8756.13-87 "Продукты переработки плодов и овощей. Методы определения сахаров"
173
ГОСТ 25555.5-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения диоксида серы"
174
ГОСТ 29059-91 "Продукты переработки плодов и овощей. Титриметрический метод определения пектиновых веществ"
175
ГОСТ 31643-2012 "Продукция соковая. Определение аскорбиновой кислоты методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
176
ГОСТ 32223-2013 "Продукция соковая. Определение пектина фотометрическим методом"
177
ГОСТ 32711-2014 "Продукты переработки фруктов и овощей. Определение общего диоксида серы ферментативным методом"

157
МЕМСТ 31747-2012 "Азық-түлік өнімдері. E. coli (колиформды бактериялар) тобына жататын бактерияларды анықтау және анықтау әдістері"
158
МЕМСТ 31904-2012 "Азық-түлік өнімдері. Микробиологиялық тестілеу үшін іріктеу әдістері"
159
МЕМСТ 32064-2013 "Азық-түлік өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдасының бактерияларын анықтау және анықтау әдістері"
160
МЕМСТ 33163-2014 "Шырын өнімдері. Alicyclobacillus тұқымының бактерияларын анықтау"
161
МЕМСТ 34128-2017 "Шырын өнімдері. Еритін құрғақ заттардың массалық үлесін анықтаудың рефрактометриялық әдісі"
162
СТБ 1036-97 "Азық-түлік өнімдері және тамақ шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынамаларды таңдап алу әдістері"
163
СТБ ISO 21528-1-2009 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Enterobacteriaceae тұқымдастарының бактерияларын анықтау мен санаудың көлденең әдістері. 1-бөлім: MPN-ті алдын-ала байыту және байыту"
164
ҚР СТ 2780-2015 "Жеміс-көкөніс, жеміс-жидек және көкөніс өнімдері. Санитарлық және паразитологиялық зерттеу әдістері"
165
МЕМСТ Р 52711-2007 "Шырын өндірісі. Арнайы микробиологиялық құралдарды қолдану арқылы Микробиологиялық талдау әдістері"
166
2 -қосымша
МЕМСТ ISO 2173-2013 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Еритін құрғақ заттарды анықтаудың рефрактометриялық әдісі"
2023 ж. 01.01. дейін қолданылады
167
МЕМСТ 29030-91 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Еритін құрғақ заттардың салыстырмалы тығыздығы мен құрамын анықтауға арналған пикнометриялық әдіс"
168
МЕМСТ 34128-2017 "Шырын өнімдері. Еритін құрғақ заттардың массалық үлесін анықтаудың рефрактометриялық әдісі"
169
3-қосымша
МЕМСТ EN 12856-2015 "Азық-түлік өнімдері. Ацульфамий калийін, аспартамды және сахаринді жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
170
МЕМСТ EN 13196-2015 "Көкөніс және жеміс шырындары. Күкірт диоксидінің жалпы мөлшерін айдау әдісімен анықтау"
171
МЕМСТ EN 16155-2015 "Азық-түлік өнімдері. Сукралозаны өнімділігі жоғары сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
172
МЕМСТ 8756.13-87 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Қантты анықтау әдісі"
173
МЕМСТ 25555.5-2014 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Күкірт диоксидін анықтау әдістері"
174
МЕМСТ 29059-91 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Пектинді заттарды анықтаудың титриметриялық әдісі"
175
МЕМСТ 31643-2012 "Шырын өнімдері. Аскорбин қышқылын жоғары өнімді сұйықтық хроматографиясы арқылы анықтау"
176
МЕМСТ 32223-2013 "Шырын өнімдері. Пектинді фотометриялық әдіспен анықтау"
177
МЕМСТ 32711-2014 "Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Жалпы күкірт диоксидін ферментативті әдіспен анықтау"