О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 марта 2020 года № 30.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 878 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 3 марта 2020 г. № 30
ПЕРЕЧЕНЬ

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 019/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 019/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 3 наурыздағы № 30 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 019/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 019/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 878 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 3 наурыздағы
№ 30 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011)
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.01.2022 № 5 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 4.2, подпункт 1
подпункт 4.4.1
ГОСТ ISO 13688-2015 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
2
подпункт 4.4.1
ГОСТ Р ИСО 13688-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 019/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
4.2-тармақ, 1-тармақша
4.4.1-тармақша
МемСТ ISO 13688-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
2
4.4.1-тармақша
МемСТ Р ИСО 13688-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"

применяется до 31.12.2020
3
пункт 4.2, подпункт 2
пункт 4.2
ГОСТ ISO 13688-2015 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
4
пункт 4.2
ГОСТ Р ИСО 13688-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
применяется до 31.12.2020
5
пункт 4.2,
подпункт 5
пункт 4.3
ГОСТ ISO 13688-2015 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
6
пункт 4.3
ГОСТ Р ИСО 13688-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
применяется до 31.12.2020
7
пункт 4.2,
подпункт 6
пункт 2.3
ГОСТ 12.4.011-89 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты работающих. Общие требования и классификация"
8
пункт 4.2,
подпункт 9
пункты 2.10 и 2.11
ГОСТ 12.4.124-83 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования"
9
подраздел 4.1
ГОСТ Р ЕН 1149-5-2008 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства.
Часть 5. Общие технические требования"
10
пункт 4.3,
подпункт 1
подразделы 5.7 – 5.9
ГОСТ ISO 13998-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда защитная. Защита от механических воздействий. Фартуки, брюки и куртки для защиты от порезов и ударов ручным ножом. Технические условия"
11
пункт 1.2
ГОСТ 12.4.183-91 "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования"
12
подразделы 5.2 и 5.5
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
13
пункт 5.3.10, подраздел 5.4.2
ГОСТ 12.4.280-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Общие технические требования"
14
пункт 5.6
ГОСТ 11209-2014 "Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний"
15
пункт 3а.3
ГОСТ 15967-70 "Ткани льняные
и полульняные для спецодежды. Метод определения стойкости
к истиранию по плоскости"
16
раздел 6
ГОСТ 33743-2016 "Система стандартов безопасности труда. Плащ мужской водонепроницаемый для чабанов. Технические условия"
17
пункт 6.2 (кроме последнего абзаца)
ГОСТ 33744-2016 "Система стандартов безопасности труда. Костюм женский летний для защиты чабанов от общих производственных загрязнений
и механических воздействий. Технические условия"
18

31.12.2020 ж. дейін қолданылады
3
4.2-тармақ, 2-тармақша
4.2-тармақ
МемСТ ISO 13688-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
4
4.2-тармақ
МемСТ Р ИСО 13688-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
31.12.2020 ж. дейін қолданылады
5
4.2-тармақ, 5-тармақша
4.3-тармақ
МемСТ ISO 13688-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
6
4.3-тармақ
МемСТ Р ИСО 13688-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
31.12.2020 ж. дейін қолданылады
7
4.2-тармақ, 6-тармақша
2.3-тармақ
МемСТ 12.4.011-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс істейтіндерді қорғау құралдары. Жалпы талаптар және сыныптау"
8
4.2-тармақ, 9-тармақша
2.10 және 2.11-тармақтар
МемСТ 12.4.124-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Статикалық электрден қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
9
4.1-кіші бөлім
МемСТ Р ЕН 1149-5-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. 5-бөлік. Жалпы техникалық талаптар"
10
4.3-тармақ, 1-тармақша
5.7 – 5.9-кіші бөлімдер
МемСТ ISO 13998-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш киім. Механикалық әсерден қорғау. Қол пышағының кесіп кетуінен және тиіп кетуінен қорғауға арналған алжапқыштар, шалбарлар мен күртелер. Техникалық шарттар"
11
1.2-тармақ
МемСТ 12.4.183-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғау құралдарына арналған материалдар. Техникалық талаптар"
12
5.2 және 5.5-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
13
5.3.10-тармақ, 5.4.2-кіші бөлім
МемСТ 12.4.280-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар"
14
5.6-тармақ
МемСТ 11209-2014 "Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
15
3а.3-тармақ
МемСТ 15967-70 "Арнайы киімге арналған зығыр және жартылай зығыр мата. Жазықта тозуға төзімділігін айқындау әдісі"
16
6-бөлім
МемСТ 33743-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шопандарға арналған су өткізбейтін ерлер желбегейі. Техникалық шарттар"
17
6.2-тармақ (соңғы абзацынан басқа)
МемСТ 33744-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шопандарды жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған жаздық әйелдер костюмі. Техникалық шарттар"
18

пункт 6.2 (кроме последнего абзаца)
ГОСТ 33745-2016 "Система стандартов безопасности труда. Костюм мужской летний для защиты чабанов от общих производственных загрязнений
и механических воздействий. Технические условия"
19
пункты 5.1.4 и 5.2.6
СТБ 1387-2003 "Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия"
20
пункт 5.3.3
ГОСТ Р 12.4.288-2013 "Одежда специальная для защиты от воды. Технические требования"
21

6.2-тармақ (соңғы абзацынан басқа)
МемСТ 33745-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шопандарды жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған жаздық ерлер костюмі. Техникалық шарттар"
19
5.1.4 және 5.2.6-тармақтар
ТҚС 1387-2003 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар"
20
5.3.3-тармақ
МемСТ Р 12.4.288-2013 "Судан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
21

пункты 5.3.3 и 5.4.5
ГОСТ Р 12.4.289-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от нетоксичной пыли. Технические требования"
22
пункт 4.3,
подпункт 3
пункты 5.3.10 и 5.4.2.5, раздел 4
ГОСТ 12.4.280-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Общие технические требования"
23
пункт 4.3,
подпункт 5
пункт 4.9

5.3.3 және 5.4.5-тармақтар
МемСТ Р 12.4.289-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты емес шаңнан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
22
4.3-тармақ, 3-тармақша
5.3.10 және 5.4.2.5-тармақтар, 4-бөлім
МемСТ 12.4.280-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар"
23
4.3-тармақ, 5-тармақша
4.9-тармақ

ГОСТ 12.4.002-97 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от вибрации. Технические требования и методы испытаний"
24
подраздел 5.2 (таблица 4)
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
25
пункт 4.3,
подпункт 7
пункт 1.4.2
ГОСТ 12.4.024-76 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная виброзащитная. Общие технические требования"
26

МемСТ 12.4.002-97 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды дірілден қорғау құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
24
5.2-кіші бөлім (4-кесте)
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
25
4.3-тармақ, 7-тармақша
1.4.2-тармақ
МемСТ 12.4.024-76 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дірілден қорғайтын арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар"
26

подраздел 5.8
ГОСТ 12.4.222-2002 "Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от вибрации. Технические условия"
27
пункт 4.3,
подпункт 9
пункты 4.2.3 и 6.2.1
ГОСТ EN 12568-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Защита ступней. Технические требования и методы испытаний"
28
пункты 2.7 и 2.8
ГОСТ 12.4.072-79 "Система стандартов безопасности труда. Сапоги специальные резиновые формовые, защищающие от воды, нефтяных масел и механических воздействий. Технические условия"
29
пункты 5.16 и 5.19
ГОСТ 12.4.137-2001 "Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от нефти, нефтепродуктов, кислот, щелочей, нетоксичной и взрывоопасной пыли. Технические условия"
30
пункт 2.3
ГОСТ 12.4.162-85 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная из полимерных материалов для защиты от механических воздействий. Общие технические требования. Методы испытаний"
31
пункты 1.1 и 1.2
ГОСТ 12.4.177-89 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног от прокола. Общие технические требования и метод испытания антипрокольных свойств"
32

5.8-кіші бөлім
МемСТ 12.4.222-2002 "Үсті былғарыдан жасалған дірілден қорғайтын арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
27
4.3-тармақ, 9-тармақша
4.2.3 және 6.2.1-тармақтар
МемСТ EN 12568-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты жеке қорғау құралдары. Табанды қорғау. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
28
2.7 және 2.8-тармақтар
МемСТ 12.4.072-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Судан, мұнай майларынан және механикалық әсерден қорғайтын, пішінді, арнайы резеңке етіктер. Техникалық шарттар"
29
5.16 және 5.19-тармақтар
МемСТ 12.4.137-2001 "Мұнайдан, мұнай өнімдерінен, қышқылдан, сілтіден, уытты емес және жарылу қаупі бар шаңнан қорғайтын, үсті былғарыдан жасалған арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
30
2.3-тармақ
МемСТ 12.4.162-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерден қорғауға арналған, полимерлік материалдардан жасалған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
31
1.1 және 1.2-тармақтар
МемСТ 12.4.177-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты кесуден қорғайтын арнайы қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және тесілуге қарсы қасиеттерді сынау әдістері"
32

пункт 1.3.1
ГОСТ 7338-90 "Пластины резиновые и резинотканевые. Технические условия"
33
пункты 5.4, 5.16 и 5.22 – 5.24
ГОСТ 28507-99 "Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от механических воздействий. Технические условия"
34
пункт 4.3,
подпункт 11
пункты 4.6 и 4.8
ГОСТ 12.4.033-95 "Обувь специальная с кожаным верхом для предотвращения скольжения по зажиренным поверхностям. Технические условия"
35
пункт 4.3,
подпункт 13
подразделы 5.1 и 5.2
ГОСТ EN 397-2012 "Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний"
36
пункты 4.3, 5.2 и 5.3
ГОСТ EN 14052-2015 "Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний"
37
пункт 4.3,
подпункт 15
подразделы 3.6, 3.7 и 4.1
ГОСТ 12.4.255-2013 (EN 812:1997 + А1:2001) "Система стандартов безопасности труда. Каскетки защитные. Общие технические требования. Методы испытаний"
38
пункт 4.3,
подпункт 16
раздел 1
ГОСТ 12.4.255-2013 (EN 812:1997 + А1:2001) "Система стандартов безопасности труда. Каскетки защитные. Общие технические требования. Методы испытаний"
39
пункт 4.3,
подпункт 17
подразделы 3.2, 3.4, 3.5, 3.11 и 3.12
ГОСТ EN 208-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты глаз при работе
по настройке лазеров и лазерных систем. Общие технические требования, методы испытаний, маркировка"
40
пункты 4.2.1 и 4.3.1, подраздел 4.4
ГОСТ EN 1731-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты глаз и лица из сетчатых материалов. Общие технические требования, методы испытаний, маркировка"
41

1.3.1-тармақ
МемСТ 7338-90 "Резеңке және резеңке-мата пластиналар. Техникалық шарттар"
33
5.4, 5.16 және 5.22 – 5.24-тармақтар
МемСТ 28507-99 "Үсті былғарыдан жасалған, механикалық әсерден қорғайтын арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
34
4.3-тармақ, 11-тармақша
4.6 және 4.8-тармақтар
МемСТ 12.4.033-95 "Үсті майланған жерлерде таюдың алдын алуға арналған, үсті былғарыдан жасалған арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
35
4.3-тармақ, 13-тармақша
5.1 және 5.2-кіші бөлімдер
МемСТ EN 397-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
36
4.3, 5.2 және 5.3-тармақтар
МемСТ EN 14052-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тиімділігі жоғары қорғаныш каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
37
4.3-тармақ, 15-тармақша
3.6, 3.7 және 4.1-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.255-2013 (EN 812:1997 + А1:2001) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскеткалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
38
4.3-тармақ, 16-тармақша
1-бөлім
МемСТ 12.4.255-2013 (EN 812:1997 + А1:2001) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскеткалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
39
4.3-тармақ, 17-тармақша
3.2, 3.4, 3.5, 3.11 және 3.12-кіші бөлімдер
МемСТ EN 208-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Лазерлерді және лазерлік жүйелерді теңшеу жұмыстары кезінде көзді қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар, сынау әдістері, таңбалау"
40
4.2.1 және 4.3.1-тармақтар, 4.4-кіші бөлім
МемСТ EN 1731-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Торлы материалдардан жасалған көз бен бетті қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар, сынау әдістері, таңбалау"
41

пункт 5.2.1.1, подразделы 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5 и 5.4.2
ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
42
подразделы 4.1, 4.2, 4.4, 4.5 и 4.11
ГОСТ 12.4.308-2016 (EN 207:2009)
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Очки для защиты от лазерного излучения. Общие технические требования и методы испытаний"
43
пункт 4.3,
подпункт 19

5.2.1.1-тармақ, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5 және 5.4.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
42
4.1, 4.2, 4.4, 4.5 және 4.11-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.308-2016 (EN 207:2009)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Лазерлік сәулеленуден қорғауға арналған көзілдірік. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
43
4.3-тармақ, 19-тармақша

подразделы 4.3.3 и 4.4
ГОСТ EN 1731-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты глаз и лица из сетчатых материалов. Общие технические требования, методы испытаний, маркировка"
44
пункты 2.5, 2.10, 2.12, 2.13 и 2.17
ГОСТ 12.4.023-84 "Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования"
45
пункты 5.3.2.1, 5.2.6.1 и 2.6.2
ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
46
пункт 4.3,
подпункт 21

4.3.3 және 4.4-кіші бөлімдер
МемСТ EN 1731-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Торлы материалдардан жасалған көз бен бетті қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар, сынау әдістері, таңбалау"
44
2.5, 2.10, 2.12, 2.13 және 2.17-тармақтар
МемСТ 12.4.023-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетке арналған қорғаныш қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар"
45
5.3.2.1, 5.2.6.1 және 2.6.2-тармақтар
МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
46
4.3-тармақ, 21-тармақша

подразделы 4.2 и 4.3
ГОСТ EN 795-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства анкерные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до
01.09.2020
47
подразделы 4.1 – 4.4
ГОСТ EN 795-2019 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства анкерные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется с
01.09.2020
48
подразделы 4.3 и 4.5 – 4.7
ГОСТ ЕN 1496-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства спасательные подъемные. Общие технические требования. Методы испытаний"
49
пункты 4.1.1, 4.2.3 и 4.3 – 4.5
ГОСТ EN 1497-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний"
50
пункты 4.2.3 – 4.2.5, подразделы
4.3 – 4.5
ГОСТ EN 1498-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Петли спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний"
51
раздел 4
ГОСТ EN 1891-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Канаты
с сердечником низкого растяжения. Общие технические требования. Методы испытаний"
52
раздел 4
ГОСТ EN 12841-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Системы канатного доступа. Устройства позиционирования на канатах. Общие технические требования. Методы испытаний"
53
пункт 4.2
ГОСТ EN/TS 16415-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Анкерные устройства для использования более чем одним человеком одновременно. Общие технические требования. Методы испытаний"
54
пункты 4.8 и 4.10
ГОСТ 12.4.107-2012 "Система стандартов безопасности труда. Строительство. Канаты страховочные. Технические условия"
55
подразделы 4.2 – 4.7
ГОСТ 32489-2013 "Пояса предохранительные строительные. Общие технические условия"
56
СТ РК 1910-2009 "Индивидуальные спасательные устройства, предназначенные для спасения неподготовленных людей с высоты по внешнему фасаду здания. Общие технические требования. Методы испытаний"
57

4.2 және 4.3-кіші бөлімдер
МемСТ EN 795-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
47
4.1 – 4.4-кіші бөлімдер
МемСТ EN 795-2019 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады
48
4.3 және 4.5 – 4.7-кіші бөлімдер
МемСТ ЕN 1496-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Көтергіш құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
49
4.1.1, 4.2.3 және 4.3 – 4.5-тармақтар
МемСТ EN 1497-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Құтқару баулары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
50
4.2.3 – 4.2.5-тармақтар, 4.3 – 4.5-кіші бөлімдер
МемСТ EN 1498-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Құтқару ілгектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
51
4-бөлім
МемСТ EN 1891-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Өзегі қатты созылмайтын арқандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
52
4-бөлім
МемСТ EN 12841-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Арқанмен жету жүйелері. Арқандарда жайғастыру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
53
4.2-тармақ
МемСТ EN/TS 16415-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Бір уақытта біреуден көп адамның пайдалануына арналған анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
54
4.8 және 4.10-тармақтар
МемСТ 12.4.107-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс. Сақтандыру арқандары. Техникалық шарттар"
55
4.2 – 4.7-кіші бөлімдер
МемСТ 32489-2013 "Құрылыстағы сақтандыру белбеулері. Жалпы техникалық шарттар"
56
ҚР СТ 1910-2009 "Дайындығы жоқ адамдарды ғимараттың сыртқы қасбеті арқылы биіктен құтқаруға арналған жеке құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
57

подразделы 4.2 и 4.4 – 4.6
ГОСТ Р ЕН 353-2-2007 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты ползункового типа на гибкой анкерной линии. Часть 2. Общие технические требования. Методы испытаний"
58
подразделы 4.2 – 4.4
ГОСТ Р ЕН 354-2010 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Стропы. Общие технические требования. Методы испытаний"
59

4.2 және 4.4 – 4.6-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 353-2-2007 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Иілгіш анкерлік желідегі жатаған типті биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. 2-бөлік. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
58
4.2 – 4.4-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 354-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Арқанжіптер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
59

подразделы 4.2, 4.4 и 4.5
ГОСТ Р ЕН 355-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Амортизаторы. Общие технические требования. Методы испытаний"
60
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ Р ЕН 358-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи
и стропы для удерживания
и позиционирования. Общие технические требования. Методы испытаний"
61
подразделы 4.2, 4.4, 4.5 и 4.7
ГОСТ Р ЕН 360-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты втягивающего типа. Общие технические требования. Методы испытаний"
62
подразделы 4.2 – 4.4
ГОСТ Р ЕН 361-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Страховочные привязи. Общие технические требования. Методы испытаний"
63
подразделы 4.1, 4.2 и 4.5
ГОСТ Р ЕН 362-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Соединительные элементы. Общие технические требования. Методы испытаний"
64
пункты 5.2.1, 5.3, 5.6 и 5.7
ГОСТ Р 57379-2016/EN 341:2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты, устройства для спуска. Общие технические требования. Методы испытаний"
65

4.2, 4.4 және 4.5-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 355-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Амортизаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
60
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 358-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Ұстап тұруға және жайғастыруға арналған баулар мен арқанжіптер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
61
4.2, 4.4, 4.5 және 4.7-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 360-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Тартып алғыш типтегі қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
62
4.2 – 4.4-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 361-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Сақтандыру баулары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
63
4.1, 4.2 және 4.5-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 362-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Жалғастыру элементтері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
64
5.2.1, 5.3, 5.6 және 5.7-тармақтар
МемСТ Р 57379-2016/EN 341:2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары, түсуге арналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
65

пункты 4.2.2, 4.3.2 и 4.4
ГОСТ Р 58193-2018/EN 353-1:2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты от падения с высоты ползункового типа на анкерной линии. Часть 1. Средства защиты от падения с высоты ползункового типа на жесткой анкерной линии. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе EN 353-1:2014
66
пункты 4.3, 4.4 и 4.5
ГОСТ Р 58194-2018/EN 813:2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи для положения сидя. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ЕN 813:2008
67
пункт 4.2.4
ГОСТ Р 58208-2018/EN 363:2008
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Системы индивидуальной защиты от падения с высоты. Общие технические требования"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе EN 363:2008
68
пункт 4.3,
подпункт 23
пункты 4.1.1, 4.1.3.1, 4.1.4 – 4.1.7, 4.1.10, 4.1.13, 4.1.15, 4.2.7 и 4.2.9
ГОСТ 12.4.275-2014 (EN 13819-1:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний"
69
пункт 4.3,
подпункт 24
пункты 4.1.15, 4.1.16, 4.2.9 и 4.2.10
ГОСТ 12.4.275-2014 (EN 13819-1:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний"
70
пункт 4.4,
подпункт 1
пункты 1.14 и 1.16 – 1.19
ГОСТ 12.4.139-84 "Система стандартов безопасности труда. Костюм изолирующий автономный теплозащитный. Технические требования и методы испытаний"
71
раздел 4.2
ГОСТ 12.4.240-2013 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний"
72
пункты 5.1.3.4
ГОСТ 12.4.312-2017 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие многофункциональные. Общие технические требования"
73
пункт 5.1.5
СТБ 1387-2003 "Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия"
74
пункты 5.1 – 5.9, 5.11 – 5.18, 6.1 – 6.15 и 7.1 – 7.9
ГОСТ Р ИСО 16602-2010 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от химических веществ. Классификация, маркировка
и эксплуатационные требования"
75
пункты 4.2.2.14, 4.2.2.15, 4.2.2.18
и 4.2.2.20
ГОСТ Р 12.4.285-2017 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная
из изолирующих материалов
с принудительной подачей очищенного воздуха в подкостюмное пространство. Общие технические требования"
76
пункт 4.4,
подпункт 3

4.2.2, 4.3.2 және 4.4-тармақтар
МемСТ Р 58193-2018/EN 353-1:2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Анкерлік желідегі жатаған типті биіктен құлаудан қорғау құралдары. 1-бөлік. Қатты анкерлік желідегі жатаған типті биіктен құлаудан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт EN 353-1:2014 негізінде әзірленеді
66
4.3, 4.4 және 4.5-тармақтар
МемСТ Р 58194-2018/EN 813:2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Отыру қалпына арналған баулар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт ЕN 813:2008 негізінде әзірленеді
67
4.2.4-тармақ
МемСТ Р 58208-2018/EN 363:2008
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Биіктен құлаудан жеке қорғау жүйелері. Жалпы техникалық талаптар"
мемлекетаралық стандарт EN 363:2008 негізінде әзірленеді
68
4.3-тармақ, 23-тармақша
4.1.1, 4.1.3.1, 4.1.4 – 4.1.7, 4.1.10, 4.1.13, 4.1.15, 4.2.7 және 4.2.9-тармақтар
МемСТ 12.4.275-2014 (EN 13819-1:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
69
4.3-тармақ, 24-тармақша
4.1.15, 4.1.16, 4.2.9 және 4.2.10-тармақтар
МемСТ 12.4.275-2014 (EN 13819-1:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
70
4.4-тармақ, 1-тармақша
1.14 және 1.16 – 1.19-тармақтар
МемСТ 12.4.139-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан қорғайтын автономды оқшаулағыш костюм. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
71
4.2-бөлім
МемСТ 12.4.240-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
72
5.1.3.4-тармақтар
МемСТ 12.4.312-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көп функциялы оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар"
73
5.1.5-тармақ
ТҚС 1387-2003 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар"
74
5.1 – 5.9, 5.11 – 5.18, 6.1 – 6.15 және 7.1 – 7.9-тармақтар
МемСТ Р ИСО 16602-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, таңбалануы және пайдалану талаптары"
75
4.2.2.14, 4.2.2.15, 4.2.2.18 және 4.2.2.20-тармақтар
МемСТ Р 12.4.285-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Костюм астындағы кеңістікке тазартылған ауа мәжбүрлі түрде берілетін оқшаулағыш материалдардан жасалған арнайы қорғаныш киім. Жалпы техникалық талаптар"
76
4.4-тармақ, 3-тармақша

пункты 2.4 и 2.5
ГОСТ 12.4.166-85 "Система стандартов безопасности труда. Лицевая часть ШМП для промышленных противогазов. Технические условия"
применяется до 01.07.2021
77
пункты 4.2, 5.1.4 и 5.1.7
ГОСТ 12.4.166-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Шлем-маска. Общие технические условия"
78
подразделы 5.9, 5.13, 5.15, 5.21
и 7.3
ГОСТ 12.4.236-2012 (EN 138:1994) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты
со шлангом подачи чистого воздуха, используемые с масками
и полумасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
79
пункты 4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.7.4, 4.7.5, 4.9.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2 и 4.16

2.4 және 2.5-тармақтар
МемСТ 12.4.166-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік газтұтқыштарға арналған ГШМ бет жағындағы бөлігі. Техникалық шарттар"
01.07.2021 ж. дейін қолданылады
77
4.2, 5.1.4 және 5.1.7-тармақтар
МемСТ 12.4.166-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Шлем-маска. Жалпы техникалық шарттар"
78
5.9, 5.13, 5.15, 5.21 және 7.3-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.236-2012 (EN 138:1994) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен және жартылай маскалармен пайдаланылатын, таза ауа беретін түтігі бар тыныс алу аппараттары. Сынау әдістері. Таңбалануы"
79
4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.7.4, 4.7.5, 4.9.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2 және 4.16-тармақтар

ГОСТ 12.4.238-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные со сжатым воздухом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
80
подразделы 3.3 и 3.12
ГОСТ 12.4.244-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия"
81

МемСТ 12.4.238-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар дербес оқшаулағыш аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
80
3.3 және 3.12-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.244-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар мен ширек маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
81

пункты 5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.7, 5.2.1.12 и 5.2.1.25 – 5.2.1.27, подразделы 5.4.4, 5.4.6 и 6.1
ГОСТ 12.4.272-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
82
пункты 5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.12, 5.2.1.20, 5.2.1.25, 5.2.1.27 и 5.2.1.28, подразделы 5.4.4, 5.4.7
и 6.1
ГОСТ 12.4.292-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
83
подразделы 3.3, 3.12 и 3.16
ГОСТ 12.4.293-2015 (EN136:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия"
84

5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.7, 5.2.1.12 және 5.2.1.25 – 5.2.1.27-тармақтар, 5.4.4, 5.4.6 және 6.1-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.272-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
82
5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.12, 5.2.1.20, 5.2.1.25, 5.2.1.27 және 5.2.1.28-тармақтар, 5.4.4, 5.4.7 және 6.1-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.292-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
83
3.3, 3.12 және 3.16-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.293-2015 (EN136:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
84

пункты 5.1.1.7, 5.2.1.22, 5.2.1.24, 5.4.4 и 5.4.6
ГОСТ 12.4.297-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие-фильтрующие автономные средства защиты органов дыхания. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
85
пункты 5.3.5 – 5.3.10, 5.3.13
и 5.14.5, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.273-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с открытым контуром и подачей сжатого воздуха, с маской или загубником в сборе (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
86
пункты 5.1.3, 5.3.5 – 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5 и 5.12.5, подразделы 7.1 и 7.3
ГОСТ Р 12.4.274-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом, открытым контуром, капюшоном (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
87
пункты 5.1.3, 5.7.1.3, 5.7.2.2
и 5.10.6, подраздел 7.4
ГОСТ Р 12.4.275-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты шланговые с принудительной подачей чистого воздуха,
с капюшоном. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
88
пункты 5.12.9, 5.13.5.1 и 5.15.5, подразделы 5.11, 5.14 и 7.4,
раздел 7
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1. Аппараты с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
89
пункты 4.10.5.1 и 4.12.5, подразделы 4.9 и 4.11, раздел 6
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
90
пункты 5.3.4, 5.3.6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.12, 5.3.15, 5.3.16 и 5.12.5, подраздел 7.3, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.277-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели
со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом
с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
91
пункты 4.3.7, 4.3.8, 4.3.10,
4.14.4 и 4.15.5, раздел 6
ГОСТ Р 12.4.278-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
92
пункт 4.4,
подпункт 4

5.1.1.7, 5.2.1.22, 5.2.1.24, 5.4.4 және 5.4.6-тармақтар
МемСТ 12.4.297-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Тыныс алу органдарын қорғайтын оқшаулағыш-сүзгіш дербес құралдар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
85
5.3.5 – 5.3.10, 5.3.13 және 5.14.5-тармақтар, 7-бөлім
МемСТ Р 12.4.273-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Контуры ашық және сығылған ауа беретін, жиынтығында маска немесе ерінқап бар аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
86
5.1.3, 5.3.5 – 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5 және 5.12.5-тармақтар, 7.1 және 7.3-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.274-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар, контуры ашық, капюшоны бар оқшаулағыш аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
87
5.1.3, 5.7.1.3, 5.7.2.2 және 5.10.6-тармақтар, 7.4-кіші бөлім
МемСТ Р 12.4.275-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Таза ауаны мәжбүрлі түрде беретін, капюшоны бар түтікті аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
88
5.12.9, 5.13.5.1 және 5.15.5-тармақтар, 5.11, 5.14 және 7.4-кіші бөлімдер, 7-бөлім
МемСТ Р 12.4.276-1-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
89
4.10.5.1 және 4.12.5-тармақтар, 4.9 және 4.11-кіші бөлімдер, 6-бөлім
МемСТ Р 12.4.276-2-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және қысымы артық аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
90
5.3.4, 5.3.6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.12, 5.3.15, 5.3.16 және 5.12.5-тармақтар, 7.3-кіші бөлім, 7-бөлім
МемСТ Р 12.4.277-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы, жартылай маскасы және артық қысымды өкпе-күш автоматы бар өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
91
4.3.7, 4.3.8, 4.3.10, 4.14.4 және 4.15.5-тармақтар, 6-бөлім
МемСТ Р 12.4.278-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар және контуры ашық, жартылай маскасы бар, артық қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
92
4.4-тармақ, 4-тармақша

раздел 4
ГОСТ 12.4.034-2017 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Классификация
и маркировка"
93
пункт 4.4,
подпункт 5
пункты 5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.9, 5.2.1.10, 5.2.1.16 и 5.2.1.21
ГОСТ 12.4.272-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
94

4-бөлім
МемСТ 12.4.034-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сыныпталуы және таңбалануы"
93
4.4-тармақ, 5-тармақша
5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.9, 5.2.1.10, 5.2.1.16 және 5.2.1.21-тармақтар
МемСТ 12.4.272-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
94

ГОСТ Р 12.4.253-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия"
97
пункт 4.4,
подпункт 6
подразделы 4.1.3, 4.5.8.4, 4.6, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3 и 5.2
ГОСТ 12.4.238-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные со сжатым воздухом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
98

МемСТ Р 12.4.253-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған және химиялық байланысқан оттегі бар, тау-кен құтқарушыларына арналған оқшаулағыш дербес тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
97
4.4-тармақ, 6-тармақша
4.1.3, 4.5.8.4, 4.6, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3 және 5.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.238-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар дербес оқшаулағыш аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
98

пункты 5.5.4, 5.13.1, 5.14.2 и 5.15.1
ГОСТ 12.4.249-2013 (EN 145:2000) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты на сжатом кислороде или кислородно-азотной смеси. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
99
пункты 5.1.1.4, 5.2.1.21,
5.2.1.27 и 5.2.2.8
ГОСТ 12.4.272-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"

5.5.4, 5.13.1, 5.14.2 және 5.15.1-тармақтар
МемСТ 12.4.249-2013 (EN 145:2000) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған оттегі немесе оттегі-азот қоспасы құйылған оқшаулағыш дербес тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
99
5.1.1.4, 5.2.1.21, 5.2.1.27 және 5.2.2.8-тармақтар
МемСТ 12.4.272-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"

100
пункты 5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.21, 5.2.1.28 и 5.2.2.8
ГОСТ 12.4.292-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
101
пункты 5.1.1.4 – 5.1.1.6, 5.1.2.13, 5.1.2.16, 5.1.2.20 и 5.2.5 – 5.2.8, подраздел 6.7

100
5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.21, 5.2.1.28 және 5.2.2.8-тармақтар
МемСТ 12.4.292-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
101
5.1.1.4 – 5.1.1.6, 5.1.2.13, 5.1.2.16, 5.1.2.20 және 5.2.5 – 5.2.8-тармақтар, 6.7-кіші бөлім

подразделы 4.8, 4.10.1.2 и 8.2
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
106
пункты 5.1.3 и 5.11.1, подразделы 5.9 и 9.2
ГОСТ Р 12.4.277-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели
со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом
с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
107
подразделы 4.1.2, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5 и 8.2
ГОСТ Р 12.4.278-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для
избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
108
пункты 6.10.1, 6.12.3 и 6.19.1, подразделы 6.11 и 6.21
ГОСТ Р ЕН 14594-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты с непрерывной подачей сжатого воздуха от магистрали. Требования, испытания, маркировка"
109
пункт 4.4,
подпункт 7
ГОСТ EN 142-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Загубники. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется с 01.01.2021
110
подразделы 7.5, 7.7, 7.12, 7.14 – 7.17, 7.19, 7.20 и 8.2, раздел 1
ГОСТ ЕN 1827-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе

4.8, 4.10.1.2 және 8.2-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.276-2-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және қысымы артық аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
106
5.1.3 және 5.11.1-тармақтар, 5.9 және 9.2-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.277-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы, жартылай маскасы және артық қысымды өкпе-күш автоматы бар өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
107
4.1.2, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5 және 8.2-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.278-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар және контуры ашық, жартылай маскасы бар, артық қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
108
6.10.1, 6.12.3 және 6.19.1-тармақтар, 6.11 және 6.21-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 14594-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Магистральдан сығылған ауа үздіксіз берілетін тыныс алу аппараттары. Талаптар, сынақтар, таңбалануы"
109
4.4-тармақ, 7-тармақша
МемСТ EN 142-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Ерінқаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.01.2021 ж. бастап қолданылады
110
7.5, 7.7, 7.12, 7.14 – 7.17, 7.19, 7.20 және 8.2-кіші бөлімдер, 1-бөлім
МемСТ ЕN 1827-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған, аэрозольге қарсы немесе аралас сүзгілері алмалы-салмалы, дем алу клапандары жоқ, оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"

EN 1827:1999+A1:2009
111
пункты 6.3.2.4.2 и 6.11.2.3,
подразделы 6.2, 6.4, 6.5, 6.8, 6.11, 6.13 – 6.15 и 7.13, раздел 1
ГОСТ EN 12942-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
112
пункты 5.3 и 5.4, раздел 1
ГОСТ 12.4.041-2001 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Общие технические требования"

мемлекетаралық стандарт EN 1827:1999+A1:2009 негізінде әзірленеді
111
6.3.2.4.2 және 6.11.2.3-тармақтар, 6.2, 6.4, 6.5, 6.8, 6.11, 6.13 – 6.15 және 7.13-кіші бөлімдер, 1-бөлім
МемСТ EN 12942-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен, жартылай маскалармен және ширек маскалармен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
112
5.3 және 5.4-тармақтар, 1-бөлім
МемСТ 12.4.041-2001 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"

113
подразделы 5.1.1, 5.1.2, 5.1.7 и 5.2
ГОСТ 12.4.121-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия"
114
пункты 5.4.2.2, 5.12.2.2 и 5.12.2.3,
подразделы 5.3, 5.5, 5.6 и 5.14 – 5.16
ГОСТ 12.4.234-2012 (EN12941:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
115

113
5.1.1, 5.1.2, 5.1.7 және 5.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.121-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі газтұтқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
114
5.4.2.2, 5.12.2.2 және 5.12.2.3-тармақтар, 5.3, 5.5, 5.6 және 5.14 – 5.16-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.234-2012 (EN12941:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Шлеммен немесе капюшонмен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
115

подразделы 5.2, 5.5.3 и 5.6 – 5.10
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
116
подразделы 3.2, 3.3, 3.9, 3.12 и 4.2
ГОСТ 12.4.244-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия"
117
пункты 5.5, 5.7, 5.9 и 5.10
ГОСТ 12.4.246-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия"
118

5.2, 5.5.3 және 5.6 – 5.10-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
116
3.2, 3.3, 3.9, 3.12 және 4.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.244-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар мен ширек маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
117
5.5, 5.7, 5.9 және 5.10-тармақтар
МемСТ 12.4.246-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольге қарсы сүзгілер. Жалпы техникалық шарттар"
118

пункты 5.1.1.3, 5.1.1.8, 5.1.3.1 –5.1.3.3 и 5.1.4.1 – 5.1.4.3
ГОСТ 12.4.285-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний"
119
подразделы 3.2, 3.3, 3.13, 3.16
и 4.2
ГОСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия"
120
подразделы 7.5, 7.11, 7.12, 8.3.2
и 8.3.3
ГОСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия"
121
пункты 5.1.1, 5.1.3 и 5.1.8
ГОСТ 12.4.296-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия"
122
подразделы 5.1.2, 5.8, 5.9, 5.11, 6.2, 8.2.2 и 8.2.3
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха
и несъемными противогазовыми
и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия"

5.1.1.3, 5.1.1.8, 5.1.3.1 –5.1.3.3 және 5.1.4.1 – 5.1.4.3-тармақтар
МемСТ 12.4.285-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
119
3.2, 3.3, 3.13, 3.16 және 4.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
120
7.5, 7.11, 7.12, 8.3.2 және 8.3.3-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольдерден қорғауға арналған сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
121
5.1.1, 5.1.3 және 5.1.8-тармақтар
МемСТ 12.4.296-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі респираторлар. Жалпы техникалық шарттар"
122
5.1.2, 5.8, 5.9, 5.11, 6.2, 8.2.2 және 8.2.3-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.300-2015 (EN 405:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған және (немесе) аралас сүзгілері алынбайтын, дем алу клапандары бар сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"

123
подразделы 6.4 и 6.16, раздел 4
ГОСТ Р ЕН 404-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий для защиты от монооксида углерода с загубником. Общие технические условия"
124
подразделы 7.3 и 7.8
ГОСТ Р ЕН 12083-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка"

123
6.4 және 6.16-кіші бөлімдер, 4-бөлім
МемСТ Р ЕН 404-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Көміртек монототығынан қорғауға арналған, ерінқабы бар сүзгілі өздік құтқарғыш. Жалпы техникалық шарттар"
124
7.3 және 7.8-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 12083-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Жалғайтын түтіктері бар, аэрозольге қарсы, газтұтқыштарға арналған және аралас сүзгілер. Талаптар, сынақтар, таңбалануы"

125
подразделы 6.6, 6.10, 6.11,
6.13 – 6.15 и 6.17
ГОСТ Р 12.4.294-2013
(ЕН 403:2004) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий с капюшоном для защиты персонала опасных производственных объектов от химически опасных веществ и продуктов горения. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
126
подразделы 6.1, 6.6 и 6.7
ГОСТ Р 12.4.300-2017/
EN 142:2002
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Загубники. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется до
01.01.2021

125
6.6, 6.10, 6.11, 6.13 – 6.15 және 6.17-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.294-2013 (ЕН 403:2004) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Қауіпті өндірістік объектілердің персоналын химиялық қауіпті заттардан және жану өнімдерінен қорғауға арналған, капюшоны бар сүзгілі өздік құтқарғыш. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
126
6.1, 6.6 және 6.7-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.300-2017/EN 142:2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Ерінқаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады

127
пункт 4.4,
подпункт 8
подразделы 4.2 и 4.3
ГОСТ 12.4.121-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия"
128
подраздел 4.2
ГОСТ 12.4.235-2012 (EN14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
129

127
4.4-тармақ, 8-тармақша
4.2 және 4.3-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.121-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі газтұтқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
128
4.2-кіші бөлім
МемСТ 12.4.235-2012 (EN14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
129

подраздел 4.1
ГОСТ 12.4.296-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия"
133
подразделы 4.2 и 4.3
ГОСТ 12.4.300-2015 (EN405:2001+А1:2009)
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха и несъемными противогазовыми и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
134
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 12083-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка"
135
пункт 4.4,
подпункт 9
раздел 4
ГОСТ 12.4.034-2017 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Классификация
и маркировка"
136
подраздел 4.1
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
137
пункт 4.4,
подпункт 10
подразделы 7.9.1, 7.9.2, 7.15, 7.16, 7.17.2.1 и 7.17.2.2
ГОСТ 12.4.294–2015
(EN 149:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия"
138
подпункты 5.5.2, 5.5.3 и 5.7.4
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха
и несъемными противогазовыми
и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
139
пункт 4.4,
подпункт 11
ГОСТ EN 142-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Загубники. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется с 01.01.2021
140
пункты 7.17.3.1 и 7.20.3, подразделы 7.12.1 – 7.12.3, 7.16
и 7.21 ГОСТ ЕN 1827-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе

4.1-кіші бөлім
МемСТ 12.4.296-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі респираторлар. Жалпы техникалық шарттар"
133
4.2 және 4.3-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.300-2015 (EN405:2001+А1:2009)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған және (немесе) аралас сүзгілері алынбайтын, дем алу клапандары бар сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
134
5-бөлім
МемСТ Р ЕН 12083-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Жалғайтын түтіктері бар, аэрозольге қарсы, газтұтқыштарға арналған және аралас сүзгілер. Талаптар, сынақтар, таңбалануы"
135
4.4-тармақ, 9-тармақша
4-бөлім
МемСТ 12.4.034-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сыныпталуы және таңбалануы"
136
4.1-кіші бөлім
МемСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
137
4.4-тармақ, 10-тармақша
7.9.1, 7.9.2, 7.15, 7.16, 7.17.2.1 және 7.17.2.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.294–2015 (EN 149:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольдерден қорғауға арналған сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
138
5.5.2, 5.5.3 және 5.7.4-тармақшалар
МемСТ 12.4.300-2015 (EN 405:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған және (немесе) аралас сүзгілері алынбайтын, дем алу клапандары бар сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
139
4.4-тармақ, 11-тармақша
МемСТ EN 142-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Ерінқаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.01.2021 ж. бастап қолданылады
140
7.17.3.1 және 7.20.3-тармақтар, 7.12.1 – 7.12.3, 7.16 және 7.21-кіші бөлімдер
МемСТ ЕN 1827-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған, аэрозольге қарсы немесе аралас сүзгілері алмалы-салмалы, дем алу клапандары жоқ, оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"

143
пункт 2 (таблица 3), подраздел 2.6
ГОСТ 12.4.166-85 "Система стандартов безопасности труда. Лицевая часть ШМП для промышленных противогазов. Технические условия"
применяется до 01.07.2021
144
пункты 5.1.3, 5.1.10.2 и 5.1.10.11
ГОСТ 12.4.166-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Шлем-маска. Общие технические условия"
145
пункты 5.5, 5.12.1.1, 5.12.2.4
и 5.16.2 – 5.16.4
ГОСТ 12.4.234-2012
(EN 12941:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
146

143
2-тармақ (3-кесте), 2.6-кіші бөлім
МемСТ 12.4.166-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік газтұтқыштарға арналған ГШМ бет жағындағы бөлігі. Техникалық шарттар"
01.07.2021 ж. дейін қолданылады
144
5.1.3, 5.1.10.2 және 5.1.10.11-тармақтар
МемСТ 12.4.166-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Шлем-маска. Жалпы техникалық шарттар"
145
5.5, 5.12.1.1, 5.12.2.4 және 5.16.2 – 5.16.4-тармақтар
МемСТ 12.4.234-2012 (EN 12941:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Шлеммен немесе капюшонмен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
146

подразделы 3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5 и 3.15
ГОСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия"
149
подразделы 6.12 и 6.14
ГОСТ Р 12.4.300-2017/
EN 142:2002
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Загубники. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется до
01.01.2021
150

3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5 және 3.15-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
149
6.12 және 6.14-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.300-2017/EN 142:2002
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Ерінқаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
150

158
подразделы 4.1, 4.2, 5.8 и 5.9
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется до
01.09.2020
159
пункты 4.1, 4.2, 5.8 и 5.9
ГОСТ 12.4.235-2019
(EN 14387:2004 + A1:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется с
01.09.2020

158
4.1, 4.2, 5.8 және 5.9-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
159
4.1, 4.2, 5.8 және 5.9-тармақтар
МемСТ 12.4.235-2019 (EN 14387:2004 + A1:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады

160
подразделы 3.8.2, 3.8.5.3, 3.8.5.4, 3.10.1 и 3.11
ГОСТ 12.4.244-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия"
161
пункты 3.1, 3.2 и 4.6
ГОСТ 12.4.245-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические условия"

160
3.8.2, 3.8.5.3, 3.8.5.4, 3.10.1 және 3.11-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.244-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар мен ширек маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
161
3.1, 3.2 және 4.6-тармақтар
МемСТ 12.4.245-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық шарттар"

169
подразделы 4.1, 4.2, 5.2 и 5.6 – 5.10
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется до
01.09.2020
170
пункты 4.1, 4.2, 5.8 и 5.9
ГОСТ 12.4.235-2019
(EN 14387:2004 + A1:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется с
01.09.2020

169
4.1, 4.2, 5.2 және 5.6 – 5.10-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
170
4.1, 4.2, 5.8 және 5.9-тармақтар
МемСТ 12.4.235-2019 (EN 14387:2004 + A1:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады

подразделы 3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5 и 3.15
ГОСТ 12.4.293-2015
(EN 136:1998)
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия"
174
пункты 5.1.4 и 5.1.5, подраздел 4.1
ГОСТ 12.4.296-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия"
175
пункты 5.3, 5.4, 5.6 и 5.7
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха и несъемными противогазовыми
и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
176
подразделы 7.4 и 7.5, раздел 5
ГОСТ Р ЕН 12083-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные
с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка"
177
пункт 4.4,
подпункт 14
пункты 5.1.1.2, 5.1.1.5 – 5.1.1.11, 5.1.4.1 и 5.1.4.3, подразделы 4.1
и 4.2
ГОСТ 12.4.285-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний"
178
пункт 5.10.6, подразделы 5.3 – 5.6, 5.8 и 5.9
СТБ 11.14.05-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний"
179
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.11, 5.1.14, 5.1.16 и 5.1.17
ГОСТ Р 22.9.09-2014 "Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты органов дыхания в чрезвычайных ситуациях. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования"
180
пункт 4.4,
подпункт 15
пункты 5.2 – 5.11, 5.13.1 и 5.14.1
СТБ 11.14.05-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний"
181
пункты 4.1, 4.2 и 4.4
СТ РК 1715-2007 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения. Самоспасатели фильтрующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний"
182
пункты 4.1.3, 4.1.4, 4.1.6 – 4.1.9, 4.3.2 – 4.3.6, 4.4.1 и 4.4.2
ГОСТ Р 53261-2009 "Техника пожарная. Самоспасатели фильтрующие для защиты людей
от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений во время пожара. Общие технические требования. Методы испытаний"
183
пункт 4.4,
подпункт 16
раздел 4

3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5 және 3.15-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
174
5.1.4 және 5.1.5-тармақтар, 4.1-кіші бөлім
МемСТ 12.4.296-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі респираторлар. Жалпы техникалық шарттар"
175
5.3, 5.4, 5.6 және 5.7-тармақтар
МемСТ 12.4.300-2015 (EN 405:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған және (немесе) аралас сүзгілері алынбайтын, дем алу клапандары бар сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
176
7.4 және 7.5-кіші бөлімдер, 5-бөлім
МемСТ Р ЕН 12083-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Жалғайтын түтіктері бар, аэрозольге қарсы, газтұтқыштарға арналған және аралас сүзгілер. Талаптар, сынақтар, таңбалануы"
177
4.4-тармақ, 14-тармақша
5.1.1.2, 5.1.1.5 – 5.1.1.11, 5.1.4.1 және 5.1.4.3-тармақтар, 4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.285-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
178
5.10.6-тармақ, 5.3 – 5.6, 5.8 және 5.9-кіші бөлімдер
ТҚС 11.14.05-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
179
5.1.3, 5.1.4, 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.11, 5.1.14, 5.1.16 және 5.1.17-тармақтар
МемСТ Р 22.9.09-2014 "Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Төтенше жағдайларда тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар"
180
4.4-тармақ, 15-тармақша
5.2 – 5.11, 5.13.1 және 5.14.1-тармақтар
ТҚС 11.14.05-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
181
4.1, 4.2 және 4.4-тармақтар
ҚР СТ 1715-2007 "Өрт техникасы. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі типті өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
182
4.1.3, 4.1.4, 4.1.6 – 4.1.9, 4.3.2 – 4.3.6, 4.4.1 және 4.4.2-тармақтар
МемСТ Р 53261-2009 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтін толған үй-жайлардан эвакуациялау кезінде адамдарды уытты жану өнімдерінен қорғауға арналған сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
183
4.4-тармақ, 16-тармақша
4-бөлім

ГОСТ 12.4.034-2017 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Классификация
и маркировка"
184
пункт 4.4,
подпункт 17
пункты 5.1 – 5.9, 5.11 – 5.18, 6.1 – 6.15 и 7.1 – 7.9
ГОСТ ISO 16602-2019 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования"
применяется с
01.09.2020
185
пункт 4.3.2, подраздел 4.1
ГОСТ EN ISO 13982-1-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от твердых аэрозолей. Часть 1. Требования к эксплуатационным характеристикам одежды специальной, обеспечивающей защиту всего тела от твердых аэрозолей химических веществ (одежда типа 5)"
186
пункт 3
ГОСТ 12.4.173-87 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от щелочей. Нормы щелочепроницаемости"
187
пункты 5.1.2 и 5.2.2 – 5.2.4
ГОСТ 12.4.243-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная дополнительная для работ
с радиоактивными
и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
188
пункты 5.2.2 и 5.2.3
ГОСТ 12.4.251-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от растворов кислот. Технические требования"
189
подразделы 5.3 и 5.4
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
190
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ 12.4.259-2014
(ЕN 13034:2005) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химических веществ. Эксплуатационные требования к одежде для химической защиты, обеспечивающей ограниченную защиту от жидких химических веществ (типы 6 и РВ [6])"
191
подразделы 5.5 – 5.10, 6.5, 6.6
и 6.8 – 6.11
ГОСТ 12.4.279-2014
(EN 14325:2004) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, технические требования, методы испытаний
и маркировка"
192
подразделы 5.2 и 5.4
ГОСТ 12.4.284.2-2014
(EN 943-2:2002) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от токсичных химических веществ
в виде газа и паров. Технические требования и методы испытаний"
193
подразделы 4.1.2, 4.1.4 и 4.1.5.3
ГОСТ 12.4.287-2015 "Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда
от паров, газов токсичных веществ. Технические условия"
194
пункты 5.3.1 и 5.3.2
ГОСТ 12.4.310-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты работающих от воздействия нефти и нефтепродуктов. Технические требования"

МемСТ 12.4.034-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сыныпталуы және таңбалануы"
184
4.4-тармақ, 17-тармақша
5.1 – 5.9, 5.11 – 5.18, 6.1 – 6.15 және 7.1 – 7.9-тармақтар
МемСТ ISO 16602-2019 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, таңбалануы және пайдалану талаптары"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады
185
4.3.2-тармақ, 4.1-кіші бөлім
МемСТ EN ISO 13982-1-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты аэрозольдерден қорғауға арналған арнайы киім. 1-бөлік. Химиялық заттардың қатты аэрозольдерінен бүкіл денені қорғауды қамтамасыз ететін арнайы киімнің пайдаланушылық сипаттамасына қойылатын талаптар (5-типтегі киім)"
186
3-тармақ
МемСТ 12.4.173-87 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сілтілерден жеке қорғау құралдары. Сілті өткізбек нормалары"
187
5.1.2 және 5.2.2 – 5.2.4-тармақтар
МемСТ 12.4.243-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін арнайы қосымша киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
188
5.2.2 және 5.2.3-тармақтар
МемСТ 12.4.251-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қышқылдардың ерітінділерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
189
5.3 және 5.4-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
190
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.259-2014 (ЕN 13034:2005) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық сұйық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Химиялық сұйық заттардан шектеулі қорғауды қамтамасыз ететін, химиялық қорғауға арналған киімге қойылатын пайдаланушылық талаптар (6 және РВ [6] типтегі)"
191
5.5 – 5.10, 6.5, 6.6 және 6.8 – 6.11-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.279-2014 (EN 14325:2004) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, техникалық талаптар, сынау әдістері және таңбалануы"
192
5.2 және 5.4-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.284.2-2014 (EN 943-2:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ және бу түріндегі химиялық уытты заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
193
4.1.2, 4.1.4 және 4.1.5.3-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.287-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты заттардың буынан, газынан сүзгілі қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
194
5.3.1 және 5.3.2-тармақтар
МемСТ 12.4.310-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс істейтін адамдарды мұнайдың және мұнай өнімдерінің әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"

195
подразделы 1.3 и 1.4
ГОСТ 16166-80 "Ткани полушерстяные для кислотозащитной спецодежды. Технические условия"
196
пункты 5.2.5.1 – 5.2.5.5 и 5.2.5.14
СТБ 1387-2003 "Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия"
197
пункты 5.1 – 5.9, 5.11 – 5.18
и 6.1 – 6.15, 7.1 – 7.9
ГОСТ Р ИСО 16602-2010 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования"
применяется
до 01.09.2020
198
пункт 4.4,
подпункт 18
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ 12.4.259-2014
(ЕN 13034:2005) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химических веществ. Эксплуатационные требования
к одежде для химической защиты, обеспечивающей ограниченную защиту от жидких химических веществ (типы 6 и РВ [6])"
199
разделы 9 и 10
ГОСТ 12.4.279-2014
(EN 14325:2004) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, технические требования, методы испытаний
и маркировка"
200
пункт 4.4,
подпункт 19
пункты 5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.4 – 5.3.6 и 5.4.2

195
1.3 және 1.4-кіші бөлімдер
МемСТ 16166-80 "Қышқылдан қорғайтын арнайы киімге арналған жартылай жүн маталар. Техникалық шарттар"
196
5.2.5.1 – 5.2.5.5 және 5.2.5.14-тармақтар
ТҚС 1387-2003 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар"
197
5.1 – 5.9, 5.11 – 5.18 және 6.1 – 6.15, 7.1 – 7.9-тармақтар
МемСТ Р ИСО 16602-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, таңбалануы және пайдалану талаптары"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
198
4.4-тармақ, 18-тармақша
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.259-2014 (ЕN 13034:2005) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық сұйық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Химиялық сұйық заттардан шектеулі қорғауды қамтамасыз ететін, химиялық қорғауға арналған киімге қойылатын пайдаланушылық талаптар (6 және РВ [6] типтегі)"
199
9 және 10-бөлімдер
МемСТ 12.4.279-2014 (EN 14325:2004) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, техникалық талаптар, сынау әдістері
және таңбалануы"
200
4.4-тармақ, 19-тармақша
5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.4 – 5.3.6 және 5.4.2-тармақтар

ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
201
подраздел 4.2
ГОСТ Р 51854-2001 "Линзы очковые солнцезащитные. Технические требования. Методы испытаний"
202
пункт 4.4,
подпункт 21
подраздел 5.3
ГОСТ ISO 2023-2013 "Обувь резиновая рабочая с подкладкой. Технические условия"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ISO 20344:2011

МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
201
4.2-кіші бөлім
МемСТ Р 51854-2001 "Көзілдіріктің күннен қорғайтын линзалары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
202
4.4-тармақ, 21-тармақша
5.3-кіші бөлім
МемСТ ISO 2023-2013 "Жұмысшылардың астары бар резеңке аяқкиімі. Техникалық шарттар"
мемлекетаралық стандарт ISO 20344:2011 негізінде әзірленеді

203
пункт 2.5
ГОСТ 12.4.072-79 "Система стандартов безопасности труда. Сапоги специальные резиновые формовые, защищающие от воды, нефтяных масел и механических воздействий. Технические условия"
204
подразделы 5.26 и 5.27
ГОСТ 12.4.137-2001 "Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от нефти, нефтепродуктов, кислот, щелочей, нетоксичной и взрывоопасной пыли. Технические условия"
205
пункты 5.2.3, 5.2.5 и 5.2.6
ГОСТ 12.4.242-2013 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дополнительная для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
206

203
2.5-тармақ
МемСТ 12.4.072-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Судан, мұнай майларынан және механикалық әсерден қорғайтын, пішінді, арнайы резеңке етіктер. Техникалық шарттар"
204
5.26 және 5.27-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.137-2001 "Мұнайдан, мұнай өнімдерінен, қышқылдан, сілтіден, уытты емес және жарылу қаупі бар шаңнан қорғайтын, үсті былғарыдан жасалған арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
205
5.2.3, 5.2.5 және 5.2.6-тармақтар
МемСТ 12.4.242-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін арнайы қосымша аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
206

пункт 5.3.5
ГОСТ 12.4.270-2014 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дезактивируемая с текстильным верхом для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
207
пункт 2.6
ГОСТ 5375-79 "Сапоги резиновые формовые. Технические условия"
208
пункт 2.5
ГОСТ 12265-78 "Сапоги резиновые формовые, защищающие от нефти, нефтепродуктов и жиров. Технические условия"
209

5.3.5-тармақ
МемСТ 12.4.270-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін үсті активсіздендіретін текстильден жасалған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
207
2.6-тармақ
МемСТ 5375-79 "Нысанды резеңке етіктер. Техникалық шарттар"
208
2.5-тармақ
МемСТ 12265-78 "Мұнайдан, мұнай өнімдерінен және тоң майлардан қорғайтын, пішінді, арнайы резеңке етіктер. Техникалық шарттар"
209

пункт 3.2.3
ГОСТ 29182-91 "Резиновая обувь. Резиновые рабочие сапоги с подкладкой или без подкладки, стойкие к действию химикатов"
210
пункт 4.5,
подпункт 1
подраздел 4.2, 4.3, раздел 5
ГОСТ ISO 13688-2015 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
211
раздел 5.3
ГОСТ 12.4.217-2001 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ и ионизирующих излучений. Требования и методы испытаний"
212
пункты 5.2.2 и 5.2.3
ГОСТ 12.4.242-2013 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дополнительная для работ с радиоактивными
и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
213
пункты 5.2.1 – 5.2.4, подраздел 5.2
ГОСТ 12.4.243-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная дополнительная для работ
с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
214
пункты 5.1.7, 5.2.4 и 5.2.7
ГОСТ 12.4.248-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания дополнительные для работ с радиоактивными
и химически токсичными веществами. Общие требования
и методы испытаний"
215
раздел 5
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
216
раздел 6
ГОСТ 12.4.261.2-2014
(ISO 11933-2:1987) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки камерные. Общие технические требования"
217
подраздел 4.2
ГОСТ 12.4.266-2014
(EN 1073-2:2002) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия радиоактивного загрязнения твердыми веществами. Технические требования и методы испытаний"
218
пункт 5.3.6
ГОСТ 12.4.270-2014 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дезактивируемая с текстильным верхом для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
219
раздел 5
ГОСТ 11209-2014 "Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний"
220
пункты 6.8.1 и 6.9
ГОСТ 33717-2015 "Безопасность
в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ. Общие технические требования"
221
подразделы 5.1 – 5.9 и 6.1 – 6.9
ГОСТ Р ИСО 16602-2010 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от химических веществ. Классификация, маркировка
и эксплуатационные требования"
222
пункт 4.5,
подпункт 3
раздел 5.5
ГОСТ 12.4.217-2001 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ и ионизирующих излучений. Требования и методы испытаний"

3.2.3-тармақ
МемСТ 29182-91 "Резеңке аяқкиім. Химикаттардың әсеріне төзімді, астары бар немесе астары жоқ жұмысшылардың резеңке етігі"
210
4.5-тармақ, 1-тармақша
4.2, 4.3-кіші бөлім, 5-бөлім
МемСТ ISO 13688-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
211
5.3-бөлім
МемСТ 12.4.217-2001 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттардан және иондаушы сәулелерден жеке қорғау құралдары. Талаптар және сынау әдістері"
212
5.2.2 және 5.2.3-тармақтар
МемСТ 12.4.242-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін арнайы қосымша аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
213
5.2.1 – 5.2.4-тармақтар, 5.2-кіші бөлім
МемСТ 12.4.243-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін арнайы қосымша киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
214
5.1.7, 5.2.4 және 5.2.7-тармақтар
МемСТ 12.4.248-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін тыныс алу органдарын қосымша жеке қорғау құралдары. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
215
5-бөлім
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
216
6-бөлім
МемСТ 12.4.261.2-2014 (ISO 11933-2:1987) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Камералық қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар"
217
4.2-кіші бөлім
МемСТ 12.4.266-2014 (EN 1073-2:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты заттардың радиоактивті ластауының әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
218
5.3.6-тармақ
МемСТ 12.4.270-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін үсті активсіздендіретін текстильден жасалған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
219
5-бөлім
МемСТ 11209-2014 "Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
220
6.8.1 және 6.9-тармақтар
МемСТ 33717-2015 "Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Радиоактивті заттардан жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
221
5.1 – 5.9 және 6.1 – 6.9-кіші бөлімдер
МемСТ Р ИСО 16602-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, таңбалануы және пайдалану талаптары"
222
4.5-тармақ, 3-тармақша
5.5-бөлім
МемСТ 12.4.217-2001 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттардан және иондаушы сәулелерден жеке қорғау құралдары. Талаптар және сынау әдістері"

пункты 5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.7, 5.2.1.10, 5.2.1.12, 5.2.1.16, 5.2.1.21, 5.2.1.25, 5.2.1.27, 5.2.1.28, 5.2.2.8, 5.4.4, 5.4.5 и 5.4.7
ГОСТ 12.4.292-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
227
пункт 6.8.2
ГОСТ 33717-2015 "Безопасность
в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ. Общие технические требования"
228
пункт 4.5,
подпункт 5
пункты 5.1 – 5.3, 7.7, 7.12.1 – 7.12.3, 7.14 – 7.16, 7.17.3.1, 7.19, 7.20.3, 7.21 и 8.2, раздел 1
ГОСТ EN 1827-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе

5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.7, 5.2.1.10, 5.2.1.12, 5.2.1.16, 5.2.1.21, 5.2.1.25, 5.2.1.27, 5.2.1.28, 5.2.2.8, 5.4.4, 5.4.5 және 5.4.7-тармақтар
МемСТ 12.4.292-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
227
6.8.2-тармақ
МемСТ 33717-2015 "Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Радиоактивті заттардан жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
228
4.5-тармақ, 5-тармақша
5.1 – 5.3, 7.7, 7.12.1 – 7.12.3, 7.14 – 7.16, 7.17.3.1, 7.19, 7.20.3, 7.21 және 8.2-тармақтар, 1-бөлім
МемСТ EN 1827-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған, аэрозольге қарсы немесе аралас сүзгілері алмалы-салмалы, дем алу клапандары жоқ, оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"

235
пункты 4.1, 4.2, 5.2, 5.5.3, 5.6 – 5.9
и 5.10.2
ГОСТ 12.4.235-2012 (EN14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
236
пункты 5.9, 5.13, 5.21 и 7.3
ГОСТ 12.4.236-2012 (EN 138:1994) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты со шлангом подачи чистого воздуха, используемые с масками и полумасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

235
4.1, 4.2, 5.2, 5.5.3, 5.6 – 5.9 және 5.10.2-тармақтар
МемСТ 12.4.235-2012 (EN14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
236
5.9, 5.13, 5.21 және 7.3-тармақтар
МемСТ 12.4.236-2012 (EN 138:1994) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен және жартылай маскалармен пайдаланылатын, таза ауа беретін түтігі бар тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

237
пункты 4.1.3, 4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.5.8.4, 4.6, 4.7.4, 4.7.5, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2, 4.16 и 5.2
ГОСТ 12.4.238-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные
со сжатым воздухом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
238
пункты 3.3, 3.8.2, 3.8.5.3, 3.8.5.4,
3.9 – 3.12 и 4.2

237
4.1.3, 4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.5.8.4, 4.6, 4.7.4, 4.7.5, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2, 4.16 және 5.2-тармақтар
МемСТ 12.4.238-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар оқшаулағыш дербес аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
238
3.3, 3.8.2, 3.8.5.3, 3.8.5.4, 3.9 – 3.12 және 4.2-тармақтар

241
пункты 5.1.1.3 – 5.1.1.7, 5.2.1.6, 5.2.1.9, 5.2.1.10, 5.2.1.16, 5.2.1.21, 5.2.1.25, 5.2.1.27, 5.2.2.8, 5.4.6 и 6.1
ГОСТ 12.4.272-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
242
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1.2, 5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.8, 5.1.1.9, 5.1.3.1 – 5.1.3.3 и 5.1.4.1 – 5.1.4.3
ГОСТ 12.4.285-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний"
243
пункты 3.2, 3.3, 3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5, 3.12, 3.13, 3.15, 3.16 и 4.2
ГОСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия"
244
пункты 7.9.1, 7.9.2, 7.11, 7.12, 7.15, 7.16, 7.17.2.1, 7.17.2.2, 8.3.2
и 8.3.3, раздел 5
ГОСТ 12.4.294-2015 (N149:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия"
245

241
5.1.1.3 – 5.1.1.7, 5.2.1.6, 5.2.1.9, 5.2.1.10, 5.2.1.16, 5.2.1.21, 5.2.1.25, 5.2.1.27, 5.2.2.8, 5.4.6 және 6.1-тармақтар
МемСТ 12.4.272-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
242
4.1, 4.2, 5.1.1.2, 5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.8, 5.1.1.9, 5.1.3.1 – 5.1.3.3 және 5.1.4.1 – 5.1.4.3-тармақтар
МемСТ 12.4.285-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
243
3.2, 3.3, 3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5, 3.12, 3.13, 3.15, 3.16 және 4.2-тармақтар
МемСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
244
7.9.1, 7.9.2, 7.11, 7.12, 7.15, 7.16, 7.17.2.1, 7.17.2.2, 8.3.2 және 8.3.3-тармақтар, 5-бөлім
МемСТ 12.4.294-2015 (N149:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольдерден қорғауға арналған сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
245

пункты 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.3.5, 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5, 5.8, 5.9, 5.11.1, 5.12.5 и 9.2, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.274-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом, с открытым контуром,
с капюшоном (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
252
пункты 5.1.3, 5.7.2.2 и 5.10.6, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.275-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты шланговые с принудительной подачей чистого воздуха,
с капюшоном. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
253
пункты 5.10, 5.11, 5.12.9, 5.13.1, 5.13.5.1, 5.14 и 5.15.5, разделы 7
и 9
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1. Аппараты с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
254
пункты 4.8, 4.9, 4.10.1.2, 4.10.5.1, 4.11, 4.12.5 и 8.2, раздел 6
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
255
пункты 5.1.3, 5.3.6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.15, 5.3.16, 5.9, 5.11.1 и 5.12.5, разделы 7 и 9
ГОСТ Р 12.4.277-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели
со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом
с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
256
пункты 4.1.2, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.10, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5, 4.15.5
и 8.2, раздел 6
ГОСТ Р 12.4.278-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
257
пункты 6.5, 6.10, 6.14, 6.15 и 6.17.2
ГОСТ Р 12.4.294-2013
(ЕН 403:2004) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий с капюшоном для защиты персонала опасных производственных объектов
от химически опасных веществ
и продуктов горения. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.3.5, 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5, 5.8, 5.9, 5.11.1, 5.12.5 және 9.2-тармақтар, 7-бөлім
МемСТ Р 12.4.274-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар, контуры ашық, капюшоны бар оқшаулағыш аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
252
5.1.3, 5.7.2.2 және 5.10.6-тармақтар, 7-бөлім
МемСТ Р 12.4.275-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Таза ауаны мәжбүрлі түрде беретін, капюшоны бар түтікті аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
253
5.10, 5.11, 5.12.9, 5.13.1, 5.13.5.1, 5.14 және 5.15.5-тармақтар, 7 және 9-бөлімдер
МемСТ Р 12.4.276-1-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
254
4.8, 4.9, 4.10.1.2, 4.10.5.1, 4.11, 4.12.5 және 8.2-тармақтар, 6-бөлім
МемСТ Р 12.4.276-2-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және қысымы артық аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
255
5.1.3, 5.3.6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.15, 5.3.16, 5.9, 5.11.1 және 5.12.5-тармақтар, 7 және 9-бөлімдер
МемСТ Р 12.4.277-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы, жартылай маскасы және артық қысымды өкпе-күш автоматы бар өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
256
4.1.2, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.10, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5, 4.15.5 және 8.2-тармақтар, 6-бөлім
МемСТ Р 12.4.278-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар және контуры ашық, жартылай маскасы бар, артық қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
257
6.5, 6.10, 6.14, 6.15 және 6.17.2-тармақтар
МемСТ Р 12.4.294-2013 (ЕН 403:2004) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Қауіпті өндірістік объектілердің персоналын химиялық қауіпті заттардан және жану өнімдерінен қорғауға арналған, капюшоны бар сүзгілі өздік құтқарғыш. Сынау әдістері. Таңбалануы"

260
пункт 4.6,
подпункт 1
подразделы 7.2 – 7.6
ГОСТ ISO 11612-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики"
261
пункты 5.2 – 5.4 и 5.6
ГОСТ EN 407-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты от повышенных температур и огня. Технические требования. Методы испытаний"

260
4.6-тармақ, 1-тармақша
7.2 – 7.6-кіші бөлімдер
МемСТ ISO 11612-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамалары"
261
5.2 – 5.4 және 5.6-тармақтар
МемСТ EN 407-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Жоғары температурадан және оттан қорғауға арналған қолғаптар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"

262
подраздел 1.2, раздел 2
ГОСТ 12.4.183-91 "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования"
263
пункты 4.2.1 (таблица 1) и 4.3.2 ГОСТ 12.4.221-2002 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от повышенных температур теплового излучения, конвективной теплоты. Общие технические требования"
264
пункты 5.5.3.2 и 5.5.3.3,
подраздел 5.6.1

262
1.2-кіші бөлім, 2-бөлім
МемСТ 12.4.183-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғау құралдарына арналған материалдар. Техникалық талаптар"
263
4.2.1 (1-кесте) және 4.3.2-тармақтар
МемСТ 12.4.221-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу сәулесінің, конвективті жылудың жоғары температураларынан қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар"
264
5.5.3.2 және 5.5.3.3-тармақтар, 5.6.1-кіші бөлім

ГОСТ 12.4.250-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от искр и брызг расплавленного металла. Технические требования"
265
подраздел 5.5
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
266
пункты 5.1.5, 5.3.1.2 и 5.3.1.4
ГОСТ Р 12.4.297-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от повышенных температур теплового излучения, конвективной теплоты, выплесков расплавленного металла, контакта с нагретыми поверхностями, кратковременного воздействия пламени. Технические требования и методы испытаний"
267
пункт 4.6,
подпункт 3
подразделы 4.5 и 4.6, раздел 6
ГОСТ EN 511-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки защитные от холода. Общие технические требования. Методы испытаний"
268
подразделы 5.3 и 5.4.1
ГОСТ 12.4.303-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от пониженных температур. Технические требования"
269
пункт 1.5.2
ГОСТ 29335-92 "Костюмы мужские для защиты от пониженных температур. Технические условия"
270
пункт 1.5.2
ГОСТ 29338-92 "Костюмы женские для защиты от пониженных температур. Технические условия"
271
пункт 5.2.3.2
СТБ 1387-2003 "Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия"
272
пункт 4.12
КМС 732-95 "Костюм мужской
на утепляющей подкладке для животноводов. Технические условия"
273
пункт 4.6,
подпункт 7
подразделы 4.9 и 4.14
ГОСТ 12.4.032-95 "Обувь специальная с кожаным верхом для защиты от действия повышенных температур. Технические условия"
274
подразделы 5.1 и 5.6
ГОСТ Р ЕН ИСО 20349-2013 "Система стандартов безопасности труда. Обувь защитная от термических рисков и выплесков расплавленного металла на литейных и сварочных производствах. Общие технические требования и методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе
EN ISO 20349-1:2017 и EN ISO 20349-2:2017
275
пункт 4.6,
подпункт 9
подразделы 5.2.1, 5.2.2 и 5.2.5
ГОСТ EN 397-2012 "Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе EN 397:2012+A1:2012
276
пункты 4.3, 5.2 и 5.3
ГОСТ EN 14052-2015 "Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний"
277
пункт 4.6,
подпункт 11
пункты 5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.2.9, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.5, 5.4.2
и 5.4.3

МемСТ 12.4.250-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ұшқыннан және балқыған металдың шашырауынан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
265
5.5-кіші бөлім
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
266
5.1.5, 5.3.1.2 және 5.3.1.4-тармақтар
МемСТ Р 12.4.297-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу сәулесінің, конвективті жылудың жоғары температураларынан, балқыған металдың шашылуынан, қызып тұрған нәрселерді ұстаудан, жалынның қысқа уақыт әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
267
4.6-тармақ, 3-тармақша
4.5 және 4.6-кіші бөлімдер, 6-бөлім
МемСТ EN 511-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Суықтан қорғайтын қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
268
5.3 және 5.4.1-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.303-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Төмен температуралардан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
269
1.5.2-тармақ
МемСТ 29335-92 "Төмен температуралардан қорғауға арналған ерлер костюмдері. Техникалық шарттар"
270
1.5.2-тармақ
МемСТ 29338-92 "Төмен температуралардан қорғауға арналған әйелдер костюмдері. Техникалық шарттар"
271
5.2.3.2-тармақ
ТҚС 1387-2003 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар"
272
4.12-тармақ
КМС 732-95 "Мал өсірушілерге арналған, жылы астары бар ерлер костюмі. Техникалық шарттар"
273
4.6-тармақ, 7-тармақша
4.9 және 4.14-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.032-95 "Жоғары температуралардың әсерінен қорғауға арналған, үсті былғарыдан жасалған арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
274
5.1 және 5.6-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН ИСО 20349-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құю және дәнекерлеу өндірістерінде термиялық қауіптерден және балқыған металдың шашырауынан қорғайтын аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт EN ISO 20349-1:2017 және EN ISO 20349-2:2017 негізінде әзірленеді
275
4.6-тармақ, 9-тармақша
5.2.1, 5.2.2 және 5.2.5-кіші бөлімдер
МемСТ EN 397-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт
EN 397:2012+A1:2012 негізінде әзірленеді
276
4.3, 5.2 және 5.3-тармақтар
МемСТ EN 14052-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тиімділігі жоғары қорғаныш каскалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
277
4.6-тармақ, 11-тармақша
5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.2.9, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.5, 5.4.2 және 5.4.3-тармақтар

ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
278
пункты 5.1.1, 5.1.4, 5.17.1 – 5.17.3
и Б.3.4, подразделы 5.4, 5.5, 5.7 –5.11 и 5.13
ГОСТ 12.4.254-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз и лица при сварке и аналогичных процессах. Общие технические условия"
279
пункты 4.3.2 и 4.3.4, подраздел 4.1
ГОСТ Р ЕН 379-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз и лица при сварке и аналогичных процессах. Автоматические сварочные светофильтры. Общие технические условия"
280
пункт 4.7,
подпункт 1
подразделы 6.2.1, 6.2.2, 6.3.2.1, 6.3.2.2, 6.3.3, 7.2 и 7.3
ГОСТ ISO 11612-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ISO 11612:2015
281
разделы 6 и 7
ГОСТ ISO 14116-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда и материалы для защиты
от тепла и пламени. Ограниченное распространение пламени. Требования к огнестойкости"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на снове ISO 14116:2015
282
подразделы 4.2, 5.1.5, 5.3.2.2,
5.5.1 – 5.5.3 и 5.5.4.3
ГОСТ Р 12.4.234-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от термических рисков электрической дуги. Общие технические требования и методы испытаний"
283
пункт 4.7,
подпункт 2
подразделы 5.6 – 5.8
ГОСТ Р 12.4.234-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от термических рисков электрической дуги. Общие технические требования и методы испытаний"
284
пункт 4.7,
подпункт 3
пункт 5.3.1, подраздел 2.7
ГОСТ 12.4.023-84 "Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля"
285
пункты 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.7 и 5.3.8
ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
286
пункт 4.7,
подпункт 5
пункт 6.2.1
ГОСТ ISO 11612-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики"

МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
278
5.1.1, 5.1.4, 5.17.1 – 5.17.3 және Б.3.4-тармақтар, 5.4, 5.5, 5.7 –5.11 және 5.13-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.254-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дәнекерлеу кезінде және осыған ұқсас процестерде көз бен бетті жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
279
4.3.2 және 4.3.4-тармақтар, 4.1-кіші бөлім
МемСТ Р ЕН 379-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дәнекерлеу кезінде және осыған ұқсас процестерде көз бен бетті жеке қорғау құралдары. Автоматты дәнекерлеу жарық сүзгілері. Жалпы техникалық шарттар"
280
4.7-тармақ, 1-тармақша
6.2.1, 6.2.2, 6.3.2.1, 6.3.2.2, 6.3.3, 7.2 және 7.3-кіші бөлімдер
МемСТ ISO 11612-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамалары"
мемлекетаралық стандарт ISO 11612:2015 негізінде әзірленеді
281
6 және 7-бөлімдер
МемСТ ISO 14116-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім мен материалдар. Жалынның шектеулі таралуы. Отқа төзімділікке қойылатын талаптар"
мемлекетаралық стандарт ISO 14116:2015 негізінде әзірленеді
282
4.2, 5.1.5, 5.3.2.2, 5.5.1 – 5.5.3 және 5.5.4.3-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.234-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр доғасының термиялық қауіптерінен қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
283
4.7-тармақ, 2-тармақша
5.6 – 5.8-кіші бөлімдер
МемСТ Р 12.4.234-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр доғасының термиялық қауіптерінен қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
284
4.7-тармақ, 3-тармақша
5.3.1-тармақ, 2.7-кіші бөлім
МемСТ 12.4.023-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетке арналған қорғаныш қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
285
5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.7 және 5.3.8-тармақтар
МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
286
4.7-тармақ, 5-тармақша
6.2.1-тармақ
МемСТ ISO 11612-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамалары"

пункт 6.2.1, 6.3.2.1, 7.2 и 7.3
ГОСТ ISO 11612-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики"
291
пункт 4.7,
подпункт 9
пункты 2.4, 2.10.2, 2.11.1 и 2.12.1
ГОСТ 12.4.124-83 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования"
292
подразделы 4.3.1.4, 4.3.2.5 – 4.3.2.7, 4.3.4.3, 4.3.7.4 и 4.3.7.5
ГОСТ 12.4.172-2014 "Система стандартов безопасности труда. Комплект индивидуальный экранирующий для защиты
от электрических полей промышленной частоты. Общие технические требования и методы испытаний"

6.2.1, 6.3.2.1, 7.2 және 7.3-тармақтар
МемСТ ISO 11612-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамалары"
291
4.7-тармақ, 9-тармақша
2.4, 2.10.2, 2.11.1 және 2.12.1-тармақтар
МемСТ 12.4.124-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Статикалық электрден қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
292
4.3.1.4, 4.3.2.5 – 4.3.2.7, 4.3.4.3, 4.3.7.4 және 4.3.7.5-кіші бөлімдер
МемСТ 12.4.172-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік жиіліктің электр өрістерінен қорғауға арналған жеке экрандаушы жиынтық. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"

293
пункты 5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.8 и 5.4.2
ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
294
пункты 4.3 и 4.10
ГОСТ 12.4.271-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от электромагнитных полей. Общие технические требования и методы испытаний"
295
подпункты 4.1.3 и 4.3.6

293
5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.8 және 5.4.2-тармақтар
МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
294
4.3 және 4.10-тармақтар
МемСТ 12.4.271-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды электр магниттік өрістерден қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
295
4.1.3 және 4.3.6-тармақшалар

ГОСТ 12.4.283-2014 "Система стандартов безопасности труда. Комплект защитный от поражения электрическим током. Общие технические требования. Методы испытаний"
296
пункт 4.4.1
ГОСТ 12.4.305-2016 "Система стандартов безопасности труда. Комплект экранизирующий для защиты персонала от электромагнитных полей радиочастотного диапазона. Общие технические требования"
297
пункт 4.1
ГОСТ Р ЕН 1149-5-2008 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 5. Общие технические требования"
298
пункт 4.7,
подпункт 11

МемСТ 12.4.283-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр тогымен зақымданудан қорғайтын жиынтық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
296
4.4.1-тармақ
МемСТ 12.4.305-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Персоналды радиожиілік диапазонының электр магниттік өрістерінен қорғауға арналған экрандаушы жиынтық. Жалпы техникалық талаптар"
297
4.1-тармақ
МемСТ Р ЕН 1149-5-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. 5-бөлік. Жалпы техникалық талаптар"
298
4.7-тармақ, 11-тармақша

301
пункты 4.2, 4.5 и 4.6, подпункт 4.11.5
ГОСТ 12.4.307-2016 "Система стандартов безопасности труда. Перчатки диэлектрические из полимерных материалов. Общие технические требования и методы испытаний"
302
пункты 2.2 и 2.5
ГОСТ 13385-78 "Обувь специальная диэлектрическая из полимерных материалов. Технические условия"
303
раздел 4
ГОСТ Р ЕН 1149-5-2008 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 5. Общие технические требования"
304
пункт 4.8,
подпункт 1
подразделы 4.1, 4.2, 5.1, 5.2, 6.1
и 6.2

301
4.2, 4.5 және 4.6-тармақтар, 4.11.5-тармақша
МемСТ 12.4.307-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полимерлік материалдардан жасалған диэлектрлік қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
302
2.2 және 2.5-тармақтар
МемСТ 13385-78 "Полимерлік материалдардан жасалған арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар"
303
4-бөлім
МемСТ Р ЕН 1149-5-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. 5-бөлік. Жалпы техникалық талаптар"
304
4.8-тармақ, 1-тармақша
4.1, 4.2, 5.1, 5.2, 6.1 және 6.2-кіші бөлімдер

ГОСТ 12.4.281-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная повышенной видимости. Технические требования"
305
пункт 4.14
ГОСТ ISO/TR 14735-2015
"Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению
N-нитрозаминов"
306
ГОСТ ISO/TR 17276-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический подход для методов скрининга
и количественного определения тяжелых металлов в косметике"

МемСТ 12.4.281-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жақсы көрінетін арнайы киім. Техникалық талаптар"
305
4.14-тармақ
МемСТ ISO/TR 14735-2015
"Косметикалық өнім. Аналитикалық әдістер. N-нитрозаминдерді азайту және анықтау жөніндегі техникалық нұсқаулық"
306
МемСТ ISO/TR 17276-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Косметикадағы ауыр металдарды скринингтеу және санын анықтау әдістеріне арналған аналитикалық тәсіл"

307
ГОСТ ISO 17516-2017 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Микробиологические нормы"
308
ГОСТ 12.4.068-79 "Средства индивидуальной защиты дерматологические. Классификация и общие требования"
309
ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
310
ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая
в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
311
ГОСТ 31679-2012 "Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия"
312
ГОСТ 31695-2012 "Гели косметические. Общие технические условия"
313
ГОСТ 31696-2012 "Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия"
314
ГОСТ Р 12.4.301-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты дерматологические. Общие технические условия"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 3 марта 2020 г. № 30
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 4.2, подпункт 2
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Тепах ТА с последующей
термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
2
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
3
раздел 3
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
4
раздел 18
ГОСТ 25617-2014 "Ткани и изделия льняные, полульняные, хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний"
5
ГОСТ 25737-91 "Пластмассы. Гомополимеры и сополимеры винилхлорида. Определение остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод"
6
ГОСТ 26150-84 "Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки"
7
ГОСТ 30351-2001 "Полиамиды, волокна, ткани, пленки полиамидные. Определение массовой доли остаточных капролактама и низкомолекулярных соединений
и их концентрации миграции в воду. Методы жидкостной и газожидкостной хроматографии"
8

307
МемСТ ISO 17516-2017 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық нормалар"
308
МемСТ 12.4.068-79 "Дерматологиялық жеке қорғаныш құралдары. Сыныпталуы және жалпы талаптар"
309
МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
310
МемСТ 31677-2012 "Аэрозольді қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
311
МемСТ 31679-2012 "Косметикалық сұйық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
312
МемСТ 31695-2012 "Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
313
МемСТ 31696-2012 "Жуғыш гигиеналық косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
314
МемСТ Р 12.4.301-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дерматологиялық жеке қорғаныш құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 3 наурыздағы
№ 30 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 019/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістемесінің белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
4.2-тармақ, 2-тармақша
МемСТ ISO 16000-6-2016 "Тұйық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Кейіннен термиялық десорбциялап және МСД/ПИД пайдалану арқылы газохроматографиялық талдай отырып, Тепах ТА сорбентіне сынаманы белсенді түрде іріктеу жолымен тұйық үй-жайлардың және сынақ камерасының ауасындағы органикалық ұшпа қосылыстарды айқындау"
2
МемСТ 4152-89 "Ауызсу. Күшәланың массалық концентрациясын айқындау әдісі"
3
3-бөлім
МемСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді айқындау әдісі"
4
18-бөлім
МемСТ 25617-2014 "Зығыр, жартылай зығыр, мақта-мата және аралас маталар. Химиялық сынау әдістері"
5
МемСТ 25737-91 "Пластмассалар. Гомополимерлер және винилхлорид сополимерлері. Винилхлоридтің қалдық мономерін айқындау. Газохроматографиялық әдіс"
6
МемСТ 26150-84 "Поливинилхлорид негізді материалдар және құрылыстағы полимерлік әрлеу бұйымдары. Санитариялық-химиялық бағалау әдісі"
7
МемСТ 30351-2001 "Полиамидтер, полиамид талшықтар, маталар, үлдірлер. Қалдық капролактамның массалық үлесін және олардың суға миграциясының концентрациясын айқындау. Сұйық және газ-сұйық хроматография әдістері"
8

ГОСТ 30713-2000 "Волокно полиакрилонитрильное. Определение концентрации миграции нитрила акриловой кислоты в воздух. Метод газовой хроматографии"
9
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
10
ГОСТ 31949-2012 "Вода. Методы определения содержания бора"
11
ГОСТ 31950-2012 "Вода. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией"
12

МемСТ 30713-2000 "Полиакрилонитрил талшығы. Акрил қышқылы нитрилінің ауаға миграциясының концентрациясын айқындау. Газды хроматография әдісі"
9
МемСТ 31870-2012 "Ауызсу. Элементтердің болуын атомдық спектрометрия әдістерімен айқындау"
10
МемСТ 31949-2012 "Су. Бордың болуын айқындау әдістері"
11
МемСТ 31950-2012 "Су. Жалпы сынаптың болуын жалынсыз атомдық-абсорбциялық спектрометриямен айқындау әдістері"
12

ГОСТ 31956-2012 "Вода. Методы определения содержания хрома (VI)
и общего хрома"
13
ГОСТ 32596-2013 "Бензидин. Измерение концентрации бензидина
в воде методом газовой
хроматографии – масс-спектрометрии"
14
СТБ ГОСТ Р 51212-2001 "Вода питьевая. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией"
15
ГОСТ Р ИСО 17070-2017 "Кожа. Химические испытания. Метод определения содержания пентахлорфенола и изомеров тетрахлорфенола, трихлорфенола, дихлорфенола и монохлорфенола"
16

МемСТ 31956-2012 "Су. Хромның (VI) және жалпы хромның болуын айқындау әдістері"
13
МемСТ 32596-2013 "Бензидин. Судағы бензидиннің концентрациясын газдық хроматография – масс-спектрометрия әдісімен өлшеу"
14
ТҚС МемСТ Р 51212-2001 "Ауызсу. Жалпы сынаптың болуын жалынсыз атомдық-абсорбциялық спектрометриямен айқындау әдістері"
15
МемСТ Р ИСО 17070-2017 "Тері. Химиялық сынақтар. Пентахлорфенолдың және тетрахлорфенол, трихлорфенол, дихлорфенол және монохлорфенол изомерлерінің болуын айқындау әдістері"
16

ГОСТ Р 55227-2012 "Вода. Методы определения содержания формальдегида"
17
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005
"Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
18
Инструкция 2.3.3.10-15-89-2005
"Санитарно-гигиеническая оценка лакированной консервной тары"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
19

МемСТ Р 55227-2012 "Су. Формальдегидтің болуын айқындау әдістері"
17
2.3.3.10-15-64-2005 нұсқаулығы
"Полимерлік және тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін басқа да синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
18
2.3.3.10-15-89-2005 нұсқаулығы
"Лакталған консерв ыдыстарын санитариялық-гигиеналық бағалау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
19

Инструкция 4.1.10-15-90-2005
"Осуществление государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
20
Инструкция 4.1.10-14-91-2005
"Газохроматографический метод определения остаточных мономеров
и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах
и пищевых продуктах"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
21
Инструкция 4.1.10-15-92-2005
"Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
22
Инструкция № 880-71
"Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
23
МВИ.МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты" (свидетельство № 290/2003 от 19.08.2003)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
24
МВИ.МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках
и модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии" (свидетельство
№ 419/2006 от 15.11.2006)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
25
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство
№ 500/2008 от 22.12.2008)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
26
МВИ.МН 5562-2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д
и тиурама Е в водных вытяжках
из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № 951/2016 от 20.04.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
27
МР 01.022-07 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изо-бутилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
28

4.1.10-15-90-2005 нұсқаулығы
"Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін полиолефин сыныбының полимерлік материалдарының өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік санитариялық бақылауды жүзеге асыру"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
20
4.1.10-14-91-2005 нұсқаулығы
"Суда, модельді орталарда және тамақ өнімдерінде полистирольді пластиктерден бөлінетін қалдық мономердер мен полимерленбейтін қосындыларды айқындаудың газохроматографиялық әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
21
4.1.10-15-92-2005 нұсқаулығы
"Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін резеңкелерді және олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
22
№ 880-71 нұсқаулығы
"Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін, полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
23
МВИ.МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельді орталардағы фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық айқындау әдістемесі" (19.08.2003 ж. № 290/2003 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
24
МВИ.МН 2558-2006 "Сүзінділерде және тамақ өнімдерін имитациялайтын модельді орталарда ацетон мен ацетальдегид концентрацияларын өлшеуді орындау әдістемесі" (15.11.2006 ж. № 419/2006 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
25
МВИ.МН 3057-2008 "Жалынды атомды-абсорбциялық спектрометрияның су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрацияларын өлшеуді орындау әдістемесі" (22.12.2008 ж. № 500/2008 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
26
МВИ.МН 5562-2016 "Материалдардан алынған су сүзінділеріндегі агидол-2, каптакс, альтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, тиурам Д мен тиурам Е концентрацияларын айқындау" (20.04.2016 ж. № 951/2016 аттестациялау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
27
МР 01.022-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан ауа ортасына бөлінетін ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изо-бутилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
28

МР 01.023-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола, альфа-метилстирола, бензальдегида в воздухе из замкнутого объема, содержащего материалы различного состава"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
29
МР 01.024-07
"Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в водных вытяжках
из материалов различного состава"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
30
МР 01.025-07
"Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
31
МР 1328-75 "Методические указания по определению капролактама в воде, воздухе и биологических средах"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
32
МР 1436-76 "Методические рекомендации по определению дифенилолпропана, а также некоторых фенолов в его присутствии, при санитарно-химических исследованиях изделий из полимерных материалов, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
33
МР 1503-76 "Методические рекомендации по определению гексаметилдиамина в воде при санитарно-химических исследованиях полимерных материалов, применяемых в пищевой и текстильной промышленности"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
34
МР 1941-78 "Методические рекомендации по определению хлористого винила в поливинилхлориде и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания" (свидетельство об аттестации № 17-05 от 01.03.2005, номер в реестре ФР.1.31.2005.01754)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
35
МР 2413-81 "Методические рекомендации по определению эпихлоргидрина в водных вытяжках из полимерных материалов"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
36

МР 01.023-07 "Құрамы әртүрлі материалдарды қамтитын тұйық көлемнен алынған ауадағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
29
МР 01.024-07
"Құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилды, н-пропанолды, н-пропилацетатты, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
30
МР 01.025-07
"Құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
31
МР 1328-75 "Судағы, ауадағы және биологиялық орталардағы капролактамды айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
32
МР 1436-76 "Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін, полимерлік материалдардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу кезінде дифенилолпропанды, сондай-ақ ол болған кездегі кейбір фенолдарды айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
33
МР 1503-76 "Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимерлік материалдарды санитариялық-химиялық зерттеу кезінде судағы гексаметилдиаминді айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
34
МР 1941-78 "Поливинилхлоридтегі және оның негізіндегі полимерлік материалдардағы, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы, тамақ өнімдеріндегі хлорлы винилді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар" (01.03.2005 ж. № 17-05 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01754)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
35
МР 2413-81 "Полимерлік материалдардан алынған су сүзінділеріндегі эпихлоргидринді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
36

МР 2915-82 "Методические рекомедации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
37
МР 3315-82 "Методические рекомендации по определению формальдегида в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
38
МР № 29 ФЦ/828
"Газохроматографическое определение массовой концентрации гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изо-бутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфаметилстирола
в водных вытяжках из полимерных материалов различного состава"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
39
МР № 29 ФЦ/830
"Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этиленбензола, м-, п- и о-ксилолов, изо-пропиленбензола,
н-пропиленбензола, стирола, альфа-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков. Методические рекомендации"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
40
МУ № 11-12-25-96 "Методическое указание по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "нитрон д" методом газожидкостной хроматографии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
41
Методические указания № 75
(Сб. Вып. 1.-Мн.-1993)
"Методические указания по определению формальдегида в воде, водных вытяжках из полимерных материалов и модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
42
Методика № 149-9804
"Методика газохроматографического определения дибутилфталата и диоктилфталата в воздухе и газовых выбросах целлюлозно-бумажных производств"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
43
МУ 266-92 "Методические указания
по газохроматографическому измерению концентраций формальдегида в атмосферном воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
44
МУ 942-72 "Методическое указание по определению перехода органических растворителей из полимерных материалов в контактирующие с ними воздух, модельные растворы, сухие и жидкие пищевые продукты"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
45

МР 2915-82 "Судағы винилацетатты газ-сұйықтық хроматография әдісімен айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
37
МР 3315-82 "Ауадағы формальдегидті айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
38
МР № 29 ФЦ/828
"Құрамы әртүрлі полимерлік материалдардан алынған су сүзінділеріндегі гексанның, гептанның, ацетальдегидтің, ацетонның, метилацетаттың, этилацетаттың, метанолдың, изо-пропанолдың, акрилонитрилдың, н-пропанолдың, бутилацетаттың, изо-бутанолдың, н-бутанолдың, бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, о-, п-ксилолдың, изопропилбензолдың, стиролдың, альфаметилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
39
МР № 29 ФЦ/830
"Полистиролды пластиктерден алынған су сүзінділеріндегі бензолдың, толуолдың, этиленбензолдың, м-, п- және о-ксилолдың, изо-пропиленбензолдың,
н-пропиленбензолдың, стиролдың, альфа-метилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық айқындау. Әдістемелік ұсынымдар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
40
МУ № 11-12-25-96 ""Нитрон д" талшығынан алынған сүзінділердегі (тер сұйықтығы) акрил қышқылының нитрилын газ-сұйықтық хроматография әдісімен айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
41
№ 75 әдістемелік нұсқаулар (Жин. 1-шығ.-Мн.-1993)
"Судағы, полимерлік материалдардан алынған су сүзінділеріндегі және тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы формальдегидті айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
42
№ 149-9804 әдістемесі "Ауадағы және целлюлоза-қағаз өндірістерінің газ шығарындыларындағы дибутилфталатты газохроматографиялық айқындау әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
43
МУ 266-92 "Атмосфералық ауадағы формальдегид концентрациясын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
44
МУ 942-72 "Полимерлік материалдардан органикалық еріткіштердің онымен қатынасқа түсетін ауаға, модельдік ерітінділерге, құрғақ және сұйық тамақ өнімдеріне өтуін айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
45

МУ 2704-83 "Методические указания по определению вредных веществ в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
46
МУ 3999-85 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций этиленгликоля и метанола в воздухе рабочей зоны"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
47

МУ 2704-83 "Ауадағы зиянды заттарды айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
46
МУ 3999-85 "Жұмыс аймағының ауасындағы этиленгликоль мен метанолдың концентрациясын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
47

разделы 3 – 6
МУ 4077-86 "Методические указания по санитарно-химическому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
(свидетельство об аттестации
№ 951/2016 от 20.04.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
48
МУ 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного санитарного надзора за производством
и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
49
МУ № 4168-86 "Методическое указание по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола, о-, м-, п-ксилола, этилбензола, ацетона, циклогексана, этилацетата и бутилового спирта
в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
50

3 – 6-бөлімдер
МУ 4077-86 "Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін резеңкелерді және олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
(20.04.2016 ж. № 951/2016 аттестациялау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
48
МУ 4149-86 "Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарының өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік санитариялық қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
49
МУ № 4168-86 "Ауадағы бензолдың, толуолдың, о-, м-, п-ксилолдың, этилбензолдың, ацетонның, циклогексанның, этилацетаттың және бутил спиртінің концентрацияларын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
50

МУ 4395-87 "Методические указания по гигиенической оценке лакированной консервной тары"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
51
МУ № 4477-87 "Методическое указание по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола и п-ксилола в воздухе рабочей зоны"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
52
пункты 8.2, 8.5, 8.6 и 8.7,
разделы 5 и 6

МУ 4395-87 "Лакталған консерв ыдыстарын санитариялық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
51
МУ № 4477-87 "Жұмыс аймағының ауасындағы бензолдың, толуолдың және п-ксилолдың концентрацияларын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
52
8.2, 8.5, 8.6 және 8.7-тармақтар, 5 және 6-бөлімдер

МУК 2.3.3.052-96 "Методические указания. Санитарно-химическое исследование изделий из полистирола и сополимера стирола"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
53
МУК 4.1.598-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогенсодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
54
МУК 4.1.600-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола
и изопропанола в атмосферном воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
55
МУК 4.1.607-06 "Методические указания по определению винилхлорида в атмосферном воздухе методом газожидкостной хроматографии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
56
МУК 4.1.617-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ксиленолов, крезолов и фенола в атмосферном воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
57
МУК 4.1.618-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в атмосферном воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
58
МУК 4.1.620-96 "Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата в атмосферном воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
59
МУК 4.1.646-96 "Методические указания по газохроматографическому определению галогенсодержащих веществ в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
60
МУК 4.1.647-96 "Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
61
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромото-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
62
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола этиленбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана, декана в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
63

МУК 2.3.3.052-96 "Әдістемелік нұсқаулар. Полистиролдан және стирол сополимерінен жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
53
МУК 4.1.598-96 "Атмосфералық ауадағы хош иісті, құрамында күкірт бар, құрамында галоген бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
54
МУК 4.1.600-96 "Атмосфералық ауадағы ацетонды, метанолды және изопропанолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
55
МУК 4.1.607-06 "Атмосфералық ауадағы винилхлоридті газ-сұйықтық хроматография әдісімен айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
56
МУК 4.1.617-96 "Атмосфералық ауадағы ксиленолдарды, крезолдарды және фенолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
57
МУК 4.1.618-96 "Атмосфералық ауадағы органикалық ұшпа заттарды хромато-масс-спектрометриялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
58
МУК 4.1.620-96 "Атмосфералық ауадағы метилакрилатты газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
59
МУК 4.1.646-96 "Ауадағы құрамында галоген бар заттарды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
60
МУК 4.1.647-96 "Судағы фенолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
61
МУК 4.1.649-96 "Судағы органикалық ұшпа заттарды хромато-масс-спектрометриялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
62
МУК 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды этиленбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды, деканды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
63

МУК 4.1.651-96 "Методические указания по газохроматографическому определению толуола в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
64
МУК 4.1.652-96 "Методические указания по газохроматографическому определению этиленбензола в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
65
МУК 4.1.653-96 "Методические указания по реакционно-хроматографическому определению формальдегида в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
66
МУК 4.1.656-96 "Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата, метилметакрилата в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
67
МУК 4.1.657-96 "Методические указания по газохроматографическому определению бутилакрилата и бутилметакрилата в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
68

МУК 4.1.651-96 "Судағы толуолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
64
МУК 4.1.652-96 "Судағы этиленбензолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
65
МУК 4.1.653-96 "Судағы формальдегидті реакциялық-хроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
66
МУК 4.1.656-96 "Судағы метилакрилатты, метилметакрилатты газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
67
МУК 4.1.657-96 "Судағы бутилакрилат пен бутилметакрилатты газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
68

МУК 4.1.658-96 "Методические указания по газохроматографическому определению акрилонитрила в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
69
МУК 4.1.662-97 "Методические указания по определению массовой концентрации стирола в атмосферном воздухе методом газовой хроматографии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
70

МУК 4.1.658-96 "Судағы акрилонитрилді газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
69
МУК 4.1.662-97 "Атмосфералық ауадағы стиролдың массалық концентрациясын газды хроматография әдісімен айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
70

МУК 4.1.737-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
71
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот
в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
72
МУК 4.1.739-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола
в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
73
МУК 4.1.742-99 "Инверсионное вольтамперометрическое измерение концентрации ионов цинка, кадмия, свинца и меди в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
74
МУК 4.1.745-99 "Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
75
МУК 4.1.752-99 "Газохроматографическое определение фенола в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
76

МУК 4.1.737-99 "Судағы фенолдарды хромато-масс-спектрометриялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
71
МУК 4.1.738-99 "Судағы фталаттарды және органикалық қышқылдарды хромато-масс- спектрометриялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
72
МУК 4.1.739-99 "Судағы бензолды, толуолды, хлорбензолды, этилбензолды, о-ксилолды, стиролды хромато-масс- спектрометриялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
73
МУК 4.1.742-99 "Судағы мырыш, кадмий, қорғасын және мыс иондарының концентрациясын инверсиялық вольтамперометриялық өлшеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
74
МУК 4.1.745-99 "Судағы терефталь қышқылының диметил эфирін газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
75
МУК 4.1.752-99 "Судағы фенолды газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
76

МУК 4.1.1044а-01
"Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметиламина, диметилформамида, диэтиламина, пропиламина, триэтиламина
и этиламина в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
77
МУК 4.1.1045-01 "ВЭЖХ. Определение формальдегида и предельных альдегидов (С2-С10)
в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
78
МУК 4.1.1046-01
"Газохроматографическое определение орто-, мета- и параксилолов в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
79
МУК 4.1.1053-91
"Ионохроматографическое определение формальдегида
в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
80
МУК 4.1.1205-03
"Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола,
н-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропиленбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
81
МУК 4.1.1206-03
"Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметилформамида, диэтиламина и триэтиламина в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
82
МУК 4.1.1209-03
"Газохроматографическое определение E-капролактама в воде"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и
включения его в настоящий перечень
83
МУК 4.1.1271-03
"Измерение массовой концентрации фенола флуориметрическим методом
в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
84
МУК 4.1.1272-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
85
МУК 4.1.1478-03 "Определение фенола в атмосферном воздухе
и в воздушной среде жилых
и общественных зданий методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
86
МУК 4.1.1930-04 "Измерение массовых концентраций
4-метилфенилен-1,3-диизоционата (толуилендиизоционата) в воздухе рабочей зоны методом газовой хроматографии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
87

МУК 4.1.1044а-01
"Ауадағы акрилонитрилді, ацетонитрилді, диметиламинді, диметилформамидті, диэтиламинді, пропиламинді, триэтиламинді және этиламинді газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
77
МУК 4.1.1045-01 "ТЖСХ. Ауадағы формальдегид пен шекті альдегидтерді (С2-С10) айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
78
МУК 4.1.1046-01
"Ауадағы орто-, мета- және параксилолдарды газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
79
МУК 4.1.1053-91
"Ауадағы формальдегидті ионохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
80
МУК 4.1.1205-03
"Ауадағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, н-, п-ксилолдарды, о-ксилолды, стиролды, изопропиленбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
81
МУК 4.1.1206-03
"Судағы акрилонитрилді, ацетонитрилды, диметилформамидті, диэтиламинді және триэтиламинді газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
82
МУК 4.1.1209-03
"Судағы E-капролактамды газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
83
МУК 4.1.1271-03
"Жұмыс аймағының ауасындағы және елді мекендердің атмосфералық ауасындағы фенолдың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
84
МУК 4.1.1272-03 "Ауадағы формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
85
МУК 4.1.1478-03 "Атмосфералық ауадағы және тұрғын және қоғамдық ғимараттардың ауа ортасындағы фенолды тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
86
МУК 4.1.1930-04 "Жұмыс аймағының ауасындағы 4-метилфенилен-1,3-диизоционаттың (толуилендиизоционаттың) массалық концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
87

МУК 4.1.1957-05
"Газохроматографическое определение винилхлорида
и ацетальдегида в воздухе"
(свидетельство об аттестации
№ 17-05 от 01.03.2005, номер
в реестре ФР.1.31.2005.01754)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
88
МУК 4.1.3086-13
"Газохроматографическое определение гексаметилендиамин
в водных вытяжках из полимерных материалов, применяемых
в пищевой промышленности"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
89
МУК 4.1.3166-14
"Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата,
изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде
и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство
об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
90
МУК 4.1.3167-14
"Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола, бензальдегида
в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство
об аттестации № 01.00282-2008/0155.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16742)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
91
МУК 4.1.3168-14
"Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0146.14.12.12
от 14.12.2012, номер в реестре ФР.1.31.2013.16763)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
92
МУК 4.1.3169-14
"Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13
от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
93

МУК 4.1.1957-05
"Ауадағы винилхлорид пен ацетальдегидті газохроматографиялық айқындау" (01.03.2005 ж. № 17-05 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01754)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
88
МУК 4.1.3086-13
"Тамақ өнеркәсібінде қолданылатын полимерлік материалдардан алынған су сүзінділеріндегі гексаметилендиаминді газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
89
МУК 4.1.3166-14
"Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилды, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық айқындау" (16.01.2013ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
90
МУК 4.1.3167-14
"Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және тұйық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық айқындау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0155.16.01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16742)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
91
МУК 4.1.3168-14
"Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және тұйық үй-жайлардың ауасындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16763)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
92
МУК 4.1.3169-14
"Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
93

МУК 4.1.3170-14
"Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола
в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0154.16. 01.13 от 6.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16741)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
94
МУК 4.1.3171-14
"Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола
в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0160.19.03.13
от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
95
ПНД Ф 14.1:2:1.62-00
"Количественный химический анализ сточных вод. Методика выполнения измерений массовой конденсации нефтепродуктов в природных и очищенных сточных водах методом колоночной хромотографии
со спектрофотометрическим окончанием"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
96
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98
"Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций кобальта, никеля, меди, цинка, хрома, марганца, железа, серебра, кадмия и свинца в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
97
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98
"Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
98
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98
"Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций алюминия, бария, бора, железа, калия, кальция, кобальта, магния, марганца, меди, натрия, никеля, стронция, титана, хрома
и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ИСП спектрометрии"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
99

МУК 4.1.3170-14
"Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және тұйық үй-жайлардың ауасындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық айқындау" (6.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0154.16. 01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16741)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
94
МУК 4.1.3171-14
"Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық айқындау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
95
ПНД Ф 14.1:2:1.62-00
"Сарқынды суларды сандық химиялық талдау. Табиғи және тазартылған сарқынды сулардағы мұнай өнімдерінің массалық конденсациясын спектрофотометриямен аяқталатын колонкалы хромотография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
96
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98
"Суларды сандық химиялық талдау. Ауызсу, табиғи және сарқынды су сынамаларындағы кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, хромның, марганецтің, темірдің, күмістің, кадмийдің және қорғасынның массалық концентрацияларын атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
97
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98
"Суларды сандық химиялық талдау. Ауызсу, табиғи және сарқынды су сынамаларындағы бериллийдің, ванадийдің, висмуттың, кадмийдің, кобальттың, мыстың, молибденнің, күшәланың, никельдің, қалайының, қорғасынның, селеннің, күмістің, сүрменің және хромның массалық концентрацияларын электротермиялық атомизацияланған атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
98
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98
"Суларды сандық химиялық талдау. Ауызсу, табиғи және сарқынды су сынамаларындағы алюминийдің, барийдің, бордың, темірдің, калийдің, кальцийдің, кобальттың, магнийдің, марганецтің, мыстың, натрийдің, никельдің, стронцийдің, титанның, хромның және мырыштың массалық концентрацияларын ИСП спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
99

РД 52.04.186-89 "Руководство по контролю загрязнений атмосферы"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
991
пункт 4.2, подпункт 2
МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00120 от 29.10.2020)
применяется с 01.06.2022 до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
992
KZ.А.01.0602 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации, в водные и воздушные среды бутадиена, содержащегося в изделиях из полистирола и сополимеров стирола" (свидетельство об аттестации № 168 от 22.10.2020)
применяется с 01.06.2022 до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
100
пункт 4.2,
подпункт 3
ГОСТ ISO 3071-2011
"Материалы текстильные. Метод определения рН водного экстракта"
101
ГОСТ ISO 10993-10-2011
"Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 10. Исследования раздражающего и сенсибилизирующего действия"
102
ГОСТ 23268.12-78
"Воды минеральные питьевые лечебные, лечебно-столовые
и природные столовые. Метод определения перманганатной окисляемости"
103
пункты 5.3.1 – 5.3.3
ГОСТ 31209-2003 "Контейнеры для крови и ее компонентов. Требования химической и биологической безопасности и методы испытаний"
104
ГОСТ 31868-2012 "Вода. Методы определения цветности"
105
ГОСТ 32375-2013 "Методы испытания по воздействию химической продукции на организм человека. Испытания по оценке кожной сенсибилизации"
106
СТБ 17.13.05-16-2010/ISO 7027:1999
"Охрана окружающей среды
и природопользование. Аналитический контроль и мониторинг. Качество воды. Определение мутности (прозрачности)"
107
ГОСТ Р 57164-2016 "Вода питьевая. Методы определения запаха, вкуса
и мутности"
108
Инструкция 1.1.11-12-35-2004
"Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
109
Инструкция № 880-71
"Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
110
МУ 11-11-15 РБ 02 "Порядок
и организация проведения гигиенической экспертизы производственной и специальной одежды. Показатели гигиенической безопасности и методы определения"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
111
пункты 3.1, 3.2 и 3.6
МУК 4.1/4.3.1485-03
"Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых. Методические указания"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
112
МУК 4.1.3086-13
"Газохроматографическое определение гексаметилендиамина
в водных вытяжках из полимерных материалов, применяемых в пищевой промышленности"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
113
ПНД Ф 14.1:2:3:4.121-97
"Количественный химический анализ вод. Методика выполнения измерений рН в водах потенциометрическим методом"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
114
СанПиН № 9-29.7-95
"Санитарные нормы допустимых уровней физических факторов при применении товаров народного потребления в бытовых условиях. Методика измерения напряженности электростатического поля"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень

РД 52.04.186-89 "Атмосфераның ластануын бақылау жөніндегі нұсқаулық"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
100
4.2-тармақ, 3-тармақша
МемСТ ISO 3071-2011
"Текстиль материалдар. Су экстрактының рН айқындау әдісі"
101
МемСТ ISO 10993-10-2011
"Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерін бағалау. 10-бөлік. Тітіркендіретін және сенсибилизациялаушы әсерді зерттеу"
102
МЕМСТ 23268.12-78
"Емдік, емдік-асханалық және табиғи асханалық сулар. Перманганатты қышқылдануды айқындау әдісі"
103
5.3.1 – 5.3.3-тармақтар
МемСТ 31209-2003 "Қанға және оның компоненттеріне арналған контейнерлер. Химиялық және биологиялық қауіпсіздік талаптары мен сынау әдістері"
104
МемСТ 31868-2012 "Су. Түсті айқындау әдістері"
105
МемСТ 32375-2013 "Химиялық өнімнің адам ағзасына әсері бойынша сынау әдістері. Тері сенсибилизациясын бағалау сынақтары"
106
ТҚС 17.13.05-16-2010/ISO 7027:1999
"Қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану. Аналитикалық бақылау және мониторинг. Су сапасы. Лайлануды (мөлдірлікті) айқындау"
107
МемСТ Р 57164-2016 "Ауызсу. Иісті, дәмді және лайлануды айқындау әдістері"
108
1.1.11-12-35-2004 нұсқаулық "Заттарды бастапқы токсикологиялық бағалау және гигиеналық регламенттеу үшін эксперименттік зерттеулер қойылымына қойылатын талаптар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
109
№ 880-71 нұсқаулық
"Тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін, полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
110
МУ 11-11-15 РБ 02 "Өндірістік және арнайы киімге гигиеналық сараптама жүргізудің тәртібі мен ұйымдастырылуы. Гигиеналық қауіпсіздік көрсеткіштері және айқындау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
111
3.1, 3.2 және 3.6-тармақтар
МУК 4.1/4.3.1485-03
"Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге арналған киімді гигиеналық бағалау. Әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
112
МУК 4.1.3086-13
"Тамақ өнеркәсібінде қолданылатын, полимерлік материалдардан алынған су сүзінділеріндегі гексаметилендиаминді газохроматографиялық айқындау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
113
ПНД Ф 14.1:2:3:4.121-97
"Суларды сандық химиялық талдау. Сулардағы рН өлшеуді потенциометриялық әдіспен орындау әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
114
СанҚжН № 9-29.7-95
"Халық тұтынатын тауарларды тұрмыстық жағдайларда қолдану кезіндегі физикалық факторлардың жол берілетін деңгейлерінің санитариялық нормалары. Электростатикалық өрістің кернеуін өлшеу әдістемесі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

115
пункт 4.2,
подпункт 9
ГОСТ 19616-74 "Ткани и трикотажные полотна. Метод определения удельного поверхностного электрического сопротивления"
116
пункт 4
ГОСТ Р ЕН 1149-3-2008 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 3. Методы измерения убывания заряда"
117
пункт 4.2,
подпункт 10
пункты 3.2, 4.1, 5.1 и 5.2
ГОСТ 28735-2005 "Обувь. Метод определения массы"
118
пункт 4.3,
подпункт 1

115
4.2-тармақ, 9-тармақша
МемСТ 19616-74 "Маталар және трикотаж кездемелер. Үлестік беткі электрлік кедергіні айқындау әдісі"
116
4-тармақ
МемСТ Р ЕН 1149-3-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. 3-бөлік. Зарядтың азаюын өлшеу әдісі"
117
4.2-тармақ, 10-тармақша
3.2, 4.1, 5.1 және 5.2-тармақтар
МемСТ 28735-2005 "Аяқкиім. Салмақты айқындау әдісі"
118
4.3-тармақ, 1-тармақша

ГОСТ ISO 6330-2011 "Материалы текстильные. Методы домашней стирки и сушки для испытаний"
119
ГОСТ ISO 13997-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Метод определения сопротивления порезу острыми предметами"
120
пункты 7.9 – 7 .11
ГОСТ ISO 13998-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда защитная. Защита от механических воздействий. Фартуки, брюки и куртки для защиты от порезов и ударов ручным ножом. Технические условия"
121
ГОСТ ISO 22958-2014 "Текстиль. Водостойкость. Испытание на устойчивость к воздействию дождя. Воздействие горизонтальных водяных брызг"
122
раздел 6
ГОСТ EN 388-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки защитные от механических воздействий. Технические требования. Методы испытаний"
применяется до
01.09.2020
123
ГОСТ EN 388-2019 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты от механических воздействий. Технические требования. Методы испытаний"
применяется с
01.09.2020
124
ГОСТ 12.4.118-82 "Система стандартов безопасности труда. Пленочные полимерные материалы и искусственные кожи для средств защиты рук. Метод определения стойкости к проколу"
125
ГОСТ 12.4.141-99 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Одежда специальная и материалы для их изготовления. Метод определения сопротивления порезу"
126
приложение 2
ГОСТ 12.4.183-91 "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования"
127
пункты 4 – 6
ГОСТ 12.4.241-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от механических воздействий. Метод определения сопротивления проколу"
128
пункт 8.3
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
129
раздел 5
ГОСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420-1987) "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Метод определения водонепроницаемости"
130
пункты 6.4, 6.6 и 6.9
ГОСТ 12.4.280-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Общие технические требования"
131
пункт 5
ГОСТ 413-91(ИСО 1420-87) "Ткани
с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости"
132
пункт 2
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"

МемСТ ISO 6330-2011 "Текстиль материалдар. Сынақтар үшін үйде жуу және кептіру әдістері"
119
МемСТ ISO 13997-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Үшкір заттардың кесіп кетуіне қарсы тұруды айқындау әдісі"
120
7.9 – 7 .11-тармақтар
МемСТ ISO 13998-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш киім. Механикалық әсерден қорғау. Қол пышағының кесіп кетуінен және тиіп кетуінен қорғауға арналған алжапқыштар, шалбарлар мен күртелер. Техникалық шарттар"
121
МемСТ ISO 22958-2014 "Текстиль. Суға төзімділік. Жаңбырдың әсеріне төзімділікті сынау. Көлденең су шашырауының әсері"
122
6-бөлім
МемСТ EN 388-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Механикалық әсерден қорғайтын қолғаптар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
123
МемСТ EN 388-2019 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Механикалық әсерден қорғайтын қолғаптар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады
124
МемСТ 12.4.118-82 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғау құралдарына арналған үлдірлі полимерлік материалдар және жасанды былғары. Тесілуге төзімділікті айқындау әдісі"
125
МемСТ 12.4.141-99 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Арнайы киім және оларды жасауға арналған материалдар. Кесілуге төзімділікті айқындау әдісі"
126
2-қосымша
МемСТ 12.4.183-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғау құралдарына арналған материалдар. Техникалық талаптар"
127
4 – 6-тармақтар
МемСТ 12.4.241-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерден қорғауға арналған арнайы киім. Тесілуге төзімділікті айқындау әдісі"
128
8.3-тармақ
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
129
5-бөлім
МемСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420-1987) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған жеке қорғау құралдарына арналған материалдар. Су өткізбеуді айқындау әдісі"
130
6.4, 6.6 және 6.9-тармақтар
МемСТ 12.4.280-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар"
131
5-тармақ
МемСТ 413-91(ИСО 1420-87) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Су өткізбеуді айқындау"
132
2-тармақ
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Созылған кезде жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"

133
пункт 6
ГОСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств"
134
ГОСТ 8847-85 "Полотна трикотажные. Методы определения разрывных характеристик и растяжимости при нагрузках, меньше разрывных"
135
ГОСТ 12580-78 "Пленки латексные. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
136
пункты 1 – 5
ГОСТ 12739-85 "Полотна и изделия трикотажные. Метод определения устойчивости к истиранию"
137
пункты 1 – 4
ГОСТ 15967-70 "Ткани льняные
и полульняные для спецодежды. Метод определения стойкости
к истиранию по плоскости"
138
пункты 1 – 5
ГОСТ 17316-71 "Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
139
ГОСТ 17804-72 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная. Метод определения пылепроницаемости тканей
и соединительных швов"
140
ГОСТ 18976-73 "Ткани текстильные. Метод определения стойкости
к истиранию"
141

133
6-тармақ
МемСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Текстиль кездемелер. Гигроскопиялық және су сіңірмеу қасиеттерін айқындау әдістері"
134
МемСТ 8847-85 "Трикотаж кездемелер. Жыртылу сипаттамаларын және жыртылудан аз жүктеме кезінде созылуын айқындау әдістері"
135
МемСТ 12580-78 "Латекс үлдірлер. Созылған кездегі серпімді-беріктік қасиеттерін айқындау әдісі"
136
1 – 5-тармақтар
МемСТ 12739-85 "Трикотаж кездемелер мен бұйымдар. Тозуға төзімділікті айқындау әдісі"
137
1 – 4-тармақтар
МемСТ 15967-70 "Арнайы киімге арналған зығыр және жартылай зығыр мата. Жазықта тозуға төзімділігін айқындау әдісі"
138
1 – 5-тармақтар
МемСТ 17316-71 "Жасанды былғары. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде ұзаруын айқындау әдісі"
139
МемСТ 17804-72 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы кимі. Маталардың және қосылған тігістердің шаң өткізбейтінін айқындау әдісі"
140
МемСТ 18976-73 "Текстиль маталар. Тозуға төзімділігін айқындау әдісі"
141

ГОСТ 21050-2004 "Ткани для спецодежды. Метод определения устойчивости к сухой химической чистке"
142
ГОСТ 28073-89 "Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах"
143
пункт 3.8
ГОСТ 28486-90 "Ткани плащевые
и курточные из синтетических нитей. Общие технические условия"
144
ГОСТ 29104.17-91 "Ткани технические. Метод определения стойкости к истиранию по плоскости"

МемСТ 21050-2004 "Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазартуға төзімділігін айқындау әдісі"
142
МемСТ 28073-89 "Тігін бұйымдары. Жыртылатын жүктемені, жіп тігістерінің ұзаруын, матаның тігістердегі жіптерінің ашылуын айқындау әдістері"
143
3.8-тармақ
МемСТ 28486-90 "Синтетикалық жіптерден жасалған желбегейлік және күртелік маталар"
144
МемСТ 29104.17-91 "Техникалық маталар. Жазықта тозуға төзімділігін айқындау әдісі"

145
пункт 7.10
ГОСТ 30292-96 (ИСО 4920-81) "Полотна текстильные. Методы испытания дождеванием"
146
пункты 4 – 9
ГОСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
147
разделы 4 – 9
ГОСТ Р ИСО 12947-2-2011 "Материалы текстильные. Определение стойкости к истиранию методом Мартиндейла. Часть 2. Определение момента разрушения"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе

145
7.10-тармақ
МемСТ 30292-96 (ИСО 4920-81) "Текстиль кездемелер. Жаңбырлатып сынау әдістері"
146
4 – 9-тармақтар
МемСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде ұзаруын айқындау әдісі"
147
4 – 9-бөлімдер
МемСТ Р ИСО 12947-2-2011 "Текстиль материалдар. Тозуға төзімділікті Мартиндейл әдісімен айқындау. 2-бөлік. Ыдырау сәтін айқындау"

ISO 12947-2:2016
148
ГОСТ Р ИСО 13934-1-2015
"Материалы текстильные. Свойства тканей при растяжении. Часть 1. Определение максимального усилия
и относительного удлинения при максимальном усилии методом полоски"
149
пункт 4.3,
подпункт 3
пункт 2
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"
150
пункты 1.1 и 2
ГОСТ 8847-85 "Полотна трикотажные. Методы определения разрывных характеристик и растяжимости при нагрузках, меньше разрывных"

мемлекетаралық стандарт ISO 12947-2:2016 негізінде әзірленеді
148
МемСТ Р ИСО 13934-1-2015
"Текстиль материалдар. Маталардың созылған кездегі қасиеттері. 1-бөлік. Барынша күш түсуін және барынша күш түскен кездегі қатысты ұзаруды жолақ әдісімен айқындау"
149
4.3-тармақ, 3-тармақша
2-тармақ
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Созылған кезде жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"
150
1.1 және 2-тармақтар
МемСТ 8847-85 "Трикотаж кездемелер. Жыртылу сипаттамаларын және жыртылудан аз жүктеме кезінде созылуын айқындау әдістері"

151
ГОСТ 15902.3-79 "Полотна нетканые. Методы определения прочности"
152
пункты 1 – 5
ГОСТ 17316-71 "Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
153
ГОСТ 28073-89 "Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах"
154
пункт 4.3,
подпункт 5
ГОСТ ISO 10819-2017 "Вибрация
и удар. Метод измерений и оценки передаточной функции перчаток
в области ладони"
применяется с
01.07.2020
155

151
МемСТ 15902.3-79 "Тоқыма емес кездемелер. Беріктігін айқындау әдістері"
152
1 – 5-тармақтар
МемСТ 17316-71 "Жасанды былғары. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде ұзаруын айқындау әдісі"
153
МемСТ 28073-89 "Тігін бұйымдары. Жыртылатын жүктемені, жіп тігістерінің ұзаруын, матаның тігістердегі жіптерінің ашылуын айқындау әдістері"
154
4.3-тармақ, 5-тармақша
МемСТ ISO 10819-2017 "Діріл және соққы. Қолғаптардың алақан жағындағы өткізу функцияларын өлшеу және бағалау әдісі"
01.07.2020 ж. бастап қолданылады
155

пункт 5.1
ГОСТ 12.4.002-97 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от вибрации. Технические требования и методы испытаний"
156
пункты 4 – 9, приложение 1
(пункт 1.8)
ГОСТ 12023-2003 (ИСО 5084:1996)
"Материалы текстильные и изделия
из них. Метод определения толщины"
157
ГОСТ 28073-89 "Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах"

5.1-тармақ
МемСТ 12.4.002-97 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды дірілден қорғау құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
156
4 – 9-тармақтар, 1-қосымша (1.8-тармақ)
МемСТ 12023-2003 (ИСО 5084:1996)
"Текстиль материалдар және олардан жасалған бұйымдар. Қалыңдықты айқындау әдісі"
157
МемСТ 28073-89 "Тігін бұйымдары. Жыртылатын жүктемені, жіп тігістерінің ұзаруын, матаның тігістердегі жіптерінің ашылуын айқындау әдістері"

161
пункт 4.5
ГОСТ 12.4.072-79 "Система стандартов безопасности труда. Сапоги специальные резиновые формовые, защищающие от воды, нефтяных масел и механических воздействий. Технические условия"
162
ГОСТ 12.4.151-85 "Система стандартов безопасности труда. Носки защитные для специальной обуви. Метод определения ударной прочности"
163
ГОСТ 12.4.162-85 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная из полимерных материалов для защиты от механических воздействий. Общие технические требования и методы испытаний"
164
ГОСТ 12.4.177-89 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
ног от прокола. Общие технические требования и метод испытаний антипрокольных свойств"
165
ГОСТ 263-75 "Резина. Метод определения твердости по Шору А"
166
ГОСТ 270-75 "Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
167
ГОСТ 426-77 "Резина. Метод определения сопротивления истиранию при скольжении"
168
подраздел 2.4
ГОСТ 7926-75 "Резина для низа обуви. Методы испытаний"
169
ГОСТ 9134-78 "Обувь. Методы определения прочности крепления деталей низа"
170

161
4.5-тармақ
МемСТ 12.4.072-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Судан, мұнай майларынан және механикалық әсерден қорғайтын, пішінді, арнайы резеңке етіктер. Техникалық шарттар"
162
МемСТ 12.4.151-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиімге арналған қорғаныш шұлықтар. Соққыға төзімділікті айқындау әдісі"
163
МемСТ 12.4.162-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерден қорғауға арналған, полимерлік материалдардан жасалған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
164
МемСТ 12.4.177-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты тесілуден жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және тесілуге қарсы қасиеттерді сына әдістері"
165
МемСТ 263-75 "Резеңке. Қаттылықты Шор А бойынша айқындау әдісі"
166
МемСТ 270-75 "Резеңке. Созылған кезде серпімді-беріктікті айқындау әдісі"
167
МемСТ 426-77 "Резеңке. Сырғанаған кезде тозуға қарсылықты айқындау әдісі"
168
2.4-кіші бөлім
МемСТ 7926-75 "Аяқкиімнің астына арналған резеңке. Сынау әдістері"
169
МемСТ 9134-78 "Аяқкиім. Астыңғы бөлшектерінің бекітілу беріктігін айқындау әдістері"
170

ГОСТ 9290-76 "Обувь. Метод определения прочности ниточных швов соединения деталей верха"
171
ГОСТ 9292-82 "Обувь. Методы определения прочности крепления подошв в обуви химических методов крепления"
172
ГОСТ 17074-71 "Кожа искусственная. Метод определения сопротивления раздиранию"
173
пункты 4.2, 5.2, 6.2 и 7.2
СТБ ИСО 17697-2007 "Обувь. Методы испытаний верха обуви, подкладки и вкладной стельки. Прочность швов"
межгосударственный

МемСТ 9290-76 "Аяқкиім. Үстіңгі бөлшектерін қосатын жіп тігістерінің беріктігін айқындау әдісі"
171
МемСТ 9292-82 "Аяқкиім. Химиялық бекіту әдістерінің аяқкиімнің табаның бекіту беріктігін айқындау әдістері"
172
МемСТ 17074-71 "Жасанды былғары. Жырмалауға қарсылықты айқындау әдісі"
173
4.2, 5.2, 6.2 және 7.2-тармақтар
ТҚС ИСО 17697-2007 "Аяқкиім. Аяқкиімнің үстін, астарын және салынатын ұлтарағын сынау әдістері. Тігістердің беріктігі"

стандарт разрабатывается на основе ISO 17697:2016
174
ГОСТ Р ИСО 17697-2014 "Обувь. Методы испытаний верха обуви, подкладки и вкладной стельки. Прочность швов"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ISO 17697:2016
175
пункты 5.2 – 5.5, 5.8.2 – 5.8.3, 5.14, 5.16, 5.17, 6.14 и 8.2
ГОСТ Р 12.4.295-2017 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Методы испытаний"
176
пункт 4.3,
подпункт 11
пункты 4 – 7
ГОСТ ISO 20872-2011 "Обувь. Методы испытания подошв. Прочность на разрыв"
177
ГОСТ 12.4.083-80 "Система стандартов безопасности труда. Материалы низа специальной обуви. Метод определения коэффициента трения скольжения"
178
пункт 4.3,
подпункт 13
раздел 6
ГОСТ EN 397-2012 "Система стандартов безопасности труда.
Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе EN 397:2012+A1:2012
179
раздел 6
ГОСТ EN 14052-2015 "Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний"
180
раздел 4
ГОСТ 12.4.091-80 "Система стандартов безопасности труда.
Каски шахтерские пластмассовые. Общие технические условия"
181
пункты 2.3, 2.5, 2.6 и 2.10
ГОСТ 12.4.128-83 "Система стандартов безопасности труда.
Каски защитные. Общие технические условия"
182
пункт 4.3,
подпункт 14
раздел 6
ГОСТ EN 14052-2015 "Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний"
183
пункт 4.3,
подпункт 15
раздел 5
ГОСТ 12.4.255-2013
(EN 812:1997+A1:2001) "Система стандартов безопасности труда. Каскетки защитные. Общие технические требования. Методы испытаний"
184
пункт 4.3,
подпункт 17
пункты 5.2 – 5.6 и 5.12
ГОСТ 12.4.308-2016 (EN 207:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Очки для защиты от лазерного излучения. Общие технические требования и методы испытаний"
185
раздел 5, пункты 6.1, 6.2, 6.8, 6.12
и 6.16
ГОСТ 12.4.309.2-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических
и неоптических параметров"
186
приложения Б и В
ГОСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования"
187
пункт 5.1
ГОСТ Р 51854-2001 "Линзы очковые солнцезащитные. Технические требования. Методы испытаний"
188
пункт 4.3,
подпункт 19
пункты 3.3, 3.5 и 3.10
ГОСТ 12.4.023-84 "Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля"

мемлекетаралық стандарт ISO 17697:2016 негізінде әзірленеді
174
МемСТ Р ИСО 17697-2014 "Аяқкиім. Аяқкиімнің үстін, астарын және салынатын ұлтарағын сынау әдістері. Тігістердің беріктігі"
мемлекетаралық стандарт ISO 17697:2016 негізінде әзірленеді
175
5.2 – 5.5, 5.8.2 – 5.8.3, 5.14, 5.16, 5.17, 6.14 және 8.2-тармақтар
МемСТ Р 12.4.295-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері"
176
4.3-тармақ, 11-тармақша
4 – 7-тармақтар
МемСТ ISO 20872-2011 "Аяқкиім. Табанды сынау әдістері. Жыртылуға беріктік"
177
МемСТ 12.4.083-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиім астының материалдары. Таюдың үйкелу коэффициентін айқындау әдісі"
178
4.3-тармақ, 13-тармақша
6-бөлім
МемСТ EN 397-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт EN 397:2012+A1:2012 негізінде әзірленеді
179
6-бөлім
МемСТ EN 14052-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тиімділігі жоғары қорғаныш каскалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
180
4-бөлім
МемСТ 12.4.091-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шахтерлердің пластмасса каскалары. Жалпы техникалық шарттар"
181
2.3, 2.5, 2.6 және 2.10-тармақтар
МемСТ 12.4.128-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскалар. Жалпы техникалық шарттар"
182
4.3-тармақ, 14-тармақша
6-бөлім
МемСТ EN 14052-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тиімділігі жоғары қорғаныш каскалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
183
4.3-тармақ, 15-тармақша
5-бөлім
МемСТ 12.4.255-2013 (EN 812:1997+A1:2001) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаныш каскеткалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
184
4.3-тармақ, 17-тармақша
5.2 – 5.6 және 5.12-тармақтар
МемСТ 12.4.308-2016 (EN 207:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Лазерлік сәулеленуден қорғауға арналған көзілдірік. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
185
5-бөлім, 6.1, 6.2, 6.8, 6.12 және 6.16-тармақтар
МемСТ 12.4.309.2-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес параметрлерді сынау әдістері"
186
Б және В қосымшалар
МемСТ 12.4.253-2013 (EN 166:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
187
5.1-тармақ
МемСТ Р 51854-2001 "Көзілдіріктің күннен қорғайтын линзалары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
188
4.3-тармақ, 19-тармақша
3.3, 3.5 және 3.10-тармақтар
МемСТ 12.4.023-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетке арналған қорғаныш қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"

189
пункты 5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 5.9, 6.1, 6.2
и 6.8
ГОСТ 12.4.309.2-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических
и неоптических параметров"
190
пункт 4.3,
подпункт 21
раздел 5
ГОСТ EN 354-2019 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Стропы. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется с
01.09.2020

189
5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 5.9, 6.1, 6.2 және 6.8-тармақтар
МемСТ 12.4.309.2-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес параметрлерді сынау әдістері"
190
4.3-тармақ, 21-тармақша
5-бөлім
МемСТ EN 354-2019 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Арқанжіптер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады

191
раздел 5
ГОСТ EN 795-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства анкерные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до 01.09.2020
192
раздел 5
ГОСТ EN 795-2019 "Система стандартов безопасности труда Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Устройства анкерные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
применяется с
01.09.2020
193

191
5-бөлім
МемСТ EN 795-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
192
5-бөлім
МемСТ EN 795-2019 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады
193

подраздел 5.7
ГОСТ EN 1496-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Устройства спасательные подъемные. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе EN 1496:2017
194
раздел 5
ГОСТ EN 1497-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Привязи спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний"

5.7-кіші бөлім
МемСТ EN 1496-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Көтергіш құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт EN 1496:2017 негізінде әзірленеді
194
5-бөлім
МемСТ EN 1497-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Құтқару баулары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"

195
раздел 5
ГОСТ EN 1498-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Петли спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний"
196
раздел 5
ГОСТ EN 1891-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Канаты с сердечником низкого растяжения. Общие технические требования. Методы испытаний"
197
раздел 5
ГОСТ EN 12841-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Системы канатного доступа. Устройства позиционирования на канатах. Общие технические требования. Методы испытаний"
198
раздел 5
ГОСТ EN/ТS 16415-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Анкерные устройства для использования более чем одним человеком одновременно. Общие технические требования. Методы испытаний"
199
подразделы 4.3.11, 4.5.1 – 4.5.4, 5.1 – 5.6 и 6.1.1 – 6.1.6
ГОСТ 32489-2013 "Пояса предохранительные строительные. Общие технические условия"
200
СТ РК 1910-2009 "Индивидуальные спасательные устройства, предназначенные для спасения неподготовленных людей с высоты по внешнему фасаду здания. Общие технические требования. Методы испытаний"
201

195
5-бөлім
МемСТ EN 1498-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Құтқару ілгектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
196
5-бөлім
МемСТ EN 1891-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Өзегі қатты созылмайтын арқандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
197
5-бөлім
МемСТ EN 12841-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Арқанмен жету жүйелері. Арқандарда жайғастыру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
198
5-бөлім
МемСТ EN/ТS 16415-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Бір уақытта біреуден көп адамның пайдалануына арналған анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
199
4.3.11, 4.5.1 – 4.5.4, 5.1 – 5.6 және 6.1.1 – 6.1.6-кіші бөлімдер
МемСТ 32489-2013 "Құрылыстағы сақтандыру белбеулері. Жалпы техникалық шарттар"
200
ҚР СТ 1910-2009 "Дайындығы жоқ адамдарды ғимараттың сыртқы қасбеті арқылы биіктен құтқаруға арналған жеке құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
201

раздел 5
ГОСТ Р ЕН 354-2010 "Система стандартов безопасности труда.
Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Стропы.
Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до
01.09.2020
202
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 355-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Амортизаторы. Общие технические требования. Методы испытаний"
203
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 358-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи для удержания и позиционирования. Общие технические требования. Методы испытаний"
204

5-бөлім
МемСТ Р ЕН 354-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі.
Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Арқанжіптер.
Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
202
5-бөлім
МемСТ Р ЕН 355-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Амортизаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
203
5-бөлім
МемСТ Р ЕН 358-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Ұстап тұруға және жайғастыруға арналған баулар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
204

раздел 5
ГОСТ Р ЕН 360-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты втягивающего типа. Общие технические требования. Методы испытаний"
205
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 361-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Страховочные привязи. Общие технические требования. Методы испытаний"
206
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 362-2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Соединительные элементы. Общие технические требования. Методы испытаний"
207
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 12.4.206-99 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от падения с высоты. Методы испытаний"
208
раздел 6
ГОСТ Р 57379-2016/EN 341:2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства для спуска. Общие технические требования. Методы испытаний"
209
ГОСТ Р 58193-2018/EN 353-1:2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты от падения с высоты ползункового типа на анкерной линии. Часть 1. Средства защиты от падения с высоты ползункового типа на жесткой анкерной линии. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе EN 353-1:2014
210
пункты 4.3, 4.4 и 4.5
ГОСТ Р 58194-2018/ EN 813:2008 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи для положения сидя. Общие технические требования. Методы испытаний"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе EN 813:2008

5-бөлім
МемСТ Р ЕН 360-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Тартып алғыш типтегі қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
205
5-бөлім
МемСТ Р ЕН 361-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Сақтандыру баулары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
206
5-бөлім
МемСТ Р ЕН 362-2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Жалғастыру элементтері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
207
4 және 5-бөлімдер
МемСТ Р 12.4.206-99 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері"
208
6-бөлім
МемСТ Р 57379-2016/EN 341:2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Түсуге арналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
209
МемСТ Р 58193-2018/EN 353-1:2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Анкерлік желідегі жатаған типті биіктен құлаудан қорғау құралдары. 1-бөлік. Қатты анкерлік желідегі жатаған типті биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт EN 353-1:2014 негізінде әзірленеді
210
4.3, 4.4 және 4.5-тармақтар
МемСТ Р 58194-2018/ EN 813:2008 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан жеке қорғау құралдары. Отыру қалпына арналған баулар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
мемлекетаралық стандарт EN 813:2008 негізінде әзірленеді

211
пункт 4.3,
подпункт 23
пункты 5.1.1 – 5.1.7, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.15 и 5.2.1 – 5.2.5
ГОСТ 12.4.275-2014
(EN 13819-1:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний"
212
пункт 4.3,
подпункт 24
раздел 5
ГОСТ 12.4.275-2014
(EN 13819-1:2002) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний"

211
4.3-тармақ, 23-тармақша
5.1.1 – 5.1.7, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.15 және 5.2.1 – 5.2.5-тармақтар
МемСТ 12.4.275-2014 (EN 13819-1:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
212
4.3-тармақ, 24-тармақша
5-бөлім
МемСТ 12.4.275-2014 (EN 13819-1:2002) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"

213
пункт 4.4,
подпункт 1
пункты 4 – 9
ГОСТ ISO 15831-2013 "Одежда. Физиологическое воздействие. Метод измерения теплоизоляции на термоманекене"
214
разделы 4 – 9
ГОСТ ISO 17491-4-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 4. Метод определения устойчивости к прониканию распыляемой жидкости (метод распыления)"
215
раздел 7
ГОСТ EN 12942-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

213
4.4-тармақ, 1-тармақша
4 – 9-тармақтар
МемСТ ISO 15831-2013 "Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі"
214
4 – 9-бөлімдер
МемСТ ISO 17491-4-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. 4-бөлік. Шашылатын сұйықтықтың өтіп кетуіне төзімділікті айқындау әдісі (шашу әдісі)"
215
7-бөлім
МемСТ EN 12942-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен, жартылай маскалармен және ширек маскалармен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

216
ГОСТ 9.030-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Резины. Методы испытаний на стойкость в ненапряженном состоянии к воздействию жидких агрессивных сред"
217
ГОСТ 12.4.005-85 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения величины сопротивления дыханию"
218
ГОСТ 12.4.008-84 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения поля зрения"
219
ГОСТ 12.4.061-88 "Система стандартов безопасности труда. Метод определения работоспособности человека в средствах индивидуальной защиты"
220
пункт 3
ГОСТ 12.4.064-84 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний"
221
ГОСТ 12.4.067-79 "Система стандартов безопасности труда. Метод определения теплосодержания человека в средствах индивидуальной защиты"
222
ГОСТ 12.4.075-79 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения содержания СО2 и О2 во вдыхаемой смеси"
223
ГОСТ 12.4.081-80 "Система стандартов безопасности труда. Метод измерения объемного расхода воздуха, подаваемого в шланговые средства индивидуальной защиты"
224
ГОСТ 12.4.082-80 "Система стандартов безопасности труда. Метод определения остроты зрения человека в средствах индивидуальной защиты"
225
пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.090-86 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения жесткости при изгибе"
226
ГОСТ 12.4.092-80 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения звукового заглушения средств индивидуальной защиты"
227
пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.136-84 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения проницаемости микроорганизмами"
228
пункт 2
ГОСТ 12.4.139-84 "Система стандартов безопасности труда. Костюм изолирующий автономный теплозащитный. Технические требования и методы испытаний"
229
пункты 3 – 6
ГОСТ 12.4.218-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения проницаемости материалов в агрессивных средах"
230
пункты 4 – 9, приложение Б
ГОСТ 12.4.220-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред"
231
раздел 7
ГОСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Системы стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры
противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

216
МемСТ 9.030-74 "Коррозиядан және ескіруден қорғаудың бірыңғай жүйесі. Резеңкелер. Жүктеме түспеген күйде сұйық агрессивті орталардың әсеріне төзімділікті сынау әдістері"
217
МемСТ 12.4.005-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Дем алуға қарсылық шамасын айқындау әдісі"
218
МемСТ 12.4.008-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Көру өрісін айқындау әдісі"
219
МемСТ 12.4.061-88 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралындағы адамның жұмыс істеу қабілетін айқындау әдісі"
220
3-тармақ
МемСТ 12.4.064-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
221
МемСТ 12.4.067-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралындағы адамның жылу сақтауын айқындау әдісі"
222
МемСТ 12.4.075-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Тыныс алатын қоспадағы СО2 және О2 құрамын айқындау әдісі"
223
МемСТ 12.4.081-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Түтікті жеке қорғау құралдарына берілетін ауаның жұмсалу көлемін өлшеу әдісі"
224
МемСТ 12.4.082-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралындағы адамның көзінің өткірлігін айқындау әдісі"
225
1 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.090-86 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Иілген кездегі қаттылықты айқындау әдісі"
226
МемСТ 12.4.092-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Жеке қорғау құралдарының дыбысты басуын айқындау әдісі"
227
1 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.136-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Микроағзалардың енуін айқындау әдісі"
228
2-тармақ
МемСТ 12.4.139-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан қорғайтын автономды оқшаулағыш костюм. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
229
3 – 6-тармақтар
МемСТ 12.4.218-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Агрессивті орталарда материалдардың енуін айқындау әдісі"
230
4 – 9-тармақтар, Б қосымшасы
МемСТ 12.4.220-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаның әсеріне төзімділігін айқындау әдісі"
231
7-бөлім
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

232
пункты 4 – 7
ГОСТ 12.4.239-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химикатов. Метод определения сопротивления воздухопроницаемых материалов прониканию жидкостей"
233
пункт 5
ГОСТ 12.4.240-2013 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний"
234
ГОСТ 12.4.241-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от механических воздействий. Метод определения сопротивления проколу"
235
пункт 5.2.3
ГОСТ 12.4.251-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от растворов кислот. Технические требования"
236
ГОСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420:1987) "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Методы определения водопроницаемости"
237
разделы 4 – 9
ГОСТ 12.4.268-2014 (ISO 6529:2001, ISO 6530:2005) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия токсичных химических веществ. Метод определения проницаемости жидкостями и газами"
238
разделы 1, 4 и 5
ГОСТ 12.4.289-2015 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие
с принудительной подачей воздуха
в подкостюмное пространство. Методы испытаний"
239
ГОСТ 12.4.291-2015 "Система стандартов безопасности труда. Автономные изолирующие средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения температуры вдыхаемой газовой дыхательной смеси"
240
ГОСТ 12.4.311-2017 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие многофункциональные. Методы испытаний"
241
ГОСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Ткани
с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости"
242
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"
243
ГОСТ 9913-90 "Материалы текстильные. Методы определения стойкости к истиранию"
244
пункт 7, приложение А
ГОСТ 11209-2014 "Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний"
245
ГОСТ 12020-72 "Пластмассы. Метод определения стойкости
к действию химических сред"
246
ГОСТ 28073-89 "Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах"
247
ГОСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
248
ГОСТ 30304-95 (ИСО 4674-77) "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение сопротивления раздиру"

232
4 – 7-тармақтар
МемСТ 12.4.239-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық химикаттардан қорғауға арналған арнайы киім. Ауа өткізетін материалдардың сұйықтықтардың енуіне қарсылығын айқындау әдісі"
233
5-тармақ
МемСТ 12.4.240-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
234
МемСТ 12.4.241-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерден қорғауға арналған арнайы киім. Тесілуге қарсылықты айқындау әдісі"
235
5.2.3-тармақ
МемСТ 12.4.251-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қышқылдардың ерітінділерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
236
МемСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420:1987) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдарына арналған, бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған материалдар. Су өткізуді айқындау әдістері"
237
4 – 9-бөлімдер
МемСТ 12.4.268-2014 (ISO 6529:2001, ISO 6530:2005) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сұйықтықтарды және газдарда өткізуді айқындау әдісі"
238
1, 4 және 5-бөлімдер
МемСТ 12.4.289-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Костюм астындағы кеңістікке ауа мәжбүрлі түрде берілетін оқшаулағыш костюмдер. Сынау әдістері"
239
МемСТ 12.4.291-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғаудың дербес оқшаулағыш құралдары. Дем алатын газды дем алу қоспасының температурасын айқындау әдісі"
240
МемСТ 12.4.311-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көп функциялы оқшаулағыш костюмдер. Сынау әдістері"
241
МемСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Су өткізбеуді айқындау"
242
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Созылу кезіндегі жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"
243
МемСТ 9913-90 "Текстиль материалдар. Тозуға төзімділігін айқындау әдісі"
244
7-тармақ, А қосымшасы
МемСТ 11209-2014 "Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
245
МемСТ 12020-72 "Пластмассалар. Химиялық орталардың әсеріне төзімділікті айқындау әдісі"
246
МемСТ 28073-89 "Тігін бұйымдары. Жыртылатын жүктемені, жіп тігістерінің ұзаруын, матаның тігістердегі жіптерінің ашылуын айқындау әдістері"
247
МемСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау"
248
МемСТ 30304-95 (ИСО 4674-77) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жұлмалауға қарсылықты айқындау"

249
подразделы 5.1 – 5.9, 6.1 – 6.9 и 7.1 – 7.8, приложение С
ГОСТ Р ИСО 16602-2010 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования"
250
разделы 4 – 8
ГОСТ Р ИСО 17491-3-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 3. Метод определения устойчивости к прониканию струи жидкости (струйный метод)"
251

249
5.1 – 5.9, 6.1 – 6.9 және 7.1 – 7.8-кіші бөлімдер, С қосымшасы
МемСТ Р ИСО 16602-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, таңбалануы және пайдалану талаптары"
250
4 – 8-бөлімдер
МемСТ Р ИСО 17491-3-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. 3-бөлік. Сұйықтық ағысының енуіне төзімділікті айқындау әдісі (ағыс әдісі)"
251

пункты 3 – 5
ГОСТ Р ЕН 464-2007 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких и газообразных химических веществ, в том числе жидких и твердых аэрозолей. Метод определения герметичности газонепроницаемых костюмов"
252
разделы 4 – 8
ГОСТ Р ЕН ИСО 13982-2-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от твердых аэрозолей. Часть 2. Метод определения проникания высокодисперсных аэрозолей"
253

3 – 5-тармақтар
МемСТ Р ЕН 464-2007 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық және газ тәріздес химиялық заттардан, соның ішінде сұйық және қатты аэрозольдерден қорғауға арналған арнайы киім. Газ өткізбейтін костюмдердің герметикалығын айқындау әдісі"
252
4 – 8-бөлімдер
МемСТ Р ЕН ИСО 13982-2-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты аэрозольдерден қорғауға арналған арнайы киім. 2-бөлік. Жоғары дисперсті аэрозольдердің енуін айқындау әдісі"
253

подразделы 7.13 и 7.17
ГОСТ Р ЕН 14594-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты с непрерывной подачей сжатого воздуха от магистрали. Требования, испытания, маркировка"
254
разделы 1 и 4
ГОСТ Р 12.4.270-2012 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Метод пневмометрического определения герметичности в динамических условиях"

7.13 және 7.17-кіші бөлімдер
МемСТ Р ЕН 14594-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Магистральдан сығылған ауа үздіксіз берілетін тыныс алу аппараттары. Талаптар, сынақтар, таңбалануы"
254
1 және 4-бөлімдер
МемСТ Р 12.4.270-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Динамикалық жағдайларда герметикалықты пневмометриялық айқындау әдісі"

255
подразделы 5.1 – 5.9, 6.1 – 6.9
и 7.1 – 7.8, приложение С
ГОСТ Р ИСО 16602-2010 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования"
256
пункт 4.4,
подпункт 2
разделы 1 и 4
ГОСТ 12.4.260-2014 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Методы испытания изолирующих материалов на проницаемость и время защитного действия по жидкой фазе окислителей"

255
5.1 – 5.9, 6.1 – 6.9 және 7.1 – 7.8-кіші бөлімдер, С қосымшасы
МемСТ Р ИСО 16602-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, таңбалануы және пайдалану талаптары"
256
4.4-тармақ, 2-тармақша
1 және 4-бөлімдер
МемСТ 12.4.260-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Оқшаулағыш материалдарды тотықтандырғыштардың сұйық сатысы бойынша ену және қорғау әрекетінің уақыты тұрғысынан сынау әдістері"

270
пункты 6.6.1.1, 6.6.1.2, 6.14 и 6.18
ГОСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия"
271
ГОСТ 12.4.295-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Порядок проведения испытаний изолирующих дыхательных аппаратов и самоспасателей с участием испытателей-добровольцев"
272
пункты 6.1, 6.2, 6.6, 6.7, 6.12 и 6.17 ГОСТ 12.4.297-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие-фильтрующие автономные средства защиты органов дыхания. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"

270
6.6.1.1, 6.6.1.2, 6.14 және 6.18-тармақтар
МемСТ 12.4.293-2015 (EN 136:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
271
МемСТ 12.4.295-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Ерікті сынақшылардың қатысуымен дем алу аппараттарын және өздік құтқарғыштарды сынауды жүргізу тәртібі"
272
6.1, 6.2,  6.6, 6.7, 6.12 және 6.17-тармақтар
МемСТ 12.4.297-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Тыныс алу органдарын қорғайтын оқшаулағыш-сүзгіш дербес құралдар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"

273
пункты 11.2, 11.4 – 11.6, 11.9
и 11.16 – 11.17
ГОСТ Р 12.4.273-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с открытым контуром и подачей сжатого воздуха, с маской или загубником в сборе (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
274
пункты 11.2, 11.4, 11.7, 11.8, 11.12, 11.13 и 11.15
ГОСТ Р 12.4.274-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие с сжатым воздухом, открытым контуром, капюшоном (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

273
11.2, 11.4 – 11.6, 11.9 және 11.16 – 11.17-тармақтар
МемСТ Р 12.4.273-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Контуры ашық және сығылған ауа беретін, жиынтығында маскасы немесе ерінқабы бар аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
274
11.2, 11.4, 11.7, 11.8, 11.12, 11.13 және 11.15-тармақтар
МемСТ Р 12.4.274-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар, контуры ашық, капюшоны бар оқшаулағыш аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

279
пункты 10.2, 10.4, 10.7, 10.12, 10.13, 10.17 и 10.21
ГОСТ Р 12.4.278-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с сжатым воздухом и открытым контуром,
с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
280
пункт 4.4,
подпункт 5
разделы 4 – 9
ГОСТ EN 13274-1-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 1. Определение коэффициента подсоса и коэффициента проникания через СИЗОД"

279
10.2, 10.4, 10.7, 10.12, 10.13, 10.17 және 10.21-тармақтар
МемСТ Р 12.4.278-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар және контуры ашық, жартылай маскасы бар, артық қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
280
4.4-тармақ, 5-тармақша
4 – 9-бөлімдер
МемСТ EN 13274-1-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 1-бөлік. ТОЖҚҚ арқылы сорып тарту және ену коэффициентін айқындау"

281
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.075-79      "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения содержания СО2 и О2 во вдыхаемой смеси"
282
ГОСТ 12.4.157-75 "Система стандартов безопасности труда. Противогазы и респираторы промышленные фильтрующие. Нефелометрические методы определения коэффициента подсоса масляного тумана под лицевую часть"
283
пункты 7.1, 7.2, 7.9 и 7.11
ГОСТ 12.4.272-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
284
ГОСТ 12.4.273-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Метод определения коэффициента защиты"
285
ГОСТ 12.4.288-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания автономные изолирующие. Метод определения содержания диоксида углерода
и кислорода во вдыхаемой газовой дыхательной смеси"
286
ГОСТ 12.4.290-2015 "Система стандартов безопасности труда. Автономные изолирующие средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения величины сопротивления дыханию"
287
пункты 7.1, 7.2, 7.6, 7.9, 7.20 и 7.24
ГОСТ 12.4.292-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
288
ГОСТ 12.4.295-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Порядок проведения испытаний изолирующих дыхательных аппаратов и самоспасателей с участием испытателей-добровольцев"
289
пункты 6.1, 6.2, 6.9 и 6.11
ГОСТ 12.4.297-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие-фильтрующие автономные средства защиты органов дыхания. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов"
290
пункты 8.22 и 8.24
ГОСТ Р 12.4.253-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия"
291
пункт 4.4,
подпункт 6
разделы 4 – 9
ГОСТ EN 13274-1-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 1. Определение коэффициента подсоса и коэффициента проникания через СИЗОД"

281
2 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.075-79      "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Тыныс алатын қоспадағы СО2 және О2 құрамын айқындау әдісі"
282
МемСТ 12.4.157-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік сүзгілі газтұтқыштар мен респираторлар. Майлы тұманды бет жақтағы бөлікке сорып тарту коэффициентін нефелометриялық айқындау әдістері"
283
7.1, 7.2, 7.9 және 7.11-тармақтар
МемСТ 12.4.272-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
284
МемСТ 12.4.273-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Қорғау коэффициентін айқындау әдісі"
285
МемСТ 12.4.288-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғаудың дербес оқшаулағыш құралдары. Дем алатын газды дем алу қоспасында көміртек диоксидінің болуын айқындау әдісі"
286
МемСТ 12.4.290-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғаудың дербес оқшаулағыш құралдары. Дем алуға қарсылық шамасын айқындау әдісі"
287
7.1, 7.2, 7.6, 7.9, 7.20 және 7.24-тармақтар
МемСТ 12.4.292-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысқан немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
288
МемСТ 12.4.295-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Ерікті сынақшылардың қатысуымен дем алу аппараттарын және өздік құтқарғыштарды сынауды жүргізу тәртібі"
289
6.1, 6.2, 6.9 және 6.11-тармақтар
МемСТ 12.4.297-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Тыныс алу органдарын қорғайтын оқшаулағыш-сүзгіш дербес құралдар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы. Үлгілерді іріктеу қағидалары"
290
8.22 және 8.24-тармақтар
МемСТ Р 12.4.253-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған және химиялық байланысқан оттегі бар, тау-кен құтқарушыларына арналған оқшаулағыш дербес тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
291
4.4-тармақ, 6-тармақша
4 – 9-бөлімдер
МемСТ EN 13274-1-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 1-бөлік. ТОЖҚҚ арқылы сорып тарту және ену коэффициентін айқындау"

пункты 11.1 – 11.2
ГОСТ Р 12.4.277-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели
со сжатым воздухом с полумаской
и легочно-силовым автоматом
с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
309
пункты 10.1 – 10.2, 10.7, 10.21
ГОСТ Р 12.4.278-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

11.1 – 11.2-тармақтар
МемСТ Р 12.4.277-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы, жартылай маскасы және артық қысымды өкпе-күш автоматы бар өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
309
10.1 – 10.2, 10.7, 10.21-тармақтар
МемСТ Р 12.4.278-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар және контуры ашық, жартылай маскасы бар, артық қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

на основе EN 1827:1999+A1:2009
312
пункты 6.3.2.4.2 и 7.1 – 7.15
ГОСТ EN 12942-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
313
разделы 4 – 8
ГОСТ EN 13274-4-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 4. Устойчивость
к воспламенению"

мемлекетаралық стандарт EN 1827:1999+A1:2009 негізінде әзірленеді
312
6.3.2.4.2 және 7.1 – 7.15-тармақтар
МемСТ EN 12942-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен, жартылай маскалармен және ширек маскалармен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
313
4 – 8-бөлімдер
МемСТ EN 13274-4-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 4-бөлік. Тұтануға төзімділік"

314
разделы 4 – 6
ГОСТ EN 13274-5-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 5. Метод определения устойчивости к климатическим воздействиям"
315
разделы 4 – 6, приложение А
ГОСТ EN 13274-6-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 6. Определение содержания диоксида углерода во вдыхаемом воздухе"
316

314
4 – 6-бөлімдер
МемСТ EN 13274-5-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 5-бөлік. Климаттық әсерлерге төзімділікті айқындау әдісі"
315
4 – 6-бөлімдер, А қосымшасы
МемСТ EN 13274-6-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 6-бөлік. Дем алатын ауада көміртек диоксидінің болуын айқындау әдісі"
316

пункты 1 – 4
ГОСТ 12.4.008-84 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения поля зрения"
317
раздел 9
ГОСТ 12.4.121-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия"
318
пункты 6.1 – 6.16
ГОСТ 12.4.234-2012 (EN 12941:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД
с принудительной подачей воздуха, используемые со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
319

1 – 4-тармақтар
МемСТ 12.4.008-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Көру өрісін айқындау әдісі"
317
9-бөлім
МемСТ 12.4.121-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі газтұтқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
318
6.1 – 6.16-тармақтар
МемСТ 12.4.234-2012 (EN 12941:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Мәжбүрлі түрде ауа беретін, шлеммен немесе капюшонмен пайдаланылатын сүзгілі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
319

пункты 7.3 – 7.8
ГОСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
320
пункты 6.3 – 6.6 и 6.11 – 6.14
ГОСТ 12.4.244-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия"
321

7.3 – 7.8-тармақтар
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
320
6.3 – 6.6 және 6.11 – 6.14-тармақтар
МемСТ 12.4.244-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар мен ширек маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
321

332
ГОСТ EN 13274-3-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 3. Определение сопротивления воздушному потоку"
333
разделы 4 – 7
ГОСТ EN 13274-7-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 7. Определение проницаемости противоаэрозольного фильтра"
334
разделы 4 – 7
ГОСТ Р ЕН 13274-8-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 8. Определение устойчивости
к запылению доломитовой пылью"

332
МемСТ EN 13274-3-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 3-бөлік. Аәе ағынына қарсыласуды айқындау"
333
4 – 7-бөлімдер
МемСТ EN 13274-7-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 7-бөлік. Аэрозольге қарсы сүзгінің өткізуін айқындау"
334
4 – 7-бөлімдер
МемСТ Р ЕН 13274-8-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 8-бөлік. Доломит шаңының шаңдатуына төзімділікті айқындау"

335
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.119-82 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод оценки защитных средств по аэрозолям"
336
пункт 7.7
ГОСТ 12.4.246-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия"
337
пункты 8.2, 8.3.4, 8.5, 8.9 – 8.11
ГОСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия"
338

335
2 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.119-82 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольдер бойынша қорғау құралдарын бағалау әдісі"
336
7.7-тармақ
МемСТ 12.4.246-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольге қарсы сүзгілер. Жалпы техникалық шарттар"
337
8.2, 8.3.4, 8.5, 8.9 – 8.11-тармақтар
МемСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Аэрозольдерден қорғауға арналған сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
338

пункты 2 – 6
ГОСТ 10188-74 "Коробки фильтрующие к противогазам и респираторам. Метод определения сопротивления постоянному потоку воздуха"
356
пункт 8.3
ГОСТ Р ЕН 12083-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые
и комбинированные с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка"
357
разделы 4 – 7
ГОСТ Р ЕН 13274-8-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 8. Определение устойчивости к запылению доломитовой пылью"

2 – 6-тармақтар
МемСТ 10188-74 "Газтұтқыштар мен респираторларға арналған сүзгі қораптар. Үнемі ауа ағынына қарсылықты айқындау әдісі"
356
8.3-тармақ
МемСТ Р ЕН 12083-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Жалғайтын түтіктері бар, аэрозольге қарсы, газтұтқыштарға арналған және аралас сүзгілер. Талаптар, сынақтар, таңбалануы"
357
4 – 7-бөлімдер
МемСТ Р ЕН 13274-8-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 8-бөлік. Доломит шаңының шаңдатуына төзімділікті айқындау"

362
разделы 4 – 9
ГОСТ EN 13274-1-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 1. Определение коэффициента подсоса и коэффициента проникания через СИЗОД"
363
ГОСТ EN 13274-3-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 3. Определение сопротивления воздушному потоку"
364
пункт 9.2
ГОСТ 12.4.121-2015 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия"
365
пункты 1 и 2
ГОСТ 12.4.158-90 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по парообразным вредным веществам"
366
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.159-90 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по газообразным вредным веществам"
367
пункты 2 – 4
ГОСТ 12.4.160-90 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие.
Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по оксиду углерода"
368

362
4 – 9-бөлімдер
МемСТ EN 13274-1-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 1-бөлік. ТОЖҚҚ арқылы сорып тарту және ену коэффициентін айқындау"
363
МемСТ EN 13274-3-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 3-бөлік. Аәе ағынына қарсыласуды айқындау"
364
9.2-тармақ
МемСТ 12.4.121-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сүзгілі газтұтқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
365
1 және 2-тармақтар
МемСТ 12.4.158-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары. Бу тәріздес зиянды заттар бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдістері"
366
2 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.159-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары. Газ тәріздес зиянды заттар бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдістері"
367
2 – 4-тармақтар
МемСТ 12.4.160-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары.
Көміртегі тотығы бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдістері"
368

пункты 1 – 4
ГОСТ 12.4.161-75 "Система стандартов безопасности труда. Противогазы и респираторы промышленные фильтрующие. Метод определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по парам ртути"
369
пункты 6.2 и 6.12
ГОСТ 12.4.234-2012 (EN 12941:1998) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД
с принудительной подачей воздуха, используемые со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
370
пункты 7.4 – 7.7, раздел 4
ГОСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
371

1 – 4-тармақтар
МемСТ 12.4.161-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік сүзгілі газтұтқыштар мен респираторлар. Сынап буы бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдісі"
369
6.2 және 6.12-тармақтар
МемСТ 12.4.234-2012 (EN 12941:1998) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Мәжбүрлі түрде ауа беретін, шлеммен немесе капюшонмен пайдаланылатын сүзгілі ТОЖҚҚ. Сынау әдістері. Таңбалануы"
370
7.4 – 7.7-тармақтар, 4-бөлім
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
371

ГОСТ EN 1827-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или комбинированными фильтрами.
Общие технические условия"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе EN 1827:1999+A1:2009
378
пункты 7.2, 7.3, 7.6 и 7.14
ГОСТ EN 12942-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

МемСТ EN 1827-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған, аэрозольге қарсы немесе аралас сүзгілері алмалы-салмалы, дем алу клапандары жоқ, оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскалар.
Жалпы техникалық шарттар"
мемлекетаралық стандарт EN 1827:1999+A1:2009 негізінде әзірленеді
378
7.2, 7.3, 7.6 және 7.14-тармақтар
МемСТ EN 12942-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен, жартылай маскалармен және ширек маскалармен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.159-90 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по газообразным вредным веществам"
386
пункты 2 – 4
ГОСТ 12.4.160-90 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по оксиду углерода"

2 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.159-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары. Газ тәріздес зиянды заттар бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдістері"
386
2 – 4-тармақтар
МемСТ 12.4.160-90 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары. Көміртегі тотығы бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдістері"

СТБ 11.14.05-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний"
412
пункты 7.4, 7.6.1 – 7.6.3, 7.6.7 и 7.6.8
ГОСТ Р ЕН 404-2011 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий для защиты от монооксида углерода с загубником. Общие технические требования"

ТҚС 11.14.05-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгілі өздік құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
412
7.4, 7.6.1 – 7.6.3, 7.6.7 және 7.6.8-тармақтар
МемСТ Р ЕН 404-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Көміртек монототығынан қорғауға арналған, ерінқабы бар сүзгілі өздік құтқарғыш. Жалпы техникалық талаптар"

419
пункты 2 и 3, приложение 2, пункт 5
ГОСТ 12.4.101-93 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для ограниченной защиты от токсичных веществ. Общие технические требования и методы испытаний"
420
пункты 3 – 6
ГОСТ 12.4.129-2001 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная, средства индивидуальной защиты рук. Одежда специальная и материалы для их изготовления. Метод определения проницаемости нефти и нефтепродуктов"
421
пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.135-84 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения щелочепроницаемости"
422

419
2 және 3-тармақтар, 2-қосымша, 5-тармақ
МемСТ 12.4.101-93 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты заттардан шектеулі қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
420
3 – 6-тармақтар
МемСТ 12.4.129-2001 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиім, қолды жеке қорғау құралдары. Арнайы киім және оларды жасауға арналған материалдар. Мұнайдың және мұнай өнімдерінің өтуін айқындау әдісі"
421
1 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.135-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Сілтінің өтуін айқындау әдісі"
422

пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.146-84 "Система стандартов безопасности труда. Материалы с полимерным покрытием для специальной одежды и средств защиты рук. Метод определения стойкости к действию кислот и щелочей"
423
пункты 3 – 7
ГОСТ 12.4.218-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения проницаемости материалов в агрессивных средах"
424
пункты 4 – 9, приложение Б
ГОСТ 12.4.220-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред"
425

1 – 5-тармақтар
МемСТ 12.4.146-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімге және қолды қорғау құралдарына арналған полимер сіңірілген материалдар. Қышқылдар мен сілтілердің әсеріне төзімділікті айқындау әдісі"
423
3 – 7-тармақтар
МемСТ 12.4.218-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Агрессивті орталарда материалдардың енуін айқындау әдісі"
424
4 – 9-тармақтар, Б қосымшасы
МемСТ 12.4.220-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаның әсеріне төзімділігін айқындау әдісі"
425

ГОСТ 12.4.310-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты работающих от воздействия нефти
и нефтепродуктов. Технические требования"
426
пункты 4 – 8
ГОСТ 12.4.239-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от жидких химикатов. Метод определения сопротивления воздухонепроницаемых материалов прониканию жидкостей"
427
пункты 5.2.1 – 5.2.3
ГОСТ 12.4.251-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от растворов кислот. Технические требования"
428
подраздел 8.3
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
429
разделы 1 и 4
ГОСТ 12.4.256-2014 "Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда. Метод определения коэффициента защиты пакета материалов от паров, газов токсичных веществ
в динамических условиях"

МемСТ 12.4.310-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс істейтін адамдарды мұнайдың және мұнай өнімдерінің әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
426
4 – 8-тармақтар
МемСТ 12.4.239-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық химикаттардан қорғауға арналған арнайы киім. Ауа өткізетін материалдардың сұйықтықтардың өтуіне қарсылықты айқындау әдісі"
427
5.2.1 – 5.2.3-тармақтар
МемСТ 12.4.251-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қышқылдардың ерітінділерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар"
428
8.3-кіші бөлім
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
429
1 және 4-бөлімдер
МемСТ 12.4.256-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сүзгілі қорғаныш киім. Материалдар пакетінің динамикалық жағдайларда уытты заттардың буларынан, газдарынан қорғау коэффициентін айқындау әдісі"

430
разделы 4 – 10, приложения А – Г
ГОСТ 12.4.268-2014 (ISO 6529:2001, ISO 6530:2005) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от воздействия токсичных химических веществ. Методы определения сопротивления проницаемости материалов жидкостями и газами"
431
пункты 5 и 6
ГОСТ 12.4.279-2014 (EN 14325:2004) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ.
Классификация, технические требования, методы испытаний
и маркировка"

430
4 – 10-бөлімдер, А – Г қосымшалары
МемСТ 12.4.268-2014 (ISO 6529:2001, ISO 6530:2005) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты химиялық заттардың әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Материалдардың сұйықтықтар мен газдардың өтуіне қарсылығын айқындау әдістері"
431
5 және 6-тармақтар
МемСТ 12.4.279-2014 (EN 14325:2004) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім.
Сыныпталуы, техникалық талаптар, сынау әдістері және таңбалануы"

432
разделы 1 и 4
ГОСТ 12.4.286-2015 "Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда
от паров, газов токсичных веществ. Методы испытаний"
433
пункты 7.3 – 7.5
ГОСТ 12.4.287-2015 "Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда
от паров, газов токсичных веществ. Технические условия"
434
пункты 4 и 5
ГОСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Ткани
с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости"

432
1 және 4-бөлімдер
МемСТ 12.4.286-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты заттардың буынан, газынан сүзгілі қорғаныш киім. Сынау әдістері"
433
7.3 – 7.5-тармақтар
МемСТ 12.4.287-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты заттардың буынан, газынан сүзгілі қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
434
4 және 5-тармақтар
МемСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Резеңке немесе пластмасса сіңірілген маталар. Су өткізбеуді айқындау"

разделы 1 и 4
ГОСТ Р 12.4.286-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от газообразных и жидких химических веществ. Метод определения защитных свойств материалов при воздействии хлора и аммиака"
450
пункт 7.12
ГОСТ Р 50714-94 "Кожа искусственная для средств индивидуальной защиты. Общие технические условия"
451
пункт 4.4,
подпункт 19
пункты 5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 5.9, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 и 6.16

1 және 4-бөлімдер
МемСТ Р 12.4.286-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық және газ тәріздес химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Хлор мен аммиак әсер кеткен кезде материалдардың қорғау қасиеттерін айқындау әдісі"
450
7.12-тармақ
МемСТ Р 50714-94 "Жеке қорғау құралдарына арналған жасанды былғары"
451
4.4-тармақ, 19-тармақша
5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 5.9, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 және 6.16-тармақтар

455
ГОСТ 12.4.165-85 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная кожаная. Метод определения коэффициента снижения прочности крепления от воздействия агрессивных сред"
456
подпункт 6.3.1
ГОСТ 12.4.270-2014 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дезактивируемая с текстильным верхом для работ
с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"
457
ГОСТ 270-75 "Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
458
ГОСТ 20403-75 (СТ СЭВ 1970-79)
"Резина. Метод определения твердости в международных единицах (от 30 до 100 IRHD)"
459
пункт 4.5,
подпункт 1
ГОСТ ISO 13688-2015 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия"
460
пункты 4 – 9
ГОСТ ISO 17491-4-2012
"Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ.
Часть 4. Метод определения устойчивости к прониканию распыляемой жидкости (метод распыления)"
461
ГОСТ 9.030-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Резины. Методы испытаний на стойкость в ненапряженном состоянии к воздействию жидких агрессивных сред"
462
ГОСТ 12.4.146-84 "Система стандартов безопасности труда. Материалы с полимерным покрытием для специальной одежды и средств защиты рук. Метод определения стойкости к действию кислот и щелочей"
463
ГОСТ 12.4.147-84 "Система стандартов безопасности труда. Искусственные кожи для средств защиты рук. Метод определения проницаемости кислот
и щелочей"
464
ГОСТ 12.4.170-86 "Система стандартов безопасности труда. Материалы с полимерным покрытием для специальной одежды. Метод определения стойкости к действию органических растворителей"
465
пункты 6.2 и 6.6, приложения А, Б, Г и Д
ГОСТ 12.4.217-2001 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от радиоактивных веществ
и ионизирующих излучений. Технические требования и методы испытаний"
466
ГОСТ 12.4.220-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред"
467
пункт 6
ГОСТ 12.4.248-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания дополнительные для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие требования и методы испытаний"
468

455
МемСТ 12.4.165-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы былғары аяқкиім. Агрессивті орталардың әсерінен бекіту беріктігінің төмендеу коэффициентін айқындау әдісі"
456
6.3.1-тармақша
МемСТ 12.4.270-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған, активсіздендірілетін үсті текстиль арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
457
МемСТ 270-75 "Резеңке. Созылған кездегі серпімді-беріктік қасиеттерін айқындау әдісі"
458
МемСТ 20403-75 (СТ СЭВ 1970-79)
"Резеңке. Қаттылықты халықаралық бірліктермен айқындау әдісі (30-дан 100 IRHD дейін)"
459
4.5-тармақ, 1-тармақша
МемСТ ISO 13688-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Техникалық шарттар"
460
4 – 9-тармақтар
МемСТ ISO 17491-4-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. 4-бөлік. Шашылатын сұйықтықтың өтіп кетуіне төзімділікті айқындау әдісі (шашу әдісі)"
461
МемСТ 9.030-74 "Коррозиядан және ескіруден қорғаудың бірыңғай жүйесі. Резеңкелер. Жүктеме түспеген күйде сұйық агрессивті орталардың әсеріне төзімділікті сынау әдістері"
462
МемСТ 12.4.146-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімге және қолды қорғау құралдарына арналған полимер сіңірілген материалдар. Қышқылдар мен сілтілердің әсеріне төзімділікті айқындау әдісі"
463
МемСТ 12.4.147-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғау құралдарына арналған жасанды былғарылар. Қышқылдар мен сілтілердің өтуін айқындау әдісі"
464
МемСТ 12.4.170-86 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімге арналған полимер сіңірілген материалдар. Органикалық еріткіштердің әсеріне төзімділікті айқындау әдісі"
465
6.2 және 6.6-тармақтар, А, Б, Г және Д қосымшалары
МемСТ 12.4.217-2001 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттар мен иондаушы сәулеленуден жеке қорғау құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
466
МемСТ 12.4.220-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаның әсеріне төзімділігін айқындау әдісі"
467
6-тармақ
МемСТ 12.4.248-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін тыныс алу органдарын қосымша жеке қорғау құралдары. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
468

раздел 8
ГОСТ 12.4.252-2013 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний"
469
ГОСТ 12.4.261.2-2014 (ISO261.2-2014 11933-2:1987) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки камерные. Общие технические требования"
470
ГОСТ 12.4.262-2014 (ISO 1419:1995) "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Метод искусственного старения"

8-бөлім
МемСТ 12.4.252-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
469
МемСТ 12.4.261.2-2014 (ISO261.2-2014 11933-2:1987) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Камералық қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар"
470
МемСТ 12.4.262-2014 (ISO 1419:1995) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдарына арналған, бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған материалдар. Жасанды ескірту әдісі"

471
ГОСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420:1987) "Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Методы определения водопроницаемости"
472
раздел 6
ГОСТ 12.4.264-2014 (EN 421:1994) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты
от ионизирующего излучения и радиоактивных веществ. Общие технические требования и методы испытаний"

471
МемСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420:1987) "Жеке қорғау құралдарына арналған, бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған материалдар. Су өткізуді айқындау әдістері"
472
6-бөлім
МемСТ 12.4.264-2014 (EN 421:1994) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Иондаушы сәулеленуден және радиоактивті заттардан қорғауға арнаған қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"

473
пункты 5 – 9
ГОСТ 12.4.265-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты, предназначенные для работ с радиоактивными веществами,
и материалы для их изготовления. Методы испытания и оценка коэффициента дезактивации"
474
раздел 5
ГОСТ 12.4.266-2014 (EN 1073-2:2002)
"Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия радиоактивного загрязнения твердыми веществами. Технические требования и методы испытаний"

473
5 – 9-тармақтар
МемСТ 12.4.265-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттармен жұмыс істеуге арналған жеке қорғау құралдары және оларды жасауға арналған материалдар. Сынау әдістері және активсіздендіру коэффициентін бағалау"
474
5-бөлім
МемСТ 12.4.266-2014 (EN 1073-2:2002)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты заттардың радиоактивті ластауының әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

475
пункты 6 – 9
ГОСТ 12.4.269-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты, предназначенные для работ
с радиоактивными веществами,
и материалы для их изготовления. Метод определения дезактивирующей способности растворов"
476
раздел 6
ГОСТ 12.4.270-2014 "Система стандартов безопасности труда.
Обувь специальная дезактивируемая
с текстильным верхом для работ
с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний"

475
6 – 9-тармақтар
МемСТ 12.4.269-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттармен жұмыс істеуге арналған жеке қорғау құралдары және оларды жасауға арналған материалдар. Ерітінділердің активсіздендіруші қабілетін айқындау әдісі"
476
6-бөлім
МемСТ 12.4.270-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған, активсіздендірілетін үсті текстиль арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"

477
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха
и несъемными противогазовыми
и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
478
ГОСТ 270-75 "Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
479
ГОСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Ткани
с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости"
480
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"
481
ГОСТ 12580-78 "Пленки латексные. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
482
ГОСТ 17316-71 "Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
483
ГОСТ 17922-72 "Ткани и штучные изделия текстильные. Метод определения раздирающей нагрузки"
484
пункты 4 – 9, приложение А
ГОСТ 21050-2004 "Ткани для спецодежды. Метод определения устойчивости к сухой химической чистке"
485
ГОСТ 26128-84 "Пленки полимерные. Методы определения сопротивления раздиру"
486
ГОСТ 29104.5-91 "Ткани технические. Методы определения раздирающей нагрузки"
487
ГОСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
488
ГОСТ 30304-95 (ИСО 4674-77) "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение сопротивления раздиру"
489
пункты 4 – 8
ГОСТ Р ИСО 17491-3-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 3. Метод определения устойчивости к проникновению струи жидкости (струйный метод)"
490
ГОСТ Р 12.4.199-99 (ИСО 7854-95) "Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Метод определения сопротивления на изгиб"
491
пункты 5 – 7
ГОСТ Р 53371-2009 "Материалы
и покрытия полимерные защитные дезактивируемые. Метод определения коэффициента дезактивации"
492
пункты 5.4 и 5.5
СанПиН 2.2.8.48-03 "Средства индивидуальной защиты органов дыхания персонала радиационно-опасных производств"
493
пункт 4.5,
подпункт 3
ГОСТ ISO 15831-2013 "Одежда. Физиологическое воздействие. Метод измерения теплоизоляции
на термоманекене"
494
пункты 6 – 9
ГОСТ ISO 17491-4-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 4. Метод определения устойчивости к прониканию распыляемой жидкости (метод распыления)"
495

477
МемСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқыштарға арналған және (немесе) аралас сүзгілері алынбайтын, дем алу клапандары бар сүзгілі жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"
478
МемСТ 270-75 "Резеңке. Созылған кездегі серпімді-беріктік қасиеттерін айқындау әдісі"
479
МемСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Резеңке немесе пластмасса сіңірілген маталар. Су өткізбеуді айқындау"
480
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Созылу кезіндегі жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"
481
МемСТ 12580-78 "Латекс үлдірлер. Созылған кездегі серпімді-беріктік қасиеттерін айқындау әдісі"
482
МемСТ 17316-71 "Жасанды былғары. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау"
483
МемСТ 17922-72 "Текстиль маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Жұлмалаушы жүктемені айқындау әдісі"
484
4 – 9-тармақтар, А қосымшасы
МемСТ 21050-2004 "Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазалауға төзімділікті айқындау әдісі"
485
МемСТ 26128-84 "Полимер үлдірлер. Жұлмалауға қарсылықты айқындау әдістері"
486
МемСТ 29104.5-91 "Техникалық маталар. Жұлмалаушы жүктемені айқындау әдістері"
487
МемСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау"
488
МемСТ 30304-95 (ИСО 4674-77) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жұлмалауға қарсылықты айқындау"
489
4 – 8-тармақтар
МемСТ Р ИСО 17491-3-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. 3-бөлік. Сұйықтық ағысының енуіне төзімділікті айқындау әдісі (ағыс әдісі)"
490
МемСТ Р 12.4.199-99 (ИСО 7854-95) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдарына арналған, бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған материалдар. Бүгілуге қарсылықты айқындау әдісі"
491
5 – 7-тармақтар
МемСТ Р 53371-2009 "Активсіздендірілетін қорғаныш полимер материалдар мен жабындар. Активсіздендіру коэффициентін айқындау әдісі"
492
5.4 және 5.5-тармақтар
СанҚжН 2.2.8.48-03 "Радиациялық қауіпті өндірістер персоналының тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары"
493
4.5-тармақ, 3-тармақша
МемСТ ISO 15831-2013 "Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі"
494
6 – 9-тармақтар
МемСТ ISO 17491-4-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. 4-бөлік. Шашылатын сұйықтықтың өтіп кетуіне төзімділікті айқындау әдісі (шашу әдісі)"
495

ГОСТ 12.4.092-80 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения звукового заглушения средств индивидуальной защиты"
506
пункт 6, приложения А, Б, Г и Д
ГОСТ 12.4.217-2001 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от радиоактивных веществ
и ионизирующих излучений. Требования и методы испытаний"
507
пункты 4 – 9
ГОСТ 12.4.219-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения однородности материалов"

МемСТ 12.4.092-80 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Жеке қорғау құралдарының дыбысты басуын айқындау әдісі"
506
6-тармақ, А, Б, Г және Д қосымшалары
МемСТ 12.4.217-2001 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттардан және иондаушы сәулелерден жеке қорғау құралдары. Талаптар және сынау әдістері"
507
4 – 9-тармақтар
МемСТ 12.4.219-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Материалдардың біртектілігін айқындау әдісі"

508
ГОСТ 12.4.220-2002 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред"
509
пункт 5, приложение А
ГОСТ 12.4.240-2013 "Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний"
510
пункт 6.4.2
ГОСТ 12.4.243-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная дополнительная для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования
и методы испытаний"
511
ГОСТ 12.4.262-2014 (ISO 1419:1995)
"Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Метод искусственного старения"
512
ГОСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420:1987)
"Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Методы определения водопроницаемости"
513
пункты 4 – 9
ГОСТ 12.4.265-2014 "Система стандартов безопасности труда.
Средства индивидуальной защиты, предназначенные для работ
с радиоактивными веществами,
и материалы для их изготовления. Метод испытания и оценка коэффициента дезактивации"

508
МемСТ 12.4.220-2002 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаның әсеріне төзімділігін айқындау әдісі"
509
5-тармақ, А қосымшасы
МемСТ 12.4.240-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
510
6.4.2-тармақ
МемСТ 12.4.243-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеу үшін арнайы қосымша киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
511
МемСТ 12.4.262-2014 (ISO 1419:1995)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдарына арналған, бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған материалдар. Жасанды ескірту әдісі"
512
МемСТ 12.4.263-2014 (ISO 1420:1987)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралдарына арналған, бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған материалдар. Су өткізуді айқындау әдістері"
513
4 – 9-тармақтар
МемСТ 12.4.265-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттармен жұмыс істеуге арналған жеке қорғау құралдары және оларды жасауға арналған материалдар. Сынау әдістері және активсіздендіру коэффициентін бағалау"

516
ГОСТ 262-93 (ИСО 34-79) "Резина. Определение сопротивления раздиру (раздвоенные, угловые и серповидные образцы)"
517
ГОСТ 270-75 "Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
518
ГОСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Ткани
с резиновым или пластмассовым покрытием. Определения водонепроницаемости"
519
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"
520
ГОСТ 4650-2014 (ISO 62:2008) "Пластмассы. Метод определения водопоглощения"
521
ГОСТ 6768-75 "Резина и прорезиненная ткань. Метод определения прочности связи между слоями при расслоении"
522
ГОСТ 8977-74 "Кожа искусственная
и пленочные материалы. Методы определения гибкости, жесткости
и упругости"
523
ГОСТ 9998-86 "Пленки поливинилхлоридные пластифицированные бытового назначения. Общие технические условия"
524
пункт 7, приложение А
ГОСТ 11209-2014 "Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний"
525
пункты 1 – 9
ГОСТ 12023-2003
(ИСО 5084:1996) "Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения толщины"
526
ГОСТ 14236-81 "Пленки полимерные. Метод испытания на растяжение"
527
ГОСТ 18976-73 "Ткани текстильные. Метод определения стойкости
к истиранию"
528
ГОСТ 22944-78 "Кожа искусственная
и пленочные материалы. Методы определения водопроницаемости"
529
ГОСТ 26128-84 "Пленки полимерные. Метод определения сопротивления раздиру"
530
ГОСТ 28073-89 "Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах"
531

516
МемСТ 262-93 (ИСО 34-79) "Резеңке. Жұлмалауға қарсылықты айқындау (қосарланған, бұрышты және орақ тәріздес үлгілер)"
517
МемСТ 270-75 "Резеңке. Созылған кездегі серпімді-беріктік қасиеттерін айқындау әдісі"
518
МемСТ 413-91 (ИСО 1420-87) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Су өткізбеуді айқындау"
519
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Созылу кезіндегі жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"
520
МемСТ 4650-2014 (ISO 62:2008) "Пластмассалар. Су сіңіруді айқындау әдісі"
521
МемСТ 6768-75 "Резеңке және резеңкеленген мата. Қабаттарға бөлінген кезде қабаттар арасындағы беріктікті айқындау әдісі"
522
МемСТ 8977-74 "Жасанды былғары және үлдірлік материалдар. Икемділікті, қаттылықты және серпімділікті айқындау әдістері"
523
МемСТ 9998-86 "Тұрмыстық мақсаттағы пластиктелген поливинилхлорид үлдірлер. Жалпы техникалық шарттар"
524
7-тармақ, А қосымшасы
МемСТ 11209-2014 "Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
525
1 – 9-тармақтар
МемСТ 12023-2003
(ИСО 5084:1996) "Текстиль материалдар және олардан жасалған бұйымдар. Қалыңдығын айқындау әдісі"
526
МемСТ 14236-81 "Полимер үлдірлер. Созылуға сынау әдісі"
527
МемСТ 18976-73 "Текстиль маталар. Тозуға төзімділігін айқындау әдісі"
528
МемСТ 22944-78 "Жасанды былғары және үлдірлік материалдар. Су өткізуді айқындау әдістері"
529
МемСТ 26128-84 "Полимер үлдірлер. Жұлмалауға қарсылықты айқындау әдісі"
530
МемСТ 28073-89 "Тігін бұйымдары. Жыртылатын жүктемені, жіп тігістерінің ұзаруын, матаның тігістердегі жіптерінің ашылуын айқындау әдістері"
531

пункты 3 – 7
ГОСТ 30157.0-95 "Полотна текстильные. Методы определения изменения размеров после мокрых обработок или химической чистки. Общие положения"
532
пункт 5, приложение А
ГОСТ 30157.1-95 "Полотна текстильные. Методы определения изменения размеров после мокрых обработок или химической чистки. Режимы обработок"
533
ГОСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
534

3 – 7-тармақтар
МемСТ 30157.0-95 "Текстиль кездемелер. Дымқыл өңдегеннен немесе химиялық тазалағаннан кейін мөлшерінің өзгеруін айқындау әдістері. Жалпы ережелер"
532
5-тармақ, А қосымшасы
МемСТ 30157.1-95 "Текстиль кездемелер. Дымқыл өңдегеннен немесе химиялық тазалағаннан кейін мөлшерінің өзгеруін айқындау әдістері. Өңдеу режимдері"
533
МемСТ 30303-95 (ИСО 1421-77) "Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау"
534

ГОСТ Р 12.4.199-99 (ИСО 7854-95)
"Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластиковым покрытием. Метод определения сопротивления на изгиб"
538
пункты 5 – 7
ГОСТ Р 53371-2009 "Материалы и покрытия полимерные защитные дезактивируемые. Метод определения коэффициента дезактивации"
539
пункт 4.5,
подпункт 5
пункты 8.2 – 8.4, 8.6.1 и 8.7 – 8.13
ГОСТ EN 1827-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или
комбинированными фильтрами. Общие технические условия"
межгосударственный
стандарт разрабатывается

МемСТ Р 12.4.199-99 (ИСО 7854-95)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетіне резеңке немесе пластик жағылған, жеке қорғау құралдарына арналған материалдар. Бүгілуге қарсылықты айқындау әдісі"
538
5 – 7-тармақтар
МемСТ Р 53371-2009 "Активсіздендірілетін қорғаныш полимер материалдар мен жабындар. Активсіздендіру коэффициентін айқындау әдісі"
539
4.5-тармақ, 5-тармақша
8.2 – 8.4, 8.6.1 және 8.7 – 8.13-тармақтар
МемСТ EN 1827-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Оқшаулағыш материалдардан жасалған, дем алу клапандары жоқ газтұтқыш, аэрозольге қарсы немесе аралас сүзгілері алмалы-салмалы жартылай маскалар. Жалпы техникалық шарттар"

на основе ЕN 1827:1999+A1:2009
540
пункты 7.2 – 7.15
ГОСТ EN 12942-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
541
разделы 4 – 9
ГОСТ EN 13274-1-2016
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 1. Определение коэффициента подсоса и коэффициента проникания через СИЗОД"

мемлекетаралық стандарт ЕN 1827:1999+A1:2009 негізінде әзірленеді
540
7.2 – 7.15-тармақтар
МемСТ EN 12942-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен, жартылай маскалармен және ширек маскалармен пайдаланылатын, ауа мәжбүрлі түрде берілетін сүзгі ТОЖҚҚ. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
541
4 – 9-бөлімдер
МемСТ EN 13274-1-2016
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері. 1-бөлік. Саңылаудан тарту коэффициентін және ТОЖҚҚ арқылы ену коэффициентін айқындау"

ГОСТ 12.4.161-75 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по парам ртути"
554
пункт 5.8
ГОСТ 12.4.166-85 "Система стандартов безопасности труда. Лицевая часть ШМП для промышленных противогазов. Технические условия"
применяется до 01.07.2021
555
пункт 5.1.3
ГОСТ 12.4.166-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Шлем-маска. Общие технические условия"

МемСТ 12.4.161-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын сүзгілі жеке қорғау құралдары. Сынап буы бойынша сүзгі-сіңіру қораптарының қорғау әрекетінің уақытын айқындау әдістері"
554
5.8-тармақ
МемСТ 12.4.166-85 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік газтұтқыштарға арналған ГШМ бет жағындағы бөлігі. Техникалық шарттар"
01.07.2021 ж. дейін қолданылады
555
5.1.3-тармақ
МемСТ 12.4.166-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Шлем-маска. Жалпы техникалық шарттар"

559
пункты 7.3 – 7.8
ГОСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
560
пункты 6.2, 6.6.1, 6.6.2, 6.8 и 6.13
ГОСТ 12.4.236-2012 (EN 138:1994)
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты со шлангом подачи чистого воздуха, используемые с масками и полумасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

559
7.3 – 7.8-тармақтар
МемСТ 12.4.235-2012 (EN 14387:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Газтұтқышқа арналған және аралас сүзгілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
560
6.2, 6.6.1, 6.6.2, 6.8 және 6.13-тармақтар
МемСТ 12.4.236-2012 (EN 138:1994)
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Маскалармен және жартылай маскалармен пайдаланылатын, таза ауа беретін түтігі бар тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

пункты 11.1 – 11.6, 11.9, 11.15.4 и 11.16 ГОСТ Р 12.4.273-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с открытым контуром и подачей сжатого воздуха, с маской или загубником в сборе (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
587
пункты 11.1, 11.2, 11.7, 11.8, 11.11.3, 11.11.4 и 11.12 – 11.15
ГОСТ Р 12.4.274-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом,
с открытым контуром, с капюшоном (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

11.1 – 11.6, 11.9, 11.15.4 және 11.16-тармақтар МемСТ Р 12.4.273-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Контуры ашық және сығылған ауа беретін, жиынтығында маска немесе ерінқап бар аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
587
11.1, 11.2, 11.7, 11.8, 11.11.3, 11.11.4 және 11.12 – 11.15-тармақтар
МемСТ Р 12.4.274-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы бар, контуры ашық, капюшоны бар оқшаулағыш аппараттар (өздік құтқарғыштар). Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

588
пункты 11.2, 11.4, 11.15 и 11.18
ГОСТ Р 12.4.275-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты шланговые с принудительной подачей чистого воздуха, с капюшоном. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
589
раздел 1, пункты 11.1, 11.2, 11.4, 11.7, 11.8, 11.14, 11.17, 11.18 и 11.27.4
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1. Аппараты
с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

588
11.2, 11.4, 11.15 және 11.18-тармақтар
МемСТ Р 12.4.275-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Таза ауаны мәжбүрлі түрде беретін, капюшоны бар түтікті аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
589
1-бөлім, 11.1, 11.2, 11.4, 11.7, 11.8, 11.14, 11.17, 11.18 және 11.27.4-тармақтар
МемСТ Р 12.4.276-1-2012
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

590
пункты 10.2, 10.4, 10.11, 10.14, 10.23.3 и 10.23.4 ГОСТ Р 12.4.276-2-2012
"Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"
591
пункты 11.1, 11.2, 11.4, 11.5, 11.7, 11.10 и 11.17
ГОСТ Р 12.4.277-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели
со сжатым воздухом, с полумаской
и легочно-силовым автоматом
с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка"

590
10.2, 10.4, 10.11, 10.14, 10.23.3 және 10.23.4-тармақтар МемСТ Р 12.4.276-2-2012
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауа беру желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және қысымы артық аппараттар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"
591
11.1, 11.2, 11.4, 11.5, 11.7, 11.10 және 11.17-тармақтар
МемСТ Р 12.4.277-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары. Сығылған ауасы, жартылай маскасы және артық қысымды өкпе-күш автоматы бар өздік құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері. Таңбалануы"

594
ГОСТ ISO 6942-2011 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и огня. Методы оценки материалов и пакетов материалов, подвергаемых воздействию источника теплового излучения"
595
ГОСТ ISO 10047-2013
"Материалы текстильные. Метод определения времени горения поверхности"
596
ГОСТ ISO 15025-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от тепла и пламени. Метод испытаний
на ограниченное распространение пламени"
применяется до
01.09.2020
597
ГОСТ ISO 15025-2019 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты
от пламени. Метод испытания
на ограниченное распространение пламени"
применяется с
01.09.2020
598
ГОСТ ISO 15831-2013 "Одежда. Физиологическое воздействие. Метод измерения теплоизоляции
на термоманекене"
599
пункты 6.3 – 6.8
ГОСТ EN 407-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты от повышенных температур и огня. Технические требования. Методы испытаний"
600
ГОСТ 12.4.184-97 "Система стандартов безопасности труда. Ткани и материалы для специальной одежды, средств защиты рук и верха специальной обуви. Методы определения стойкости к прожиганию"
601
ГОСТ 12.4.304-2016 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная. Методы испытания при воздействии брызг расплавленного металла"
602
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"
603
ГОСТ 8978-2003 "Кожа искусственная и пленочные материалы. Методы определения устойчивости
к многократному изгибу"
604
пункты 7.21 и 7.24
ГОСТ 11209-2014 "Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний"
605
ГОСТ 15898-70 "Ткани льняные
и полульняные. Метод определения огнестойкости"
606
ГОСТ 17074-71 "Кожа искусственная. Метод определения сопротивления раздиранию"
607
ГОСТ 17316-71 "Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
608
пункты 1 – 5
ГОСТ 20489-75 "Материалы для одежды. Метод определения суммарного теплового сопротивления"
609

594
МемСТ ISO 6942-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және оттан қорғауға арналған киім. Жылу сәулесінің әсеріне ұшырайтын материалдарды және материалдар пакеттерін бағалау әдістері"
595
МемСТ ISO 10047-2013
"Текстиль материалдар. Бекті қабаттың жану уақытын айқындау әдісі"
596
МемСТ ISO 15025-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған арнайы киім. Жалынның шектеулі таралуын сынау әдісі"
01.09.2020 ж. дейін қолданылады
597
МемСТ ISO 15025-2019 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған арнайы киім. Жалынның шектеулі таралуын сынау әдісі"
01.09.2020 ж. бастап қолданылады
598
МемСТ ISO 15831-2013 "Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі"
599
6.3 – 6.8-тармақтар
МемСТ EN 407-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Жоғары температурадан және оттан қорғауға арналған қолғаптар. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
600
МемСТ 12.4.184-97 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімге, қолды қорғау құралдарына және арнайы аяқкиімнің үстіне арналған маталар және материалдар. Күйдіруге төзімділікті айқындау әдістері"
601
МемСТ 12.4.304-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киім. Балқыған металл шашырауының әсері кезінде сынау әдістері"
602
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және бірлі-жарым бұйымдар. Созылу кезіндегі жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"
603
МемСТ 8978-2003 "Жасанды былғары және үлдірлік материалдар. Көп мәрте бүгілуге төзімділікті айқындау әдістері"
604
7.21 және 7.24-тармақтар
МемСТ 11209-2014 "Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
605
МемСТ 15898-70 "Зығыр және жартылай зығыр маталар. Отқа төзімділікті айқындау әдісі"
606
МемСТ 17074-71 "Жасанды былғары. Жұлмалауға қарсылықты айқындау әдісі"
607
МемСТ 17316-71 "Жасанды былғары. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау әдісі"
608
1 – 5-тармақтар
МемСТ 20489-75 "Киімге арналған материалдар. Жиынтық жылу қарсылығын айқындау әдісі"
609

ГОСТ 21050-2004 "Ткани для спецодежды. Методы определения устойчивости к сухой химической чистке"
610
ГОСТ 28073-89 "Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах"
611
ГОСТ 29104.4-91 "Ткани технические. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
612
ГОСТ 29104.5-91 "Ткани технические. Методы определения раздирающей нагрузки"

МемСТ 21050-2004 "Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазалауға төзімділікті айқындау әдістері"
610
МемСТ 28073-89 "Тігін бұйымдары. Жыртылатын жүктемені, жіп тігістерінің ұзаруын, матаның тігістердегі жіптерінің ашылуын айқындау әдістері"
611
МемСТ 29104.4-91 "Техникалық маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау әдісі"
612
МемСТ 29104.5-91 "Техникалық маталар. Жұлмалаушы жүктемені айқындау әдістері"

613
ГОСТ 30303-95 (ИСО 1421-77)
"Ткани с резиновыми или пластмассовыми покрытиями Определение разрывной нагрузки
и удлинения при разрыве"
614
ГОСТ Р ИСО 9151-2007 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Метод определения теплопередачи при воздействии пламени"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ISO 9151:2016
615
ГОСТ Р ИСО 9185-2007 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Метод оценки стойкости к выплеску расплавленного металла"
616

613
МемСТ 30303-95 (ИСО 1421-77)
"Бетіне резеңке немесе пластмасса жағылған маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау"
614
МемСТ Р ИСО 9151-2007 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалынның әсері кезінде жылу беруді айқындау әдісі"
мемлекетаралық стандарт ISO 9151:2016 негізінде әзірленеді
615
МемСТ Р ИСО 9185-2007 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Балқыған металдың шашырауына төзімділікті бағалау әдісі"
616

ГОСТ Р ИСО 12127-1-2011
"Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла
и пламени. Определение контактной теплопередачи через защитную одежду или составляющие ее материалы. Часть 1. Метод испытаний с использованием нагревательного цилиндра"
межгосударственный
стандарт разрабатывается
на основе
ISO 12127-1:2015
617
пункт 4.6,
подпункт 3
ГОСТ ISO 15831-2013 "Одежда. Физиологическое воздействие.
Метод измерения теплоизоляции
на термоманекене"

МемСТ Р ИСО 12127-1-2011
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Қорғаныш киім немесе оның құрамдас материалдары арқылы контактілі жылу беруді айқындау. 1-бөлік. Қыздыру цилиндрін пайдалана отырып сынау әдісі"
мемлекетаралық стандарт ISO 12127-1:2015 негізінде әзірленеді
617
4.6-тармақ, 3-тармақша
МемСТ ISO 15831-2013 "Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі"

618
пункты 5.5 и 5.6
ГОСТ EN 511-2012 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки защитные от холода. Общие технические требования. Методы испытаний"
619
ГОСТ 12.4.067-79 "Система стандартов безопасности труда. Метод определения теплосодержания человека в средствах индивидуальной защиты"
620
ГОСТ 12088-77 "Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения воздухопроницаемости"
621
ГОСТ 20489-75 "Материалы для одежды. Метод определения суммарного теплового сопротивления"
622
ГОСТ Р 12.4.185-99 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты
от пониженных температур. Методы определения теплоизоляции комплекта"
623
ГОСТ Р 55858-2013 "Материалы для одежды. Метод определения суммарного теплового сопротивления"
624
пункт 4.6,
подпункт 7
ГОСТ ISO 17708-2014 "Обувь. Методы испытаний готовой обуви. Прочность крепления подошвы"
625

618
5.5 және 5.6-тармақтар
МемСТ EN 511-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды жеке қорғау құралдары. Суықтан қорғайтын қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
619
МемСТ 12.4.067-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғау құралындағы адамның жылу сақтауын айқындау әдісі"
620
МемСТ 12088-77 "Текстиль материалдар және олардан жасалған бұйымдар. Ауа өткізуді айқындау әдісі"
621
МемСТ 20489-75 "Киімге арналған материалдар. Жиынтық жылу қарсылығын айқындау әдісі"
622
МемСТ Р 12.4.185-99 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Төмен температуралардан жеке қорғау құралдары. Жиынтықтың термооқшаулануын айқындау әдістері"
623
МемСТ Р 55858-2013 "Киімге арналған материалдар. Жиынтық жылу қарсылығын айқындау әдісі"
624
4.6-тармақ, 7-тармақша
МемСТ ISO 17708-2014 "Аяқкиім. Дайын аяқкиімді сынау әдістері. Табанды бекіту беріктігі"
625

ГОСТ 9134-78 "Обувь. Методы определения прочности крепления деталей низа"
626
ГОСТ 9292-82 "Обувь. Методы определения прочности крепления подошв в обуви химических методов крепления"
627
ГОСТ 12.4.138-84 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная кожаная. Метод определения коэффициента снижения прочности крепления деталей низа
от воздействия повышенных температур"
628
приложение С
ГОСТ Р ЕН ИСО 20349-2013 "Система стандартов безопасности труда. Обувь защитная от термических рисков и выплесков расплавленного металла на литейных и сварочных производствах. Общие технические требования и методы испытаний"

МемСТ 9134-78 "Аяқкиім. Астыңғы бөлшектерін бекіту беріктігін айқындау әдістері"
626
МемСТ 9292-82 "Аяқкиім. Химиялық әдіспен бекітілген аяқкиімдегі табандарды бекіту беріктігін айқындау әдістері"
627
МемСТ 12.4.138-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы былғары аяқкиім. Жоғары температуралардың әсерінен астыңғы бөлшектерін бекіту беріктігінің төмендеу коэффициентін айқындау әдісі"
628
С қосымшасы
МемСТ Р ЕН ИСО 20349-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құю және дәнекерлеу өндірістерінде термиялық қауіптерден және балқыған металдың шашырауынан қорғайтын аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"

стандарт разрабатывается на основе ISO 9151:2016
649
пункты 4, 5, 7.1 и 8
ГОСТ Р ИСО 17493-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда и средства защиты от тепла. Метод определения конвективной термостойкости с применением печи с циркуляцией горячего воздуха"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ISO 17493:2016
650
раздел 6
ГОСТ Р 12.4.234-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от термических рисков электрической дуги. Общие технические требования и методы испытаний"
651
пункт 4.7,
подпункт 3

мемлекетаралық стандарт ISO 9151:2016 негізінде әзірленеді
649
4, 5, 7.1 және 8-тармақтар
МемСТ Р ИСО 17493-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан қорғайтын киім мен құралдар. Ыстық ауа циркуляциясы бар пешті қолдана отырып, конвективті жылуға төзімділікті айқындау әдісі"
мемлекетаралық стандарт ISO 17493:2016 негізінде әзірленеді
650
6-бөлім
МемСТ Р 12.4.234-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр доғасының термиялық қауіптерінен қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
651
4.7-тармақ, 3-тармақша

пункты 3.4, 3.5 и 3.10
ГОСТ 12.4.023-84 "Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля"
652
пункты 5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 5.9, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 и 6.16
ГОСТ 12.4.309.2-2016 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических и неоптических параметров"
653
пункт 4.7,
подпункт 5
пункт 6.3.2
ГОСТ ISO 11612-2014 "Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла
и пламени. Общие требования
и эксплуатационные характеристики"

3.4, 3.5 және 3.10-тармақтар
МемСТ 12.4.023-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетке арналған қорғаныш қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"
652
5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 5.9, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 және 6.16-тармақтар
МемСТ 12.4.309.2-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес параметрлерді сынау әдістері"
653
4.7-тармақ, 5-тармақша
6.3.2-тармақ
МемСТ ISO 11612-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалпы талаптар
және пайдалану сипаттамалары"

658
пункты 8.1.2, 8.2.1 и 10
ГОСТ ISO 15025-2012 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от тепла и пламени. Метод испытаний
на ограниченное распространение пламени"
659
ГОСТ 21050-2004 "Ткани для спецодежды. Метод определения устойчивости к сухой химической чистке"
660
ГОСТ Р ИСО 9151-2007
"Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла
и пламени. Метод определения теплопередачи при воздействии пламени"
межгосударственный

658
8.1.2, 8.2.1 және 10-тармақтар
МемСТ ISO 15025-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған арнайы киім. Жалынның шектеулі таралуын сынау әдісі"
659
МемСТ 21050-2004 "Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазалауға төзімділікті айқындау әдісі"
660
МемСТ Р ИСО 9151-2007
"Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан және жалыннан қорғауға арналған киім. Жалынның әсері кезінде жылу беруді айқындау әдісі"

стандарт разрабатывается на основе ISO 9151:2016
661
пункты 6 и 7.1
ГОСТ Р ИСО 17493-2013 "Система стандартов безопасности труда. Одежда и средства защиты от тепла. Метод определения конвективной термостойкости с применением печи
с циркуляцией горячего воздуха"
межгосударственный
стандарт разрабатывается на основе ISO 17493:2016
662
пункт 4.7,
подпункт 9
ГОСТ EN 1149-1-2018 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 1. Метод испытания для измерения удельного поверхностного сопротивления"

мемлекетаралық стандарт ISO 9151:2016 негізінде әзірленеді
661
6 және 7.1-тармақтар
МемСТ Р ИСО 17493-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан қорғайтын киім мен құралдар. Ыстық ауа циркуляциясы бар пешті қолдана отырып, конвективті жылуға төзімділікті айқындау әдісі"
мемлекетаралық стандарт ISO 17493:2016 негізінде әзірленеді
662
4.7-тармақ, 9-тармақша
МемСТ EN 1149-1-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. 1-бөлік. Үлестік беткі кедергіні өлшеуге арналған сынау әдісі"

663
раздел 4
ГОСТ EN 1149-3-2011 "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Методы измерения убывания заряда"
664
ГОСТ 12.1.038-82 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Предельно допустимые значения напряжений прикосновения и токов"
665
пункт 5, приложения А и В
ГОСТ 12.4.172-2014 "Система стандартов безопасности труда. Комплект индивидуальный экранирующий для защиты от электрических полей промышленной частоты. Общие технические требования и методы испытаний"
666
пункт 7.5
ГОСТ 12.4.271-2014 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от электромагнитных полей. Общие технические требования и методы испытаний"
667
пункт 9.1
ГОСТ 12.4.283-2014 "Система стандартов безопасности труда. Комплект защитный от поражения электрическим током. Общие технические требования. Методы испытаний"
668
ГОСТ 12.4.306-2016 "Система стандартов безопасности труда. Комплект экранирующий для защиты персонала от электромагнитных полей радиочастотного диапазона. Методы испытаний"
669
ГОСТ 19616-74 "Ткани и трикотажные полотна. Метод определения удельного поверхностного электрического сопротивления"
670

663
4-бөлім
МемСТ EN 1149-3-2011 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. Зарядтың азаюын өлшеу әдістері"
664
МемСТ 12.1.038-82 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Жанасу кернеуінің және токтардың шекті жол берілетін мәндері"
665
5-тармақ, А және В қосымшалары
МемСТ 12.4.172-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өнеркәсіптік жиіліктің электр өрістерінен қорғауға арналған жеке экрандаушы жиынтық. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
666
7.5-тармақ
МемСТ 12.4.271-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды электр магниттік өрістерден қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
667
9.1-тармақ
МемСТ 12.4.283-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр тогымен зақымданудан қорғайтын жиынтық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
668
МемСТ 12.4.306-2016 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Персоналды радиожиілік диапазонының электр магниттік өрістерінен қорғауға арналған экрандаушы жиынтық. Сынау әдістері"
669
МемСТ 19616-74 "Маталар және трикотаж кездемелер. Үлестік беткі электрлік кедергіні айқындау әдісі"
670

ГОСТ Р ЕН 1149-3-2008
(EN 1149-3:2008) "Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 3. Методы измерения убывания заряда"
671
пункт 5.10
ГОСТ Р 12.4.295-2017 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Методы испытаний"
672
пункт 4.7,
подпункт 11
пункт 3.10
ГОСТ 12.4.023-84 "Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля"

МемСТ Р ЕН 1149-3-2008
(EN 1149-3:2008) "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаныш киім. Электр статикалық қасиеттер. 3-бөлік. Зарядтың азаюын өлшеу әдістері"
671
5.10-тармақ
МемСТ Р 12.4.295-2017 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты жеке қорғау құралдары. Сынау әдістері"
672
4.7-тармақ, 11-тармақша
3.10-тармақ
МемСТ 12.4.023-84 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетке арналған қорғаныш қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері"

ГОСТ 21050-2004 "Ткани для спецодежды. Метод определения устойчивости к сухой химической чистке"
681
пункт 4.14,
подпункт 1
ГОСТ ISO 24442-2016 "Продукция косметическая. Метод определения
in vivo величины защитного фактора
от ультрафиолетовых лучей спектра А"
682
ГОСТ ISO 24443-2016 "Продукция косметическая солнцезащитная.
Метод определения in vitro величины защитного фактора от ультрафиолетового излучения
спектра А"

МемСТ 21050-2004 "Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазалауға төзімділікті айқындау әдісі"
681
4.14-тармақ, 1-тармақша
МемСТ ISO 24442-2016 "Косметикалық өнім. А спектрінің ультракүлгін сәулелерінен қорғау факторының in vivo шамасын айқындау әдісі"
682
МемСТ ISO 24443-2016 "Күннен қорғайтын косметикалық өнім.
А спектрінің ультракүлгін сәулелерінен қорғау факторының in vivo шамасын айқындау әдісі"

683
ГОСТ ISO 24444-2013 "Продукция косметическая. Методы испытаний защиты от солнца. Определение солнцезащитного фактора (SPF)
на живых организмах (in vivo)"
684
ГОСТ Р 12.4.302-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты дерматологические.
Методы определения и оценки направленной эффективности дерматологических средств индивидуальной защиты защитного типа. Часть 1. Средства гидрофильного и гидрофобного действия"
685

683
МемСТ ISO 24444-2013 "Косметикалық өнім. Күннен қорғауды сынау әдістері. Тірі ағзаларда (in vivo) күннен қорғау факторын (SPF) айқындау"
684
МемСТ Р 12.4.302-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дерматологиялық жеке қорғаныш құралдары.
Қорғаныш типті дерматологиялық жеке қорғаныш құралдарының бағытты тиімділігін айқындау және бағалау әдістері. 1-бөлік. Гидрофильді және гидрофобты әсері бар құралдар"
685

ГОСТ Р 12.4.303-2018 "Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты дерматологические. Методы определения и оценки направленной эффективности дерматологических средств индивидуальной защиты очищающего типа"
686
пункт 4.14
подпункт 2
ГОСТ 29188.0-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Правила приемки, отбор проб, методы органолептических испытаний"
687
ГОСТ 29188.2-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Метод определения водородного показателя рН"

МемСТ Р 12.4.303-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дерматологиялық жеке қорғаныш құралдары. Тазартқыш типті дерматологиялық жеке қорғаныш құралдарының бағытты тиімділігін айқындау және бағалау әдістері"
686
4.14-тармақ 2-тармақша
МемСТ 29188.0-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қабылдау, сынамаларды іріктеу қағидалары, органолептикалық сынау әдістері"
687
МемСТ 29188.2-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. рН сутегі көрсеткішін айқындау әдісі"

688
пункт 4.14
подпункт 3
ГОСТ ISO 10130-2016 "Косметические средства. Обнаружение и определение
N-нитрозодиэтаноламина (NDELA)
в косметике методом жидкостной хроматографии высокого разрешения (HPLC), пост-колоночным фотолизом
и получением производных"
689
ГОСТ ISO 15819-2016 "Продукция косметическая. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методам высокоэффективной жидкостной хроматографии с тандемной масс-спектрометрии
(HPLC-MS-MS)"

688
4.14-тармақ 3-тармақша
МемСТ ISO 10130-2016 "Косметикалық құралдар. Дәлдігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен (HPLC), пост-колонкалы фотолизбен және туындылар алумен косметикадағы N-нитрозодиэтаноламинді (NDELA) табу және анықтау"
689
МемСТ ISO 15819-2016 "Косметикалық өнім. Тандемді масс-спектрометриядан (HPLC-MS-MS) тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен N-нитрозодиэтаноламин (NDELA) құрамын табу және анықтау"

690
ГОСТ EN 16521-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Метод газовой хроматографии/масс-спектрометрии для идентификации
и анализа 12 фталатов"
691
пункт 4.14,
подпункт 4
ГОСТ EN 16343-2016 "Продукция косметическая. Определение содержания 3-йодо-2-пропинилбутилкарбамата (IPBC) методами жидкостной хроматографии и масс-спектрометрии"
692
ГОСТ EN 16344-2016 "Продукция косметическая солнцезащитная. Качественное определение
УФ-фильтров и количественное определение 10 УФ-фильтров методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
693
пункт 4.14,
подпункт 5
ГОСТ ISO 11930-2014 "Продукция косметическая. Микробиология. Оценка антимикробной защиты косметической продукции"

690
МемСТ EN 16521-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. 12 фталатты сәйкестендіру және талдау үшін газды хроматография/масс-спектрометрия әдісі"
691
4.14-тармақ, 4-тармақша
МемСТ EN 16343-2016 "Косметикалық өнім. Сұйықтықты хроматография және масс-спектрометрия әдістерімен 3-йодо-2-пропинилбутилкарбамат (IPBC) құрамын анықтау"
692
МемСТ EN 16344-2016 "Күннен қорғайтын косметикалық өнім. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен УФ-сүзгілердің сапасын анықтау және 10 УФ-сүзгінің санын анықтау"
693
4.14-тармақ, 5-тармақша
МемСТ ISO 11930-2014 "Косметикалық өнім. Микробиология. Косметикалық өнімнің микробқа қарсы қорғалуын бағалау"

694
ГОСТ ISO 16212-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей
и плесневых грибов"
695
ГОСТ ISO 18415-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов"
696
ГОСТ ISO 18416-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
применяется до
01.01.2021
697
ГОСТ ISO 18416-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
698
ГОСТ ISO 21148-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю"
699
ГОСТ ISO 21149-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных микроорганизмов"
700
ГОСТ ISO 21150-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"
применяется до
01.01.2021
701
ГОСТ ISO 21150-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"
702
ГОСТ ISO 22717-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
применяется до
01.01.2021
703
ГОСТ ISO 22717-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
704
ГОСТ ISO 22718-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
применяется до
01.01.2021
705
ГОСТ ISO 22718-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
706
ГОСТ ISO 29621–2013 "Продукция косметическая. Микробиология. Руководящие указания по оценке риска и идентификации продукции с микробиологически низким риском"
707
пункт 4.14,
подпункт 6
ГОСТ ISO 11930-2014 "Продукция косметическая. Микробиология. Оценка антимикробной защиты косметической продукции"
708
ГОСТ ISO 16212-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей
и плесневых грибов"
709
ГОСТ ISO 18415-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов"
710
ГОСТ ISO 18416-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
применяется до
01.01.2021
711
ГОСТ ISO 18416-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
712
ГОСТ ISO 21148-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю"
713
ГОСТ ISO 21149-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных микроорганизмов"
714
ГОСТ ISO 21150-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"
применяется до
01.01.2021

694
МемСТ ISO 16212-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқылар мен зең саңырауқұлақтарын есептеу"
695
МемСТ ISO 18415-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Спецификалық және спецификалық емес микроағзаларды табу"
696
МемСТ ISO 18416-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
697
МемСТ ISO 18416-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans табу"
698
МемСТ ISO 21148-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар"
699
МемСТ ISO 21149-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильді аэробты микроағзаларды есептеу және табу"
700
МемСТ ISO 21150-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
701
МемСТ ISO 21150-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli табу"
702
МемСТ ISO 22717-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
703
МемСТ ISO 22717-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa табу"
704
МемСТ ISO 22718-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
705
МемСТ ISO 22718-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus табу"
706
МемСТ ISO 29621–2013 "Косметикалық өнім. Микробиология. Қауіпті бағалау және микробиологиялық қаупі төмен өнімді сәйкестендіру жөніндегі басшылық нұсқаулар"
707
4.14-тармақ, 6-тармақша
МемСТ ISO 11930-2014 "Косметикалық өнім. Микробиология. Косметикалық өнімнің микробқа қарсы қорғалуын бағалау"
708
МемСТ ISO 16212-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқылар мен зең саңырауқұлақтарын есептеу"
709
МемСТ ISO 18415-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Спецификалық және спецификалық емес микроағзаларды табу"
710
МемСТ ISO 18416-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
711
МемСТ ISO 18416-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans табу"
712
МемСТ ISO 21148-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар"
713
МемСТ ISO 21149-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильді аэробты микроағзаларды есептеу және табу"
714
МемСТ ISO 21150-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады

737
ГОСТ ISO 22717-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
применяется до
01.01.2021
738
ГОСТ ISO 22717-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
739
ГОСТ ISO 22718-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
применяется до
01.01.2021
740
ГОСТ ISO22718-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
741
ГОСТ ISO 29621–2013 "Продукция косметическая. Микробиология. Руководящие указания по оценке риска и идентификации продукции с микробиологически низким риском"
742
МУК 4.2.801-99 "Методы микробиологического контроля парфюмерно-косметической продукции. Методические указания"
применяется до 01.01.2021
743
пункт 4.14,
подпункт 12
ГОСТ ISO/TR 17276-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический подход для методов скрининга и количественного определения тяжелых металлов
в косметике"
744
ГОСТ 31676-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая. Колориметрические методы определения массовых долей ртути, свинца, мышьяка и кадмия"
745
ГОСТ 32936-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения ртути"
746
ГОСТ 32937-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения свинца"
747
ГОСТ 32938-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения мышьяка"
748
ГОСТ 33021-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли мышьяка методом атомной абсорбции с генерацией гидридов"
749
ГОСТ 33022-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли ртути методом беспламенной атомной абсорбции"
750
ГОСТ 33023-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли свинца методом атомной абсорбции с электротермической атомизацией"
751
ГОСТ 32893-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности"
752
ГОСТ 33483-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки клинико-лабораторных показателей безопасности"
753

737
МемСТ ISO 22717-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
738
МемСТ ISO 22717-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa табу"
739
МемСТ ISO 22718-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus табу"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
740
МемСТ ISO22718-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus табу"
741
МемСТ ISO 29621–2013 "Косметикалық өнім. Микробиология. Қауіпті бағалау және микробиологиялық қаупі төмен өнімді сәйкестендіру жөніндегі басшылық нұсқаулар"
742
МУК 4.2.801-99 "Парфюмерлік-косметикалық өнімді микробиологиялық бақылау әдістері. Әдістемелік нұсқаулар"
01.01.2021 ж. дейін қолданылады
743
4.14-тармақ, 12-тармақша
МемСТ ISO/TR 17276-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Косметикадағы ауыр металдарды скринингтеу және санын анықтау әдістеріне арналған аналитикалық тәсіл"
744
МемСТ 31676-2012 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынаптың, қорғасынның, күшәланың және кадмийдің массалық үлестерін колориметриялық айқындау әдістері"
745
МемСТ 32936-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынапты инверсиялық-вольтамперометриялық айқындау әдісі"
746
МемСТ 32937-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қорғасынды инверсиялық-вольтамперометриялық айқындау әдісі"
747
МемСТ 32938-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Күшәланы инверсиялық-вольтамперометриялық айқындау әдісі"
748
МемСТ 33021-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Күшәланың массалық үлесін гидридтерді генерациялай отырып, атомдық адсорбция әдісімен айқындау"
749
МемСТ 33022-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынаптың массалық үлесін жалынсыз атомдық адсорбция әдісімен айқындау"
750
МемСТ 33023-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қорғасынның массалық үлесін электротермиялық атомизациялай отырып, атомдық адсорбция әдісімен айқындау"
751
МемСТ 32893-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық және клиника-зертханалық көрсеткіштерін бағалау әдістері"
752
МемСТ 33483-2015 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің клиника-зертханалық көрсеткіштерін айқындау және бағалау әдістері"
753

ГОСТ 33506-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки токсикологических показателей безопасности"
754
пункт 5.2
ГОСТ 31814-2012 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"

МемСТ 33506-2015 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық көрсеткіштерін айқындау және бағалау әдістері"
754
5.2-тармақ
МемСТ 31814-2012 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде өнімді сынау үшін жалпы үлгілерді іріктеу қағидалары"