О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2020 года № 67
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения декларации на товары, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, следующие изменения:
а) подпункт 14 пункта 18 после абзаца первого (после таблицы) дополнить абзацем следующего содержания:
"В Российской Федерации дополнительно к сведениям, указанным под номером 1, при наличии сведений о производителе (изготовителе) товара указываются налоговый номер производителя (изготовителя) товара (в соответствии с пунктом 141 настоящего Порядка) и код по Общероссийскому классификатору объектов административно-территориального деления (ОКАТО). Если в качестве производителя (изготовителя) товара выступает иностранное лицо, а также лицо, зарегистрированное в ином государстве – члене Союза, чем государство – член Союза, таможенному органу которого подается ДТ, налоговый номер и код по Общероссийскому классификатору объектов административно-территориального деления (ОКАТО) не указываются.";
б) в пункте 4120 раздела X4:
подпункт 13 после абзаца пятого дополнить абзацем следующего содержания:
"Во временной ДТ сведения о производителе (изготовителе) товара не указываются.";
в подпункте 14 слова "под номером 1.1" исключить.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 февраля 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 26 мамырдағы № 67 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 18-тармақтың 14-тармақшасы бірінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясында, тауарды өндіруші (шығарушы) туралы мәліметтер болған кезде, 1-нөмірмен көрсетілген мәліметтерге қосымша тауарды өндірушінің (шығарушының) салық нөмірі (осы Тәртіптің 141 тармағына сәйкес) және Объектілерді әкімшілік-аумақтық бөлудің жалпыресейлік жіктемесі (ОӘАЖЖ) бойынша коды көрсетіледі. Егер тауарды өндіруші (шығарушы) ретінде шетелдік тұлға, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекетке қарағанда, Одаққа өзге мүше мемлекетте тіркелген тұлға болса, КД берілетін кедендік органға салық нөмірі және Объектілерді әкімшілік-аумақтық бөлудің жалпыресейлік жіктемесі (ОӘАЖЖ) бойынша коды көрсетілмейді.";
б) Х4 бөлімнің 4120 тармағында:
13-тармақша бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Уақытша КД-да тауарды өндіруші (шығарушы) туралы мәліметтер көрсетілмейді.";
14-тармақшада "1.1-нөмірмен" деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович