О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 января 2016 г. № 9
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 декабря 2020 года № 164
В соответствии c пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 января 2016 г. № 9 "О перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на табачную продукцию" (ТР ТС 035/2014) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 8 декабря 2020 г. № 164
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 января 2016 г. № 9
1. Наименование изложить в следующей редакции:
"Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на табачную продукцию" (ТР ТС 035/2014) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".
2. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на табачную продукцию" (ТР ТС 035/2014) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".
3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на табачную продукцию" (ТР ТС 035/2014) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 26 января 2016 г. № 9
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 8 декабря 2020 г. № 164)
ПЕРЕЧЕНЬ

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 164 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 қаңтардағы "Кеден одағының "Темекі өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 035/2014) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі туралы" № 9 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 164 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағының "Темекі өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 035/2014) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі".
2. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Кеден одағының "Темекі өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 035/2014) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Темекі өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 035/2014) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 9 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 164 шешімінің
редакциясында)

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на табачную продукцию" (ТР ТС 035/2014) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
раздел II

Кеден одағының "Темекі өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 035/2014) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың, зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер әдістемесінің белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
II бөлім

ГОСТ ISO 12863-2013 (IDT)
"Сигареты. Стандартный метод испытания для оценки воспламеняющей способности"
2
ГОСТ 33789-2016 (ISO 20193:2012)
"Табак и табачные изделия. Определение ширины волокна резаного табака" (кроме пункта 6.2 в части отбора проб резаного табака)
3
ГОСТ 33794-2016
"Сигары и сигариллы. Определение толщины" (кроме пункта 5 в части отбора проб сигар и сигарилл)
4
пункт 6 МВИ 01-2009 "Методика выполнения измерения ширины волокна табака курительного тонкорезаного и трубочного" (в части отбора проб табака курительного тонкорезаного и трубочного) (свидетельство об аттестации от 6 июля 2009 г. № 01/2009)
применяется до внесения соответствующих изменений
в ГОСТ 33789-2016 (ISO 20193:2012) "Табак и табачные изделия. Определение ширины волокна резаного табака"
5
пункт 6 МВИ 02-2009 "Методика выполнения измерения толщины сигар и сигарилл" (в части отбора проб сигар и сигарилл)
(свидетельство об аттестации
от 6 июля 2009 г. № 02/2009)
применяется до внесения соответствующих изменений
в ГОСТ 33794-2016 "Сигары и сигариллы. Определение толщины"
6
раздел V
ГОСТ 31632-2016 (ISO 8243:2013)
"Сигареты. Отбор проб"
7
ГОСТ ИСО 3402-2003
"Табак и табачные изделия. Атмосфера для кондиционирования и испытаний"
8
ГОСТ ISO 3308-2015
"Машина обычная лабораторная для прокуривания сигарет (курительная машина). Определения и стандартные условия"
9
ГОСТ 30571-2003 (ИСО 4387:2000)
"Сигареты. Определение содержания влажного и не содержащего никотин сухого конденсата (смолы) в дыме сигарет с помощью лабораторной курительной машины"
10
ГОСТ 30622.1-2003
(ИСО 10362-1:1999)
"Сигареты. Определение содержания воды в конденсате дыма. Метод газовой хроматографии"
11
ГОСТ 30570-2015 (ISO 10315:2013)
"Сигареты. Определение содержания никотина в конденсате дыма. Метод газовой хроматографии"
12
ГОСТ 31630-2012 (ISO 8454:2007)
"Сигареты. Определение содержания монооксида углерода в газовой фазе сигаретного дыма с помощью недисперсного инфракрасного (NDIR) анализатора"
13
ГОСТ 31629-2017 (ISO 16055:2012)
"Табак и табачные изделия. Контрольный образец. Требования и применение"
".

МемСТ ISO 12863-2013 (IDT) "Сигареталар. Тұтанғыш қабілетін бағалау үшін сынаудың стандартты әдісі"
2
МемСТ 33789-2016 (ISO 20193:2012)
"Темекі және темекі бұйымдары. Тілінген темекі талшығының енін анықтау" (тілінген темекі сынамасын іріктеп алу бөлігінде 6.2-тармақтан басқа)
3
МемСТ 33794-2016 "Сигаралар мен сигариллалар. Қалыңдығын анықтау" (сигаралар мен сигариллалар сынамаларын іріктеп алу бөлігінде 5-тармақтан басқа)
4
МВИ 6-тармағы 01-2009 "Жұқа тілінген шегу және түтікше темекі талшығының енін өлшеуді орындау әдістемесі" (жұқа тілінген шегу және түтікше темекі сынамаларын іріктеп алу бөлігінде) (2009 ж. 6 шілдедегі № 01/2009 аттестаттау туралы куәлік)
"Темекі және темекі бұйымдары. Тілінген темекі талшығының енін анықтау" 33789-2016 МемСТ-ға (ISO 20193:2012) тиісті өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылады
5
МВИ 6-тармағы 02-2009 "Сигаралар мен сигариллалар қалыңдығын өлшеуді орындау әдістемесі" (сигаралар мен сигариллалар сынамаларын іріктеп алу бөлігінде) (2009 ж. 6 шілдедегі № 02/2009 аттестаттау туралы куәлік)
"Сигаралар мен сигариллалар. Қалыңдығын анықтау" 33794-2016 МемСТ-ға тиісті өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылады
6
V бөлім
МемСТ 31632-2016 (ISO 8243:2013) "Сигареталар. Сынамалар алу"
7
МемСТ ИСО 3402-2003 "Темекі және темекі бұйымдары. Кондиционерлеу мен сынау үшін атмосфера"
8
МемСТ ISO 3308-2015 "Сигарета тұтатуға арналған кәдімгі зертхана машинасы (шегу машинасы). Анықтамалар және стандартты шарттар"
9
МемСТ 30571-2003 (ИСО 4387:2000) "Сигареталар. Зертханалық шегу машинасының көмегімен сигарета түтініндегі ылғал әрі құрамында никотин жоқ құрғақ конденсаттың құрамын анықтау"
10
МемСТ 30622.1-2003 (ИСО 10362-1:1999) "Сигареталар. Түтін конденсатындағы судың құрамын анықтау. Газдық хроматография әдісі"
11
МемСТ 30570-2015 (ISO 10315:2013) "Сигареталар. Түтін конденсатындағы никотиннің құрамын анықтау. Газдық хроматография әдісі"
12
МемСТ 31630-2012 (ISO 8454:2007) "Сигареталар. Дисперстік емес (NDIR) инфрақызыл анализатордың көмегімен сигарета түтінінің газдық фазасындағы көміртегі монооксидінің құрамын анықтау"
13
МемСТ 31629-2017 (ISO 16055:2012) "Темекі және темекі бұйымдары. Бақылау үлгісі. Талап және қолдану"
".