О некоторых вопросах совершенствования интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 29 сентября 2020 года № 22.
В соответствии с пунктом 27 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года):
1. Внести в распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) обеспечить:
а) проведение комплексной технической экспертизы интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее соответственно – интегрированная система, Союз), а также анализа возможности использования инструментов интегрированной системы при реализации проектов в рамках Основных направлений реализации цифровой повестки Евразийского экономического союза до 2025 года, утвержденных Решением Высшего Евразийского экономического совета от 11 октября 2017 г. № 12, для актуализации перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29;
б) проведение конкурсных процедур в целях определения организации (организаций) для проведения комплексной технической экспертизы интегрированной системы с обязательным приглашением подрядных организаций из всех государств – членов Союза;
в) проведение анализа актов органов Союза, регламентирующих создание, обеспечение функционирования и развитие интегрированной системы, в целях их актуализации;
г) подготовку финансово-экономического обоснования работ по развитию и модернизации интегрированной системы в составе материалов к проекту бюджета Союза на соответствующий финансовый год, а также к планам мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной системы;
д) рассмотрение вопроса о целесообразности разработки порядка взаимодействия Комиссии и заказчика национального сегмента государства – члена Союза интегрированной системы, Комиссии и государственных функциональных заказчиков (органов государственной власти и организаций государств – членов Союза, участвующих в межгосударственном взаимодействии с использованием интегрированной системы) в целях согласования в том числе планов мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной системы.
3. Члену Коллегии (Министру) по внутренним рынкам, информатизации, информационно-коммуникационным технологиям Комиссии:
а) до конца I квартала 2021 г. представить для рассмотрения Коллегией Комиссии информацию о проведении анализа результатов комплексной технической экспертизы интегрированной системы, включая рекомендации по ее развитию и модернизации;
б) доложить Совету Комиссии об итогах реализации настоящего распоряжения.

Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін жетілдірудің кейбір мәселелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 22 өкімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 27-тармағына сәйкес (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша):
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің өкімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы (бұдан әрі – Комиссия):
а)  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесін жаңарту үшін Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2017 жылғы 11 қазандағы № 12 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың 2025 жылға дейінгі цифрлық күн тәртібін іске асырудың негізгі бағыттары шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі тиісінше – интеграцияланған жүйе, Одақ) кешенді техникалық сараптама, сондай-ақ жобаларды іске асыру кезінде интеграцияланған жүйе құралдарын пайдалану мүмкіндігіне талдау жүргізуді;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің барлығынан мердігер ұйымдарды міндетті түрде шақыра отырып, интеграцияланған жүйеге кешенді техникалық сараптама жүргізу үшін ұйымды (ұйымдарды) айқындау мақсатында конкурстық рәсімдер өткізуді;
в) Одақ органдарының ықпалдастырылған жүйені құруды, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету мен дамытуды регламенттейтін актілеріне оларды жаңарту мақсатында талдау жүргізуді;
г) Одақ бюджетінің тиісті қаржы жылына арналған жобасына, сондай-ақ интеграцияланған жүйені құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарларына материалдар құрамында интеграцияланған жүйені дамыту және жаңғырту бойынша жұмыстардың қаржы-экономикалық негіздемесін дайындауды;
д) оның ішінде интеграцияланған жүйені құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарларын келісу мақсатында Одаққа мүше мемлекеттің интеграцияланған жүйесінің ұлттық сегменті Комиссиясы мен тапсырыс берушісінің, Комиссияның және мемлекеттік функционалдық тапсырыс берушілердің (интеграцияланған жүйені пайдаланып, мемлекетаралық өзара іс-қимылға қатысатын Одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары мен ұйымдарының) өзара іс-қимыл тәртібін әзірлеудің орындылығы туралы мәселені қарауды қамтамасыз етсін.
3.  Комиссияның Ішкі нарықтар, ақпараттандыру, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар жөніндегі алқа мүшесіне (министр):
а) 2021 жылғы I тоқсанның соңына дейін комиссия Комиссия Алқасының қарауы үшін интеграцияланған жүйені дамыту және жаңғырту жөніндегі ұсынымдарды қоса алғанда, оның кешенді техникалық сараптамасының нәтижелеріне талдау жүргізу туралы ақпарат берсін;
б) Комиссия Кеңесіне осы Өкімнің іске асырылу қорытындылары туралы баяндасын.

4. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смаилов
Э. Асрандиев
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 11 сентября 2020 г. № 22
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии
1. В распоряжении Совета Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2018 г. № 37 "О плане мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2019 – 2020 годы":
а) план мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2019 – 2020 годы, утвержденный указанным распоряжением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 5 декабря 2018 г. № 37
(в редакции распоряжения
Совета Евразийской
экономической комиссии
от 11 сентября 2020 г. № 22)
ПЛАН
мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2019 – 2020 годы
Мероприятие
Ожидаемый результат
Срок исполнения
Исполнитель
Объем финансирования1 (тыс. рублей)
2019 год
2020 год
2019 год
2020 год
1
2
3
4
5
6
7
1. Общесистемное проектирование интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее соответственно – интегрированная система, Союз), в том числе:
171 650,0
136 553,0
а) актуализация перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 (далее – перечень общих процессов), в соответствии с перечнем направлений для реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза согласно приложению № 1
актуализированный перечень
на постоянной основе
на постоянной основе
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия), уполномоченные органы государств –членов Союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены)
б) разработка нормативно-методических документов о развитии технологии общих процессов во взаимосвязи с моделью данных Союза, в том числе при реализации комплексных проектов, затрагивающих несколько сфер регулирования
проекты нормативно-методических документов
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы

4. Осы Өкім Одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов Э.Асрандиев А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 22 өкіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің өкімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2019 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 37 өкімінде:
а) көрсетілген өкіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2019 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 37 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 22 өкімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2019 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Іс-шара
Күтілетін нәтиже
Орындалу мерзімі
Орындаушы
Қаржыландыру көлемі1
(мың рубль)
2019 жыл
2020 жыл
2019 жыл
2020 жыл
1
2
3
4
5
6
7
1. Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі тиісінше – интеграцияланған жүйе, Одақ) жалпыжүйелік жобалау, оның ішінде:
171 650,0
136 553,0
а) № 1 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыруға арналған бағыттар тізбесіне сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы
14 сәуірдегі № 29 Шешімімен бекітілген жалпы процестер тізбесін жаңарту
(бұдан әрі – жалпы процестер тізбесі)
жаңартылған тізбе
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия), Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттер)
б) Одақтың деректер моделімен өзара байланыста, оның ішінде реттеудің бірнеше саласын қозғайтын кешенді жобаларды іске асыру кезінде жалпы процестер технологиясын дамыту туралы нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеу
нормативтік-әдістемелік құжаттардың жобалары
I – II тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар

7 630,0
в) разработка нормативно-методических документов, регламентирующих осуществление межгосударственных (трансграничных) электронных услуг
проекты нормативно-методических документов
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
5 750,0
г) разработка и актуализация инструктивно-методических документов, регламентирующих проведение технической экспертизы компонентов интегрированной системы
проекты инструктивно-методических документов
III – IV кварталы
Комиссия
3 000,0
д) разработка технических решений по развитию вычислительной инфраструктуры интегрированной системы
технические решения
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
15 370,0
е) разработка и актуализация инструктивно-методических документов о формировании и совершенствовании единой системы нормативно-справочной информации Союза
проекты инструктивно-методических документов
III – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
2 470,0
ж) развитие модели данных Союза
модель данных Союза, описание модели данных Союза
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
32 800,0
10 300,0
з) актуализация перечня приоритетных для реализации межгосударственных (трансграничных) электронных услуг
перечень межгосударственных (трансграничных) электронных услуг
III – IV кварталы
III – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
и) актуализация плана мероприятий по формированию и совершенствованию единой системы нормативно-справочной информации Союза на 2019 – 2020 годы
план мероприятий
I квартал
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
к) разработка проектов требований к электронному виду документов, используемых при представлении сведений в электронном виде хозяйствующими субъектами и физическими лицами государств-членов уполномоченным органам (далее – процедуры взаимодействия B2G), в соответствии с перечнем, утверждаемым Комиссией
проекты требований к электронному виду документов
II – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
47 500,0
19 300,0
л) разработка проектов унифицированных требований к реализации процедур взаимодействия B2G в электронном виде в соответствии с перечнем, утверждаемым Комиссией
проекты требований к процедурам взаимодействия B2G
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
м) разработка справочников и классификаторов единой системы нормативно-справочной информации Союза в соответствии с планом мероприятий, указанным в подпункте "и" настоящего пункта
справочники и классификаторы
II – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы, операторы по ведению справочников и классификаторов
н) разработка проектов правил реализации общих процессов в соответствии с перечнем общих процессов и Порядком реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 (далее – Порядок реализации общих процессов)
проекты правил реализации общих процессов
на постоянной основе
Комиссия
о) разработка проектов технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общих процессов (далее – технологические документы), в соответствии с перечнем общих процессов и Порядком реализации общих процессов
проекты технологических документов, протоколы демонстрации прототипов программных средств
на постоянной основе
Комиссия
п) разработка проектов нормативно-технических документов, регламентирующих информационное взаимодействие в соответствии с международными договорами Союза с третьей стороной (при необходимости)
проекты нормативно-технических документов
на постоянной основе
Комиссия
р) согласование уполномоченными органами проектов правил реализации общих процессов в соответствии с перечнем общих процессов и Порядком реализации общих процессов
проекты правил реализации общих процессов
на постоянной основе
на постоянной основе
уполномоченные органы
с) согласование уполномоченными органами проектов технологических документов в соответствии с перечнем общих процессов и Порядком реализации общих процессов
проекты технологических документов
на постоянной основе
на постоянной основе
уполномоченные органы
т) согласование уполномоченными органами проектов нормативно-технических документов, регламентирующих информационное взаимодействие в соответствии с международными договорами Союза с третьей стороной (при необходимости)
проекты нормативно-технических документов
на постоянной основе
на постоянной основе
уполномоченные органы
у) разработка проектов стандартов и рекомендаций, необходимых для развития и обеспечения функционирования интегрированной системы
стандарты и рекомендации
II – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы

7 630,0
в) мемлекетаралық (трансшекаралық) электрондық қызметтерді жүзеге асыруды регламенттейтін нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеу
нормативтік-әдістемелік құжаттардың жобалары
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
5 750,0
г) интеграцияланған жүйенің құрамдастарына техникалық сараптама жүргізуді регламенттейтін нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттарды әзірлеу және жаңарту
нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттардың жобалары
III – IV тоқсандар
Комиссия
3 000,0
д) интеграцияланған жүйенің есептеу инфрақұрылымын дамыту жөніндегі техникалық шешімдерді әзірлеу
техникалық шешімдер
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
15 370,0
е) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру туралы нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттарды әзірлеу және жаңарту
нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттардың жобалары
III – IV тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар
2 470,0
ж) Одақтың деректер моделін дамыту
Одақтың деректер моделі, Одақтың деректер моделінің сипаттамасы
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар
32 800,0
10 300,0
з) мемлекетаралық (трансшекаралық) электрондық қызметтерді іске асыру үшін басым қызметтер тізбесін жаңарту
мемлекетаралық (трансшекаралық) электрондық қызметтердің тізбесі
III – IV тоқсандар
III – IV тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар
и) Одақтың 2019-2020 жылдарға арналған нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру бойынша іс-шаралар жоспарын жаңарту
іс-шаралар жоспары
I тоқсан
I – II тоқсандар
Комиссия,
уәкілетті органдар
к) Комиссия бекітетін тізбеге сәйкес мәліметтерді мүше мемлекеттердің шаруашылық жүргізуші субъектілері мен жеке тұлғалары уәкілетті органдарға электрондық түрде ұсыну кезінде (бұдан әрі – B2G өзара іс-қимыл рәсімдері) пайдаланылатын құжаттардың электрондық түріне қойылатын талаптардың жобаларын әзірлеу
электрондық түрдегі құжаттарға қойылатын талаптардың жобалары
II – IV тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар
47 500,0
19 300,0
л) Комиссия бекітетін тізбеге сәйкес B2G өзара іс-қимыл рәсімдерін электрондық түрде іске асыруға қойылатын бірыңғай талаптардың жобаларын әзірлеу
B2G өзара іс-қимыл рәсімдеріне қойылатын талаптардың жобалары
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
м) осы тармақтың "и" тармақшасында көрсетілген іс-шаралар жоспарына сәйкес Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің анықтамалары мен сыныптауыштарын әзірлеу
анықтамалар мен сыныптауыштар
II – IV тоқсандар
Комиссия,
уәкілетті органдар,
анықтамалықтар мен сыныптауыштарды жүргізу жөніндегі операторлар
н) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімімен бекітілген Жалпы процестер тізбесіне және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібіне (бұдан әрі – Жалпы процестерді іске асыру тәртібі) сәйкес жалпы процестерді іске асыру қағидаларының жобаларын әзірлеу
жалпы процестерді іске асыру қағидаларының жобалары
тұрақты негізде
Комиссия
о) Жалпы процестер тізбесіне және Жалпы процестерді іске асыру тәртібіне сәйкес жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың (бұдан әрі – технологиялық құжаттар) жобаларын әзірлеу
технологиялық құжаттардың жобалары, бағдарламалық құралдардың прототиптерін көрсету хаттамалары
тұрақты негізде
Комиссия
п) Одақтың үшінші тараппен халықаралық шарттарына сәйкес (қажет болған кезде) ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін нормативтік-техникалық құжаттардың жобаларын әзірлеу
нормативтік-техникалық құжаттардың жобалары
тұрақты негізде
Комиссия
р) жалпы процестер тізбесіне және Жалпы процестерді іске асыру тәртібіне сәйкес уәкілетті органдардың жалпы процестерді іске асыру қағидаларының жобаларын келісуі
жалпы процестерді іске асыру қағидаларының жобалары
тұрақты негізде
тұрақты негізде
уәкілетті органдар
с) жалпы процестер тізбесіне және Жалпы процестерді іске асыру тәртібіне сәйкес уәкілетті органдардың технологиялық құжаттардың жобаларын келісуі
технологиялық құжаттардың жобалары
тұрақты негізде
тұрақты негізде
уәкілетті органдар
т) Одақтың үшінші тараппен халықаралық шарттарына сәйкес
(қажет болған жағдайда)уәкілетті органдардың ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін нормативтік-техникалық құжаттар жобаларын келісуі
нормативтік-техникалық құжаттардың жобалары
тұрақты негізде
тұрақты негізде
уәкілетті органдар
у) интеграцияланған жүйені дамыту және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті стандарттар мен ұсынымдардың жобаларын әзірлеу
стандарттар мен ұсынымдар
II – IV тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар

2 250,0
ф) разработка частных технических заданий на модернизацию и создание подсистем и компонентов интеграционного сегмента Комиссии интегрированной системы (далее – интеграционный сегмент Комиссии) в соответствии с техническим заданием на создание интегрированной системы и перечнем согласно приложению № 2
(пункты 1 – 11)
частные технические задания
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
26 200,0
х) разработка инструктивно-методических документов, регламентирующих порядок использования сервисов интегрированной системы при формировании цифровой платформы
проекты инструктивно-методических документов
II – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы

2 250,0
ф) интеграцияланған жүйені құруға арналған техникалық тапсырмаға және № 2 қосымшаға сәйкес (1 – 11 тармақтар) Интеграцияланған жүйе комиссиясының интеграциялық сегментінің (бұдан әрі – Комиссияның интеграциялық сегменті) кіші жүйелері мен құрамдастарын жаңғыртуға және құруға
арналған жеке техникалық тапсырмаларды әзірлеу
жеке техникалық тапсырмалар
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
26 200,0
х) цифрлық платформаны қалыптастыру кезінде интеграцияланған жүйенің сервистерін пайдалану тәртібін регламенттейтін нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттарды әзірлеу
нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттардың жобалары
II – IV тоқсандар
Комиссия, уәкілетті органдар

12 300,0
ц) разработка технических решений и инструментов для использования сервисов интегрированной системы при формировании цифровой платформы
технические решения
на постоянной основе
Комиссия,
уполномоченные органы
13 880,0
39 150,0
ч) техническая экспертиза работ, выполняемых при общесистемном проектировании интегрированной системы
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
I квартал
Комиссия
2 500,0
803,0
ш) комплексная техническая экспертиза интегрированной информационной системы Союза
отчеты, акты выполненных работ, проекты инструктивно-методических документов, проекты стандартов и рекомендаций
IV квартал
Комиссия
67 000,0
2. Модернизация и развитие интеграционного сегмента Комиссии, в том числе:
219 520,0
89 650,0

12 300,0
ц) цифрлық платформаны қалыптастыру кезінде интеграцияланған жүйенің сервистерін пайдалануға арналған техникалық шешімдер мен құралдарды әзірлеу
техникалық шешімдер
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
13 880,0
39 150,0
ч) интеграцияланған жүйені жалпыжүйелік жобалау кезінде орындалатын жұмыстарға техникалық сараптама
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
I тоқсан
Комиссия
2 500,0
803,0
ш) Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне кешенді техникалық сараптама
есептер, орындалған жұмыстардың актілері, нұсқаулықтық-әдістемелік құжаттардың жобалары, стандарттар мен ұсынымдардың жобалары
IV тоқсан
Комиссия
67 000,0
2. Комиссияның интеграциялық сегментін жаңғырту және дамыту, оның ішінде:
219 520,0
89 650,0

а) модернизация подсистем в составе интеграционного сегмента Комиссии в соответствии с техническим заданием на создание интегрированной системы и приложением № 2 к настоящему плану (пункты 1 – 11)
технорабочие проекты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
68 640,0
25 600,0
б) создание (модернизация и развитие) программного обеспечения сервисов общих процессов в составе интеграционного сегмента Комиссии в соответствии с приложением № 1 к настоящему плану
технорабочие проекты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
147 880,0
63 250,0
в) создание (модернизация и развитие) базовых компонентов программного обеспечения сервисов общих процессов для их использования при проведении межгосударственных испытаний интегрированной системы и в национальных сегментах заинтересованных государств-членов интегрированной системы (далее – национальные сегменты) в соответствии с приложением № 1 к настоящему плану
технорабочие проекты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
г) создание (модернизация и развитие) сервисов, обеспечивающих возможность формирования заинтересованными лицами необходимых для реализации процедур взаимодействия B2G документов в электронном виде в соответствии с унифицированными требованиями
технорабочие проекты, акты выполненных работ
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы2
д) проведение тестирования информационного взаимодействия между информационными системами участников общих процессов в соответствии с порядками присоединения, входящими в состав технологических документов, перечнем общих процессов и Порядком реализации общих процессов
акты тестирования
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы2
е) техническая экспертиза работ по модернизации и развитию интеграционного сегмента Комиссии
отчеты
на постоянной основе
I квартал
Комиссия
3 000,0
800,0
3. Координация работ по модернизации и развитию национальных сегментов, в том числе:
17 430,0
а) разработка планов модернизации и развития национальных сегментов
планы модернизации и развития национальных сегментов
в соответствии с законодательством государства-члена
в соответствии с законодательством государства-члена
уполномоченные органы, Комиссия
б) модернизация и развитие национальных сегментов в соответствии с планами, предусмотренными подпунктом "а" настоящего пункта
промежуточные отчеты
в соответствии с законодательством государства-члена
в соответствии с законодательством государства-члена
уполномоченные органы2, Комиссия
в) разработка и модернизация (при необходимости) программных средств (адаптеров) для обеспечения взаимодействия между интеграционным шлюзом национального сегмента и применяемой в государстве-члене системой межведомственного взаимодействия в электронном виде (для интеграционных шлюзов национальных сегментов, реализованных на основе типового шлюза)
технорабочие проекты, акты выполненных работ
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
17 430,0

а) интеграцияланған жүйені құруға арналған техникалық тапсырмаға және осы жоспарға № 2 қосымшаға (1 – 11 тармақтар) сәйкес Комиссияның интеграциялық сегментінің құрамында кіші жүйелерді жаңғырту
техножұмыс жобалары,
орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
68 640,0
25 600,0
б) осы жоспарға № 1 қосымшаға сәйкес Комиссияның интеграциялық сегментінің құрамында жалпы процестер сервистерін бағдарламалық қамтамасыз етуді құру (жаңғырту және дамыту)
техножұмыс жобалары,
орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
147 880,0
63 250,0
в) осы жоспарға № 1 қосымшаға сәйкес интеграцияланған жүйеге мемлекетаралық сынақтар жүргізу кезінде және интеграцияланған жүйеге мүдделі мүше мемлекеттердің ұлттық сегменттерінде (бұдан әрі-ұлттық сегменттер) оларды пайдалану үшін ортақ процестер сервистерін бағдарламалық қамтамасыз етудің базалық құрамдауыштарын құру (жаңғырту және дамыту)
техножұмыс жобалары,
орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
г) мүдделі тұлғалардың B2G өзара іс-қимыл рәсімдерін іске асыру үшін қажетті құжаттарды сәйкестендірілген талаптарға сәйкес электрондық түрде қалыптастыруы мүмкіндігін қамтамасыз ететін сервистерді құру (жаңғырту және дамыту)
техножұмыс жобалары,
орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар2
д) технологиялық құжаттардың құрамына кіретін қосылу тәртібіне, жалпы процестер тізбесіне және Жалпы процестерді іске асыру тәртібіне сәйкес жалпы процестерге қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылға тестілеу жүргізу
тестілеу актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар2
е) Комиссияның интеграциялық сегментін жаңғырту және дамыту жөніндегі жұмыстардың техникалық сараптамасы
есептер
тұрақты негізде
I тоқсан
Комиссия
3 000,0
800,0
3. Ұлттық сегменттерді жаңғырту және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, оның ішінде:
17 430,0
а) ұлттық сегменттерді жаңғырту және дамыту жоспарларын әзірлеу
Ұлттық сегменттерді жаңғырту
және дамыту жоспарлары
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес
уәкілетті органдар,
Комиссия
б) осы тармақтың "а" тармақшасында көзделген жоспарларға сәйкес ұлттық сегменттерді жаңғырту және дамыту
аралық есептер
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес
уәкілетті органдар2,
Комиссия
в) ұлттық сегменттің интеграциялық шлюзі мен мүше мемлекетте қолданылатын ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйесі арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған бағдарламалық құралдарды (адаптерлерді) электрондық түрде (үлгілік шлюз негізінде іске асырылған ұлттық сегменттердің интеграциялық шлюздері үшін) әзірлеу және жаңғырту
техножұмыс жобалары,
орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
17 430,0

г) обеспечение реализации общих процессов в национальных сегментах в соответствии с приложением № 1 к настоящему плану3
отчеты
на постоянной основе
на постоянной основе
уполномоченные органы2, Комиссия
д) подготовка отчетов о ходе работ по модернизации и развитию национальных сегментов
отчеты
IV квартал
IV квартал
уполномоченные органы, Комиссия
4. Создание и развитие инфраструктуры трансграничного пространства доверия, в том числе:
73 800,0
111 650,0
а) разработка и актуализация проектов нормативных правовых актов и организационно-технических документов для реализации требований к созданию, развитию и функционированию трансграничного пространства доверия
проекты актов органов Союза (в том числе о внесении изменений в акты органов Союза), концепции
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы

г) осы жоспарға № 1 қосымшаға3 сәйкес ұлттық сегменттерде жалпы процестерді іске асыруды қамтамасыз ету
есептер
тұрақты негізде
тұрақты негізде
уәкілетті органдар2,
Комиссия
д) ұлттық сегменттерді жаңғырту және дамыту жөніндегі жұмыс барысы туралы есептерді дайындау
есептер
IV тоқсан
IV тоқсан
уәкілетті органдар,
Комиссия
4. Трансшекаралық сенім кеңістігінің инфрақұрылымын құру және дамыту,
оның ішінде:
73 800,0
111 650,0
а) трансшекаралық сенім кеңістігін құруға, дамытуға және оның жұмыс істеуіне қойылатын талаптарды іске асыру үшін нормативтік құқықтық актілер мен ұйымдық-техникалық құжаттар жобаларын әзірлеу және оларды жаңғырту
Одақ органдары актілерінің жобалары
(оның ішінде Одақ органдарының актілеріне өзгерістер енгізу туралы), тұжырымдамалар
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар

4 500,0
8 750,0
б) создание и утверждение архитектуры трансграничного пространства доверия 2-го этапа развития, включая технические требования к интеграционному компоненту общей инфраструктуры документирования информации в электронном виде
описание архитектуры, технические требования, отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
3 000,0
в) модернизация и развитие подсистемы доверенной третьей стороны в соответствии с пунктом 12 приложения № 2 к настоящему плану
частные технические задания, технорабочие проекты, технические решения, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия

4 500,0
8 750,0
б) ақпаратты электронды түрде құжаттаудың жалпы инфрақұрылымының интеграциялық құрамдасына қойылатын техникалық талаптарды қоса алғанда, дамудың 2-ші кезеңінің трансшекаралық сенім кеңістігінің сәулетін құру және бекіту
сәулеттің сипаттамасы, техникалық талаптар, есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар
3 000,0
в) осы жоспарға № 2 қосымшаның
12-тармағына сәйкес сенім білдірілген үшінші тараптың кіші жүйесін жаңғырту және дамыту
жеке техникалық тапсырмалар, техножұмыс жобалары, техникалық шешімдер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия

8 400,0
31 250,0
г) модернизация и развитие удостоверяющего центра службы доверенной третьей стороны интегрированной системы в соответствии с пунктом 13 приложения № 2 к настоящему плану
частные технические задания, технорабочие проекты, технические решения, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
9 900,0
12 800,0
д) модернизация и развитие удостоверяющего центра Комиссии в соответствии с пунктом 14 приложения № 2 к настоящему плану
частные технические задания, технорабочие проекты, технические решения, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия

8 400,0
31 250,0
г) осы жоспарға № 2 қосымшаның
13-тармағына сәйкес интеграцияланған жүйенің сенім білдірілген үшінші тарап қызметінің куәландырушы орталығын жаңғырту және дамыту
жеке техникалық тапсырмалар, техножұмыс жобалары, техникалық шешімдер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
9 900,0
12 800,0
д) осы жоспарға № 2 қосымшаның
14-тармағына сәйкес Комиссияның куәландырушы орталығын жаңғырту және дамыту
жеке техникалық тапсырмалар, техножұмыс жобалары, техникалық шешімдер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия

8 750,0
12 400,0
е) создание инфраструктуры управления привилегиями и полномочиями субъектов электронного взаимодействия для обеспечения контроля правомерности применения электронных цифровых подписей в исходящих (входящих) электронных документах в соответствии с законодательством государств-членов
технические требования, частные технические задания, технорабочие проекты, акты выполненных работ
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
8 900,0
ж) обеспечение технической поддержки гарантийного и послегарантийного обслуживания удостоверяющего центра Комиссии
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия

8 750,0
12 400,0
е) мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес электрондық шығыс (кіріс) құжаттарда электрондық цифрлық қолтаңбаларды қолданудың заңдылығын бақылауды қамтамасыз ету үшін электрондық өзара іс-қимыл субъектілерінің артықшылықтары мен өкілеттіктерін басқару инфрақұрылымын құру
техникалық талаптар, жеке техникалық тапсырмалар, техножұмыс жобалары, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар
8 900,0
ж) Комиссияның куәландырушы орталығына кепілдікті және кепілдіктен кейінгі қызмет көрсетуді техникалық қолдауды қамтамасыз ету
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия

5 200,0
6 800,0
з) обеспечение технической поддержки, гарантийного и послегарантийного обслуживания подсистемы доверенной третьей стороны Комиссии
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
6 250,0
8 450,0
и) обеспечение технической поддержки гарантийного и послегарантийного обслуживания подсистем доверенной третьей стороны государств-членов (при необходимости)
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы

5 200,0
6 800,0
з) Комиссияның сенім білдірілген үшінші тарапының кіші жүйесіне техникалық қолдауды, кепілдікті және кепілдіктен кейінгі қызмет көрсетуді қамтамасыз ету
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
6 250,0
8 450,0
и) мүше мемлекеттердің сенім білдірілген үшінші тарапының кіші жүйелеріне техникалық қолдауды, кепілдік беру және кепілдіктен кейінгі қызмет көрсетуді қамтамасыз ету
(қажет болған жағдайда)
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар

18 900,0
31 200,0
5. Реализация проекта по совместной разработке специализированных средств криптографической защиты информации Союза
технические задания, документация технического проекта, рабочая конструкторская документация, отчет о проведении патентных исследований, опытные образцы, протоколы и акты проведения испытаний опытных образцов, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
уполномоченные органы, Комиссия

18 900,0
31 200,0
5. Одақ ақпаратын криптографиялық қорғаудың мамандандырылған құралдарын бірлесіп әзірлеу жөніндегі жобаны іске асыру
техникалық тапсырмалар, техникалық жобаның құжаттамасы, жұмыс конструкторлық құжаттама, патенттік зерттеулер жүргізу туралы есеп, тәжірибелік үлгілер, тәжірибелік үлгілерге сынақтар жүргізу хаттамалары мен актілері, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
уәкілетті органдар,
Комиссия

13 500,0
119 260,0
6. Поддержка функционирования информационно-телекоммуникационной и вычислительной инфраструктуры интегрированной системы, в том числе:
257 498,2
217 222,0
а) аренда каналов передачи данных для взаимодействия между интеграционным сегментом Комиссии и национальными сегментами
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
43 080,2
42 996,3
б) приобретение услуг центра обработки данных для обеспечения функционирования интеграционного сегмента Комиссии
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
22 124,1
22 000,0
в) приобретение (аренда) лицензий на общесистемное и прикладное программное обеспечение, необходимое для функционирования интеграционного сегмента Комиссии
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
87 978,9
62 585,7

13 500,0
119 260,0
6. Интеграцияланған жүйенің ақпараттық-телекоммуникациялық және есептеу инфрақұрылымының жұмыс істеуін қолдау, оның ішінде:
257 498,2
217 222,0
а) Комиссияның интеграциялық сегменті мен ұлттық сегменттер арасындағы өзара іс-қимыл үшін деректер беру арналарын жалға алу
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
43 080,2
42 996,3
б) Комиссияның интеграциялық сегментінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін деректерді өңдеу орталығының қызметтерін сатып алу
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
22 124,1
22 000,0
в) Комиссияның интеграциялық сегментінің жұмыс істеуі үшін қажетті жалпыжүйелік және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуге лицензияларды сатып алу (жалға алу)
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
87 978,9
62 585,7

г) сопровождение разработанных в 2015 – 2018 годах подсистем и компонентов интегрированной системы
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия
55 500,0
55 900,0
д) актуализация справочников и классификаторов единой системы нормативно-справочной информации Союза
справочники и классификаторы
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы, операторы по ведению справочников и классификаторов
20 915,0
8 240,0
е) сопровождение и обеспечение функционирования интеграционных шлюзов национальных сегментов
отчеты, акты выполненных работ
на постоянной основе
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы2
24 100,0
25 500,0
ж) техническая экспертиза работ по поддержке функционирования информационно-телекоммуникационной и вычислительной инфраструктуры интегрированной системы
отчеты
на постоянной основе
Комиссия
3 800,0
7. Обучение пользователей работе со средствами информатизации, в том числе:
15 585,0
а) обучение сотрудников и должностных лиц Комиссии работе с подсистемами интегрированной системы в составе интеграционного сегмента Комиссии
отчет
II и IV кварталы
II и IV кварталы
Комиссия
2 015,0
б) обучение представителей уполномоченных органов
отчет
II квартал
Комиссия, уполномоченные органы
4 690,0
в) организация и проведение мероприятий по продвижению сервисов интегрированной системы среди физических лиц и хозяйствующих субъектов государств-членов
отчет
II квартал
Комиссия, уполномоченные органы
1 180,0
г) организация и проведение конкурсов инновационных проектов
отчет
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
7 700,0
Итого по пунктам 1 – 7 настоящего плана
768 983,2
674 335,0
8. Мероприятия и проекты по выполнению основных направлений реализации цифровой повестки Союза
проекты нормативно-технических документов, технорабочие проекты, акты выполненных работ
II – IV кварталы
на постоянной основе
Комиссия, уполномоченные органы
500 000,04
Всего
768 983,2
1 174 335,0
1 Финансирование мероприятий осуществляется за счет средств бюджета Союза.
2 Финансирование мероприятий в части, касающейся работ, выполняемых в национальных сегментах, осуществляется за счет средств бюджетов государств-членов.
3 Состав и сроки выполнения мероприятий определяются соответствующими порядками присоединения, входящими в состав утверждаемых Комиссией технологических документов.
4 Финансирование мероприятий и проектов осуществляется после принятия актов органов Союза об инициации и реализации проектов.";
б) приложение № 2 к указанному плану изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к плану мероприятий по
созданию, обеспечению
функционирования и
развитию интегрированной
информационной системы
Евразийского экономического
союза

г) 2015 – 2018 жылдары әзірленген интеграцияланған жүйенің кіші жүйелері мен құрамдастарын сүйемелдеу
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия
55 500,0
55 900,0
д) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің анықтамалары мен сыныптауыштарын жаңарту
анықтамалықтар мен сыныптауыштар
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар,
анықтамалықтар мен сыныптауыштарды жүргізу жөніндегі операторлар
20 915,0
8 240,0
е) ұлттық сегменттердің интеграциялық шлюздерінің жұмыс істеуін сүйемелдеу және қамтамасыз ету
есептер, орындалған жұмыстардың актілері
тұрақты негізде
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар2
24 100,0
25 500,0
ж) интеграцияланған жүйенің ақпараттық-телекоммуникациялық және есептеу инфрақұрылымының жұмыс істеуін қолдау жөніндегі жұмыстардың техникалық сараптамасы
есептер
тұрақты негізде
Комиссия
3 800,0
7. Пайдаланушыларды ақпараттандыру құралдарымен жұмыс істеуге оқыту, оның ішінде:
15 585,0
а) Комиссияның қызметкерлері мен лауазымды адамдарын Комиссияның интеграциялық сегментінің құрамында интеграцияланған жүйенің кіші жүйелерімен жұмыс істеуге оқыту
есеп
II және IV тоқсандар
II және IV тоқсандар
Комиссия
2 015,0
б) уәкілетті органдардың өкілдерін оқыту
есеп
II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
4 690,0
в) мүше мемлекеттердің жеке тұлғалары мен шаруашылық жүргізуші субъектілері арасында интеграцияланған жүйе сервистерін ілгерілету бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
есеп
II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
1 180,0
г) инновациялық жобалар конкурстарын ұйымдастыру және өткізу
есеп
тұрақты негізде
Комиссия, уәкілетті органдар
7 700,0
Осы жоспардың 1 – 7-тармақтары бойынша жиыны
768 983,2
674 335,0
8.  Одақтың цифрлық күн тәртібін іске асырудың негізгі бағыттарын орындау жөніндегі іс-шаралар мен жобалар
нормативтік-техникалық құжаттардың жобалары, техно-жұмыс жобалары, орындалған жұмыстардың актілері
II – IV тоқсандар
тұрақты негізде
Комиссия,
уәкілетті органдар
500 000,04
Барлығы
768 983,2
1 174 335,0
_________________
1 Іс-шараларды қаржыландыру Одақ бюджетінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
2  Ұлттық сегменттерде орындалатын жұмыстарға қатысты бөлігінде іс-шараларды қаржыландыру мүше мемлекеттер бюджеттерінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
3  Іс-шаралардың құрамы мен оларды орындау мерзімдері Комиссия бекітетін технологиялық құжаттардың құрамына кіретін қосылудың тиісті тәртіптерімен айқындалады.
4  Іс-шаралар мен жобаларды қаржыландыру Одақ органдарының жобаларға бастамашылық жасау және оларды іске асыру туралы актілері қабылданғаннан кейін жүзеге асырылады.";
б)  көрсетілген жоспарға № 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:

на 2019 – 2020 годы
(в редакции распоряжения
Совета Евразийской
экономической комиссии
от 11 сентября 2020 г. № 22)
ПЕРЕЧЕНЬ
модернизируемых подсистем и компонентов интеграционного сегмента Евразийской экономической комиссии интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
Срок разработки частного технического задания
Срок модернизации подсистемы
I этап
II этап
I этап
II этап
1. Информационный портал Евразийского экономического союза
II квартал 2019 г.
IV квартал 2019 г.
2. Информационно-аналитическая подсистема
III квартал 2019 г.
3. Статистика
III квартал 2019 г.
4. Управление проектами и программами
III квартал 2019 г.
5. Анализ барьеров и препятствий
IV квартал 2019 г.
6. Таможенно-тарифное и нетарифное регулирование
III квартал 2019 г.
7. Техническое регулирование
III квартал 2019 г.
8. Управление общими процессами
II квартал 2019 г.
IV квартал 2019 г.
9. Интеграционная платформа
III квартал 2019 г.
10. Ведение нормативно-справочной информации, реестров и регистров
III квартал 2019 г.
11. Информационная безопасность
IV квартал 2019 г.
12. Доверенная третья сторона Евразийской экономической комиссии
III квартал 2019 г.
IV квартал 2020 г.
13. Удостоверяющий центр службы доверенной третьей стороны интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III квартал 2019 г.
IV квартал 2020 г.
14. Удостоверяющий центр Евразийской экономической комиссии
IV квартал 2020 г.
IV квартал 2020 г.
– ".
2. Пункт 2 распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 30 января 2020 г. № 3 "О внесении изменений в план мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2019 – 2020 годы" признать утратившим силу.

"Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2019 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарына
№ 2 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 22 өкімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің Еуразиялық экономикалық комиссияның жаңғыртылатын кіші жүйелері мен интеграциялық сегменті құрамдастарының ТІЗБЕСІ
Жеке техникалық тапсырманы әзірлеу мерзімі
Кіші жүйені жаңғырту мерзімі
I кезең
II кезең
I кезең
II кезең
1. Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталы
2019 ж. II тоқсан
2019 ж. IV тоқсан
2. Ақпараттық-талдамалық кіші жүйе
2019 ж. III тоқсан
3. Статистика
2019 ж. III тоқсан
4. Жобалар мен бағдарламаларды басқару
2019 ж. III тоқсан
5.  Тосқауылдар мен кедергілерді талдау
2019 ж. IV тоқсан
6. Кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу
2019 ж. III тоқсан
7. Техникалық реттеу
2019 ж. III тоқсан
8. Жалпы процестерді басқару
2019 ж. II тоқсан
2019 ж. IV тоқсан
9. Интеграциялық платформа
2019 ж. III тоқсан
10. Нормативтік-анықтамалық ақпаратты, тізілімдерді және тіркелімдерді жүргізу
2019 ж. III тоқсан
11. Ақпараттық қауіпсіздік
2019 ж. IV тоқсан
12. Еуразиялық экономикалық комиссияның сенім білдірілген үшінші тарапы
2019 ж. III тоқсан
2020 ж. IV тоқсан
13. Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің сенім білдірілген үшінші тарапы қызметінің куәландырушы орталығы
2019 ж. III тоқсан
2020 ж. IV тоқсан
14. Еуразиялық экономикалық комиссияның куәландырушы орталығы
2020 ж. IV тоқсан
2020 ж. IV тоқсан
– ".
2.  Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру, оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту жөніндегі 2019 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарына өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 3 өкімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.