О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 г. № 200
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 163.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 г. № 200 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 163
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 г. № 200
1. Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 200
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 163)
ПЕРЕЧЕНЬ

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 200 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 163 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы" 2019 жылғы 19 қарашадағы № 200 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 163 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 200 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 200 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 163 шешімінің
редакциясында

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
элемент технического регламента
наименование продукции
1
2
3
4
5
I. Огнетушащие вещества
1
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 1 приложения
порошки огнетушащие общего назначения
ГОСТ Р 53280.4-2009 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 4. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.1, 4.2, 6 и 7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
2
СТБ 11.12.01-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 (таблица 1, пункты 2 – 12), 4.7)
3
СТ РК 1611-2006 "Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2 (таблица 1, пункты 1 – 9), 5.3.1)
4
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 2 приложения
пенообразователи для тушения пожаров
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
5
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.2.1)
6
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 5.1.2, 5.3.5)
7
ГОСТ Р 53280.2-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 2. Пенообразователи для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4.1)
8
СТБ 11.13.13-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пенообразователи для подслойного тушения нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2, 4.5)
9
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 3 приложения
пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
техникалық регламенттің элементі
өнімнің атауы
1
2
3
4
5
I. Өрт сөндіргіш заттар
1
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағы
жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар
МЕМСТ Р 53280.4-2009 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар . 4-бөлік. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.1 – 4.2, 6 және 7-тармақтарі)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
2
ТҚС 11.12.01-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 (1-кесте, 2 - 12-тармақтар), 4.7-тармақтар)
3
ҚР СТ 1611-2006 "Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.2 (1-кесте, 1 – 9-тармақтар), 5.3.1-тармақтар)
4
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 2-тармағы
өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
5
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4-тармақ.2.1)
6
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2, 5.3.5-тармақтар)
7
МЕМСТ Р 53280.2-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 2-бөлік. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4-тармақ.1)
8
ТҚС 11.13.13-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2, 4.5-тармақтар)
9
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 3-тармағы
суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер

ГОСТ Р 53280.1-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 1. Пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4.1, таблица 1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
10
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 5.1.2, 5.3.5)
11
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.2.1 (таблицы 3 и 4))
12
СТ РК 1608-2006 "Пенообразователи целевого назначения для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2, 5.3.2)
13

МЕМСТ Р 53280.1-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 1-бөлік. Суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4-тармақ.1, 1-кесте)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
10
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2, 5.3.5-тармақтар)
11
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.1-тармақ (3 және 4-кестелер))
12
ҚР СТ 1608-2006 "Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған нысаналы мақсаттағы көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.2, 5.3.2-тармақтар)
13

пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 4 приложения
смачиватели
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4.2.1, таблицы 1 и 2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
14
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.2.1 (таблицы 1 и 2))
15

V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 4-тармағы
сулағыштар
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2.1-тармақ, 1 және 2 кестелер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
14
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.1-тармақ (1 және 2 кестелер))
15

СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 5.1.2, 5.3.5)
16
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 5 приложения
газовые огнетушащие вещества
ГОСТ Р 53280.3-2009 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 3. Газовые огнетушащие вещества. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
17

ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2, 5.3.5-тармақтар)
16
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 5-тармағы
газды от сөндіретін заттар
МЕМСТ Р 53280.3-2009 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 3-бөлік. Газды от сөндіретін заттар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
17

СТ РК 2512-2014 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Вещества огнетушащие. Правила приемки и методы испытаний"
II. Средства огнезащиты
18
пункты 18, 19, 22 раздела V, пункт 6 приложения
средства огнезащиты древесины и материалов на ее основе
ГОСТ Р 53292-2009 "Огнезащитные составы и вещества для древесины и материалов на ее основе. Общие требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 и 5.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
19

ҚР СТ 2512-2014 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіргіш заттар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
II. Өрттен қорғау құралдары
18
V бөлімнің 18, 19, 22-тармақтары, қосымшаның 6-тармағы
сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53292-2009 "Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары мен заттар. Жалпы талаптар. Сынау әдістері" (5.1 және 5.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
19

СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.3.2, 5.3.3, 5.4 (таблица 1 (за исключением пункта 2)), 5.5 (таблица 2 (за исключением пункта 2))
20
СТ РК 615-1-2011 "Составы и вещества огнезащитные. Часть 1. Средства огнезащитные для древесины и материалов на ее основе. Общие технические условия" (пункты 5.1.1, 5.2.7, 5.3, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5)
21
пункты 18 – 20 раздела V,
пункт 7 приложения
средства огнезащиты стальных и (или) железобетонных конструкций
ГОСТ Р 53295-2009 "Средства огнезащиты для стальных конструкций. Общие требования. Метод определения огнезащитной эффективности" (пункты 3.4 и 6.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
22

ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.3.2, 5.3.3, 5.4-тармақтар (1-кесте (2-тармақты қоспағанда)), 5.5 (2-кесте (2-тармақты қоспағанда))
20
ҚР СТ 615-1-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары. 1-бөлік. Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1, 5.2.7, 5.3, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5-тармақтар)
21
V бөлімнің 18-20-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
болат және (немесе) темір-бетон конструкцияларды оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53295-2009 "Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдісі" (3.4 және 6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
22

СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.4 (таблица 1 (пункты 3 и 4)), 5.5 (таблица 2 (пункты 3 и 4))
23
СТ РК 615-2-2011 "Составы и вещества огнезащитные Часть 2. Средства огнезащитные для стальных конструкций. Общие технические условия" (пункты 5.1.1, 5.2.4, 5.2.6, 5.3, 5.4.2)
24
пункты 18, 19, 21 раздела V, пункт 8 приложения
средства огнезащиты кабелей
ГОСТ Р 53311-2009 "Покрытия кабельные огнезащитные. Методы определения огнезащитной эффективности" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
25
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.4 (таблица 1 (пункты 3 и 4)), 5.5 (таблица 2 (пункты 3 и 4))
26
СТ РК 1797-2008 "Покрытия огнезащитные для электрических кабельных линий. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 4)
III. Изделия погонажные электромонтажные
27

ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" 5.4 (1-кесте (3 және 4-тармақтар) тармақтар), 5.5 (2-кесте (3 және 4-тармақтар))
23
ҚР СТ 615-2-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары 2-бөлік. Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1, 5.2.4, 5.2.6, 5.3, 5.4.2-тармақтар)
24
V бөлімнің 18, 19, 21-тармақтары, қосымшаның 8-тармағы
кабельдерді оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53311-2009 "Оттан қорғайтын кабельді жабындар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
25
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" 5.4 (1-кесте (3 және 4-тармақтар) тармақтар), 5.5 (2-кесте (3 және 4-тармақтар))
26
ҚР СТ 1797-2008 "Электрлік кабель желілері үшін оттан қорғау жабындары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4-бөлім)
III. Изделия погонажные электромонтажные
27

пункт 23 раздела V, пункт 9 приложения
изделия электромонтажные
ГОСТ Р 53313-2009 "Изделия погонажные электромонтажные. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
28
СТБ 1950-2009 "Арматура электромонтажная. Требования пожарной безопасности и методы испытаний" (пункт 4)
IV. Огнетушители
29
пункт 24
раздела V,
пункт 10 приложения
переносные огнетушители

V бөлімнің 23-тармағы, қосымшаның 9-тармағы
электромонтаж бұйымдары
МЕМСТ Р 53313-2009 "Ендік электромонтаж бұйымдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
28
ТҚС 1950-2009 "Электромонтажды арматура. Өрт қауіпсіздігі талаптары және сынау әдістері" (4-тармақ)
IV. Огнетушители
29
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның 10-тармағы
тасымалданатын от сөндіргіштер

ГОСТ Р 51057-2001 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.12 – 5.14, 5.17, 5.19 – 5.21, 5.23, 5.30, 5.32 (в), 5.45, 5.50, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7.1, 7.10, 12.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
30
ГОСТ Р 53285-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.12, 4.1.16, 4.1.20, 4.1.21, 4.1.23, 4.1.25, 4.3, 4.4.1, 5.3, 5.4)
31

МЕМСТ Р 51057-2001 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.12 – 5.14, 5.17, 5.19 – 5.21, 5.23, 5.30, 5.32 (в), 5.45, 5.50, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7.1, 7.10, 12.4-тармақтары)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
30
МЕМСТ Р 53285-2009 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіру аэрозолының генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.12, 4.1.16, 4.1.20, 4.1.21, 4.1.23, 4.1.25, 4.3, 4.4.1, 5.3, 5.4) тармақтары
31

СТБ 11.13.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника. Огнетушители переносные. Общие технические условия" (пункты 5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.26 – 5.36, 5.40 –5.45, 5.48, 5.49, 5.52, 5.54, 6.2 – 6.6, 6.8, 6.9)
32
СТ РК ГОСТ Р 51057-2005 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.28 – 5.37, 5.42 – 5.48, 5.51, 5.52, 5.55, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7)
33
пункт 24
раздела V, пункты 10, 11 приложения
ГОСТ Р 53291-2009 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6, 7, 11, 13, 14, 20, 27 и 34 раздела 5, разделы 6, 7)
34

ТҚС 11.13.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.26 – 5.36, 5.40 –5.45, 5.48, 5.49, 5.52, 5.54, 6.2 – 6.6, 6.8, 6.9) тармақтары
32
ҚР СТ МЕМСТ Р 51057-2005 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" 5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.28 – 5.37, 5.42 – 5.48, 5.51, 5.52, 5.55, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7) тармақтары
33
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның 10, 11-тармақтары
МЕМСТ Р 53291-2009 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-бөлімнің 6, 7, 11, 13, 14, 20, 27 және 34-тармақтары, 6, 7-бөлімдер)
34

СТ РК 2428-2013 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.2.3 – 5.2.7, 5.2.14 – 5.2.16, 5.2.18, 5.4.1, 5.4.4, 5.4.6, 5.5.1, 5.7.3, 6.3, 6.4, 6.11)
35
пункт 24
раздела V,
пункт 11 приложения
передвижные огнетушители
ГОСТ Р 51017-2009 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.12, 5.14, 5.17 – 5.21, 5.35, 5.43, 6.2 –6.7, 7.1, 7.10, 12.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
36
СТБ 11.13.10-2009 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (пункты 5.6 – 5.9, 5.11 – 5.16, 5.18, 5.19, 5.23, 5.25 – 5.32, 5.36 – 5.38, 5.40, 5.41, 5.43, 5.44, 5.49, 6.2 – 6.3, 6.5 и 6.6)
37
СТ РК 2513-2014 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.2.4 – 5.2.8, 5.2.10 – 5.2.13, 5.2.17 – 5.2.25, 5.3.6 – 5.3.9, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6, 5.4.7, 5.5.1, 5.5.2, 5.7.2 – 5.7.13, 6.3, 6.4)
38

ҚР СТ 2428-2013 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2 – 5.1.7, 5.2.3 – 5.2.7, 5.2.14 – 5.2.16, 5.2.18, 5.4.1, 5.4.4, 5.4.6, 5.5.1, 5.7.3, 6.3, 6.4, 6.11-тармақтар)
35
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның 11-тармағы
жылжымалы от сөндіргіштер
МЕМСТ Р 51017-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.12, 5.14, 5.17 – 5.21, 5.35, 5.43, 6.2 –6.7, 7.1, 7.10, 12.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
36
ТҚС 11.13.10-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.6 – 5.9, 5.11 – 5.16, 5.18, 5.19, 5.23, 5.25 – 5.32, 5.36 – 5.38, 5.40, 5.41, 5.43, 5.44, 5.49, 6.2 – 6.3, 6.5 және 6.6-тармақтар)
37
ҚР СТ 2513-2014 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2 – 5.1.7, 5.2.4 – 5.2.8, 5.2.10 – 5.2.13, 5.2.17 – 5.2.25, 5.3.6 – 5.3.9, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6, 5.4.7, 5.5.1, 5.5.2, 5.7.2 – 5.7.13, 6.3, 6.4-тармақтар)
38

ГОСТ 30612-99 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические требования (пункты 4.1.2 – 4.1.9, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.2, 4.4.4, 4.4.7 – 4.4.19, 4.4.21 – 4.4.25, 4.5)
V. Устройства пожаротушения автономные
39
пункт 40
раздела V,
пункт 12 приложения
устройства пожаротушения автономные
ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
40
ГОСТ Р 56459-2015 "Устройства пожаротушения автономные с применением термоактивируемых микрокапсулированных газовыделяющих огнетушащих веществ. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2, 5.3, 6.1.1, 6.1.2, 6.2 – 6.4)
41
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.4 – 5.7)
42
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы
огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.1.10, 5.3.1, 5.4.1, 5.4.2, 6.3, 6.4)
VI. Пожарные шкафы, пожарные краны
43
пункт 26
раздела V,
пункт 13 приложения
пожарные шкафы
ГОСТ Р 51844-2009 "Техника пожарная. Шкафы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.4, 5.6 – 5.16, 5.20, 5.21.1 – 5.21.3, 5.22)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
44
СТБ 1953-2009 "Шкафы пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6.2)
45
СТ РК 1719-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения шкафы пожарные Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4.3)
46
пункт 25
раздела V,
пункт 14 приложения
пожарные краны, клапаны пожарные запорные
ГОСТ Р 53278-2009 "Техника пожарная. Клапаны пожарные запорные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 (пункты 1 – 5, 8 – 18 таблицы 1), 4.2, 4.5, 4.7 – 4.15)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
47
СТБ 11.14.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Клапаны пожарных кранов. Общие технические условия" (пункты 4.2 – 4.6, 4.8 – 4.10, 4.12 –4.17)
48
СТ РК 1712-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения Клапаны пожарных кранов. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.6.2, 5)
VII. Мобильные средства пожаротушения
49
пункт 27
раздела V,
пункт 15 приложения
автомобили пожарные основные

МЕМСТ 30612-99 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар (4.1.2 – 4.1.9, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.2, 4.4.4, 4.4.7 – 4.4.19, 4.4.21 – 4.4.25, 4.5-тармақтар)
V. Дербес өрт сөндіру құрылғылары
39
V бөлімнің 40-тармағы, қосымшаның 12-тармағы
автономды өрт сөндіру құрылғылары
МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3-тармақтары)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
40
МЕМСТ Р 56459-2015 "Термобелсенді ұсақ капсулалы газ шығаратын өрт сөндіргіш заттарын қолданумен автономды өрт сөндіру құрылғысы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2, 5.3, 6.1.1, 6.1.2, 6.2 – 6.4-тармақтары)
41
ҚР СТ 1489-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.4 – 5.7-тармақтар)
42
МЕМСТ 34635-2020 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.2 – 5.1.7, 5.1.10, 5.3.1, 5.4.1, 5.4.2, 6.3, 6.4-тармақтар)
VI. Өрт сөндіру шкафтары, өрт сөндіру крандары
43
V бөлімнің 26-тармағы, қосымшаның 13-тармағы
өрт шкафтары
МЕМСТ Р 51844-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.4, 5.6 – 5.16, 5.20, 5.21.1 – 5.21.3, 5.22-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
44
ТҚС 1953-2009 "Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.2 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6.2-тармақтар)
45
ҚР СТ 1719-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйелерінің жабдығы. Өрт сөндіру шкафтары Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4.3-тармақтар)
46
V бөлімнің 25-тармағы, қосымшаның 14-тармағы
өрт сөндіру крандары, өрт сөндірудің тығындау клапандары
МЕМСТ Р 53278-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тығындау клапандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 (1-кестенің 1 – 5, 8 – 18-тармақтары), 4.2, 4.5, 4.7 – 4.15) тармақтар
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
47
ТҚС 11.14.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру крандарының клапандары. Жалпы техникалық талаптар" (4.2 – 4.6, 4.8 – 4.10, 4.12 –4.17-тармақтар)
48
ҚР СТ 1712-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйелерінің жабдығы. Өрт сөндіру крандарының клапандары. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (4.1 – 4.6.2, 5-тармақтар)
VII. Мобильдік өрт сөндіру құралдары
49
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 15-тармағы
негізгі өрт сөндіру автомобильдері

ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.4, 4.5, 5.1.1 – 5.1.3, 5.1.6 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.2.10, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.7.11, 5.7.18, 5.10.7, 5.11.14, 5.16.1 – 5.16.3)
50
пункт 27
раздела V,
пункт 16 приложения
автомобили пожарные штабные
СТ РК 1975-2010 "Техника пожарная. Автомобили пожарные штабные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 5.1.12, 5.2.1 – 5.2.19, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6 – 5.4.10, 5.4.15, 5.5.9 – 5.5.14, 5.8.1 – 5.8.4, 5.12.2 – 5.12.7,
5.13 – 5.15, 7.1 – 7.5)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
51
пункт 27
раздела V,
пункт 17 приложения
автоподъемники пожарные

МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.4, 4.5, 5.1.1 – 5.1.3, 5.1.6 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.2.10, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.7.11, 5.7.18, 5.10.7, 5.11.14, 5.16.1 – 5.16.3-тармақтар)
50
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 16-тармағы
штабтық өрт сөндіру автомобильдері
ҚР СТ 1975-2010 "Өрт техникасы. Штабтық өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 5.1.12, 5.2.1 – 5.2.19, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6 – 5.4.10, 5.4.15, 5.5.9 – 5.5.14, 5.8.1 – 5.8.4, 5.12.2 – 5.12.7, 5.13 – 5.15, 7.1 – 7.5-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
51
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 17-тармағы
өрт сөндіруші автокөтергіштер

ГОСТ Р 53329-2009 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2, 5.1 – 5.6, 5.8, 5.9, 5.11, 6.13 – 6.17)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
52
СТ РК 1976-2010 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
53
СТБ 11.13.26-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2.5, 4.2.7, 4.2.8, 4.2.10 – 4.2.17, 4.2.19, 4.2.21 – 4.2.25, 4.2.27 – 4.2.31, 4.2.33, 4.3.1 – 4.3.4, 4.4.1 – 4.4.11, 4.5.1 – 4.5.5, 4.5.7, 4.6.1 – 4.6.8, 4.7.4 – 4.7.8, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11 – 4.13, 5.1 – 5.3, 5.5 – 5.8, 5.10 – 5.12, таблица А.1, пункты 1 – 12, 14, 15 (приложение А))
54
пункт 27
раздела V,
пункт 18 приложения
автолестницы пожарные
ГОСТ Р 52284-2004 "Автолестницы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.3, 5.1 – 5.5, 5.7 – 5.9, 5.11, 6.12 – 6.16)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
55
СТ РК 1981-2010 "Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
56

МЕМСТ Р 53329-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 5.1 – 5.6, 5.8, 5.9, 5.11, 6.13 – 6.17-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
52
ҚР СТ 1976-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
53
ТҚС 11.13.26-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.5, 4.2.7, 4.2.8, 4.2.10 – 4.2.17, 4.2.19, 4.2.21 – 4.2.25, 4.2.27 – 4.2.31, 4.2.33, 4.3.1 – 4.3.4, 4.4.1 – 4.4.11, 4.5.1 – 4.5.5, 4.5.7, 4.6.1 – 4.6.8, 4.7.4 – 4.7.8, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11 – 4.13, 5.1 – 5.3, 5.5 – 5.8, 5.10 – 5.12-тармақтар, А 1 кесте, 1 – 12, 14, 15-тармақтар (А қосымшасы))
54
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 18-тармағы
өрт сөндіру автобаспалдақтары
МЕМСТ Р 52284-2004 "Өрт сөндіру автобаспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.3, 5.1 – 5.5, 5.7 – 5.9, 5.11, 6.12 – 6.16-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
55
ҚР СТ 1981-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автобаспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
56

СТБ 11.13.25-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автолестницы пожарные и их составные части. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2.4, 4.2.6, 4.2.7, 4.2.9 – 4.2.13, 4.2.15, 4.2.17, 4.2.18, 4.2.20 – 4.2.23, 4.2.27 – 4.2.32, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.1 – 4.4.12, 4.5.2 – 4.5.6, 4.6.1 – 4.6.5, 4.6.7, 4.7.1 – 4.7.9, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11 – 4.13, 5.1 – 5.3, 5.5 – 5.9, 5.11, 5.12, таблица Б.1, пункты 1 – 15, 17, 18 (приложение Б))
57
пункт 27
раздела V,
пункт 19 приложения
автомобили аварийно-спасательные
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14)
58
СТ РК 2111-2011 "Техника пожарная. Автомобили аварийно-спасательные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
59
СТБ 11.13.24-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автомобили пожарные основные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.12 – 5.1.15, 5.3.1, 5.3.4 – 5.3.8, 5.3.10 – 5.3.13, 5.3.15, 5.3.16, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.23, 5.3.24, 5.3.28, 5.3.29, 5.3.31 – 5.3.35, 5.10, 5.11.7 – 5.11.11, 5.11.13 – 5.11.18, 5.13, 5.14.9 – 5.14.13, 5.15.1, 5.15.2, 5.16, 6.7, 6.8)
60
пункт 27
раздела V,
пункт 20 приложения
автопено-подъемники пожарные
ГОСТ Р 53330-2009 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2, 5.1 – 5.5, 5.7, 5.9, 6.13 – 6.16)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
61
СТ РК 2217-2012 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
62
пункт 27
раздела V,
пункт 21 приложения
автомобили связи и освещения
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14)
63
СТ РК 2220-2012 "Техника пожарная. Автомобили связи и освещения. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
64
пункт 27
раздела V,
пункт 22 приложения
автомобили газодымозащитной службы

ТҚС 11.13.25-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар және олардың құрамдас бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.4, 4.2.6, 4.2.7, 4.2.9 – 4.2.13, 4.2.15, 4.2.17, 4.2.18, 4.2.20 – 4.2.23, 4.2.27 – 4.2.32, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.1 – 4.4.12, 4.5.2 – 4.5.6, 4.6.1 – 4.6.5, 4.6.7, 4.7.1 – 4.7.9, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11 – 4.13, 5.1 – 5.3, 5.5 – 5.9, 5.11, 5.12-тармақтары, Б 1 кесте, 1 – 15, 17, 18-тармақтар (Б қосымша))
57
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 19-тармағы
авариялық-құтқару автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14-тармақтар)
58
ҚР СТ 2111-2011 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
59
ТҚС 11.13.24-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.12 – 5.1.15, 5.3.1, 5.3.4 – 5.3.8, 5.3.10 – 5.3.13, 5.3.15, 5.3.16, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.23, 5.3.24, 5.3.28, 5.3.29, 5.3.31 – 5.3.35, 5.10, 5.11.7 – 5.11.11, 5.11.13 – 5.11.18, 5.13, 5.14.9 – 5.14.13, 5.15.1, 5.15.2, 5.16, 6.7, 6.8-тармақтар)
60
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 20-тармағы
өрт сөндіретін авто-көбік-көтергіштер
МЕМСТ Р 53330-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін авто-көбік-көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 5.1 – 5.5, 5.7, 5.9, 6.13 – 6.16-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
61
ҚР СТ 2217-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін авто-көбік-көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
62
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 21-тармағы
байланыс және жарықтандыру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14-тармақтар)
63
ҚР СТ 2220-2012 "Өрт техникасы. Байланыс және жарықтандыру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
64
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 22-тармағы
газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері

ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14)
65
СТ РК 2427-2013 "Техника пожарная. Автомобили газодымозащитной службы. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
66
пункт 41
раздела V,
пункт 23 приложения
Мобильные
робототехнические комплексы
ГОСТ Р 54344-2011 "Техника пожарная. Мобильные робототехнические комплексы для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5 и 6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
67
ГОСТ Р 55895-2013 "Техника пожарная. Системы управления робототехнических комплексов для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4 – 6)
68
пункт 28
раздела V,
пункт 24 приложения
мотопомпы пожарные

МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14-тармақтар)
65
ҚР СТ 2427-2013 "Өрт техникасы. Газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
66
V бөлімнің 41-тармағы, қосымшаның 23-тармағы
мобильді роботты-техникалық кешендер
МЕМСТ Р 54344-2011 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендер. Классификация. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5 және 6-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
67
МЕМСТ Р 55895-2013 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендерді басқару жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4 – 6-тармақтар)
68
V бөлімнің 28-тармағы, қосымшаның 24-тармағы
өрт сөндіру мотопомпалары

ГОСТ Р 53332-2009 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4 – 5.8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
69
CT РК 2802-2015 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
70
пункты 29 – 30 раздела V,
пункт 25 приложения
насосы центробежные пожарные для мобильных средств пожаротушения

МЕМСТ Р 53332-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1, 5.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4 – 5.8-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
69
CT РК 2802-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
70
V бөлімнің 29-30-тармақтары, қосымшаның 25-тармағы
өрт сөндіретін мобильді құралдарға арналған өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар

ГОСТ Р 52283-2004 "Насосы центробежные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2, 4.3, 5.1, 5.1.3 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15 – 5.1.20, 5.1.30, 5.4, 5.6.2, 5.7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
71
CT РК 2803-2015 "Техника пожарная. Насосы центробежные пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
VIII. Технические средства, функционирующие в составе систем пожарной автоматики (систем пожарной сигнализации, систем передачи извещений о пожаре, систем оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре)
72
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 26 приложения
извещатели пожарные, извещатели пожарные ручные

МЕМСТ Р 52283-2004 "Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 4.3, 5.1, 5.1.3 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15 – 5.1.20, 5.1.30, 5.4, 5.6.2, 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
71
CT РК 2803-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
VIII. Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің (өрт сөндіру сигнализациясы жүйелерінің, өрт туралы хабарлар беру жүйелерінің, өрт кезінде адамдарды құлақтандыру және эвакуациялауды басқару жүйелерінің) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
72
V бөлімнің 31-37-тармақтары, қосымшаның 26-тармағы
өрт сөндіру хабарлағыштары, қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары

ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4, 10 приложения А)
применяются
до 01.07.2023
73
ГОСТ Р 57552-2017 "Техника пожарная. Извещатели пожарные мультикритериальные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.4 – 5.1.10, 5.1.11, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3, 5.5.1, 5.5.2, 5.6)
74
СТБ 11.16.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Извещатели пожарные дымовые точечные. Общие технические условия" (пункты 4.3 – 4.13, 5, 7, 8.1 – 8.4, 8.6, 10, 11, 13.1, 13.2)
75
СТБ 11.16.08-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные автономные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.3, 4.4.1 – 4.4.11, 4.4.13 – 4.4.16, 4.5.1, 4.5.3 – 4.5.8, 4.6.1, 4.6.2, 4.8.3, 4.8.4, 4.9.2 – 4.9.4, 4.10, 4.12)
76
СТБ 2218-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные тепловые. Общие технические требования. Методы контроля" (пункты 4.5 – 4.15, 4.17, 5.1, 5.3 – 5.10, 6.1 – 6.3)
77
СТБ EN 54-10-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 10. Извещатели пожарные пламени. Точечные" (пункты 4.2 – 4.7, 5.2.3, 5.3.3, 5.4.3, 5.5.4, 5.6.3, 5.7.3, 5.8.3, 5.9.3, 5.10.3, 5.12.3, 5.13.3, 5.14.3, 5.15.3, 5.16.3, 5.17)
78
СТБ EN 54-11-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть II. Извещатели пожарные ручные" (пункты 4.2.1,
4.3 – 4.6, 4.7.1 – 4.7.4, 4.8.4, 5.2.1)
79
СТБ EN 54-12-2009 "Установки пожарной сигнализации. Часть 12. Извещатели дымовые. Извещатели линейные оптические" (пункты 4.2, 4.3, 4.5 – 4.8, 5.2 – 5.16, 5.18, 6.1)
80
СТБ EN 54-20-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 20. Извещатели пожарные аспирационные" (пункты 5.2.1, 5.2.2, 5.3 – 5.6, 5.8 – 5.10, 5.11, 5.12.1, 5.12.2, 5.12.4)
81
СТБ 2469-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные газовые. Общие технические требования. Методы контроля" (пункты 4.3, 4.5, 4.6, 4.8, 4.9, 4.11, 5, 6.2, 6.3, 7)
82
СТ РК 1187-2003 "Извещатели пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.6.6, раздел 7)
83
СТ РК 1188-2003 "Извещатели пожарные тепловые. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.3)
84
СТ РК 1233-2004 "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные линейные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.4, раздел 6)
85

МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (А қосымшаның 4, 10-бөлімдері)
01.07.2023 дейін қолданылады
73
МЕМСТ Р 57552-2017 "Өрт техникасы. Мультикритерийлік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.4 – 5.1.10, 5.1.11, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3, 5.5.1, 5.5.2, 5.6-тармақтар)
74
ТҚС 11.16.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Нүктелік түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар" (4.3 – 4.13, 5, 7, 8.1 – 8.4, 8.6, 10, 11, 13.1, 13.2-тармақтар)
75
ТҚС 11.16.08-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Автономды нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.3, 4.4.1 – 4.4.11, 4.4.13 – 4.4.16, 4.5.1, 4.5.3 – 4.5.8, 4.6.1, 4.6.2, 4.8.3, 4.8.4, 4.9.2 – 4.9.4, 4.10, 4.12-тармақтар)
76
ТҚС 2218-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (4.5 – 4.15, 4.17, 5.1, 5.3 – 5.10, 6.1 – 6.3-тармақтар)
77
ТҚС EN 54-10-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 10-бөлік. Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Нүктелік" (4.2 – 4.7, 5.2.3, 5.3.3, 5.4.3, 5.5.4, 5.6.3, 5.7.3, 5.8.3, 5.9.3, 5.10.3, 5.12.3, 5.13.3, 5.14.3, 5.15.3, 5.16.3, 5.17-тармақтар)
78
ТҚС EN 54-11-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. ІІ бөлік. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары" (4.2.1, 4.3 – 4.6, 4.7.1 – 4.7.4, 4.8.4, 5.2.1-тармақтар)
79
ТҚС EN 54-12-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясы қондырғылары. 12-бөлік. Түтін сезгіш хабарлағыштар. Желілік оптикалық хабарлағыштар" (4.2, 4.3, 4.5 – 4.8, 5.2 – 5.16, 5.18, 6.1-тармақтар)
80
ТҚС EN 54-20-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 20-бөлік. Аспирациялық өрт сөндіру хабарлағыштары" (5.2.1, 5.2.2, 5.3 – 5.6, 5.8 – 5.10, 5.11, 5.12.1, 5.12.2, 5.12.4-тармақтар)
81
ТҚС 2469-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Газды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (4.3, 4.5, 4.6, 4.8, 4.9, 4.11, 5, 6.2, 6.3, 7-тармақтар)
82
ҚР СТ 1187-2003 "Өрт сөндіру хабарлағыштары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.6.6-тармақтар, 7-бөлім)
83
ҚР СТ 1188-2003 "Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.3-тармақтар)
84
ҚР СТ 1233-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық желілік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
85

СТ РК 1234-2004 "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.5.3, раздел 5)
86
СТ РК 1235-2004 "Извещатели пожарные дымовые. Радиоизотопные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.3, раздел 6)
87
СТ РК 1236-2004 "Системы пожарной сигнализации адресные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.4, раздел 6)
88

ҚР СТ 1234-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.5.3-тармақтар, 5-бөлім)
86
ҚР СТ 1235-2004 "Түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Радиоизотоптық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.3-тармақтар, 6-бөлім)
87
ҚР СТ 1236-2004 "Мекенжайлық өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
88

СТ РК 1298-2004 "Извещатели пожарные автономные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.4, раздел 6)
89
СТ РК 1299-2004 "Извещатели пожарные газовые. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5, раздел 6)
90
СТ РК 1300-2004 "Извещатели пламени пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.6.4, раздел 6)
91
СТ РК 1301-2004 "Извещатели пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.5.10, раздел 5)
92
ГОСТ 34698-2020 "Техника пожарная. Извещатели пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты (подпункты) 4.2.1.4 – 4.2.1.11,
4.2.2.1 – 4.2.2.5, 4.2.3.1, 4.2.3.2, 4.2.5.1, 4.2.5.6, 4.2.5.8, 4.3.4, 4.3.9, 5.1.2 – 5.1.5, 6.1.2 – 6.1.4, 7.1.1 – 7.1.6, 8.1.1 – 8.1.5, 9.1.1 – 9.1.9, 10.1.1, 10.1.3 – 10.1.6, 10.1.9, 10.1.10, 11.1.2 – 11.1.5, 12.1.2 – 12.1.6, 13.1.2 – 13.1.6, 14.1.3 – 14.1.6, 15.1.1 – 15.1.3, 16.1.1, 16.1.3 – 16.1.6, 17.1.2 – 17.1.4, 17.2.2 – 17.2.5)
применяется

ҚР СТ 1298-2004 "Автономды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
89
ҚР СТ 1299-2004 "Газды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5-тармақтар, 6-бөлім)
90
ҚР СТ 1300-2004 "Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6.4-тармақтар, 6-бөлім)
91
ҚР СТ 1301-2004 "Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.5.10-тармақтар, 5-бөлім)
92
МЕМСТ 34698-2020 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2.1.4 – 4.2.1.11, 4.2.2.1 – 4.2.2.5, 4.2.3.1, 4.2.3.2, 4.2.5.1, 4.2.5.6, 4.2.5.8, 4.3.4, 4.3.9, 5.1.2 – 5.1.5, 6.1.2 – 6.1.4, 7.1.1 – 7.1.6, 8.1.1 – 8.1.5, 9.1.1 – 9.1.9, 10.1.1, 10.1.3 – 10.1.6, 10.1.9, 10.1.10, 11.1.2 – 11.1.5, 12.1.2 – 12.1.6, 13.1.2 – 13.1.6, 14.1.3 – 14.1.6, 15.1.1 – 15.1.3, 16.1.1, 16.1.3 – 16.1.6, 17.1.2 – 17.1.4, 17.2.2 – 17.2.5-тармақтар (тармақшалар))

с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
93
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 27 приложения
источники бесперебойного электропитания технических средств
систем пожарной автоматики
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются
до 01.07.2023
94
СТБ 11.16.02-2007 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Устройства электроснабжения технических средств противопожарной защиты. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.23, 5.2, 7.1 – 7.5, 7.6 (пункты 5.1, 6.1 СТБ EN 55022-2012), разделы 8, 9.1, 9.3, пункты 10.2 – 10.9, 11.1, 11.2, 12, 14.1, 14.3)
95
ГОСТ 34700-2020 "Источники бесперебойного электропитания технических средств пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (подразделы (пункты) 5.1.6 – 5.1.11, 5.1.13, 5.2, 6.1 – 6.4, 7.1, 7.2, 9.4)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
96
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 28 приложения
оповещатели пожарные
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
применяются

01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
93
V бөлімнің 31-37-тармақтары, қосымшаның 27-тармағы
өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
94
ТҚС 11.16.02-2007 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өртке қарсы қорғаудың техникалық құралдарын электрмен жабдықтау құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2 – 5.1.23, 5.2, 7.1 – 7.5, 7.6 (5.1, 6.1 ТҚС EN 55022-2012-тармақтар) тармақтар, 8, 9.1, 9.3-бөлімдер, 10.2 – 10.9, 11.1, 11.2, 12, 14.1, 14.3-тармақтар)
95
МЕМСТ 34700-2020 "Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.6 – 5.1.11, 5.1.13, 5.2, 6.1 – 6.4, 7.1, 7.2, 9.4-кіші бөлімьері (тармақтар)
01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
96
V бөлімнің 31-37-тармақтары, қосымшаның 28-тармағы
өрт сөндіру құлақтандырғыштары
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)

до 01.07.2023
97
СТБ 2243-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Оповещатели пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5 (за исключением требований маркировки), 6.1.2 – 6.1.4, 7.1, разделы 9 – 11)
98
СТ РК 1189-2003 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.7.3, раздел 6)
99

01.07.2023 дейін қолданылады
97
ТҚС 2243-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5-тармақтар (таңбалау талаптарын қоспағанда), 6.1.2 – 6.1.4, 7.1, 9-11-бөлімдер)
98
ҚР СТ 1189-2003 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.7.3-тармақтар, 6-бөлім)
99

ГОСТ 34699-2020 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.5 – 5.1.9, 5.1.11, 5.1.12, 5.1.19, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3.1, 5.3.2, 5.5.5)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
100
пункты 31 – 37 раздела V, пункты 29, 30, 34 приложения
приборы приемно-контрольные и управления пожарные и прочие устройства, предназначенные для расширения функциональных возможностей прибора
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 7, 8, подразделы 4.2, 4.12)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
101
СТБ 11.14.01-2006 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Приборы управления пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.18, 5.2, 5.4, 7.1 – 7.5, 7.6 (пункты 5.1, 6.1 СТБ EN 55022-2012), 8.1, 8.3 – 8.7, 9.1, 9.3, 10.3 – 10.10, 11.1)
102
ГОСТ 30737-2001 "Приборы приемно-контрольные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.2.3 – 5.2.19, 5.4 (пункты 5.1.3, 5.2.2 (порт корпуса, порт входного электропитания) по ГОСТ 30379-2017), 5.5.1, 5.5.2, 5.5.4 – 5.5.11, 6.2, 6.4 – 6.6)
103
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 32 приложения
системы передачи извещений о пожаре
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 9)
применяются
до 01.07.2023
104
СТБ 11.16.10-2016 "Системы передачи извещений о пожаре. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.13, разделы 6 – 8, 9.1, 9.3, 9.4, 10.1, 10.2)
105
ГОСТ 34701-2020 "Системы передачи извещений о пожаре. Общие технические требования. Методы испытаний" подразделы (пункты 5.1.1 – 5.1.10, 5.2, 5.3, 5.5, 6.1 – 6.4, 7.1, 7.2)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
106
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 33 приложения
оповещатели пожарные индивидуальные
ГОСТ Р 55149-2012 "Техника пожарная. Оповещатели пожарные индивидуальные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.5 – 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.11, 5.1.13, 5.1.18, 5.1.19, 5.2.1 – 5.2.4, 5.3, 5.5.4, 5.9.2)
применяется
до 01.07.2023
107
ГОСТ 34699-2020 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.5, 5.1.6, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15, 5.1.19, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3.1, 5.3.2, 5.5.5)
применяется

МЕМСТ 34699-2020 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.5 – 5.1.9, 5.1.11, 5.1.12, 5.1.19, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3.1, 5.3.2, 5.5.5-тармақтар)
01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
100
V бөлімнің 31-37-тармақтары, қосымшаның 29, 30, 34-тармақтары
қабылдау-бақылау және өрт сөндіруді басқару аспаптары және аспаптың функционалдық мүмкіндіктерін кеңейтуге арналған өзге де құрылғылар
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (7, 8-бөлімдер, 4.2, 4.12-кіші бөлімдер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
101
ТҚС 11.14.01-2006 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өрт сөндіруді басқару приборлары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2 – 5.1.18, 5.2, 5.4, 7.1 – 7.5, 7.6 (5.1, 6.1 ТҚС EN 55022-2012-тармақтар), 8.1, 8.3 – 8.7, 9.1, 9.3, 10.3 – 10.10, 11.1) тармақтар
102
МЕМСТ 30737-2001 "Өрт сөндірудің қабылдау-бақылау аспаптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.2.3 – 5.2.19, 5.4-тармақтар (5.1.3, 5.2.2 (порт корпусы, электрмен қоректендірудің кіру порты) по МЕМСТ 30379-2017), 5.5.1, 5.5.2, 5.5.4 – 5.5.11, 6.2, 6.4 – 6.6-тармақтар)
103
V бөлімнің 31-37-тармақтары, қосымшаның 32-тармағы
өрт туралы хабарларды беру жүйелері
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (9-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
104
ТҚС 11.16.10-2016 "Өрт туралы хабарларды беру жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.13-тармақтар, 6 – 8, 9.1, 9.3, 9.4, 10.1, 10.2-бөлімдер)
105
МЕМСТ 34701-2020 "Өрт туралы хабарларды беру жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" кіші бөлімдері (5.1.1 – 5.1.10, 5.2, 5.3, 5.5, 6.1 – 6.4, 7.1, 7.2-тармақтар)
01.07.2023 дейін қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
106
V бөлімнің 31-37-тармақтары, қосымшаның 33-тармағы
өрт туралы жеке құлақтандырғыштар
МЕМСТ Р 55149-2012 "Өрт техникасы. Өрт туралы жеке құлақтандырғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.5 – 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.11, 5.1.13, 5.1.18, 5.1.19, 5.2.1 – 5.2.4, 5.3, 5.5.4, 5.9.2-тармақтар)
01.07.2023 дейін қолданылады
107
МЕМСТ 34699-2020 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.5, 5.1.6, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15, 5.1.19, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3.1, 5.3.2, 5.5.5-тармақтар)

с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
IX. Технические средства, функционирующие в составе установок пожаротушения автоматических (в том числе установок пожаротушения автономных, установок пожаротушения роботизированных, установок пожаротушения модульных)
108
пункт 38
раздела V, пункты 35 – 47 приложения
узлы управления установок водяного и пенного
пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 51052-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.2, 6.3, 7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
109
СТ РК 1979-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические условия" (пункты 6.1 – 6.6)
110
пункт 38
раздела V,
пункт 48 приложения
оповещатели пожарные звуковые гидравлические
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
111
СТ РК 1977-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.6)
112
пункт 38
раздела V,
пункт 49 приложения
оросители водяные и пенные спринклерные и дренчерные
ГОСТ Р 51043-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1.2 – 5.1.1.8, 5.1.1.10, 5.1.1.11, 5.1.3.5, 5.1.3.6, 5.1.4.1 – 5.1.4.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 6.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
113
СТ РК 1978-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические условия" (пункты 6.1 – 6.6.2)
114
пункт 38
раздела V,
пункт 50 приложения
дозаторы установок пенного пожаротушения
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2.3, 4.2.10, 4.2.16, 4.2.21, 6.1, 6.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
115
СТ РК 1982-2010 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения автоматические. Дозаторы. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.6)

01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
IX. Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғыларының (соның ішінде автономды өрт сөндіру қондырғыларының, роботталған өрт сөндіру қондырғыларының, модульді өрт сөндіру қондырғыларының) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
108
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 35 -47-тармақтары
автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғыларын басқару тораптары
МЕМСТ Р 51052-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.2, 6.3, 7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
109
ҚР СТ 1979-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық талаптар" (6.1 – 6.6-тармақтар)
110
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 48-тармағы
өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4-тармақ.1)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
111
ҚР СТ 1977-2010 "Өрт техникасы. Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1 – 5.6-тармақтар)
112
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 49-тармағы
сумен немесе көбікпен спринклерлік және дренчерлік суландырғыштар
МЕМСТ Р 51043-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1.2 – 5.1.1.8, 5.1.1.10, 5.1.1.11, 5.1.3.5, 5.1.3.6, 5.1.4.1 – 5.1.4.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 6.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
113
ҚР СТ 1978-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар" (6.1 – 6.6-2-тармақтар)
114
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 50-тармағы
көбікпен өрт сөндіретін қондырғылардың дозаторлары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.3, 4.2.10, 4.2.16, 4.2.21, 6.1, 6.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
115
ҚР СТ 1982-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар" (5.1 – 5.6-тармақтар)

116
пункт 38
раздела V,
пункт 51 приложения
модули установок пожаротушения тонкораспыленной водой автоматических
ГОСТ Р 53288-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2, 5.4, 5.8, 5.11, 5.12, 5.13, 5.17, 7.1, 11.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
117
СТ РК 2430-2013 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модули пожаротушения тонкораспыленной водой. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.2.7, 5.7.1 – 5.7.3)
118
пункт 38
раздела V,
пункт 52 приложения
модули установок газового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53281-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.4.1 – 4.4.5,
4.4.7 – 4.4.9, 4.4.11, 4.6.1 – 4.6.3, 5.2 – 5.7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
119
СТБ 11.13.20-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.3 – 4.5, 4.8, 5.2, 5.3, 5.5 – 5.8, 7.3, 8.5, 8.7 – 8.9)
120
СТ РК 1902-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2, 5.1.7 – 5.1.9, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15 – 5.1.17, 5.1.19, 5.3.2, 5.6.2)
121
пункт 38
раздела V,
пункт 53 приложения
модули установок газопорошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 56028-2014 "Техника пожарная. Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.2 – 5.2.5, 5.2.11, 5.2.18 – 5.2.20, 5.2.23, 5.2.24, 5.2.26, 5.3, 5.6, 5.7)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
122
пункт 38
раздела V,
пункт 54 приложения
модули установок порошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53286-2009 "Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5, 5.7, 5.8, 5.10, 5.13 – 5.15, 5.21, 5.25, 5.28, 5.29, 6.4, 10)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
123
СТБ 11.13.19-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.6, 5.8, 5.10, 5.12 – 5.14, 5.17 – 5.19, 5.24, 5.27, 6.3 – 6.6, 7.1)

116
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 51-тармағы
автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53288-2009 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндірудің модульдік қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2, 5.4, 5.8, 5.11, 5.12, 5.13, 5.17, 7.1, 11.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
117
ҚР СТ 2430-2013 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру модульдері. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.2 – 5.2.7, 5.7.1 – 5.7.3-тармақтар)
118
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 52-тармағы
автоматты түрде газбен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53281-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.4.1 – 4.4.5, 4.4.7 – 4.4.9, 4.4.11, 4.6.1 – 4.6.3, 5.2 – 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
119
ТҚС 11.13.20-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.3 – 4.5, 4.8, 5.2, 5.3, 5.5 – 5.8, 7.3, 8.5, 8.7 – 8.9-тармақтар)
120
ҚР СТ 1902-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.2, 5.1.7 – 5.1.9, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15 – 5.1.17, 5.1.19, 5.3.2, 5.6.2-тармақтар)
121
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 53-тармағы
автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 56028-2014 "Өрт техникасы. Автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары мен модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.2 – 5.2.5, 5.2.11, 5.2.18 – 5.2.20, 5.2.23, 5.2.24, 5.2.26, 5.3, 5.6, 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
122
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 54-тармағы
автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53286-2009 "Өрт техникасы. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5, 5.7, 5.8, 5.10, 5.13 – 5.15, 5.21, 5.25, 5.28, 5.29, 6.4, 10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
123
ТҚС 11.13.19-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.6, 5.8, 5.10, 5.12 – 5.14, 5.17 – 5.19, 5.24, 5.27, 6.3 – 6.6, 7.1-тармақтар)

124
СТ РК 1302-2004 "Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.4, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.4, 5.2.8 – 5.2.12, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.5, 5.5.2, 5.5.20, 5.7.1 – 5.7.4, 6.1)
125
пункт 38
раздела V,
пункт 55 приложения
распределительные устройства автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53283-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.4, 5.1.1 – 5.1.5, 5.1.7, 5.1.11, 5.1.12, 5.2, 5.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
126

124
ҚР СТ 1302-2004 "Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.2 – 5.1.4, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.4, 5.2.8 – 5.2.12, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.5, 5.5.2, 5.5.20, 5.7.1 – 5.7.4, 6.1-тармақтар)
125
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 55-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың таратушы құрылғылары
МЕМСТ Р 53283-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Бөлу құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.4, 5.1.1 – 5.1.5, 5.1.7, 5.1.11, 5.1.12, 5.2, 5.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
126

СТ РК 1900-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.5 – 5.1.9, 5.1.11, 5.2.2, 5.3.2, 5.5.1, 5.5.2)
127
пункт 38
раздела V,
пункт 56 приложения
резервуары изотермические пожарные автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53282-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.10, 4.2.1 – 4.2.9, 4.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
128
СТ РК 1901-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.6)
129
пункт 38
раздела V,
пункт 57 приложения
генераторы огнетушащего аэрозоля
ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3)
применяются
до 01.07.2023
130
СТБ 11.16.05-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки аэрозольного пожаротушения автоматические. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы контроля" (пункты 4.1.2 – 4.1.9, 4.1.12 – 4.1.14, 4.2.1, 4.3, 4.4.1, 4.5.3, 4.5.4)
131
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная генераторы огнетушащего аэрозоля Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.4 – 5.7)
132
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.1.10, 5.3.1, 5.4.1, 5.4.2, 6.3, 6.4)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
X. Установки пожаротушения роботизированные
133
пункт 39
раздела V,
пункт 58 приложения
установки пожаротушения роботизированные
ГОСТ Р 53326-2009 "Техника пожарная. Установки пожаротушения роботизированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1 – 5.1.37, 5.2.1, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.1 – 5.4.14, 5.5.1, 5.5.2, 5.6, 5.8.1)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XI. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарные

ҚР СТ 1900-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Бөлу құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.5 – 5.1.9, 5.1.11, 5.2.2, 5.3.2, 5.5.1, 5.5.2-тармақтар)
127
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 56-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлары
МЕМСТ Р 53282-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.10, 4.2.1 – 4.2.9, 4.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
128
ҚР СТ 1901-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6-тармақтар)
129
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 57-тармағы
өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары
МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3-тармақтар)
01.07.2023 дейін қолданылады
130
ТҚС 11.16.05-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аэрозольді өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (4.1.2 – 4.1.9, 4.1.12 – 4.1.14, 4.2.1, 4.3, 4.4.1, 4.5.3, 4.5.4-тармақтар)
131
ҚР СТ 1489-2006 "Өрт техникасы өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.4 – 5.7-тармақтар)
132
МЕМСТ 34635-2020 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.1.2 – 5.1.7, 5.1.10, 5.3.1, 5.4.1, 5.4.2, 6.3, 6.4-тармақтар)
01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
X. Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар
133
V бөлімнің 39-тармағы, қосымшаның 58-тармағы
роботталған өрт сөндіретін қондырғылар
МЕМСТ Р 53326-2009 "Өрт техникасы. Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1 – 5.1.37, 5.2.1, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.1 – 5.4.14, 5.5.1, 5.5.2, 5.6, 5.8.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XI. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын өрт сөндіретін құралдар

134
пункты 42 – 49 раздела V,
пункт 59 приложения
аппараты дыхательные изолирующие пожарные (со сжатым воздухом, со сжатым кислородом)
ГОСТ Р 53255-2019 "Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом с открытым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.5, 4.2.2, 4.3.1 – 4.3.5, 4.4 – 4.11, 4.12.1, 4.12.3, 4.13.1 – 4.13.11, 4.13.13 – 4.13.17, 4.14 – 4.17)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

134
V бөлімнің 12-19-тармақтары, қосымшаның 59-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттары (сығылған ауамен, сығылған оттегімен)
МЕМСТ Р 53255-2019 "Өрт техникасы. Ашық тыныс алу циклымен сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.5, 4.2.2, 4.3.1 – 4.3.5, 4.4 – 4.11, 4.12.1, 4.12.3, 4.13.1 – 4.13.11, 4.13.13 – 4.13.17, 4.14 – 4.17-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

135
СТБ 11.14.03-2008 "Система стандартов пожарной безопасности. Средства индивидуальной защиты пожарных. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.8, 5.9.1 – 5.9.8, 5.11.1 – 5.11.8, 5.12.1, 5.12.2, 5.13.1 – 5.13.12, 5.14.1, 5.14.2, 5.15.1 – 5.15.6, 5.16.1 – 5.16.3, 5.17.1, 5.17.2, 5.18.1 – 5.18.12, 5.19.1 – 5.19.7, 5.20.1 – 5.20.3, 5.20.5, 5.20.7, 5.20.8, 5.21.2, 5.21.6, 5.22, 5.25.2 – 5.25.6, 5.26, 5.27)

135
ТҚС 11.14.03-2008 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.2 – 5.8, 5.9.1 – 5.9.8, 5.11.1 – 5.11.8, 5.12.1, 5.12.2, 5.13.1 – 5.13.12, 5.14.1, 5.14.2, 5.15.1 – 5.15.6, 5.16.1 – 5.16.3, 5.17.1, 5.17.2, 5.18.1 – 5.18.12, 5.19.1 – 5.19.7, 5.20.1 – 5.20.3, 5.20.5, 5.20.7, 5.20.8, 5.21.2, 5.21.6, 5.22, 5.25.2 – 5.25.6, 5.26, 5.27-тармақтар)

136
ГОСТ Р 53256-2019 "Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым кислородом с замкнутым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.15, 4.2.2, 4.3.1 – 4.3.6, 4.3.8, 4.4 – 4.11, 4.12.1, 4.13, 4.14, 4.15.2, 4.16 – 4.18)
137
ГОСТ 33983-2016 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты пожарных. Дыхательные аппараты со сжатым воздухом. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.4, 5.5.1, 5.6)

136
МЕМСТ Р 53256-2019 "Өрт техникасы. Тұйық тыныс алу циклымен сығылған оттегімен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.15, 4.2.2, 4.3.1 – 4.3.6, 4.3.8, 4.4 – 4.11, 4.12.1, 4.13, 4.14, 4.15.2, 4.16 – 4.18-тармақтары)
137
МЕМСТ 33983-2016 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.4, 5.5.1, 5.6-тармақтар)

138
пункты 42 – 50 раздела V,
пункт 61 приложения
самоспасатели изолирующие пожарные
ГОСТ Р 53259-2019 "Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие со сжатым воздухом для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1 – 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.20, 5.2.1, 5.2.4, 5.3, 5.4.2 – 5.4.10, 5.5 – 5.10)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
139
ГОСТ Р 53260-2019 "Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие с химически связанным кислородом для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений во время пожара. Общие технические требования. Методы испытаний"
(пункты 5.1.1 – 5.1.5, 5.1.7 – 5.1.18, 5.2.1, 5.3, 5.4.3 – 5.4.7, 5.4.9, 5.5 – 5.8)
140

138
V бөлімнің 42-50-тармақтары,
қосымшаның 61-тармағы
оқшаулаушы өрт сөндіретін өзін-өзі құтқарғыштар
МЕМСТ Р 53259-2019 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтінді үй-жайлардан эвакуациялау барысында адамдарды уытты жану өнімдерінен қорғауға арналған сығылған ауасы бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1 – 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.20, 5.2.1, 5.2.4, 5.3, 5.4.2 – 5.4.10, 5.5 – 5.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
139
МЕМСТ Р 53260-2019 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтінді үй-жайлардан эвакуациялау барысында адамдарды қорғауға арналған химиялық байланыстағы оттегі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1 – 5.1.5, 5.1.7 – 5.1.18, 5.2.1, 5.3, 5.4.3 – 5.4.7, 5.4.9, 5.5 – 5.8-тармақтар)
140

ГОСТ 33982-2016 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения. Самоспасатели изолирующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1 – 5.2.7, 5.3 – 5.6, 5.8 – 5.10)
141
пункты 42 – 48, 50 раздела V, пункт 62 приложения
лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарных
ГОСТ Р 53257-2019 "Техника пожарная. Лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
(пункты 5.1, 5.2, 5.3.1 – 5.3.4, 5.4, 5.5.1 – 5.5.26, 5.6 – 5.9)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
142
СТБ 11.14.02-2008 "Система стандартов пожарной безопасности. Средства индивидуальной защиты пожарных. Лицевые части дыхательных аппаратов. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты
5.2 – 5.21, 5.23 – 5.27, 5.31, 5.32.1, 5.32.3, 5.36)
143
пункты 42 – 50 раздела V,
пункт 63 приложения
баллоны аппаратов дыхательных изолирующих пожарных и самоспасателей изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53258-2019 "Техника пожарная. Баллоны малолитражные для аппаратов дыхательных и самоспасателей со сжатым воздухом. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.4.4, 4.4.6, 4.4.7, 4.5.1, 4.5.2, 4.6 – 4.7, 4.9)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
144
пункт 52
раздела V,
пункт 64 приложения
установки для проверки аппаратов дыхательных изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53262-2019 "Техника пожарная. Установки для проверки дыхательных аппаратов. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.3.2, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5 – 5.7)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
145
пункт 51
раздела V,
пункт 65 приложения
установки компрессорные для наполнения баллонов аппаратов дыхательных изолирующих пожарных

МЕМСТ 33982-2016 "Өрт техникасы. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын құралдар. Оқшаулағыш үлгідегі өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2.1 – 5.2.7, 5.3 – 5.6, 5.8 – 5.10-тармақтар)
141
V бөлімнің 42-48, 50-тармақтары, қосымшаның 62-тармағы
өрт сөндірудің тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын құралдарының бетке арналған бөліктері
МЕМСТ Р 53257-2019 "Өрт техникасы. Тыныс алу органдарын жеке қорғайтын құралдарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.3.1 – 5.3.4, 5.4, 5.5.1 – 5.5.26, 5.6 – 5.9-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
142
ТҚС 11.14.02-2008 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Тыныс алу аппараттарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.2 – 5.21, 5.23 – 5.27, 5.31, 5.32.1, 5.32.3, 5.36-тармақтар)
143
V бөлімнің 42-50-тармақтары, қосымшаның 63-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу және өрт сөндірудің оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштары аппараттарының баллондары
МЕМСТ Р 53258-2019 "Өрт техникасы. Тыныс алу және сығылған ауасы бар өзін-өзі құтқарғыштары аппараттарына арналған аз литрлі баллондар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.4.4, 4.4.6, 4.4.7, 4.5.1, 4.5.2, 4.6 – 4.7, 4.9-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
144
V бөлімнің 52-тармағы, қосымшаның 64-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар
МЕМСТ Р 53262-2019 "Өрт техникасы. Тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.3.2, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5 – 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
145
V бөлімнің 51-тармағы, қосымшаның 65-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттарының баллондарын толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар

ГОСТ Р 53263-2019 "Техника пожарная. Установки компрессорные для наполнения сжатым воздухом и кислородом баллонов дыхательных аппаратов для пожарных. Общие технические условия. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.3.2, 5.3.3, 5.4.1 – 5.4.13, 5.4.15 – 5.4.22, 5.5 – 5.12)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XII. Специальная защитная одежда пожарного

МЕМСТ Р 53263-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушілер үшін тыныс алу аппараттарының баллондарын сығылған ауамен толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.3.2, 5.3.3, 5.4.1 – 5.4.13, 5.4.15 – 5.4.22, 5.5 – 5.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XII. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі

146
пункты 53, 54 раздела V, пункты 66 – 70 приложения
специальная защитная одежда пожарного
ГОСТ Р 53264-2019 "Техника пожарная. Специальная одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1 – 5.1.7, 5.2.1, 5.2.2.2, 5.2.2.5 – 5.2.2.10, 5.2.2.12 – 5.2.2.14, 5.2.3.1, 5.2.3.4, 5.2.4.2 – 5.2.4.4, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.5 – 5.3.15, 5.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

146
V бөлімнің 53-54-тармақтары, қосымшаның 66-70-тармақтары
өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі
МЕМСТ Р 53264-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1 – 5.1.7, 5.2.1, 5.2.2.2, 5.2.2.5 – 5.2.2.10, 5.2.2.12 – 5.2.2.14, 5.2.3.1, 5.2.3.4, 5.2.4.2 – 5.2.4.4, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.5 – 5.3.15, 5.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

147
СТБ 1971-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда пожарных боевая. Общие технические условия" (пункты 4.6, 5.2.6, 5.2.8, 5.2.10, 5.2.11, 5.2.14, 5.3.3 – 5.3.7, 5.4.1, 5.5.5)
148
СТБ 1972-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда пожарных специальная защитная от повышенных тепловых воздействий. Общие технические условия" (пункты 4.5, 5.2.3, 5.5.3 – 5.5.7, 5.6.1, 5.7.5)
149
СТ РК 1492-2006 "Специальная защитная одежда пожарных от повышенных тепловых воздействий. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.3, 5.6 (требования, предъявляемые к разрывной нагрузке материала верха специальной защитной одежды пожарного от повышенных тепловых воздействий, согласно пункту 5.5.3 СТБ 1972-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда пожарных специальная защитная от повышенных тепловых воздействий. Общие технические условия"))
150

147
ТҚС 1971-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің әскери киімі. Жалпы техникалық талаптар" (4.6, 5.2.6, 5.2.8, 5.2.10, 5.2.11, 5.2.14, 5.3.3 – 5.3.7, 5.4.1, 5.5.5-тармақтар)
148
ТҚС 1972-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің жоғары жылу әсерінен арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар" (4.5, 5.2.3, 5.5.3 – 5.5.7, 5.6.1, 5.7.5-тармақтар)
149
ҚР СТ 1492-2006 "Өрт сөндірушінің жоғары жылу әсерінен арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.3, 5.6 –тармақтар (Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің жоғары жылу әсерінен арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық шарттар" 5.5.3-тармағына сәйкес өрт сөндірушінің жоғары жылу әсерінен арнайы қорғаныш киімі үстінің материалының сыну жүктемесіне қойылатын талаптар"))
150

СТ РК 1493-2006 "Специальная защитная одежда пожарных изолирующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4, 5.7)
151
СТ РК 1495-2006 "Боевая одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4 (требования, предъявляемые к материалу верха боевой одежды пожарного по устойчивости к контакту с нагретыми до 400 °С твердыми поверхностями, согласно пункту 5.3.4 СТБ 1971-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда пожарных боевая. Общие технические условия"))
XIII. Средства индивидуальной защиты рук, ног и головы пожарного
152
пункт 55
раздела V,
пункт 73 приложения
средства индивидуальной защиты головы (каски пожарные)
ГОСТ Р 53269-2019 "Техника пожарная. Каски пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

ҚР СТ 1493-2006 "Өрт сөндірушінің оқшаулағыш үлгідегі арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4, 5.7-тармақтар)
151
ҚР СТ 1495-2006 "Өрт сөндірушінің әскери киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4-тармақтар ("Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің киімі әскери. Жалпы техникалық шарттар" 5.3.4-тармағына сәйкес өрт сөндірушінің әскери киімі үстінің материалына 400 °С дейін қыздырылған қатты жабындармен байланысқа түсуге төзімділігі бойынша қойылатын талаптар))
XIII. Өрт сөндірушінің қолдарын, аяқтарын және басын жеке қорғау құралдары
152
V бөлімнің 55-тармағы, қосымшаның 73-тармағы
басты жеке қорғау құралдары (өрт сөндірушінің каскалары)
МЕМСТ Р 53269-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

153
ГОСТ 30694-2000 "Техника пожарная. Шлем пожарного. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.3, 4.5 – 4.8, 4.9.3, 4.10.1, 4.11.2, 4.11.3, 4.12.5, 4.12.7, 4.13.2, 4.14, 4.15, 4.16.1 – 4.16.5, 4.17.1 – 4 17.10, 4.18, 4.19)
154
СТ РК 1709-2007 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты. Каски пожарные. Общие технические требования. Метод испытаний" (пункты 4.1 – 4.3.1, 4.4, 4.5, раздел 5)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

153
МЕМСТ 30694-2000 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің шлемі. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.3, 4.5 – 4.8, 4.9.3, 4.10.1, 4.11.2, 4.11.3, 4.12.5, 4.12.7, 4.13.2, 4.14, 4.15, 4.16.1 – 4.16.5, 4.17.1 – 4 17.10, 4.18, 4.19-тармақтар)
154
ҚР СТ 1709-2007 "Өрт техникасы. Жеке қорғау құралдары. Өрт сөндіру каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдісі" (4.1 – 4.3.1, 4.4, 4.5-тармақтар, 5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

155
пункт 56
раздела V,
пункт 71 приложения
средства индивидуальной защиты рук пожарного
ГОСТ Р 53264-2019 "Техника пожарная. Специальная защитная одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.2.3, 5.2.4.2, 5.3.1 (за исключением пункта 1 таблицы 4), 5.3.2, 5.3.9, 5.4.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
156
СТБ 1960-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук пожарных. Общие технические условия" (пункты 4.5, 5.2.4, 5.3.4, 5.3.5, 5.4.1, 5.5.5)
157

155
V бөлімнің 56-тармағы, қосымшаның 71-тармағы
өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53264-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.2.3, 5.2.4.2, 5.3.1 (4-кестенің 1-тармағын қоспағанда), 5.3.2, 5.3.9, 5.4.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
156
ТҚС 1960-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің қолдарын қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар" (4.5, 5.2.4, 5.3.4, 5.3.5, 5.4.1, 5.5.5-тармақтар)
157

СТ РК 1606-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты рук пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.3.3)
158
пункт 57
раздела V,
пункт 72 приложения
средства индивидуальной защиты ног пожарного
ГОСТ Р 53265-2019 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты ног пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.5 (за исключением пунктов 5, 8 таблицы 1), 5.6.2, 5.7 (за исключением пунктов 3 – 5 таблицы 3), 5.8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
159
СТБ 2137-2010 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная защитная пожарных. Общие технические условия" (пункты 4.3, 4.7, 4.8, 4.11, 4.12,
5.1.5 – 5.1.9, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.15, 5.2.1 – 5.2.5, 5.4.3, 5.4.4)

ҚР СТ 1606-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.3.3-тармақтар)
158
V бөлімнің 57-тармағы, қосымшаның 72-тармағы
өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53265-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.5 (1-кестенің 5, 8-тармақтарын қоспағанда), 5.6.2, 5.7-тармақтар (3-кестенің 3-5-тармақтарын қоспағанда), 5.8)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
159
ТҚС 2137-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық талаптар" (4.3, 4.7, 4.8, 4.11, 4.12, 5.1.5 – 5.1.9, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.15, 5.2.1 – 5.2.5, 5.4.3, 5.4.4-тармақтар)

160
СТ РК 1605-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты. Специальная защитная обувь пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1 – 5.2.10, 5.3, 5.4.1, 5.4.2)
XIV. Средства спасения людей при пожаре с высотных уровней
161
пункты 58 – 60, 76 раздела V, пункт 74 приложения
лестницы ручные пожарные
ГОСТ Р 53275-2019 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.4, 4.2.1 – 4.2.11, 4.3.1 – 4.3.8, 4.4.1 – 4.4.6, 4.5, 4.6.1)
применяются

160
ҚР СТ 1605-2006 "Өрт техникасы. Жеке қорғау құралдары. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2.1 – 5.2.10, 5.3, 5.4.1, 5.4.2-тармақтар)
XIV. Биік деңгейде өрт шыққан жағдайда адамдарды құтқару құралдары
161
V бөлімнің 58-60, 76-тармақтары, қосымшаның 74-тармағы
қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары
МЕМСТ Р 53275-2019 "Өрт техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.4, 4.2.1 – 4.2.11, 4.3.1 – 4.3.8, 4.4.1 – 4.4.6, 4.5, 4.6.1-тармақтар)

до 01.07.2023
162
СТБ 11.13.02-2004 "Система стандартов пожарной безопасности. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты
4.3 – 4.8, 4.9.1 – 4.9.9, 4.10.1 – 4.10.6)
163
СТБ 11.13.21-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника и оборудование. Лестницы ручные трехколенные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.15, 4.18, 4.20)

01.07.2023 дейін қолданылады
162
ТҚС 11.13.02-2004 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.3 – 4.8, 4.9.1 – 4.9.9, 4.10.1 – 4.10.6-тармақтар)
163
ТҚС 11.13.21-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы және жабдық. Үш иінді қолмен басқарылатын баспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.15, 4.18, 4.20-тармақтар)

164
ГОСТ 34705-2020 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.6, 4.2 – 4.5, 4.6.1)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
165
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 75 приложения
веревки пожарные спасательные
ГОСТ Р 53266-2019 "Техника пожарная. Веревки пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний" (разделы 4 – 6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

164
МЕМСТ 34705-2020 "Өрт техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.6, 4.2 – 4.5, 4.6.1-тармақтар)
01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
165
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 75-тармағы
өрт сөндірудің құтқару арқандары
МЕМСТ Р 53266-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4 – 6-бөлімдер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

166
СТБ 11.13.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Веревки пожарные спасательные. Общие технические условия" (пункты 5.1.5 – 5.1.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.5.1)
167
СТ РК 1793-2008 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Веревки пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.4.3, раздел 7)
168
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 76 приложения
пояса пожарные спасательные

166
ТҚС 11.13.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1.5 – 5.1.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.5.1-тармақтар)
167
ҚР СТ 1793-2008 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару құралдары. Өрт сөндіру арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.4.3-тармақтар, 7-бөлім)
168
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 76-тармағы
өрт сөндірудің құтқару белдіктері

ГОСТ Р 53268-2009 "Техника пожарная. Пояса пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 ("а" – "д"), 5.2 – 5.14, 5.16 – 5.23, 6, 7.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
169
СТБ 11.13.08-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пояса пожарные спасательные. Общие технические условия" (пункты 4.3 – 4.27, 4.30.1, 4.31)
170

МЕМСТ Р 53268-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 ("а" – "д"), 5.2 – 5.14, 5.16 – 5.23, 6, 7.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
169
ТҚС 11.13.08-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар" (4.3 – 4.27, 4.30.1, 4.31-тармақтар)
170

СТ РК 1713-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Пояса пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.4.4)
171
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 77 приложения
карабины пожарные
ГОСТ Р 53267-2019 "Техника пожарная. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.14, 4.16, 4.17, разделы 5, 6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
172
СТБ 11.13.09-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Карабины пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.1, 4.2, 4.5)
173

ҚР СТ 1713-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару құралдары. Өрт сөндіру белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.4.4-тармақтар)
171
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 77-тармағы
өрт сөндіру карабиндері
МЕМСТ Р 53267-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.14, 4.16, 4.17-тармақтар, 5, 6-бөлімдер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
172
ТҚС 11.13.09-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру карабиндері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.1, 4.2, 4.5-тармақтар)
173

СТ РК 1710-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4.3)
174
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 78 приложения
трапы спасательные пожарные
ГОСТ Р 53274-2009 "Техника пожарная. Трапы спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.12, 5.2, 5.3.1, 5.4)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
175
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 79 приложения
устройства спасательные прыжковые
ГОСТ Р 53273-2009 "Техника пожарная. Устройства спасательные прыжковые пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4, 5.5.1)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
176
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 80 приложения
рукава спасательные пожарные
ГОСТ Р 53271-2009 "Техника пожарная. Рукава спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.4, 5.1 – 5.11, 5.12.1)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

ҚР СТ 1710-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару құралдары. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4.3-тармақтар)
174
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 78-тармағы
өрт сөндірудің құтқару траптары
МЕМСТ Р 53274-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару траптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.2 – 5.1.12, 5.2, 5.3.1, 5.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
175
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 79-тармағы
өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары
МЕМСТ Р 53273-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4, 5.5.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
176
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 80-тармағы
өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 53271-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" ( 4.2 – 4.4, 5.1 – 5.11, 5.12.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

177
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 81 приложения
устройства канатно-спускные пожарные
ГОСТ Р 53272-2009 "Техника пожарная. Устройства канатно-спускные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (разделы 5 – 7)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
178
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 82 приложения
лестницы навесные спасательные пожарные

177
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 81-тармағы
өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары
МЕМСТ Р 53272-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5 – 7-бөлімдер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
178
V бөлімнің 58-60-тармақтары, қосымшаның 82-тармағы
өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары

ГОСТ Р 53276-2009 "Техника пожарная. Лестницы навесные спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6, 7.1, 7.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XV. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах
179
пункты 61, 62 раздела V,
пункт 83 приложения
инструмент для проведения специальных работ на пожарах

МЕМСТ Р 53276-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6, 7.1, 7.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XV. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал
179
V бөлімнің 61, 62-тармақтары, қосымшаның 83-тармағы
өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал

ГОСТ Р 50982-2019 "Техника пожарная. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.5.1, 5.5.2, 5.6.1 – 5.6.5, 5.7.2.2, 5.8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
180
СТБ 1440-2004 (ГОСТ Р 50983-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Общие технические требования"

МЕМСТ Р 50982-2019 "Өрт техникасы. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.5.1, 5.5.2, 5.6.1 – 5.6.5, 5.7.2.2, 5.8-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
180
ТҚС 1440-2004 (МЕМСТ Р 50983-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Жалпы техникалық талаптар"

181
СТБ 1441-2004 (ГОСТ Р 50984-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Цилиндры гидравлические. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
182
СТБ 1442-2004 (ГОСТ Р50985-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Ножницы комбинированные. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
183
СТБ 1443-2004 (ГОСТ Р 50986-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Ножницы челюстные. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
184
СТБ 1444-2004 (ГОСТ Р 50987-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с мускульным приводом. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
185
СТБ 1445-2004 (ГОСТ Р 51543-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с электроприводом. Основные параметры, размеры, требования безопасности, методы испытаний и контроля"
186

181
ТҚС 1441-2004 (МЕМСТ Р 50984-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Гидравликалық цилиндрлер. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері "
182
ТҚС 1442-2004 (МЕМСТ Р50985-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Құрамдастырылған қайшылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
183
ТҚС 1443-2004 (МЕМСТ Р 50986-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Жақ қайшылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
184
ТҚС 1444-2004 (МЕМСТ Р 50987-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Мускул жетекті сорғылы қондырғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
185
ТҚС 1445-2004 (МЕМСТ Р 51543-2000) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Электр жетекті сорғылы қондырғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, қауіпсіздік талаптары, сынау және бақылау әдістері"
186

СТБ 1446-2004 (ГОСТ Р 51544-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Катушки с гидролиниями. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
187
СТБ 1447-2004 (ГОСТ Р 51546-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Расширитель. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
188
СТБ 1531-2005 (ГОСТ Р 51545-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с мотоприводом. Общие технические требования. Методы испытаний"
XVI. Дополнительное снаряжение пожарных

ТҚС 1446-2004 (МЕМСТ Р 51544-2000) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Гидрожелілері бар шарғылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
187
ТҚС 1447-2004 (МЕМСТ Р 51546-2000) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Кеңейткіш. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
188
ТҚС 1531-2005 (МЕМСТ Р 51545-2000) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Мотожетекті сорғылы қондырғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
XVI. Өрт сөндірушілердің қосымша саймандары

189
пункт 63
раздела V,
пункт 84 приложения
фонари пожарные, тепловизоры, радиомаяки, звуковые маяки
ГОСТ Р 53270-2009 "Техника пожарная. Фонари пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.12)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
190
ГОСТ 4677-82 "Фонари. Общие технические условия" (пункты 2.2 – 2.4, 2.8 – 2.21, 2.24, 2.28, 6.1)
XVII. Пожарное оборудование

189
V бөлімнің 63-тармағы, қосымшаның 84-тармағы
өрт сөндіруші шамдары, жылуға ден қойғыштар, радиомаяктар, дыбыстық маяктар
МЕМСТ Р 53270-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші шамдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
190
МЕМСТ 4677-82 "Шамдар. Жалпы техникалық талаптар" (2.2 – 2.4, 2.8 – 2.21, 2.24, 2.28, 6.1-тармақтар)
XVII. Өрт сөндіру жабдығы

191
пункты 64, 67 раздела V,
пункт 85 приложения
головки соединительные пожарные
ГОСТ Р 53279-2009 "Техника пожарная. Головки соединительные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1 (размеры d2, d3, d4, d6 (таблицы 5 и 10), d6 (таблица 6)), 5.1.2 – 5.1.10, 5.2, 5.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

191
V бөлімнің 64-67-тармақтары, қосымшаның 85-тармағы
өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері
МЕМСТ Р 53279-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1 (мөлшерлері d2, d3, d4, d6 (5 және 10-кестелер), d6 (6-кесте)), 5.1.2 – 5.1.10, 5.2, 5.3- тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

192
СТБ 11.13.18-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Головки соединительные для пожарного оборудования. Общие технические условия" (пункты 5.2 – 5.17, 5.20)
193
СТ РК 1711-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Головки соединительные пожарные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.6.2, раздел 6)
194
пункты 64, 65 раздела V,
пункт 86 приложения
гидранты пожарные
ГОСТ Р 53961-2010 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.2, 5.5.3, 5.5.5, 5.6.5 – 5.6.7, 5.9, 5.11, 5.12.2, 5.12.3, 6.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
195
СТ РК 2800-2015 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
196

192
ТҚС 11.13.18-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру жабдығына арналған біріктіргіш бастиектер. Жалпы техникалық талаптар" (5.2 – 5.17, 5.20-тармақтар)
193
ҚР СТ 1711-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6-тармақтар.2, 6-бөлім)
194
V бөлімнің 64-65-тармақтары, қосымшаның 86-тармағы
өрт сөндіру гидранттары
МЕМСТ Р 53961-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жерасты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2.1, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.2, 5.5.3, 5.5.5, 5.6.5 – 5.6.7, 5.9, 5.11, 5.12.2, 5.12.3, 6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
195
ҚР СТ 2800-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жерасты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
196

ГОСТ 8220-85 "Гидранты пожарные подземные. Технические условия" (пункты 1.1, 2.2 – 2.10, 2.13, 2.18, 7.1)
197
пункты 64, 66 раздела V,
пункт 87 приложения
колонка пожарная
ГОСТ Р 53250-2009 "Техника пожарная. Колонка пожарная. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3 – 5.10, 5.12)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

МЕМСТ 8220-85 "Өрт сөндірудің жерасты гидранттары. Техникалық шарттар" (1.1, 2.2 – 2.10, 2.13, 2.18, 7.1-тармақтар)
197
V бөлімнің 64, 66-тармақтары, қосымшаның 87-тармағы
өрт сөндіру колонкасы
МЕМСТ Р 53250-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3 – 5.10, 5.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

198
СТ РК 2801-2015 "Техника пожарная. Колонки пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
199
ГОСТ 7499-95 "Колонка пожарная. Технические условия" (пункты 3.1 (таблица 1), 4.1.2, 4.1.4, 4.1.8 – 4.1.10, 4.1.12 – 4.1.14, 4.4.1)
200
пункты 64, 68, 71 раздела V, пункт 88 приложения
пеносмесители
ГОСТ Р 53252-2009 "Техника пожарная. Пеносмесители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3.1, 5.4.4, 5.5.3, 5.6 – 5.10, 5.13.1 – 5.13.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

198
ҚР СТ 2801-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
199
МЕМСТ 7499-95 "Өрт сөндіру колонкасы. Техникалық шарттар" (3.1 (1-кесте), 4.1.2, 4.1.4, 4.1.8 – 4.1.10, 4.1.12 – 4.1.14, 4.4.1-тармақтар)
200
V бөлімнің 64, 68, 71-тармақтары, қосымшаның 88-тармағы
көбік араластырғыштар
МЕМСТ Р 53252-2009 "Өрт техникасы. Көбік араластырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3.1, 5.4.4, 5.5.3, 5.6 – 5.10, 5.13.1 – 5.13.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

201
СТБ 11.13.16-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пеносмесители воздушно-пенных стволов и генераторов пены средней кратности. Общие технические условия" (пункты 5.2 – 5.5, 5.8, 5.12, 5.14, 5.15)
202
пункты 64, 72 раздела V,
пункт 89 приложения
водосборники рукавные
ГОСТ Р 53249-2009 "Техника пожарная. Водосборник рукавный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3.1 – 5.3.4, 5.4.1, 5.5 – 5.11)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
203

201
ТҚС 11.13.16-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауа-көбік ұңғыларының және дүркінділігі орташа көбік генераторларының көбік араластырғыштары. Жалпы техникалық талаптар" (5.2 – 5.5, 5.8, 5.12, 5.14, 5.15-тармақтар)
202
V бөлімнің 64, 72-тармақтары, қосымшаның 89-тармағы
түтікқұбырдың су жинағыштары
МЕМСТ Р 53249-2009 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың су жинағышы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3.1 – 5.3.4, 5.4.1, 5.5 – 5.11-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
203

ГОСТ 14279-95 "Водосборник рукавный. Технические условия" (пункты 3.1, 4.1.2 – 4.1.5, 4.1.7, 4.1.8, 4.2.2 – 4.2.5, 4.4.1)
204
пункты 64, 73 раздела V,
пункт 90 приложения
разветвления рукавные
ГОСТ Р 50400-2011 "Техника пожарная. Разветвления рукавные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.2, 5.5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

МЕМСТ 14279-95 "Түтікқұбырдың су жинағышы. Техникалық шарттар" (3.1, 4.1.2 – 4.1.5, 4.1.7, 4.1.8, 4.2.2 – 4.2.5, 4.4.1-тармақтар)
204
V бөлімнің 64, 73-тармақтары, қосымшаның 90-тармағы
түтікқұбырдың тарамдалуы
МЕМСТ Р 50400-2011 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.2, 5.2, 5.5-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

205
СТБ 2496-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Разветвления рукавные. Технические условия" (пункты 3.3, 4.1.2 – 4.1.5, 4.1.7 – 4.1.9, 4.1.11, 4.2, 4.4)
206
пункты 64, 74 раздела V,
пункт 91 приложения
гидроэлеваторы пожарные
ГОСТ Р 50398-92 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (пункты 1.2 – 2.14)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

205
ТҚС 2496-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Техникалық шарттар" (3.3, 4.1.2 – 4.1.5, 4.1.7 – 4.1.9, 4.1.11, 4.2, 4.4-тармақтар)
206
V бөлімнің 64, 74-тармақтары, қосымшаның 91-тармағы
өрт сөндіру гидроэлеваторлары
МЕМСТ Р 50398-92 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (1.2 – 2.14-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

207
ГОСТ 7498-93 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (пункты 1.1.1, 1.2.2 – 1.2.4, 1.2.7, 1.2.9, 1.3.1 – 1.3.4, 1.4.1, 1.5.1, 1.5.2)
208
пункты 64, 75 раздела V,
пункт 92 приложения
сетки всасывающие пожарные
ГОСТ Р 53253-2009 "Техника пожарная. Сетки всасывающие. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3 – 5.7, 5.9, 5.10, 5.12 – 5.15)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

207
МЕМСТ 7498-93 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (1.1.1, 1.2.2 – 1.2.4, 1.2.7, 1.2.9, 1.3.1 – 1.3.4, 1.4.1, 1.5.1, 1.5.2-тармақтар)
208
V бөлімнің 64, 75-тармақтары, қосымшаның 92-тармағы
өрт сөндірудің сіңіргіш торлары
МЕМСТ Р 53253-2009 "Өрт техникасы. Сіңіргіш торлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3 – 5.7, 5.9, 5.10, 5.12 – 5.15-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

209
ГОСТ 12963-93 "Сетки всасывающие. Технические условия" (пункты 1.1.2, 1.2.1 – 1.2.7, 1.2.9 – 1.2.11, 1.3.1 – 1.3.3, 1.5.1)
210
пункты 64, 67 раздела V,
пункт 93 приложения
рукава пожарные напорные
ГОСТ Р 51049-2019 "Техника пожарная. Рукава пожарные напорные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.4 – 5.16, 5.18, 5.19)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

209
МЕМСТ 12963-93 "Сіңіргіш торлар. Техникалық шарттар" (1.1.2, 1.2.1 – 1.2.7, 1.2.9 – 1.2.11, 1.3.1 – 1.3.3, 1.5.1-тармақтар)
210
V бөлімнің 64, 67-тармақтары, қосымшаның 93-тармағы
өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 51049-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.4 – 5.16, 5.18, 5.19-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

211
СТБ 11.13.17-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Рукава пожарные напорные. Общие технические условия" (пункты 4.3, 4.4)
212
СТ РК 1714-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарные. Рукава пожарные напорные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.4)
213
ГОСТ Р 58540-2019 "Техника пожарная. Рукава пожарные напорные полужесткие. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.2 – 6.18, 6.21, 6.22)
214
пункт 67
раздела V,
пункт 94 приложения
оборудование по обслуживанию рукавов пожарных напорных
ГОСТ Р 53277-2009 "Техника пожарная. Оборудование по обслуживанию пожарных рукавов. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.8, 5.9.2)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
215
пункты 64, 68, 69 раздела V, пункт 95 приложения
стволы пожарные ручные
ГОСТ Р 53331-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1 – 5.2.4, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.13, 5.15)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

211
ТҚС 11.13.17-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар" (4.3, 4.4-тармақтар)
212
ҚР СТ 1714-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (5.2 – 5.4-тармақтар)
213
МЕМСТ Р 58540-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді жартылай қатты түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.2 – 6.18, 6.21, 6.22-тармақтар)
214
V бөлімнің 67-тармағы, қосымшаның 94-тармағы
өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырларына қызмет көрсету жөніндегі жабдық
МЕМСТ Р 53277-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырларына қызмет көрсету жөніндегі жабдық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.8, 5.9.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
215
V бөлімнің 64, 68, 69-тармақтары, қосымшаның 95-тармағы
өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары
МЕМСТ Р 53331-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.4, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.13, 5.15-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

216
СТБ 11.13.14-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные ручные. Общие технические условия" (пункты 4.2 – 4.12, 4.14)
217
ГОСТ Р 53251-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.2.2, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.12, 5.14)
218
СТБ 11.13.15-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические условия" (пункты 5.2 – 5.12, 5.15)
219
СТ РК 1716-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.5.3, раздел 7)
220
СТ РК 1718-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.4 – 5.6)
221
пункты 64, 68, 69 раздела V, пункт 96 приложения
стволы пожарные лафетные
ГОСТ Р 51115-97 "Техника пожарная. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.3, 5.1.6, 5.1.12, 5.1.16, 5.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
222
СТБ 11.13.23-2012 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные лафетные. Общие технические условия" (пункты 4.2 – 4.17, 4.20)
223
СТ РК 1717-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.6.2, раздел 7)
224
пункты 68 – 70 раздела V,
пункт 97 приложения
генераторы пены
ГОСТ Р 50409-92 "Генераторы пены средней кратности. Технические условия" (пункты 1, 2.2 – 2.18, 5, 6.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
225
СТБ 11.13.06-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены средней кратности ручные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.13, 4.16)
226
ГОСТ Р 53290-2009 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1 – 5.2.4, 5.2.6, 5.2.7, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.2)
227

216
ТҚС 11.13.14-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар" (4.2 – 4.12, 4.14-тармақтар)
217
МЕМСТ Р 53251-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.2.2, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.12, 5.14-тармақтар)
218
ТҚС 11.13.15-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар" (5.2 – 5.12, 5.15-тармақтар)
219
ҚР СТ 1716-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.5.3-тармақтар, 7-бөлім)
220
ҚР СТ 1718-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.4 – 5.6-тармақтар)
221
V бөлімнің 64, 68, 69-тармақтары, қосымшаның 96-тармағы
өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары
МЕМСТ Р 51115-97 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құрамдастырылған лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.3, 5.1.6, 5.1.12, 5.1.16, 5.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
222
ТҚС 11.13.23-2012 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар" (4.2 – 4.17, 4.20-тармақтар)
223
ҚР СТ 1717-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің құрамдастырылған лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.6-тармақтар.2, 7-бөлім)
224
V бөлімнің 68-70-тармақтары, қосымшаның 97-тармағы
көбік генераторлары
МЕМСТ Р 50409-92 "Дүркінділігі орташа көбік генераторлары. Техникалық шарттар" (1, 2.2 – 2.18, 5, 6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
225
ТҚС 11.13.06-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі орташа қолмен басқарылатын көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.13, 4.16-тармақтар)
226
МЕМСТ Р 53290-2009 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2.1 – 5.2.4, 5.2.6, 5.2.7, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.2-тармақтар)
227

СТБ 11.13.07-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности стационарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.8, 4.11, 4.12)
228
СТБ 11.13.05-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.8, 4.11)
229
СТ РК 1607-2006 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические
требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.2,
раздел 6)
XVIII. Заполнение проемов противопожарных преград

ТҚС 11.13.07-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі төмен стационарлық көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.8, 4.11, 4.12-тармақтар)
228
ТҚС 11.13.05-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.8, 4.11-тармақтар)
229
ҚР СТ 1607-2006 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5-тармақтар.2, 6-бөлім)
XVIII. Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру

230
пункт 77
раздела V,
пункт 99 приложения
узлы пересечения противопожарных преград кабельными изделиями, шинопроводами, герметичными кабельными вводами, муфтами и трубопроводами инженерных систем зданий и сооружений
ГОСТ Р 53310-2009 "Проходки кабельные, вводы герметичные и проходы шинопроводов. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний на огнестойкость" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

230
V бөлімнің 77-тармағы, қосымшаның 99-тармағы
өртке қарсы тосқауылдардың кабель бұйымдарымен, шина сымдармен, тығыз кабель кірістерімен, муфталармен және ғимараттар мен құрылыстардың құбыржол инженерлік жүйелерімен қиылысу тораптары
МЕМСТ Р 53310-2009 "Кабельді ұңғылар, тығыз кірістер мен шина сымдардың құбыржолдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Отқа төзімділікті сынау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

231
СТБ EN 1366-3-2009 "Испытания на огнестойкость технического оборудования в зданиях. Часть 3. Проходки" (глава 11)
232
ГОСТ Р 53306-2009 "Узлы пересечения ограждающих строительных конструкций трубопроводами из полимерных материалов. Метод испытаний на огнестойкость" (пункты 1.1, 3.1, 3.2, 7.1, 7.2, 8.1 – 8.3, 9.1)
233
СТБ 2224-2011 "Муфты противопожарные. Технические условия" (пункты 5.1.2, 5.5.1)
234
СТ РК 3017-2017 "Заполнение проемов противопожарных преград. Проходки кабельные и проходы шинопроводов. Методы испытаний на огнестойкость"
235
пункт 78
раздела V,
пункт 98 приложения
противопожарные окна, двери, двери шахт лифтов с нормируемым пределом огнестойкости, ворота, люки, шторы, роллеты, экраны, занавесы
ГОСТ Р 53307-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
236
ГОСТ Р 53308-2009 "Конструкции строительные. Светопрозрачные ограждающие конструкции и заполнения проемов. Метод испытаний на огнестойкость"
237
ГОСТ Р 55896-2013 "Конструкции строительные. Двери для заполнения проемов в ограждениях шахт лифтов. Метод испытаний на огнестойкость"
238
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (пункты 4.2.1.2, 4.2.2.7 – 4.2.2.9)
239
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
240
ГОСТ 30247.3-2002 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери шахт лифтов"
241

231
ТҚС EN 1366-3-2009 "Ғимараттарда техникалық жабдықтың отқа төзімділігін сынау. 3-бөлік. Ұңғылар" (11-тарау)
232
МЕМСТ Р 53306-2009 "Қоршайтын құрылыс конструкцияларының полимерлі материалдардан жасалған құбыржолдармен қиылысу тораптары. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (1.1, 3.1, 3.2, 7.1, 7.2, 8.1 – 8.3, 9.1-тармақтар)
233
ТҚС 2224-2011 "Өртке қарсы муфталар. Техникалық шарттар" (5.1.2, 5.5.1-тармақтар)
234
ҚР СТ 3017-2017 "Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру. Кабель өтпелері және шинаөткізгіштер өтпелері. Отқа төзімділікті сынау әдістері"
235
V бөлімнің 78-тармағы, қосымшаның 98-тармағы
өртке қарсы терезелер, есіктер, отқа төзімді нормаланған шектегі лифт шахталарының есіктері, қақпалар, люктер, перделер, роллеттер, экрандар, шымылдықтар
МЕМСТ Р 53307-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер және қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
236
МЕМСТ Р 53308-2009 "Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршайтын конструкциялар және ойықтарды толтыру. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
237
МЕМСТ Р 55896-2013 "Құрылыс конструкциялары. Лифт шахталарын қоршауларда ойықтарды толтыруға арналған есіктер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
238
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар және люктер. Техникалық шарттар" (4.2.1.2, 4.2.2.7 – 4.2.2.9-тармақтар)
239
МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Жалпы талаптар"
240
МЕМСТ 30247.3-2002 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Лифт шахталарының есіктері"
241

СТ РК 2110-2011 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на огнестойкость"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
242
СТБ 1764-2007 "Конструкции строительные. Метод определения огнестойкости светопрозрачных ограждающих конструкций"
XIX. Технические средства, функционирующие в составе систем противодымной вентиляции
243
пункты 79, 80 раздела V,
пункт 100 приложения
двери противопожарные дымогазо-непроницаемые, двери дымонепроницаемые
ГОСТ Р 53303-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на дымогазопроницаемость" (пункты 1.1, 4.1, 4.2, 5.1 – 5.3, 7.1, 7.2, 8.1 – 8.6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

ҚР СТ 2110-2011 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
242
ТҚС 1764-2007 "Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршау конструкцияларының отқа төзімділігін айқындау әдісі"
XIX. Түтінге қарсы желдету жүйелерінің құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
243
V бөлімнің 79, 80-тармақтары, қосымшаның 100-тармағы
өртке қарсы түтін-газ өткізбейтін есіктер, өртке қарсы түтін өткізбейтін есіктер
МЕМСТ Р 53303-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер және қақпалар. Түтін-газ өткізбеуін сынау әдісі" (1.1, 4.1, 4.2, 5.1 – 5.3, 7.1, 7.2, 8.1 – 8.6-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

244
СТБ 1647-2006 "Двери дымонепроницаемые. Технические условия" (пункты 5.2 – 5.4, 5.6)
245
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (пункты 4.2.1.2, 4.2.2.7 – 4.2.2.9)
246
СТ РК 2429-2013 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на дымогазонепроницаемость"
247
пункты 78, 81, 83, 84, 87 раздела V,
пункт 101 приложения
клапаны противопожарные нормально открытые, клапаны противопожарные нормально закрытые, люки дымовые

244
ТҚС 1647-2006 "Түтін өткізбейтін есіктер. Техникалық шарттар" (5.2 – 5.4, 5.6-тармақтар)
245
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар және люктер. Техникалық шарттар" (4.2.1.2, 4.2.2.7 – 4.2.2.9-тармақтар)
246
ҚР СТ 2429-2013 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтін-газ өткізбеушілікті сынау әдісі"
247
V бөлімнің 78, 81, 83, 84, 87-тармақтары қосымшаның 101-тармағы
өртке қарсы қалыпты ашық клапандар, өртке қарсы қалыпты жабық клапандар, түтін шығатын люктер

ГОСТ Р 53301-2013 "Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются
до 01.07.2023
248
СТ РК 1897-2009 "Средства противодымной защиты специальные. Клапаны противопожарные для вентиляционных систем. Метод испытаний на огнестойкость"
249
ГОСТ 34720-2021 "Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытания на огнестойкость"
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
250
пункт 81, 86, 87 раздела V,
пункт 102 приложения
противодымные экраны (шторы, занавесы)
ГОСТ Р 53305-2009 "Противодымные экраны. Метод испытаний на огнестойкость" (пункты 5.1 – 5.4, 7.1 – 7.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
251
СТ РК 3018-2017 "Система противодымной защиты зданий и сооружений. Экраны противодымные. Метод испытаний на огнестойкость" (разделы 4 и 5, приложение А)
252
СТБ EN 12101-1-2009 "Системы контроля дымовых и тепловых потоков. Часть 1. Требования к дымозащитным преградам" (приложение А)
253
пункт 81, 85, 87 раздела V,
пункт 103 приложения
вытяжные вентиляторы
ГОСТ Р 53302-2009 "Оборудование противодымной защиты зданий и сооружений. Вентиляторы. Метод испытаний на огнестойкость"
применяется до разработки соответствующего
межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
254
СТ РК 1895-2009 "Средства противодымной защиты специальные. Вентиляторы. Методы испытаний на огнестойкость"
255
пункт 82, 87 раздела V,
пункт 104 приложения
воздуховоды
ГОСТ Р 53299-2019 "Воздуховоды. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
256
СТБ 11.03.01-2009 "Воздуховоды. Метод испытания на огнестойкость" (раздел 4)
257
СТ РК 1898-2009 "Элементы конструкций инженерных систем. Воздуховоды. Методы испытаний на огнестойкость"
2. Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный указанным Решением, изложить
в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 200
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 163)
ПЕРЕЧЕНЬ

МЕМСТ Р 53301-2013 "Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
01.07.2023 дейін қолданылады
248
ҚР СТ 1897-2009 "Арнайы түтіннен қорғау құралдары. Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
249
МЕМСТ 34720-2021 "Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
01.07.2023 бастап қолданылады (мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
250
V бөлімнің 81, 86, 87-тармақтары, қосымшаның 102-тармағы
түтінге қарсы экрандар (перделер, шымылдықтар)
МЕМСТ Р 53305-2009 "Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (5.1 – 5.4, 7.1 – 7.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
251
ҚР СТ 3018-2017 "Ғимараттар мен құрылыстарды түтіннен қорғау жүйесі. Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (4 және 5-бөлімдер, А қосымшасы)
252
ТҚС EN 12101-1-2009 "Түтін және жылу ағындарын бақылау жүйелері. 1-бөлік. Түтіннен қорғау кедергілеріне қойылатын талаптар" (А қосымшасы)
253
V бөлімнің 81, 85, 87-тармақтары, қосымшаның 103-тармағы
ауа тартқыш желдеткіштер
МЕМСТ Р 53302-2009 "Ғимараттар мен құрылыстарды түтіннен қорғау жабдығы. Желдеткіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
254
ҚР СТ 1895-2009 "Арнайы түтіннен қорғау құралдары. Желдеткіштер. Отқа төзімділікті сынау әдістері"
255
V бөлімнің 82, 87-тармақтары, қосымшаның 104-тармағы
ауа өткізгіштер
МЕМСТ Р 53299-2019 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
256
ТҚС 11.03.01-2009 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (4-бөлім)
257
ҚР СТ 1898-2009 "Инженерлік жүйелер конструкцияларының элементтері. Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдістері"
".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 200 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 163 шешімінің
редакциясында

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
элемент технического регламента
наименование продукции
1
2
3
4
5
I. Огнетушащие вещества
1
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 1 приложения
порошки огнетушащие общего назначения
ГОСТ Р 53280.4-2009 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 4. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
2
СТБ 11.12.01-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
3
СТ РК 1611-2006 "Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования. Методы испытаний"
4
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 2 приложения
пенообразователи для тушения пожаров
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
5
ГОСТ Р 53280.2-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 2. Пенообразователи для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 5)
6
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 5)
7
СТБ 11.13.13-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пенообразователи для подслойного тушения нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
8
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 7.3.1 – 7.3.12)
9
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 3 приложения
пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху

Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгісі және атауы
Ескертпе
техникалық регламенттің элементі
өнімнің атауы
1
2
3
4
5
I. Өрт сөндіргіш заттар
1
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағы
жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар
МЕМСТ Р 53280.4-2009 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар . 4-бөлік. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
2
ТҚС 11.12.01-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
3
ҚР СТ 1611-2006 "Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
4
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 2-тармағы
өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
5
МЕМСТ Р 53280.2-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 2-бөлік. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-тармақ)
6
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-бөлім)
7
ТҚС 11.13.13-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
8
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар" (7.3.1 – 7.3.12-тармақтар)
9
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 3-тармағы
суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер

ГОСТ Р 53280.1-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 1. Пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху. Общие технические требования и методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
10
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 7.3.1 – 7.3.12)
11

МЕМСТ Р 53280.1-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 1-бөлік. Суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
10
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар" (7.3.1 – 7.3.12-тармақтар)
11

СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний"
12
СТ РК 1608-2006 "Пенообразователи целевого назначения для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
13
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 4 приложения
смачиватели

ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
12
ҚР СТ 1608-2006 "Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған нысаналы мақсаттағы көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
13
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 4-тармағы
сулағыштар

ГОСТ Р 53292-2009 "Огнезащитные составы и вещества для древесины и материалов на ее основе. Общие требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
19
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
20
СТ РК 615-1-2011 "Составы и вещества огнезащитные. Часть 1. Средства огнезащитные для древесины и материалов на ее основе. Общие технические условия"
21
ГОСТ 16363-98 "Средства огнезащитные для древесины. Методы определения огнезащитных свойств"
22
пункты 18 – 20 раздела V,
пункт 7 приложения
средства огнезащиты стальных и (или) железобетонных конструкций
ГОСТ Р 53295-2009 "Средства огнезащиты для стальных конструкций. Общие требования. Метод определения огнезащитной эффективности"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
23
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
24

МЕМСТ Р 53292-2009 "Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары мен заттар. Жалпы талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
19
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
20
ҚР СТ 615-1-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары. 1-бөлік. Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
21
МЕМСТ 16363-98 "Сүрекке арналған оттан қорғау құралдары. Оттан қорғану қасиеттерін айқындау әдістері"
22
V бөлімнің 18-20-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
болат және (немесе) темір-бетон конструкцияларды оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53295-2009 "Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
23
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
24

СТ РК 615-2-2011 "Составы и вещества огнезащитные Часть 2. Средства огнезащитные для стальных конструкций. Общие технические условия"
25
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
26
ГОСТ 30247.1-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Несущие ограждающие конструкции"
27
пункты 18, 19, 21 раздела V,
пункт 8 приложения
средства огнезащиты кабелей

ҚР СТ 615-2-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары 2-бөлік. Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
25
МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Жалпы талаптар"
26
МЕМСТ 30247.1-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Негізгі қоршау конструкциялары"
27
V бөлімнің 18, 19, 21-тармақтары, қосымшаның 8-тармағы
кабельдерді оттан қорғау құралдары

ГОСТ Р 51057-2001 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
33
ГОСТ Р 53285-2009"Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 6)
34
СТБ 11.13.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника. Огнетушители переносные. Общие технические условия" (раздел 8)
35

МЕМСТ Р 51057-2001 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
33
МЕМСТ Р 53285-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін тасымалдық аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-бөлім)
34
ТҚС 11.13.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (8-бөлім)
35

СТ РК ГОСТ Р 51057-2005 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.3 – 9.32)
36
пункт 24
раздела V, пункты 10, 11 приложения
ГОСТ Р 53291-2009 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
37
СТ РК 2428-2013 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.27)
38
пункт 24
раздела V,
пункт 11 приложения
передвижные огнетушители

ҚР СТ МЕМСТ Р 51057-2005 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.3 – 9.32-тармақтар)
36
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның 10, 11-тармақтары
МЕМСТ Р 53291-2009 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
37
ҚР СТ 2428-2013 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық талаптар" (8.3.1 – 8.3.27-тармақтар)
38
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның 11-тармағы
жылжымалы от сөндіргіштер

ГОСТ Р 51017-2009 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
39
СТБ 11.13.10-2009 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (раздел 8)
40
СТ РК 2513-2014 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.27)
41
ГОСТ 30612-99 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические требования" (приложения А – М)
V. Устройства пожаротушения автономные
42
пункт 40
раздела V,
пункт 12 приложения
устройства пожаротушения автономные

МЕМСТ Р 51017-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
39
ТҚС 11.13.10-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (8-бөлім)
40
ҚР СТ 2513-2014 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (8.3.1 – 8.3.27-тармақтар)
41
МЕМСТ 30612-99 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар" (А – М қосымшалары)
V. Автономды өрт сөндіру құрылғылары
42
V бөлімнің 40-тармағы, қосымшаның 12-тармағы
автономды өрт сөндіру құрылғылары

ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
43
ГОСТ Р 56459-2015 "Устройства пожаротушения автономные с применением термоактивируемых микрокапсулированных газовыделяющих огнетушащих веществ. Общие технические требования. Методы испытаний"
44
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний"
45
ГОСТ Р 53281-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
46
СТБ 11.13.20-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
47
СТ РК 1902-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
48
ГОСТ Р 56028-2014 "Техника пожарная. Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний"
49
ГОСТ Р 53286-2009 "Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
50
СТБ 11.13.19-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
51
СТ РК 1302-2004 "Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
52

МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
43
МЕМСТ Р 56459-2015 "Термобелсенді ұсақ капсулалы газ шығаратын өрт сөндіргіш заттарын қолданумен автономды өрт сөндіру құрылғысы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
44
МЕМСТ 34635-2020 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
45
МЕМСТ Р 53281-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
46
ТҚС 11.13.20-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
47
ҚР СТ 1902-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
48
МЕМСТ Р 56028-2014 "Өрт техникасы. Автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары мен модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
49
МЕМСТ Р 53286-2009 "Өрт техникасы. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
50
ТҚС 11.13.19-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
51
ҚР СТ 1302-2004 "Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
52

ГОСТ Р 53288-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний"
53
СТ РК 2430-2013 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модули пожаротушения тонкораспыленной водой. Общие технические условия"
54
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний"
VI. Пожарные шкафы, пожарные краны
55
пункт 26
раздела V,
пункт 13 приложения
пожарные шкафы
ГОСТ Р 51844-2009 "Техника пожарная. Шкафы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
56
СТБ 1953-2009 "Шкафы пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 7)
57
СТ РК 1719-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения шкафы пожарные Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.5)
58
пункт 25
раздела V,
пункт 14 приложения
пожарные краны, клапаны пожарные запорные
ГОСТ Р 53278-2009 "Техника пожарная. Клапаны пожарные запорные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
59
СТБ 11.14.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Клапаны пожарных кранов. Общие технические условия" (раздел 6)
60
СТ РК 1712-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения Клапаны пожарных кранов. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункт 6)
VII. Мобильные средства пожаротушения
61
пункт 27
раздела V, пункты 15, 16 приложения
автомобили пожарные основные
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
62
автомобили пожарные штабные
СТ РК 1975-2010 "Техника пожарная. Автомобили пожарные штабные. Общие технические условия"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
63
пункт 27
раздела V,
пункт 17 приложения
автоподъемники пожарные

МЕМСТ Р 53288-2009 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндірудің модульдік қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
53
ҚР СТ 2430-2013 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру модульдері. Жалпы техникалық талаптар"
54
ҚР СТ 1489-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
VI. Өрт шкафтары, өрт сөндіру крандары
55
V бөлімнің 26-тармағы, қосымшаның 13-тармағы
өрт шкафтары
МЕМСТ Р 51844-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
56
ТҚС 1953-2009 "Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (7-бөлім)
57
ҚР СТ 1719-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйелерінің жабдығы. Өрт сөндіру шкафтары Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (5.2 – 5.5-тармақтар)
58
V бөлімнің 25-тармағы, қосымшаның 14-тармағы
өрт сөндіру крандары, өрт сөндірудің тығындау клапандары
МЕМСТ Р 53278-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тығындау клапандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
59
ТҚС 11.14.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру крандарының клапандары. Жалпы техникалық талаптар" (6-бөлім)
60
ҚР СТ 1712-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйелерінің жабдығы. Өрт сөндіру крандарының клапандары. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (6-тармақ)
VII. Мобильдік өрт сөндіру құралдары
61
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 15, 16-тармақтары
негізгі өрт сөндіру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
62
штабтық өрт сөндіру автомобильдері
ҚР СТ 1975-2010 "Өрт техникасы. Штабтық өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
63
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 17-тармағы
өрт сөндіруші автокөтергіштер

ГОСТ Р 53329-2009 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
64
СТ РК 1976-2010 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические условия"
65
СТБ 11.13.26-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
66
пункт 27
раздела V,
пункт 18 приложения
автолестницы пожарные
ГОСТ Р 52284-2004 "Автолестницы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его
в настоящий перечень
67
СТ РК 1981-2010 "Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.42)
68
СТБ 11.13.25-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автолестницы пожарные и их составные части. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.2 – 7.14, 7.16 – 7.21, 7.23, 7.25, 7.26, 7.28 – 7.33, 7.39, 7.43, 7.44)
69
пункт 27
раздела V,
пункт 19 приложения
автомобили аварийно-спасательные
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
70
СТ РК 2111-2011 "Техника пожарная. Автомобили аварийно-спасательные. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.25)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
71
СТБ 11.13.24-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автомобили пожарные основные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4 – 8.9, 8.17, 8.19, 8.23, 8.26, 8.29)
72
пункт 27
раздела V,
пункт 20 приложения
автопеноподъемники пожарные
ГОСТ Р 53330-2009 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
73
СТ РК 2217-2012 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.34)
74
пункт 27
раздела V,
пункт 21 приложения
автомобили связи и освещения
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
75
СТ РК 2220-2012 "Техника пожарная. Автомобили связи и освещения. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.25)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
76
пункт 27
раздела V,
пункт 22 приложения
автомобили газодымозащитной службы

МЕМСТ Р 53329-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
64
ҚР СТ 1976-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар"
65
ТҚС 11.13.26-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
66
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 18-тармағы
өрт сөндіру автобаспалдақтары
МЕМСТ Р 52284-2004 "Өрт сөндіру автобаспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
67
ҚР СТ 1981-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автобаспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.2 – 9.3.42-тармақтар)
68
ТҚС 11.13.25-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар және олардың құрамдас бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2 – 7.14, 7.16 – 7.21, 7.23, 7.25, 7.26, 7.28 – 7.33, 7.39, 7.43, 7.44-тармақтар)
69
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 19-тармағы
авариялық-құтқару автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
70
ҚР СТ 2111-2011 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.2 – 9.3.25-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
71
ТҚС 11.13.24-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4 – 8.9, 8.17, 8.19, 8.23, 8.26, 8.29-тармақтар)
72
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 20-тармағы
өрт авто-көбік көтергіштер
МЕМСТ Р 53330-2009 "Өрт техникасы. Өрт авто-көбік көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
73
ҚР СТ 2217-2012 "Өрт техникасы. Өрт авто-көбік көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.2 – 9.3.34-тармақтар)
74
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 21-тармағы
байланыс және жарықтандыру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
75
ҚР СТ 2220-2012 "Өрт техникасы. Байланыс және жарықтандыру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.2 – 9.3.25-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
76
V бөлімнің 27-тармағы, қосымшаның 22-тармағы
газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері

ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
77
СТ РК 2427-2013 "Техника пожарная. Автомобили газодымозащитной службы. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.25)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
78
пункт 41
раздела V,
пункт 23 приложения
мобильные робототехнические комплексы
ГОСТ Р 54344-2011 "Техника пожарная. Мобильные робототехнические комплексы для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
79
ГОСТ Р 55895-2013 "Техника пожарная. Системы управления робототехнических комплексов для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний"
80
пункт 28
раздела V,
пункт 24 приложения
мотопомпы пожарные

МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
77
ҚР СТ 2427-2013 "Өрт техникасы. Газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.2 – 9.3.25-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
78
V бөлімнің 41-тармағы, қосымшаның 23-тармағы
мобильді роботты-техникалық кешендер
МЕМСТ Р 54344-2011 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендер. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
79
МЕМСТ Р 55895-2013 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендерді басқару жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
80
V бөлімнің 28-тармағы, қосымшаның 24-тармағы
өрт сөндіру мотопомпалары

ГОСТ Р 53332-2009 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.2 – 9.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
81
СТ РК 2802-2015 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.15)
82
пункты 29, 30 раздела V,
пункт 25 приложения
насосы центробежные пожарные для мобильных средств пожаротушения

МЕМСТ Р 53332-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.2 – 9.13-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
81
ҚР СТ 2802-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.1 – 9.3.15-тармақтар)
82
V бөлімнің 29, 30-тармақтары, қосымшаның 25-тармағы
өрт сөндіретін мобильді құралдарға арналған өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар

ГОСТ Р 52283-2004 "Насосы центробежные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.2 – 9.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
83
СТ РК 2803-2015 "Техника пожарная. Насосы центробежные пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.14)
VIII. Технические средства, функционирующие в составе систем пожарной автоматики (систем пожарной сигнализации, систем передачи извещений о пожаре, систем оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре)
84
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 26 приложения
извещатели пожарные, извещатели пожарные ручные

МЕМСТ Р 52283-2004 "Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.2 – 9.13-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
83
ҚР СТ 2803-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.1 – 9.3.14-тармақтар)
VIII. Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің (өрт сөндіру сигнализациясы жүйелерінің, өрт туралы хабарлар беру жүйелерінің, өрт кезінде адамдарды құлақтандыру және эвакуациялауды басқару жүйелерінің) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
84
V бөлімнің 31- 37-тармақтары, қосымшаның 26-тармағы
өрт сөндіру хабарлағыштары, қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары

ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4, 10, приложение А)
применяются
до 01.07.2023
85
ГОСТ Р 57552-2017 "Техника пожарная. Извещатели пожарные мультикритериальные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 7, приложение А)
86
СТБ 11.16.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Извещатели пожарные дымовые точечные. Общие технические условия" (раздел 15)
87
СТБ 11.16.08-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные автономные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 5)
88
СТБ 2218-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные тепловые. Общие технические требования. Методы контроля" (раздел 9)
89
СТБ EN 54-10-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 10. Извещатели пожарные пламени. Точечные" (разделы 4, 5)
90
СТБ EN 54-11-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть II. Извещатели пожарные ручные" (разделы 4, 5)
91
СТБ EN 54-12-2009 "Установки пожарной сигнализации. Часть 12. Извещатели дымовые. Извещатели линейные оптические" (разделы 4, 5)
92
СТБ EN 54-20-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 20. Извещатели пожарные аспирационные" (раздел 6)
93
СТБ 2469-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные газовые. Общие технические требования. Методы контроля" (раздел 10)
94
СТ РК 1187-2003"Извещатели пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
95
СТ РК 1188-2003"Извещатели пожарные тепловые. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункт 6)
96
СТ РК 1233-2004"Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные линейные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
97
СТ РК 1234-2004 "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 6)
98
СТ РК 1235-2004 "Извещатели пожарные дымовые. Радиоизотопные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
99
СТ РК 1236-2004 "Системы пожарной сигнализации адресные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
100

МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4, 10-бөлімдер, А қосымшасы)
01.07.2023 дейін қолданылады
85
МЕМСТ Р 57552-2017 "Өрт техникасы. Мультикритерийлік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (7-бөлім, А қосымшасы)
86
ТҚС 11.16.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Нүктелік түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар" (15-бөлім)
87
ТҚС 11.16.08-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Автономды нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-бөлім)
88
ТҚС 2218-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (9-бөлім)
89
ТҚС EN 54-10-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 10-бөлік. Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Нүктелік" (4,5-бөлімдер)
90
ТҚС EN 54-11-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. ІІ бөлік. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары" (4,5-бөлімдер)
91
ТҚС EN 54-12-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясы қондырғылары. 12-бөлік. Түтін сезгіш хабарлағыштар. Желілік оптикалық хабарлағыштар" (4,5-бөлімдер)
92
ТҚС EN 54-20-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 20-бөлік. Аспирациялық өрт сөндіру хабарлағыштары" (6-бөлім)
93
ТҚС 2469-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Газды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (10-бөлім)
94
ҚР СТ 1187-2003 "Өрт сөндіру хабарлағыштары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
95
ҚР СТ 1188-2003 "Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (6-тармақ)
96
ҚР СТ 1233-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық желілік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
97
ҚР СТ 1234-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-бөлім)
98
ҚР СТ 1235-2004 "Түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Радиоизотоптық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
99
ҚР СТ 1236-2004 "Мекенжайлық өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
100

СТ РК 1298-2004 "Извещатели пожарные автономные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
101
СТ РК 1298-2004 "Извещатели пожарные автономные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
102
СТ РК 1300-2004 "Извещатели пламени пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
103
СТ РК 1301-2004 "Извещатели пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 6)

ҚР СТ 1298-2004 "Автономды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
101
ҚР СТ 1298-2004 "Автономды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
102
ҚР СТ 1300-2004 "Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
103
ҚР СТ 1301-2004 "Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-тармақ)

104
ГОСТ 34698-2020 "Техника пожарная. Извещатели пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4 – 17, приложение А)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
105
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 27 приложения
источники бесперебойного электропитания технических средств систем пожарной автоматики
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются

104
МЕМСТ 34698-2020 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4 – 17-бөлімдер, А қосымшасы)
01.07.2023 бастап қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
105
V бөлімнің 31- 37-тармақтары, қосымшаның 27-тармағы
өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)

до 01.07.2023
106
СТБ 11.16.02-2007 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Устройства электроснабжения технических средств противопожарной защиты. Общие технические условия" (раздел 16)
107
ГОСТ 34700-2020 "Источники бесперебойного электропитания технических средств пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 15)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
108
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 28 приложения
оповещатели пожарные

01.07.2023 дейін қолданылады
106
ТҚС 11.16.02-2007 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өртке қарсы қорғаудың техникалық құралдарын электрмен жабдықтау құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар" (16-бөлім)
107
МЕМСТ 34700-2020 "Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (15-бөлім)
01.07.2023 бастап қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
108
V бөлімнің 31- 37-тармақтары, қосымшаның 28-тармағы
өрт сөндіру құлақтандырғыштары

ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
применяются
до 01.07.2023
109
СТБ 2243-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Оповещатели пожарные. Общие технические условия" (раздел 18)
110
СТ РК 1189-2003 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
111

МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
109
ТҚС 2243-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық талаптар" (18-бөлім)
110
ҚР СТ 1189-2003 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
111

ГОСТ 34699-2020 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 8)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
112
пункты 31 – 37 раздела V, пункты 29, 30, 34 приложения
приборы приемно-контрольные и управления пожарные и прочие устройства, предназначенные для расширения функциональных возможностей прибора
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4, 7, 8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
113
СТБ 11.14.01-2006 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Приборы управления пожарные. Общие технические условия" (раздел 16)
114
ГОСТ 30737-2001 "Приборы приемно-контрольные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
115
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 32 приложения
системы передачи извещений о пожаре
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 9)
применяются
до 01.07.2023
116
СТБ 11.16.10-2016 "Системы передачи извещений о пожаре. Общие технические требования. Методы испытаний"
117
ГОСТ 34701-2020 "Системы передачи извещений о пожаре. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 10)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
118
пункты 31 – 33, 36, 37 раздела V, пункт 33 приложения
оповещатели пожарные индивидуальные
ГОСТ Р 55149-2012 "Техника пожарная. Оповещатели пожарные индивидуальные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
применяется
до 01.07.2023
119
ГОСТ 34699-2020 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 8)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
IX. Технические средства, функционирующие в составе установок пожаротушения автоматических (в том числе установок пожаротушения автономных, установок пожаротушения роботизированных, установок пожаротушения модульных)
120
пункт 38
раздела V, пункты 35 – 47 приложения
узлы управления установок водяного и пенного пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 51052-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

МЕМСТ 34699-2020 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (8-бөлім)
01.07.2023 бастап қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
112
V бөлімнің 31- 37-тармақтары, қосымшаның 29, 30, 34-тармақтары
қабылдау-бақылау және өрт сөндіруді басқару аспаптары және аспаптың функционалдық мүмкіндіктерін кеңейтуге арналған өзге де құрылғылар
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4, 7, 8-бөлімдер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
113
ТҚС 11.14.01-2006 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өрт сөндіруді басқару приборлары. Жалпы техникалық талаптар" (16-бөлім)
114
МЕМСТ 30737-2001 "Өрт сөндірудің қабылдау-бақылау аспаптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
115
V бөлімнің 31- 37-тармақтары, қосымшаның 32-тармағы
өрт туралы хабарларды беру жүйелері
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (9-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
116
ТҚС 11.16.10-2016 "Өрт туралы хабарларды беру жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
117
МЕМСТ 34701-2020 "Өрт туралы хабарларды беру жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (10-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
118
V бөлімнің 31 – 33, 36, 37-тармақтары қосымшаның 33-тармағы
өрт туралы жеке құлақтандырғыштар
МЕМСТ Р 55149-2012 "Өрт техникасы. Өрт туралы жеке құлақтандырғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
119
МЕМСТ 34699-2020 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (8-бөлім)
01.07.2023 дейін қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
IX. Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғыларының (соның ішінде автономды өрт сөндіру қондырғыларының, роботталған өрт сөндіру қондырғыларының, модульді өрт сөндіру қондырғыларының) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
120
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 35 -47-тармақтары
автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғыларын басқару тораптары
МЕМСТ Р 51052-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

121
СТ РК 1979-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.21, 9.3.23, 9.3.27)
122
пункт 38
раздела V,
пункт 48 приложения
оповещатели пожарные звуковые гидравлические
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7, 8.1.4, 8.1.6 – 8.1.10)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
123

121
ҚР СТ 1979-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.1 – 9.3.21, 9.3.23, 9.3.27-тармақтар)
122
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 48-тармағы
өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7, 8.1.4, 8.1.6 – 8.1.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
123

СТ РК 1977-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические. Общие технические условия" (пункты 8.3.1, 8.3.7, 8.3.9 – 8.3.11)
124
пункт 38
раздела V,
пункт 49 приложения
оросители водяные и пенные спринклерные и дренчерные
ГОСТ Р 51043-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1, 8.7, 8.12 – 8.18, 8.20, 8.22 – 8.42)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
125
СТ РК 1978-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.10, 9.3.13 – 9.3.15, 9.3.17 – 9.3.25)
126
пункт 38
раздела V,
пункт 50 приложения
дозаторы установок пенного пожаротушения
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
127
СТ РК 1982-2010 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения автоматические. Дозаторы. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.7, 8.3.9 – 8.3.11)
128
пункт 38
раздела V,
пункт 51 приложения
модули установок пожаротушения тонкораспыленной водой автоматических
ГОСТ Р 53288-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
129
СТ РК 2430-2013 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модули пожаротушения тонкораспыленной водой. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.15)
130
пункт 38
раздела V,
пункт 52 приложения
модули установок газового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53281-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
131
СТБ 11.13.20-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 10)

ҚР СТ 1977-2010 "Өрт техникасы. Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық талаптар" (8.3.1, 8.3.7, 8.3.9 – 8.3.11-тармақтар)
124
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 49-тармағы
сумен немесе көбікпен спринклерлік және дренчерлік суландырғыштар
МЕМСТ Р 51043-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1, 8.7, 8.12 – 8.18, 8.20, 8.22 – 8.42-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
125
ҚР СТ 1978-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.1 – 9.3.10, 9.3.13 – 9.3.15, 9.3.17 – 9.3.25-тармақтар)
126
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 50-тармағы
көбікпен өрт сөндіретін қондырғылардың дозаторлары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.2-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
127
ҚР СТ 1982-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар" (8.3.1 – 8.3.7, 8.3.9 – 8.3.11-тармақтар)
128
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 51-тармағы
автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53288-2009 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндірудің модульдік қондырғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
129
ҚР СТ 2430-2013 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру модульдері. Жалпы техникалық талаптар" (8.3.1 – 8.3.15-тармақтар)
130
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 52-тармағы
автоматты түрде газбен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53281-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
131
ТҚС 11.13.20-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (10-бөлім)

132
СТ РК 1902-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.3.1 – 7.3.11)
133
пункт 38
раздела V,
пункт 53 приложения
модули установок газопорошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 56028-2014 "Техника пожарная. Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
134
пункт 38
раздела V,
пункт 54 приложения
модули установок порошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53286-2009 "Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
135
СТБ 11.13.19-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
136
СТ РК 1302-2004 "Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
137
пункт 38
раздела V,
пункт 55 приложения
распределительные устройства автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53283-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
138
СТ РК 1900-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты
7.2.1 – 7.2.10, 7.2.12)
139
пункт 38
раздела V,
пункт 56 приложения
резервуары изотермические пожарные автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53282-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
140
СТ РК 1901-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.2.1 – 7.2.16, 7.2.18)
141
пункт 38
раздела V,
пункт 57 приложения
генераторы огнетушащего аэрозоля
ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
применяются

132
ҚР СТ 1902-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.3.1 – 7.3.11-тармақтар)
133
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 53-тармағы
автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 56028-2014 "Өрт техникасы. Автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары мен модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
134
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 54-тармағы
автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53286-2009 "Өрт техникасы. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
135
ТҚС 11.13.19-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
136
ҚР СТ 1302-2004 "Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
137
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 55-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың таратушы құрылғылары
МЕМСТ Р 53283-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Бөлу құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
138
ҚР СТ 1900-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Бөлу құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2.1 – 7.2.10, 7.2.12-тармақтар)
139
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 56-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлары
МЕМСТ Р 53282-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
140
ҚР СТ 1901-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2.1 – 7.2.16, 7.2.18-тармақтар)
141
V бөлімнің 38-тармағы, қосымшаның 57-тармағы
өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары
МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)

до 01.07.2023
142
СТБ 11.16.05-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки аэрозольного пожаротушения автоматические. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы контроля" (раздел 6)
143
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний"
144
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.15, 8.18, 8.19)

01.07.2023 дейін қолданылады
142
ТҚС 11.16.05-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аэрозольді өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (6-бөлім)
143
ҚР СТ 1489-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
144
МЕМСТ 34635-2020 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (8.1 – 8.15, 8.18, 8.19-тармақтар)

применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
X. Установки пожаротушения роботизированные
145
пункт 39
раздела V,
пункт 58 приложения
установки пожаротушения роботизированные
ГОСТ Р 53326-2009 "Техника пожарная. Установки пожаротушения роботизированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.1.1, 7.2.1 – 7.2.6, 7.2.9, 7.2.10, 7.3.1, 7.3.4 – 7.3.7, 7.3.9 – 7.3.12, 7.3.14, 7.3.15, 7.3.19 – 7.3.21, 7.4.1 – 7.4.10)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XI. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарные

01.07.2023 бастап қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
X. Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар
145
V бөлімнің 39-тармағы, қосымшаның 58-тармағы
роботталған өрт сөндіретін қондырғылар
МЕМСТ Р 53326-2009 "Өрт техникасы. Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.1.1, 7.2.1 – 7.2.6, 7.2.9, 7.2.10, 7.3.1, 7.3.4 – 7.3.7, 7.3.9 – 7.3.12, 7.3.14, 7.3.15, 7.3.19 – 7.3.21, 7.4.1 – 7.4.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XI. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын өрт сөндіретін құралдар

146
пункты 42 – 49 раздела V,
пункт 59 приложения
аппараты дыхательные изолирующие пожарные (со сжатым воздухом, со сжатым кислородом)
ГОСТ Р 53255-2019 "Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом с открытым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
147
СТБ 11.14.03-2008 "Система стандартов пожарной безопасности. Средства индивидуальной защиты пожарных. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)

146
V бөлімнің 42 – 49-тармақтары, қосымшаның 59-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттары (сығылған ауамен, сығылған оттегімен)
МЕМСТ Р 53255-2019 "Өрт техникасы. Ашық тыныс алу циклымен сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
147
ТҚС 11.14.03-2008 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)

148
ГОСТ Р 53256-2019 "Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым кислородом с замкнутым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
149
ГОСТ 33983-2016 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты пожарных. Дыхательные аппараты со сжатым воздухом. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
150
пункты 42 – 50 раздела V,
пункт 61 приложения
самоспасатели изолирующие пожарные

148
МЕМСТ Р 53256-2019 "Өрт техникасы. Тұйық тыныс алу циклымен сығылған оттегімен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
149
МЕМСТ 33983-2016 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
150
V бөлімнің 42 – 50-тармақтары, қосымшаның 61-тармағы
оқшаулаушы өрт сөндіретін өзін-өзі құтқарғыштар

ГОСТ Р 53259-2019 "Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие со сжатым воздухом для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
151
ГОСТ Р 53260-2019 "Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие с химически связанным кислородом для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений во время пожара. Общие технические требования. Методы испытаний"
152

МЕМСТ Р 53259-2019 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтінді үй-жайлардан эвакуациялау барысында адамдарды уытты жану өнімдерінен қорғауға арналған сығылған ауасы бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
151
МЕМСТ Р 53260-2019 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтінді үй-жайлардан эвакуациялау барысында адамдарды қорғауға арналған химиялық байланыстағы оттегі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
152

ГОСТ 33982-2016 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения. Самоспасатели изолирующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
153
пункты 42 – 50 раздела V,
пункт 62 приложения
лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарных
ГОСТ Р 53257-2019 "Техника пожарная. Лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
154
СТБ 11.14.02-2008 "Система стандартов пожарной безопасности. Средства индивидуальной защиты пожарных. Лицевые части дыхательных аппаратов. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
155
пункты 42 – 49 раздела V,
пункт 63 приложения
баллоны аппаратов дыхательных изолирующих пожарных и самоспасателей изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53258-2019 "Техника пожарная. Баллоны малолитражные для аппаратов дыхательных и самоспасателей со сжатым воздухом. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
156
пункт 52
раздела V,
пункт 64 приложения
установки для проверки аппаратов дыхательных изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53262-2019 "Техника пожарная. Установки для проверки дыхательных аппаратов. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
157
пункт 51
раздела V,
пункт 65 приложения
установки компрессорные для наполнения баллонов аппаратов дыхательных изолирующих пожарных

МЕМСТ 33982-2016 "Өрт техникасы. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын құралдар. Оқшаулағыш үлгідегі өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
153
V бөлімнің 42 – 50-тармақтары, қосымшаның 62-тармағы
өрт сөндірудің тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын құралдарының бетке арналған бөліктері
МЕМСТ Р 53257-2019 "Өрт техникасы. Тыныс алу органдарын жеке қорғайтын құралдарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
154
ТҚС 11.14.02-2008 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Тыныс алу аппараттарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
155
V бөлімнің 42 – 49-тармақтары, қосымшаның 63-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу және өрт сөндірудің оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштары аппараттарының баллондары
МЕМСТ Р 53258-2019 "Өрт техникасы. Тыныс алу және сығылған ауасы бар өзін-өзі құтқарғыштары аппараттарына арналған аз литрлі баллондар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
156
V бөлімнің 52-тармағы, қосымшаның 64-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар
МЕМСТ Р 53262-2019 "Өрт техникасы. Тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
157
V бөлімнің 51-тармағы, қосымшаның 65-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттарының баллондарын толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар

ГОСТ Р 53263-2019 "Техника пожарная. Установки компрессорные для наполнения сжатым воздухом и кислородом баллонов дыхательных аппаратов для пожарных. Общие технические условия. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XII. Специальная защитная одежда пожарного
158
пункты 53, 54 раздела V, пункты 66 – 70 приложения
специальная защитная одежда пожарного

МЕМСТ Р 53263-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушілер үшін тыныс алу аппараттарының баллондарын сығылған ауамен толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XII. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі
158
V бөлімнің 53, 54-тармақтары, қосымшаның 66-70-тармақтары
өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі

ГОСТ Р 53264-2019 "Техника пожарная. Специальная одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
159
СТБ 1971-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда пожарных боевая. Общие технические условия" (раздел 9)
160
СТБ 1972-2009 "Система стандартов безопасности труда. Одежда пожарных специальная защитная от повышенных тепловых воздействий. Общие технические условия" (раздел 9)

МЕМСТ Р 53264-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
159
ТҚС 1971-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің әскери киімі. Жалпы техникалық талаптар" (9-бөлім)
160
ТҚС 1972-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің жоғары жылу әсері бар арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар" (9-бөлім)

161
СТ РК 1492-2006 "Специальная защитная одежда пожарных от повышенных тепловых воздействий. Общие технические требования. Методы испытаний"
162
СТ РК 1493-2006 "Специальная защитная одежда пожарных изолирующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний"
163
СТ РК 1495-2006 "Боевая одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний"
XIII. Средства индивидуальной защиты рук, ног и головы пожарного

161
ҚР СТ 1492-2006 "Өрт сөндірушінің жоғары жылу әсерінен арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
162
ҚР СТ 1493-2006 "Өрт сөндірушінің оқшаулағыш үлгідегі арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
163
ҚР СТ 1495-2006 "Өрт сөндірушінің әскери киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
XIII. Өрт сөндірушінің қолдарын, аяқтарын және басын жеке қорғау құралдары

СТ РК 1709-2007 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты. Каски пожарные. Общие технические требования. Метод испытаний" (пункт 6)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
167
пункт 56
раздела V,
пункт 71 приложения
средства индивидуальной защиты рук пожарного
ГОСТ Р 53264-2019 "Техника пожарная. Специальная защитная одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его
в настоящий перечень

ҚР СТ 1709-2007 "Өрт техникасы. Жеке қорғау құралдары. Өрт сөндіру каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдісі" (6-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
167
V бөлімнің 56-тармағы, қосымшаның 71-тармағы
өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53264-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

168
СТБ 1960-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук пожарных. Общие технические условия" (раздел 9)
169
СТ РК 1606-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты рук пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 6 метод испытаний для подтверждения водонепроницаемости швов средств индивидуальной защиты рук пожарных согласно пункту 9.20 СТБ 1960-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук пожарных. Общие технические условия")

168
ТҚС 1960-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің қолдарын қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар" (9-бөлім)
169
ҚР СТ 1606-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-бөлім "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің қолдарын қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар" 1960-2009 ТҚС 9.20-тармағына сәйкес өрт сөндірушілердің қолдарын жеке қорғау құралдары тігісінің су өткізбейтінін растау үшін сынау әдісі)

170
пункт 57
раздела V,
пункт 72 приложения
средства индивидуальной защиты ног пожарного
ГОСТ Р 53265-2019 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты ног пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
171
СТБ 2137-2010 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная защитная пожарных. Общие технические условия" (раздел 8)

170
V бөлімнің 57-тармағы, қосымшаның 72-тармағы
өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53265-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
171
ТҚС 2137-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық талаптар" (8-бөлім)

172
СТ РК 1605-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты. Специальная защитная обувь пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 6)
XIV. Средства спасения людей при пожаре с высотных уровней
173
пункты 58 – 60, 79 раздела V, пункт 74 приложения
лестницы ручные пожарные
ГОСТ Р 53275-2019 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.2 – 6.13, 6.15 – 6.17)
применяются

172
ҚР СТ 1605-2006 "Өрт техникасы. Жеке қорғау құралдары. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-тармақ)
XIV. Биік деңгейде өрт шыққан жағдайда адамдарды құтқару құралдары
173
V бөлімнің 58 – 60, 79-тармақтары, қосымшаның 74-тармағы
қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары
МЕМСТ Р 53275-2019 "Өрт техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.2 – 6.13, 6.15 – 6.17-тармақтар)

до 01.07.2023
174
СТБ 11.13.02-2004 "Система стандартов пожарной безопасности. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
175
СТБ 11.13.21-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника и оборудование. Лестницы ручные трехколенные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
176
ГОСТ 34705-2020 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.19)

01.07.2023 дейін қолданылады
174
ТҚС 11.13.02-2004 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
175
ТҚС 11.13.21-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы және жабдық. Үш иінді қолмен басқарылатын баспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
176
МЕМСТ 34705-2020 "Өрт техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.19-тармақтар)

применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
177
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 75 приложения
веревки пожарные спасательные
ГОСТ Р 53266-2019 "Техника пожарная. Веревки пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.2 – 8.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
178
СТБ 11.13.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Веревки пожарные спасательные. Общие технические условия" (раздел 7)

01.07.2023 бастап қолданылады
(мерзімінен бұрын қолдану мүмкіндігімен)
177
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 75-тармағы
өрт сөндірудің құтқару арқандары
МЕМСТ Р 53266-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.2 – 8.13-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
178
ТҚС 11.13.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық талаптар" (7-бөлім)

179
СТ РК 1793-2008 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Веревки пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
180
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 76 приложения
пояса пожарные спасательные
ГОСТ Р 53268-2009 "Техника пожарная. Пояса пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
181

179
ҚР СТ 1793-2008 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару құралдары. Өрт сөндіру арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
180
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 76-тармағы
өрт сөндірудің құтқару белдіктері
МЕМСТ Р 53268-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
181

СТБ 11.13.08-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пояса пожарные спасательные. Общие технические условия" (раздел 6)
182
СТ РК 1713-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Пояса пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
183
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 77 приложения
карабины пожарные
ГОСТ Р 53267-2019 "Техника пожарная. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.2 – 8.12, 8.14, 8.15)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
184

ТҚС 11.13.08-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар" (6-бөлім)
182
ҚР СТ 1713-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару құралдары. Өрт сөндіру белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
183
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 77-тармағы
өрт сөндіру карабиндері
МЕМСТ Р 53267-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.2 – 8.12, 8.14, 8.15-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
184

СТБ 11.13.09-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Карабины пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
185
СТ РК 1710-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
186
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 78 приложения
трапы спасательные пожарные
ГОСТ Р 53274-2009 "Техника пожарная. Трапы спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
187
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 79 приложения
устройства спасательные прыжковые
ГОСТ Р 53273-2009 "Техника пожарная. Устройства спасательные прыжковые пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
188
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 80 приложения
рукава спасательные пожарные
ГОСТ Р 53271-2009 "Техника пожарная. Рукава спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

ТҚС 11.13.09-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру карабиндері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
185
ҚР СТ 1710-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару құралдары. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
186
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 78-тармағы
өрт сөндірудің құтқару траптары
МЕМСТ Р 53274-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару траптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
187
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 79-тармағы
өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары
МЕМСТ Р 53273-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
188
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 80-тармағы
өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 53271-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

189
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 81 приложения
устройства канатно-спускные пожарные
ГОСТ Р 53272-2009 "Техника пожарная. Устройства канатно-спускные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
190
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 82 приложения
лестницы навесные спасательные пожарные
ГОСТ Р 53276-2009 "Техника пожарная. Лестницы навесные спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XV. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах

189
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 81-тармағы
өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары
МЕМСТ Р 53272-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
190
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары, қосымшаның 82-тармағы
өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары
МЕМСТ Р 53276-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XV. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал

193
СТБ 1441-2004 (ГОСТ Р 50984-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Цилиндры гидравлические. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
194
СТБ 1442-2004 (ГОСТ Р 50985-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Ножницы комбинированные. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
195
СТБ 1443-2004 (ГОСТ Р 50986-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Ножницы челюстные. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
196
СТБ 1444-2004 (ГОСТ Р 50987-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с мускульным приводом. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля
197
СТБ 1445-2004 (ГОСТ Р 51543-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с электроприводом. Основные параметры, размеры, требования безопасности, методы испытаний и контроля"
198

193
ТҚС 1441-2004 (МЕМСТ Р 50984-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Гидравликалық цилиндрлер. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
194
ТҚС 1442-2004 (МЕМСТ Р 50985-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Құрамдастырылған қайшылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
195
ТҚС 1443-2004 (МЕМСТ Р 50986-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Жақ қайшылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
196
ТҚС 1444-2004 (МЕМСТ Р 50987-96) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Мускул жетекті сорғылы қондырғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері
197
ТҚС 1445-2004 (МЕМСТ Р 51543-2000) "Гидрожетегі бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Электр жетекті сорғылы қондырғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, қауіпсіздік талаптары, сынау және бақылау әдістері"
198

201
пункт 63
раздела V,
пункт 84 приложения
фонари пожарные, тепловизоры, радиомаяки, звуковые маяки
ГОСТ Р 53270-2009 "Техника пожарная. Фонари пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
202
ГОСТ 4677-82 "Фонари. Общие технические условия" (раздел 5)
XVII. Пожарное оборудование
203
пункты 64, 67 раздела V,
пункт 85 приложения
головки соединительные пожарные

201
V бөлімнің 63-тармағы, қосымшаның 84-тармағы
өрт сөндіруші шамдары, жылуға ден қойғыштар, радиомаяктар, дыбыстық маяктар
МЕМСТ Р 53270-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші шамдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
202
МЕМСТ 4677-82 "Шамдар. Жалпы техникалық талаптар" (5-бөлім)
XVII. Өрт сөндіру жабдығы
203
V бөлімнің 64, 67-тармақтары, қосымшаның 85-тармағы
өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері

ГОСТ Р 53279-2009 "Техника пожарная. Головки соединительные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
204
СТБ 11.13.18-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Головки соединительные для пожарного оборудования. Общие технические условия" (раздел 7)
205
СТ РК 1711-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Головки соединительные пожарные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункт 7)
206
пункты 64, 65 раздела V,
пункт 86 приложения
гидранты пожарные

МЕМСТ Р 53279-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
204
ТҚС 11.13.18-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру жабдығына арналған біріктіргіш бастиектер. Жалпы техникалық талаптар" (7-бөлім)
205
ҚР СТ 1711-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері" (7-тармақ)
206
V бөлімнің 64, 65-тармақтары, қосымшаның 86-тармағы
өрт сөндіру гидранттары

ГОСТ Р 53961-2010 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.1 – 9.19)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
207
СТ РК 2800-2015 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.19)
208
ГОСТ 8220-85 "Гидранты пожарные подземные. Технические условия" (раздел 6)

МЕМСТ Р 53961-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жерасты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.1 – 9.19-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
207
ҚР СТ 2800-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жерасты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.1 – 9.3.19-тармақтар)
208
МЕМСТ 8220-85 "Өрт сөндірудің жерасты гидранттары. Техникалық шарттар" (6-бөлім)

209
пункты 64, 66 раздела V,
пункт 87 приложения
колонка пожарная
ГОСТ Р 53250-2009 "Техника пожарная. Колонка пожарная. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4 – 8.12)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
210
СТ РК 2801-2015 "Техника пожарная. Колонки пожарные. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.13 )
211

209
V бөлімнің 64, 66-тармақтары, қосымшаның 87-тармағы
өрт сөндіру колонкасы
МЕМСТ Р 53250-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4 – 8.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
210
ҚР СТ 2801-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар" (8.3.1 – 8.3.13-тармақтар)
211

ГОСТ 7499-95 "Колонка пожарная. Технические условия" (раздел 6)
212
пункты 64, 71 раздела V,
пункт 88 приложения
пеносмесители
ГОСТ Р 53252-2009 "Техника пожарная. Пеносмесители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1, 8.2, 8.4 – 8.11)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
213
СТБ 11.13.16-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пеносмесители воздушно-пенных стволов и генераторов пены средней кратности. Общие технические условия" (раздел 7)
214
пункты 64, 72 раздела V,
пункт 89 приложения
водосборники рукавные
ГОСТ Р 53249-2009 "Техника пожарная. Водосборник рукавный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.5 – 8.11)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
215
ГОСТ 14279-95 "Водосборник рукавный. Технические условия" (раздел 6)
216
пункты 64, 73 раздела V,
пункт 90 приложения
разветвления рукавные
ГОСТ Р 50400-2011 "Техника пожарная. Разветвления рукавные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
217
СТБ 2496-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Разветвления рукавные. Технические условия"
218
пункты 64, 74 раздела V,
пункт 91 приложения
гидроэлеваторы пожарные
ГОСТ Р 50398-92 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (пункты 4.1 – 4.10)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
219
ГОСТ 7498-93 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (раздел 3)
220
пункты 64, 75 раздела V,
пункт 92 приложения
сетки всасывающие пожарные
ГОСТ Р 53253-2009 "Техника пожарная. Сетки всасывающие. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4.1, 8.5.1, 8.6.1, 8.7.1, 8.8 – 8.12, 8.13.2)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
221
ГОСТ 12963-93 "Сетки всасывающие. Технические условия" (раздел 3)
222
пункты 64, 67 раздела V,
пункт 93 приложения
рукава пожарные напорные
ГОСТ Р 51049-2019 "Техника пожарная. Рукава пожарные напорные. Общие технические требования. Методы испытаний"
(пункты 7.4 – 7.16, 7.18)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

МЕМСТ 7499-95 "Өрт сөндіру колонкасы. Техникалық шарттар" (6-бөлім)
212
V бөлімнің 64, 71-тармақтары, қосымшаның 88-тармағы
көбік араластырғыштар
МЕМСТ Р 53252-2009 "Өрт техникасы. Көбік араластырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1, 8.2, 8.4 – 8.11-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
213
ТҚС 11.13.16-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауа-көбік ұңғыларының және дүркінділігі орташа көбік генераторларының көбік араластырғыштары. Жалпы техникалық талаптар" (7-бөлім)
214
V бөлімнің 64, 72-тармақтары, қосымшаның 89-тармағы
түтікқұбырдың су жинағыштары
МЕМСТ Р 53249-2009 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың су жинағышы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4.1, 8.4.3, 8.5 – 8.11-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
215
МЕМСТ 14279-95 "Түтікқұбырдың су жинағышы. Техникалық шарттар" (6-бөлім)
216
V бөлімнің 64, 73-тармақтары, қосымшаның 90-тармағы
түтікқұбырдың тарамдалуы
МЕМСТ Р 50400-2011 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1 – 8.13-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
217
ТҚС 2496-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Техникалық шарттар"
218
V бөлімнің 64, 74-тармақтары, қосымшаның 91-тармағы
өрт сөндіру гидроэлеваторлары
МЕМСТ Р 50398-92 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (4.1 – 4.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
219
МЕМСТ 7498-93 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (3-бөлім)
220
V бөлімнің 64, 75-тармақтары, қосымшаның 92-тармағы
өрт сөндірудің сіңіргіш торлары
МЕМСТ Р 53253-2009 "Өрт техникасы. Сіңіргіш торлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4.1, 8.5.1, 8.6.1, 8.7.1, 8.8 – 8.12, 8.13.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
221
МЕМСТ 12963-93 "Сіңіргіш торлар. Техникалық шарттар" (3-бөлім)
222
V бөлімнің 64, 67-тармақтары, қосымшаның 93-тармағы
өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 51049-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.4 – 7.16, 7.18-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

223
ГОСТ Р 58540-2019 "Техника пожарная. Рукава пожарные напорные полужесткие. Общие технические требования. Методы испытаний"
(пункты 8.2 – 8.16, 8.18, 8.20)
224
СТБ 11.13.17-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Рукава пожарные напорные. Общие технические условия"
(раздел 6)
225
СТ РК 1714-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарные. Рукава пожарные напорные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний"

223
МЕМСТ Р 58540-2019 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді жартылай қатты түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.2 – 8.16, 8.18, 8.20-тармақтар)
224
ТҚС 11.13.17-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар" (6-бөлім)
225
ҚР СТ 1714-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Өрт қауіпсіздігінің техникалық талаптары. Сынау әдістері"

226
пункт 67
раздела V,
пункт 94 приложения
оборудование по обслуживанию рукавов пожарных напорных
ГОСТ Р 53277-2009 "Техника пожарная. Оборудование по обслуживанию пожарных рукавов. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
227
пункты 64, 68, 69 раздела V,
пункт 95 приложения
стволы пожарные ручные

226
V бөлімнің 67-тармағы, қосымшаның 94-тармағы
өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырларына қызмет көрсету жөніндегі жабдық
МЕМСТ Р 53277-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырларына қызмет көрсету жөніндегі жабдық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
227
V бөлімнің 64, 68, 69-тармақтары, қосымшаның 95-тармағы
өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары

ГОСТ Р 53331-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.14)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
228
СТБ 11.13.14-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные ручные. Общие технические условия"
(раздел 6)
229
ГОСТ Р 53251-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.14)

МЕМСТ Р 53331-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1 – 8.14-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
228
ТҚС 11.13.14-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар" (6-бөлім)
229
МЕМСТ Р 53251-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1 – 8.14-тармақтар)

230
СТБ 11.13.15-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические условия" (раздел 7)
231
СТ РК 1716-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
232
СТ РК 1718-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний"
233
пункты 64, 68, 69 раздела V,
пункт 96 приложения
стволы пожарные лафетные
ГОСТ Р 51115-97 "Техника пожарная. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний"
(пункты 7.6 – 7.11, 7.14 – 7.16)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
234
СТБ 11.13.23-2012 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные лафетные. Общие технические условия"
(раздел 7)
235
СТ РК 1717-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
236
пункты 68 – 70 раздела V,
пункт 97 приложения
генераторы пены
ГОСТ Р 50409-92 "Генераторы пены средней кратности. Технические условия" (пункты 4.1 – 4.7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

230
ТҚС 11.13.15-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар" (7-бөлім)
231
ҚР СТ 1716-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
232
ҚР СТ 1718-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
233
V бөлімнің 64, 68, 69-тармақтары, қосымшаның 96-тармағы
өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары
МЕМСТ Р 51115-97 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құрамдастырылған лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.6 – 7.11, 7.14 – 7.16-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
234
ТҚС 11.13.23-2012 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар" (7-бөлім)
235
ҚР СТ 1717-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің құрамдастырылған лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
236
V бөлімнің 68- 70-тармақтары, қосымшаның 97-тармағы
көбік генераторлары
МЕМСТ Р 50409-92 "Дүркінділігі орташа көбік генераторлары. Техникалық шарттар" (4.1 – 4.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

237
ГОСТ Р 53290-2009 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
238
СТБ 11.13.05-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
239
СТБ 11.13.06-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены средней кратности ручные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
240
СТБ 11.13.07-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности стационарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
241
СТ РК 1607-2006 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
XVIII. Заполнение проемов противопожарных преград
242
пункт 77
раздела V,
пункт 99 приложения
узлы пересечения противопожарных преград кабельными изделиями, шинопроводами, герметичными кабельными вводами, муфтами и трубопроводами инженерных систем зданий и сооружений
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
243
ГОСТ Р 53310-2009 "Проходки кабельные, вводы герметичные и проходы шинопроводов. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний на огнестойкость" (раздел 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
244
СТБ EN 1366-3-2009 "Испытания на огнестойкость технического оборудования в зданиях. Часть 3. Проходки" (глава 10)
245
ГОСТ Р 53306-2009 "Узлы пересечения ограждающих строительных конструкций трубопроводами из полимерных материалов. Метод испытаний на огнестойкость"
246
СТБ 2224-2011 "Муфты противопожарные. Технические условия" (пункты 7.2, 7.4, приложение А)
247
СТБ EN 1363-1-2009 "Испытания на огнестойкость. Часть 1. Общие требования" (пункт 10)
248
СТ РК 3017-2017 "Заполнение проемов противопожарных преград. Проходки кабельные и проходы шинопроводов. Методы испытаний на огнестойкость"
249
пункт 78
раздела V,
пункт 98 приложения
противопожарные окна, двери, двери шахт лифтов с нормируемым пределом огнестойкости, ворота, люки, шторы, роллеты, экраны, занавесы
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
250

237
МЕМСТ Р 53290-2009 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
238
ТҚС 11.13.05-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
239
ТҚС 11.13.06-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі орташа қолмен басқарылатын көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
240
ТҚС 11.13.07-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі төмен стационарлық көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
241
ҚР СТ 1607-2006 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
XVIII. Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру
242
V бөлімнің 77-тармағы, қосымшаның 99-тармағы
өртке қарсы тосқауылдардың кабель бұйымдарымен, шина сымдармен, тығыз кабель кірістерімен, муфталармен және ғимараттар мен құрылыстардың құбыржол инженерлік жүйелерімен қиылысу тораптары
МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Жалпы талаптар"
243
МЕМСТ Р 53310-2009 "Кабельді ұңғылар, тығыз кірістер мен шина сымдардың құбыржолдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Отқа төзімділікті сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
244
ТҚС EN 1366-3-2009 "Ғимараттарда техникалық жабдықтың отқа төзімділігін сынау. 3-бөлік. Ұңғылар" (10-бөлім)
245
МЕМСТ Р 53306-2009 "Қоршайтын құрылыс конструкцияларының полимерлі материалдардан жасалған құбыржолдармен қиылысу тораптары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
246
ТҚС 2224-2011 "Өртке қарсы муфталар. Техникалық шарттар" (7.2, 7.4-тармақтар, А қосымшасы)
247
ТҚС EN 1363-1-2009 "Отқа төзімділікке сынау. 1-бөлік. Жалпы талаптар" (10-тармақ)
248
ҚР СТ 3017-2017 "Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру. Кабель өтпелері және шинаөткізгіштер өтпелері. Отқа төзімділікті сынау әдістері"
249
V бөлімнің 78-тармағы, қосымшаның 98-тармағы
өртке қарсы терезелер, есіктер, отқа төзімді нормаланған шектегі лифт шахталарының есіктері, қақпалар, люктер, перделер, роллеттер, экрандар, шымылдықтар
МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Жалпы талаптар"
250

ГОСТ 30247.2-97 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери и ворота"
251
ГОСТ 30247.3-2002 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери шахт лифтов"
252
ГОСТ Р 53307-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
253
ГОСТ Р 53308-2009 Конструкции строительные. Светопрозрачные ограждающие конструкции и заполнения проемов. Метод испытаний на огнестойкость
254
ГОСТ Р 55896-2013 "Конструкции строительные. Двери для заполнения проемов в ограждениях шахт лифтов. Метод испытаний на огнестойкость"
255
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (раздел 7)
256
СТБ 1764-2007 "Конструкции строительные. Метод определения огнестойкости светопрозрачных ограждающих конструкций"
257

МЕМСТ 30247.2-97 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Есіктер мен қақпалар"
251
МЕМСТ 30247.3-2002 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдістері. Лифт шахталарының есіктері"
252
МЕМСТ Р 53307-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер және қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
253
МЕМСТ Р 53308-2009 Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршайтын конструкциялар және ойықтарды толтыру. Отқа төзімділікті сынау әдісі
254
МЕМСТ Р 55896-2013 "Құрылыс конструкциялары. Лифт шахталарын қоршауларда ойықтарды толтыруға арналған есіктер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
255
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар және люктер. Техникалық шарттар" (7-бөлім)
256
ТҚС 1764-2007 "Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршау конструкцияларының отқа төзімділігін айқындау әдісі"
257

СТ РК 2110-2011 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на огнестойкость"
XIX. Технические средства, функционирующие в составе систем противодымной вентиляции
258
пункты 79, 80 раздела V,
пункт 100 приложения
двери противопожарные дымогазонепроницаемые, двери дымонепроницаемые
ГОСТ Р 53303-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на дымогазопроницаемость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

ҚР СТ 2110-2011 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
XIX. Түтінге қарсы желдету жүйелерінің құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
258
V бөлімнің 79, 80-тармақтары, қосымшаның 100-тармағы
өртке қарсы, түтін-газ өткізбейтін есіктер, түтін өткізбейтін есіктер
МЕМСТ Р 53303-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер және қақпалар. Түтін-газ өткізбеуін сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

266
СТ РК 3018-2017 "Система противодымной защиты зданий и сооружений. Экраны противодымные. Метод испытаний на огнестойкость"
267
СТБ EN 12101-1-2009 "Системы контроля дымовых и тепловыхпотоков. Часть 1. Требования к дымозащитным барьерам" (приложения В, С, D)
268
СТБ EN 1363-1-2009 "Испытания на огнестойкость. Часть 1. Общие требования"
269
пункт 81, 85, 87 раздела V,
пункт 103 приложения
вытяжные вентиляторы

266
ҚР СТ 3018-2017 "Ғимараттар мен құрылыстарды түтіннен қорғау жүйесі. Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
267
ТҚС EN 12101-1-2009 "Түтін және жылу ағындарын бақылау жүйелері. 1-бөлік. Түтіннен қорғау тосқауылдарына қойылатын талаптар" (В, С, D қосымшалары)
268
ТҚС EN 1363-1-2009 "Отқа төзімділікке сынау. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
269
V бөлімнің 81, 85, 87-тармақтары, қосымшаның 103-тармағы
ауа тартқыш желдеткіштер

272
СТБ 11.03.01-2009 "Воздуховоды. Метод испытания на огнестойкость" (разделы 9, 12)
273
СТ РК 1898-2009 "Элементы конструкций инженерных систем. Воздуховоды. Метод испытаний на огнестойкость"

272
ТҚС 11.03.01-2009 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (разделы 9, 12)
273
ҚР СТ 1898-2009 "Инженерлік жүйелер конструкцияларының элементтері. Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
".