О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 года № 11.
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 апреля 2013 г. № 73 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции".

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 11 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын қолдану және орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 73 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 января 2022 г. № 11
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
п/п
Код
МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического
союза
Сроки
разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало окончание
1 2 3 4 5 6 7
1
65.060.01
Тракторы, машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Руководство по эксплуатации. Содержание и формат.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3600:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
2
01.080.20
65.060.01
Тракторы, машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Символы для органов управления и другие обозначения. Часть 1. Общие символы.
Разработка ГОСТ на основе СТБ ISO 3767-1-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
3
01.080.20
65.060.01
Тракторы, машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Символы для органов управления и другие обозначения. Часть 2. Символы для сельскохозяйственных тракторов и машин.
Разработка ГОСТ на основе СТБ ISO 3767-2-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
4
65.060.50
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 7. Комбайны зерноуборочные, кормоуборочные, хлопкоуборочные и комбайны для уборки сахарного тростника.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4254-7:2017 взамен ГОСТ ИСО 4254-7-2005
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
5

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 18 қаңтардағы
№ 11 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 010/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
Р/с №
ХСС коды
Халықаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыстардың түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзмдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
65.060.01
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдықтары. Пайдалану жөніндегі нұсқаулық. Мазмұны және форматы.
ISO 3600:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
2
01.080.20
65.060.01
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдықтары. Басқару органдары үшін символдар және басқа да таңбалар. 1-бөлік. Жалпы символдар.
СТБ ISO 3767-1-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
3
01.080.20
65.060.01
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдықтары. Басқару органдары үшін символдар және басқа да таңбалар. 2-бөлік. Ауыл шаруашылығы тракторлары мен машиналары үшін символдар.
СТБ ISO 3767-2-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
4
65.060.50
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік. 7-бөлік Астық жинайтын, азық жинайтын, мақта жинайтын комбайндар және қант қамысын жинайтын комбайндар.
МЕМСТ ИСО 4254-7-2005 орнына ISO 4254-7:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
5

65.060.01
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 14. Упаковщики рулонов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4254-14:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
6
53.100
Машины землеройные. Обзорность с рабочего места оператора. Метод испытания и критерии эффективности.
Разработка ГОСТ на основе ISO 5006:2017 взамен ГОСТ ISO 5006-2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
7
01.080.20
65.060.01
Тракторы и машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Знаки безопасности и условные изображения опасности. Общие принципы.
Разработка ГОСТ на основе СТБ ISO 11684-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
8
65.060.80
Машины для лесного хозяйства. Общие требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11850:2011 взамен ГОСТ ISO 11850-2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
9
13.110
Безопасность машин. Минимальные расстояния для предотвращения повреждения частей тела человека.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13854:2017
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
10
13.110
Безопасность машин. Защитные ограждения. Общие требования к конструированию и изготовлению неподвижных и подвижных защитных ограждений.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14120:2015 взамен
ГОСТ EN 953-2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
11
53.100
Машины землеройные. Безопасность. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе EN 474-1:2006+А6:2019 взамен ГОСТ EN 474-1-2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
12
65.060.80
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Безопасность машин. Часть 1. Станки дровокольные клиновые.
Разработка ГОСТ на основе EN 609-1:2017 взамен ГОСТ EN 609-1-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
13
65.060.20
Машины сельскохозяйственные. Силосоразгрузчики стационарные для круглых силосных хранилищ. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе EN 1374:2000+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
14
53.060
Погрузчики улучшенной проходимости. Требования безопасности и проверка. Часть 1. Штабелеры с регулируемым выдвижным грузоподъемником.
Разработка ГОСТ на основе EN 1459-1:2017+А1:2020
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
15

65.060.01
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік. 14-бөлік. Рулон қаптағыштар
ISO 4254-14:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
6
53.100
Жер қазатын машиналар. Оператордық жұмыс орнынан шолымдылық. Сынау әдісі және тиімділік критерийлері.
МЕМСТ ISO 5006-2014 орнына ISO 5006:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
7
01.080.20
65.060.01
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдығы. Қауіпсіздік белгілері және қауіптіліктің шартты бейнелері. Жалпы қағидаттар.
СТБ ISO 11684-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
8
65.060.80
Орман шаруашылығы машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары.
МЕМСТ ISO 11850-2011 орнына ISO 11850:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
9
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесінің зақымдалуын болдырмау үшін ең аз қашықтық.
ISO 13854:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
10
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Қорғаныштық қоршаулар. Жылжымайтын және жылжымалы қорғаныс қоршауларын құрастыруға және жасауға қойылатын жалпы талаптар.
МЕМСТ EN 953-2014 орнына ISO 14120: 2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
11
53.100
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
EN 474-1:2006+А6:2019 негізінде МЕМСТ EN 474-1-2013 орнына МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
12
65.060.80
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Машиналардың қауіпсіздігі.1-бөлік. Сына тәрізді ағаш жаратын станоктар.
МЕМСТ EN 609-1-2012 орнына EN 609-1:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
13
65.060.20
Ауыл шаруашылығы машиналары. Дөңгелек сүрлемдік қоймаларға арналған стационарлық сүрлем тиегіштер. Қауіпсіздік.
EN 1374:2000+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
14
53.060
Өтімділігі жақсартылған тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 1-бөлік. Реттелетін жылжымалы жүк көтергіші бар қаттауыштар.
EN 1459-1:2017+А1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
15

53.020.99
Подъемники с рабочими платформами. Подъемники мачтового типа. Разработка ГОСТ на основе EN 1495:1997+A2:2009
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика
Беларусь
16
65.060.10
Машины сельскохозяйственные. Прицепы. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе EN 1853:2017 взамен ГОСТ EN 1853-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
17
65.060.25
Машины сельскохозяйственные. Разбрасыватели твердых удобрений и разбросные сеялки с внесением удобрений
в пределах собственной колеи. Защита окружающей среды. Часть 1. Требования.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 13739-1-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
18
65.060.25
Машины сельскохозяйственные. Разбрасыватели твердых удобрений и разбросные сеялки с внесением удобрений
в пределах собственной колеи. Защита окружающей среды. Часть 2. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 13739-2-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
19
65.060.25
Машины сельскохозяйственные. Линейные машины для внесения твердых удобрений. Защита окружающей среды. Часть 1. Требования.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 13740-1-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
20
65.060.25
Машины сельскохозяйственные. Линейные машины для внесения твердых удобрений. Защита окружающей среды. Часть 2. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 13740-2-2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
21
65.060.10
Машины сельскохозяйственные. Экскаваторы с обратной лопатой. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе EN 16246:2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2020 год
2023 год
Республика
Беларусь
22
65.060.70
Машины для подрезки живой изгороди переносные с приводом. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе ISO 10517:2019
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
23
65.060.80
Машины для лесного хозяйства. Требования безопасности и испытание механизированных секаторов на штанге. Часть 1. Секаторы со встроенным двигателем внутреннего сгорания.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11680-1:2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
24
65.060.80
Машины для лесного хозяйства. Требования безопасности и испытание механизированных секаторов на штанге. Часть 2. Секаторы с ранцевым источником питания.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11680-2:2021
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
25
13.100.10
Технология полиграфии. Требования безопасности
к оборудованию и системам технологии полиграфии. Часть 1. Общие требования.

53.020.99
Жұмыс платформалары бар көтергіштер. Діңгек типіндегі көтергіштер.
EN 1495:1997+A2:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
16
65.060.10
Ауыл шаруашылығы машиналары. Тіркемелер. Қауіпсіздік.
МЕМСТ EN 1853-2012 орнына EN 1853:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
17
65.060.25
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қатты тыңайтқыштарды шашқыштар және өз жолтабаны шегінде тыңайтқыш себетін шашыраңқы сепкіштер. Қоршаған ортаны қорғау. 1-бөлік. Талаптар.
СТБ EN 13739-1-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
18
65.060.25
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қатты тыңайтқыштарды шашқыштар және өз жолтабаны шегінде тыңайтқыш себетін шашыраңқы сепкіштер. Қоршаған ортаны қорғау. 2-бөлік. Сынау әдістері.
СТБ EN 13739-2-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
19
65.060.25
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қатты тыңайтқыштар енгізуге арналған желілік машиналар. Қоршаған ортаны қорғау. 1-бөлік. Талаптар.
СТБ EN 13740-1-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
20
65.060.25
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қатты тыңайтқыштар енгізуге арналған желілік машиналар. Қоршаған ортаны қорғау. 2-бөлік. Сынау әдістері.
СТБ EN 13740-2-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
21
65.060.10
Ауыл шаруашылығы машиналары. Кері күрегі бар экскаваторлар. Қауіпсіздік.
EN 16246:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2020 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
22
65.060.70
Бұталы қоршауды кесуге арналған жылжымалы жетекті машиналар. Қауіпсіздік.
ISO 10517:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
23
65.060.80
Орман шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары және механикаландырылған секаторларды штангада сынау. 1-бөлік. Іштен жану қозғалтқыш орнатылған секаторлар.
ISO 11680-1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
24
65.060.80
Орман шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік талаптары және механикаландырылған секаторларды штангада сынау. 2-бөлік. Аспалы қуат көзі бар секаторлар.
ISO 11680-2:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
25
13.100.10
Полиграфия технологиясы. Полиграфия технологиясының жабдықтары мен жүйелеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар.

Разработка ГОСТ на основе ISO 12643-1:2009
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
26
13.100.10
Технология полиграфии. Требования безопасности
к оборудованию и системам технологии полиграфии. Часть 2. Препрессовое и прессовое оборудование и системы.
Разработка ГОСТ на основе ISO 12643-2:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
27
13.100.10
Технология полиграфии. Требования безопасности
к оборудованию и системам технологии полиграфии. Часть 3. Брошюровочное и отделочное оборудование
и системы.
Разработка ГОСТ на основе ISO 12643-3:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
28
13.110
Безопасность машин. Элементы систем управления, связанные с обеспечением безопасности. Часть 2. Валидация.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13849-2:2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
29
13.110
Безопасность машин. Сенсорные защитные устройства. Часть 1. Общие принципы расчета и испытания сенсорных ковриков и полов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13856-1:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
30
13.110
Безопасность машин. Сенсорные защитные устройства. Часть 2. Общие принципы расчета и испытания сенсорных кромок и штанг.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13856-2:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
31
13.110
Безопасность машин. Сенсорные защитные устройства. Часть 3. Общие принципы расчета и испытания сенсорных амортизаторов, пластин, проводов и аналогичных изделий.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13856-3:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
32
13.110
Безопасность машин. Предотвращение непреднамеренного пуска.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14118:2017
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
33
13.110
Безопасность машин. Блокировочные устройства для ограждений. Принципы конструкции и выбора.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14119:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
34
13.110
Безопасность машин. Постоянные средства доступа к машинам. Часть 1. Выбор стационарных средств доступа между двумя уровнями.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14122-1:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
35
13.110
Безопасность машин. Постоянные средства доступа к машинам. Часть 2. Рабочие платформы и проходы.

ISO 12643-1:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
26
13.100.10
Полиграфия технологиясы. Полиграфия технологиясының жабдықтары мен жүйелеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Препресс және персс жабдығы мен жүйелері.
ISO 12643-2:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
27
13.100.10
Полиграфия технологиясы. Полиграфия технологиясының жабдықтары мен жүйелеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Брошюралау және әрлеу жабдықтары мен жүйелері.
ISO 12643-3:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
28
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 2-бөлік. Валидация.
ISO 13849-2:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
29
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Сенсорлық қорғаныш құрылғылары. 1-бөлік. Сенсорлық кілемшелер және едендерді есептеу мен сынаудың жалпы принциптері.
ISO 13856-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
30
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Сенсорлық қорғаныш құрылғылары. 2-бөлік. Сенсорлық жиектер мен штангаларды есептеу мен сынаудың жалпы принциптері.
ISO 13856-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
31
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Сенсорлық қорғаныш құрылғылары. 3-бөлік. Сенсорлық амортизаторларды, пластиналарды, сымдарды және ұқсас өнімдерді есептеу мен сынаудың жалпы принциптері.
ISO 13856-3:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
32
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Абайсызда іске қосылудың алдын алу.
ISO 14118:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
33
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Қоршауларға арналған бұғаттау құрылғылары. Конструкция және таңдау принциптері.
ISO 14119:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
34
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналарға тұрақты қол жеткізу құралдары. 1-бөлік. Екі деңгей арасында стационарлық қол жеткізу құралдарын таңдау.
ISO 14122-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
35
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналарға тұрақты қол жеткізу құралдары. 2-бөлік. Жұмыс платформалары мен өтпелері.

67.260
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Установки для охлаждения молока. Требования к конструкции, безопасности и гигиене.
Разработка ГОСТ на основе EN 13732:2013 взамен ГОСТ EN 13732-2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
41
97.220.20
Оборудование для очистки снега. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 15059:2009+A1:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
42
87.100
Камеры для нанесения органических материалов покрытия распылением. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 16985:2018
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
43
65.060.80
Машины для лесного хозяйства. Требования безопасности и испытания переносных цепных пил. Часть 1. Цепные пилы для лесных работ.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11681-1:2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
44
65.060.80
Машины для лесного хозяйства. Требования безопасности и испытания переносных цепных пил. Часть 2. Цепные пилы для валки деревьев.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11681-2:2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
45
65.060.80
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Требования безопасности и испытание переносных ручных механизированных кусторезов и газонокосилок. Часть 1. Машины со встроенным двигателем внутреннего сгорания.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11806-1:2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
46
65.060.80
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Требования безопасности и испытание переносных ручных механизированных кусторезов и газонокосилок. Часть 2. Машины с ранцевым источником питания.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11806-2:2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
47
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Машины тестомесильные. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 453:2014 взамен
ГОСТ 31523-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
48
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Смесители планетарные. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 454:2014 взамен
ГОСТ EN 454-2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
49
53.020.99
Домкраты мобильные или передвижные и относящееся к ним подъемное оборудование.

67.260
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Сүт салқындатуға арналған қондырғылар. Конструкцияға, қауіпсіздікке және гигиенаға қойылатын талаптар.
МЕМСТ EN 13732-2013 орнына EN 13732:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
41
97.220.20
Қар тазалауға арналған жабдық. Қауіпсіздік талаптары.
EN 15059:2009+A1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
42
87.100
Органикалық жабын материалдарын бүрку арқылы жабуға арналған камералар. Қауіпсіздік талаптары.
EN 16985:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
43
65.060.80
Орман шаруашылығы машиналары. Тасымалды тізбекті аралардың қауіпсіздік талаптары және оларды сынау. 1-бөлік. Орман жұмыстарына арналған шынжырлы аралар.
ISO 11681-1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
44
65.060.80
Орман шаруашылығы машиналары. Тасымалды тізбекті аралардың қауіпсіздік талаптары және оларды сынау. 2-бөлік. Ағаш құлатуға арналған шынжырлы аралар.
ISO 11681-2:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
45
65.060.80
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары және тасымалданатын механикаландырылған қол щеткалары мен көгал орақтарды сынау. 1-бөлік. Іштен жану қозғалтқыш орнатылған машиналар.
ISO 11806-1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
46
65.060.80
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары және тасымалданатын механикаландырылған қол щеткалары мен көгал орақтарды сынау. 2-бөлік. Қоректендірудің аспалы көзі бар машиналар.
ISO 11806-2:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
47
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Қамыр илейтін машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ 31523-2012 орнына EN 453:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
48
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Планетарлық араластырғыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ EN 454-2013 орнына EN 454:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
49
53.020.99
Ұтқыр немесе жылжымалы домкраттар және оларға жататын көтергіш жабдықтар.

Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 1494-2015 с учетом EN 1494:2000+A1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
50
43.160
Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 1. Мусоровозы с задней загрузкой.
Разработка ГОСТ на основе EN 1501-1:2011+A1:2015 взамен ГОСТ EN 1501-1-2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
51
43.160
Мусоровозы и их подъемные устройства. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 3. Мусоровозы с фронтальной загрузкой.
Разработка ГОСТ на основе EN 1501-3:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
52
53.020.99
Требования безопасности к платформам подъемным. Часть 2. Подъемные платформы, обслуживающие более двух фиксированных мест выгрузки здания, для подъема грузов с вертикальной скоростью не больше 0,15 м/с.
Разработка ГОСТ на основе EN 1570-2:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
53
67.260
97.040.20
Машины для обработки пищевых продуктов. Печи вращающиеся. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 1673:2000+A1:2009
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
54
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Тестовальцовочные машины. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 1674:2015 взамен
ГОСТ 31522-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
55
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Тестоформовочные машины. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12041:2014 взамен ГОСТ 31524-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
56

EN 1494:2000+A1:2008 ескере отырып СТБ EN 1494-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
50
43.160
Қоқыс тасығыштар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Қоқыс артына тиелетін қоқыс тасығыштар.
МЕМСТ EN 1501-1-2014 орнына EN 1501-1:2011+A1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
51
43.160
Қоқыс тасығыштар және олардың көтергіш құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары.
3-бөлік. Алдынан тиейтін қоқыс тасығыштар.
EN 1501-3:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
52
53.020.99
Көтергіш платформаларға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Тік жылдамдықпен 0,15 м/с аспайтын жүктерді көтеруге арналған ғимараттың екіден артық тіркелген түсіру орындарына қызмет көрсететін көтергіш платформалар.
EN 1570-2:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
53
67.260
97.040.20
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Айналмалы пештер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 1673:2000+A1:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
54
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Қамыр жаншығыш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ 31522-2012 орнына EN 1674:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
55
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Қамыр пішіндеу машиналары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ 31524-2012 орнына EN 12041:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
56

67.260
Машины и оборудование для пищевой промышленности. Машины тестоделительные автоматические. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12042:2014 взамен ГОСТ EN 12042-2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
57
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Шкафы для расстойки теста. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12043:2014 взамен ГОСТ 31527-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
58

67.260
Тамақ өнеркәсібіне арналған машиналар мен жабдықтар. Автоматты қамыр ажыратқыш машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ EN 12042-2013 орнына EN 12042:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
57
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Қамыр толықсытуға арналған шкафтар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ 31527-2012 орнына EN 12043:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
58

13.110
13.280
Безопасность машин. Оценка и уменьшение опасности излучения, исходящего от машин. Часть 2. Методы измерений излучения.
Разработка ГОСТ на основе EN 12198-2:2002+А.1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
59
13.110
13.280
Безопасность машин. Оценка и уменьшение опасности излучения, исходящего от машин. Часть 3. Уменьшение излучения посредством экранирования и изоляции.

13.110
13.280
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналардан шығатын сәулелену қауіптілігін бағалау және азайту. 2-бөлік. Сәулеленуді өлшеу әдістері.
EN 12198-2:2002+А.1:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
59
13.110
13.280
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналардан шығатын сәулелену қауіптілігін бағалау және азайту. 3-бөлік. Экрандау және оқшаулау арқылы сәулеленуді азайту.

Разработка ГОСТ на основе EN 12198-3:2002+А.1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
60
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Машины с ленточными пилами. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12268:2014 взамен ГОСТ 31525-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
61
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Мясорубки. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12331:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
62
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Машины для снятия кожи и машины для размягчения. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12355:2003+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
63
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Наполнительные машины и вспомогательные механизмы. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12463:2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
64
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Центрифуги для приготовления пищевых масел и жиров. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 12505:2000+A1:2009
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
65
71.040.20
Центрифуги. Общие требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 12547:2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
66
87.100
Установки для нанесения покрытий. Машины для покрытия погружением и нанесения органических жидких кроющих материалов методом электроосаждения. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 12581:2005+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
67
87.100
Машины для подачи и циркуляции материалов для покрытия под давлением. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 12621:2006+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
68
65.060.50
Машины сельскохозяйственные и лесохозяйственные. Механизированные косилки, управляемые рядом идущим оператором. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе EN 12733:2018
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
69
87.100
Машины для смешивания материалов для покрытий. Требования безопасности. Часть 1. Машины для смешивания, используемые для повторной отделки автомобиля.

EN 12198-3:2002+А.1:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
60
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Таспалы аралары бар машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ 31525-2012 орнына EN 12268:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
61
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Ет тартқыштар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 12331:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
62
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Теріні сыпыруға арналған машиналар және жұмсартуға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 12355:2003+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
63
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Толтыру машиналары және қосалқы механизмдер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 12463:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
64
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Тағамдық майлар мен майларды дайындауға арналған центрифугалар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 12505:2000+A1:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
65
71.040.20
Центрифугалар.Жалпы қауіпсіздік талаптары.
EN 12547:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
66
87.100
Жабын жағуға арналған қондырғылар. Электрмен отырғызу әдісімен органикалық сұйық жабын материалдарын батырып жабуға және жағуға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары.
EN 12581:2005+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
67
87.100
Қысыммен жабуға арналған материалдарды беруге және циркуляциялауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары.
EN 12621:2006+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
68
65.060.50
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы машиналары. Жақын маңдағы оператор басқаратын механикаландырылған орақтар. Қауіпсіздік.
EN 12733:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
69
87.100
Жабын материалдарын араластыруға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Автомобильді қайта өңдеу үшін қолданылатын араластыру машиналары.

Разработка ГОСТ на основе EN 12757-1:2005+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
70
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Машины для очистки овощей от кожуры. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 13208:2003+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
71
67.260
Машины и оборудование для производства макаронных изделий. Спредер, машины для вытягивания и разрезания теста, конвейер для подачи и приспособление для упаковки макаронных изделий. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 13379:2001+A1:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
72
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Машины для нарезания продукта в форме кубиков. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 13871:2014 взамен ГОСТ 31521-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
73
97.040.40
Машины для обработки пищевых продуктов. Посудомоечные машины с конвейером. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 14957:2006+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
74
67.260
Машины для обработки пищевых продуктов. Автоматические промышленные ломтерезки. Требования безопасности и гигиены.
Разработка ГОСТ на основе EN 16743:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Республика Казахстан
75
53.100
Машины землеройные. Системы управления машинами (MCS) с электронными элементами. Часть 2. Использование и применение ISO 15998.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TS 15998-2:2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
76
53.100
Машины землеройные. Условия окружающей среды в кабине оператора. Часть 4. Метод испытания нагревания, вентиляции и кондиционирования воздуха (HVAC) и эксплуатационные характеристики.
Разработка ГОСТ на основе ISO 10263-4:2009 взамен ГОСТ ИСО 10263-4-2000
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
77
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 1. Самоходные промышленные погрузчики, кроме автоматически управляемых
погрузчиков, погрузчиков с изменяющимся вылетом
и погрузчиков, транспортирующих грузы.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3691-1:2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
78
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 2. Самоходные штабелеры с регулируемым выдвижным грузоподъемником.

EN 12757-1:2005+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
70
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Көкөністерді қабығынан тазартуға арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 13208:2003+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
71
67.260
Макарон өнімдерін өндіруге арналған машиналар мен жабдықтар. Спредер, қамырды созуға және кесуге арналған машиналар, беруге арналған конвейер және макарон өнімдерін буып-түюге арналған құрылғы. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 13379:2001+A1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
72
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Өнімді текшелер түрінде кесуге арналған машиналар. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
МЕМСТ 31521-2012 орнына EN 13871:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
73
97.040.40
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Конвейерлі ыдыс-аяқ жуу машиналары. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 14957:2006+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
74
67.260
Тамақ өнімдерін өңдеуге арналған машиналар. Өнеркәсіптік автоматты тілім кескіштер. Қауіпсіздік және гигиена талаптары.
EN 16743:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
75
53.100
Жер қазатын машиналар. Электрондық элементтері бар машиналарды басқару жүйелері (MCS). 2-бөлік. ISO 15998 пайдалану және қолдану.
ISO/TS 15998-2:2012 негізінде МЕСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
76
53.100
Жер қазатын машиналар. Оператор кабинасындағы қоршаған орта жағдайлары. 4-бөлік. Жылыту, желдету және ауаны баптау (HVAC) әдісі және пайдалану сипаттамалары.
МЕМСТ ИСО 10263-4-2000 орнына ISO 10263-4:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
77
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 1-бөлік. Өздігінен жүретін өнеркәсіптік тиегіштер, автоматты басқарылатын тиегіштерден, ұшып шығуы өзгеретін тиегіштерден және жүктерді тасымалдайтын тиегіштерден басқа.
ISO 3691-1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
78
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 2-бөлік. Реттелетін жылжымалы жүк көтергіші бар өздігінен жүретін қаттауыштар.

Разработка ГОСТ на основе ISO 3691-2:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
79
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 3. Дополнительные требования к погрузчикам с поднимающимся рабочим местом оператора и погрузчикам, специально предназначенным для движения с поднятыми грузами.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3691-3:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
80
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 5. Погрузчики, приводимые в движение рядом идущим оператором.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3691-5:2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
81
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 6. Транспортные средства для перевозки грузов и персонала.

ISO 3691-2:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
79
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 3-бөлік. Оператордың көтерілетін жұмыс орны бар тиегіштерге және арнайы көтерілген жүктермен қозғалуға арналған тиегіштерге қойылатын қосымша талаптар.
ISO 3691-3:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
80
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 5-бөлік. Жанында жүріп келе жатқан оператормен қозғалысқа келтірілетін тиегіштер.
ISO 3691-5:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
81
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 6-бөлік. Жүктерді және персоналды тасымалдауға арналған көлік құралдары.

Разработка ГОСТ на основе ISO 3691-6:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
82
01.080.20
65.060.70
Тракторы, машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Символы для органов управления и другие обозначения. Часть 3. Символы для механизированного газонного и садового оборудования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3767-3:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
83

ISO 3691-6:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
82
01.080.20
65.060.70
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдықтары. Басқару органдары үшін символдар және басқа да таңбалар. 3-бөлік. Көгал және бақша механикаландырылған жабдығы үшін символдар.
ISO 3767-3:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
83

01.080.20
65.060.80
Тракторы, машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Символы для органов управления и другие обозначения. Часть 4. Символы для машин для лесоводства.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3767-4:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
84
01.080.20
65.060.80
Тракторы, машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства, механизированное газонное и садовое оборудование. Символы для органов управления и другие обозначения. Часть 5. Символы для ручных переносных машин для лесоводства.

01.080.20
65.060.80
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдықтары. Басқару органдары үшін символдар және басқа да таңбалар. 4-бөлік. Орман шаруашылығы машиналары үшін символдар.
ISO 3767-4:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
84
01.080.20
65.060.80
Тракторлар, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар, механикаландырылған көгал және бақша жабдықтары. Басқару органдары үшін символдар және басқа да таңбалар. 5-бөлік. Орман өсіруге арналған қол тасымалды машиналарға арналған символдар.

Разработка ГОСТ на основе ISO 3767-5:2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
85
65.060.01
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4254-1:2013 взамен ГОСТ ISO 4254-1-2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
86
65.060.20
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 5. Почвообрабатывающие машины с механическим приводом.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4254-5:2018 взамен ГОСТ ЕН 708-2004
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
87
65.060.25
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 8. Машины для внесения твердых удобрений.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4254-8:2018 взамен ГОСТ ISO 4254-8-2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
88
65.060.50
Машины сельскохозяйственные. Безопасность. Часть 12. Ротационные косилки дискового и барабанного типов и цеповые косилки.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4254-12:2012 взамен ГОСТ ЕН 745-2004
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
89
53.100
Машины землеройные. Ремни безопасности и места их креплений. Технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТБ ИСО 6683-2006 с учетом ISO 6683-2005 взамен ГОСТ ИСО 6683-2001
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
90
01.040.53
53.100
Машины землеройные. Экскаваторы-погрузчики. Терминология и технические условия на поставку.
Разработка ГОСТ на основе ISO 8812:2016 взамен ГОСТ ISO 8812-2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
91
13.110
Безопасность машин. Элементы систем управления, связанные с обеспечением безопасности. Часть 1. Общие принципы конструирования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13849-1:2015 взамен
ГОСТ ISO 13849-1-2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
92
13.110
Безопасность машин. Функция аварийного останова. Принципы конструирования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13850:2017 взамен
ГОСТ ISO 13850-2016
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
93
13.110
Безопасность машин. Размещение защитного оборудования с учетом скоростей приближения частей тела человека.
Разработка ГОСТ на основе ISO 13855:2010 взамен
ГОСТ ИСО 13855-2006
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
94
65.060.40
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Экологические требования к опрыскивателям. Часть 1. Общие положения.

ISO 3767-5:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
85
65.060.01
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
МЕМСТ ISO 4254-1-2013 орнына ISO 4254-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
86
65.060.20
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік. 5-бөлік. Механикалық жетегі бар топырақ өңдейтін машиналар.
МЕМСТ ЕН 708-2004 орнына ISO 4254-5:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
87
65.060.25
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік. 8-бөлік. Қатты таңайтқыштар себуге арналған машиналар.
МЕМСТ ISO 4254-8-2013 орнына ISO 4254-8:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
88
65.060.50
Ауыл шаруашылығы машиналары. Қауіпсіздік. 12-бөлік. Дискілік және барабандық типтегі ротациялық орақтар және шынжырлы орақтар.
МЕМСТ ЕН 745-2004 орнына ISO 4254-12:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
89
53.100
Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік белдіктері және оларды бекіту орындары. Техникалық талаптар және сынау әдістері.
ISO 6683-2005 ескеріп МЕМСТ ИСО 6683-2001 орнына СТБ ИСО 6683-2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
90
01.040.53
53.100
Жер қазатын машиналар. Тиегіш экскаваторлар. Жеткізудің терминологиясы мен техникалық шарттары.
МЕМСТ ISO 8812-2014 орнына ISO 8812:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
91
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты басқару жүйелерінің элементтері. 1-бөлік. Құрастырудың жалпы принциптері.
МЕМСТ ISO 13849-1-2014 орнына ISO 13849-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
92
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Авариялық тоқтату функциясы. Құрастыру принциптері.
МЕМСТ ISO 13850-2016 орнына ISO 13850:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
93
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Адам денесі бөліктерінің жақындау жылдамдығын ескере отырып, қорғаныс жабдықтарын орналастыру.
МЕМСТ ИСО 13855-2006 орнына ISO 13855:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
94
65.060.40
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Бүріккіштерге қойылатын экологиялық талаптар. 1-бөлік. Жалпы ережелер.

Разработка ГОСТ на основе ISO 16119-1:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
95
65.060.40
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Экологические требования к опрыскивателям. Часть 2. Горизонтальные штанговые опрыскиватели.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16119-2:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
96
65.060.40
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Экологические требования к опрыскивателям. Часть 3. Опрыскиватели для кустарников и деревьев.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16119-3:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
97

ISO 16119-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
95
65.060.40
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Бүріккіштерге қойылатын экологиялық талаптар. 2-бөлік. Штангілік көлденең бүріккіштер.
ISO 16119-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
96
65.060.40
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Бүріккіштерге қойылатын экологиялық талаптар. 3-бөлік. Бұталар мен ағаштарға арналған бүріккіштер.
ISO 16119-3:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
97

65.060.40
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Экологические требования к опрыскивателям. Часть 4. Стационарные и полустационарные опрыскиватели.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16119-4:2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
98
79.120.10
Безопасность деревообрабатывающих станков. Кромкооблицовочные станки с цепной подачей.
Разработка ГОСТ на основе ISO 18217:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
99

65.060.40
Ауыл шаруашылығы жұмыстары мен орман өсіруге арналған машиналар. Бүріккіштерге қойылатын экологиялық талаптар. 4-бөлік. Стационарлық және жартылай стационарлық бүріккіштер.
ISO 16119-4:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
98
79.120.10
Ағаш өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Шынжырмен берілетін жиек әрлегіш станоктар.
ISO 18217:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
99

Разработка ГОСТ на основе ISO 19085-10:2018
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
107
65.060.40
Оборудование для защиты растений. Ранцевые опрыскиватели. Часть 1. Требования безопасности и экологические требования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 19932-1:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Российская Федерация
108
65.060.40
Оборудование для защиты растений. Ранцевые опрыскиватели. Часть 2. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ISO 19932-2:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Российская Федерация
109
25.080.01
Станки. Безопасность. Токарные станки.
Разработка ГОСТ на основе ISO 23125:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
110
53.060
Погрузчики промышленные. Дополнительные требования к автоматическим функциям погрузчиков.
Разработка ГОСТ на основе ISO 24134:2006
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
111
93.080.10
Машины строительно-дорожные. Установки смесительные для дорожно-строительных материалов. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 536:2015 взамен
ГОСТ EN 536-2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
112
53.040.30
Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Требования безопасности для систем и их составных частей по пневматическому транспортированию сыпучих материалов.
Разработка ГОСТ на основе EN 741:2000+А.1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
113
13.110
Безопасность машин. Оптические сигналы опасности. Общие требования, проектирование и испытания.
Разработка ГОСТ на основе EN 842:1996+А.1:2008 взамен
ГОСТ 30860-2002
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
114
53.060
Безопасность промышленных погрузчиков. Требования к электрооборудованию. Часть 1. Общие требования к электропогрузчикам.
Разработка ГОСТ на основе EN 1175-1:1998+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
115
53.060
Безопасность промышленных погрузчиков. Требования к электрооборудованию. Часть 2. Общие требования к автопогрузчикам.
Разработка ГОСТ на основе EN 1175-2:1998+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
116
53.060
Безопасность промышленных погрузчиков. Требования к электрооборудованию. Часть 3. Дополнительные требования к системам электрической трансмиссии погрузчиков с двигателями внутреннего сгорания.
Разработка ГОСТ на основе EN 1175-3:1998+A1:2010
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация

ISO 19085-10:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
107
65.060.40
Өсімдіктерді қорғауға арналған жабдық. Аспалы бүріккіштер. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары және экологиялық талаптар.
ISO 19932-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
108
65.060.40
Өсімдіктерді қорғауға арналған жабдық. Аспалы бүріккіштер. 2-бөлік. Сынау әдістері.
ISO 19932-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
109
25.080.01
Станоктар. Қауіпсіздік. Токарь станоктары.
ISO 23125:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
110
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Тиегіштердің автоматты функцияларына қойылатын қосымша талаптар.
ISO 24134:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
111
93.080.10
Жол-құрылыс машиналары. Жол-құрылыс материалдарына арналған араластырғыш қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары.
МЕМСТ EN 536-2012 орнына EN 536:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
112
53.040.30
Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар мен жүйелер. Сусымалы материалдарды пневматикалық тасымалдау жүйелері мен олардың құрамдас бөліктері үшін қауіпсіздік талаптары.
EN 741:2000+А.1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
113
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Оптикалық қауіпсіздік сигналдары. Жалпы талаптар, жобалау және сынау.
МЕМСТ 30860-2002 орнына EN 842:1996+А.1:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
114
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштердің қауіпсіздігі. Электр жабдығына қойылатын талаптар. 1-бөлік. Электр тиегіштерге қойылатын жалпы талаптар.
EN 1175-1:1998+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
115
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштердің қауіпсіздігі. Электр жабдығына қойылатын талаптар. 2-бөлік. Автотиегіштерге қойылатын жалпы талаптар.
EN 1175-2:1998+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
116
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштердің қауіпсіздігі. Электр жабдығына қойылатын талаптар. 3-бөлік. Іштен жану қозғалтқыштары бар тиегіштердің электр трансмиссиясы жүйелеріне қойылатын қосымша талаптар.
EN 1175-3:1998+A1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы

117
79.120.10
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки шипорезные. Часть 5. Односторонние станки для контурной обработки с несъемной плитой и подающими роликами или с подающей цепью.
Разработка ГОСТ на основе EN 1218-5:2004+A1:2009
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
118
53.060
Погрузчики улучшенной проходимости. Требования безопасности и проверка. Часть 2. Поворотные штабелеры с регулируемым выдвижным грузоподъемником.

117
79.120.10
Ағаш өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Шеге кескіш станоктар. 5-бөлік. Алынбайтын плитасы және беретін роликтері бар немесе беретін тізбегі бар контурлық өңдеуге арналған бір жақты станоктар.
EN 1218-5:2004+A1:2009 негізінде МЕСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
118
53.060
Өтімділігі жақсартылған тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 2-бөлік. Реттелетін жылжымалы жүк көтергіші бар бұрма қаттауыштар.

Разработка ГОСТ на основе EN 1459-2:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
119
53.020.30
Средства строповочные текстильные. Безопасность. Часть 1. Требования к плоским лентам из химических волокон общего назначения.
Разработка ГОСТ на основе EN 1492-1:2000+A1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
120
53.020.30
Средства строповочные текстильные. Безопасность. Часть 2. Требования к круглым стропам из химических волокон общего назначения.
Разработка ГОСТ на основе EN 1492-2:2000+A1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
121
53.020.30
Средства строповочные текстильные. Безопасность. Часть 4. Подъемные стропы из природных и химических волокон общего назначения.
Разработка ГОСТ на основе EN 1492-4:2004+A1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
122
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности и проверка. Дополнительные требования для работы в потенциально взрывоопасных атмосферах.
Разработка ГОСТ на основе EN 1755:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2022 год
2024 год
Российская Федерация
123
79.120.10
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 3. Станки для торцевания сверху и комбинированные.
Разработка ГОСТ на основе EN 1870-3:2014 взамен ГОСТ EN 1870-3-2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация

EN 1459-2:2015 негізінде МЕСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
119
53.020.30
Тоқыма ілмекті құралдар. Қауіпсіздік.
1-бөлік. Жалпы мақсаттағы химиялық талшықтардан жасалған жалпақ ленталарға қойылатын талаптар.
EN 1492-1:2000+A1:2008 негізінде МЕСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
120
53.020.30
Тоқыма ілмекті құралдар. Қауіпсіздік.
2-бөлік. Жалпы мақсаттағы химиялық талшықтардан жасалған дөңгелек ілмектерге қойылатын талаптар.
EN 1492-2:2000+A1:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
121
53.020.30
Тоқыма ілмекті құралдар. Қауіпсіздік.
4-бөлік. Жалпы мақсаттағы табиғи және химиялық талшықтардан жасалған көтергіш арқандар.
EN 1492-4:2004+A1:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
122
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. Ықтимал жарылыс қаупі бар атмосфералардағы жұмысқа қойылатын қосымша талаптар.
EN 1755:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
123
79.120.10
Ағаш өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Шеңбермен кескіш станоктар. 3-бөлік. Жоғарғы және аралас қаптауға арналған станоктар.
МЕМСТ EN 1870-3-2014 орнына EN 1870-3:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы

124
79.120.10
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 4. Станки многополотные для продольной резки с ручной загрузкой и/или выгрузкой.
Разработка ГОСТ на основе EN 1870-4:2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
125
79.120.10
Безопасность деревообрабатывающих станков. Станки круглопильные. Часть 6. Круглопильные станки для топочной древесины.

124
79.120.10
Ағаш өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Шеңбермен кескіш станоктар. 4-бөлік. Қолмен тиейтін және/немесе түсіретін бойлық кесуге арналған көп жолақты станоктар.
EN 1870-4:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
125
79.120.10
Ағаш өңдеу станоктарының қауіпсіздігі. Шеңбермен кескіш станоктар. 6-бөлік. Отын сүрегіне арналған шеңбермен кескіш станоктар.

136
53.020.30
77.140.99
Заделка концевая стальных проволочных канатов. Безопасность. Часть 8. Обжимные наконечники и ковка
в обжимах.
Разработка ГОСТ на основе EN 13411-8:2011
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2023 год
2025 год
Российская Федерация
137
53.100
Машины землеройные. Устройства защиты при опрокидывании для малогабаритных экскаваторов. Лабораторные испытания и требования к эксплуатационным характеристикам.

136
53.020.30
77.140.99
Болат сым арқандарын шеттерін бітеу. Қауіпсіздік. 8-бөлік. Қысқыш ұштықтар және қысқыштарда шыңдау.
EN 13411-8:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
137
53.100
Жер қазатын машиналар. Шағын көлемді экскаваторлар үшін аударылу кезіндегі қорғау құрылғылары. Зертханалық сынақтар және пайдалану сипаттамаларына қойылатын талаптар.

Разработка ГОСТ на основе EN 13531:2001+A1:2008
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
138
53.060
Погрузчики улучшенной проходимости с изменяющимся вылетом. Обзорность. Методы испытаний и проверка.
Разработка ГОСТ на основе EN 15830:2012
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
139
53.060
Безопасность промышленных погрузчиков. Динамические испытания для контроля поперечной устойчивости. Погрузчики с противовесом.
Разработка ГОСТ на основе EN 16203:2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
140
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 1. Дополнительные требования к самоходным промышленным погрузчикам, кроме автоматически управляемых погрузчиков, погрузчиков
с изменяющимся вылетом и погрузчиков, транспортирующих грузы.
Разработка ГОСТ на основе EN 16307-1:2013+A1:2015
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
141
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 5. Дополнительные требования к погрузчикам, приводимым в движение рядом идущим оператором.
Разработка ГОСТ на основе EN 16307-5:2013
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
142
53.060
Погрузчики промышленные. Требования безопасности
и проверка. Часть 6. Дополнительные требования к транспорту для перевозки грузов и персонала.
Разработка ГОСТ на основе EN 16307-6:2014
статьи 4 и 5, приложения № 1
и № 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация

EN 13531:2001+A1:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
138
53.060
Өзгермелі шығынқылы тімділігі жақсартылған тиегіштер. Шолымдылық. Сынау әдістері және тексеру.
EN 15830:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
139
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштердің қауіпсіздігі. Көлденең тұрақтылықты бақылауға арналған динамикалық сынақтар. Қарсы салмақты тиегіштер.
EN 16203:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
140
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 1-бөлік. Автоматты басқарылатын тиегіштерден, ұшып шығуы өзгеретін тиегіштерден және жүктерді тасымалдайтын тиегіштерден басқа, өздігінен жүретін өнеркәсіптік тиегіштерге қойылатын қосымша талаптар.
EN 16307-1:2013+A1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
141
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 5-бөлік. Жақын келе жатқан оператор қозғалысқа келтірілетін тиегіштерге қойылатын қосымша талаптар.
EN 16307-5:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
142
53.060
Өнеркәсіптік тиегіштер. Қауіпсіздік талаптары және тексеру. 6-бөлік. Жүктерді және персоналды тасымалдауға арналған көлікке қойылатын қосымша талаптар.
EN 16307-6:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№1 және №2 қосымшалардың 4 және 5-баптары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы