О перечнях стандартов, необходимых для реализации требований технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 года № 48.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования;
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования;
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

Кеден одағының "Темір жол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты темір жол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) және "Темір жол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенттерінің талаптарын іске асыру үшін қажетті стандарттардың тізбелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 48 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Темір жол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Темір жол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты темір жол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты темір жол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Темір жол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Темір жол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. № 710 "О принятии технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава", "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта"
и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 марта 2022 г. №48
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
I. Железнодорожный подвижной состав
1. Вагоны бункерного типа
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 4.1.2
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
пункт 4.1.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 4.1.2
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режим 1а)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 4.1.4
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "б" пункта 4.1.4

2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Темір жол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы", "Жоғары жылдамдықты темір жол көлігінің қауіпсіздігі туралы" және "Темір жол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенттерін қабылдау туралы" 2011 жылғы 15 шілдедегі № 710 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 48 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Темір жол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандартты таңбалау және оның атауы
Ескертпе
1
2
3
4
I. Темір жол жылжымалы құрамы
1. Бункерлік типтегі вагондар
1.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
2.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы жүктерге арналған ашық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
3.
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
5.
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
6.
6.1.3-тармақтың 6.2-формуласы 1-кестемен бірге (1а режимі)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
7.
5.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
8.
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
9.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
10.
4.1.4-тармақтың "б" тармақшасы
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы жүктерге арналған ашық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
11.
4.1.4-тармақтың "б" тармақшасы

ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
пункты 8.2, 8.4 и 8.5
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
второй абзац пункта 4.1.3, 5.4
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
второй абзац пункта 4.1.3, 5.5
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
показатель 4, таблица 14 пункта 7.1.8, 7.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.4 совместно с пунктом 5.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 8.2 и 8.4
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.5
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2023
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.2 и 5.3
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"

МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
12.
8.2, 8.4 және 8.5-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
13.
4.1.3, 5.4-тармақтың екінші абзацы
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
14.
4.1.3, 5.5-тармақтың екінші абзацы
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
15.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4-көрсеткіш, 14-кесте 7.1.8, 7.3-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
16.
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
17.
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
18.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.4-тармақ 5.3-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
19.
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
20.
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
21.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
22.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
8.2 және 8.4-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
23.
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
24.
5.5-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
25.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
26.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
27.
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
28.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.2.2 және 5.3-тармақтар
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы жүктерге арналған ашық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
29.

пункты 4.4, 5.7 и 5.15
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
2. Вагоны изотермические
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режим 1а)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
пункт 2.2
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
пункты 8.2, 8.4 и 8.5
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
показатель 4 таблицы 14 пункта 7.1.8, пункт 7.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.4 совместно с пунктом 5.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.1 и 4.4.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 8.2 и 8.4
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4

4.4, 5.7 және 5.15-тармақтар
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
2. Изотермиялық вагондар
64.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
65.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
66.
6.1.3-тармақтың 6.2-формуласы 1-кестемен бірге (1а режимі)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
67.
4.2-тармақ.1
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
68.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
69.
2.2-тармақ
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) мм темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
70.
8.2, 8.4 және 8.5-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
71.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
72.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
7.1.8-тармақтың 14-кестесінің 4-көрсеткіші, 7.3-тармақ
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
73.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
74.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.4-тармақ 5.3-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
75.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
76.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
77.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.2.1 және 4.4.1-тармақтар
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
78.
8.2 және 8.4-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
79.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
80.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі

ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2023
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункт 5.34
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункты 4.1 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
раздел 6, Приложение А (таблица АЗ)
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.27 и 5.28
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режимы 1а, 1в и 1г)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 6.3.8 совместно с пунктом 4.6
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.1.12, 8.2.1.5, 8.2.1.6 и 8.2.2.1
ГОСТ 33798.1-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
подпункт "х" пункта 13 раздела V
пункт 8.5
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "ч" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"

МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
81.
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
82.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
5.34-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
83.
V бөлімнің 13-тармағының "н" тармақшасы
4.1 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
84.
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
6-бөлім, А қосымша (АЗ кесте)
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
85.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
5.27 және 5.28-тармақтар
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
86.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
6.1.3-тармақтың 6.2-формуласы 1-кестемен бірге (1а, 1в және 1г режимдері)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
87.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
88.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
6.3.8-тармақ 4.6-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
89.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
90.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
8.1.12, 8.2.1.5, 8.2.1.6 және 8.2.2.1-тармақтар
МЕМСТ 33798.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
91.
V бөлімнің 13-тармағының "х" тармақшасы
8.5-тармақ
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
92.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
93.
V бөлімнің 13-тармағының "ц" тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
94.
V бөлімнің 13-тармағының "ч" тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
95.

пункты 4.1 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 73* раздела V
пункт 8.1.17
ГОСТ 33798.1-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 74* раздела V
пункты 8.1 (в части наличия и работоспособности установки пожарной сигнализации), 8.2 (в части наличия и работоспособности установки пожарной сигнализации), 8.3- 8.5, 8.8, 10.1 - 10.4, 11.5 - 11.6 (в части требований к автоматической установке пожаротушения и газоанализаторов)
ГОСТ Р 55183-2012 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности"
пункт 77* раздела V
пункт 4.1.28
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические"
пункт 92 раздела V
пункт 5.15
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 4.5
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
3. Вагоны крытые
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режим 1а)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
пункт 2.2 ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
пункты 8.2, 8.4 и 8.5 ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
показатель 4 таблицы 14 пункта 7.1.8, и пункт 7.3 ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.4, совместно с пунктом 5.3 ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1 ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "е" пункта 13 раздела V

4.1 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
112.
V бөлімнің 73-тармағы*
8.1.17-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
113.
V бөлімнің 74-тармағы*
8.1-тармақ (өрт дабылы қондырғысының болуы және жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 8.2 (өрт дабылы қондырғысының болуы және жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 8.3- 8.5, 8.8, 10.1 - 10.4, 11.5 - 11.6 (автоматты өрт сөндіру қондырғысына және газ талдағыштарға қойылатын талаптар бөлігінде)
МЕМСТ Р 55183-2012 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
114.
V бөлімнің 77-тармағы*
4.1.28-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
115.
V бөлімнің 92-тармағы
5.15-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
116.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
117.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
118.
V бөлімнің 99-тармағы
4.5-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
3. Жабық вагондар
119.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
120.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
121.
6.1.3-тармақтың 6.2-формуласы 1-кестемен бірге (1а режимі)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
122.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
123.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
124.
2.2-тармақ
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) ММ темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
125.
8.2, 8.4 және 8.5-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
126.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
127.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
7.1.8-тармақтың 14-кестесінің 4-көрсеткіші, және 7.3-тармақ
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
128.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
129.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.4-тармақ, 5.3-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
130.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
131.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы

до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 4.5
ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
4. Вагоны пассажирские магистральные локомотивной тяги
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2, 4.1.5 и 4.1.10
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункты 5.1.9 - 5.1.11
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.3
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.4
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.7.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.9, 4.2.5.1-4.2.5.3
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.7.2 (первый абзац) и 4.2.7.13 (для вагонов, оборудованных противоюзным устройством)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759–2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
пункты 4.1.11 и 4.1.12
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.28, 4.2.8.3 (первый абзац), 4.2.8.4, 4.2.8.6, 4.2.9.8, 4.2.9.9, 4.3.2 и 4.3.3 (первое предложение) ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункты 4.1 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.11.2 (первый и пятый абзацы), 4.2.11.23 и 4.2.11.24 ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.1, 4.2.2, 4.3.1 - 4.3.6, 4.3.8, 5.2.1, 6.1 - 6.5, 8.1 (в части наличия и работоспособности установки пожарной сигнализации), 8.2 (в части наличия и работоспособности установки пожарной сигнализации), 8.3-8.5, 8.8, 9.2, 9.3, 10.1 - 10.4, 11.2 - 11.6 ГОСТ Р 55183-2012 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности"
применяется

31.12.2027 дейін қолданылады
164.
V бөлімнің 99-тармағы
4.5-тармақ
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4. Локомотивтік тартқыш магистральдық жолаушылар вагондары
165.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.1.7-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
166.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2, 4.1.5 және 4.1.10-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
167.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1.7-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
168.
5.1.9 - 5.1.11-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
169.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4.1.3-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
170.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.1.4 -тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
171.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
4.2.7.7-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
172.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.1.9, 4.2.5.1-4.2.5.3-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
173.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2.7.2 (бірінші абзац) және 4.2.7.13-тармақтар (тайғаққа қарсы құрылғымен жабдықталған вагондар үшін)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
174.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759–2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
175.
4.1.11 және 4.1.12-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
176.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.1.28, 4.2.8.3 (бірінші абзац), 4.2.8.4, 4.2.8.6, 4.2.9.8, 4.2.9.9, 4.3.2 және 4.3.3-тармақтар (бірінші сөйлем)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
177.
V бөлімнің 13-тармағының "н" тармақшасы
4.1 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
178.
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
4.2.11.2 (бірінші және бесінші абзацтар), 4.2.11.23 және 4.2.11.24-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
179.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
4.2.1, 4.2.2, 4.3.1 - 4.3.6, 4.3.8, 5.2.1, 6.1 - 6.5, 8.1 (өрт дабылы қондырғысының болуы және жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 8.2 (өрт дабылы қондырғысының болуы және жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 8.3-8.5, 8.8, 9.2, 9.3, 10.1 - 10.4, 11.2 - 11.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55183-2012 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары"

до 31.12.2027
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2, 4.1.10 и 4.2.2.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1 (в части показателя коэффициента запаса сопротивления усталости элементов рамы и кузова вагона)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.11.10, 4.2.11.11, 4.2.11.17 и 4.2.11.19
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "ф" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.10
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "х" пункта 13 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.1 (в части показателя коэффициента запаса сопротивления усталости элементов рамы и кузова вагона), 4.1.2, 4.1.10 и 4.2.2.1 ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 17 раздела V
пункты 4.2.12.5 и 4.2.12.8
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 21 раздела V
пункты 4.2.1.3, 4.2.1.5, 4.2.1.7, 4.2.1.10, 4.2.3.14, 4.2.3.15, 4.2.6.1 (в части наличия поручней), 4.2.6.2 и 4.2.1.16
ГОСТ 33885-2016 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Методы испытаний по санитарно-гигиеническим и экологическим показателям"
пункт 22 раздела V
пункты 4.2.12.2, 4.2.12.9 и 4.2.12.10
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 26 раздела V
пункт 4.2.12.12
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 40 раздела V
пункты 4.1.24, 4.2.6.1 (в части освещенности), 4.2.11.8 (первый абзац, в части работоспособности) и 4.2.11.14 (третий абзац, в части наличия дополнительного освещения)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 41 раздела V
пункт 4.2.1.17 (в части наличия), 4.2.3.2 (в части наличия) и 4.2.3.10
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 44 раздела V
пункты 4.2.7.2 (первый абзац) и 4.2.7.13 (для вагонов, оборудованных противоюзным устройством)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 45 раздела V

31.12.2027 дейін қолданылады
180.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.1.2, 4.1.10 және 4.2.2.1-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
181.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.1.1-тармақ (вагон рамасы мен шанағы элементтерінің шаршауына төзімділік қоры коэффициентінің көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
182.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
4.2.11.10, 4.2.11.11, 4.2.11.17 және 4.2.11.19-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
183.
V бөлімнің 13-тармағының "ф" тармақшасы
4.1.10-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
184.
V бөлімнің 13-тармағының "х" тармақшасы
4.4-тармақ
МЕМСТ 32700-2020 "Темір жол жылжымалы құрамы. Тіркелуді бақылау әдістері"
185.
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.1 (вагон рамасы мен шанағы элементтерінің шаршауына төзімділік қоры коэффициентінің көрсеткіші бөлігінде), 4.1.2, 4.1.10 және 4.2.2.1-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
186.
V бөлімнің 17-тармағы
4.2.12.5 және 4.2.12.8-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
187.
V бөлімнің 21-тармағы
4.2.1.3, 4.2.1.5, 4.2.1.7, 4.2.1.10, 4.2.3.14, 4.2.3.15, 4.2.6.1 (тұтқалардың болуы бөлігінде), 4.2.6.2 және 4.2.1.16-тармақтар
МЕМСТ 33885-2016 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Санитарлық-гигиеналық және экологиялық көрсеткіштер бойынша сынау әдістері"
188.
V бөлімнің 22-тармағы
4.2.12.2, 4.2.12.9 және 4.2.12.10-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
189.
V бөлімнің 26-тармағы
4.2.1.2.12-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
190.
V бөлімнің 40-тармағы
4.1.24, 4.2.6.1 (жарықтандыру бөлігінде), 4.2.11.8 (бірінші абзац, жұмысқа қабілеттілік бөлігінде) және 4.2.11.14-тармақтар (үшінші абзац, қосымша жарықтандырудың болуы бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
191.
V бөлімнің 41-тармағы
4.2.1.17 (болуы бөлігінде), 4.2.3.2 (болуы бөлігінде) және 4.2.3.10-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
192.
V бөлімнің 44-тармағы
4.2.7.2 (бірінші абзац) және 4.2.7.13-тармақтар (тайғаққа қарсы құрылғымен жабдықталған вагондар үшін)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
193.
V бөлімнің 45-тармағы

пункты 4.2.11.2 (первый и пятый абзацы), 4.2.11.23 и 4.2.11.24
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 73 раздела V
пункт 4.2.11.6
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 74 раздела V
пункты 8.1 (в части наличия и работоспособности установки пожарной сигнализации), 8.2 (в части наличия и работоспособности установки пожарной сигнализации), 8.3-8.5, 8.8, 10.1 – 10.4, 11.5 – 11.6 (в части требований к автоматической установке пожаротушения и газоанализаторов)
ГОСТ Р 55183-2012 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности"
пункт 79 раздела V
пункты 4.2.8.3 (в части наличия), 4.2.8.6 (в части наличия), 4.2.9.1 (в части наличия систем отопления, вентиляции и кондиционирования), 4.2.11.26 и 4.2.13.4 (в части наличия)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 6.3 б (в части наличия)
ГОСТ Р 55183-2012 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности"
пункт 80* раздела V
пункт 4.2.11.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 86 раздела V
пункты 4.2.3.9 (третий и четвертый абзац), 4.2.3.10, 4.2.3.11 (в части наличия) и 4.2.3.13
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 87 раздела V
пункты 4.2.1.17 (в части аварийного открывания дверей) и 4.2.3.10
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 89 раздела V
пункты 6.1, 7.4-7.6, 7.4.1.1, 7.4.1.2, 7.4.2, 7.4.3, 7.5.1, 7.5.2, 8.2, 9.6, 9.1 (первый абзац), 9.2.3, 9.3.2, 9.4, 9.7.1-9.7.3, 10.2.7, 10.4.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.8 и 12.1
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 91 раздела V
пункт 4.2.1.4
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункты 7.1 и 7.2
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 99 раздела V
пункты 4.2.1.16, 4.6.1-4.6.5
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 11.2.9 и раздел 14
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 100 раздела V

4.2.11.2 (бірінші және бесінші абзацтар), 4.2.11.23 және 4.2.11.24-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
210.
V бөлімнің 73-тармағы
4.2.1.16-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
211.
V бөлімнің 74-тармағы
8.1 (өрт дабылы қондырғысының болуы және жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 8.2 (өрт дабылы қондырғысының болуы және жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 8.3-8.5, 8.8, 10.1 – 10.4, 11.5 – 11.6-тармақтар (автоматты өрт сөндіру қондырғысына және газ талдағыштарға қойылатын талаптар бөлігінде)
МЕМСТ Р 55183-2012 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
212.
V бөлімнің 79-тармағы
4.2.8.3 (болуы бөлігінде), 4.2.8.6 (болуы бөлігінде), 4.2.9.1 (жылыту, желдету және ауа баптау жүйелерінің болуы бөлігінде), 4.2.11.26 және 4.2.13.4-тармақтар (болуы бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
213.
6.3 б-тармақ (болуы бөлігінде)
МЕМСТ Р 55183-2012 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
214.
V бөлімнің 80-тармағы*
4.2.11.1-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
215.
V бөлімнің 86-тармағы
4.2.3.9 (үшінші және төртінші абзац), 4.2.3.10, 4.2.3.11 (болуы бөлігінде) және 4.2.3.13-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
216.
V бөлімнің 87-тармағы
4.2.1.17 (есіктерді авариялық ашу бөлігінде) және 4.2.3.10-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
217.
V бөлімнің 89-тармағы
6.1, 7.4-7.6, 7.4.1.1, 7.4.1.2, 7.4.2, 7.4.3, 7.5.1, 7.5.2, 8.2, 9.6, 9.1 (бірінші абзац), 9.2.3, 9.3.2, 9.4, 9.7.1-9.7.3, 10.2.7, 10.4.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.8 және 12.1-тармақтар
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
218.
V бөлімнің 91-тармағы
4.2.1.4-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
219.
V бөлімнің 97-тармағы
7.1 және 7.2-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
220.
221.
V бөлімнің 99-тармағы
4.2.1.16, 4.6.1-4.6.5-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
222.
11.2.9 және 14-бөлім
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
223.
V бөлімнің 100-тармағы

пункт 4.6.6
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
5. Вагоны-платформы
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режим 1а)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
пункты 4.1.3 (второй абзац) и 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 8.2, 8.4 и 8.5
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 2.2
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
показатель 4 таблицы 14 пункта 7.1.8 и пункт 7.3 ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.4 совместно с пунктом 5.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункт 5.16
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 8.2 и 8.4
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь") ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V

4.6.6-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
5. Вагон-платформлар
224.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
225.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
226.
6.1.3-тармақтың 6.2-формуласы 1-кестемен бірге (1а режимі)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
227.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
228.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
229.
4.1.3 (екінші абзац) және 4.2.1-тармақтар
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
230.
8.2, 8.4 және 8.5-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
231.
2.2-тармақ
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) ММ темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
232.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
7.1.8-тармақтың 14-кестесінің 4-көрсеткіші және 7.3-тармақ
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
233.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
234.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.4-тармақ 5.3-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
235.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
236.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.16-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
237.
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
238.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
8.2 және 8.4-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
239.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-платформалары. Жалпы техникалық шарттар"
240.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
241.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы

пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
пункты 8.1 - 8.3
ГОСТ 34764-2021 "Вагоны-самосвалы. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункты 4.2.1 и 4.1.5 (первый абзац)
ГОСТ 5973-2009 Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия
пункт 2.2
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
показатель 3 таблицы 9 пункта 5.14
ГОСТ 34764-2021 "Вагоны-самосвалы. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 3.1.1
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.2, Показатель 4 таблицы 9 ГОСТ 34764-2021 "Вагоны-самосвалы. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 3.1.1 ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункт 3.2.9
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
раздел 8
ГОСТ 34764-2021 "Вагоны-самосвалы. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 3.1.1
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь") ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2023
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.1 - 4.3
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
формула 29 пункта 6.1.3 совместно с таблицей 1 (режимы 1а, 1в, 1г) и таблицей 2 (режимы IIа, IIв, IIг) ГОСТ 34764-2021 "Вагоны-самосвалы. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 3.1.1 ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "т" пункта 13 раздела V

4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
275.
8.1- 8.3-тармақ
МЕМСТ 34764-2021 "Өзі аударғыш вагондар. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
276.
4.2.1 және 4.1.5-тармақтар (бірінші абзац)
МЕМСТ 5973-2009 Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Жалпы техникалық шарттар
277.
2.2-тармақ
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) ММ темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
278.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
5.14-тармақтың 9-кестесінің 3-көрсеткіші
МЕМСТ 34764-2021 "Өзі аударғыш вагондар. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
279.
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Қауіпсіздік талаптары"
280.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.2-тармақ, 9-кестенің 4-көрсеткіші
МЕМСТ 34764-2021 "Өзі аударғыш вагондар. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
281.
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Қауіпсіздік талаптары"
282.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
3.2.9-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Қауіпсіздік талаптары"
283.
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
284.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
8-бөлім
МЕМСТ 34764-2021 "Өзі аударғыш вагондар. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
285.
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Қауіпсіздік талаптары"
286.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
287.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
288.
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
289.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 30549-98 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Қауіпсіздік талаптары"
290.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
6.1.3-тармақтың 29-формуласы 1-кестемен бірге (1а, 1в, 1г режимдері) және 2-кестемен (IIа, IIв, IIг режимдері)
МЕМСТ 34764-2021 "Өзі аударғыш вагондар. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
291.
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың өзі аударғыш вагондары (думпкарлар). Қауіпсіздік талаптары"
292.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы

пункт 5.7
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 96 раздела V
пункты 4.2.2, 4.2.6, 5.9, 5.12, 5.14 и 5.22
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2027
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункты 4.4.1-4.4.3, 4.4.4 (только для нефтебензиновых цистерн), 4.4.5 (для цистерн, перевозящих опасные грузы) и 5.25 (при наличии сливного устройства)
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2027
8. Дизель-поезда, автомотрисы, рельсовые автобусы, их вагоны
Дизель-поезда, их вагоны
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.5
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.6-4.8, 4.10, 11.1.6 и 11.1.9
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.5, 4.14, 5.13.1, 5.13.3, 5.13.4 , 5.13.5* (при наличии), 5.13.6 (при наличии), 5.13.7, 5.13.8 (абзац 1*, 3), 5.15.1 (абзац 1, предложение 2), 5.22 (при скорости 160 км/ч), 8.34 и 8.44 (при наличии)*
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 4.1 – 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.3 (абзац 2) и 5.2
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 4.1.1-4.1.3
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.2
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункт 7.13
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 5.4.1 (подпункт 4 абзаца 1)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"

5.7-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-цистерналары. Жалпы техникалық шарттар"
356.
V бөлімнің 96-тармағы
4.2.2, 4.2.6, 5.9, 5.12, 5.14 және 5.22-тармақтар
МЕМСТ Р 51659-2000 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-цистерналары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
357.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
358.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
359.
V бөлімнің 99-тармағы
4.4.1-4.4.3, 4.4.4 (тек мұнай-бензинді цистерналар үшін), 4.4.5 (қауіпті жүктерді тасымалдайтын цистерналар үшін) және 5.25-тармақтар (құю құрылғысы бар болғанда)
МЕМСТ Р 51659-2000 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдардың вагон-цистерналары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
8. Дизель-поездар, автомотрисалар, рельстік автобустар, олардың вагондары
Дизель-поездар, олардың вагондары
360.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.5-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
361.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.6-4.8, 4.10, 11.1.6 және 11.1.9-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
362.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.5, 4.14, 5.13.1, 5.13.3, 5.13.4 , 5.13.5* (бар болғанда), 5.13.6 (бар болғанда), 5.13.7, 5.13.8 (1*, 3-абзац), 5.15.1 (1-абзац, 2-сөйлем), 5.22 (160 км/с жылдамдық кезінде), 8.34 және 8.44-тармақтар (бар болғанда)*
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
363.
4.1 – 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
364.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
5.1.1, 5.1.3 (2-абзац) және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
365.
4.1.1-4.1.3-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
366.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
5.1.1 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
367.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
7.13-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
368.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
5.4-тармақ.1 (1-абзацтың 4-тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
369.

пункт 5.13.7 (абзац 1, подпункт 1, 3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 7.2, 7.3 (абзац 1) и 7.14 (абзац 2)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.2
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.8
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 (таблица 1, 3 показатель) и 9.4*
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт 4 абзаца 1 пункта 5.4.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.1 (в части параметров перехода), 5.14.6 (в части параметров расположения рукояток (кнопок)), 5.15.3 (в части параметров дверного проема), 5.15.4 и 5.15.5 (в части параметров расположения рукоятки (кнопки)), 5.15.9, 5.16 *, 5.17, 5.18 (при наличии), 5.19, 6.21, 8.5 (абзац 2), 12.1.1 (абзацы 2, 3, 4), 12.3.1, 12.4, 12.5.6, 12.6.4, 12.7 (абзацы 5, 6, 8, 10), 12.9.1, 12.9.2 (абзац 2), 12.9.3 (подпункт 1-4), 13.2 и 13.3 (абзац 2)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 7.1 (абзац 1), 7.4-7.6, 9.1 (абзац 1), 9.2, 9.2.1, 9.2.3, 9.2.4, 9.4-9.6, 9.7*, 11.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2, (абзац 1), 13.3, 13.3.1 и раздел 14 ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункт 8.34
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 4.1 - 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.15.4, 5.15.7 (абзац 2, 3), 6.3 (абзац 1, подпункт 16), 6.23 (абзац 1, 2, 4, 5), 8.3, 8.9 (абзац 4), 8.20 (абзац 1)*, 8.27, 8.30, 8.37 (абзац 1, 3, 4), 12.1.1 (абзац 7), 12.6.5 (при наличии), 13.1.1, 13.1.3 (абзац 1), 13.1.4 и 13.1.5

5.13-тармақ.7 (1-абзац, 1, 3-тармақша)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
370.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
7.2, 7.3 (1-абзац) және 7.14-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
371.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
5.1.1 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
372.
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
5.1.8-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
373.
V бөлімнің 13-тармағының "л" тармақшасы
4.2 (1-кесте, 3-көрсеткіш) және 9.4*-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
374.
5.4.1-тармақтың 1-абзацының 4-тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
375.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
5.14.1 (ауысу параметрлері бөлігінде), 5.14.6 (тұтқалардың (түймелердің) орналасу параметрлері бөлігінде), 5.15.3 (есік ойығының параметрлері бөлігінде), 5.15.4 және 5.15.5 (тұтқаның (батырманың) орналасу параметрлері бөлігінде), 5.15.9, 5.16 *, 5.17, 5.18 (бар болғанда), 5.19, 6.21, 8.5 (2-абзац), 12.1.1 (2, 3, 4-абзацтар), 12.3.1, 12.4, 12.5.6, 12.6.4, 12.7 (абзацы 5, 6, 8, 10), 12.9.1, 12.9.2 (2-абзац), 12.9.3 (1-4-тармақша), 13.2 және 13.3-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
376.
7.1 (1-абзац), 7.4-7.6, 9.1 (1-абзац), 9.2, 9.2.1, 9.2.3, 9.2.4, 9.4-9.6, 9.7*, 11.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2, (1-абзац), 13.3, 13.3.1-тармақтар және 14-бөлім
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
377.
V бөлімнің 13-тармағының "н" тармақшасы
4.4-тармақ
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
378.
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
8.34-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
379.
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
380.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
5.15.4, 5.15.7 (2-абзац, 3), 6.3 (1-абзац, 16-тармақша), 6.23 (1-абзац, 2, 4, 5), 8.3, 8.9 (4-абзац), 8.20 (1-абзац)*, 8.27, 8.30, 8.37 (1-абзац, 3, 4), 12.1.1 (7-абзац), 12.6.5 (бар болғанда), 13.1.1, 13.1.3 (1-абзац), 13.1.4 және 13.1.5-тармақтар

ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 и 9.3
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 (абзац 1, 2*), 5.1.4, 5.1.7, 5.5, 5.7 и 5.23 (абзац 1)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.4 и 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.4, 5.1.7, 5.5 и 5.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.4 и 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.5 и 5.1.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 7.20, 8.2, 8.3, 8.9 (абзацы 4, 3 предложения 1, 2), 8.20 (абзац 1), 8.37 (абзац 1), 8.38 и 11.1.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.1.4
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 15 раздела V
пункты 4.13, 5.1.7 и 5.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.4 и 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 16 раздела V
пункты 7.1, 7.2, 8.10 и 8.11
ГОСТ 32410-2013 "Крэш-системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок. Технические требования и методы контроля"
пункт 17 раздела V
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункты 5.15.9, 5.17, 5.18 (при наличии), 5.21.4 (абзацы 2, 3), 6.18, 8.3 (абзацы 5, 6), 8.20 (при наличии) и 12.2 (абзац 3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 5.1.6
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 22 раздела V

МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
381.
5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивы және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
382.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.1.2 (1-абзац, 2*), 5.1.4, 5.1.7, 5.5, 5.7 және 5.23-тармақтар (1-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
383.
5.4 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
384.
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.1.2, 5.1.4, 5.1.7, 5.5 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
385.
5.4 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
386.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
5.1.5 және 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
387.
5.5-тармақ
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
388.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
7.20, 8.2, 8.3, 8.9 (1, 2 сөйлемдердің 4, 3 абзацтары), 8.20 (1-абзац), 8.37 (1-абзац), 8.38 және 11.1.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
389.
V бөлімнің 13-тармағының "ц" тармақшасы
5.1.2 және 5.1.4-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
390.
V бөлімнің 15-тармағы
4.13, 5.1.7 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
391.
5.4 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
392.
V бөлімнің 16-тармағы
7.1, 7.2, 8.10 және 8.11-тармақтар
МЕМСТ 32410-2013 "Жолаушылар тасымалдарына арналған жылжымалы темір жол құрамының авариялық крэш-жүйелері. Техникалық талаптар және бақылау әдістері"
393.
V бөлімнің 17-тармағы
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
394.
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
395.
V бөлімнің 21-тармағы
5.15.9, 5.17, 5.18 (бар болғанда), 5.21.4 (2, 3-абзацтар), 6.18, 8.3 (5, 6-абзацтар), 8.20 (бар болғанда) және 12.2-тармақтар (3-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
396.
5.1.6-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
397.
V бөлімнің 22-тармағы

ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 71 раздела V
пункты 20.5- 20.7
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 72 раздела V
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 8.34
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 73 раздела V
пункт 8.20 (абзац 1)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 74 раздела V
пункты 13.1.1 и 13.1.5
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 10.4
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 75 раздела V
пункт 6.4 (подпункт 16)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 77 раздела V
пункты 12.1.4 и 12.1.5
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 4.2.4
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 81* раздела V
пункты 12.1 (подпункт 1), 12.9.1, 12.9.3 (подпункт 1-4) и 11.2.1 (абзац 1))
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 82 раздела V
пункт 5.8
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 85 раздела V
абзац 1, подпункт 1 пункта 11.2.1
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 86 раздела V
абзац 1 пункта 5.15.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 87 раздела V
пункты 5.15.4 и 5.15.7 (абзацы 2, 3 (предложение 1))
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 11.5.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
пункт 88 раздела V
пункты 9.2, 9.2.1, 9.2.3 и 9.2.4
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 89 раздела V
пункты 7.1 (абзац 1), 7.4- 7.6, 9.1 (абзац 1), 9.4-9.6, 11.1, 11.2, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2 (абзац 2), 13.3, 13.3.1 и раздел 14
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 90 раздела V

МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
430.
V бөлімнің 71-тармағы
20.5- 20.7-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
431.
V бөлімнің 72-тармағы
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
432.
8.34-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
433.
V бөлімнің 73-тармағы
8.20-тармақ (1-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
434.
V бөлімнің 74-тармағы
13.1.1 және 13.1.5-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
435.
10.4-тармақ
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивы және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
436.
V бөлімнің 75-тармағы
6.4-тармақ (16-тармақша)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
437.
V бөлімнің 77-тармағы
12.1.4 және 12.1.5-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
438.
4.2.4-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
439.
V бөлімнің 81-тармағы*
12.1 (1-тармақша), 12.9.1, 12.9.3 (1-4-тармақша) және 11.2.1-тармақтар (1-абзац))
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
440.
V бөлімнің 82-тармағы
5.8-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
441.
V бөлімнің 85-тармағы
1-абзац, 11.2.1-тармақтың 1-тармақшасы
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
442.
V бөлімнің 86-тармағы
5.15.7-тармақтың 1-абзацы
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
443.
V бөлімнің 87-тармағы
5.15.4 және 5.15.7-тармақтар (2, 3-абзацтар (1-сөйлем))
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар"
444.
11.5.2-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
445.
V бөлімнің 88-тармағы
9.2, 9.2.1, 9.2.3 және 9.2.4-тармақтар
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
446.
V бөлімнің 89-тармағы
7.1 (1-абзац), 7.4- 7.6, 9.1 (1-абзац), 9.4-9.6, 11.1, 11.2, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2 (2-абзац), 13.3, 13.3.1-тармақтар және 14-бөлім
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
447.
V бөлімнің 90-тармағы

ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.11 (подпункт 1-3) и 17.7
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
подпункт 9 пункта 12.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
абзац 2 пункта 4.2.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
абзац 1, подпункт 4 пункта 5.4.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 12.3 (абзацы 2-4), 12.7 (абзац 1, предложение 4) и 12.7 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
таблица 3 пункта 6.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "и" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.11 (подпункт 1-3) и 17.7
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункты 6.2 (абзац 2) и 7.20
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.6
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 (абзац 3), 7.9, 7.10, 7.11 (абзацы 1-2), 8.1.2, 8.1.3 (в части эргономических показателей), 8.1.4 (абзацы 2, 4), 8.3.2, 8.3.3, 8.6.1 (абзацы 2-3), 8.6.2, 8.6.4, 8.6.7, 8.6.9 (абзац 2), 8.6.10, 9.1.1, 9.1.4 (абзац 2), 9.1.5, 9.1.7, 9.1.9 (в части геометрических параметров), 9.5.1 (абзацы 2-4), 9.5.2, 9.5.4 (абзац 3, предложения 1-2, абзацы 4, 6, 7), 9.5.6, 9.5.7 (подпункт 1, 2), 10.3 (абзац 2)*, 10.7 (абзац 1), 18.1 (абзац 3), 19.1, 19.2, 19.6, 21.1.2-21.1.6, 21.2.1-21.2.3 и 21.3.1- 21.3.3
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункт 16.1 (абзац 2, таблица 8)*
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V

МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
465.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.1.11 (1-3-тармақша) және 17.7-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
466.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
12.4-тармақтың 9-тармақшасы
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
467.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.2.4-тармақтың 2-абзацы
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
468.
1-абзац, 5.4.1-тармақтың 4-тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
469.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
12.3 (2-4-абзацтар), 12.7 (1-абзац, 4-сөйлем) және 12.7-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
470.
6.3-тармақтың 3-кестесі
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
471.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4.1.11 (1-3-тармақша) және 17.7-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
472.
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
6.2 (2-абзац) және 7.20-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
473.
V бөлімнің 13-тармағының "л" тармақшасы
4.1.6-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
474.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.1.2 (3-абзац), 7.9, 7.10, 7.11 (1-2-абзацтар), 8.1.2, 8.1.3 (эргономикалық көрсеткіштер бөлігінде), 8.1.4 (2,4-абзацтар), 8.3.2, 8.3.3, 8.6.1 (2-3-абзацтар), 8.6.2, 8.6.4, 8.6.7, 8.6.9 (2-абзац), 8.6.10, 9.1.1, 9.1.4 (2-абзац), 9.1.5, 9.1.7, 9.1.9 (геометриялық параметрлер бөлігінде), 9.5.1 (2-4-абзацтар), 9.5.2, 9.5.4 (3-абзац, 1-2-сөйлем, 4,6,7-абзацтар), 9.5.6, 9.5.7 (1,2-тармақша), 10.3 (2-абзац)*, 10.7 (1-абзац), 18.1 (3-абзац), 19.1, 19.2, 19.6, 21.1.2-21.1.6, 21.2.1-21.2.3 және 21.3.1- 21.3.3-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
475.
V бөлімнің 13-тармағының "н" тармақшасы
4.4-тармақ
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
476.
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
16.1-тармақ (2-абзац, 8-кесте)*
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
477.
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
478.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы

пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункты 4.2.4 (абзац 4), 7.8-7.10, 7.11 (абзацы 1-3), 7.19, 8.1.4 (абзацы 2, 4, 5), 8.1.6, 9.1.6, 10.3 (абзацы 2-3), 11.2, 11.14 (таблица 3), 12.13, 13.5 (абзацы 2-3), 18.6 и 20.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 22 раздела V
пункты 4.2.1 (подпункт 10), 7.12.1 (абзац 1), 11.15 (абзац 2), 12.2 (подпункт 1, 3), 12.3 (абзацы 3, 4), 12.4 (подпункт 3, 4, 7), 12.7 (абзац 1, предложение 4), 12.7 (абзац 2), 14.1 (подпункт 6), 14.6, 14.7, 14.10 (подпункт "а", "б", "в") и 14.11 (подпункт 6)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 11.1 (абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 23 раздела V
пункты 4.2.3 (абзац 1, подпункт 1), 5.2.3, 8.3.7, 12.4 (абзац 5), 14.6 (подпункт 1) и 18.4 (абзац 1)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 24 раздела V
пункт 4.3.2, приложение А.4
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 26 раздела V
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 14.9
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 27 раздела V
пункты 4.2.2 (подпункт 1) и 8.3.3
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 35 раздела V
пункты 8.3.7, 12.1 (абзац 1), 14.11 (абзац 1, подпункт 1-3, 7), 14.12.1 (абзац 1, подпункт 1-2, абзац 3), 14.12.2 (подпункт 1, 4-6) и 18.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 36 раздела V
пункт 14.12.1 (абзац 1, подпункт 3)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 37 раздела V
пункт 14.11 (абзац 1, подпункт 2, 4, 5 и абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 38 раздела V
пункты 8.1.2, 8.1.3, 8.2.1 (абзацы 2-4), 8.2.2, 8.2.4, 8.2.5, 8.2.7 и 8.5.5
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 39 раздела V
пункты 8.1.3, 8.1.4 (абзацы 2-4), 8.3.2, 8.3.3, 8.5.2, 8.5.3*, 8.5.4 и 8.5.5
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 40 раздела V

4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
495.
V бөлімнің 21-тармағы
4.2.4 (4-абзац), 7.8-7.10, 7.11 (1-3-абзацтар), 7.19, 8.1.4 (2,4-абзацтар, 5), 8.1.6, 9.1.6, 10.3 (2-3-абзацтар), 11.2, 11.14 (3-кесте), 12.13, 13.5 (2-3-абзацтар), 18.6 және 20.2-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
496.
V бөлімнің 22-тармағы
4.2.1 (10-тармақша), 7.12.1 (1-абзац), 11.15 (2-абзац), 12.2 (1, 3-тармақша), 12.3 (3,4-абзацтар), 12.4 (3,4,7-тармақша), 12.7 (1-абзац, 4-сөйлем), 12.7 (2-абзац), 14.1 (6-тармақша), 14.6, 14.7, 14.10 ("а", "б", "в" тармақша) және 14.11-тармақтар (6-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
497.
11.1-тармақ (2-абзац)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
498.
V бөлімнің 23-тармағы
4.2.3 (1-абзац, 1-тармақша), 5.2.3, 8.3.7, 12.4 (5-абзац), 14.6 (1-тармақша) және 18.4-тармақтар (1-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
499.
V бөлімнің 24-тармағы
4.3.2-тармақ, А.4 қосымша
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
500.
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
501.
14.9-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
502.
V бөлімнің 27-тармағы
4.2.2 (1-тармақша) және 8.3.3-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
503.
V бөлімнің 35-тармағы
8.3.7, 12.1 (1-абзац), 14.11 (1-абзац, 1-3,7-тармақша), 14.12.1 (1-абзац, 1-2-тармақша, 3-абзац), 14.12.2 (1, 4-6-тармақша) және 18.4-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
504.
V бөлімнің 36-тармағы
14.12.1-тармақ (1-абзац, 3-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
505.
V бөлімнің 37-тармағы
14.11-тармақ (1-абзац, 2,4, 5-тармақша және 2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
506.
V бөлімнің 38-тармағы
8.1.2, 8.1.3, 8.2.1 (2-4-абзацтар), 8.2.2, 8.2.4, 8.2.5, 8.2.7 және 8.5.5-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
507.
V бөлімнің 39-тармағы
8.1.3, 8.1.4 (2-4-абзацтар), 8.3.2, 8.3.3, 8.5.2, 8.5.3*, 8.5.4 және 8.5.5-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
508.
V бөлімнің 40-тармағы

пункты 8.5.2, 8.5.4, 8.5.5, 9.4.2-9.4.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 41 раздела V
пункты 7.12.1 (абзац 4), 8.1.4 (абзац 3) и 9.1.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт 1 пункта 5.5
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 42 раздела V
пункты 7.16, 8.2.1 (абзац 1), 8.2.3, 9.2.2, 9.2.6 и 9.2.7
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 43 раздела V
пункты 7.6 и 10.4*
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 44 раздела V
пункты 12.2 (подпункт 1, 3), 12.3 (абзацы 2-4), 12.4 (подпункт 3), 12.7 (абзац 2) и 14.10 (подпункт в)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 6.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 45 раздела V
пункты 12.4 (подпункт 2, 8) и 12.8 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 46 раздела V
пункт 12.4 (абзац 4)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 47 раздела V
пункт 12.4 (абзац 9)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 48 раздела V
пункты 6.2 (абзац 2) и 7.20 (абзац 1)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 50* раздела V
пункты 12.2 (подпункт 1, 3) и 12.4 (подпункт 3)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 53 раздела V
пункт 4.2.4 (абзацы 1-3)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 54 раздела V
пункты 4.2.4 (абзац 5) и 17.2 (таблица 10, показатель 5)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 56 раздела V
пункты 21.1.6 (абзац 1) и 18.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 57 раздела V
пункты 8.6.1 (абзацы 2, 3), 8.6.2, 8.6.4, 8.6.7, 8.6.9 (абзац 2), 8.6.10, 9.5.1 (абзацы 2-4), 9.5.2, 9.5.4 (абзацы 3, 4, 6, 7), 9.5.6, 9.5.7 (подпункт 1, 2), 19.2, 21.1.2 (абзацы 1, 2), 21.1.3-21.1.5 и 21.1.6 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 59 раздела V
пункты 7.10, 7.11 (абзац 3), 10.3 (абзац 3) и 20.2 (4 подпункт)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 60 раздела V

8.5.2, 8.5.4, 8.5.5, 9.4.2-9.4.4-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
509.
V бөлімнің 41-тармағы
7.12.1 (4-абзац), 8.1.4 (3-абзац) және 9.1.2-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
510.
5.5-тармақтың 1-тармақшасы
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
511.
V бөлімнің 42-тармағы
7.16, 8.2.1 (1-абзац), 8.2.3, 9.2.2, 9.2.6 және 9.2.7-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
512.
V бөлімнің 43-тармағы
7.6 және 10.4*-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
513.
V бөлімнің 44-тармағы
12.2 (1, 3-тармақша), 12.3 (2-4-абзацтар), 12.4 (3-тармақша), 12.7 (2-абзац) және 14.10-тармақтар (в тармақшасы)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
514.
6.3-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
515.
V бөлімнің 45-тармағы
12.4 (2-тармақша, 8) және 12.8-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
516.
V бөлімнің 46-тармағы
12.4-тармақ (4-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
517.
V бөлімнің 47-тармағы
12.4-тармақ (9-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
518.
V бөлімнің 48-тармағы
6.2 (2-абзац) және 7.20-тармақтар (1-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
519.
V бөлімнің 50-тармағы*
12.2 (1, 3-тармақша) және 12.4-тармақтар (3-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
520.
V бөлімнің 53-тармағы
4.2.4-тармақ (1-3-абзацтар)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
521.
V бөлімнің 54-тармағы
4.2.4 (5-абзац) және 17.2-тармақтар (10-кесте, 5-көрсеткіш)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
522.
V бөлімнің 56-тармағы
21.1.6 (1-абзац) және 18.2-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
523.
V бөлімнің 57-тармағы
8.6.1 (2, 3-абзацтар), 8.6.2, 8.6.4, 8.6.7, 8.6.9 (2-абзац), 8.6.10, 9.5.1 (2-4-абзацтар), 9.5.2, 9.5.4 (3,4, 6, 7-абзацтар), 9.5.6, 9.5.7 (1,2-тармақша), 19.2, 21.1.2 (1,2-абзацтар), 21.1.3-21.1.5 және 21.1.6-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
524.
V бөлімнің 59-тармағы
7.10, 7.11 (3-абзац), 10.3 (3-абзац) және 20.2-тармақтар (4-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
525.
V бөлімнің 60-тармағы

пункт 15.1
ГОСТ 31666-2014 Дизель-поезда. Общие технические требования
10. Полувагоны
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режим 1а)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт 4 пункта 4.1.3
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 8.2, 8.4 и 8.5
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 2.2
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
показатель 4 таблицы 14 пункта 7.1.8, и пункт 7.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.4, совместно с пунктом 5.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 8.2 и 8.4
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 4.2.1
ГОСТ 26725-97 "Полувагоны четырехосные универсальные магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V

15.1-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 Дизель-поездар. Жалпы техникалық талаптар
10. Жартылай вагондар
657.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
658.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
659.
6.1.3-тармақтың 6.2-формуласы 1-кестемен бірге (1а режимі)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
660.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
661.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
662.
4.1.3-тармақтың 4-тармақшасы
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
663.
8.2, 8.4 және 8.5-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
664.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
665.
2.2-тармақ
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) ММ темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
666.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
7.1.8-тармақтың 14-кестесінің 4-көрсеткіші, және 7.3-тармақ
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
667.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
668.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.4-тармақ, 5.3-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
669.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
670.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
671.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
8.2 және 8.4-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
672.
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26725-97 "Жолтабаны 1520 мм төрт осьті әмбебап магистральдық темір жол ашық вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
673.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде) МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
674.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы

пункты 1.3.5 и 1.3.6
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 4.1.12, 4.1.12а, 4.4.3, 4.4.4, 4.4.13, 4.4.14, 4.5.32, 4.5.35- 4.5.37, 4.6.12, 4.12.1 и 4.12.3 ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 22 раздела V
пункты 4.2.3, 4.2.4, 4.3.11, 4.4.8, 4.6.15 и 4.8.1 (подпункты 2, 3, 7- 9, 11-16)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 23 раздела V
пункты 4.3.2, 4.3.11, 4.8.1 (подпункт 8, 16, 17), 4.8.6, 4.8.7 и 4.8.11*
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 24 раздела V
пункт 4.3.2, приложение А.4
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 26 раздела V
пункт 4.3.2 ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.5.31 (таблица Д.2 приложения Д)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 28 раздела V
пункты 4.8.1 (подпункт 1 (в части поездной радиосвязи), 2, 7), 4.8.5 и 4.8.7
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 29 раздела V
пункты 8.1 и 8.2, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 4.10.4 (с учҰтом требований ТР ТС 001/2011 п. 74 раздела V в части способов оповещения локомотивной бригады о пожаре, определения неисправностей в линиях связи извещателей, периодической проверки исправности системы пожарной сигнализации)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 30 раздела V
пункты 4.2.1.1, 4.6.14 и 4.8.1 (подпункт 3)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 33 раздела V
пункты 4.8.1 (подпункт 1 (в части поездной радиосвязи), 2, 7), 4.8.5 и 4.6.1
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 8.1 и 8.2, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))

1.3.5 және 1.3.6-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
838.
4.1.12, 4.1.12а, 4.4.3, 4.4.4, 4.4.13, 4.4.14, 4.5.32, 4.5.35- 4.5.37, 4.6.12, 4.12.1 және 4.12.3-тармақтар МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
839.
V бөлімнің 22-тармағы
4.2.3, 4.2.4, 4.3.11, 4.4.8, 4.6.15 және 4.8.1-тармақтар (2, 3, 7- 9, 11-16-тармақшалары)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
840.
V бөлімнің 23-тармағы
4.3.2, 4.3.11, 4.8.1 (8, 16, 17-тармақшалар), 4.8.6, 4.8.7 және 4.8.11*-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
841.
V бөлімнің 24-тармағы
4.3.2-тармақ, А.4 қосымша
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
842.
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
843.
4.5.31-тармақ (Д қосымшаның Д.2-кестесі)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
844.
V бөлімнің 28-тармағы
4.8.1 (1-тармақша (поездық радиобайланыс бөлігінде), 2, 7), 4.8.5 және 4.8.7-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
845.
V бөлімнің 29-тармағы
8.1 және 8.2-тармақтар, А қосымша (А.2-кесте, 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5-тармақтар (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
846.
4.10.4-тармақ (001/2011 КО ТР талаптарын ескере отырып, V бөлімнің 74 т. локомотив бригадасын өрт туралы хабардар ету тәсілдері, хабарлағыштардың байланыс желілеріндегі ақауларды анықтау, өрт дабылы жүйесінің жарамдылығын мерзімді тексеру бөлігінде)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
847.
V бөлімнің 30-тармағы
4.2.1.1, 4.6.14 және 4.8.1-тармақтары (3-тармақша) МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
848.
V бөлімнің 33-тармағы
4.8.1 (1-тармақша (поездық радиобайланыс бөлігінде), 2, 7), 4.8.5 және 4.6.1-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
849.
8.1 және 8.2-тармақтар, А қосымша (А.2-кесте, 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5-тармақтар (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))

ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 34 раздела V
пункты 4.2.1.1, 4.8.1 (подпункт 3) и 4.6.14
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 36 раздела V
пункт 4.1.41(при использовании локомотива для перевозки пассажиров, специальных и опасных грузов)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 37 раздела V
пункт 4.8.1 (подпункт 2, 3, 7)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 38 раздела V
пункты 4.5.23 (с использованием пунктов 4.1.2, 4.1.4, 4.1.5, 4.2.3, 4.2.5 и 4.3.3 (только для стеклоочистителя с электроприводом) ГОСТ 28465-2019), 4.5.24 и 4.5.31 (таблица Д.1 приложения Д) ГОСТ 31187-2011 Тепловозы магистральные. Общие технические требования.
пункт 39 раздела V
пункты 4.5.24 и 4.5.31 (таблицы Д.1, Д.2 приложения Д)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 40 раздела V
пункты 4.4.8, 4.5.38 и 4.5.38а
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 41 раздела V
пункт 4.12.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 42 раздела V
пункт 3.2.2
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 43 раздела V
подпункт 9 пункта 4.1.20, и пункт 4.5.38а
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 44 раздела V
пункты 4.1.32, 4.5.18*, 4.6.1- 4.6.4, 4.6.5*, 4.6.15, 4.8.7 и 4.8.9*
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 47 раздела V
пункт 4.6.6
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 48 раздела V
пункт 4.1.23
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 49 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 50* раздела V
пункты 4.6.17 и 4.6.18
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 53 раздела V
пункты 4.5.6 и 4.1.20 (второе предложение)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 5.1.3 (подпункт "а", "б")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 5.1.2 и 5.2.1

МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
850.
V бөлімнің 34-тармағы
4.2.1.1, 4.8.1 (3-тармақша) және 4.6.14-тармақтар МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
851.
V бөлімнің 36-тармағы
4.1.41-тармақ (локомотивті жолаушыларды, арнайы және қауіпті жүктерді тасымалдау үшін пайдалану кезінде)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
852.
V бөлімнің 37-тармағы
4.8.1-тармақ (2,3, 7-тармақша)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
853.
V бөлімнің 38-тармағы
4.5.23 (4.1.2, 4.1.4, 4.1.5, 4.2.3, 4.2.5 және 4.3.3-тармақтар пайдаланылып (тек электр жетегі бар шыны тазалағыш үшін)
МЕМСТ 28465-2019), 4.5.24 және 4.5.31 (Д қосымшаның Д.1-кестесі)
МЕМСТ 31187-2011 Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар.
854.
V бөлімнің 39-тармағы
4.5.24 және 4.5.31-тармақтар (Д қосымшаның Д.1, Д.2-кестелері)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
855.
V бөлімнің 40-тармағы
4.4.8, 4.5.38 және 4.5.38а тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
856.
V бөлімнің 41-тармағы
4.12.2-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
857.
V бөлімнің 42-тармағы
3.2.2-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
858.
V бөлімнің 43-тармағы
4.1.20-тармақтың 9-тармақшасы және 4.5.38а –тармақ МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
859.
V бөлімнің 44-тармағы
4.1.32, 4.5.18*, 4.6.1- 4.6.4, 4.6.5*, 4.6.15, 4.8.7 және 4.8.9*-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
860.
V бөлімнің 47-тармағы
4.6.6-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
861.
V бөлімнің 48-тармағы
4.1.23-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
862.
V бөлімнің 49-тармағы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
863.
V бөлімнің 50-тармағы*
4.6.17 және 4.6.18-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
864.
V бөлімнің 53-тармағы
4.5.6 және 4.1.20-тармақтар (екінші сөйлем)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
865.
5.1.3-тармақ ("а", "б" тармақша)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
866.
5.1.2 және 5.2.1-тармақтар

ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки".
пункт 56 раздела V
пункты 4.5.40, 4.10.5 (абзац 2) и 4.11.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 5.2 и 5.11
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 57 раздела V
пункты 4.5.25 (таблицы Г.1, Г.2 приложения Г), 4.5.25а, 4.5.26 (таблицы Г.3, Г.4 приложения Г), 4.5.27 (в части дежурного и предрейсового обогрева), 4.5.28, 4.5.29, 4.5.33 (таблицы Е.1, Е.2 приложения Е), 4.5.34 (таблица Е.3 приложения Е), 4.5.38 (таблица Ж.1 приложения Ж), 4.5.38а, 4.5.39 (таблица И.1 приложения И), 4.5.40 и 4.11.4
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 59 раздела V
пункты 4.5.36 (абзацы 2, 3; пункт 5 таблицы 3а) и 4.12.1 (подпункт 2)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 60 раздела V
пункт 4.5.16
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 1.9.3
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 61 раздела V
пункт 4.12.3
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 62 раздела V
пункты 4.10.2 (для тепловозов с кузовом вагонного типа) и 4.10.5 (абзац 2)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 5.2 и 5.11
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 66* раздела V
пункт 4.5.22
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 67 раздела V
пункт 4.1.1
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 68* раздела V
пункт 1.2.3 (абзацы 1, 2)
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 69 раздела V
пункты 4.4.12, 4.8.1 (подпункты 6 и 8) и пункт 4.8.9* ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 70 раздела V
пункт 4.4.3
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 71 раздела V
пункты 1.9.2, 1.9.4 и 2.17
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 73 раздела V

МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері".
867.
V бөлімнің 56-тармағы
4.5.40, 4.10.5 (2-абзац) және 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
868.
5.2 және 5.11-тармақтар
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
869.
V бөлімнің 57-тармағы
4.5.25 (Г қосымшаның Г.1, Г.2-кестелері), 4.5.25а, 4.5.26 (Г қосымшаның Г.3, Г.4-кестелері), 4.5.27 (кезекші және рейс алдындағы жылыту бөлігінде), 4.5.28, 4.5.29, 4.5.33 (Е қосымшаның Е.1, Е.2-кестелері), 4.5.34 (Е қосымшаның Е.3-кестесі), 4.5.38 (Ж қосымшаның Ж.1-кестесі), 4.5.38а, 4.5.39 (И қосымшаның И.1-кестесі), 4.5.40 және 4.11.4-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
870.
V бөлімнің 59-тармағы
4.5.36 (2, 3-абзацтар; 3а кестенің 5-тармағы) және 4.12.1-тармақтар (2-тармақша)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
871.
V бөлімнің 60-тармағы
4.5.16-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
872.
1.9.тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
873.
V бөлімнің 61-тармағы
4.12.3-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
874.
V бөлімнің 62-тармағы
4.10.2 (вагон үлгісіндегі шанағы бар тепловоздар үшін) және 4.10.5-тармақтар (2-абзац) МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
875.
5.2 және 5.11-тармақтар
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
876.
V бөлімнің 66-тармағы*
4.5.22-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
877.
V бөлімнің 67-тармағы
4.1.1-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
878.
V бөлімнің 68-тармағы*
1.2.3-тармақ (1,2-абзацтар)
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
879.
V бөлімнің 69-тармағы
4.4.12, 4.8.1-тармақтар (6 және 8-тармақшалары) және 4.8.9*-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
880.
V бөлімнің 70-тармағы
4.4.3-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
881.
V бөлімнің 71-тармағы
1.9.2, 1.9.4 және 2.17-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
882.
V бөлімнің 73-тармағы

пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.9, 7.23 и 8.3 (в зависимости от комплектности эксплуатационных документов)
ГОСТ Р 2.610-2019 "Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов"
пункт 99 раздела V
пункт 4.12.1
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
Тепловозы маневровые и промышленные
(с электрической тяговой передачей, работающие на дизельном топливе)
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.10 и 4.3.1
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 5.2.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 5.1.3 (подпункт "а", "б")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.2
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.4.3 и 4.4.8
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 4.5.7 и 4.7.2
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункты 3.9.3 и 4.7.2 (абзац 2)
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V

4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
899.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
900.
5.9, 7.23 және 8.3-тармақтар (пайдалану құжаттарының жинақтылығына байланысты)
МЕМСТ Р 2.610-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары"
901.
V бөлімнің 99-тармағы
4.12.1-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
902.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
903.
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
Маневрлік және өнеркәсіптік тепловоздар (дизель отынымен жұмыс істейтін электр тартқыш берілісі бар)
904.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
905.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.1, 4.1.10 және 4.3.1-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
906.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
907.
4.1- 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
908.
5.2.1-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
909.
5.1.3-тармақ ("а", "б" тармақша)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
910.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4.4.2-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
911.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.4.3 және 4.4.8-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
912.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
4.5.7 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
913.
3.9.3 және 4.7.2-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
914.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы

пункт 4.4.4
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 5.1.3
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 4.5.9, 4.5.10* и 4.7.7
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.14, 4.4.3 и 4.4.7
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.13
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.14 и 4.7.8
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.15, 4.4.15- 4.4.17, 4.4.19 (приложение Г, таблицы Г.1, Г.2, Г.3, Г.4), 4.4.21 (приложение Д, таблицы Д.1, Д.2), 4.4.22 (приложение Д, таблица Д.3), 4.4.25 (приложение Е, таблицы Е.1, Е.2, Е.3), 4.4.27 (приложение Ж, таблица Ж.1), 4.4.28 (приложение И, таблица И.1), 4.10.1, 4.10.3 и 4.11.5 ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункт 4.11.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 5.3
ГОСТ Р 50952-96 "Тепловозы. Экологические требования. Основные положения"
применяется
до 31.12.2027
подпункты "н", "о" пункта 13 и пункт 72 раздела V
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.15, 4.1.16, 4.1.16а, 4.3.11, 4.3.13-4.3.15, 4.9.5, 4.9.8 (с учҰтом требований ТР ТС 001/2011 п. 74 раздела V в части способов оповещения локомотивной бригады о пожаре, определения неисправностей в линиях связи извещателей, периодической проверки исправности системы пожарной сигнализации), 4.9.9 и 4.11.2 ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункты 5.2, 5.11, 6.2.1, 8.1 и 8.2, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3- 1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V

4.4.4-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
915.
5.1.3-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
916.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.5.9, 4.5.10* және 4.7.7-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
917.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4.1.14, 4.4.3 және 4.4.7-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
918.
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
4.1.13-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
919.
V бөлімнің 13-тармағының "л" тармақшасы
4.1.14 және 4.7.8-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
920.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.1.15, 4.4.15- 4.4.17, 4.4.19 (Г қосымша, Г.1, Г.2, Г.3, Г.4 кестелер), 4.4.21 (Д қосымша, Д.1, Д.2 кестелер), 4.4.22 (Д қосымша, Д.3 кесте), 4.4.25 (Е қосымша, Е.1, Е.2, Е.3 кестелер), 4.4.27 (Ж қосымша, Ж.1-кесте), 4.4.28 (И қосымша, И.1-кесте), 4.10.1, 4.10.3 және 4.11.5-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
921.
4.11.2-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
922.
5.3-тармақ
МЕМСТ Р 50952-96 "Тепловоздар. Экологиялық талаптар. Негізгі ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
923.
13-тармақтың "н", "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
4.1- 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
924.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
4.1.15, 4.1.16, 4.1.16а, 4.3.11, 4.3.13-4.3.15, 4.9.5, 4.9.8 (001/2011 КО ТР талаптарын ескере отырып, V бөлімнің 74 т. локомотив бригадасын өрт туралы хабардар ету тәсілдері, хабарлағыштардың байланыс желілеріндегі ақауларды анықтау, өрт дабылы жүйесінің жарамдылығын мерзімді тексеру бөлігінде), 4.9.9 және 4.11.2-тармақтар МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
925.
5.2, 5.11, 6.2.1, 8.1 және 8.2-тармақтар, А қосымша (А.2-кесте, 1.1, 1.3- 1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5-тармақтар (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
926.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы

пункт 4.1.23
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.9, 7.23 и 8.3 (в зависимости от комплектности эксплуатационных документов)
ГОСТ Р 2.610-2019 "Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов"
пункт 99 раздела V
пункт 4.11.1
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
Газотурбовозы магистральные грузовые
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 и 4.1.3
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1, 4.4.19 и 4.4.20
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.2.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 2.2 и 2.3
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.5.2
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 4.5.10
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.1- 4.4, 4.6 и 4.7
ГОСТ Р 55513-2013 "Локомотивы требования к прочности и динамическим качествам"
пункты 4.5.9 и 4.5.11
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 4.5.2
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется

4.1.23-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
988.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
989.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
990.
5.9, 7.23 және 8.3-тармақтар (пайдалану құжаттарының жинақтылығына байланысты)
МЕМСТ Р 2.610-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары"
991.
V бөлімнің 99-тармағы
4.11.1-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлік тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
992.
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
993.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Магистральдық жүк газтурбовоздары
994.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
995.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2 және 4.1.3-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
996.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1.1, 4.4.19 және 4.4.20-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
997.
5.2.1-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
998.
2.2 және 2.3-тармақтар
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) ММ темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
999.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4.5.2-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1000.
4.5.10 -тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
1001.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.1- 4.4, 4.6 және 4.7-тармақтар
МЕМСТ Р 55513-2013 "Локомотивтер Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
4.5.9 және 4.5.11-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1002.
4.5.2-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"

пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункт 21 раздела v
пункты 4.1.14, 4.4.3, 4.4.4, 4.4.17, 4.4.18, 4.5.17 (приложение Б), 4.5.18, 4.7.2, 4.11.1, 4.11.5, 4.11.6 и 4.11.7 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 1.3.5 и 1.3.6
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 4.5.32 и 4.5.36
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 22 раздела v
пункты 4.1.6, 4.1.15, 4.2.7 (подпункт 2, 3, 4), 4.6.15, 4.4.7, 4.6.5, 4.6.6, 4.7.1, 4.8.2, 4.8.5 и 4.10.1 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 23 раздела v
пункты 4.2.2, 4.2.7 (последнее предложение), 4.6.12, 4.8.3, 4.8.4 и 4.8.7 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 24 раздела v
пункт 4.3.2, приложение А.4 ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 26 раздела v
пункт 4.3.2, приложение А.4 ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 27 раздела v
приложение Д, таблица Д.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 4.5.20 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе"
применяется
до 31.12.2027
пункт 28 раздела v
пункты 4.1.6 (подпункт 1, 2), 4.6.12, 4.8.2 и 4.8.6 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 29 раздела v
приложение А
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 30 раздела v
пункты 4.1.6 (подпункт 2), 4.5.5, 4.6.1, 4.6.3 и 4.6.17 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется

4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1030.
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
1031.
V бөлімнің 21-тармағы
4.1.14, 4.4.3, 4.4.4, 4.4.17, 4.4.18, 4.5.17 (Б қосымша), 4.5.18, 4.7.2, 4.11.1, 4.11.5, 4.11.6 және 4.11.7-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1032.
1.3.5 және 1.3.6-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
1033.
4.5.32 және 4.5.36-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
1034.
V бөлімнің 22-тармағы
4.1.6, 4.1.15, 4.2.7 (2,3, 4-тармақша), 4.6.15, 4.4.7, 4.6.5, 4.6.6, 4.7.1, 4.8.2, 4.8.5 және 4.10.1-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1035.
V бөлімнің 23-тармағы
4.2.2, 4.2.7 (соңғы сөйлем), 4.6.12, 4.8.3, 4.8.4 және 4.8.7-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1036.
V бөлімнің 24-тармағы
4.3.2-тармақ, А.4 қосымша
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1037.
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ, А.4 қосымша
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1038.
V бөлімнің 27-тармағы
Д қосымша, Д.2-кесте
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
1039.
4.5.20-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1040.
V бөлімнің 28-тармағы
4.1.6 (1,2-тармақша), 4.6.12, 4.8.2 және 4.8.6-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1041.
V бөлімнің 29-тармағы
А қосымша
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
1042.
V бөлімнің 30-тармағы
4.1.6 (2-тармақша), 4.5.5, 4.6.1, 4.6.3 және 4.6.17-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"

пункт 4.5.17 прилож. Б (ширина прохода)
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
пункт 1.1.7 ГОСТ 12.2.056-81 "ССБТ. Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 97 раздела v
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
пункт 99 раздела v
пункты 4.11.1, 4.12 и 4.5.27
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 6.6 ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2027
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 100 раздела v
пункты 4.11.1 и 4.12 ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
14. Транспортеры железнодорожные
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 1.2 (в части показателя "соответствие климатического исполнения")
ГОСТ 15150-69 "Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования"
пункт 6.1.3 (в части показателя "напряжения в несущих элементах конструкции при соударении") ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 7.3 (таблица 6, строка 3)
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.3 (таблица 6, строка 4)
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 8.1- 8.3
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (таблица 1) (в части показателя "тормозной путь") ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V

4.5.17-тармақ. Б қосымша (өтпенің ені)
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
1087.
1.1.7-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "ССБТ. Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
1088.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1089.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1090.
V бөлімнің 99-тармағы
4.11.1, 4.12 және 4.5.27-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1091.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1092.
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1093.
V бөлімнің 100-тармағы
4.11.1 және 4.12-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық жүк газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
14. Темір жол транспортерлері
1094.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
1095.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
1.2-тармақ ("климаттық орындаудың сәйкестігі" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 15150-69 "Машиналар, аспаптар және басқа да техникалық бұйымдар. Әр түрлі климаттық аудандар үшін орындау. Санаттар, пайдалану, сақтау және тасымалдау шарттары"
1096.
6.1.3-тармақ ("соқтығысу кезіндегі конструкцияның көтергіш элементтеріндегі кернеу" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1097.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
7.3-тармақ (6-кесте, 3-жол)
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1098.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.3-тармақ (6-кесте, 4-жол)
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1099.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
1100.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
8.1 - 8.3-тармақтар
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1101.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ (1-кесте) ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
1102.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы

раздел 4, таблица 1
ГОСТ 34759–2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется до 31.12.2023
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 6.1.3 (в части показателя "Напряжения в несущих элементах вагонных конструкций при нормированных режимах нагружения")
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 6.3.9 ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "у" пункта 13* раздела V
пункты 8.1.12, 8.1.16.3 и 8.2.9 (подпункт 1, 2, 3)
ГОСТ 33798.1-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
подпункт "х" пункта 13 раздела V
пункт 8.3 ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "ч" пункта 13 раздела V
пункты 8.1 и 8.2
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 15 раздела V
пункты 6.1.3 (в части показателя "Напряжения в несущих элементах вагонных конструкций при нормированных режимах нагружения") и 6.3.9 ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 44 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь") ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
пункт 47* раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1 ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 48 раздела V
пункт 6.1.3 (в части показателя "прочность предохранительных (поддерживающих) устройств") ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 53 раздела V
пункт 5.1.2 ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац) ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
15. Электровозы магистральные: постоянного тока, переменного тока, двухсистемные (переменного и постоянного тока), прочие
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.3 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.1.1, 5.1.9.1 и 5.1.9.4 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "б" пункта 13 раздела V

4-бөлім, 1-кесте
МЕМСТ 34759–2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
1103.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
6.1.3-тармақ ("жүктеудің нормаланған режимдері кезіндегі вагон конструкцияларының көтергіш элементтеріндегі кернеу" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1104.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
6.3.9-тармақ
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1105.
V бөлімнің 13-тармағының* "у" тармақшасы
8.1.12, 8.1.16.3 және 8.2.9-тармақтар (1,2, 3-тармақша)
МЕМСТ 33798.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
1106.
V бөлімнің 13-тармағының "х" тармақшасы
8.3-тармақ
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1107.
V бөлімнің 13-тармағының "ч" тармақшасы
8.1 және 8.2-тармақтар
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1108.
V бөлімнің 15-тармағы
6.1.3 ("жүктеудің нормаланған режимдері кезіндегі вагон конструкцияларының көтергіш элементтеріндегі кернеу" көрсеткіші бөлігінде) және 6.3.9-тармақтар
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1109.
V бөлімнің 44-тармағы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк темір жол вагондарының тежеу жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
1110.
V бөлімнің 47-тармағы*
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
1111.
V бөлімнің 48-тармағы
6.1.3-тармақ ("сақтандыру (ұстап тұру) құрылғыларының беріктігі" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34772–2021 "Темір жол транспортерлері. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
1112.
V бөлімнің 53-тармағы
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1113.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
15. Магистральдық электровоздар: тұрақты ток, ауыспалы ток, екі жүйелі (ауыспалы және тұрақты ток), өзгелері
1114.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.3-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1115.
5.1.1, 5.1.9.1 және 5.1.9.4-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1116.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы

пункты 4.4, 4.5, 5.17 и 5.18
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.2.2, и пункты 5.2.7-5.2.10
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.3, 5.24, 5.41, 5.45, 6.31 и 11.1.4
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования" пункт 5.1.2 ГОСТ 32204-2013 "Токоприемники железнодорожного электроподвижного состава. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2027
пункты 4.1-4.3 ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 5.1 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 6.17 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.1.6 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.9 (абзацы 2-3), и пункты 6.18-6.20
ГОСТ Р 55364-2012 Электровозы. Общие технические требования
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.1.7 и 5.2.3 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 7.12 и 7.13 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.2.12 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункты 1.4.3 ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 6.31 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
пункт 5.4.1
применяется
до 31.12.2027
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 5.1.10
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 7.15 и 7.25*
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.2.11
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "и" пункта 13 раздела V

4.4, 4.5, 5.17 және 5.18-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1117.
5.2.2-тармақ, және 5.2.7-5.2.10-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1118.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.3, 5.24, 5.41, 5.45, 6.31 және 11.1.4-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 32204-2013 "Темір жол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1119.
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
1120.
5.1-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1121.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
6.17-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1122.
5.1.6-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1123.
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.9 (2-3-абзацтар) тармақ және 6.18-6.20-тармақтар МЕМСТ Р 55364-2012 Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар
31.12.2027 дейін қолданылады
1124.
5.1.7 және 5.2.3-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1125.
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
7.12 және 7.13-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1126.
5.2.12-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады 2027
1127.
1.4.3-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
1128.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
6.31-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.4.1-тармақ
31.12.2027 дейін қолданылады
1129.
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1130.
5.1.10-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1131.
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
7.15 және 7.25*-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1132.
5.2.11-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1133.
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы

пункты 4.9 (абзац 2 и 3) и 11.1.4
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.1.2- 5.1.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункт 11.1.3
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.2.1
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункты 4.11 и 4.12*
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.4.3
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.13, 4.14, 4.18 (абзац 4), 11.4.5 (в части требований токсикологической безопасности и требований санитарного законодательства), 11.5.1, 11.6.1 (абзацы 1, 2, 3, 6), 11.6.2, 11.7.1, 11.7.2, 11.7.4, 11.7.5, 11.7.6 (абзац 1), 11.7.7, 1.8.2 (1 предложение) ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 4.2.3 (кроме второго абзаца)
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 11.7.1
ГОСТ Р 55364-2012 (в части показателей инфразвука) – Приложение Г (Таблица Г.1) ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
пункты 5.8.5 - 5.8.15, и пункты 5.10.1 - 5.10.3
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункт 5.36
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.1.11.1 - 5.1.11.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.24 и 5.41
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
пункты 5.1.11.1 -5.1.11.4
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.10, 5.12*, 5.13*, 5.14*, 5.15*, 5.16*, 5.28, 5.37 (предложения 1 и 3), 11.3.1, 11.3.2, 11.4.1 и пункты 11.4.3-11.4.6

4.9 (2-абзац и 3) және 11.1.4-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1134.
5.1.2- 5.1.5-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1135.
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
11.1.3-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1136.
5.2.1-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1137.
V бөлімнің 13-тармағының "л" тармақшасы
4.11 және 4.12*-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1138.
5.4.3-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1139.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.13, 4.14, 4.18 (4-абзац), 11.4.5 (токсикологиялық қауіпсіздік талаптары және санитарлық заңнама талаптары бөлігінде), 11.5.1, 11.6.1 (1,2-абзацтар, 3, 6), 11.6.2, 11.7.1, 11.7.2, 11.7.4, 11.7.5, 11.7.6 (1-абзац), 11.7.7, 1.8.2-тармақтар (1-сөйлем)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1140.
4.2.3-тармақ (екінші абзацтан басқа)
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
1141.
11.7.1-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 (инфрадыбыс көрсеткіштері бөлігінде) – Г қосымша (Г.1-кесте) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
1142.
5.8.5 - 5.8.15 тармақтар және 5.10.1 - 5.10.3-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1143.
V бөлімнің 13-тармағының "н" тармақшасы
5.36-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1144.
5.1.11.1 - 5.1.11.5-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1145.
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
4.1- 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
1146.
5.24 және 5.41-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
1147.
5.1.11.1 -5.1.11.4-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1148.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
5.10, 5.12*, 5.13*, 5.14*, 5.15*, 5.16*, 5.28, 5.37 (1 және 3-қосымша), 11.3.1, 11.3.2, 11.4.1 және 11.4.3-11.4.6-тармақтар

до 31.12.2027
пункт 5.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 29* раздела V
пункты 8.13, 11.4.1, 11.4.4 (абзац 2), 11.4.10 (абзац 1) и 11.4.12
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.5 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 30* раздела V
пункты 7.16, 8.1 (подпункт 4), 11.1.1 и 11.6.1 (абзац 4) ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.5, 5.4.5, 5.4.6 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 33* раздела V
пункты 7.1 (подпункт 2 подпункта "б"), 8.13, 9.1 (подпункт 1), 11.1.1, 11.4.4 (абзац 2), 11.4.10 (абзац 1) и 11.4.12 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.5 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 34* раздела V
пункты 7.16, 8.1 (подпункт 4), 11.1.1 и 11.6.1 (абзац 4) ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.5, 5.4.5, 5.4.6 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 36 раздела V
пункты 8.1 (подпункт 6) и 8.2 (абзац 6)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 37 раздела V
пункт 11.1.1
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункт 5.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 38 раздела V
пункты 4.18, 11.6.1 (абзац 3), 11.6.3-11.6.5 и 11.7.7 (абзац 1, предложение 4)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.2.13 и 5.2.14
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 39 раздела V
пункты 11.6.1 (абзац 1), 11.6.2 и 11.6.4
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2027
пункты 5.8.11, 5.9.1 и 5.9.2
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 40 раздела V
пункты 11.2.2 и 11.7.7 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования" пункты 4.1.4 и 4.2.3 ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
до 31.12.2027
пункты 5.4.2 и 5.8.11 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2027
пункт 41 раздела V
пункты 9.3 (примечание № 5 к таблице № 5), 9.5 и 9.9 (предложение 1) ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"

31.12.2027 дейін қолданылады
1182.
5.5-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1183.
V бөлімнің 29-тармағы*
8.13-тармақ, 11.4.1, 11.4.4 (2-абзац), 11.4.10 (1-абзац) және 11.4.12-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1184.
5.5 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1185.
V бөлімнің 30-тармағы*
7.16, 8.1 (4-тармақша), 11.1.1 және 11.6.1-тармақтар (4-абзац)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1186.
5.5, 5.4.5, 5.4.6 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1187.
V бөлімнің 33-тармағы*
7.1 ("б" тармақшасының 2-тармақшасы), 8.13, 9.1 (1-тармақша), 11.1.1, 11.4.4 (2-абзац), 11.4.10 (1-абзац) және 11.4.12-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1188.
5.5 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1189.
V бөлімнің 34-тармағы*
7.16, 8.1 (4-тармақша), 11.1.1 және 11.6.1-тармақтар (4-абзац)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1190.
5.5, 5.4.5, 5.4.6 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1191.
V бөлімнің 36-тармағы
8.1-тармақ (6-тармақша) және 8.2-тармақтар (6-абзац) МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1192.
5.5-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1193.
V бөлімнің 37-тармағы
11.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1194.
5.5-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1195.
V бөлімнің 38-тармағы
4.18, 11.6.1 (3-абзац), 11.6.3-11.6.5 және 11.7.7-тармақтар (1-абзац, 4-сөйлем)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1196.
5.2.13 және 5.2.14-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1197.
V бөлімнің 39-тармағы
11.6.1 (1-абзац), 11.6.2 және 11.6.4-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1198.
5.8.11, 5.9.1 және 5.9.2-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1199.
V бөлімнің 40-тармағы
11.2.2 және 11.7.7-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1.4 және 4.2.3-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1200.
5.4.2 және 5.8.11-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1201.
V бөлімнің 41-тармағы
9.3 (№ 5 кестеге №5 ескертпе), 9.5 және 9.9-тармақтар (1-сөйлем)
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
1202.

применяется до 31.12.2027
пункты 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 и 8.4, Приложение А, таблица А.1, А.2 (п.п. 1.1, 1.3- 1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 5.13, 5.14.7, 5.14.8 и 5.14.10-5.14.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.13, 5.14.7, 5.14.8 и 5.14.10- 5.14.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.6, 5.14.10 и 5.14.11
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 4.13, 7.1 (абзацы 1, 3), 7.12 (абзацы 1, 2), 7.17 (абзацы 2, 4), 7.18 (абзац 3) и 7.22
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.7 и 5.14.8
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
подпункт "ч" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.7 (для путей необщего пользования), 5.18.2, 5.18.4 и 5.18.6
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
пункт 15 раздела V
пункты 4.8, 5.11- 5.13 и 5.14.11
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
пункт 16 раздела V
пункты 7.1 и 7.2
ГОСТ 32410-2013 "Крэш-системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок"
пункт 17 раздела V
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункт 5.1.6
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 6.9 (абзац 2), 6.11, 7.12 (абзацы 3,4), 7.20 (абзац 3), 7.22, 10.2 (абзац 6), 11.1 (абзац 3), 11.5.1, 11.9.2 (абзацы 3, 4) и 11.9.3, Приложение Б, Л
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"

31.12.2027 дейін қолданылады
1394.
5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 және 8.4-тармақтар, А қосымша, А.1-кесте, А.2 (1.1, 1.3- 1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5-тармақтар (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
1395.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.13, 5.14.7, 5.14.8 және 5.14.10-5.14.13-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1396.
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.13, 5.14.7, 5.14.8 және 5.14.10- 5.14.13-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1397.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
5.14.6, 5.14.10 және 5.14.11-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1398.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
4.13, 7.1 (1, 3-абзацтар), 7.12 (1,2-абзацтар), 7.17 (2,4-абзацтар), 7.18 (3-абзац) және 7.22-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1399.
V бөлімнің 13-тармағының "ц" тармақшасы
5.14.7 және 5.14.8-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1400.
V бөлімнің 13-тармағының "ч" тармақшасы
5.14.7 (қоғамдық емес пайдалану жолдары үшін), 5.18.2, 5.18.4 және 5.18.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
1401.
V бөлімнің 15-тармағы
4.8, 5.11- 5.13 және 5.14.11-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1402.
V бөлімнің 16-тармағы
7.1 және 7.2-тармақтар
МЕМСТ 32410-2013 "Жолаушылар тасымалдарына арналған жылжымалы темір жол құрамының авариялық крэш-жүйелері"
1403.
V бөлімнің 17-тармағы
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
1404.
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1405.
V бөлімнің 21-тармағы
5.1.6-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1406.
6.9 (2-абзац), 6.11, 7.12 (3,4-абзацтар), 7.20 (3-абзац), 7.22, 10.2 (6-абзац), 11.1 (3-абзац), 11.5.1, 11.9.2 (3,4-абзацтар) және 11.9.3-тармақтар, Б, Л қосымша
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"

пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 100 раздела V
пункт 4.24
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования" (с учетом положений пункта 100 раздела V ТР ТС)
применяется до 31.12.2027
Составные части железнодорожного подвижного состава
18. Автоматический регулятор тормозной рычажной передачи (авторегулятор)
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1 и 4.4 (таблица 1)
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
пункт 97 раздела V
пункт 7.1
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
пункт 101 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
пункт 106 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
19. Автоматический стояночный тормоз железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4 (для грузовых вагонов), 5.1.5, 5.1.6, 5.2.1 - 5.2.5 и 6.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.5.1 и 5.5.2
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 10.3
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 101 раздела V
пункт 5.6.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
20. Адаптеры колесных пар тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1.2, 5.1.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических металлополимерных составных частей) и 5.1.2
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
подпункт "с" пункта 13 раздела V

6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1465.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1466.
V бөлімнің 100-тармағы
4.24-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар" (КО ТР V бөлімі 100-тармағының ережелерін ескере отырып)
31.12.2027 дейін қолданылады
II. Темір жол жылжымалы құрамының құрамдас бөліктері
18. Тежегіш рычагты берілістің автоматты реттегіші (автореттегіш)
1467.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
4.1 және 4.4-тармақтар (1-кесте)
МЕМСТ 33724.3-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3-бөлік. Тежегіш тетіктерінің автоматты реттегіштері"
1468.
V бөлімнің 97-тармағы
7.1-тармақ
МЕМСТ 33724.3-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3-бөлік. Тежегіш тетіктерінің автоматты реттегіштері"
1469.
V бөлімнің 101-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.3-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3-бөлік. Тежегіш тетіктерінің автоматты реттегіштері"
1470.
V бөлімнің 106-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.3-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3-бөлік. Тежегіш тетіктерінің автоматты реттегіштері"
19. Теміржол жылжымалы құрамының автоматты тұрақ тежегіші
1471.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.3, 5.1.4 (жүк вагондары үшін), 5.1.5, 5.1.6, 5.2.1 - 5.2.5 және 6.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
1472.
V бөлімнің 15-тармағы
5.5.1 және 5.5.2-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
1473.
V бөлімнің 97-тармағы
10.3-тармақ
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
1474.
V бөлімнің 101-тармағы
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
1475.
V бөлімнің 106-тармағы
5.6-тармақ
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
20. Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарының адаптерлері
1476.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.1.2, 5.1.1.3 (металл емес металл полимерлік құрамдас бөліктердің конструкциясында бар болғанда) және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
1477.
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы

пункты 5.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических металлополимерных составных частей), 5.2.2.5 (для опорных поверхностей под подшипник), 5.2.2.6 (для упорных поверхностей под подшипник при наличии упрочнения), 5.2.2.7 (при наличии упрочнения) и 5.3.2.2 (для литых адаптеров из чугуна)
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических металлополимерных составных частей), 5.2.2.1, 5.2.2.3, 5.2.2.4 и 5.1.8
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 5.7.1, 5.7.2 (предложение 1) и 5.7.3
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 101 раздела V
пункты 5.7.1 и 5.7.3
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 5.7.4 (предложение 1)
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
21. Аппараты высоковольтные защиты и контроля
железнодорожного подвижного состава от токов короткого замыкания
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.3, 2.4, 2.6- 2.8 и 2.11
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 8.1.7, 8.1.8, 8.1.12- 8.1.14 и 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 97 раздела V

5.1.3 (металл емес металл полимерлік құрамдас бөліктердің конструкциясында бар болғанда), 5.2.2.5 (мойынтірек астындағы тірек беттер үшін), 5.2.2.6 (беріктендіру болған кезде мойынтірек астындағы тіреуіш беттер үшін), 5.2.2.7 (беріктендіру болған кезде) и 5.3.2.2 (шойыннан құйылған адаптерлері үшін)
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
1478.
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.3 (металл емес металл полимерлік құрамдас бөліктердің конструкциясында бар болғанда), 5.2.2.1, 5.2.2.3, 5.2.2.4 және 5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
1479.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1480.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1481.
V бөлімнің 99-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1482.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1483.
5.7.1, 5.7.2 (1-сөйлем) және 5.7.3-тармақтар
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
1484.
V бөлімнің 101-тармағы
5.7.1 және 5.7.3-тармақтар
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
1485.
V бөлімнің 106-тармағы
5.7.4-тармақ (1-сөйлем)
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
21. Теміржол жылжымалы құрамын қысқа тұйықталу токтарынан жоғары вольтты қорғау және бақылау аппараттары
1486.
13-тармақтың "у" тармақшасы жәнеV бөлімнің 15-тармағы
2.3, 2.4, 2.6- 2.8 және 2.11-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1487.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1488.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1489.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1490.
8.17, 8.1.8, 8.1.12- 8.1.14 және 8.2.2-тармақтар
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
1491.
V бөлімнің 97-тармағы

пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
22. Балансир трехосной тележки грузовых вагонов
подпункт "б", "р" и "с" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1.4.1, 4.1.4.3, 4.2.4 и 4.2.5
ГОСТ 34767-2021 "Балансир трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Действует с 01.02.2022
пункт 101 раздела V
пункты 4.5.1 и 4.5.2
ГОСТ 34767-2021 "Балансир трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
23. Балка надрессорная грузового вагона
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.2, 4.2.4, 4.2.5 и 4.3.18
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 5.3.2.4 и 5.3.2.5
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
подпункты "р", "с" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1.1
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 5.2.2 и 5.3.2.9
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1.3
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 5.2.2
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"

4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1492.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1493.
V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1494.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1495.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлушілерге бақылау әдістері"
1496.
МЕМСТ 33264-2015       "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1497.
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
22. Жүк вагондарының үш осьті арбасының теңгерімі
1498.
13-тармақтың "б", "р" және "с" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.1.4.1, 4.1.4.3, 4.2.4 және 4.2.5-тармақтар
МЕМСТ 34767-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының теңгерімі. Техникалық шарттар"
01.02.2022 бастап қолданылады
1499.
V бөлімнің 101-тармағы
4.5.1 және 4.5.2-тармақтар
МЕМСТ 34767-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының теңгерімі. Техникалық шарттар"
23. Жүк вагонының рессорлық үсті белдемі
1500.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.2.2, 4.2.4, 4.2.5 және 4.3.18-тармақтар
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол жүк вагондарының бүйір рамасы және рессордан жоғары құйылған арбашалары. Техникалық шарттар"
1501.
5.3.2.4 және 5.3.2.5-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1502.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.1.1.1-тармақ
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол жүк вагондарының бүйір рамасы және рессордан жоғары құйылған арбашалары. Техникалық шарттар"
1503.
5.2.2 және 5.3.2.9-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1504.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.1.1.3-тармақ
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол жүк вагондарының бүйір рамасы және рессордан жоғары құйылған арбашалары. Техникалық шарттар"
1505.
5.2.2-тармақ
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"

25. Балка шкворневая трехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1.1.1 и 4.1.1.3,
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Действует с 01.02.2022
пункты 4.2.2 и 4.2.4
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов"
пункты 99, 101, 103 и 104 раздела V
пункты 4.5.1, 4.5.2 и 4.5.4
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 4.5.5
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
26. Бандажи для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.5 и 4.8
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 4.8
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 4.5, 4.8 и 4.10
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 4.8, 4.9, 4.11 и 4.16
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.8 - 4.11 и 4.16
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 5.1
ГОСТ Р 52366-2005 "Бандажи черновые для локомотивов железных дорог широкой колеи. Типы и размеры"
применяется до 31.12.2027
пункт 55 раздела V
пункты 4.8 - 4.11 и 4.16
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 4.15
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
27. Башмаки магниторельсового тормоза
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97 99, 101 и 106 раздела V
ГОСТ 977-88 "Отливки стальные. Общие технические условия"
28. Башмаки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.1

25. Жүк вагондарының үш осьті арбашығының шкворналық арқалығы
1520.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.1.1.1 және 4.1.1.3-тармақтар
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворналық арқалығы. Техникалық шарттар"
01.02.2022 бастап қолданылады
1521.
4.2.2 және 4.2.4-тармақтар
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол жүк вагондарының бүйір рамасы және рессордан жоғары құйылған арбашалары"
1522.
V бөлімнің 99, 101, 103 және 104-тармақтары
4.5.1, 4.5.2 және 4.5.4-тармақтар
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворналық арқалығы. Техникалық шарттар"
1523.
V бөлімнің 106-тармағы
4.5.5-тармақ
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворналық арқалығы. Техникалық шарттар"
26. Темір жол жылжымалы құрамына арналған бандаждар
1524.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.5 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
1525.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.8-тармақ
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
1526.
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
4.5, 4.8 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
1527.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.8, 4.9, 4.11 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
1528.
V бөлімнің 15-тармағы
4.8 - 4.11 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
1529.
5.1-тармақ
МЕМСТ Р 52366-2005 "Кең табанды темір жол локомотивтеріне арналған қара құрсаулар. Типтері және мөлшерлері"
31.12.2027 дейін қолданылады
1530.
V бөлімнің 55-тармағы
4.8 - 4.11 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
1531.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1532.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1533.
V бөлімнің 99-тармағы
4.15-тармақ
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
27. Магнитті рельсті тежегіш башмақтар
1534.
13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15, 97 99, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ 977-88 "Болат құймалар. Жалпы техникалық шарттар"
28. Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының башмақтары
1535.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.3.1-тармақ

ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1.3, 5.2.1.6 и 5.4
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 99 и 101 (абзац 1 подпункт 2, 3) раздела V
пункт 5.6.1
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
29. Блокировка тормозов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.8 и 4.7
ГОСТ 33883-2016 "Блокировки тормозов железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 15 раздела V
раздел 6
ГОСТ 33883-2016 "Блокировки тормозов железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 99, 101 и 106 раздела V
раздел 5
ГОСТ 33883-2016 "Блокировки тормозов железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
30. Боковые изделия остекления пассажирских вагонов локомотивной тяги,
моторвагонного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* и 5.2.32
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* и 5.3.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 101, 105 и 106 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027

МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының башмақтары мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
1536.
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1.3, 5.2.1.6 және 5.4-тармақтар
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының башмақтары мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
1537.
V бөлімнің 97-тармағы
6.2-тармақ
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының башмақтары мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
1538.
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары (1-2-абзац,3-тармақша)
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының башмақтары мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
29. Тежегіштерді бұғаттау
1539.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.8 және 4.7-тармақтар
МЕМСТ 33883-2016 "Жылжымалы теміржол құрамының тежегіштерін бұғаттау. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1540.
V бөлімнің 15-тармағы
6-бөлім
МЕМСТ 33883-2016 "Жылжымалы теміржол құрамының тежегіштерін бұғаттау. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1541.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1542.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1543.
V бөлімнің 99, 101 және 106-тармақтары
5-бөлім
МЕМСТ 33883-2016 "Жылжымалы теміржол құрамының тежегіштерін бұғаттау. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30. Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарын, моторвагонды жылжымалы құрамды әйнектеудің бүйір бұйымдары
1544.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* және 5.2.32-тармақтар
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1545.
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1546.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1547.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1548.
V бөлімнің 99-тармағы
5.5-тармақ.1 (V бөлімнің 101, 105 және 106-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау)
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1549.

пункт 6.11
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 101 и 105 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 101, 105 и 106 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 106 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 101 и 105 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
31. Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для электроподвижного состава
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.3.1 - 8.3.4
ГОСТ 33798.2-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 8.3.1 - 8.3.4
ГОСТ 33798.2-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
32. Воздухораспределители
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1 (пункты 3.1 – 3.7, 4.1 – 4.4 таблицы 4.1)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V

6.11-тармақ
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1550.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1551.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1552.
V бөлімнің 101 және 105-тармақтары
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 101, 105 және 106-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау)
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1553.
V бөлімнің 106-тармағы
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 101 және 105-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау) МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
31. Электр жылжымалы құрамға арналған вентильді ажыратқыштар мен асқын кернеулерді шектегіштер
1554.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
8.3.1 - 8.3.4-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1555.
V бөлімнің 15-тармағы
8.3.1 - 8.3.4-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1556.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1557.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1558.
V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1559.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1560.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1561.
МЕМСТ 33264-2015       "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1562.
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
32. Ауа бөлгіштер
1563.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.2.1-тармақ (4.1-кестенің 3.1 – 3.7, 4.1 – 4.4- тармақтары)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1564.
V бөлімнің 15-тармағы

применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 106 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Воздухораспределители для грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1 и 4.2.3
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
пункт 4.2.3
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 106 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
33. Вспомогательные электрические машины
для железнодорожного подвижного состава (мощностью более 1 кВт):
- машины для локомотивов и моторвагонного подвижного состава, являющиеся отдельными конструктивными изделиями;
- генераторы подвагонные для пассажирских вагонов локомотивной тяги
и специального подвижного состава;
- электрические машины тормозной компрессорной установки
специального подвижного состава
подпункты "б", "у" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.8* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, подпункт 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин) и 6.6

31.12.2027 дейін қолданылады
1575.
V бөлімнің 101-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1576.
V бөлімнің 106-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
Ауа бөлгіштер жүк вагондары үшін
1577.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.1 және 4.2.3-тармақтар
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1578.
V бөлімнің 15-тармағы
4.2.3-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1579.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1580.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1581.
V бөлімнің 101-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1582.
V бөлімнің 106-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
33. Темір жол жылжымалы құрамына арналған қосалқы электр машиналары (қуаты 1 кВт-тан астам):
- жекелеген конструктивтік бұйымдар болып табылатын локомотивтерге және моторвагонды жылжымалы құрамға арналған машиналар;
- локомотивтік тартымның жолаушылар вагондарына және арнайы жылжымалы құрамға арналған вагон астындағы генераторлар;
- арнайы жылжымалы құрамның тежегіш компрессорлық қондырғысының электр машиналары
1583.
13-тармақтың "б", "у" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1 (в), 5.2.2 (қоршаған ортаның температурасы кезінде жұмыс қабілеттілігі бөлігінде минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.12.8* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-тармақша), 5.17* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз электр машиналары үшін) және 6.6-тармақтар

ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "в", "н", "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов) и 9.3
ГОСТ 2582-2013 2Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
34. Выключатели автоматические быстродействующие
и главные выключатели для электроподвижного состава
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункт 8.3
ГОСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-1:2001) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 3. Автоматические выключатели постоянного тока. Технические условия"
пункты 9.11 и 9.12.1.3
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 7.2
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"

МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
1584.
13-тармақтың "в", "н", "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
1585.
4.1- 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
1586.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1587.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1588.
V бөлімнің 99-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде) және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 2 Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
1589.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1590.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
34. Электр жылжымалы құрамға арналған автоматты тез әрекет ететін ажыратқыштар және басты ажыратқыштар
1591.
13-тармақтың "у" тармақшасы жәнеV бөлімнің 15-тармағы
8.3-тармақ
МЕМСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-1:2001) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 3-бөлік. Тұрақты токты автоматты ажыратқыштар. Техникалық шарттар"
1592.
9.11 және 9.12.1.3-тармақтар
МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 4-бөлік. Ауыспалы токты автоматты ажыратқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
1593.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1594.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1595.
V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1596.
7.2-тармақ
МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 4-бөлік. Ауыспалы токты автоматты ажыратқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
1597.
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1598.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1599.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1600.

ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
37. Гидравлические демпферы железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13
пункты 5.1.4 - 5.1.6 и 5.5
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 5.3.2 и 6.1
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.2
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.4.1 (в части назначенного срока службы) и 5.4.2
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99, 101 раздела V
пункт 5.7.1
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
38. Диски тормозные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
таблица 4.6 (пункты 4.1 (кроме показателя "остаточный дисбаланс") и 4.3)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
раздел 5, пункт 5.1

МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1617.
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
37. Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері
1618.
13-тармақтың "б" тармақшасы
5.1.4 - 5.1.6 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
1619.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
5.3.2 және 6.1-тармақтар
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
1620.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
5.3.2-тармақ
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
1621.
V бөлімнің 15-тармағы
5.4.1 (белгіленген қызмет мерзімі бөлігінде) және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
1622.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1623.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1624.
V бөлімнің 99, 101-тармақтары
5.7.1-тармақ
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
1625.
V бөлімнің 106-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1626.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
38. Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш дискілер
1627.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.6-кесте (4.1 ("қалдық теңгерімсіздік" көрсеткішінен басқа) және 4.3-тармақтар)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1628.
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ССНТ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
1629.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1630.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1631.
V бөлімнің 99-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ

ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 2Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 106 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
39. Изделия остекления железнодорожного подвижного состава
(кабины машиниста тягового, моторвагонного и специального самоходного
железнодорожного подвижного состава)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.7* (п. 3.2.3* ГОСТ 12.2.056-81 ССБТ Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности) 5.1.8* (До 160 км/ч), 5.1.9* (Более 160 км/ч), 5.1.10*, 5.1.12*, 5.1.13, 5.1.19 (п. 3.2.16 ГОСТ 12.2.056-81 ССБТ Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности), 5.1.21* и 5.1.22*
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 15 раздела V
пункт 3.2.3 (в части требований к коэффициенту пропускания в видимой части спектра применяемых изделий остекления)
ГОСТ 12.2.056-81 "ССБТ. Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 5.1.1- 5.1.3, 5.1.8 (До 160 км/ч), 5.1.9* (Более 160 км/ч), 5.1.10*, 5.1.11, 5.1.12*, 5.1.13*, 5.1.16*, 5.1.20 и 5.3.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 5.5.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"

МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1632.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1633.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 2 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1634.
V бөлімнің 101-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
1635.
V бөлімнің 106-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
39. Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары (тартқыш, моторвагонды және арнайы өздігінен жүретін темір жол жылжымалы құрамы машинисінің кабинасы)
1636.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.3, 5.1.7* (3.2.3*-т. МЕМСТ 12.2.056-81 ССБТ Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары) 5.1.8* (До 160 км/ч), 5.1.9* (160 км/с астам), 5.1.10*, 5.1.12*, 5.1.13, 5.1.19 (3.2.16-т. МЕМСТ 12.2.056-81 ССБТ Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары), 5.1.21* және 5.1.22*-тармақтар
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1637.
V бөлімнің 15-тармағы
3.2.3-тармақ (қолданылатын шынылау бұйымдары спектрінің көрінетін бөлігіндегі өткізу коэффициентіне қойылатын талаптар бөлігінде)
МЕМСТ 12.2.056-81 "ССБТ. Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
1638.
5.1.1- 5.1.3, 5.1.8 (160 км/с дейін), 5.1.9* (160 км/с астам), 5.1.10*, 5.1.11, 5.1.12*, 5.1.13*, 5.1.16*, 5.1.20 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1639.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1640.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1641.
V бөлімнің 99-тармағы
5.5.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 4.1.1- 4.1.3, 4.3.1 и 4.3.2
ГОСТ 28300-2010 "Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 28300-2010 "Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
42. Клин тягового хомута автосцепки
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.5.8
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункты 5.5.7, 5.5.8, 5.9.3
ГОСТ 33434-2015 Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
пункт 5.10
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
43. Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.1.2
ГОСТ 34503-2018 "Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ 34503-2018 "Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
44. Колеса зубчатые цилиндрические тяговых передач
железнодорожного подвижного состава
подпункт "б", "р", "с", "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1-4.5, 4.9-4.13 и 4.16
ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V

4.1.1- 4.1.3, 4.3.1 және 4.3.2-тармақтар
МЕМСТ 28300-2010 "Тепловоздар мен дизель-поездардың тарту жетегінің кардан біліктері. Жалпы техникалық шарттар"
1655.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1656.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1657.
V бөлімнің 99-тармағы
4.7.1 және 4.7.2-тармақтары
МЕМСТ 28300-2010 "Тепловоздар мен дизель-поездардың тарту жетегінің кардан біліктері. Жалпы техникалық шарттар"
1658.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1659.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
42. Автотіркегіштің тарту қамытының сынасы
1660.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.5.8-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1661.
V бөлімнің 15-тармағы
5.5.7, 5.5.8, 5.9.3-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері
1662.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1663.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1664.
V бөлімнің 101-тармағы
5.10-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
43. Жүк вагондары арбашаларының фрикциялық сыналары
1665.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
5.1.1 және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 34503-2018 "Жүк вагондары арбашаларының фрикциялық сыналары. Жалпы техникалық шарттар"
1666.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
1667.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
1668.
V бөлімнің 99-тармағы
5.5-тармақ
МЕМСТ 34503-2018 "Жүк вагондары арбашаларының фрикциялық сыналары. Жалпы техникалық шарттар"
44. Темір жол жылжымалы құрамының тартқыш берілістерінің тісті цилиндрлік дөңгелектері
1669.
13-тармақтың "б", "р", "с", "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.1-4.5, 4.9-4.13 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 30803-2014 "Тартқыш жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің тісті дөңгелектері. Техникалық шарттар"
1670.
V бөлімнің 97-тармағы

пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 4.18
ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
45. Колеса (кроме составных) колесных пар железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "в", "р", "с", "т" пункта 13, пункты 15 и 55 раздела V
пункты 5.1, 5.3 (табл. 3), 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14, 6.23 (для осевой нагрузки 23,5тс, 25 тс, 27 тс, 30 тс) и 6.24 (для констр. скорости до 200 км/ч)
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 6.20
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
46. Колесные пары (колесные узлы) вагонные без буксовых узлов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.3.1
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
раздел 4 (абзац первый)
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), и пункты 4.3.4-4.3.7
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункты "р", "т" пункта 13 раздела V
пункты 4.4.4 (абзац третий), 4.4.5, 4.4.6 и 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), и пункты 4.3.4- 4.3.7
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99 и 102 раздела V
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"

4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1671.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1672.
V бөлімнің 99-тармағы
4.18-тармақ
МЕМСТ 30803-2014 "Тартқыш жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің тісті дөңгелектері. Техникалық шарттар"
45. Жылжымалы теміржол құрамының доңғалақ жұптарының доңғалақтары (құрамдастарынан басқа)
1673.
13-тармақтың "б", "в", "р", "с", "т" тармақшалары, V бөлімнің 15 және 55-тармақтары
5.1, 5.3 (3-кесте), 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14, 6.23 (осьтік жүктеме үшін 23,5 тс, 25 тс, 27 КҚ, 30 тс) және 6.24-тармақтар (200 км/сағ дейінгі констр. жылдамдық үшін)
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
1674.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1675.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1676.
V бөлімнің 99-тармағы
6.20-тармақ
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
46. Букс тораптарынсыз вагондық доңғалақ жұптары (доңғалақ тораптары)
1677.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.3.1-тармақ
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
1678.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4-бөлім (бірінші абзац)
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
1679.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3-тармақтар (екінші абзац), және 4.3.4-4.3.7-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
1680.
V бөлімнің 13-тармағының "р", "т" тармақшалары
4.4.4 (үшінші абзац), 4.4.5, 4.4.6 және 4.4.8-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
1681.
V бөлімнің 15-тармағы
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3-тармақтар (екінші абзац) және 4.3.4- 4.3.7-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
1682.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1683.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1684.
V бөлімнің 99 және 102-тармақтары
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"

47. Колесные пары для специального железнодорожного подвижного состава
подпункты "а", "в" пункта 13 и пункт 15 раздела V
пункты 4.7.1 – 4.7.10 и 4.7.17
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
подпункты "р", "с" пункта 13 раздела V
пункты 4.6.1.3 - 4.6.1.7, 4.6.1.10, 4.6.2.5 и 4.6.3
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.7.15
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99, 101 и 102 раздела V
пункты 4.7.13 и 4.7.14
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункты 4.7.13
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
48. Колесные пары локомотивные и моторвагонного подвижного состава без буксовых узлов
подпункты "а", "в" пункта 13 и пункт 15 раздела V
пункты 4.3.3(абзац второй), 4.3.4- 4.3.8,
4.3.9 (первый абзац), 4.3.10– 4.3.13 и 4.3.15
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
Для колесных пар с конструкционной скоростью свыше 100 км/ч устанавливается один из сертификационных показателей по подпунктам 4.3.10, 4.3.11, 4.3.12, 4.3.13 ГОСТ 11018-2011
в зависимости от конструкции
колесной пары и конструкционной скорости
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (абзац второй), 4.3.4 (для колесных пар с конструкционной скоростью до 160 км/ч включительно), 4.3.5(для колесных пар с конструкционной скоростью свыше 160 км/ч), 4.3.6, 4.3.7 (для колесных пар с конструкционной скоростью свыше 140 км/ч) и 4.3.10
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
раздел 1
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)

47. Арнайы теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақ жұптары
1685.
13-тармақтың "а", "в", "р" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.7.1 – 4.7.10 және 4.7.17-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
1686.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.6.1.3 - 4.6.1.7, 4.6.1.10, 4.6.2.5 және 4.6.3-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
1687.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.7.15-тармақ
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
1688.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1689.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1690.
V бөлімнің 99, 101 және 102-тармақтары
4.7.13 және 4.7.14-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
1691.
V бөлімнің 106-тармағы
4.7.13-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
48. Букс тораптарынсыз локомотив және моторвагонды жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары
1692.
13-тармақтың "а", "в", "р" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.3.3(екінші абзац), 4.3.4- 4.3.8, 4.3.9 (бірінші абзац), 4.3.10– 4.3.13 және 4.3.15-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
Конструкциялық жылдамдығы 100 км/сағ асатын доңғалақ жұптары үшін доңғалақ жұбының конструкциясына және конструкциялық жылдамдығына байланысты 4.3.10, 4.3.11, 4.3.12, 4.3.13 МЕМСТ 11018-2011 тармақшалары бойынша сертификаттық көрсеткіштердің бірі белгіленеді
1693.
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (екінші абзац), 4.3.4 (конструкциялық жылдамдығы 160 км/с дейінгі доңғалақ жұптары үшін қоса алғанда), 4.3.5 (конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ жоғары доңғалақ жұптары үшін), 4.3.6, 4.3.7 (конструкциялық жылдамдығы 140 км/сағ жоғары доңғалақ жұптары үшін) және 4.3.10-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1694.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
1-бөлім
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1695.

раздел 4 (абзац первый)
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
подпункты "р", "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.6, 5.3.4, 5.3.5 и пункты 5.3.7.1 – 5.3.7.9
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
Пункт 5.2.6 применяется при тепловом методе формирования Пункты 5.3.4, 5.3.5, 5.3.7.1 – 5.3.7.9 при прессовом методе формирования
пункты 4.4.4 (абзац третий), 4.4.5 (первый абзац, для колесных пар с конструкционной скоростью менее 160 км/ч), 4.4.6 (первый и второй абзацы, для колесных пар с конструкционной скоростью 160 км/ч и выше) и 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.3.17
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
пункт 4.3.11
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 99 и 102 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
49. Колодки тормозные композиционные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
таблица 1, п. 5.3 показатели 1-7, 8, 9, 10, 11.1 и 11.2, таблица 5 (для композитных колодок), 6 (для металлокерамических колодок), 7 (при стендовых испытаниях, при первичной сертификации при полигонных испытаниях), таблица 8 (п. 1,2,3 для всех типов колодок, п.4 для колодок сетчато-проволочным каркасов, п.5 для тормозных колодок с металлической спинкой, п.6 для составных тормозных колодок (композиционных со вставками, п.7 для металлокерамических колодок)

4-бөлім (бірінші абзац)
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1696.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.2.6, 5.3.4, 5.3.5-тармақтар және 5.3.7.1 – 5.3.7.9-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
5.2.6-тармақ жылу қалыптастыру әдісі кезінде қолданылады
5.3.4, 5.3.5, 5.3.7.1 – 5.3.7.9-тармақтар қалыптастырудың престеу әдісі кезінде
1697.
4.4.4 (үшінші абзац), 4.4.5 (бірінші абзац, конструкциялық жылдамдығы сағатына 160 км-ден кем доңғалақ жұптары үшін), 4.4.6 (бірінші және екінші абзацтар, конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ және одан жоғары доңғалақ жұптары үшін) және 4.4.8-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1698.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.3.17-тармақ
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1699.
4.3.11-тармақ
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1700.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1701.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1702.
V бөлімнің 99 және 102-тармақтары
4.4-тармақ
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
1703.
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
49. Жылжымалы темір жол құрамына арналған композициялық тежегіш қалыптар
1704.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
1-кесте, 5.3-т. 1-7, 8, 9, 10, 11.1-көрсеткіштер және 11.2, 5 (композиттік қалыптар үшін), 6 (металл-керамикалық қалыптар үшін), 7 (стендтік сынақтар кезінде, полигондық сынақтар кезінде бастапқы сертификаттау кезінде), 8-кесте (қалыптардың барлық түрлері үшін 1,2,3-т., тор-сым қаңқалы қалыптар үшін 4-т., металл арқалығы бар тежегіш қалыптар үшін 5-т., құрама тежегіш қалыптар үшін 6-т. (композициялық ендірмелермен, 7-т. металл-керамикалық қалыптар үшін)

ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13(четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
пункт 5.6.1
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
50. Колодки тормозные составные (чугунно-композиционные)
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
таблица 1, 5.3, показатели 1-7, 8, 9, 10, 11.1 и 11.2, таблица 5 (для композитных колодок), 6 (для металлокерамических колодок), 7 (при стендовых испытаниях, при первичной сертификации при полигонных испытаниях), таблица 8 (п. 1,2,3 для всех типов колодок, п.4 для колодок сетчато-проволочным каркасов, п.5 для тормозных колодок с металлической спинкой, п.6 для составных тормозных колодок (композиционных со вставками, п.7 для металлокерамических колодок)
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 6.1.4 (кроме Ва), 6.1.11-6.1.13, 6.2.13, 5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6 и 6.1.10
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"*
пункт 15 раздела V
показатели 5, 6, 7 и 10 таблицы 2, таблица 8
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
таблица 1
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
пункты 5.6.1
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного"
51. Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
Для всех
пункты 6.1.4 (кроме Ва), 6.1.11- 6.1.13, 6.2.13
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Колодки локомотивные

МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1705.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1706.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1707.
V бөлімнің 101-тармағы
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
50. Темір жол жылжымалы құрамына арналған құрама (шойын-композициялық) тежегіш қалыптар
1708.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
1,5.3-кесте, 1-7, 8, 9, 10, 11.1-көрсеткіштер және 11.2, 5-кесте (композиттік қалыптар үшін), 6 (металл-керамикалық қалыптар үшін), 7 (стендтік сынақтар кезінде, полигондық сынақтар кезінде бастапқы сертификаттау кезінде), 8-кесте (қалыптардың барлық түрлері үшін 1,2,3-т., тор-сым қаңқалы қалыптар үшін 4-т., металл арқалығы бар тежегіш қалыптар үшін 5-т., құрама тежегіш қалыптар үшін 6 т. (композициялық ендірмелермен, 7-т. металл-керамикалық қалыптар үшін)
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1709.
6.1.4 (Ва басқа), 6.1.11-6.1.13, 6.2.13, 5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6 және 6.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"*
1710.
V бөлімнің 15-тармағы
5, 6, 7 және 10-көрсеткіштер, 2-кесте, 8-кесте
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1711.
1-кесте
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1712.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1713.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1714.
V бөлімнің 101-тармағы
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 33421-2015 "Жылжымалы теміржолға арналған композициялық және металл-керамикалық тежегіш қалыптар"
51. Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар
1715.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
Барлығы үшін
6.1.4 (Ва басқа), 6.1.11- 6.1.13, 6.2.13-тармақтар
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1716.
Локомотив қалыптары

пункты 4.2 (кроме Ва), 4.3, 4.4, 4.6 и 4.11
ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"
Колодки моторвагонные
пункты 1.2- 1.8
ГОСТ 28186-89 "Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
Для всех
пункты 5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6 и 6.1.10
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Колодки локомотивные
пункты 4.13 и 4.14
ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"
Колодки моторвагонные
пункт 1.12
ГОСТ 28186 "Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
Для всех
пункт 10.1
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Колодки локомотивные
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
Колодки моторвагонные
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
Колодки моторвагонные
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 101 (абзац 1 подпункты 2, 3) раздела V
Для всех
пункт 6.3.1
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Колодки локомотивные
пункт 4.15
ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"
Колодки моторвагонные
пункты 4.1 и 4.2
ГОСТ 28186 "Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия"
пункт 106 раздела V
Колодки локомотивные
пункт 4.16
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
52. Компрессоры для железнодорожного подвижного состава
пункт 13 подпункт "б" раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.6 (при наличии концевого холодильника), 5.1.11 (кроме маслозаполненных), 5.1.7 (при наличии БОСВ), 5.1.9, 5.6.1 и 5.6.2
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"

4.2 (Ва басқа), 4.3, 4.4, 4.6 және 4.11-тармақтар
МЕМСТ 30249-97 "Локомотивтерге арналған шойын тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
1717.
Моторвагонды қалыптар
1.2- 1.8-тармақтар
МЕМСТ 28186-89 "Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
1718.
V бөлімнің 15-тармағы
Барлығы үшін
5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6 және 6.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1719.
Локомотив қалыптары
4.13 және 4.14-тармақтар
МЕМСТ 30249-97 "Локомотивтерге арналған шойын тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
1720.
Моторвагонды қалыптар
1.12-тармақ
МЕМСТ 28186 "Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
1721.
V бөлімнің 97-тармағы
Барлығы үшін
10.1-тармақ
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1722.
Локомотив қалыптары
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1723.
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1724.
Моторвагонды қалыптар
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1725.
Моторвагонды қалыптар
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1726.
V бөлімнің 101-тармағы (2,3-тармақшаның 1-абзацы)
Барлығы үшін
6.3.1-тармақ
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1727.
Локомотив қалыптары
4.15-тармақ
МЕМСТ 30249-97 "Локомотивтерге арналған шойын тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
1728.
Моторвагонды қалыптар
4.1 және 4.2-тармақтар
МЕМСТ 28186 "Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
1729.
V бөлімнің 106-тармағы
Локомотив қалыптары
4.16-тармақ
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
52. Теміржол жылжымалы құрамына арналған компрессорлар
1730.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.3, 5.1.4, 5.1.6 (соңғы тоңазытқыш болған жағдайда), 5.1.11 (маймен толтырылғандардан басқа), 5.1.7 (БОСВ бар болғанда), 5.1.9, 5.6.1 және 5.6.2-тармақтар
МЕМСТ 10393-2014 "Компрессорлар, электр жетегі бар компрессорлық агрегаттар және теміржол жылжымалы құрамына арналған электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
1731.
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ССНТ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
1732.

пункт 5.7.4 (предложение 1)
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
56. Кресла машинистов для локомотивов, моторвагонного подвижного состава
и специального железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1 и 4.1.7
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.3, и пункты 4.4.5- 4.4.7
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.3
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.3.1, 4.1.8, 4.1.10- 4.1.12, 4.1.14, 4.2.1 (ускорение в продольном направлении – в соответствии с целевым типом подвижного состава, указанным в документации на кресло, либо максимальное ускорение, если кресло универсальное), 4.2.2 и 4.3.1
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 65 раздела V
пункты 4.2.1 (ускорение в продольном направлении – в соответствии с целевым типом подвижного состава, указанным в документации на кресло, либо максимальное ускорение, если кресло универсальное) и 4.2.2
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 4.5.1 (за исключением подпункт 5, если кресло не изготавливается в соответствии с ГОСТ 33330-2015)
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
57. Кресла пассажирские и диваны моторвагонного подвижного состава,
кресла пассажирские пассажирских вагонов локомотивной тяги
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.4.1 и 5.4.2
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
подпункт "м" пункта 13 раздела V

5.7.4-тармақ (1-сөйлем)
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
56. Локомотивтерге, моторвагонды жылжымалы құрамға және арнайы темір жол жылжымалы құрамына арналған машинистерге арналған креслолар
1763.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.1 және 4.1.7-тармақтар
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
1764.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.4.3-тармақ, және 4.4.5- 4.4.7-тармақтар
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
1765.
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
4.4.3-тармақ
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
1766.
V бөлімнің 15-тармағы
4.3.1, 4.1.8, 4.1.10- 4.1.12, 4.1.14, 4.2.1 (бойлық бағытта үдеу – орындыққа арналған құжаттамада көрсетілген жылжымалы құрамның мақсатты түріне сәйкес немесе егер орындық әмбебап болса, максималды үдеу), 4.2.2 және 4.3.1-тармақтар
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
1767.
V бөлімнің 65-тармағы
4.2.1 (бойлық бағытта үдеу – орындыққа арналған құжаттамада көрсетілген жылжымалы құрамның мақсатты түріне сәйкес немесе егер орындық әмбебап болса, максималды үдеу) және 4.2.2-тармақтар
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
1768.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1769.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1770.
V бөлімнің 99-тармағы
4.5.1-тармақ (5-тармақшаны қоспағанда, егер кресло МЕМСТ 33330-2015 сәйкес жасалмаса)
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
1771.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1772.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
57. Жолаушылар креслолары және моторвагонды жылжымалы құрамның дивандары, локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслолары
1773.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.4.1 және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
1774.
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы

применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 6.2.12
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
61. Оси локомотивные и моторвагонного подвижного состава чистовые
пункты 15 и 55, подпункты "б", "р" и "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1.1, 5.2.2, 6.2.6 и 6.2.9
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.2.1.2-4.2.1.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 6.2.2 (дефекты на поверхности оси)
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 6.2.12
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
62. Оси черновые для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р", "с" и "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.2 и 4.7
ГОСТ 4728-2010 "Заготовки осевые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.3, 6.1.6, 6.1.11, 6.1.12 и 6.1.13.1
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99 и 102
раздела V
пункт 6.1.14
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
63. Оси чистовые для специального железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р", "с" и "т" пункта 13 и пункты 15, 55 раздела V
пункты 5.2.1.1, 5.2.2, 6.2.2, 6.2.6 и 6.2.9
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.3.4-4.3.6
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"

31.12.2027 дейін қолданылады
1800.
V бөлімнің 99-тармағы
6.2.12-тармақ
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
61. Локомотивтік және моторвагонды жылжымалы құрамның таза осьтері
1801.
15 және 55-тармақтар, V бөлімнің 13-тармағының "б", "р" және "с" тармақшалары
5.2.1.1, 5.2.2, 6.2.6 және 6.2.9-тармақтар
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
1802.
4.2.1.2-4.2.1.4-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
1803.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
6.2.2-тармақ (ось бетіндегі ақаулар)
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
1804.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1805.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1806.
V бөлімнің 99-тармағы
6.2.12-тармақ
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
62. Теміржол жылжымалы құрамы үшін қара осьтер
1807.
13-тармақтың "б", "р", "с" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.2 және 4.7-тармақтар
МЕМСТ 4728-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін осьтік дайындамалар. Техникалық шарттар"
1808.
6.1.3, 6.1.6, 6.1.11, 6.1.12 және 6.1.13.1-тармақтар
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
1809.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1810.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1811.
V бөлімнің 99 және 102-тармақтары
6.1.14-тармақ
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
63. Арнайы темір жол жылжымалы құрамына арналған таза осьтер
1812.
13-тармақтың "б", "р", "с" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 55-тармақтары
5.2.1.1, 5.2.2, 6.2.2, 6.2.6 және 6.2.9-тармақтар
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
1813.
4.3.4-4.3.6-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
1814.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1815.

пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 6.2.12
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
64. Передачи гидравлические для тепловозов и дизель-поездов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.3.3 и 6.7
ГОСТ 34077-2017 "Передачи гидродинамические для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.3.2, 5.3.3, 6.4- 6.6 и 6.8
ГОСТ 34077-2017 "Передачи гидродинамические для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
65. Передний и задний упоры автосцепки
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 5.3.1, 5.3.2.1, 5.3.2.2, 5.3.2.3 и 5.3.6
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2022
пункты 5.3.2, 5.3.3 и 5.1.2
ГОСТ 34710-2021 "Упоры автосцепного устройства грузовых и пассажирских вагонов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
66. Переключатели и отключатели высоковольтные
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999)
"Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V

4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1816.
V бөлімнің 99-тармағы
6.2.12-тармақ
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
64. Тепловоздар мен дизель-поездарға арналған гидравликалық берілістер
1817.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.3.3 және 6.7-тармақтар
МЕМСТ 34077-2017 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін гидродинамикалық берілістер. Техникалық шарттар"
1818.
V бөлімнің 15-тармағы
5.3.2, 5.3.3, 6.4- 6.6 және 6.8-тармақтар
МЕМСТ 34077-2017 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін гидродинамикалық берілістер. Техникалық шарттар"
1819.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1820.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1821.
V бөлімнің 99-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1822.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
65. Автотіркегіштің алдыңғы және артқы тіректері
1823.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
5.3.1, 5.3.2.1, 5.3.2.2, 5.3.2.3 және 5.3.6-тармақтар
МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2022 дейін қолданылады
1824.
5.3.2, 5.3.3 және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 34710-2021 "Жүк және жолаушылар вагондарының автотіркегіш құрылғысының тіректері. Жалпы техникалық шарттар"
1825.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1826.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
66. Теміржол жылжымалы құрамына арналған жоғары вольтты ауыстырып қосқыштар мен ажыратқыштар
1827.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1828.
V бөлімнің 15-тармағы
8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999)
"Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1829.
V бөлімнің 97-тармағы

пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
67. Поглощающий аппарат
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.8 и 5.3.4
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.11 и 5.3.5
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99 и 101 раздела V
пункты 5.4.1 – 5.4.3
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 106 раздела V
пункт 5.4.4
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
68. Подшипники качения роликовые
для букс железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 6.1.1.2 и 6.1.3.4, Приложение А, таблица А.2
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.1.2, 6.1.3.3, 6.1.2.21* и 8.2.11
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"

4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1830.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1831.
V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1832.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1833.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1834.
МЕМСТ 33264-2015       "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1835.
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
67. Сіңіргіш аппарат
1836.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.2, 5.2.8 және 5.3.4-тармақтар
МЕМСТ 32913-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеуіш және автотіркегіш құрылғыларының сіңіргіш аппараттары. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1837.
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.11 және 5.3.5-тармақтар
МЕМСТ 32913-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеуіш және автотіркегіш құрылғыларының сіңіргіш аппараттары. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1838.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1839.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1840.
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары
5.4.1 – 5.4.3-тармақтар
МЕМСТ 32913-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеуіш және автотіркегіш құрылғыларының сіңіргіш аппараттары. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1841.
V бөлімнің 106-тармағы
5.4.4-тармақ
МЕМСТ 32913-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеуіш және автотіркегіш құрылғыларының сіңіргіш аппараттары. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
68. Теміржол жылжымалы құрамының букстарына арналған роликті жылжымалы мойынтіректер
1842.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
6.1.1.2 және 6.1.3.4-тармақтар, А қосымша, А.2-кесте
МЕМСТ 32769–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының конустық букс мойынтіректі тораптары. Техникалық шарттар"
1843.
6.1.1.2, 6.1.3.3, 6.1.2.21* және 8.2.11-тармақтар
МЕМСТ 18572–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Теміржол жылжымалы құрамының шығыршық роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
1844.

пункт 7.11
ГОСТ 520-2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
подпункты "р", "с" и "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 6.1.2.2, 6.1.3.1, 6.1.3.2 и 6.1.3.4,
Приложение А, таблица А.2, 8.2.2, 8.2.3 и 8.2.5
ГОСТ 32769-2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.3.3, 6.1.3.1, 6.1.2.3, 8.2.2, 8.2.4-8.2.8 и 8.2.15*
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
раздел 9
ГОСТ 18855-2013 "Подшипники качения. Динамическая грузоподъемность и номинальный ресурс" (Для всех типов подшипников)
пункты 6.2.2, 7.3, 7.4, 7.8, 7.10 и 7.11
ГОСТ 520–2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13(четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
подпункт "а", "б", "г", "д", "и", "к" и "л" пункта 6.3 и 6.4
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "а", "б", "в", "г", "д" и "е" пункта 6.3.2, подпункт "а", "б", "г", "д" и "е" пункта 6.4.2
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы" (Для всех типов подшипников)
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы" (Для всех типов подшипников)
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
подпункт "а", "б" и "к" пункта 6.3, и пункт 6.4
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "а", "в", "д" и "е" пункта 6.3.2
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
раздел 10
ГОСТ 520–2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)

7.11-тармақ
МЕМСТ 520-2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар" (Роликті радиалды сфералық подшипниктер үшін)
1845.
13-тармақтың "р", "с" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
6.1.2.2, 6.1.3.1, 6.1.3.2 және 6.1.3.4,
А қосымша, А.2-кесте, 8.2.2, 8.2.3 және 8.2.5-тармақтар
МЕМСТ 32769-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының конустық букс мойынтіректі тораптары. Техникалық шарттар"
1846.
6.1.3.3, 6.1.3.1, 6.1.2.3, 8.2.2, 8.2.4-8.2.8 және 8.2.15*-тармақтар
МЕМСТ 18572–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Теміржол жылжымалы құрамының шығыршық роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
1847.
9-бөлім
МЕМСТ 18855-2013 "Жылжымалы мойынтіректер. Динамикалық жүк көтергіштігі және номиналды ресурс" (Мойынтіректердің барлық типтері үшін)
1848.
6.2.2, 7.3, 7.4, 7.8, 7.10 және 7.11-тармақтар
МЕМСТ 520–2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар" (Роликті радиалды сфералық подшипниктер үшін)
1849.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1850.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1851.
V бөлімнің 99-тармағы
6.3 және 6.4-тармақтардың "а", "б", "г", "д", "и", "к" және "л" тармақшалары
МЕМСТ 32769–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының конустық букс мойынтіректі тораптары. Техникалық шарттар"
1852.
6.3.2-тармақтың "а", "б", "в", "г", "д" тармақшалары және 6.4.2-тармақтың "е", "а", "б", "г", "д" және "е" тармақшалары
МЕМСТ 18572–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Теміржол жылжымалы құрамының шығыршық роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
1853.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары" (Мойынтіректердің барлық типтері үшін)
1854.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары" (Мойынтіректердің барлық типтері үшін)
31.12.2027 дейін қолданылады
1855.
V бөлімнің 101-тармағы
6.3-тармақтың "а", "б" тармақшалары. МЕМСТ 32769–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының конустық букс мойынтіректі тораптары. Техникалық шарттар"
1856.
6.3.2-тармақтың "а", "в", "д" және "е" тармақшалары
МЕМСТ 18572–2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Теміржол жылжымалы құрамының шығыршық роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
1857.
10-бөлім
МЕМСТ 520–2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар" (Роликті радиалды сфералық подшипниктер үшін)

ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
70. Преобразователи полупроводниковые силовые (мощностью более 5 кВт)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 2.2.1 и 2.2.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.2.3.1 и 4.2.5.1
ГОСТ 33323-2015 "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 2.2.1 (в части теплостойкости, холодостойкости, влагостойкости)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.2.5.1 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
ГОСТ 33323-2015 "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей массой свыше 500 кг в случае проведения испытаний по стойкости к воздействию вибрации и удара на отдельных составных частях согласно п. ДА.4 приложения ДА ГОСТ 33323-2015)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункты "в", "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3 и 7.4.4, ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4, ДЕ.1.5 и ДЕ.1.6
ГОСТ 33323-2015 "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей собственных нужд совмещенных с тяговыми преобразователями)
пункты 4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1-4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4 и 4.9.3.5

МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
70. Күш беретін жартылай өткізгіш түрлендіргіштер (қуаты 5 кВт-тан астам)
1876.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
2.2.1 және 2.2.2-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1877.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1878.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1879.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1880.
4.2.3.1 және 4.2.5.1-тармақтар
МЕМСТ 33323-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері"
1881.
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 33726-2016 "Жылжымалы теміржол құрамы үшін статикалық емес тартпалы түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
1882.
2.2-тармақ.1 (жылуға, суыққа, ылғалға төзімділігі бөлігінде)
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.5.1-тармақ (дірілге, біркелкі соққыға төзімділік бөлігінде)
1883.
МЕМСТ 33323-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері"
(салмағы 500 кг-нан асатын түрлендіргіштер үшін жекелеген құрамдас бөліктерге діріл мен соққы әсеріне төзімділігі бойынша сынақтар жүргізілген жағдайда.ДА МЕМСТ 33323-2015 қосымшаның ДА.4-тармағына сәйкес
1884.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1885.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1886.
МЕМСТ 33264-2015       "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1887.
13-тармақтың "в", "у" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3 және 7.4.4-тармақтар, ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4, ДЕ.1.5 және ДЕ.1.6
МЕМСТ 33323-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері" (тартымдық түрлендіргіштермен біріктірілген жеке қажеттілік түрлендіргіштері үшін)
1888.
4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1-4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4 және 4.9.3.5-тармақтар

ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
(для преобразователей собственных нужд мощностью более 5 кВт)
пункты 2.3-2.5
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
(для диодных и тиристорных выпрямительных блоков и устройств)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.1.4.4.3* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей; в части защиты от недопустимых перегрузок, от токов внутреннего и внешнего короткого замыкания, от исчезновения питающего напряжения, от исчезновения недопустимого снижения питающего напряжения и напряжения вспомогательных цепей преобразователя), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (для диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей) и 7.4.4* (для каналов питания вспомогательного оборудования переменного тока), ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (при наличии конденсаторов с рабочим напряжением свыше 50В) и ДЕ.1.6* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей)
ГОСТ 33323-2015(IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых с каналами питания вспомогательного оборудования))
подпункты "н" и "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
разделы 5 и 6
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"

МЕМСТ 33726-2016 "Жылжымалы теміржол құрамы үшін статикалық емес тартпалы түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
(қуаты 5 кВт-тан астам жеке мұқтаждық түрлендіргіштер үшін)
1889.
2.3-2.5-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар" (диодты және тиристорлы түзеткіш блоктар мен құрылғылар үшін)
1890.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1891.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1892.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1893.
4.1.4.4.3* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштерден басқа; жол берілмейтін артық жүктемелерден, ішкі және сыртқы қысқа тұйықталу токтарынан, қоректендіруші кернеудің жоғалуынан, қоректендіруші кернеудің және түрлендіргіштің қосалқы тізбектерінің кернеуінің жол берілмейтін төмендеуінің жоғалуынан қорғау бөлігінде), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштер үшін) және 7.4.4*-тармақтар (ауыспалы токтың қосалқы жабдығының қоректендіру арналары үшін), ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (жұмыс кернеуі 50В жоғары конденсаторлар болған кезде) және ДЕ.1.6* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштерден басқа)
МЕМСТ 33323-2015(IEC 61287-1:2005) "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері"
(тартымдық және құрама түрлендіргіштер үшін (қосалқы жабдықтың қоректену арналары бар тартқыштар))
1894.
13-тармақтың "н" және "о" тармақшалары, және V бөлімнің 72-тармағы
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
1895.
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Аппаратура және жабдық. Сынақ талаптары мен әдістері"
1896.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1897.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"

ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "в", "н" и "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов) и 9.3
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
72. Привод магниторельсового тормоза
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 3.2.9, 3.2.11 - 3.2.14, 3.2.18, 3.2.21 и 3.2.36
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 15 раздела V
пункт 3.2.24
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 3.9
ГОСТ 30467-97 "Исполнительные устройства и арматура тормозного оборудования подвижного состава. Общие требования безопасности"
пункт 101 раздела V
пункты 3.3.2 и 3.3.3
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
73. Противоюзное устройство железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.3.1 и 4.3.3
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункт 4.5.1
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99 и 101 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"

МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
1913.
13-тармақтың "в", "н" және "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
1914.
4.1- 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
1915.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1916.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1917.
V бөлімнің 99-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде) және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
1918.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1919.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
72. Магнитті рельсті тежегіш жетегі
1920.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
3.2.9, 3.2.11 - 3.2.14, 3.2.18, 3.2.21 және 3.2.36-тармақтар
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының магнит-рельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
1921.
V бөлімнің 15-тармағы
3.2.24-тармақ
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының магнит-рельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
1922.
V бөлімнің 97-тармағы
3.9-тармақ
МЕМСТ 30467-97 "Жылжымалы құрамның тежегіш жабдығының атқарушы құрылғылары мен арматурасы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
1923.
V бөлімнің 101-тармағы
3.3.2 және 3.3.3-тармақтар
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының магнит-рельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
73. Темір жол жылжымалы құрамының тайғаққа қарсы құрылғысы
1924.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.3.1 және 4.3.3-тармақтар
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының тайғаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
1925.
V бөлімнің 15-тармағы
4.5.1-тармақ
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының тайғаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
1926.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1927.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1928.
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары
5.1-тармақ
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының тайғаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
1929.
V бөлімнің 106-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының тайғаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"

74. Пружины рессорного подвешивания железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.8
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 4.7 и 4.12
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункт 4.12
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 6.19
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.13.1, 4.13.6 и 6.19
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99 и 101 раздела V
пункт 4.18
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
75. Пятники грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.3.5 и 5.3.8
ГОСТ 34468-2018 "Пятники грузовых вагонов железных дорого колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 34468-2018 "Пятники грузовых вагонов железных дорого колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 9.2
ГОСТ 34468-2018 "Пятники грузовых вагонов железных дорого колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 99 раздела V
пункт 5.7.1
ГОСТ 34468-2018 "Пятники грузовых вагонов железных дорого колеи 1520 мм. Общие технические условия"
76. Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для локомотивов и моторвагонного подвижного состава
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V

74. Жылжымалы темір жол құрамының рессорлық ілу серіппелері
1930.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.2 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жол жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбашықтары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелер. Техникалық шарттар"
1931.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.7 және 4.12-тармақтар
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жол жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбашықтары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелер. Техникалық шарттар"
1932.
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
4.12-тармақ
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жол жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбашықтары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелер. Техникалық шарттар"
1933.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
6.19-тармақ
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жол жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбашықтары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелер. Техникалық шарттар"
1934.
V бөлімнің 15-тармағы
4.13.1, 4.13.6 және 6.19-тармақтар
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жол жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбашықтары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелер. Техникалық шарттар"
1935.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1936.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1937.
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары
4.18-тармақ
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жол жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбашықтары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелер. Техникалық шарттар"
75. Жүк вагондарының бестіктері
1938.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.3.5 және 5.3.8-тармақтар
МЕМСТ 34468-2018 "Жолтабаны 1520 мм темір жол жүк вагондарының бестіктері. Жалпы техникалық шарттар"
1939.
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 34468-2018 "Жолтабаны 1520 мм темір жол жүк вагондарының бестіктері. Жалпы техникалық шарттар"
1940.
V бөлімнің 97-тармағы
9.2-тармақ
МЕМСТ 34468-2018 "Жолтабаны 1520 мм темір жол жүк вагондарының бестіктері. Жалпы техникалық шарттар"
1941.
V бөлімнің 99-тармағы
5.7.1-тармақ
МЕМСТ 34468-2018 "Жолтабаны 1520 мм темір жол жүк вагондарының бестіктері. Жалпы техникалық шарттар"
76. Локомотивтер мен моторвагонды жылжымалы құрамға арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар
1942.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1943.
V бөлімнің 15-тармағы
8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1944.
V бөлімнің 97-тармағы

применяется до 31.12.2027
79. Реакторы для электровозов и электропоездов
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
раздел 8.5
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
80. Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.3.2 - 4.3.4 (пункты 2.12- 2.14)
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 4.4.1
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты, 4.3.3 - 4.3.4 (пункт 2.13, 2.14)
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 4.3.8 и 4.3.9
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 4.6.1
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V

31.12.2027 дейін қолданылады
79. Электровоздар мен электр пойыздарына арналған реакторлар
1974.
13-тармақтың "у" тармақшасы жәнеV бөлімнің 15-тармағы
8.5-бөлім
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1975.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1976.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1977.
V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1978.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1979.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
1980.
МЕМСТ 33264-2015       "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1981.
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
80. Темір жол вагондарының автотежегіштеріне арналған ауа резервуарлары
1982.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.3.2 - 4.3.4-тармақтар (2.12- 2.14-тармақтар)
МЕМСТ 1561-75 "Темір жол вагондарының автотежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1983.
4.4.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 52400-2005 "Темір жол вагондарының тежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
1984.
V бөлімнің 15-тармағы
4.3.3 - 4.3.4-тармақтар (2.13, 2.14-тармақ)
МЕМСТ 1561-75 "Темір жол вагондарының автотежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1985.
4.3.8 және 4.3.9-тармақтар
МЕМСТ Р 52400-2005 "Темір жол вагондарының тежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
1986.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1987.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1988.
V бөлімнің 99-тармағы
4.6.1-тармақ
МЕМСТ Р 52400-2005 "Темір жол вагондарының тежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1989.
V бөлімнің 101-тармағы

пункты 4.6.1 и 4.6.2
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
81. Резервуары воздушные для тягового, моторвагонного
и специального самоходного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 2.12 (для цветных металлов и сплавов допускается проверка только при температуре минус 20С), 2.13 и 2.14
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
СТ РК 1454-2005 "Резервуары воздушные для тягового подвижного состава.
Основные требования к конструкции"
применяется до 31.12.2027
пункт 15 раздела V
пункт 2.17
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
СТ РК 1454-2005 "Резервуары воздушные для тягового подвижного состава.
Основные требования к конструкции"
применяется до 31.12.2027
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
82. Резинокордные оболочки муфт тягового привода
моторвагонного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 99 и 101 раздела V
пункты 4.1, 4.2.1, 4.2.3, 4.3, 4.5 и 4.7
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
83. Резисторы пусковые, электрического тормоза, демпферные
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.3, 2.4 и 2.9.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"

4.6.1 және 4.6.2-тармақтар
МЕМСТ Р 52400-2005 "Темір жол вагондарының тежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
81. Тартқыш, моторвагонды және арнайы өздігінен жүретін жылжымалы құрамға арналған ауа резервуарлары
1990.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
2.12 (түсті металдар мен қорытпалар үшін минус 20С температурада ғана тексеруге рұқсат етіледі), 2.13 және 2.14-тармақтар
МЕМСТ 1561-75 "Темір жол вагондарының автотежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Техникалық шарттар"
1991.
ҚР СТ 1454-2005 "Тартқыш жылжымалы құрамға арналған ауа резервуарлары.
Конструкциясына қойылатын негізгі талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1992.
V бөлімнің 15-тармағы
2.17-тармақ
МЕМСТ 1561-75 "Темір жол вагондарының автотежегіштеріне арналған ауа резервуарлары. Техникалық шарттар"
1993.
ҚР СТ 1454-2005 "Тартқыш жылжымалы құрамға арналған ауа резервуарлары.
Конструкциясына қойылатын негізгі талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1994.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1995.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1996.
V бөлімнің 99-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
1997.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
82. Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетегінің муфталарының резеңке кордты қабықтары
1998.
13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15, 99 және 101-тармақтары
4.1, 4.2.1, 4.2.3, 4.3, 4.5 және 4.7-тармақтар
МЕМСТ 33188-2014 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетегінің муфталары. Резеңке кордты қабықтар. Жалпы техникалық шарттар"
1999.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2000.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
83. Іске қосу резисторлары, демпферлік электр тежегіші
2001.
13-тармақтың "у" тармақшасы жәнеV бөлімнің 15-тармағы
2.3, 2.4 және 2.9.1-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
2002.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
2003.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
2004.

применяется до 31.12.2027
пункт 99, абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
85. Рессоры листовые для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р", "с" и "т" пункта 13 раздела V
ГОСТ 1425-93 "Рессоры листовые для подвижного состава железных дорог. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013" Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
86. Рукава соединительные для тормозов железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1 и 4.1.4
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.2, 4.1.3, 4.2.1 и 4.4.1
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Пункт 101 раздела V
пункты 4.5.1 и 4.5.2
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
87. Стеклоочистители для локомотивов, моторвагонного
и специального самоходного железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 (подпункт 3 абзаца 1 - при наличии в конструкции стеклоомывателя), 4.1.3, 4.1.5, 4.1.6, 4.2.3, 4.2.4, 4.2.5, и пункты 4.3.2- 4.3.4
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"*
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.4, 4.5.1 и 4.5.2

31.12.2027 дейін қолданылады
2020.
99-тармақ, V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
2021.
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
2022.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
2023.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
2024.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
85. Жылжымалы темір жол құрамына арналған жайма рессорлар
2025.
V бөлімнің 13-тармағының "б", "р", "с" және "т" тармақшалары
МЕМСТ 1425-93 "Темір жолдардың жылжымалы құрамына арналған жайма рессорлар. Техникалық шарттар"
2026.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013" Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2027.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
86. Темір жол жылжымалы құрамының тежегіштеріне арналған жалғағыш жеңдер
2028.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.1 және 4.1.4-тармақтар
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының жалғағыш жеңдері. Техникалық шарттар"
2029.
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.2, 4.1.3, 4.2.1 және 4.4.1-тармақтар
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының жалғағыш жеңдері. Техникалық шарттар"
2030.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2031.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2032.
V бөлімнің 101-тармағы
4.5.1 және 4.5.2-тармақтар
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының жалғағыш жеңдері. Техникалық шарттар"
87. Локомотивтерге, моторвагонды және арнайы өздігінен жүретін темір жол жылжымалы құрамына арналған шыны тазалағыштар
2033.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2 (1-абзацтың 3-тармақшасы – конструкцияда шыны жуғыш болған кезде), 4.1.3, 4.1.5, 4.1.6, 4.2.3, 4.2.4, 4.2.5-тармақтар, және 4.3.2- 4.3.4-тармақтар
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы шынысын тазалау құрылғысы. Жалпы техникалық шарттар"*
2034.
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.4, 4.5.1 және 4.5.2-тармақтар

пункты 5.1.8 и 5.8 (подпункт "б", "в")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.3 (подпункт "а", "г")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункт 5.8 (подпункт "б", "в")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 98 раздела V
пункт 5.1.5 (в части подтверждения соответствия пункту 5.1.3 подпункт "г")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 99 и 101 раздела V
пункт 5.10
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
89. Тележки двухосные для грузовых вагонов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
показатель 2 таблицы 2
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
показатель 3 таблицы 1
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1 и 5.2.2
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 5.2.1 и 5.2.2
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.2 и 5.3.5
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 5.2.2 и 5.3.1.5
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
подпункты "с" и "т" пункта 13 раздела V
пункт 5.2.2
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"

5.1.8 және 5.8-тармақтар ("б", "в") тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
2051.
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
5.3.3-тармақ ("а" , "г" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
2052.
V бөлімнің 15-тармағы
5.8-тармақ ("б", "в" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
2053.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2054.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2055.
V бөлімнің 98-тармағы
5.1.5-тармақ (5.1.3-тармаққа сәйкестікті растау бөлігінде "г" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
2056.
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары
5.10-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
89. Жүк вагондарына арналған екі осьті арбалар
2057.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
2-кестенің 2-көрсеткіші
МЕМСТ 9246-2013 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың екі білікті үш элементті жүк вагондары арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
2058.
1-кестенің 3-көрсеткіші
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
2059.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.2.1 және 5.2.2-тармақтар
МЕМСТ 9246-2013 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың екі білікті үш элементті жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
2060.
5.2.1 және 5.2.2-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
2061.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.2.2 және 5.3.5-тармақтар
МЕМСТ 9246-2013 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың екі білікті үш элементті жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
2062.
5.2.2 және 5.3.1.5-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
2063.
V бөлімнің 13-тармағының "с" және "т" тармақшалары
5.2.2-тармақ
МЕМСТ 9246-2013 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдардың екі білікті үш элементті жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
2064.

91. Тележки трехосные для грузовых вагонов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
таблица 3 (показатель 2)
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.2.1
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
подпункты "р", "с" и "т" пункта 13
раздела V
пункты 5.2.2, 5.3.5, 5.6 и 5.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 15 раздела V
таблица 3 (показатели 3 - 5), пункты 5.3.15 и 5.3.20
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 5.11
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 101 раздела V
пункт 5.11
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 106 раздела V
пункт 5.11.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
92. Тележки четырехосные для грузовых вагонов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
таблица 3 (показатель 2)
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.2.1
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
подпункты "р",
"с" и "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.2, 5.3.5, 5.6 и 5.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 15 раздела V
таблица 3 (показатели 3 - 5), пункты 5.3.15 и 5.3.20
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 5.11
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 101 раздела V
пункт 5.11
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 106 раздела V

91. Жүк вагондарына арналған үш осьті арбалар
2108.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
3-кесте (2-көрсеткіш)
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2109.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.2.1-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2110.
V бөлімнің 13-тармағының "р", "с" және "т" тармақшалары
5.2.2, 5.3.5, 5.6 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2111.
V бөлімнің 15-тармағы
3-кесте (3 - 5 көрсеткіштер), 5.3.15 және 5.3.20-тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2112.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2113.
V бөлімнің 99-тармағы
5.11-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2114.
V бөлімнің 101-тармағы
5.11-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2115.
V бөлімнің 106-тармағы
5.11.7-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
92. Жүк вагондарына арналған төрт осьті арбалар
2116.
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
3-кесте (2-көрсеткіш)
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2117.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.2.1-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2118.
V бөлімнің 13-тармағының "р", "с" және "т" тармақшалары
5.2.2, 5.3.5, 5.6 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2119.
V бөлімнің 15-тармағы
3-кесте (3 - 5 көрсеткіштер), 5.3.15 және 5.3.20-тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2120.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2121.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2122.
V бөлімнің 99-тармағы
5.11-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2123.
V бөлімнің 101-тармағы
5.11-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
2124.
V бөлімнің 106-тармағы

пункт 5.11.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
93. Тифоны для локомотивов и моторвагонного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.1, и пункты 5.3- 5.5
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.1 и 5.2
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
пункт 57 раздела V
пункты 4.1 и 5.4
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 5.9
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
94. Тормозные краны машиниста
подпункт "б" пункта 13 раздела V
таблица 4.4 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Для тормозных кранов машиниста с автоматическими перекрышами:
таблица 4.5 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 97 раздела V
раздел 8, пункт 8.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V

5.11.7-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Вагондарға арналған үш осьті жүк арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
93. Локомотивтер мен моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тифондар
2125.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1-тармақ және 5.3- 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
2126.
V бөлімнің 15-тармағы
4.1 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
2127.
V бөлімнің 57-тармағы
4.1 және 5.4-тармақтар
МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
2128.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2129.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2130.
V бөлімнің 99-тармағы
5.9-тармақ
МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
2131.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2132.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
94. Машинистің тежегіш крандары
2133.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.4-кесте МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
Автоматты аражабындары бар машинистің тежегіш крандары үшін:
4.5-кесте МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
2134.
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ССНТ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
2135.
V бөлімнің 97-тармағы
8-бөлім, 8.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
2136.
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2137.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2138.
V бөлімнің 99-тармағы

раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 106 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
95. Триангели тормозной рычажной передачи
тележек грузовых вагонов магистральных железных дорог
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.2.10
ГОСТ 4686-2012 "Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.4.2
ГОСТ 4686-2012 "Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
пункты 5.5.1 (абзацы 1 и 2) и 5.5.3
ГОСТ 4686-2012 "Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия"
96. Тяговые агрегаты и генераторы главного привода
локомотивов и моторвагонного подвижного состава
пункт 15, и подпункты "б", "у" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, подпункт 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин) и 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"

5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
2139.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2140.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2141.
V бөлімнің 101-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
2142.
V бөлімнің 106-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
95. Магистральдық темір жол жүк вагондарының арбашықтарын тежегіш иінтіректі беру триангельдері
2143.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.1 және 5.2.10-тармақтар
МЕМСТ 4686-2012 "Жүк вагондарының арбашаларын тежегіш иінтіректі беру триангельдері. Техникалық шарттар"
2144.
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2 және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 4686-2012 "Жүк вагондарының арбашаларын тежегіш иінтіректі беру триангельдері. Техникалық шарттар"
2145.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2146.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2147.
V бөлімнің 101-тармағы
5.5.1 (1 және 2-абзацтар) және 5.5.3-тармақтар
МЕМСТ 4686-2012 "Жүк вагондарының арбашаларын тежегіш иінтіректі беру триангельдері. Техникалық шарттар"
96. Локомотивтер мен моторвагонды жылжымалы құрамның басты жетегінің тартқыш агрегаттары мен генераторлары
2148.
15-тармақ және V бөлімнің 13-тармағының "б", "у" тармақшалары
5.2.1 (в), 5.2.2 (қоршаған ортаның температурасы кезінде жұмыс қабілеттілігі бөлігінде минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-тармақша), 5.17* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз электр машиналары үшін) және 6.6-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
2149.

ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
100. Устройства, комплексы и системы управления, контроля и безопасности
железнодорожного подвижного состава, их программные средства
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.8.1, 4.8.2 и 4.7.7
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.4 .2 и 4.4.3
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.4
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
раздел 5
ГОСТ 30804.4.11-2013 "Совместимость техническая средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным перерывам и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 15 раздела V
пункты 4.8.1, 4.8.2, 4.7.7, 4.9.1 и 4.5.3
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункты 4.13 и 4.13.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункты 4.7.8 и 4.8.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
подпункт "а" пункта 24 раздела V
пункты 4.3 и 4.10
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
пункты 6.2.9а-6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"

МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
100. Жылжымалы темір жол құрамының құрылғылары, кешендері және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелері, олардың бағдарламалық құралдары
2177.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.8.1, 4.8.2 және 4.7.7-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2178.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.4 .2 және 4.4.3-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2179.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
4.4.4-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2180.
5-бөлім
МЕМСТ 30804.4.11-2013 "Электромагниттік құралдардың техникалық үйлесімділігі. Сәтсіздіктерге, қысқа мерзімді үзілістерге және электр қуатының кернеуінің өзгеруіне төзімділік. Сынақ талаптары мен әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2181.
V бөлімнің 15-тармағы
4.8.1, 4.8.2, 4.7.7, 4.9.1 және 4.5.3-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2182.
V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
4.13 және 4.13.2-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
2183.
V бөлімнің 22-тармағы
4.7.8 және 4.8.2-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2184.
V бөлімнің 24-тармағының "а" тармақшасы
4.3 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2185.
6.2.9а-6.2.9в тармақтар
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық теміржолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"

применяется до 31.12.2027
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 7.2.2.8а- 7.2.2.8c,
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункты 4.2в и 4.2г
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
подпункт "б" пункта 24 раздела V
пункты 4.3 и 4.10
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2027
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 6.2.9а- 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2027
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункт 7.2.2.13
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.4 и 4.16
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2027
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
раздел 4
ГОСТ Р 50739-95 "Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.2д, 4.2е и 7.3
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
подпункт "в" пункта 24 раздела V
пункты 4.1, 4.2а и 4.2ж
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности

31.12.2027 дейін қолданылады
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2186.
7.2.2.8а- 7.2.2.8c тармақтар
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
2187.
4.2в және 4.2г тармақтар
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
2188.
V бөлімнің 24-тармағының "б" тармақшасы
4.3 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2189.
6.2.9а- 6.2.9в тармақтар
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық теміржолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2190.
7.2.2.13-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2191.
4.4 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Бағдарламалық құралдарды компьютерлік вирустардың болуына сынау. Типтік нұсқаулық"
31.12.2027 дейін қолданылады
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2192.
4-бөлім
МЕМСТ Р 50739-95 "Есептеу техникасы құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2193.
4.2д, 4.2е және 7.3-тармақтар
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2194.
V бөлімнің 24-тармағының "в" тармақшасы
4.1, 4.2а және 4.2ж тармақтар
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2195.

пункты 7.2.2.6 и 7.2.2.7
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункт 26 раздела V
пункт 4.10
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 27 раздела V
пункт 4.7.8
ГОСТ 33435-2015 Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля
показатель не применяется к программным средствам
пункт 72 раздела V
пункт 4.9 .2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 97 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
показатель не применяется к программным средствам
101. Устройство автоматического регулирования тормозной силы
в зависимости от загрузки (авторежим)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.2, 4.3 и 4.8
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 15 раздела V
пункты 4.6 и 4.10
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 101 раздела V
раздел 5
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
102. Устройство соединительное шарнирное грузовых вагонов сочлененного типа
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.2.5, 5.3.1 и 5.3.2

7.2.2.6 және 7.2.2.7-тармақтар
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
көрсеткіш басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғыларына, кешендеріне және жүйелеріне қолданылмайды
2196.
V бөлімнің 26-тармағы
4.10-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2197.
V бөлімнің 27-тармағы
4.7.8-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2198.
V бөлімнің 72-тармағы
4.9 .2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2199.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2200.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
101. Жүктемеге байланысты тежеуіш күшін автоматты реттеу құрылғысы (авторежим)
2201.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.2, 4.3 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 33223-2015 "Жылжымалы теміржол құрамының тежегіш жүйелері. Қуатты пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
2202.
V бөлімнің 15-тармағы
4.6 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 33223-2015 "Жылжымалы теміржол құрамының тежегіш жүйелері. Қуатты пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
2203.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2204.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2205.
V бөлімнің 101-тармағы
5-бөлім
МЕМСТ 33223-2015 "Жылжымалы теміржол құрамының тежегіш жүйелері. Қуатты пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
102. Артикуляцияланған үлгідегі жүк вагондарының топсалы жалғағыш құрылғысы
2206.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.1, 5.2.5, 5.3.1 және 5.3.2-тармақтар

ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
подпункты "р" и "с" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99, 101 и 106 раздела V
пункты 5.5.1 и 5.5.2
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
103. Центры колесные катаные дисковые для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.1.5
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.5
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.5 и 5.1.6
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
подпункт "т" пункта 13, и пункт 55 раздела V
пункты 5.1.5 и 5.3
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 15 раздела V
пункты 4.1, 5.1.5, 5.1.6, 5.1.8 и 5.3
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 99 раздела V
пункт 5.1.14
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
104. Центры колесные литые для железнодорожного подвижного состава (отливки)
подпункт "б" пункта 13 раздела V

МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған үлгідегі жүк вагондарының құйылған мойын және жұмыстық бөліктері бар топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
2207.
V бөлімнің 13-тармағының "р" және "с" тармақшалары
5.3.1-тармақ
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған үлгідегі жүк вагондарының құйылған мойын және жұмыстық бөліктері бар топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
2208.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2209.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2210.
V бөлімнің 99, 101 және 106-тармақтары
5.5.1 және 5.5.2-тармақтар
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған үлгідегі жүк вагондарының құйылған мойын және жұмыстық бөліктері бар топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
103. Темір жол жылжымалы құрамына арналған дискілі тапталған доңғалақтық орталықтар
2211.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.2 және 5.1.5-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
2212.
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.1.5-тармақ
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
2213.
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.1.2, 5.1.5 және 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
2214.
13-тармақтың "т" тармақшасы және V бөлімнің 55-тармағы
5.1.5 және 5.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
2215.
V бөлімнің 15-тармағы
4.1, 5.1.5, 5.1.6, 5.1.8 және 5.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
2216.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2217.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2218.
V бөлімнің 99-тармағы
5.1.14-тармақ
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
104. Темір жол жылжымалы құрамына (құймаларға) арналған құйма дөңгелекті орталықтар
2219.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы

пункты 4.1.2, 4.3.1, 4.3.3 и 4.3.5
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункты "р" и "с" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 и 4.3.3
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.2, 4.3.1, 4.3.3 и 4.3.5
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 55 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертый абзац)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 99 и 101 (абзац 1 подпункт 2, 3) раздела V
пункты 4.7.1 и 4.7.3
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 101 (абзац 1 подпункт 1) раздела V
пункт 4.7.1
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
105. Цилиндры тормозные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 3.1.3 и 3.1.6
ГОСТ 31402-2013 "Цилиндры тормозные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 3.1.4 и 3.4.1
ГОСТ 31402-2013 "Цилиндры тормозные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 31402-2013 "Цилиндры тормозные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 99 раздела V
пункт 3.5.1
ГОСТ 31402-2013 "Цилиндры тормозные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 101 раздела V
пункт 3.5.1
ГОСТ 31402-2013 "Цилиндры тормозные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
106. Чеки тормозных колодок для вагонов магистральных железных дорог
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.2.2 и 5.3.2
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V

4.1.2, 4.3.1, 4.3.3 және 4.3.5-тармақтар
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
2220.
V бөлімнің 13-тармағының "р" және "с" тармақшалары
4.1.2 және 4.3.3-тармақтар
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
2221.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
2222.
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.2, 4.3.1, 4.3.3 және 4.3.5-тармақтар
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
2223.
V бөлімнің 55-тармағы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
2224.
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
2225.
4.13-тармақ (төртінші абзац)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
2226.
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары (1-2-абзац,3-тармақша)
4.7.1 және 4.7.3-тармақтар
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
2227.
V бөлімнің 101-тармағы (1-тармақшаның 1-абзацы)
4.7.1-тармақ
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған құйма дөңгелекті орталықтар. Жалпы техникалық шарттар"
105. Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш цилиндрлер
2228.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
3.1.3 және 3.1.6-тармақтар
МЕМСТ 31402-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш цилиндрлер. Жалпы техникалық шарттар"
2229.
V бөлімнің 15-тармағы
3.1.4 және 3.4.1-тармақтар
МЕМСТ 31402-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш цилиндрлер. Жалпы техникалық шарттар"
2230.
V бөлімнің 97-тармағы
4.3-тармақ
МЕМСТ 31402-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш цилиндрлер. Жалпы техникалық шарттар"
2231.
V бөлімнің 99-тармағы
3.5.1-тармақ
МЕМСТ 31402-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш цилиндрлер. Жалпы техникалық шарттар"
2232.
V бөлімнің 101-тармағы
3.5.1-тармақ
МЕМСТ 31402-2013 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш цилиндрлер. Жалпы техникалық шарттар"
106. Магистральдық темір жол вагондарына арналған тежеу қалыптарының чектері
2233.
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.2.2.2 және 5.3.2-тармақтар
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының башмақтары мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
2234.
V бөлімнің 15-тармағы

пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроляотделителям"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
__________________________________________________________________________
* - показатель проверяется, если данное оборудование установлено на железнодорожном подвижном составе
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 марта 2022 г. № 48
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
Железнодорожный подвижной состав
Раздел V
ГОСТ 31814-2012 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
Раздел V
ГОСТ Р 58972-2020 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
Вагоны бункерного типа
подпункты "а" – "и", "м", "р", "т", "х" – "ч" пункта 13, и пункты 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 97, 99, 100 и 106 раздела V
Разделы 4 и 6, приложение И
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
Раздел 7 ГОСТ 30243.1-97 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
Раздел 7 ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"

2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
2250.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
2251.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бөлгіштерге бақылау әдістері"
2252.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
_____________________
* - егер осы жабдық теміржол жылжымалы құрамында орнатылса, көрсеткіш тексеріледі
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 48 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Темір жол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандартты таңбалау және оның атауы
Ескертпе
1
2
3
4
I. Темір жол жылжымалы құрамы
1.
V бөлім
МЕМСТ 31814-2012 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы қағидалары"
2.
V бөлім
МЕМСТ Р 58972-2020 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы қағидалары"
1. Бункерлік типтегі вагондар
3.
13-тармақтың "а" – "и", "м", "р", "т", "х" – "ч" тармақшалары және V бөлімнің 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 97, 99, 100 және 106 тармақтары
4 және 6-бөлімдер, И қосымша
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
4.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
5.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
6.
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктігі мен динамикалық сапасын сынау әдістері"
7.
7-бөлім
МЕМСТ 30243.1-97 "Сусымалы жүктерге арналған ашық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
8.
7-бөлім
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы жүктерге арналған ашық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
9.

Раздел 7 ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
Раздел 7 ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 33597–2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
разделы 5-7 ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется до 31.12.2023
разделы 5-7 ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
Раздел 7 ГОСТ 34710-2021 "Упоры автосцепного устройства грузовых и пассажирских вагонов. Общие технические условия"
ГОСТ 33463.7-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
Вагоны изотермические
подпункты "а" – "и", "м" – "р", "т", "у", "х" – "ч" пункта 13, пункты 15, 20, 21, 23, 40*, 41*, 42*, 43, 44, 46*, 47*, 48, 49*, 53, 57, 59, 60, 61*, 62*, 64*, 67, 69, 70, 71*, 72, 73*, 74*, 75*, 77*, 83, 84, 92, 94, 97, 99, 100 и 106 раздела V
Разделы 4 и 6, приложение И ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
СТ РК 1846-2008 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и ходовые качества"
Разделы 6,7 ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
Раздел 4 ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Раздел 7 ГОСТ 10935-97 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"

7-бөлім
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған жабық жолтабандары 1520 мм хоппер-вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
10.
7-бөлім
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған жолтабаны 1520 мм жабық хоппер вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
11.
МЕМСТ 32700-2020 "Темір жол жылжымалы құрамы. Тіркелуді бақылау әдістері"
12.
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
13.
МЕМСТ 33597–2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынау әдістері"
14.
5-7-бөлімдер
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
15.
5-7-бөлімдер
МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
16.
7-бөлім
МЕМСТ 34710-2021 "Жүк және жолаушылар вагондарының автотіркегіш құрылғысының тіректері. Жалпы техникалық шарттар"
17.
МЕМСТ 33463.7-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7-бөлік. Эргономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
18.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
2. Изотермиялық вагондар
19.
13-тармақтың "а" – "и", "м" – "р", "т", "у", "х" – "ч" тармақшалары, V бөлімнің 15, 20, 21, 23, 40*, 41*, 42*, 43, 44, 46*, 47*, 48, 49*, 53, 57, 59, 60, 61*, 62*, 64*, 67, 69, 70, 71*, 72, 73*, 74*, 75*, 77*, 83, 84, 92, 94, 97, 99, 100 және 106-тармақтары
4 және 6-бөлімдер, И қосымша
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
20.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
21.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
22.
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктігі мен динамикалық сапасын сынау әдістері"
23.
МЕМСТ 33787-2019 "Темір жол жылжымалы құрамының жабдығы. Дірілге және соққыға сынау"
24.
ҚР СТ 1846-2008 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктікке және жүріс сапасына сынау әдістері"
25.
6,7-бөлімдер
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
26.
4-бөлім
МЕМСТ 32700-2020 "Темір жол жылжымалы құрамы. Тіркелуді бақылау әдістері"
27.
7-бөлім
МЕМСТ 10935-97 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
28.
МЕМСТ 10935-2019 "Жолтабаны 1520 мм магистральдық темір жолдары жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
29.

Раздел 8 ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 33597–2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется до 31.12.2023
разделы 5-7 ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
ГОСТ 32203-2013 "Железнодорожный подвижной состав. Акустика. Измерение внешнего шума"
ГОСТ 33463.1‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 1. Методы испытаний по определению параметров микроклимата и показателей эффективности систем обеспечения микроклимата"
ГОСТ 33463.2‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 2. Методы испытаний по определению виброакустических показателей"
ГОСТ 33463.3‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 3. Методы испытаний по определению санитарно-химических показателей"
ГОСТ 33463.4‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 4. Методы испытаний по определению показателей искусственного освещения"
ГОСТ 33463.6-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 6. Методы гигиенической оценки системы водоснабжения"
ГОСТ 33463.7‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 12.3.018-79 "Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
ГОСТ 30804.4.2-2013 "Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 30804.3.2-2013 "Совместимость технических средств электромагнитная. Эмиссия гармонических составляющих тока техническими средствами с потребляемым током не более 16 А (в одной фазе). Нормы и методы испытаний"
Раздел 5
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
Разделы 6-9
ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (пнмб) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"

8-бөлім
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
30.
МЕМСТ 33597–2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынау әдістері"
31.
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
32.
5-7-бөлімдер
МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
33.
МЕМСТ 32203-2013 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустика. Сыртқы шуды өлшеу"
34.
МЕМСТ 33463.1‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 1-бөлік. Микроклимат параметрлерін және микроклиматты қамтамасыз ету жүйелерінің тиімділік көрсеткіштерін анықтау бойынша сынақ әдістері"
35.
МЕМСТ 33463.2‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 2-бөлік. Діріл-акустикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
36.
МЕМСТ 33463.3‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 3-бөлік. Санитариялық-химиялық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
37.
МЕМСТ 33463.4‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 4-бөлік. Жасанды жарықтандыру көрсеткіштерін анықтау бойынша сынақ әдістері"
38.
МЕМСТ 33463.6-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 6-бөлік. Сумен жабдықтау жүйесін гигиеналық бағалау әдістері"
39.
МЕМСТ 33463.7‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7-бөлік. Экономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
40.
МЕМСТ 33661-2015 "Жылжымалы темір жол құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу-техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
41.
МЕМСТ 12.3.018-79 "Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынақтар әдістері"
42.
МЕМСТ 30804.4.2-2013 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Электростатикалық разрядтарға төзімділік. Сынақ талаптары мен әдістері"
43.
МЕМСТ 30804.3.2-2013 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А-дан аспайтын техникалық құралдармен токтың гармоникалық құрамдастарының эмиссиясы (бір фазада). Нормалар және сынау әдістері"
44.
5-бөлім
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
45.
6-9-бөлімдер
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (пммб) жоғары жиілікті құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"

применяется до 31.12.2027
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"
ГОСТ 12.1.004-91 "Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2990-78 "Кабели, провода и шнуры. Методы испытания напряжением"
ГОСТ 3345-76 "Кабели, провода и шнуры. Метод определения электрического сопротивления изоляции"
ГОСТ 11828-86 "Машины электрические вращающиеся. Общие методы испытаний"
ГОСТ 18142.1-85 "Выпрямители полупроводниковые мощностью свыше 5 кВт. Общие технические условия"
ГОСТ 23286-78 "Кабели, провода и шнуры. Нормы толщин изоляции, оболочек и испытаний напряжением"
ГОСТ 33432-2015 "Безопасность функциональная. Политика, программа обеспечения безопасности. Доказательство безопасности объектов железнодорожного транспорта"
(в части электромагнитного излучения)
ГОСТ 33463.5-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 5. Методы испытаний по определению уровней электромагнитных излучений"
Раздел 6
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 12.1.005-88 "Система стандартов безопасности труда. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей среды"
ГОСТ 33463.3‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 3. Методы испытаний по определению санитарно-химических показателей"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
Вагоны крытые
подпункты "а" – "и", "м", "р", "т", "ф" – "ч" пункта 13, и пункты 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 95, 97, 99, 100 и 106 раздела V
Разделы 4 и 6, приложение И
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"

31.12.2027 дейін қолданылады
46.
МЕМСТ CISPR 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамасы. Өлшеу нормалары мен әдістері"
47.
МЕМСТ 12.1.004-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
48.
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынау әдістері"
49.
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
50.
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
51.
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
52.
МЕМСТ 2990-78 "Кабельдер, сымдар және баулар. Кернеумен сынау әдістері"
53.
МЕМСТ 3345-76 "Кабельдер, сымдар және баулар. Оқшаулаудың электрлік кедергісін анықтау әдісі"
54.
МЕМСТ 11828-86 "Айналмалы электр машиналары. Жалпы сынау әдістері"
55.
МЕМСТ 18142.1-85 "Қуаты 5 кВт жоғары жартылай өткізгіш түзеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
56.
МЕМСТ 23286-78 "Кабельдер, сымдар және баулар. Оқшаулау, қабықтар қалыңдығының және кернеумен сынау нормалары"
57.
МЕМСТ 33432-2015 "Қауіпсіздік функционалды. Саясат, қауіпсіздік бағдарламасы. Темір жол көлігі объектілерінің қауіпсіздігін дәлелдеу"
58.
(электромагниттік сәулелену бөлігінде)
МЕМСТ 33463.5-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 5-бөлік. Электромагниттік сәулелену деңгейлерін анықтау бойынша сынау әдістері"
59.
6-бөлім
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
60.
МЕМСТ 12.1.005-88 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс ортасының ауасына қойылатын жалпы санитарлық-гигиеналық талаптар"
61.
МЕМСТ 33463.3‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 3-бөлік. Санитариялық-химиялық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
62.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
3. Жабық вагондар
63.
13-тармақтың "а" – "и", "м", "р", "т", "ф" – "ч" тармақшалары және V бөлімнің 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 95, 97, 99, 100 және 106-тармақтары
4 және 6-бөлімдер, И қосымша
МЕМСТ 9238-2013 "Жылжымалы темір жол құрамының және құрылыстардың жақындау габариттері"
64.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
65.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"

Раздел 6
ГОСТ 32700-2014 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Раздел 7
ГОСТ 32204-2013 "Токоприемники железнодорожного электроподвижного состава. Общие технические условия"
в части вагонов-лабораторий ВИКС
Раздел 5, приложение А
ГОСТ 32793-2014 "Токосъем токоприемником железнодорожного электроподвижного состава. Номенклатура показателей качества и методы их определения"
в части вагонов-лабораторий ВИКС
Раздел 5
ГОСТ 33597-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
Раздел 4
ГОСТ 33760-2016 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей развески"
Разделы 5-7
ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется до 31.12.2023
разделы 5-7
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
Разделы 5 - 18
ГОСТ 33885-2016 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Методы испытаний по санитарно-гигиеническим и экологическим показателям"
Раздел 4
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 12.3.018-79 "Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
Раздел 5, приложения А
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
Разделы 6-9
ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (пнмб) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 33463.7-2015 "Система жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 33274-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства, предохраняющие падение деталей на путь. Методы контроля показателей прочности"
ГОСТ 33436.2-2016 (IEC 62236-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 2 Электромагнитные помехи от железнодорожных систем в целом во внешнюю окружающую среду. Требования и методы испытаний"

6-бөлім
МЕМСТ 32700-2014 "Темір жол жылжымалы құрамы. Тіркелуді бақылау әдістері"
86.
7-бөлім
МЕМСТ 32204-2013 "Темір жол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
ВИКС зертхана-вагондары бөлігінде
87.
5-бөлім, А қосымша
МЕМСТ 32793-2014 "Темір жол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағышымен ток өткізу. Сапа көрсеткіштерінің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
ВИКС зертхана-вагондары бөлігінде
88.
5-бөлім
МЕМСТ 33597-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынау әдістері"
89.
4-бөлім
МЕМСТ 33760-2016 "Темір жол жылжымалы құрамы. Өлшеу көрсеткіштерін бақылау әдістері"
90.
5-7-бөлімдер
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
91.
5-7-бөлімдер
МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
92.
5 - 18-бөлімдер
МЕМСТ 33885-2016 "Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондары. Санитарлық-гигиеналық және экологиялық көрсеткіштер бойынша сынау әдістері"
93.
4-бөлім
МЕМСТ 33661-2015 "Жылжымалы темір жол құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу-техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
94.
МЕМСТ 12.3.018-79 "Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынақтар әдістері"
95.
5-бөлім, А қосымша
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
96.
6-9-бөлім
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (пммб) жоғары жиілікті құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
97.
МЕМСТ CISPR 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамасы. Өлшеу нормалары мен әдістері"
98.
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
99.
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
100.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
101.
МЕМСТ 33463.7-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйесі. 7-бөлік. Экономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
102.
МЕМСТ 33274-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Бөлшектердің жолға құлауын сақтандыратын құрылғылар. Беріктік көрсеткіштерін бақылау әдістері"
103.
МЕМСТ 33436.2-2016 (IEC 62236-2:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 2-бөлік. Теміржол жүйелерінен сыртқы ортаға электромагниттік кедергілер. Сынақ талаптары мен әдістері"
104.

ГОСТ 33463.7-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
Раздел 4
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Разделы 6 и 7
ГОСТ 34451-2018 "Моторвагонный подвижной состав. Методика динамико-прочностных испытаний"
ГОСТ 33760-2016 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей развески"
Разделы 6 и 8
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
Раздел 8
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 33597-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
Раздел 7
ГОСТ 34673.1-2020 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 1. Методы контроля электротехнических параметров"
Разделы 5-7
ГОСТ Р 55050-2012 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
применяется до 31.12.2023
разделы 5-7
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
ГОСТ 33274-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства, предохраняющие падение деталей на путь. Методы контроля показателей прочности"
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 34673.2-2020 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 2. Методы испытаний по защите при аварийных процессах и по измерению нагрева электрооборудования"
ГОСТ 32203-2013 "Железнодорожный подвижной состав. Акустика. Измерение внешнего шума"
Раздел 5
ГОСТ 33754-2016 "Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов автономного тягового и моторвагонного подвижного состава. Нормы и методы определения"
ГОСТ 33463.1-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 1. Методы испытаний по определению параметров микроклимата и показателей эффективности систем обеспечения микроклимата"
ГОСТ 33463.2-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 2. Методы испытаний по определению виброакустических показателей"
ГОСТ 33463.3-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 3. Методы испытаний по определению санитарно-химических показателей"

МЕМСТ 33463.7-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7-бөлік. Экономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
157
МЕМСТ 3475-81 "Жолтабаны 1520 (1524) ММ темір жол жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
158
4-бөлім
МЕМСТ 32700-2020 "Темір жол жылжымалы құрамы. Тіркелуді бақылау әдістері"
159
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 34451-2018 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Динамикалық-беріктік сынақтарының әдістемесі"
160
МЕМСТ 33760-2016 "Темір жол жылжымалы құрамы. Өлшеу көрсеткіштерін бақылау әдістері"
161
6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық қасиеттерге қойылатын талаптар"
162
8-бөлім
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
163
МЕМСТ 33597-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынау әдістері"
164
7-бөлім
МЕМСТ 34673.1-2020 "Теміржолдың тартқыш жылжымалы құрамы. 1-бөлік. Электр техникалық параметрлерді бақылау әдістері"
165
5-7-бөлімдер
МЕМСТ Р 55050-2012 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
31.12.2023 дейін қолданылады
166
5-7-бөлімдер
МЕМСТ 34759-2021 "Темір жол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
167
МЕМСТ 33274-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Бөлшектердің жолға құлауын сақтандыратын құрылғылар. Беріктік көрсеткіштерін бақылау әдістері"
168
МЕМСТ 33661-2015 "Жылжымалы темір жол құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу-техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
169
МЕМСТ 34673.2-2020 "Теміржолдың тартқыш жылжымалы құрамы. 2-бөлік. Авариялық процестер кезінде қорғау және электр жабдығының қызуын өлшеу бойынша сынау әдістері"
170
МЕМСТ 32203-2013 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустика. Сыртқы шуды өлшеу"
171
5-бөлім
МЕМСТ 33754-2016 "Автономды тартқыш және моторвагонды жылжымалы құрамның зиянды заттардың шығарындылары және пайдаланылған газдардың түтіні. Анықтау нормалары мен әдістері"
172
МЕМСТ 33463.1-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 1-бөлік. Микроклимат параметрлерін және микроклиматты қамтамасыз ету жүйелерінің тиімділік көрсеткіштерін анықтау бойынша сынақ әдістері"
173
МЕМСТ 33463.2-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 2-бөлік. Діріл-акустикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
174
МЕМСТ 33463.3-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 3-бөлік. Санитариялық-химиялық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
175

ГОСТ 33463.4-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 4. Методы испытаний по определению показателей искусственного освещения"
ГОСТ 33463.5-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 5. Методы испытаний по определению уровней электромагнитных излучений"
ГОСТ 33463.6-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 6. Методы гигиенической оценки системы водоснабжения"
ГОСТ 34651-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля герметичности емкостей и трубопроводов горючесмазочных материалов, рабочих и охлаждающих жидкостей"
ГОСТ 12.3.018-79 "Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
Разделы 6-9 ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (пнмб) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"
Разделы 4, 6- 9 и Приложение А
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ Р 56520-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Методы определения взрывоопасных концентраций газов в аккумуляторных ящиках"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 12.1.044-89 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
Раздел 9
ГОСТ 32410-2013 "Крэш системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок. Технические требования и методы контроля"
ГОСТ Р МЭК 61508-5-2012 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 5. Рекомендации по применению методов определения уровней полноты безопасности"
применяется до 31.12.2027
Раздел 7
ГОСТ 34710-2021 "Упоры автосцепного устройства грузовых и пассажирских вагонов. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"

МЕМСТ 33463.4-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 4-бөлік. Жасанды жарықтандыру көрсеткіштерін анықтау бойынша сынақ әдістері"
176
МЕМСТ 33463.5-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 5-бөлік. Электромагниттік сәулелену деңгейлерін анықтау бойынша сынау әдістері"
177
МЕМСТ 33463.6-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 6-бөлік. Сумен жабдықтау жүйесін гигиеналық бағалау әдістері"
178
МЕМСТ 34651-2020 "Темір жол жылжымалы құрамы. Жанар-жағармай материалдарының, жұмыс және салқындату сұйықтықтарының сыйымдылықтары мен құбырларының герметикалығын бақылау әдістері"
179
МЕМСТ 12.3.018-79 "Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынақтар әдістері"
180
6-9-бөлімдер
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (пммб) жоғары жиілікті құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
181
МЕМСТ CISPR 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамасы. Өлшеу нормалары мен әдістері"
182
4, 6- 9-бөлімдер және А қосымша
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт сөндіру техникасы. Өрт автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық сынақ талаптары мен әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
183
МЕМСТ Р 56520-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Аккумулятор жәшіктеріндегі газдардың жарылыс қауіпті концентрацияларын анықтау әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
184
МЕМСТ 12.1.044-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
185
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
186
9-бөлім
МЕМСТ 32410-2013 "Жолаушылар тасымалдарына арналған жылжымалы темір жол құрамының авариялық крэш жүйелері. Техникалық талаптар және бақылау әдістері"
187
МЕМСТ Р МЭК 61508-5-2012 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 5-бөлік. Қауіпсіздіктің толықтық деңгейлерін айқындау әдістерін қолдану жөніндегі ұсынымдар"
31.12.2027 дейін қолданылады
188
7-бөлім
МЕМСТ 34710-2021 "Жүк және жолаушылар вагондарының автотіркегіш құрылғысының тіректері. Жалпы техникалық шарттар"
189
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
190

ГОСТ 33463.5‒2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 5. Методы испытаний по определению уровней электромагнитных излучений"
ГОСТ 33463.7‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 34651-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля герметичности емкостей и трубопроводов горючесмазочных материалов, рабочих и охлаждающих жидкостей"
Разделы 6-8
ГОСТ Р 50951-96 "Внешний шум магистральных и маневровых тепловозов. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 12.3.018-79 "Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
Разделы 6-9
ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (пнмб) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"
ГОСТ Р МЭК 61508-7:2010 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 7. Методы и средства"
применяется до 31.12.2027
Раздел 1, приложение 3
ГОСТ 12.2.056-81 "ССБТ. Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасноти"
ГОСТ 33565-2015 "Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности"
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие технические требования"
ГОСТ 12.1.044-89 "ССБТ. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 34673.2-2020 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 2. Методы испытаний по защите при аварийных процессах и по измерению нагрева электрооборудования"
ГОСТ 12.1.030-81 "ССБТ. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (код IP) "
ГОСТ 16357-83 "Разрядники вентильные переменного тока на номинальное напряжение от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия"

МЕМСТ 33463.5‒2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 5-бөлік. Электромагниттік сәулелену деңгейлерін анықтау бойынша сынау әдістері"
336.
МЕМСТ 33463.7‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7-бөлік. Экономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
337.
МЕМСТ 33661-2015 "Жылжымалы темір жол құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу-техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
338.
МЕМСТ 34651-2020 "Темір жол жылжымалы құрамы. Жанар-жағармай материалдарының, жұмыс және салқындату сұйықтықтарының сыйымдылықтары мен құбырларының герметикалығын бақылау әдістері"
339.
6-8-бөлімдер
МЕМСТ Р 50951-96 "Магистральдық және маневрлік тепловоздардың сыртқы шуы. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
340.
МЕМСТ 12.3.018-79 "Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынақтар әдістері"
341.
6-9-бөлімдер
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (пммб) жоғары жиілікті құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
342.
МЕМСТ CISPR 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамасы. Өлшеу нормалары мен әдістері"
343.
МЕМСТ Р МЭК 61508-7:2010 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 7-бөлік. Әдістер мен құралдар"
31.12.2027 дейін қолданылады
344.
1-бөлім, 3-қосымша
МЕМСТ 12.2.056-81 "ССБТ. Жолтабаны 1520 мм электровоздары мен тепловоздары. Қауіпсіздік талаптары"
345.
МЕМСТ 33565-2015 "Кабель бұйымдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
346.
МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікке сынау әдістері. Жалпы техникалық талаптар"
347.
МЕМСТ 12.1.044-89 "ССБТ. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
348.
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
349.
МЕМСТ 34673.2-2020 "Теміржолдың тартқыш жылжымалы құрамы. 2-бөлік. Авариялық процестер кезінде қорғау және электр жабдығының қызуын өлшеу бойынша сынау әдістері"
350.
МЕМСТ 12.1.030-81 "ССБТ. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныстық жерге тұйықтау, нөлдеу"
351.
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
352.
МЕМСТ 16357-83 "3,8-ден 600 кВ дейінгі номиналды кернеуге ауыспалы токтың вентильді ажыратқыштары. Жалпы техникалық шарттар"
353.

ГОСТ Р МЭК 61508-7:2010 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 7. Методы и средства"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
Раздел 7
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
Составные части железнодорожного подвижного состава
19. Автоматический регулятор тормозной рычажной передачи (авторегулятор)
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
20. Автоматический стояночный тормоз железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Разделы 7 и 8
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
21. Адаптеры колесных пар тележек грузовых вагонов
подпункты "б" и "с" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
22. Аппараты высоковольтные защиты и контроля
железнодорожного подвижного состава от токов короткого замыкания
подпункт "у" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 33436.3-2-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"

МЕМСТ Р МЭК 61508-7:2010 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 7-бөлік. Әдістер мен құралдар"
31.12.2027 дейін қолданылады
596.
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоездар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
597.
7-бөлім
МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол жылжымалы құрамының құрамдас бөліктері
19. Тежегіш рычагты берілістің автоматты реттегіші (автореттегіш)
598.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімінің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 33724.3-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3-бөлік. Тежегіш тетіктерінің автоматты реттегіштері"
599.
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Соққылардың әсеріне арналған сынақтар"
31.12.2027 дейін қолданылады
600.
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Соққылардың әсеріне арналған сынақтар"
601
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Жалпы талаптар"
602.
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Дірілдің әсеріне жүргізілетін сынақтар"
603.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
20. Теміржол жылжымалы құрамының автоматты тұрақ тежегіші
604.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімінің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 32880-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
21. Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарының адаптерлері
605.
13-тармақтың "б" және "с" тармақшалары және V бөлімінің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған букстер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
22. Теміржол жылжымалы құрамын қысқа тұйықталу токтарынан жоғары вольтты қорғау және бақылау аппараттары
606.
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімінің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 33436.3-2-2015 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Аппаратура және жабдық. Сынақ талаптары мен әдістері"
607.

Раздел 6 ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.1 и 4.2, разделы 5 и 8
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Раздел 2
ГОСТ 16962.1-89 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам"
Раздел 2
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 30630.0.1-2002 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Комбинированные испытания"
ГОСТ 30630.1.1-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
Раздел 4
ГОСТ Р 51369-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
применяется до 31.12.2027

6-бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
608.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
609.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
610.
МЕМСТ 33264-2015       "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
611.
4.1 және 4.2-тармақтар, 5 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
612.
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
613.
2-бөлім
МЕМСТ 16962.1-89 "Электротехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері"
614.
2-бөлім
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері"
615.
МЕМСТ 30630.0.1-2002 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Аралас сынақтар"
616.
МЕМСТ 30630.1.1-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Конструкцияның динамикалық сипаттамаларын анықтау"
617.
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Дірілдің әсеріне жүргізілетін сынақтар"
618.
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Соққылардың әсеріне арналған сынақтар"
619.
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Соққылардың әсеріне арналған сынақтар"
620.
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Температураға төзімділікке арналған сынақтар"
621.
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Ылғалдылықтың әсеріне жүргізілетін сынақтар"
622.
4-бөлім
МЕМСТ Р 51369-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Ылғалдылықтың әсеріне жүргізілетін сынақтар"
31.12.2027 дейін қолданылады
623.

ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
23. Балансир трехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" и "с" пункта 13, и пункты 15, 97 и 101 раздела V
ГОСТ 34767-2021 "Балансир трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
24. Балка надрессорная грузового вагона
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 103, 104 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Раздел 7, приложение И
ГОСТ 33976-2016 "Соединения сварные в стальных конструкциях железнодорожного подвижного состава. Требования к проектированию, выполнению и контролю качества"
Раздел 4
ГОСТ 1497-84 "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
Раздел 4
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
Раздел 4 ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
Раздел 3
ГОСТ 5639-82 "Стали и сплавы. Методы выявления и определения величины зерна"
или Раздел 7
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Раздел 8
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
25. Балка соединительная четырехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 103, 104 и 106 раздела V
ГОСТ 34768-2021 "Балка соединительная четырехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
26. Балка шкворневая трехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 103, 104 и 106 раздела V
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 4.2 и 4.3 ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
27. Бандажи для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 55, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 32773-2014 "Цельнокатаные колеса, бандажи и центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Шкалы эталонов макроструктур"

МЕМСТ 33787-2019 "Темір жол жылжымалы құрамының жабдығы. Дірілге және соққыға сынау"
624.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
23. Жүк вагондарының үш осьті арбасының теңгерімі
625.
13-тармақтың "б", "р" және "с" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97 және 101-тармақтары
МЕМСТ 34767-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының теңгерімі. Техникалық шарттар"
24. Жүк вагонының рессорлық үсті белдемі
626.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 103, 104 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол жүк вагондарының бүйір рамасы және рессордан жоғары құйылған арбашалары. Техникалық шарттар"
627.
7-бөлім, И қосымша
МЕМСТ 33976-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының болат конструкцияларындағы дәнекерленген қосылыстар. Жобалауға, орындауға және сапаны бақылауға қойылатын талаптар"
628.
4-бөлім
МЕМСТ 1497-84 "Металлдар. Созылуға жүргізілетін сынау әдістері"
629.
4-бөлім
МЕМСТ 9454-78 "Металлдар. Төмен, бөлме және жоғары температураларда соққы бүгілісін сынау әдісі"
630.
4-бөлім
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Сынау әдістері және макроқұрылымды бағалау"
631.
3-бөлім
МЕМСТ 5639-82 "Болат және қорытпалар. Дән мөлшерін анықтау және анықтау әдістері"
632.
немесе 7-бөлім
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
633.
8-бөлім
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктігі мен динамикалық сапасын сынау әдістері"
25. Жүк вагондарының төрт осьті арбасының жалғағыш арқалығы
634.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 103, 104 және 106-тармақтары
МЕМСТ 34768-2021 "Жүк вагондарының төрт осьті арбаларының жалғағыш арқалығы. Техникалық шарттар"
635.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
26. Жүк вагондарының үш осьті арбашығының шкворналық арқалығы
636.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 103, 104 және 106-тармақтары
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворналық арқалығы. Техникалық шарттар"
637.
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
27. Темір жол жылжымалы құрамына арналған бандаждар
638.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 55, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 398-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін қара бандаждар. Техникалық шарттар"
639.
МЕМСТ 32773-2014 "Тұтастай тапталған дөңгелектер, бандаждар және темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Макроқұрылым эталондарының шкаласы"
640.

ГОСТ 7217-87 "Машины электрические вращающиеся. Двигатели асинхронные. Методы испытаний"
ГОСТ 11828-86 "Машины электрические вращающиеся. Общие методы испытаний"
ГОСТ IEC 60034-1-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные значения параметров и эксплуатационные характеристики"
Разделы 8 и 9
ГОСТ IEC 60034-14-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотами вала 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы жесткости вибраций"
ГОСТ Р 51369-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
Раздел 5, Приложение ДА
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
Раздел 5
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
Раздел 17
ГОСТ 10159-79 "Машины электрические вращающиеся коллекторные. Методы испытаний"
Разделы 11-15 ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ IEC 60034-5-2011 "Машины электрические вращающиеся. Часть 5. Классификация степеней защиты, обеспечиваемых оболочками вращающихся электрических машин"
Раздел 4
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
36. Выключатели автоматические быстродействующие и главные выключатели для электроподвижного состава
подпункт "у" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Разделы 3 и 10
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Раздел 10 и 11
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"

МЕМСТ 7217-87 "Айналмалы электр машиналары. Асинхронды қозғалтқыштар. Сынау әдістері"
699.
МЕМСТ 11828-86 "Айналмалы электр машиналары. Жалпы сынау әдістері"
700.
МЕМСТ IEC 60034-1-2014 "Айналмалы электр машиналары. 1-бөлік. Параметрлердің номиналды мәндері және пайдалану сипаттамалары"
701.
8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60034-14-2014 "Айналмалы электр машиналары. 14-бөлік. Біліктің биіктігі 56 мм және одан жоғары машиналардың кейбір түрлерінің механикалық тербелісі. Діріл қаттылығын өлшеу, бағалау және шектеу"
702.
МЕМСТ Р 51369-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Ылғалдылықтың әсеріне жүргізілетін сынақтар"
31.12.2027 дейін қолданылады
703.
МЕМСТ 33787-2019 "Темір жол жылжымалы құрамының жабдығы. Дірілге және соққыға сынау"
704.
5-бөлім, ДА қосымша
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
705.
5-бөлім
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Аппаратура және жабдық. Сынақ талаптары мен әдістері"
706.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
707.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
708.
17-бөлім
МЕМСТ 10159-79 "Айналмалы коллекторлық электр машиналары. Сынау әдістері"
709.
11-15-бөлімдер
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
710.
МЕМСТ IEC 60034-5-2011 "Айналмалы электр машиналары. 5-бөлік. Айналмалы электр машиналарының қабықшаларымен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелерінің жіктелуі"
711.
4-бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
36. Электр жылжымалы құрамға арналған автоматты тез әрекет ететін ажыратқыштар және басты ажыратқыштар
712.
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
3 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
713.
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
714.
10 және 11-бөлімдер
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
715.

ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
39. Гидравлические демпферы железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "м" и "п" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Разделы 5 и 8 ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
40. Диски тормозные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Приложение А ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике. Расчет надежности. Основные положения2
ГОСТ 25.506-85 "Расчеты и испытания на прочность. Методы механических испытаний металлов. Определение характеристик трещиностойкости (вязкости разрушения) при статическом нагружении"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
41. Изделия остекления железнодорожного подвижного состава (кабины машиниста тягового, моторвагонного и специального самоходного железнодорожного подвижного состава)
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 105 и 106 раздела V
Раздел 8 ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия Остекления железнодорожного состава. Общие технические условия"

МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Соққылардың әсеріне арналған сынақтар"
765.
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері. Соққылардың әсеріне арналған сынақтар"
766.
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Температураға төзімділікке арналған сынақтар"
767.
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Ылғалдылықтың әсеріне жүргізілетін сынақтар"
768.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
769.
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
39. Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері
770.
13-тармақтың "б", "м" және "п" тармақшалары, және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
5 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
771.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
772.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
40. Темір жол жылжымалы құрамына арналған тежегіш дискілер
773.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
774.
А қосымша
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік. Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер
775.
МЕМСТ 25.506-85 "Беріктікке есептеулер мен сынақтар. Металдарды механикалық сынау әдістері. Статикалық жүктеу кезінде жарыққа төзімділік (бұзылу тұтқырлығы) сипаттамаларын анықтау"
776.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
41. Темір жол жылжымалы құрамын шынылау бұйымдары
(тартқыш, моторвагонды және арнайы өздігінен жүретін темір жол жылжымалы құрамы машинисінің кабинасы)
777.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 105 және 106-тармақтары
8-бөлім
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол құрамын шынылау бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 31.12.2027
Раздел 7, Приложение Б ГОСТ 32568-2013 "Стеклопакеты для наземного транспорта. Технические условия"
Раздел 4 ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
42. Изделия резиновые уплотнительные для тормозных пневматических систем железнодорожного подвижного состава (диафрагмы, манжеты, воротники, уплотнители, прокладки)
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 52, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
43. Карданные валы главного привода локомотивов и моторвагонного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
ГОСТ ИСО 1940-1-2007 "Вибрация. Требования к качеству балансировки жестких роторов. Часть 1. Определение допустимого дисбаланса"
Раздел 7 ГОСТ 28300-2010 "Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
44. Клин тягового хомута автосцепки
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
ГОСТ 34450-2018 "Детали и сборочные единицы сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка
45. Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 7 ГОСТ 34503-2018 "Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
46. Колеса зубчатые цилиндрические тяговых передач железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 33189-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Шкалы эталонов макро- и микроструктур"
ГОСТ 1497-84 "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 9013-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"

31.12.2027 дейін қолданылады
778.
7-бөлім, Б қосымша
МЕМСТ 32568-2013 "Жерүсті көлігіне арналған шыныпакеттер. Техникалық шарттар"
779.
4-бөлім
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
780.
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
42. Темір жол жылжымалы құрамының тежеуіш пневматикалық жүйелеріне арналған тығыздағыш резеңке бұйымдар (диафрагмалар, манжеттер, жағалар, тығыздағыштар, төсемдер)
781.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 52, 97, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
43. Локомотивтердің бас жетегінің және моторвагонды жылжымалы құрамның кардан біліктері
782.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ ИСО 1940-1-2007 "Діріл. Қатты роторларды теңгеру сапасына қойылатын талаптар. 1-бөлік. Жол берілетін теңгерімсіздікті анықтау"
783.
7-бөлім
МЕМСТ 28300-2010 "Тепловоздар мен дизель-поездардың тарту жетегінің кардан біліктері. Жалпы техникалық шарттар"
784.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
44. Автотіркегіштің тарту қамытының сынасы
785.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ 34450-2018 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғыларының бөлшектері мен құрастыру бірліктері. Сынау әдістері"
786.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
45. Жүк вагондары арбашаларының фрикциялық сыналары
787.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 34503-2018 "Жүк вагондары арбашаларының фрикциялық сыналары. Жалпы техникалық шарттар"
46. Темір жол жылжымалы құрамының тартқыш берілістерінің тісті цилиндрлік дөңгелектері
788.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 30803-2014 "Тартқыш жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің тісті дөңгелектері. Техникалық шарттар"
789.
МЕМСТ 33189-2014 "Тартқыш жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің тісті дөңгелектері. Макро және микроқұрылым эталондарының шәкілдері"
790.
МЕМСТ 1497-84 "Металлдар. Созылуға жүргізілетін сынау әдістері"
791.
МЕМСТ 9454-78 "Металлдар. Төмен, бөлме және жоғары температураларда соққы бүгілісін сынау әдісі"
792.
МЕМСТ 9013-59 "Металлдар. Роквелл бойынша қаттылықты өлшеу әдісі"
793.

ГОСТ 2999-75 "Металлы и сплавы. Метод измерения твердости по Виккерсу"
ГОСТ 18895-97 "Сталь. Метод фотоэлектрического спектрального анализа"
ГОСТ 18442-80 "Контроль неразрушающий. Капиллярные методы. Общие требования"
СТБ 1172-99 "Контроль неразрушающий. Контроль проникающими веществами (капиллярный). Общие положения"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
47. Колеса (кроме составных) колесных пар железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "в", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 55, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 8 ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
ГОСТ 18895-97 "Сталь. Метод фотоэлектрического спектрального анализа"
ГОСТ 1497 -84 "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9012-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценка макроструктуры"
ГОСТ 1778-70 "Сталь. Металлографические методы определения неметаллических включений"
ГОСТ 25.506-85 "Расчеты и испытания на прочность. Методы механических испытаний металлов. Определение характеристик трещиностойкости (вязкости разрушения) при статическом нагружении"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 32773-2014 "Цельнокатаные колеса, бандажи и центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Шкалы эталонов макроструктур"
48. Колесные пары (колесные узлы) вагонные без буксовых узлов
подпункты "а" – "в", "р" и "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 102 и 106 раздела V
раздел 7 ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
49. Колесные пары для специального железнодорожного подвижного состава
подпункты "а" – "в", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 102 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"

МЕМСТ 2999-75 "Металдар мен қорытпалар. Виккерс бойынша қаттылықты өлшеу әдісі"
794.
МЕМСТ 18895-97 "Болат. Фотоэлектрлік спектрлік талдау әдісі"
795.
МЕМСТ 18442-80 "Бұзбайтын бақылау. Капиллярлық әдістер. Жалпы талаптар"
796.
СТБ 1172-99 "Бұзбайтын бақылау. Енетін заттарды бақылау (капиллярлық). Жалпы ережелер"
797.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
798.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
47. Жылжымалы теміржол құрамының доңғалақ жұптарының доңғалақтары (құрамдастарынан басқа)
799.
13-тармақтың "б", "в", "р" – "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 55, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
8-бөлім
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
800.
МЕМСТ 18895-97 "Болат. Фотоэлектрлік спектрлік талдау әдісі"
801.
МЕМСТ 1497 -84 "Металлдар. Созылуға жүргізілетін сынау әдістері"
802.
МЕМСТ 9012-59 "Металлдар. Бринелль бойынша қаттылықты өлшеу әдісі"
803.
МЕМСТ 9454-78 "Металлдар. Төмен, бөлме және жоғары температураларда соққы бүгілісін сынау әдісі"
804.
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Сынау әдістері және макроқұрылымды бағалау"
805.
МЕМСТ 1778-70 "Болат. Металл емес қосындыларды анықтаудың металлографиялық әдістері"
806.
МЕМСТ 25.506-85 "Беріктікке есептеулер мен сынақтар. Металдарды механикалық сынау әдістері. Статикалық жүктеу кезінде жарыққа төзімділік (бұзылу тұтқырлығы) сипаттамаларын анықтау"
807.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
808.
МЕМСТ 32773-2014 "Тұтастай тапталған дөңгелектер, бандаждар және темір жол жылжымалы құрамына арналып тапталған доңғалақтық орталықтар. Макроқұрылым эталондарының шкаласы"
48. Букс тораптарынсыз вагондық доңғалақ жұптары (доңғалақ тораптары)
809.
13-тармақтың "а" – "в", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 102 және 106-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
810.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
811.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
49. Арнайы теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақ жұптары
812.
13-тармақтың "а" – "в", "р" – "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 102 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
813.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"

применяется до 31.12.2027
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
50. Колесные пары локомотивные и моторвагонного подвижного состава без буксовых узлов
подпункты "а" – "в", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101, 102 и 106 раздела V
Раздел 7 ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 9378-93 "Образцы шероховатости поверхности (сравнения). Общие технические условия"
ГОСТ 23479-79 "Контроль неразрушающий. Методы оптического вида. Общие требования"
ГОСТ Р 58399-2019 "Контроль неразрушающий. Методы оптические. Общие требования"
ГОСТ 31536-2012 "Колесные пары тягового подвижного состава. Метод контроля электрического сопротивления"
Раздел 7 ГОСТ 33783-2016 "Колесные пары железнодорожного подвижного состава. Методы определения показателей прочности"
51. Колодки тормозные композиционные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 8 ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
52. Колодки тормозные составные (чугунно-композиционные) для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Разделы 4 и 6 ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Раздел 3 ГОСТ 28186-89 "Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия"
53. Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V.
Разделы 6 и 8 ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Разделы 4 и 6 ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"

31.12.2027 дейін қолданылады
814.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
50. Жылжымалы теміржол құрамының букстік тораптарынсыз локомотив және моторвагонды жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары
815.
13-тармақтың "а" – "в", "р" – "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101, 102 және 106-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
816.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
817.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
818.
МЕМСТ 9378-93 "Бетінің кедір үлгілері (салыстыру). Жалпы техникалық шарттар"
819.
МЕМСТ 23479-79 "Бұзбайтын бақылау. Оптикалық түр әдістері. Жалпы талаптар"
820.
МЕМСТ Р 58399-2019 "Бұзбайтын бақылау. Оптикалық әдістер. Жалпы талаптар"
821.
МЕМСТ 31536-2012 "Тартқыш жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Электр кедергісін бақылау әдісі"
822.
7-бөлім
МЕМСТ 33783-2016 "Жылжымалы теміржол құрамының доңғалақ жұптары. Беріктік көрсеткіштерін анықтау әдістері"
51. Жылжымалы темір жол құрамына арналған композициялық тежегіш қалыптар
823.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
8-бөлім
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
52. Темір жол жылжымалы құрамына арналған құрама (шойын-композициялық) тежегіш қалыптар
824.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 30249-97 "Локомотивтерге арналған шойын тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
825.
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
826.
3-бөлім
МЕМСТ 28186-89 "Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
53. Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар
827.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 101 және 106-тармақтары.
6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
828.
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 30249-97 "Локомотивтерге арналған шойын тежегіш қалыптар. Техникалық шарттар"
829.

ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 12.1.044-89 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 31248-2004 (ИСО 10056:2001) "Вибрация. Измерение и анализ общей вибрации, воздействующей на пассажиров и бригаду рельсового транспортного средства"
Раздел 4 ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
59. Кресла пассажирские и диваны моторвагонного подвижного состава, кресла пассажирские пассажирских вагонов локомотивной тяги
подпункты "б", "м" и "п" пункта 13, и пункты 15, 65, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 7 ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
60. Механизм клещевой дискового тормоза
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Разделы 6 и 8 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные2
Пункты 4.2 и 4.3 ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
61. Накладки дискового тормоза
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Разделы 6 и 8 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"

МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
858.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
859.
МЕМСТ 12.1.044-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
860.
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
861.
МЕМСТ 31248-2004 (ИСО 10056:2001) "Діріл. Рельсті көлік құралының жолаушылары мен теміржол көлігі бригадасына әсер ететін жалпы дірілді өлшеу және талдау"
862.
4-бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
863.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
59. Жолаушылар креслолары және моторвагонды жылжымалы құрамның дивандары, локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслолары
864.
13-тармақтың "б", "м" және "п" тармақшалары, және V бөлімнің ы 15, 65, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
865.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
866.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
60. Кене диск тежегішінің механизмі
867.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар
868.
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
61. Диск тежегішінің төсемдері
869.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
870.

применяется до 31.12.2027
Раздел 4 ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
69. Поглощающий аппарат
подпункт "б" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
ГОСТ 34450-2018 "Детали и сборочные единицы сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
70. Подшипники качения роликовые для букс железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 9, приложения А и Б ГОСТ 18572-2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
Раздел 9, приложение А ГОСТ 32769-2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
Раздел 9 ГОСТ 520-2011 "Подшипники качения. Общие технические условия "
ГОСТ 9013-59 "Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
Раздел 5 ГОСТ 801-78 "Сталь подшипниковая. Технические условия"
Раздел 9 ГОСТ 4543-2016 "Металлопродукция из конструкционной легированной стали. Технические условия"
ГОСТ Р 54153-2010 "Сталь. Метод атомно-эмиссионного спектрального анализа"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 27809-95 "Чугун и сталь. Методы спектрографического анализа"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
71. Предохранители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "у" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Раздел 8, приложение ДА ГОСТ 33798.5-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
Разделы 5 и 7 ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"*
Разделы 2 и 6 ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия""
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"

31.12.2027 дейін қолданылады
902.
4-бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
69. Сіңіргіш аппарат
903.
34-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ 34450-2018 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеу және автотіркеу құрылғыларының бөлшектері мен құрастыру бірліктері. Сынау әдістері"
904.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
70. Темір жол жылжымалы құрамының букстеріне арналған жылжымалы роликтік мойынтіректер
905.
13-тармақтың "б", "р" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
9-бөлім, А қосымша и Б
МЕМСТ 18572-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Теміржол жылжымалы құрамының шығыршық роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
906.
9-бөлім, А қосымша
МЕМСТ 32769-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының конустық букс мойынтіректі тораптары. Техникалық шарттар"
907.
9-бөлім
МЕМСТ 520-2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар"
908.
МЕМСТ 9013-59 "Роквелл бойынша қаттылықты өлшеу әдісі"
909.
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Сынау әдістері және макроқұрылымды бағалау"
910.
5-бөлім
МЕМСТ 801-78 "Мойынтіректік болат. Техникалық шарттар"
911.
9-бөлім
МЕМСТ 4543-2016 "Конструкциялық қоспаланған болаттан жасалған металл өнімдері. Техникалық шарттар"
912.
МЕМСТ Р 54153-2010 "Болат. Атомдық-эмиссиялық спектрлік талдау әдісі"
31.12.2027 дейін қолданылады
913.
МЕМСТ 27809-95 "Шойын және болат. Спектрографиялық талдау әдістері"
914.
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
915.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
71. Жылжымалы теміржол құрамы үшін жоғары вольтты сақтандырғыштар
916.
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
917.
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
918.
8-бөлім, ДА қосымша
МЕМСТ 33798.5-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 5-бөлік. Жоғары вольтты сақтандырғыштар. Жалпы техникалық шарттар"
919.
5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге ауыспалы токтың электр жабдықтары мен электр қондырғылары. Оқшаулағыштың электрлік беріктігін жалпы сынау әдістері"*
920.
2 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
921.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар""
922.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
923.

ГОСТ 33323-2015 "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
Разделы 4 и 6 ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
Раздел 5 и приложение ДА ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
Разделы 5 и 6 ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
Раздел 4 ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
73. Преобразователи электромашинные для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "в", "н", "о" и "у" пункта 13, и пункты 15, 72, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Разделы 5 и 8 ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 2 ГОСТ 16962.1-89 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам"
Раздел 2 ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 17516.1-90 "Изделия электротехнические. Общие требования в части стойкости к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 7217-87 "Машины электрические вращающиеся. Двигатели асинхронные. Методы испытаний"
Раздел 9 ГОСТ IEC 60034-1-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные значения параметров и эксплуатационные характеристики"
Разделы 8 и 9 ГОСТ IEC 60034-14-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотами вала 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы жесткости вибраций"
Разделы 6 – 8 и 10 ГОСТ 11828-86 "Машины электрические вращающиеся. Общие методы испытаний"

МЕМСТ 33323-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері"
954.
4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 33726-2016 "Жылжымалы теміржол құрамы үшін статикалық емес тартпалы түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
955.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
956.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
957.
5-бөлім және ДА қосымша
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
958.
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Аппаратура және жабдық. Сынақ талаптары мен әдістері"
959.
4-бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
73. Темір жол жылжымалы құрамына арналған электромашиналық түрлендіргіштер
960.
13-тармақтың "б", "в", "н", "о" және "у" тармақшалары, және V бөлімнің 15, 72, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
5 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
961.
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынау әдістері"
962.
2-бөлім
МЕМСТ 16962.1-89 "Электротехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері"
963.
2-бөлім
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері"
964.
МЕМСТ 17516.1-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділік бөлігіндегі жалпы талаптар"
965.
МЕМСТ 7217-87 "Айналмалы электр машиналары. Асинхронды қозғалтқыштар. Сынау әдістері"
966.
9-бөлім
МЕМСТ IEC 60034-1-2014 "Айналмалы электр машиналары. 1-бөлік. Параметрлердің номиналды мәндері және пайдалану сипаттамалары"
967.
8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60034-14-2014 "Айналмалы электр машиналары. 14-бөлік. Біліктің биіктігі 56 мм және одан жоғары машиналардың кейбір түрлерінің механикалық тербелісі. Діріл қаттылығын өлшеу, бағалау және шектеу"
968.
6 – 8 және 10-бөлімдер
МЕМСТ 11828-86 "Айналмалы электр машиналары. Жалпы сынау әдістері"
969.

Раздел 7 ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Раздел 8 ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
Раздел 7 ГОСТ 33939-2016 "Детали литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Методы ресурсных испытаний. Часть 1. Рама боковая"
80. Рамы тележек пассажирского вагона локомотивной тяги и моторвагонного подвижного состава
подпункты "р" – "т" пункта 13, и пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
ГОСТ 34451-2018 "Моторвагонный подвижной состав. Методика динамико-прочностных испытаний"
Раздел 8 ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
Разделы 8 и 9 ГОСТ Р 55724-2013 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
применяется до 31.12.2027
Раздел 7 ГОСТ Р 55821-2013 "Тележки пассажирских вагонов локомотивной тяги. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
81. Реакторы для электровозов и электропоездов
подпункт "у" пункта 13, и пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6 ГОСТ 33798.2-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
Раздел 8 ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Раздел 10 ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
ГОСТ 8024-90 "Аппараты и электротехнические устройства переменного тока на напряжение свыше 1000 В. Норма нагрева при продолжительном режиме работы и методы испытаний"
Раздел 2 ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Раздел 2 ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Разделы 2 и 6 ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"

7-бөлім
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк типіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір рамалары, рессорлы және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1016.
8-бөлім
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктігі мен динамикалық сапасын сынау әдістері"
1017.
7-бөлім
МЕМСТ 33939-2016 "Темір жол жүк вагондарының құйылған бөлшектері. Ресурстарды сынау әдістері. 1-бөлік. Бүйір рамасы"
80. Локомотивтік тартқыш жолаушылар вагоны мен моторвагонды жылжымалы құрам арбаларының рамалары
1018.
13-тармақтың "р" – "т" тармақшалары және V бөлімнің 15, 97, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ 34451-2018 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Динамикалық-беріктік сынақтарының әдістемесі"
1019.
8-бөлім
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктігі мен динамикалық сапасын сынау әдістері"
1020.
8 және 9-бөлімдер
МЕМСТ Р 55724-2013 "Бұзбайтын бақылау. Дәнекерленген қосылыстар. Ультрадыбыс әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
1021.
7-бөлім
МЕМСТ Р 55821-2013 "Локомотивтік тартқыштың жолаушылар вагондарының арбалары. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
81. Электровоздар мен электр пойыздарына арналған реакторлар
1022.
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 33798.2-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 2-бөлік. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
1023.
8-бөлім
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге ауыспалы токтың айырғыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1024.
10-бөлім
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық талаптар"
1025.
МЕМСТ 8024-90 "1000 В жоғары кернеуге айнымалы токтың аппараттары мен электр техникалық құрылғылары. Ұзақ жұмыс режимі кезіндегі қыздыру нормасы және сынау әдістері"
1026.
2-бөлім
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
1027.
2-бөлім
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері"
1028.
2 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
1029.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
1030.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1031.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
1032.

подпункты "б", "в" и "у" пункта 13, и пункты 15, 99, 101, 106, 22 – 24, 26, 27, 72 и 97 раздела V
Раздел 5 ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 28203-89 "Основные методы испытаний на воздействие внешних факторов. Часть 2. Испытания. Испытания Fc и руководство: Вибрация (синусоидальная)"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
ГОСТ Р 51901.1-2002 "Менеджмент риска. Анализ риска технологических систем"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ Р 51901.12-2007 (МЭК 60812:2006) "Менеджмент риска. Метод анализа видов и последствий отказов"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 7. Методы и средства"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 27.301-2011 "Надежность в технике. Управление надежностью. Техника анализа безотказности. Основные положения"
ГОСТ 27.402-95 "Планы испытаний для контроля средней наработки до отказа (на отказ). Часть 1. Экспоненциальное распределение"
ГОСТ Р 27.403-2009 "Надежность в технике. Планы испытаний для контроля вероятности безотказной работы"
применяется до 31.12.2027
Раздел 8 ГОСТ 30804.4.11-2013 "Совместимость техническая средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным перерывам и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний"

13-тармақтың "б", "в" және "у" тармақшалары және V бөлімнің 15, 99, 101, 106, 22 – 24, 26, 27, 72 және 97-тармақтары
5-бөлім
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
1170.
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынау әдістері"
1171.
МЕМСТ 33787-2019 "Темір жол жылжымалы құрамының жабдығы. Дірілге және соққыға сынау"
1172.
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікке сынау әдістері"
1173.
МЕМСТ 28203-89 "Сыртқы факторлардың әсерін сынаудың негізгі әдістері. 2-бөлік. Сынақтар. Fc сынақтары және нұсқаулық: діріл (синусоидалы)"
1174.
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділігін сынау әдістері. Температураға төзімділікке арналған сынақтар"
1175.
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
1176.
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау қағидалары. Зауытта дайындау элементтері"
31.12.2027 дейін қолданылады
1177.
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге ауыспалы токтың электр жабдықтары мен электр қондырғылары. Оқшаулағыштың электрлік беріктігін жалпы сынау әдістері"
1178.
МЕМСТ Р 51901.1-2002 "Тәуекел менеджменті. Технологиялық жүйелердің тәуекелін талдау"
31.12.2027 дейін қолданылады
1179.
МЕМСТ Р 51901.12-2007 (МЭК 60812:2006) "Тәуекел менеджменті. Ақаулардың түрлері мен салдарын талдау әдісі"
31.12.2027 дейін қолданылады
1180.
МЕМСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 7-бөлік. Әдістер мен құралдар"
31.12.2027 дейін қолданылады
1181.
МЕМСТ 27.301-2011 "Техникадағы сенімділік. Сенімділікті басқару. Тоқтаусыз қызмет етуді талдау техникасы. Негізгі ережелер"
1182.
МЕМСТ 27.402-95 "Бас тартуға дейінгі орташа атқарымды бақылауға арналған сынақ жоспарлары (бас тартуға). 1-бөлік. Экспоненциалдық бөлу"
1183.
МЕМСТ Р 27.403-2009 "Техникадағы сенімділік. Ақаусыз жұмыс ықтималдығын бақылауға арналған сынақ жоспарлары"
31.12.2027 дейін қолданылады
1184.
8-бөлім
МЕМСТ 30804.4.11-2013 "Электромагниттік құралдардың техникалық үйлесімділігі. Сәтсіздіктерге, қысқа мерзімді үзілістерге және электр қуатының кернеуінің өзгеруіне төзімділік. Сынақ талаптары мен әдістері"
1185.

ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
стандарт
пункты 4.2.2 (п.п. 1.1 – 1.10, 2.1 – 2.5, 3.1 – 3.5, 4.1 – 4.4 таблицы 4.2)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные" (для воздухораспределителей автоматических тормозов пассажирского подвижного состава со ступенчатым отпуском автоматических тормозов)
пункты 4.5.3, 4.7.7
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
(Распространяется только на электровоздухораспределители)
.
пункт 15 раздела V
пункты 4.2.1 (п.п. 4.1 – 4.4 таблицы 4.1)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункты 4.2.2 (п.п. 4.1 – 4.4 таблицы 4.2)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные" (Для воздухораспределителей автоматических тормозов пассажирского подвижного состава со ступенчатым отпуском автоматических тормозов)
пункты 4.5.3, 4.7.7
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
(Распространяется только на электровоздухораспределители)
пункт 82 раздела V
пункты 8.1, 8.2
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункты 94 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 91 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Вспомогательные электрические машины для железнодорожного подвижного состава (мощностью более 1 кВт), являющиеся отдельными конструктивными изделиями

МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
стандарт
159.
4.2.2-тармақтар (4.2-кетенің 1.1 – 1.10, 2.1 – 2.5, 3.1 – 3.5, 4.1 – 4.4-тармақшалары)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар" (автоматты тежегіштерді сатылап босататын жолаушылар жылжымалы құрамының автоматты тежегіштерінің ауа таратқыштары үшін)
160.
4.5.3, 4.7.7-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
(Тек электрлік ауа бөлгіштерге қолданылады)
.
161.
V бөлімнің 15-тармағы
4.2.1-тармақ (1-кестенің 4.1 – 4.4 4-тармақшалары)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
162.
4.2.2-тармақ (4.2-кестенің 4.1 – 4.4-тармақшалары)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар" (Автоматты тежегіштерді сатылап босататын жолаушылар жылжымалы құрамының автоматты тежегіштерінің ауа таратқыштары үшін)
163.
4.5.3, 4.7.7-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы темір жол құрамын басқару, бақылау және оның қауіпсіздігі құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері" (Тек электрлік ауа бөлгіштерге қолданылады)
164.
V бөлімнің 82-тармағы
8.1, 8.2-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
165.
V бөлімнің 94-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
166.
V бөлімнің 91-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
Темір жол жылжымалы құрамына арналған, жеке құрылымдық бұйымдар болып табылатын қосалқы электр машиналары (қуаты 1 кВт-тан астам)
167.

подпункты "в", "ф" пункта 13, пункт 15
раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.8* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, перечисление 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин), 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "г", "о", "п" пункта 13, пункт 21 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1, 4.2, 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 89 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов), 9.3
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Выключатели автоматические быстродействующие и главные выключатели для электроподвижного состава
подпункт "ф" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункт 8.3
ГОСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-1:2001) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 3. Автоматические выключатели постоянного тока. Технические условия"
пункты 9.11, 9.12.1.3
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V

13-тармақтың "в", "ф" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1 (в), 5.2.2 (қоршаған ортаның температурасы кезінде жұмыс қабілеттілігі бөлігінде минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.12.8* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-аударым), 5.17* (коллекторлық электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз электр машиналары үшін), 6.6-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
168.
13-тармақтың "г", "о", "п" тармақшалары, V бөлімнің 21-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
169.
4.1, 4.2, 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
170.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
171.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
172.
V бөлімнің 89-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде), 9.3-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
173.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
174.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Электр жылжымалы құрамға арналған автоматты тез әрекет ететін ажыратқыштар және басты ажыратқыштар
175.
13-тармақтың "ф" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
8.3-тармақ
МЕМСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-1:2001) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 3-бөлік. Тұрақты токты автоматты ажыратқыштар. Техникалық шарттар"
176.
9.11, 9.12.1.3-тармақтар
МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Темір жол жылжымалы құрамының электр жабдығы. 4-бөлік. Ауыспалы токты автоматты ажыратқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
177.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
178.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
179.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы

пункты 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 6.10, 6.11
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 6.23, 6.24
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 6.10, 6.11, 6.23, 6.24
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 54 раздела V
пункты 6.10, 6.11, 6.23, 6.24
ГОСТ 10791-2011 Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 91, 94 раздела V
пункт 6.20
ГОСТ 10791-2011 Колеса цельнокатаные. Технические условия"
Колесные пары высокоскоростного
железнодорожного подвижного состава без буксовых узлов
подпункты "а", "г" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.3.3 (последний абзац), 4.3.4-4.3.8, 4.3.9 (второй абзац), 4.3.12, 4.3.15
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
(Для колесных пар моторных вагонов)
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов)"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
Раздел 1, пункты 4.3.3, 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9, 4.3.12, 4.3.15
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
Раздел 4 (первый абзац), пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункты "с", "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.6, 5.3.4, 5.3.6, 5.3.7.1 – 5.3.7.9
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 4.4.4 (последний абзац), 4.4.7, 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункт "у" пункта 13, пункт 54 раздела V
пункт 4.3.17
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"

6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14-тармақтар
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
241.
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
6.10, 6.11-тармақтар
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
242.
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
6.23, 6.24-тармақтар
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
243.
V бөлімнің 15-тармағы
6.10, 6.11, 6.23, 6.24-тармақтар
МЕМСТ 10791-2011 "Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
244.
V бөлімнің 54-тармағы
6.10, 6.11, 6.23, 6.24-тармақтар
МЕМСТ 10791-2011 Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
245.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
246.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
247.
V бөлімнің 89, 91, 94-тармақтары
6.20-тармақ
МЕМСТ 10791-2011 Тұтас тапталған дөңгелектер. Техникалық шарттар"
Букстік тораптарсыз жоғары жылдамдықты темір жол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары
248.
13-тармақтың "а", "г" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
4.3.3 (соңғы абзац), 4.3.4-4.3.8, 4.3.9 (екінші абзац), 4.3.12, 4.3.15-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
(Моторлы вагондардың доңғалақ жұптары үшін)
249.
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (екінші абзац), 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторлы вагондардың доңғалақ жұптары үшін)"
250.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
1-бөлім, 4.3.3, 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9, 4.3.12, 4.3.15-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
251.
4-бөлім (бірінші абзац), 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
252.
V бөлімнің 13-тармағының "с", "т" тармақшалары
5.2.6, 5.3.4, 5.3.6, 5.3.7.1 – 5.3.7.9-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
253.
4.4.4 (соңғы абзац), 4.4.7, 4.4.8-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
254.
13-тармақтың "у" тармақшасы, V бөлімнің 54-тармағы
4.3.17-тармақ
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
255.

пункт 4.3.11
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 92, абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 4.7.3
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
Колодки тормозные композиционные
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в" пункта 13, пункт 15 раздела V
таблица 1, п. 5.3 показатели 1-7, 8, 9, 10, 11.1, 11.2, , таблица 5 (для композитных колодок), 6 (для металлокерамических колодок), 7 (при стендовых испытаниях, при первичной сертификации при полигонных испытаниях), таблица 8 (п. 1,2,3 для всех типов колодок, п.4 для колодок сетчато-проволочным каркасов, п.5 для тормозных колодок с металлической спинкой, п.6 для составных тормозных колодок (композиционных со вставками, п.7 для металлокерамических колодок)
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 91 раздела V
пункты 5.6.1
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Колодки тормозные составные (чугунно-композиционные)
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 6.1.4 (кроме Ва), 6.1.11, 6.1.12, 6.1.13, 6.2.13, 5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6, 6.1.10
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
таблица 1, 5.3, показатели 1-7, 8, 9, 10, 11.1, 11.2, таблица 5 (для композитных колодок), 6 (для металлокерамических колодок), 7 (при стендовых испытаниях, при первичной сертификации при полигонных испытаниях), таблица 8 (п. 1,2,3 для всех типов колодок, п.4 для колодок сетчато-проволочным каркасов, п.5 для тормозных колодок с металлической спинкой, п.6 для составных тормозных колодок (композиционных со вставками, п.7 для металлокерамических колодок)

4.3.11-тармақ
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
256.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
257.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
258.
89, 92-тармақтар, V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
4.4-тармақ
МЕМСТ 11018-2011 "Жолтабаны 1520 мм темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
259.
4.7.3-тармақ
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар"
Жылжымалы темір жол құрамына арналған композициялық тежегіш қалыптар
260.
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
1-кесте, 5.3-т. 1-7, 8, 9, 10, 11.1, 11.2-көрсеткіштер, 5 (композиттік қалыптар үшін), 6 (металл-керамикалық қалыптар үшін), 7-кесте (стендтік сынақтар кезінде, полигондық сынақтар кезінде бастапқы сертификаттау кезінде), 8-кесте (қалыптардың барлық түрлері үшін 1,2,3 т., тор-сым қаңқалы қалыптар үшін 4 т., металл арқалығы бар тежегіш қалыптар үшін 5 т., құрама тежегіш қалыптар үшін 6 т. (ендірмелері бар композициялық, 7-т. металл-керамикалық қалыптар үшін)
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
261.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
262.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
263.
V бөлімнің 91-тармағы
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол жылжымалы құрамына арналған құрама (шойын-композициялық) тежегіш қалыптар
264.
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
6.1.4 (Ва басқа), 6.1.11, 6.1.12, 6.1.13, 6.2.13, 5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6, 6.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
265.
1-кесте, 5.3, 1-7, 8, 9, 10, 11.1, 11.2-көрсеткіштер, 5 (композиттік қалыптар үшін), 6 (металл-керамикалық қалыптар үшін), 7-кесте (стендтік сынақтар кезінде, полигондық сынақтар кезінде бастапқы сертификаттау кезінде), 8-кесте (қалыптардың барлық түрлері үшін 1,2,3 т., тор-сым қаңқалы қалыптар үшін 4 т., металл арқалығы бар тежегіш қалыптар үшін 5 т., құрама тежегіш қалыптар үшін 6 т. (ендірмелері бар композициялық, 7-т. металл-керамикалық қалыптар үшін)

пункт 5.5.1, 5.6
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.5, 5.2.4* (при наличии в конструкции кресел III класса), 5.2.8, 5.2.9, 5.2.10, 5.7
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения" (стандарт в целом (с учетом п. 4.3.2 ГОСТ 33330-2015)
пункт 63 раздела V
пункт 5.2.11
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 89 раздела V
пункты 5.8.1, 5.8.2
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Механизм клещевой дискового тормоза
подпункт "в" пункта 13 раздела V
Таблица 4.6 (пункты 1, 2, 3) ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
таблица 4.6 (пункт 4.2) ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 8.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 89 раздела V

5.5.1, 5.6-тармақ
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
311.
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.5, 5.2.4* (конструкцияда ІІІ сыныпты кресло бар болғанда), 5.2.8, 5.2.9, 5.2.10, 5.7-тармақтар
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
312.
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ССНТ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер" (тұтас стандарт(4.3.2-тармақты ескеріп МЕМСТ 33330-2015)
313.
V бөлімнің 63-тармағы
5.2.11-тармақ
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
314.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
315.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
316.
V бөлімнің 89-тармағы
5.8.1, 5.8.2-тармақтар
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотивтік тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
317.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
318.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Кене диск тежегішінің механизмі
319.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.6-кесте (1, 2, 3-тармақтар) МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
320.
V бөлімнің 15-тармағы
4.6-кесте (4.2-тармақ) МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
321.
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ССНТ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
322.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
323.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
324.
8.1-тармақ МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
325.
V бөлімнің 89-тармағы

ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "г", "ф" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3, 7.4.4, ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4, ДЕ.1.5, ДЕ.1.6
ГОСТ 33323-2015 "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей собственных нужд совмещенных с тяговыми преобразователями)
пункты 4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1, 4.6.4.2, 4.6.4.3, 4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4, 4.9.3.5
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия" (для преобразователей собственных нужд мощностью более 5 кВт)
пункты 2.3, 2.4, 2.5
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
(Для диодных и тиристорных выпрямительных блоков и устройств)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.1.4.4.3* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей; в части защиты от недопустимых перегрузок, от токов внутреннего и внешнего короткого замыкания, от исчезновения питающего напряжения, от исчезновения недопустимого снижения питающего напряжения и напряжения вспомогательных цепей преобразователя), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (для диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей), 7.4.4* (для каналов питания вспомогательного оборудования переменного тока), ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (при наличии конденсаторов с рабочим напряжением свыше 50В), ДЕ.1.6* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей)
ГОСТ 33323-2015 "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых с каналами питания вспомогательного оборудования))
подпункт "о", "п" пункта 13, пункт 21 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"

МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
421.
13-тармақтың "г", "ф" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3, 7.4.4, ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4, ДЕ.1.5, ДЕ.1.6-тармақтар
МЕМСТ 33323-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері" (тартымдық түрлендіргіштермен біріктірілген жеке қажеттілік түрлендіргіштері үшін)
422.
4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1, 4.6.4.2, 4.6.4.3, 4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4, 4.9.3.5-тармақтар
МЕМСТ 33726-2016 "Жылжымалы теміржол құрамы үшін статикалық емес тартпалы түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (қуаты 5 кВт-тан астам жеке мұқтаждық түрлендіргіштер үшін)
423.
2.3, 2.4, 2.5-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
(Диодты және тиристорлы түзеткіш блоктар мен құрылғылар үшін)
424.
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
425.
МЕМСТ 33263-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған айырғыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
426.
МЕМСТ 33264-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған демпферлік электр тежегішінің іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
427.
4.1.4.4.3* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштерден басқа; жол берілмейтін артық жүктемелерден, ішкі және сыртқы қысқа тұйықталу токтарынан, қоректендіруші кернеудің жоғалуынан, қоректендіруші кернеудің және түрлендіргіштің қосалқы тізбектерінің кернеуінің жол берілмейтін төмендеуінің жоғалуынан қорғау бөлігінде), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштер үшін), 7.4.4* (ауыспалы токтың қосалқы жабдығының қоректендіру арналары үшін), ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (жұмыс кернеуі 50В жоғары конденсаторлар болған кезде), ДЕ.1.6*-тармақтар (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштерден басқа)
МЕМСТ 33323-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған күштік жартылай өткізгіш түрлендіргіштер. Сынақтардың сипаттамалары мен әдістері"
(тартымдық және құрама түрлендіргіштер үшін (қосалқы жабдықтың қоректену арналары бар тартқыштар))
428.
13-тармақтың "о", "п" тармақшалары, V бөлімнің 21-тармағы
4.1, 4.2, 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1-бөлік. Темір жол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
429.

ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 89 раздела V
пункт 5.9
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
Тормозные краны машиниста
подпункт "в" пункта 13 раздела V
таблица 4.4
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные" (для крана машиниста универсального)
таблица 4.5
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные" (Для крана машиниста тормозного с автоматическими перекрышами)
пункт 15 раздела V
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 82 раздела V
пункт 8.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 89 раздела V
пункт 5.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 91 раздела V
пункт 5.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 94 раздела V
пункт 5.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Тяговые электродвигатели для электропоездов

МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
569.
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
570.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
571.
V бөлімнің 89-тармағы
5.9-тармақ
МЕМСТ 33321-2015 "Темір жол жылжымалы құрамы. Акустикалық сигналдық құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
572.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
573.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
Машинистің тежегіш крандары
574.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.4-кесте
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар" (әмбебап машинист кранына арналған)
575.
4.5-кесте
МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар" (Автоматты жабындары бар тежегіш машинисінің краны үшін)
576.
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ССНТ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
577.
V бөлімнің 82-тармағы
8.1-тармақ. МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
578.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
579.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
580.
V бөлімнің 89-тармағы
5.1-тармақ. МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
581.
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
582.
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
583.
V бөлімнің 91-тармағы
5.1-тармақ. МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
584.
V бөлімнің 94-тармағы
5.1-тармақ. МЕМСТ 33724.1-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының пневматикалық тежегіш жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1-бөлік. Ауа бөлгіштер, машинист крандары, тежегіш блоктар, тығыздағыш резеңке бұйымдар"
Электр пойыздарына арналған тартқыш электр қозғалтқыштары
585.

пункты 15, подпункты "а", "б", "в", "г", "д", "е" пункта 86 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования
Аппаратура телемеханики железнодорожных устройств электроснабжения
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.7.1, 5.1.7.2, 5.1.7.3, 5.1.7.5
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
подпункт "ж" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1, 5.1.7.2, 5.1.7.3, 5.1.7.4, 5.1.7.6, 5.1.7.7, 5.1.11.3
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
пункт 1.1
ГОСТ 21130-75 "Изделия электротехнические. Зажимы заземляющие и знаки заземления. Конструкция и размеры"
пункт 3.3.7
ГОСТ 12.2.007.0-75 "Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности"
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
Армированные бетонные стойки для опор контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, 89, 91, 94, подпункты "б", "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.2.1.1, 5.2.1.24, 5.2.1.26, 5.2.2
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 91 раздела V
пункты 5.2.4.1, 5.2.4.3
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Болты для рельсовых стыков
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 5.1.1 - 5.1.5, таблица 2
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.1, 5.1.1 - 5.1.5, таблица 2
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"

15-тармақ, V бөлімнің 86-тармағының "а", "б", "в", "г", "д", "е" тармақшалары
4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар
Электрмен жабдықтаудың темір жол құрылғыларының телемеханика аппаратурасы
673.
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.7.1, 5.1.7.2, 5.1.7.3, 5.1.7.5-тармақтар
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
674.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
675.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
676.
V бөлімнің 85-тармағының "ж" тармақшасы
5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1, 5.1.7.2, 5.1.7.3, 5.1.7.4, 5.1.7.6, 5.1.7.7, 5.1.11.3-тармақтар
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
677.
1.1-тармақ
МЕМСТ 21130-75 "Электротехникалық бұйымдар. Жерге тұйықтау қысқыштары мен жерге тұйықтау белгілері. Конструкциясы және мөлшерлері"
678.
3.3.7-тармақ
МЕМСТ 12.2.007.0-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электротехникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
679.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
5.3.1-тармақ
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған арматураланған бетон тіреулер
680.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15, 89, 91, 94-тармақтар, , V бөлімнің 85-тармағының "б", "в" тармақшалары
5.2.1.1, 5.2.1.24, 5.2.1.26, 5.2.2-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
681.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
682.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
683.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.2.4.1, 5.2.4.3-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
Рельс түйістеріне арналған болттар
684.
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 5.1.1 - 5.1.5-тармақтар, 2-кесте
МЕМСТ 11530-2014 "Рельс түйістеріне арналған болттар. Техникалық шарттар"
685.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1, 5.1.1 - 5.1.5-тармақтар, 2-кесте
МЕМСТ 11530-2014 "Рельс түйістеріне арналған болттар. Техникалық шарттар"
686.

пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
таблица 2 пункт 5.1.3
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.8
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.7
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.4, 5.1.8
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 4.3, 5.1.1 – 5.1.3
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.5
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.4
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Брусья железобетонные для стрелочных переводов для железных дорог колеи 1520 мм
подпункт "в" пункта 13, , подпункты "а", "б" пункта 84 раздела V
пункты 4.1.2; 4.2.3; 4.2.4; 4.4; 4.5.1; 4.5.3; 4.5.6
ГОСТ 32942-2014 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов железнодорожного пути. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
ГОСТ 32942-2014 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов железнодорожного пути. Общие технические условия"
пункты 89, 91 раздела V
пункт 4.6
ГОСТ 32942-2014 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов железнодорожного пути. Общие технические условия"
Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15, подпункты "а", "б", "в", "г" пункта 85 раздела V
пункты, 5.1.3 (в части остающегося напряжения), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2- 5.3.4, 5.4.5- 5.4.8
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 22 раздела V
пункт 8.6
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"

15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
2-кесте, 5.1.3-тармақ
МЕМСТ 11530-2014 "Рельс түйістеріне арналған болттар. Техникалық шарттар"
Темір жолдың рельстік бекітулеріне арналған салмалы болттар
687.
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельстік бекітулеріне арналған салмалы болттар. Техникалық шарттар"
688.
15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельстік бекітулеріне арналған салмалы болттар. Техникалық шарттар"
689.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.4, 5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельстік бекітулеріне арналған салмалы болттар. Техникалық шарттар"
Теміржолдың рельсті бекітпелеріне арналған клемм болттары
690.
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 4.2, 4.3, 5.1.1 – 5.1.3-тармақтар
МЕМСТ 16016-2014 "Теміржолдың рельсті бекітпелеріне арналған клемм болттары. Техникалық шарттар"
691.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.1, 5.1.5-тармақтар
МЕМСТ 16016-2014 "Теміржолдың рельсті бекітпелеріне арналған клемм болттары. Техникалық шарттар"
692.
15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.4-тармақтар
МЕМСТ 16016-2014 "Теміржолдың рельсті бекітпелеріне арналған клемм болттары. Техникалық шарттар"
Жолтабаны 1520 мм темір жолдарға арналған бағыттамалы бұрмаларға арналған темірбетон брустары
693.
13-тармақтың "в" тармақшасы, , V бөлімнің 84-тармағының "а", "б" тармақшалары
4.1.2; 4.2.3; 4.2.4; 4.4; 4.5.1; 4.5.3; 4.5.6-тармақтар
МЕМСТ 32942-2014 "Темір жолдың бағыттамалы бұрмаларына арналған алдын ала кернеулі темір бетон брустар. Жалпы техникалық шарттар"
694.
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 32942-2014 "Темір жолдың бағыттамалы бұрмаларына арналған алдын ала кернеулі темір бетон брустар. Жалпы техникалық шарттар"
695.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
4.6-тармақ
МЕМСТ 32942-2014 "Темір жолдың бағыттамалы бұрмаларына арналған алдын ала кернеулі темір бетон брустар. Жалпы техникалық шарттар"
Электрмен жабдықтаудың темір жол құрылғыларына арналған вентильді ажыратқыштар мен асқын кернеулерді шектегіштер
696.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "а", "б", "в", "г" тармақшалары
5.1.3 (қалған кернеу бөлігінде), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2- 5.3.4, 5.4.5- 5.4.8-тармақтар
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жолдардың тарту желісіне арналған сызықты емес асқын кернеулерді шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
697.
V бөлімнің 22-тармағы
8.6-тармақ
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жолдардың тарту желісіне арналған сызықты емес асқын кернеулерді шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
698.

абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункты 5.7.1, 5.7.2
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
Гайки для болтов рельсовых стыков
пункт 12 раздела V
раздел 4, пункты 5.1.1 – 5.1.6
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.1
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
раздел 4, пункты 5.1.1 – 5.1.6
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
Гайки для закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1 – 5.1.7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1-5.1.7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1 – 5.1.7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия
пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1, 5.1.3– 5.1.7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Гарнитуры, внешние замыкатели железнодорожных стрелочных переводов
пункты 15, подпункты "а", "е" пункта 86 раздела V
пункты 5.1, 5.2.3
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.2, 4.4.2, 4.7.1, 4.7.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 6.1
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
Генераторы, приҰмники, фильтры, усилители для тональных рельсовых цепей

V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
5.7.1, 5.7.2-тармақтар
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жолдардың тарту желісіне арналған сызықты емес асқын кернеулерді шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
Рельс түйіспелерінің бұрандаларына арналған сомындар
699.
V бөлімнің 12-тармағы
4-бөлім, 5.1.1 – 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 11532-2014 "Рельс түйіспелерінің бұрандаларына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
700.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.1-тармақ
МЕМСТ 11532-2014 "Рельс түйіспелерінің бұрандаларына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
701.
15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4-бөлім, 5.1.1 – 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 11532-2014 "Рельс түйіспелерінің бұрандаларына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
Темір жол рельс бекітпелерінің салмалы болттарына арналған сомындар
702.
V бөлімнің 12-тармағы
4.2, 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
703.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.2, 5.1.1-5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық бұрандамаларына арналған сомындар
704.
V бөлімнің 12-тармағы
4.2, 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар
705.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.1, 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар
706.
15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.2, 5.1.1, 5.1.3– 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
Гарнитуралар, теміржол бағыттамалы бұрмаларының сыртқы тұйықтағыштары
707.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "а", "е" тармақшалары
5.1, 5.2.3-тармақтар
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалы бұрмаларға арналған сыртқы тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
708.
4.2, 4.4.2, 4.7.1, 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
709.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
6.1-тармақ
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалы бұрмаларға арналған сыртқы тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
Тональды рельстік тізбектерге арналған генераторлар, қабылдағыштар, сүзгілер, күшейткіштер
710.

подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 21, подпункт "е", "д" пункта 86 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Датчики системы счҰта осей и датчики контроля участков пути
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 21, подпункт "е", "д" пункта 86 раздела V
пункты 4.1-4.4, 4.5, 4.6
ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.1, 4.2, 4.3
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные. Требования безопасности и методы контроля"
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Дешифраторы и блоки дешифраторов числовой кодовой автоблокировки
пункт 15 подпункт пункт 86 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 4.1-4.4, 4.8
ГОСТ 33064-2014 "Дешифраторы числовой кодовой автоматической блокировки. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 4.1-4.4, 4.8
ГОСТ 33064-2014 "Дешифраторы числовой кодовой автоматической блокировки. Требования безопасности и методы контроля"
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Диодные заземлители устройств контактной сети электрифицированных железных дорог
пункты 15, 89, 91, 94, 22, подпункты "б" пункта 85 раздела V
пункты 5.3.1.2, 5.3.1.3, 5.3.5.2, 5.9.2, 7.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Изоляторы для контактной сети электрифицированных железных дорог

13-тармақтың "в" тармақшасы, 15, 21-тармақ, V бөлімнің 86-тармағының "е", "д" тармақшалары
4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
711.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
712.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
713.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Осьтерді есептеу жүйесінің датчиктері және жол учаскелерін бақылау датчиктері
714.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15, 21-тармақ, V бөлімнің 86-тармағының "е", "д" тармақшалары
4.1-4.4, 4.5, 4.6-тармақтар
МЕМСТ 33890-2016 "Осьтерді есептеу жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
715.
4.1, 4.2, 4.3-тармақ
МЕМСТ 32783-2014 "Индуктивті-сымды датчиктер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
716.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Декодерлер және сандық кодтық автобұғаттаудың дешифраторлары
717.
15-тармақ, V бөлімнің 86-тармағы
4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
718.
4.1-4.4, 4.8-тармақтар
МЕМСТ 33064-2014 "Сандық кодтық автобұғаттаудың дешифраторлары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
719.
V бөлімнің 22-тармағы
4.5.2, 4.5.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.8, 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
720.
4.1-4.4, 4.8-тармақтар
МЕМСТ 33064-2014 "Сандық кодтық автобұғаттаудың дешифраторлары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
721.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісі құрылғыларының диодты жерлендіргіштері
722.
15-тармақ, 89, 91, 94, 22, тармақшалар, V бөлімнің 85-тармағының "б" тармақшасы
5.3.1.2, 5.3.1.3, 5.3.5.2, 5.9.2, 7.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желісі мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар
723.

пункт 15 подпункты "б", "в", "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6 (таблица 4), 5.1.7, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.12
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.3
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия" (применяется для секционных изоляторов)
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункты 5.5.1
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункт 5.7.1
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
(применяется для секционных изоляторов)
Клемма раздельного и нераздельного рельсового скрепления
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2-5.1.8
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
подпункты "в", "с" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2-5.1.8
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов
пункт 12 раздела V
Пункты 4.3.1- 4.3.4, 4.4, 4.5.1- 4.5.3, 4.6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
подпункты "в", "г" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.3.1- 4.3.4, 4.4, 4.5.1- 4.5.3, 4.6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Комплекты светофильтров-линз и линз, комплекты линзовые с ламподержателем
для линзовых светофоров железнодорожного транспорта
пункты 15, 86 раздела V
пункты 6.1.3, 6.1.6

15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "в", "г" тармақшалары
5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6 (4-кесте), 5.1.7, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.12-тармақтар
МЕМСТ 30284-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
724.
5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.3-тармақтар
МЕМСТ 34205-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған секциялық оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар" (секциялық оқшаулағыштар үшін қолданылады)
725.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
726.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
727.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
5.5.1-тармақ
МЕМСТ 30284-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
728.
5.7.1-тармақ
МЕМСТ 34205-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған секциялық оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
(секциялық оқшаулағыштар үшін қолданылады)
Бөлек және бөлінбейтін рельсті бекіту клеммасы
729.
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 5.1.2-5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржолды бөлек рельсті бекіту клеммалары. Техникалық шарттар"
730.
13-тармақтың "в", "с" тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 5.1.2-5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржолды бөлек рельсті бекіту клеммалары. Техникалық шарттар"
731.
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржолды бөлек рельсті бекіту клеммалары. Техникалық шарттар"
Рельстерді бекітуге арналған серіппелі клеммалар
732.
V бөлімнің 12-тармағы
4.3.1- 4.3.4, 4.4, 4.5.1- 4.5.3, 4.6-тармақтар
МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі клеммалар. Техникалық шарттар"
733.
13-тармақтың "в", "г" тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.3.1- 4.3.4, 4.4, 4.5.1- 4.5.3, 4.6-тармақтар
МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі клеммалар. Техникалық шарттар"
734.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
735.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Жарық сүзгілерінің жиынтықтары-линзалар мен линзалар, теміржол көлігінің линзалық бағдаршамдарына арналған шам ұстағышы бар линза жиынтықтары
736.
15-тармақ, V бөлімнің 86-тармағы
6.1.3, 6.1.6-тармақтар

ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункты 6.2.1, 6.2.5, 6.2.6
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
Крестовины стрелочных переводов
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железных дорог. Технические условия"
подпункты "а", "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1, 5.3.1.3, 5.3.1.6, 5.3.1.8, 5.3.1.11, 5.3.1.13
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
пункты 5.3.1, 5.3.12-5.3.15, 5.3.18-5.3.24, 5.3.33, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 89, 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железных дорог. Технические условия"
пункт 5.5
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
Металлические стойки для опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 5.2.2
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 15, подпункты "б", "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.1.26
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункты 5.2.4.1, 5.2.4.3
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов
пункт 12 раздела V
пункт 4.4 (при первичной сертификации)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
подпункт "в" пункта 13, пункты 15 раздела V

МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптарына арналған оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
737.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
738.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
739.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
6.2.1, 6.2.5, 6.2.6-тармақтар
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптарына арналған оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
Бағыттамалы бұрмалардың айқастырмалары
740.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
741.
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б" тармақшалары
5.2.1, 5.3.1.3, 5.3.1.6, 5.3.1.8, 5.3.1.11, 5.3.1.13-тармақтар
МЕМСТ 7370-2015 "Темір жол айқастырмалары. Техникалық шарттар"
742.
5.3.1, 5.3.12-5.3.15, 5.3.18-5.3.24, 5.3.33, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
743.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
744.
5.5-тармақ
МЕМСТ 7370-2015 "Темір жол айқастырмалары. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған металл тіреулер
745.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.2.2-тармақ
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
746.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "в" тармақшалары
5.1.2, 5.2.1.26-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
747.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
748.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
749.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
5.2.4.1, 5.2.4.3-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар
750.
V бөлімнің 12-тармағы
4.4-тармақ (бастапқы сертификаттау кезінде)
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
751.
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы

пункт 4.2 (для клееболтовых изолирующих стыков)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.3 (для сборных изолирующих стыков)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.5
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.1, 4.6 (для накладок со стальным сердечником)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.2
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи
пункт 12, подпункт "в", "с" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 5.1.5, 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.13, 5.1.15 (для термоупрочненных накладок), 5.1.16
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункты 5.2.1, 5.2.3
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
Остряки стрелочных переводов различных типов и марок
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
подпункты "а", "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.3, 5.3.1, 5.3.9, 5.3.10
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 5.1, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.3, 5.4, 5.5.1
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
пункты 89, 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункт 5.7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.1, 5.3.1 (при первичной сертификации)
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"

4.2-тармақ (клееболтты оқшаулағыш буындар үшін)
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
752.
4.3-тармақ (құрастырмалы оқшаулағыш түйіспелер үшін)
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
753.
4.5-тармақ
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
754.
4.1, 4.6-тармақтар (болат өзегі бар жапсырмалар үшін)
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
755.
4.2-тармақ
МЕМСТ 32695-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
756.
V бөлімнің 22-тармағы
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
757.
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Кең табанды темір жолдарға арналған екі бас рельсті жапсырмалар
758.
12-тармақ, 13-тармақтың "в", "с" тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 5.1.5, 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.13, 5.1.15 (ыстыққа төзімді жапсырмалар үшін), 5.1.16-тармақтар
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды темір жолдарға арналған екі бас рельсті жапсырмалар. Техникалық шарттар"
759.
V бөлімнің 89-тармағы
5.2.1, 5.2.3-тармақтар
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды темір жолдарға арналған екі бас рельсті жапсырмалар. Техникалық шарттар"
Әртүрлі үлгідегі және маркадағы бағыттамалы бұрмалардың үшкірлері
760.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
761.
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б" тармақшалары
5.2.3, 5.3.1, 5.3.9, 5.3.10-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
762.
5.1, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.3, 5.4, 5.5.1-тармақтар
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың үшкірлері. Жалпы техникалық шарттар"
763.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
764.
5.7-тармақ
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың үшкірлері. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жолды бөлек бекітудің төсемдері
765.
12-тармақ, 13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.1, 5.3.1-тармақтар (бастапқы сертификаттау кезінде)
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолды бөлек бекітудің төсемдері. Техникалық шарттар"
766.

пункт 89, 91, 94 раздела V
5.4.1, 5.4.3
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
Полушпалы железобетонные
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 5.2.1.2
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
раздел 10
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
подпункты "а", "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.2.1.2, 5.2.1.3
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
пункты 89, 91 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
Провода контактные из меди и ее сплавов для железнодорожной контактной сети
пункт 12, подпункты "в", "с" пункта 13, пункт 15, подпункт "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.1.2.1, 5.1.3.1, 5.1.3.2
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 91 раздела V
пункт 5.4
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
Программные средства железнодорожного транспорта для автоматизированных систем оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью
пункты 15, 17, подпункт "а", "ж" пункта 86 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
раздел 4
ГОСТ Р 50739-95 "Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2027
пункты 6.2.9а, 6.2.9б, 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2027
пункты 7.2.2.8а, 7.2.2.8b, 7.2.2.8c, 7.2.2.13, 7.2.2.6, 7.2.2.7
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункты 4.4, 4.16
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"

V бөлімнің 89, 91, 94-тармақтары
5.4.1, 5.4.3-тармақтар
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолды бөлек бекітудің төсемдері. Техникалық шарттар"
Темірбетон жартылай шпалдар
767.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.2.1.2-тармақ
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темір-бетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
768.
V бөлімнің 15-тармағы
10-бөлім
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темір-бетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
769.
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б" тармақшалары
5.1.3, 5.1.4, 5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.2.1.2, 5.2.1.3-тармақтар
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темір-бетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
770.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.3-тармақ
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темір-бетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол түйісу желісіне арналған мыс пен оның қорытпаларынан жасалған түйісу сымдары
771.
12-тармақ, 13-тармақтың "в", "с" тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "в" тармақшасы
5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.1.2.1, 5.1.3.1, 5.1.3.2-тармақтар
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыс пен оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
772.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.4-тармақ
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыс пен оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелеріне арналған теміржол көлігінің бағдарламалық құралдары
773.
15-тармақ, 17, "а", "ж" тармақшалары, V бөлімнің 86-тармағы
4.3-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
774.
4-бөлім
МЕМСТ Р 50739-95 "Есептеу техникасы құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
775.
6.2.9а, 6.2.9б, 6.2.9в тармақтар
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық теміржолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
776.
7.2.2.8а, 7.2.2.8b, 7.2.2.8c, 7.2.2.13, 7.2.2.6, 7.2.2.7-тармақтар
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электрондық, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3-бөлік. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
777.
4.4, 4.16-тармақтар
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Бағдарламалық құралдарды компьютерлік вирустардың болуына сынау. Типтік нұсқаулық"

применяется до 31.12.2027
пункт 4.4
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.3
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.7
ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.4
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.6
ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Прокладки рельсового скрепления
подпункт "в" пункта 13, пункты 12, 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1 (геометрические размеры с допусками по КД), 5.2 таблица 1 (кроме пункта 13, 14), 5.3 таблица 2
ГОСТ 34078-2017 "Прокладки рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 22 раздела V
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам
пункт 12 раздела V
пункты 5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3
ГОСТ 32409-2013 ГОСТ 32409-2013 "Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3
ГОСТ 32409-2013 "Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам. Технические условия"
Разъединители для тяговых подстанций систем электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункт 15, подпункты "б", "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"

31.12.2027 дейін қолданылады
778.
4.4-тармақ
МЕМСТ 33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
779.
4.3-тармақ
МЕМСТ 33893-2016 "Темір жол өтпелеріндегі темір жол автоматикасы және телемеханикасы жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
780.
4.7-тармақ
МЕМСТ 33894-2016 "Теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
781.
4.4-тармақ
МЕМСТ 33895-2016 "Темір жол желілері аралықтарындағы темір жол автоматикасы және телемеханикасы жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
782.
4.6-тармақ
МЕМСТ 33896-2016 "Поездар қозғалысын диспетчерлік орталықтандыру және диспетчерлік бақылау жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
783.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
784.
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
785.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
4.13-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Рельстерді бекіту аралық қабаттары
786.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 12, 15-тармақтар, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.1.1-тармақ (КҚ бойынша рұқсат етілген геометриялық өлшемдер), 5.2 1-кесте (13, 14-тармақтарынан басқа), 5.3 2-кесте
МЕМСТ 34078-2017 "Темір жолдың рельстік түйістерінің аралық қабаттары. Техникалық шарттар"
787.
V бөлімнің 22-тармағы
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
788.
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Темір жол рельстеріне серіппелі айдап кетуге қарсы құрылғылары
789.
V бөлімнің 12-тармағы
5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3-тармақтар
МЕМСТ 32409-2013 МЕМСТ 32409-2013 "Темір жол рельстеріне серіппелі айдап кетуге қарсы құрылғылары. Техникалық шарттар"
790.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3-тармақтар
МЕМСТ 32409-2013 "Темір жол рельстеріне серіппелі айдап кетуге қарсы құрылғылары. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелерінің тартқыш қосалқы станцияларына арналған айырғыштар
791.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "г" тармақшалары
5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2-тармақтар
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге ауыспалы токтың айырғыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 31.12.2027
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 5.14.1
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Разъединители железнодорожной контактной сети
пункт 15, подпункты "б", "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 5.3.1, 5.4.1, 5.5
ГОСТ 34452-2018 "Разъединители для тяговой сети железных дорог и приводы к ним. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 5.14.1
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 5.11.1
ГОСТ 34452-2018 "Разъединители для тяговой сети железных дорог и приводы к ним. Общие технические условия"
Реакторы для тяговых подстанций систем электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункт 15, подпункты "б", "в", "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.11, 5.1.12.2, 5.1.13, 6.2
ГОСТ 32676-2014 "Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 5.4.3
ГОСТ 32676-2014 "Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия
Реле электромагнитные безопасные, в том числе электронные,
для систем железнодорожной автоматики и телемеханики, релейные блоки
пункты 15 раздела V

31.12.2027 дейін қолданылады
792.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
793.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
794.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
5.14.1-тармақ
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге ауыспалы токтың айырғыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
Теміржол байланыс желісінің ажыратқыштары
795.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "г" тармақшалары
5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2-тармақтар
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге ауыспалы токтың айырғыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
796.
5.3.1, 5.4.1, 5.5-тармақтар
МЕМСТ 34452-2018 "Темір жолдардың тарту желісіне арналған айырғыштар және олардың жетектері. Жалпы техникалық шарттар"
797.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
798.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
799.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
5.14.1-тармақ
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге ауыспалы токтың айырғыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
800.
5.11.1-тармақтар
МЕМСТ 34452-2018 "Темір жолдардың тарту желісіне арналған айырғыштар және олардың жетектері. Жалпы техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелерінің тартқыш қосалқы станцияларына арналған реакторлар
801.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "в", "г" тармақшалары
5.1.11, 5.1.12.2, 5.1.13, 6.2-тармақтар
МЕМСТ 32676-2014 "Темір жолдың тарту қосалқы станцияларына арналған тегістейтін реакторлар. Жалпы техникалық шарттар"
802.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
803.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
804.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
5.4.3-тармақ
МЕМСТ 32676-2014 "Темір жолдың тарту қосалқы станцияларына арналған тегістейтін реакторлар. Жалпы техникалық шарттар
Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелеріне арналған қауіпсіз электромагниттік, оның ішінде электрондық реле, релелік блоктар
805.
V бөлімнің 15-тармағы

пункт 5.3.1, 5.3.2
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
пункты 4.7.1, 4.7.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
пункт 86 раздела V
пункты 1.2, 1.3, 2.2, 2.4 - 2.8, 2.10
ГОСТ 5.197-72 "Реле электромагнитные типов НМШ1. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Требования к качеству аттестованной продукции"
для реле - пункты 5.2.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.7.3, для релейных блоков – пункты 5.2.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.6.4, 5.7.3
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Рельсовое скрепление
пункт 15 , подпункт "а" пункта 84 раздела V
раздел 4, таблица 1
ГОСТ 32698-2014 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 5.2.1 ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
пункт 91 раздела V
пункт 5.4 ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
Рельсы железнодорожные контррельсовые
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.1
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия" (стандарт распространяется на скорость
до 250 км/ч)
применяется до 31.12.2027
пункт 12, подпункты "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1, 5.3, 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.8.1, 5.8.2, 5.8.3, 5.9.1, 5.9.2, 5.10
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 91 раздела V
пункт 5.11.1.1, 5.11.1.2, 5.11.3.1
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия" (стандарт распространяется на скорость
до 250 км/ч)
применяется до 31.12.2027
Рельсы железнодорожные остряковые

5.3.1, 5.3.2-тармақ
МЕМСТ 32668-2014 "Қауіпсіз реле, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
806.
4.7.1, 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
807.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
808.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
809.
V бөлімнің 86-тармағы
1.2, 1.3, 2.2, 2.4 - 2.8, 2.10-тармақтар
МЕМСТ 5.197-72 "НМШ1. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4 типтеріндегі электромагниттік реле. Аттестатталған өнімнің сапасына қойылатын талаптар"
810.
реле үшін - 5.2.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.7.3-тармақтар, релелік блоктар үшін – 5.2.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.6.4, 5.7.3-тармақтар
МЕМСТ 32668-2014 "Қауіпсіз реле, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
811.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
5.5-тармақ
МЕМСТ 32668-2014 "Қауіпсіз реле, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
812.
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Рельстік бекіту
813.
15-тармақ , V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4-бөлім, 1-кесте
МЕМСТ 32698-2014 "Темір жол аралық рельсті бекіту. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
814.
5.2.1-тармақ МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жол аралық рельсті бекіту. Жалпы техникалық шарттар"
815.
V бөлімнің 91-тармағы
5.4-тармақ. МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жол аралық рельсті бекіту. Жалпы техникалық шарттар"
Контррельсті темір жол рельстері
816.
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
5.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 55497-2013 "Контррельсті темір жол рельстері. Техникалық шарттар" (стандарт 250 км / сағ жылдамдыққа дейін қолданылады)
31.12.2027 дейін қолданылады
817.
12-тармақ, 13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.1.1, 5.3, 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.8.1, 5.8.2, 5.8.3, 5.9.1, 5.9.2, 5.10-тармақтар
МЕМСТ Р 55497-2013 "Контррельсті темір жол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
818.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.11.1.1, 5.11.1.2, 5.11.3.1-тармақтар
МЕМСТ Р 55497-2013 "Контррельсті темір жол рельстері. Техникалық шарттар" (стандарт 250 км / сағ жылдамдыққа дейін қолданылады)
31.12.2027 дейін қолданылады
Үшкір темір жол рельстері
819.

пункт 12, подпункты "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.2.4, 5.2.5.1, 5.2.5.2, 5.4.1 (с учетом пункта 5.4.3), 5.4.2, 5.5, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.5, 5.7.6, 5.8, 5.9.1, 5.9.2, 5.10, 5.11.1, 5.11.2
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы остряковые железнодорожные. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 91 раздела V
пункты 5.12.1.1, 5.12.2.1, 5.12.4.1, 5.12.7
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы остряковые железнодорожные. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
Рельсы железнодорожные широкой колеи
подпункты "в", "г" пункта 13, пункты 12, 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.3 (при первичной сертификации в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.2.1.1, 5.2.1.2, 5.2.3 (при наличии болтовых отверстий), 5.2.4, 5.2.5, 5.2.6, 5.4.1 (с учетом пункта 5.4.3), 5.4.2, 5.4.4, 5.5.1, 5.5.2, 5.5.3, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.4, 5.7.6, 5.7.7 (при наличии болтовых отверстий), 5.8, 5.9.1 (в зависимости от категории), 5.9.2 (в зависимости от категории), 5.9.3, 5.10, 5.11 (в зависимости от категории), 5.12.1 (в зависимости от категории), 5.12.2, 5.15, 5.16, 5.17 (в зависимости от категории), 5.18, 5.19, 5.20
ГОСТ Р 51685-2013 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 5.1.5 (при первичной сертификации в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.2.1.1, 5.2.1.2, 5.2.3 (при наличии болтовых отверстий), 5.2.4, 5.2.5, 5.2.6, 5.4.1 (с учетом пункта 5.4.3), 5.4.2, 5.4.4, 5.5.1, 5.5.2, 5.5.3, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.4, 5.7.6, 5.7.7 (при наличии болтовых отверстий), 5.8, 5.9.1 (в зависимости от категории), 5.9.2 (в зависимости от категории), 5.9.3, 5.10, 5.11 (в зависимости от категории), 5.12.1 (в зависимости от категории), 5.12.2, 5.15.1, 5.15.2, 5.15.3 (в зависимости от категории), 5.15.4, 5.15.5, 5.15.6
СТ РК 2432-2013 "Рельсы железнодорожные дифференцировано упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункты 89, 91 раздела V
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6
ГОСТ Р 51685-2013 Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
применяется до 31.12.2027
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6
СТ РК 2432-2013 "Рельсы железнодорожные дифференцировано упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Ригели жестких поперечин устройств подвески контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункты "б", "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.4, 5.2

12-тармақ, 13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.2.4, 5.2.5.1, 5.2.5.2, 5.4.1 (5.4.3-тармақты ескере отырып), 5.4.2, 5.5, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.5, 5.7.6, 5.8, 5.9.1, 5.9.2, 5.10, 5.11.1, 5.11.2-тармақтар
МЕМСТ Р 55820-2013 "Үшкір темір жол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
820.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.12.1.1, 5.12.2.1, 5.12.4.1, 5.12.7-тармақтар
МЕМСТ Р 55820-2013 "Үшкір темір жол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
Кең табанды темір жол рельстері
821.
13-тармақтың "в", "г" тармақшалары, 12, 15-тармақтар, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.1.3 (типіне, санатына және беріктік сыныбына байланысты бастапқы сертификаттау кезінде), 5.2.1.1, 5.2.1.2, 5.2.3 (болттық тесіктері бар болғанда), 5.2.4, 5.2.5, 5.2.6, 5.4.1 (5.4.3-тармақты ескере отырып), 5.4.2, 5.4.4, 5.5.1, 5.5.2, 5.5.3, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.4, 5.7.6, 5.7.7 (болттық тесіктері бар болғанда), 5.8, 5.9.1 (санатына қарай), 5.9.2 (санатына қарай), 5.9.3, 5.10, 5.11 (санатына қарай), 5.12.1 (санатына қарай), 5.12.2, 5.15, 5.16, 5.17 (санатына қарай), 5.18, 5.19, 5.20-тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2013 "Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
822.
5.1.5 (типіне, санатына және беріктік сыныбына байланысты бастапқы сертификаттау кезінде), 5.2.1.1, 5.2.1.2, 5.2.3 (болттық тесіктері бар болғанда), 5.2.4, 5.2.5, 5.2.6, 5.4.1 (5.4.3-тармақты ескере отырып), 5.4.2, 5.4.4, 5.5.1, 5.5.2, 5.5.3, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.4, 5.7.6, 5.7.7 (болттық тесіктері бар болғанда), 5.8, 5.9.1 (санатына қарай), 5.9.2 (санатына қарай), 5.9.3, 5.10, 5.11 (санатына қарай), 5.12.1 (санатына қарай), 5.12.2, 5.15.1, 5.15.2, 5.15.3 (санатына қарай), 5.15.4, 5.15.5, 5.15.6-тармақтар
ҚР СТ 2432-2013 "Қатайтылған және термиялық емес болып сараланған темір жол рельстері . Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
823.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6-тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2013. Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар
31.12.2027 дейін қолданылады
824.
5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6-тармақтар
ҚР СТ 2432-2013 "Қатайтылған және термиялық емес болып сараланған темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
Электрлендірілген темір жолдардың түйіспе желісін ілу құрылғыларының қатты көлденең тіректерінің ригельдері
825.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "в" тармақшалары
5.1.2, 5.1.4, 5.2-тармақтар

ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункты 5.4.1, 5.4.2
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
Светодиодные светооптические системы
для железнодорожной светофорной и переездной сигнализации
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а", "д" пункта 86 раздела V
пункты 4.3, 5.8 (в части требований к переездным светофорам), 5.12, 6.6, 7.2, 8.2, 8.3, 10, 11.1, 11.2,
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2027
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 13.1
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2027
Светофильтры, линзы, светофильтры-линзы, рассеиватели и отклоняющие вставки
для сигнальных приборов железнодорожного транспорта
пункты 15, 86 раздела V
пункты 6.1.2, 6.1.3, 6.1.7, 6.1.14, 6.1.15, 6.1.16
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункты 6.2.1 – 6.2.4
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
Статические преобразователи
ля устройств электроснабжения электрифицированных железных дорог

МЕМСТ 33797-2016 "Теміржол көлігінің түйіспелі желісіне арналған қатты көлденең қима ригельдер. Жалпы техникалық шарттар"
826.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
827.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
828.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
5.4.1, 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 33797-2016 "Теміржол көлігінің түйіспелі желісіне арналған қатты көлденең қима ригельдер. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол бағдаршамы және өткел сигнализациясына арналған жарықдиодты жарық-оптикалық жүйелер
829.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақтың "а", "д" тармақшасы, V бөлімнің 86-тармағы
4.3, 5.8 (өтпелік бағдаршамдарға қойылатын талаптар бөлігінде), 5.12, 6.6, 7.2, 8.2, 8.3, 10, 11.1, 11.2-тармақтар
МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамының сигнализациясына арналған жарық-оптикалық жарық диодты жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
830.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
831.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
832.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
13.1-тармақ
МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамының сигнализациясына арналған жарық-оптикалық жарық диодты жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
31.12.2027 дейін қолданылады
Жарық сүзгілері, линзалар, жарық сүзгілері-линзалар, шашыратқыштар және теміржол көлігінің сигналдық аспаптарына арналған қабылдамайтын ендірмелер
833.
15-тармақ, V бөлімнің 86-тармағы
6.1.2, 6.1.3, 6.1.7, 6.1.14, 6.1.15, 6.1.16-тармақтар
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптарына арналған оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
834.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
835.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
836.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
6.2.1 – 6.2.4-тармақтар
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптарына арналған оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдарды электрмен жабдықтау құрылғыларының статикалық түрлендіргіштері
837.

пункты 15, подпункты "а", "б", "г", "е" пункта 85 раздела V
пункты 4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1, 4.5
ГОСТ 32792-2014 "Преобразователи статические для железнодорожной тяговой сети. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
раздел 2
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
Стрелочные переводы, ремкомплекты (полустрелки),
глухие пересечения железнодорожных путей
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
подпункты "а", "б", "е", "н" пункта 84 раздела V
пункты 5.3.10, 5.3.13, 5.3.18-5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.31, 5.3.34-5.3.37, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49, 5.3.51
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для стрелочных переводов и съездов)
подпункты "а", "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.3.10, 5.3.13, 5.3.14, 5.3.18-5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.34, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49, 5.3.51
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для глухих пересечений)
подпункты "а", "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.10, 5.3.18 - 5.3.21, 5.3.26-5.3.28, 5.3.42, 5.3.43
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для ремонтных комплектов)
пункт 5.4.1-5.4.3
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
(только для ремонтных комплектов)
пункты 89, 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
Стрелочные электромеханические приводы
пункты 15, подпункты "д", "е" пункта 86 раздела V
пункты 4.7.1, 4.7.2, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 3.1-3.7, 3.8, 3.11-3.13
ГОСТ 32685-2014 "Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"

15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "а", "б", "г", "е" тармақшалары
4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1, 4.5-тармақтар
МЕМСТ 32792-2014 "Темір жолдың тартқыш желісі үшін статикалық түрлендіргіштер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
838.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
839.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
840.
V бөлімнің 91-тармағының 3, 4-абзацы
2-бөлім
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
Бағыттамалы бұрмалар, жөндеу жиынтықтары (жартылай салпыншақтар), теміржолдардың тұйық қиылыстары
841.
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
842.
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б", "е", "н" тармақшалары
5.3.10, 5.3.13, 5.3.18-5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.31, 5.3.34-5.3.37, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49, 5.3.51-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар" (тек бағыттамалы бұрмалар мен қосылыстар үшін)
843.
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б" тармақшалары
5.3.10, 5.3.13, 5.3.14, 5.3.18-5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.34, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49, 5.3.51-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар" (тек бітеу қиылыстар үшін)
844.
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б" тармақшалары
5.2.1, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.10, 5.3.18 - 5.3.21, 5.3.26-5.3.28, 5.3.42, 5.3.43-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар" (тек жөндеу жиынтықтары үшін)
845.
5.4.1-5.4.3-тармақ
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың үшкірлері. Жалпы техникалық шарттар" (тек жөндеу жиынтықтары үшін)
846.
V бөлімнің 89, 91-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
Бағыттамалық электромеханикалық жетектер
847.
15-тармақ, V бөлімнің 86-тармағының "д", "е" тармақшалары
4.7.1, 4.7.2, 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
848.
3.1-3.7, 3.8, 3.11-3.13-тармақтар
МЕМСТ 32685-2014 "Электромеханикалық бағыттамалық жетектер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
849.
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
850.
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"

применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Стыки изолирующие железнодорожных рельсов
пункты 12, 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.2
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.3
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2027
Упругие пружинные элементы путевые
(двухвитковые шайбы, тарельчатые пружины, клеммы)
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2 - 5.1.9
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
пункты 4.1-4.3, 5.1.2 - 5.1.7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2 - 5.1.9
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
пункты 4.1-4.3, 5.1.2 - 5.1.7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"
Устройства защиты станций стыкования электрифицированных железных дорог
пункты 15, 85 раздела V
пункты 5.4.1.2, 5.4.5.2, 6.4.2, 6.4.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
пункт 22 раздела V
пункт 7.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
абзац 3,4 пункта 91 раздела V
пункт 5.9.2
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
Фундаменты опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункты "б", "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.1.2, 5.2.2

31.12.2027 дейін қолданылады
851.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелері
852.
12, 15-тармақтар, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1.1, 4.1.2, 4.2-тармақтар
МЕМСТ 32695-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
853.
4.3-тармақ
МЕМСТ 32695-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
854.
V бөлімнің 22-тармағы
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
855.
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2027 дейін қолданылады
Жолдық серпімді серіппелі элементтер (екі бұрандалы шайбалар, тарелка серіппелері, клеммалар)
856.
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 5.1.2 - 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 21797-2014 "Теміржолға арналған екі бұрандалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
857.
4.1-4.3, 5.1.2 - 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 33187-2014 "Рельстік түйіспелерге арналған табақша серіппелері. Техникалық шарттар"
858.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 5.1.2 - 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 21797-2014 "Теміржолға арналған екі бұрандалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
859.
4.1-4.3, 5.1.2 - 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 33187-2014 "Рельстік түйіспелерге арналған табақша серіппелері. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдардың түйісу станцияларын қорғау құрылғылары
860.
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағы
5.4.1.2, 5.4.5.2, 6.4.2, 6.4.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желісі мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
861.
V бөлімнің 22-тармағы
7.3-тармақ
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желісі мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
862.
V бөлімнің 91-тармағының 3,4-абзацтары
5.9.2-тармақ
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желісі мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісі тіректерінің іргетастары
863.
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "в" тармақшалары
5.1.2, 5.2.1.2, 5.2.2-тармақтар

подпункт "б" пункта 13,пункты 15 и 21, подпункты "б" и "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
подраздел 5.4
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
4. Болты для рельсовых стыков
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
разделы 6 и 7
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
5. Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
6. Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункт 32, подпункты "а" – "в" пункта 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
7. Брусья деревянные для стрелочных переводов широкой колеи,
пропитанные защитными средствами
подпункт "б" пункта 13,пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33
раздела V
раздел 6
ГОСТ 20022.0-2016 "Защита древесины. Параметры защищенности"
раздел 7
ГОСТ 8816-2014 "Брусья деревянные для стрелочных переводов. Технические условия"
раздел 2
ГОСТ 20022.5-93 "Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
8. Брусья железобетонные для стрелочных переводов для железных дорог колеи 1520мм
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32942-2014 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов железнодорожного пути. Общие технические условия"
9. Брусья мостовые деревянные железных дорог широкой колеи, пропитанные защитными средствами
подпункт "б" пункта 13,
пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 28450-2014 "Брусья мостовые деревянные. Технические условия"
раздел 6
ГОСТ 20022.0-2016 "Защита древесины. Параметры защищенности"
раздел 2
ГОСТ 20022.5-93 "Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
10. Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений для железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15 и 21, подпункты "а" – "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V

13-тармақтың "б" тармақшасы,15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.4-кіші бөлімі
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
4. Рельс түйістеріне арналған болттар
12.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 11530-2014 "Рельс түйістеріне арналған болттар. Техникалық шарттар"
5. Темір жолдың рельстік бекітулеріне арналған салмалы болттар
13.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельстік бекітулеріне арналған салмалы болттар. Техникалық шарттар"
6. Теміржолдың рельсті бекітпелеріне арналған клемма болттары
14.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, 32-тармақ, V бөлімнің 33-тармағының "а" – "в" тармақшалары
7-бөлім
МЕМСТ 16016-2014 "Теміржолдың рельсті бекітпелеріне арналған клемма болттары. Техникалық шарттар"
7. Бағыттамалы бұрмаларға арналған кең табанды, қорғаныштық заттар сіңірілген ағаш білеулер
15.
13-тармақтың "б" тармақшасы,15-тармақ, 27-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 20022.0-2016 "Ағашты қорғау. Қауіпсіздік параметрлері"
16.
7-бөлім
МЕМСТ 8816-2014 "Бағыттамалы бұрмаларға арналған ағаш білеулер. Техникалық шарттар"
17.
2-бөлім
МЕМСТ 20022.5-93 "Ағашты қорғау. Майлы қорғаныш құралдарымен автоклавты сіңдіру"
18.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
8. Жолтабаны 1520 мм темір жолдарға арналған бағыттамалы бұрмаларға арналған темірбетон брустары
19.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 32942-2014 "Темір жолдың бағыттамалы бұрмаларына арналған алдын ала кернеулі темір бетон брустар. Жалпы техникалық шарттар"
9. Темір жолдардың кең табанды, қорғаныштық заттар сіңірілген көпірлік ағаш брустары
20.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 28450-2014 "Көпірлік ағаш брустар. Техникалық шарттар"
21.
6-бөлім
МЕМСТ 20022.0-2016 "Ағашты қорғау. Қауіпсіздік параметрлері"
22.
2-бөлім
МЕМСТ 20022.5-93 "Ағашты қорғау. Майлы қорғаныш құралдарымен автоклавты сіңдіру"
23.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
10. Электрмен жабдықтаудың темір жол құрылғыларына арналған вентильді ажыратқыштар мен асқын кернеулерді шектегіштер
24.
15 және 21-тармақтар, 27-тармақтың "а" – "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары

раздел 7
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
раздел 6
ГОСТ 16357-83 "Разрядники вентильные переменного тока на номинальные напряжения от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия"
11. Гайки для болтов рельсовых стыков
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
12. Гайки для закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
13. Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
14. Гарнитуры, внешние замыкатели железнодорожных стрелочных переводов
пункт 15, подпункты "а" и "ж" пункта 29, пункты 32 – 34
раздела V
раздел 8
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
15. Генераторы, приемники, фильтры, усилители для тональных рельсовых цепей
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 20 и 21, подпункты "е" и "ж" пункта 29, пункты 32 и 33 раздела V
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2027
16. Датчики системы счета осей и датчики контроля участков пути
подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 20, подпункты "е" и "ж" пункта 29, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 5

7-бөлім
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жолдардың тарту желісіне арналған сызықты емес асқын кернеулерді шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
25.
6-бөлім
МЕМСТ 16357-83 "3,8-ден 600 кВ дейінгі номиналды кернеуге ауыспалы токтың вентильді ажыратқыштары. Жалпы техникалық шарттар"
11. Рельс түйіспелерінің бұрандаларына арналған сомындар
26
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 11532-2014 "Рельс түйіспелерінің бұрандаларына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
12. Темір жол рельс бекітпелерінің салмалы болттарына арналған сомындар
27.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
13. Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық бұрандамаларына арналған сомындар
28.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 16018-2014 "Темір жол рельс бекітпелерінің клеммалық және салмалы болттарына арналған сомындар. Техникалық шарттар"
14. Гарнитуралар, теміржол бағыттамалы бұрмаларының сыртқы тұйықтағыштары
29.
15-тармақ, 29-тармақтың "а" және "ж" тармақшалары, V бөлімнің 32 - 34-тармақтары
8-бөлім
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалы бұрмаларға арналған сыртқы тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық темір жолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
31.
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
15. Тональды рельстік тізбектерге арналған генераторлар, қабылдағыштар, сүзгілер, күшейткіштер
32.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15, 20 және 21-тармақтар, 29-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық темір жолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
33.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2027 дейін қолданылады
16. Осьтерді есептеу жүйесінің датчиктері және жол учаскелерін бақылау датчиктері
34.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15 және 20-тармақтар, 29-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5-бөлім

ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные.
Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
17. Дешифраторы и блоки дешифраторов числовой кодовой автоблокировки
пункты 15, 21, 29, 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2027
раздел 5
ГОСТ 33064-2014 "Дешифраторы числовой кодовой автоматической блокировки. Требования безопасности и методы контроля"
разделы 13, 14
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
18. Диодные заземлители устройств контактной сети электрифицированных железных дорог
пункты 15 и 21, подпункт "б" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 9
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2027
ГОСТ 18986.24-83 "Диоды полупроводниковые. Метод измерения пробивного напряжения"
раздел 7
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
раздел 5
ГОСТ 30668-2000 "Изделия электронной техники. Маркировка"
19. Изоляторы для контактной сети электрифицированных железных дорог
пункты 15 и 21, подпункты "б" и "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
раздел 7
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
раздел 7
ГОСТ 6490-2017 "Изоляторы линейные подвесные тарельчатые. Общие технические условия"
раздел 2-4
ГОСТ 26196-84 "Изоляторы. Метод измерения индустриальных радиопомех"
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кв и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
раздел 5
ГОСТ 28856-90 "Изоляторы линейные подвесные стержневые полимерные. Общие технические условия"
раздел 6
ГОСТ 12393-2019 "Арматура контактной сети железной дороги линейная. Общие технические условия"
20. Клемма раздельного и нераздельного рельсового скрепления

МЕМСТ 33890-2016 "Осьтерді есептеу жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
35.
5-бөлім
МЕМСТ 32783-2014 "Индуктивті-сымды датчиктер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
36.
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
17. Декодерлер және сандық кодтық автобұғаттаудың дешифраторлары
37.
V бөлімнің 15, 21, 29, 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 32668-2014 "Қауіпсіз реле, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
38.
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық темір жолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
39.
5-бөлім
МЕМСТ 33064-2014 "Сандық кодтық автобұғаттаудың дешифраторлары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
40.
13, 14-бөлімдер
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
41.
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
18. Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісі құрылғыларының диодты жерлендіргіштері
42.
15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
9-бөлім
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желісі мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
43.
МЕМСТ 18986.24-83 "Жартылай өткізгіш диодтар. Тесілген кернеуді өлшеу әдісі"
44.
7-бөлім
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
45.
5-бөлім
МЕМСТ 30668-2000 "Электрондық техника бұйымдары. Таңбалау"
19. Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар
46.
15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 30284-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
47.
7-бөлім
МЕМСТ 34205-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған секциялық оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
48.
7-бөлім
МЕМСТ 6490-2017 "Желілік аспалы табақша тәріздес оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
49.
2-4-бөлім
МЕМСТ 26196-84 "Оқшаулағыштар. Өнеркәсіптік радио кедергілерін өлшеу әдісі"
50.
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге ауыспалы токтың электр жабдықтары мен электр қондырғылары. Оқшаулағыштың электрлік беріктігін жалпы сынау әдістері"
51.
5-бөлім
МЕМСТ 28856-90 "Полимерлік желілік аспалы өзекті оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
52.
6-бөлім
МЕМСТ 12393-2019 "Желілік темір жолдың байланыс желісінің арматурасы. Жалпы техникалық шарттар"
20. Бөлек және бөлінбейтін рельсті бекіту клеммасы
53.

пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
21. Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов
пункт 12, подпункты "б" и "в" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для
крепления рельсов. Технические условия"
22. Комплекты светофильтров-линз и линз, комплекты линзовые с ламподержателем
для линзовых светофоров железнодорожного транспорта
пункты 15, 21, 29, 32 – 34 раздела V
раздел 8
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
ГОСТ 11946-78 "Линзы и комплекты линз сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Методы измерения силы света и фокусного расстояния"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 01.01.2022
23. Костыли путевые
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 5812-2014 "Костыли для железных дорог. Общие технические условия"
24. Крестовины стрелочных переводов
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
(только для крестовин с неподвижными элементами)
раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
25. Металлические стойки для опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункты "б" и "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздел V
раздел 5
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
26. Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 21 и 33 раздела V
раздел 5
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 7
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
27. Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V

12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15 және 21-тармақтар, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржолды бөлек рельсті бекіту клеммалары. Техникалық шарттар"
21. Рельстерді бекітуге арналған серіппелі клеммалар
54.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, 15 және 21-тармақтар, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6-бөлім
МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі клеммалар. Техникалық шарттар"
22. Жарық сүзгілерінің жиынтықтары-линзалар мен линзалар, теміржол көлігінің линзалық бағдаршамдарына арналған шам ұстағышы бар линза жиынтықтары
55.
V бөлімнің 15, 21, 29, 32 - 34-тармақтары
8-бөлім
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптарына арналған оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
56.
МЕМСТ 11946-78 "Темір жол көлігінің сигналдық аспаптарының линзалары мен линзалар жиынтығы. Жарық күші мен фокустық ұзындығын өлшеу әдістері"
57.
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
58.
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалдық бақылау. Жалпы ережелер"
01.01.2022 дейін қолданылады
23. Жол балдақтары
59.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 5812-2014 "Темір жолға арналған балдақтар. Жалпы техникалық шарттар"
24. Бағыттамалы бұрмалардың айқастырмалары
60.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 7370-2015 "Темір жол айқастырмалары. Техникалық шарттар"
(тек бекітілген элементтері бар айқастырмалар үшін)
61.
7-бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
25. Электрлендірілген темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған металл тіреулер
62.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5-бөлім
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіреулер. Техникалық шарттар"
26. Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар
63.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 21 және 33-тармақтары
5-бөлім
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған жапсырмалар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
64.
7-бөлім
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды темір жолдарға арналған екі бас рельсті жапсырмалар. Техникалық шарттар"
27. Кең табанды темір жолдарға арналған екі бас рельсті жапсырмалар
65.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары

раздел 7
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
28. Остряки стрелочных переводов различных типов и марок
подпункт "б" пункта 13,пункты 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
раздел 7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
29. Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32694-2014 "Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
30. Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
31. Полушпалы железобетонные
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
32. Провода контактные из меди и ее сплавов для железнодорожной контактной сети
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2027
33. Программные средства железнодорожного транспорта для автоматизированных систем оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью
пункты 15, 16 и 21, подпункты "а" и "з" пункта 29, пункты 32 и 33 раздела V
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2027
разделы 4, 5
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2027
раздел 5
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"

7-бөлім
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды темір жолдарға арналған екі бас рельсті жапсырмалар. Техникалық шарттар"
28. Әртүрлі үлгідегі және маркадағы бағыттамалы бұрмалардың үшкірлері
66.
13-тармақтың "б" тармақшасы,15-тармақ, 27-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
67.
7-бөлім
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың үшкірлері. Жалпы техникалық шарттар"
29. Темір жолдың балдақты бекітпесінің астарлары
68.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 32694-2014 "Темір жолдың балдақты бекітпесінің астарлары. Техникалық шарттар"
30. Темір жолды бөлек бекітудің төсемдері
69.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолды бөлек бекітудің төсемдері. Техникалық шарттар"
31. Темірбетон жартылай шпалдар
70.
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темір-бетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
32. Темір жол түйісу желісіне арналған мыс пен оның қорытпаларынан жасалған түйісу сымдары
71.
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 28-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7-бөлім
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыс пен оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
31.12.2027 дейін қолданылады
33. Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелеріне арналған теміржол көлігінің бағдарламалық құралдары
72.
15, 16 және 21-тармақтар, 29-тармақтың "а" және "з" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Электрондық темір жолда қолдану бағдарланатын жүйелер. Бағдарламалық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар"
31.12.2027 дейін қолданылады
73.
4, 5-бөлімдер
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Бағдарламалық құралдарды компьютерлік вирустардың болуына сынау. Типтік нұсқаулық"
31.12.2027 дейін қолданылады
74.
5-бөлім
МЕМСТ 33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
75.
5-бөлім
МЕМСТ 33893-2016 "Темір жол өтпелеріндегі темір жол автоматикасы және телемеханикасы жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
76.