О внесении изменений в Единые карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 июля 2022 года № 109.
В соответствии с пунктом 3 статьи 59 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 55 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Единые карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Султанов
А. Касымалиев
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 15 июля 2022 г. № 109
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единые карантинные фитосанитарные требования, предъявляемые к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза
1. Пункты 9 и 10 после слов "почтовых отправлениях," дополнить словами "экспресс-грузах,".
2. В таблице 1 в графе третьей:
а) пункт 14 после слов "(Melanotus communis)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Thecaphora solani)," дополнить словами "западного картофельного жука-блошки (Epitrix subcrinita), калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum),", после слов "(Epitrix tuberis)" дополнить словами ", кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense)";
б) пункт 15 после слов "(Hyphantria cunea)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Numonia pyrivorella)," дополнить словами "западной вишневой мухи (Rhagoletis indifferens),", после слов "(Ceroplastes rusci)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum),", после слов "(Quadraspidiotus perniciosus)," дополнить словами "кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),", после слов "(Chrysomphalus dictyospermi)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),";
в) пункт 202 после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын карантиндік фитосанитариялық бірыңғай талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 шілдедегі № 109 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 59-бабының 3-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 55-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Евразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын карантиндік фитосанитариялық бірыңғай талаптарға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Касымалиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 шілдедегі
№ 109 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын карантиндік фитосанитариялық бірыңғай талаптарға енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 9 және 10-тармақтар "пошта жөнелтілімдерінде," деген сөздерден кейін "экспресс-жүктерде," деген сөздермен толықтырылсын.
2. 1-кестеде үшінші бағанда:
а) 14-тармақ "(Melanotus communis)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Thecaphora solani)," деген сөздерден кейін "Батыс картоп бүрге қоңызынан (Epitrix subcrinita), Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Epitrix tuberis)" деген сөздерден кейін ", Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 15-тармақ "(Hyphantria cunea)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Numonia pyrivorella)," деген сөздерден кейін "Батыс шие шыбынынан (Rhagoletis indifferens)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Ceroplastes rusci)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Quadraspidiotus perniciosus)," деген сөздерден кейін "Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Chrysomphalus dictyospermi)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
в) 202-тармақ "таза" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;

г) пункты 22 и 23 после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto), калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense) и";
д) пункт 24 после слов "(Frankliniella occidentalis)," дополнить словами "западной вишневой мухи (Rhagoletis indifferens),", после слов "(Spodoptera frugiperda)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),", после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
е) пункт 29 после слов "зон, свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Ceroplastes rusci)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),", после слов "(Chrysomphalus dictyospermi)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),";
ж) пункт 30 после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
з) пункт 32 после предложения первого дополнить предложением следующего содержания: "Должны быть свободны от африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta).", после слов "(Hyphantria cunea)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Ceroplastes rusci)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum),", после слов "(Quadraspidiotus perniciosus)," дополнить словами "кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
и) пункт 33 после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Erwinia amylovora)" дополнить словами ", калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum) и кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense)";
к) пункт 35 после слов "(Choristoneura fumiferana)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Ips plastographus)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum),", после слов "(Monochamus carolinensis)," дополнить словами "кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
л) пункт 36 после слов "зон, свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto), калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
м) пункт 37 после слов "(Anoplophora glabripennis)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Choristoneura conflictana)" дополнить словами ", калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense)";
н) пункт 39 после слов "(Malacosoma americanum)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Corythucha arcuata)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
о) пункт 43 после слов "(Cydia prunivora)," дополнить словами "африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta),", после слов "(Rhizoecus hibisci)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),", после слов "(Zygogramma exclamationis)," дополнить словами "подсолнечниковой пестрокрылки (Strauzia longipennis),", после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
п) пункт 47 после слов "(Helicoverpa zea)," дополнить словами "африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta),", после слов "(Tomato spotted wilt virus)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),", после слов "(Spodoptera littoralis)," дополнить словами "западного картофельного жука-блошки (Epitrix subcrinita),", после слов "(Spodoptera frugiperda)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),", после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
р) пункт 53 после слов "(Cydia prunivora)," дополнить словами "африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta),", после слов "(Megaselia scalaris)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),", после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),".

г) 22 және 23-тармақтар "таза" деген сөздің алдынан "және Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto), Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)" деген сөздермен толықтырылсын;
д) 24-тармақ "(Frankliniella occidentalis)," деген сөздерден кейін "Батыс шие шыбынынан (Rhagoletis indifferens)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Spodoptera frugiperda)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "Картоптың" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
е) 29-тармақ "батыстың" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Ceroplastes rusci)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Chrysomphalus dictyospermi)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
ж) 30-тармақ "пияздың" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
з) 32-тармақ бірінші сөйлемнен кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta) таза болуға тиіс.", "(Hyphantria cunea)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Ceroplastes rusci)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Quadraspidiotus perniciosus)," деген сөздерден кейін "Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
и) 33-тармақ "Қарағайдың" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Erwinia amylovora)" деген сөздерден кейін ", Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum) және Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)" деген сөздермен толықтырылсын;
к) 35-тармақ "(Choristoneura fumiferana)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Ips plastographus)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Monochamus carolinensis)," деген сөздерден кейін "Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
л) 36-тармақ "Алма" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto), Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
м) 37-тармақ "(Anoplophora glabripennis)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Choristoneura conflictana)" деген сөздерден кейін ", Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)" деген сөздермен толықтырылсын;
н) 39-тармақ "(Malacosoma americanum)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Corythucha arcuata)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
о) 43-тармақ "(Cydia prunivora)," деген сөздерден кейін "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Rhizoecus hibisci)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Zygogramma exclamationis)," деген сөздерден кейін "күнбағыс алақанат шыбынынан (Strauzia longipennis)," деген сөздермен толықтырылсын, "азиялық" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
п) 47-тармақ "(Helicoverpa zea)," деген сөздерден кейін "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Tomato spotted wilt virus)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Spodoptera littoralis)," деген сөздерден кейін "Батыс картоп бүрге қоңызынан (Epitrix subcrinita)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Spodoptera frugiperda)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "Темекінің" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
р) 53-тармақ "(Cydia prunivora)," деген сөздерден кейін "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Megaselia scalaris)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "Қынагүлдің" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын.

3. Пункт 23 после слов "(Liriomyza trifolii)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Helicoverpa zea)," дополнить словами "африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta),", после слов "(Scirtothrips dorsalis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum),", после слов "(Phthorimaea operculella)," дополнить словами "кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),".
4. В таблице 2 в графе третьей:
а) пункт 1 после слов "(Melanotus communis)," дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Thecaphora solani)," дополнить словами "западного картофельного жука-блошки (Epitrix subcrinita), калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum),", после слов "(Epitrix tuberis)" дополнить словами ", кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense)";
б) пункт 2 после слов "(Bactrocera dorsalis)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),", после слов "(Spodoptera littoralis)," дополнить словами "западного картофельного жука-блошки (Epitrix subcrinita),", после слов "(Spodoptera frugiperda)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),";
в) пункт 4 после слов "(Helicoverpa zea)," дополнить словами "африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta),", после слов "(Thrips hawaiiensis)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),";
г) пункт 5 после слов "(Thrips hawaiiensis)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),";
д) пункт 6 после слов "зон, свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto), калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense) и";
е) пункт 7 после слов "(Bactrocera cucurbitae)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),";
ж) пункты 8 и 9 после слов "свободных от" дополнить словами "американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto),", после слов "(Globodera rostochiensis)," дополнить словами "калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense),";
з) пункт 10 после слов "свободны от" дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),";
и) в пункте 12 текст изложить в следующей редакции:
"должны быть свободны от диабротики красивой (Diabrotica speciosa) и подсолнечниковой пестрокрылки (Strauzia longipennis). Должны происходить из зон, свободных от американской кинжальной нематоды (Xiphinema americanum sensu stricto), калифорнийской кинжальной нематоды (Xiphinema californicum), кинжальной нематоды бриколенсе (Xiphinema bricolense) и техасской корневой гнили (Phymatotrichopsis omnivore), мест и (или) участков производства, свободных от бледной картофельной нематоды (Globodera pallida), золотистой картофельной нематоды (Globodera rostochiensis), колумбийской галловой корневой нематоды (Meloidogyne chitwoodi), корневой галловой нематоды (Meloidogyne enterolobii), ложной колумбийской галловой нематоды (Meloidogyne fallax), нематоды-кинжала (Xiphinema rivesi) и рака картофеля (Synchytrium endobioticum)";
к) пункт 13 после слов "(Bactrocera cucurbitae)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),".

3. 23-тармақ "(Liriomyza trifolii)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Helicoverpa zea)," деген сөздерден кейін "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Scirtothrips dorsalis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Phthorimaea operculella)," деген сөздерден кейін "Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын.
4. 2-кестеде үшінші бағанда:
а) 1-тармақ "(Melanotus communis)," деген сөздерден кейін "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Thecaphora solani)," деген сөздерден кейін "Батыс картоп бүрге қоңызынан (Epitrix subcrinita), Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Epitrix tuberis)" деген сөздерден кейін ", Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 2-тармақ "(Bactrocera dorsalis)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Spodoptera littoralis)," деген сөздерден кейін "Батыс картоп бүрге қоңызынан (Epitrix subcrinita)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Spodoptera frugiperda)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
в) 4-тармақ "(Helicoverpa zea)," деген сөздерден кейін "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Thrips hawaiiensis)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
г) 5-тармақ "(Thrips hawaiiensis)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
д) 6-тармақ "картоптың" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto), Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense) және"деген сөздермен толықтырылсын;
е) 7-тармақ "(Bactrocera cucurbitae)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
ж) 8 және 9-тармақтар "картоптың" деген сөздің алдынан "Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Globodera rostochiensis)," деген сөздерден кейін "Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense)," деген сөздермен толықтырылсын;
з) 10-тармақ "каллособрухус" деген сөздің алдынан "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
и) 12-тармақтағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa) және күнбағыс алақанат шыбынынан (Strauzia longipennis) таза болуға тиіс. Америка қанжарқұртынан (Xiphinema americanum sensu stricto), Калифорния қанжарқұртынан (Xiphinema californicum), Бриколенсе қанжарқұртынан (Xiphinema bricolense) және Техас тамыр шірігінен (Phymatotrichopsis omnivore) таза аймақтардан, картоптың бозғылт жұмырқұртынан (Globodera pallida), картоптың алтын түстес жұмырқұртынан (Globodera rostochiensis), Колумбия галлдық тамыр жұмырқұртынан (Meloidogyne chitwoodi), галдық тамыр жұмырқұртынан (Meloidogyne enterolobii), жалған Колумбия галдық тамыр жұмырқұртынан (Meloidogyne fallax), қанжарқұрттан (Xiphinema rivesi) және картоп обырынан (Synchytrium endobioticum) таза жерлерден және (немесе) өндіріс учаскелерінен шығарылуға тиіс";
к) 13-тармақ "(Bactrocera cucurbitae)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын.

5. В таблице 4 в графе третьей:
а) пункт 1 после слов "(Bactrocera dorsalis)" дополнить словами ", натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa)";
б) пункт 2 после слов "(Spodoptera frugiperda)" дополнить словами ", натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa)";
в) пункт 3 после слов "(Bactrocera dorsalis)" дополнить словами ", натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa)";
г) пункт 4 после слов "(Numonia pyrivorella)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),";
д) пункт 5 после слов "(Maconellicoccus hirsutus)," дополнить словами "западной вишневой мухи (Rhagoletis indifferens), натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),";
е) пункт 9 дополнить предложением следующего содержания: "Должны быть свободны от натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa)";
ж) пункт 10 после слов "(Thrips hawaiiensis)," дополнить словами "натальской плодовой мухи (Ceratitis rosa),".
6. Пункт 39 после слов "(Frankliniella fusca)," дополнить словами "африканской кукурузной совки (Spodoptera exempta),", после слов "(Thrips hawaiiensis)," дополнить словами "диабротики красивой (Diabrotica speciosa),", после слов "(Zygogramma exclamationis)," дополнить словами "подсолнечниковой пестрокрылки (Strauzia longipennis),".
7. В таблице 6 в графе третьей:
а) пункты 11, 2 и 5 после слов "свободных от" дополнить словами "американского соснового гравера (Pseudips mexicanus),", после слов "(Ips calligraphus)," дополнить словами "выемчатого короеда (Ips emarginatus),";
б) в пункте 6 предложение второе изложить в следующей редакции: "Должна происходить из зон, свободных от американского соснового гравера (Pseudips mexicanus), белопятнистого усача (Monochamus scutellatus), выемчатого короеда (Ips emarginatus), каролинского усача (Monochamus carolinensis), пятнистого соснового усача (Monochamus clamator), северо-восточного усача (Monochamus notatus), сосновой стволовой нематоды (Bursaphelenchus xylophilus), тупонадкрылого усача (Monochamus obtusus), усача-марморатора (Monochamus marmorator), усача-мутатора (Monochamus mutator), южного соснового усача (Monochamus titillator) и японского соснового усача (Monochamus alternatus).";
в) в пункте 8 текст изложить в следующей редакции: "должна происходить из зон, свободных от американского соснового гравера (Pseudips mexicanus), выемчатого короеда (Ips emarginatus) и сосновой стволовой нематоды (Bursaphelenchus xylophilus). Ввоз из зон распространения указанных организмов допускается при условии обеззараживания партии подкарантинной продукции с проставлением соответствующей записи об обеззараживании в фитосанитарном сертификате".

5. 4-кестеде үшінші бағанда:
а) 1-тармақ "(Bactrocera dorsalis)" деген сөздерден кейін ", Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 2-тармақ "(Spodoptera frugiperda)" деген сөздерден кейін ", Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 3-тармақ "(Bactrocera dorsalis)" деген сөздерден кейін ", Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)" деген сөздермен толықтырылсын;
г) 4-тармақ "(Numonia pyrivorella)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
д) 5-тармақ "(Maconellicoccus hirsutus)," деген сөздерден кейін "Батыс шие шыбынынан (Rhagoletis indifferens), Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын;
е) 9-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa) таза болуға тиіс";
ж) 10-тармақ "(Thrips hawaiiensis)," деген сөздерден кейін "Наталь жеміс шыбынынан (Ceratitis rosa)," деген сөздермен толықтырылсын.
6. 39-тармақ "(Frankliniella fusca)," деген сөздерден кейін "Африка жүгері құртынан (Spodoptera exempta)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Thrips hawaiiensis)," деген сөздерден кейін "әдемі диабротикадан (Diabrotica speciosa)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Zygogramma exclamationis)," деген сөздерден кейін "күнбағыс алақанат шыбынынан (Strauzia longipennis)," деген сөздермен толықтырылсын.
7. 6-кестеде үшінші бағанда:
а) 11, 2 және 5-тармақтар "Қарағайдың" деген сөздің алдынан "Америка қарағай граверінен (Pseudips mexicanus)," деген сөздермен толықтырылсын, "(Ips calligraphus)," деген сөздерден кейін "қабыққоңыз (Ips emarginatus)," деген сөздермен толықтырылсын;
б) 6-тармақтағы екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын: "Америка қарағай граверінен (Pseudips mexicanus), ақ теңбілді мұртты қоңыздан (Monochamus scutellatus), қабыққоңыздан (Ips emarginatus), Каролина мұртты қоңызынан (Monochamus carolinensis), қарағайдың теңбіл мұртты қоңызынан (Monochamus clamator), Солтүстік-Шығыс мұртты қоңыздан (Monochamus notatus), қарағай діңгегінің жұмырқұртынан (Bursaphelenchus xylophilus), доғал қанатты мұртты қоңыздан (Monochamus obtusus), марморатор мұртты қоңыздан (Monochamus marmorator), мутатор мұртты қоңыздан (Monochamus mutator), оңтүстік қарағай мұртты қоңызынан (Monochamus titillator) және жапон қарағай мұртты қоңызынан (Monochamus alternatus) таза аймақтардан шығарылуға тиіс.";
в) 8-тармақтағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "Америка қарағай граверінен (Pseudips mexicanus), қабыққоңыздан (Ips emarginatus) және қарағай діңгегінің жұмырқұртынан (Bursaphelenchus xylophilus) таза аймақтардан шығарылуға тиіс. Көрсетілген организмдер таралған аймақтардан әкелуге фитосанитариялық сертификатта зарарсыздандыру туралы тиісті жазба қойыла отырып карантинге жатқызылған өнім партиясы зарарсыздандырылған жағдайда жол беріледі".