О внесении изменений в Типовые схемы оценки соответствия
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 25 января 2023 года № 11.
В соответствии с пунктом 5 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 42 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Типовые схемы оценки соответствия, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 25 января 2023 г. № 11
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Типовые схемы оценки соответствия
1. Абзацы третий – седьмой пункта 93 заменить абзацами следующего содержания:
"изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адреса места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются), номера телефона и (или) адреса электронной почты – в отношении заявителя;
изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, – в отношении изготовителя продукции;
переименование географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и др.), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и др.), изменение нумерации объекта адресации (дома, помещения и др.), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности места осуществления деятельности по изготовлению продукции), – в отношении изготовителя продукции;
изменение наименования юридического лица, фамилии, имени, отчества (при наличии) физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, при условии сохранения регистрационного или учетного (индивидуального, идентификационного) номера и неизменности мест осуществления деятельности по изготовлению (производству) продукции;
изменение кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС;
сокращение количества адресов мест осуществления деятельности по изготовлению продукции.
В случае переименования географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и др.), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и др.), изменения нумерации объекта адресации (дома, помещения и др.), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, являющихся заявителем и (или) изготовителем продукции, адреса места осуществления деятельности заявителя, адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности указанных мест нахождения, жительства и (или) осуществления деятельности), изменения номера телефона и (или) адреса электронной почты заявителя, кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС замена сертификата соответствия и (или) приложений к нему не требуется и осуществляется по усмотрению заявителя.".

Мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 25 қаңтардағы № 11 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың 5-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген, Еуразиялық экономикалық комиссияның жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 42-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешімімен бекітілген, Сәйкестікті бағалаудың типтік схемаларына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап, 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан Құжаттар үшін М.Григорян
Беларусь Республикасынан Құжаттар үшін И.Петришенко
Қазақстан Республикасынан Құжаттар үшін С.Жұманғарин
Қырғыз Республикасынан Құжаттар үшін А.Қасымалиев
Ресей Федерациясынан Құжаттар үшін А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия кеңесінің
2023 жылғы 25 қаңтардағы
№ 11 шешіміне
ҚОСЫМША
Сәйкестікті бағалаудың типтік схемаларына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 93-тармақтың үшінші – жетінші абзацтары мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"ұйымдық-құқықтық нысанының, орналасқан жерінің (заңды тұлғаның мекен-жайының), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұратын жерінің, өтінім берушіге қатысты, қызметті жүзеге асыратын жерінің (егер мекен-жайы өзгеше болған жағдайда), телефон нөмірінің және (немесе) электронды почтаның мекен-жайының өзгеруі;
Өнімді дайындаушыға қатысты, ұйымдық-құқықтық нысанның, орналасқан жерінің (заңды тұлғаның мекен-жайының), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұратын жерінің өзгеруі;
өнімді дайындаушыға қатысты, өнімді дайындау бойынша қызметті жүзеге асыру орыны мекен-жайының реквизиттері ретінде көрсетілген, географиялық объектінің, көше-жол желісі элементінің (көшенің, даңғылдың, алаңның, тар көшенің, өтпенің, жағалаудың, желекжолдың және басқа), жоспарлау құрылымы бөлігінің (ауданның, шағын ауданның және басқа) қайта аталуы, мекен-жай объектісінің нөмірленуінің (үйдің, үй-жайдың және басқа), пошта индексінің өзгеруі (өнімді дайындау бойынша қызмет жүзеге асырылатын орын іс жүзінде өзгермеген жағдайда);
тіркеу немесе есепке алу (жеке, сәйкестендіру) нөмірі сақталған және өнімді дайындау (өндірісі) жөнінде қызметті жүзеге асыру орындары өзгермеген кезде, заңды тұлғаның атауының, дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның әкесінің атының, атының, тегінің (болған жағдайда) өзгеруі;
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының (кодтарының) өзгеруі;
Өнімді дайындау жөнінде қызметті жүзеге асыру орындары мекен-жайлары санының қысқаруы.
Орналасқан жерлерінің (заңды тұлғаның мекен-жайының), өнімге өтінім беруші және (немесе) дайындаушы болып табылатын, дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның реквизиттері ретінде көрсетілген, географиялық объекті, көше-жол желісі элементі (көше, даңғыл, алаң, тар көше, өтпе, жағалау, желекжол және басқа), жоспарлау құрылымы бөлігі (аудан, шағын аудан және басқа) қайта аталған, мекен-жай объектісінің нөмірленуі (үйдің, үй-жайдың және басқа), пошта индексі, өтінім берушінің қызметті жүзеге асыру орынының мекен-жайлары, өнімді дайындау жөнінде қызметті жүзеге асыру орынының мекен-жайлары өзгерген (аталған, орналасқан, тұратын және (немесе) қызмет жүзеге асырылатын орындар іс жүзінде өзгермеген жағдайда), өтінім берушінің телефон нөмірі және (немесе) электронды поштасы, ЕАЭО СЭҚ ТН коды (кодтары) өзгерген жағдайда, сәйкестік сертификатын және (немесе) оған қосымшаларды ауыстыру қажет етілмейді және өтінім берушінің қалауы бойынша жүзеге асырылады.".

2. Абзацы третий – восьмой пункта 114 заменить абзацами следующего содержания:
"изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адреса места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются), номера телефона и (или) адреса электронной почты – в отношении заявителя;
изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, – в отношении изготовителя продукции;
переименование географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и др.), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и др.), изменение нумерации объекта адресации (дома, помещения и др.), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности места осуществления деятельности по изготовлению продукции), – в отношении изготовителя продукции;
изменение наименования юридического лица, фамилии, имени, отчества (при наличии) физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, при условии сохранения регистрационного или учетного (индивидуального, идентификационного) номера и неизменности места осуществления деятельности по изготовлению (производству) продукции;
изменение кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС;
сокращение количества адресов мест осуществления деятельности по изготовлению продукции.
В качестве даты окончания действия новой декларации о соответствии указывается дата окончания действия декларации о соответствии, подлежащей замене.
В случае переименования географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и др.), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и др.), изменения нумерации объекта адресации (дома, помещения и др.), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, являющихся заявителем и (или) изготовителем продукции, адреса места осуществления деятельности заявителя, адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности указанных мест нахождения, жительства и (или) осуществления деятельности), изменения номера телефона и (или) адреса электронной почты заявителя, кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС замена декларации о соответствии и (или) приложений к ней не требуется и осуществляется по усмотрению заявителя.".

2. 114-тармақтың үшінші- сегізінші абзацтары мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"өтінім берушіге қатысты - ұйымдық-құқықтық нысанның, орналасқан жерінің (заңды тұлғаның мекен-жайының), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұратын жерінің, қызмет жүзеге асырылатын орынның мекен- жайы (егер, мекен-жайы өзгеше болған жағдайда), телефон нөмірі және (немесе) электронды поштаның мекен-жайының өзгеруі;
өнім дайындаушыға қатысты - ұйымдық-құқықтық нысанның, орналасқан жерінің (заңды тұлғаның мекен-жайының), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұратын жерінің өзгеруі;
өнім дайындаушыға қатысты – өнімді дайындау жөнінде қызметті жүзеге асыру орыны мекен-жайының реквизиттері ретінде көрсетілген (іс жүзінде өнімді дайындау жөнінде қызмет жүзеге асырылатын орынның өзгермеуі шартымен), географиялық объектінің, көше-жол желісі элементінің (көше, даңғыл, алаң, тар көше, өтпе, жағалау, желекжол және басқа), жоспарлау құрылымы бөлігінің (аудан, шағын аудан және басқа) қайта аталуы, мекен-жай объектісінің нөмірленуінің (үйдің, үй-жайдың және басқа), пошта индексінің өзгеруі;
тіркеу немесе есепке алу (жеке, сәйкестендіру) нөмірі сақталуы және өнімді дайындау(өндірісі) жөнінде қызметті жүзеге асыру орыны өзгермеуі шартымен, заңды тұлғаның атауының, жеке тұлғаның әкесінің атының, атының, тегінің (болған кезде) өзгеруі;
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының (кодтарының) өзгеруі;
өнімді дайындау жөнінде қызметті жүзеге асыру орындары мекен-жайлары санының қысқаруы.
Сәйкестік туралы жаңа декларацияның қолданысының аяқталу күні ретінде, ауыстыруға жататын, сәйкестік туралы декларацияның қолданысының аяқталу күні кқрсетіледі.
Өнімге өтінім беруші және (немесе) дайындаушы болып табылатын, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекен-жайы), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның реквизиттері ретінде көрсетілген, географиялық объекті, көше-жол желісі элементі (көше, даңғыл, алаң, тар көше, өтпе, жағалау, желекжол және басқа), жоспарлау құрылымы элементі (аудан, шағын аудан және басқа) қайта аталған, мекен-жай объектісінің нөмірленуі (үйдің, үй-жайдың және басқа), пошта индексі, өтінім берушінің қызметті жүзеге асыру орынының мекен-жайы, өнімді дайындау жөнінде қызметті жүзеге асыру орынының мекен-жайы өзгерген (іс жүзінде, аталған, орналасқан, тұратын және (немесе) қызмет жүзеге асырылатын жерлердің өзгермеуі шартымен), өтінім берушінің телефон нөмірі және (немесе) электронды поштасының мекен-жайы, ЕАЭО СЭҚ ТН коды (кодтары) өзгерген жағдайда, сәйкестік туралы декларацияны және (немесе) оған қосымшаларды ауыстыру қажет етілмейді өтінім берушінің қалауы бойынша жүзеге асырылады.".