Об упоpядочении выплаты денежного довольствия военнослужащим, лицам pядового и начальствующего состава оpганов внутpенних дел и усилении их социальной защиты
Постановление Пpезидента Республики Казахстан от 15 августа 1994 г. N 1833. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 июля 1994 г.  Z941000_  "Об уточненном республиканском бюджете на 1994 год" и в целях усиления социальной защиты военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, упорядочения их денежного довольствия, стабилизации уровня жизни и обеспечения надлежащих условий для выполнения обязанностей воинской службы и службы в органах внутренних дел постановляю:
1. Установить с 1 июля 1994 г. в пределах ассигнований, выделенных из бюджета:
должностные оклады военнослужащих согласно приложениям N 1-4;
оклады по воинским (специальным) званиям военнослужащих (кроме военнослужащих, проходящих срочную военную службу) и лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел согласно приложению N 5.
По другим должностям офицерского состава, которые не указаны в приложении N 1, должностные оклады увеличить не более чем в 1,5 раза.
2. Пересчитать с 1 июля 1994 г. пенсии военнослужащим,
получающим пенсии за выслугу лет, по инвалидности, членам семей
погибших военнослужащих, получающих пенсии по случаю потери кормильца,
исходя из увеличенного в соответствии с настоящим постановлением
денежного довольствия военнослужащих, рядового и начальствующего
состава органов внутренних дел, состоящих на службе.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 15 августа 1994 г. N 1833
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
для офицерского состава по основным типовым должностям
--------------------------------------------------------------------------------
Наименование должностей                    | Месячные должностные
| оклады (в тенге)
--------------------------------------------------------------------------------
1                                |       2
--------------------------------------------------------------------------------
I. ПО ВОЙСКАМ
Командующий родом войск                          2365
Командир корпуса                                 2310
Командир дивизии                                 2160
Командир бригады                                 1975
Командир полка                                   1825
Командир батальона, дивизиона                    1575
Командир роты, батареи                           1425
Командир взвода                                  1200
II. ПО ПОГРАНИЧНЫМ ВОЙСКАМ
Командующий Пограничными войсками                2365
Первый заместитель Командующего                  2325
Пограничными войсками
Заместитель Командующего Пограничными            2310
войсками
Начальник отдела                                 2160
Начальник отделения                              1875
Старший офицер                                   1785
Офицер                                           1575
Начальник пограничного отряда                    2160
Начальник отделения пограничного отряда          1575
Страший офицер пограничного отряда               1560
Офицер пограничного отряда                       1390
Комендант пограничной комендатуры                1635
Начальник пограничной заставы                    1425
Заместитель начальника пограничной
заставы                                          1375
III. ПО РЕСПУБЛИКАНСКОЙ ГВАРДИИ
Командующий Республиканской гвардией             2365
Первый заместитель Командующего
Республиканской гвардией                         2325
Заместитель Командующего Республиканской
гвардией                                         2310
Начальник отдела                                 2160
Начальник отделения                              1875
Старший офицер                                   1785
Офицер                                           1575
IV. ПО ВНУТРЕННИМ ВОЙСКАМ
Командующий Внутренними войсками                 2365
Первый заместитель Командующего
Внутренними войсками                             2325
Заместитель Командующего Внутренними
войсками                                         2310
Начальник отдела                                 2160
Старший офицер                                   1785
Офицер                                           1575
Приложение N 2
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 15 августа 1994 г. N 1833
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
прапорщиков, мичманов, военнослужащих сверхсрочной
службы, а также военнослужащих, проходящих службу
по контракту на воинских должностях, замещаемых
солдатами, матросами, сержантами, старшинами,
прапорщиками, мичманами
--------------------------------------------------------------------------------
Тарифный разряд                           Месячный должностной
оклад (в тенге)
--------------------------------------------------------------------------------

Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарына ақшалай үлес төлеудi реттеу мен олардың әлеуметтiк қорғалуын күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 15 тамыз N 1833. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 14 шiлдедегi "1994 жылға арналған республикалық анықталған бюджет туралы" Заңына сәйкес және әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының әлеуметтiк қорғалуын күшейту, олардың ақшалай үлесiн реттеу, тұрмыс деңгейiн тұрақтандыру және әскери қызметтегi және iшкi iстер органдарындағы қызметтерiндегi мiндеттерiн орындауы үшiн оларға тиiстi жағдайларды қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. 1994 жылғы 1 шiлдеден бастап бюджеттен бөлiнген қаражат шегiнде:
әскери қызметшiлердiң лауазымдық жалақылары N 1-4 қосымшаларға сәйкес:
әскери қызметшiлердiң (әскери қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлерден басқаларының) және iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының әскери (арнаулы) атақтары бойынша жалақылары N 5 қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
N 1 қосымшада көрсетiлмеген офицерлер құрамының басқа лауазымдары бойынша лауазымдық жалақылар 1,5 еседен аспайтындай болып көбейтiлсiн.
2. Қызмет өткерген жылдары үшiн, мүгедектiгi бойынша зейнетақы алатын әскери қызметшiлерге және асыраушысынан айрылуына байланысты зейнетақы алатын қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасы мүшелерiне берiлетiн зейнетақы қызметте тұратын әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының осы қаулыға сәйкес өсiрiлген ақшалай үлесiне сәйкес 1994 жылдың 1 шiлдесiнен қайта есептелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 15 тамыздағы
N 1833 қаулысына
N 1 қосымша
Негiзгi бiрүлгi лауазымдар бойынша
офицер құрамындағы адамдардың
Лауазымдық жалақысы
-------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                       ! Айлық лауазымдық
! жалақысы (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------
I. Әскерлер бойынша
Әскерлер тегiнiң қолбасшысы                         2365
Корпус командирi                                    2310
Дивизия командирi                                   2160
Бригада командирi                                   1975
Полк командирi                                      1825
Батальон, дивизион командирi                        1575
Рота, батарея командирi                             1425
Взвод командирi                                     1200
II. Шекара әскерлерi бойынша
Шекара әскерлерiнiң қолбасшысы                      2365
Шекара әскерлерi қолбасшысының бiрiншi орынбасары   2325
Шекара әскерлерi қолбасшысының орынбасары           2310
Бөлiм бастығы                                       2160
Бөлiмше бастығы                                     1875
Аға офицер                                          1785
Офицер                                              1575
Шекара отрядының бастығы                            2160
Шекара отряды бөлiмшесiнiң бастығы                  1575
Шекара отрядының аға офицерi                        1560
Шекара отрядының офицерi                            1390
Шекара комендатурасының коменданты                  1635
Шекара заставасының бастығы                         1425
Шекара заставасы бастығының орынбасары              1375
III. Республикалық ұлан бойынша
Республикалық ұлан қолбасшысы                       2365
Республикалық ұлан қолбасшысының бiрiншi орынбасары 2325
Республикалық ұлан қолбасшысының орынбасары         2310
Бөлiм бастығы                                       2160
Бөлiмше бастығы                                     1875
Аға офицер                                          1785
Офицер                                              1575
IV. Iшкi әскерлер бойынша
Iшкi әскерлер қолбасшысы                            2365
Iшкi әскерлер қолбасшысының бiрiншi орынбасары      2325
Iшкi әскерлер қолбасшысының орынбасары              2310
Бөлiм бастығы                                       2160
Аға офицер                                          1785
Офицер                                              1575
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 15 тамыздағы
N 1833 қаулысына
N 2 қосымша
Мерзiмiнен тыс қызметтегi прапорщиктердiң,
мичмандардың, әскери қызметшiлердiң, сондай-ақ солдаттар,
матростар, сержанттар, старшиналар, прапорщиктер, мичмандар атқаратын әскери лауазымдарда контракт бойынша қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлердiң
Лауазымдық жалақысы
-------------------------------------------------------------------
Тарифтiк разряды               ! Айлық лауазымдық жалақысы
!         (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------

I                                          475 - 525
II                                         525 - 585
III                                        585 - 640
IV                                         640 - 735
V                                          735 - 790
VI                                         790 - 900
VII                                        900 - 975
VIII                                       975 - 1050
IX                                         1050 - 1125
Приложение N 3
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 15 августа 1994 г. N 1833
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
ВОЕННОСЛУЖАЩИХ СРОЧНОЙ СЛУЖБЫ
----------------------------------------------------------------------------------
Тарифный разряд                           Месячные должностные
оклады (в тенге)
----------------------------------------------------------------------------------
I                                          75
II                                        100
III                                       115
IV                                        135
V                                         150
VI                                        175
----------------------------------------------------------------------------------
Примечание: Военнослужащим срочной службы, назначенным на должности
офицерского состава, выплачиваются оклады на уровне
минимального размера должностного оклада, предусмотренного
по первому тарифному разряду для прапорщиков, мичманов и
военнослужащих сверхсрочной службы.
Приложение N 4
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 15 августа 1994 года N 1833
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
Курсантов военно-учебных заведений и воинских частей
--------------------------------------------------------------------------------
Категории курсантов                        Месячный должностной
оклад (в тенге)
---------------------------------------------------------------------------------
Курсанты из числа лиц, не состоявших
на действительной срочной военной службе
перед зачислением на обучение:
в высшие военно-учебные заведения:
- на первый и второй курсы                            175
- на третий и последующие курсы                       325
в средние военно-учебные заведения:
- на первый и второй курсы                            135
- на третий и последующие курсы                       265
Курсанты из числа лиц, зачисленных
на обучение непосредственно после
призыва на действительную срочную
военную службу:
в школы техников, прапорщиков                         115
в учебные воинские части и подразделения              75
Курсанты из числа военнослужащих               по последним штатным
срочной службы (кроме курсантов,               должностям в воинских
указанных в пункте 2)                          частях, но не менее
окладов, предусмотренных

I                                           475-525
II                                          525-585
III                                         585-640
IV                                          640-735
V                                           735-790
VI                                          790-900
VII                                         900-975
VIII                                        975-1050
IX                                          1050-1125
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 15 тамыздағы
N 1833 қаулысына
N 3 қосымша
Мерзiмдi әскери қызметшiлердiң
Лауазымдық жалақысы
-------------------------------------------------------------------
Тарифтiк разряды            ! Айлық лауазымдық жалақысы
!       (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------
I                                            75
II                                           100
III                                          115
IV                                           135
V                                            150
VI                                           175
Ескерту: Офицер құрамы лауазымына тағайындалған мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерге жалақы бiрiншi тарифтiк разряд бойынша прапорщиктерге, мичмандарға және мерзiмiнен тыс қызметтегi әскери қызметшiлерге көзделген лауазымдық жалақының ең төмен мөлшерi деңгейiнде төленедi.
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 15 тамыздағы
N 1833 қаулысына
N 4 қосымша
Әскери оқу орындары мен әскери бөлiмдер
курсанттарының
Лауазымдық жалақысы
-------------------------------------------------------------------
Курсанттардың санаты        !  Айлық лауазымдық жалақысы
!          (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------
Оқуға қабылданар алдында мiндеттi
әскери мерзiмдi қызметте тұрмаған
адамдардың қатарындағы курсанттар:
жоғары әскери оқу орындарында:
бiрiншi және екiншi курстарда                     175
үшiншi және одан кейiнгi курстарда                325
орта әскери оқу орындарында:
бiрiншi және екiншi курстарда                     135
үшiншi және одан кейiнгi курстарда                265
Мiндеттi әскери мерзiмдi қызметке тiкелей
шақырудан кейiн оқуға қабылданған адамдардың
қатарындағы курсанттар:
техниктер, прапорщиктер мектебiнде                115
әскери оқу бөлiмдерi мен бөлiмшелерiнде            75
Мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер         әскери бөлiмдердегi
қатарындағы курсанттар (2 пунктте              соңғы штаттық лауа.
көрсетiлген курсанттардан басқасы)             зымдар бойынша, бiрақ

пунктами 1 и 2 настоящего
приложения
Слушатели высших военно-учебных
заведений, не имеющих офицерских
званий и не содержащиеся на
казарменном положении                                   675
Суворовцы, нахимовцы, воспитанники
военно-музыкальных училищ и воинских
частей                                                   75
Приложение N 5
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 15 августа 1994 г. N 1833
ОКЛАДЫ
ПО ВОИНСКИМ ЗВАНИЯМ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ (КРОМЕ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ,
ПРОХОДЯЩИХ СЛУЖБУ ПО ПРИЗЫВУ) И СПЕЦИАЛЬНЫМ ЗВАНИЯМ ЛИЦ
РЯДОВОГО И НАЧАЛЬСТВУЮЩЕГО СОСТАВА ОРГАНОВ ВНУТРЕННИХ ДЕЛ,
А ТАКЖЕ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ, ПРОХОДЯЩИХ СЛУЖБУ ПО КОНТРАКТУ
--------------------------------------------------------------------------------
Воинское звание                                    Месячный оклад
(в тенге)
----------------------------------------------------------------------------------
Рядовой, матрос                                          200
Ефрейтор, старший матрос                                 205
Младший сержант, старшина II статьи                      210
Сержант, старшина I статьи                               225
Старший сержант, главный старшина                        230
Старшина, главный корабельный старшина                   240
Прапорщик, мичман                                        270
Старший прапорщик, старший мичман                        290
Младший лейтенант                                        320
Лейтенант                                                360
Старший лейтенант                                        400
Капитан, капитан-лейтенант                               430
Майор, капитан III ранга                                 470
Подполковник, капитан II ранга                           500
Полковник, капитан I ранга                               540
Генерал-майор, контр-адмирал                             590
Генерал-лейтенант, вице-адмирал                          650
Генерал-полковник, адмирал                               700
Генерал армии, адмирал флота                             760

1 және 2 тармақтарда
көзделген жалақылар.
дан кем емес
Офицерлiк атағы жоқ және казармалық
жағдайда ұсталмайтын жоғары әскери оқу
орындарының тыңдаушылары                            675
Суворовшылар, нахимовшылар, әскери-музыка
училищелерi мен әскери бөлiмдердiң
тәрбиеленушiлерi                                     75
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 15 тамыздағы
N 1833 қаулысына
N 5 қосымша
Әскери қызметшiлердiң (шақырылуы бойынша қызметiн
өткерiп жүрген әскери қызметшiлерден басқаларының)
әскери атақтары және iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының арнаулы атақтары бойынша, сондай-ақ контракт бойынша қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлердiң
Жалақылары
--------------------------------------------------------------------
Әскери атақтар              ! Айлық жалақысы (теңгемен)
--------------------------------------------------------------------
Қатардағы жауынгер, матрос                      200
Ефрейтор, аға матрос                            205
Кiшi сержант, II-баптың старшинасы              210
Сержант, I-баптың старшинасы                    225
Аға сержант, бас старшина                       230
Старшина, бас корабль старшинасы                240
Прапорщик, мичман                               270
Аға прапорщик, аға мичман                       290
Кiшi лейтенант                                  320
Лейтенант                                       360
Аға лейтенант                                   400
Капитан, капитан-лейтенант                      430
Майор, III-шендi капитан                        470
Подполковник, III-шендi капитан                 500
Полковник, I-шендi капитан                      540
Генерал-майор, контр-адмирал                    590
Генерал-лейтенант, вице-адмирал                 650
Генерал-полковник, адмирал                      700
Армия генералы, флот адмиралы                   760
--------------------------------------------------------------------