О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 156
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2000 года N 116. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 декабря 2002 г. N 1300
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 156 P990156_ "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 6, ст.40) следующие изменения и дополнения:
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Подготовка официального толкования нормативных правовых актов Правительства по поручению Премьер-Министра, его заместителей или Руководителя Канцелярии осуществляется Министерством юстиции.";
в пункте 18:
абзац первый после слов "в соответствии с" дополнить словами "Законом Республики Казахстан "О нормативных правовых актах";
в абзаце втором:
после слов "проекта решения Правительства," дополнить словами "заместителями Премьер-Министра, в чью компетенцию входит предмет рассматриваемых вопросов в проекте";
после слов "по обсуждаемому вопросу" дополнить словами "Заместитель Премьер-Министра,";
дополнить пунктом 18-2 следующего содержания:
"18-2. Вопросы согласования и внесения проектов постановлений Правительства по планам запусков космических аппаратов и испытательных запусков ракет с космодрома "Байконур" определяется соответствующей инструкцией, утверждаемой Правительством.";
абзац первый пункта 21 дополнить предложениями следующего содержания:
"В целях более оперативного принятия Правительством решения по поручениям Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Руководителя Канцелярии проект может быть завизирован руководителями государственных органов или должностными лицами (по должности не ниже вице-Министров) на совещании (заседании). При этом указанные должностные лица о произведенном ими визировании проекта докладывают первому руководителю государственного органа.";
в абзаце втором слова "При этом," исключить;
в пункте 23:
абзац второй после слова "который" дополнить словами "подписывается их руководителями и";
в пункте 25 предложение первое изложить в следующей редакции:
"Государственный орган (разработчик проекта) одновременно в проекте предусматривает нормы по приведению решений Правительства и/или Премьер-Министра в соответствие с принимаемым актом и/или предусматривает поручение о соответствующем их приведении с установлением конкретных сроков.";
пункт 28 дополнить вторым предложением следующего содержания:
"При длительном отсутствии Премьер-Министра постановления Правительства и распоряжения Премьер-Министра могут подписываться Первым заместителем Премьер-Министра или, в случае возложения таких полномочий Премьер-Министром, другим его заместителем.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 156 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы. 2000 жылғы 22 қаңтар N 116 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.10. N 1300 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 156 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 6, 40-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентінде:
5-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Үкіметтің нормативтік құқықтық актілерінің ресми түсіндірілуін дайындауды Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының немесе Кеңсе Басшысының тапсырмасы бойынша Әділет министрлігі жүзеге асырады.";
18-тармақта:
бірінші абзацтағы "мемлекеттік органдар" деген сөздерден кейін "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта:
"келіспеушілік пайда болған кезде" деген сөздерден кейін "Премьер-Министрдің жобада қаралатын мәселелердің нысанасы құзыретіне кіретін орынбасарлары" деген сөздермен толықтырылсын;
"қол жеткізілмеген жағдайда" деген сөздерден кейін "Премьер-Министрдің орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 18-2-тармақпен толықтырылсын:
"18-2. Үкіметтің "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыштық аппараттарды ұшыру мен зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспары жөніндегі қаулыларының жобаларын келісу және енгізу мәселелері Үкімет бекітетін тиісті нұсқаулықпен айқындалады.";
21-тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Үкіметтің шешімді неғұрлым жедел қабылдауы мақсатында Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Кеңсе Басшысының тапсырмасы бойынша жобаға мемлекеттік органдардың басшылары немесе лауазымды тұлғалары (лауазымы бойынша вице-министрден төмен емес) кеңесте (мәжілісте) қол қоюы мүмкін. Бұл ретте көрсетілген лауазымды тұлғалар өздері виза қойған жоба туралы мемлекеттік органның бірінші басшысына баяндайды.";
екінші абзацтағы "Бұл ретте" деген сөздер алынып тасталсын;
23-тармақта:
екінші абзацтағы хаттамасы жасалады" деген сөздерден кейін "олардың басшылары қол қояды және" деген сөздермен толықтырылсын;
25-тармақтағы бірінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік орган (жобаны әзірлеуші) бір уақытта жобада Үкіметтің және/немесе Премьер-Министрдің шешімдерін қабылданатын актіге сәйкес келтіру жөніндегі нормаларды көздейді және/немесе нақты мерзімдер белгілей отырып оларды тиісінше келтіру туралы тапсырманы көздейді.";
28-тармақ мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Премьер-Министр ұзақ уақыт болмаған кезде Үкіметтің қаулысы мен Премьер-Министрдің өкіміне Премьер-Министрдің бірінші орынбасары немесе Премьер-Министр мұндай өкілеттік жүктеген жағдайда оның басқа орынбасары қол қоя алады.";

дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. При принятии Правительством нормативного постановления министерства, агентства, ведомства обязаны в месячный срок привести свои нормативные, прошедшие государственную регистрацию, а также иные акты в соответствие с принятым актом Правительства.
В случае ликвидации или преобразовании органа, принявшего нормативные акты, вопросы о признании его актов утратившими силу, внесении в них изменений и дополнений решаются его правопреемником или вышестоящим органом.";
дополнить пунктами 40-2 и 40-3 следующего содержания:
"40-2. По всем законам, принятым Парламентом Республики Казахстан, направляемым Премьер-Министру на скрепление подписью, государственным органом-разработчиком законопроекта (или в силу его компетенции) по согласованию с Министерствами юстиции и финансов в трехдневный срок готовится заключение и направляется в Канцелярию, в котором излагается следующая информация:
1) об изменениях и дополнениях, внесенных депутатами при рассмотрении в Парламенте Республики Казахстан законопроекта, инициированного Правительством;
2) о наличии противоречий Конституции Республики Казахстан и действующим законодательным актам и о дополнительных финансовых расходах;
3) о возможности скрепления закона подписью Премьер-Министра.
Контроль за исполнением процедур, предусмотренных настоящим пунктом, осуществляет Представительство Правительства в Парламенте Республики Казахстан.
40-3. Государственный орган - разработчик проекта (или в силу его компетенции) совместно с Министерством юстиции в пятидневный срок со дня вступления в силу (введения в действие) законодательного акта вносит в Правительство соответствующий проект решения, предусматривающий определение государственного органа (государственных органов) ответственным исполнителем (ответственными исполнителями) по разработке проектов нормативных правовых актов, принятие которых обусловлено данным законодательным актом с установлением сроков исполнения и поручением по приведению в соответствие с ним действующего законодательства.";
в пункте 49 после слов "его заместителями и" дополнить словами "с согласия Премьер-Министра";
пункт 52:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Контрольные поручения Главы государства и Руководства Администрации Президента Республики Казахстан с резолюциями к ним Премьер-министра Республики Казахстан, его заместителей и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра исполняются центральными и местными исполнительными органами в 25-дневный срок со дня принятия решения Главой государства и/или Руководством Администрации Президента Республики Казахстан.";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"Протокольные решения и иные поручения Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии и его заместителей не носят нормативно-правового характера.";
пункт 54 дополнить абзацем следующего содержания:
"Заместители Премьер-Министра, Руководитель Канцелярии Премьер-Министра и его заместители по фактам грубых нарушений установленного порядка согласования и исполнения актов и поручений Президента, Правительства, Премьер-Министра и его заместителей, могут вносить предложения по привлечению виновных должностных лиц к дисциплинарной ответственности.";
дополнить главой 9 следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. Үкімет нормативтік қаулы қабылдаған жағдайда министрлік, агенттік, ведомство бір ай мерзімде өзінің мемлекеттік тіркеуден өткен нормативтік, сондай-ақ өзге де актілерін Үкіметтің қабылданған актісіне сәйкес келтіруге міндетті.
Нормативтік актіні қабылдаған орган таратылған немесе қайта құрылған жағдайда оның актілерінің күші жойылды деп тану, оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы мәселелерді оның құқықтық мұрагері немесе жоғары тұрған орган шешеді.";
мынадай мазмұндағы 40-2 және 40-3-тармақтармен толықтырылсын:
"40-2. Қазақстан Республикасының Парламенті қабылдаған, Премьер-Министрге қолымен бекітуге жолданған барлық заңдар бойынша заң жобасын әзірлеуші мемлекеттік орган (немесе оның құзыретінің күшіне орай) Әділет және Қаржы министрліктерімен келісім бойынша үш күн мерзімде мынадай:
1) Үкімет бастамашы болған заң жобасын Қазақстан Республикасының Парламентінде қарау кезінде депутаттар енгізген өзгерістер мен толықтырулар туралы;
2) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен қолданылып жүрген заң актілеріне қайшылықтардың бар екендігі туралы және қосымша қаржы шығындары туралы;
3) заңды Премьер-Министрдің қолымен бекітудің мүмкіндігі туралы ақпараттар айтылатын қорытынды дайындайды және Кеңсеге жолдайды.
Осы тармақта көзделген ресімдердің атқарылуын бақылауды Үкіметтің Қазақстан Республикасының Парламентіндегі Өкілдігі жүзеге асырады.
40-3. Жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган (немесе оның құзыретінің күшімен) Әділет министрлігімен бірлесіп заң актісі күшіне енген (қолдануға енгізілген) күннен бастап бес күн мерзімде Үкіметке атқару мерзімдерін белгілеу арқылы және қолданылып жүрген заңдарды оған сәйкес келтіру жөніндегі тапсырмалармен мемлекеттік органды (мемлекеттік органдарды), қабылдануы аталған заң актілерімен негізделген, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу жөніндегі жауапты атқарушы (жауапты атқарушылар) етіп белгілеуді көздейтін тиісті шешімнің жобасын енгізеді.";
49-тармақтағы "оның орынбасарлары" деген сөздерден кейін "Премьер-Министрдің келісімімен" деген сөздермен толықтырылсын;
52-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшылығының, оларға Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының және Премьер-Министрдің Кеңсесі Басшысының қарарлары бар, бақылаудағы тапсырмаларын Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшылығы шешім қабылдаған күнінен бастап 25 күн мерзімде орталық және жергілікті атқарушы органдар атқарады.";
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының, Кеңсе Басшысының және оның орынбасарларының хаттамалық шешімі мен өзге де тапсырмаларының нормативтік-құқықтық сипаты болмайды.";
54-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Премьер-Министрдің орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы мен оның орынбасарлары Президенттің, Үкіметтің, Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларын келісудің және атқарудың белгіленген тәртібінің өрескел бұзылуы фактілері бойынша кінәлі лауазымды тұлғаларды тәртіптік жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныс енгізе алады.";
мынадай мазмұндағы 9-тараумен толықтырылсын:

"9. Заключительные положения
57. Заместители Премьер-Министра и Руководитель Канцелярии обеспечивают строгое соблюдение установленного настоящим Регламентом порядка и требований к экономической и правовой проработке вносимых в Правительство проектов актов.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"9. Қорытынды ережелер
57. Премьер-Министрдің орынбасарлары мен Кеңсенің Басшысы осы Регламентпен белгіленген тәртіптің және Үкіметке енгізілетін актілердің жобаларын экономикалық және құқықтық пысықтауға талаптардың қатаң сақталуын қамтамасыз етеді.";
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі