2000-2010 годах                                    Министерство
образования и науки;
Союз художников
Казахстана (по
согласованию)
72 Подготовить и провести юбилей-     IV              Аким Южно-
ные мероприятия, посвященные      квартал          Казахстанской
1500-летию основания города                        области;
Туркестана с привлечением ЮНЕСКО.                  Министерство
Решить вопрос о включении                          культуры, информации
архитектурного комплекса Мавзолея                  и общественного
Ходжи Ахмеда Яссауи в Перечень                     согласия;
всемирного наследия                                Министерство
образования и науки;
Министерство
иностранных дел
73 Подготовить и провести научно-    октябрь          Министерство
практическую конференцию, другие                   образования и науки;
мероприятия, посвященные                           Министерство
1500-летию эпоса "Козы Корпеш -                    культуры, информации
Баян Сулу"                                         и общественного
согласия
74 Провести конкурс по произведе-   III квартал      Аким Жамбылской
ниям Кенена Азербаева, издать                     области; Министерство
книгу, выпустить компакт-диск                     культуры, информации
с его песнями                                     и общественного
согласия
75 Продолжить археологические рас-   в течение       Аким Восточно-
копки "Берельского кургана" и       года          Казахстанской
строительство на месте раскопок                   области;
музея под открытым небом, работы                  Министерство
по созданию туристической                         образования и науки;
инфраструктуры, приступить к                      Министерство
изданию альбомов, буклетов,                       культуры, информации
открыток, сувенирной продукции,                   и общественного
раскрывающие историко-культурное                  согласия;
значение найденных уникальных                     ОАО "Казцинк"
археологических памятников
76 Подготовить и провести в г.Алматы    IV квартал   Министерство
международный научный симпозиум по                образования и науки;
проблемам сложения и преемственности              Национальная
культуры древних номадов Казахстана               Академия наук;
Министерство
иностранных дел
77 Начать строительство в городе        в течение    Аким Алматинской
Иссык туристического историке-          года      области;
культурного комплекса "Сакское                    Министерство
поселение" с музеем Золотого                      культуры, информации
человека                                          и общественного
согласия
78 В целях ознакомления широкой         в течение    Министерство
общественности с уникальной            года       культуры, информации
коллекцией фотографий о                           и общественного
жизни казахов XIX века:                           согласия;
- совместно с Гамбургским                         Министерство
этнографическим музеем издать                     иностранных дел;
фотоальбом "Казахстан в 1899 году";               ЗАО "Евразийский банк"
- подготовить и провести передвижную              (по согласованию)
фотовыставку "Казахстан в 1899 году"
с экспозицией в городах Казахстана
79 Завершить научную обработку         в течение     Министерство
материалов этнокультурного об-         года       образования и науки;
следования республики, проведенного               Национальная Академия
в 1998 году и приступить к изданию                наук; Министерство
книг "Обычаи и обряды современных                 культуры, информации
казахов", "Пословицы и поговорки                  и общественного
казахов", "Топонимика казахской степи"            согласия
80 Разработать программу привлече-     в течение     Министерство
ния специалистов ISESCO (Орга-         года       иностранных дел;
низация по образованию, науке и                   Министерство культуры,
культуре при Организации Исламской                информации и
Конференции) к восстановлению                     общественного согласия
архитектурных памятников исламской
культуры на территории Казахстана
81 Открытие республиканского музея        Март       Министерство образова-
спортивной и олимпийской славы                    ния и науки; Казахская
государственная
академия спорта и
туризма
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

2000-2010 жылдары орнатылатын ескерт.               келісім министр.
кіштердің тізбесін бекіту                           ліні; Білім
және ғылым
министрлігі;
Қазақстан
Суретшілер одағы
(келісім бойынша)
72. Түркістан қаласының іргетасы қалануы.    ІҮ тоқсан  Оңтүстік Қазақстан
ның 1500-жылдығына арналған мерейтой                облысының әкімі;
шараларын ЮНЕСКО-ны қатыстыра отырып                Мәдениет, ақпарат
дайындау және оны өткізу. Қожа Ахмет                және қоғамдық
Йассауи Мавзолейінің әулет кешенін                  келісім
Дүниежүзі мұрасының тізбесіне енгізу                министрлігі;
туралы мәселені шешу                                Білім және ғылым
министрлігі;
Сыртқы істер
министрлігі
73. "Қозы Көрпеш - Баян Сұлу" эпосының       қазан      Білім және ғылым
1500 жылдығына арналған ғылыми-                     министрлігі;
практикалық конференцияны, басқа да                 Мәдениет, ақпарат
іс-шараларды дайындау және өткізу                   және қоғамдық
келісім министрлігі
74. Кенен Әзірбаев туындыларының конкурсын    ІІІ       Жамбыл облысының
өткізу, кітабын басып шығару, оның       тоқсан     әкімі; Мәдениет,
әндерінің компакт-дискісін шығару                   ақпарат және
қоғамдық келісім
министрлігі
75. "Берел қорғаны" археологиялық қаз.       жыл бойы   Шығыс Қазақстан
басын және қазба орнындағы ашық аспан               облысының әкімі;
астындағы музейінің құрылысын,                      Білім және ғылым
туристік инфрақұрылым жасау мақсатын.               министрлігі;
дағы өзге де жұмыстарды жалғастыру, осы             Мәдениет, ақпарат
ғажап археологиялық ескерткіштердің                 және қоғамдық
тарихи-мәдени маңызын ашып беретін                  келісім министр.
альбомдар, буклеттер, открыткалар,                   лігі;
сувенир бұйымдарын шығаруға кірісу                  "Қазмырыш" ААҚ
(келісім бойынша)
76.
Алматы қаласында Қазақстанның ежелгі     ІҮ тоқсан  Білім және ғылым
көшпелілері мәдениетінің қалыптасуы                 министрлігі;
мен сабақтастығы мәселелері бойынша                 Ұлттық ғылым
халықаралық ғылыми симпозиум дайындау                академиясы;
және өткізу                                         Сыртқы істер
министрлігі
77. Есік қаласында Алтын адам музейімен     жыл бойы    Алматы облысының
бірге "Сақ ауылы" туристік тарихи-                  әкімі;
мәдени кешенінің құрылысын бастау                   Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық
келісім министрлігі
78. Қалың жұртшылықты қазақтардың            -//-       Мәдениет, ақпарат
ХІХ ғасырдағы өмірі туралы фото.                    және қоғамдық
суреттердің сирек кездесетін                        келісім министр.
коллекциясымен таныстыру мақсатында:                лігі;
- Гамбург этнография музейімен                      Сыртқы істер
бірлесіп "1899 жылғы Қазақстан                      министрлігі;
фотоальбомын шығару;                                "Еуразия банкі"
- "1899 жылғы Қазақстан" жылжымалы                  ЖАҚ (келісім
фотокөрмесін дайындау және оны                      бойынша)
Қазақстан қалаларында өткізу
79. 1998 жылы өткізілген республиканы         жыл бойы  Білім және ғылым
этномәдени зерттеудің материалдарын                 министрлігі;
ғылыми өңдеуді аяқтау және "Қазіргі                 Ұлттық ғылым
қазақтардың әдет-ғұрыптары мен салт-                академиясы;
дәстүрлері", "Қазақ мақалдары мен                   Мәдениет, ақпарат
мәтелдері", "Қазақ даласының топо.                  және қоғамдық
нимикасы" кітаптарын басып шығаруға                 келісім министрлігі
кірісу
80. Қазақстан аумағында Ислам мәдениеті.      жыл бойы  Сыртқы істер
нің сәулет ескерткіштерін қалпына                   министрлігі;
келтіруге ISESCO (Ислам Конференциясы               Мәдениет, ақпарат
Ұйымы жанындағы Білім, ғылым және                   және қоғамдық
мәдениет ұйымы) мамандарын тарту                    келісім министрлігі
бағдарламасын дайындау
81. Республикалық спорт және олимпиадалық    наурыз     Білім және ғылым
даңқ музейін ашу                                    министрлігі;
Қазақ мемлекеттік
спорт және туризм
академиясы
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.