Об утверждении Перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года N 1021.
В целях реализации Плана мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 9 феврали 2000 года, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 327, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июля 2000 года N 1021
Перечень государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2023 № 702.

Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі N 1021 Қаулысы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 ақпандағы N 327 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде айтылған тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 6 шілдедегі
N 1021 қаулысымен бекітілген
Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының
Тізбесі

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.10.2001 № 1313; от 26.09.2003 № 979; от 03.08.2004 № 829; от 22.05.2007 № 409; от 26.05.2008 № 502; от 11.09.2008 № 847; от 14.09.2009 № 1369; от 12.10.2009 № 1560; от 17.09.2010 № 957; от 28.06.2011 № 722; от 29.05.2013 № 529; от 03.05.2019 № 241; от 11.10.2019 № 752; от 09.04.2021 № 227 (порядок введения в действие см. п.8); от 18.02.2022 № 67 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 03.11.2022 № 868 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 17.08.2023 № 702; от 06.10.2023 № 881; от 20.02.2024 № 105.
Наименование
Местонахождение
1
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева"
город Алматы
2
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
3
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет"
город Алматы
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Алматинская консерватория имени Курмангазы"
город Алматы
5
Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская государственная академия искусств имени Т. Жургенова"
город Алматы
6
Республиканское государственное предприятие "Казахский национальный аграрный университет"
город Алматы
7
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова"
город Усть-Каменогорск
8
Исключена постановлением Правительства РК от 29.05.2013 № 529
9
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
10
Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова"
город Талдыкорган
11
Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова"
город Атырау
12
Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752
13
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова"
город Караганда
14
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
15
Некоммерческое акционерное общество "Кызылординский университет имени Коркыт Ата"
город Кызылорда
16
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
17
Некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет"
город Павлодар
18
Некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева"
город Петропавловск
19
Исключена постановлением Правительства РК от 29.05.2013 № 529
20
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
21
Некоммерческое акционерное общество "Западно-Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова"
город Уральск
22
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова"
город Шымкент

Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.10.11 N 1313, 2003.09.26 N 979, 2004.08.03 N 829, 2007.05.22 N 409,2008.05.26 N 502, 2008.09.11 N 847, 2009.09.14. N 1369, 2009.10.12 N 1560, 2010.09.17 N 957, 2011.06.28 № 722, 29.05.2013 N 529; 03.05.2019 № 241; 11.10.2019 № 752; 09.04.2021 № 227 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 8-т. қараңыз); 18.02.2022 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2022 № 868 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2023 № 702; 06.10.2023 № 881; 20.02.2024 № 105 қаулыларымен.
Атауы
Мекен-жайы
1
"Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
2
алынып тасталды
Алматы қаласы
3
"Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
4
"Құрманғазы атындағы Алматы мемлекеттік консерваториясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы
5
"Т. Жүргенов атындағы Қазақ мемлекеттік өнер академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы
6
"Қазақ ұлттық аграрлық университеті" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Алматы қаласы
7
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
8
алынып тасталды - РҚ Үкіметінің 29.05.2013 N 529 қаулысымен.
9
алынып тасталды
10
"Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Талдықорған қаласы
11
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Атырау қаласы
12
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
13
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
14
алынып тасталды
15
"Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қызылорда қаласы
16
алынып тасталды
17
"Торайғыров университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
18
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Петропавл қаласы
19
алынып тасталды - РҚ Үкіметінің 29.05.2013 N 529 қаулысымен.
20
алынып тасталды
21
"Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Орал қаласы
22
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Шымкент қаласы

22-1
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков"
город Шымкент
23
Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752
24
Некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
город Нур-Султан
25
Государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств"
город Астана
26
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
город Алматы
27
Республиканское государственное казенное предприятие "Акмолинская государственная медицинская академия"
город Астана
28
Республиканское государственное казенное предприятие "Актюбинская государственая медицинская академия"
город Актобе
29
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
30
Республиканское государственное казенное предприятие "Семипалатинская государственая медицинская академия"
город Семипалатинск
31
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
32
Республиканское государственное казенное "Казахский государственный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова"
город Алматы
32-1
Некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова"
город Актау
32-2
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
город Алматы
33
(исключена - от 22 мая 2007 г. N 409)
34
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский индустриальный университет"
город Темиртау
35
Некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова"
город Актобе
36
Некоммерческое акционерное общество "Университет имени Шакарима города Семей"
город Семей
37
Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический институт имени И. Алтынсарина"
город Аркалык
38
Некоммерческое акционерное общество "Таразский региональный университет имени М.Х. Дулати"
город Тараз
39
Некоммерческое акционерное общество "Павлодарский педагогический университет имени Әлкея Марғұлана;
город Павлодар
40
Некоммерческое акционерное общество "Костанайский региональный университет имени Ахмет Байтұрсынұлы"
город Костанай
41
Некоммерческое акционерное общество "Рудненский индустриальный университет"
город Рудный
42
Некоммерческое акционерное общество "Кокшетауский университет Ш. Уалиханова"
город Кокшетау
43
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева"
город Усть-Каменогорск
44
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский технический университет имени Абылкаса Сагинова"
город Караганда
45
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахская национальная академия хореографии"
город Нур-Султан
46
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Технический университет Ұлытау"
город Жезказган

22-1.
"Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Шымкент қаласы
23
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
24
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Нұр-Сұлтан қаласы
25
"Қазақ ұлттық өнер университеті" мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы
26
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
27
"Ақмола мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Астана қаласы
28
"Ақтөбе мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Ақтөбе қаласы
29
алынып тасталды
30
"Семей мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Семей қаласы
31
алынып тасталды
32
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ мемлекеттік медицина университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы
32-1.
"Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Ақтау қаласы
32-2.
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
33
алынып тасталды
34
"Қарағанды индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Теміртау қаласы
35
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ақтөбе қаласы
36
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Семей қаласы
37
"Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Арқалық қаласы
38
"М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Тараз қаласы
39
"Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
40
"Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қостанай қаласы
41
"Рудный индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Рудный қаласы
42
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Көкшетау қаласы
43
"Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
44
"Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
45
"Қазақ ұлттық хореография академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Нұр-Сұлтан қаласы
46
"Ұлытау техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Жезқазған қаласы