О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года N 422 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что не подлежат приватизации и ее предварительным стадиям следующие объекты государственной собственности:
1) земля (кроме той, которая может находиться в частной собственности на основаниях, условиях и в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан), ее недра, воды, растительный и животный мир;
2) особо охраняемые природные территории;
3) штатное имущество, организации и объекты военно-технического назначения, необходимые для обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан;
4) магистральные железные дороги, республиканские автомобильные дороги общего пользования, включенные в сеть государственных международных маршрутов, а также имеющие оборонное значение, включая инженерные сооружения на них, судоходные водные пути, маяки, устройства и навигационные знаки, регулирующие и гарантирующие безопасность судоходства;
5) магистральные нефте- и газопроводы, электрические сети межрегионального уровня напряжением 220, 500 и 1150 кВ;
6) водохранилища с гидротехническими сооружениями, гидроузлы, водоподъемные плотины на водоисточниках;
7) медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь на селе, специализированную помощь (центры крови, по охране матери и ребенка, радиационной медицины, объекты по лечению онкологических, туберкулезных, инфицированных ВИЧ и больных СПИДом, инфекционных, кожно-венерологических, психических больных), а также являющиеся единственными государственными медицинскими организациями на обслуживаемой территории области, города, района;
8) объекты социальной защиты населения, детские дома, дома ребенка, дома престарелых, интернаты, госпитали и санатории для инвалидов, участников Великой Отечественной войны и приравненных к ним лиц, детей и престарелых;
9) государственные организации среднего общего образования, обеспечивающие на территории Республики Казахстан конституционные права граждан на образование;
10) объекты исторического и культурного наследия, находящиеся под охраной государства.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 марта 2003 г. N 286
1-1. Установить, что республиканские государственные предприятия Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" и "Жезказганредмет" не подлежат приватизации и ее предварительным стадиям.
Сноска. Дополнено пунктом 1-1 - постановлением Правительства РК от 29 марта 2001 г. N 402; новая редакция - от 21 ноября 2002 г. N 1233.

Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттік меншiк объектiлерiнiң тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттік меншiк объектiлерiнiң тiзбесi туралы" 2000 жылғы 28 шiлдедегі N 422  Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Мынадай мемлекеттік меншiк объектiлерi жекешелендiруге және оның алдын ала сатыларына жатпайды деп белгiленсiн:
1) жер (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негiздер, шарттар және шектер бойынша жеке меншiкте болатындарынан басқа), оның қойнауы, су, өсiмдiк және хайуанаттар дүниесi;
2) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар;
3) Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгін қамтамасыз ету үшiн қажет штаттық мүлiк, әскери-техникалық мақсаттағы ұйымдар мен объектiлер;
4) олардағы инженерлiк құрылыстарды қоса алғанда, мемлекеттiк халықаралық бағыттар желiсiне қосылған, сондай-ақ қорғаныстық маңызы бар, магистральды темiр жолдар, ортақ пайдаланылатын республикалық автомобиль жолдары, кеме қатынасы су жолдары, шамшырақтар, кеме жүзуiнiң қауiпсiздiгін реттейтiн және кепiлдендiретiн құрылғылар мен навигациялық белгiлер;
5) магистральдi мұнай және газ құбырлары, кернеуi 220, 500 және 1150 кВ аймақаралық деңгейдегi электр желiлерi;
6) су техникасы құрылыстары бар су қоймалары, су тораптары, су көздерiндегi суды көтеретін бөгеттер;
7) ауылда алғашқы медициналық-санитарлық көмек, мамандандырылған көмек көрсететiн (қан құю, ана мен бала денсаулығын қорғау жөнiндегi, радиациялық медицина орталықтары, онкологиялық, туберкулез, ВИЧ-инфекциясын жұқтырғандарды және СПИД-пен ауыратын ауруларды, жұқпалы, терi-венерологиялық, психикалық ауруларды емдеу жөнiндегi объектiлер), сондай-ақ қызмет көрсетiлетiн облыстың, қаланың, ауданның аумағындағы жалғыз мемлекеттiк медицина ұйымдары болып табылатын медициналық ұйымдар;<*>
8) халықты әлеуметтік қорғау объектілері, балалар үйлері, сәбилер үйлері, қарттар үйлері. Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға, балалар мен қарттарға арналған интернаттар, госпитальдар мен санаторийлер;
9) Қазақстан Республикасының аумағында азаматтардың білім алуға конституциялық құқықтарын қамтамасыз ететін жалпы орта білім беру мемлекеттік ұйымдары;
10) мемлекеттiң қорғауындағы тарихи және мәдени мұра объектілерi.
1-1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің "Қазақстан Республикасының минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталығы" және "Жезқазғансирекмет" республикалық мемлекеттік кәсіпорындары жекешелендіруге және оның алдын ала кезеңдеріне жатпайды деп белгіленсін. <*>
Ескерту. 1-1 тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2001.03.29. N 402  қаулысымен ,   1-1 тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.11.21. N 1233   қаулысымен ,   өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.03.21. N 286  қаулысымен .

2. Утвердить:
1) перечень объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации, в том числе ее предварительным стадиям до 2006 года согласно приложению 1
2) перечень акционерных обществ, государственные пакеты акций которых не подлежат приватизации, в том числе ее предварительным стадиям до 2006 года согласно приложению 2
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 октября 2002 г. N 1107.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1999 года N 1198 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации в 1999-2000 годах" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 41, ст. 368).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2000 года N 1587
Перечень
объектов государственной собственности,
не подлежащих приватизации, в том числе ее
предварительным стадиям до 2006 года
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 октября 2002 г. N 1107
1. Государственные организации научно-технической сферы, работающие по программам Министерства обороны Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, Министерства индустрии и торговли, Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов, и фундаментальным программам Министерства образования и науки Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 мая 2003 г. N 467.
2. Недвижимое имущество государственного и мобилизационного резерва и мобилизационные мощности по выпуску продукции двойного назначения.
3. Имущество, приписанное военными комиссариатами или решениями местных исполнительных органов к войсковым частям и организациям, имеющим мобилизационные задания по гражданской обороне.
4. Государственные организации и объекты, связанные с обеспечением военно-технических целей, в том числе обеспечивающие обслуживание, запуск и сопровождение космических аппаратов, осуществляющие научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы в указанных областях, а также в областях противовоздушной и противоракетной обороны, радиоэлектронного подавления.
5. Аэронавигационные устройства системы управления воздушным движением, сети телекоммуникаций, инженерные сети, связанные с обеспечением безопасности полетов воздушных судов.

2. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес 2006 жылға дейiн жекешелендiруге, оның iшiнде жекешелендiрудiң алдын ала сатыларына жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң тiзбесi;
2) 2-қосымшаға сәйкес 2006 жылға дейiн акцияларының мемлекеттiк пакеттерi жекешелендiруге, оның iшiнде жекешелендiрудiң алдын ала сатыларына жатпайтын акционерлiк қоғамдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.10.10. N 1107  қаулысымен .
3. "1999-2000 жылдарда жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектілерiнiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 тамыздағы N 1198  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 41, 368-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 24 қазандағы
N 1587 қаулысына
1-қосымша
2006 жылға дейiн жекешелендiруге, оның iшiнде
жекешелендiрудiң алдын ала сатыларына жатпайтын
мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң
тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң бағдарламалары бойынша және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң iргелi бағдарламалары бойынша жұмыс iстейтiн ғылыми-техникалық саланың мемлекеттiк ұйымдары. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003 жылғы 20 мамырдағы N 467   қаулысымен .
2. Мемлекеттiк және жұмылдыру резервiнiң жылжымайтын мүлкi мен екiұдай мақсаттағы өнiм шығару жөнiндегi жұмылдыру қуаттары.
3. Әскери комиссариаттардың немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдерiмен азаматтық қорғаныс бойынша жұмылдыру тапсырмалары бар әскери бөлiмдер мен ұйымдарға тiркелiп берiлген мүлiк.
4. Әскери-техникалық мақсатты қамтамасыз етуге байланысты, оның iшiнде көрсетiлген салада, сондай-ақ әуе шабуылына және зымыранға қарсы қорғаныс, радиоэлектрондық өшiру салаларында ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыратын ғарыш аппараттарын ұшыруды және алып жүрудi қамтамасыз ететiн мемлекеттiк ұйымдар мен объектiлер.
5. Әуе кемелерiнiң қауiпсiз ұшуын қамтамасыз етуге байланысты әуе қозғалысын, телекоммуникация желілерiн, инженерлiк желiлердi басқару жүйесiнiң аэронавигациялық қондырғылары.

6. Государственные учреждения, осуществляющие контрольные, надзорные и иные государственные функции.
7. Картографо-геодезические, гидрометеорологические государственные организации, обсерватории, метеостанции и сейсмостанции.
8. Научно-исследовательские и опытно-экспериментальные государственные организации аграрного профиля Министерства образования и науки Республики Казахстан, государственные организации хлебной и семенной экспертизы, фитосанитарного мониторинга, сортоиспытательные станции и участки, карантинные питомники, карантинно-интродуктивная лаборатория.
9. Магистральные каналы межгосударственного, межобластного значения.
10. Государственные ветеринарные организации, осуществляющие референтную функцию по диагностике заболеваний животных, эпизоотический мониторинг дикой фауны, регистрационные испытания и контроль серий ветеринарных препаратов, хранение республиканского резерва ветеринарных препаратов, а также проводящие диагностику особо опасных заразных болезней животных по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан, и ликвидацию их очагов вспышки.
11. Государственные организации патентоведения.
12. Государственные организации, объекты и оборудования переработки, уничтожения и захоронения твердых и жидких радиоактивных отходов, скотомогильники.
13. Крематории и кладбища.
14. Имущество фельдъегерской связи.
15. Государственные организации, имеющие воспроизводственные значения животного мира и рыбных запасов (акклиматизационные станции, рыбопитомники, нерестово-вырастные хозяйства).
16. Имущество и пункты наблюдений государственной сети мониторинга недр, подземных вод и опасных геологических процессов
17. Государственные организации по охране животного мира, защите лесов и их воспроизводству.
18. Государственные организации дошкольного и среднего профессионального образования.
19. Объекты культуры республиканского значения, находящиеся в ведении Комитета культуры Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, а также музеи, театры, библиотеки и концертные организации, находящиеся в коммунальной собственности.
20. Коллекция и депозитарии возбудителей особо опасных инфекций и промышленных микроорганизмов.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 20 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 850
21. Республиканский банк биологически активных соединений.
22. Республиканский банк стандартных образцов лекарственных веществ и посторонних примесей.  <*>
Сноска. Дополнено пунктами 21, 22 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 846.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2000 года N 1587
Перечень
акционерных обществ, государственные пакеты
акций которых не подлежат приватизации, в том
числе ее предварительным стадиям до 2006 года
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 2 мая 2001 года N 591; от 25 мая 2001 г. N 716; от 5 октября 2001 г. N 1284; от 23 октября 2001 г. N 1356; от 16 ноября 2001 г. N 1457; от 13 декабря 2001 г. N 1633; от 20 декабря 2001 г. N 1667; от 15 января 2002 г. N 51; от 15 декабря 2001 г. N 1643 дсп ; от 25 февраля 2002 г. N 248; от 27 апреля 2002 г. N 479; от 28 мая 2002 г. № 577; от 30 июля 2002 года N 852; от 10 октября 2002 г. N 1107; от 10 декабря 2002 г. N 1294; от 20 декабря 2002 г N 1335; от 18 февраля 2003 г. N 169; от 13 марта 2003 г. N 244; от 12 мая 2003 г. N 442от 15 июля 2003 года N 695; от 16 сентября 2003 года N 940; от 23 сентября 2003 г. N 965; от 18 декабря 2003 г. N 1267; от 18 августа 2004 г. N 865; от 27 августа 2004 года N 903; от 31 декабря 2004 года N 1466; от 22 февраля 2005 г. N 161; от 4 марта 2005 г. N 207; от 17 марта 2005 года N 242; от 19 мая 2005 г. N 475; от 11.04.2013 № 339.

6. Бақылау, қадағалау және өзге де мемлекеттiк функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттiк ұйымдар.
7. Картографиялық-геодезиялық, гидрометеорологиялық мемлекеттiк ұйымдар, обсерваториялар, метеостанциялар және сейсмостанциялар.
8. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң аграрлық бейiндегi ғылыми-зерттеу және тәжiрибе-эксперименталды мемлекеттiк ұйымдары, астық және тұқымдық сараптау фитосанитарлық мониторингтiң мемлекеттiк ұйымдары, сорттық сынау станциялары мен учаскелерi, карантиндiк питомниктер, карантиндi-интродуктивтi зертхана.
9. Мемлекетаралық, облысаралық маңызы бар магистральдi каналдар.
10. Жануарлар ауруларының диагностикасы бойынша референттiк функцияларды, жабайы фаунаның эпизоотикалық мониторингiн, тiркеу сынақтары мен малдәрiгерлiк препараттар серияларын бақылауды, малдәрiгерлiк препараттардың республикалық резервiн сақтауды жүзеге асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiткен тiзбе бойынша жануарлардың айрықша қауiптi жұқпалы ауруларының диагностикасын және олардың таралу ошақтарын жоюды жүргiзетiн мемлекеттiк малдәрiгерлiк ұйымдар.
11. Мемлекеттiк патент жүргiзу ұйымдары.
12. Қатты және сұйық радиоактивтi қалдықтарды ұқсататын, жоятын және көметiн мемлекеттiк ұйымдар, объектiлер мен жабдықтар, мал қорымдары.
13. Молалар мен крематорийлер.
14. Фельдъегерлiк байланыс мүлкi.
15. Жануарлар әлемiн және балық қорын (бейiмдейтiн станциялар, балық питомниктерi, уылдырық өсiру шаруашылықтары) қалпына келтiруге маңызы бар мемлекеттiк ұйымдары.
16. Жер қойнауы, жер асты сулары және қауiптi геологиялық процесстер мониторингi, мемлекеттiк торабының мүлкi мен қадағалау пункттерi.
17. Жануарлар әлемiн сақтау, орманды қорғау және оларды қалпына келтiру жөнiндегi мемлекеттiк ұйымдар.
18. Мектепке дейiнгi және орта кәсiптiк бiлiм беру мемлекеттiк ұйымдары.
19. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi Мәдениет комитетiнiң қарамағындағы республикалық маңызы бар мәдениет объектiлерi, сондай-ақ, коммуналдық меншiктегi театрлар, мұражайлар, кiтапханалар және концерттiк ұйымдар.
20. Аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштары мен өнеркәсіптік микроорганизмдер коллекциясы және депозитарийлері.
Ескерту. 20 жолмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.07.30. N 850   қаулысымен .
21. Биологиялық белсенді қосылыстардың республикалық банкі;<*>
22. Дәрілік заттар мен бөгде қоспалар стандартты үлгілерінің республикалық банкі. <*>
Ескерту. 21,22-жолдармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.22. N 846   қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 24 қазандағы
N 1587 қаулысына
2-қосымша
2006 жылға дейiн акциялардың мемлекеттiк пакеттерi
жекешелендiруге, оның iшiнде жекешелендiрудiң алдын ала
сатыларына жатпайтын акционерлiк қоғамдардың
тiзбесi
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.05.02 N 591, 2001.05.25 N 716, 2001.10.05 N 1284, 2001.10.23 N  1356, 2001.11.16 N 1457, 2001.12.13 N 1633, 2001.12.15 N 1643, 2001.12.20 N 1667, 2002.01.15 N 51, 2002.02.25 N 248, 2002.04.27 N  479, 2002.05.28 N 577, 2002.07.30 N 852, 2002.12.10 N 1294, 2002.12.20 N 1335, 2003.02.18 N 169, 2003.03.13 N 244, 2003.03.20 N   277, 2003.05.12 N 442, 2003.07.15 N 695, 2003.09.16 N 940, 2003.09.23 N 965, 2003.12.18 N 1267, 2004.08.18 N 865, 2004.08.27 N 903, 2004.12.31 N 1466, 2005.02.22 N 161, 2005.03.04 N 207, 2005.03.17 N 242, 2005.05.19 N 475; 11.04.2013 N 339 қаулыларымен.

1. ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз" (г.Астана) 100%
2. (исключена - N 248 от 25 февраля 2002 г.)
3. ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром" (г. Алматы) 100%
4. ОАО "KEGOC" - (Kazakstan Electricity Grid Operating Company - Казахстанская национальная компания по управлению электрическими сетями) (г. Алматы) 100%
5. ЗАО "Национальная морская судоходная компания "Казмортрансфлот" (г. Астана) 50%
6. (исключена)
7. ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация" (г. Астана) 100%
8. (исключена)
9-18  (исключены - N 244 от 13.03.2003.г.)
19.  (исключена - N 161 от 22.02.2005.г.)
20. ОАО "Бухтарминская ГЭС" (г. Усть-Каменогорск) 90%
21. ОАО "Шульбинская ГЭС" (г. Усть-Каменогорск) 90%
22. ОАО "Усть-Каменогорская ГЭС" (г. Усть-Каменогорск) 90%
23. ЗАО "Республиканский инновационный фонд" (г. Алматы) 100%
24. ОАО "Биомедпрепарат" (Акмолинская область, г. Степногорск) 85%
25. ОАО "КаздорНИИ" (г.Алматы) 90%
26. ОАО "Казчерметавтоматика" (г. Караганда) 90%
26. ЗАО "КазАгроФинанс" (г. Астана) 100%
27. ОАО "Индустриальный парк" (г. Астана) 100%
27. ОАО "Казпочта" (г.Алматы) 100 %
28. ОАО "Научно-исследовательский и проектный институт "Каспиймунайгаз" (г. Атырау) 100 %
29. (Строка исключена - от 31 декабря 2004 года N 1466).
31. ОАО "Целинная машиноиспытательная станция" (Акмолинская область, Буландынский район, с. Никольское) 100 %
32. ЗАО "Национальная компания "Казакстан темiр жолы"
32.  (исключена - N 244 от 13.03.2003.г.)
33-34  (исключены - N 244 от 13.03.2003.г.)
35. OAO племенное хозяйство "Астана-кус" (Акмолинская область, Аршалынский район, село Александровка) 70%
36. OAO "Асыл тулiк" (город Астана, переулок Макинский, 8) 76,88%
37. ЗАО "Институт экспериментальной биологии им. Ф.М. Мухамедгалиева" (город Алматы) 54 процента
40. ОАО "Республиканская газета "Егемен Казакстан" (г. Астана) 100%
41. ОАО "Республиканская газета "Казахстанская правда" (г. Астана) 100%
42. ЗАО "Республиканский информационно-выставочный центр по малому предпринимательству" (город Астана) 100%
43. Исключена постановлением Правительства РК от 11.04.2013 № 339
44. ОАО "Национальная компания "Казахстан инжиниринг (Kazakhstan engineering)"   (г. Астана) 100%
45. АО "Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций" (г. Алматы) 100%
46. ЗАО "Казак газеттерi" (город Астана) 100%
47. ОАО "Жас оркен" (город Астана) 100%
48. ЗАО "Институт законодательства Республики Казахстан" (город Астана) 100%
49. ОАО "Казахвзрывпром" (город Алматы) 100%

1. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" ЖАҚ (Астана қаласы) 100%<*>
2. "Мұнай және газ көлігі" ұлттық компаниясы" ЖАҚ
(Астана қаласы) 100%
3. "Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" ЖАҚ (Алматы
қаласы) 100% <*>
4. "КЕGОС" ААҚ - (Kazakstani Electricity Grid Operating Company - Электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстан ұлттық компаниясы) (Алматы қаласы) 100%
5. "Қазтеңiзкөлiкфлот" ұлттық кеме жүзу теңiз компаниясы" ЖАҚ (Астана қаласы) 100%
6. <*>
7. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" ЖАҚ (Астана қаласы) 100%
8. Алып тасталды - 2003.12.18. N 1267  қаулысымен .
9-18. Алып тасталды - 2003.03.13. N 244  қаулысымен .
19.   Алып тасталды - 2005.02.22. N 161  қаулысымен .
20. "Бұқтарма СЭС" ААҚ (Өскемен қаласы) 90%
21. "Шульба СЭС" ААҚ (Өскемен қаласы) 90%
22. "Өскемен СЭС" ААҚ (Өскемен қаласы) 90%
23. "Республикалық инновация қоры" ЖАҚ (Алматы қаласы) 100%
24.  Алып тасталды - 2003.03.20. N 277 қаулысымен.
25. "ҚазжолҒЗИ" ААҚ (Алматы қаласы) 90%
26. "Қазқараметавтоматика" ААҚ (Қарағанды қаласы) 90%
26. "ҚазАгроҚаржы" ЖАҚ (Астана қаласы) 100%
27. "Индустриалдық парк" ААҚ (Астана қаласы) 100%
27. "Қазпочта" ААҚ (Алматы қаласы) 100%
28. Алып тасталды - 2002.12.23. N 1346  қаулысымен .
29.   Алып тасталды - 2004.12.31. N 1466  қаулысымен .
31. "Тың машина сынау станциясы" ААҚ (Ақмола облысы, Бұланды ауданы, Никольское ауылы) 100%
32. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ <*>
32.   Алып тасталды - 2003.03.13. N 244  қаулысымен .
33-34.   Алып тасталды - 2003.03.13. N 244 қаулысымен.
35. "Астана-құс" асыл тұқымды шаруашылығы ААҚ (Ақмола облысы, Аршалы ауданы, Александровка ауылы) 70%
36. "Асыл түлік" ААҚ (Астана қаласы, Макинск тұйық көшесі, 8)
76,88%"
37. "Ф.М. Мұхаметғалиев атындағы эксперименттік биология институты" ЖАҚ <*>
40. "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" ААҚ (Астана қаласы) 100%
41. "Казахстанская правда" республикалық газеті" ААҚ (Астана қаласы) 100%
42. "Шағын кәсіпкерлік жөніндегі республикалық ақпараттық-көрме орталығы" ЖАҚ (Астана қаласы) 100%. <*>
43. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.04.2013 N 339 қаулысымен.
44. "Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan engineering) ұлттық компаниясы" ААҚ" (Астана қаласы) 100 % <*>
45. "Экспорттық кредиттерді және инвестицияларды сақтандыру
жөніндегі мемлекеттік сақтандыру корпорациясы" АҚ (Алматы қаласы) 100 % <*>
46. "Қазақ газеттері" ЖАҚ (Астана қаласы) 100% <*>
47. "Жас өркен" ААҚ (Астана қаласы) 100% <*>
48. "Қазақстан Республикасының Заң шығару институты" ЖАҚ (Астана қаласы) 100% <*>
49. "Қазақжарылысөнеркәсiбi" ААҚ (Алматы қаласы) 100 % <*>

50. ОАО "Национальный Центр аккредитации" (город Астана) 100%
51. АО "Казагрэкс" (город Астана) 100%
52. ОАО "Медицинская служба транспорта" (город Алматы) 34 %
53. АО "Академия гражданской авиации" (город Алматы) 80 %
54. АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек" (город Астана) 50 %
55. АО "КазКуат" (город Алматы) 100%
56. АО "Национальная компания "Казкосмос" (г. Алматы) 100 %
57. АО "Информационно-учетный центр" (г. Астана) 100 %

50. "Ұлттық тiркеу орталығы" ААҚ (Астана қаласы) 100 % <*>
51. "Қазагрэкс" ААҚ (Астана қаласы) 100 % <*>
52. "Көлік медициналық қызметі" ААҚ (Алматы қаласы) 34% <*>
53. "Азаматтық авиация академиясы" АҚ (Алматы қаласы) 80 %
54. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" АҚ (Астана қаласы) 50%
55 "ҚазҚуат" АҚ" (Алматы қаласы) 100 %
56 "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ (Алматы қаласы) 100 %
57. Ақпараттық-есептеу орталығы" АҚ (Астана қаласы) 100%