Об утверждении Плана мероприятий по формированию туристского имиджа Казахстана на 2000-2003 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2000 года N 1604
В целях стимулирования дальнейшего развития международного туризма в Республике Казахстан, усиления работы по презентации туристского потенциала государства на мировом туристском рынке и выполнения Плана мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по формированию туристского имиджа Казахстана на 2000-2003 годы (далее - План).
2. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту и другим ответственным исполнителям Плана обеспечить его реализацию в пределах средств, предусмотренных администраторам республиканских бюджетных программ на соответствующий год.
3. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны и Алматы предусмотреть в расходах местных бюджетов финансирование мероприятий по формированию туристского имиджа Казахстана.
4.Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 октября 2000 года N 1604
План мероприятий по формированию туристского имиджа
Казахстана на 2000-2003 годы
--------------------------------------------------------------------------
N |          Мероприятие        |   Форма     | Ответственные |   Срок
п/п|                             | завершения  |за исполнение  |исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1                 2                   3               4            5
--------------------------------------------------------------------------
1    Создать при Агентстве        Постановление   АТурС           февраль
Республики Казахстан по      Правительства                   2001 год
туризму и спорту Информа-    Республики
ционный учебно-методичес-    Казахстан
кий туристский центр
2    Создать туристские информа-  Решения        Акимы областей,  2001 год
ционные центры в областных   акимов         городов Астаны
центрах, городах Астана и                   и Алматы
Алматы
3    Провести международный       Постановление  АТурС, МИД,      октябрь
фестиваль "Шелковый путь -   Правительства  МВД, МТК, акимы  2001 год,
Казахстан" в городе Алматы   Республики     города Алматы и  2003 год
Казахстан      Алматинской
области
4    Провести семинар на тему:    Информация     АТурС, МОН, МИД  декабрь
"Международные стандарты     Правительству                   2001 год
туристского обучения" под    Республики
эгидой Всемирной туристской  Казахстан
организации (ВТО)
5    Организовать участие         Отчет          АТурС, МИД       апрель
Казахстана на Международной  Правительству                   2001-
туристской бирже ITB в       Республики                      2003 годы
городе Берлине (Федератив-   Казахстан
ная Республика Германия)
6    Организовать участие         Отчет          АТурС, МИД       апрель
Казахстана на Московской     Правительству                   2001-
международной выставке       Республики                      2003 годы
"Путешествия и туризм" в     Казахстан
городе Москве (Российская
Федерация)
7    Организовать участие         Отчет          АТурС, МИД       ноябрь
Казахстана на Ташкентской    Правительству                   2001-
международной туристской     Республики                      2003 годы
ярмарке (Республика          Казахстан
Узбекистан)
8    Организовать участие         Отчет          АТурС, МИД       декабрь
Казахстана на Всемирной      Правительству                   2001-
туристской бирже в городе    Республики                      2003 годы
Лондоне (Великобритания)     Казахстан
9    Организовать участие         Постановление  АТурС, МИД       ежегодно
Казахстана на очередных      Правительства
заседаниях комиссии ВТО      Республики
для Европы                   Казахстан

Қазақстанның туристiк беделiн қалыптастыру жөнiндегi 2000-2003 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 26 қазан N 1604
Қазақстан Республикасында халықаралық туризмдi одан әрi дамытуды ынталандыру, мемлекеттiң туристiк әлеуетiн дүниежүзiлiк туристiк рынокта таныту жөнiндегi жұмысты күшейту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстанның туристiк беделiн қалыптастыру жөнiндегі 2000-2003 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi мен Жоспардың басқа да жауапты орындаушылары оның iске асырылуын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлiктерiне тиiстi жылға көзделген қаражаттың шегінде қамтамасыз ететiн болсын.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiне жергiлiкті
бюджеттердiң шығыстарында Қазақстанның туристiк беделiн қалыптастыру
жөнiндегі іс-шараларды қаржыландыруды көздеу ұсынылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 26 қазандағы
N 1604 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның туристiк беделiн қалыптастыру жөнiндегi 2000-2003
жылдарға арналған iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/б!        Іс-шара             ! Аяқтау нысаны ! Орындалуына ! Орындалу
N !                            !               ! жауаптылар  ! мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1             2                      3               4           5
---------------------------------------------------------------------------
1    Қазақстан Республикасының    Қазақстан       ТурСА         2001 жыл
Туризм және спорт жөніндегі  Республикасы                  ақпан
агенттігінің жанынан         Үкіметінің
Ақпараттық оқу-әдістемелік   қаулысы
туристік орталық құру
2    Облыс орталықтарында,        Әкімдердің      Облыстардың,  2001 жыл
Астана және Алматы           шешімдері       Астана мен
қалаларында туристік                         Алматы
ақпараттық орталықтар құру                   қалаларының
әкімдері
3    Алматы қаласында "Жібек      Қазақстан       ТурСА, СІМ,   2001 жыл
жолы - Қазақстан"            Республикасы    ІІМ, ККМ,     қазан, 2003
халықаралық фестивалін       Үкіметінің      Алматы        жыл
өткізу                       қаулысы         қаласының
және
облысының
әкімдері
4    Дүниежүзілік туристік        Қазақстан       ТурСА, БҒМ,   2001 жыл
ұйымның қолдауымен           Республикасының     СІМ       желтоқсан
"Туристік білім берудің      Үкіметіне
халықаралық стандарттары"    ақпарат
тақырыбында халықаралық
семинар өткізу
5    Қазақстанның Берлин         Қазақстан        ТурСА, СІМ    2001-2003
қаласындағы (Германия       Республикасының                жылдар
Федеративтік Республикасы)  Үкіметіне есеп                 сәуір
ІТВ халықаралық туристік
биржасына қатысуын
ұйымдастыру
6    Қазақстанның Мәскеу         Қазақстан        ТурСА, СІМ    2001-2003
қаласындағы (Ресей          Республикасының                жылдар
Федерациясы) "Туризм және   Үкіметіне есеп                 сәуір
саяхат" Мәскеу халықаралық
көрмесіне қатысуын
ұйымдастыру
7    Қазақстанның Ташкент        Қазақстан        ТурСА, СІМ    2001-2003
халықаралық туристік        Республикасының                жылдар
жәрмеңкесіне (Өзбекстан     Үкіметіне есеп                 қараша
Республикасы) қатысуын
ұйымдастыру
8    Қазақстанның Лондон         Қазақстан        ТурСА, СІМ    2001-2003
қаласындағы (Ұлыбритания)   Республикасының                жылдар
Дүниежүзілік туристік       Үкіметіне есеп                 желтоқсан
биржаға қатысуын
ұйымдастыру
9    Қазақстанның Дүниежүзілік   Қазақстан        ТурСА, СІМ    жыл сайын
туристік ұйымның Еуропаға   Республикасының
арналған комиссиясының      Үкіметінің
кезекті мәжілістеріне       қаулысы
қатысуын ұйымдастыру

10   Обеспечить участие           Постановление  АТурС, МИД       2001 год
Казахстана на XIV сессии     Правительства
Генеральной Ассамблеи ВТО    Республики
Казахстан
11   Обеспечить участие           Постановление  АТурС, МИД       январь
Казахстана на Всемирной      Правительства                   2001 год
конференции по спорту и      Республики
туризму в городе Барселоне   Казахстан
(Испания)
12   Обеспечить участие           Постановление  АТурС, МИД       2003 год
Казахстана на XV сессии      Правительства
Генеральной Ассамблеи ВТО    Республики
Казахстан
13   Создать видеоролики о        Информация     АТурС, МТК,      декабрь
природе, культуре и          Правительству  акимы областей,  2001 год
традициях Казахстана         Республики     городов Астаны
Казахстан      и Алматы
14   Подготовить базовый          Отчет          АТурС, МТК       май
пакет информационно-         Правительству  акимы областей,  2003 год
рекламных материалов о       Республики     городов Астаны
возможностях туристского     Казахстан      и Алматы
рынка Казахстана
14.1 Создать рекламные            Информация     АТурС, МТК,      июль
буклеты по видам туризма     Правительству  акимы областей   2001-
Республики     городов Астаны   2003
Казахстан      и Алматы         годы
14.2 Создать брошюры              Информация     АТурС, МТК       июль
"Туристские возможности      Правительству  акимы областей,  2001 год
Казахстана"                  Республики     городов Астаны
Казахстан      и Алматы
14.3 Создать рекламно-            Информация     АТурС, МТК,      июль
информационный материал      Правительству  акимы областей,  2002 год
на цифровых носителях        Республики     городов Астаны
"Казахстан - новый           Казахстан      и Алматы
уникальный туристский
объект"
14.4 Создать фотоальбомы и        Информация     МПРОС, акимы     декабрь
буклеты о национальных       Правительству  областей,        2002 год
парках, заповедниках,        Республики     городов Астаны
памятниках природы и         Казахстан      и Алматы
других объектах природно-
заповедного фонда
Казахстана
14.5 Создать рекламно-            Информация     ОАО              октябрь
информационный пакет         Правительству  "Национальная    2001 год
"Великий Шелковый путь-      Республики     компания
Казахстан"                   Казахстан      "Шелковый путь-
Казахстан",
МКИОС, МПРОС,
МТК, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
15   Создать и распространять     Отчет          АТурС, МИД,      ноябрь
через заграничные            Правительству  МТК              2001-
учреждения Министерства      Республики                      2003
иностранных дел              Казахстан                       годы
Республики Казахстан и
национальных перевозчиков
рекламно-информационные
материалы о туристских
объектах республики и
памятки для въезжающих в
Казахстан иностранных
граждан
16   Провести туристские          Информация     АТурС, МИД       сентябрь
брифинги, пресс-             Правительству                   ежегодно
конференции в                Республики
загранучреждениях            Казахстан
Министерства
иностранных дел
Республики Казахстан
17   Организовать в               Информация     АТурС,           декабрь
казахстанских печатных       Правительству  МКИОС            ежегодно
и электронных средствах      Республики
массовой информации          Казахстан
выступления о
возможностях туристской
отрасли в Казахстане
18   Создать и поддерживать в     Отчет          АТурС, МТК       сентябрь
рамках глобальной мировой    Правительству                   2003 год
информационной сети WEB-     Республики
сайт  с постоянно            Казахстан
обновляющейся информацией
о туризме в Республике
Казахстан
19   Издать бюллетень туристской  Информация     АТурС,           декабрь
информации, каталоги         Правительству  МКИОС,           2001 год
туристских фирм и маршрутов, Республики     МПРОС
объектов гостиничного        Казахстан
хозяйства
20   Создать карты по             Информация     АТурС,           сентябрь
туристским маршрутам         Правительству  МПРОС            2001 год
Казахстана                   Республики
Казахстан
21   Издавать ежегодный           Информация     МКИОС,           август
дайджест на русском и        Правительству  АТурС, акимы     2001 год
английском языках,           Республики     областей,
включающий информацию о      Казахстан      городов Астаны
международных культурных,                   и Алматы,
спортивных мероприятиях,                    заинтересованные
бизнес-форумах,                             ведомства
конференциях, саммитах,                     Республики
выставках, проводимых в                     Казахстан
Республике Казахстан
22   Разработать и реализовать    Информация     АТурС, аким      октябрь
проект международного        Правительству  Мангыстауской    2002 год
туристского маршрута по      Республики     области, МТК,
Каспийскому морю             Казахстан      МИД
23   Реализовать меры по          Отчет          МИД, МВД         октябрь
упрощению визовых процедур   Правительству                   2000-
для иностранных граждан      Республики                      2001
Казахстан                       годы
24   Создать благоприятные        Отчет          МГД, КНБ         ноябрь
условия для иностранных      Правительству  (по согласова-   2000 год,
туристов при прохождении     Республики     нию), МВД,       2002 год
пограничного и таможенного   Казахстан      МТК
досмотра и регистрации
25   Организовать телефонную      Отчет          МТК, АТурС,      сентябрь
информационно-справочную     Правительству  акимы областей,  2002 год
службу "Горячая линия"       Республики     городов Астаны
для иностранных туристов     Казахстан      и Алматы
26   Организовать международный   Информация     РГП "Казакстан   август
туристский поезд по маршруту Правительству  темiр жолы"      2003 год
Шелкового пути               Республики     (по согласова-
Казахстан      нию), МТК,
АТурС
27   Приобрести оборудование,     Отчет          АТурС            июнь
необходимое для проведения   Правительству                   2001 год
презентаций туристской       Республики
отрасли Казахстана на        Казахстан
туристских выставках,
ярмарках, конференциях и
т.д.
28   Создать условия для          Отчет          АТурС, акимы     май
организации предприятий      Правительству  областей,        ежегодно
народных ремесел,            Республики     городов Астаны
прикладного искусства,       Казахстан      и Алматы,
национальной кухни и                        МКИОС
оказание им информационной
и методической помощи
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

10   Қазақстанның Дүниежүзілік   Қазақстан        ТурСА, СІМ    2001 жыл
туристік ұйымы Бас          Республикасының
ассамблеясының XIV          Үкіметінің
сессиясына қатысуын         қаулысы
ұйымдастыру
11   Қазақстанның Барселона      Қазақстан        ТурСА, СІМ    2001 жыл
қаласындағы (Испания)       Республикасының                қаңтар
Спорт және туризм           Үкіметінің
жөніндегі Дүниежүзілік      қаулысы
конференцияға қатысуын
ұйымдастыру
12   Қазақстанның Дүниежүзілік   Қазақстан        ТурСА, СІМ    2003 жыл
туристік ұйымы Бас          Республикасының
ассамблеясының XV           Үкіметінің
сессиясына қатысуын         қаулысы
қамтамасыз ету
13   Қазақстанның табиғаты,      Қазақстан        ТурСА, ККМ,    2001 жыл
мәдениеті және дәстүрлері   Республикасының  Облыстардың,   желтоқсан
туралы бейнерөліктер жасау  Үкіметіне        Астана және
ақпарат          Алматы
қалаларының
әкімдері
14   Қазақстанның туристік       Қазақстан        ТурСА, ККМ,    2003 жыл
рыногының мүмкіндіктері     Республикасының  Облыстардың,   мамыр
туралы ақпараттық-жарна.    Үкіметіне        Астана мен
малық материалдардың        есеп             Алматы
базалық пакетін әзірлеу:                     қалаларының
әкімдері
14.1 Туризмнің түрлері бойынша   Қазақстан        ТурСА, ККМ,    2001-2003
жарнамалық буклеттер жасау  Республикасының  Облыстардың,   жылдар
Үкіметіне        Астана мен     шілде
ақпарат          Алматы
қалаларының
әкімдері
14.2 "Қазақстанның туристік      Қазақстан        ТурСА, ККМ,    2001 жыл
мүмкіндіктері"              Республикасының  Облыстардың,   шілде
брошюраларын жасау          Үкіметіне        Астана мен
ақпарат          Алматы
қалаларының
әкімдері
14.3 Цифрлық тасымалдаушыларда   Қазақстан        ТурСА, ККМ,    2002 жыл
"Қазақстан - жаңа бірегей   Республикасының  Облыстардың,   шілде
туристік объект" жарнама.   Үкіметіне        Астана мен
лық-ақпараттық материалда.  ақпарат          Алматы
рын жасау                                    қалаларының
әкімдері
14.4 Қазақстанның ұлттық         Қазақстан        ТОҚМ,          2002 жыл
парктері, қорықтары,        Республикасының  облыстардың,   желтоқсан
табиғат ескерткіштері және  Үкіметіне        Астана және
басқа да табиғи қорық қоры  ақпарат          Алматы
объектілері туралы                           қалаларының
фотоальбомдар мен буклеттер                  әкімдері
жасау
14.5 "Ұлы жібек жолы -           Қазақстан        "Жібек жолы -   2001 жыл
Қазақстан" жарнамалық-      Республикасының  Қазақстан"      қазан
ақпараттық пакетін жасау    Үкіметіне        ұлттық компа.
ақпарат          ниясы" ААҚ,
МАКМ, ТОҚМ, ККМ,
облыстардың,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
15   Республиканың туристік      Қазақстан        ТурСА, СІМ,     2001-2003
объектілері туралы          Республикасының  ККМ             жылдар
жарнамалық-ақпараттық       Үкіметіне есеп                   қараша
материалдар және Қазақстан
Республикасына келетін
шетелдік азаматтарға
арналған жадынамалар
жасау, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлігінің
шет елдердегі мекемелері
және ұлттық тасымалдаушылар
арқылы тарату
16   Қазақстан Республикасының    Қазақстан        ТурСА, СІМ    Жыл сайын
Сыртқы істер министрлігінің  Республикасының                қыркүйек
шет елдердегі мекемелерінде  Үкіметіне
туристік брифингтер,         ақпарат
баспасөз конференцияларын
өткізу
17   Қазақстанның туризм          Қазақстан        ТурСА, МАКМ   Жыл сайын
саласының мүмкіндіктері      Республикасының                желтоқсан
туралы Қазақстанның баспа    Үкіметіне
және электрондық бұқаралық   ақпарат
ақпарат құралдарында
жарияланымдар ұйымдастыру
18   Кең ауқымды әлемдік ақпарат  Қазақстан        ТурСА, ККМ    2003 жыл
жүйесінің шеңберінде         Республикасының                қыркүйек
Қазақстан Республикасындағы  Үкіметіне есеп
туризм туралы тұрақты және
жаңартылып тұратын ақпарат
орналастырылатын WЕВ-сайт
құру және қолдау
19   Туристік ақпараттық          Қазақстан        ТурСА, МАКМ,  2001 жыл
бюллетеньдер, туристік       Республикасының  ТОҚМ          желтоқсан
фирмалар мен бағыттар,       Үкіметіне
қонақ үй шаруашылығы         ақпарат
объектілерінің каталогтарын
шығару
20   Қазақстанның туристік        Қазақстан         ТурСА, ТОҚМ   2001 жыл
бағыттары бойынша карталар   Республикасының                 қыркүйек
жасау                        Үкіметіне ақпарат
21   Қазақстан Республикасында    Қазақстан         МАҚМ, ТурСА,  2001 жыл
өтетін халықаралық мәдени,   Республикасының   облыстардың,  тамыз
спорт іс-шаралары,           Үкіметіне         Астана және
бизнес-форумдар,             ақпарат           Алматы
конференциялар, басқосулар,                    қалаларының
көрмелер туралы ақпараты                       әкімдері,
бар орыс және ағылшын                          Қазақстан
тілдерінде жыл сайынғы                         Республикасының
дайджест шығару                                мүдделі
ведомстволары
22   Каспий теңізі бойынша        Қазақстан         ТурСА, ККМ,    2002 жыл
халықаралық туристік         Республикасының   Маңғыстау      қазан
бағыттың жобасын әзірлеу     Үкіметіне         облысының
және оны іске асыру          ақпарат           әкімі, СІМ
23   Шетелдік туристерге виза     Қазақстан         СІМ, ІІМ      2000-2001
беру рәсімін оңайлату        Республикасының                 жылдар
жөніндегі іс-шараларды       Үкіметіне есеп                  қазан
іске асыру
24   Шекаралық және кедендік      Қазақстан         МКМ, ҰҚК      2000 жыл
тексеру мен тіркеуден өту    Республикасының   (келісім      қараша,
кезінде шетелдік туристерге  Үкіметіне есеп    бойынша),     2002 жыл
қолайлы жағдай туғызу                          ІІМ, ККМ
25   Шетелдік туристерге арналған  Қазақстан        ККМ, ТурСА,   2002 жыл
"Жедел желі" ақпараттық-      Республикасының  облыстардың,  қыркүйек
анықтамалық телефон қызметін  Үкіметіне есеп   Астана және
ұйымдастыру                                    Алматы
қалаларының
әкімдері
26   Жібек жолы бағыты бойынша     Қазақстан        "Қазақстан    2003 жыл
халықаралық туристік поезд    Республикасының  темір жолы"   тамыз
ұйымдастыру                   Үкіметіне        РМК (келісім
ақпарат          бойынша),
ККМ, ТурСА
27   Қазақстанның туристік         Қазақстан        ТурСА         2001 жыл
саласының көрмелерде,         Республикасының                маусым
жәрмеңкелерде                 Үкіметіне есеп
конференцияларда және т.с.с.
тұсаукесерін өткізуге
қажетті жабдықтарды сатып
алу
28   Халықтық қолөнер, қолданбалы  Қазақстан         ТурСА,       Жыл сайын
өнер, ұлттық тағамдар         Республикасының   облыстардың, мамыр
кәсіпорындарын ұйымдастыруға  Үкіметіне есеп    Астана және
жағдай жасау, оларға                            Алматы
ақпараттық және әдістемелік                     қалаларының
көмек көрсету                                   әкімдері,
МАКМ
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Омарбекова А.Т.