О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 186
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 1647
В целях реализации Государственной программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2000-2001 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 395 U000395_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9
марта 1998 года N 186
P980186_
"О наркотических веществах, психотропных
средствах и прекурсорах, подлежащих контролю" следующие изменения и
дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах,
подлежащих контролю в Республике Казахстан";
пункт 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Список многокомпонентных лекарственных препаратов, содержащих малые
количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, не
подлежащих контролю в Республике Казахстан (приложение 3).";
дополнить приложением 3 согласно приложению;
в приложении 1 к указанному постановлению:
в Таблице I:
в разделе А:
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Ацетилированный опий
Продукт, получаемый в результате ацетилирования опия, содержащий
наркотически активные алкалоиды, в том числе морфин, кодеин, тебаин, и
продукты их ацетилирования - ацетилкодеин, моноацетилморфин и
диацетилморфин в различных соотношениях";
пункт 37 дополнить словами "кроме кокаина гидрохлорида";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Маковая солома (РОРРY STRAW)
Все части растения, за исключением семян и корней, любой разновидности и сорта растений вида Мак снотворный, собранные любым способом, содержащие наркотически активные алкалоиды (морфин, кодеин, тебаин)";
дополнить пунктами 42-1 и 42-2 следующего содержания:
"42-1. 0-3-Моноацетилморфин
(3-Моnоасеtуlмоrрhinе, 3-0-Асеtуlмоrрhinе) - продукт неполного
ацетилирования морфина, часто встречающийся в качестве одного из основных
составляющих ацетилированного опия;
42-2. 0-6-Моноацетилморфин
(6-Моnоасеtуlмоrрhinе, 6-0-Асеtуlмоrрhinе) - продукт неполного
ацетилирования морфина, часто встречающийся в качестве одного из основных
составляющих ацетилированного опия";
пункт 60 дополнить словами "содержащее тетрагидроканнабинол";
пункт 72 исключить;
в разделе В пункты 37 и 38 исключить;
в Таблице II:
в разделе А:
пункт 17 исключить;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 9 наурыздағы N 186 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 1 қараша N 1647
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 395 U000395_ Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң мемлекеттiк 2000-2001 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Бақылауға жататын есiрткiлiк заттар, психотроптық құралдар
және прекурсорлар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы
9 наурыздағы N 186
P980186_
қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзiлсiн:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдары,
психотроптық заттар және прекурсорлар туралы";
1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын есiрткi құралдарының,
психотроптық заттардың және прекурсорлардың шағын мөлшерiн қамтитын көп
компоненттi дәрi-дәрмек препараттарының тiзiмi (3-қосымша).";
қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшадағы:
І-кестеде:
А бөлiмiнде:
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. АЦЕТИЛДЕНДIРIЛГЕН АПИЫН
Апиынды ацетилдендiру жолымен алынатын, құрамында есiрткiлік белсендi алкалоидтар, оның iшiнде морфин, кодеин, тебаин бар өнiм және оларды ацетилдендiру өнiмдерi: әртүрлi қатынастардағы ацетилкодеин, моноацетилморфин, диацетилморфин";
37-тармақ "кокаин гидрохлоридiнен басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. КӨКНӘР САБАҒЫ (POPPY STRAW)
Тұқымдары мен тамырларын қоспағанда, құрамында есiрткiлiк белсендi алкалоидтар (морфин, кодеин, тебаин) бар кез келген тәсілмен жиналған Ұйықтататын көкнәр түрiндегi өсiмдiктердiң кез келген түрi мен сортындағы өсімдiктiң барлық бөлiгi";
мынадай мазмұндағы 42-1 және 42-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"42-1. 0-3-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
(3-МоnоасеtуIмоrрhinе, 3-0-Асеtуlмоrрhiпе) - ацетилдендiрiлген
апиынды құрайтын негізгiнiң бiрi ретiнде жиi кездесетiн морфиндi толық
ацетилдендірмеу өнiмi;
42-2. 0-6-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
(6-МоnоасеtуIмоrрhinе, 6-0-Асеtуlмоrрhiпе) - ацетилдендiрiлген
апиынды құрайтын негізгінiң бiрi ретiнде жиi кездесетiн морфиндi толық
ацетилдендiрмеу өнiмi";
60-тармақ "тетрагидроканнабинолдан тұратын" деген сөздермен
толықтырылсын;
72-тармақ алынып тасталсын;
В бөлiмiнде 37 және 38-тармақтар алынып тасталсын;
II-кестедегi:
А бөлiмiндегі:
17-тармақ алынып тасталсын;

дополнить пунктом 55-1 следующего содержания:
"55-1. Экстракционный опий
Продукт, получаемый путем извлечения различными растворителями из опия-сырца или соломы вида Мак снотворный, содержащий опийные алкалоиды, в том числе наркотически активные морфин, кодеин, тебаин";
в Таблице III:
в разделе В:
в абзаце втором:
слова "(содержащие не менее 0,01 г активного вещества)" заменить словами "а также многокомпонентные лекарственные препараты, содержащие производные бензодиазепина и барбитуровой кислоты, не менее 0,01 г активного вещества в одной терапевтической дозе - таблетке, ампуле, в количестве капель, соответствующих одной дозе".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 1647
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 186
Список
многокомпонентных лекарственных препаратов,
содержащих малые количества наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю
в Республике Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование              !Содержание  !Содержание    ! Содержание
п/п! лекарственного            !кодеина     !фенобарбитала ! эфедрина в
! препарата                 !фосфата в   !в одной дозе  ! одной дозе
!                           !одной дозе  !              !
---------------------------------------------------------------------------
1. "Андипал" N 10                              0,02
2. "Беллатаминал" N 10                         0,02
("Белласпон" N 10)
3.  "Бронхолитин" 125 мл
(10 терапевтических доз)                                     0,01
доза на
один
прием-0,01
4. "Валокордин" 20 мл, 50мл                    0,4
(соответственно:                            1,0
50 и 125 терапевтических                   содержание
доз)                                       в 20 каплях
0,007
5. "Диафеин"                                   0,02
6. "Корвалол" 20 мл                            0,36
(50 терапевтических доз)                   содержание в 20
каплях-0,007
7. "Панадеин" N 10                0,025
8.  "Пенталгин" N 10              0,01         0,01
9.  "Пираминал"                                0,02
10. "Седалгин" N 10               0,01         0,025
11. "Солпадеин" N 10              0,008
12. "Спазмовералгин" N 10         0,015        0,02             0,005
13. "Тетралгин" N 10                           0,01
14. "Эфатин" аэрозоль                                           0,05
_________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)

мынадай мазмұндағы 55-1-тармақпен толықтырылсын:
"55-1. ЭКСТРАКЦИЯЛЫҚ АПИЫН
Құрамында апиынды алкалоидтар, оның iшiнде есiрткiсi күшті морфин, кодеин, тебаин бар Ұйықтататын көкнәр түрiндегi апиын шикiзатынан немесе сабағынан әртүрлi ерiткiштермен ажыратып алу жолымен алынатын өнiм";
III-кестедегi:
В бөлiмiнде:
екiншi абзацта:
"(құрамында кемiнде 0,01 г. тұратын белсендi зат бар)" деген сөздер
"сондай-ақ өндiрiлетiн бензодиазепин және барбитур қышқылынан тұратын көп
компоненттi дәрілік препараттар, тиiстi бiр дозадағы бiр тамшы мөлшердегi
кемiнде 0,01 г. бiр терапевтiк дозадағы - таблеткадағы, ампуладағы
белсенді заттар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 1 қарашадағы
N 1647 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 9 наурыздағы
N 186 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын құрамында есірткі,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың мөлшері шағын көп
компонентті дәрілік препараттардың
Тізімі
_________________________________________________________________________
р/с ! Дәрілік препараттың !   Бір   ! Бір дозадағы ! Бір дозадағы эфедрин
N  !        атауы        !дозадағы ! фенобарбитал !       мөлшері
!                     ! кодеин  !    мөлшері   !
!                     ! фосфат  !              !
!                     ! мөлшері !              !
_________________________________________________________________________
1    "Андипал" N 10                     0,02
_________________________________________________________________________
2    "Беллатаминал" N 10                0,02
("Белласпон" N 10)
_________________________________________________________________________
3    "Бронхолитин" 125 мл                            0,01 - бір мәрте
(10 терапиялы доза)                             қабылдау дозасы - 0,01
_________________________________________________________________________
4    "Валокордин" 20 мл,              20 тамшыда -
50 мл (тиісінше: 50                 0,007
және 125 терапиялық                мөлшері
доза)                                0,4
1,0
_________________________________________________________________________
5    "Диафеин"                           0,02
_________________________________________________________________________
6    "Корвалол" 20 мл,                20 тамшыда
(50 терапиялық доза)                  -
0,007
мөлшері
0,36
_________________________________________________________________________
7    "Панадеин" N 10        0,025
8    "Пенталгин" N 10        0,01        0,01
9    "Пираминал"                         0,02
10   "Седалгин" N 10         0,01        0,025
11   "Солпадеин" N 10       0,008
12   "Спазмовералгин" N 10  0,015        0,02            0,005
13   "Тетралгин" N 10                    0,01
14   "Эфатин" аэрозолы                                    0,05
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.