О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский детский оздоровительный лагерь "Балдаурен" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2000 года N 1679
В целях организации отдыха, оздоровление детей, подростков и создания необходимых условий для развития их творческих способностей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский детский оздоровительный лагерь "Балдаурен" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности Предприятия определить:
1) осуществление комплекса мер по обеспечению организации оздоровления, отдыха детей и подростков;
2) создание необходимых условий для освоения образовательных программ во время оздоровления, отдыха детей и подростков;
3) проведение детских международных и республиканских культурно-массовых, научно-практических мероприятий.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить передачу с баланса Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" имущественного комплекса санатория-профилактория "Астана"(озеро Щучье) на баланс Предприятия.
5. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию;
2) совместно с Министерством финансов Республики Казахстан определить категории лиц, имеющих право на бесплатное оздоровление, а также порядок возмещения затрат Предприятия на их содержание;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Балдәурен" республикалық балаларды сауықтыру лагері" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 7 қараша N 1679
Балалардың, жасөспiрiмдердiң демалуын, сауықтырылуын ұйымдастыру және олардың шығармашылық қабiлетiн дамыту үшiн қажеттi жағдайлар жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Балдәурен" республикалық балаларды сауықтыру лагерi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Кәсiпорын жөнiнде мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсi мiндеттерiн жүзеге асыратын орган болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi:
1) балалар мен жасөспiрiмдердiң сауықтырылуын, демалуын ұйымдастыруды қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар кешенiн жүзеге асыру;
2) балалар мен жасөспiрiмдердiң сауығуы, демалуы кезiнде бiлiм беру бағдарламаларын меңгеруi үшiн қажеттi жағдайлар жасау;
3) балалардың халықаралық және республикалық мәдени-көпшiлiк, ғылыми-практикалық iс-шараларын өткiзу болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi "Астана" санаторий-профилакторийiнiң (Шортанды көлi) мүлiктiк кешенiн заңнамада белгiленген тәртiппен "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны теңгерiмiнен Кәсiпорын теңгерiмiне берудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) Кәсiпорын жарғысын бекiтсiн және оның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) тегiн сауықтырылуға құқығы бар тұлғалар санатын, сондай-ақ Кәсiпорынның оларды күтуге кеткен шығынын толтыру тәртiбiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп белгiлесiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі