О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2000 года N 1828
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 ноября 1999 года Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1999 года N 1408 P991408_ "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан" и во исполнение судебных решений, вынесенных в порядке гражданского судопроизводства о возмещении материального и морального ущерба участникам событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Выделить из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2000 год на погашение обязательств Правительства Республики Казахстан и центральных исполнительных органов по решениям судов, согласно приложению:
1) Министерству труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан 38 840 266 (тридцать восемь миллионов восемьсот сорок тысяч
двести шестьдесят шесть) тенге;
2) Министерству юстиции Республики Казахстан 7 584 850 (семь
миллионов пятьсот восемьдесят четыре тысячи восемьсот пятьдесят) тенге;
3) Министерству финансов Республики Казахстан 4 971 600 (четыре
миллиона девятьсот семьдесят одна тысяча шестьсот) тенге.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2000 года
N 1828
Перечень судебных решений
по гражданским делам,
подлежащих исполнению
---------------------------------------------------------------------------
N !Наименование суда!ФИО реабилитиро-!Сумма возмещения!Госпошли-!Ответчик!
п/п!либо регион су-  !ванных участни- !морального и ма-!на (тен- !по делу !
!дебного органа   !ков событий     !териального     !ге)      !        !
!                 !1986 г.         !ущерба (тенге)  !         !        !
---------------------------------------------------------------------------
1  Решение суда района  Ермеков Т.Т.        300 000         -       МТСЗН
Алматы, г.Астана от
27.06.2000г.
2  Шымкентский горсуд   Исабеков С.К.       971 600         -       МФ
от 23.11.2000г.
3  Бостандыкский рай-   Шабаров А.К.        500 000         -       МЮ
суд г.Алматы от

Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 желтоқсан N 1828
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 қарашадағы Z990473_ Заңына, "Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражатын пайдаланудың тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 қыркүйектегі N 1408 P991408_ қаулысына сәйкес және Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушыларға материалдық және моральдық зиянды өтеу туралы азаматтық сот ісін жүргізу тәртібімен шығарылған сот шешімдерін орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес, 2000 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Үкіметінің және орталық атқарушы органдардың сот шешімдері бойынша міндеттемелерін өтеуге көзделген, Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен:
1) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігіне 38 840 266 (отыз сегіз миллион сегіз жүз қырық мың екі жүз
алпыс алты) теңге;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне 7 584 850 (жеті
миллион бес жүз сексен төрт мың сегіз жүз елу) теңге;
3) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне 4 971 600 (төрт
миллион тоғыз жүз жетпіс бір мың алты жүз) теңге бөлінсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1828 қаулысына қосымша
Азаматтық істер бойынша
орындалуға жататын сот шешімдерінің тізбесі
________________________________________________________________________
Р/с! Соттың атауы не сот !1986 ж. оқиғаларына !Моральдық !Мем.  !Іс бойын.
N  !  органының аймағы   !қатысқан ақталған.  !және ма.  !лекет.!ша жауап
!                     !дардың Т.А.Ә.       !териалдық !тік   !берушілер
!                     !                    !зиянды    !баж   !
!                     !                    !өтеу сома.!      !
!                     !                    !сы (теңге)!      !
________________________________________________________________________
1.  Астана қ-сы, Алматы    Ермеков Т.Т.         300 000      -    ЕХҚМ
ауданы сотының
27.06.2000 ж. шешімі
________________________________________________________________________
2.  Шымкент қалалық соты.  Исабеков С.К.        971 600      -     ҚМ
ның 23.11.2000 ж.
________________________________________________________________________
3.  Алматы қ-сы, Бостан.   Шабаров А.К.         500 000      -     ӘМ
дық аудандық сотының

17.11.1997г. и оп-
ределение горсуда
от 27.01.1998 г.
4  Алматинский горсуд   Абдикадыров Б.Н.    900 000         -       МТСЗН
от 28.05.1998г. и
30.01.1998г.
5  Бостандыкский рай-   Мейрбеков Е.Б.      200 000         -       МЮ
суд г.Алматы от
24.10.1997г.
6  Бостандыкский рай-   Есиркепов У.Ш.      250 000         -       МЮ
суд г.Алматы от
5.05.1998г.
7  Суд г.Алматы от      Салихова Н.А.       400 000        12 000   МЮ
26.05.1998г.
8  Бостандыкский рай-   Бейсембаев Е.Б.     700 000         -       МЮ
суд г.Алматы от
26.12.1997г.
9  Бостандыкский рай-   Лепесбаева Г.С.     500 000         -       МЮ
суд г.Алматы от
23.12.1997г.
10 Алмалинский райсуд   Рахметов К.Р.       3 665 450       -       МЮ
г.Алматы от
5.11.1997г.
11 Аксайский суд        Мулкибай О.К.       765 119         -       МТСЗН
г.Алматы от
14.04.1998г. и
горсуд от
21.04.1998г.
12 Суд г.Алматы от      Камбаров К.         234 000        23 400    МЮ
4.12.1997г.
13 Алмалинский суд      Арымбеков Ж.К.      250 000         -       МТСЗН
г.Алматы от
26.11.1997г.
14 Алмалинский суд      Есимбаев К.С.       250 000         -       МТСЗН
г.Алматы
от 26.11.1997г.
15 Алмалинский суд      Кузембаев К.К.      4 000 000       -       МТСЗН
г.Алматы
от 18.12.1997г.
16 Алмалинский суд      Абдреев Е.К.        500 000        5 000    МТСЗН
г.Алматы от
31.01.2000г.
17 Алмалинский суд      Касенов Р.К.        600 000          -      МЮ
г.Алматы от
23.01.1998г.
18 Алмалинский суд      Таубаев Б.А.        445 700        4 457    МТСЗН
г.Алматы от
30.12.1997г.
19 Алматинский горсуд   Сабитова Ж.А.       750 000        7 500    МТСЗН
3.03.1998г.
20 Бостандыкский рай-   Отарбаев К.         500 000           -     МЮ
суд г.Алматы от
18.11.1997г.
21 Карасайский суд      Шыныкулова Л.Б.     3 152 490         -     МТСЗН
Алматинской области
от 28.01.2000г.
22 Енбекшиказахский     Рузиев А.А.         3 500 000         -     МТСЗН
суд Алматинской
области от
18.12.1997г. и
21.04.1998г.
23 Карасайский суд      Молдашев К.Ч.       2 010 000         -     МТСЗН
Алматинской
области от
13.01.1998г.
24 Жамбылский суд       Сейтимбет У.А.      7 000 000         -     МТСЗН
Алматинской
области от
20.11.2000г.
25 Жамбылский суд       Байсимбеков Е.      4 000 000         -     МФ
Алматинской
области от
23.12.1996г.
26 Таразский горсуд     Матушева Г.Б.       6 000 000         -     МТСЗН
от 30.04.1998г.
27 Таразский горсуд     Кудайбергенов Р.О.  9 000 000         -     МТСЗН
от 19.03.1998г.
Итого                                       51 344 359     52 357
Общая сумма                                        51 396 716 тенге
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

17.11.1997 ж. және
қалалық сотының
27.01.1998 ж.
ұйғарымы
________________________________________________________________________
4.  Алматы қалалық соты.   Әбдіқадыров Б.Н.     900 000      -    ЕХҚМ
ның 28.05.1998 ж.
және 30.01.1998 ж.
________________________________________________________________________
5.  Алматы қ-сы, Бостан.   Мейірбеков Е.Б.      200 000      -     ӘМ
дық аудандық сотының
24.10.1997 ж.
________________________________________________________________________
6.  Алматы қ-сы,           Есіркепов У.Ш.       250 000      -     ӘМ
Бостандық аудандық
сотының 5.05.1998 ж.
________________________________________________________________________
7.  Алматы қ-сы сотының    Салихова Н.А.        400 000   12 000   ӘМ
26.05.1998 ж.
________________________________________________________________________
8.  Алматы қ-сы,           Бейсембаев Е.Б.      700 000      -     ӘМ
Бостандық аудандық
сотының 23.12.1997 ж.
________________________________________________________________________
9.  Алматы қ-сы,           Лепесбаева Г.С.      500 000      -     ӘМ
Бостандық аудандық
сотының 23.12.1997 ж.
________________________________________________________________________
10. Алматы қ-сы, Алмалық   Рахметов К.Р.        3 665 450    -     ӘМ
сотының 5.11.1997 ж.
________________________________________________________________________
11. Алматы қ-сы, Ақсай     Мүлкібай О.К.        765 119      -     ЕХҚМ
сотының 14.04.1998 ж.
және қалалық сотының
21.04.1998 ж.
________________________________________________________________________
12. Алматы қ-сы сотының    Қамбаров К.          234 000    23 400   ӘМ
4.12.1997 ж.
________________________________________________________________________
13. Алматы қ-сы, Алмалы    Арымбеков Ж.К.       250 000      -    ЕХҚМ
сотының 26.11.1997 ж.
________________________________________________________________________
14. Алматы қ-сы, Алмалы    Есімбаев К.С.        250 000      -    ЕХҚМ
сотының 26.11.1997 ж.
________________________________________________________________________
15. Алматы қ-сы, Алмалы    Күзембаев К.К.       4 000 000    -    ЕХҚМ
сотының 18.12.1997 ж.
________________________________________________________________________
16. Алматы қ-сы, Алмалы    Әбдіреев Е.К.        500 000    5 000  ЕХҚМ
сотының 31.01.2000 ж.
________________________________________________________________________
17. Алматы қ-сы, Алмалы    Қасенов Р.К.         600 000      -     ӘМ
сотының 23.01.1998 ж.
________________________________________________________________________
18. Алматы қ-сы, Алмалы    Таубаев Б.А.         445 700    4457   ЕХҚМ
сотының 30.12.1997 ж.
________________________________________________________________________
19. Алматы қалалық         Сәбитова Ж.А.        750 000    7 500  ЕХҚМ
сотының 3.03.1998 ж.
________________________________________________________________________
20. Алматы қ-сы,           Отарбаев К.          500 000      -     ӘМ
Бостандық аудандық
сотының 18.11.1997 ж.
________________________________________________________________________
21. Алматы обл. Қарасай    Шынықұлова Л.Б.     3 152 490     -    ЕХҚМ
сотының 28.01.2000 ж.
________________________________________________________________________
22. Алматы обл.            Рузиев А.А.         3 500 000     -    ЕХҚМ
Еңбекшіқазақ сотының
18.12.1997 ж. және
21.04.1998 ж.
________________________________________________________________________
23. Алматы обл. Қарасай    Молдашев К.Ч.       2 010 000     -    ЕХҚМ
сотының 13.01.1998 ж.
________________________________________________________________________
24. Алматы обл. Жамбыл     Сейтімбет У.А.      7 000 000     -    ЕХҚМ
сотының 20.11.2000 ж.
________________________________________________________________________
25. Алматы обл. Жамбыл     Байсымбеков Е.      4 000 000     -     ҚМ
сотының 23.12.1996 ж.
________________________________________________________________________
26. Тараз қалалық сотының  Матушева Г.Б.       6 000 000     -    ЕХҚМ
30.04.1998 ж.
________________________________________________________________________
27. Тараз қалалық          Құдайбергенов Р.О.  9 000 000     -    ЕХҚМ
сотының 19.03.1998 ж.
________________________________________________________________________
Жиынтығы                ! 51 344 359     ! 52 357     !
________________________________________________________________________
Жалпы сомасы     !       51 396 716 теңге
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.