О введении временного запрета на экспорт сжиженного углеводородного газа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2001 года N 248
В связи с усилением холодов на территории республики и создавшейся критической ситуацией по обеспечению сжиженным углеводородным газом внутреннего рынка в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить вывоз сжиженного углеводородного газа (коды ТН ВЭД СНГ 2711; 2711 12 960; 2711 12) с территории Республики Казахстан до 1 апреля 2001 года.
2. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан принять необходимые меры по выполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы ежедекадно информировать Министерство энергетики и минеральных ресурсов о состоянии дел по обеспечению сжиженным углеводородным газом внутреннего рынка республики.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Сұйытылған көмірсутекті газ экспортына арналған уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 17 ақпан N 248
Республика аумағында суықтың күшеюіне және ішкі рынокты сұйытылған көмірсутекті газбен жабдықтау жөнінде дағдарысты жағдайдың қалыптасуына байланысты, "Қазақстан Республикасындағы Кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шілдедегі Z952368_ Заңының 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылғы 1 сәуірге дейін Қазақстан Республикасының аумағынан сұйытылған көмірсутекті газдың әкетілуіне (ТМД СЭҚ ТН кодтары 2711; 2711 12 960; 2711 12) тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті осы қаулының 1-тармағын орындау жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері республиканың ішкі рыногын сұйытылған көмірсутекті газбен қамтамасыз ету жөніндегі істің жай-күйі туралы Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігін әрбір онкүндік сайын хабардар етіп отырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
5. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.