Вопросы Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 411
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 536 U010536_ "О мерах по совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 Z952335_ "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) с передачей ему функций и полномочий по управлению имуществом и делами упраздняемого Комитета по авторским правам Министерства юстиции Республики Казахстан и Республиканского государственного предприятия по патентам и товарным знакам "Казпатент" Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1120 )
3. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие по патентам и товарным знакам "Казпатент" (на праве хозяйственного ведения) Министерства юстиции Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное казенное предприятие "Казахстанский институт патентной экспертизы" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - КИПЭ).
4. Определить Комитет органом государственного управления КИПЭ, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
5. Основным предметом деятельности КИПЭ определить:
прием заявок на объекты промышленной собственности (изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров), проведение экспертизы этих заявок и установление соответствия заявленных объектов промышленной собственности условиям охраноспособности;
прием заявок на селекционные достижения и заявок на регистрацию топологий интегральных микросхем, проведение экспертизы этих заявок на соответствие установленным требованиям;
проведение работ по ведению реестров зарегистрированных объектов промышленной собственности, селекционных достижений и топологий интегральных микросхем;
издание описаний к охранным документам и официальных бюллетеней по вопросам охраны объектов промышленной собственности, селекционных достижений и топологий интегральных микросхем;
выполнение экспертизы по международным заявкам, связанным с осуществлением функций в соответствии с Договором о патентной кооперации, Евразийской патентной конвенцией и Мадридским соглашением о международной регистрации знаков.

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 наурыз N 411
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы құқық қорғау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 536 Жарлығына , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Комитет) оған таратылатын Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Авторлық құқық жөнiндегi комитетiнiң және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Қазпатент" Патенттер және тауар белгiлерi жөнiндегi республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының мүлкi мен істерiн басқару жөнiндегi функциялары мен өкiлеттiктерi берiле отырып, құрылсын.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28.
N 1120 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Қазпатент" патенттер және тауар белгiлерi жөнiндегi республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық жүргiзу құқығында) қайта құру жолымен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетiнiң "Қазақстан патенттiк сараптама институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - ҚПСИ) болып қайта ұйымдастырылсын.
4. Комитет ҚПСИ-дiң мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсi функциясын жүзеге асыратын орган болып белгiленсiн.
5. ҚПСИ қызметiнiң негiзгi мәнi мыналар болып белгiленсiн:
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне (өнертабыстарға, пайдалы модельдерге, өнеркәсiптiк үлгiлерге, тауар белгiлерiне, қызмет көрсету белгiлерiне, тауарлар шығарылатын жерлердiң атауларына) өтiнiмдер қабылдау, осы өтiнiмдерге сараптама жүргiзу және өтiнiм берiлген өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiнiң қорғау қабiлетi шарттарына сәйкес келуiн анықтау;
селекциялық жетiстiктерге өтiнiмдердi және интегралдық микросхема топологияларын тiркеуге өтiнiмдердi қабылдау, осы өтiнiмдердiң белгiленген талаптарға сәйкес келуiне сараптама жүргiзу;
өнеркәсiптiк меншiктiң тiркелген объектiлерiнiң, селекциялық жетiстiктердiң және интегралдық микросхема топологияларының тізілімін жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн, селекциялық жетiстiктердi және интегралдық микросхема топологияларын қорғау мәселелерi бойынша қорғау құжаттарының сипаттамаларын және ресми бюллетеньдер шығару;
Патент кооперациясы туралы шартқа, Еуразия патент конвенциясына және Белгiлердi халықаралық тiркеу туралы Мадрид келiсiмiне сәйкес функцияларды жүзеге асыруға байланысты халықаралық өтiнiмдер бойынша сараптама жүргiзу.

6. Комитету принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2001 года N 411
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Пункт 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 P971552_ "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 48, ст. 449).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 1998 года N 142 P980142_ "Вопросы Республиканского государственного предприятия по патентам и товарным знакам "Казпатент" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 7, ст. 42).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 846  P990846_   "Вопросы Комитета по авторским правам Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 28, ст. 275).
4. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2000 года N 1295  P001295_   "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 36-37, ст. 439).

6. Комитет осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
9. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2001 жылғы 29 наурыздағы
N 411 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысының 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1997 ж., N 48, 449-құжат).
2. "Қазпатент" патенттер және тауар белгiлерi жөнiндегi республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 25 ақпандағы N 142 қаулысы(Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 7, 42-құжат).
3. "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Авторлық құқықтар жөнiндегi комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 25 маусымдағы N 846 қаулысы(Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 28, 275-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 23 тамыздағы N 1295 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 36-37, 439-құжат).