Об утверждении Плана мероприятий по реализации Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2001 года N 420
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года Z010152_ "О земле" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2001 года N 420
План
мероприятий по реализации
Закона Республики Казахстан "О земле"
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 16
сентября 2002 г. N 1011
P021011_
.
___________________________________________________________________________
N !    Наименование           !   Форма     !    Срок     !Государственный
п/п!    мероприятия            ! завершения  !  исполнения !    орган,
!                           !             !             !ответственный
!                           !             !             !за исполнение
___________________________________________________________________________
1 !          2                !      3      !      4      !       5
___________________________________________________________________________
I    Подготовить и внести
в установленном порядке
согласованные проекты
решений Правительства
Республики Казахстан:
о внесении изменений
и дополнений в ранее
принятые решения
Правительства Республики
Казахстан:
1)   от 5 июня 1997 года        Постановление      май,        АУЗР
P970931_
N 931 "Об утверждении   Правительства     2001 год
Положения о порядке           Республики
проведения землеустройства    Казахстан
в Республике Казахстан";
2)   от 6 июня 1996 года N 710      -//-           май,        -//-
P960710_
"Об утверждении Порядка                   2001 год
ведения государственного
земельного кадастра в
Республике Казахстан";
3)   от 17 сентября 1997 года       -//-           май,        -//-
P971347_
N 1347 "Об утверждении                    2001 год
Порядка ведения мониторинга
земель в Республике
Казахстан";
4)   от 20 июня 1996 года N 760     -//-           июнь,       -//-
P960760_
"Об утверждении Положения                 2001 год
о порядке предоставления
права частной собственности
на земельные участки и
права землепользования";
5)   от 8 апреля 1996 года N 402    -//-           июнь,       -//-
P960402_
"О выдаче гражданам и                     2001 год
юридическим лицам актов на
право собственности на
земельный участок, право
постоянного землепользования";

"Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 30 наурыз N 420.
"Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы
Z010152_
Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулы
етеді:
1. Қоса беріліп отырған "Жер туралы" Қазақстан Республикасының
2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралардың
жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2001 жылғы 30 наурыздағы
N 420 қаулысымен
Бекітілген
"Жер туралы" Қазақстан Республикасының
Заңын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
Жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.16. N 1011
қаулысымен.
P021011_
_________________________________________________________________________
N !      Іс-шараның атауы            ! Аяқтау  ! Орындалу  !Орындалуы үшін
р/с!                                  ! нысаны  !  мерзімі  !жауапты мемле.
!                                  !         !           !кеттік орган
_________________________________________________________________________
1                    2                    3          4            5
_________________________________________________________________________
І  Қазақстан Республикасы Үкіметі
шешімдерінің келісілген жобаларын
белгіленген тәртіппен дайындау
және енгізу:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
бұрын қабылданған шешімдеріне
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы:
1) "Қазақстан Республикасында жерге   Қазақстан  2001 жыл,   Жерресурс.
орналастыруды жүргізудің тәртібі   Республи.   мамыр      агенттігі
туралы ережені бекіту туралы"      касы
1997 жылғы 5 маусымдағы N 931;     Үкіметінің
P970931_
қаулысы
2) "Қазақстан Республикасында мем.    --//--      2001 жыл,   --//--
лекеттік жер кадастрын жүргізудің              мамыр
тәртібін бекіту туралы" 1996 жылғы
6 маусымдағы N 710
P960710_
;
3) "Қазақстан Республикасында жер     --//--      2001 жыл,   --//--
мониторингін жүргізудің тәртібін               мамыр
бекіту туралы" 1997 жылғы
17 қыркүйектегі N 1347
P971347_
;
4) "Жер учаскелеріне жеке меншік      --//--      2001 жыл,   --//--
және пайдалану құқығын беру                    маусым
тәртібі жөніндегі ережені бекіту
туралы" 1996 жылғы 20 маусымдағы
N 760
P960760_
;
5) "Азаматтар мен заңды тұлғаларға    --//--      2001 жыл,   --//--
жер учаскесіне меншік құқығын,                 маусым
тұрақты жер пайдалану құқығын
беретін актілерді беру туралы"
1996 жылғы 8 сәуірдегі N 402;
P960402_

6)   от 6 декабря 1996 года N 1495  -//-           июнь,       -//-
P961495_
"Об утверждении форм                     2001 год
типовых договоров о
временном землепользовании";
7)   от 19 февраля 1997 года      Постановление    июнь,       АУЗР,
P970235_
N 235 "Об утверждении     Правительства    2001 год    МПРОС
Положения о порядке             Республики
осуществления                   Казахстан
государственного контроля
за использованием и охраной
земель";
8)   от 10 октября 1997 года        -//-           июль,       АУЗР
P971435_
N 1435 "Об утверждении                    2001 год
Основных положений и принципов
зонирования земель в Республике
Казахстан";
9)   от 14 октября 1996 года        -//-           июль,       АУЗР,
P961262_
N 1262 "Об утверждении                   2001 год    МСХ
Порядка перевода
сельскохозяйственных угодий
из одного вида в другой";
10)   от 30 октября 1996 года        -//-           июль,       АУЗР,
P961312_
N 1312 "Об утверждении                    2001 год    МСХ
Порядка создания и распределения
специального земельного фонда";
11)   от 16 июня 1997 года N 976     -//-           июль,       АУЗР,
P970976_
"Об утверждении Положения о                2001 год    МПРОС
порядке изъятия, охраны и
использования загрязненных и
нарушенных земель";
12)   от 23 мая 1996 года N 634      -//-           июль,       АУЗР,
P960634_
"Об утверждении перечня                    2001 год    МТК,
категорий работников, имеющих                               МПРОС
право на служебные земельные
наделы";
13)   от 4 марта 1997 года N 299   Постановление    сентябрь,   АУЗР,
P970299_
"Об утверждении Положения Правительства    2001 год    МПРОС
о порядке определения          Республики
подлежащих возмещению потерь   Казахстан
сельскохозяйственного и
лесохозяйственного
производства и убытков,
причиненных собственникам или
землепользователям при изъятии
сельскохозяйственных и лесных
угодий для использования их в
целях, не связанных с ведением
сельского и лесного хозяйства";
14)   от 8 мая 1996 года N 576       -//-           сентябрь,   АУЗР, МФ,
P960576_
"Об утверждении ставок                     2001 год    МэиТ
платы за землю, продаваемую
в частную собственность, или
предоставляемую в
землепользование
государством";

6) "Уақытша жер пайдалану туралы      --//--      2001 жыл,   --//--
үлгілік шарттардың нысандарын                  маусым
бекіту туралы" 1996 жылғы
6 желтоқсандағы N 1495
P961495_
;
7) "Жерді пайдалану мен қорғауға     Қазақстан    2001 жыл,   Жерресурс.
мемлекеттік бақылауды жүзеге      Республика.  маусым      агенттігі,
асыру тәртібі бекіту туралы       сы                       Табиғатмині
ережені бекіту туралы" 1997       Үкіметінің
жылғы 19 ақпандағы N 235;         қаулысы
P970235_
8) "Қазақстан Республикасында жер.    --//--      2001 жыл,   Жерресурс.
ді аймақтарға бөлудің негізгі                  шілде       агенттігі
ережелері мен принциптерін
бекіту туралы" 1997 жылғы
10 қазандағы N 1435
P971435_
;
9) "Ауыл шаруашылығы алқаптарының      --//--     2001 жыл,   Жерресурс.
бір түрін екінші түріне ауыстыру               шілде       агенттігі,
тәртібін бекіту туралы" 1996 жылғы                         Ауылшармині
14 қазандағы N 1262
P961262_
;
10) "Арнайы жер қорын құру және бөлу     --//--    2001 жыл,   Жерресурс.
тәртібін бекіту туралы"                        шілде       агенттігі,
1996 жылғы 30 қазандағы                                    Ауылшармині
N 1312
P961312_
;
11) "Ластанған және бүлінген жерлер.     --//--    2001 жыл,   Жерресурс.
ді алудың, қорғаудың және пайда.               шілде       агенттігі,
ланудың тәртібі туралы ережені                             Табиғатмині
бекіту туралы" 1997 жылғы
16 маусымдағы N 976
P970976_
;
12) "Қызметтік жер үлесіне құқығы       --//--     2001 жыл,   Жерресурс.
бар қызметкерлер санатының                     шілде       агенттігі,
тізбесін бекіту туралы" 1996 жылғы                         Көліккоммині
23 мамырдағы N 634
P960634_
;                               Табиғатмині
13) "Ауыл және орман шаруашылығын      Қазақстан   2001 жыл,   Жерресурс.
жүргізуге қатысы жоқ мақсаттарға  Республикасы қыркүйек    агенттігі,
пайдалану үшін ауыл шаруашылығы   Үкіметінің               Табиғатмині
және орман алқаптарын алып қою     қаулысы
кезінде ауыл шаруашылығы мен орман
шаруашылығы өндірісіне
келтірілген зиянды және меншік
иелері мен жер пайдаланушыларға
келтірілген, өтеуге жататын
шығындарды айқындау тәртібі туралы
ережені бекіту туралы" 1997 жылғы
4 наурыздағы N 299
P970299_
;
14) "Мемлекеттің жеке меншікке          --//--     2001 жыл,   Жерресурс.
сататын немесе жер пайдалануға                 қыркүйек    агенттігі,
беретін жерлері үшін төлем                                 Қаржымині
ставкаларын бекіту туралы"                                 Экономика.
1996 жылғы 8 мамырдағы N 576;                              саудамині
P960576_

15)   от 23 ноября 1999 года         -//-           сентябрь    АУЗР
P991776_
N 1776 "Вопросы Агентства                  2001 год
Республики Казахстан по
управлению земельными
ресурсами";
16)   О порядке отнесения земель     -//-           октябрь,    МПРОС
к особо охраняемым природным                     2001 год
территориям и резервировании
земель под эти территории;
17)   О перечне особо охраняемых     -//-           октябрь,    МПРОС
природных территорий                            2001 год
республиканского и международного
значения;
18)-19) (исключены - N 1011 от 16.09.2002 г.)
II    Центральным исполнительным    Отчет           декабрь,    АУЗР,
органам привести свои           Правительству   2001 год    центральные
нормативные                     Республики                  исполни-
правовые акты в соответствие с  Казахстан                   тельные
Законом Республики Казахстан                                органы,
"О земле".                                                  акимы
областей,
городов
Астана и
Алматы
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)

15) "Қазақстан Республикасы Жер         --//--     2001 жыл,   Жерресурс.
ресурстарын басқару жөніндегі                  қыркүйек    агенттігі
агенттігінің мәселелері туралы"
1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776;
P991776_
16) Жерді ерекше қорғалатын табиғат     --//--     2001 жыл,   Табиғатмині
аумақтарына жатқызу және жерді                 қазан
осы аумақтарға сақтау тәртібі;
17) Республикалық және халықаралық      --//--     2001 жыл,   Табиғатмині
маңызы бар ерекше қорғалатын                   қазан
табиғат аумақтарының тізбесі;
18)
19)
ІІ  Орталық атқарушы органдардың       Қазақстан   2001 жыл,   Жерресурс.
нормативтік құқықтық кесімдерін   Республикасы желтоқсан   агенттігі,
Қазақстан Республикасының          Үкіметіне               орталық
"Жер туралы" Заңына сәйкес           есеп                  атқарушы
келтіру                                                    органдар,
облыстардың,
Астана және
Алматы қала.
ларының
әкімдері
__________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Жұманазарова А.Б.