О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 156
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 856. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 декабря 2002 г. N 1300
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 156 P990156_  "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 6, ст. 40) следующие изменения и дополнения:
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2 слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу конституционного закона," заменить словами "Конституционным законом Республики Казахстан";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Представление и защита интересов Правительства и Премьер-Министра в судах по поручению Премьер-Министра, его заместителей или Руководителя Канцелярии Премьер-Министра осуществляется тем государственным органом, в чью компетенцию входят вопросы, ставшие предметом судебного спора. Министерство юстиции оказывает соответствующему государственному органу правовую и консультационную помощь.
По решению Премьер-Министра представление и защита интересов Правительства и Премьер-Министра в судах, представление Премьер-Министра в Конституционном Совете Республики Казахстан, рассмотрение актов прокурорского реагирования, а также проведение экспертизы проектов отзывов на исковые заявления и претензии, предъявляемые к Правительству Республики Казахстан, подготовленных государственными органами, в отдельных случаях могут быть возложены на Канцелярию.
Официальное толкование нормативных правовых актов Правительства по поручению Премьер-Министра осуществляется Министерством юстиции.";
подпункт 3) абзаца четвертого пункта 17 дополнить словами "и/или входит в компетенцию более трех центральных исполнительных органов.";
в пункте 18:
в абзаце первом после слова "Правительством" дополнить словами ", на обычных листах бумаги";
в абзаце втором после слов "их замещающими" дополнить предложением следующего содержания:
"В случае согласования проектов лицами, замещающими первых руководителей государственных органов, к проекту в обязательном порядке прилагаются копии соответствующих актов о возложении исполнения обязанностей первого руководителя на лицо, согласовавшее проект.";
пункт 19 после слова "языках" дополнить словами "и соблюдение требований к стилю изложения текста проекта";
в пункте 20:
подпункт 1-1) после слова "экономики" дополнить словами "и торговли";
дополнить абзацами следующего содержания:
"Проекты, предусматривающие увеличение числа ведомств, штатной численности министерств, агентств и ведомств, их руководящих должностных лиц, в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 U000427_  "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота" в обязательном порядке согласовываются с Главой государства либо по его уполномочию с Администрацией Президента Республики Казахстан.
Премьер-Министр либо по его поручению Руководитель Канцелярии в необходимых случаях может определять упрощенный порядок согласования проектов распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан.";
в абзаце первом пункта 21:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 156 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2001 жылғы 25 маусым N 856 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.10. N 1300 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 156  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 6, 40-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентінде:
2-тармақта "Қазақстан Республикасы Президентінің" деген сөздер алынып тасталып, "конституциялық заң күші бар Жарлығымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Соттарда Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының немесе Премьер-Министр Кеңсесі Басшысының тапсырмасы бойынша Үкіметті және Премьер-Министрді білдіруді әрі олардың мүдделерін қорғауды сот дауының мәнісі болған мәселелер құзыретіне кіретін мемлекеттік орган жүзеге асырады. Әділет министрлігі тиісті мемлекеттік органға құқықтық және консультациялық көмек көрсетеді.
Соттарда Үкіметі және Премьер-Министрді білдіру әрі олардың мүдделерін қорғау, Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесінде Премьер-Министрді білдіру, прокурорлық назар аудару актілерін қарау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметіне қойылатын талап-арыздар мен талаптарға мемлекеттік органдар дайындаған жауап-пікірлер жобаларын сараптамадан өткізу жекелеген жағдайларда Премьер-Министрінің шешімі бойынша Кеңсеге жүктелуі мүмкін.
Үкіметтің нормативтік құқықтық актілерін ресми түсіндіруді Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша Әділет министрлігі жүзеге асырады.";
17-тармақтың төртінші абзацының 3) тармақшасы "және/немесе үштен артық орталық атқарушы органның құзыретіне кіргенде" деген сөздермен толықтырылсын;
18-тармақта:
бірінші абзацта "нұсқаулыққа сәйкес" деген сөздерден кейін "жай қағаз парақтарында" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзац "тілдерінде ұсынылады." деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Жобалар мемлекеттік органдардың бірінші басшыларын алмастыратын адамдармен келісілген жағдайда, бірінші басшының міндеттерін атқару жоба келісілген адамға жүктелгені туралы тиісті актілердің көшірмелері жобаға міндетті түрде қоса беріледі.";
19-тармақ "бірдейлігі" деген сөзден кейін "және жоба мәтінінің жазылу стиліне қойылатын талаптардың сақталуы" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақта: 1-1) тармақша "Экономика" деген сөзден кейін "және сауда" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ведомстволардың санын, министрліктердің, агенттіктер мен ведомстволардың штат санын, олардың басшы лауазымды адамдарының санын көбейту көзделген жобалар Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік аппараттың жұмысын жақсарту, төрешілдікке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шілдедегі N 427  Жарлығына  сәйкес міндетті түрде Мемлекет басшысымен не оның уәкілеттік беруі бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісіледі.
Премьер-Министр не оның тапсырмасы бойынша Кеңсенің Басшысы қажет болған жағдайларда Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі өкімдерінің жобаларын келісудің оңайлатылған тәртібін белгілей алады.";
21-тармақтың бірінші абзацында:

цифру "5" заменить цифрой "7";
слова "10 дней" заменить словами "12 рабочих дней";
подпункт 2) пункта 22 дополнить словами "письмо, в котором отражены замечания к проекту постановления, подписывается первым руководителем согласовывающего государственного органа или его заместителем;";
в пункте 23:
абзац первый дополнить предложением следующего содержания:
"Одновременно представляется вариант проекта на электронном носителе.";
в абзаце четвертом слова "другие министерства и агентства, а также в" заменить словами "агентства, а также иные";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Канцелярия не позднее одного рабочего дня с даты регистрации проекта постановления Правительства в Канцелярии обеспечивает передачу его текста (кроме секретных и кадровых проектов) всем членам Правительства (за исключением Премьер-Министра и тех, с которыми разработчиком производилось согласование проекта) для проведения процедуры голосования. Передача проектов постановлений осуществляется в запечатанных конвертах по реестру курьером Канцелярии непосредственно в приемные членов Правительства (в представительство Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды в столице). На конвертах с проектами проставляется срок окончания процедуры голосования, который составляет 3 рабочих дня. Приложения к тексту проекта в отдельных случаях могут направляться членам Правительства только в части, их касающейся.
При наличии предложений, замечаний и возражений к проекту постановления Правительства член Правительства не позднее указанного на конверте срока окончания процедуры голосования возвращает в Канцелярию проект, по которому выражает свое мнение в соответствии с подпунктами 1)-
3) пункта 22 настоящего Регламента. В случае невозврата проекта постановления в указанный срок считается, что член Правительства проголосовал за принятие проекта без замечаний. Голосование по проектам постановлений Правительства осуществляется членами Правительства без права замены.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. К проекту разработчиком в обязательном порядке прилагается пояснительная записка, которая должна содержать:
1) обоснование необходимости принятия проекта (ссылка на законодательные акты, акты Президента и иные нормативные правовые акты);
2) предполагаемые социально-экономические и/или правовые последствия в случае принятия проекта;
3) предполагаемые финансовые затраты, связанные с реализацией проекта;
4) конкретные цели и сроки ожидаемых результатов в случае принятия проекта, эффективность вносимых предложений;

"5" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын;
"10 күннен" деген сөздер "12 жұмыс күнінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақтың 2) тармақшасы "қаулының жобасына ескертпелер көрсетiлген хатқа, келiсушi мемлекеттiк органның бiрiншi басшысы немесе оның орынбасары қол қояды;" деген сөздермен толықтырылсын;
23-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Сонымен бiр мезгiлде, жобаның электрондық көздегi нұсқасы ұсынылады.";
төртiншi абзацта "басқа министрлiктер мен агенттiктерге, сондай-ақ" деген сөздер "агенттiктерге, сондай-ақ өзге де" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 23-1 тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Кеңсе Үкiмет қаулысының жобасы Кеңседе тiркелген күннен бастап бiр жұмыс күнiнен кешiктiрмей Үкiметтiң барлық мүшесiне (Премьер-Министрдiң және әзiрлеушi жобаны келiсудi жүргiзген адамдарды қоспағанда) оның мәтiнiн (құпия және кадрлық жобалардан басқасы) дауыс беру рәсiмiн жүргiзу үшiн табыстауды қамтамасыз етедi. Тiзiлiм бойынша тiкелей Үкiмет мүшелерiнiң қабылдау бөлмелерiне (бас қалада Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң өкiлдiгiне) қаулылардың жобаларын мөрленген конверттерде берудi Кеңсенiң курьерi жүзеге асырады. Жобалар салынған конверттерде 3 жұмыс күнiн құрайтын дауыс беру рәсiмiнiң аяқталған мерзiмi қойылады. Жекелеген жағдайларда жобаның мәтiнiне қосымшалар Үкiмет мүшелерiне, оларға қатысты бөлiгiнде ғана жiберiлуi мүмкiн.
Үкiмет қаулысының жобасына ұсыныстар, ескертпелер мен қарсылықтар болған кезде Үкiмет мүшесi осы Регламент 22-тармағының 1)-3) тармақшаларына сәйкес өзiнiң пiкiрiн бiлдiретiн жобаны Кеңсеге конвертте көрсетiлген дауыс беру рәсiмi аяқталатын мерзiмнен кешiктiрмей қайтарады. Қаулының жобасы көрсетiлген мерзiмде қайтарылмаған жағдайда, Үкiмет мүшесi қаулы жобасының қабылдануына ескертпелерсiз дауыс бердi деп саналады. Үкiмет қаулыларының жобалары бойынша дауыс берудi Үкiмет мүшелерi алмасу құқығынсыз жүзеге асырады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Әзiрлеушi мыналарды қамтитын түсiндiрме жазбаны жобаға мiндеттi түрде қоса бередi:
1) жобаны қабылдау қажеттiлiгiне негiздеме (заң актiлерiне, Президент актiлерiне және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге сiлтеме);
2) жоба қабылданған жағдайдағы болжамды әлеуметтiк-экономикалық және/немесе құқықтық салдарлар;
3) жобаны iске асыруға байланысты болжамды қаржы шығындары;
4) жоба қабылданған жағдайда күтiлетiн нәтижелердiң нақты мақсаттары мен мерзiмдерi, енгiзiлетiн ұсыныстардың тиiмдiлiгi;

5) причины отсутствия визы руководителя государственного органа, в компетенцию которого входят вопросы, отраженные в проекте (при наличии такого факта);
6) сведения о том, какие нормативные правовые акты Президента и/или Правительства были приняты ранее по вопросам, рассматриваемым в проекте, и как разработчик их исполнял;
7) необходимость последующего приведения законодательства в соответствие с проектом (указать необходимость принятия новых нормативных правовых актов, а также в какие нормативные правовые акты потребуется внесение изменений и/или дополнений).
При наличии в проекте постановления ссылок на договоры, соглашения и иные документы (кроме законодательных актов, актов Президента, Правительства и Премьер-Министра) разработчиком к проекту в обязательном порядке прилагаются копии соответствующих документов.
Проекты постановлений Правительства, а также приложения к ним объемом два и более листов должны быть полистно парафированы первым руководителем государственного органа - разработчика либо лицом, его замещающим.";
в пункте 26:
в абзаце первом слова "(далее - экспертиза)" исключить;
дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"В Канцелярии проводится экспертиза финансово-экономических, правовых и иных аспектов проекта (далее - экспертиза). Экспертиза проводится для оценки качества подготовки, обоснованности, своевременности проекта, определения возможных отрицательных последствий акта в случае его принятия, а также на предмет соответствия проекта нормативным правовым и иным актам вышестоящего уровня, нормативным правовым постановлениям Правительства. Экспертиза проектов носит информационно-рекомендательный характер для Премьер-Министра, его заместителей и Руководителя Канцелярии при принятии ими решений о подписании или согласовании соответствующих проектов.
Заключение по проекту готовится структурным подразделением Канцелярии, ответственным за прохождение проекта. Заключение должно содержать информацию о необходимости принятия проекта, возражениях членов Правительства и государственных органов, которым проект направлялся на согласование (в случае их наличия), результатах экспертизы проекта в Канцелярии, доработке проекта, в том числе в рабочем порядке (при наличии такого факта), иную необходимую информацию по проекту, а также содержать предложение о принятии или отклонении проекта.";
абзац второй дополнить словами "и настоящего Регламента";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"После регистрации проекта в Канцелярии проводится экспертиза и готовится заключение выпускающего подразделения Канцелярии, после чего проверяется аутентичность текстов проекта на государственном и русском языках. Срок проведения экспертизы проекта и подготовки заключения по нему, за исключением законопроектов, не должен превышать 5 рабочих дней с даты окончания сроков голосования по проекту, установленных пунктом 23-1 настоящего Регламента.";
подпункт 3) абзаца седьмого изложить в следующей редакции:

5) жобада көрсетiлген мәселелер құзыретiне кiретiн мемлекеттiк орган басшысы визасының болмау себептерi (мұндай факт болған кезде);
6) жобада қаралатын мәселелер бойынша бұдан бұрын Президенттiң және/немесе Yкiметтiң қандай нормативтiк құқықтық актiлерi қабылданғаны және әзiрлеушi оларды қалай орындағаны туралы мәлiметтер;
7) заңдарды кейiннен жобаға сәйкес келтiру қажеттiлiгi (жаңа нормативтiк құқықтық актiлер қабылдаудың қажеттiлiгi, сондай-ақ қандай нормативтiк құқықтық актiлерге өзгерiстер және/немесе толықтырулар енгiзу қажет болатыны көрсетiлсiн).
Қаулының жобасында шарттарға, келiсiмдерге және өзге де құжаттарға (заң актiлерiнен, Президенттiң, Үкiметтiң және Премьер-Министрдiң актiлерiнен басқа) сiлтемелер болған кезде әзiрлеушi тиiстi құжаттардың көшiрмелерiн жобаға мiндеттi түрде қоса бередi.
Көлемi екi және одан да көп бет болатын Үкiмет қаулылары жобаларының, сондай-ақ оларға қосымшалардың әр бетiне әзiрлеушi мемлекеттiк органның бiрiншi басшысы не оны алмастырушы адам қол қоюға тиiс.";
26-тармақта:
бiрiншi абзацта "(бұдан әрi - сараптама)" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Кеңседе жобаның қаржы-экономикалық, құқықтық және өзге де мәнiстерiне сараптама (бұдан әрi - сараптама) жүргiзiледi. Сараптама жобаның сапасын, дайындау негiздiлiгiн, уақытылылығын бағалау, ол қабылданған жағдайда орын алуы ықтимал терiс салдарларын анықтау үшiн, сондай-ақ жобаның нормативтiк құқықтық және жоғары деңгейдегi өзге де актiлерге, Үкiметтiң нормативтiк құқықтық қаулыларына сәйкес келу мәнiнде жүргiзiледi. Жобалардың сараптамасы Премьер-Министр, оның орынбасарлары және Кеңсе Басшысы үшiн олардың тиiстi жобаларға қол қою немесе оларды келiсу туралы шешiм қабылдауы кезiнде ақпараттық-ұсынымдық сипатта болады.
Жоба бойынша қорытындыны жобаның өтуiне жауапты Кеңсенiң құрылымдық бөлiмшесi дайындайды. Қорытынды жобаны қабылдаудың қажеттiлiгi, жобаны келiсуге жiберген Үкiмет мүшелерiнiң және мемлекеттiк органдардың қарсылықтары (олар болған жағдайда), жобаның Кеңседегi сараптамасының нәтижелерi, жобаны пысықтау, оның iшiнде жұмыс тәртiбiмен пысықтау (мұндай фактi болған кезде) туралы ақпаратты, жоба бойынша қажеттi өзге де ақпаратты қамтуға, сондай-ақ жобаны қабылдау немесе одан бас тарту туралы ұсынысты қамтуға тиiс;";
екiншi абзац "iс қағаздарын жүргiзу" деген сөздерден кейiн "және осы Регламент" деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоба Кеңседе тiркелгеннен кейiн сараптама жүргiзiледi және Кеңсенiң шығарушы бөлiмшесiнiң қорытындысы дайындалады, содан кейiн жобаның мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлiндегi мәтiндерiнiң бiрдейлiгi тексерiледi. Заң жобаларынан басқа, жобаны сараптамадан өткiзу және ол бойынша қорытындыны дайындау мерзiмi жоба бойынша осы Регламенттiң 23-1-тармағында белгiленген дауыс беру мерзiмдерi аяқталған күннен бастап 5 жұмыс күнiнен аспауға тиiс.";
жетiншi абзацтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в рабочем порядке при письменном согласии разработчика проекта (полномочного лица) с замечаниями структурных подразделений Канцелярии с разрешения Руководителя Канцелярии или его заместителя, курирующего соответствующие вопросы, о чем делается отметка в листе согласования проекта и ставится в известность подразделение Канцелярии, осуществляющее контроль за сроками прохождения проекта. Срок доработки в рабочем порядке не должен превышать 7 рабочих дней.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"После проведения экспертизы, подготовки заключения и доработки проекта (при наличии такого факта) его окончательный вариант в установленном порядке переносится Канцелярией на защищенный гербовый бланк и визируется непосредственным исполнителем и руководителем структурного подразделения Канцелярии, ответственного за прохождение проекта, либо лицом, его замещающим, руководителями структурных подразделений Канцелярии, проводивших экспертизу проекта, а также работниками Канцелярии, осуществляющими проверку аутентичности текстов проекта на государственном и русском языках и их соответствия правилам государственного и русского языков.";
в пункте 27:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"После прохождения экспертизы и подготовки заключения в Канцелярии, а также согласования у заместителей Премьер-Министра проект визируется Руководителем Канцелярии и докладывается Премьер-Министру либо лицу, его замещающему, для принятия по нему решения.";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В случае наличия к проекту постановления Правительства замечаний и/или возражений большинства членов Правительства Премьер-Министром, его заместителями, Руководителем Канцелярии может быть созвано совещание для выработки решения, согласованного большинством членов Правительства. При недостижении согласованности позиций большинства членов Правительства по проекту постановления Правительства постановление не принимается, что должно быть зафиксировано в протоколе совещания.";
абзац второй пункта 30 дополнить словами "и подготовки заключения";
пункт 32 после слова "отозваны" дополнить словами "и незамедлительно возвращены";
в пункте 35:
слова "Министерство юстиции в трехдневный срок" заменить словами "Канцелярия в срок не позднее трех рабочих дней";
слова "вносит в Правительство" заменить словом "подготавливает";
заголовок раздела 6 изложить в следующей редакции:
"6. Законотворческая деятельность Правительства";
абзац первый пункта 36 после слова "органов" дополнить словами "и Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан";

"3) жобаны әзiрлеушi (өкiлеттi адам) Кеңсенiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң ескертпелерiмен жазбаша келiсiлген кезде жұмыс бабында Кеңсе Басшысының немесе тиiстi мәселелердi қадағалайтын оның орынбасарларының келiсiмiмен қайтарылуы мүмкiн, бұл туралы жобаның келiсу парағында белгi жасалады және жобаның өту мерзiмдерiн бақылауды жүзеге асыратын Кеңсенiң бөлiмшесiне хабарланады. Жұмыс бабында пысықтау мерзiмi 7 жұмыс күнiнен аспауға тиiс.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жобаға сараптама жүргiзiлгеннен, қорытынды дайындалғаннан және оны пысықтағаннан кейiн (мұндай фактi болған кезде) Кеңседе оның түпкiлiктi нұсқасы, қорғалған елтаңбалық бланкiге белгiленген тәртiппен көшiрiледi және оған тiкелей орындаушы мен жобаның өтуiне жауапты Кеңсенiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы не оны алмастырушы адам, жобаның сараптамасын жүргiзген Кеңсенiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң басшылары, сондай-ақ жобаның мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлiндегi мәтiндерiнiң бiрдейлiгiн әрi олардың мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлiндегi ережелерiне сәйкестiгiн тексерудi жүзеге асыратын Кеңсенiң қызметкерлерi виза қояды.";
27-тармақта:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоба Кеңседе сараптама - жүргiзiлген және оның қорытындысы дайындалған, сондай-ақ Премьер-Министрдiң орынбасарларында келiсiлгеннен кейiн Кеңсе Басшысы оған виза қояды және ол бойынша шешiм қабылдау үшiн Премьер-Министрге не оны алмастыратын адамға баяндайды.";
мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
Yкiмет қаулысының жобасына Үкiмет мүшелерi көпшiлiгiнiң ескертпелерi және/немесе қарсылықтары болған жағдайда Премьер-Министр, оның орынбасарлары, Кеңсе Басшысы Үкiмет мүшелерiнiң көпшiлiгiмен келiсiлген, шешiм әзiрлеу үшiн кеңес шақыруы мүмкiн. Үкiмет қаулысының жобасы бойынша Үкiмет мүшелерi көпшiлiгiнiң көзқарасын келiсуге қол жетпеген кезде қаулы қабылданбайды, бұл кеңестiң хаттамасында көрсетiлуге тиiс.";
30-тармақтың екiншi абзацы "жүргiзудiң" деген сөзден кейiн "және қорытынды дайындаудың" деген сөздермен толықтырылсын;
32-тармақ "керi қайтарып алынуы" деген сөздер "дереу қайтарып алынуы" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-тармақта:
"Әдiлет министрлiгi" деген сөздер алынып тасталып, "үш күн мерзiм ішiнде," деген сөздер "Кеңсе үш жұмыс күнi мерзiмiнен кешiктiрмей" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ұсыныс енгiзеді" деген сөздер "ұсыныс дайындайды" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Yкiметтiң заң шығару қызметi";
36-тармақтың бiрiншi абзацы "органдардың" деген сөзден кейiн "және Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Заң жобалау қызметiнiң мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктом 36-1 следующего содержания:
"36-1. Формирование текущих и перспективных планов законопроектных работ Правительства осуществляется с учетом поручений Главы государства, Программы действий Правительства, государственных программ и программ, утверждаемых Правительством, мероприятий по реализации государственных программ.";
пункт 37 дополнить абзацами следующего содержания:
"Вопрос о переносе сроков представления законопроекта, а также исключении или дополнении Плана текущего года предварительно рассматривается по ходатайству государственного органа - разработчика законопроекта на заседании Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности. При внесении государственным органом в Правительство проекта постановления Правительства о внесении изменений и дополнений в План законопроектных работ Правительства в пояснительной записке в обязательном порядке указывается обоснование и решение Межведомственной комиссии по данному вопросу.
С Межведомственной комиссией согласовываются нормы проектов государственных и иных программ, концепций, мероприятий Правительства в части законопроектного обеспечения.
Включение в государственные и иные программы новых механизмов законодательного регулирования общественных отношений должно сопровождаться внесением изменений и дополнений в перспективный план законопроектных работ Правительства.";
абзац третий пункта 38 изложить в следующей редакции:
"Срок проведения экспертизы проектов и подготовки заключения по ним в Канцелярии не должен превышать 10 рабочих дней с даты окончания сроков голосования по проекту, установленных пунктом 23-1 настоящего Регламента.";
в пункте 39:
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Направленные в Правительство инициированные депутатами проекты законодательных актов подлежат рассмотрению на заседании Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан. Комиссией в месячный срок со дня поступления законопроекта в Правительство вырабатываются предложения по положительной либо иной оценке внесенного депутатами в Правительство законопроекта.".
Абзац третий изложить в следующей редакции:
"Заключение оформляется принятием соответствующего постановления Правительства Республики Казахстан или протокольным решением его заседания, а также иным документом, отражающим коллективное, легитимное мнение Правительства в порядке, определенном пунктами 20 и 21 или разделом 3 настоящего Регламента.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Проект заключения в месячный срок либо в сроки, установленные в поручении Премьер-Министра, подготавливается тем государственным органом, в чью компетенцию входят регулируемые законопроектом отношения, и в обязательном порядке согласовывается с Министерствами юстиции, финансов, экономики и торговли.";

мынадай мазмұндағы 36-1-тармақпен толықтырылсын:
"36-1. Үкiметтiң заң жобалау жұмыстарының ағымдағы және перспективалық жоспарларын қалыптастыру Мемлекет басшысының тапсырмалары, Үкiметтiң Iс-қимыл бағдарламасы, мемлекеттiк бағдарламалар және Үкiмет бекiтетiн бағдарламалар, мемлекеттiк бағдарламаларды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар ескерiле отырып, жүзеге асырылады.";
37-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Заң жобасын ұсыну мерзiмдерiн ауыстыру, сондай-ақ ағымдағы жылдың Жоспарынан алып тастау немесе толықтыру туралы мәселе алдын ала мемлекеттiк органның - заң жобасын әзiрлеушiнiң өтiнiшi бойынша Заң жобалау қызметiнiң мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның отырысында қаралады. Мемлекеттiк орган Үкiметтiң заң жобалау жұмыстарының жоспарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Үкiмет қаулысының жобасын Үкiметке енгiзген кезде түсiндiрме жазбада Ведомствоаралық комиссияның осы мәселе бойынша негiздемесi мен шешiмi мiндеттi түрде көрсетiледi.
Ведомствоаралық комиссиямен заң жобасын қамтамасыз ету бөлiгiнде мемлекеттiк және өзге де бағдарламалардың, тұжырымдамалардың, Үкiметтiң iс-шаралары жобаларының нормалары келiсiледi.
Мемлекеттiк және өзге де бағдарламаларға қоғамдық қатынастарды заңмен реттеудiң жаңа тетiктерiн енгiзу Үкiметтiң заң жобалау жұмыстарының перспективалық жоспарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзумен қатар жүргiзiлуге тиiс.";
38-тармақтың үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеңседе жобаларға сараптама жүргiзу және олар бойынша қорытындылар дайындау мерзiмi жоба бойынша дауыс берудiң осы Регламенттiң 23-1-тармағымен белгiленген мерзiмдерi аяқталған күннен бастап 10 жұмыс күнiнен аспауға тиiс";
39-тармақта:
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Үкiметке жiберiлген, депутаттар бастамашылық жасаған заң актiлерiнiң жобалары Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Заң жобалау қызметiнiң мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның отырысында қаралуға тиiс. Үкiметке заң жобасы түскен күннен бастап бiр ай мерзiмде Комиссия депутаттардың Үкiметке енгiзген заң жобасына оң не өзге баға беру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi.";
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорытынды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тиiстi қаулысын қабылдаумен немесе оның мәжiлiсiнiң хаттамалық шешiмiмен, сондай-ақ осы Регламенттiң 20 және 21-тармақтарында немесе 3-бөлiмiнде белгiленген тәртiппен Үкiметтiң ұжымдық, заңды пiкiрiн бiлдiретiн өзге құжатпен ресiмделедi.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қорытындының жобасын бiр ай мерзiмде не Премьер-Министрдiң тапсырмасында белгiленген мерзiмдерде құзыретiне заң жобасымен реттелетiн қатынастар кiретiн мемлекеттiк орган дайындайды және мiндеттi түрде Әдiлет, Қаржы, Экономика және сауда министрлiктерiмен келiсiледi.";

дополнить пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1. Общий контроль за выполнением перспективных и текущих планов законопроектных работ Правительства осуществляет Министерство юстиции.
Министерство юстиции ежемесячно обобщает ход законопроектной деятельности Правительства и представляет к 1 числу месяца, следующего за отчетным, информацию о прохождении законопроектов в Правительстве и Парламенте, а также отчет о ходе выполнения планов законопроектных работ.
При нарушении сроков разработки запланированных законопроектов Канцелярией на основании информации Министерства юстиции вносятся предложения о привлечении к ответственности должностных лиц, виновных в срывах сроков разработки законопроектов.
Межведомственная комиссия вырабатывает предложения по урегулированию разногласий между государственными органами в процессе прохождения законопроектов в Правительстве и Парламенте Республики Казахстан.
Межведомственная комиссия на своем заседании определяет текущие оперативные сроки передачи подготовленных законопроектов в Правительство разработчиками проектов законов в целях своевременного выполнения экспертизы проектов.";
пункт 40 дополнить абзацем следующего содержания:
"Законопроекты, по которым имеются замечания министерств и агентств, в обязательном порядке рассматриваются на совещании у курирующего данные вопросы заместителя Премьер-Министра, результаты которого оформляются протоколом. При недостижении согласия на совещаниях по обсуждаемому вопросу заместитель Премьер-Министра информирует об этом Премьер-Министра либо лицо, его замещающее, для принятия окончательного решения по законопроекту.";
пункт 40-1 дополнить абзацами следующего содержания:
"Внесенные Мажилисом и Сенатом Парламента концептуальные изменения и дополнения в инициированный Правительством законопроект сообщаются разработчиком в форме сравнительной таблицы в Правительство с кратким резюме, которые Канцелярией Премьер-Министра направляются Министерствам финансов и юстиции, а также другим заинтересованным государственным органам для определения Правительством единой позиции по данным изменениям и дополнениям.
Контроль за проведением решения Правительства в Парламенте осуществляет Представительство Правительства в Парламенте (далее - Представительство).
Представительство регулярно информирует Премьер-Министра, его заместителей и Руководителя Канцелярии о прохождении законопроектов, внесенных Правительством, и других вопросах, рассматриваемых Парламентом и имеющих отношение к деятельности Правительства.";
абзац первый пункта 40-2 после слов "в трехдневный срок" дополнить словами "со дня принятия закона";

мынадай мазмұндағы 39-1-тармақпен толықтырылсын:
"39-1. Үкiметтiң заң жобалау жұмыстарының перспективалық және ағымдағы жоспарларының орындалуын жалпы бақылауды Әдiлет министрлiгi жүзеге асырады.
Әдiлет министрлiгi ай сайын Үкiметтiң заң жобалау қызметiнiң барысын қорытады және есептiден кейiнгi айдың 1-күнi Үкiмет пен Парламентте заң жобаларының өтуi туралы ақпаратты, сондай-ақ заң жобалау жұмыстары жоспарының орындалу барысы туралы есептi бередi.
Жоспарланған заң жобаларын әзiрлеу мерзiмдерi бұзылған жағдайда, Әдiлет министрлiгi ақпаратының негiзiнде Кеңсе заң жобаларын әзiрлеу мерзiмдерiнiң бұзылуына кiнәлi лауазымды тұлғаларды жауапкершiлiкке тарту туралы ұсыныс енгiзедi.
Ведомствоаралық комиссия заң жобаларының Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Парламентiнде өту процесiнде мемлекеттiк органдар арасындағы қайшылықтарды реттеу жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi.
Ведомствоаралық комиссия өз отырысында жобалардың сараптамасын уақытылы орындау мақсатында дайындалған заң жобаларын Үкiметке заң жобаларын әзiрлеушiлердiң тапсыруын ағымдағы мерзiмдерiн белгiлейдi.";
40-тармақ мынадай мазмұндағы азбацпен толықтырылсын:
"Министрлiктер мен агенттiктердiң ескертпелерi бар заң жобалары Премьер-Министрдiң осы мәселелердi қадағалайтын орынбасарындағы кеңесте мiндеттi түрде қаралады, оның нәтижелерi хаттамамен ресiмделедi. Талқыланатын мәселе бойынша келiсiмге қол жетпеген кезде Премьер-Министрдiң орынбасары заң жобасы бойынша түпкiлiктi шешiм қабылдау үшiн бұл туралы Премьер-Министрге не оны алмастыратын тұлғаға хабарлайды.";
40-1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Yкiмет бастамашылық жасаған заң жобасына Парламенттiң Мәжілiсi мен Сенаты енгiзген тұжырымдамалық өзгерiстер мен толықтыруларды әзiрлеушi салыстырмалы кесте нысанында қысқаша түйiнiмен Үкiметке хабарлайды, оларды Премьер-Министрдiң Кеңсесi осы өзгерiстер мен толықтырулар бойынша Үкiмет бiрыңғай көзқарасты айқындау үшiн Қаржы және Әдiлет министрлiктерiне, сондай-ақ мүдделi мемлекеттiк органдарға жiбередi.
Үкiмет шешiмiнiң Парламентте өткiзiлуiн бақылауды Үкiметтiң Парламенттегi Өкiлдiгi (бұдан әрi - Өкiлдiк) жүзеге асырады.
Өкiлдiк Үкiмет енгiзген заң жобаларының өтуi, Парламент қарайтын және Үкiметтiң қызметiне қатысы бар басқа да мәселелер туралы Премьер-Министрге, оның орынбасарларына және Кеңсенiң Басшысына тұрақты түрде хабарлап отырады.";
40-2-тармақтың бiрiншi абзацында "үш күн мерзiмде" деген сөздердiң алдынан "заң қабылданған күннен бастап" деген сөздермен толықтырылсын;

в пункте 40-3 слова "совместно с Министерством юстиции в пятидневный срок со дня вступления в силу (введения в действие) законодательного акта вносит в Правительство соответствующий проект решения" заменить словами "в месячный срок со дня вступления в силу (введения в действие) законодательного акта вносит в Правительство проект постановления, согласованный в установленном порядке";
дополнить пунктами 40-4 и 40-5 следующего содержания:
"40-4. Отзыв законопроекта Правительством из Парламента осуществляется после рассмотрения данного предложения на заседании Правительства и оформляется постановлением Правительства, проект которого вносится в Правительство разработчиком законопроекта. При отзыве законопроекта учитывается мнение Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности.
40-5. Предложения о разработке законопроектов по отношениям, уже урегулированным законодательным актом, предварительно рассматриваются на заседании Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности с последующим рассмотрением на заседании Правительства.";
дополнить разделом 6-1 и пунктами 40-6, 40-7, 40-8 следующего содержания:
"6-1. Порядок взаимодействия центральных исполнительных органов при рассмотрении актов прокурорского реагирования
40-6. Рассмотрение актов прокурорского реагирования, направленных в адрес Правительства по поручению Премьер-Министра или его заместителей, осуществляется тем государственным органом, в чью компетенцию входят вопросы, ставшие предметом акта прокурорского реагирования. Министерство юстиции оказывает соответствующему государственному органу правовую и консультационную помощь.
40-7. Государственный орган, которому поручено рассмотрение акта прокурорского реагирования, готовит проект ответа Правительства в Генеральную Прокуратуру, в случае необходимости - проекты решений Правительства и принимает иные меры, вытекающие из акта прокурорского реагирования.
Проект ответа Правительства в Генеральную Прокуратуру в обязательном порядке согласовывается с Министерством юстиции Республики Казахстан, а также иными государственными органами, указанными в поручении о рассмотрении акта прокурорского реагирования.
Согласование проекта ответа Правительства осуществляется путем его визирования руководителем соответствующего государственного органа либо направлением письма об отсутствии замечаний и предложений.
40-8. Согласованные проекты ответов Правительства на акты прокурорского реагирования представляются в Канцелярию не позднее, чем за 3 дня до истечения сроков ответов на акты, установленных Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2709 "О Прокуратуре Республики Казахстан".";
в заголовке раздела 8 и в пункте 44 слова "Руководителя Канцелярии" заменить словами "Руководителей Администрации Президента и Канцелярии".
пункт 45 изложить в следующей редакции:

40-3-тармақтағы "заң актiсi күшiне енген (қолдануға енгiзiлген) күннен бастап бес күн мерзiмде Үкiметке", "тиiстi шешiмнiң жобасын енгiзедi" деген сөздер тиiсiнше "заң актiсi күшiне енген (қолдануға енгiзiлген) күннен бастап бiр ай мерзiмде Үкiметке", "белгiленген тәртiппен келiсiлген қаулының жобасын енгiзедi" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 40-4 және 40-5-тармақтармен толықтырылсын:
"40-4. Парламенттен заң жобасын Үкiметтiң қайтарып алуы осы ұсыныс Үкiметтiң отырысында қаралғаннан кейiн жүзеге асырылады және жобасын Үкiметке заң жобасын әзiрлеуші енгiзетiн Үкiметтiң қаулысымен ресiмделедi. Заң жобасын қайтарып алу кезiнде Заң жобалау қызметi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның пiкiрi ескерiледi.
40-5. Бұған дейiн заң актiсiмен реттелген қатынастар жөнiндегi заң жобаларын әзiрлеу туралы ұсыныстар алдын ала Заң жобалау қызметiнiң мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның отырысында, одан кейiн Үкiметтiң мәжiлiсінде қаралады.";
мынадай мазмұндағы 6-1-бөліммен және 40-6, 40-7, 40-8-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. Прокурорлық ден қою актілерін қарау кезінде орталық атқарушы органдардың өзара іс-қимыл жасау тәртібі
40-6. Премьер-Министрдің немесе оның орынбасарларының тапсырмасы бойынша Үкіметтің атына жіберілген прокурорлық ден қою актілерін қарауды прокурорлық ден қою актісінің мәні болған мәселелер құзыретін енетін мемлекеттік орган жүзеге асырады. Әділет министрлігі тиісті мемлекеттік органға құқықтық және консультациялық көмек көрсетеді.
40-7. Прокурорлық ден қою актісін қарау тапсырылған мемлекеттік орган Бас Прокуратураға Үкімет жауабының жобасын, қажет болған жағдайда - Үкімет шешімдерінің жобаларын дайындайды және прокурорлық ден қою актісінен туындайтын өзге де шаралар қабылдайды.
Бас Прокуратураға Үкімет жауабының жобасы міндетті түрде Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен, сондай-ақ прокурорлық ден қою актісін қарау туралы тапсырмада көрсетілген өзге де мемлекеттік органдармен келісіледі.
Үкімет жауабының жобасын келісу тиісті мемлекеттік орган басшысының виза қою не ескертпелер мен ұсыныстардың жоқтығы туралы хат жіберу арқылы жүзеге асырылады.
40-8. Прокурорлық ден қою актілеріне Үкімет жауаптарының келісілген жобалары Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2709 заң күші бар  Жарлығымен  белгіленген актілерге жауап беру мерзімдері аяқталғанға дейін 3 күннен кешіктірілмей Кеңсеге ұсынылады.";
8-бөлімнің тақырыбындағы және 44-тармақтағы "Кеңсе Басшысының" деген сөздер "Президент Әкімшілігі мен Кеңсе Басшыларымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"45. На контроль берутся следующие документы (далее - контрольные документы):
1) акты Президента Республики Казахстан, в которых даются поручения Правительству или его Руководству;
2) постановления и протокольные решения Правительства, распоряжения Премьер-Министра;
3) поручения Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии либо лица, его замещающего, в которых указаны сроки исполнения, в том числе с пометкой "срочно", или имеется указание о взятии на контроль, либо пометки "доложить", "внести предложения" и т.п.;
4) запросы депутатов Парламента, обращения Палат Парламента с просьбой дать заключение Правительства на законопроекты, инициированные депутатами.";
в пункте 46 слова "актов Президента, решений Правительства, распоряжений Премьер-Министра Республики" заменить словами "контрольных документов";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Контрольный документ снимается с контроля тем должностным лицом, которое его подписало либо давало поручение, требующее контроля исполнения.";
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
"52-1. Государственные органы, ответственные за исполнение контрольных документов, представляют в Канцелярию:
1) по окончании установленного срока исполнения контрольных документов отчет (информацию) о выполнении каждого контрольного документа либо конкретных его пунктов;
2) к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, информацию об исполнительской дисциплине и принятых мерах по привлечению к ответственности конкретных должностных лиц, виновных в срыве сроков исполнения контрольных документов.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Снятие с контроля либо принятие решения об изменении сроков исполнения поручений (в том числе содержащихся в директивных документах Президента и Руководства Администрации Президента, актах Правительства и Премьер-Министра) осуществляется по резолюции соответственно Президента Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии.
В отчетах (информации) об исполнении контрольных поручений, направляемых в Канцелярию государственными органами, ответственными за исполнение, по окончании установленных сроков исполнения, в обязательном порядке должны содержаться:
либо просьба о продлении срока исполнения с указанием нового конкретного срока, если поручение не может быть выполнено в установленный срок по объективным причинам;
либо просьба о снятии с контроля, если поручение исполнено в полном объеме;
либо запись о том, что документ вносится в порядке информации, если соответствующим актом или поручением предусмотрено представление периодической информации.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:

"45. Мынадай құжаттар (бұдан әрі - бақылаудағы құжаттар) бақылауға алынады:
1) Үкіметке немесе оның Басшылығына тапсырмалар берілген Қазақстан Республикасы Президентінің актілері;
2) Үкіметтің қаулылары мен хаттамалық шешімдері, Премьер-Министрдің өкімдері;
3) орындау мерзімдері көрсетілген, соның ішінде "шұғыл" деген белгісі немесе бақылауға алынғаны туралы нұсқауы не "баяндалсын", "ұсыныстар енгізілсін" және т.б. белгілері бар Қазақстан Республикасы Президентінің, Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының, Кеңсе Басшысының не оны алмастыратын адамның тапсырмалары;
4) Парламент депутаттарының сұрау салулары, депутаттар бастамашылық жасаған заң жобаларына Үкіметтің қорытындысын беруге өтініш жасалғаны жөніндегі Парламент Палаталарының арнау хаттары.";
46-тармақтағы "Республика Президенті актілерінің, Үкіметі шешімдерінің, Премьер-Министрі өкімдерінің" деген сөздер "Бақылаудағы құжаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Бақылаудағы құжатты оған қол қойған не орындалуын бақылауды талап етуге тапсырма берген лауазымды адам бақылаудан алады.";
мынадай мазмұндағы 52-1-тармақпен толықтырылсын:
"52-1. Бақылаудағы құжаттардың орындалуына жауапты мемлекеттік органдар Кеңсеге:
1) бақылаудағы құжаттардың орындалуының белгіленген мерзімі аяқталғаннан кейін бақылаудағы әрбір құжаттың не оның нақты тармақтарының орындалуы туралы есепті (ақпаратты);
2) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен орындаушылық тәртібі және бақылаудағы құжаттарды орындаудың мерзімдерін бұзуға кінәлі нақты лауазымды адамдарды жауапқа тарту жөнінде қабылданған шаралар туралы ақпаратты ұсынады.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Тапсырмаларды (соның ішінде Президенттің және Президент Әкімшілігі Басшылығының директивалық құжаттарында, Үкімет пен Премьер-Министрдің актілерінде қамтылған) бақылаудан шығару не орындау мерзімін өзгерту туралы шешім қабылдау тиісінше Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігі Басшысының, Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының, Кеңсе Басшысының қарары бойынша жүзеге асырылады.
Орындалуына жауапты мемлекеттік органдар орындаудың белгіленген мерзімі аяқталғаннан кейін, Кеңсеге жіберетін бақылаудағы тапсырмалардың орындалуы туралы есептерде (ақпаратта), міндетті түрде:
не, егер тапсырманы ақиқатты себептер бойынша белгіленген мерзімде орындау мүмкін болмаса, жаңадан нақты мерзім көрсетіп, орындау мерзімін ұзарту туралы өтініш;
не, егер тапсырма толық көлемде орындалса, бақылаудан алу туралы өтініш;
не, егер тиісті актіде немесе тапсырмада кезеңдік ақпарат ұсыну көзделсе, құжаттың ақпарат ретінде енгізілетіні туралы жазба қамтылуға тиіс.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"56. Внесение проектов постановлений Правительства и распоряжений Премьер-Министра по поручениям Премьер-Министра, его заместителей и Руководителя Канцелярии в порядке, установленном настоящим Регламентом, является основанием для снятий таких поручений с контроля без письменных ходатайств.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
.

"56. Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының және Кеңсе Басшысының тапсырмалары бойынша Үкімет қаулыларының және Премьер-Министр өкімдерінің жобаларын осы Регламентте белгіленген тәртіппен енгізу, мұндай тапсырмаларды жазбаша өтініш жасамай-ақ, бақылаудан алуға негіз болып табылады.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі