О проведении рабочего визита представителей Конгресса Соединенных Штатов Америки в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 967
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки, развития межпарламентских связей и их выведения на более высокий уровень, а также обеспечения организационно-протокольных мероприятий по подготовке и проведению визита делегации представителей Конгресса Соединенных Штатов Америки в Республику Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Организовать проведение в период с 9 по 11 августа 2001 года рабочего визита делегации представителей Конгресса Соединенных Штатов Америки в Республику Казахстан (далее - визит).
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению рабочего визита представителей Конгресса Соединенных Штатов Америки в Республику Казахстан (далее - План).
3. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить финансирование расходов на проезд по маршруту Бишкек-Алматы и проживание в городах Алматы, Астане членов делегации в сумме 1212360 (один миллион двести двенадцать тысяч триста шестьдесят) тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год по программе "Представительские расходы".
5. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июля 2001 года N 967
План мероприятий по проведению рабочего визита
представителей Конгресса Соединенных Штатов Америки
в Республику Казахстан
__________________________________________________________________________
N |               Мероприятия            | Срок      |Ответственные за
п\п|                                      |исполнения |исполнение
--------------------------------------------------------------------------
1. Составить проект сметы по оплате        30 июля     Министерство
расходов, связанных с проведением       2001 года   иностранных дел
данного мероприятия, за счет средств,               Республики Казахстан
предусмотренных в республиканском
бюджете на 2001 год по программе
"Представительские расходы", на:

Америка Құрама Штаттарының Конгресi өкiлдерiнің Қазақстан Республикасына жұмыс бабындағы сапарын өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 17 шілде N 967
Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттары арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту, парламентаралық байланыстарды дамыту және оларды неғұрлым жоғары деңгейге шығару, сондай-ақ Америка Құрама Штаттарының Конгресi өкілдерiнiң Қазақстан Республикасына сапарын дайындау мен өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру-хаттамалық iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 2001 жылғы 9-11 тамыз кезеңiнде Америка Құрама Штаттарының Конгресi өкiлдерiнiң Қазақстан Республикасына жұмыс бабындағы сапарын (бұдан әрi - сапар) өткiзу ұйымдастырылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Америка Құрама Штаттарының Конгресi өкiлдерiнiң Қазақстан Республикасына жұмыс бабындағы сапарын өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтілсiн.
3. Қазақстан Республикасының орталық және жергілiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi 2001 жылға арналған республикалық бюджетте "Өкілдiк шығыстар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебiнен 1212360 (бiр миллион екi жүз он екi мың үш жүз алпыс) теңге сомасында Бiшкек-Алматы бағыты бойынша жол жүруге және Алматы, Астана қалаларында делегация мүшелерінің тұруына шығыстарды
қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігіне жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 17 шiлдедегі
N 967 қаулысымен
бекiтілген
Америка Құрама Штаттарының Конгресi өкiлдерiнің Қазақстан
Республикасына жұмыс бабындағы сапарын өткiзу жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !            Iс-шаралар          !Орындау мерзiмi!Орындалуына жауаптылар
р/с!                                !               !
---------------------------------------------------------------------------
1.  Осы iс-шараны өткiзуге байланысты   2001 жылғы   Қазақстан
шығыстарды 2001 жылға арналған       30 шілде    Республикасының
республикалық бюджетте "Өкiлдiк                  Сыртқы істер
шығыстар" бағдарламасы бойынша                   министрлігі
көзделген қаражаттың есебiнен
төлеу жөнiндегi мыналарға
арналған смета жобасын жасау:

1) пролет американской делегации
по маршруту Алматы-Астана-Алматы;
2) организацию официального приема
от имени Министерства иностранных дел
Республики Казахстан;
3) обеспечение американской делегации
автомобильным транспортом;
4) подготовку памятных подарков для
членов американской делегации;
5) оплату проживания американской
делегации
2. Оказать содействие в предоставлении     30 июля    Министерство
льгот для членов американской           2001 года  транспорта и
делегации при приобретении авиабилетов             коммуникаций
авиакомпании "Эйр Казахстан" по                    Республики Казахстан
маршруту Алматы-Пекин
3. Представить необходимые материалы к     3 августа  Министерство оборо-
визиту в Министерство иностранных дел   2001 года  ны, Министерство
Республики Казахстан                               энергетики и мине-
ральных ресурсов,
Министерство эконо-
мики и торговли,
Министерство транс-
порта и коммуника-
ций Республики
Казахстан
4. Утвердить проект программы пребывания   3 августа  Министерство иност-
американской делегации                  2001 года  ранных дел Респуб-
лики Казахстан,
акимы городов
Астаны и Алматы
5. Принять необходимые меры по размещению  3 августа  Министерство иност-
обслуживанию членов американской        2001 года  ранных дел Респуб-
делегации, также обеспечению делегации             лики Казахстан,
автотранспортом по маршруту Бишкек-                Управление Делами
Алматы, а также в города Алматы и Астане           Президента Респуб-
лики (по согласо-
ванию), акимы
городов Астаны и
Алматы
6. Организовать встречу и проводы          9-11       Министерство иност-
американской делегации в аэропортах     августа    ранных дел Респуб-
городов Астаны и Алматы                 2001 года  лики Казахстан,
Управление Делами
Президента
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимы городов Астаны
и Алматы
7. Оказать содействие в организации        9-11       Министерство иност-
встреч представителей Конгресса США с   августа    ранных дел Респуб-
представителями общественных            2001 года  лики Казахстан,
организаций (неправительственных                   акимы городов
организаций, еврейской общины),                    Астаны и Алматы
конверсионных предприятий, а также в
осмотре достопримечательностей городов
Алматы и Астаны
8. Организовать встречи согласно программе 9-11       Министерство иност-
с представителями Конгресса США         августа    ранных дел,
2001 года  Министерство оборо-
ны, Министерство
энергетики и мине-
ральных ресурсов,
Министерство эконо-
мики и торговли,
Министерство транс-
порта и коммуникаций
Республики Казахстан

1) Алматы-Астана-Алматы бағыты
бойынша американдық
делегацияның ұшып өтуi;
2) Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi атынан
ресми қабылдау ұйымдастыру;
3) американдық делегацияны
автокөлiкпен қамтамасыз ету;
4) американдық делегацияның
мүшелерi үшiн ескерткiш
сыйлықтар дайындау;
5) американдық делегацияның
тұруын төлеу
2.  Американдық делегация мүшелерi      2001 жылғы   Қазақстан
үшiн Алматы-Пекин бағыты             30 шілде    Республикасының Көлік
бойынша "Эйр Қазақстан"                          және коммуникациялар
авиакомпаниясының авиабилеттерін                 министрлігі
сатып алу кезiнде жеңiлдiктер
беруге жәрдем көрсету
3.  Қазақстан Республикасының Сыртқы    2001 жылғы   Қазақстан
iстер министрлігіне сапарға          3 тамыз     Республикасының
қажетті материалдар ұсыну                        Қорғаныс министрлігі,
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгi,
Экономика және сауда
министрлiгi, Көлiк
және коммуникациялар
министрлігі
4.  Американдық делегацияның болуы      2001 жылғы   Қазақстан
бағдарламасының жобасын бекiту       3  тамыз    Республикасының Сыртқы
істер министрлігі,
Астана және Алматы
қалаларының әкімдері
5.  Американдық делегация мүшелерiн     2001 жылғы   Қазақстан
орналастыру, оларға қызмет           3 тамыз     Республикасының Сыртқы
көрсету, сондай-ақ Бiшкек -                      істер министрлігі,
Алматы бағыты бойынша, сонымен                   Қазақстан Республикасы
қатар Алматы және Астана                         Президентінің Іс
қалаларында делегацияны                          Басқармасы (келісім
автокөлiкпен қамтамасыз ету                      бойынша), Астана және
жөнiнде қажеттi шаралар қабылдау                 Алматы қалаларының
әкімдері
6.  Астана және Алматы қалаларының      2001 жылғы   Қазақстан
әуежайларында американдық           9-11 тамыз   Республикасының Сыртқы
делегацияны күтiп алуды және                     істер министрлігі,
шығарып салуды ұйымдастыру                       Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
Басқармасы (келісім
бойынша), Астана және
Алматы қалаларының
әкімдері
7.  АҚШ Конгресi өкiлдерiнiң            2001 жылғы   Қазақстан
қоғамдық ұйымдар (үкiметтiк         9-11 тамыз   Республикасының Сыртқы
емес ұйымдар, еврей қауымы),                     істер министрлігі,
конверсиялық кәсiпорындардың                     Алматы және Астана
өкiлдерiмен кездесулерiн                         қалаларының әкімдері
ұйымдастыруға, сондай-ақ
Алматы және Астана
қалаларының көрікті орындарын
аралауда жәрдем көрсету
8.  Бағдарламаға сәйкес АҚШ Конгресі    2001 жылғы   Қазақстан
өкілдерімен кездесулер              9-11 тамыз   Республикасының
ұйымдастыру                                      Сыртқы істер
министрлігі,
Қорғаныс министрлігі,
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгi,
Экономика және сауда
министрлiгi, Көлiк
және коммуникациялар
министрлігі

9. Обеспечить безопасность и сопровождение 9-11       Министерство
членов американской делегации в         августа    внутренних дел
аэропортах, местах проживания и         2001 года  Республики Казахстан
посещения
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)

9.  Американдық делегация               2001 жылғы   Қазақстан
мүшелерінің әуежайларда, тұру       9-11 тамыз   Республикасының
және бару орындарында                            Ішкі істер министрлігі
қауіпсіздігін және еріп жүруді
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.