О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2001 года N 1009. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 851
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 1996 года N 402  "О выдаче гражданам и юридическим лицам актов на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 15, ст. 125):
в преамбуле слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 22 декабря 1995 года N 2717" заменить словами "Законом Республики Казахстан от 24 января 2001 года";
в тексте слова "Государственный комитет Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству", "Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству" заменить соответственно словами "центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами", "центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами";
в абзаце первом пункта 2 слово "изготовление" исключить;
пункт 4 исключить;
в форме акта на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования и в приложениях к нему, утвержденных указанным постановлением, слова "комитета по земельным отношениям и землеустройству", "районного комитета по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "территориального органа по управлению земельными ресурсами";
в описании Акта на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 3:
в абзаце седьмом после слов "план земельного участка," дополнить словами "на котором указывается кадастровый номер земельного участка,";
в абзаце восьмом слова "органа по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "органа по управлению земельными ресурсами";
в форме Книги записей актов на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования, утвержденной указанным постановлением, слова "органа по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "органа по управлению земельными ресурсами";

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 шілде N 1009. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.22. N 851 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Азаматтар мен заңды ұйымдарға жер учаскесiне меншiк құқығын, тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн актiлердi беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 8 сәуiрдегi N 402 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 15, 125-құжат):
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күшi бар Жарлығына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтiндегi "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне", "Қазақстан Республикасы Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң", "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" деген сөздер тиiсiнше "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға", "жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның", "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың бiрiншi абзацындағы "әзiрлеу және" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақ алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жер учаскесiне меншiк құқығын, тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн акт нысанындағы және оған қосымшалардағы "Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитетiнiң", "Аудандық жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитет" деген сөздер "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жер учаскесiне меншiк құқығын, тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн актiнiң сипаттамасында:
3-тармақтағы:
жетiншi абзацтағы "жер учаскесiнiң жоспары" деген сөздерден кейiн "жер учаскесiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiлетiн" деген сөздермен толықтырылсын;
сегiзiншi абзацтағы "жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi тиiстi орган" деген сөздер "жер ресурстарын басқару жөнiндегi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жер учаскесiне меншiк құқығын, тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн актiлердi жазу кiтабының нысанындағы "жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi аумақтық органның" деген сөздер "жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органның" деген сөздермен ауыстырылсын.

2) в постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 1996 года N 1495  "Об утверждении форм типовых договоров о временном землепользовании" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 50, ст. 487):
в преамбуле слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 22 декабря 1995 г. N 2717" заменить словами "Законом Республики Казахстан от 24 января 2001 года";
в приложениях 1 и 2 к типовым договорам об аренде земельного участка и о временном безвозмездном землепользовании, утвержденных указанным постановлением, слова "районного (городского) комитета по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "территориального органа по управлению земельными ресурсами";
3) в постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1997 года N 235  "Об утверждении Положения о порядке осуществления государственного контроля за использованием и охраной земель" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 9, ст. 61):
в преамбуле слова " Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 22 декабря 1995 г. N 2717 "О земле" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 159)" заменить словами "Законом Республики Казахстан "О земле" от 24 января 2001 года";
в Положении о порядке осуществления государственного контроля за использованием и охраной земель, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 3 слова "исполнительные органы по управлению земельными ресурсами, охраной природы" заменить словами "уполномоченные органы по управлению земельными ресурсами, охране окружающей среды";
в пункте 4 слова "Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Министерство строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан, Комитет по водным ресурсам Республики Казахстан" заменить соответственно словами "Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения, Министерство экономики и торговли Республики Казахстан, Комитет по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в абзаце втором пункта 5 слова "Государственным комитетом Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами";
в абзаце первом пункта 7 слова "Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "руководитель центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами", слова "заместители Председателя" заменить словами "его заместители";
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Руководители территориальных органов по управлению земельными ресурсами являются главными государственными инспекторами по использованию и охране земель соответствующих административно-территориальных единиц, а их заместители - заместителями главного государственного инспектора по использованию и охране земель соответствующих административно- территориальных единиц";
абзац четвертый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Руководители территориальных органов по управлению земельными ресурсами - главные государственные инспекторы по использованию и охране земель областей, городов Астаны и Алматы назначаются на должность руководителем центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами - главным государственным инспектором по использованию и охране земель Республики Казахстан";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

2) "Уақытша жер пайдалану туралы үлгiлiк шарттардың нысандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 6 желтоқсандағы N 1495 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 50, 487-құжат):
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күшi бар Жарлығына " деген сөздер "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жер учаскесiн жалға беру туралы және уақытша жер пайдалану туралы үлгiлiк шарттарға 1 және 2-қосымшаларда "аудандық (қалалық) жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитеттiң" деген сөздер "жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Жердi пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 19 ақпандағы N 235 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 9, 61-құжат):
кiрiспедегi "Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күшi бар Жарлығына " (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 159-құжат) деген сөздер "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жердi пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы ережеде:
3-тармақтағы "жер ресурстарын басқару табиғат қорғау жөнiндегi атқарушы органдар" деген сөздер "жер ресурстарын басқару, қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi, Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi комитетi" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi, Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң Су ресурстары жөнiндегi комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың екiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" деген сөздер "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы" деген сөздер "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның басшысы" деген сөздермен ауыстырылсын, "Төрағаның орынбасарлары" деген сөздер "оның орынбасарлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органдардың басшылары тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi бас мемлекеттiк инспекторлары, ал олардың орынбасарлары - тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi бас мемлекеттiк инспектордың орынбасарлары болып табылады";
7-тармақтың төртiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органдардың басшыларын - облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi бас мемлекеттiк инспекторларын қызметке Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның басшысы - Қазақстан Республикасының жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi бас мемлекеттiк инспекторы тағайындайды";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Должностные лица и специалисты центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами, а также его территориальных органов, на которых возложено осуществление государственного контроля, являются государственными инспекторами по использованию и охране земель";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Органы центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами, Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, Министерства экономики и торговли Республики Казахстан, Комитета по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан:";
в абзаце первом пункта 10 слова "Государственный комитет Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству и его органы" заменить словами "центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами и его территориальные органы";
в абзаце первом пункта 11 слова "Министерство экологии и биоресурсов" заменить словами "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды";
в абзаце первом пункта 12 слова "Министерства здравоохранения Республики Казахстан" заменить словами "Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения";
в абзаце первом пункта 13 слова "Министерство строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан" заменить словами "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
абзац третий пункта 14 исключить;
в абзаце первом пункта 15 после слов "по водным ресурсам" дополнить словами "Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан";
в абзаце первом пункта 16 слова "природы" заменить словами "окружающей среды";
в пункте 22 слова "Государственный комитет Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"8. Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның, сондай-ақ оның мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру жүктелген аумақтық органдарының лауазымды тұлғалары мен мамандары жердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлар болып табылады";
9-тармақтағы бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның, Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөніндегi агенттiгiнiң, Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Су ресурстары жөнiндегi комитетiнiң органдары:";
10-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитеті мен оның органдары" деген сөздер "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган және оның аумақтық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Экология және биоресурстар министрлiгi" деген сөздер "Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтың үшiншi абзацы алынып тасталсын;
15-тармақтағы бiрiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi комитетi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң Су ресурстары жөнiндегi комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру жөнiндегi функциялар жүктелген жергiлiктi атқарушы органдардың, жер ресурстарын басқару, қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi атқарушы органдардың және басқа да уәкiлеттi органдардың лауазымды тұлғалары өз құзыретiнiң шегiнде:";
22-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" деген сөздер "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі