О подготовке и проведении 100-летнего юбилея со дня рождения Габита Мусрепова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года N 63.
В целях увековечения памяти выдающегося казахского писателя, Героя Социалистического Труда, академика Габита Мусрепова Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Габита Мусрепова в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Габита Мусрепова.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 января 2002 года N 63
Состав
Республиканской комиссии
по подготовке и проведению 100-летнего
юбилея со дня рождения Габита Мусрепова
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3
апреля 2002 г. N 397
P020397_
.
Тасмагамбетов                 - Премьер-Министр Республики
Имангали Нургалиевич            Казахстан, председатель
Кул-Мухаммед                  - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарович                общественного согласия Республики
Казахстан, заместитель председателя
Оразалин                      - Первый секретарь Правления Союза писателей
Нурлан Мыркасымович             Казахстана (по согласованию)
Жолдасбеков Мырзатай          - ректор Евразийского национального
университета имени Л. Гумилева
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Каскабасов                    - директор Института литературы и искусства
Сеит Аскарович                  имени М. Ауэзова Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Каирбеков                     - Директор Государственного
Адилгазы Жаксылыкович           литературно-мемориального музейного
комплекса С. Муканова и Г. Мусрепова
(по согласованию)
Кошанов                       - секретарь отделения общественных и
Аманжол Кошанович               гуманитарных наук Национальной академии
наук Республики Казахстан, академик
(по согласованию)
Мусрепова                     - дочь писателя (по согласованию)
Энгелина Габитовна
Нарымбетов                    - доктор филологических наук, мусреповед
Абдилхамит Куанович             (по согласованию)
Нагманов                      - аким Северо-Казахстанской области
Кажымурат Ибраевич
Храпунов                      - аким города Алматы
Виктор Вячеславович
Тлеухан                       - Председатель Комитета культуры Министерства
Бекболат Канаевич               культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Беркимбаева                   - Министр образования и науки
Шамша Копбаевна                 Республики Казахстан
Токаев                        - Государственный секретарь Республики
Касымжомарт Кемелевич           Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Алдажуманов                   - исполняющий обязанности директора
Кайдар Сейсенбаевич             Института истории и этнологии
имени Ч. Валиханова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 января 2002 года N 63
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со
дня рождения Габита Мусрепова
---------------------------------------------------------------------------
N !          Мероприятие           !  Срок    !Ответственные за исполнение
п/п!                                !исполнения!
---!--------------------------------!----------!-------------------------
1 !                 2              !     3    !              4
---!--------------------------------!----------!-------------------------

Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу мерейтойына дайындық және оны өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 19 қаңтар N 63
Аса көрнектi қазақ жазушысы, Социалистiк Еңбек Ерi, академик Ғабит
Мүсiреповтiң есiмiн мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан
Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу
мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия
құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу
мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары
бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 19 қаңтардағы
N 63 қаулысына
қосымша
Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу
мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi
республикалық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.03. N 397 қаулысымен.
P020397_
Тасмағамбетов             - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi,
Иманғали Нұрғалиұлы         төраға
Құл-Мұхаммед              - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы             Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi, төрағаның орынбасары
Оразалин                  - Қазақстан Жазушылар одағы
Нұрлан Мырқасымұлы          басқармасының бiрiншi хатшысы,
(келiсiм бойынша)
Жолдасбеков Мырзатай      - Қазақстан Республикасының Бiлiм
және ғылым министрлiгi Л. Гумилев
атындағы Еуразия ұлттық
университетiнiң ректоры
Қасқабасов                - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Сейiт Асқарұлы              және ғылым министрлiгi М. Әуезов
атындағы Әдебиет және өнер
институтының директоры
Қайырбеков                - С. Мұқанов пен Ғ. Мүсiреповтiң
Әділғазы Жақсылықұлы        мемлекеттiк әдеби-мемориалдық музей
кешенiнiң директоры (келiсiм бойынша)
Қошанов                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Аманжол Қошанұлы            ғылым академиясының Қоғамдық
және гуманитарлық ғылымдар
бөлiмшесiнiң хатшысы, академик
(келiсiм бойынша)
Мүсiрепова                - жазушының қызы (келiсiм бойынша)
Энгелина Ғабитқызы
Нарымбетов                - филология ғылымының докторы,
Әбдiлхамит Қуанұлы          мүсiреповтанушы (келiсiм бойынша)
Нағыманов                 - Солтүстiк Қазақстан облысының
Қажымұрат Ыбырайұлы         әкiмi
Храпунов                  - Алматы қаласының әкiмi
Виктор Вячеславович
Тiлеухан                  - Қазақстан Республикасының
Бекболат Қанайұлы           Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы
Беркiмбаева               - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Шәмша Көпбайқызы            және ғылым министрi
Тоқаев                    - Қазақстан Республикасының
Қасымжомарт Кемелұлы        Мемлекеттiк хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер министрi
Алдажұманов               - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Қайдар Сейсенбайұлы         ғылым министрлiгiнiң Ш. Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институты директорының мiндетiн
атқарушы
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 19 қаңтардағы
N 63 қаулысымен
бекітілген
Ғабит Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл толу
мерейтойына дайындық және оны өткізу жөнiндегi iс-шаралар
жоспары
---------------------------------------------------------------------------
р/с!           Іс-шаралар         ! Орындалу !  Орындау үшiн жауаптылар
N !                              ! мерзiмi  !
---------------------------------------------------------------------------

1   Издание академического собрания   2002-      Министерство культуры,
сочинений Г. Мусрепова на         2007 гг.   информации и общественного
казахском и русском языках в                 согласия, Министерство
10-ти томах, энциклопедии                    образования и науки
"Габит Мусрепов",                            Республики Казахстан и
библиографического указателя                 Союз писателей Казахстана
"Г. Мусрепов. Жизнь и творчество",           (по согласованию)
книги "Воспоминания"
2   Освещение жизни и деятельности    2002 г.    Министерство культуры,
Г. Мусрепова в средствах                     информации и общественного
массовой информации                          согласия Республики
Казахстан
3   Проведение международной          2002 г.    Министерство образования и
конференции "Габит Мусрепов и                науки, Министерство
мировой литературный процесс"                культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан и
Союз писателей Казахстана
(по согласованию)
4   Подготовка и организация в        2002 г.    Министерство образования и
учебных заведениях, библиотеках              науки, Министерство
научно-практических конференций,             культуры, информации и
Мусреповских чтений,                         общественного согласия
тематических вечеров, посвященных            Республики Казахстан и
юбилею Г. Мусрепова                          Союз писателей Казахстана
(по согласованию)
5   Проведение мероприятий,           2002 г.    Министерство культуры,
посвященных 100-летию со дня                 информации и общественного
рождения Г. Мусрепова                        согласия Республики
Казахстан
6   Проведение юбилейных торжеств,    2002 г.    аким города Алматы
посвященных 100-летию со дня
рождения Г. Мусрепова
7   Установка и торжественное         2002 г.    аким города Алматы
открытие памятника бюста
Г. Мусрепову перед зданием
Государственного театра для
детей и юношества имени
Г. Мусрепова в городе Алматы
8   Проведение юбилейных торжеств,    2002 г.    аким Северо-Казахстанской
посвященных 100-летию со дня                 области
рождения Г. Мусрепова в
Северо-Казахстанской области
9   Присвоить имя Габита Мусрепова    2002 г.    аким Северо-Казахстанской
одному из районов                            области
Северо-Казахстанской области
10  Подготовка и написание            2002 г.    Государственный
киносценария Г. Мусрепов                     литературно-мемориальный
"Кыз Жибек" (на казахском,                   музейный комплекс
русском, французском, английском             С. Муканова и Г. Мусрепова
языках) 15 печатных листов                   и историко-
генеалогический фонд
"Казахстан" (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

1   Ғ.Мүсiрепов шығармаларының      2002-     Қазақстан Республикасының
қазақ және орыс тiлдерiндегi    2007 ж.ж. Мәдениет, ақпарат және
10 томдық академиялық жинағын,            қоғамдық келiсiм министрлігі,
"Ғабит Мүсiрепов" энциклопедия.           Бiлiм және ғылым министрлiгi
сын, "Ғ.Мүсiрепов. Өмiрi мен              және Қазақстан Жазушылар
шығармашылығы" атты библиогра.            одағы (келiсiм бойынша)
фиялық көрсеткiшiн, "Естелiктер"
кiтабын шығару
2   Ғ.Мүсiреповтiң өмiрi мен қыз.   2002 ж.   Қазақстан Республикасының
метiн бұқаралық ақпарат                   Мәдениет, ақпарат және
құралдарында жария ету                    қоғамдық келiсiм министрлiгi
3   "Ғабит Мүсiрепов және әлемдiк   2002 ж.   Қазақстан Республикасының
әдеби процесс" атты халықаралық           Бiлiм және ғылым министрлiгi,
конференция өткiзу                        Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрлiгi
және Қазақстан Жазушылар
одағы (келiсiм бойынша)
4   Оқу орындарында, кiтапханаларда, 2002 ж.  Қазақстан Республикасының
Ғ.Мүсiреповтiң мерейтойына                Бiлiм және ғылым министрлiгi,
арналған ғылыми-практикалық               Мәдениет, ақпарат және
конференциялар, Мүсiрепов                 қоғамдық келiсiм министрлiгi
оқуларын, тақырыптық кештер               және Қазақстан Жазушылар
дайындау және ұйымдастыру                 одағы (келiсiм бойынша)
5   Ғ.Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл  2002 ж.  Қазақстан Республикасының
толуына арналған iс-шаралар               Мәдениет, ақпарат және
өткiзу                                    қоғамдық келiсiм министрлiгi
6   Ғ.Мүсiреповтiң туғанына 100 жыл  2002 ж.  Алматы қаласының әкiмi
толуына арналған мерейтой
салтанаттарын өткiзу
7   Алматы қаласындағы Ғ.Мүсiрепов   2002 ж.  Алматы қаласының әкiмi
атындағы мемлекеттiк балалар
және жастар театры үйiнiң
алдында Ғ.Мүсiреповтiң ескерткiш
мүсiнiн орнату және салтанатты
ашу
8   Солтүстiк Қазақстан облысында    2002 ж.  Солтүстiк Қазақстан облысының
Ғ.Мүсiреповтiң туғанына 100               әкiмi
жыл толуына арналған мерейтой
салтанаттарын өткiзу
9   Солтүстiк Қазақстан облысының    2002 ж.  Солтүстiк Қазақстан облысының
аудандарының бiрiне Ғабит                 әкiмi
Мүсiреповтiң есiмiн беру
10  Ғ.Мүсiрепов "Қыз Жiбек"          2002 ж.  С.Мұқанов пен
киносценарийiнiң 15 баспа табағын         Ғ.Мүсiреповтiң мемлекеттiк
(қазақ, орыс, француз, ағылшын            әдеби-мемориалдық музей
тiлдерiнде) дайындау және жазу            кешенi және "Қазақстан"
тарихи-генеалогиялық қоры
(келiсiм бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қобдалиева Н.М.