Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2002 года N 206
Сноска. В заголовке и тексте заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 206б .
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции на 2002 год согласно приложениям 1,3,4.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 марта 2002 г. N 206a P02206a_ ; от 20 декабря 2002 г. N 206б .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 206 <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 206б
Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции
-----------------------------------------------
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2002 год
1. Стоимость: 256 128 тысяч тенге (двести пятьдесят шесть миллионов сто двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе", Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 P020039_ "Об утверждении лимитов штатной численности", постановление Правительства от 15 ноября 1999 года N 1713 P991713_ "Об утверждении Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 775 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттігінiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 12 ақпан N 206
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1,3,4 қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.03.21. N 206а қаулысымен .
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 206 қаулысына
1-қосымша
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша өзгерді  - ҚР Үкіметінің 2002.12.20. N 206б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
2002 жылға арналған 001 "Әкiмшілiк шығындар" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 256 128 мың (екi жүз елу алты миллион бір жүз жиырма сегiз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 1-30-бабы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы , "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 қарашадағы N 1713 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 13 шiлдедегi N 775 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 12 қыркүйектегi N 996 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
Код  !Код  !Наименование!  Мероприятия по реализации ! Сроки !Ответственные
прог-!под- !программ    !   программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
раммы!прог-!(подпро-    !                            !зации  !
!раммы!грамм)      !                            !       !
-----!-----!------------!----------------------------!-------!-------------
2  !   3 !      4     !                5           !    6  !       7
-----!-----!------------!----------------------------!-------!-------------
001        Администра-                                        Агентство РК
тивные                                             по регулиро-
затраты                                            ванию естест-
венных
001  Аппарат       Содержание центрального    В течение монополий и
центрального  аппарата Агентства         2002 года защите
органа        Республики Казахстан по              конкуренции
регулированию естественных
монополий и защите
конкуренции в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 157 единиц.
002  Аппарат       Содержание территориальных В течение
территори-    подразделений Агентства    2002 года
альных        Республики Казахстан по
органов       регулированию естественных
монополий и защите
конкуренции в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 423 единиц.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнения возложенных на Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции функций.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 206
Сноска. Приложение 2 исключено - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 206б
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 206 <*>
Сноска. В приложение 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 206б
Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий  защите конкуренции
-----------------------------------------------
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Программа по проведению экспертных оценок деятельности
субъектов естественных монополий" на 2002 год

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерінің қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн қамту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
001             Әкімшілік
шығындар
001    Орталық           Қазақстан Республика.  2002  Қазақстан
органның          сының Табиғи монопо.   жыл.  Республика.
аппараты          лияларды реттеу және   дың   сының Табиғи
бәсекелестiктi қорғау  ішін. монополия.
жөнiндегi агенттiгiнiң  де   ларды
орталық аппаратының 157      реттеу және
бірлік адам санында          бәсекелес.
бекітілген штат саны         тікті қорғау
шегiнде ұстау                жөніндегі
агенттігі
002    Аумақтық          Қазақстан Республика.  2002
органдар          сының Табиғи монопо.   жыл.
аппараты          лияларды реттеу және   дың
бәсекелестiктi қорғау  ішін.
жөнiндегі агенттiгiнiң де
аумақтық бөлiмшелерiн
423 бiрлiк адам санында
бекiтiлген штат саны
шегiнде ұстау
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігіне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 206 қаулысына 2-қосымша <*>
ЕСКЕРТУ. 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.12.20.
N 206б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 206 қаулысына 3-қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-қосымша өзгерді  - ҚР Үкіметінің 2002.12.20. N 206б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу жіне бәсекелестiктi қорғау
жөнiндегi агенттiгi
2002 жылға арналған 031 "Табиғи монополиялар субъектiлерiнің қызметiне сарапшылық бағалау жүргiзу жөнiндегi бағдарлама" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 25505 тысяч тенге (двадцать пять миллионов пятьсот пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года Z980272_ "О естественных монополиях", статья 8 Закона Республики Казахстан 16 июля 1997 года Z970163_ "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715.
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества регулирования деятельности субъектов естественных монополий.
5. Задачи бюджетной программы: проведение экспертизы инвестиционных программ, норм технологических потерь по электроэнергии, теплу, другим коммунальным услугам, норм численности персонала и т.д., применяемых субъектами естественных монополий при
установлении тарифов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
Код  !Код  !Наименование!  Мероприятия по реализации ! Сроки !Ответственные
прог-!под- !программ    !   программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
раммы!прог-!(подпро-    !                            !зации  !
!раммы!грамм)      !                            !       !
-----!-----!------------!----------------------------!-------!-------------
2  !   3 !      4     !                5           !    6  !       7
-----!-----!------------!----------------------------!-------!-------------
030       Программа по  Разработка перечня необходимых        Агентство
проведению    экспертных заключений по              Республики
экспертных    вопросам компетенции        В течение Казахстан по
оценок        Агентства - 40 заявок.         года   регулированию
деятельности  Определение на тендерной              естественных
субъектов     основе экспертов по                   монополий и
естественных  каждой экспертируемой                 защите
монополий     проблеме.                             конкуренции
Контроль за своевременным
выполнением экспертных
заключений
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подтверждение объективности и обоснованности, принимаемых Агентством решений по утверждению тарифов на услуги субъектов естественных монополий, обеспечения соответствия методик расчетов тарифов на услуги субъектов естественных монополий международной практики формирования тарифов, подтверждения обоснованности нормативно-технических потерь на услуги субъектов естественных монополий.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 206 <*>
Сноска. В приложение 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 206б
Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции
-----------------------------------------------
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Программа по привлечению консультантов к разработке и
совершенствованию нормативно-правовой базы" на 2002 год

1. Құны: 25505 мың (жиырма бес миллион бес жүз бес мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Табиғи монополиялар туралы Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 17-бабы, "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi N 163-1 Заңының 8-бабы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн реттеу сапасын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тарифтердi белгiлеу кезiнде табиғи монополиялар субъектiлерi қолданатын инвестициялық бағдарламаларға, электр энергиясы, жылу, басқа да коммуналдық қызмет көрсетулер жөнiндегi технологиялық ысырап нормаларына, қызметкерлердiң саны нормаларына және т.б. сараптама жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
030            Табиғи монополия.  Агенттік құзыретінің   Жыл   Қазақстан
лар субъектілері.  мәселелері жөніндегі   бойы  Республика.
нің қызметіне са.  қажетті сарапшылық           сының Табиғи
рапшылық бағалау   шешімдер тізбесін            монополия.
жүргізу жөніндегі  әзірлеу - 40 өтінім          ларды
бағдарлама         Тендер негізінде             реттеу және
әрбір сарапталатын           бәсекелес.
проблема бойынша             тікті қорғау
сарапшыларды айқындау        жөніндегі
Сарапшылық шешімдердің       агенттігі
уақтылы орындалуын
бақылау
-------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Агенттiктiң табиғи монополиялар субъектiлерi көрсететiн қызметтердiң тарифтерiн бекiту жөнiнде қабылдайтын шешiмдерiнің объективтiлiгi мен негiздiлiгiн растау, табиғи монополиялар субъектiлерi көрсететiн қызметтерге тарифтер есептеу әдiстемелерiнiң тарифтердi қалыптастырудың халықаралық практикасына сәйкестiгiн қамтамасыз ету, табиғи монополиялар субъектiлерi көрсететiн қызметтердiң нормативтiк-техникалық ысырабының негiздiлiгiн растау.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 206 қаулысына 4-қосымша       \
ЕСКЕРТУ. 4-қосымша өзгерді  - ҚР Үкіметінің 2002.12.20. N 206б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау
жөнiндегi агенттiгi
2002 жылға арналған 032 "Нормативтiк-құқықтық базаны әзiрлеу мен жетiлдiруге консультанттарды тарту жөніндегi бағдарлама" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 31398 тысяч тенге (тридцать один миллионов триста девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1997 года "О государственных закупках", статья 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях", Закон Республики Казахстан от 24 марта 1998 года Z980213_ "О нормативных правовых актах", Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года Z010144_ "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715.
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение нормативно-правовой базы, регулирующей деятельность Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной разработки нормативных правовых актов, регулирующих деятельность субъектов естественной монополии, субъектов, занимающих доминирующее положение на товарных рынках. Привлечение консультантов для разработки нормативных правовых актов, проведение научной экспертизы разработанных нормативных правовых актов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
Код  !Код  !Наименование!  Мероприятия по реализации ! Сроки !Ответственные
прог-!под- !программ    !   программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
раммы!прог-!(подпро-    !                            !зации  !
!раммы!грамм)      !                            !       !
-----!-----!------------!----------------------------!-------!-------------
2  !   3 !      4     !                5           !    6  !       7
-----!-----!------------!----------------------------!-------!-------------
031       Программа по   Привлечение консультантов   Февраль- Агентство
привлечению    для разработки 1            апрель   Республики
консультантов  нормативно-правового акта            Казахстан по
к разработке   до 10 чел из расчета 1800            регулированию
и совершенс-   чел/час, командировочные             естественных
твованию       расходы - 7 чел/дней.                монополий и
нормативно-    Прочие расходы: коммунальные         защите
правовой       услуги, аренда зданий.               конкуренции
базы           Разработка 12 нормативно-
правовых актов, в т.ч.:
Разработка Методики по
распределению затрат и
определению себестоимости
основных видов услуг
телекоммуникаций
Разработка Методики         Февраль-
деления расходов на виды    апрель
перевозок и определения
себестоимости грузовых
железнодорожных перевозок
Разработка методики         Апрель-
расчета аэропортовых        май
сборов и тарифов за
наземное обслуживание
в аэропортах Республики
Казахстан
Разработка Правил           Апрель-
проведения закупки          май
материальных и финансовых
ресурсов, оборудования
для производственных
нужд субъектами
естественной монополии
на тендерной основе
Разработка Правил           Апрель-
применения мер              май
антимонопольного
реагирования на
нарушения антимо-
нопольного
законодательства
Разработка Методики         Май-июнь
расчета себестоимости
пассажирских
железнодорожных перевозок
Разработка Методики         Май-июнь
порядка расчета ставки
прибыли на регулируемую
базу активов
Разработка Порядка          Май-июнь
расчета предельных
уровней тарифов на
среднесрочной основе
Кодификация и               Июль
систематизация анти-
монопольного
законодательства
Разработка законопроекта    Июль
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам жилищно-
коммунальной сферы"
Разработка Методики по      Август-
распределению затрат        сентябрь
между производством
тепла и электроэнергии
на теплостанциях
Разработка концепции и      Сентябрь
законопроекта "О внесении
изменений и дополнений в
Закон Республики Казахстан
"О конкуренции и
ограничении монопо-
листической деятельности"
---------------------------------------------------------------------------

1. Құны: 31398 мың (отыз бiр миллион үш жүз тоқсан сегiз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 8-бабы, "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 13-бабы, "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы , "Бәсеке және монополистiк қызметтi шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнесті қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тауар рыноктарында үстем жағдайға ие табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық кесiмдердi сапалы түрде әзiрлеудi қамтамасыз ету. Нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлеу үшін консультанттарды тарту, әзірленген нормативтік құқықтық кесімдерге ғылыми сараптама жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
031            Нормативтік-құқық. 1 нормативтік құқық.  Ақпан- Қазақстан
тық базаны әзір.   тық кесімді әзірлеу   сәуір  Республика.
леу мен жетілдіру. үшін 1800 адам/сағат,        сының Табиғи
ге консультант.    іссапар шығыстары -          монополия.
тарды тарту жөнін. 7 адам/күн есебінен          ларды
дегі бағдарлама    10 адамға дейін кон.         реттеу және
сультанттарды тарту.         бәсекелес.
Өзге шығыстар: комму.        тікті қорғау
налдық қызмет көрсету.       жөніндегі
лер, үй-жайларды жалға       агенттігі
алу.
12 нормативтік құқықтық
кесім әзірлеу, оның
ішінде:
Телекоммуникациялардың
негізгі қызмет көрсету
түрлерінің шығындарын
бөлу және өзіндік құнын
айқындау жөніндегі
әдістемені әзірлеу
Тасымалдау түрлерінің  Ақпан-
шығыстарын бөлу және   сәуір
темір жолмен жүк тасы.
малдаудың өзіндік құнын
айқындау жөніндегі әдіс.
темені әзірлеу
Қазақстан Республикасын. Сәуір-
дағы әуежайларда жерде   мамыр
қызмет көрсету үшін
әуежай алымдары мен тариф.
тер есептеу әдістемесін
әзірлеу
Табиғи монополия субъек.  Сәуір-
тілерінің өндірістік      мамыр
мұқтаждары үшін материал.
дық және қаржылық ресурс.
тарды, жабдықтарды тендер
негізінде сатып алуды
жүргізу ережесін әзірлеу
және өзгерістер енгізу
Монополияға қарсы заң      Мамыр-
бұзушылықтарға монополия.  маусым
ға қарсы ден қою шараларын
қолдану ережесін әзірлеу
және өзгерістер енгізу
Реттелетін активтер база.  Мамыр-
сына пайда ставкасын       маусым
есептеу тәртібі әдісте.
месін әзірлеу
Орташа мерзімді негізде    Мамыр-
тарифтердің шекті деңгей.  маусым
лерін есептеу тәртібін
әзірлеу
Монополияға қарсы заңна.   Шілде
маны кодтау және жүйелеу
"Қазақстан Республикасы.   Шілде
ның тұрғын үй-коммунал.
дық сала мәселелері жө.
ніндегі кейбір заңнама.
лық кесімдеріне өзгеріс.
тер мен толықтырулар ен.
гізу туралы" заң жобасын
әзірлеу
Жыл станцияларындағы       Тамыз-
жылу және электр энергия.  қыркүйек
сы өндірісінің арасындағы
шығындарды бөлу жөніндегі
әдістемені әзірлеу
"Бәсеке және монополис.    Қыркүйек
тік қызметті шектеу туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен то.
лықтырулар енгізу туралы"
тұжырымдама мен заң жоба.
сын әзірлеу
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня нормативно-правового обеспечения, уменьшение количества неясностей и спорных моментов, возникающих при применении нормативных правовых актов, уменьшение количества разъяснений даваемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции при применении нормативных правовых актов.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: нормативтік құқықтық қамтамасыз ету деңгейін арттыру, нормативтік құқықтық кесімдерді қолдану кезінде туындайтын түсініксіздік пен даулы сәттер санын азайту, нормативтік құқықтық кесімдерді қолдану кезінде Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі беретін түсіндірмелер санын азайту.