О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О статусе и полномочиях Государственного секретаря Республики Казахстан - Министра иностранных дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2002 года N 278
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект
Указа Президента Республики Казахстан "О статусе и полномочиях
Государственного секретаря Республики Казахстан - Министра иностранных дел
Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ
Президента Республики Казахстан
О статусе и полномочиях Государственного секретаря
Республики Казахстан - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 19) статьи 44
K951000_
Конституции
Республики Казахстан постановляю:
1. Государственный секретарь Республики Казахстан - Министр иностранных дел Республики Казахстан (далее - Государственный секретарь - Министр иностранных дел) является должностным лицом Республики Казахстан, назначаемым на должность и освобождаемым от должности Президентом Республики Казахстан.
2. Государственный секретарь - Министр иностранных дел осуществляет свою деятельность под непосредственным руководством Президента Республики Казахстан.
3. Государственный секретарь - Министр иностранных дел является членом Правительства Республики Казахстан.
4. Правовую основу деятельности Государственного секретаря - Министра иностранных дел составляют Конституция, законы, настоящий Указ и иные акты Президента Республики Казахстан.
5. Государственный секретарь - Министр иностранных дел в соответствии с поручениями Главы государства осуществляет следующие полномочия:
1) обеспечение разработки концептуальных основ внешней политики Республики Казахстан и представление соответствующих предложений Президенту Республики Казахстан;
2) обеспечение реализации внешнеполитического курса Республики Казахстан;
3) координация внешнеэкономической и инвестиционной политики Республики Казахстан и обеспечение ее реализации;
4) ведение от имени Республики Казахстан межгосударственных переговоров;
5) координация международной деятельности центральных исполнительных органов Республики Казахстан;
6) организация и руководство работой Министерства иностранных дел;
7) согласование проектов нормативных правовых актов, представляемых на рассмотрение Главы государства по вопросам, входящим в компетенцию Государственного секретаря - Министра иностранных дел;

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң мәртебесi мен өкiлеттiктерi туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 6 наурыз N 278
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң мәртебесi мен өкiлеттiктерi туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысының - Қазақстан
Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң мәртебесi мен
өкiлеттiктері туралы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 19) тармақшасына сәйкес Қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрi (бұдан әрi - Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi) Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғасы болып табылады.
2. Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi өзiнiң қызметiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң тiкелей басшылығымен жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мүшесi болып табылады.
4. Конституция, заңдар, осы Жарлық және Қазақстан Республикасы Президентiнiң өзге де актiлерi Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi қызметiнiң құқықтық негiзiн құрайды.
5. Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi Мемлекет басшысының тапсырмаларына сәйкес төмендегідей өкiлеттiктi жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасы сыртқы саясатының тұжырымдамалық негiздерiн әзiрлеудi және тиiстi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Президентiне ұсынуды қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын iске асыруды қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық және инвестициялық саясатын үйлестiру және оны iске асыруды қамтамасыз ету;
4) Қазақстан Республикасының атынан мемлекетаралық келiссөздердi жүргiзу;
5) Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының халықаралық қызметiн үйлестiру;
6) Сыртқы iстер министрлiгiнiң жұмысын ұйымдастыру және оған басшылық ету;
7) Мемлекеттiк хатшының - Сыртқы iстер министрiнiң құзыретiне жататын мәселелер бойынша Мемлекет басшысының қарауына ұсынылатын нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын келiсу;

8) прием верительных грамот от зарубежных послов, аккредитованных в Республике Казахстан по совместительству;
9) координация деятельности следующих консультативно-совещательных органов при Главе государства: Комиссии по правам человека, Совета Ассамблеи народов Казахстана, Комиссии по государственным наградам, Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, Республиканской комиссии по государственным символам, Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, Комиссии по присуждению Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах;
10) исполнение иных поручений Главы государства.
6. Государственный секретарь - Министр иностранных дел в целях выполнения возложенных на него задач вправе:
1) издавать распоряжения;
2) давать поручения структурным подразделениям Администрации Президента Республики Казахстан, центральным и местным исполнительным органам;
3) присутствовать на заседаниях Парламента и его палат;
4) запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц Республики Казахстан. Предписания Государственного секретаря - Министра иностранных дел по представлению необходимой информации, документов и иных материалов обязательны для государственных органов, должностных лиц и подлежат безотлагательному исполнению, если Государственным секретарем - Министром иностранных дел не будут установлены иные сроки;
5) создавать межведомственные рабочие группы для разработки проектов актов Президента Республики Казахстан, решения иных задач, поставленных Главой государства.
7. Организационно-правовое, информационно-аналитическое и иное обеспечение деятельности Государственного секретаря - Министра иностранных дел осуществляется Администрацией Президента и Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
Установить, что оплата труда Государственного секретаря - Министра иностранных дел определяется исходя из коэффициента для исчисления должностного оклада и пособия для оздоровления Государственного секретаря Республики Казахстан и осуществляется за счет средств, предусмотренных в
Республиканском бюджете на содержание Администрации Президента Республики
Казахстан.
8. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по
реализации настоящего Указа.
9. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Астана, "__"_______ 2002 года
N _________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)

8) Қазақстан Республикасында қызметiн қоса атқаруға тiркелген шет елдердiң елшiлерiнен сенiм грамоталарын қабылдап алу;
9) Мемлекет басшысы жанындағы мынадай консультативтiк-кеңесшi органдардың қызметiн үйлестiру: Адам құқықтары жөнiндегi комиссия, Қазақстан халықтары Ассамблеясының кеңесi, Мемлекеттiк наградалар жөнiндегi комиссия, Қазақстан Республикасы Бiрiншi Президентiнiң Бейбiтшiлiк пен прогресс жолындағы мемлекеттiк жүлдесiн тапсыру жөнiндегi комиссия, Мемлекеттiк рәмiздер жөнiндегi республикалық комиссия, Шетелдерде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия, Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық пен демеушiлiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломын тапсыру жөнiндегi комиссия;
10) Мемлекет басшысының өзге де тапсырмаларын орындау.
6. Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi өзiне жүктелген мiндеттердi орындау мақсатында:
1) өкiмдер шығаруға;
2) Президентi әкiмшiлiгінiң құрылымдық бөлiмшелерiне, орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға тапсырмалар беруге;
3) Парламент пен оның Палаталарының мәжiлiстерiне қатысуға;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарынан және лауазымды тұлғаларынан қажеттi ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды сұратуға және алдыруға құқылы. Қажеттi ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды ұсыну жөнiндегi Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрiнiң нұсқамасы мемлекеттiк органдар, лауазымды тұлғалар үшiн мiндеттi және егер Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрi өзгеше мерзiм белгiлемесе кiдiрiссiз орындалуы тиiс;
5) Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерi жобаларын әзiрлеу үшiн ведомствоаралық жұмыс топтарын құруға, Мемлекет басшысы қойған өзге де мiндеттердi шешуге құқылы.
7. Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрiнің қызметiн ұйымдық-құқықтық, ақпараттық-талдамалық және өзге де тұрғыдан қамтамасыз етудi Президент Әкiмшiлiгi мен Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшы - Сыртқы iстер министрiнiң еңбегiне ақы төлеу Мемлекеттiк хатшысының лауазымдық еңбекақысы мен оны сауықтыруға қатысты жәрдемақыны есептеуге арналған коэффициент негiзге алынып айқындалады және республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлігін ұстауға арналған қаражаттың есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
8. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықты iске асыру жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
9. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi