Об утверждении Правил применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года N 449. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
Вниманию пользователей!
Приняты изменения постановлением Правительства РК от 30 апреля 2007 г. N 352 (вводятся в действие с 13 августа 2010 г.).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в срок до 1 июля 2002 года утвердить Государственный реестр контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан, и обеспечить его опубликование в печатных изданиях Республики Казахстан, имеющих право на официальное опубликование.
3. Центральным и местным исполнительным органам привести ранее принятые нормативные правовые акты в соответствие с настоящим постановлением.
4. Признать утратившими силу пункты 1-3 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 1034 P011034_ "Об утверждении Правил применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 29, ст. 366).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2002 года N 449
Правила
применения контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) контрольно-кассовая машина с фискальной памятью - электронное устройство с блоком фискальной памяти и/или банковская компьютерная система, используемая для регистрации денежных расчетов с потребителями при реализации товаров и оказании услуг, обеспечивающая некорректируемую ежесменную регистрацию и энергонезависимое долговременное хранение информации (далее - Машина);
2) ключ доступа к фискальной памяти - ключ, применение которого обеспечивает установку фискального режима;

Фиcкальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі N 449 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!
Өзгертулер қабылданған - ҚР Үкіметінің N 352 (2010 жылғы 13 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне(Салық кодексi) сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлігі Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етiлген Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тiзiлiмiн 2002 жылғы 1 шiлдеге дейiнгі мерзiмде бекiтсiн және оны Қазақстан Республикасының ресми жариялау құқығы бар баспа басылымдарында жариялауды қамтамасыз етсiн.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар бұрын қабылданған нормативтiк құқықтық кесiмдердi осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
4. "Фискальды жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 6 тамыздағы N 1034 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 29, 366-құжат) 1-3-тармақтарының күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 18 сәуiрдегi
N 449 қаулысымен
бекiтiлген
Фискальдық жады бар
бақылау-касса машиналарын қолдану
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылуға рұқсат етiлген фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану тәртібiн белгiлейдi.
2. Осы Ережеде пайдаланылатын негiзгi ұғымдар:
1) фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы - тауарлар сату мен қызметтер көрсету кезiнде тұтынушылармен ақшалай есеп айырысуды тiркеу үшiн пайдаланылатын, ақпараттың түзетiлмейтiн ауысым сайынғы тiркелуiн және энергияға тәуелсiз ұзақ уақыт сақталуын қамтамасыз ететiн, фискальдық жад блогы бар электронды құрылғы және/немесе банктiк компьютерлiк жүйе (бұдан әрi - Машина);
2) фискальдық жадқа ену кiлтi - қолдану фискальдық режимдi орнатуды қамтамасыз ететiн кiлт;

3) контрольный чек - чек при печати которого происходит изменение показаний в фискальной памяти Машины;
4) контрольная лента - лента, на которой происходит печать информации о всех покупках и продажах, выполненных в течение смены;
5) ответственное лицо налогоплательщика - налогоплательщик либо лицо, состоящее в трудовых отношениях с налогоплательщиком, осуществляющее расчеты с потребителями при помощи Машины и отвечающее за ее работу;
6) фискальный признак - отличительный символ, присутствующий на контрольных чеках, подтверждающий работу Машины в фискальном режиме;
7) фискальный режим - режим функционирования Машины, обеспечивающий некорректируемую ежесменную регистрацию и энергонезависимое долговременное хранение информации в фискальной памяти;
8) фискальный отчет - отчет об изменении показаний в фискальной памяти Машины за определенный период.
2. Регистрация и снятие с учета Машины
в налоговых органах
3. В соответствии с K010209_ Налоговым кодексом до начала применения Машины производится ее регистрация в налоговых органах по месту осуществления деятельности. Регистрация Машины представляет собой постановку Машины на учет в налоговом органе с внесением сведений о Машине и налогоплательщике в журнал регистрации Машин и выдачей регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью (далее - Карточка).
4. Регистрация Машины осуществляется налоговым органом в течение двух рабочих дней с момента подачи налогоплательщиком заявления, составленного по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам, предъявления налогоплательщиком свидетельства о государственной регистрации юридического лица или свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
5. Регистрации подлежат технически исправные Машины, модели которых включены в Государственный реестр контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан (далее - Государственный реестр).
6. Регистрация Машины производится с присвоением регистрационного номера Машине и оформлением результатов регистрации Машины в Карточке, которая хранится у налогоплательщика в течение всего срока эксплуатации Машины и предъявляется по требованию налоговых органов. Карточка составляется по форме, установленной в приложении 2 к настоящим Правилам.
7. При регистрации Машины (за исключением банковских компьютерных систем) налогоплательщик представляет в налоговые органы:
1) Машину;
2) пронумерованные, прошнурованные, скрепленные подписью и/или печатью налогоплательщика:
книгу учета наличных денег, проведенных через Машину (далее Книга учета наличных денег), составленную по форме, установленной в приложении 3 к настоящим Правилам;
книгу товарных чеков при расчетах с потребителями без применения Машины (далее - Книга товарных чеков), составленную по форме, установленной в приложении 4 к настоящим Правилам;

3) бақылау чегi - басу кезiнде Машинаның фискальдық жадында көрсеткiштер өзгерiсi болатын чек;
4) бақылау таспасы - ауысым iшiнде орындалған барлық сатып алу және сату туралы ақпарат басылып қалатын таспа;
5) салық төлеушiнiң жауапты адамы - салық төлеушiмен еңбек қатынастарында тұратын, Машинаның көмегiмен тұтынушылармен есеп айырысуды жүзеге асыратын және оның жұмысына жауап беретiн адам;
6) фискальдық белгі - Машинаның фискальдық режимдегi жұмысын растайтын бақылау чектерiнде болатын айрықша нышан;
7) фискальдық режим - Машинаның фискальдық жадта ақпараттың түзетiлмейтiн ауысым сайынғы тiркелуiн және энергияға тәуелсiз ұзақ уақыт сақталуын қамтамасыз ететін жұмыс істеу режимi;
8) фискальдық есеп беру - белгілi бiр кезең үшiн Машинаның фискальдық жадындағы көрсеткiштердiң өзгеруi туралы есеп.
2. Машинаны салық органдарында тiркеу және
есептен шығару
3. Машинаны қолдану басталғанға дейiн қызметтi жүзеге асыру орны бойынша оны Салық кодексiне сәйкес салық органдарында тiркеу жүргiзiледi. Машинаны тiркеу Машиналарды тiркеу журналына Машина мен салық төлеушi туралы мәлiметтердi енгiзе отырып салық органына есепке қоюды және фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын тiркеу карточкасын (бұдан әрi - Карточка) берудi бiлдiредi.
4. Машинаны тiркеудi салық төлеушi осы Ережеге 1-қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған өтiнiштi, салық төлеушi заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi немесе жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тіркеу туралы куәлiктi берген кезден бастап екi жұмыс күнi iшiнде салық органы жүзеге асырады.
5. Үлгiлерi Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне (бұдан әрi - Мемлекеттік тiзiлiм) енгiзiлген техникалық ақаусыз Машиналар тiркеуге жатады.
6. Машинаны тiркеу Машинаға тiркеу нөмiрi берiліп және Машинаны пайдаланудың барлық мерзiмi iшiнде салық төлеушiде сақталатын Карточкада Машинаны тiркеу нәтижелерi ресiмделiп жүргiзiледi және салық органдарының талап етуi бойынша көрсетiледi. Карточка осы Ережеге 2-қосымшада белгiленген нысан бойынша жасалады.
7. Машинаны (банктiк компьютерлiк жүйелердi қоспағанда) тiркеу кезiнде салық төлеуші салық органдарына мыналарды ұсынады:
1) Машина;
2) нөмiрленген, тiгiлген, салық төлеушiнiң қолымен және/немесе мөрiмен бекiтiлген:
осы Ережеге 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған Машина арқылы өткiзiлген қолма-қол ақша есебiнiң кiтабы (бұдан әрi - Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабы);
осы Ережеге 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған Машинаны қолданбай тұтынушылармен есеп айырысу кезiндегi тауар чектерiнiң кiтабы (бұдан әрi - Тауар чектерiнің кiтабы);

3) паспорт завода-изготовителя Машины.
При регистрации банковских компьютерных систем (далее - БКС) налогоплательщик представляет в налоговый орган краткое описание функциональных возможностей и характеристик БКС, разработанное организацией-разработчиком БКС.
8. Должностное лицо налогового органа при регистрации Машины:
1) проверяет соответствие сведений, указанных в заявлении, документам, предъявленным и представленным для регистрации Машины;
2) сверяет заводской номер Машины, отображенный на маркировочной табличке, с номером Машины, указанным в паспорте завода-изготовителя;
3) проверяет правильность оформления Книги учета наличных денег и Книги товарных чеков;
4) устанавливает фискальный режим работы Машины;
5) пломбирует Машину;
6) заносит сведения о налогоплательщике и Машине в журнал регистрации Машин;
7) оформляет Карточку;
8) заверяет личной подписью, подписью руководителя налогового органа и печатью налогового органа Книгу учета наличных денег, Книгу товарных чеков;
9) возвращает налогоплательщику:
опломбированную Машину с установленным фискальным режимом работы;
заверенные Книгу учета наличных денег, Книгу товарных чеков;
паспорт завода-изготовителя Машины;
10) выдает Карточку налогоплательщику.
9. При изменении сведений, указанных в пункте 11 заявления на регистрацию Машины, если такое изменение не влечет необходимость регистрации Машины в другом налоговом органе, а также в пунктах 1, 12 заявления на регистрацию Машины, налогоплательщик в течение трех календарных дней со дня изменений обязан подать в налоговый орган, в котором зарегистрирована Машина, заявление, составленное по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам. В заявлении указываются измененные сведения. При этом налогоплательщик сдает Карточку налоговому органу.
10. При изменении сведений, указанных в пункте 1 ранее представленного заявления, налогоплательщик представляет в налоговый орган Машину (за исключением БКС).
11. Должностное лицо налогового органа в случаях, указанных в пункте 9 настоящих Правил:
1) производит в Карточке отметку о закрытии Карточки;
2) оформляет Карточку с учетом изменений взамен закрытой Карточки. Номер Карточки с учетом изменений состоит из номера закрытой Карточки и номера, под которым зарегистрирована Карточка с учетом изменений в журнале регистрации Машин. Указанные номера разделяются дробью;
3) возвращает налогоплательщику закрытую Карточку и выдает налогоплательщику Карточку с учетом изменений.
12. Машина подлежит снятию с учета в налоговом органе по заявлению налогоплательщика, составленное по форме, установленной в приложении 5 к настоящим Правилам:

3) Машинаны дайындаушы зауыттың паспорты.
Банктiк компьютерлiк жүйелердi (бұдан әрi - БКЖ) тiркеу кезiнде салық төлеушi салық органына БКЖ-ны жасаушы ұйым әзiрлеген БКЖ-ның қызметтік мүмкiндiктерi мен сипаттамасының қысқаша баяны берiледi.
8. Салық органының лауазымды адамы Машинаны тiркеу кезiнде:
1) өтiнiште көрсетiлген мәлiметтердiң Машинаны тiркеу көрсетілген және берiлген құжаттарға сәйкестігiн тексередi;
2) Машинаның таңба тақташасында бейнеленген зауыттық нөмiрiн дайындаушы зауыттың паспортында көрсетiлген Машинаның нөмiрiмен салыстырады;
3) Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабын және Тауар чектерiнiң кiтабын ресiмдеудiң дұрыстығын тексередi;
4) Машина жұмысының фискальдық режимiн белгiлейдi;
5) Машинаны пломбалайды;
6) Машиналарды тiркеу журналына салық төлеушi мен Машина туралы мәлiметтердi енгiзедi;
7) Карточканы ресiмдейдi;
8) Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабын, Тауар чектерiнiң кiтабын өз қолымен, салық органы басшысының қолымен және салық органының мөрiмен растайды;
9) салық төлеушiге мыналарды қайтарады:
жұмысының фискальдық режимi белгiленiп пломбаланған Машина;
расталған Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабы, Тауар чектерiнiң кiтабы;
Машинаны дайындаушы зауыттың паспорты;
10) салық төлеушiге Карточканы бередi.
9. Машинаны тiркеуге өтiнiштiң 11-тармағында, егер мұндай өзгерiс Машинаны басқа салық органында тiркеу қажеттiлігiне әкеп соқпаса, сондай-ақ Машинаны тiркеуге өтiнiштiң 1, 12-тармақтарында көрсетiлген мәлiметтер өзгерген кезде, салық төлеушi өзгерiстер болған күннен бастап үш күнтiзбелiк күн iшiнде Машина тiркелген салық органына осы Ережеге 1-қосымшада белгiленген нысан бойынша жасалған өтiнiштi беруге мiндеттi. Өтiнiште өзгерген мәлiметтер көрсетiледi. Бұл ретте салық төлеушi Карточканы салық органына тапсырады.
10. Бұрын берiлген өтiнiштiң 1-тармағында көрсетiлген мәлiметтер өзгерген кезде салық төлеушi салық органына Машинаны (БКЖ-ны қоспай) бередi.
11. Осы Ереженiң 9-тармағында көрсетiлген жағдайларда салық органының лауазымды адамы:
1) Карточканы жабу туралы белгiнi Карточкаға жасайды;
2) жабылған Карточканың орнына өзгерiстердi ескере отырып Карточканы ресiмдейдi. Өзгерiстер ескерiлген Карточканың нөмiрi жабылған Карточканың нөмiрiнен және Машиналарды тiркеу журналында өзгерiстер ескеріле отырып Карточка тiркелген нөмiрден тұрады. Көрсетiлген нөмiрлер таяқша сызықпен бөлшектеледi;
3) салық төлеушiге жабылған Карточканы қайтарады және салық төлеушiге өзгерiстер ескерiлген Карточканы бередi.
12. Машина осы Ережеге 5-қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған салық төлеушiнiң өтiнiшi бойынша мынадай реттерде салық органында есептен шығарылуға жатады:

1) в случаях изменения сведений, указанных в пункте 11 заявления на регистрацию Машины, если такое изменение влечет необходимость регистрации Машины в другом налоговом органе, а также сведений, указанных в пункте 2 заявления на регистрацию Машины;
2) в случаях невозможности ее дальнейшего применения в связи с технической неисправностью Машины;
3) в случае ликвидации налогоплательщика;
4) в случае исключения Машины из Государственного реестра;
5) в случае замены Машины.
13. Для снятия Машины с учета налогоплательщик представляет в налоговые органы:
1) опломбированную Машину (за исключением БКС);
2) выданные при постановке на учет:
Книгу учета наличных денег;
Книгу товарных чеков;
3) Карточку.
14. Должностное лицо налогового органа в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления налогоплательщиком производит снятие Машины с учета, для чего:
1) производит снятие фискального отчета за период с момента снятия предыдущего фискального отчета в данном налоговом органе до момента снятия Машины с учета;
2) камерально проверяет данные Книги учета наличных денег с данными Книги товарных чеков и показаниями фискального отчета;
3) закрывает Книгу учета наличных денег и Книгу товарных чеков и делает в них отметку о снятии Машины с учета;
4) возвращает налогоплательщику Машину, Книгу учета наличных денег и Книгу товарных чеков;
5) производит в Карточке отметку о закрытии Карточки;
6) возвращает налогоплательщику Карточку.
15. Для установки фискального режима или снятия фискального отчета налогоплательщик представляет технически исправную Машину. После установки фискального режима с применением ключей доступа к фискальной памяти ключи доступа к фискальной памяти хранятся в налоговом органе, осуществившем регистрацию Машины.
3. Эксплуатация Машины
16. Налогоплательщик осуществляет постановку Машины на техническое обслуживание.
17. Ответственное лицо налогоплательщика осуществляет операции ввода стоимости товара (работы, услуги) в соответствии с руководством по эксплуатации данной Машины.
18. Ответственное лицо налогоплательщика ежедневно в конце смены выполняет процедуру "конец смены" согласно техническим требованиям изготовителя модели Машины и заполняет Книгу учета наличных денег. При каждой выдаче наличных денег, проведенных через Машину (за исключением выдачи сдачи и размена денег), ответственное лицо налогоплательщика производит запись в Книгу учета наличных денег о произведенной выдаче.
19. Контрольный чек должен содержать следующую информацию:
1) наименование налогоплательщика;
2) регистрационный номер налогоплательщика;

1) Машинаны тiркеуге өтiнiштiң 11-тармағында көрсетiлген мәлiметтер өзгерген, егер мұндай өзгерiс Машинаны басқа салық органында тiркеу қажеттілiгiне әкеп соғатын болса, сондай-ақ Машинаны тiркеуге өтiнiштiң 2-тармағында көрсетiлген мәлiметтер өзгерген жағдайларда;
2) Машинаның техникалық ақаулығына байланысты оны одан әрi қолдану мүмкiн болмаған жағдайларда;
3) салық төлеушi таратылған жағдайда;
4) Машинаны Мемлекеттiк тiзiлiмнен шығарған жағдайда;
5) Машинаны ауыстырған жағдайда.
13. Машинаны есептен шығару үшiн салық төлеушi салық органына мыналарды ұсынады:
1) пломбаланған Машина (БКЖ-ны қоспай);
2) есепке қою кезiнде берiлген:
Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабы;
Тауар чектерiнiң кiтабы;
3) Карточка.
14. Салық органының лауазымды адамы салық төлеушi өтiнiш берген күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде Машинаны есептен шығаруды жүргiзедi ол үшін:
1) осы салық органында алдыңғы фискальдық есептi алу кезiнен бастап Машинаны есептен шығару кезiне дейiнгi кезең үшiн фискальдық есептi алуды жүргiзедi;
2) Қолма-қол ақша есебi кiтабының деректерiн Тауар чектерi кiтабының және фискальдық есеп көрсеткiштерiнiң деректерiмен өзара салыстыра тексередi;
3) Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабын және Тауар чектерiнiң кiтабын жабады және оларда Машинаны есептен шығару туралы белгі қояды;
4) салық төлеушiге Машинаны, Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабын және Тауар чектерiнiң кiтабын қайтарады;
5) Карточканы жабу туралы белгінi Карточкаға қояды;
6) салық төлеушiге Карточканы қайтарады.
15. Фискальдық режимдi орнату немесе фискальдық есептi алу үшін салық төлеушi техникалық ақаусыз Машинаны бередi. Фискальдық жадқа ену кiлттерiн қолдана отырып фискальдық режимдi орнатқаннан кейiн фискальдық жадқа ену кiлттерi Машинаны тiркеудi жүзеге асырған салық органында сақталады.
3. Машинаны пайдалану
16. Салық төлеушi техникалық қызмет көрсетуге Машинаны қояды.
17. Салық төлеушiнiң жауапты адамы осы Машинаны пайдалану жөнiндегi басшылыққа сәйкес тауар (жұмыстар, қызметтер көрсету) құнын енгiзу операциясын жүзеге асырады.
18. Салық төлеушiнiң жауапты адамы күн сайын ауысым соңында Машинаның үлгiсiн дайындаушының техникалық талаптарына сәйкес "ауысым соңы" рәсiмiн орындайды және Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабын толтырады. Машина арқылы өткiзiлген қолма-қол ақшаны әрбiр беру кезiнде (қайтарып беретін соманы бергеннен және ақша айырбастаудан басқа) салық төлеушiнiң жауапты адамы жүргiзiлген беру туралы Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабында жазба жасайды.
19. Бақылау чегінде мынадай ақпарат болуы тиiс:
1) салық төлеушiнiң атауы;
2) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;

3) заводской номер Машины;
4) регистрационный номер Машины;
5) порядковый номер чека;
6) дату и время совершения покупки товаров (работ, услуг);
7) цену товара (работы, услуги) и/или сумму покупки;
8) фискальный признак.
20. Контрольный чек, в котором указывается налог на добавленную стоимость должен содержать следующую информацию:
серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость;
наименование товара (работы, услуги);
сумма налога на добавленную стоимость.
Форма и содержание контрольного чека БКС устанавливается Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом.
21. На контрольном чеке и на контрольных лентах могут дополнительно содержаться и другие данные, предусмотренные техническими требованиями к Машине.
22. При вводе суммы и невозможности погашения чека в течение смены ответственное лицо налогоплательщика выполняет процедуру "аннулирования" с печатью соответствующего чека на ошибочно введенную сумму. В конце смены составляется акт об аннулировании суммы с приложением чека "аннулирования".
23. При возврате (частичном или полном) потребителю денег за ненадлежащее качество товара (работ, услуг) ответственное лицо налогоплательщика составляет и оформляет акт о возврате денежных сумм потребителю по форме, установленной в приложении 6 к настоящим Правилам, по неиспользованным контрольным чекам, погашает их, клеит на лист бумаги и вместе с актом сдает в бухгалтерию или индивидуальному предпринимателю. Записывает в Книгу учета наличных денег суммы, выплаченные потребителям по возвратам.
24. В случае технической неисправности Машины налогоплательщик в трехдневный срок с момента возникновения неисправности подает в налоговый орган, в котором зарегистрирована Машина, заявление в произвольной форме с указанием сроков проведения ремонта и причины неисправности, суммовых показаний счетчика Машины на начало дня, в котором произошла неисправность. Заявление может быть направлено по почте заказным письмом с уведомлением.
В случае полного заполнения Книги товарных чеков налогоплательщик подает заявление в произвольной форме и представляет пронумерованную, прошнурованную, скрепленную подписью и/или печатью Книгу товарных чеков. Должностное лицо налогового органа заносит сведения о выдаче Книги товарных чеков в журнал регистрации Машин.
25. Машина считается неисправной в случаях, если:
1) не печатает, печатает неразборчиво или реквизиты на контрольном чеке печатаются не полностью;
2) не позволяет получить данные, содержащиеся в фискальной памяти, необходимые для осуществления контроля налоговыми органами;

3) Машинаның зауыттық нөмiрi;
4) Машинаның тiркеу нөмiрi;
5) чектiң реттiк нөмiрi;
6) тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетудi) сатып алу күнi мен уақыты;
7) тауардың (жұмыстардың, қызметтер көрсетудiң) бағасы және/немесе сатып алу сомасы;
8) фискальдық белгі.
20. Қосылған құнға салық көрсетiлетiн бақылау чегi мынадай ақпаратты қамтуы тиiс:
қосылған құнға салық бойынша есепке қою туралы куәліктің сериясы мен нөмiрi;
тауардың (жұмыстардың, қызметтер көрсетудiң) атауы;
қосылған құнға салықтың сомасы.
БКЖ бақылау чегiнiң нысаны мен мазмұнын уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлейдi.
21. Бақылау чегінде және бақылау таспаларында Машинаға техникалық талаптармен көзделген қосымша басқа да деректер болуы мүмкiн.
22. Салық төлеушiнiң жауапты адамы ауысым iшiнде соманы енгiзу және чектi өтеу мүмкiн болмаған кезде қате енгiзiлген сомаға тиiстi чектi мөрмен "жою" рәсiмiн орындайды. Ауысым соңында "жою" чегiн қоса отырып, соманы жою туралы акт жасалады.
23. Тұтынушыға сапасы нашар тауар (жұмыстар, қызметтер көрсету) үшiн ақшаны қайтару (iшiнара немесе толықтай) кезiнде салық төлеушiнiң жауапты адамы пайдаланылмаған бақылау чектерi бойынша осы Ережеге 6-қосымшада белгiленген нысанда тұтынушыға ақша сомасын қайтару туралы актiнi жасайды және ресiмдейдi, оларды өтейдi, қағаз параққа желiмдейдi және актiмен бiрге бухгалтерияға немесе жеке кәсiпкерге тапсырады. Тұтынушыларға қайтарымдар бойынша төленген соманы Қолма-қол ақша есебiнiң кiтабына жазады.
24. Машинаның техникалық ақаулығы жағдайында салық төлеушi ақаулық пайда болған кезден бастап үш күн мерзiмде Машина тiркелген салық органына жөндеу жүргiзу мерзiмiн және ақаулық себебiн, ақау болған күн басында Машина есептегішiнiң сомалық көрсеткiштерiн көрсете отырып, еркiн нысанда өтiнiш бередi. Өтiнiш хабарламамен бiрге тапсырыс хатпен почта арқылы жiберiлуi мүмкiн.
Салық төлеушi Тауар чектерiнiң кiтабын толық толтырған жағдайда еркiн нысанда өтiнiш бередi және нөмiрленген, тiгілген, қолымен және/немесе мөрiмен бекiтiлген Тауар чектерiнiң кiтабын ұсынады. Салық органының лауазымды адамы Машиналарды тiркеу журналында Тауар чектерiнiң кiтабын беру туралы мәлiметтi енгізедi.
25. Машина мына жағдайларда ақаулы деп саналады, егер:
1) баспаса, анық баспаса немесе бақылау чегiндегі деректемелер толық басылмаса;
2) салық органдарының бақылауды жүзеге асыруы үшiн қажеттi фискальдық жады бар деректердi алуға мүмкiндiк бермесе;

3) в ней отсутствует контрольная или чековая лента;
4) отсутствует или повреждена пломба налогового органа;
5) отсутствует маркировка завода-изготовителя.
26. Фискальный отчет снимается с Машины должностным лицом налогового органа в следующих случаях:
1) проведение налоговых проверок налоговыми органами;
2) замена блока фискальной памяти;
3) снятие Машины с учета;
4) осуществление ремонта Машины в случае, когда ремонт требует введение пароля для доступа к фискальной памяти;
5) утеря Книги учета наличных денег;
6) изменение сведений, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 19 настоящих Правил;
7) изменение сведений о серии и номере свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость.
При этом составляется акт снятия фискального отчета с указанием итоговых данных фискальных отчетов по форме, установленной в приложении 7 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
Заявление
на регистрацию контрольно-кассовой
машины с фискальной памятью
1. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика_______________________________
___________________________________________________________________________
2. РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
3. Свидетельство о государственной регистрации:
3.1. серия________ 3.2. номер_________ 3.3. код налогового органа__________
3.4. дата выдачи______ 3.5. срок действия (заполняется если срок действия
ограничен)_______
4. Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
(заполняется, если сведения отражаются в контрольном чеке):
4.1. серия___________ 4.2. номер____________ 4.3. дата выдачи______________
4.4. код налогового органа______________
___
5. Причина подачи заявления (укажите | х | в соответствующей ячейке):
___
5.1 регистрация сведений о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью
при постановке на учет |_|
5.2 изменение сведений, указанных в ранее представленном заявлении |_|
6. Марка контрольно-кассовой машины (наименование БКС) ____________________
7. Заводской номер ____________________ 8. Год выпуска_____________________
9. Номер паспорта __________________ 10. Фирма-изготовитель (разработчик
БКС) _________________
11. Место нахождения контрольно-кассовой машины:
11.1. область___________________ 11.2. город_______________________________
11.3. район ____________________ 11.4. улица ______________________________
11.5. дом_______________________ 11.6. квартира____________________________
12.  Вид деятельности______________________________________________________
___________________________________________________________________________
___

3) онда бақылау немесе чек таспалары жоқ болса;
4) салық органының пломбасы жоқ болса немесе бүлiнсе;
5) дайындаушы зауыттың таңбасы жоқ болса.
26. Фискальдық есептi салық органының лауазымды адамы Машинадан мынадай жағдайларда алады:
1) салық органдарының салықтық тексерiстер жүргiзуi;
2) фискальдық жадтың блогын ауыстыру;
3) Машинаны есептен шығару;
4) жөндеу фискальдық жадқа ену үшiн пароль енгiзудi талап ететiн жағдайда Машинаны жөндеудi жүзеге асыру;
5) Қолма-қол ақша есебi кiтабының жоғалуы;
6) осы Ереже 19-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетiлген мәлiметтердiң өзгеруi;
7) қосылған құнға салық бойынша есепке қою туралы куәлiктiң сериясы мен нөмiрi туралы мәлiметтердiң өзгеруi.
Бұл ретте, осы Ережеге 7-қосымшада белгiленген нысан бойынша фискальдық есептердiң жиынтық деректерiн көрсете отырып, фискальдық есептi алу жасалады.
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану
ережесіне
1-қосымша
Фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын тіркеуге
ӨТІНІШ
1. Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы ________________________________
__________________________________________________________________________
2. СТН __________________________________________
3. Мемлекеттік тiркелгені туралы куәлiк:
3.1. сериясы______ 3.2. нөмірі_____ 3.3. салық органының коды __________
3.4. берілген күні_____  3.5. қолданылу мерзімі (егер қолданылу мерзiмi
шектелген болса, толтырылады)__________________
4. Қосылған құнға салық бойынша есепке қойылғаны туралы куәлік (егер
мәлiмет бақылау чегiнде көрсетілсе, толтырылады):
4.1. сериясы___  4.2. нөмiрi___  4.3. берiлген күнi___  4.4. салық
органының
___                коды______
5. Өтініш беру себебі (тиісті тор көзде| Х |көрсетіңіз):
___
5.1. есепке қою кезінде фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы туралы
мәліметтерді тіркеу                                        |___|
5.2. бұрын берiлген өтініште көрсетілген мәліметтердің өзгеруi|___|
6. Бақылау-касса машинасының маркасы (БКЖ атауы)__________________________
7. Зауыттық нөмiрi__________ 8. Шыққан жылы_______________________________
9. Паспорт нөмiрi___________ 10. Дайындаушы фирма (БКЖ әзiрлеуші)_________
11. Бақылау-касса машинасының орналасқан орны:
11.1. облысы_____________________   11.2. қала________________________
11.3. ауданы_____________________   11 4. көше________________________
11.5. үй_________________________   11.6. пәтер_______________________
12. Қызмет түрi___________________________________________________________
__________________________________________________________________________

13. К заявлению прилагаются (укажите | х | в соответствующей ячейке):
___
13.1. книга учета наличных денег                  |_| Количество листов |_|
13.2. книга товарных чеков                        |_| Количество листов |_|
13.3. паспорт контрольно-кассовой машины          |_|
13.4. краткое описание функциональных             |_|
возможностей и характеристик БКС,                                 |_|
разработанное организацией-разработчиком
БКС
___________________________________________________________________________
Ответственность
Мне разъяснены мои права и обязанности, и я несу ответственность перед
Законом за достоверность и полноту сведений, приведенных в данном
заявлении. В случаях изменения данных, указанных в заявлении, обязуюсь
своевременно информировать налоговый орган.
________________________________                   _________________
Ф.И.О. или уполномоченного лица                            (подпись)
Дата подачи заявления "___" ______200__г.
___________________________________________________________________________
______________________________________________    __________________
Ф.И.О. должностного лица, принявшего заявление             (подпись)
Дата приема заявления "__"____________200__г.
|_____________________|  М.Ш.
Код налогового органа _ _ _ _
Приложение 2
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
Регистрационная карточка
контрольно-кассовой машины с фискальной памятью
N______________
1. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ______________________________
___________________________________________________________________________
2. РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
3. Марка контрольно-кассовой машины (наименование БКС) ____________________
4. Заводской номер ________________ 5. Номер паспорта _____________________
6. Фирма-изготовитель (разработчик БКС)_______________ 7. Год выпуска______
8. Место нахождения контрольно-кассовой машины:
8.1. область___________________________ 8.2. город_________________________
8.3. район_____________________________ 8.4. улица_________________________
8.5. дом_______________________________ 8.6. квартира______________________
9. Вид деятельности________________________________________________________
10. Показание счетчика на момент установки фискального режима _ _ _ _ _ _ _
_________________________________________________________________ ________
(должность, Ф.И.О. должностного лица, осуществившего регистрацию) (подпись)
11. Председатель налогового комитета по____________________________________
_________                __________________________________________
(подпись)                             (фамилия, инициалы)
"___" _____________ 200__ г.
М.П.                                Код налогового органа  _ _ _ _
___________________________________________________________________________
Отметка о закрытии регистрационной карточки
___

13. Өтініште қоса беріледі (тиісті тор көзде| Х |көрсетіңіз):
___
13.1. қолма-қол ақша есебiнің кітабы                  |_| Парақ саны|_|
13.2. тауар чектерiнің кітабы                         |_| Парақ саны|_|
13.3. бақылау-касса машинасының паспорты              |_|
13.4. БКЖ жасаушы ұйым әзiрлеген БКЖ қызметтік        |_|
мүмкіндіктері мен сипаттамаларын қысқаша баяндау|_|
_____________________________________________________________________
ЖАУАПКЕРШІЛIК
Маған менің құқықтарым мен міндеттерiм түсiндiрілді және мен Заң алдында осы өтінiште келтірiлген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшiн жауап беремiн. Өтініште көрсетiлген деректер өзгерген жағдайларда салық органына уақтылы ақпарат беріп отыруға
міндеттенемін.
_______________________________                  __________
Аты-жөні немесе уәкілетті адам                     (қолы)
Өтініш берiлген күн 200_жылғы "___"____________
_____________________________________________________________________
______________________________________________    _________
Өтінішті қабылдаған лауазымды адамның аты-жөні      (қолы)
Өтінішті қабылдаған күн 200_жылғы "___"____________
____________ М.О.
Салық органының коды _____________
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану ережесіне
2-қосымша
N_________ фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын
ТІРКЕУ КАРТОЧКАСЫ
1. Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы___________________________
____________________________________________________________________
2. СТН______________________________
3. Бақылау-касса машинасының маркасы (БКЖ атауы)____________________
4. Зауыттық нөмiрi____________  5. Паспорт нөмiрi___________________
6. Дайындаушы фирма (БКЖ әзiрлеушi)________ 7. Шыққан жылы__________
8. Бақылау-касса машинасының орналасқан орны:
8.1. облысы_____________________  8.2. қала______________________
8.3. ауданы_____________________  8.4. көше______________________
8.5. үй_________________________  8.6. пәтер_____________________
9. Қызмет түрi______________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Фискальдық режимдi орнату сәтінде есептегiштің көрсеткіші_________________________________________ ________________
(тіркеуді жүзеге асырған лауазымды адамның қызметі,   (қолы)
аты-жөнi
11. _____________________________________________________________ бойынша салық комитетінің төрағасы
____________________  _______________________________________________
(қолы)                                  (аты-жөні)
200__ жылғы "___" _____________
М.О.                              Салық органының коды_________
_____________________________________________________________________
ТIРКЕУ КАРТОЧКАСЫН ЖАБУ ТУРАЛЫ БЕЛГI
___

12. Причина закрытия регистрационной карточки (укажите  | х | в
___
соответствующей ячейке):
12.1. изменение сведений __       12.2. снятие с учета __
13. Фискальный отчет снят за период с "__"_____200__г. по "__"_____200__ г.
14. Показание счетчика на момент снятия фискального режима _ _ _ _ _ _ _ _
__________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. должностного лица, осуществившего снятие фискального
_______                                                      _____________
отчета)                                                        (подпись)
М.Ш. налогового органа
________________________________________________            ______________
(Ф.И.О. или представителя налогоплательщика)               (подпись)
15. Дата закрытия регистрационной карточки "__" ______200_ г.
Приложение 3
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика__________________________________ РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Регистрационная карточка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью N___________ от __________200__ г.
Книга
учета наличных денег, проведенных через
контрольно-кассовую машину с фискальной памятью
___________________________________________________________________________
Дата!Остаток!Служебный!      Суммовые показания счетчика    !Возврат чеков
!кассы  !приход   !_____________________________________!______________
!на     !         !на начало!поступле-!расход!на конец  !количес-!сумма
!начало !         !дня      !ний за   !за    !дня       !тво     !
!дня    !         !         !день     !день  !          !        !
___________________________________________________________________________
1 !  2    !    3    !    4    !    5    !   6  !   7      !     8  !  9
!(гр.16-!         !         !         !      !(гр.4 +   !        !
!гр.17) !         !         !         !      !гр.5-гр.6)!        !
____!_______!_________!_________!_________!______!__________!________!_____
____!_______!_________!_________!_________!______!__________!________!_____
___________________________________________________________________________
Данные об оши- !Служебный расход в те-!Сумма !Сумма кассы на!Сумма !Подпись
бочных платежах!чение дня             !вы-   !конец дня     !выруч-!ответ-
_______________!______________________!данных!              !ки,   !ствен-
количест-!сумма!время!сумма!подпись   !товар-!              !сдан- !ного
во       !     !     !     !лица, по- !ных   !              !ная из!лица
!     !     !     !лучившего !чеков !              !кассы !
!     !     !     !деньги    !      !              !в кон-!
!     !     !     !          !      !              !це дня!
___________________________________________________________________________
10    !  11 !  12 !  13 !   14     !  15  !      16      !  17  !   18

12. Тіркеу карточкасының жабылу себебі (тиісті тор кезде| Х |көрсетіңіз):
___
12.1. мәліметтердiң өзгеруi __   12.2. есептен шығару __
13. 200__ жылғы "___"__________ -200__ жылғы "___" __________ кезең үшiн фискальдық есеп алынды.
14. Фискальдық режимдi орнату сәтiнде есептегіштің көрсеткіші ____
___________________________________________________  ___________
(фискальдық есепті алуды жүзеге асырған лауазымды      (қолы)
адамның қызметі, аты-жөні)
Салық органының М.О.
___________________________________________________    ____________
(аты-жөні немесе салық төлеушінің өкілі)            (қолы)
15. Тiркеу карточкасының жабылған күнi 200__жылғы "___" __________
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану ережесіне
3-қосымша
Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы_____________________
СТН_________________________
200__ жылғы _________ N______ фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын
тіркеу карточкасы
Фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы арқылы
жүргізілген қолма-қол ақша есебінің
КІТАБЫ
_____________________________________________________________________
Күні|Күн басында|Қызметтік| Есептегіштің сомалық көрсеткіші| Чектерді     | кассадағы |  кіріс  |                                |  қайтару     |  қалдық   |         |________________________________|_________
|           |         |күннің | бір  |бір  |  күннің  саны|сомасы
|           |         |басында|күндік|күнгі|  соңында  |      |
|           |         |       |түсім |шығыс|           |      |
____|___________|_________|_______|______|_____|___________|______|__
1        2          3        4       5     6        7        8     9
(16 бағ.-                                    (4бағ.+
17 бағ.)                                   5бағ.-6бағ.)
_____________________________________________________________________
____!___________!_________!_______!______!_____!___________!______!__
_____________________________________________________________________
Қате төлем.|Күн ішіндегі  |Беріл. |Күннің соңында|Күннің соңында
дер туралы | қызметтік    |ген    | касса сомасы |кассадан  |Жауапты
деректер   | шығыстар     |тауар  |             |тапсырылған|адамның
___________|_______________|чекте.|             |   түсімдер|қолы
саны|сома.|уақы.|со. |ақша |рінің |             |    сомасы |
| сы  | ты  |масы|алған|сомасы|             |           |
|     |     |    |адам.|      |             |           |
|     |     |    |ның  |      |             |           |
|     |     |    |қолы |      |             |              ____|_____|_____|____|_____|______|_____________|___________|________
10    11     12    13    14    15         16            17      18

!     !     !     !          !      !(гр.2+гр.3+   !      !
!     !     !     !          !      !гр.5-гр.6-гр.9!      !
!     !     !     !          !      !-гр.13+гр.15) !      !
___________________________________________________________________________
_________!_____!_____!_____!__________!______!______________!______!_______
Примечание: Графа 6 заполняется обменными пунктами, пунктами приема
стеклотары, лома черных и цветных металлов и ломбардами
Приложение 4
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
___________________________________________________________________________
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика
_________________________________________
_________________________________________
Книга товарных чеков
при расчетах с потребителями без применения
контрольно-кассовой машины с фискальной памятью
Серия товарных чеков с N ___________
по N ___________
Регистрационная карточка N ____ от ___ 200__г.
М.П.
налогового органа
___________________________________________________________________________
Приложение 5
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
Заявление
на снятие с учета контрольно-кассовой
машины с фискальной памятью
1. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ______________________________
___________________________________________________________________________
2. РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
3. Свидетельство о государственной регистрации:
3.1. серия ___________ 3.2. номер_____ 3.3. код налогового органа__________
3.4. дата выдачи _______________ 3.5. срок действия (заполняется если срок
действия ограничен) ________________
___
4. Причина подачи заявления (укажите | х | в соответствующей ячейке):
___
4.1. изменение РНН                                                      _
4.2. изменение места регистрации                                        _
4.3. техническая неисправность                                          _
4.4. ликвидация налогоплательщика                                       _
4.5. исключение контрольно-кассовой машины с фискальной памятью из      _
Государственного реестра контрольно-кассовых машин с фискальной
памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан
4.6. замена Машины                                                      _
5. Марка контрольно-кассовой машины (наименование БКС)_____________________
6. Заводской номер _____________________ 7. Год выпуска____________________
8. Номер паспорта _____________________ 9. Фирма-изготовитель (разработчик
БКС)_______________

(2бағ.+3бағ.+
5бағ.-6бағ.-
9бағ.-13бағ.+
15бағ.)
_____________________________________________________________________
____!______!_____!____!_____!______!_______________!______________!__
Ескерту: 6-бағанды айырбастау пункттерi, шыны ыдыстар, қара және түсті металдар сынығын қабылдау пункттерi және ломбардтар толтырады
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану ережесіне
4-қосымша
СТН____________________________
Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы
__________________________________________
__________________________________________
Фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын қолданбай
тұтынушылармен есеп айырысу кезіндегі
тауар чектерінің кітабы
Тауар чектерінің сериясы N_________ бастап
N_________
200__жылғы ________ N__________ тіркеу карточкасы
Салық комитетінің
М.О.
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану ережесіне
5-қосымша
Фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын есептен шығаруға
ӨТIНІШ
1.  Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы________________________________
2.  СТН__________________________________
3.  Мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік:
3.1. сериясы____ 3.2. нөмiрi_____  3.3. салық органының коды_____
3.4. берiлген күні______  3.5. қолданылу мерзімі (егер қолданылу
мерзiмi шектелген болса,
толтырылады)______________________
___
4.  Өтініш беру себебі (тиісті тор көзде| Х |көрсетіңіз):
4.1. СТН өзгеруi                     ___                         |__|
4.2. тіркеу орнының өзгеруi                                      |__|
4.3. техникалық ақау                                             |__|
4.4. салық төлеушіні тарату                                      |__|
4.5. фискальдық жады бар машинаның Қазақстан Республикасының
аумағында пайдалануға рұқсат етілген Фискальдық жады бар
бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізілімінен шығарылып    |__|
тасталуы
4.6. машинаны ауыстыру                                           |__|
5. Бақылау-касса машинасының маркасы (БКЖ атауы) __________________
6. Зауыттық нөмiрi__________________  7. Шыққан жылы________________
8. Паспорт нөмірi___________  9. Дайындаушы фирма/БКЖ әзірлеуші/____

10. Место нахождения контрольно-кассовой машины:
10.1. область ____________________________ 10.2. город ____________________
10.3. район ______________________________ 10.4. улица ____________________
10.5. дом ________________________________ 10.6. квартира _________________
11. Вид деятельности ______________________________________________________
___________________________________________________________________________
12. Наименование лица, осуществляющего техническое обслуживание____________
___
13. К заявлению прилагаются (укажите | х | в соответствующей ячейке):
___
13.1. книга учета наличных денег                  |_| количество листов |_|
13.2. книга товарных чеков                        |_| количество листов |_|
13.3. регистрационная карточка контрольно-кассовой
машины с фискальной памятью
13.4. краткое описание функциональных возможностей|_|                   |_|
и характеристик БКС, разработанное
организацией-разработчиком БКС
_________________________________________________        __________
Ф.И.О. или уполномоченного лица налогоплательщика         (подпись)
дата подачи заявления "__" _________ 200_т.
___________________________________________________      __________
Ф.И.О. должностного лица, принявшего заявление            (подпись)
дата приема заявления "___" _______ 200_г.
|____________| М.Ш.
Код налогового органа _ _ _ _
Приложение 6
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика__________________________________
___________________________________________________________________________ РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Акт N_____
о возврате (частичном или полном) денежных сумм
потребителям по неиспользованным контрольным чекам
по кассе контрольно-кассовой машины с фискальной памятью
"___"________200__года                             _______________________
(место составления)
Заводской номер контрольно-кассовой машины _______________________________
Регистрационная карточка N ______ от "___"______200___года
Акт составлен комиссией в составе ответственных лиц:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
N  !  N    !Наименование! Ф.И.О. лица, ! Сумма чека  !Ф.И.О. руководства
п/п! чека  !отдела      !выдавшего чек !             !юридического лица или
!       !            !              !             !индивидуального
!       !            !              !             !предпринимателя
___________________________________________________________________________
1 !   2   !     3      !      4       !      5      !         6
___________________________________________________________________________
___!_______!____________!______________!_____________!_____________________
Всего на сумму _____________________________тенге_________тиын.
(сумма прописью)
На указанную сумму следует уменьшить выручку кассы. Перечисленные
возвращенные потребителям контрольные чеки погашены и прилагаются к акту.
Приложение: _________________________________
Подписи ответственных лиц:
__________________________                            ________________
(фамилия, инициалы)                                    (подпись)
__________________________                            ________________
(фамилия, инициалы)                                    (подпись)
__________________________                            ________________
(фамилия, инициалы)                                    (подпись)
Подпись потребителя:
__________________________                            ________________
(фамилия, инициалы)                                    (подпись)
Приложение 7
к Правилам применения
контрольно-кассовых
машин с фискальной памятью
Акт
снятия фискального отчета
"___"_______200__года                               ___________________
(место составления)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика__________________________________
___________________________________________________________________________
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Марка контрольно-кассовой машины __________________________________________
Заводской номер ___________________________Год выпуска ____________________
Причина снятия фискального отчета _________________________________________
Предыдущий фискальный отчет снят "__"_______200___года
Показания счетчика на момент снятия
предыдущего фискального отчета                         _ _ _ _ _ _ _ _
Показания сумм товарных чеков на момент снятия
фискального отчета                                     _ _ _ _ _ _ _ _
Показания счетчика на момент снятия
фискального отчета                                     _ _ _ _ _ _ _ _
Итого проведено через контрольно-кассовую машину
за период с "____"________ 200_ года                   _ _ _ _ _ _ _ _
по "____"________ 200_ года
Выявленные нарушения
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Снятие фискального режима произведено:
__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. лица, производившего снятие фискального отчета)
_____________
(подпись)
Снятие фискального режима произведено в присутствии:
____________________________________________                _______________
(Ф.И.О. или представителя налогоплательщика)                    (подпись)

10. Бақылау-касса машинасының орналасқан орны:
10.1. облысы__________________   10.2. қала_____________________
10.3. ауданы__________________   10.4. көше_____________________
10.5. үй______________________   10.6. пәтер____________________
11. Қызмет түрi_____________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы
_____________________________________________
___
13. Өтінішке қоса берiледі (тиiсті тор көзде| Х |көрсетіңіз):
___
13.1. қолма-қол ақша есебінiң кітабы             |__| Парақ саны   |__|
13.2. тауар чектерінің кітабы                    |__| Парақ саны   |__|
13.3. фискальдық жады бар бақылау-касса машинасын
тіркеу нөмiрi                              |__|              |__|
13.4. БКЖ жасаушы ұйым әзiрлеген БКЖ қызметтiк
мүмкіндiктерi мен сипаттамаларын қысқаша баяндау |__|              |__|
________________________________________________        __________
Аты-жөні немесе салық төлеушінің уәкілетті адамы          (қолы)
Өтініш берiлген күн 200_жылғы "___"____________
________________________________________________        _________
Өтінішті қабылдаған лауазымды адамның аты-жөні           (қолы)
Өтінішті қабылдаған күн 200_жылғы "___"____________
____________ М.О.
Салық органының коды _____________
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану ережесіне
6-қосымша
Салық төлеушінің аты-жөнi немесе атауы__________________________
____________________________________________________________________
СТН________________________________
Фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының
кассасында пайдаланылмаған бақылау чектері бойынша
тұтынушыларға ақша сомасын қайтару туралы
N________ акт
200__ жылғы "___" ____________                        _______________
(жасау орны)
Бақылау-касса машинасының зауыттық нөмiрi
200__ жылғы "___" ________ N________ тiркеу карточкасы
Актiнi құрамында мынадай жауапты адамдар бар комиссия жасады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
р/с |   Чектің   |   Бөлімнің   | Чекті берген |  Чектің |Заңды тұлға
N  |      N     |     атауы    |    адамның   |  сомасы | басшысының
|            |              |   аты-жөні   |         |немесе жеке
|            |              |              |          кәсіпкердің
|            |              |              |         |  аты-жөні
____|____________|______________|______________|_________|___________
1         2            3              4            5           6
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Барлығы________________________ теңге _________ тиын сомаға
(сома жазбаша түрде)
Көрсетілген сомаға кассаның түсімін кемiту қажет. Тұтынушыларға аударылған қайтарылған бақылау чектерi өтелдi және актiге қоса берiлдi.
Қосымша:_______________________________________________________
Жауапты адамдардың қолдары:
__________________________                 ____________________
(аты-жөнi)                                   (қолы)
__________________________                 ____________________
(аты-жөнi)                                   (қолы)
__________________________                 ____________________
(аты-жөнi)                                   (қолы)
Тұтынушының қолы:
__________________________                 ____________________
(аты-жөнi)                                   (қолы)
Фискальдық жады бар бақылау-касса
машиналарын қолдану ережесіне
7-қосымша
Фискальдық есептi алу туралы
АКТ
200__ жылғы "___" ____________                        _______________
(жасау орны)
Салық төлеушінің аты-жөнi немесе атауы______________________________
____________________________________________________________________
СТН _____________________________
Бақылау-касса машинасының маркасы________________________________________
Зауыттық нөмiрi____________________ Шыққан жылы__________________________
Бұрынғы фискальдық есеп 200__ жылғы "___" ____________ алынды
Бұрынғы фискальдық есепті алған               ______________
сәтте есептеуiштiң көрсеткiшi
Фискальдық есептi алған сәтте тауарлық        ______________
чектердегi сома көрсеткiші
Фискальдық есепті алған                       ______________
сәтте есептегіштің көрсеткiші
Бақылау-касса аппараты арқылы жиынтық         ______________200__ жылғы "___" ________N________ -
200__ жылғы "___" ________ N________
кезеңдерге жүргiзiлдi.
Анықталған тәртіп бұзушылықтар____________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________
Фискальдық режимдi алу жүргізiлдi:
____________________________________________________ ____________
(фискальдық есептi алған адамның қызметі, аты-жөнi)     (қолы)
Фискальдық режимдi есепті алу мыналардың қатысуымен жүргізiлдi:
________________________________________           __________
(аты-жөні немесе салық төлеушінің өкілі)              (қолы)