О подготовке и проведении официального визита Президента Исламской Республики Иран Мохаммада Хатами в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2002 года N 454
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Исламской Республикой Иран Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Исламской Республики Иран Мохаммада Хатами в Республику Казахстан 24-26 апреля 2002 года в городе Алматы (далее - визит).
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов официальной делегации Исламской Республики Иран согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год по программе "Обслуживание официальных делегаций".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Исламской Республики Иран в аэропорту, местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Исламской Республики Иран над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Алматы.
5. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акиму города Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Исламской Республики Иран, оформлению аэропорта и улиц города Алматы.
7. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2002 года N 454
Организационные меры по размещению, питанию и
обслуживанию членов официальной делегации
Исламской Республики Иран

Иран Ислам Республикасының Президенті Мохаммад Хатамидің Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 22 сәуір N 454
Қазақстан Республикасы мен Иран Ислам Республикасының арасындағы екіжақты ынтымақтастықты нығайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Иран Ислам Республикасының Президенті Мохаммад Хатамидің Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 24-26 сәуірдегі ресми сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөнінде Алматы қаласында протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім бойынша):
қосымшаға сәйкес Иран Ислам Республикасының ресми делегациясы мүшелерін орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету жөнiндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
сапарды өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды 2002 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебінен ресми қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Iшкі iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Иран Ислам Республикасының ресми делегациясы мүшелерiнiң әуежайдағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздiгін, сондай-ақ жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгі белгіленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп, Иран Ислам Республикасы Президентінің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстiнен ұшып өтуiн, Алматы қаласының әуежайына қонуын және ұшып шығуын;
Алматы қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін
қамтамасыз етсiн.
6. Алматы қаласының әкімі Иран Ислам Республикасының ресми
делегациясын қарсы алу және шығарып салу, Алматы қаласының әуежайы мен
көшелерін безендіру жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын
қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 22 сәуірдегі
N 454 қаулысына
қосымша
Иран Ислам Республикасының ресми делегациясы мүшелерін
орналастыру, тамақтандыру және оларға қызмет көрсету
жөніндегі ұйымдастыру шаралары

1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Исламской Республики Иран и сопровождающих лиц (по схеме 1 + 11) в городе Алматы в гостинице "Анкара Риджент Алматы".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики
Казахстан в гостинице "Анкара Риджент Алматы".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на
автомобили).
4. Приобретение подарка для главы делегации и сувениров для членов
официальной делегации.
5. Организация чайного стола в аэропорту города Алматы при встрече и
проводах официальной делегации Исламской Республики Иран.
6. Организация официального обеда от имени Президента Республики
Казахстан Назарбаева Н.А. в честь Президента Исламской Республики Иран
М.Хатами в городе Алматы.
7. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и
сопровождающих лиц.
(Специалисты: Абрамова Т.М.,
Умбетова А.М.)

1. Иран Ислам Республикасының ресми делегациясы мүшелерін және бірге жүретін адамдарды (1+11 сызбасы бойынша) Алматы қаласында "Анкара Риджент Алматы" қонақ үйіне орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін
"Анкара Риджент Алматы" қонақ үйіне орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, автомобильдерге арнайы рұқсаттамалар)
дайындау.
4. Делегация басшысы үшін сыйлық және ресми делегация мүшелері үшін
кәдесыйлар сатып алу.
5. Иран Ислам Республикасының ресми делегациясын Алматы қаласының
әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың атынан Иран
Ислам Республикасының Президенті М. Хатамидің құрметіне Алматы қаласында
ресми қонақасын ұйымдастыру.
7. Ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға
медициналық қызмет көрсету.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.