О некоторых вопросах по реализации Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2002 года N 473
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в двухмесячный срок в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан и закрытым акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" (по согласованию) принять меры по передаче закрытым акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан" (далее - Эксимбанк) (по согласованию) Министерству финансов Республики Казахстан прав требования по кредитным договорам и договорам залога с конечными заемщиками средств Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора (далее - Займ АБР), указанными в приложении 1 к настоящему постановлению;
2) заключить соглашение с закрытым акционерным обществом "Реабилитационный фонд" (далее - Фонд) (по согласованию) по осуществлению им взыскания в республиканский бюджет задолженности заемщиков, указанных в приложении 1 к настоящему постановлению;
3) принять меры по расторжению Кредитного договора от 1 августа 1996 года, заключенного между Министерством финансов Республики Казахстан, Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан и Эксимбанком.
2. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке провести проверку целевого использования и своевременного зачисления в республиканский бюджет средств Займа АБР Эксимбанком.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 100 P010100_ "О некоторых вопросах открытого акционерного общества "Казахский акционерный агропромышленный банк" следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Одобрить предложение Национального Банка Республики Казахстан о принятии в установленном законодательством порядке мер, направленных на обеспечение возвратности Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора (далее - Займ АБР) и погашение задолженности Банка путем передачи Министерству финансов Республики Казахстан прав требования Банка по кредитным договорам и договорам залога с конечными заемщиками, указанными в приложении 1 к настоящему постановлению, средств Займа АБР, а также права собственности на имущество, полученное Банком в счет погашения задолженности по таким кредитным договорам.";
в пункте 2:
в абзаце первом слова "и Фонду после передачи Фонду" заменить словами "в двухмесячный срок после передачи";
в подпункте 2) слово "Фондом" заменить словами "закрытым акционерным обществом "Фонд развития малого предпринимательства";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

Азия Даму Банкiнiң ауыл шаруашылығы секторына арналған бағдарламалық заемын iске асыру жөніндегi кейбiр мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 25 сәуір N 473
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi екi ай мерзiмде заңнамада белгiленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен және "Қазақстанның Даму Банкi" жабық акционерлiк қоғамымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне Азия Даму Банкiнiң ауыл шаруашылығы секторына арналған бағдарламалық заемы (бұдан әрi - АДБ Заемы) қаражатының осы қаулыға 1-қосымшада көрсетiлген түпкi заемшыларымен несие шарттары және кепiл шарттары бойынша талап қою құқықтарын "Қазақстан Эксимбанкi" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Эксимбанк) (келiсiм бойынша) беруi жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) "Медетшi қор" жабық акционерлiк қоғамымен (бұдан әрi - Қор) (келiсiм бойынша) осы қаулыға 1-қосымшада көрсетiлген заемшылардың берешегiн республикалық бюджетке өндiрiп алуды оның жүзеге асыруы жөнiнде келiсiм жасассын;
3) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi және Эксимбанк арасында жасалған 1996 жылғы 1 тамыздағы Несие шартын бұзу жөнiнде шаралар қабылдасын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Қаржы бақылау комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен Эксимбанктiң АДБ Заемы қаражатын мақсатты пайдалануын және республикалық бюджетке уақытылы есептеуiн тексерудi жүргiзсiн.
3. "Қазақ акционерлiк агроөнеркәсіп банкi" жабық акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 100 P010100_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген түпкi заемшылармен несие шарттары мен кепiл шарттары бойынша Банктің талап қою құқықтарын, Азия Даму Банкiнiң ауыл шаруашылығы секторына арналған бағдарламалық заемы (бұдан әрi - АДБ Заемы) қаражаттарын, сондай-ақ осындай несие шарттары бойынша берешектi өтеу есебiне Банк алған мүлiкке меншiк құқығын беру арқылы АДБ заемының қайтарымдылығын қамтамасыз етуге және Банк берешегінiң өтелуiне бағытталған шараларды заңнамада белгiленген тәртіппен қабылдау туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұсынысы мақұлдансын.";
2-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген барлық мiндеттемелер мен құқықтар берiлгеннен кейiн екi ай мерзiмде заңнамада белгiленген тәртіппен:";
2) тармақшадағы "Қор" деген сөз "Шағын кәсіпкерлiктi дамыту қоры" жабық акционерлiк қоғамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"3) заключение с Банком соглашения о возмещении в течение 3 (трех) лет со ставкой вознаграждения 7 (семь) процентов годовых в республиканский бюджет сумм, погашенных конечными заемщиками Банку, но не перечисленных им в республиканский бюджет;";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) заключить соглашение с закрытым акционерным обществом "Реабилитационный фонд" (далее - Фонд) по осуществлению им взыскания в республиканский бюджет задолженности заемщиков, указанных в приложении 1 к настоящему постановлению.";
в пункте 3 после слов "целевого использования" дополнить словами "и своевременного зачисления в республиканский бюджет";
в пункте 4 слова "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А." заменить словами "Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан Павлова А.С.";
2) дополнить приложением 1 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан Павлова А.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2002 года N 473
Перечень заемщиков, права требования по которым передаются
Министерству финансов Республики Казахстан
1. Акционерное общество "Илийский молочный завод".
2. Товарищество с ограниченной ответственностью "Интеграция -
Тургень".
3. Товарищество с ограниченной ответственностью
производственно-коммерческая фирма "Дастархан".
4. Акционерное общество "Шымкентская макаронная фабрика".
5. Товарищество с ограниченной ответственностью "PS Agro Рак".
6. Коммандитное товарищество "Жанатов и К-агрофирма им.
Алдабергенова".
7. Крестьянское хозяйство "Жанна".
8. Производственный кооператив "Асем-Наз".
9. Крестьянское хозяйство "Урпак".
10. Крестьянское хозяйство "Сункар".
11. Крестьянское хозяйство "Ая" (перелизинг с Крестьянского хозяйства
"Сункар").
12. Товарищество с ограниченной ответственностью "Тогжан".
13. Товарищество с ограниченной ответственностью "Алкон-Нан".
14. Товарищество с ограниченной ответственностью "Агротехсервис".
15. Товарищество с ограниченной ответственностью "Азия-Плюс".
16. Товарищество с ограниченной ответственностью "ВЕSТ".
17. Товарищество с ограниченной ответственностью "Частная фирма
Сарниязова".
18. Товарищество с ограниченной ответственностью "Фирма Амиров".
19. Товарищество с ограниченной ответственностью "Демеу".

"3) Банкке түпкi заемшылар өтеген, бiрақ ол республикалық бюджетке аудармаған сомаларды жылдық 7 (жетi) пайыз сыйақы ставкасымен 3 (үш) жыл iшiнде республикалық бюджетке өтеу туралы Банкпен келiсiм жасасуды;";
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) "Медетшi қор" жабық акционерлiк қоғамымен (бұдан әрi - Қор) осы қаулыға 1-қосымшада көрсетiлген заемшылардың берешегiн республикалық бюджетке өндiрiп алуды оның жүзеге асыруы жөнiнде келiсiм жасасуды қамтамасыз етсiн.";
3-тармақтағы "мақсатты пайдаланылуын" деген сөздерден кейiн "және республикалық бюджетке уақытылы есептелуiн" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары О.Ә. Жандосовқа" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрi А.С. Павловқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 1-қосымшамен толықтырылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі А.С. Павловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің 2002 жылғы 25 сәуiрдегi
N 473 қаулысына
1-қосымша
Олар бойынша талап ету құқықтары Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігіне берілетiн заемшылардың тiзбесi
1. "Іле сүт зауыты" акционерлiк қоғамы.
2. "Интеграция - Түрген" жауапкершілiгi шектеулi серiктестігі.
3. "Дастархан" жауапкершілігi шектеулi серiктестiк өндiрiстiк-коммерциялық фирмасы.
4. "Шымкент макарон фабрикасы" акционерлiк қоғамы.
5. "PS Agro Pak" жауапкершілігі шектеулi серiктестiгi.
6. "Жанатов және К-Алдабергенов атындағы агрофирма" коммандиттік
серiктестігі.
7. "Жанна" шаруа қожалығы.
8. "Әсем-Наз" өндiрiстiк кооперативi.
9. "Ұрпақ" шаруа қожалығы.
10. "Сұңқар" шаруа қожалығы.
11. "Ая" шаруа қожалығы ("Сұңқар" шаруа қожалығынан қайта лизингi).
12. "Тоғжан" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
13. "Алкон-Нан" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгi.
14. "Агротехсервис" жауапкершілiгi шектеулi серiктестiгi.
15. "Азия-Плюс" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгі.
16. "ВЕSТ" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
17. "Сарниязовтың жеке фирмасы" жауапкершілігі шектеулi серiктестiгi.
18. "Әмiров фирмасы" жауапкершілiгi шектеулi серiктестiгi.
19. "Демеу" жауапкершілігі шектеулi серiктестiгi.

20. Товарищество с ограниченной ответственностью "Талгарский
хлебопищекомбинат".
21. Крестьянское хозяйство "Кажы-Наби".
22. Товарищество с ограниченной ответственностью "Отан" (перелизинг с
Товарищества с ограниченной ответственностью "ТХПК").
23. Производственный кооператив "Арасан".
24. Товарищество с ограниченной ответственностью "Компания Каир"
(перелизинг с Товарищества с ограниченной ответственностью "им.
Каирбаева").
25. Товарищество с ограниченной ответственностью "им. Каирбаева".
26. Товарищество с ограниченной ответственностью "Нан".
27. Производственное товарищество "Айдосов и К.".
28. Крестьянское хозяйство "Жиырма-уй".
29. Товарищество с ограниченной ответственностью "Аккыз".
30. Акционерное общество "Данекер".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2002 года N 473
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2002 года N 100
Перечень заемщиков, права требования по которым передаются
Министерству финансов Республики Казахстан
Первый транш
1. Акционерное общество открытого типа агропромышленная финансовая
компания "Адилет".
2. Сельскохозяйственный производственный кооператив "Акмолинский".
3. Товарищество с ограниченной ответственностью "Бейсен".
4. Производственный кооператив "Кызыл-Жар".
5. Фермерское хозяйство "Балапан".
6. Товарищество с ограниченной ответственностью "Туран".
7. Малое частное предприятие "Жардем".
8. Акционерное общество "Отрар".
9. Товарищество с ограниченной ответственностью "Арафат".
10. Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаса".
11. Производственный кооператив "Карабулак".
12. Акционерное общество открытого типа "Астык-Тентек".
13. Малое частное предприятие "Дидар".
14. Производственный кооператив "Мурагер".
15. Крестьянское хозяйство "Маралды".
16. Коммандитное товарищество "Айтмолдин и К".
17. Товарищество с ограниченной ответственностью "Асан".
18. Товарищество с ограниченной ответственностью "Арыстан".
19. Акционерное общество "Бесарыкастык".
20. Хозяйственное товарищество "Бесарык".
21. Товарищество с ограниченной ответственностью "Бесаспап".
22. Производственный кооператив "Шаган".
23. Крестьянское хозяйство "Даулет-4".
24. Товарищество с ограниченной ответственностью Т.П.К. "Рауан".
25. Акционерное общество открытого типа "Три-В".
26. Акционерное общество "Молоко".
27. Крестьянское хозяйство "Канат".
28. Малое предприятие "Рашнер".
29. Акционерное общество "Агрос - Ясная поляна".
30. Акционерное общество открытого типа "Победа".
31. Акционерное общество "Уголки".
32. Акционерное общество "Молочный союз".

20. "Талғар нантамақкомбинаты" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
21. "Қажы Нәби" шаруа қожалығы.
22. "Отан" жауапкершiлiгі шектеулi серiктестiгі ("ТХПК" жауапкершiлiгi
шектеулi серiктестiгiнен қайта лизингі).
23. "Арасан" өндiрiстiк кооперативi.
24. "Қайыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулi серiктестігі ("Қайырбаев
атындағы" жауапкершілігі шектеулi серiктестiгiнен қайта лизингi).
25. "Қайырбаев атындағы" жауапкершілігі шектеулi серiктестiгi.
26. "Нан" жауапкершілігі шектеулi серiктестiгi.
27. "Айдосов және К." өндiрiстiк серiктестiгi.
28. "Жиырма үй" шаруа қожалығы.
29. "Аққыз" жауапкершілігi шектеулi серiктестiгi.
30. "Дәнекер" акционерлiк қоғамы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы 25 сәуiрдегi
N 473 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы 22 қаңтардағы
N 100 қаулысына
1-қосымша
Олар бойынша талап ету құқықтары Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiне берiлетiн заемшылардың тiзбесi
Бiрiншi транш
1. "Әдiлет" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамы агроөнеркәсiптiк қаржы
компаниясы.
2. "Ақмола" ауыл шаруашылығы өндiрiстiк кооперативi.
3. "Бейсен" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
4. "Қызыл жар" өндiрiстiк кооперативi.
5. "Балапан" фермерлiк шаруашылығы.
6. "Тұран" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
7. "Жәрдем" шағын жеке кәсiпорны.
8. "Отырар" акционерлiк қоғамы.
9. "Арафат" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
10. "Жаса" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
11. "Қарабұлақ" өндiрiстiк кооперативi.
12. "Астық-Тентек" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамы.
13. "Дидар" шағын жеке кәсiпорны.
14. "Мұрагер" өндiрiстiк кооперативi.
15. "Маралды" шаруа қожалығы.
16. "Айтмолдин және К" коммандиттiк серiктестiгi.
17. "Асан" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
18. "Арыстан" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
19. "Бесарықастық" акционерлiк қоғамы.
20. "Бесарық" шаруашылық серiктестiгi.
21. "Бесаспап" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
22. "Шаған" өндiрiстiк кооперативi.
23. "Дәулет-4" шаруа қожалығы.
24. "Рауан" Т.П.К. жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
25. "Три - В" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғам.
26. "Сүт" акционерлiк қоғамы.
27. "Қанат" шаруа қожалығы.
28. "Рашнер" шағын кәсiпорны.
29. "Агрос-Ясная поляна" акционерлiк қоғамы.
30. "Победа" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамы.
31. "Уголки" акционерлiк қоғамы.
32. "Молочный союз" акционерлiк қоғамы.