О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Вопросы организации единой системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2002 года N 493
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Вопросы организации единой системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ
Президента Республики Казахстан
Вопросы организации единой системы государственного
регулирования финансового рынка Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 K951000_ Конституции Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 2 статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года Z952733_ "О Президенте Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 22 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года Z952688_ "О Правительстве Республики Казахстан", в целях организации единой системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан, для повышения эффективности надзора за складывающимися на нем отношениями, а также оптимизации деятельности Национального Банка Республики Казахстан постановляю:
1. Реорганизовать Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан путем передачи функций и полномочий по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Национальному Банку Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и обеспечить в месячный срок передачу его имущества Национальному Банку Республики Казахстан;
2) привести ранее изданные акты Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим Указом;
3) совместно с Национальным Банком Республики Казахстан принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 188 U990188_ "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Национальном Банке Республики Казахстан,
утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце третьем пункта 5 цифры "470090" заменить цифрами "480090";

Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының қаржы рыногын мемлекеттік реттеудің бірыңғай жүйесін ұйымдастыру мәселелері" туралы Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 3 мамыр N 493
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының қаржы рыногын мемлекеттік реттеудің бірыңғай жүйесін ұйымдастыру мәселелері" туралы Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы Қазақстан Республикасының қаржы рыногын мемлекеттік
реттеудің бірыңғай жүйесін ұйымдастыру мәселелері
Қазақстан Республикасының Конституциясы K951000_ 44-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Президентi туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық Z952733_ заңының 17-1-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Yкiметi туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық Z952688_ заңы 22-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының қаржы рыногын мемлекеттiк реттеудiң бiрыңғай жүйесiн ұйымдастыру мақсатында, онда қалыптасып отырған қатынастарды қадағалау тиiмдiлiгiн арттыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қызметiн оңтайландыру үшiн қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi функциялары мен өкiлеттiктерiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне беру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi:
1) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитетiн таратсын және оның мүлкiн бiр айлық мерзiмде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне берудi қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң бұрын шығарылған актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен бiрлесiп осы Жарлықтан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ережесiн және құрылымын бекiту туралы" 1999 жылғы 11 тамыздағы N 188 U990188_ Жарлығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы ережеде:
қазақша мәтiндегi 5-тармақтың үшiншi абзацында "480090" деген сандар өзгерiссiз қалдырылсын;

абзац первый пункта 27 дополнить подпунктом 14-1) следующего
содержания:
"14-1) принимает решения о переоформлении лицензий, выданных
Национальным Банком в соответствии с законодательством, в случаях
изменения наименования, местонахождения лицензиата.";
2) в структуре Национального Банка Республики Казахстан, утвержденной
названным Указом:
в разделе "1. Центральный аппарат":
строку, порядковый номер 1, дополнить строкой, порядковый номер 1-1,
следующего содержания:
"1-1. Департамент платежного баланса и валютного регулирования";
дополнить строкой, порядковый номер 5-2, следующего содержания:
"5-2. Департамент регулирования деятельности накопительных пенсионных
фондов";
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"12. Управление международных отношений";
дополнить строкой, порядковый номер 12-1, следующего содержания:
"12-1. Управление по обеспечению деятельности руководства
Национального Банка";
строку, порядковый номер 17, исключить.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на
Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)

27-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) лицензиаттың атауы, орналасқан жерi өзгерген жағдайларда заңдарға сәйкес Ұлттық Банк берген лицензияларды қайта ресiмдеу туралы шешiмдер қабылдайды.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң құрылымында:
"1. Орталық аппарат" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 1-жол мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 1-1-жолмен толықтырылсын:
"1-1. Төлем балансы және валюталық реттеу департаментi";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 5-2-жолмен толықтырылсын:
"5-2. Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу департаментi";
реттiк нөмiрi 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Халықаралық қатынастар басқармасы";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 12-1-жолмен толықтырылсын:
"12-1. Ұлттық Банк басшылығының қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi басқарма";
реттiк нөмiрi 17-жол алынып тасталсын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi