Отдельные вопросы республиканских государственных казенных предприятий Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 772. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2017 года № 286
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.05.2017 № 286.
В целях совершенствования единой научно-исследовательской системы по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций техногенного характера и безопасности труда в промышленности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать республиканские государственные казенные предприятия Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям "Казахский государственный научно-исследовательский институт по безопасности работ в горной промышленности", "Республиканский научно-исследовательский центр по проблемам безопасности в химической, нефтехимической, нефтеперерабатывающей, микробиологической, химико-фармацевтической и пищевой промышленности", "Научно-исследовательский центр по технической безопасности для предприятий цветной металлургии", "Научно-исследовательский центр по технической безопасности для предприятий черной металлургии", "Научно-исследовательский центр по технической безопасности в нефтегазовой промышленности, геологии по нефти и газу" путем их слияния в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научно-исследовательский центр по проблемам промышленной безопасности" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки по вопросам обеспечения промышленной безопасности на опасных промышленных объектах.
3. Определить Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям органом государственного управления Предприятием.
4. Разрешить Предприятию создание дочерних государственных предприятий согласно приложению.
5. Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение Устава Предприятия и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 1998 года N 1141 P981141_ "О видах государственной собственности в отношении организаций и объектов, расположенных на территории города Алматы" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 41, ст. 371):
в перечне организаций, а также объектов государственного нежилого фонда, остающихся в государственной республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие "Национальный научно- исследовательский центр по проблемам промышленной безопасности" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".

Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігі республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарының жекелеген мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 13 шілде N 772. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 мамырдағы № 286 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.05.2017 № 286 қаулысымен.
Техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою әрi өнеркәсiптегi еңбек қауiпсiздiгi мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай ғылыми-зерттеу жүйесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Қазақ мемлекеттiк тау-кен өнеркәсiбiндегi жұмыстардың қауiпсiздiгi жөнiндегi ғылыми-зерттеу институты", "Химия, мұнай-химиясы, мұнай өңдеу микробиология, химиялық-фармацевтикалық және тамақ өнеркәсiбi қауiпсiздiгiнiң проблемалары жөнiндегi республикалық ғылыми-зерттеу орталығы", "Түстi металлургия кәсiпорындарының техникалық қауiпсiздiгi жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы", "Қара металлургия кәсiпорындарының техникалық қауiпсiздiгi жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы", "Мұнай-газ өнеркәсiбiндегi, мұнай және газ бойынша геологиядағы техникалық қауiпсiздiк жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары оларды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Өнеркәсiп қауiпсiздiгi проблемалары жөнiндегi ұлттық ғылыми-зерттеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына (бұдан әрi - Кәсiпорын) қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi қауiптi өнеркәсiп объектiлерiндегi өнеркәсiп қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi ғылым саласындағы өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы болып Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігі белгiленсiн.
4. Қосымшаға сәйкес Кәсiпорынға еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындар құруға рұқсат берiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Алматы қаласының аумағында орналасқан ұйымдар мен объектiлерге қатысты мемлекеттiк меншiк түрлерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 қарашадағы N 1141 P981141_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 41, 371-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген мемлекеттiк республикалық меншiкте қалатын ұйымдардың, сондай-ақ тұрғын емес қор объектiлерiнiң тiзбесiнде: реттiк нөмiрi 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Өнеркәсiп қауiпсiздiгi проблемалары жөнiндегi ұлттық ғылыми-зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны".
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июля 2002 года N 772
Перечень
дочерних государственных предприятий Республиканского
государственного предприятия "Национальный
научно-исследовательский центр по проблемам промышленной
безопасности" Агентства Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.05.2009 N 772 .
1. Казахский государственный научно-
исследовательский институт по безопасности
работ в горной промышленности г. Караганда
2. Республиканский научно-исследовательский
центр по проблемам безопасности в химической,
нефтехимической, нефтегазоперерабатывающей,
микробиологической, химико-фармацевтической
и пищевой промышленности г. Шымкент
3. Научно-исследовательский центр по технической
безопасности для предприятий цветной металлургии г. Усть-Каменогорск
4. Исключена постановлением Правительства РК
от 25.05.2009 N 772
5. Научно-исследовательский центр по технической
безопасности в нефтегазовой промышленности,
геологии по нефти и газу г. Атырау

7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 13 шiлдедегi
N 772 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігінің "Өнеркәсiп қауiпсiздiгi проблемалары жөнiндегi ұлттық ғылыми-зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарының
ТIЗБЕСI
1. Қазақ мемлекеттiк тау-кен өнеркәсiбiндегi жұмыстардың қауiпсiздiгi жөнiндегi ғылыми-зерттеу институты Қарағанды қаласы
2. Химия, мұнай-химиясы, мұнай-газ өңдеу, микробиология, химиялық-фармацевтикалық және тамақ өнеркәсiбi қауiпсiздiгiнiң проблемалары жөнiндегi республикалық ғылыми-зерттеу орталығы Шымкент қаласы
3. Түсті металлургия кәсiпорындарының техникалық қауiпсiздiгi жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы Өскемен қаласы
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.05.25. N 772 Қаулысымен.
5. Мұнай-газ өнеркәсiбiндегi, мұнай және газ бойынша геологиядағы техникалық қауiпсiздiк жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы Атырау қаласы