Об утверждении образца паспорта моряка Республики Казахстан (описание)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2002 года № 941. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2011 года № 797
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2011 № 797 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый образец паспорта моряка Республики Казахстан (описание).
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить изготовление бланков паспортов моряка Республики Казахстан в соответствии с его описанием.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 29, ст. 359) следующее изменение:
в Правилах документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 26 Раздела 2 "Порядок выдачи, изъятия и пользования документами, удостоверяющими личность" изложить в следующей редакции:
"26. Гражданам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке могут быть выданы дипломатический, служебный паспорт и паспорт моряка Республики Казахстан.".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2002 года N 941
Образец паспорта
моряка Республики Казахстан
(описание)
1. Размер книжки паспорта 88x125 мм, внутри которой размещается 19 листов, изготовленных из специальной бумаги с водяными знаками. Надписи и разграфления на листах паспорта выполнены краской черного цвета.
2. Обложка паспорта голубого цвета - цвета Государственного флага Республики Казахстан, на ней размещены выполненные золотистым цветом:
а) тисненые надписи на казахском, русском и английском языках:
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
б) в центре - Герб Республики Казахстан
в) ниже Герба - тисненые надписи на казахском и английском языках:
ТЕНIЗШIНIН ПАСПОРТЫ
SEAMAN'S PASSPORT
3. На внутренней стороне обложки расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF КАZАКНSТАN, в центре - цветное изображение Герба Республики Казахстан, ниже - надписи на казахском и английском языках:
ТЕНIЗШIНIН ПАСПОРТЫ
SEAMAN'S PASSPORT
далее надписи на казахском, русском и английском языках:
Бул паспорт 1958 жылгы Тенiзшiлердiн улттык жеке куалiктерi туралы конвенциянын (N 108) максатында тенiзшiнiн жеке куалiгi болып табылады
Данный паспорт является удостоверением личности моряка в целях Конвенции (N 108) 1958 года о национальных удостоверениях личности моряков
This Passport is an identity card issued to seaman for the purpose of seafarer's identity Documents Convention (Nо. 108), 1958
Тенiзшiнiн паспорты 38 беттен турады
Паспорт моряка содержит 38 страниц
The Seaman's Passport contains 38 pages
Иесiнiн колы
Подпись владельца
Holder's signature

Қазақстан Республикасының теңiзшісi паспортының үлгісiн (сипаттамасы) бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 22 тамыз N 941. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2011 14 шілдедегі № 797 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011.07.14 № 797 Қаулысымен.
"Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының теңiзшiсi паспортының үлгiсi (сипаттамасы) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының теңiзшiсi паспорттарының бланкілерiн оның сипаттамасына сәйкес жасауды қамтамасыз етсiн.
3. "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 шiлдедегi N 1063 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 29, 359-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және тіркеу ережесiнде:
"Жеке басты куәландыратын құжаттарды беру, алып қою және пайдалану тәртiбi" деген 2-бөлiмнiң 26-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Қазақстан Республикасының азаматтарына заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының дипломатиялық, қызметтiк паспорты және теңiзшiсі паспорты берiлуi мүмкiн".
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2002 жылғы 22 тамыздағы
N 941 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының теңiзшiсi
паспортының үлгiсi
(сипаттамасы)
1. Паспорт кiтапшасының көлемi 88x125 мм, оның iшiне сутаңба  белгiлерi бар арнайы қағаздан жасалған 19 парақ орналастырылады. Паспорт парақтарындағы жазулар мен сызықтар қара түстi бояумен орындалған.
2. Паспорттың мұқабасы көгiлдiр түстi - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туы түстес, онда алтын түспен орындалған мыналар орналастырылған:
а) қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде мынадай батырма жазулар:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
б) ортасында - Қазақстан Республикасының Елтаңбасы
в) Елтаңбаның төменгі жағында - қазақ және ағылшын тілдерiнде
мынадай батырма жазулар:
ТЕҢIЗШIНIҢ ПАСПОРТЫ
SEAMAN'S PASSPORT
3. Мұқабаның iшкi жағында қазақ және ағылшын тiлдерiнде тiгiнен мынадай жазу орналасқан:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN, ортасында - Қазақстан Республикасы Елтаңбасының түрлi-түстi бейнесi, төменгі жағында - қазақ және ағылшын тілдерінде мынадай жазулар:
ТЕҢIЗШIНIҢ ПАСПОРТЫ
SEAMAN'S PASSPORT
бұдан әрi қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде мынадай жазулар:
Бұл паспорт 1958 жылғы Теңізшiлердің ұлттық жеке куәлiктерi туралы конвенцияның (N. 108) мақсатында теңiзшiнің жеке куәлiгi болып табылады.
Данный паспорт является удостоверением личности моряка в целях Конвенции (No. 108) 1958 года о национальных удостоверениях личности моряков
This Passport is аn identity card issued to seaman for the purpose of seafarer's identity Documents Convention (No. 108), 1958.
Теңізшiнің паспорты 38 беттен тұрады.
Паспорт моряка содержит 38 страниц.
The Seaman's Passport contains 38 pages.
Иесiнің қолы
Подпись владельца
Holder's signature

4. На первой странице расположена вертикальная надпись на казахском языке:
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ниже слева направо надписи:
Турi/тип/Туре   Берген мемлекеттiн коды      Тенiзшi паспортынын N
Код государственной выдачи   N паспорта моряка
Соdе of issuing State        N Seaman's Passport
С левой стороны - место для фотографии, справа от фотографии надписи:
Тегi/Фамилия/Surnаме
Аты/Имя/Givеn names
Акесiнiн аты/Отчество/Раtrоnумiс
Азаматтыгы /Гражданство/Nаtiоnаlitу       Туган жерi/Место рождения
/Рlасе of birth
Туган кунi/Дата рождения/                 Жеке тулганы сипаттау
Dаtе of birth                             32-бетте
Улты /Национальность/                     Описание личности см.
Жынысы /Пол/ Sex                          на стр. 32
Кужатты берген мекеме                     Personal description see
Орган, выдавший документ                  on page 32
Auhority                                  Берiген кунi/Дата выдачи/
Date of issue
Колданылу мерзiмiнiн                                                                       аякталуы
Дата окончания срока                                                                       действия
Date of expiry
5. На 2 странице паспорта размещена вертикальная надпись на казахском, русском и английском языках:
Тенiзшi паспортынын колданылу мерзiмi узартылды
Срок действия паспорта моряка продлен до
The Seaman's Passport is extended till
Паспорттын колдану мерзiмiн узарткан тулганын лауазымы мен колы
Должность и подпись лица, продлившего срок действия паспорта
Position and signature of person extended the validity of passport
ниже указанной записи место для печати: М.О./S.Р.
6. С 3 по 10 страницы предназначены для отметки о служебном положении. Вверху страниц надпись:
Кызмет жагдайы жане онын, озгеруi
Служебное положение и его изменения
Seaman's position and changes of it
ниже расположены записи (24 пункта) на казахском, русском и английском языках:
1. (аткаратын лауазымы - занимаемая должность - seaman's position)
(кеменiн аты - название судна - name of м/s, s/s)
(кеменiн иесi - судовладелец - shipowner)
(паспортты берген тулганын колы - подпись выдавшего паспорт - issued by signаturе), ниже место для печати и указания даты.
2. (аткаратын лауазымы - занимаемая должность - position)
(кеменiн аты - название судна - name of м/s, s/s)
(кеменiн иесi - судовладелец - shipowner)
(озгерiс енгiзген тулганын колы жане лауазымы - подпись и должность лица, внесшего изменения - signature and position of person who has made амеndмеnt),
ниже место для печати и указания даты.
Пункты 3-24 аналогичны пункту 2.

4. Бiрiншi бетте қазақ тiлінде тiгiнен мынадай жазу орналасқан:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
төменгi жағында солдан оңға қарай мынадай жазулар:
Түрi /Тип/ Туре   Берген мемлекеттiң коды    Теңiзшi паспортының N
Код государства выдачи     N паспорта моряка
Code of issuing State      No Seaman's Passport,
Сол жағында - фотосуретке арналған орын, фотосуреттен оңға қарай мынадай жазулар:
Тегі / Фамилия/ Surname
Аты /Имя/Given names
Әкесiнiң aты/Отчество/Nationality
Азаматтығы/Гражданство/Nationality      Туған жерi/Место рождения/
Place of birth
Туған күнi/Дата рождения/Date of birth  Жеке тұлғаны сипаттау
32-бетте
Ұлты /Национальность/                   Описание личности см. на
стр.32
Personal description see оn
раgе 32
Жынысы /Пол/ Sex                        Берiлген күнi/Дата выдачи/
Date of issue
Құжатты берген орган                    Қолданылу мерзiмiнің
Орган, выдавший документ                аяқталуы /Дата окончания
Authority                               срока действия/ Date of
expiry
5. Паспорттың 2-бетінде қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде тiгiнен мынадай жазу орналасқан:
Теңiзші паспортының қолданылу мерзiмi ұзартылды
Срок действия паспорта продлен до
The Seaman's Passport is extended till
Паспорттың қолданылу мерзiмiн ұзартқан тұлғаның лауазымы мен қолы.
Должность и подпись лица, продлившего срок действия паспорта.
Position and signature of person extended the validity of passport
Көрсетiлген жазбаның төменгi жағында мөрге арналған орын бар: М.О. / S.P.
6. 3-10-беттер қызметтiк жағдайы туралы белгiге арналған. Беттің жоғарғы жағында мынадай жазу:
Қызмет жағдайы және оның өзгеруi
Служебное положение и его изменения
Seaman's position and сhаngеs of it,
төменгi жағында қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде мынадай жазбалар орналасқан (24-тармақ):
1. (атқаратын лауазымы - занимаемая должность - seaman's position)
(кеменiң аты - название судна - name of m/s, s/s)
(кеменiң иесi - судовладелец - shipowner)
(паспорт берген тұлғаның қолы - подпись выдавшего паспорт - issued by signature), төменгі жағында мөрге және күнiн көрсетуге арналған орын бар.
2. (атқаратын лауазымы - занимаемая должность - position)
(кеменiң аты - название судна - name of m/s, s/s)
(кеменің иесi - судовладелец - shipowner)
(өзгерiс енгiзген тұлғаның қолы және лауазымы - подпись и должность лица, внесшего изменения - signature and position of реrsоn who has made amendment),
төменгi жағында мөрге және күнін көрсетуге арналған орын.
3-24-тармақтар 2-тармаққа ұқсас.

7. С 11 по 31 страницы предназначены для отметок о пограничном контроле. Вверху страниц надпись:
Шекаралык, бакылау туралы белгiлер
Отметки о пограничном контроле
Notes of the border control
8. Ha 32 странице по центру надпись:
Тулганы сипаттау
Описание личности
Personal dеsсriрtiоn,
ниже 4 пункта:
1. Бойы__________________
Рост
Height
2. Козiнiн тусi _________
Цвет глаз
Color of eyes
3. Каннын тобы, резус фактор _____
Группа крови, резус фактор
Blood tуре, rhesus factor
4. Ерекше белгiлерi _____________
Особые приметы
Special features
9. С 33 по 36 страницы предназначены для отметок. Вверху страниц надпись:
Белгiлер ушiн
Для отметок
Notes
10. На 37 странице размещаются надписи (3 пункта) на казахском, русском и английском языках:
1. Тенiзшiнiн паспорты шетелдерге жузетiн казакстандык кемелерде жумыс iстейтiн немесе кеме иесi шетел кемелерiнде жумыс iстеу ушiн iссапарга жiберетiн Казакстан Республикасынын азаматтарына берiледi.
Паспорт моряка выдается гражданам Республики Казахстан, работающим на казахстанских судах заграничного плавания или командируемым судовладельцем для работы на иностранных судах.
The Seaman's Passport is issued to the citizens of the Republic of Kazakhstan - the crew members on a board a foreign-going ship of Kazakhstan or sent on a mission by a shipowner on board a foreign shiр.
2. Тенiзшiнiн паспорты шетелдерде де, Казакстан Республикасынын шегiнде де иесiнiн жеке басын куаландыратын ресми кужат болып табылады.
Паспорт моряка является официальным документом, удостоверяющим личность владельца как заграницей, так и в пределах Республики Казахстан.
The Seaman's Passport is an official document to prove identity of its owner both abroad and within the Republic of Каzакhstаn.
3. Тенiзшi паспортынын иесi паспорты укыпты сактауга мiндеттi.
Владелец паспорта моряка обязан бережно хранить паспорт.
The Seaman's Passport owner must keep this document with саrе.

7. 11-31-беттер шекаралық бақылау туралы белгi соғуға арналған. Беттердің жоғары жағында мынадай жазу:
Шекаралық бақылау туралы белгiлер
Отметки о пограничном контроле
Notes of the border control
8. 32-бетте ортасында мынадай жазулар:
Тұлғаны сипаттау
Описание личности
Personal description
төменгi жағында 4-тармақ:
1. Бойы __________________________________
Рост
Height
2. Көзiнің түсi __________________________
Цвет глаз
Color of eyes
3. Қанның тобы, резус фактор _____________
Группа крови, резус фактор
Blood type, rhesus factor
4. Ерекше белгiлерi ______________________
Особые приметы
Sресiаl features
9. 33-36-беттер белгi соғуға арналған. Беттердің жоғарғы жағында мынадай жазу:
Белгілер үшiн
Для отметок
Notes
10. 37-бетте қазақ, орыс және ағылшын тілдерiнде (3-тармақ) мынадай жазулар орналастырылады:
1. Теңізшiнiң паспорты шетелдерге жүзетiн қазақстандық кемелерде жұмыс iстейтiн немесе кеме иесi шетел кемелерiнде жұмыс iстеу үшiн iссапарға жiберетiн Қазақстан Республикасының азаматтарына берiледi.
Паспорт моряка выдается гражданам Республики Казахстан, работающим на казахстанских судах заграничного плавания или командируемых судовладельцем для работы на иностраннных судах.
The Seaman's Passport is issued to the citizens of the Republic of Kazakhstan - the crew members оn а board а foreign-going ship of Kazakhstan or sent оn а mission by а shipowner оn board а foreign ship.
2. Теңiзшiнiң паспорты шетелдерде де, Қазақстан Республикасының шегiнде де иесінің жеке басын куәландыратын ресми құжат болып табылады.
Паспорт моряка является официальным документом, удостоверяющим личность владельца за границей, так и в пределах Республики Казахстан.
The Seaman's Passport is аn official document to prove identity of its owner both abroad and within the Republic оf Kazakhstan.
3. Теңiзшi паспортының иесi паспортты ұқыпты сақтауға міндеттi.
Владелец паспорта моряка обязан бережно хранить паспорт.
The Seaman's Passport owner must keep this document with care.