О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1003.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение в Мажилис Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О республиканском бюджете на 2003 год
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2003 год согласно
приложению 1 в следующих объемах:
1) поступления - 621555690 тысяч тенге, в том числе по:
доходам - 552836287 тысяч тенге;
полученным официальным трансфертам - 57629991 тысяча тенге;
возврату кредитов - 11089412 тысяч тенге;
2) расходы - 704395690 тысяч тенге, в том числе по:
затратам - 668573927 тысяч тенге; кредитам - 35821763 тысячи тенге;
3) дефицит - 82840000 тысяч тенге или 2 процента к прогнозируемому
объему валового внутреннего продукта страны.
Правительству Республики Казахстан обеспечить финансирование дефицита республиканского бюджета в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Статья 2. Арендная плата за пользование Российской Федерацией военными полигонами отражается в доходах республиканского бюджета в сумме 4427500 тысяч тенге, из которой:
515200 тысяч тенге поступает в денежной форме;
3912300 тысяч тенге осуществляется на условиях, оговоренных договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об аренде испытательных полигонов, и используется Министерством обороны Республики Казахстан с отражением расходования по республиканской бюджетной программе 045 "Реализация межгосударственных договоров об аренде военных полигонов".
Статья 3. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год поступления за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур":
арендной платы в сумме 18267750 тысяч тенге;
задолженности по арендной плате за 1999 год в сумме 10263500 тысяч тенге.
Статья 4. Установить, что в 2003 году доля Республики Казахстан по разделу продукции, получаемая по контрактам "О разделе продукции", зачисляется в республиканский бюджет в размере 100 процентов.
Статья 5. Для недропользователей, осуществляющих добычу полезных ископаемых до заключения контрактов на недропользование, производить размеры отчислений по ставкам, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1998 года N 135 P980135_ "О мерах по рациональному и комплексному использованию недр, а также ускорению перевода работы недропользователей на контрактную основу" в виде роялти в доход республиканского бюджета на код "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации.

"2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 13 қыркүйек N 1003
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) түсiмдер - 621555690 мың теңге, оның iшiнде мыналар бойынша:
кiрiстер - 552836287 мың теңге;
алынған ресми трансферттер - 57629991 мың теңге;
кредиттердi қайтару - 11089412 мың теңге;
2) шығыстар - 704395690 мың теңге, оның iшiнде мыналар бойынша:
шығындар - 668573927 мың теңге;
кредиттер - 35821763 мың теңге;
3) тапшылық - 82840000 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң болжамды көлемiнiң 2 процентi;
Қазақстан Республикасының Үкiметi республикалық бюджеттiң тапшылығын Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
2-бап. Ресей Федерациясының әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн төлейтiн жалдау ақысы республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде 4427500 мың теңге сомасында көрсетiледi, оның:
515200 мың теңгесi ақшалай нысанда келiп түседi;
3912300 мың теңгесi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сынақ полигондарын жалға беру туралы шарттарда айтылған ережелерде жүзеге асырылады және 045 "Әскери полигондарды жалға беру туралы мемлекетаралық шарттарды iске асыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасы бойынша шығыстарды көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi пайдаланады.
3-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн түсiмдер:
жалдау ақысы 18267750 мың теңге сомасында;
1999 жыл үшiн жалдау ақысы бойынша берешек 10263500 мың теңге сомасында көзделсiн.
4-бап. 2003 жылы "Өнiмдердi бөлу туралы" келiсiм-шарттар бойынша алынатын Қазақстан Республикасының өнiмдердi бөлу жөнiндегi үлесi 100 процент мөлшерiнде республикалық бюджетке есептеледi деп белгіленсін.
5-бап. Пайдалы қазбаларды өндiрудi жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттар жасалғанға дейiн "Жер қойнауын ұтымды және кешендi пайдалану, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың жұмысын келiсiм-шарт негiзiнде ауыстыруды жеделдету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 1998 жылғы 24 ақпандағы N 135 P980135_ қаулысымен бекiтiлген ставкалар бойынша аударымдардың мөлшерi роялти түрiнде Бiрыңғай бюджеттiк жiктеменің кiрiстер жіктемесінің "Роялти" кодына республикалық бюджеттiң кiрiсiне жүргiзiлсiн.

Статья 6. Утвердить объемы налоговых поступлений от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет, согласно приложению 2.
Статья 7. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляется:
по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей перед Республиканским фондом охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также суммы исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавших в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшую в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшую в Дорожный фонд.
Статья 8. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
Статья 9. Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на
2003 год от акционерных обществ - национальных компаний согласно
приложению 3.
Статья 10. Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на
2003 год от республиканских государственных предприятий (на праве
хозяйственного ведения) согласно приложению 4.
Статья 11. Установить на 2003 год размеры бюджетных изъятий из
областных бюджетов и бюджета города Алматы в республиканский бюджет в
общей сумме 57629991 тысяча тенге, в том числе:
Актюбинской - 428735 тысяч тенге;
Атырауской - 20114903 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской - 497040 тысяч тенге;
Мангистауской - 10651255 тысяч тенге;
Павлодарской - 974293 тысячи тенге;
г. Алматы - 24963765 тысяч тенге.

6-бап. Шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке есептелетiн салық түсiмдерiнiң көлемi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7-бап. Мыналар:
жер қойнауын пайдаланушылардың Жер қойнауын қорғау және минералдық шикiзат базасын молықтыру жөнiндегi республикалық қор алдындағы берешегiн, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттардың негiзiнде осы кен орындарын пайдаланатын жер қойнауын пайдаланушылар өтейтiн келiсiм-шарттық аумақтарды геологиялық зерттеуге жұмсалып, мемлекет шеккен тарихи шығындардың сомасын бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң кiрiстер жiктемесiнiң "Роялти" коды бойынша;
бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөнiндегi берешектi, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсiп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдарын бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң кiрiстер жiктемесінің "Әлеуметтiк салық" коды бойынша;
бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешектi "Өндiрушілер көтерме саудада сататын, өзi шығаратын бензин (авиациялықты қоспағанда)" коды бойынша;
бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешектi "Өндiрушілер көтерме саудада сататын, өзi шығаратын дизель отыны" коды бойынша тиiстi бюджеттiң кiрiсiне есептеледi деп белгiленсiн.
8-бап. Мемлекеттік әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген
еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туылған
кезде, жерлеуге жұмыс берушiлер есептеген жәрдемақы сомасының көрсетiлген
қорға есептелген аударымдардың сомасынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы
31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы
қорының 3 процентi шегiнде әлеуметтік салық төлеу есебiне есептелiп
отырады.
9-бап. Акционерлік қоғамдар - ұлттық компаниялардан 2003 жылға
арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 3-қосымшаға
сәйкес бекiтiлсiн.
10-бап. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардан (шаруашылық жүргiзу
құқығындағы) 2003 жылға арналған республикалық бюджетке түсетiн
түсiмдердiң көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11-бап. Облыстық бюджеттерден және Алматы қаласының бюджетiнен
республикалық бюджетке бюджеттiк алулардың мөлшерi 2003 жылға жалпы сомасы
57629991 мың теңге, оның iшiнде:
Ақтөбе - 428735 мың теңге;
Атырау - 20114903 мың теңге;
Батыс Қазақстан - 497040 мың теңге;
Маңғыстау - 10651255 мың теңге;
Павлодар - 974293 мың теңге;
Алматы қаласы - 24963765 мың теңге болып белгiленсiн.

Статья 12. Установить, что используются, в порядке, определяемом
Правительством Республики Казахстан, поступления от реализации товаров и
услуг, предоставляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
санитарно-эпидемиологическими учреждениями;
органами судебной экспертизы;
туберкулезными учреждениями;
психоневрологическими учреждениями;
Казахским республиканским лепрозорием;
домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа;
домами-интернатами для умственно-отсталых детей;
психоневрологическими интернатами;
особо охраняемыми природными территориями со статусом юридического
лица в форме государственного учреждения;
учреждениями уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции
Республики Казахстан;
специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел;
следственными изоляторами органов внутренних дел;
территориальными подразделениями Государственной противопожарной
службы;
воинскими частями Вооруженных Сил и войсковыми частями Пограничной
службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в случае
обеспечения военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы),
проходящих службу на пограничных заставах, в обособленных закрытых
гарнизонах, расположенных в отдаленных районах, и членов их семей
продовольствием за плату;
государственными архивными учреждениями;
государственными библиотеками;
государственными музеями-заповедниками.
Статья 13. Установить с 1 января 2003 года:
1) минимальный размер заработной платы - 4856 тенге;
2) минимальный размер пенсии - 4856 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налоговых и других платежей в соответствии с законодательством в размере 872 тенге.
Статья 14. Установить с 1 января 2003 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальных услуг в сумме 3430 тенге.
Статья 15. Учесть в расходах республиканского бюджета на 2003 год средства на погашение задолженности:
1) по налогам в бюджет в сумме 2593843 тысяч тенге, в том числе:
1479327 тысяч тенге - аттестованных хозяйств, занимающимся элитным семеноводством и племенным животноводством, в том числе 691995 тысяч тенге - погашение задолженности по налогам, поступающим в республиканский бюджет, 787332 тысяч тенге - погашение задолженности по налогам, поступающим в местные бюджеты;

12-бап. Мынадай ұйымдар:
мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi;
санитариялық-эпидемиологиялық мекемелер;
сот сараптамасы органдары;
туберкулез мекемелерi;
психоневрологиялық мекемелер;
Қазақ республикалық лепрозорийi;
қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгiдегi интернат-үйлер;
ойлау қабiлетi төмен балаларға арналған интернат-үйлер;
психоневрологиялық интернаттар;
мемлекеттiк мекеме нысанындағы заңды тұлға мәртебесi бар ерекше
қорғалатын табиғи аумақтар;
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi
мекемелерi;
ішкі iстер органдарының мамандандырылған күзет бөлiмшелерi;
iстер органдарының тергеу изоляторлары;
Мемлекеттік өртке қарсы қызметтің аумақтық бөлiмшелерi;
шекара заставаларында, шалғай аудандарда орналасқан оқшауланған жабық гарнизондарда қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшілердi (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа) және олардың отбасы мүшелерiн ақылы азық-түлiкпен қамтамасыз еткен жағдайда, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнің әскери бөлiмдерi және Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Шекара қызметiнiң әскери бөлiмдерi;
мемлекеттiк мұрағат мекемелерi;
мемлекеттік кiтапханалар;
мемлекеттiк мұражай-қорықтар ұсынатын тауарлар мен қызметтер көрсетудi сатудан түсетiн түсiмдер Қазақстан Республикасының Yкіметi белгiлеген тәртіппен пайдаланылады деп белгiленсiн.
13-бап. 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi - 4856 теңге;
2) зейнетақының ең төменгi мөлшерi - 4856 теңге;
3) заңдарға сәйкес зейнетақылар, жәрдемақылар және өзге де әлеуметтiк төлемдер есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салық төлемдерi мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 872 теңге көлемiнде белгiленсiн.
14-бап. Әскери қызметшiлерге (мерзiмдегi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), сондай-ақ iшкi iстер органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлiмшелерi, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi органдары мен мекемелері, салық полициясы қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтерге жұмсалатын шығыстарға ақы төлеу үшiн айлық ақшалай өтемақы мөлшерi 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап 3430 теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
15-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджеттің шығыстарында:
1) 2593843 мың теңге сомасында бюджетке төленетiн салықтар бойынша, оның iшiнде:
1479327 мың теңге - элиталық тұқым өсiрумен және асыл тұқымды мал өсiрумен айналысатын аттестатталған шаруашылықтар, оның iшiнде 691995 мың теңге - республикалық бюджетке түсетiн салықтар бойынша берешектi өтеу, 787322 мың теңге - жергiлiктi бюджеттерге түсетiн салықтар бойынша берешектi өтеу;

1114516 тысяч тенге - учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, в том числе 752022 тысячи тенге - погашение задолженности по налогам, поступающим в республиканский бюджет, 362494 тысяч тенге - погашение задолженности по налогам, поступающим в местные бюджеты;
2) по таможенным платежам, поступающим в республиканский бюджет в сумме 944892 тысячи тенге, в том числе:
457900 тысяч тенге - за поставку военной техники для Министерства обороны Республики Казахстан;
188099 тысяч тенге - за поставку специального оборудования для Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
298893 тысячи тенге - по строительству административного здания Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан.
Статья 16. Установить, что затраты в сумме 805536 тысяч тенге по республиканской бюджетной программе 032 "Оплата вознаграждения независимому эксперту за дополнительно поступившие таможенные платежи и налоги в бюджет" Агентства таможенного контроля Республики Казахстан осуществляются пропорционально поступившим в республиканский бюджет доходам от проведения независимой экспертизы соответствия таможенной стоимости товаров, импортируемых в Республику Казахстан, их качеству и количеству в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства на увеличение или формирование уставных капиталов организаций, обеспечивающих реализацию Государственной агропродовольственной программы на 2003-2005 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 U020889_ , в сумме 1935000 тысяч тенге, в том числе:
65000 тысяч тенге - закрытого акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация";
1000000 тысяч тенге - закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс";
170000 тысяч тенге - открытого акционерного общества "Казагромаркетинг";
300000 тысяч тенге - закрытого акционерного общества "Мал онiмдерi корпорациясы";
400000 тысяч тенге - закрытого акционерного общества "Фонд гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам".
Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства в сумме 1270413 тысяч тенге, перечисляемые в Фонд науки для целевого финансирования в виде грантов фундаментальных, инициативных и рисковых исследований.
Статья 19. Установить, что в составе расходов Управления Делами
Президента Республики Казахстан предусмотрены затраты в сумме 245000 тысяч
тенге на обновление парка автомашин для государственных органов.
Перечень государственных органов и количество приобретаемой техники
определяется решением Правительства Республики Казахстан.

1114516 мың теңге - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерi, оның iшiнде 752022 мың теңге - республикалық бюджетке түсетiн салықтар бойынша берешектi өтеу, 362494 мың теңге - жергілікті бюджеттерге түсетiн салықтар бойынша берешектi өтеу;
2) 944892 мың теңге сомасында республикалық бюджетке түсетiн кеден төлемдерi бойынша, оның iшiнде:
457900 мың теңге - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi үшiн әскери техниканы жеткiзгенi үшiн;
188099 мың теңге - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi үшiн арнайы жабдықтарды жеткiзгенi үшiн;
298893 мың теңге Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы ғимаратының құрылысы бойынша берешектi өтеуге қаражат ескерiлсiн.
16-бап. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң 032 "Бюджетке қосымша түсетiн кеден төлемдерi мен салықтар үшiн тәуелсiз сарапшыға сыйақы төлеу" республикалық бюджеттiк бағдарламасы бойынша 805536 мың теңге сомасындағы шығындар Қазақстан Республикасының Yкiметi анықтайтын тәртiппен республикалық бюджетке түскен Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендік құнының олардың саны мен
сапасына сәйкестiгiне тәуелсiз сараптау жүргiзуден түсетiн кiрiстерге
бара-бар жүзеге асырылады.
17-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы
N 889 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға
арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыруды
қамтамасыз ететiн ұйымдардың, оның iшiнде:
65000 мың теңге - "Аграрлық кредит корпорациясы" жабық акционерлiк
қоғамының;
1000000 мың теңге - "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамының;
170000 мың теңге - "Қазагромаркетинг" ашық акционерлік қоғамының;
300000 мың теңге - "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк
қоғамының;
400000 мың теңге - "Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң
орындалуына кепiлдiк беру" жабық акционерлiк қоғамының жарғылық
капиталдарын ұлғайтуға немесе қалыптастыруға 2003 жылға арналған
республикалық бюджетте 1935000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
18-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте Ғылым қорына
iргелi, бастамалық және тәуекелдi зерттеулердiң гранттары түрiнде мақсатты
қаржыландыру үшiн аударылатын 1270413 мың теңге сомасында қаражат
көзделсін.
19-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
шығыстарының құрамында мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркін
жаңартуға 245000 мың теңге сомасында шығындар көзделедi деп белгiленсiн.
Мемлекеттiк органдардың тiзбесi және сатып алынатын техниканың саны
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен анықталады.

Статья 20. Установить на 2003 год размеры субвенций, передаваемых из
республиканского бюджета в областные бюджеты, в общей сумме 80513248 тысяч
тенге, в том числе:
Акмолинской - 9353447 тысяч тенге;
Алматинской - 10125030 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 9348241 тысяча тенге;
Жамбылской - 10409918 тысяч тенге;
Карагандинской - 1835487 тысяч тенге;
Костанайской - 5191128 тысяч тенге;
Кызылординской - 8972104 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 6205549 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 19072344 тысячи тенге.
Статья 21. Установить, что при определении размера субвенции в бюджет Карагандинской области на 2003 год учтены расходы на поддержание инфраструктуры города Приозерска в соответствии с Соглашением между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.
Статья 22. Установить, что при определении размера субвенции в бюджет Кызылординской области на 2003 год учтены расходы на обеспечение социальных гарантий граждан Республики Казахстан, проживающих и/или работающих на комплексе "Байконур", в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о социальных гарантиях граждан Республики Казахстан и Российской Федерации, проживающих и/или работающих на комплексе "Байконур" от 12 октября 1998 года Z990423_ .
Статья 23. Установить, что при определении субвенций и бюджетных изъятий в расходах местных бюджетов на 2003 год предусмотрены в полном объеме средства на обеспечение:
питания учащихся профессиональных школ в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
выплаты заработной платы работникам государственных учреждений и казенных предприятий в соответствии с установленной законодательством Республики Казахстан системой оплаты труда.
Статья 24. Установить, что средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года Z020343_ "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" предусматриваются в местных бюджетах на 2003 год в размере не ниже определенных приложением 5.
Статья 25. Установить, что в расходах местных бюджетов на 2003 год предусматриваются дополнительные затраты в сумме 8694077 тысяч тенге на обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Средства на выполнение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предусматриваются в местных бюджетах в размерах не ниже определенных приложением 6.

20-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн
субвенциялардың мөлшерi 2003 жылға жалпы сомасы 80513248 мың теңге болып
белгiленсiн, оның iшiнде:
Ақмола - 9353447 мың теңге;
Алматы - 10125030 мың теңге;
Шығыс Қазақстан - 9348241 мың теңге;
Жамбыл - 10409918 мың теңге;
Қарағанды - 1835487 мың теңге;
Қостанай - 5191128 мың теңге;
Қызылорда - 8972104 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан - 6205549 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан - 19072344 мың теңге;
21-бап. Қарағанды облысының 2003 жылға арналған бюджетiне субвенциялардың мөлшерiн анықтау кезiнде Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалдау және Приозерск қаласының тiршiлiгiн қамтамасыз ету шарттары туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы келiсiмге сәйкес Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға шығыстар ескерiлдi деп белгiленсiн.
22-бап. Қызылорда облысының 2003 жылға арналған бюджетiне субвенциялардың мөлшерiн анықтау кезiнде Қазақстан Республикасының Үкіметi мен Ресей Федерациясының Yкіметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiнде тұратын және/немесе жұмыс iстейтiн Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы азаматтарының әлеуметтік кепiлдiктерi туралы 1998 жылғы 12 қазандағы келiсiмге сәйкес "Байқоңыр" кешенiнде тұратын және/немесе жұмыс iстейтiн Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтiк кепілдіктерiн қамтамасыз етуге шығыстар ескерiлдi деп белгiленсiн.
23-бап. 2003 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң шығыстарында
субвенциялар мен бюджеттiк алуларды анықтау кезiнде мыналарды:
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кәсiптiк мектептердiң
оқушыларын тамақтандыруды;
мемлекеттiк мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген еңбекақы төлеу жүйесiне
сәйкес жалақы төлеудi қамтамасыз етуге толық көлемде қаражат көзделедi деп
белгiленсiн.
24-бап. "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық
түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11
шiлдедегi Заңын iске асыруға қаражат 2003 жылға арналған жергiлiктi
бюджеттерде 5-қосымшада анықталғаннан төмен емес мөлшерде көзделедi деп
белгiленсiн.
25-бап. 2003 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң шығыстарында
тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн қамтамасыз етуге
8694077 мың теңге сомасында қосымша шығындар көзделедi деп белгiленсiн.
Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн орындауға
қаражат жергiлiктi бюджеттерде 6-қосымшада анықталғаннан төмен емес
мөлшерде көзделедi.

Статья 26. Учесть, что в республиканском бюджете на 2003 год предусмотрены целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
692442 тысячи тенге - на введение с 1 сентября 2003 года типовых штатов государственных организаций образования;
572319 тысяч тенге - на обеспечение гарантированного норматива сети государственных учреждений образования, установленного законодательством Республики Казахстан;
2414014 тысячи тенге - на приобретение жилья семьям оралманов, прибывающих в соответствии с квотой иммиграции на 2003 год, утверждаемой Президентом Республики Казахстан.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год в соответствии с перечнями строящихся объектов образования и здравоохранения села согласно приложениям 7 и 8 целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам на реализацию инвестиционных проектов социальной инфраструктуры села в сумме 6697680 тысяч тенге, в том числе:
1) 3697600 тысяч тенге на строительство сельских школ, из них:
1087400 тысяч тенге - бюджету Алматинской области;
480000 тысяч тенге - бюджету Атырауской области;
432300 тысяч тенге - бюджету Восточно-Казахстанской области;
682600 тысяч тенге - бюджету Жамбылской области;
1015300 тысяч тенге - бюджету Южно-Казахстанской области;
2) 648360 тысяч тенге на строительство родильных домов, из них:
413500 тысяч тенге - бюджету Жамбылской области;
234860 тысяч тенге - бюджету Южно-Казахстанской области;
3) 33600 тысяч тенге - бюджету Жамбылской области на строительство центральной районной больницы;
4) 2318120 тысяч тенге на строительство туберкулезных организаций, из них:
358000 тысяч тенге - бюджету Атырауской области;
350000 тысяч тенге - бюджету Кызылординской области;
818420 тысяч тенге - бюджету Западно-Казахстанской области;
442100 тысяч тенге - бюджету Жамбылской области;
349600 тысяч тенге - бюджету Южно-Казахстанской области.
Объемы средств на реализацию инвестиционных проектов по строительству объектов образования и здравоохранения села определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 28. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан средства на строительство и реконструкцию систем обеспечения водой в сумме 5867692 тысячи тенге, в том числе 3000000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения сельских населенных пунктов согласно приложению 9, объемы финансирования которых определяются Правительством Республики Казахстан.

26-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мақсатты
трансферттер мынадай мөлшерлерде көзделгенi ескерiлсiн:
692442 мың теңге - 2003 жылғы 1 қыркүйектен бастап мемлекеттiк бiлiм
беру мекемелерiнiң үлгi штаттарын енгiзуге;
572319 мың теңге - Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген
мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi желiсiнiң кепiлдiктi нормативiн
қамтамасыз етуге;
2414014 мың теңге - Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн 2003 жылға арналған көшiп келу квотасына сәйкес көшiп келген оралмандардың отбасыларына тұрғын үй сатып алуға.
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне көрсетілген соманы бөлу Қазақстан Республикасы Yкіметiнің шешiмi негiзiнде жүзеге асырылады.
27-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте 7 және 8-қосымшаларға сәйкес ауылдың салынып жатқан бiлiм беру және денсаулық сақтау объектілердің тiзбелерiне сәйкес ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымының инвестициялық жобаларын iске асыруға облыстық бюджеттерге 6697680 мың теңге сомасында инвестициялық трансферттер көзделсін, оның iшiнде:
1) 3697600 мың теңге - ауыл мектептерiн салуға, оның:
1087400 мың теңгесi - Алматы облысының бюджетiне;
480000 мың теңгесi - Атырау облысының бюджетiне;
432300 мың теңгесi - Шығыс Қазақстан облысының бюджетiне;
682600 мың теңгесi - Жамбыл облысының бюджетiне;
1015300 мың теңгесi - Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне;
2) 648360 мың теңге - перзентханалар салуға, оның:
413500 мың теңгесi - Жамбыл облысының бюджетiне;
234860 мың теңгесi - Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне;
3) 33600 мың теңге - орталық аудандық аурухана салуға Жамбыл облысының бюджетiне;
4) 2318120 мың теңге - туберкулездiк ұйымдар салуға, оның:
358000 мың теңгесi - Атырау облысының бюджетiне;
350000 мың теңгесi - Қызылорда облысының бюджетiне;
818420 мың теңгесi - Батыс Қазақстан облысының бюджетiне;
442100 мың теңгесi - Жамбыл облысының бюджетiне;
349600 мың теңгесi - Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне.
Ауылдың бiлiм беру және денсаулық сақтау объектiлерiнiң құрылысы бойынша инвестициялық жобаларды iске асыруға арналған қаражат көлемiн Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтайды.
28-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi шығыстарының құрамында сумен қамтамасыз ету жүйелерiн салуға және қайта жаңартуға 5867692 мың теңге, оның iшiнде 9-қосымшаға сәйкес ауылдық елдi мекендердi ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға 3000000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін, оларды қаржыландыру көлемін Қазақстан Республикасының Yкіметi анықтайды.

Статья 29. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год 4664736 тысяч тенге для приобретения акций, долей участия, имущества, необходимого для обеспечения экономической безопасности страны, а также имеющего общественное и социальное значение.
Определение перечня объектов осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 30. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год официальные трансферты, передаваемые в Национальный фонд Республики Казахстан в сумме 12496732 тысячи тенге.
Статья 31. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год на выполнение обязательств прошлых лет 1633495 тысяч тенге, из них:
Министерству иностранных дел Республики Казахстан - 201894 тысячи тенге на приобретение недвижимости в собственность Республики Казахстан за рубежом;
Министерству обороны Республики Казахстан - 500000 тысяч тенге на погашение кредиторской задолженности по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского бюджета;
Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 280648 тысяч тенге на выплату надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
34389 тысяч тенге - на удовлетворение требований по погашению основного долга, вытекающих из правоотношений упраздненного Дорожного фонда;
616564 тысячи тенге - на возмещение затрат закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам.
Статья 32. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства в сумме 500000 тысяч тенге на формирование уставного капитала жилищного строительного сберегательного банка.
Статья 33. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год 146618 тысяч тенге на выплату курсовой разницы по платежам 2002 года заемщиков льготных жилищных кредитов, полученных через закрытое акционерное общество "ЖилСтройбанк".
Статья 34. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2003 год в сумме 5258913 тысяч тенге, в том числе:
для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов, определяемых решениями Правительства Республики Казахстан - 4428000 тысяч тенге;
для погашения обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов - 230913 тысяч тенге;
специальный резерв для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие кассового разрыва - 600000 тысяч тенге.

29-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте елiмiздiң экономикалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге қажеттi, сондай-ақ қоғамдық және әлеуметтiк маңызы бар акцияларды, қатысу үлестерiн, мүліктердi сатып алу үшiн 4664736 мың теңге көзделсiн.
Объектiлердің тiзбесiн анықтау Қазақстан Республикасының Үкіметi шешiмiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.
30-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте 12496732 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетiн ресми трансферттер көзделсін.
31-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындауға 1633495 мың теңге көзделсін, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне - шет елде Қазақстан Республикасының меншігіне жылжымайтын мүлік сатып алуға 201894 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне - республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша кредиторлық берешектi өтеуге 500000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақы төлеуге - 280648 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне:
34389 мың теңге - таратылған Жол қорының құқықтық қатынастарынан туындайтын негiзгi борышты өтеу жөнiндегi талаптарды қанағаттандыруға;
616564 мың теңге "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының әскери тасымалдаулар бойынша шығындарын өтеуге.
32-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте тұрғын үй құрылысы жинақ банкiнiң жарғылық капиталын қалыптастыруға 500000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
33-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте "Тұрғынүйқұрылысбанкі" жабық акционерлік қоғамы арқылы алынған жеңілдікті тұрғын үй кредиттерi қарыз алушыларының 2002 жылғы төлемдерi бойынша бағамдық айырманы төлеуге 146618 мың теңге көзделсін.
34-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылға арналған резервi 5258913 мың теңге сомасында бекiтiлсiн, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешiмдерiмен анықталатын табиғи
және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген
шығыстарға - 4428000 мың теңге;
соттардың шешімдерi бойынша Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң,
орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнің
мiндеттемелерiн өтеу үшiн - 230913 мың теңге;
кассалық айырманы жабуға төмен тұрған бюджеттерге кредит беру үшiн
арнайы резерв - 600000 мың теңге.

Статья 35. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год 14420572 тысячи тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 36. Установить, что:
с 1 января 2003 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2003 года в соответствии с законодательством, по кредитам и средствам, отвлеченным на выполнение обязательств по государственным гарантиям;
перечень организаций и объемы задолженности определяются Правительством Республики Казахстан по состоянию на 1 января 2003 года.
Статья 37. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства:
на кредитование в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан местных исполнительных органов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) для проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 4500000 тысяч тенге;
на кредитование обеспечения предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции оборудованием на лизинговой основе в сумме 500000 тысяч тенге;
на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) кредитов, выдаваемых банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение оборотных средств в сумме 395000 тысяч тенге;
на возмещение ставки вознаграждения (интереса) по лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции в сумме 40500 тысяч тенге.
Порядок выделения указанных средств определяется Правительством Республики Казахстан.
Установить, что ограничения по заимствованию местных исполнительных органов, установленные законодательством о государственном и гарантированном государством заимствовании и долге, не распространяются на кредиты, выданные из республиканского бюджета на проведение весенне-полевых и уборочных работ.
Статья 38. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства на обслуживание и погашение государственных специальных компенсационных казначейских облигаций со сроками обращения 1, 2 и 3 года, выпущенных в обращение путем переоформления остатка вкладов граждан Республики Казахстан, зафиксированных в учреждениях открытого акционерного общества "Народный Банк Казахстана".
Статья 39. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2003 году в размере 8050000 тысяч тенге.
Статья 40. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2003 года в размере 702000000 тысяч тенге.
Статья 41. Утвердить перечень текущих бюджетных программ республиканского бюджета на 2003 год согласно приложению 10.

35-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк
берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 14420572 мың теңге
көзделсiн.
36-бап. Былай деп:
2003 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындауға оқшауландырылған кредиттер және қаражаттар бойынша заңдарға сәйкес 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға талаптары тоқтатылады;
ұйымдардың тiзбесi мен берешектердiң көлемiн Қазақстан Республикасының Үкiметi 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша анықтайды деп белгiленсiн.
37-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне сәйкес көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша жергiлiктi атқарушы органдарға кредит беруге 4500000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындардың лизингтiк негiзде жабдықпен қамтамасыз етiлуiне кредит беруге 500000 мың теңге;
айналым қаражатын толықтыруға ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындарға екіншi деңгейдегi банктер беретiн кредиттер сыйақысының (мүддесiнiң) проценттiк ставкасын субсидиялауға 395000 мың теңге сомасында;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындар үшін жабдықтар лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге 40500 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Көрсетiлген қаражатты бөлу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Yкіметi анықтайды.
Мемлекеттiк және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борыш туралы
заңдарда белгiленген жергілікті атқарушы органдардың қарыз алуы жөнiндегi
шектеулер көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге республикалық
бюджеттен берiлген кредиттерге қолданылмайды деп белгiленсiн.
38-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте "Қазақстан Халық
Банкi" ашық акционерлiк қоғамының мекемелерiнде тiркелген Қазақстан
Республикасы азаматтары салымдарының қалдықтарын қайта ресiмдеу жолымен
айналысқа жiберiлген, айналыс мерзiмi 1, 2 және 3 жыл мемлекеттiк арнайы
өтемақылық қазынашылық облигацияларға қызмет көрсетуге және өтеуге қаражат
көзделсiн.
39-бап. 2003 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн
беру лимитi 8050000 мың теңге мөлшерiнде белгіленсін.
40-бап. 2003 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 702000000
мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
41-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiң ағымдағы
бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi 10-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Статья 42. Утвердить перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета на 2003 год согласно приложению 11.
Статья 43. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения республиканского бюджета
на 2003 год, согласно приложению 12.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2003 год не
подлежат секвестрированию местные бюджетные программы согласно приложению
13.
Статья 44. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2003 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от _________ 2002 года N ____
Республиканский бюджет
Республики Казахстан на 2003 год
___________________________________________________________________________
Категория                Наименование                        Сумма,
Класс                                                    тыс.тенге
Подкласс
Специфика
___________________________________________________________________________
1             !                 2                         !     3
___________________________________________________________________________
Поступления                                    621555690
І. Доходы                                     552836287
1               Налоговые поступления                          496720656
01           Подоходный налог на доходы                     217453309
1       Корпоративный подоходный налог                 217453309
01   Корпоративный подоходный налог                 108960348
с юридических лиц-резидентов
02   Корпоративный подоходный налог                  10566678
с юридических лиц-нерезидентов
03   Корпоративный подоходный налог                   4018696
с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты
04   Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты                 11834971
05   Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-организаций
сырьевого сектора по перечню,                    75220987
устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
06   Корпоративный подоходный налог                    1939139
с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора
по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан
07   Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора
по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан               4912490
05           Внутренние налоги на товары, работы и услуги    235768625

42-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiң бюджеттiк даму
бағдарламаларының тiзбесi 11-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
43-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде
секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi
12-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2003 жылға арналған жергілікті бюджеттердi орындау процесiнде
жергілікті бюджеттiк бағдарламалар 13-қосымшаға сәйкес секвестрлеуге
жатпайды деп белгіленсiн.
44-бап. Осы Заң 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы N _______ Заңына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының 2003 жылға арналған республикалық
бюджетi
---------------------------------------------------------------------------
Санаты                           Атауы                        Сомасы,
Сыныбы                                                     мың теңге
Ішкi сыныбы
Ерекшелiгi
---------------------------------------------------------------------------
1                            2                              3
---------------------------------------------------------------------------
Түсімдер                                           621555690
І. Кірістер                                        552836287
1           Салық түсiмдерi                                    496720656
01        Кiрiстерге салынатын табыс салығы                  217453309
1      Корпоративтік табыс салығы                         217453309
01  Резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк  108960348
табыс салығы
02  Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын            10566678
корпоративтiк табыс салығы
03  Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем           4018696
көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы
04  Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын,           11834971
төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы
05  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген        75220987
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдары - заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы
06  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген         1939139
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарының төлем
көзiнен ұсталатын, резидент заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтiк табыс салығы
07  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген         4912490
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарының
төлем көзiнен ұсталатын, резидент емес зиянды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы
05        Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер көрсетуге    235768625
салынатын iшкi салықтар

1       Налог на добавленную стоимость                  182499399
01   Налог на добавленную стоимость на произведенные
товары, выполненные работы и оказанные услуги
на территории Республики Казахстан               54116497
02   Налог на добавленную стоимость на товары,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан, кроме налога на добавленную           74130127
стоимость на товары, происходящие и
импортируемые с территории Российской
Федерации
04   Налог на добавленную стоимость за нерезидента     8500626
05   Налог на добавленную стоимость на товары,
происходящие и импортируемые с территории
Российской Федерации                             43714145
06   Налог на добавленную стоимость, доначисленный
в результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости товаров, импортируемых
в Казахстан, кроме налога на добавленную
стоимость на товары, происходящие и
импортируемые из России                           1291542
07   Налог на добавленную стоимость, доначисленный
в результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости товаров, происходящих и
импортируемых с территории Российской Федерации    746462
2       Акцизы                                            2554225
41   Все виды спирта, импортируемые на
территорию Республики Казахстан                     44310
42   Водка, импортируемая на территорию
Республики Казахстан                                34400
43   Ликеро-водочные изделия, крепленые соки и
крепленые напитки с объемной долей этилового
спирта от 12 до 30 процентов и выше,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан                                           13600
44   Вина, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                                83200
45   Коньяки, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                                26283
46   Шампанские вина, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                                  860
47   Пиво, импортируемое на территорию
Республики Казахстан                               302400
48   Слабоалкогольные крепленые напитки, крепленые
соки с объемной долей этилового спирта от
1,5 до 12 процентов, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                                12800
49   Икра осетровых и лососевых рыб, импортируемая
на территорию Республики Казахстан                   2100
50   Табачные изделия, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                               154650
55   Легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных для
инвалидов), импортируемые на территорию
Республики Казахстан                               373600
57   Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                                35380
58   Виноматериалы, импортируемые на территорию
Республики Казахстан                                  350
60   Бензин (за исключением авиационного),
импортируемый на территорию Республики Казахстан  1427330
70   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
всех видов спирта, импортируемых на территорию
Республики Казахстан                                  756
71   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
водки, импортируемой на территорию
Республики Казахстан                                  589
72   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ликеро-водочных изделий, крепленых соков и
крепленых напитков с объемной долей этилового
спирта от 12 до 30 процентов и выше, импортируемых
в Казахстан                                           232
73   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
вин, импортируемых на территорию Республики
Казахстан                                            1422
74   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
коньяков, импортируемых на территорию
Республики Казахстан                                  451
75   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
шампанских вин, импортируемых на территорию
Республики Казахстан                                   13
76   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
пива, импортируемого на территорию Республики
Казахстан                                            3076
77   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
слобоалкогольных крепленых напитков, крепленых
соков с объемной долей этилового спирта от 1,5
до 12 процентов, импортируемых в Республику
Казахстан                                             219
78   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
икры осетровых и лососевых рыб, импортируемой на
территорию Республики Казахстан                        21
79   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
табачных изделий, импортируемых на территорию
Республики Казахстан                                 2651
81   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
легковых автомобилей (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных для
инвалидов), импортируемых на территорию
Республики Казахстан                                 6779
82   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ювелирных изделий из золота, платины или серебра,
импортируемых на территорию Республики Казахстан      606
85   Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
бензина (за исключением авиационного),
импортируемого на территорию Республики Казахстан   26147
3       Поступления за использование природных
и других ресурсов                                50266520

1      Қосылған құн салығы                                182499399
01  Қазақстан аумағында өндiрiлген тауарларға,          54116497
орындалған жұмыстарға және көрсетiлген
қызметтерге салынатын қосылған құн салығы
02  Ресей аумағынан шығарылатын және импортталатын      74130127
тауарларға салынатын қосылған құн салығынан
басқа, Қазақстан аумағына импортталатын
тауарларға салынатын қосылған құн салығы
04  Резидент емес үшiн салынатын қосылған құн салығы     8500626
05  Ресей аумағынан шығарылатын және импортталатын      43714145
тауарларға салынатын қосылған құн салығы
06  Ресейден шығарылатын және импортталатын              1291542
тауарларға салынатын қосылған құн салығынан
басқа, Қазақстанға импортталатын тауарлардың
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген қосылған құн салығы
07  Ресей аумағынан шығарылатын және импортталатын        746462
тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген қосылған
құн салығы
2      Акциздер                                             2554225
41  Қазақстан аумағына импортталатын спирттiң              44310
барлық түрi
42  Қазақстан аумағына импортталатын арақ                  34400
43  Қазақстан аумағына импортталатын ликер-арақ            13600
бұйымдары, күшейтiлген шырындар және этил
спиртiнiң көлемдi үлесi 12-ден 30 процентке
дейiн және одан жоғары күшейтiлген сусындар
44  Қазақстан аумағына импортталатын шараптар              83200
45  Қазақстан аумағына импортталатын коньяктар             26283
46  Қазақстан аумағына импортталатын шампан шараптары        860
47  Қазақстан аумағына импортталатын сыра                 302400
48  Қазақстан аумағына импортталатын этил спиртiнiң        12800
көлемдi үлесi 1,5-нан 12 процентке дейiн алкоголі аз
күшейтілген сусындар, күшейтілген шырындар
49  Қазақстан аумағына импортталатын бекіре және албырт     2100
балықтардың уылдырығы
50  Қазақстан аумағына импортталатын темекi бұйымдары     154650
55  Қазақстан аумағына импортталатын жеңiл автомобильдер  373600
(мүгедектерге арнайы арналған қолмен басқарылатын
автомобильдерден басқа)
57  Қазақстан аумағына импортталатын алтыннан,             35380
платинадан немесе күмiстен жасалған зергерлiк
бұйымдар
58  Қазақстан аумағына импортталатын шарап материалдары      350
60  Қазақстан аумағына импортталатын бензин              1427330
(авиациялықты қоспағанда)
70  Қазақстан аумағына импортталатын спирттiң барлық         756
түрлерiнiң кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
71  Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын         589
арақтың кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
72  Қазақстанға импортталатын ликер-арақ бұйымдарының,       232
күшейтiлген шырындардың және этил спиртiнiң көлемдi
үлесi 12-ден 30%-ке дейiн және одан жоғары
күшейтiлген сусындардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргізу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
73  Қазақстан аумағына импортталатын шараптардың            1422
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
74  Қазақстан аумағына импортталатын коньяктардың            451
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
75  Қазақстан аумағына импортталатын шампан                   13
шараптарының кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
76  Қазақстан аумағына импортталатын сыраның кедендiк       3076
құнына тәуелсiз сараптама жүргізу нәтижесiнде
жете есептелген акциздер
77  Қазақстанға импортталатын этил спиртiнiң көлемді         219
үлесi 1,5-тен 12 процентке дейiн алкоголi аз
күшейтiлген сусындардың, күшейтiлген шырындардың
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргізу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
78  Қазақстан аумағына импортталатын бекiре және              21
албырт балықтар уылдырығының кедендiк құнына
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
79  Қазақстан аумағына импортталатын темекi                 2651
бұйымдарының кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
81  Қазақстан аумағына импортталатын жеңіл                  6779
автомобильдердің (мүгедектерге арнайы арналған
қолмен басқарылатын автомобильдерден басқа)
кедендік тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде
жете есептелген акциздер
82  Қазақстан аумағына импортталатын алтыннан,               606
платинадан немесе күмістен жасалған зергерлік
бұйымдардың кедендік құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
85  Қазақстан аумағына импортталатын бензиннiң             26147
(авиациялықты қоспағанда) кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
3      Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны          50266520
үшін түсетiн түсiмдер

02   Налог на сверхприбыль                              270000
05   Бонусы                                            1180340
06   Роялти                                            4846457
08   Доля Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам                463120
09   Плата за использование радиочастотного спектра     520000
10   Плата за пользование судоходными водными путями     10590
11   Плата за пользование животным миром                 79167
13   Плата за использование особо охраняемых природных
территорий республиканского значения                 2146
26   Роялти от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)             39350736
28   Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
сырьевого сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)                                        3543964
4       Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности                      448481
06   Сбор за проезд автотранспортных средств
по территории Республики Казахстан, кроме
сборов за проезд по платным государственным
автомобильным дорогам местного значения            428500
11   Гербовый сбор                                        5580
12   Сбор за государственную регистрацию
радиоэлектронных средств и высокочастотных
устройств                                             214
13   Сбор за выдачу разрешения на использование
радиочастотного спектра телевизионным и
радиовещательным организациям                         544
15   Сбор за государственную регистрацию морских,
речных и маломерных судов                             800
16   Сбор за государственную регистрацию
лекарственных средств                                5450
17   Сбор за государственную регистрацию гражданских
воздушных судов                                       250
19   Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования республиканского значения         7143
06           Налоги на международную торговлю и внешние
операции                                         40364707
1       Таможенные платежи                               29844872
01   Таможенные пошлины на ввозимые товары            25598178
02   Таможенные пошлины на вывозимые товары            3825130
03   Таможенные пошлины, доначисленные в результате
проведения независимой экспертизы таможенной
стоимости ввозимых товаров                         421564
2       Прочие налоги на международную торговлю и
операции                                         10819835
01   Поступления от осуществления таможенного
контроля и таможенных процедур                    9953247
02   Пошлины, взимаемые в качестве защитных мер
отечественных товаропроизводителей                 384000
03   Поступления от осуществления таможенного контроля
и таможенных процедур, доначисленные в результате
проведения независимой экспертизы таможенной
стоимости ввозимых товаров                         177218
04   Пошлины, взимаемые в качестве защитных мер
отечественных товаропроизводителей, доначисленные    5370
в результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости ввозимых товаров

02  Үстеме пайдаға салынатын салық                        270000
05  Бонустар                                             1180340
06  Роялти                                               4846457
08  Жасалған келiсiм-шарттар бойынша өнiмдер бөлу         463120
жөнiндегi Қазақстанның үлесi
09  Радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем          520000
10  Кеме қатынайтын су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлем    10590
11  Жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлем             79167
13  Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын              2146
табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлем
26  Шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан              39350736
Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе бойынша
заңды тұлғалардан) түсетiн роялти
28  Шикiзат секторы ұйымдарының (Қазақстан               3543964
Республикасының Үкiметi белгiлеген
тiзбе бойынша заңды тұлғалардың) жасалған
келiсiм-шарттар бойынша өнiмдер бөлу жөнiндегі
Қазақстанның үлесі
4      Кәсiпкерлік және кәсiби қызметтi жүргiзгенi           448481
үшiн салынатын алым
06  Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік               428500
автомобиль жолдарымен жүргені үшін алынатын
алымнан басқа, Қазақстан аумағы бойынша автокөлік
құралдарының жүргенi үшiн алынатын алым
11  Елтаңбалық алым                                         5580
12  Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиiлiктi         214
қондырғыларды мемлекеттік тіркегенi үшiн алым
13  Телевизиялық және радио хабарын тарататын                544
ұйымдарға радио жиiлiктi спектрдi пайдалануға
рұқсат бергені үшін алым
15  Теңiз, өзен және шағын көлемдi кемелердi                 800
мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым
16  Дәрi-дәрмектердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым        5450
17  Азаматтық әуе кемелерiн мемлекеттік тiркегенi            250
үшiн алым
19  Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланатын             7143
автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде сыртқы
(көрнекi) жарнамалар орналастырғаны үшiн төлемақы
06        Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға          40364707
салынатын салықтар
1      Кеден төлемдерi                                     29844872
01  Әкелiнетiн тауарларға салынатын кеден баждары       25598178
02  Әкетiлетiн тауарларға салынатын кеден баждары        3825130
03  Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз       421564
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
кедендiк баждар
2      Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын       10519835
басқа да салықтар
01  Кедендік бақылауды және кедендік рәсімдерді          9953247
жүзеге асырудан түсетін түсімдер
02  Отандық тауар өндiрушiлердi қорғау шаралары           384000
ретінде алынатын баждар
03  Әкелінетін тауарлардың кедендік құнынан тәуелсіз      177218
сараптама жүргізу нәтижесінде жете есептелген
кедендік бақылауды және кедендік рәсімдерді
жүзеге асырудан түсетін түсімдер
04  Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз         5370
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
отандық тауар өндiрушiлердi қорғау шаралары
ретiнде алынатын баждар

07           Прочие налоги                                     1543171
1       Прочие налоги                                     1543171
09   Прочие налоговые поступления                      1543171
в республиканский бюджет
08           Обязательные платежи, взимаемые за совершение
юридически значимых действий и (или) выдачу
документов уполномоченными на то
государственными органами или должностными
лицами                                            1590844
1       Государственная пошлина                           1590844
01   Консульский сбор                                  1590841
13   Государственная пошлина за проставление апостиля        3
2              Неналоговые поступления                          49660644
01           Доходы от предпринимательской деятельности
и собственности                                  46657631
1       Фактическая прибыль ведомственных предприятий
от реализации товаров и услуг с прибылью           350618
01   Доля прибыли республиканских государственных
предприятий                                        350618
2       Неналоговые поступления от юридических лиц и
финансовых учреждений                            46028725
01   Поступления от дохода Национального Банка
Республики Казахстан                              5631661
02   Вознаграждения (интересы), полученные по
депозитам Правительства Республики Казахстан      1000000
03   Поступление дивидендов на пакеты акций,
являющихся республиканской собственностью         5793674
04   Вознаграждения (интересы) за размещение
средств государственных внешних займов на
счетах в банках второго уровня                       7454
11   Плата за предоставление в пользование
информации о недрах                                442186
13   Поступления доходов от государственных лотерей,
кроме доходов от лотерей, проводимых по
решениям местных представительных органов           40000
26   Поступления арендной платы за пользование
военными полигонами                               4427500
27   Поступления арендной платы за пользование
комплексом "Байконур"                            28531250
28   Поступления от аренды имущества
республиканской собственности                      155000
3       Прочие доходы от предпринимательской
деятельности и собственности                       278288
01   Поступления от возмещения потерь
сельскохозяйственного и лесохозяйственного
производства при изъятии сельскохозяйственных
и лесных угодий для использования их в целях,
не связанных с ведением сельского и лесного
хозяйства                                          203340
02   Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми
из республиканского бюджета                         74948
02           Административные сборы и платежи, доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж               90074
3       Прочие платежи и доходы от некоммерческих
и сопутствующих продаж                              90074
03   Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями, финансируемыми
из республиканского бюджета                          4500
05   Поступления от реализации конфискованного
имущества, имущества, безвозмездно
перешедшего в установленном порядке в
республиканскую собственность, в том числе
товаров и транспортных средств, оформленных
в таможенном режиме отказа в пользу
государства                                         85574

07        Басқа да салықтар                                    1543171
1      Басқа да салықтар                                    1543171
09  Республикалық бюджетке түсетiн басқа да салық        1543171
түсiмдерi
08        Заңдық мәндi іс-әрекеттердi жасағаны үшiн және       1590844
(немесе) оған уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк
органдардың немесе лауазымды тұлғалардың
құжаттар бергенi үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
1      Мемлекеттiк баж                                      1590844
01  Консулдық алым                                       1590841
13  Апостиль қойғаны үшiн мемлекеттiк баж                      3
2           Салыққа жатпайтын түсiмдер                          49660644
01        Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түсетiн кiрiстер   46657631
1      Ведомстволық кәсiпорындардың тауарлар мен             350618
қызметтердi пайдамен сатудан түсетiн iс жүзiндегi
пайдасы
01  Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар                350618
пайдасының үлесi
2      Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен          46028725
түсетiн салыққа жатпайтын түсiмдер
01  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кiрiсiнен     5631661
түсетiн түсiмдер
02  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерi        1000000
бойынша алынған сыйақылар (мүдделер)
03  Республикалық меншiк болып табылатын акциялардың     5793674
пакеттерiне дивидендтермен түсетiн түсімдер
04  Мемлекеттiң сыртқы заемдар қаражатын екiншi             7454
деңгейдегi банктер шоттарына орналастырудан
түсетін сыйақылар (мүдделер)
11  Жер қойнауы туралы ақпараттың пайдалануға             442186
берiлгенi үшiн ақы
13  Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi                40000
бойынша өткiзiлетiн лотереялардан түсетін
кiрiстерден басқа, мемлекеттiк лотереялардан
түсетiн кiрiстердiң түсiмi
26  Әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн жалгерлiк      4427500
төлемнен түсетін түсiмдер
27  "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн жалгерлiк      28531250
төлемнен түсетiн түсiмдер
28  Республикалық меншiк мүлкiн жалға беруден             155000
түсетiн түсiмдер
3      Кәсiпкерлік қызмет пен меншіктен түсетiн басқа        278288
да кiрiстер
01  Ауыл шаруашылық және орман алқаптарын ауыл және       203340
орман шаруашылықтарын жүргiзуге байланысты
емес мақсаттарға пайдалану үшiн алған кезде
ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы
өндiрiстерiнiң зияндарын өтеуден түсетiн түсiмдер
02  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын              74948
мемлекеттiк мекемелер көрсететiн қызметтердi
сатудан түсетiн түсiмдер
02        Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер, коммерциялық           90074
емес және iлеспе саудадан алынатын кiрiстер
3      Коммерциялық емес және iлеспе саудадан алынатын        90074
басқа да төлемдер мен кiрiстер
03  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын               4500
мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттiк
сатып алуды өткiзуден түсетiн ақшаның түсiмi
05  Тәркiленген мүлiктi, белгiленген тәртiппен             85574
республикалық меншiкке өтеусiз өткен мүлiкті
сатудан түсетiн түсiмдер, оның iшiнде кедендiк
бас тарту режимiнде мемлекеттiң пайдасына
ресiмделген тауарлар мен көлiк құралдары

03           Поступления по штрафам и санкциям                 1238323
1       Поступления по штрафам и санкциям                 1238323
01   Административные штрафы и санкции, взимаемые
центральными государственными органами, их
территориальными подразделениями                   914252
04   Поступление изъятых доходов, полученных от
безлицензионной деятельности, в отношении которой
установлен лицензионный порядок, за исключением
доходов, полученных от деятельности казино,
тотализаторов и игорного бизнеса                   128111
06   Исполнительская санкция                             69812
07   Поступление сумм санкций, применяемых к банкам
второго уровня за нарушение экономических
нормативов и сроков предоставления статистической
отчетности, установленных Национальным Банком
Республики Казахстан                                 3137
08   Поступления сумм санкций, применяемых к банкам
второго уровня за несвоевременное зачисление
заработной платы на счета по вкладам                    2
09   Поступление от банков или организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций,
сумм пени и штрафа за несвоевременное исполнение
норм налогового законодательства                     4048
12   Прочие санкции и штрафы, взимаемые
государственными учреждениями, финансируемыми
из республиканского бюджета                        118961
04          Вознаграждения (интересы) по кредитам             1014370
1       Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета юридическим лицам                          312463
01   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программы организации лизинга             173491
02   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для софинансирования инвестиционных проектов         2415
03   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программного займа АБР для
сельскохозяйственного сектора                      136557
2       Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета физическим лицам
через финансовых агентов Правительства Республики
Казахстан                                            6300
01   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программы жилищного строительства и
приобретения жилья                                   6300
4       Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов юридическим
лицам                                              159583
01   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта технической помощи            4843
03   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта поддержки малого и среднего
бизнеса                                             44547
04   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта постприватизационной
поддержки сельского хозяйства                       16591
05   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта технической помощи
нефтяной отрасли                                    53182
06   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта строительства
международного аэропорта в городе Астана             2971
07   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем                    37449
5       Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов местным
исполнительным органам                             311607
01   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта развития городского
транспорта                                         136439
02   Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта водоснабжения и санитарии
города Атырау                                      175168
6       Вознаграждения (интересы) по оплаченным юридическими
лицами требованиям по государственным гарантиям     43942
01   Вознаграждения (интересы) по оплаченным юридическими
лицами требованиям по государственным гарантиям     43942
7       Вознаграждения (интересы) по внешним кредитам,
выданным правительствам иностранных государств     180475
01   Вознаграждения (интересы) по внешним кредитам,
выданным правительствам иностранных государств     180475

03        Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн түсiмдер   1238323
1      Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн түсiмдер   1238323
01  Орталық мемлекеттiк органдар, олардың аумақтық        914252
бөлiмшелерi салатын әкiмшiлiк айыппұлдар мен
санкциялар
04  Казино, тотализаторлар және ойын бизнесi              128111
қызметiнен алынған кiрiстердi қоспағанда, оған
қатысты лицензиялық тәртiп белгiленген лицензиясыз
қызметтен түскен кiрiстердi алудан түсiм
06  Атқарушылық санкция                                    69812
07  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген       3137
экономикалық нормативтердi және статистикалық
есептiлiктi берудiң мерзiмдерiн бұзғаны үшiн
екiншi деңгейдегi банктерге қолданылатын санкция
сомаларының түсiмi
08  Салымдар бойынша шоттарға жалақыларды уақтылы              2
есептемегенi үшiн екiншi деңгейдегi банктерге
қолданылатын санкция сомаларының түсiмi
09  Салық заңнамасы нормаларын уақытылы орындамағаны        4048
үшiн банктерден немесе банк операцияларының
жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардан
өсiмпұл және айыппұл сомаларының түсуi
12  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын             118961
мемлекеттiк мекемелер салатын басқа да
санкциялар мен айыппұлдар
04        Кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)               1014370
1      Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен              312463
кредиттер бергенi үшiн алынған сыйақылар
(мүдделер)
01  Лизингтi ұйымдастыру бағдарламасының шеңберiнде       173491
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02  Инвестициялық жобаларды бірлесiп қаржыландыру           2415
үшiн берiлген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
03  АДБ бағдарламалық заемы шеңберiнде ауылшаруашылық     136557
секторы үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
2      Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаржы агенттерi       6300
арқылы жеке тұлғаларға республикалық бюджеттен
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу             6300
бағдарламасының шеңберiнде берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
4      Заңды тұлғаларға үкіметтiк сыртқы заемдардың          159583
қаражаты есебiнен республикалық бюджеттен
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Техникалық көмек жобасын iске асыру үшiн                4843
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
03  Шағын және орта бизнестi қолдау жобасын iске асыру     44547
үшiн берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
04  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау      16591
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
05  Мұнай саласына техникалық көмек көрсету жобасын        53182
iске асыру үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
06  Астана қаласында халықаралық әуежай салу жобасын        2971
iске асыру үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
07  Ирригациялық және дренаждық жүйелердi жетiлдiру        37449
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
5      Жергiлiктi атқарушы органдарға үкiметтiк сыртқы       311607
заемдардың қаражаты есебiнен республикалық бюджеттен
берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Қала көлiгiн дамыту жобасын iске асыру үшiн           136439
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02  Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның              175168
санитариясы жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
6      Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттiк кепiлдiктер         43942
бойынша талаптар бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттiк кепiлдiктер         43942
бойынша талаптар бойынша сыйақылар (мүдделер)
7      Шет мемлекеттердiң үкіметтеріне берілген сыртқы       180475
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген сыртқы       180475
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)

05           Прочие неналоговые поступления                     660246
1       Прочие неналоговые поступления                     660246
02   Доля Республики Казахстан при распределении
дополнительной и добавочной пошлин                  24700
04   Поступление сумм от добровольной сдачи или
взыскании незаконно полученного имущества или
стоимости незаконно предоставленных услуг лицам,
уполномоченным на выполнение государственных
функций, или лицам, приравненным к ним                 91
06   Возмещение осужденными к лишению свободы
стоимости питания, вещевого имущества и
коммунально-бытовых, лечебно-профилактических
услуг, ущерба, причиненного государству,
исправительному учреждению, дополнительных
затрат, связанных с пресечением побега              30575
09   Прочие неналоговые поступления
в республиканский бюджет                           536800
23   Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансируемых из республиканского бюджета           30000
25   Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из республиканского бюджета              38080
3               Доходы от операций с капиталом                    6454987
01           Продажа основного капитала                        1041471
1       Продажа основного капитала                        1041471
04   Поступления от продажи имущества,
закрепленного за государственными
учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета                            41471
06   Поступления от реализации вооружения
и военной техники                                 1000000
02           Продажа товаров из государственных запасов        5413400
1       Продажа товаров из государственных запасов        5413400
03   Поступления от реализации зерна из
государственных ресурсов                          5413400
03           Продажа земли и нематериальных активов                116
1       Продажа земли и нематериальных активов                116
02   Продажа нематериальных активов                        116
ІІ. Полученные официальные трансферты             57629991
4               Полученные официальные трансферты                57629991
01           Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления                      57629991
2       Трансферты из областных бюджетов, бюджетов
городов Астаны и Алматы                          57629991
04   Бюджетное изъятие из областного бюджета
Актюбинской области                                428735
06   Бюджетное изъятие из областного бюджета
Атырауской области                               20114903
09   Бюджетное изъятие из областного бюджета
Западно-Казахстанской области                      497040
13   Бюджетное изъятие из областного бюджета
Мангистауской области                            10651255
14   Бюджетное изъятие из областного бюджета
Павлодарской области                               974293

05        Салыққа жатпайтын өзге де түсімдер                    660246
1      Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер                   660246
02  Қосымша және үстеме баждарды бөлу кезiндегi            24700
Қазақстан Республикасының үлесi
04  Заңсыз алынған мүлiктi еркiмен тапсырудан немесе          91
өндiрiп алудан немесе мемлекеттiк функцияларды
орындауға уәкiлеттiк берiлген тұлғаларға немесе
оларға теңестiрiлген тұлғаларға заңсыз көрсетiлген
қызметтердiң құнынан алынатын сомалардың түсiмі
06  Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың              30575
тамақтың, заттай мүлiктiң және коммуналдық-тұрмыстық,
емдеу-алдын алу қызметтерiнiң құнын, мемлекетке,
түзеу мекемесiне келтірілген залалды, қашуға жол
бермеуге байланысты қосымша шығындарды өтеуi
09  Республикалық бюджетке түсетiн салыққа жатпайтын      536800
басқа да түсiмдер
23  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын              30000
мемлекеттiк мекемелердiң дебиторлық, депоненттiк
берешегiнiң түсуi
25  Бұрын республикалық бюджеттен алынған,                 38080
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
3           Капиталмен жасалған операциялардан алынатын кiрiстер 6454987
01        Негiзгi капиталды сату                               1041471
1      Негiзгi капиталды сату                               1041471
04  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын              41471
мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мүлiктi
сатудан түсетiн түсiмдер
06  Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан түсетiн      1000000
түсiмдер
02        Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату                  5413400
1      Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату                  5413400
03  Мемлекеттiк ресурстардан астық сатудан түсетiн       5413400
түсiмдер
03        Жердi және материалдық емес активтердi сату              116
1      Жердi және материалдық емес активтердi сату              116
02  Материалдық емес активтердi сату                         116
II. Алынған ресми трансферттер                      57629991
4           Алынған ресми трансферттер                          57629991
01        Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан       57629991
алынатын трансферттер
2      Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы           57629991
қалаларының бюджеттерiнен алынатын трансферттер
04  Ақтөбе облысының облыстық бюджетiнен алынатын         428735
бюджеттiк алу
06  Атырау облысының облыстық бюджетiнен алынатын       20114903
бюджеттiк алу
09  Батыс Қазақстан облысының облыстық бюджетiнен         497040
алынатын бюджеттiк алу
13  Маңғыстау облысының облыстық бюджетiнен алынатын    10651255
бюджеттiк алу
14  Павлодар облысының облыстық бюджетiнен алынатын       974293
бюджеттiк алу

17   Бюджетное изъятие из бюджета города Алматы       24963765
ІІІ. Возврат кредитов                            11089412
5               Возврат кредитов                                 11089412
01           Возврат внешних кредитов                          9058921
1       Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета юридическим лицам                         2868525
01   Возврат кредитов, выданных в рамках программы
организации лизинга                                137524
02   Возврат кредитов, выданных РГП "Реабилитационный
фонд" на санацию и реабилитацию неплатежеспособных
предприятий                                         16255
03   Возврат кредитов, выданных ЗАО "Эксимбанк
Казахстан" для финансирования высокоэффективных
инвестиционных проектов                            122370
04   Возврат централизованных (директивных) кредитов,
переданных ЗАО "Фонд финансовой поддержки
сельского хозяйства"                                  100
05   Возврат кредитов, выданных на основе
ретроактивного кредитования                        238937
06   Возврат кредитов, выданных на сельскохозяйственное
производство через систему сельских кредитных
товариществ                                        128268
08   Возврат просроченной задолженности по директивным
кредитам                                              990
09   Возврат просроченной задолженности по кредитам,
выданным по результатам внутриреспубликанского
зачета                                               1000
10   Возврат просроченной задолженности по кредитам,
выданным на пополнение собственных оборотных
средств                                               100
11   Возврат кредитов, выданных за счет средств Фонда
преобразования экономики                              850
12   Возврат кредитов, выданных для софинансирования
сельскохозяйственных проектов                      110231
13   Возврат кредитов, выданных для софинансирования
инвестиционных проектов                            161100
14   Возврат кредитов, выданных в рамках программного
займа АБР для сельскохозяйственного сектора       1950800
2       Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета физическим лицам через финансовых агентов
Правительства Республики Казахстан                 103500
03   Возврат кредитов, выданных в рамках программы
жилищного строительства и приобретения жилья       103500
3       Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета местным исполнительным органам            5100000
01   Возврат кредитов
, выданных на организацию
проведения весенне-полевых и уборочных работ      4500000
02   Возврат кредитов, выданных на покрытие кассового
разрыва                                            600000
4       Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета за счет средств правительственных внешних
займов юридическим лицам                           568760
01   Возврат кредитов, выданных для реализации проекта
технической помощи                                  13686
03   Возврат кредитов, выданных для реализации проекта
поддержки малого и среднего бизнеса                294581
05   Возврат кредитов, выданных для реализации проекта
технической помощи нефтяной отрасли                228620
07   Возврат кредитов, выданных для реализации проекта
усовершенствования ирригационных и дренажных
систем                                              31873
5       Возврат кредитов, выданных из республиканского
бюджета за счет средств правительственных внешних
займов местным исполнительным органам              418136
01   Возврат кредитов, выданных для реализации проекта
развития городского транспорта                     418136
02           Возврат требований по оплаченным государственным
гарантиям                                         1136168
1       Возврат юридическими лицами требований по
оплаченным государственным гарантиям              1136168
01   Возврат требований по оплаченным государственным
гарантиям                                         1136168

17  Алматы қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттiк алу  24963765
III. Кредиттердi қайтару                            11089412
5           Кредиттердi қайтару                                 11089412
01        Iшкi кредиттердi қайтару                             9058921
1      Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен берілген    2868525
кредиттердi қайтару
01  Лизингтi ұйымдастыру бағдарламасы шеңберiнде          137524
берiлген кредиттердi қайтару
02  Төлемге қабiлетсiз кәсiпорындарды санациялауға         16255
және оңалтуға "Медетшi қор" РМК-ға берiлген
кредиттердi қайтару
03  Тиiмдiлігі жоғары инвестициялық жобаларды             122370
қаржыландыру үшiн "Қазақстан Эксимбанкi" ЖАҚ-қа
берiлген кредиттерді қайтару
04  "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры" ЖАҚ-қа          100
берiлген орталықтандырылған (директивалық)
кредиттердi қайтару
05  Ретроактивтiк кредит беру негiзiнде берiлген          238937
кредиттерді қайтару
06  Ауылдық кредит серiктестiктерiнiң жүйесi арқылы       128268
ауылшаруашылық өндiрiсiне берiлген кредиттердi
қайтару
08  Директивалық кредиттер бойынша мерзiмi өткен             990
берешектi қайтару
09  Iшкi республикалық есептеме нәтижелерi бойынша          1000
берiлген кредиттер бойынша мерзімі өткен
берешектi қайтару
10  Меншiктi айналым қаражатын толықтыруға берiлген          100
кредиттер бойынша мерзiмi өткен берешекті қайтару
11  Экономиканы қайта құру қорының қаражаты есебiнен         850
берiлген кредиттердi қайтару
12  Ауылшаруашылық жобаларын бiрлесiп қаржыландыру        110231
үшiн берiлген кредиттердi қайтару
13  Инвестициялық жобаларды бiрлесiп қаржыландыру         161100
үшiн берiлген кредиттердi қайтару
14  АДБ-нiң бағдарламалық қарызы шеңберiнде              1950800
ауылшаруашылық секторына берiлген кредиттердi
қайтару
2      Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң қаржы агенттерi     103500
арқылы жеке тұлғаларға республикалық бюджеттен
берілген кредиттердi қайтару
03  Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу           103500
бағдарламасы шеңберiнде берiлген кредиттердi
қайтару
3      Жергiлiктi атқарушы органдарға республикалық         5100000
бюджеттен берiлген кредиттердi қайтару
01  Көктемгi егіс және егін жинау жұмыстарын             4500000
ұйымдастыруға берілген кредиттерді қайтару
02  Кассалық алшақтықты жабуға берiлген кредиттердi       600000
қайтару
4      Заңды тұлғаларға үкiметтiк сыртқы заемдардың          568760
қаражаты есебінен республикалық бюджеттен
берiлген кредиттердi қайтару
01  Техникалық көмек жобасын iске асыру үшiн               13686
берiлген кредиттердi қайтару
03  Шағын және орта бизнестi қолдау жобасын iске          294581
асыру үшiн берiлген кредиттердi қайтару
05  Мұнай саласына техникалық көмек көрсету жобасын       228620
iске асыру үшiн берiлген кредиттердi қайтару
07  Жер суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру          31873
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттердi қайтару
5      Жергiлiктi атқарушы органдарға үкiметтiк сыртқы       418136
қарыздардың қаражаты есебiнен республикалық
бюджеттен берiлген кредиттердi қайтару
01  Қала көлiгiн дамыту жобасын iске асыру үшiн           418136
берiлген кредиттердi қайтару
02        Төленген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша             1136168
талаптарды қайтару
1      Төленген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша             1136168
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
01  Төленген мемлекеттік кепiлдiктер бойынша             1136168
талаптарды қайтару

04           Возврат внешних кредитов                           894323
1       Возврат внешних кредитов, выданных правительствам
иностранных государств                             894323
01   Возврат внешних кредитов, выданных правительствам
иностранных государств                             894323
___________________________________________________________________________
Функц. группа                                                   Сумма, тыс.
Администратор             Наименование                       тенге
Программа
--------------------------------------------------------------------------
1        !                      2                        !   3
--------------------------------------------------------------------------
Расходы                                         704395690
IV. Затраты                                     668573927
1                Государственные услуги общего характера          41676116
101          Администрация Президента Республики Казахстан      504445
001   Административные затраты                           458280
030   Прогнозно-аналитическое обеспечение
стратегических аспектов внутренней и внешней
политики государства                                40112
201   Укрепление материально-технической базы
Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики
Казахстан                                             634
602   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой специального представительства на
космодроме "Байконур"                                 606
603   Обеспечение компьютерной и организационной
техникой Казахстанского института
стратегических исследований при Президенте
Республики Казахстан                                 4813
102          Хозяйственное управление Парламента Республики
Казахстан                                         1304500
001   Административные затраты                          1129500
034   Обеспечение литерных рейсов                         30000
035   Разработка и экспертиза проектов законов,
инициируемых депутатами Парламента Республики
Казахстан                                           50000
036   Проведение Трансазиатского форума Парламентской
Ассамблеи                                           25000
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Парламента Республики Казахстан            70000
104          Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан   398730
001   Административные затраты                           322350
032   Обеспечение литерных рейсов                         46380
600   Обеспечение компьютерной и организационной техникой
Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан    30000

04        Сыртқы кредиттердi қайтару                            894323
1      Шет мемлекеттердiң үкiметтеріне берiлген              894323
сыртқы кредиттердi қайтару
01  Шет мемлекеттердiң үкiметтерiне берiлген              894323
сыртқы кредиттердi қайтару
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ                                               Сомасы,
Әкімші                       Атауы                        мың теңге
Бағдарлама
---------------------------------------------------------------------------
1                              2                             3
---------------------------------------------------------------------------
Шығыстар                                           704395690
IV. Шығындар                                       668573927
1           Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету       41676116
101      Қазақстан Республикасы Президентінiң Әкiмшілігі       504445
001  Әкімшілік шығындар                                    458280
030  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының                40112
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
қамтамасыз ету
201  Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы           634
Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтының
материалдық-техникалық базасын нығайту
602  "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкiлдiктi            606
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
603  Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы          4813
Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтын
компьютерлiк және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
102      Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық      1304500
басқармасы
001  Әкiмшiлiк шығындар                                   1129500
034  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                      30000
035  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттары       50000
бастамашы болған заң жобаларын әзiрлеу және сараптау
036  Парламенттік Ассамблеяның Трансазиаттық форумын        25000
өткiзу
600  Қазақстан Республикасының Парламентiн есептеу          70000
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi    398730
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    322350
032  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                      46380
600  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң             30000
Кеңсесiн компьютерлiк және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету

201          Министерство внутренних дел Республики Казахстан     5510
037   Обеспечение политических интересов страны в области
общественного порядка                                5510
204          Министерство иностранных дел Республики
Казахстан                                        10275534
001   Административные затраты                          4156848
006   Выполнение обязательств прошлых лет                201894
030   Участие в уставных и других органах СНГ            240395
031   Участие в международных организациях               854000
035   Консульские услуги по оформлению документов         10000
039   Делимитация государственной границы                 16648
040   Демаркация государственной границы                  55238
044   Поддержание связи с загранучреждениями              35739
046   Реализация национальной имиджевой стратегии        153520
051   Изготовление визовых наклеек                        60108
052   Обеспечение службы Государственного протокола
Республики Казахстан средствами связи                 900
054   Оплата услуг международной почтовой связи           23992
055   Медицинское страхование сотрудников во время
длительной загранкомандировки                      133357
057   Обеспечение исполнения Государственного протокола
Республики Казахстан                                25000
069   Создание системы защищенной связи с
дипломатическими представительствами Республики
Казахстан за рубежом                                89677
201   Материально-техническое оснащение дипломатических
представительств Республики Казахстан за рубежом   126283
202   Приобретение недвижимости за рубежом для
размещения дипломатических представительств
Республики Казахстан                               544000
204   Приобретение автомашин для посольств                70000
301   Реконструкция и капитальный ремонт зданий
дипломатических представительств за рубежом,
находящихся в республиканской собственности         88315
303   Строительство административного здания
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан в городе Астана                         1303000
305   Строительство объектов обслуживания
дипломатического городка в городе Астана           371620
306   Строительство инженерных сетей 2-ой очереди
дипломатического городка в городе Астана          1700000
500   Сопровождение информационных систем Министерства
иностранных дел Республики Казахстан                 5000
601   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства иностранных дел Республики
Казахстан                                           10000

201      Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi        5510
037  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси                 5510
мүшелерiн қамтамасыз ету
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi  10275534
001  Әкiмшiлiк шығындар                                   4156848
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау               201894
030  ТМД жарғылық және басқа да органдарына қатысу         240395
031  Халықаралық ұйымдарға қатысу                          854000
035  Құжаттарды ресiмдеу жөнiндегi консулдық қызметтер      10000
039  Мемлекеттiк шекараны межелеу                           16648
040  Мемлекеттiк шекараға қада қағу                         55238
044  Шет мекемелермен байланыс орнату                       35739
046  Ұлттық бедел стратегиясын iске асыру                  153520
051  Визалық жапсырмалар дайындау                           60108
052  Қазақстан Республикасы Мемлекеттік протокол              900
қызметiн байланыс құралдарымен қамтамасыз ету
054  Халықаралық почта байланысының қызметтерiне ақы төлеу  23992
055  Ұзақ шетелдiк iссапар кезiнде қызметкерлердi          133357
медициналық сақтандыру
057  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк протоколының        25000
атқарылуын қамтамасыз ету
069  Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық      89677
өкiлдiктерiмен қорғалған байланыс жүйесiн құру
201  Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық     126283
өкiлдiктерiн материалдық-техникалық жарақтандыру
202  Қазақстан Республикасының дипломатиялық               544000
өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде
жылжымайтын мүлік сатып алу                            70000
204  Елшіліктер үшiн автомашиналар сатып алу
301  Республикалық меншiктегі шетелдегi дипломатиялық       88315
өкiлдiктердiң ғимараттарын қайта жаңарту
және күрделi жөндеу
303  Астана қаласында Қазақстан Республикасы Сыртқы       1303000
iстер министрлiгінiң әкiмшiлiк ғимаратын салу
305  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашыққа қызмет     371620
көрсету объектiлерiн салу
306  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың          1700000
2-кезектi инженерлiк желiлерiн салу
500  Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер                     5000
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
601  Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгін    10000
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету

208          Министерство обороны Республики Казахстан          174935
036   Обеспечение политических интересов страны в области
обороны                                            174935
217          Министерство финансов Республики Казахстан       11891047
001   Административные затраты                          7736643
035   Оплата услуг платежных систем и
телекоммуникационных услуг                         231736
036   Приватизация, управление госимуществом,            500000
постприватизационная деятельность и регулирование
споров, связанных с этим и с кредитованием, учет,
хранение имущества, полученного или взысканного
в счет исполнения обязательств по кредитам и
госгарантиям
037   Обеспечение финансовых органов нормативными
правовыми актами                                    18590
047   Оплата услуг по обеспечению приема в бюджет
наличных денег                                      60000
069   Осуществление аудита инвестиционных проектов        27370
079   Выполнение функций лицензиаров                      18220
201   Материально-техническое обеспечение налоговых
органов Министерства финансов Республики Казахстан  23283
500   Сопровождение информационной системы ведения
реестра государственной собственности               92000
501   Сопровождение информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан        1043591
505   Сопровождение информационной системы "Контроль
за оборотом и производством акцизной                 4080
продукции"
600   Создание информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан        1889904
605   Развитие информационной системы "Контроль за
оборотом и производством акцизной продукции"        16708
702   Проведение процедур реорганизации и банкротства     72120
703   Печатание акцизных и учетно-контрольных марок,
бланков строгой отчетности                          49296
705   Оценка, хранение и реализация имущества,
поступившего в собственность государства по         48000
отдельным основаниям
706   Приобретение официальных источников информации,
используемых для государственного контроля при
применении трансфертных цен                         13354
707   Обеспечение налогового администрирования крупных
налогоплательщиков                                  46152
220          Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                               893658
001   Административные затраты                           193050
030   Совместные аналитические исследования с
международными финансовыми организациями            64400
031   Организация проведения заседаний Республиканской
бюджетной комиссии                                  71740

208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi        174935
036  Елдiң қорғаныс саласындағы саяси мүдделерiн           174935
қамтамасыз ету
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi         11891047
001  Әкiмшiлiк шығындар                                   7736643
035  Төлем жүйелерi мен телекоммуникациялық қызмет         231736
көрсетулерге ақы төлеу
036  Жекешелендiру, меммүлiктi басқару,                    500000
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, оған және
кредит беруге қатысты дауларды реттеу, кредиттер
мен мем.кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi
орындау есебiне алынған немесе өндiрiп алынған
мүлiктi есепке алу, сақтау
037  Қаржы органдарын нормативтiк құқықтық актiлермен       18590
қамтамасыз ету
047  Бюджетке қолма-қол ақша қабылдауды қамтамасыз          60000
ету жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу
069  Инвестициялық жобалар аудитiн жүзеге асыру             27370
079  Лицензиялардың функцияларын орындау                    18220
201  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң            23283
салық органдарын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету
500  Мемлекеттiк меншiк тiзiлiмiн жүргiзудiң                92000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          1043591
органдарының ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
505  "Акциздiк өнiмдердiң айналымын және оларды              4080
өндiрудi бақылау" ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi           1889904
органдарының ақпараттық жүйелерiн құру
605  "Акциз өнiмдерiнiң айналымын және оларды                16708
өндiрудi бақылау" ақпараттық жүйесiн дамыту
702  Қайта ұйымдастыру және банкроттық рәсiмдердi            72120
жүргiзу
703  Акциздік және есептеу-бақылау маркаларын,               49296
қатаң есептегi бланкiлердi басып шығару
705  Жекелеген негiздер бойынша мемлекеттен меншiгiне        48000
түскен мүлiктi бағалау, сақтау және сату
706  Трансферттiк бағаларды қолдану кезiнде                  13354
мемлекеттiк бақылау үшiн пайдаланылатын ресми
ақпараттар көзiн сатып алу
707  Ірi салық төлеушiлердi салықтық әкiмшiлендiрудi         46152
қамтамасыз ету
220      Қазақстан Республикасының Экономика және               893658
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     193050
030  Халықаралық қаржы ұйымдарымен бiрлескен                 64400
талдамалық зерттеулер
031  Республикалық бюджет комиссиясының отырыстарын          71740
жүргiзудi ұйымдастыру

032   Прикладные научные исследования в области экономики 75000
200   Укрепление материально-технической базы
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                               100000
500   Сопровождение информационных систем органов
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                                48240
600   Создание информационных систем органов
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                               141228
601   Создание ситуационной системы государственного
управления                                         200000
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                         2679604
001   Административные затраты                           147987
030   Фундаментальные и прикладные научные исследования 2166592
032   Обеспечение доступности научно-технической
информации                                         121215
033   Хранение научно-исторических ценностей               3811
034   Аттестация научных кадров                           19608
035   Анализ состояния и прогнозирование развития науки   67964
036   Государственные премии и стипендии в области науки,
техники и образования                               44293
079   Выполнение функций лицензиаров                         89
205   Развитие материальной базы Мемориального музея
академика К.И.Сатпаева                                300
206   Развитие материальной базы Национальной академии
наук Республики Казахстан                           15000
601   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства образования и науки
Республики Казахстан                                 5600
700   Замена, установка новых и захоронение отработанных
источников ионизирующего излучения                  87145
233          Министерство индустрии и торгами Республики
Казахстан                                           20000
052   Проведение рекламно-информационной работы по
привлечению инвестиций                              20000
406          Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета                            80427
500   Информационно-вычислительное обслуживание Счетного
комитета по контролю за исполнением республиканского
бюджета                                              1990
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета                 3677
602   Создание информационной базы данных по объектам
финансового контроля                                 6000

032  Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер      75000
200  Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк        100000
жоспарлау министрлiгiнiң материалдық-техникалық
базасын нығайту
500  Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк      48240
жоспарлау министрлiгi органдарының ақпараттық
жүйелерін сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Экономика және               141228
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi органдарының
ақпараттық жүйелерін құру
601  Мемлекеттiк басқарудың жағдайлық жүйесiн құру          200000
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым            2679604
министрлiгi
001  Әкiмшілік шығындар                                     147987
030  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер              2166592
032  Ғылыми-техникалық ақпаратқа қол жетiмдiлiктi           121215
қамтамасыз ету
033  Ғылыми-тарихи құндылықтарды сақтау                       3811
034  Ғылыми кадрларды аттестаттау                            19608
035  Ғылымның жай-күйiн талдау және дамуын болжамдау         67964
036  Ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы              44293
мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                       89
205  Академик Қ.И.Сәтпаевтың мемориалдық мұражайының           300
материалдық базасын дамыту
206  Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының    15000
материалдық базасын дамыту
601  Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым               5600
министрлiгін есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
700  Иондалған сәулелену көздерiн ауыстыру, жаңаларын        87145
құрастыру және жұмыспен өтелгенiн көму
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда          20000
министрлiгi
052  Инвестицияларды тарту жөнiнде жарнамалық-ақпараттық     20000
жұмыстар жүргiзу
406      Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау              80427
жөніндегі есеп комитетi
500  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау               1990
жөнiндегі есеп комитетiне ақпараттық-есептеу
қызметін көрсету
600  Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi     3677
есеп комитетiн есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
602  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық             6000
дерекқорды құру

606          Агентство Республики Казахстан по статистике      2032339
001   Административные затраты                           803856
031   Создание информационно-статистических баз данных о
социально-экономическом положении республики      1112483
500   Сопровождение информационных систем органов
государственной статистики                          81000
600   Создание информационных систем органов
государственной статистики                          35000
608          Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы                             111040
001   Административные затраты                            82392
031   Функционирование системы информатизации и
тестирования кадров государственной службы
республики                                          14648
500   Сопровождение информационной государственной
системы управления кадрами                           5000
600   Развитие информационной государственной системы
управления кадрами                                   9000
610          Агентство Республики Казахстан по государственным
закупкам                                            46561
001   Административные затраты                            31488
033   Проведение мониторинга и информационное обеспечение
государственных закупок                              2812
500   Сопровождение информационных систем Агентства
Республики Казахстан по государственным закупкам     9659
600   Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по государственным закупкам     2602
619          Агентство таможенного контроля Республики
Казахстан                                         4068209
001   Административные затраты                          2412960
030   Обеспечение таможенных органов нормативными
правовыми актами                                     1896
031   Обеспечение таможенного контроля с применением
служебно-розыскных собак                            30949
032   Оплата вознаграждения независимому
эксперту за дополнительно поступившие таможенные
платежи и налоги в бюджет                          805536
033   Обеспечение деятельности таможенной службы
Республики Казахстан за рубежом                      8500
034   Совершенствование экспертной службы таможенных
органов                                             21000
200   Материально-техническое обеспечение таможенных
органов                                            230310
300   Строительство здания таможенного поста на
территории СЭЗ "Морпорт-Актау"                      35000
500   Сопровождение таможенной информационной системы
"ТАИС"                                             359980

606      Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі        2032339
агенттігi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     803856
031  Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы         1112483
туралы деректердiң ақпараттық-статистикалық
дерекқорын құру
500  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық          81000
жүйелерiн сүйемелдеу
600  Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық          35000
жүйелерiн құру
608      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет           111040
iстерi жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      82392
031  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын              14648
ақпараттандыру және сынақтан өткiзу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
500  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк              5000
жүйесiн сүйемелдеу
600  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк              9000
жүйесiн дамыту
610      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу         46561
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      31488
033  Мемлекеттiк сатып алу мониторингiн жүргiзу және          2812
оларды ақпараттық қамтамасыз ету
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу          9659
жөнiндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу             2602
жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
құру
619      Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау            4068209
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    2412960
030  Кедендiк органдарды нормативтiк құқықтық                 1896
актiлермен қамтамасыз ету
031  Қызметтiк-iздестiру иттерiн қолданып, кедендiк          30949
бақылауды қамтамасыз ету
032  Тәуелсiз сарапшыға кедендiк төлемдер мен               805536
салықтардың бюджетке қосымша түскенi үшiн
сыйақы төлеу
033  Қазақстан Республикасының шетелдегi кеден                8500
қызметiн қамтамасыз ету
034  Кеден органдарының сараптама қызметiн жетiлдiру         21000
200  Кеден органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету 230310
300  "Ақтау-Теңiзпорты" АЭА аумағында кеден бекетiнiң        35000
ғимаратын салу
500  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу          359980

600   Развитие таможенной информационной системы "ТАИС"  162078
637          Конституционный Совет Республики Казахстан          51478
001   Административные затраты                            48894
500   Информационно-вычислительное обслуживание
Конституционного Совета Республики Казахстан         1440
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Конституционного Совета Республики
Казахстан                                            1144
690          Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан                                         2289393
001   Административные затраты                            45540
030   Проведение выборов                                2236033
031   Правовое обучение избирателей и организаторов
выборов                                              2812
032   Обеспечение сохранности выборных материалов
Центральной избирательной комиссии Республики
Казахстан                                            1508
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан                                 3500
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан 4848706
001   Административные затраты                           112644
034   Обеспечение литерных рейсов                       2196195
035   Обеспечение функционирования государственных
резиденций                                        1032002
036   Содержание правительственных зданий                731647
038   Обслуживание официальных делегаций                 145000
046   Изготовление государственных наград, документов к
ним, почетных дипломов и нагрудных знаков           35000
203   Обновление парка автомашин для государственных
органов                                            245000
205   Специальное оснащение ангаров для воздушных судов,
осуществляющих литерные рейсы                      241650
500   Сопровождение информационных систем Управления
Делами Президента Республики Казахстан              39837
600   Развитие информационных систем Управления Делами
Президента Республики Казахстан                     69731
2                Оборона                                          43588786
208          Министерство обороны Республики Казахстан        39624739
006   Выполнение обязательств прошлых лет                500000
030   Прикладные научные исследования и опытно-
конструкторские работы оборонного характера         50000
032   Подготовка допризывников по военно-техническим
специальностям                                     200000

600  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту              162078
637      Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi         51478
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      48894
500  Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiне        1440
ақпараттық-есептеу қызметтерiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiн         1144
есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
690      Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы   2289393
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      45540
030  Сайлаулар өткiзу                                      2236033
031  Сайлаушыларды және сайлаулар ұйымдастырушыларды          2812
құқықтық оқыту
032  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы         1508
сайлау материалдарының сақталуын қамтамасыз ету
600  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясын        3500
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
694      Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы    4848706
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     112644
034  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                     2196195
035  Мемлекеттiк резиденциялардың жұмыс iстеуiн            1032002
қамтамасыз ету
036  Үкiметтiк ғимараттарды ұстау                           731647
038  Ресми делегацияларға қызмет көрсету                    145000
046  Мемлекеттiк наградаларды, олардың құжаттарын,           35000
құрмет дипломдарын және кеуде белгiлерiн дайындау
203  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңарту 245000
205  Литерлiк рейстердi жүзеге асыратын әуе кемелеріне      241650
арналған ангарларды арнайы жарақтандыру
500  Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының   39837
ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының   69731
ақпараттық жүйелерiн дамыту
2           Қорғаныс                                             43588786
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi       39624739
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау                500000
030  Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер       50000
мен тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар
032  Әскерге шақырылатындарды әскери-техникалық             200000
мамандықтар бойынша даярлау

033   Обеспечение охраны военных объектов                 50000
034   Создание информационной системы управления
Вооруженными Силами                                450000
038   Картографо-геодезическое обеспечение               100000
040   Мероприятия по обеспечению боевой подготовки       250000
041   Обеспечение функционирования инфраструктуры
Вооруженных Сил                                   2645496
042   Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил           4063104
043   Погашение задолженности за приобретенную
военную технику                                    457900
045   Реализация межгосударственных договоров об
аренде военных полигонов                          3912300
051   Модернизация, приобретение вооружения и военной
техники, системы связи                            3412000
052   Межгосударственные воинские перевозки пограничных
войск и грузов для их обеспечения в интересах
охраны внешних границ государств-участников СНГ     53000
076   Обеспечение обороноспособности страны            23180939
200   Обеспечение жильем военнослужащих                  300000
308          Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям                                         2758412
001   Административные затраты                           640170
031   Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера                379598
032   Эксплуатация объектов селезащиты                   223243
034   Эксплуатация вертолетов                            249687
036   Проведение ежегодного Республиканского
(международного) сбор-семинара спасателей
подразделения "Казспас"                              1500
050   Анализ и проведение испытаний в области пожарной
безопасности                                         5000
079   Выполнение функций лицензиаров                         68
208   Материально-техническое оснащение учреждений по
чрезвычайным ситуациям                             249146
216   Приобретение автоматизированных систем наблюдения
за селевыми потоками                                50000
300   Строительство селезадерживающей плотины на реке
Талгар                                             600000
302   Строительство противоселевого сооружения на реке
Каргалинка                                         180000
501   Сопровождение информационных систем Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям      11000
601   Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям       4000
700   Подготовка проектной сметной документации защиты от
паводкового затопления застройки левобережной части
города Астаны                                      165000

033  Әскери объектiлердi қорғауды қамтамасыз ету             50000
034  Қарулы Күштердi басқарудың ақпараттық жүйесiн құру     450000
038  Картографиялық-геодезиялық қамтамасыз ету              100000
040  Жауынгерлiк дайындықты қамтамасыз ету жөнiндегi        250000
iс-шаралар
041  Қарулы Күштер инфрақұрылымының жұмыс iстеуiн          2645496
қамтамасыз ету
042  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту                4063104
043  Сатып алынған әскери техника үшiн берешектi өтеу       457900
045  Әскери полигондарды жалға беру туралы                 3912300
мемлекетаралық шарттарды iске асыру
051  Қару-жарақ пен әскери техниканы, байланыс             3412000
жүйесiн жаңғырту және сатып алу
052  ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң сыртқы шекараларын       53000
күзету мүддесiнде шекара әскерлерiн және оларды
қамтамасыз етуге арналған жүктердi мемлекетаралық
әскери тасымалдаулар
076  Елдiң қорғаныс қабiлетiн қамтамасыз ету              23180939
200  Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз ету       300000
308      Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар           2758412
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     640170
031  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше              379598
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
032  Селден қорғау объектiлерiн пайдалану                   223243
034  Тiкұшақтарды пайдалану                                 249687
036  "Қазқұтқару" бөлiмшесi құтқарушыларының жыл              1500
сайынғы республикалық (халықаралық)
жиын-семинарын өткiзу
050  Өрт қауiпсiздiгi саласындағы сынақтарды талдау           5000
және жүргiзу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                       68
208  Төтенше жағдайлар жөнiндегі мекемелердi                249146
материалдық-техникалық жарақтандыру
216  Сел тасқынын бақылаудың автоматтандырылған              50000
жүйелерiн сатып алу
300  Талғар өзенінде сел ұстайтын бөгет салу                600000
302  Қарғалы өзенінде селге қарсы құрылыс салу              180000
501  Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар                11000
жөнiндегі агенттігінiң ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
601  Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар              4000
жөніндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Астана қаласының сол жақ жағалауының                   165000
құрылыстарын тасқын судың басып қалуынан
қорғаудың жобалау-сметалық құжаттамаларын дайындау

678          Республиканская гвардия Республики Казахстан      1205635
076   Участие в обеспечении безопасности охраняемых лиц
и выполнении церемониальных ритуалов               732775
304   Строительство комплексного здания Республиканской
гвардии в городе Астана                            470360
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Республиканской гвардии Республики
Казахстан                                            2500
3                Общественный порядок и безопасность              71411038
104          Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан   184264
033   Организация технической зашиты информации в
государственных органах                              7105
034   Обеспечение специальной связью                     152159
035   Обеспечение средствами зашиты информации
государственных органов                             15000
036   Обеспечение информационной безопасности
государственных органов                             10000
201          Министерство внутренних дел Республики Казахстан 20129106
001   Административные затраты                          6677474
004   Оплата труда адвокатов на следствии                 60738
014   Государственная программа борьбы с терроризмом и
иными проявлениями экстремизма и сепаратизма       413200
021   Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на республиканском
уровне                                            4150118
031   Содержание следственно-арестованных лиц           1721960
035   Изготовление паспортов и удостоверений личности
граждан Республики Казахстан                       288009
039   Оперативно-розыскная деятельность                  843312
040   Организация автотранспортного обслуживания органов
внутренних дел                                     158143
043   Возмещение процессуальных издержек                   7000
045   Охрана дипломатических представительств            260212
046   Государственная защита лиц, участвующих в уголовном
процессе                                            20000
047   Специальные перевозки                               50906
049   Повышение боеготовности воинских частей
внутренних войск Министерства внутренних дел
Республики Казахстан                               750000
050   Изготовление водительских удостоверений,
документов, номерных знаков для государственной
регистрации транспортных средств                  1416788
052   Обеспечение органов внутренних дел и внутренних
войск Министерства внутренних дел Республики
Казахстан материально-техническими ресурсами,
военной техникой и специальными средствами          30090
056   Обеспечение деятельности органов внутренних дел
по борьбе с наркобизнесом с применением
служебно-розыскных собак                            22007

678      Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы         1205635
076  Қорғалатын тұлғалардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз        732775
етуге және рәсiмдi салтанаттарды орындауға қатысу
304  Астана қаласында Республикалық ұланның кешендiк        470360
ғимаратын салу
600  Қазақстан Республикасының Республикалық ұланын           2500
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
3           Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздік                     71411038
104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң Кеңсесi     184264
033  Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық              7105
қорғауды ұйымдастыру
034  Арнайы байланыспен қамтамасыз ету                      152159
035  Мемлекеттiк органдарды ақпаратты қорғау                 15000
құралдарымен қамтамасыз ету
036  Мемлекеттiк органдардың ақпараттық қауiпсiздiгiн        10000
қамтамасыз ету
201      Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi     20129106
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    6677474
004  Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы төлеу          60738
014  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнiң          413200
өзге де көрiнiстерiне қарсы күрестiң мемлекеттiк
бағдарламасы
021  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi қорғау       4150118
және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
031  Тергеудегi тұтқынға алынған адамдарды ұстау           1721960
035  Қазақстан Республикасы азаматтарының                   288009
төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындау
039  Жедел-iздестiру қызметi                                843312
040  Ішкi iстер органдарына автокөлiк қызметiн көрсетудi    158143
ұйымдастыру
043  Iс-жүргізу шығындарын өтеу                               7000
045  Дипломатиялық өкiлдiктердi қорғау                      260212
046  Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды                  20000
мемлекеттiк қорғау
047  Арнайы тасымалдар                                       50906
049  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң       750000
iшкi әскерлерi әскери бөлiмдерiнiң жауынгерлiк
дайындығын арттыру
050  Көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркеу үшiн жүргiзушi    1416788
куәлiктерiн, құжаттарды, нөмiр белгiлерiн дайындау
052  Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлiгiнiң        30090
iшкi iстер органдары мен iшкi әскерлерiн
материалдық-техникалық ресурстармен, әскери
техникамен және арнайы құралдармен қамтамасыз ету
056  Қызметтiк-iздестiру иттерiн қолдана отырып,             22007
есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi iшкi iстер
органдарының қызметiн қамтамасыз ету

061   Служба оперативного реагирования                    82913
062   Противодействие эпидемии СПИДа в следственных
изоляторах                                           1000
063   Обеспечение форменным обмундированием сотрудников
и военнослужащих центрального аппарата и
территориальных органов                            119594
064   Компенсация расходов на содержание жилища и
коммунальные услуги сотрудникам центрального
аппарата и территориальных органов                 709228
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                       86260
202   Оснащение органов внутренних дел оборудованием,
средствами специального назначения и транспортом   191589
203   Оснащение следственных изоляторов инженерно-
техническими средствами охраны                      25000
206   Оснащение следственных изоляторов медицинским
оборудованием                                       33810
207   Материально-техническое оснащение саперных
подразделений                                      240000
211   Материально-техническое оснащение
административного здания                           191455
304   Строительство, реконструкция и капитальный ремонт
следственных изоляторов                           1039300
501   Сопровождение информационных систем органов
внутренних дел                                      23655
600   Государственный проект 3                           400000
601   Создание информационных систем органов внутренних
дел                                                115345
221          Министерство юстиции Республики Казахстан        12163841
001   Административные затраты                          1338768
032   Проведение судебных экспертиз                      315054
035   Законопроектные работы                             154100
037   Оплата труда адвокатов за участие в суде            79081
040   Содержание осужденных                             7571726
041   Оперативно-розыскная деятельность                   28604
042   Противодействие эпидемии СПИДа в исправительных
учреждениях                                          3000
043   Сводная программа по реализации прав
интеллектуальной собственности                       4408
048   Правовая пропаганда                                 20000
050   Обеспечение правовой информацией                    59062
051   Зашита интересов
государства в судах                40152
053   Погашение задолженности по налогам в бюджет
учреждений уголовно-исполнительной системы        1114516
079   Выполнение функций лицензиаров                       1720
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                       75750
200   Оснащение уголовно-исполнительной системы
оборудованием, инвентарем, средствами специального
назначения и транспортными средствами              150000
201   Оснащение исправительных учреждений
инженерно-техническими средствами охраны            89000
303   Реконструкция под исправительную колонию
общего режима на базе завода стеновых материалов
в городе Кызылорда                                 310000
304   Реконструкция психоневрологического дома-интерната
под исправительную колонию общего режима в
Жамбылской области                                 300000
305   Реконструкция военного городка в поселке Солнечный
под исправительную колонию для женщин
в Восточно-Казахстанской области                   137900
306   Реконструкция военного объекта "Эмба-5" в поселке
Жем под исправительную колонию строгого режима в
Актюбинской области                                300000
500   Сопровождение информационно-справочной системы
органов юстиции                                     60000
501   Сопровождение информационной системы Комитета
уголовно-исполнительной системы                      1000
600   Создание информационной системы Комитета
уголовно-исполнительной системы                      5000
601   Создание информационно-справочной системы органов
юстиции                                              5000
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                           21770
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                       21770

061  Жедел әрекет ету қызметi                                82913
062  Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы әрекет        1000
063  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың               119594
қызметкерлерi мен әскери қызметшiлерiн нысанды
киiм-кешекпен қамтамасыз ету
064  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың               709228
қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және
коммуналдық қызметтерге шығыстарды өтеу
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            86260
мемлекеттiк бағдарламасы
202  Ішкi iстер органдарын жабдықтармен, арнайы             191589
мақсаттағы құралдармен және көлiкпен жарақтандыру
203  Тергеу изоляторларын инженерлiк-техникалық күзет        25000
құралдарымен жарақтандыру
206  Тергеу изоляторларын медициналық жабдықтармен           33810
жарақтандыру
207  Саперлiк бөлiмшелердi материалдық-техникалық           240000
жарақтандыру
211  Әкiмшiлiк ғимаратты материалдық-техникалық             191455
жарақтандыру
304  Тергеу изоляторларын салу, қайта жаңарту және         1039300
күрделi жөндеу
501  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін            23655
сүйемелдеу
600  3 - мемлекеттiк жоба                                   400000
601  Ішкi iстер органдарының ақпараттық жүйелерiн құру      115345
221      Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі         12163841
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    1338768
032  Сот сараптамаларын жүргiзу                             315054
035  Заң жобалау жұмыстары                                  154100
037  Сотқа қатысқаны үшін адвокаттарға еңбекақы төлеу        79081
040  Сотталғандарды ұстау                                  7571726
041  Жедел-iздестiру қызметi                                 28604
042  Түзеу мекемелерiнде СПИД індетiне қарсы әрекет           3000
043  Санаткерлiк меншiк құқығын iске асыру жөнiндегі          4408
жиынтық бағдарлама
048  Құқықтық насихаттау                                     20000
050  Құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету                      59062
051  Соттарда мемлекеттің мүддесін қорғау                    40152
053  Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң бюджетке        1114516
түсетiн салықтары жөнiндегi берешегін өтеу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     1720
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            75750
мемлекеттiк бағдарламасы
200  Қылмыстық-атқару жүйесiн жабдықтармен,                 150000
мүкаммалмен, арнайы мақсаттағы құралдармен
және көлiк құралдарымен жарақтандыру
201  Түзеу мекемелерiн инженерлiк-техникалық күзет           89000
құралдарымен жарақтандыру
303  Қызылорда қаласында қабырға материалдарын              310000
жасайтын зауытты жалпы режимдегі түзеу колониясы
етiп қайта жаңарту
304  Жамбыл облысында Психоневрологиялық интернат           300000
үйiн жалпы режимдегi түзеу колониясы етiп
қайта жаңарту
305  Шығыс Қазақстан облысы Солнечный кентiндегi            137900
әскери қалашықты әйелдерге арналған түзеу
колониясы етiп қайта жаңарту
306  Ақтөбе облысы Жем кентiндегi "Ембi-5" әскери           300000
объектiсiн қатаң режимдегi түзеу колониясы етiп
қайта жаңарту
500  Әдiлет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйесiн      60000
сүйемелдеу
501  Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық           1000
жүйесiн сүйемелдеу
600  Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық           5000
жүйесiн құру
601  Әділет органдарының ақпараттық-анықтамалық               5000
жүйесін құру
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым              21770
министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            21770
мемлекеттiк бағдарламасы

226          Министерство здравоохранения Республики Казахстан    7730
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                        7730
230          Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                       19500
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                       19500
410          Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан                                        27057518
050   Обеспечение национальной безопасности            26974308
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                       83210
501          Верховный Суд Республики Казахстан                5755647
001   Административные затраты                          1195884
032   Отправление правосудия                            4094444
033   Обеспечение деятельности Квалификационной коллегии
юстиции                                              3319
034   Оценка, хранение и реализация имущества,
поступившего в собственность государства по         32000
отдельным основаниям
201   Материально-техническое и иное обеспечение органов
судебной системы                                   400000
500   Сопровождение единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов
судебной системы Республики Казахстан               15000
600   Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов судебной
системы Республики Казахстан                        15000
502          Генеральная Прокуратура Республики Казахстан      3303372
001   Административные затраты                          3192360
030   Ведение криминального и оперативного учетов          1750
039   Обеспечение экстрадиции лиц, совершивших
преступления                                         9262
600   Создание информационной системы Центра правовой
статистики и информации при Генеральной Прокуратуре
Республики Казахстан                                50000
602   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой органов прокуратуры                        50000
613          Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту   8200
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                        8200
618          Агентство финансовой полиции Республики Казахстан 1600514
001   Административные затраты                          1278801
004   Оплата труда адвокатов на следствии                  1800
030   Обеспечение форменным обмундированием финансовой
полиции                                            100000
032   Оперативно-розыскная деятельность органов
финансовой полиции                                  30000
033   Возмещение процессуальных издержек участвующим в
уголовном судопроизводстве                          16500
034   Обеспечение органов финансовой полиции нормативными
правовыми актами и бланками строгой отчетности       7400
036   Государственная зашита лиц, участвующих в уголовном
процессе                                              750
037   Компенсация расходов на содержание жилища и
коммунальные услуги сотрудникам центрального       107263
аппарата и территориальных органов
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                        8000
500   Сопровождение информационных систем органов
финансовой полиции                                  25000
600   Создание единой автоматизированной
информационно-телекоммуникационной системы Агентства
финансовой полиции Республики Казахстан             25000

226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау               7730
министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес             7730
мемлекеттiк бағдарламасы
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат             19500
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            19500
мемлекеттiк бағдарламасы
410      Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк         27057518
комитеті
050  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету                  26974308
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            83210
мемлекеттiк бағдарламасы
501      Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты                5755647
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    1195884
032  Сот төрелігін жүзеге асыру                            4094444
033  Әдiлет бiлiктiлiк алқасының қызметiн                     3319
қамтамасыз ету
034  Жекелеген негiздер бойынша мемлекеттiң                  32000
меншігіне түскен мүлiктi бағалау, сақтау және
сату
201  Сот жүйесiнiң органдарын материалдық-техникалық        400000
және өзге де қамтамасыз ету
500  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының          15000
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесін сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының          15000
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiн құру
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы           3303372
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    3192360
030  Қылмыстық және жедел есептердi жүргiзу                   1750
039  Қылмыс жасаған адамдардың экстрадициясын                 9262
қамтамасыз ету
600  Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы             50000
жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат
орталығының ақпараттық жүйесiн құру
602  Прокуратура органдарын есептеу және ұйымдастыру        50000
техникасымен қамтамасыз ету
613      Қазақстан Республикасының Туризм және спорт              8200
жөнiндегi агенттiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес             8200
мемлекеттiк бағдарламасы
618      Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттiгi   1600514
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    1278801
004  Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы төлеу           1800
030  Қаржы полициясын пiшiндiк киiм-кешекпен                100000
қамтамасыз ету
032  Қаржы полициясы органдарының жедел-iздестiру қызметi    30000
033  Қылмыстық сот iстерiне қатысушыларға iс жүргiзу         16500
шығындарын өтеу
034  Қаржы полициясы органдарын нормативтiк құқықтық          7400
актiлермен және қатаң есептiлiк бланкiлерiмен
қамтамасыз ету
036  Қылмыстық іс жүргізу процесіне қатысқан                   750
тұлғаларды мемлекеттік қорғау
037  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың               107263
қызметкерлерiне коммуналдық қызметтер үшiн
және тұрғын үйдi ұстауға арналған шығыстарды өтеу
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес             8000
мемлекеттiк бағдарламасы
500  Қаржы полициясы органдарының ақпараттық жүйелерiн       25000
сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы                  25000
агенттiгiнiң бiрыңғай автоматтандырылған
ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiн құру

619          Агентство таможенного контроля Республики Казахстан 61900
104   Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                       61900
680          Служба охраны Президента Республики Казахстан     1097676
030   Обеспечение безопасности глав государств и
отдельных должностных лиц                         1097676
4                Образование                                      22170966
101          Администрация Президента Республики Казахстан        1537
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       1537
102          Хозяйственное управление Парламента Республики
Казахстан                                            2177
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       2177
104          Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан     1128
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       1128
201          Министерство внутренних дел Республики Казахстан  1367189
007   Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием                                       291555
009   Подготовка кадров в высших учебных заведениях      984349
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      34285
313   Строительство объектов после вузовского
профессионального образования                       57000
204          Министерство иностранных дел Республики Казахстан   21672
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      21672
208          Министерство обороны Республики Казахстан         1592188
007   Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием                                       334351
009   Подготовка кадров в высших учебных заведениях     1257837
212          Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                           10414
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      10414
213          Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан                                 2045
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       2045
215          Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан                                          272151
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       2456
030   Субсидирование общеобразовательного обучения на
республиканском уровне                             269695
217          Министерство финансов Республики Казахстан          26925
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      26925
220          Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                                  624

619      Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттiгi    61900
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            61900
мемлекеттiк бағдарламасы
680      Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі    1097676
030  Мемлекеттер басшылары мен жекелеген лауазымды         1097676
тұлғалардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4           Бiлiм беру                                           22170966
101      Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі          1537
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1537
қайта даярлау
102      Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық          2177
басқармасы
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2177
қайта даярлау
104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi       1128
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта        1128
даярлау
201      Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрлiгi      1367189
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                 291555
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 984349
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             34285
қайта даярлау
313  Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiм беру            57000
объектiлерiн салу
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi      21672
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта       21672
даярлау
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi        1592188
007  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау                 334351
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                1257837
212      Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы              10414
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             10414
қайта даярлау
213      Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты             2045
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2045
қайта даярлау
215      Қазақстан Республикасының Көлік және                   272151
коммуникациялар министрлігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2456
қайта даярлау
030  Республикалық деңгейде жалпы бiлiм беретiн             269695
оқуды субсидиялау
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі             26925
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             26925
қайта даярлау
220      Қазақстан Республикасының Экономика және                  624
бюджеттік жоспарлау министрлігі

010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        624
221          Министерство юстиции Республики Казахстан           81683
007   Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием                                        79189
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       2494
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                        16560037
007   Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием                      384346
009   Подготовка кадров в высших учебных заведениях      726095
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      35872
031   Государственная поддержка одаренных детей          555487
037   Прикладные научные исследования в области
образования                                         37594
038   Проведение республиканских школьных олимпиад        51984
039   Разработка методологических пособий                 42110
044   Реализация специальных образовательных программ     32996
048   Проведение внешкольных мероприятий с детьми        239834
049   Обеспечение непрерывного обучения в области
культуры и искусства                               537742
050   Подготовка кадров в высших учебных заведениях
внутри страны по государственным образовательным
грантам                                           4783187
051   Подготовка кадров в высших учебных заведениях за
рубежом в рамках программы "Волашак"               397499
053   Подготовка кадров в филиале "Восход" Московского
авиационного института                               9735
054   Обеспечение государственного кредитования подготовки
кадров в высших учебных заведениях                  15313
055   Подготовка кадров в Казахстанском филиале Московского
государственного университета им. М.В.Ломоносова   124625
059   Оплата услуг связи для реализации программы
"Болашак"                                           10000
060   Подготовка офицеров запаса на военных кафедрах
высших учебных заведений Министерства образования
и науки Республики Казахстан                       299906
063   Разработка, издание и доставка нового поколения
учебников для специализированных коррекционных
детских учреждений                                  88000
064   Разработка учебников и учебно-методических
комплексов по специальным дисциплинам для
организаций начального и среднего
профессионального образования                      178640
065   Субсидии на выплату повышающего коэффициента к
установленным окладам профессорско-
преподавательского состава и руководящих
работников национальных высших учебных заведений   567081
067   Стипендиальное обеспечение научных и
научно-педагогических кадров                       267380

010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               624
қайта даярлау
221      Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі            81683
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                  79189
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2494
қайта даярлау
225      Қазақстан Республикасының Білім және ғылым           16560037
министрлігі
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                 384346
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 726095
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             35872
қайта даярлау
031  Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау                   555487
037  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер     37594
038  Республикалық мектеп олимпиадаларын өткiзу              51984
039  Әдiснамалық құралдарды әзiрлеу                          42110
044  Арнайы бiлiм беру бағдарламаларын iске асыру            32996
048  Балалармен мектептен тыс iс-шараларды өткiзу           239834
049  Мәдениет және өнер саласында үздiксiз бiлiм            537742
берудi қамтамасыз ету
050  Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары бойынша              4783187
ел iшiндегi жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлау
051  "Болашақ" бағдарламасы шеңберiнде шетелдегi            397499
жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау
053  Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында          9735
кадрлар даярлау
054  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауды мемлекеттiк    15313
кредиттеудi қамтамасыз ету
055  М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк             124625
университетiнiң Қазақстандық филиалында кадрлар даярлау
059  "Болашақ" бағдарламасын iске асыру үшiн байланыс        10000
қызметтерiне ақы төлеу
060  Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым             299906
министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау
063  Балалардың мамандандырылған түзету мекемелерi           88000
үшiн жаңа буын оқулықтарын әзiрлеу, шығару және
жеткiзiп беру
064  Бастауыш және орта кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары        178640
үшiн арнайы пәндер бойынша оқулықтар
мен оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу
065  Ұлттық жоғары оқу орындар профессор-оқытушы            567081
құрамының және басшы қызметкерлерiнiң белгiленген
жалақыларына арттыратын коэффициенттi төлеуге
субсидиялар
067  Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды             267380
стипендиямен қамтамасыз ету

068   Подготовка научных и научно-педагогических кадров  182784
069   Проведение учебно-воспитательных мероприятий в
Республиканском учебно-оздоровительном центре
"Бобек"                                             79775
073   Подготовка кадров в высших профессиональных
учебных заведениях                                 162815
102   Стипендиальное обеспечение студентов высших
учебных заведений                                  133186
103   Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся
по государственным образовательным грантам        1203749
201   Приобретение основных средств для высших учебных
заведений культуры и искусства                       2768
202   Приобретение основных средств для республиканских
школ-интернатов                                     32742
214   Приобретение основных средств для Республиканского
научно-практического центра социальной адаптации и
профессионально-трудовой реабилитации детей и
подростков с проблемами в развитии                   420
220   Приобретение Евразийскому национальному университету
им Л.Гумилева активов для передачи в пользование
Казахстанскому филиалу МГУ им.М.В Ломоносова       25000
321   Капитальный ремонт и реконструкция зданий
высших учебных заведений культуры и искусства      47670
322   Строительство, капитальный ремонт и реконструкция
зданий республиканских школ-интернатов            115530
400   Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство сельских школ          3697600
401   Целевые трансферты областным бюджетам на
обеспечение содержания типовых штатов
государственных организаций образования            692442
402   Целевые трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение
гарантированного норматива сети государственных
учреждений образования                             572319
501   Сопровождение информационной системы образования    94440
600   Создание информационной системы образования        100000
701   Разработка и апробация учебников и учебно-
методических комплексов нового поколения, а
также обеспечение учебниками по циклу
фондирования организаций на республиканском уровне,
предоставляющих среднее общее образование, и
казахской диаспоры за рубежом                       31371
226          Министерство здравоохранения Республики
Казахстан                                         1454693
007   Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием                       67699
009   Подготовка кадров в высших учебных заведениях      368618
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров     135714
045   Подготовка офицеров запаса на военных кафедрах
высших учебных заведений Министерства
здравоохранения Республики Казахстан                20578
046   Субсидии на выплату повышающего коэффициента к
установленным окладам профессорско-
преподавательского состава и руководящих
работников Казахского национального университета
им. С.Д. Асфендиярова                              114937

068  Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау     182784
069  "Бөбек" республикалық оқу-сауықтыру орталығында         79775
оқу-тәрбиелiк iс-шараларын өткiзу
073  Жоғары кәсiптiк оқу орындарында кадрлар даярлау        162815
102  Жоғары оқу орындарының студенттерiн стипендиямен       133186
қамтамасыз ету
103  Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша оқитын            1203749
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету
201  Мәдениет және өнер жоғарғы оқу орындары үшiн             2768
негiзгі құралдар сатып алу
202  Республикалық мектеп-интернаттар үшiн негiзгi           32742
құралдар сатып алу
214  Дамуында проблемасы бар балалар мен жасөспiрiмдердi       420
әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалту
республикалық ғылыми-практикалық орталығы үшiн
негiзгi құралдар сатып алу
220  М.В. Ломоносов атындағы ММУ Қазақстандық филиалына      25000
пайдалануға беру үшiн Л. Гумилев атындағы Еуразия
ұлттық университетiне активтер сатып алу
321  Мәдениет және өнер жоғарғы оқу орындарының              47670
ғимараттарын күрделi жөндеу және қайта жаңарту
322  Республикалық мектеп-интернаттардың                    115530
ғимараттарын салу, күрделi жөндеу және
қайта жаңарту
400  Ауыл мектептерiн салуға облыстық бюджеттерге          3697600
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының типтiк              692442
штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге облыстық
бюджеттерге берiлетін мақсатты трансферттер
402  Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi желiсiнiң            572319
кепілдендiрiлген нормативiн қамтамасыз етуге
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты
трансферттер
501  Бiлiм берудiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу             94440
600  Бiлiм беру ақпараттық жүйесiн құру                     100000
701  Жаңа буын оқулықтарын және оқу-әдiстемелiк              31371
кешендерiн әзiрлеу және сапасын анықтау,
сондай-ақ республикалық деңгейдегi орташа жалпы
бiлiм беретiн ұйымдарды және шетелдегi қазақ
диаспорасын қорландыру циклi бойынша оқулықтармен
қамтамасыз ету
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау            1454693
министрлiгi
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                  67699
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 368618
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды            135714
қайта даярлау
045  Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау              20578
министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау
046  С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық университетi    114937
профессор-оқытушы құрамы мен қызметкерлерiнiң
белгiленген жалақыларына арттыру коэффициентiн
төлеуге субсидиялар

049   Методологическая работа                              1648
050   Подготовка кадров в высших учебных заведениях по
государственным образовательным грантам            512540
057   Стипендиальное обеспечение научных кадров           35445
058   Подготовка научных кадров                           17703
102   Стипендиальное обеспечение студентов высших учебных
заведений                                           64326
103   Стипендиальное обеспечение студентов,
обучающихся по государственным образовательным
грантам                                             90485
306   Капитальный ремонт Республиканского медицинского
колледжа                                            15000
308   Капитальный ремонт Акмолинской государственной
медицинской академии                                10000
230          Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                         805
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        805
231          Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан                                 1193
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       1193
233          Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                            1023
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       1023
234          Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан                                            1353
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       1353
308          Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям                                          121460
009   Подготовка кадров в высших учебных заведениях      112411
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       9049
406          Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета                              144
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        144
501          Верховный Суд Республики Казахстан                  36366
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      36366
502          Генеральная Прокуратура Республики Казахстан        11173
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      11173
605          Агентство по миграции и демографии Республики
Казахстан                                             490
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        490
606          Агентство Республики Казахстан по статистике         4019
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       4019
608          Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы                              41395

049  Әдіснамалық жұмыс                                        1648
050  Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары бойынша жоғары оқу    512540
орындарында кадрлар даярлау
057  Ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету            35445
058  Ғылыми кадрларды даярлау                                17703
102  Жоғары оқу орындарының студенттерiн стипендиямен        64326
қамтамасыз ету
103  Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша оқитын              90485
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету
306  Республикалық медициналық колледждi күрделi жөндеу      15000
308  Ақмола мемлекеттiк медициналық академиясын              10000
күрделi жөндеу
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат               805
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               805
қайта даярлау
231      Қазақстан Республикасының Энергетика және                1193
минералдық ресурстар министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1193
қайта даярлау
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда           1023
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1023
қайта даярлау
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау         1353
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1353
қайта даярлау
308      Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар            121460
жөнiндегi агенттiгi
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 112411
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              9049
қайта даярлау
406      Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау                144
жөнiндегi есеп комитетi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру және оларды               144
қайта даярлау
501      Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты                  36366
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             36366
қайта даярлау
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы             11173
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             11173
қайта даярлау
605      Қазақстан Республикасының Көші-қон және                   490
демография жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               490
қайта даярлау
606      Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi           4019
агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              4019
қайта даярлау
608      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет            41395
iстерi жөнiндегi агенттiгi

010   Повышение квалификации и переподготовка кадров      41395
610          Агентство Республики Казахстан по государственным
закупкам                                              220
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        220
613          Агентство Республики Казахстан по туризму и
спорту                                             424322
007   Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием                       76539
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        250
031   Государственная поддержка одаренных детей          256404
033   Субсидирование школ олимпийского резерва и
высшего спортивного мастерства                      83029
201   Укрепление материально-технической базы
Республиканской школы-интерната для одаренных
в спорте детей имени Х. Мунайтпасова                 8100
614          Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами                                 1653
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       1653
617          Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам                                 197
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        197
618          Агентство финансовой полиции Республики Казахстан  120575
009   Подготовка кадров в высших учебных заведениях      115497
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       5078
619          Агентство таможенного контроля Республики
Казахстан                                            8445
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров       8445
620          Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции           934
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        934
637          Конституционный Совет Республики Казахстан            157
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        157
690          Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан                                             159
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        159
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан     420
010   Повышение квалификации и переподготовка кадров        420
5                Здравоохранение                                  16644855
201          Министерство внутренних дел Республики Казахстан   121539
012   Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов их семей       121539
203          Министерство обороны Республики Казахстан          486038
012   Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов их семей       486038
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                           98945

010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             41395
қайта даярлау
610      Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу           220
жөніндегі агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               220
қайта даярлау
613      Қазақстан Республикасының Туризм және спорт            424322
жөнiндегі агенттігі
007  Орта кәсіптік бiлiмдi мамандар даярлау                  76539
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               250
қайта даярлау
031  Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау                   256404
033  Олимпиадалық резерв және жоғары спорт шеберлiгi         83029
мектептерiн субсидиялау
201  Спорттағы дарынды балаларға арналған Қ. Мұңайтпасов      8100
атындағы республикалық мектеп-интернаттың
материалдық-техникалық базасын нығайту
614      Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын                1653
басқару жөнiндегi агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1653
қайта даярлау
617      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық         197
резервтер жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру және оларды               197
қайта даярлау
618      Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігі    120575
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 115497
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              5078
қайта даярлау
619      Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi     8445
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              8445
қайта даярлау
620      Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды           934
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөніндегі агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               934
қайта даярлау
637      Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi           157
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               157
қайта даярлау
690      Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы       159
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               159
қайта даярлау
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы        420
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               420
қайта даярлау
5           Денсаулық сақтау                                     16644855
201      Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрлігі       121539
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының        121539
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерiн емдеу
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi         486038
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының        486038
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерін емдеу
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi  98945

046   Реабилитация детей                                  98945
226          Министерство здравоохранения Республики
Казахстан                                        15066246
001   Административные затраты                           303987
030   Прикладные научные исследования в области
здравоохранения                                    324301
031   Оснащение республиканских организаций
здравоохранения медицинским оборудованием,
санитарным и специализированным транспортом        982101
032   Анализ и оценка качества предоставляемых
медицинских услуг                                  141810
033   Централизованный закуп вакцин против вирусного
гепатита "В"                                       333587
035   Лечение больных за рубежом                          60000
036   Оказание специализированной медицинской помощи     821368
037   Судебно-медицинская экспертиза                     440239
038   Программа "Туберкулез", выполняемая на
республиканском уровне                            1802699
039   Централизованный закуп противодиабетических
препаратов                                        1167691
040   Централизованный закуп вакцин для проведения
иммунопрофилактики                                 304609
041   Субсидирование организаций по хранению
ценностей в области медицины и здравоохранения       5238
042   Пропаганда здорового образа жизни населения         20852
043   Предупреждение эпидемий                             56622
044   Централизованный закуп лекарственных средств
для больных после трансплантации почек,
диализаторов с расходными материалами для больных
с почечной недостаточностью                        400206
047   Производство крови (заменителей) на
республиканском уровне                             191223
048   Хранение специального медицинского резерва           8337
051   Профилактика и борьба с опасными инфекциями        699733
052   Охрана материнства и детства                       784135
054   Централизованный закуп лабораторного оборудования
и расходных материалов                              22021
055   Противодействие эпидемии СПИДа                      42914
056   Совершенствование управления медицинским
обслуживанием населения                             71786
059   Закуп медицинского оборудования для Казахского
научно-исследовательского института онкологии и
радиологии                                         400000
060   Централизованный закуп химиопрепаратов для
лечения онкологических больных                     800000
061   Приобретение расходных материалов, комплектующих
изделий и сервисное обслуживание дорогостоящего
медицинского оборудования республиканских
организаций здравоохранения                        105628
065   Специализированная медицинская помощь населению
на республиканском уровне                         1505029

046  Балаларды оңалту                                        98945
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау           15066246
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     303987
030  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы                324301
ғылыми зерттеулер
031  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарын               982101
медициналық жабдықтармен, санитарлық және
мамандандырылған көлiкпен жарақтандыру
032  Көрсетiлетiн медициналық қызметтiң сапасын             141810
талдау және бағалау
033  "B" қоздырғышы гепатитiне қарсы вакциналарды           333587
орталықтандырылған сатып алу
035  Ауруларды шетелде емдеу                                 60000
036  Мамандандырылған медициналық көмек көрсету             821368
037  Сот-медициналық сараптамасы                            440239
038  Республикалық деңгейде орындалатын                    1802699
"Туберкулез" бағдарламасы
039  Диабетке қарсы препараттарды орталықтандырылған       1167691
сатып алу
040  Иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды            304609
орталықтандырылған сатып алу
041  Медицина және денсаулық сақтау саласындағы               5238
құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарды
субсидиялау
042  Халықтың салауатты өмiр салтын насихаттау               20852
043  Індеттердiң алдын алу                                   56622
044  Бүйрек ауыстырудан кейiнгi ауруларға дәрiлiк           400206
құралдарды, бүйрек жетімсiздiгі бар ауруларға
шығыс материалдарымен диализаторларды
орталықтандырылған сатып алу
047  Республикалық деңгейде қан (алмастырғыштар) өндiру     191223
048  Арнайы медициналық резервтi сақтау                       8337
051  Қатерлi жұқпалы аурулардың алдын алу және              699733
оларға қарсы күрес жүргiзу
052  Ана мен баланы қорғау                                  784135
054  Зертханалық жабдықтарды және шығыс материалдарын        22021
орталықтандырылған сатып алу
055  СПИД iндетiне қарсы әрекет                              42914
056  Халыққа медициналық қызмет көрсетудi басқаруды          71786
жетiлдіру
059  Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу         400000
институты үшiн медициналық жабдықтар сатып алу
060  Онкологиялық ауруларды емдеу үшiн химиялық             800000
препараттарды орталықтандырылған сатып алу
061  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының             105628
қымбат бағалы медициналық жабдықтарына
шығыс материалдарын, құрауыш бұйымдарын сатып
алу және сервистiк қызмет көрсету
065  Республикалық деңгейде халыққа мамандандырылған       1505029
медициналық көмек

079   Выполнение функций лицензиаров                      14050
302   Подготовка проектно-сметной документации для
строительства перинатального центра в городе
Астана                                              54000
307   Капитальный ремонт объектов здравоохранения        175000
400   Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство центральных районных
больниц                                             33600
401   Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство сельских родильных
домов                                              648360
402   Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство туберкулезных
организаций                                       2318120
500   Сопровождение информационных систем
здравоохранения                                     20000
600   Создание информационных систем здравоохранения       7000
678          Республиканская гвардия Республики Казахстан        29330
012   Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов их семей        29330
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан  842757
031   Оказание медицинской помощи отдельным категориям
граждан                                            702335
032   Техническое и информационное обеспечение
медицинских организаций                             17979
039   Санитарно-эпидемиологический надзор на
республиканском уровне                              25443
042   Централизованный закуп медицинского оборудования    97000
6                Социальное обеспечение и социальная помощь      179866597
213          Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                  176582762
001   Административные затраты                           569250
006   Выполнение обязательств прошлых лет                280648
030   Пенсионная программа                            126990047
031   Государственные социальные пособия               35190801
032   Специальные государственные пособия               5686685
033   Единовременные государственные денежные
компенсации                                        378430
035   Реабилитация инвалидов и ветеранов                  51590
036   Исследования по вопросам занятости, социального
страхования и труда                                  8250
038   Предоставление медицинских услуг по
протезированию и обеспечение протезно-
ортопедическими изделиями                          297491
042   Обеспечение сурдосредствами и сурдопомощью
инвалидов, в том числе детей-инвалидов              92588
043   Обеспечение тифлосредствами инвалидов, в том
числе детей-инвалидов                               65046
044   Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,
возложенное судом на государство, в случае
прекращения юридического лица                      567000

079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                    14050
302  Астана қаласында перинаталдық орталық салу үшiн         54000
жобалау-сметалық құжаттамаларды әзiрлеу
307  Денсаулық сақтау объектiлерiн күрделi жөндеу           175000
400  Аудандық орталық ауруханаларды салуға облыстық          33600
бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
401  Ауылдық перзентхана құрылысына облыстық                648360
бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
402  Туберкулез ұйымдарын салуға облыстық бюджеттерге      2318120
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
500  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн                20000
сүйемелдеу
600  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру            7000
678      Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы           29330
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының         29330
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерін емдеу
694      Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы     842757
031  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық         702335
көмек көрсету
032  Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық        17979
қамтамасыз ету
039  Республикалық деңгейде санитарлық-эпидемиологиялық      25443
қадағалау
042  Медициналық жабдықты орталықтандырылған сатып алу       97000
6           Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік көмек      179866597
213      Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты        176582762
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     569250
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау                280648
030  Зейнетақы бағдарламасы                              126990047
031  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар                  35190801
032  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар                       5686685
033  Бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы                   378430
035  Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту                      51590
036  Жұмыспен қамту, әлеуметтiк сақтандыру және               8250
еңбек мәселелерi бойынша зерттеулер
038  Протездеу бойынша медициналық қызметтер                297491
көрсету және протездiк-ортопедиялық бұйымдармен
қамтамасыз ету
042  Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды             92588
сурдоқұралдармен және сурдокөмекпен
қамтамасыз ету
043  Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды             65046
тифлоқұралдармен қамтамасыз ету
044  Заңды тұлға тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке        567000
жүктеген өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген
зиянды өтеу

045   Пособие на погребение                             1761990
047   Государственные специальные пособия лицам,
работавшим на подземных и открытых горных
работах, на работах с особо вредными и особо
тяжелыми условиями труда                           825000
049   Единовременная
денежная компенсация
реабилитированным гражданам-жертвам массовых
политических репрессий                             810360
055   Оплата услуг Государственного центра по выплате
пенсий                                            2724664
056   Единовременные выплаты родителям, усыновителям,
опекунам погибших, умерших военнослужащих            2325
058   Обеспечение консультационными услугами работников
государственных учреждений для совершенствования
системы оплаты труда и социальной защиты населения   4512
079   Выполнение функций лицензиаров                       1000
200   Материально-техническое оснащение территориальных
органов                                             13600
500   Сопровождение информационной базы занятости,
бедности                                            41613
600   Развитие информационной базы занятости, бедности     3572
601   Развитие информационной системы Государственного
центра по выплате пенсий                           150000
602   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                      66300
605          Агентство по миграции и демографии Республики
Казахстан                                         3283835
001   Административные затраты                            67032
030   Переселение на историческую родину и социальная
защита оралманов                                   793789
400   Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на приобретение жилья
семьям оралманов                                  2414014
500   Информационно-вычислительное обслуживание
Агентства по миграции и демографии Республики
Казахстан                                            5000
600   Создание информационной системы Агентства по
миграции и демографии Республики Казахстан           4000
7                Жилищно-коммунальное хозяйство                    6921250
217          Министерство финансов Республики Казахстан        2000000
437   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
Атырауской области на ремонт водопроводных и
канализационных сетей и газификацию населенных
пунктов                                           2000000
231          Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан                               350000
048   Обеспечение запуска и устойчивой работы
Жамбылской ГРЭС в осенне-зимний период             350000
233          Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                         4571250
400   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астана для строительства инженерных сетей
Правительственного центра в городе Астана         1004000
401   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астана для подготовки проекта инженерной
защиты от подтопления, дренажа и понижения
грунтовых вод в городе Астана                      145000
402   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астана для ликвидации накопителя сточных
вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астана     428000
403   Целевые инвестиционные трансферты бюджету города
Астана для выноса коллектора на Кургальджинской
трассе                                             354250
405   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астана для строительства круглой площади
в городе Астана                                   1000000
406   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астана для строительства главной площади
в городе Астана                                   1640000
8                Культура, спорт, туризм и информационное
пространство                                     10269862

045  Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы                          1761990
047  Жер астындағы және ашық кен жұмыстарында,              825000
еңбектiң ерекше зиян және ерекше ауыр
жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс iстеген
адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы
жәрдемақылар
049  Ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргін         810360
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
055  Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік                 2724664
орталықтың қызметтер көрсетуiне ақы төлеу
056  Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң         2325
ата-аналарына, асырап алушыларына,
қамқоршыларына бiржолғы төлемдер
058  Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiн еңбекақы         4512
төлеу және халықты әлеуметтiк қорғау жүйесiн
жетiлдiру үшiн консультациялық қызметтермен
қамтамасыз ету
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     1000
200  Аумақтық органдарды материалдық-техникалық              13600
жарақтандыру
500  Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктiң ақпараттық           41613
базасын сүйемелдеу
600  Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктiң ақпараттық            3572
базасын дамыту
601  Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк                  150000
орталықтың ақпараттық жүйесiн дамыту
602  Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты            66300
әлеуметтiк қорғау министрлiгiн есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
605      Қазақстан Республикасының Көшi-қон және               3283835
демография жөніндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      67032
030  Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және          793789
әлеуметтiк қорғау
400  Оралмандардың отбасыларына тұрғын үй сатып            2414014
алуға облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
500  Қазақстан Республикасының Көшi-қон және                  5000
демография жөнiндегi агенттiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасы Көшi-қон және                     4000
демография жөнiндегi агенттiгiнiң
ақпараттық жүйесiн құру
7           Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы                     6921250
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi           2000000
437  Су құбырлары мен кәрiз желiсiн жөндеуге және          2000000
елдi мекендердi газбен жабдықтауға Атырау
облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
231      Қазақстан Республикасының Энергетика және              350000
минералдық ресурстар министрлiгi
048  Күзгі-қысқы кезеңде Жамбыл ГРЭС-тiң iске               350000
қосылуын және тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда        4571250
министрлiгi
400  Астана қаласындағы Үкiмет орталығының инженерлiк      1004000
желiлерiн салуға Астана қаласының бюджетiне
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Астана қаласының бюджетiне тасып кетуден               145000
инженерлiк сақтауға, қашыртқы және Астана
қаласында топырақ суларының деңгейiн төмендету
жобасын әзiрлеуге берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
402  Астана қаласының бюджетiне Астана қаласында            428000
қалпына келтiре отырып, Талдыкөл ағынды
сулардың жинауышын жоюға берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
403  Астана қаласының бюджетiне Қорғалжын трассасына        354250
коллекторды шығаруға арналған мақсатты
инвестициялық трансферттер
405  Астана қаласындағы айналма алаң құрылысы үшiн         1000000
Астана қаласының бюджетiне берiлетiн
мақсатты инвестициялық трансферттер
406  Астана қаласындағы бас алаң құрылысы үшiн Астана      1640000
қаласының бюджетiне берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
8           Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк     10269862

101          Администрация Президента Республики Казахстан       41033
015   Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использование     40022
202   Укрепление материально-технической базы Архива
Президента Республики Казахстан                       311
601   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Архива Президента Республики Казахстан       700
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                           13655
024   Обеспечение общедоступности информации              12674
200   Приобретение основных средств для Республиканской
научно-педагогической библиотеки                      981
226          Министерство здравоохранении Республики Казахстан    2600
024   Обеспечение общедоступности информации               2600
230          Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                     8182043
001   Административные затраты                           211302
015   Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных
изданий и их специальное использование              46637
024   Обеспечение общедоступности информации             123850
031   Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы                    609600
032   Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание                   4023059
033   Формирование издательских программ по социально
важным видам литературы                            250000
035   Проведение молодежной политики                     140571
037   Проведение государственной политики в области
обеспечения внутриполитической стабильности и
общественного согласия                              30000
038   Развитие государственного и других языков          100000
039   Субсидирование театрально-концертных организаций   818545
040   Прикладные научные исследования в области
культуры                                            12538
041   Хранение историко-культурных ценностей             337423
046   Проведение социально значимых и культурных
мероприятий                                         95000
047   Развитие архивного дела в Республике Казахстан      28500
050   Содержание историко-культурных заповедников и
музеев                                              39374
052   Производство национальных фильмов                  873663
053   Государственные премии и стипендии                  19750
056   Увековечение памяти деятелей государства             5000
058   Проведение ремонтно-реставрационных работ
историко-культурных ценностей                       90780
200   Приобретение архивных документов для
государственных архивов                              5500
212   Приобретение основных активов для организаций
по хранению историко-культурных ценностей          141757
213   Приобретение основных активов для организаций
по хранению историко-культурных заповедников
и музеев                                            25152
214   Приобретение основных активов для архивных
учреждений                                           1625
215   Приобретение литературы и прочих основных
активов для республиканских библиотек               27890
216   Приобретение основных активов для театрально-
концертных организаций                             107400
305   Разработка проектно-сметной документации по
капитальному ремонту Казахского драматического
театра им. Г. Мусрепова                              1500
500   Информационно-вычислительное обслуживание
Министерства культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                       15627
613          Агентство Республики Казахстан по туризму и
спорту                                            1990859

101      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi         41033
015  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын         40022
қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану
202  Қазақстан Республикасының Президентi Мұрағатының          311
материалдық-техникалық базасын нығайту
601  Қазақстан Республикасының Президентiнiң Мұрағатын         700
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
225      Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi  13655
024  Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету      12674
200  Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана              981
үшiн негізгі құралдарды сатып алу
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау               2600
министрлігі
024  Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлігін қамтамасыз ету       2600
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат           8182043
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     211302
015  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының                   46637
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
024  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігін қамтамасыз ету     123850
031  Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк              609600
ақпараттық саясатты жүргiзу
032  Телерадио хабарлары арқылы мемлекеттiк                4023059
ақпараттық саясатты жүргiзу
033  Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерi бойынша          250000
баспа бағдарламаларын қалыптастыру
035  Жастар саясатын жүргiзу                                140571
037  Ішкi саяси тұрақтылықты және қоғамдық келiсiмдi         30000
қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк
саясатты жүргiзу
038  Мемлекеттiк және басқа тiлдердi дамыту                 100000
039  Театр-концерт ұйымдарын субсидиялау                    818545
040  Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер       12538
041  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау                     337423
046  Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шаралар жүргiзу       95000
047  Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамыту           28500
050  Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды ұстау           39374
052  Ұлттық фильмдер шығару                                 873663
053  Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар                  19750
056  Мемлекет қайраткерлерiн мәңгiлiк есте қалдыру            5000
058  Тарихи-мәдени құндылықтарды жөндеу-қайта                90780
жаңарту жұмыстарын жүргiзу
200  Мемлекеттiк мұрағаттар үшiн мұрағат құжаттарын           5500
сатып алу
212  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi           141757
ұйымдар үшiн негiзгi активтердi сатып алу
213  Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау          25152
жөнiндегі ұйымдар үшiн негiзгi активтердi
сатып алу
214  Мұрағат мекемелерi үшiн негізгi активтердi               1625
сатып алу
215  Республикалық кiтапханалар үшiн әдебиеттердi            27890
және басқа да негiзгi активтердi сатып алу
216  Театр-концерт ұйымдары үшiн негiзгi активтердi         107400
сатып алу
305  Ғ. Мүсiрепов атындағы қазақ драма театрын                1500
күрделi жөндеу бойынша жобалау-сметалық
құжаттамаларды әзiрлеу
500  Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат             15627
және қоғамдық келiсiм министрлiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
613      Қазақстан Республикасының Туризм және спорт           1990859
жөнiндегi агенттiгi

001   Административные затраты                            41472
030   Государственные премии                                192
032   Спорт высших достижений                           1477490
034   Мероприятия по туристической деятельности           32604
037   Подготовка олимпийского резерва на
республиканском уровне                             386889
038   Мероприятия по развитию национальных и массовых
видов спорта на республиканском уровне              45100
079   Выполнение функций лицензиаров                       1434
500   Информационно-вычислительное обслуживание
Агентства Республики Казахстан по туризму и
спорту                                                696
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Агентства Республики Казахстан по
туризму и спорту                                     4982
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан   39672
051   Проведение государственной информационной политики
через НЗАО "Телерадиокомплекс Президента
Республики Казахстан"                               39672
9                Топливно-энергетический комплекс и
недропользование                                  7425126
217          Министерство финансов Республики Казахстан         240304
039   Исполнение обязательств "Карагандашахтуголь" по
возмещению ущерба, нанесенного здоровью
работников ликвидированных шахт                    104000
040   Выплата задолженности по заработной плате
работникам ликвидируемого государственного
предприятия "Рудоуправление N 5"                   136304
231          Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан                              6676822
001   Административные затраты                           310521
030   Прикладные научные исследования в области
энергетики и нефтедобычи                             5000
032   Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна   533499
033   Освоение Амангельдинской группы месторождений
газа                                              2800000
037   Консервация и ликвидация урановых рудников,
захоронение техногенных отходов                    439200
041   Прикладные научные исследования технологического
характера                                          457000
044   Программа развития Единой электроэнергетической
системы Республики Казахстан на период до 2010
года с перспективой до 2015 года и завершение
разработки Стратегии развития отраслей топливно-
энергетического комплекса до 2015 года              60000
045   Формирование геологической информации               64645
046   Государственное геологическое изучение             470206

001  Әкiмшiлiк шығындар                                      41472
030  Мемлекеттiк сыйлықтар                                     192
032  Жоғары жетiстiктi спорт                               1477490
034  Туристiк қызмет жөнiндегi iс-шаралар                    32604
037  Республикалық деңгейде олимпиадалық резерв             386889
дайындау
038  Республикалық деңгейде спорттың ұлттық және             45100
бұқаралық түрлерiн дамыту жөнiндегi iс-шаралар
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     1434
500  Қазақстан Республикасының Туризм және спорт               696
жөнiндегi агенттiгіне ақпараттық-есептеу
қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Туризм және спорт              4982
жөнiндегi агенттiгiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы      39672
051  "Қазақстан Республикасы Президентiнiң                   39672
телерадиокешені" ҰЖАҚ арқылы мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
9           Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану    7425126
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі            240304
039  "Қарағандыкөмiршахтасы" жойылған вахталар              104000
қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген
зиянды өтеу жөнiндегi мiндеттемелердiң орындалуы
040  "Кенбасқармасы N5" жойылып жатқан мемлекеттiк          136304
кәсiпорын қызметкерлерiне жалақы бойынша берешекті
төлеу
231      Қазақстан Республикасының Энергетика және             6676822
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     310521
030  Энергетика және мұнай өңдеу саласындағы                  5000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
032  Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу            533499
033  Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру             2800000
037  Уран кенiштерiн консервациялау және жою,               439200
техногендiк қалдықтарды көму
041  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми              457000
зерттеулер
044  Қазақстан Республикасының Бiрыңғай электр               60000
энергетикалық жүйесiн дамытудың 2015 жылға
дейiнгi перспективамен 2010 жылға дейiнгi
бағдарламасы және Отын-энергетика кешенi
салаларын дамытудың 2015 жылға дейiнгi
стратегиясын әзiрлеудi аяқтау
045  Геологиялық ақпаратты қалыптастыру                      64645
046  Мемлекеттiк геологиялық зерделеу                       470206

047   Мониторинг недр и недропользования                 479421
050   Возмещение ущерба работникам ликвидированных
шахт, переданных в РГСП "Карагандаликвидшахт"       72485
062   Разработка нормативно-технической документации
в области электроэнергетики и нефтедобычи           22006
064   Учет государственного имущества по нефтегазовым
проектам                                            12514
065   Поисково-разведочные работы по изысканию
дополнительных источников водообеспечения города
Астана                                              30000
066   Прикладные научные исследования в области геологии
использования недр                                  83869
079   Выполнение функций лицензиаров                        450
400   Целевые инвестиционные трансферты Кызылординскому
областному бюджету на разработку проектно-
сметной документации по проекту перевода
теплоэнергоисточников и жилого сектора в городе
Кызылорда на попутный газ                          112000
401   Целевые инвестиционные трансферты бюджету города
Астаны на энергетическое снабжение строительства
и эксплуатации международного аэропорта            671206
500   Сопровождение информационной системы о недрах и
недропользователях                                  37800
600   Развитие информационной системы о недрах и
недропользователях                                  10000
601   Создание информационно-коммуникационной системы
мониторинга исполнения лицензионных и контрактных
условий в сфере недропользования                     5000
233          Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                          508000
051   Подготовка к ликвидации и ликвидация рудников
Миргалимсайского месторождения                     508000
10               Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и
охрана окружающей среды                          44292847
212          Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                        41109052
001   Административные затраты                          2703105
030   Прикладные научные исследования в области
сельского хозяйства                                853617
032   Оценка мелиоративного состояния орошаемых земель    61059
033   Защита растений                                   2974251
034   Ветеринарные мероприятия                          2865663
037   Определение сортовых и посевных качеств
семенного и посадочного материала                  120703
038   Сохранение и развитие элитного семеноводства
и племенного дела                                 1612454
042   Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по
лизингу сельскохозяйственной техники,
осуществляемому за счет средств республиканского
бюджета                                            173491
043   Обеспечение закупа для обновления
государственного продовольственного резерва
зерна                                             5500000
045   Субсидирование сельскохозяйственных
товаропроизводителей на приобретение минеральных
удобрений, протравителей семян и гербицидов        800000

047  Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану мониторингi     479421
050  "Қарағандыликвидшахт" РМБК-ға берілген,                 72485
жойылған шахталардың қызметкерлеріне залалды өтеу
062  Электр энергетикасы және мұнай өңдеу саласында          22006
нормативтiк-техникалық құжаттамаларды әзiрлеу
064  Мұнай-газ жобалары бойынша мемлекеттiк мүлiктi          12514
есепке алу
065  Астана қаласын сумен жабдықтаудың қосымша               30000
көздерiн iздестiру жөнiндегi iздестiру-барлау
жұмыстары
066  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы           83869
қолданбалы ғылыми зерттеулер
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                      450
400  Қызылорда қаласында жылу-энергетика көздерiн           112000
және тұрғын үй секторын iлеспе газға ауыстыру
жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзiрлеуге Қызылорда облыстық бюджетiне
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Халықаралық әуежайды салу мен iске қосуды              671206
энергетикалық жабдықтауға Астана қаласының
бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
500  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар            37800
туралы ақпараттық жүйенi сүйемелдеу
600  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар            10000
туралы ақпараттық жүйенi дамыту
601  Жер қойнауын пайдалану саласында лицензиялық және        5000
келiсiм-шарттық ережелердiң орындалу мониторингiнiң
ақпараттық-коммуникациялық жүйесiн құру
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         508000
министрлiгi
051  Мырғалымсай кен орнының кенiштерiн жоюға               508000
дайындау және жою
10          Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған     44292847
ортаны қорғау
212      Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы           41109052
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    2703105
030  Ауыл шаруашылығы саласындағы қолданбалы ғылыми         853617
зерттеулер
032  Суармалы жерлердiң мелиорациялық жай-күйiн бағалау      61059
033  Өсiмдiктердi қорғау                                   2974251
034  Ветеринарлық iс-шаралар                               2865663
037  Тұқымдық және отырғызу материалдарының сорттық         120703
және себу сапаларын
анықтау
038  Элиталық тұқым өсiру және асыл тұқымдандыру           1612454
iсiн сақтау және дамыту
042  Республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге          173491
асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының
лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкаларын өтеу
043  Астықтың мемлекеттiк азықтық резервiн жаңарту         5500000
үшiн сатып алуды қамтамасыз ету
045  Ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiн минералдық         800000
тыңайтқыштар, тұқым улағыштарын және гербицидтер
сатып алуға субсидиялау

047   Хранение зерна государственных резервов            805440
048   Сортоиспытание сельскохозяйственных культур         64631
051   Перемещение государственного резерва зерна          21000
052   Проведение мониторинга плодородия и определение
химического состава почв                            80000
054   Усовершенствование ирригационных и дренажных
систем                                             458277
055   Совершенствование управления водными ресурсами и
восстановление земель                             1050908
057   Проект по постприватизационной поддержке
сельского хозяйства                                  4830
058   Субсидирование производства оригинальных семян      64800
060   Государственная регистрация сельскохозяйственной,
мелиоративной и дорожно-строительной техники        47598
062   Увеличение уставного фонда ЗАО "Аграрная кредитная
корпорация"                                         65000
064   Обеспечение создания, оснащения и осуществление
деятельности машинно-технологических
станций (сервис центров) ЗАО "Казагрофинанс"      1000000
079   Выполнение функций лицензиаров                      19458
205   Материально-техническое оснащение учреждений
Министерства сельского хозяйства                   263929
209   Приобретение специального автотранспорта для
территориальных органов Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан           269568
210   Развитие материально-технической базы особо
охраняемых природных территорий                     23154
211   Развитие материально-технической базы
организаций в области лесного хозяйства и
биоресурсов                                         92537
212   Развитие материально-технической базы
учреждений по охране рыбных запасов и
регулированию рыболовства                           27124
500   Сопровождение информационных систем Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан            40000
600   Создание информационных систем Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан           119300
700   Карантин растений                                  528362
701   Проведение агрохимического обследования почв и
восстановление плодородия земель                    60000
702   Координация разработки и внедрения
проектно-изыскательских работ гидромелиоративных
систем                                              10000
703   Разработка нормативно-методической базы по
регулированию развития отраслей
агропромышленного комплекса                         50000
704   Внедрение и развитие информационной
инфраструктуры на селе                             170000
706   Участие в уставном капитале ЗАО "Фонд
гарантирования исполнения обязательств по
зерновым распискам"                                400000
709   Государственная поддержка обязательного
страхования в растениеводстве от стихийных
бедствий природного характера                     1000000
710   Организация заготовительной сети и
производственной базы по переработке
животноводческого сырья ЗАО
"Мал онiмдерi корпорациясы"                         300000
713   Субсидирование стоимости услуг по доставке воды
сельхозтоваропроизводителям                         465000
714   Субсидирование аттестованных хозяйств,
занимающихся элитным семеноводством и племенным
животноводством, для погашения отсроченной
задолженности по налоговым платежам в
бюджет по состоянию на 1 января 2000 года          1479327
716   Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по
лизингу оборудования для предприятий по
переработке сельскохозяйственной продукции           40500
717   Субсидирование ставки вознаграждения (интереса)
по кредитам, выдаваемым банками второго
уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение их
оборотных средств                                   395000
718   Разработка технико-экономической и
проектно-сметной документации и проведение
госэкспертизы на реконструкцию особо аварийных
участков межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений                       250000
722   Разработка технической документации и опытных
образцов сельскохозяйственных машин,
комплектующих и узлов                               250000
723   Содержание особо охраняемых природных территорий    540694
724   Леса Казахстана                                    2019381
725   Охрана и воспроизводство биоресурсов                135914
726   Сохранение и восстановление имущества,
находящегося в республиканской собственности, по
объектам водоснабжения                              111164

047  Мемлекеттiк резервтегі астықты сақтау                  805440
048  Ауылшаруашылық дақылдарын тұқымдық сынау                64631
051  Мемлекеттік астық резервiн ауыстыру                     21000
052  Құнарлылық мониторингiн жүргiзу және                    80000
топырақтың химиялық құрамын анықтау
054  Жер суландыру және қашыртқы жүйелерiн жетiлдiру        458277
055  Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жерлердi      1050908
қалпына келтіру
057  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi               4830
қолдау жөнiндегi жоба
058  Бiрегей тұқымдық өндiрудi субсидиялау                   64800
060  Ауыл шаруашылық, мелиоративтiк және                     47598
жол-құрылыс техникаларын мемлекеттiк тiркеу
062  "Аграрлық кредит корпорациясы" ЖАҚ жарғылық             65000
қорын ұлғайту
064  "Қазагроқаржы" ЖАҚ машина-технологиялық               1000000
станцияларын (қызмет-орталықтарын) құруды,
жабдықтауды ұйымдастыру және олардың қызметiн
жүзеге асыру
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                    19458
205  Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң мекемелерiн            263929
материалдық-техникалық жарақтандыру
209  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы                269568
министрлiгiнiң аумақтық органдары үшiн арнайы
автокөлiк сатып алу
210  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың                    23154
материалдық-техникалық базасын дамыту
211  Орман шаруашылығы және биоресурстар саласындағы         92537
ұйымдардың материалдық-техникалық базасын дамыту
212  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу         27124
жөнiндегi мекемелердiң материалдық-техникалық
базасын дамыту
500  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы                 40000
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы                119300
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Өсiмдiктер карантинi                                   528992
701  Топырақты агрохимиялық тексерудi жүргiзу                61691
және жерлердiң құнарлылығын қалпына келтiру
702  Гидромелиоративтiк жүйелердiң жобалау-зерттеу           10272
жұмыстарын әзiрлеудi үйлестiру және енгiзу
703  Агроөнеркәсiптiк кешен салаларын дамытуды               50000
реттеу жөнiндегi нормативтiк-әдiстемелiк базаны
әзірлеу
704  Ауылда ақпараттық инфрақұрылымды енгiзу және дамыту    170000
706  "Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң             400000
орындалуына кепiлдiк беру қоры" ЖАҚ жарғылық
капиталына қатысу
709  Өсiмдiк шаруашылығында табиғи сипаттағы               1000000
зiлзалалардан мiндеттi сақтандыруды мемлекеттiк
қолдау
710  "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ мал шаруашылық         300000
шикiзатын қайта өңдеу бойынша дайындау
жүйесi мен өндiрiстiк базасын ұйымдастыру
713  Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне су               465000
жеткiзу жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау
714  Элиталық тұқым өсiрумен және асыл тұқымдандырумен     1479327
айналысатын аттестатталған шаруашылықтарды 2000
жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша бюджетке түсетiн
салық төлемдерi жөніндегі мерзiмi өткен берешектi
өтеу үшiн субсидиялау
716  Ауыл шаруашылық өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi         40500
кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингi бойынша сыйақы
(мүдде) ставкасын өтеу
717  Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi       395000
кәсiпорындарға олардың айналымды қаражатын
толықтыруға екiншi деңгейдегі банктер беретiн
кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялау
718  Шаруашылықаралық арналардың аса апатты учаскелерiн     250000
және гидромелиоративтiк құрылыстарды қайта
жаңартуға техника экономикалық және жобалау-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу және мемлекеттiк сараптама жүргiзу
722  Ауылшаруашылық машиналары, жинақтаушылар және          250000
тараптарының техникалық құжаттамасын және тәжiрибелiк
үлгiлерiн әзiрлеу
723  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау              553344
724  Қазақстанның ормандары                                2053358
725  Биоресурстарды қорғау және молайту                     141215
726  Сумен жабдықтау объектiлерi бойынша                    111164
республикалық меншiктегi мүлiктi сақтау және
қалпына келтiру

727   Государственные кадастры природных ресурсов          10000
728   Восстановление промысловой численности сайги         40000
729   Эксплуатация водохозяйственных объектов
республиканского значения, не связанных с
подачей воды                                        570740
730   Проект регулирования русла реки Сырдарья и
сохранение северной части Аральского моря          3172000
731   Проект водоснабжения и санитарии населенных
пунктов региона Аральского моря                     784000
732   Программа поиска утечек водопроводной сети,
установление водомеров в рамках проекта
"Водоснабжение Казалинска/Новоказалинска"            27548
733   Охрана и рациональное использование водных ресурсов  18000
734   Трансграничный проект "Сохранение биоразнообразия
Западного Тянь-Шаня"                                  6894
735   Разработка биологических обоснований в области
леса и биоресурсов                                   10000
736   Мероприятия по реализации отраслевой программы
"Питьевые воды"                                    5867692
737   Реконструкция левобережной части системы лиманного
орошения "Акши" Иргизского района
Актюбинской области                                  56960
738   Охрана рыбных запасов и регулирование рыболовства   103458
233          Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                                898400
408   Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астана для реконструкции русла реки Ишим     898400
234          Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан                               1335567
001   Административные затраты                            391797
031   Проведение экологического мониторинга и охрана
окружающей среды                                     83000
032   Экологические исследования, разработка
стандартов и нормативов в области охраны
окружающей среды                                     40000
036   Мониторинг экологического состояния участков
территории Республики Казахстан, подверженной
воздействию ракетно-космической деятельности         25000
037   Проект реабилитации залежных земель Шетского района
Карагандинской области                               12880
200   Материально-техническое обеспечение органов
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан                                  1210
300   Строительство станции биологической очистки
сточных вод в городе Кызылорда                      500000
401   Целевые трансферты Павлодарскому областному
бюджету для продолжения демеркуризационных работ
на ОАО "Павлодарский химический завод"              242000
500   Сопровождение информационной базы данных
"Государственные кадастры природных ресурсов"        39680
614          Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами                                801538

727  Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрлары             10000
728  Киiктiң кәсiпшiлiк санын қалпына келтiру                40000
729  Республикалық маңыздағы су берумен байланысы           570740
жоқ су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану
730  Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал            3172000
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау жобасы
731  Арал теңiзi аймағының елдi мекенiн сумен               784000
жабдықтау және оның санитариясы жобасы
732  "Қазалыны/Жаңа Қазалыны сумен жабдықтау"                27548
жобасы шеңберiнде су құбырлары желiсiнiң
ағып кетуiн iздеу бағдарламасы, су
өлшеуiштерiн құру
733  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану             18000
734  "Батыс Тянь-Шань биоайрықшалығын сақтау"                 6894
трансшекаралық жобасы
735  Орман және биоресурстар саласындағы                     10000
биологиялық негіздемелердi әзiрлеу
736  "Ауыз су" салалық бағдарламасын iске асыру            5867692
жөнiндегi iс-шаралар
737  Ақтөбе облысы Ырғыз ауданының "Ақши" көлдетiп           56960
суару жүйесiнiң сол жақ жағалау бөлiгiн
қайта жаңарту
738  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу        103458
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         898400
министрлiгi
408  Астана қаласының бюджетiне Есiл өзенiнiң               898400
арнасын қайта жаңартуға арналған мақсатты
инвестициялық трансферттер
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау      1335567
министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     391797
031  Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған            83000
ортаны қорғау
032  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық          40000
зерттеулер, стандарттар мен нормативтер әзiрлеу
036  Зымыран-ғарыштық қызмет әсерiне ұшыраған Қазақстан      25000
Республикасы аумағындағы учаскелердiң
экологиялық жағдайының мониторингiсi
037  Қарағанды облысы Шет ауданының жыртылған жерлерiн       12880
оңалту жобасы
200  Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау            1210
министрлiгiнiң органдарын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету
300  Қызылорда қаласында сарқынды суларды биологиялық       500000
тазалау станциясын салу
401  "Павлодар химия зауыты" ААҚ-та демеркуризациялық       242000
жұмыстарды жалғастыру үшiн Павлодар облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер
500  "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастры"              39680
ақпараттық дерекқорын сүйемелдеу
614      Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын              801538
басқару жөніндегi агенттiгi

001   Административные затраты                            261138
031   Подготовка проекта строительства Республиканской
картографической фабрики                             36000
036   Мероприятия по землеустройству                      294034
038   Отвод земель и выдача правоудостоверяющих
документов на землю крестьянским
(фермерским) хозяйствам                              20002
043   Обеспечение топографо-геодезической и
картографической продукцией и ее хранение            73951
500   Сопровождение автоматизированной информационной
системы Государственного земельного кадастра         10000
600   Создание автоматизированной информационной системы
Государственного земельного кадастра                106413
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан   148290
037   Охрана, защита, воспроизводство лесов и
животного мира                                       80430
044   Сохранение и развитие племенного коневодства         67860
11               Промышленность и строительство                     1608446
220          Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                                498000
034   Мобилизационная подготовка                          195000
035   Разработка и экспертиза технико-экономических
обоснований республиканских инвестиционных
проектов                                            303000
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                           124348
040   Мониторинг сейсмологической информации              117348
219   Развитие материальной базы Сейсмологической
опытно-методической экспедиции                        7000
233          Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                           986098
030   Государственная программа развития и конверсии
оборонной промышленности Республики                 150000
Казахстан на долгосрочный период
031   Прикладные научные исследования в области
строительства                                       24000
032   Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на республиканском уровне    60000
033   Приобретение международных, региональных и
национальных стандартов в области строительства     15000
035   Проведение конкурсов по государственному закупу
подрядных работ на строительство объектов нового
центра города Астана                                1000
036   Разработка типовых проектов                         150000
038   Научные исследования в области микрографии          79058
039   Прикладные научные исследования технологического
характера                                           507040

001  Әкiмшiлiк шығындар                                     261138
031  Республикалық картография фабрикасы                     36000
құрылысының жобасын дайындау
036  Жерге орналастыру жөнiндегi iс-шаралар                 294034
038  Шаруа (фермер) қожалықтарына жер бөлу және              20002
жерге құқығын растайтын құжаттарды беру
043  Топографиялық-геодезиялық және картографиялық           73951
өнiмдермен қамтамасыз ету және оны сақтау
500  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған          10000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
600  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған         106413
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы     148290
037  Ормандарды және жануарлар дүниесiн сақтау,              80430
қорғау және молайту
044  Асыл тұқымды жылқы шаруашылығын сақтау және дамыту      67860
11          Өнеркәсiп және құрылыс                                1608446
220      Қазақстан Республикасының Экономика және               498000
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
034  Жұмылдыру дайындығы                                    195000
035  Республикалық инвестициялық жобалардың                 303000
техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу
және сараптамалау
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым             124348
министрлiгi
040  Сейсмологиялық ақпарат мониторингi                     117348
219  Сейсмологиялық тәжiрибелiк-әдiстемелiк                   7000
экспедицияның материалдық базасын дамыту
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         986098
министрлiгi
030  Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбiн         150000
дамытудың және конверсиялаудың ұзақ мерзiмдi
кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы
031  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер        24000
032  Республикалық деңгейдегi жобалау-iздестiру,             60000
конструкторлық және технологиялық жұмыстар
033  Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және          15000
ұлттық стандарттарды сатып алу
035  Астана қаласы жаңа орталығының объектiлерiн              1000
салуға мердiгерлiк жұмыстарды мемлекеттiк
сатып алу жөнiндегi конкурстарды ұйымдастыру
036  Yлгi жобаларды әзiрлеу                                 150000
038  Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер               79058
039  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми              507040
зерттеулер

12               Транспорт и связь                                 59312534
215          Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан                                         56609934
001   Административные затраты                            701751
006   Выполнение обязательств прошлых лет                 650953
033   Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и
содержание шлюзов                                   360431
035   Подготовка документов по ведению государственных
регистров воздушных судов, трасс и аэродромов для
гражданской авиации                                  14784
036   Строительство и реконструкция автомобильных дорог
республиканского значения                          9824950
037   Строительство международного аэропорта в городе
Астана                                            10751000
040   Реконструкция автодороги Алматы-Караганда-Астана-
Боровое на участках Алматы-Гульшад и Акчатау-
Караганда                                          2499181
041   Прикладные научные исследования в области
транспорта и коммуникаций                           173000
042   Проведение проектно-изыскательских работ,
модернизация и передислокация постов транспортного
контроля                                             53788
044   Создание системы мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств                  254809
052   Реконструкция автодорог Западного Казахстана       6000000
053   Реабилитация автодороги Алматы-Георгиевка          1822961
054   Текущий ремонт, содержание, озеленение автодорог
республиканского значения                          1883429
055   Реконструкция автодороги Алматы-Боровое на
участке Алматы-Гульшад (88 км)                      207819
056   Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана
на участке Осакаровка-Вишневка                      534154
057   Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана
на участке Вишневка-Астана                          638764
059   Реабилитация автодороги Алматы-Георгиевка на
участке Узынагач-Георгиевка                        2988040
060   Проектно-изыскательские работы по реконструкции
автодорог республиканского значения                 251000
062   Диагностика и инструментальное обследование
состояния автодорог и мостов республиканского
значения                                             35000
063   Содержание функционального имущества Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан       21186
064   Увеличение уставного капитала РГП "Международный
аэропорт "Астана"                                   241650

12          Көлiк және байланыс                                  59312534
215      Қазақстан Республикасының Көлiк және                 56609934
коммуникациялар министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     701751
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау                650953
033  Су жолдарын кеме жүретін жағдайда қамтамасыз           360431
ету және шлюздердi ұстау
035  Азаматтық авиацияға арналған әуе кемелерiнiң,           14784
әуе жолдарының және әуе айлақтарының мемлекеттiк
тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi құжаттарды дайындау
036  Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының        9824950
құрылысы және қайта жаңарту
037  Астана қаласындағы халықаралық әуежай құрылысы       10751000
040  Алматы-Гүлшат және Ақшатау-Қарағанды                  2499181
учаскелерiнде Алматы-Қарағанды-Астана-Бурабай
автожолын қайта жаңарту
041  Көлiк және коммуникациялар саласындағы                 173000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
042  Көлiктiк бақылау бекеттерiн жобалау-iздестiру           53788
жұмыстарын жүргiзу, жаңғырту және көшiру
044  Радиожиiлiк спектрі мен радиоэлектрондық               254809
құралдардың мониторингі жүйесін құру
052  Батыс Қазақстанның автожолдарын қайта жаңарту         6000000
053  Алматы-Георгиевка автожолын оңалту                    1822961
054  Республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы        1883429
жөндеу, ұстау, көгалдандыру
055  Алматы-Гүлшат учаскесiндегі (88 км) Алматы-Бурабай     207819
автожолын қайта жаңарту
056  Осакаровка-Вишневка учаскесiндегi                      534154
Қарағанды-Астана автожолын қайта жаңарту жобасы
057  Вишневка-Астана учаскесiндегi Қарағанды-Астана         638764
автожолын қайта жаңарту жобасы
059  Ұзынағаш-Георгиевка учаскесiндегi Алматы-Георгиевка   2988040
автожолын оңалту
060  Республикалық маңызы бар автожолдарды қайта            251000
жаңарту жөнiндегi жобалау-iздестiру жұмыстары
062  Республикалық маңызы бар автожолдар мен көпiрлер        35000
жай-күйiнiң диагностикасы мен оны аспаптық тексеру
063  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар       21186
министрлiгiнiң функционалды мүлкiн ұстау
064  "Астана" халықаралық әуежайы" РМК жарғылық             241650
капиталын ұлғайту

068   Изготовление паспорта моряка Республики Казахстан      500
072   Строительство Шульбинского шлюза                    550000
074   Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок  300000
079   Выполнение функций лицензиаров                       26767
301   Строительство железнодорожной линии Алтынсарино-
Хромтау                                            7539460
400   Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана
на участке Караганда-Осакаровка                    2519081
501   Сопровождение информационных систем Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан       37064
700   Реконструкция взлетно-посадочной полосы аэропорта
в городе Астана                                    1515588
707   Средний ремонт автодорог республиканского значения 3550000
708   Капитальный ремонт автодорог республиканского
значения                                            650000
709   Сопровождение системы мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств                   12824
233          Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                          2702600
407   Целевые инвестиционные трансферты бюджету города
Астана для строительства магистральной автодороги
в городе Астана "Центр левого берега - проспект
Абылай хана" с автодорожным мостом через реку
Ишим                                               2702600
13               Прочие                                            23808227
204          Министерство иностранных дел Республики Казахстан   458911
041   Заграничные командировки                            310000
042   Представительские затраты                           148911
215          Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан                                          1278987
207   Развитие материально-технической базы
государственного учреждения-балансодержателя
арендованного имущества комплекса "Байконур"          8721
303   Строительство здания серверного центра для
государственных органов в городе Астана             215936
500   Сопровождение информационной инфраструктуры
государственных органов                               7811
601   Создание государственной базы данных
"Юридические лица"                                    4994
602   Создание государственной базы данных "Физические
лица"                                               178208
604   Создание единой системы электронного
документооборота государственных органов            499540
605   Создание информационной инфраструктуры
государственных органов                             254140
606   Создание системы мониторинга состояния
информационно-телекоммуникационных ресурсов          24063
608   Создание системы электронной коммерции, аукционов
и тендеров                                           57786
610   Создание государственной базы данных "Ресурсы
Казахстана"                                          14016

068  Қазақстан Республикасы теңiзшiсiнiң паспортын             500
дайындау
072  Шульба шлюзiн салу                                     550000
074  Жүйелi iшкi авиатасымалдарды субсидиялау               300000
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                    26767
301  Алтынсарин-Хромтау темiр жолының желiсiн салу         7539460
400  Қарағанды-Осакаровка учаскесiнде                      2519081
Қарағанды-Астана автожолын қайта жаңарту жобасы
501  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар       37064
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
700  Астана қаласындағы әуежайдың ұшу-қону жолағын         1515588
қайта жаңарту
707  Республикалық маңызы бар автожолдарды орташа жөндеу   3550000
708  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделi жөндеу   650000
709  Радиожиiлiк спектрi және радиоэлектрондық               12824
құралдар мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда        2702600
министрлiгi
407  Астана қаласының бюджетiне Астана қаласында           2702600
Есiл өзенi арқылы өтейтiн автожол көпiрiн қоса
алғанда "Сол жақ жағалау орталығы-Абылай хан
даңғылы" магистралды автожолын салуға арналған
мақсатты инвестициялық трансферттер
13          Өзгелер                                              23808227
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер                 458911
министрлiгi
041  Шетелдiк iссапарлар                                    310000
042  Өкiлдiк шығындар                                       148911
215      Қазақстан Республикасының Көлiк және                  1278987
коммуникациялар министрлiгi
207  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берілген мүлкiн               8721
теңгерімде ұстаушы - мемлекеттік мекеменiң
материалдық-техникалық базасын дамыту
303  Астана қаласында мемлекеттiк органдар үшiн             215936
серверлiк орталық ғимаратын салу
500  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын        7811
сүйемелдеу
601  "Заңды тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын құру             4994
602  "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын құру            178208
604  Мемлекеттiк органдардың электронды құжат               499540
айналымының бiрыңғай жүйесiн құру
605  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын      254140
құру
606  Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың             24063
жай-күйi мониторингiнiң жүйесiн құру
608  Электрондық коммерция, аукциондар және                  57786
тендерлер жүйесiн құру
610  "Қазақстан ресурстары" мемлекеттік дерекқорын құру      14016

710   Учет арендованного имущества комплекса "Байконур"     6689
711   Подготовка кандидатов в космонавты Республики
Казахстан                                             7083
217          Министерство финансов Республики Казахстан        13651416
046   Резерв Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций                   4428000
природного и техногенного характера и иных
непредвиденных расходов
052   Выплата курсовой разницы по льготным жилищным
кредитам                                            146618
053   Участие в уставном капитале жилищного строительного
сберегательного банка                               500000
064   Содержание здания "Дом министерств"                 149528
065   Страхование здания "Дом министерств"                 12534
436   Целевые инвестиционные трансферты бюджету города
Алматы на развитие города                          3000000
449   Целевые трансферты бюджету города Астана на
долевое участие в строительстве и приобретение
жилья для работников центральных государственных
органов                                             750000
701   Приобретение имущества, необходимого для
обеспечения экономической безопасности страны,
а также имеющего общественное и социальное
значение                                           4664736
221          Министерство юстиции Республики Казахстан           230913
046   Резерв для погашения обязательств Правительства
Республики Казахстан, центральных                   230913
государственных органов и их территориальных
подразделений по решениям судов
230          Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                       548581
400   Целевые трансферты Атыраускому областному бюджету
на подготовку к празднованию 200-летнего юбилея
Махамбета Утемисова                                 548581
233          Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                           899701
001   Административные затраты                            322683
040   Прикладные научные исследования в области
стандартизации, сертификации, метрологии и            5000
систем качества
041   Разработка и приобретение международных,
региональных и национальных стандартов в области
стандартизации, метрологии и сертификации            47970
042   Создание национальной эталонной базы единиц
физических величин республики                       200000
043   Вступление Казахстана во Всемирную торговую
организацию                                          52000
044   Ведение каталогов продукции                           1000
045   Техническое обслуживание и сопровождение
государственных эталонов                             18879
046   Проведение конкурса "Лучшие товары Казахстана"
и присуждение премии Республики Казахстан             5000
047   Ведение Государственного кадастра гражданского и
служебного оружия и патронов к нему                   1000

710  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берiлген мүлкiн               6689
есепке алу
711  Қазақстан Республикасының космонавтығына                 7083
кандидаттар дайындау
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі          13651416
046  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше             4428000
жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген
шығыстарға арналған Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң резервi
052  Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi бойынша                146618
бағамдық айырманы төлеу
053  Тұрғын үй құрылыс жинақ банкiсiнiң жарғылық            500000
капиталына қатысу
064  "Министрлiктер үйi" ғимаратын ұстау                    149528
065  "Министрлiктер үйi" ғимаратын сақтандыру                12534
436  Алматы қаласының бюджетiне қаланы дамытуға            3000000
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
449  Орталық мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiне        750000
үй сатып алуға және құрылысына үлестiк
қатысуы үшiн Астана қалалық бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
701  Елдiң экономикалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз           4664736
етуге қажеттi, сондай-ақ қоғамдық және
әлеуметтiк маңызы бар мүлiк сатып алу
221      Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi           230913
046  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық             230913
мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық
бөлiмшелерiнiң соттардың шешiмдерi бойынша
мiндеттемелерiн өтеуге арналған резервi
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат            548581
және қоғамдық келісім министрлігі
400  Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтың         548581
200 жылдық мерейтойын мерекелеуге дайындыққа
берiлетiн мақсатты трансферттер
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         899701
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     322683
040  Стандарттау, сертификаттау, метрология және              5000
сапа жүйелерi саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
041  Стандарттау, метрология және сертификаттау              47970
саласындағы халықаралық, аймақтық және
ұлттық стандарттарды әзiрлеу және сатып алу
042  Республиканың нақты шамалар өлшемдерiнiң               200000
ұлттық эталондық базасын жасау
043  Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi           52000
044  Өнiмдер каталогын жүргізу                                1000
045  Мемлекеттiк эталондарға техникалық қызмет               18879
көрсету және оларды сүйемелдеу
046  "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурсын өткiзу          5000
және Қазақстан Республикасының сыйлығын тағайындау
047  Азаматтық және қызметтiк қарулардың және олардың         1000
оқтарының мемлекеттiк кадастрын жүргізу

050   Поддержка малого и среднего бизнеса                 159120
079   Выполнение функций лицензиаров                        6649
300   Подготовка проектно-сметной документации
строительства эталонного центра в городе Астана      15000
500   Сопровождение системы информационного центра по
взаимодействию со Всемирной торговой организацией
по вопросам аккредитации, стандартизации, метрологии
и сертификации                                        4379
501   Сопровождение информационной системы импортно-
экспортного контроля Республики Казахстан            17295
502   Сопровождение информационных систем Государственного
фонда стандартов                                      3463
503   Сопровождение информационной системы по
Государственной программе развития и поддержки
предпринимательства в Республике Казахстан на
2003-2005 годы                                       13000
504   Сопровождение информационных систем Министерства
индустрии и торговли Республики Казахстан             3600
600   Развитие информационного центра по взаимодействию
со Всемирной торговой организацией по вопросам
аккредитации, стандартизации, метрологии и
сертификации                                          5463
601   Развитие информационной системы Государственного
фонда стандартов                                      2000
602   Создание информационной системы по Государственной
программе развития и поддержки предпринимательства
в Республике Казахстан на 2003-2005 годы             16200
234          Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан                                           482145
033   Ведение гидрометеорологического мониторинга         467145
034   Техническое перевооружение служб
гидрометеорологического наблюдения                   15000
410          Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан                                           188099
045   Погашение задолженности по таможенным пошлинам и
платежам                                            188099
502          Генеральная Прокуратура Республики Казахстан        298893
040   Погашение задолженности по таможенным пошлинам и
платежам                                            298893
617          Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам                               634820
001   Административные затраты                             30720
032   Хранение государственного резерва                   500000
033   Формирование мобилизационного резерва               100000
500   Информационно-вычислительное обслуживание
Агентства Республики Казахстан по                     2100
государственным материальным резервам
600   Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Агентства Республики Казахстан по            2000
государственным материальным резервам
620          Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите                     737595
конкуренции

050  Шағын және орта бизнестi қолдау                        159120
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     6649
300  Астана қаласындағы эталондық орталық құрылысының        15000
жобалау-сметалық құжаттамасын дайындау
500  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу,                 4379
стандарттау, метрология және сертификаттау
мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпараттық орталық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасы импорттық-экспорттық             17295
бақылауының ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
502  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық               3463
жүйелерiн сүйемелдеу
503  Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi дамыту          13000
мен қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы бойынша ақпараттық жүйенi
сүйемелдеу
504  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда              3600
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу,                 5463
стандарттау, метрология және сертификаттау
мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпараттық орталық жүйесiн дамыту
601  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық               2000
жүйесiн дамыту
602  Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi дамыту          16200
мен қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы бойынша ақпараттық жүйенi
құру
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау       482145
министрлiгi
033  Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу              467145
034  Гидрометеорологиялық байқау қызметтерiн                 15000
техникалық қайта жарақтандыру
410      Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк           188099
комитетi
045  Кеден баждары мен төлемдерi бойынша берешектi өтеу     188099
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы            298893
040  Кеден баждары мен төлемдерi бойынша берешектi өтеу     298893
617      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық      634820
резервтер жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      30720
032  Мемлекеттiк резервтi сақтау                            500000
033  Жұмылдыру резервiн қалыптастыру                        100000
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк                    2100
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк                    2000
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгiн есептеу
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
620      Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды        737595
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi

001   Административные затраты                            266928
030   Программа по проведению экспертных оценок
деятельности субъектов естественных монополий        25505
031   Программа по привлечению консультантов к разработке
и совершенствованию нормативной правовой базы        85362
032   Проведение финансовой и технической экспертизы
деятельности субъектов естественных монополий       350000
200   Укрепление материально-технической базы
территориальных органов Агентства Республики
Казахстан по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции                                  9800
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан  4398166
033   Строительство и реконструкция объектов Управления
Делами Президента Республики Казахстан             4379617
052   Страхование административных зданий                  11917
053   Страхование государственных резиденций                6632
14               Обслуживание долга                                45716357
217          Министерство финансов Республики Казахстан        45716357
042  Обслуживание правительственного долга             45716357
15               Официальные трансферты                            93860920
217          Министерство финансов Республики Казахстан        93860920
066  Официальные трансферты, передаваемые из
республиканского бюджета в Национальный фонд      12496732
400  Субвенция Акмолинскому областному бюджету          9353447
401  Субвенция Алматинскому областному бюджету        10125030
402  Субвенция Жамбылскому областному бюджету          10409918
403  Субвенция Костанайскому областному бюджету         5191128
404  Субвенция Кызылординскому областному бюджету       8972104
405  Субвенция Северо-Казахстанскому областному бюджету 6205549
406  Субвенция Южно-Казахстанскому областному бюджету  19072344
407  Субвенция Восточно-Казахстанскому областному
бюджету                                            9348241
409  Субвенция Карагандинскому областному бюджету       1835487
465  Целевые трансферты Восточно-Казахстанскому
областному бюджету для выполнения сложившихся и
неисполненных контрактных обязательств в рамках
проекта "Строительство моста через реку Иртыш в
городе Семипалатинск"                              850940
V. Кредиты                                       35821763
1                Государственные услуги общего характера            283905
217          Министерство финансов Республики Казахстан         283905
084  Приобретение акций международных финансовых
организаций                                        283905

001  Әкiмшiлiк шығындар                                     266928
030  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне           25505
сараптамалық бағалауды жүргiзу жөнiндегi
бағдарлама
031  Нормативтiк құқықтық базаны әзiрлеуге және              85362
жетiлдiруге консультанттарды тарту жөніндегi
бағдарлама
032  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне          350000
қаржылық және техникалық сараптама жүргiзу
200  Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды          9800
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi аумақтық органдарының
материалдық-техникалық базасын нығайту
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы    4398166
033  Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының    4379617
объектiлерiн салу және қайта жаңарту
052  Әкiмшiлiк ғимараттарды сақтандыру                       11917
053  Мемлекеттік резиденцияларды сақтандыру                   6632
14          Борышқа қызмет көрсету                               45716357
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          45716357
042  Үкiметтiк борышқа қызмет көрсету                     45716357
15          Ресми трансферттер                                   93860920
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          93860920
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға                 12496732
берiлетiн ресми трансферттер
400  Ақмола облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция         9353447
401  Алматы облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция        10125030
402  Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция        10409918
403  Қостанай облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция       5191128
404  Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетін субвенция      8972104
405  Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне                6205549
берiлетiн субвенция
406  Оңтүстік Қазақстан облыстық бюджетіне берілетiн      19072344
субвенция
407  Шығыс Қазақстан облыстық бюджетіне берiлетін          9348241
субвенция
409  Қарағанды облыстық бюджетiне берiлетін субвенция      1835487
465  "Семей қаласында Ертіс өзенi арқылы көпiр салу"        850940
жобасы шеңберiнде қалыптасқан және орындалмаған
келiсiм-шарттық мiндеттемелердi орындау үшiн
Шығыс Қазақстан облыстық бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
V. Кредиттер                                         35821763
1           Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету          283905
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі            283905
084  Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу     283905

4                Образование                                       3707063
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                         3608679
091  Государственное образовательное кредитование
подготовки кадров в высших учебных                3608679
заведениях страны
226          Министерство здравоохранения Республики Казахстан   98384
091  Государственное образовательное кредитование
подготовки кадров в высших учебных                  98384
заведениях страны
7                Жилищно-коммунальное хозяйство                    1304800
217          Министерство финансов Республики Казахстан        1304800
082  Кредитование проекта водоснабжения и санитарии
города Атырау                                       16000
083  Кредитование проекта водоснабжения и водоотведения
города Алматы                                     1288800
10               Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и
охрана окружающей среды                          13251423
212          Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                        13251423
082  Кредитование проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем                   306222
083  Кредитование проекта совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления                1970468
земель
084  Кредитование местных бюджетов на организацию
проведения весенне-полевых и уборочных работ      4500000
085  Обеспечение сельскохозяйственной техникой на
лизинговой основе                                 3276811
086  Кредитование проекта по постприватизационной
поддержке сельского хозяйства                      172922
087  Кредитование сельскохозяйственного производства
через систему сельских кредитных                   735000
товариществ
088  Кредитование производства животноводческой
продукции и ее закупа                             1500000
800  Кредитование юридических лиц, обеспечивающих
сельхозтоваропроизводителей информационно-
консультационными услугами                         290000
802  Лизинг оборудования для предприятий по переработке
сельскохозяйственной продукции                     500000
12               Транспорт и связь                                 2254000
275          Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан                                         2254000
084  Кредитование РГП "Международный аэропорт Астана"
для реализации проекта строительства              2254000
международного аэропорта в городе Астана
13               Прочие                                           15020572

4           Бiлiм беру                                            3707063
225      Қазақстан Республикасының Білім және ғылым            3608679
министрлiгi
091  Елдiң жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауға        3608679
мемлекеттiк бiлiмдiк кредит беру
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау              98384
министрлігі
091  Елдiң жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауға          98384
мемлекеттiк бiлiмдiк кредит беру
7           Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы                     1304800
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi           1304800
082  Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның                16000
санитариясы жобасына кредит беру
083  Алматы қаласын сумен жабдықтау және одан              1288800
суды бұру жобасына кредит беру
10          Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және              13251423
қоршаған ортаны қорғау
212      Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы           13251423
министрлiгi
082  Жер суландыру және қашыртқы жүйелерiн                  306222
жетiлдiру жобасына кредит беру
083  Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және               1970468
жерлердi қалпына келтiру жобасына кредит беру
084  Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын              4500000
жүргізудi ұйымдастыруға жергілiктi бюджеттерге
кредит беру
085  Лизингтiк негiзде ауыл шаруашылық                     3276811
техникасымен қамтамасыз ету
086  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi             172922
қолдау жобасына кредит беру
087  Ауылдық кредит серiктестiктерi арқылы ауыл             735000
шаруашылық өндiрiсiне кредит беру
088  Мал шаруашылығы өнiмiн өндiруге және оны              1500000
сатып алуға кредит беру
800  Ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiн                    290000
ақпараттық-консультациялық қызметтер
көрсетумен қамтамасыз ететiн заңды тұлғаларға
кредит беру
802  Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу                 500000
жөніндегі кәсіпорындар үшін жабдықтар лизингі
12          Көлiк және байланыс                                   2254000
215      Қазақстан Республикасының Көлік және                  2254000
коммуникациялар министрлiгi
084  Астана қаласындағы халықаралық әуежайдың              2254000
құрылысы жобасын iске асыру үшiн
"Астана халықаралық әуежайы" РМК-ға кредит беру
13          Өзгелер                                              15020572

217          Министерство финансов Республики Казахстан       15020572
081  Выполнение обязательств по государственным
гарантиям                                        14420572
086  Специальный резерв Правительства Республики
Казахстан для кредитования нижестоящих бюджетов
на покрытие кассового разрыва                      600000
VI. Дефицит бюджета                             -82840000
VII. Финансирование дефицита бюджета             82840000
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от _______ 2002 года N
Объемы налоговых поступлений на 2003 год от организаций
сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет
__________________________________________________________________________
N  |                   Наименование                  |Сумма, тыс. тенге |
п/п |                                                 |                  |
____|_________________________________________________|__________________|
1  |                        2                        |          3       |
____|_________________________________________________|__________________|
Всего                                                     124967316
1  Корпоративный подоходный налог с юридических лиц-
организаций сырьевого сектора                              82072616
2  Роялти от организаций сырьевого сектора                    39350736
3  Доля Республики Казахстан по разделу продукции по
заключенным контрактам от организаций сырьевого
сектора                                                     3543964
4  Бонусы от организаций сырьевого сектора                           0
5  Налог на добавленную стоимость на произведенные                   0
товары, выполненные работы и оказанные услуги от
организаций сырьевого сектора
___________________________________________________________________________
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от________2002 года N
Объемы поступлений в республиканский бюджет на 2003 год
от акционерных обществ - национальных компаний
__________________________________________________________________________
Наименование                      |Сумма, тыс. тенге |
|                  |
______________________________________________________|__________________|
1                           |         2        |
______________________________________________________|__________________|
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц                 17464942
Налог на добавленную стоимость*                                   2879000
Дивиденды на государственный пакет акций, подлежащие              4106514
перечислению в республиканский бюджет
___________________________________________________________________________
*по городу Астана норматив отчислений в республиканский бюджет - 50%
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от ________ 2002 года N
Объемы поступлений в республиканский бюджет на 2003 год
от республиканских государственных предприятий
(на праве хозяйственного ведения)
__________________________________________________________________________
Наименование                      |Сумма, тыс. тенге |
|                  |
______________________________________________________|__________________|
1                           |         2        |
______________________________________________________|__________________|
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц                 1383325
Налог на добавленную стоимость*                                  2423713
Часть чистого дохода, подлежащая перечислению в                   350618
республиканский бюджет
___________________________________________________________________________
*по городу Астана норматив отчислений в республиканский бюджет - 50%
Приложение 5
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от________ 2002 года N
Расходы местных бюджетов на реализацию Закона Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической
коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями"
__________________________________________________________________________
N  |                   Наименование                  |Сумма, тыс. тенге |
п/п |                                                 |                  |
____|_________________________________________________|__________________|

217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          15020572
081  Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi      14420572
орындау
086  Кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған                600000
бюджеттерге кредит беру үшiн Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң арнайы резервi
VI. Бюджет тапшылығы                                -82840000
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру                  82840000
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
2-ҚОСЫМША
Шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке
есептелетiн 2003 жылға арналған салық түсiмдерiнiң көлемi
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!                              Атауы                !      Сомасы,
N !                                                   !     мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
1 !                        2                          !         3
---------------------------------------------------------------------------
БАРЛЫҒЫ                                                124 967 316
1   Шикiзат секторы ұйымдары-заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтiк табыс салығы                     82 072 616
2   Шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын роялти             39 350 736
3   Шикiзат секторы ұйымдарынан жасалған
келiсiм-шарттар бойынша Қазақстан Республикасының
өнiмдердi бөлу жөнiндегi үлесi                           3 543 964
4   Шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын бонустар                    0
5   Шикiзат секторы ұйымдарының өндiрген тауарларына,
орындаған жұмыстарына және көрсеткен қызметтерiне
қосылған құн салығы                                              0
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
3-ҚОСЫМША
Акционерлiк қоғамдар - ұлттық компаниялардан 2003 жылға
арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi
---------------------------------------------------------------------------
Атауы                       !      Сомасы,
!    мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
1                          !         2
---------------------------------------------------------------------------
Заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы       17 464 942
Қосылған құн салығы*                                         2 879 000
Республикалық бюджетке аударылуы тиіс акциялардың
мемлекеттік пакетiне дивидендтер                             4 106 514
---------------------------------------------------------------------------
* Астана қаласы бойынша республикалық бюджетке аударымдардың
нормативi - 50%
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
4-ҚОСЫМША
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардан
(шаруашылық жүргiзу құқығындағы) 2003 жылға арналған
республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi
---------------------------------------------------------------------------
Атауы                       !      Сомасы,
!    мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
1                          !         2
---------------------------------------------------------------------------
Заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы        1 383 325
Қосылған құн салығы*                                         2 423 713
Республикалық бюджетке аударылуы тиiс таза кiрiс бөлiгi        350 618
---------------------------------------------------------------------------
* Астана қаласы бойынша республикалық бюджетке аударымдардың
нормативi - 50%
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
5-ҚОСЫМША
"Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық
түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы
11 шiлдедегi Заңын iске асыруға арналған жергiлiктi
бюджеттердiң шығыстары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!                              Атауы                !      Сомасы,
N !                                                   !     мың теңге
---------------------------------------------------------------------------

1  Строительство школы им. Байсалбаева на 660 мест в селе Турар
Карасайского района
2  Строительство школы на 1200 мест в селе Шамалган Карасайского района
3  Строительство школы на 1200 мест в селе Верхняя Каменка Карасайского
района
4  Строительство школы на 550 мест в селе Бесагаш Талгарского района
5  Строительство школы на 600 мест в селе Узын-Агаш Жамбылского района
Атырауская область:
6  Строительство школы на 1200 мест в поселке Доссор Макатского района
Восточно-Казахстанская область:
7  Строительство школы им. С.Сейфуллина на 200 мест в селе Жаналык
Тарбагатайского района
8  Строительство школы на 140 мест в селе Алгабас Курчумского района
9  Строительство школы им. Чапаева на 240 мест в селе Жана-Озен
Жарминского района
10  Строительство школы N 2 на 160 мест в селе Предгорное Глубоковского
района
11  Строительство школы на 80 мест в селе Шариптогай Кокпектинского
района
12  Строительство школы на 80 мест в селе Красный Яр Бородулихинского
района
13  Строительство школы на 80 мест в селе Бобровка, город Семипалатинск
Жамбылская область:
14  Строительство школы им. Акшабаева на 800 мест в селе Кызылжулдыз
Байзаксого района
15  Строительство школы им. Сартбаева на 400 мест в селе Пионер
Жамбылского района
16  Строительство школы на 400 мест в селе Кулан, район им. Рыскулова
17  Завершение строительства школы на 200 мест в селе Актогай Сарысуского
района
18  Завершение строительства школы им. Жамбыла на 540 мест в селе Коктобе
Шуского района
Южно-Казахстанская область:
19  Строительство школы N 54 им. Аймаутова на 719 мест в селе Карабастау
Сайрамского района
20  Завершение строительства школы им. Бектаева на 345 мест в селе Ынталы
Ордабасынского района
21  Строительство школы на 1266 мест в селе Яссы, город Туркестан
22  Завершение строительства школы им. Жамбыла на 800 мест в селе Шаульдер
Отырарского района
23  Завершение строительства школы N 26 им. Кашгари на 450 мест в селе
Аксу Сайрамского района
___________________________________________________________________________
Приложение 8
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от________2002 года N
Перечень инвестиционных проектов строительства
объектов здравоохранения на селе, финансируемых из
республиканского бюджета на 2003 год
__________________________________________________________________________
N  |                           Наименование                             |
п/п |                                                                    |
____|____________________________________________________________________|
Атырауская область:

1   Қарасай ауданының Тұрар ауылында 660 орындық Байсалбаев атындағы
мектеп салу
2   Қарасай ауданының Шамалған ауылында 1200 орындық мектеп салу
3   Қарасай ауданының Верхняя Каменка ауылында 1200 орындық мектеп салу
4   Талғар ауданының Бесағаш ауылында 550 орындық мектеп салу
5   Жамбыл ауданының Ұзынағаш ауылында 600 орындық мектеп салу
Атырау облысы:
6   Мақат ауданының Доссор кентiнде 1200 орындық мектеп салу
Шығыс Қазақстан облысы:
7   Тарбағатай ауданының Жаңалық ауылында 200 орындық С.Сейфуллин
атындағы мектеп салу
8   Күршім ауданының Алғабас ауылында 140 орындық мектеп салу
9   Жәрмен ауданының Жаңаөзен ауылында 240 орындық Чапаев атындағы мектеп
салу
10  Глубоковский ауданының Предгорный ауылында 160 орындық N 2 мектеп салу
11  Көкбектi ауданының Шәрiптоғай ауылында 80 орындық мектеп салу
12  Бородулиха ауданының Красный Яр ауылында 80 орындық мектеп салу
13  Семей қаласының Бобровка ауылында 80 орындық мектеп салу
Жамбыл облысы:
14  Байзақ ауданының Қызылжұлдыз ауылында 800 орындық Ақшабаев атындағы
мектеп салу
15  Жамбыл ауданының Пионер ауылында 400 орындық Сартбаев атындағы мектеп
салу
16  Рысқұлов атындағы ауданның Құлан ауылында 400 орындық мектеп салу
17  Сарысу ауданының Ақтоғай ауылында 200 орындық мектептiң құрылысын
аяқтау
18  Шу ауданының Көктөбе ауылында 540 орындық Жамбыл атындағы мектептiң
құрылысын аяқтау
Оңтүстiк Қазақстан облысы:
19  Сайрам ауданының Қарабастау ауылында 719 орындық Аймауытов атындағы N
54 мектеп салу
20  Ордабасы ауданының Ынталы ауылында 345 орындық Бектаев атындағы
мектептiң құрылысын аяқтау
21  Түркiстан қаласының Яссы ауылында 1266 орындық мектеп салу
22  Отырар ауданының Шәуiлдiр ауылында 800 орындық Жамбыл атындағы
мектептiң құрылысын аяқтау
23  Сайрам ауданының Ақсу ауылында 450 орындық Қашқари атындағы N 26
мектептiң құрылысын аяқтау
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
8-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ауылда
денсаулық сақтау объектiлерiн салу инвестициялық жобаларының тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!                                Атауы
N !
---------------------------------------------------------------------------
Атырау облысы:

1   Туберкулезная больница Курмангазинского района на 100 коек, поселок
Ганюшкино
Жамбылская область:
2   Противотуберкулезный диспансер Сарысуского района на 40 коек, село
Саудакент
3   Туберкулезная больница Моинкумского района на 40 коек, село Мойынкум
4   Детская противотуберкулезный санаторий на 75 коек в поселке
Каракыстак района им. Рыскулова
5   Мойынкумская центральная районная больница на 125 коек, село Мойынкум
6   Родильный дом Жамбылского района на 60 коек, село Аса
7   Родильный дом Рыскуловского района на 76 коек, село Кулан
Западно-Казахстанская область:
8   Туберкулезная больница Бурлинского района на 50 коек, город Аксай
9   Туберкулезная больница Казталовского района на 50 коек, село
Казталовка
10   Туберкулезное отделение при центральной районной больнице Сырымского
района на 25 коек, село Джамбейта
Кызылординская область:
11   Туберкулезный диспансер Аральского района на 100 коек, город Аральск
Южно-Казахстанская область:
12   Туберкулезный диспансер на 60 коек, город Туркестан
13   Родильный дом с женской консультацией на 60 коек, город Туркестан
___________________________________________________________________________
Приложение 9
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от_______ 2002 года N
Перечень инвестиционных проектов строительства и реконструкции
объектов сельского водоснабжения, финансируемых из
республиканского бюджета на 2003 год
__________________________________________________________________________
N  |                           Наименование                             |
п/п |                                                                    |
____|____________________________________________________________________|
Акмолинская область:
1   Реконструкция Нуринского группового водопровода (1-я и 2-я очередь)
2   Реконструкция Селетинского группового водопровода
Алматинская область:
3   Реконструкция Тургенского водовода
Атырауская область:
4   Строительство Кояндинского группового водопровода (2-я очередь)
Восточно-Казахстанская область:
5   Реконструкция Белагашского группового водопровода (1-я и 2-я очередь)
Западно-Казахстанская область:
6   Реконструкция северной ветки Каменского группового водопровода (1-я и
2-я очередь)
7   Реконструкция Урдинского группового водопровода
Кызылординская область:
8   Строительство Жиделинского группового водопровода (1-я и 2-я очередь)
Костанайская область:
9   Строительство Узункульского водопровода (2-я очередь)
Северо-Казахстанская область:
10   Водоснабжение населенных пунктов Уалихановского и Акжарского районов
11   Строительство кустовых скваженных водозаборов в Жамбылском районе

1   Құрманғазы ауданының 100 төсектiк туберкулез ауруханасы, Ганюшкино
кентi
Жамбыл облысы:
2   Сарысу ауданының 40 төсектiк туберкулезге қарсы диспансерi, Саудакент
ауылы
3   Мойынқұм ауданының 40 төсектiк туберкулез ауруханасы, Мойынқұм ауылы
4   Рысқұлов атындағы ауданның Қарақыстақ кентiнде 75 төсектiк
туберкулезге қарсы балалар санаторийi
5   125 төсектiк Мойынқұм орталық аудандық ауруханасы, Мойынқұм ауылы
6   Жамбыл ауданының 60 төсектiк перзентханасы, Аса ауылы
7   Рысқұлов ауданының 76 төсектiк перзентханасы, Құлан ауылы
Батыс Қазақстан облысы:
8   Бөрiлi ауданының 50 төсектiк туберкулез ауруханасы, Ақсай қаласы
9   Қазталов ауданының 50 төсектiк туберкулез ауруханасы, Қазталов ауылы
10  Сырым ауданының 25 төсектiк орталық аудандық ауруханасының жанындағы
туберкулез бөлiмi, Жәмбейiт ауылы
Қызылорда облысы:
11  Арал ауданының 100 төсектiк туберкулез диспансерi, Арал қаласы
Оңтүстiк Қазақстан облысы:
12  60 төсектiк туберкулез диспансерi, Түркiстан қаласы
13  60 төсектiк әйелдер консультациясы бар перзентхана, Түркiстан қаласы
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
9-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
ауылды сумен жабдықтау объектiлерiн салу және қайта жаңарту
инвестициялық жобаларының тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!                             Атауы
N !
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола облысы:
1   Нұра топтық су құбырын қайта жаңарту (1 және 2-кезек)
2   Сiлетi топтық су құбырын қайта жаңарту
Алматы облысы:
3   Түрген суағарын қайта жаңарту
Атырау облысы:
4   Қоянды топтық су құбырын салу (2-кезек)
Шығыс Қазақстан облысы:
5   Белағаш топтық су құбырын қайта жаңарту (1 және 2-кезек)
Батыс Қазақстан облысы:
6   Каменский топтық су құбырының солтүстiк тармағын қайта жаңарту (1 және
2-кезек)
7   Орда топтық су құбырын қайта жаңарту
Қызылорда облысы:
8   Жиделi топтық су құбырын салу (1 және 2-кезек)
Қостанай облысы:
9   Ұзынкөл су құбырын салу (2-кезек)
Солтүстiк Қазақстан облысы:
10  Уәлихан және Ақжар аудандарының елді мекендерін сумен жабдықтау
11  Жамбыл ауданында тармақты ұңғыма бас тоғандарын салу

на 1 января 2000 года
716      Возмещение ставки вознаграждения (интереса)
по лизингу оборудования для предприятий
по переработке сельскохозяйственной продукции
717      Субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым банками
второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на
пополнение их оборотных средств
723      Содержание особо охраняемых природных территорий
724      Леса Казахстана
725      Охрана и воспроизводство биоресурсов
726      Сохранение и восстановление имущества,
находящегося в республиканской собственности,
по объектам водоснабжения
727      Государственные кадастры природных ресурсов
728      Восстановление промысловой численности сайги
729      Эксплуатация водохозяйственных объектов
республиканского значения, не связанных
с подачей воды
733      Охрана и рациональное использование водных
ресурсов
735      Разработка биологических обоснований в
области леса и биоресурсов
738      Охрана рыбных запасов и регулирование
рыболовства
234         Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
001      Административные затраты
031      Проведение экологического мониторинга и
охрана окружающей среды
032      Экологические исследования, разработка
стандартов и нормативов в области
охраны окружающей среды
036      Мониторинг экологического состояния
участков территории Республики Казахстан,
подверженной воздействию
ракетно-космической деятельности
401      Целевые трансферты Павлодарскому областному
бюджету для продолжения демеркуризационных
работ на ОАО "Павлодарский химический завод"
500      Сопровождение информационной базы данных
"Государственные кадастры природных ресурсов"
614         Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
001      Административные затраты
036      Мероприятия по землеустройству
038      Отвод земель и выдача правоудостоверяющих
документов на землю крестьянским
(фермерским) хозяйствам
043      Обеспечение топографо-геодезической и
картографической продукцией и ее хранение
500      Сопровождение автоматизированной
информационной системы Государственного
земельного кадастра
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан
037      Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного
мира
044      Сохранение и развитие племенного коневодства
11              Промышленность и строительство
220          Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
034      Мобилизационная подготовка
225          Министерство образования и науки Республики
Казахстан
040      Мониторинг сейсмологической информации
233          Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
038      Научные исследования в области микрографии
12              Транспорт и связь
215          Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
001      Административные затраты
006      Выполнение обязательств прошлых лет
033      Обеспечение водных путей в судоходном
состоянии и содержание шлюзов
035      Подготовка документов по ведению государственных
регистров воздушных судов, трасс и аэродромов
для гражданской авиации
054      Текущий ремонт, содержание, озеленение
автодорог республиканского значения
062      Диагностика и инструментальное
обследование состояния автодорог и мостов
республиканского значения
063      Содержание функционального имущества
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
068      Изготовление паспорта моряка Республики
Казахстан
074      Субсидирование регулярных внутренних
авиаперевозок
079      Выполнение функций лицензиаров
501      Сопровождение информационных систем
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
709      Сопровождение системы мониторинга
радиочастотного спектра и
радиоэлектронных средств
13              Прочие
204         Министерство иностранных дел Республики
Казахстан
041      Заграничные командировки
042      Представительские затраты
215          Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
500      Сопровождение информационной инфраструктуры
государственных органов
710      Учет арендованного имущества комплекса
"Байконур"
711      Подготовка кандидатов в космонавты
Республики Казахстан
217          Министерство финансов Республики Казахстан
046      Резерв Правительства Республики Казахстан
для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного
и техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
052      Выплата курсовой разницы по льготным жилищным
кредитам
064      Содержание здания "Дом министерств"
065      Страхование здания  "Дом министерств"
081      Выполнение обязательств по государственным гарантиям
086      Специальный резерв Правительства Республики Казахстан
для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие
кассового разрыва
221          Министерство юстиции Республики Казахстан
046      Резерв для погашения обязательств Правительства
Республики Казахстан, центральных государственных
органов и их территориальных подразделений по
решениям судов
230          Министерство культуры, информации и
общественного согласия Республики Казахстан
400      Целевые трансферты Атыраускому областному
бюджету на подготовку к празднованию
200-летнего юбилея Махамбета Утемисова
233          Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
001      Административные затраты
043      Вступление Казахстана во Всемирную
торговую организацию
044      Ведение каталогов продукции
045      Техническое обслуживание и сопровождение
государственных эталонов
046      Проведение конкурса "Лучшие товары
Казахстана" и присуждение премии
Республики Казахстан
050      Поддержка малого и среднего бизнеса
079      Выполнение функций лицензиаров
500      Сопровождение системы информационного
центра по взаимодействию со Всемирной
торговой организацией по вопросам
аккредитации, стандартизации,
метрологии и сертификации
501      Сопровождение информационной системы
импортно-экспортного контроля
Республики Казахстан
502      Сопровождение информационных систем
Государственного фонда стандартов
503      Сопровождение информационной системы
по Государственной программе развития
и поддержки предпринимательства в

аттестатталған шаруашылықтарды 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай
бойынша бюджетке түсетiн салық төлемдерi жөніндегі мерзiмi
өткен берешектi өтеу үшiн субсидиялау
716  Ауыл шаруашылық өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындар
үшiн жабдықтар лизингi бойынша (мүдде) ставкасын өтеу
717  Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi
кәсiпорындарға олардың айналымды қаражатын толықтыруға екiншi
деңгейдегі банктер беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
723  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау
724  Қазақстанның ормандары
725  Биоресурстарды қорғау және молайту
726  Сумен жабдықтау объектiлерi бойынша республикалық меншiктегi
мүлiктi сақтау және қалпына келтiру
727  Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрлары
728  Киiктiң кәсiпшiлiк санын қалпына келтiру
729  Республикалық маңыздағы су берумен байланысы жоқ су
шаруашылығы объектiлерiн пайдалану
733  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
735  Орман және биоресурстар саласындағы биологиялық негіздемелердi
әзiрлеу
738  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар
031  Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған ортаны қорғау
032  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық зерттеулер,
стандарттар мен нормативтер әзiрлеу
036  Зымыран-ғарыштық қызмет әсерiне ұшыраған Қазақстан
Республикасы аумағындағы учаскелердiң экологиялық жағдайының
мониторингiсi
401  "Павлодар химия зауыты" ААҚ-та демеркуризациялық жұмыстарды
жалғастыру үшiн Павлодар облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты
трансферттер
500  "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастры" ақпараттық
дерекқорын сүйемелдеу
614      Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегi
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар
036  Жерге орналастыру жөнiндегi iс-шаралар
038  Шаруа (фермер) қожалықтарына жер бөлу және жерге құқығын
растайтын құжаттарды беру
043  Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнiмдермен
қамтамасыз ету және оны сақтау
500  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық
жүйесiн сүйемелдеу
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
037  Ормандарды және жануарлар дүниесiн сақтау, қорғау және молайту
044  Асыл тұқымды жылқы шаруашылығын сақтау және дамыту
11          Өнеркәсiп және құрылыс
220      Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрлiгi
034  Жұмылдыру дайындығы
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
040  Сейсмологиялық ақпарат мониторингi
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
038  Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер
12          Көлiк және байланыс
215      Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау
033  Су жолдарын кеме жүретін жағдайда қамтамасыз ету және
шлюздердi ұстау
035  Азаматтық авиацияға арналған әуе кемелерiнiң, әуе жолдарының
және әуе айлақтарының мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi
құжаттарды дайындау
054  Республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы жөндеу, ұстау,
көгалдандыру
062  Республикалық маңызы бар автожолдар мен көпiрлер жай-күйiнiң
диагностикасы мен оны аспаптық тексеру
063  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң функционалды мүлкiн ұстау
068  Қазақстан Республикасы теңiзшiсiнiң паспортын дайындау
074  Жүйелi iшкi авиатасымалдарды субсидиялау
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау
501  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
709  Радиожиiлiк спектрi және радиоэлектрондық құралдар мониторингi
жүйесiн сүйемелдеу
13          Өзгелер
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
041  Шетелдiк iссапарлар
042  Өкiлдiк шығындар
215      Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
500  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын сүйемелдеу
710  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берiлген мүлкiн есепке алу
711  Қазақстан Республикасының космонавтығына кандидаттар дайындау
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
046  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға
және өзге де күтпеген шығыстарға арналған Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң резервi
052  Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi бойынша бағамдық айырманы төлеу
064  "Министрлiктер үйi" ғимаратын ұстау
065  "Министрлiктер үйi" ғимаратын сақтандыру
081  Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
086  Кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған бюджеттерге кредит
беру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві
221      Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
046  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық мемлекеттiк
органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң соттардың
шешiмдерi бойынша мiндеттемелерiн өтеуге арналған резервi
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі
400  Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтың 200 жылдық
мерейтойын мерекелеуге дайындыққа берiлетiн мақсатты
трансферттер
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар
043  Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi
044  Өнiмдер каталогын жүргізу
045  Мемлекеттiк эталондарға техникалық қызмет көрсету және оларды
сүйемелдеу
046  "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурсын өткiзу және Қазақстан
Республикасының сыйлығын тағайындау
050  Шағын және орта бизнестi қолдау
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау
500  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу, стандарттау,
метрология және сертификаттау мәселелерi бойынша өзара
iс-қимыл жөнiндегi ақпараттық орталық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасы импорттық-экспорттық бақылауының
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
502  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
503  Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың

Республике Казахстан на 2003-2005 годы
504      Сопровождение информационных систем
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
234          Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
033      Ведение гидрометеорологического
мониторинга
410          Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
045      Погашение задолженности по таможенным
пошлинам и платежам
502          Генеральная Прокуратура Республики
Казахстан
040      Погашение задолженности по таможенным
пошлинам и платежам
617          Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
001      Административные затраты
032      Хранение государственного резерва
033      Формирование мобилизационного резерва
500      Информационно-вычислительное обслуживание
Агентства Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
620          Агентство Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий и
защите конкуренции
001      Административные затраты
030      Программа по проведению экспертных
оценок деятельности субъектов
естественных монополий
031      Программа по привлечению консультантов
к разработке и совершенствованию
нормативной правовой базы
032      Проведение финансовой и технической
экспертизы деятельности субъектов
естественных монополий
694          Управление Делами Президента Республики
Казахстан
052      Страхование административных зданий
053      Страхование государственных резиденций
14              Обслуживание долга
217          Министерство финансов Республики Казахстан
042      Обслуживание правительственного долга
15              Официальные трансферты
217          Министерство финансов Республики Казахстан
400      Субвенция Акмолинскому областному бюджету
401      Субвенция Алматинскому областному бюджету
402      Субвенция Жамбылскому областному бюджету
403      Субвенция Костанайскому областному бюджету
404      Субвенция Кызылординскому областному бюджету
405      Субвенция Северо-Казахстанскому областному бюджету
406      Субвенция Южно-Казахстанскому областному бюджету
407      Субвенция Восточно-Казахстанскому областному бюджету
409      Субвенция Карагандинскому областному бюджету
___________________________________________________________________________
Приложение 11
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2003 год"
от __________ 2002 года N
Перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета
на 2003 год
---------------------------------------------------------------------------
Функциональная группа                       Наименование
Администратор
Программа
--------------------------------------------------------------------------
1             !                          2
--------------------------------------------------------------------------
1                Государственные услуги общего характера
101          Администрация Президента Республики Казахстан
201   Укрепление материально-технической базы Казахстанского
института стратегических исследований при
Президенте Республики Казахстан
602   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
специального представительства на космодроме
"Байконур"
603   Обеспечение компьютерной и организационной техникой
Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики Казахстан
102          Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
600   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Парламента Республики Казахстан
104          Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
600   Обеспечение компьютерной и организационной техникой
Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
204          Министерство иностранных дел Республики Казахстан
006   Выполнение обязательств прошлых лет
069   Создание системы защищенной связи с дипломатическими
представительствами Республики Казахстан за
рубежом
201   Материально-техническое оснащение дипломатических
представительств Республики Казахстан за рубежом
202   Приобретение недвижимости за рубежом для размещения
дипломатических представительств Республики
Казахстан
204   Приобретение автомашин для посольств
301   Реконструкция и капитальный ремонт зданий дипломатических
представительств за рубежом, находящихся в
республиканской собственности
303   Строительство административного здания Министерства
иностранных дел Республики Казахстан в городе Астана
305   Строительство объектов обслуживания дипломатического
городка в городе Астана

2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы бойынша
ақпараттық жүйенi сүйемелдеу
504  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң
ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
033  Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу
410      Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
045  Кеден баждары мен төлемдерi бойынша берешектi өтеу
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы
040  Кеден баждары мен төлемдерi бойынша берешектi өтеу
617      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтер
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар
032  Мемлекеттiк резервтi сақтау
033  Жұмылдыру резервiн қалыптастыру
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтер
жөнiндегi агенттiгiне ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
620      Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар
030  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне сараптамалық
бағалауды жүргiзу жөнiндегi бағдарлама
031  Нормативтiк құқықтық базаны әзiрлеуге және жетiлдiруге
консультанттарды тарту жөніндегi бағдарлама
032  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне қаржылық және
техникалық сараптама жүргiзу
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
052  Әкiмшiлiк ғимараттарды сақтандыру
053  Мемлекеттік резиденцияларды сақтандыру
14          Борышқа қызмет көрсету
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
042  Үкiметтiк борышқа қызмет көрсету
15          Ресми трансферттер
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
400  Ақмола облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
401  Алматы облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
402  Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
403  Қостанай облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
404  Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетін субвенция
405  Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
406  Оңтүстік Қазақстан облыстық бюджетіне берілетiн субвенция
407  Шығыс Қазақстан облыстық бюджетіне берiлетін субвенция
409  Қарағанды облыстық бюджетiне берiлетін субвенция
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
11-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік даму
бағдарламаларының тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Әкімші                               Атауы
Бағдарлама
---------------------------------------------------------------------------
1                                      2
---------------------------------------------------------------------------
1           Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
101      Қазақстан Республикасы Президентінiң Әкiмшілігі
201  Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақстан
стратегиялық зерттеулер институтының материалдық-техникалық
базасын нығайту
602  "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкiлдiктi есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
603  Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Қазақстан
стратегиялық зерттеулер институтын компьютерлiк және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
102      Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
600  Қазақстан Республикасының Парламентiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
600  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiн
компьютерлiк және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау
069  Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық
өкiлдiктерiмен қорғалған байланыс жүйесiн құру
201  Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық
өкiлдiктерiн материалдық-техникалық жарақтандыру
202  Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн
орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлік сатып алу
204  Елшіліктер үшiн автомашиналар сатып алу
301  Республикалық меншiктегі шетелдегi дипломатиялық
өкiлдiктердiң ғимараттарын қайта жаңарту және күрделi жөндеу
303  Астана қаласында Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгінiң әкiмшiлiк ғимаратын салу
305  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашыққа қызмет көрсету
объектiлерiн салу

306   Строительство инженерных сетей 2-ой очереди
дипломатического городка в городе Астана
601   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан
217          Министерство финансов Республики Казахстан
069   Осуществление аудита инвестиционных проектов
084   Приобретение акций международных финансовых организаций
201   Материально-техническое обеспечение налоговых органов
Министерства финансов Республики Казахстан
600   Создание информационных систем органов Министерства
финансов Республики Казахстан
605   Развитие информационной системы "Контроль за оборотом и
производством акцизной продукции"
220          Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
032   Прикладные научные исследования в области экономики
200   Укрепление материально-технической базы Министерства
экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
600   Создание информационных систем органов Министерства
экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
601   Создание ситуационной системы государственного управления
225          Министерство образования и науки Республики Казахстан
030   Фундаментальные и прикладные научные исследования
205   Развитие материальной базы Мемориального музея академика
К.И.Сатпаева
206   Развитие материальной базы Национальной академии наук
Республики Казахстан
601   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Министерства образования и науки Республики
Казахстан
700   Замена, установка новых и захоронение отработанных
источников ионизирующего излучения
406          Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
600   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Счетного комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета
602   Создание информационной базы данных по объектам
финансового контроля
606          Агентство Республики Казахстан по статистике
600   Создание информационных систем органов государственной
статистики
608          Агентство Республики Казахстан по делам государственной
службы
600   Развитие информационной государственной системы
управления кадрами
610          Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам
600   Создание информационных систем Агентства Республики
Казахстан по государственным закупкам
619          Агентство таможенного контроля Республики Казахстан
200   Материально-техническое обеспечение таможенных органов
300   Строительство здания таможенного поста на территории СЭЗ
"Морпорт-Актау"
600   Развитие таможенной информационной системы "ТАИС"
637          Конституционный Совет Республики Казахстан
600   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Конституционного Совета Республики Казахстан
690          Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
600   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Центральной избирательной комиссии Республики
Казахстан
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан
203   Обновление парка автомашин для государственных органов
205   Специальное оснащение ангаров для воздушных судов,
осуществляющих литерные рейсы
600   Развитие информационных систем Управления Делами
Президента Республики Казахстан
2                Оборона
208          Министерство обороны Республики Казахстан
030   Прикладные научные исследования и опытно-конструкторские
работы оборонного характера
034   Создание информационной системы управления Вооруженными
Силами
040   Мероприятия по обеспечению боевой подготовки
042   Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил
051   Модернизация, приобретение вооружения и военной техники,
системы связи
200   Обеспечение жильем военнослужащих
308          Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
208   Материально-техническое оснащение учреждений по
чрезвычайным ситуациям
216   Приобретение автоматизированных систем наблюдения за
селевыми потоками
300   Строительство селезадерживающей плотины на реке Талгар
302   Строительство противоселевого сооружения на реке
Каргалинка
601   Создание информационных систем Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям
700   Подготовка проектной-сметной документации зашиты от
паводкового затопления застройки левобережной
части города Астаны
678          Республиканская гвардия Республики Казахстан
304   Строительство комплексного здания Республиканской гвардии
в городе Астана
600   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Республиканской гвардии Республики Казахстан
3                Общественный порядок и безопасность
201          Министерство внутренних дел Республики Казахстан
049   Повышение боеготовности воинских частей внутренних войск
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
202   Оснащение органов внутренних дел оборудованием,
средствами специального назначения и транспортом
203   Оснащение следственных изоляторов инженерно-техническими
средствами охраны
206   Оснащение следственных изоляторов медицинским
оборудованием
207   Материально-техническое оснащение саперных подразделений
211   Материально-техническое оснащение административного здания
304   Строительство, реконструкция и капитальный ремонт
следственных изоляторов

306  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың 2-кезектi
инженерлiк желiлерiн салу
601  Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгін
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
069  Инвестициялық жобалар аудитiн жүзеге асыру
084  Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
201  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң салық органдарын
материалдық-техникалық қамтамасыз ету
600  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi органдарының
ақпараттық жүйелерiн құру
605  "Акциз өнiмдерiнiң айналымын және оларды өндiрудi бақылау"
ақпараттық жүйесiн дамыту
220      Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрлігі
032  Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
200  Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту
600  Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрлiгi органдарының ақпараттық жүйелерін құру
601  Мемлекеттiк басқарудың жағдайлық жүйесiн құру
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
030  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер
205  Академик Қ.И. Сәтпаевтың мемориалдық мұражайының
материалдық базасын дамыту
206  Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының
материалдық базасын дамыту
601  Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгін
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
700  Иондалған сәулелену көздерiн ауыстыру, жаңаларын құрастыру
және жұмыспен өтелгенiн көму
406      Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп
комитетi
600  Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп
комитетiн есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
602  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық дерекқорды құру
606      Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігi
600  Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн құру
608      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi
агенттiгi
600  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк жүйесiн дамыту
610      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi
агенттiгi
600  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi
агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
619      Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi
200  Кеден органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
300  "Ақтау-Теңiзпорты" АЭА аумағында кеден бекетiнiң ғимаратын салу
600  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту
637      Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi
600  Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiн
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
690      Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
600  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясын
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
694      Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
203  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңарту
205  Литерлiк рейстердi жүзеге асыратын әуе кемелеріне
арналған ангарларды арнайы жарақтандыру
600  Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының
ақпараттық жүйелерiн дамыту
2           Қорғаныс
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
030  Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
мен тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар
034  Қарулы Күштердi басқарудың ақпараттық жүйесiн құру
040  Жауынгерлiк дайындықты қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шаралар
042  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту
051  Қару-жарақ пен әскери техниканы, байланыс жүйесiн жаңғырту
және сатып алу
200  Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз ету
308      Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
208  Төтенше жағдайлар жөнiндегі мекемелердi материалдық-техникалық
жарақтандыру
216  Сел тасқынын бақылаудың автоматтандырылған жүйелерiн сатып алу
300  Талғар өзенінде сел ұстайтын бөгет салу
302  Қарғалы өзенінде селге қарсы құрылыс салу
601  Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Астана қаласының сол жақ жағалауының құрылыстарын тасқын судың
басып қалуынан қорғаудың жобалау-сметалық құжаттамаларын
дайындау
678      Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы
304  Астана қаласында Республикалық ұланның кешендiк ғимаратын салу
600  Қазақстан Республикасының Республикалық ұланын есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
3           Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздік
201      Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi
049  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң iшкi
әскерлерi әскери бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын арттыру
202  Ішкi iстер органдарын жабдықтармен, арнайы мақсаттағы
құралдармен және көлiкпен жарақтандыру
203  Тергеу изоляторларын инженерлiк-техникалық күзет
құралдарымен жарақтандыру
206  Тергеу изоляторларын медициналық жабдықтармен жарақтандыру
207  Саперлiк бөлiмшелердi материалдық-техникалық жарақтандыру
211  Әкiмшiлiк ғимаратты материалдық-техникалық жарақтандыру
304  Тергеу изоляторларын салу, қайта жаңарту және күрделi жөндеу

Республике Казахстан на 2003-2005 годы
234          Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
034   Техническое перевооружение служб гидрометеорологического
наблюдения
617          Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
600   Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Агентства Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
620          Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции
200   Укрепление материально-технической базы территориальных
органов Агентства Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий и защите конкуренции
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан
033   Строительство и реконструкция объектов Управления Делами
Президента Республики Казахстан
15               Официальные трансферты
217          Министерство финансов Республики Казахстан
066   Официальные трансферты, передаваемые из республиканского
бюджета в Национальный фонд
465   Целевые трансферты Восточно-Казахстанскому областному
бюджету для выполнения сложившихся и неисполненных
контрактных обязательств в рамках проекта "Строительство
моста через реку Иртыш в городе Семипалатинск"
Приложение 12
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от        2002 года N
Перечень республиканских бюджетных программ,
не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения
республиканского бюджета на 2003 год
___________________________________________________________________________
Функциональная группа!                  Наименование
Администратор    !
Программа !
---------------------------------------------------------------------------
5                     Здравоохранение
226               Министерство здравоохранения Республики Казахстан
033        Централизованный закуп вакцин против вирусного
гепатита "В"
038        Программа "Туберкулез", выполняемая на
республиканском уровне
039        Централизованный закуп противодиабетических
препаратов
040        Централизованный закуп вакцин для проведения
иммунопрофилактики
6                     Социальное обеспечение и социальная помощь
213               Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
030        Пенсионная программа
031        Государственные социальные пособия
032        Специальные государственные пособия
047        Государственные специальные пособия лицам,
работавшим на подземных и открытых горных работах,
на работах с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда
_________________________________________________________________________
Приложение 13
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от        2002 года N
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения
местных бюджетов на 2003 год
___________________________________________________________________________
Функциональная группа!                  Наименование
Администратор    !
Программа !
---------------------------------------------------------------------------
4                     Образование
263               Исполнительный орган образования, культуры, спорта
и туризма, финансируемый из местного бюджета
20         Общеобразовательное обучение на местном уровне
5                     Здравоохранение
254               Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый
из местного бюджета
054        Оказание первичной медико-санитарной помощи,
специализированной амбулаторно-поликлинической помощи
6                     Социальное обеспечение и социальная помощь
258               Исполнительный орган труда и социальной защиты
населения, финансируемый из местного бюджета
031        Специальные государственные пособия
___________________________________________________________________________
Расходы
республиканского бюджета на 2003 год на
уровне подпрограмм
___________________________________________________________________________
Функц. группа                                                   Сумма, тыс.
Администратор                 Наименование                      тенге
Программа
Подпрограмма
---------------------------------------------------------------------------
1      !                      2                          !    3
---------------------------------------------------------------------------
Расходы                                           704395690
IV. Затраты                                       668573927

2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы бойынша
ақпараттық жүйенi құру
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
034  Гидрометеорологиялық байқау қызметтерiн техникалық қайта
жарақтандыру
617      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық
резервтер жөнiндегi агенттiгi
600  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтер
жөнiндегi агенттiгiн есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
620      Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
200  Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi аумақтық
органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
033  Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының
объектiлерiн салу және қайта жаңарту
15          Ресми трансферттер
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға берiлетiн ресми
трансферттер
465  "Семей қаласында Ертіс өзенi арқылы көпiр салу" жобасы
шеңберiнде қалыптасқан және орындалмаған келiсiм-шарттық
мiндеттемелердi орындау үшiн Шығыс Қазақстан облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
12-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттің атқарылуы
барысында секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік
бағдарламаларының тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Әкімші                               Атауы
Бағдарлама
---------------------------------------------------------------------------
5           Денсаулық сақтау
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
033  "B" қоздырғышы гепатитiне қарсы вакциналарды
орталықтандырылған сатып алу
038  Республикалық деңгейде орындалатын "Туберкулез" бағдарламасы
039  Диабетке қарсы препараттарды орталықтандырылған сатып алу
040  Иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды
орталықтандырылған сатып алу
6           Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
213      Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi
030  Зейнетақы бағдарламасы
031  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар
032  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
047  Жер астындағы және ашық кен жұмыстарында, еңбектiң ерекше зиян
және ерекше ауыр жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс iстеген
адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар
---------------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2002 жылғы    N   Заңына
13-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттің атқарылуы
барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламаларының тізбесі
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Әкімші                               Атауы
Бағдарлама
---------------------------------------------------------------------------
4           Бiлiм беру
263      Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет,
спорт және туризм атқарушы органы
20  Жергілікті деңгейде жалпы білім беру
5           Денсаулық сақтау
254      Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау
атқарушы органы
054  Алғашқы медициналық-санитарлық көмек, мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
6           Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
258      Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау атқарушы органы
031  Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
---------------------------------------------------------------------------
Кіші бағдарламалар деңгейіндегі 2003 жылға арналған
республикалық бюджеттің шығыстары
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ                                               Сомасы,
Әкімші                       Атауы                        мың теңге
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
---------------------------------------------------------------------------
1                              2                             3
---------------------------------------------------------------------------
Шығыстар                                           704395690
IV. Шығындар                                       668573927

1              Государственные услуги общего характера            41676116
101         Администрация Президента Республики Казахстан        504445
001     Административные затраты                             458280
001  Аппарат центрального органа                          450642
030  Аппарат специального представительства на
космодроме "Байконур"                                  7638
030     Прогнозно-аналитическое обеспечение стратегических
аспектов внутренней и внешней политики государства    40112
030  Казахстанский институт стратегических исследований
при Президенте Республики Казахстан                   40112
201     Укрепление материально-технической базы
Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики Казахстан        634
602     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой специального представительства на
космодроме "Байконур"                                   606
603     Обеспечение компьютерной и организационной
техникой Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики Казахстан       4813
102         Хозяйственное управление Парламента Республики
Казахстан                                           1304500
001     Административные затраты                            1129500
001  Аппарат центрального органа                         1129500
034     Обеспечение литерных рейсов                           30000
035     Разработка и экспертиза проектов законов,
инициируемых депутатами Парламента Республики
Казахстан                                             50000
036     Проведение Трансазиатского форума Парламентской
Ассамблеи                                             25000
600     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Парламента Республики Казахстан              70000
104         Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан     398730
001     Административные затраты                             322350
001  Аппарат центрального органа                          322350
032     Обеспечение литерных рейсов                           46380
600     Обеспечение компьютерной и организационной
техникой Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан                                             30000
201         Министерство внутренних дел Республики Казахстан       5510
037     Обеспечение политических интересов страны в области
общественного порядка                                  5510
030  Бюро по координации борьбы с организованной
преступностью                                          5510
204         Министерство иностранных дел Республики Казахстан  10275534

1           Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету       41676116
101      Қазақстан Республикасы Президентінiң Әкiмшілігі       504445
001  Әкімшілік шығындар                                    458280
001 Орталық органның аппараты                             450642
030 "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкілдіктің          7638
аппараты
030  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының                40112
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
қамтамасыз ету
030 Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы            40112
Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты
201  Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы           634
Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтының
материалдық-техникалық базасын нығайту
602  "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкiлдiктi            606
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
603  Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы          4813
Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтын
компьютерлiк және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
102      Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық      1304500
басқармасы
001  Әкiмшiлiк шығындар                                   1129500
001 Орталық органның аппараты                            1129500
034  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                      30000
035  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттары       50000
бастамашы болған заң жобаларын әзiрлеу және сараптау
036  Парламенттік Ассамблеяның Трансазиаттық форумын        25000
өткiзу
600  Қазақстан Республикасының Парламентiн есептеу          70000
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi    398730
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    322350
001 Орталық органның аппараты                             322350
032  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                      46380
600  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң             30000
Кеңсесiн компьютерлiк және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
201      Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi        5510
037  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси                 5510
мүдделерiн қамтамасыз ету
030 Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күресті үйлестіру             5510
жөніндегі бюро
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi  10275534

001     Административные затраты                            4156848
001  Аппарат центрального органа                          182091
004  Аппараты органов в других странах (посольства,
представительства, дипломатические миссии)          3974757
006     Выполнение обязательств прошлых лет                  201894
030  Приобретение недвижимости в собственность Республики
Казахстан за рубежом                                 201894
030     Участие в уставных и других органах СНГ              240395
030  Долевые взносы в уставные и другие органы СНГ        224800
031  Содержание аппарата Постоянного представителя
Республики Казахстан при Евразийском экономическом
сообществе                                            15595
031     Участие в международных организациях                 854000
035     Консульские услуги по оформлению документов           10000
039     Делимитация государственной границы                   16648
030  Делимитация государственной границы                    6648
031  Проведение переговоров по делимитации
государственной границы                               10000
040     Демаркация государственной границы                    55238
030  Демаркация государственной границы                    45238
031  Проведение переговоров по демаркации
государственной границы                               10000
044     Поддержание связи с загранучреждениями                35739
046     Реализация национальной имиджевой стратегии          153520
051     Изготовление визовых наклеек                          60108
052     Обеспечение службы Государственного протокола
Республики Казахстан средствами связи                   900
054     Оплата услуг международной почтовой связи             23992
030  Оплата услуг международной почтовой связи             20000
031  Обеспечение доставки правительственной и
дипломатической корреспонденции в
загранучреждения Республики Казахстан                  3992
055     Медицинское страхование сотрудников во время
длительной загранкомандировки                        133357
057     Обеспечение исполнения Государственного протокола
Республики Казахстан                                  25000
069     Создание системы защищенной связи с
дипломатическими представительствами Республики
Казахстан за рубежом                                  89677
201     Материально-техническое оснащение дипломатических
представительств Республики Казахстан за рубежом     126283
202     Приобретение недвижимости за рубежом для размещения
дипломатических представительств Республики
Казахстан                                            544000

001  Әкiмшiлiк шығындар                                   4156848
001 Орталық органның аппараты                             182091
004 Басқа елдердегі органдардың аппараттары              3974757
(елшіліктер, өкілдіктер, дипломатиялық миссиялар)
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау               201894
030 Қазақстан Республикасының меншігіне шетелде           201894
жылжымайтын мүлік сатып алу
030  ТМД жарғылық және басқа да органдарына қатысу         240395
030 ТМД жарғылық және басқа да органдарына үлестік        224800
жарналар
031 Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық      15595
қауымдастықтағы тұрақты өкілінің аппаратын ұстау
031  Халықаралық ұйымдарға қатысу                          854000
035  Құжаттарды ресiмдеу жөнiндегi консулдық қызметтер      10000
039  Мемлекеттiк шекараны межелеу                           16648
030 Мемлекеттік шекараны межелеу                            6648
031 Мемлекеттік шекараны межелеу бойынша келіссөздер       10000
өткізу
040  Мемлекеттiк шекараға қада қағу                         55238
030 Мемлекеттік шекараға қада қағу                         45238
031 Мемлекеттік шекараға қада қағу бойынша                 10000
келіссөздер өткізу
044  Шет мекемелермен байланыс орнату                       35739
046  Ұлттық бедел стратегиясын iске асыру                  153520
051  Визалық жапсырмалар дайындау                           60108
052  Қазақстан Республикасы Мемлекеттік протокол              900
қызметiн байланыс құралдарымен қамтамасыз ету
054  Халықаралық почта байланысының қызметтерiне ақы төлеу  23992
030 Халықаралық почта байланысының қызметтерiне ақы төлеу  20000
031 Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелеріне        3992
үкіметтік және дипломатиялық хат-хабарды
жеткізуді қамтамасыз ету
055  Ұзақ шетелдiк iссапар кезiнде қызметкерлердi          133357
медициналық сақтандыру
057  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк протоколының        25000
атқарылуын қамтамасыз ету
069  Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық      89677
өкiлдiктерiмен қорғалған байланыс жүйесiн құру
201  Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық     126283
өкiлдiктерiн материалдық-техникалық жарақтандыру
202  Қазақстан Республикасының дипломатиялық               544000
өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде
жылжымайтын мүлік сатып алу

204     Приобретение автомашин для посольств                  70000
301     Реконструкция и капитальный ремонт зданий
дипломатических представительств за рубежом,
находящихся в республиканской собственности           88315
303     Строительство административного здания Министерства
иностранных дел Республики Казахстан в городе
Астана                                              1303000
305     Строительство объектов обслуживания
дипломатического городка в городе Астана             371620
306     Строительство инженерных сетей 2-ой очереди
дипломатического городка в городе Астана            1700000
500     Сопровождение информационных систем Министерства
иностранных дел Республики Казахстан                   5000
601     Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Министерства иностранных дел Республики Казахстан     10000
208         Министерство обороны Республики Казахстан            174935
036     Обеспечение политических интересов страны в области
обороны                                              174935
217         Министерство финансов Республики Казахстан         11891047
001     Административные затраты                            7736643
001  Аппарат центрального органа                          615375
002  Аппараты территориальных органов                    7121268
035     Оплата услуг платежных систем и
телекоммуникационных услуг                           231736
036     Приватизация, управление госимуществом,
постприватизационная деятельность и регулирование
споров, связанных с этим и с кредитованием, учет,
хранение имущества, полученного или взысканного
в счет исполнения обязательств по кредитам и
госгарантиям                                         500000
037     Обеспечение финансовых органов нормативными
правовыми актами                                      18590
047     Оплата услуг по обеспечению приема в бюджет
наличных денег                                        60000
069     Осуществление аудита инвестиционных проектов          27370
100  Аудит проектов за счет внутренних источников          27370
079     Выполнение функций лицензиаров                        18220
201     Материально-техническое обеспечение налоговых
органов Министерства финансов Республики Казахстан    23283
500     Сопровождение информационной системы ведения реестра
государственной собственности                         92000
501     Сопровождение информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан          1043591
030  Сопровождение информационных систем Министерства
финансов Республики Казахстан                        224841

204  Елшіліктер үшiн автомашиналар сатып алу                70000
301  Республикалық меншiктегі шетелдегi дипломатиялық       88315
өкiлдiктердiң ғимараттарын қайта жаңарту
және күрделi жөндеу
303  Астана қаласында Қазақстан Республикасы Сыртқы       1303000
iстер министрлiгінiң әкiмшiлiк ғимаратын салу
305  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашыққа қызмет     371620
көрсету объектiлерiн салу
306  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың          1700000
2-кезектi инженерлiк желiлерiн салу
500  Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер                     5000
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
601  Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгін    10000
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi        174935
036  Елдiң қорғаныс саласындағы саяси мүдделерiн           174935
қамтамасыз ету
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi         11891047
001  Әкiмшiлiк шығындар                                   7736643
001 Орталық органның аппараты                             615375
002 Аумақтық органдардың аппараттары                     7121268
035  Төлем жүйелерi мен телекоммуникациялық қызмет         231736
көрсетулерге ақы төлеу
036  Жекешелендiру, меммүлiктi басқару,                    500000
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, оған және
кредит беруге қатысты дауларды реттеу, кредиттер
мен мем.кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi
орындау есебiне алынған немесе өндiрiп алынған
мүлiктi есепке алу, сақтау
037  Қаржы органдарын нормативтiк құқықтық актiлермен       18590
қамтамасыз ету
047  Бюджетке қолма-қол ақша қабылдауды қамтамасыз          60000
ету жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу
069  Инвестициялық жобалар аудитiн жүзеге асыру             27370
100 Ішкі көздердің есебінен жобалардың аудитін             27370
жүзеге асыру
079  Лицензиялардың функцияларын орындау                    18220
201  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң            23283
салық органдарын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету
500  Мемлекеттiк меншiк тiзiлiмiн жүргiзудiң                92000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          1043591
органдарының ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу

031  Сопровождение информационной системы Казначейства    280904
032  Сопровождение информационных систем,
телекоммуникаций общего назначения и систем
налогового администрирования                         537846
505     Сопровождение информационной системы "Контроль
за оборотом и производством акцизной продукции"        4080
600     Создание информационных систем органов Министерства
финансов Республики Казахстан                       1889904
030  Создание информационных систем органов Министерства
финансов Республики Казахстан                        770596
031  Создание и развитие информационных систем,
телекоммуникаций общего назначения и систем
налогового администрирования                        1119308
605     Развитие информационной системы "Контроль за
оборотом и производством акцизной продукции"          16708
702     Проведение процедур реорганизации и банкротства       72120
703     Печатание акцизных и учетно-контрольных марок,
бланков строгой отчетности                            49296
705     Оценка, хранение и реализация имущества,
поступившего в собственность государства по
отдельным основаниям                                  48000
706     Приобретение официальных источников информации,
используемых для государственного контроля при
применении трансфертных цен                           13354
707     Обеспечение налогового администрирования крупных
налогоплательщиков                                    46152
220         Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                                 893658
001     Административные затраты                             193050
001  Аппарат центрального органа                          193050
030     Совместные аналитические исследования с
международными финансовыми организациями              64400
031     Организация проведения заседаний Республиканской
бюджетной комиссии                                    71740
032     Прикладные научные исследования в области экономики   75000
200     Укрепление материально-технической базы Министерства
экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан                                            100000
500     Сопровождение информационных систем органов
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                                  48240
600     Создание информационных систем органов Министерства
экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан                                            141228
601     Создание ситуационной системы государственного
управления                                           200000
225         Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                           2679604
001     Административные затраты                             147987
001  Аппарат центрального органа                          147987

031 Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін сүйемелдеу          280904
032 Ақпараттық жүйелерді, жалпы мақсаттағы                537846
телекоммуникацияларды және салықтық
әкімшілендіруді сүйемелдеу
505  "Акциздiк өнiмдердiң айналымын және оларды              4080
өндiрудi бақылау" ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi           1889904
органдарының ақпараттық жүйелерiн құру
030 Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi            770596
органдарының ақпараттық жүйелерiн құру
031 Ақпараттық жүйелерді, жалпы мақсаттағы                1119308
телекоммуникацияларды және салықтық
әкімшілендіру жүйелерін құру және дамыту
605  "Акциз өнiмдерiнiң айналымын және оларды                16708
өндiрудi бақылау" ақпараттық жүйесiн дамыту
702  Қайта ұйымдастыру және банкроттық рәсiмдердi            72120
жүргiзу
703  Акциздік және есептеу-бақылау маркаларын,               49296
қатаң есептегi бланкiлердi басып шығару
705  Жекелеген негiздер бойынша мемлекеттен меншiгiне        48000
түскен мүлiктi бағалау, сақтау және сату
706  Трансферттiк бағаларды қолдану кезiнде                  13354
мемлекеттiк бақылау үшiн пайдаланылатын ресми
ақпараттар көзiн сатып алу
707  Ірi салық төлеушiлердi салықтық әкiмшiлендiрудi         46152
қамтамасыз ету
220      Қазақстан Республикасының Экономика және               893658
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     193050
001 Орталық органның аппараты                              193050
030  Халықаралық қаржы ұйымдарымен бiрлескен                 64400
талдамалық зерттеулер
031  Республикалық бюджет комиссиясының отырыстарын          71740
жүргiзудi ұйымдастыру
032  Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер      75000
200  Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк        100000
жоспарлау министрлiгiнiң материалдық-техникалық
базасын нығайту
500  Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк      48240
жоспарлау министрлiгi органдарының ақпараттық
жүйелерін сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Экономика және               141228
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi органдарының
ақпараттық жүйелерін құру
601  Мемлекеттiк басқарудың жағдайлық жүйесiн құру          200000
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым            2679604
министрлiгi
001  Әкiмшілік шығындар                                     147987
001 Орталық органның аппараты                              147987

030     Фундаментальные и прикладные научные исследования   2166592
031  Субсидирование научных организаций для приобретения
оборудования                                          73855
032  Проведение фундаментальных, инициативных и
рисковых научных исследований по грантам через
Фонд науки                                          1270413
033  Проведение прикладных научных исследований           822324
032     Обеспечение доступности научно-технической
информации                                           121215
033     Хранение научно-исторических ценностей                 3811
030  Мемориальный музей академика К.И.Сатпаева              3811
034     Аттестация научных кадров                             19608
035     Анализ состояния и прогнозирование развития науки     67964
030  Национальная Академия наук Республики Казахстан       67964
036     Государственные премии и стипендии в области науки,
техники и образования                                 44293
079     Выполнение функций лицензиаров                           89
205     Развитие материальной базы Мемориального музея
академика К.И. Сатпаева                                 300
206     Развитие материальной базы Национальной академии
наук Республики Казахстан                             15000
601     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства образования и науки
Республики Казахстан                                   5600
700     Замена, установка новых и захоронение отработанных
источников ионизирующего излучения                    87145
233         Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан                                             20000
052     Проведение рекламно-информационной работы по
привлечению инвестиций                                20000
406         Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета                              80427
001 001 Аппарат центрального органа                           68760
500     Информационно-вычислительное обслуживание
Счетного комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета                               1990
600     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета                   3677
602     Создание информационной базы данных по объектам
финансового контроля                                   6000
606         Агентство Республики Казахстан по статистике        2032339
001     Административные затраты                             803856
001  Аппарат центрального органа                          113274

030  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер              2166592
031 Жабдықтар сатып алу үшін ғылыми ұйымдарды               73855
субсидиялау
032 Ғылым қоры арқылы гранттар бойынша іргелі,            1270413
бастамашы және тәуекел ғылыми зерттеулерді жүргізу
033 Қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу                   822324
032  Ғылыми-техникалық ақпаратқа қол жетiмдiлiктi           121215
қамтамасыз ету
033  Ғылыми-тарихи құндылықтарды сақтау                       3811
030 Академик Қ.И. Сәтпаевтың мемориалдық-мұражайы            3811
034  Ғылыми кадрларды аттестаттау                            19608
035  Ғылымның жай-күйiн талдау және дамуын болжамдау         67964
030 Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы       67964
036  Ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы              44293
мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                       89
205  Академик Қ.И. Сәтпаевтың мемориалдық мұражайының          300
материалдық базасын дамыту
206  Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының    15000
материалдық базасын дамыту
601  Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым               5600
министрлiгін есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
700  Иондалған сәулелену көздерiн ауыстыру, жаңаларын        87145
құрастыру және жұмыспен өтелгенiн көму
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда          20000
министрлiгi
052  Инвестицияларды тарту жөнiнде жарнамалық-ақпараттық     20000
жұмыстар жүргiзу
406      Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау              80427
жөніндегі есеп комитетi
001  Орталық органның аппараты                               68760
500  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау               1990
жөнiндегі есеп комитетiне ақпараттық-есептеу
қызметін көрсету
600  Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi     3677
есеп комитетiн есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
602  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық             6000
дерекқорды құру
606      Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі        2032339
агенттігi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     803856
001 Орталық органның аппараты                              113274

002  Аппараты территориальных органов                     690582
031     Создание информационно-статистических баз данных
о социально-экономическом положении республики      1112483
030  Информационно-статистические центры                  828604
031  Сбор и обработка статистических данных               185212
032  Публикация и распространение статистической
информации и форм статистической отчетности           98667
500     Сопровождение информационных систем органов
государственной статистики                            81000
030  Информационно-техническое обслуживание и
сопровождение информационной системы органов
государственной статистики                            81000
600     Создание информационных систем органов
государственной статистики                            35000
608         Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы                               111040
001     Административные затраты                              82392
001  Аппарат центрального органа                           33792
002  Аппараты территориальных органов                      48600
031     Функционирование системы информатизации и
тестирования кадров государственной службы
республики                                            14648
030  Центр информатизации и тестирования государственных
служащих                                              14648
500     Сопровождение информационной государственной
системы управления кадрами                             5000
600     Развитие информационной государственной системы
управления кадрами                                     9000
610         Агентство Республики Казахстан по государственным
закупкам                                              46561
001     Административные затраты                              31488
001  Аппарат центрального органа                           31488
033     Проведение мониторинга и информационное
обеспечение государственных закупок                    2812
500     Сопровождение информационных систем Агентства
Республики Казахстан по государственным закупкам       9659
600     Создание информационных систем Агентства Республики
Казахстан по государственным закупкам                  2602
619         Агентство таможенного контроля Республики Казахстан 4068209
001     Административные затраты                            2412960
001  Аппарат центрального органа                          152250
002  Аппараты территориальных органов                    2260710
030     Обеспечение таможенных органов нормативными
правовыми актами                                       1896
031     Обеспечение таможенного контроля с применением
служебно-розыскных собак                              30949

002 Аумақтық органдардың аппараттары                       690582
031  Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы         1112483
туралы деректердiң ақпараттық-статистикалық
дерекқорын құру
030 Ақпараттық-статистикалық орталықтар                    828604
031 Статистикалық деректерді жинау және өңдеу              185212
032 Статистикалық ақпаратты және статистикалық              98667
есептілік нысандарын жариялау және тарату
500  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық          81000
жүйелерiн сүйемелдеу
030 Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық          81000
жүйесіне ақпараттық-техникалық қызмет көрсету
және сүйемелдеу
600  Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық          35000
жүйелерiн құру
608      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет           111040
iстерi жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      82392
001 Орталық органның аппараты                               33792
002 Аумақтық органдардың аппараттары                        48600
031  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын              14648
ақпараттандыру және сынақтан өткiзу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
030 Мемлекеттік қызметшілерді ақпараттандыру және           14648
тестілеу орталығы
500  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк              5000
жүйесiн сүйемелдеу
600  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк              9000
жүйесiн дамыту
610      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу         46561
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      31488
001 Орталық органның аппараты                               31488
033  Мемлекеттiк сатып алу мониторингiн жүргiзу және          2812
оларды ақпараттық қамтамасыз ету
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу          9659
жөнiндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу             2602
жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
құру
619      Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау            4068209
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    2412960
001 Орталық органның аппараты                              152250
002 Аумақтық органдардың аппараттары                      2260710
030  Кедендiк органдарды нормативтiк құқықтық                 1896
актiлермен қамтамасыз ету
031  Қызметтiк-iздестiру иттерiн қолданып, кедендiк          30949
бақылауды қамтамасыз ету

030  Кинологический центр                                  30949
032     Оплата вознаграждения независимому эксперту за
дополнительно поступившие таможенные платежи и
налоги в бюджет                                      805536
033     Обеспечение деятельности таможенной службы
Республики Казахстан за рубежом                        8500
030  Представительство таможенной службы Республики
Казахстан при таможенной службе Российской Федерации   8500
034     Совершенствование экспертной службы таможенных
органов                                               21000
030  Центральная таможенная лаборатория                    21000
200     Материально-техническое обеспечение таможенных
органов                                              230310
300     Строительство здания таможенного поста на
территории СЭЗ "Морпорт-Актау"                        35000
500     Сопровождение таможенной информационной системы
"ТАИС"                                               359980
600     Развитие таможенной информационной системы "ТАИС"    162078
637         Конституционный Совет Республики Казахстан            51478
001     Административные затраты                              48894
001  Аппарат центрального органа                           48894
500     Информационно-вычислительное обслуживание
Конституционного Совета Республики Казахстан           1440
600     Обеспечение вычислительной и организационной техникой
Конституционного Совета Республики Казахстан           1144
690         Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан                                           2289393
001     Административные затраты                              45540
001  Аппарат центрального органа                           45540
030     Проведение выборов                                  2236033
031  Проведение выборов депутатов Сената Парламента
Республики Казахстан                                   2453
032  Проведение выборов депутатов Мажилиса Парламента
Республики Казахстан                                   8625
033  Проведение выборов депутатов Маслихатов             2224955
031     Правовое обучение избирателей и организаторов
выборов                                                2812
032     Обеспечение сохранности выборных материалов
Центральной избирательной комиссии Республики
Казахстан                                              1508
600     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан                                   3500
694         Управление Делами Президента Республики Казахстан   4848706
001     Административные затраты                             112644
001  Аппарат центрального органа                          112644

030 Кинология орталығы                                      30949
032  Тәуелсiз сарапшыға кедендiк төлемдер мен               805536
салықтардың бюджетке қосымша түскенi үшiн
сыйақы төлеу
033  Қазақстан Республикасының шетелдегi кеден                8500
қызметiн қамтамасыз ету
030 Ресей Кеден қызметі жанындағы Қазақстан                  8500
Кеден қызметінің өкілдігі
034  Кеден органдарының сараптама қызметiн жетiлдiру         21000
030 Орталық кеден зертханасы                                21000
200  Кеден органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету 230310
300  "Ақтау-Теңiзпорты" АЭА аумағында кеден бекетiнiң        35000
ғимаратын салу
500  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу          359980
600  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту              162078
637      Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi         51478
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      48894
001 Орталық органның аппараты                               48894
500  Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiне        1440
ақпараттық-есептеу қызметтерiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiн         1144
есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
690      Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы   2289393
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      45540
001 Орталық органның аппараты                               45540
030  Сайлаулар өткiзу                                      2236033
031 Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының              2453
депутаттарын сайлауды өткізу
032 Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің            8625
депутаттарын сайлауды өткізу
033 Маслихаттар депутаттарын сайлауды өткізу              2224955
031  Сайлаушыларды және сайлаулар ұйымдастырушыларды          2812
құқықтық оқыту
032  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы         1508
сайлау материалдарының сақталуын қамтамасыз ету
600  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясын        3500
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
694      Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы    4848706
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     112644
001 Орталық органның аппараты                              112644

034     Обеспечение литерных рейсов                         2196195
035     Обеспечение функционирования государственных
резиденций                                          1032002
036     Содержание правительственных зданий                  731647
038     Обслуживание официальных делегаций                   145000
046     Изготовление государственных наград, документов
к ним, почетных дипломов и нагрудных знаков           35000
203     Обновление парка автомашин для государственных
органов                                              245000
205     Специальное оснащение ангаров для воздушных судов,
осуществляющих литерные рейсы                        241650
500     Сопровождение информационных систем Управления
Делами Президента Республики Казахстан                39837
600     Развитие информационных систем Управления Делами
Президента Республики Казахстан                       69731
2              Оборона                                            43588786
208         Министерство обороны Республики Казахстан          39624739
006     Выполнение обязательств прошлых лет                  500000
030  Кредиторская задолженность по обязательствам,
выполняемым за счет средств республиканского
бюджета                                              500000
030     Прикладные научные исследования и опытно-
конструкторские работы оборонного характера           50000
032     Подготовка допризывников по военно-техническим
специальностям                                       200000
033     Обеспечение охраны военных объектов                   50000
034     Создание информационной системы управления
Вооруженными Силами                                  450000
038     Картографо-геодезическое обеспечение                 100000
040     Мероприятия по обеспечению боевой подготовки         250000
041     Обеспечение функционирования инфраструктуры
Вооруженных Сил                                     2645496
042     Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил             4063104
043     Погашение задолженности за приобретенную военную
технику                                              457900
045     Реализация межгосударственных договоров об аренде
военных полигонов                                   3912300
051     Модернизация, приобретение вооружения и военной
техники, системы связи                              3412000
052     Межгосударственные воинские перевозки пограничных
войск и грузов для их обеспечения в интересах
охраны внешних границ государств-участников СНГ       53000
076     Обеспечение обороноспособности страны              23180939
001  Аппарат центрального органа                          363400
004  Аппараты органов в других странах (посольства,
представительства, дипломатические миссии)           233816

034  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                     2196195
035  Мемлекеттiк резиденциялардың жұмыс iстеуiн            1032002
қамтамасыз ету
036  Үкiметтiк ғимараттарды ұстау                           731647
038  Ресми делегацияларға қызмет көрсету                    145000
046  Мемлекеттiк наградаларды, олардың құжаттарын,           35000
құрмет дипломдарын және кеуде белгiлерiн дайындау
203  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңарту 245000
205  Литерлiк рейстердi жүзеге асыратын әуе кемелеріне      241650
арналған ангарларды арнайы жарақтандыру
500  Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының   39837
ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының   69731
ақпараттық жүйелерiн дамыту
2           Қорғаныс                                             43588786
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi       39624739
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау                500000
030 Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын     500000
міндеттемелер бойынша кредиторлық берешек
030  Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер       50000
мен тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар
032  Әскерге шақырылатындарды әскери-техникалық             200000
мамандықтар бойынша даярлау
033  Әскери объектiлердi қорғауды қамтамасыз ету             50000
034  Қарулы Күштердi басқарудың ақпараттық жүйесiн құру     450000
038  Картографиялық-геодезиялық қамтамасыз ету              100000
040  Жауынгерлiк дайындықты қамтамасыз ету жөнiндегi        250000
iс-шаралар
041  Қарулы Күштер инфрақұрылымының жұмыс iстеуiн          2645496
қамтамасыз ету
042  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту                4063104
043  Сатып алынған әскери техника үшiн берешектi өтеу       457900
045  Әскери полигондарды жалға беру туралы                 3912300
мемлекетаралық шарттарды iске асыру
051  Қару-жарақ пен әскери техниканы, байланыс             3412000
жүйесiн жаңғырту және сатып алу
052  ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң сыртқы шекараларын       53000
күзету мүддесiнде шекара әскерлерiн және оларды
қамтамасыз етуге арналған жүктердi мемлекетаралық
әскери тасымалдаулар
076  Елдiң қорғаныс қабiлетiн қамтамасыз ету              23180939
001 Орталық органның аппараты                             3634000
004 Басқа елдердегі органдардың аппараттары                233816
(елшіліктер, дипломатиялық миссиялар)

030  Аппараты военных комиссариатов                      1448280
031  Содержание воинских частей                         14315979
032  Обеспечение воинских частей перевозками              400000
033  Организация питания личного состава                 2200000
034  Обеспечение воинских частей медикаментами и
продукцией медицинского назначения                   500000
035  Обеспечение воинских частей горюче-смазочными
материалами                                         2000000
036  Обеспечение воинских частей обмундированием,
мягким инвентарем и массовыми средствами гигиены    1100000
037  Обеспечение воинских частей связью                   500000
040  Изготовление бланков военных билетов                  19464
041  Обеспечение противопожарной защиты Вооруженных
Сил Республики Казахстан                             100000
200     Обеспечение жильем военнослужащих                    300000
308         Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям                                           2758412
001     Административные затраты                             640170
001  Аппарат центрального органа                           85320
002  Аппараты территориальных органов                     554850
031     Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера                  379598
030  Республиканский оперативно-спасательный отряд         29193
032  Содержание воинских частей                           266739
033  Аэромобильные региональные оперативно-
спасательные отряды                                   66669
035  Республиканский кризисный центр                       16997
032     Эксплуатация объектов селезащиты                     223243
030  "Казселезащита"                                      223243
034     Эксплуатация вертолетов                              249687
036     Проведение ежегодного Республиканского
(международного) сбор-семинара спасателей
подразделения "Казспас"                                1500
050     Анализ и проведение испытаний в области пожарной
безопасности                                           5000
079     Выполнение функций лицензиаров                           68
208     Материально-техническое оснащение учреждений по
чрезвычайным ситуациям                               249146
030  Приобретение активов Республиканским
оперативно-спасательным отрядом                       70046
031  Приобретение активов воинскими частями               106300
032  Приобретение активов региональными аэромобильными
аварийно-спасательными отрядами                       35000
036  Приобретение активов государственным учреждением
"Казселезащита"                                       37800
216     Приобретение автоматизированных систем наблюдения
за селевыми потоками                                  50000
300     Строительство селезадерживающей плотины на реке
Талгар                                               600000
302     Строительство противоселевого сооружения на реке
Каргалинка                                           180000
501     Сопровождение информационных систем Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям        11000
601     Создание информационных систем Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям                    4000
700     Подготовка проектной-сметной документации защиты
от паводкового затопления застройки левобережной
части города Астаны                                  165000

030 Әскери комиссариаттардың аппараттары                  1448280
031 Әскери бөлімдерді ұстау                              14315979
032 Әскери бөлімдерді тасымалдармен қамтамасыз ету         400000
033 Жеке құрамның тамақтануын ұйымдастыру                 2200000
034 Әскери бөлімдерді дәрі-дәрмектермен және               500000
медициналық бағыттағы өнімдермен қамтамасыз ету
035 Әскери бөлімдерді жанар-жағар май                     2000000
материалдарымен қамтамасыз ету
036 Әскери бөлімдерді киім-кешекпен, жұмсақ               1100000
мүліктермен және жалпы гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету
037 Әскери бөлімдерді байланыспен қамтамасыз ету           500000
040 Әскери билеттердің бланкілерін дайындау                 19464
041 Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін өртке           100000
қарсы қорғауды қамтамасыз ету
200  Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз ету       300000
308      Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар           2758412
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     640170
001 Орталық органның аппараты                               85320
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       554850
031  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше              379598
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
030 Республикалық жедел құтқару жасағы                      29193
032 Әскери бөлімдерді ұстау                                266739
033 Аэромобильді аймақтық жедел құтқару жасақтары           66669
035 Республикалық дағдарыс орталығы                         16997
032  Селден қорғау объектiлерiн пайдалану                   223243
030 "Қазселденқорғау"                                      223243
034  Тiкұшақтарды пайдалану                                 249687
036  "Қазқұтқару" бөлiмшесi құтқарушыларының жыл              1500
сайынғы республикалық (халықаралық)
жиын-семинарын өткiзу
050  Өрт қауiпсiздiгi саласындағы сынақтарды талдау           5000
және жүргiзу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                       68
208  Төтенше жағдайлар жөнiндегі мекемелердi                249146
материалдық-техникалық жарақтандыру
030 Республикалық жедел құтқару жасағының активтерді        70046
сатып алуы
031 Әскери бөлімдердің активтерді сатып алуы               106300
032 Аймақтық аэромобильдік авариялық-құтқару                35000
жасақтарының активтерді сатып алуы
036 "Қазселденқорғау" мемлекеттік мекемесінің               37800
активтерді сатып алуы
216  Сел тасқынын бақылаудың автоматтандырылған              50000
жүйелерiн сатып алу
300  Талғар өзенінде сел ұстайтын бөгет салу                600000
302  Қарғалы өзенінде селге қарсы құрылыс салу              180000
501  Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар                11000
жөнiндегі агенттігінiң ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
601  Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар              4000
жөніндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Астана қаласының сол жақ жағалауының                   165000
құрылыстарын тасқын судың басып қалуынан
қорғаудың жобалау-сметалық құжаттамаларын дайындау

678         Республиканская гвардия Республики Казахстан        1205635
076     Участие в обеспечении безопасности охраняемых лиц
и выполнении церемониальных ритуалов                 732775
030  Центральный аппарат                                   48469
031  Содержание воинских частей                           684306
304     Строительство комплексного здания Республиканской
гвардии в городе Астана                              470360
600     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Республиканской гвардии Республики
Казахстан                                              2500
3              Общественный порядок и безопасность                71411038
104         Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан     184264
033     Организация технической защиты информации в
государственных органах                                7105
030  Центр по организации технической защиты информации
в государственных органах                              7105
034     Обеспечение специальной связью                       152159
030  Фельдъегерская служба                                152159
035     Обеспечение средствами защиты информации
государственных органов                               15000
036     Обеспечение информационной безопасности
государственных органов                               10000
201         Министерство внутренних дел Республики Казахстан   20129106
001     Административные затраты                            6677474
001  Аппарат центрального органа                          840384
002  Аппараты территориальных органов                    5837090
004     Оплата труда адвокатов на следствии                   60738
014     Государственная программа борьбы с терроризмом и
иными проявлениями экстремизма и сепаратизма         413200
021     Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на республиканском уровне 4150118
030  Соединения и части внутренних войск                 4150118
031     Содержание следственно-арестованных лиц             1721960
031  Следственные изоляторы                              1721960
035     Изготовление паспортов и удостоверений личности
граждан Республики Казахстан                         288009
039     Оперативно-розыскная деятельность                    843312
030  Оперативно-розыскная деятельность органов
внутренних дел                                       843312
040     Организация автотранспортного обслуживания органов
внутренних дел                                       158143
030  Учреждение автотранспортного обслуживания            158143

678      Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы         1205635
076  Қорғалатын тұлғалардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз        732775
етуге және рәсiмдi салтанаттарды орындауға қатысу
030 Орталық аппарат                                         48469
031 Әскери бөлімдерді ұстау                                684306
304  Астана қаласында Республикалық ұланның кешендiк        470360
ғимаратын салу
600  Қазақстан Республикасының Республикалық ұланын           2500
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
3           Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздік                     71411038
104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң Кеңсесi     184264
033  Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық              7105
қорғауды ұйымдастыру
030 Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық              7105
қорғауды ұйымдастыру жөніндегі орталық
034  Арнайы байланыспен қамтамасыз ету                      152159
030 Фельдъегерлік қызмет                                   152159
035  Мемлекеттiк органдарды ақпаратты қорғау                 15000
құралдарымен қамтамасыз ету
036  Мемлекеттiк органдардың ақпараттық қауiпсiздiгiн        10000
қамтамасыз ету
201      Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi     20129106
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    6677474
001 Орталық органның аппараты                              840384
002 Аумақтық органдардың аппараттары                      5837090
004  Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы төлеу          60738
014  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнiң          413200
өзге де көрiнiстерiне қарсы күрестiң мемлекеттiк
бағдарламасы
021  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi қорғау       4150118
және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
030 Ішкі әскерлердің құрамалары мен бөлімдері             4150118
031  Тергеудегi тұтқынға алынған адамдарды ұстау           1721960
031 Тергеу изоляторлары                                   1721960
035  Қазақстан Республикасы азаматтарының                   288009
төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындау
039  Жедел-iздестiру қызметi                                843312
030 Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметі        843312
040  Ішкi iстер органдарына автокөлiк қызметiн көрсетудi    158143
ұйымдастыру
030 Автокөліктік қызмет көрсету мекемесі                   158143

043     Возмещение процессуальных издержек                     7000
045     Охрана дипломатических представительств              260212
046     Государственная защита лиц, участвующих в уголовном
процессе                                              20000
047     Специальные перевозки                                 50906
049     Повышение боеготовности воинских частей внутренних
войск Министерства внутренних дел Республики
Казахстан                                            750000
050     Изготовление водительских удостоверений, документов,
номерных знаков для государственной регистрации
транспортных средств                                1416788
030  Изготовление государственных регистрационных
номерных знаков                                      677108
031  Изготовление свидетельств о регистрации
транспортных средств                                 416940
032  Изготовление водительских удостоверений              322740
052     Обеспечение органов внутренних дел и внутренних
войск Министерства внутренних дел Республики
Казахстан материально-техническими ресурсами,
военной техникой и специальными средствами            30090
030  База военного и специального имущества                30090
056     Обеспечение деятельности органов внутренних дел
по борьбе с наркобизнесом с применением
служебно-розыскных собак                              22007
030  Кинологический учебно-тренировочный центр             22007
061     Служба оперативного реагирования                      82913
030  Подразделение специального назначения "Сункар"        82913
062     Противодействие эпидемии СПИДа в следственных
изоляторах                                             1000
063     Обеспечение форменным обмундированием сотрудников
и военнослужащих центрального аппарата и
территориальных органов                              119594
064     Компенсация расходов на содержание жилища и
коммунальные услуги сотрудникам центрального
аппарата и территориальных органов                   709228
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                         86260
202     Оснащение органов внутренних дел оборудованием,
средствами специального назначения и транспортом     191589
203     Оснащение следственных изоляторов инженерно-
техническими средствами охраны                        25000
206     Оснащение следственных изоляторов медицинским
оборудованием                                         33810
207     Материально-техническое оснащение саперных
подразделений                                        240000
211     Материально-техническое оснащение
административного здания                             191455
304     Строительство, реконструкция и капитальный ремонт
следственных изоляторов                             1039300
501     Сопровождение информационных систем органов
внутренних дел                                        23655

043  Iс-жүргізу шығындарын өтеу                               7000
045  Дипломатиялық өкiлдiктердi қорғау                      260212
046  Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды                  20000
мемлекеттiк қорғау
047  Арнайы тасымалдар                                       50906
049  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң       750000
iшкi әскерлерi әскери бөлiмдерiнiң жауынгерлiк
дайындығын арттыру
050  Көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркеу үшiн жүргiзушi    1416788
куәлiктерiн, құжаттарды, нөмiр белгiлерiн дайындау
030 Мемлекеттік тіркеу нөмірлері белгілерін дайындау       677108
031 Көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктерді дайындау    416940
032 Жүргізуші куәліктерін дайындау                         322740
052  Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлiгiнiң        30090
iшкi iстер органдары мен iшкi әскерлерiн
материалдық-техникалық ресурстармен, әскери
техникамен және арнайы құралдармен қамтамасыз ету
030 Әскери және арнайы мүліктің базасы                      30090
056  Қызметтiк-iздестiру иттерiн қолдана отырып,             22007
есiрткi бизнесiне
қарсы күрес жөнiндегi iшкi iстер
органдарының қызметiн қамтамасыз ету
030 Кинология оқу-жаттығу орталығы                          22007
061  Жедел әрекет ету қызметi                                82913
030 "Сұңқар" арнайы мақсаттағы бөлімшесі                    82913
062  Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы әрекет        1000
063  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың               119594
қызметкерлерi мен әскери қызметшiлерiн нысанды
киiм-кешекпен қамтамасыз ету
064  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың               709228
қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және
коммуналдық қызметтерге шығыстарды өтеу
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            86260
мемлекеттiк бағдарламасы
202  Ішкi iстер органдарын жабдықтармен, арнайы             191589
мақсаттағы құралдармен және көлiкпен жарақтандыру
203  Тергеу изоляторларын инженерлiк-техникалық күзет        25000
құралдарымен жарақтандыру
206  Тергеу изоляторларын медициналық жабдықтармен           33810
жарақтандыру
207  Саперлiк бөлiмшелердi материалдық-техникалық           240000
жарақтандыру
211  Әкiмшiлiк ғимаратты материалдық-техникалық             191455
жарақтандыру
304  Тергеу изоляторларын салу, қайта жаңарту және         1039300
күрделi жөндеу
501  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін            23655
сүйемелдеу

600     Государственный проект 3                             400000
601     Создание информационных систем органов внутренних
дел                                                  115345
221         Министерство юстиции Республики Казахстан          12163841
001     Административные затраты                            1338768
001  Аппарат центрального органа                          161385
002  Аппараты территориальных органов                     660960
030  Аппарат Комитета уголовно-исполнительной системы     101703
031  Аппараты и подразделения территориальных органов
уголовно-исполнительной системы                      414720
032     Проведение судебных экспертиз                        315054
030  Центр судебной экспертизы                            315054
035     Законопроектные работы                               154100
030  Ведение анализа действующего законодательства          4100
031  Консультационные и экспертные услуги по разработке
законопроектов                                       150000
037     Оплата труда адвокатов за участие в суде              79081
040     Содержание осужденных                               7571726
030  Исправительные учреждения                           7571726
041     Оперативно-розыскная деятельность                     28604
030  Оперативно-розыскная деятельность органов
уголовно-исполнительной системы                       28604
042     Противодействие эпидемии СПИДа в исправительных
учреждениях                                            3000
043     Сводная программа по реализации прав
интеллектуальной собственности                         4408
048     Правовая пропаганда                                   20000
050     Обеспечение правовой информацией                      59062
030  Ведение Государственного реестра нормативных
правовых актов                                         5700
031  Обеспечение правовой информацией                      53362
051     Защита интересов государства в судах                  40152
030  Защита интересов государства в судах Республики
Казахстан                                              2800
031  Защита интересов государства в судах иностранных
государств                                            37352
053     Погашение задолженности по налогам в бюджет
учреждений уголовно-исполнительной системы          1114516
079     Выполнение функций лицензиаров                         1720
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                         75750
200     Оснащение уголовно-исполнительной системы
оборудованием, инвентарем, средствами специального
назначения и транспортными средствами                150000
201     Оснащение исправительных учреждений инженерно-
техническими средствами охраны                        89000
303     Реконструкция под исправительную колонию общего
режима на базе завода стеновых материалов в
городе Кызылорда                                     310000
304     Реконструкция психоневрологического дома-интерната
под исправительную колонию общего режима в
Жамбылской области                                   300000
305     Реконструкция военного городка в поселке Солнечный
под исправительную колонию для женщин в
Восточно-Казахстанской области                       137900
306     Реконструкция военного объекта "Эмба-5" в поселке
Жем под исправительную колонию строгого режима в
Актюбинской области                                  300000
500     Сопровождение информационно-справочной системы
органов юстиции                                       60000
501     Сопровождение информационной системы Комитета
уголовно-исполнительной системы                        1000
600     Создание информационной системы Комитета
уголовно-исполнительной системы                        5000
601     Создание информационно-справочной системы органов
юстиции                                                5000
225         Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                             21770
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                         21770

600  3 - мемлекеттiк жоба                                   400000
601  Ішкi iстер органдарының ақпараттық жүйелерiн құру      115345
221      Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі         12163841
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    1338768
001 Орталық органның аппараты                              161385
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       660960
030 Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аппараты           101703
031 Қылмыстық-атқару жүйесі аумақтық органдарының          414720
аппараттары және бөлімшелері
032  Сот сараптамаларын жүргiзу                             315054
030 Сот сараптамасы орталығы                               315054
035  Заң жобалау жұмыстары                                  154100
030 Қолданыстағы заңнамаға талдау жүргізу                    4100
031 Заң жобаларын әзірлеу жөніндегі консультациялық        150000
және сараптамалық қызметтер
037  Сотқа қатысқаны үшін адвокаттарға еңбекақы төлеу        79081
040  Сотталғандарды ұстау                                  7571726
030 Түзеу мекемелері                                      7571726
041  Жедел-iздестiру қызметi                                 28604
030 Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының                    28604
жедел-іздестіру қызметі
042  Түзеу мекемелерiнде СПИД індетiне қарсы әрекет           3000
043  Санаткерлiк меншiк құқығын iске асыру жөнiндегі          4408
жиынтық бағдарлама
048  Құқықтық насихаттау                                     20000
050  Құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету                      59062
030 Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік              5700
тізілімін жүргізу
031 Құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету                      53362
051  Соттарда мемлекеттің мүддесін қорғау                    40152
030 Қазақстан Республикасының соттарында                     2800
мемлекеттің мүддесін қорғау
031 Шетел мемлекеттерінің соттарында мемлекеттің            37352
мүддесін қорғау
053  Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң бюджетке        1114516
түсетiн салықтары жөнiндегi берешегін өтеу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     1720
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            75750
мемлекеттiк бағдарламасы
200  Қылмыстық-атқару жүйесiн жабдықтармен,                 150000
мүкаммалмен, арнайы мақсаттағы құралдармен
және көлiк құралдарымен жарақтандыру
201  Түзеу мекемелерiн инженерлiк-техникалық күзет           89000
құралдарымен жарақтандыру
303  Қызылорда қаласында қабырға материалдарын              310000
жасайтын зауытты жалпы режимдегі түзеу колониясы
етiп қайта жаңарту
304  Жамбыл облысында Психоневрологиялық интернат           300000
үйiн жалпы режимдегi түзеу колониясы етiп
қайта жаңарту
305  Шығыс Қазақстан облысы Солнечный кентiндегi            137900
әскери қалашықты әйелдерге арналған түзеу
колониясы етiп қайта жаңарту
306  Ақтөбе облысы Жем кентiндегi "Ембi-5" әскери           300000
объектiсiн қатаң режимдегi түзеу колониясы етiп
қайта жаңарту
500  Әдiлет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйесiн      60000
сүйемелдеу
501  Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық           1000
жүйесiн сүйемелдеу
600  Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық           5000
жүйесiн құру
601  Әділет органдарының ақпараттық-анықтамалық               5000
жүйесін құру
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым              21770
министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            21770
мемлекеттiк бағдарламасы

226         Министерство здравоохранения Республики Казахстан      7730
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                          7730
230         Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                         19500
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                         19500
410         Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан                                          27057518
050     Обеспечение национальной безопасности              26974308
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                         83210
501         Верховный Суд Республики Казахстан                  5755647
001     Административные затраты                            1195884
001  Аппарат центрального органа                          270827
030  Аппарат Комитета по судебному администрированию
при Верховном Суде Республики Казахстан               96832
031  Администраторы в областях, городах Астана и
Алматы                                               828225
032     Отправление правосудия                              4094444
033  Местные суды                                        4094444
033     Обеспечение деятельности Квалификационной коллегии
юстиции                                                3319
034     Оценка, хранение и реализация имущества,
поступившего в собственность государства по
отдельным основаниям                                  32000
201     Материально-техническое и иное обеспечение органов
судебной системы                                     400000
500     Сопровождение единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов
судебной системы Республики Казахстан                 15000
600     Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов судебной
системы Республики Казахстан                          15000
502         Генеральная Прокуратура Республики Казахстан        3303372
001     Административные затраты                            3192360
001  Аппарат центрального органа                          322226
002  Аппараты территориальных органов                    2870134
030      Ведение криминального и оперативного учетов            1750
031  Долевое содержание Межгосударственного
информационного банка ГИЦ МВД Российской Федерации     1750
039     Обеспечение экстрадиции лиц, совершивших преступления  9262
600     Создание информационной системы Центра правовой
статистики и информации при Генеральной Прокуратуре
Республики Казахстан                                  50000
602     Обеспечение вычислительной и организационной
техникой органов прокуратуры                          50000

226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау               7730
министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес             7730
мемлекеттiк бағдарламасы
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат             19500
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            19500
мемлекеттiк бағдарламасы
410      Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк         27057518
комитеті
050  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету                  26974308
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            83210
мемлекеттiк бағдарламасы
501      Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты                5755647
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    1195884
001 Орталық органның аппараты                              270827
030 Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы        96832
Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің аппараты
031 Облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы          828225
әкімшілер
032  Сот төрелігін жүзеге асыру                            4094444
033 Жергілікті соттар                                     4094444
033  Әдiлет бiлiктiлiк алқасының қызметiн                     3319
қамтамасыз ету
034  Жекелеген негiздер бойынша мемлекеттiң                  32000
меншігіне түскен мүлiктi бағалау, сақтау және
сату
201  Сот жүйесiнiң органдарын материалдық-техникалық        400000
және өзге де қамтамасыз ету
500  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының          15000
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесін сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының          15000
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiн құру
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы           3303372
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    3192360
001 Орталық органның аппараты                              322226
002 Аумақтық органдардың аппараттары                      2870134
030  Қылмыстық және жедел есептердi жүргiзу                   1750
031 Ресей Федерациясы ІІМ БАО Мемлекетаралық                 1750
ақпараттық банкін үлестік ұстау
039  Қылмыс жасаған адамдардың экстрадициясын                 9262
қамтамасыз ету
600  Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы             50000
жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат
орталығының ақпараттық жүйесiн құру
602  Прокуратура органдарын есептеу және ұйымдастыру        50000
техникасымен қамтамасыз ету

613         Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту     8200
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                          8200
618         Агентство финансовой полиции Республики Казахстан   1600514
001     Административные затраты                            1278801
001  Аппарат центрального органа                           87696
002  Аппараты территориальных органов                    1191105
004     Оплата труда адвокатов на следствии                    1800
030     Обеспечение форменным обмундированием финансовой
полиции                                              100000
032     Оперативно-розыскная деятельность органов
финансовой полиции                                    30000
033     Возмещение процессуальных издержек участвующим
в уголовном судопроизводстве                          16500
034     Обеспечение органов финансовой полиции нормативными
правовыми актами и бланками строгой отчетности         7400
036     Государственная защита лиц, участвующих в уголовном
процессе                                                750
037     Компенсация расходов на содержание жилища и
коммунальные услуги сотрудникам центрального
аппарата и территориальных органов                   107263
104     Государственная программа борьбы с наркоманией
и наркобизнесом                                        8000
500     Сопровождение информационных систем органов
финансовой полиции                                    25000
600     Создание единой автоматизированной
информационно-телекоммуникационной системы
Агентства финансовой полиции Республики Казахстан     25000
619         Агентство таможенного контроля Республики Казахстан   61900
104     Государственная программа борьбы с наркоманией и
наркобизнесом                                         61900
680         Служба охраны Президента Республики Казахстан       1097676
030     Обеспечение безопасности глав государств и
отдельных должностных лиц                           1097676
4              Образование                                        22170966
101         Администрация Президента Республики Казахстан          1537
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров         1537
005  Повышение квалификации государственных служащих        1537
102         Хозяйственное управление Парламента Республики
Казахстан                                              2177
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров         2177
005  Повышение квалификации государственных служащих        2177

613      Қазақстан Республикасының Туризм және спорт              8200
жөнiндегi агенттiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес             8200
мемлекеттiк бағдарламасы
618      Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттiгi   1600514
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    1278801
001 Орталық органның аппараты                               87969
002 Аумақтық органдардың аппараттары                      1191105
004  Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы төлеу           1800
030  Қаржы полициясын пiшiндiк киiм-кешекпен                100000
қамтамасыз ету
032  Қаржы полициясы органдарының жедел-iздестiру қызметi    30000
033  Қылмыстық сот iстерiне қатысушыларға iс жүргiзу         16500
шығындарын өтеу
034  Қаржы полициясы органдарын нормативтiк құқықтық          7400
актiлермен және қатаң есептiлiк бланкiлерiмен
қамтамасыз ету
036  Қылмыстық іс жүргізу процесіне қатысқан                   750
тұлғаларды мемлекеттік қорғау
037  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың               107263
қызметкерлерiне коммуналдық қызметтер үшiн
және тұрғын үйдi ұстауға арналған шығыстарды өтеу
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес             8000
мемлекеттiк бағдарламасы
500  Қаржы полициясы органдарының ақпараттық жүйелерiн       25000
сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы                  25000
агенттiгiнiң бiрыңғай автоматтандырылған
ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiн құру
619      Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттiгi    61900
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес            61900
мемлекеттiк бағдарламасы
680      Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі    1097676
030  Мемлекеттер басшылары мен жекелеген лауазымды         1097676
тұлғалардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4           Бiлiм беру                                           22170966
101      Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі          1537
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1537
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          1537
102      Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық          2177
басқармасы
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2177
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          2177

104         Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан       1128
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров         1128
005  Повышение квалификации государственных служащих        1128
201         Министерство внутренних дел Республики Казахстан    1367189
007     Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием                        291555
030  Актюбинский юридический колледж                       62942
033  Шымкентский юридический колледж                       89099
034  Семипалатинский юридический колледж                   80734
035  Алматинский юридический колледж                       58780
009     Подготовка кадров в высших учебных заведениях        984349
032  Костанайский юридический институт                    134345
033  Высшее военное училище внутренних войск, город
Петропавловск                                        281365
034  Академия Министерства внутренних дел Республики
Казахстан                                            345577
035  Карагандинский юридический институт Министерства
внутренних дел Республики Казахстан                  223062
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        34285
030  Училище профессиональной подготовки                   34285
313     Строительство объектов послевузовского
профессионального образования                         57000
030  Строительство учебно-жилищного комплекса в
Петропавловском высшем военном училище внутренних
войск                                                 57000
204         Министерство иностранных дел Республики Казахстан     21672
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        21672
005  Повышение квалификации государственных служащих         637
030  Повышение квалификации и переподготовка кадров для
выполнения государственных функций                    21035
208         Министерство обороны Республики Казахстан           1592188
007     Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием                        334351
034  Учреждения среднего профессионального образования    334351
009     Подготовка кадров в высших учебных заведениях       1257837
034  Учреждения высшего образования                      1257837
212         Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                             10414
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        10414
005  Повышение квалификации государственных служащих        9479
006  Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных учреждений                              935
213         Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан                                   2045

104      Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi       1128
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта        1128
даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          1128
201      Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрлiгi      1367189
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                 291555
030 Ақтөбе заң колледжі                                     62942
033 Шымкент заң колледжі                                    89099
034 Семей заң колледжі                                      80734
035 Алматы заң колледжі                                     58780
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 984349
032 Қостанай заң институты                                 134345
033 Ішкі әскерлердің жоғары әскери училищесі,              281365
Петропавл қаласы
034 Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің       345577
академиясы
035 Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің       223062
Қарағанды заң институты
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             34285
қайта даярлау
030 Кәсіби даярлау училищесі                                34285
313  Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiм беру            57000
объектiлерiн салу
030 Петропавл ішкі әскерлердің жоғары әскери                57000
училищесінің оқу-тұрғын үй кешенін салу
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi      21672
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта       21672
даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           637
030 Мемлекеттік функцияларды орындау үшін кадрлардың        21035
біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi        1592188
007  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау                 334351
034 Орта кәсіби білім беру мекемелері                      334351
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                1257837
034 Жоғары білім беру мекемелері                          1257837
212      Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы              10414
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             10414
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          9479
006 Мемлекеттік мекемелер кадрларының біліктілігін            935
арттыру және оларды қайта даярлау
213      Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты             2045
әлеуметтiк қорғау министрлiгi

010     Повышение квалификации и переподготовка кадров         2045
005  Повышение квалификации государственных служащих        2045
215         Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан                                            272151
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров         2456
005  Повышение квалификации государственных служащих        2456
030     Субсидирование общеобразовательного обучения на
республиканском уровне                               269695
217         Министерство финансов Республики Казахстан            26925
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        26925
005  Повышение квалификации государственных служащих       26925
220         Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан                                    624
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров          624
005  Повышение квалификации государственных служащих         624
221         Министерство юстиции Республики Казахстан             81683
007     Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием                                          79189
030  Павлодарский юридический колледж                      79189
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров         2494
005  Повышение квалификации государственных служащих        2494
225         Министерство образования и науки Республики
Казахстан                                          16560037
007     Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием                        384346
009     Подготовка кадров в высших учебных заведениях      726095
091 Подготовка кадров в высших учебных заведениях      726095
внутри страны
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров      35872
005 Повышение квалификации государственных служащих       548
030 Повышение квалификации и переподготовка кадров      35324
государственных организаций образования
031     Государственная поддержка одаренных детей          555487
030 Шымкентская республиканская военная школа-интернат  68885
031 Карагандинская республиканская военная              78321
школа-интернат
032 Алматинская республиканская военная школа-интернат  81229
имени Б. Момышулы
033 Республиканская казахская средняя музыкальная       87867
школа-интернат имени А. Жубанова
034 Республиканская физико-математическая               82870
школа-интернат имени О. Жаутыкова
035 Республиканская школа-интернат с углубленным        65018
изучение казахского языка и литературы
036 Республиканская средняя специализированная          91297
музыкальная школа-интернат для одаренных детей
имени К. Байсеитовой

010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2045
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          2045
215      Қазақстан Республикасының Көлік және                   272151
коммуникациялар министрлігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2456
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          2456
030  Республикалық деңгейде жалпы бiлiм беретiн             269695
оқуды субсидиялау
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі             26925
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             26925
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру         26925
220      Қазақстан Республикасының Экономика және                  624
бюджеттік жоспарлау министрлігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               624
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           624
221      Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі            81683
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                  79189
030 Павлодар заң колледжі                                   79189
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              2494
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          2494
225      Қазақстан Республикасының Білім және ғылым           16560037
министрлігі
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                 384346
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 726095
091 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында кадрларды даярлау   726095
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             35872
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           548
030 Мемлекеттік білім беру мекемелері кадрларының           35324
біліктілігін арттыру және қайта даярлау
031  Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау                   555487
030 Шымкент республикалық әскери мектеп-интернаты           68885
031 Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты         78321
032 Б. Момышұлы атындағы Алматы республикалық әскери        81229
мектеп-интернаты
033 А. Жұбанов атындағы республикалық қазақ орта            87867
музыка мектеп-интернаты
034 Ө. Жәутіков атындағы республикалық                      82870
физика-математика мектеп-интернаты
035 Қазақ тілі мен әдебиетін тереңдетіп оқытатын            65018
республикалық мектеп-интернаты
036 К. Байсейітова атындағы дарынды балаларға               91297
арналған республикалық орта мамандандырылған
музыка мектеп-интернаты

037     Прикладные научные исследования в области           37594
образования
038     Проведение республиканских школьных олимпиад        51984
039     Разработка методологических пособий                 42110
044     Реализация специальных образовательных программ     32996
030 Республиканский научно-практический центр           32996
социальной адаптации и профессионально-трудовой
реабилитации детей и подростков с проблемами в
развитии
048     Проведение внешкольных мероприятий с детьми        239834
049     Обеспечение непрерывного обучения в области        537742
культуры и искусства
030 Казахская национальная академия музыки             254935
032 Казахская национальная академия искусств           282807
им. Т. К. Жургенона
050     Подготовка кадров в высших учебных заведениях     4783187
внутри страны по государственным образовательным
грантам
034 Подготовка кадров в высших учебных заведениях      471882
страны в рамках нового приема
091 Подготовка кадров в высших учебных заведениях     4311305
внутри страны
051     Подготовка кадров в высших учебных заведениях      397499
за рубежом в рамках программы "Болашак"
053     Подготовка кадров в филиале "Восход" Московского     9735
авиационного института
054     Обеспечение государственного кредитования           15313
подготовки кадров в высших учебных заведениях
030 Финансовый центр                                    15313
055     Подготовка кадров в Казахстанском филиале          124625
Московского государственного университета
им М. В. Ломоносова
059     Оплата услуг связи для реализации программы         10000
"Болашак"
060     Подготовка офицеров запаса на военных кафедрах     299906
высших учебных заведений Министерства
образования и науки Республики Казахстан
063     Разработка, издание и доставка нового поколения     88000
учебников для специализированных коррекционных
детских учреждений
064     Разработка учебников и учебно-методических         178640
комплексов по специальным дисциплинам для
организаций начального и среднего профессионального
образования
065     Субсидии на выплату повышающего коэффициента к     567081
установленным окладам профессорско-преподавательского
состава и руководящих работников национальных
высших учебных заведений
067     Стипендиальное обеспечение научных и               267380
научно-педагогических кадров
068     Подготовка научных и научно-педагогических кадров  182784
069     Проведение учебно-воспитательных мероприятий в      79775
Республиканском учебно-оздоровительном
центре "Бобек"
073     Подготовка кадров в высших профессиональных        162815
учебных заведениях

037  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер     37594
038  Республикалық мектеп олимпиадаларын өткiзу              51984
039  Әдiснамалық құралдарды әзiрлеу                          42110
044  Арнайы бiлiм беру бағдарламаларын iске асыру            32996
030 Дамуында проблемасы бар балалар мен                     32996
жасөспірімдерді әлеуметтік бейімдеу және
кәсіби еңбекпен оңалтудың республикалық
ғылыми-практикалық орталығы
048  Балалармен мектептен тыс iс-шараларды өткiзу           239834
049  Мәдениет және өнер саласында үздiксiз бiлiм            537742
берудi қамтамасыз ету
030 Қазақ ұлттық музыка академиясы                         254935
032 Т.К. Жүргенов атындағы қазақ ұлттық өнер академиясы    282807
050  Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары бойынша              4783187
ел iшiндегi жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлау
034 Жаңа қабылдау шеңберінде елдің жоғары оқу              471882
орындарында кадрлар даярлау
091 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында кадрларды даярлау  4311305
051  "Болашақ" бағдарламасы шеңберiнде шетелдегi            397499
жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау
053  Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында          9735
кадрлар даярлау
054  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауды мемлекеттiк    15313
кредиттеудi қамтамасыз ету
030 Қаржы орталығы                                          15313
055  М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк             124625
университетiнiң Қазақстандық филиалында кадрлар даярлау
059  "Болашақ" бағдарламасын iске асыру үшiн байланыс        10000
қызметтерiне ақы төлеу
060  Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым             299906
министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау
063  Балалардың мамандандырылған түзету мекемелерi           88000
үшiн жаңа буын оқулықтарын әзiрлеу, шығару және
жеткiзiп беру
064  Бастауыш және орта кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары        178640
үшiн арнайы пәндер бойынша оқулықтар
мен оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу
065  Ұлттық жоғары оқу орындар профессор-оқытушы            567081
құрамының және басшы қызметкерлерiнiң белгiленген
жалақыларына арттыратын коэффициенттi төлеуге
субсидиялар
067  Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды             267380
стипендиямен қамтамасыз ету
068  Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау     182784
069  "Бөбек" республикалық оқу-сауықтыру орталығында         79775
оқу-тәрбиелiк iс-шараларын өткiзу
073  Жоғары кәсiптiк оқу орындарында кадрлар даярлау        162815

030 Казахская национальная консерватория имени         162815
Курмангазы
102     Стипендиальное обеспечение студентов высших        133186
учебных заведений
092 Стипендиальное обеспечение студентов,              133186
обучающихся в высших учебных заведениях внутри
страны
103     Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся 1203749
по государственным образовательным грантам
035 Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся  115780
по государственным образовательным гранта в рамках
нового приема
092 Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся 1087969
в высших учебных заведениях внутри страны
201     Приобретение основных средств для высших учебных     2768
заведений культуры и искусства
031 Приобретение основных средств для Казахской          2328
национальной академии искусств им. Т.К. Жургенова
032 Приобретение основных средств для Казахской           440
национальной консерватории им. Курмангазы
202     Приобретение основных средств для республиканских   32742
школ-интернатов
030 Приобретение основных средств для Шымкентской        3980
республиканской военной школы-интерната
031 Приобретение основных средств для Карагандинской     3310
республиканской военной школы-интерната
032 Приобретение основных средств для Алматинской        5414
республиканской военной школы-интерната
им. Б. Момышулы
033 Приобретение основных средств для Республиканской    6500
казахской средней музыкальной школы-интерната
им. А. Жубанова
034 Приобретение основных средств для Республиканской    3300
физико-математической школы-интерната
им. О. Жаутыкова
035 Приобретение основных средств для Республиканской    3100
школы-интерната с углубленным изучением казахского
языка и литературы
036 Приобретение основных средств для Республиканской    7138
средней специализированной музыкальной
школы-интерната для одаренных детей
им. К.Байсеитовой
214     Приобретение основных средств для Республиканского    420
научно-практического центра социальной адаптации и
профессионально-трудовой реабилитации детей и
подростков с проблемами в развитии
220     Приобретение Евразийскому национальному             25000
университету им Л. Гумилева активов для передачи в
пользование Казахстанскому филиалу МГУ
им. М.В. Ломоносова
321     Капитальный ремонт и реконструкция зданий высших    47670
учебных заведений культуры и искусства
031 Капитальный ремонт зданий Казахской национальной    47670
академии искусств им. Т.К. Жургенова
322     Строительство, капитальный ремонт и реконструкция  115530
зданий республиканских школ-интернатов
033 Капитальный ремонт зданий Республиканской средней   17000
специализированной музыкальной школы-интерната для
одаренных детей им. К. Байсеитовой

030 Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы       162815
102  Жоғары оқу орындарының студенттерiн стипендиямен       133186
қамтамасыз ету
092 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында оқитын              133186
студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
103  Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша оқитын            1203749
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету
035 Жаңа қабылдау шеңберінде мемлекеттік білім             115780
беру гранттары бойынша оқитын студенттерді
стипендиямен қамтамасыз ету
092 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында оқитын             1087969
студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
201  Мәдениет және өнер жоғарғы оқу орындары үшiн             2768
негiзгі құралдар сатып алу
031 Т.К. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер                 2328
академиясы үшін негізгі құралдар сатып алу
032 Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы          440
үшін негізгі құралдарды сатып алу
202  Республикалық мектеп-интернаттар үшiн негiзгi           32742
құралдар сатып алу
030 Шымкент республикалық әскери мектеп-интернаты            3980
үшiн негiзгi құралдар сатып алу
031 Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты          3310
үшiн негiзгi құралдар сатып алу
032 Б. Момышұлы атындағы Алматы республикалық әскери         5414
мектеп-интернаты үшiн негiзгi құралдар сатып алу
033 А. Жұбанов атындағы республикалық қазақ орта             6500
музыка мектеп-интернаты үшiн негiзгi құралдар
сатып алу
034 Ө. Жәутіков атындағы республикалық                       3300
физика-математика мектеп-интернаты үшiн негiзгi
құралдар сатып алу
035 Қазақ тілі мен әдебиетін тереңдетіп оқытатын             3100
Республикалық мектеп-интернаты үшiн негiзгi
құралдар сатып алу
036 К. Байсейітова атындағы дарынды балаларға                7138
арналған Республикалық орта мамандандырылған
музыка мектеп-интернаты үшiн негiзгi құралдар
сатып алу
214  Дамуында проблемасы бар балалар мен жасөспiрiмдердi       420
әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалту
республикалық ғылыми-практикалық орталығы үшiн
негiзгi құралдар сатып алу
220  М.В. Ломоносов атындағы ММУ Қазақстандық филиалына      25000
пайдалануға беру үшiн Л. Гумилев атындағы Еуразия
ұлттық университетiне активтер сатып алу
321  Мәдениет және өнер жоғарғы оқу орындарының              47670
ғимараттарын күрделi жөндеу және қайта жаңарту
031 Т.К. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер                47670
академиясының ғимараттарын күрделі жөндеу
322  Республикалық мектеп-интернаттардың                    115530
ғимараттарын салу, күрделi жөндеу және
қайта жаңарту
033 К. Байсейітова атындағы дарынды балаларға               17000
арналған Республикалық орта мамандандырылған
музыка мектеп-интернатының ғимараттарын күрделі
жөндеу

034 Реконструкция зданий Республиканской казахской      90000
средней музыкальной школы-интерната имени
А. Жубанова
036 Капитальный ремонт зданий республиканской            5330
физико-математической школы-интерната
им. О. Жаутыкова
037 Разработка проектно-сметной документации на          3200
строительство спортивного комплекса Республиканской
школы-интерната с углубленным изучением казахского
языка и литературы
400     Целевые инвестиционные трансферты областным       3697600
бюджетам на строительство сельских школ
032 Целевые инвестиционные трансферты Атыраускому      480000
областному бюджету на строительство сельских школ
033 Целевые инвестиционные трансферты Алматинскому    1087400
областному бюджету на строительство сельских школ
034 Целевые инвестиционные трансферты                  432300
Восточно-Казахстанскому областному бюджету на
строительство сельских школ
035 Целевые инвестиционные трансферты Жамбылскому      682600
областному бюджету на строительство сельских школ
043 Целевые инвестиционные трансферты                 1015300
Южно-Казахстанскому областному бюджету на
строительство сельских школ
401     Целевые трансферты областным бюджетам на           692442
обеспечение содержания типовых штатов
государственных организаций образования
402     Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам
572319
городов Астаны и Алматы на обеспечение
гарантированного норматива сети государственных
учреждений образования
501     Сопровождение информационной системы образования    94440
600     Создание информационной системы образования        100000
701     Разработка и апробация учебников и                  31371
учебно-методических комплексов нового поколения,
а также обеспечение учебниками по циклу
фондирования организаций на республиканском уровне,
предоставляющих среднее общее образование, и
казахской диаспоры за рубежом
226          Министерство здравоохранения Республики Казахстан 1454693
007     Подготовка специалистов со средним профессиональным 67699
образованием
009     Подготовка кадров в высших учебных заведениях      368618
091 Подготовка кадров в высших учебных заведениях      368618
внутри страны
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров     135714
005 Повышение квалификации государственных служащих      1065
030 Повышение квалификации и переподготовка кадров     134649
государственных организаций здравоохранения
045     Подготовка офицеров запаса на военных кафедрах      20578
высших учебных заведений Министерства
здравоохранения Республики Казахстан

034 А. Жұбанов атындағы Республикалық қазақ орта            90000
музыка мектеп-интернатының ғимараттарын қайта жаңарту
036 Ө. Жәутіков атындағы Республикалық физика-математика     5330
мектеп-интернаты ғимараттарын күрделі жөндеу
037 Қазақ тілі мен әдебиетін тереңдетіп оқытатын             3200
Республикалық мектеп-интернаттың спорт кешенін
салудың жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу
400  Ауыл мектептерiн салуға облыстық бюджеттерге          3697600
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
032 Ауыл мектептерiн салуға Атырау облыстық бюджетіне      480000
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
033 Ауыл мектептерiн салуға Алматы облыстық бюджетіне     1087400
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
034 Ауыл мектептерiн салуға Шығыс Қазақстан облыстық       432300
бюджетіне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
035 Ауыл мектептерiн салуға Жамбыл облыстық бюджетіне      682600
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
043 Ауыл мектептерiн салуға Оңтүстік Қазақстан облыстық   1015300
бюджетіне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
401  Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының типтiк              692442
штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге облыстық
бюджеттерге берiлетін мақсатты трансферттер
402  Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi желiсiнiң            572319
кепілдендiрiлген нормативiн қамтамасыз етуге
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты
трансферттер
501  Бiлiм берудiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу             94440
600  Бiлiм беру ақпараттық жүйесiн құру                     100000
701  Жаңа буын оқулықтарын және оқу-әдiстемелiк              31371
кешендерiн әзiрлеу және сапасын анықтау,
сондай-ақ республикалық деңгейдегi орташа жалпы
бiлiм беретiн ұйымдарды және шетелдегi қазақ
диаспорасын қорландыру циклi бойынша оқулықтармен
қамтамасыз ету
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау            1454693
министрлiгi
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау                  67699
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 368618
091 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында кадрларды даярлау   368618
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды            135714
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру        1065
030 Мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелері                134649
кадрларының біліктілігін арттыру және оларды
қайта даярлау
045  Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау              20578
министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау

046     Субсидии на выплату повышающего коэффициента к     114937
установленным окладам профессорско-преподавательского
состава и руководящих работников Казахского
национального университета им. С.Д. Асфендиярова
049     Методологическая работа                              1648
050     Подготовка кадров в высших учебных заведениях по   512540
государственным образовательным грантам
034 Подготовка кадров в вузах страны в рамках нового    47283
приема
091 Подготовка кадров в высших учебных заведениях      465257
внутри страны
057     Стипендиальное обеспечение научных кадров           35445
058     Подготовка научных кадров                           17703
102     Стипендиальное обеспечение студентов высших учебных 64326
заведений
092 Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся в 64326
высших учебных заведениях внутри страны
103     Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся   90485
по государственным образовательным грантам
035 Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся   10483
по государственным образовательным грантам в рамках
нового приема
092 Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся в 80002
высших учебных заведениях внутри страны
306     Капитальный ремонт Республиканского медицинского    15000
колледжа
308     Капитальный ремонт Акмолинской государственной      10000
медицинской академии
230          Министерство культуры, информации и общественного     805
согласия Республики Казахстан
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        805
005 Повышение квалификации государственных служащих       805
231          Министерство энергетики и минеральных ресурсов       1193
Республики Казахстан
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров       1193
005 Повышение квалификации государственных служащих      1193
233          Министерство индустрии и торговли Республики         1023
Казахстан
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров       1023
005 Повышение квалификации государственных служащих      1023
234          Министерство охраны окружающей среды Республики      1353
Казахстан
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров       1353
005 Повышение квалификации государственных служащих      1353
308          Агентство Республики Казахстан по чрезвычайных     121460
ситуациям
009     Подготовка кадров в высших учебных заведениях      112411
030 Кокшетауский технический институт                  112411
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров       9049

046  С.Қ. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық университетi    114937
профессор-оқытушы құрамы мен қызметкерлерiнiң
белгiленген жалақыларына арттыру коэффициентiн
төлеуге субсидиялар
049  Әдіснамалық жұмыс                                        1648
050  Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары бойынша жоғары оқу    512540
орындарында кадрлар даярлау
034 Жаңа қабылдау шеңберінде елдің жоғары оқу               47283
орындарында кадрлар даярлау
091 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында кадрларды даярлау   465257
057  Ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету            35445
058  Ғылыми кадрларды даярлау                                17703
102  Жоғары оқу орындарының студенттерiн стипендиямен        64326
қамтамасыз ету
092 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында оқитын               64326
студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
103  Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша оқитын              90485
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету
035 Жаңа қабылдау шеңберінде мемлекеттік білім беру         10483
гранттары бойынша оқитын студенттерді
стипендиямен қамтамасыз ету
092 Ел ішіндегі жоғары оқу орындарында оқитын               80002
студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
306  Республикалық медициналық колледждi күрделi жөндеу      15000
308  Ақмола мемлекеттiк медициналық академиясын              10000
күрделi жөндеу
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат               805
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               805
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           805
231      Қазақстан Республикасының Энергетика және                1193
минералдық ресурстар министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1193
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          1193
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда           1023
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1023
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          1023
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау         1353
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              1353
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          1353
308      Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар            121460
жөнiндегi агенттiгi
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау                 112411
030 Көкшетау техникалық институты                          112411
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              9049
қайта даярлау

006 Повышение квалификации и переподготовка кадров       7549
государственных учреждений
031 Повышение квалификации и переподготовка кадров       1500
за рубежом
406          Счетный комитет по контролю за исполнением            144
республиканского бюджета
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        144
005 Повышение квалификации государственных служащих       144
501          Верховный Суд Республики Казахстан                  36366
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров      36366
005 Повышение квалификации государственных служащих       928
030 Повышение квалификации судей и работников судебной  35438
системы
502          Генеральная Прокуратура Республики Казахстан        11173
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров      11173
005 Повышение квалификации государственных служащих     11173
605          Агентство по миграции и демографии Республики         490
Казахстан
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        490
005 Повышение квалификации государственных служащих       490
606          Агентство Республики Казахстан по статистике         4019
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров       4019
005 Повышение квалификации государственных служащих      4019
608          Агентство Республики Казахстан по делам             41395
государственной службы
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров      41395
005 Повышение квалификации государственных служащих       656
030 Академия государственной службы при Президенте      40739
Республики Казахстан
610          Агентство Республики Казахстан по государственным     220
закупкам
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        220
005 Повышение квалификации государственных служащих       220
613          Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту 424322
007     Подготовка специалистов со средним профессиональным 76539
образованием
010     Повышение квалификации и переподготовка кадров        250
005 Повышение квалификации государственных служащих       250
031     Государственная поддержка одаренных детей          256404
030 Республиканская школа-интернат для одаренных в      90844
спорте детей имени Х. Мунайтпасова
031 Республиканская школа-интернат для одаренных в     104369
спорте детей имени К. Ахметова

006 Мемлекеттік мекемелер кадрларының біліктілігін           7549
арттыру және оларды қайта даярлау
031 Шетелде кадрлардың біліктілігін арттыру және             1500
оларды қайта даярлау
406      Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау                144
жөнiндегi есеп комитетi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру және оларды               144
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           144
501      Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты                  36366
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             36366
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           928
030 Судьялардың және сот жүйесі қызметкерлерінің            35438
біліктілігін арттыру
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы             11173
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             11173
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру         11173
605      Қазақстан Республикасының Көші-қон және                   490
демография жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               490
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           490
606      Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi           4019
агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды              4019
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру          4019
608      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет            41395
iстерi жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды             41395
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           656
030 Қазақстан Республикасы Презид
ентінің жанындағы          40739
Мемлекеттік қызмет академиясы
610      Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу           220
жөніндегі агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               220
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           220
613      Қазақстан Республикасының Туризм және спорт            424322
жөнiндегі агенттігі
007  Орта кәсіптік бiлiмдi мамандар даярлау                  76539
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды               250
қайта даярлау
005 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру           250
031  Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау                   256404
030 Спорттағы дарынды балаларға арналған                    90844
Қ. Мұңайтпасов атындағы республикалық
мектеп-интернат
031 Спорттағы дарынды балаларға арналған К. Ахметов        104369
атындағы республикалық мектеп-интернат

030 Госпиталь с поликлиникой                            70096
031 Оказание медицинской помощи военнослужащим,         51443
сотрудникам правоохранительных органов, членам
их семей
208          Министерство обороны Республики Казахстан          486038
012     Лечение военнослужащих, сотрудников                486038
правоохранительных органов и членов их семей
044 Учреждения по лечению военнослужащих, сотрудников  486038
правоохранительных органов и членов их семей
225          Министерство образования и науки Республики         98945
Казахстан
046     Реабилитация детей                                  98945
226          Министерство здравоохранения Республики          15066246
Казахстан
001     Административные затраты                           303987
001 Аппарат центрального органа                         96222
002 Аппараты территориальных органов                   207765
030     Прикладные научные исследования в области          324301
здравоохранения
031     Оснащение республиканских организаций              982101
здравоохранения медицинским оборудованием,
санитарным и специализированным транспортом
032     Анализ и оценка качества предоставляемых           141810
медицинских услуг
033     Централизованный закуп вакцин против вирусного     333587
гепатита "В"
035     Лечение больных за рубежом                          60000
036     Оказание специализированной медицинской помощи     821368
030 Республиканский клинический госпиталь инвалидов    222688
032 Республиканский научно-практический центр          153582
психиатрии, психотерапии и наркологии
033 Казахский республиканский лепрозорий               109208
035 Центр медицины катастроф                            40875
036 Республиканская психиатрическая больница           295015
специализированного типа с интенсивным
наблюдением
037     Судебно-медицинская экспертиза                     440239
030 Центр судебной медицины и его территориальные      440239
подразделения
038     Программа "Туберкулез", выполняемая на            1802699
республиканском уровне
030 Национальный центр проблем туберкулеза Республики  327576
Казахстан
031 Республиканский туберкулезный детский санаторий     68001
"Боровое"
032 Республиканский туберкулезный взрослый санаторий   113449
"Боровое"
033 Централизованный закуп противотуберкулезных       1293673
препаратов
039     Централизованный закуп противодиабетических       1167691
препаратов

030 Емханалы госпиталь                                      70096
031 Әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының         51443
қызметкерлеріне және олардың отбасы мүшелеріне
медициналық көмек көрсету
208      Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi         486038
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының        486038
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерін емдеу
044 Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының        486038
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерін
емдеу жөніндегі мекеме
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi  98945
046  Балаларды оңалту                                        98945
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау           15066246
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     303987
001 Орталық органның аппараты                               96222
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       207765
030  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы                324301
ғылыми зерттеулер
031  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарын               982101
медициналық жабдықтармен, санитарлық және
мамандандырылған көлiкпен жарақтандыру
032  Көрсетiлетiн медициналық қызметтiң сапасын             141810
талдау және бағалау
033  "B" қоздырғышы гепатитiне қарсы вакциналарды           333587
орталықтандырылған сатып алу
035  Ауруларды шетелде емдеу                                 60000
036  Мамандандырылған медициналық көмек көрсету             821368
030 Мүгедектердің республикалық клиникалық госпиталі       222688
032 Республикалық психиатрия, психотерапия және            153582
наркология ғылыми-практикалық орталығы
033 Қазақ республикалық лепрозорийі                        109208
035 Апат жөніндегі медицина орталығы                        40875
036 Республикалық жіті бақыланатын мамандырылған           295015
үлгідегі психиатриялық аурухана
037  Сот-медициналық сараптамасы                            440239
030 Сот-медицина орталығы және оның аумақтық бөлімшелері   440239
038  Республикалық деңгейде орындалатын                    1802699
"Туберкулез" бағдарламасы
030 Қазақстан Республикасы туберкулез                      327576
проблемаларының ұлттық орталығы
031 "Бурабай" республикалық балалардың туберкулез           68001
санаторийі
032 "Бурабай" республикалық ересектердің туберкулез        113449
санаторийі
033 Туберкулезге қарсы қолданатын препараттарды           1293673
орталықтандырылған сатып алу
039  Диабетке қарсы препараттарды орталықтандырылған       1167691
сатып алу

040     Централизованный закуп вакцин для проведения       304609
иммунопрофилактики
041     Субсидирование организаций по хранению ценностей в   5238
области медицины и здравоохранения
042     Пропаганда здорового образа жизни населения         20852
043     Предупреждение эпидемий                             56622
030 Исследование эпидемиологической ситуации на         40000
острове Возрождения
031 Мероприятия по предупреждению эпидемий              16622
044     Централизованный закуп лекарственных средств для   400206
больных после трансплантации почек диализаторов с
расходными материалами для больных с почечной
недостаточностью
047     Производство крови (заменителей) на                191223
республиканском уровне
048     Хранение специального медицинского резерва           8337
030 Республиканский центр специального медицинского      8337
обеспечения
051     Профилактика и борьба с опасными инфекциями        699733
030 Противочумные станции Атырауская, Араломорская,    556964
Актюбинская, Уральская, Талдыкорганская,
Мангистауская, Шымкентская, Кызылординская,
Жамбылская, Шалкарская
031 Казахская республиканская санитарно-                49748
эпидемиологическая станция
032 Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на     7315
воздушном транспорте
033 Алматинский региональный центр                      28676
санитарно-эпидемиологической экспертизы на
железнодорожном транспорте
034 Акмолинский региональный центр                      33030
санитарно-эпидемиологической экспертизы на
железнодорожном транспорте
035 Западный региональный центр санитарно-              24000
эпидемиологической экспертизы на железнодорожном
транспорте
052     Охрана материнства и детства                       784135
030 Оказание специализированной медицинской помощи     117418
Республиканским научно-исследовательским
центром охраны здоровья матери и ребенка
031 Оказание специализированной медицинской помощи     206092
Научным центром педиатрии и детской хирургии
032 Реабилитация детей                                 285233
033 Республиканский детский реабилитационный центр      41906
"Балбулак"
034 Централизованный закуп лекарственных препаратов    133486
для лечения детей, больных лейкемией
054     Централизованный закуп лабораторного оборудования   22021
и расходных материалов
055     Противодействие эпидемии СПИДа                      42914
030 Республиканский центр по профилактике и борьбе      38509
со СПИДом
031 Противодействие распространению эпидемии СПИДа       4405
056     Совершенствование управления медицинским            71786
обслуживанием населения

040  Иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды            304609
орталықтандырылған сатып алу
041  Медицина және денсаулық сақтау саласындағы               5238
құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарды
субсидиялау
042  Халықтың салауатты өмiр салтын насихаттау               20852
043  Індеттердiң алдын алу                                   56622
030 Барсакелмес аралындағы эпидемиологиялық                 40000
жағдайды зерттеу
031 Індеттердің алдын алу жөніндегі іс-шаралар              16622
044  Бүйрек ауыстырудан кейiнгi ауруларға дәрiлiк           400206
құралдарды, бүйрек жетімсiздiгі бар ауруларға
шығыс материалдарымен диализаторларды
орталықтандырылған сатып алу
047  Республикалық деңгейде қан (алмастырғыштар) өндiру     191233
048  Арнайы медициналық резервтi сақтау                       8337
030 Республикалық арнайы медициналық қамтамасыз              8337
ету орталығы
051  Қатерлi жұқпалы аурулардың алдын алу және              699733
оларға қарсы күрес жүргiзу
030 Атырау, Арал теңізі, Ақтөбе, Орал, Талдықорған,        556964
Маңғыстау, Шымкент, Қызылорда, Жамбыл, Шалқар
тырысқаққа қарсы станциялары
031 Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық         49748
станция
032 Әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық              7315
сараптама орталығы
033 Алматы аймақтық темір жол көлігіндегі                   28676
санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы
034 Ақмола аймақтық темір жол көлігіндегі                   33030
санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы
033 Батыс аймақтық темір жол көлігіндегі                    24000
санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы
052  Ана мен баланы қорғау                                  784135
030 Ана мен баланың денсаулығын қорғау республикалық       117418
ғылыми-зерттеу орталығының мамандандырылған
медициналық көмек көрсетуі
031 Педиатрия мен балалар хирургиясы ғылыми орталығының    206092
мамандандырылған медициналық көмек көрсетуі
032 Балаларды оңалту                                       285233
033 "Балбұлақ" республикалық балалар сауықтыру орталығы     41906
034 Лейкемиямен ауыратын балаларды емдеу үшін              133486
дәрі-дәрмектерді орталықтандырылған сатып алу
054  Зертханалық жабдықтарды және шығыс материалдарын        22021
орталықтандырылған сатып алу
055  СПИД iндетiне қарсы әрекет                              42914
030 СПИД-тің алдын алу және оған қарсы күрес                38509
жүргізу жөніндегі республикалық орталық
031 ВИЧ-ті жұқтыруды алдын алу шаралары                      4405
056  Халыққа медициналық қызмет көрсетудi басқаруды          71786
жетiлдіру

059     Закуп медицинского оборудования для Казахского     400000
научно-исследовательского института онкологии
и радиологии
060     Централизованный закуп химиопрепаратов для лечения 800000
онкологических больных
061     Приобретение расходных материалов, комплектующих   105628
изделий и сервисное обслуживание дорогостоящего
медицинского оборудования республиканских
организаций здравоохранения
065     Специализированная медицинская помощь населению   1505029
на республиканском уровне
031 Оказание специализированной медицинской помощи    1505029
населению на республиканском уровне
079     Выполнение функций лицензиаров                      14050
302     Подготовка проектно-сметной документации для        54000
строительства перинатального центра в городе Астана
307     Капитальный ремонт объектов здравоохранения        175000
400     Целевые инвестиционные трансферты областным         33600
бюджетам на строительство центральных
районных больниц
034 Целевые инвестиционные трансферты Жамбылскому       33600
областному бюджету на строительство центральных
районных больниц
401     Целевые инвестиционные трансферты областным        648360
бюджетам на строительство сельских родильных домов
031 Целевые инвестиционные трансферты Жамбылскому      413500
областному бюджету на строительство сельских
родильных домов
032 Целевые инвестиционные трансферты                  234860
Южно-Казахстанскому областному бюджету на
строительство сельских родильных домов
402     Целевые инвестиционные трансферты областным       2318120
бюджетам на строительство туберкулезных
организаций
032 Целевые инвестиционные трансферты Атыраускому      358000
областному бюджету на строительство туберкулезных
больниц
033 Целевые инвестиционные трансферты Кызылординскому  350000
областному бюджету на строительство туберкулезных
организаций
034 Целевые инвестиционные трансферты                  818420
Западно-Казахстанскому областному бюджету на
строительство туберкулезных организаций
035 Целевые инвестиционные трансферты Жамбылскому      442100
областному бюджету на строительство туберкулезных
организаций
036 Целевые инвестиционные трансферты Южно-             349600
Казахстанскому областному бюджету на строительство
туберкулезных организаций
500     Сопровождение информационных систем здравоохранения 20000
600     Создание информационных систем здравоохранения       7000
678          Республиканская гвардия Республики Казахстан        29330
012     Лечение военнослужащих, сотрудников                 29330
правоохранительных органов и членов их семей

059  Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу         400000
институты үшiн медициналық жабдықтар сатып алу
060  Онкологиялық ауруларды емдеу үшiн химиялық             800000
препараттарды орталықтандырылған сатып алу
061  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының             105628
қымбат бағалы медициналық жабдықтарына
шығыс материалдарын, құрауыш бұйымдарын сатып
алу және сервистiк қызмет көрсету
065  Республикалық деңгейде халыққа мамандандырылған       1505029
медициналық көмек
031 Республикалық деңгейде халыққа мамандандырылған       1505029
медициналық көмек көрсету
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                    14050
302  Астана қаласында перинаталдық орталық салу үшiн         54000
жобалау-сметалық құжаттамаларды әзiрлеу
307  Денсаулық сақтау объектiлерiн күрделi жөндеу           175000
400  Аудандық орталық ауруханаларды салуға облыстық          33600
бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
034 Орталық аудандық ауруханалар салуға Жамбыл              33600
облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
401  Ауылдық перзентхана құрылысына облыстық                648360
бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
031 Ауылдық перзентхана үйлерін салуға Жамбыл              413500
облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
032 Ауылдық перзентхана үйлерін салуға Оңтүстік            234860
Қазақстан облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
402  Туберкулез ұйымдарын салуға облыстық бюджеттерге      2318120
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
032 Туберкулез ауруханаларын салуға Атырау облыстық        358000
бюджетіне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер
033 Туберкулез ұйымдарының құрылысын салуға Қызылорда      350000
облыстық бюджетіне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер
034 Туберкулез ұйымдарының құрылысын салуға Батыс          818420
Қазақстан облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
035 Туберкулез ұйымдарының құрылысын салуға Жамбыл         442100
облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
036 Туберкулез ұйымдарының құрылысын салуға Оңтүстік       349600
Қазақстан облыстық бюджетіне берілетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
500  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн                20000
сүйемелдеу
600  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру            7000
678      Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы           29330
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының         29330
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерін емдеу

030 Госпиталь Республиканской гвардии                   29330
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан  842757
031     Оказание медицинской помощи отдельным категориям   702335
граждан
032     Техническое и информационное обеспечение            17979
медицинских организаций
030 Центр технического и информационного обеспечения    17979
медицинских организаций
039     Санитарно-эпидемиологический надзор на              25443
республиканском уровне
030 Санитарно-эпидемиологическая станция                25443
042     Централизованный закуп медицинского оборудования    97000
6                Социальное обеспечение и социальная помощь      179866597
213          Министерство труда и социальной защиты          176582762
населения Республики Казахстан
001     Административные затраты                           569250
001 Аппарат центрального органа                         91350
002 Аппараты территориальных органов                   477900
006     Выполнение обязательств прошлых лет                280648
030 Надбавки к пенсиям граждан, пострадавших           280648
вследствие ядерных испытании на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне
030     Пенсионная программа                            126990047
030 Выплата солидарных пенсий                       126990047
031     Государственные социальные пособия               35190801
030 По инвалидности                                  19182499
031 По случаю потери кормильца                       15458942
032 По возрасту                                        549360
032     Специальные государственные пособия               5686685
007 Инвалиды ВОВ                                      1373658
008 Участники ВОВ                                     1924185
009 Лица, приравненные к инвалидам ВОВ                1073736
013 Лица, приравненные к участникам ВОВ                756745
014 Вдовы воинов погибших в ВОВ                        196944
016 Жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ                 321392
030 Герои Советского Союза, Герои Социалистического     40025
труда, кавалеры орденов Славы трех степеней,
Трудовой Славы трех степеней
033     Единовременные государственные денежные            378430
компенсации
030 Пенсионерам, получателям государственных         378430
социальных пособий, пострадавшим вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне
035     Реабилитация инвалидов и ветеранов                  51590
036     Исследования по вопросам занятости, социального      8250
страхования и труда

030 Республикалық ұланның госпиталі                         29330
694      Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы     842757
031  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық         702335
көмек көрсету
032  Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық        17979
қамтамасыз ету
030 Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық        17979
қамтамасыз ету орталығы
039  Республикалық деңгейде санитарлық-эпидемиологиялық      25443
қадағалау
030 Санитарлық-эпидемиологиялық станция                     25443
042  Медициналық жабдықты орталықтандырылған сатып алу       97000
6           Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік көмек      179866597
213      Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты        176582762
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     569250
001 Орталық органның аппараты                               91350
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       477900
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау                280648
030 Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық              280648
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың
зейнетақыларына үстемеақылар
030  Зейнетақы бағдарламасы                              126990047
030 Ортақ зейнетақыларды төлеу                          126990047
031  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар                  35190801
030 Мүгедектігі бойынша                                  19182499
031 Асыраушысынан айрылуына байланысты                   15458942
032 Жасы бойынша                                           549360
032  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар                       5686685
007 ҰОС мүгедектері                                       1373658
008 ҰОС қатысушылар                                       1924185
009 ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдар               1073736
013 ҰОС қатысушыларға теңестірілген адамдар                756745
014 ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлері               196944
016 Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері (күйеулері)  321392
030 Кеңес Одағының батырлары, Социалистік еңбек             40025
ерлері, үш дәрежедегі Даңқ, үш дәрежедегі Еңбек
Даңқы ордендерінің кавалерлері
033  Бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы                   378430
030 Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық              378430
сынақтардың салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге,
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға
035  Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту                      51590
036  Жұмыспен қамту, әлеуметтiк сақтандыру және               8250
еңбек мәселелерi бойынша зерттеулер

038     Предоставление медицинских услуг по протезированию 297491
и обеспечение протезно-ортопедическими изделиями
042     Обеспечение сурдосредствами и сурдопомощью          92588
инвалидов, в том числе детей-инвалидов
043     Обеспечение тифлосредствами инвалидов, в том числе  65046
детей-инвалидов
044     Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,  567000
возложенное судом на государство, в случае
прекращения юридического лица
045     Пособие на погребение                             1761990
030 Пособие на погребение пенсионеров, участников и   1435130
инвалидов ВОВ
031 Пособие на погребение получателей государственных  326860
социальных пособий и государственных специальных
пособий, работавших на подземных и открытых горных
работах, на работах с особо вредными и особо
тяжелыми условиям труда
047     Государственные специальные пособия лицам,         825000
работавшим на подземных и открытых горных работах,
на работах с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда
049     Единовременная денежная компенсация                810360
реабилитированным гражданам-жертвам массовых
политических репрессий
055     Оплата услуг Государственного центра по выплате   2724664
пенсий
056     Единовременные выплаты родителям, усыновителям,      2325
опекунам погибших, умерших военнослужащих
058     Обеспечение консультационными услугами работников    4512
государственных учреждений для совершенствования
системы оплаты труда и социальной зашиты населения
079     Выполнение функций лицензиаров                       1000
200     Материально-техническое оснащение территориальных   13600
органов
500     Сопровождение информационной базы занятости,        41613
бедности
600     Развитие информационной базы занятости, бедности     3572
601     Развитие информационной системы Государственного   150000
центра по выплате пенсий
602     Обеспечение вычислительной и организационной        66300
техникой Министерства труда и социальной
зашиты населения Республики Казахстан
605          Агентство по миграции и демографии Республики     3283835
Казахстан
001     Административные затраты                            67032
001 Аппарат центрального органа                         18432
002 Аппараты территориальных органов                    48600
030     Переселение на историческую родину и социальная    793789
зашита оралманов

038  Протездеу бойынша медициналық қызметтер                297491
көрсету және протездiк-ортопедиялық бұйымдармен
қамтамасыз ету
042  Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды             92588
сурдоқұралдармен және сурдокөмекпен
қамтамасыз ету
043  Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды             65046
тифлоқұралдармен қамтамасыз ету
044  Заңды тұлға тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке        567000
жүктеген өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген
зиянды өтеу
045  Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы                          1761990
030 Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен                  1435130
мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақы
031 Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар және жер           326860
астындағы және ашық кен жұмыстарында, еңбектің
ерекше зиян және ерекше ауыр жағдайларындағы
жұмыстарда жұмыс істеген адамдарға берілетін
мемлекеттік арнайы жәрдемақылар алатындарды
жерлеуге берілетін жерде
047  Жер астындағы және ашық кен жұмыстарында,              825000
еңбектiң ерекше зиян және ерекше ауыр
жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс iстеген
адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы
жәрдемақылар
049  Ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргін         810360
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
055  Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік                 2724664
орталықтың қызметтер көрсетуiне ақы төлеу
056  Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң         2325
ата-аналарына, асырап алушыларына,
қамқоршыларына бiржолғы төлемдер
058  Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiн еңбекақы         4512
төлеу және халықты әлеуметтiк қорғау жүйесiн
жетiлдiру үшiн консультациялық қызметтермен
қамтамасыз ету
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     1000
200  Аумақтық органдарды материалдық-техникалық              13600
жарақтандыру
500  Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктiң ақпараттық           41613
базасын сүйемелдеу
600  Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктiң ақпараттық            3572
базасын дамыту
601  Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк                  150000
орталықтың ақпараттық жүйесiн дамыту
602  Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты            66300
әлеуметтiк қорғау министрлiгiн есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
605      Қазақстан Республикасының Көшi-қон және               3283835
демография жөніндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      67032
001 Орталық органның аппараты                               18432
002 Аумақтық органдардың аппараттары                        48600
030  Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және          793789
әлеуметтiк қорғау

030 Переселенческие мероприятия                        777247
031 Центр адаптации оралманов                           16542
400     Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам   2414014
городов Астаны и Алматы на приобретение жилья
семьям оралманов
500     Информационно-вычислительное обслуживание Агентства  5000
по миграции и демографии Республики Казахстан
600     Создание информационной системы Агентства по         4000
миграции и демографии Республики Казахстан
7                Жилищно-коммунальное хозяйство                    6921250
217          Министерство финансов Республики Казахстан        2000000
437     Целевые инвестиционные трансферты бюджету         2000000
Атырауской области на ремонт водопроводных и
канализационных сетей и газификацию населенных
пунктов
231          Министерство энергетики и минеральных ресурсов     350000
Республики Казахстан
048     Обеспечение запуска и устойчивой работы Жамбылской 350000
ГРЭС в осенне-зимний период
233          Министерство индустрии и торговли Республики      4571250
Казахстан
400     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города  1004000
Астана для строительства инженерных сетей
Правительственного центра в городе Астана
401     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города   145000
Астана для подготовки проекта инженерной зашиты от
подтопления, дренажа и понижения грунтовых вод в
городе Астана
402     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города   428000
Астана для ликвидации накопителя сточных вод
Талдыколь с рекультивацией в городе Астана
403     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города   354250
Астана для выноса коллектора на Кургальджинской
трассе
405     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города  1000000
Астана для строительства круглой площади в городе
Астана
406     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города  1640000
Астана для строительства главной площади в городе
Астана
8                Культура, спорт, туризм и информационное          1026986
пространство
101          Администрация Президента Республики Казахстан       41033
015     Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных   40022
изданий и их специальное  использование
030 Архив Президента Республики Казахстан               40022
202     Укрепление материально-технической базы Архива        311
Президента Республики Казахстан

030 Көшіру іс-шаралары                                     777247
031 Оралмандарды бейімдеу орталығы                          16542
400  Оралмандардың отбасыларына тұрғын үй сатып            2414014
алуға облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
500  Қазақстан Республикасының Көшi-қон және                  5000
демография жөнiндегi агенттiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасы Көшi-қон және                     4000
демография жөнiндегi агенттiгiнiң
ақпараттық жүйесiн құру
7           Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы                     6921250
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi           2000000
437  Су құбырлары мен кәрiз желiсiн жөндеуге және          2000000
елдi мекендердi газбен жабдықтауға Атырау
облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
231      Қазақстан Республикасының Энергетика және              350000
минералдық ресурстар министрлiгi
048  Күзгі-қысқы кезеңде Жамбыл ГРЭС-тiң iске               350000
қосылуын және тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда        4571250
министрлiгi
400  Астана қаласындағы Үкiмет орталығының инженерлiк      1004000
желiлерiн салуға Астана қаласының бюджетiне
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Астана қаласының бюджетiне тасып кетуден               145000
инженерлiк сақтауға, қашыртқы және Астана
қаласында топырақ суларының деңгейiн төмендету
жобасын әзiрлеуге берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
402  Астана қаласының бюджетiне Астана қаласында            428000
қалпына келтiре отырып, Талдыкөл ағынды
сулардың жинауышын жоюға берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
403  Астана қаласының бюджетiне Қорғалжын трассасына        254250
коллекторды шығаруға арналған мақсатты
инвестициялық трансферттер
405  Астана қаласындағы айналма алаң құрылысы үшiн         1000000
Астана қаласының бюджетiне берiлетiн
мақсатты инвестициялық трансферттер
406  Астана қаласындағы бас алаң құрылысы үшiн Астана      1640000
қаласының бюджетiне берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
8           Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк     10269862
101      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi         41033
015  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын         40022
қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану
030 Қазақстан Республикасы Президентінің Мұрағаты           40022
202  Қазақстан Республикасының Президентi Мұрағатының          311
материалдық-техникалық базасын нығайту

601     Обеспечение вычислительной и организационной техникой 700
Архива Президента Республики Казахстан
225          Министерство образования и науки Республики         13655
Казахстан
024     Обеспечение общедоступности информации              12674
035 Республиканская научно-педагогическая библиотека    12674
200     Приобретение основных средств для Республиканской     981
научно-педагогической библиотеки
226          Министерство здравоохранения Республики Казахстан    2600
024     Обеспечение общедоступности информации               2600
036 Республиканская научно-медицинская библиотека        2600
230          Министерство культуры, информации и общественного 8182043
согласия Республики Казахстан
001     Административные затраты                           211302
001 Аппарат центрального органа                        120582
002 Аппараты территориальных органов                    90720
015     Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных   46637
изданий и их специальное использование
030 Государственная книжная палата                      14122
031 Центральный государственный архив                   32515
024     Обеспечение общедоступности информации             123850
030 Национальная библиотека Республики Казахстан        89120
032 Государственная республиканская юношеская           10562
библиотека имени Жамбыла
033 Государственная республиканская детская библиотека  14542
имени С. Бегалина
034 Республиканская библиотека для незрячих и            9626
слабовидящих граждан
031     Проведение государственной информационной политики 609600
через газеты и журналы
032     Проведение государственной информационной         4023059
политики через телерадиовещание
031 Аренда транспондера                                323991
032 Проведение государственной информационной         1828379
политики через Республиканскую корпорацию
"Телевидение и радио Казахстана"
033 Проведение государственной информационной         1630512
политики через Агентство "Хабар"
035 Проведение государственной информационной           36655
политики в рамках делового сотрудничества со
странами СНГ
037 Проведение государственной языковой политики       150000
через электронные средства массовой информации
038 Внедрение и пропаганда налогового и таможенного     53522
законодательства
033     Формирование издательских программ по социально    250000
важным видам литературы
035     Проведение молодежной политики                     140571
030 Организация мероприятий по молодежной политике      10000

601  Қазақстан Республикасының Президентiнiң Мұрағатын         700
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
225      Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi  13655
024  Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету      12674
035 Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана            12674
200  Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана              981
үшiн негізгі құралдарды сатып алу
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау               2600
министрлігі
024  Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлігін қамтамасыз ету       2600
036 Республикалық ғылыми-медициналық кітапхана               2600
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат           8182043
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     211302
001 Орталық органның аппараты                              120582
002 Аумақтық органдардың аппараттары                        90720
015  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының                   46637
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
030 Мемлекеттік кітап палатасы                              14122
031 Орталық мемлекеттік мұрағат                             32515
024  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігін қамтамасыз ету     123850
030 Қазақстан Республикасының ұлттық кітапханасы            89120
032 Жамбыл атындағы мемлекеттік республикалық               10562
жасөспірімдер кітапханасы
033 С. Бегалин атындағы мемлекеттік республикалық           14542
балалар кітапханасы
034 Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған            9626
республикалық кітапхана
031  Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк              609600
ақпараттық саясатты жүргiзу
032  Телерадио хабарлары арқылы мемлекеттiк                4023059
ақпараттық саясатты жүргiзу
031 Транспондер жалдау                                     323991
032 "Қазақстанның теледидары мен радиосы"                 1828379
республикалық корпорациясы арқылы мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
033 "Хабар" агенттігі арқылы мемлекеттік ақпараттық       1630512
саясатты жүргізу
035 ТМД елдерімен іскерлік ынтымақтастық шеңберінде         36655
мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
037 Электронды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы          150000
мемлекеттік тіл саясатын жүргізу
038 Салық және кеден заңдарын енгізу және насихаттау        53522
033  Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерi бойынша          250000
баспа бағдарламаларын қалыптастыру
035  Жастар саясатын жүргiзу                                140571
030 Жастар саясаты жөніндегі іс-шаралар ұйымдастыру         10000

031 Реализация социально-ориентированных молодежных    130571
программ
037     Проведение государственной политики в области       30000
обеспечения внутриполитической стабильности
и общественного согласия
038     Развитие государственного и других языков          100000
039     Субсидирование театрально-концертных организаций   818545
040     Прикладные научные исследования в области культуры  12538
041     Хранение историко-культурных ценностей             337423
030 Субсидирование организаций по хранению             172255
историко-культурных ценностей
032 Музей золота и драгоценных металлов                  8334
034 Президентский центр культуры Республики Казахстан  135651
035 Музей Первого Президента Республики Казахстан       21183
046     Проведение социально значимых и культурных          95000
мероприятий
031 Проведение зрелищных мероприятий на республиканском 95000
уровне
047     Развитие архивного дела в Республике Казахстан      28560
050     Содержание историко-культурных заповедников и       39374
музеев
033 Национальный историко-культурный и природный         3691
заповедник "Улы-Тау"
034 Государственный историко-культурный заповедник-музей 5159
"Азрет-Султан"
035 Государственный историко-культурный и литературный  20514
мемориальный заповедник-музей имени Абая
036 Государственный историко-культурный заповедник-музей 3176
"Памятник древнего Тараза"
037 Государственный историко-культурный заповедник-музей 6834
"Тамгалы"
052     Производство национальных фильмов                  873663
053     Государственные премии и стипендии                  19750
056     Увековечение памяти деятелей государства             5000
058     Проведение ремонтно-реставрационных работ           90780
историко-культурных ценностей
200     Приобретение архивных документов для                 5500
государственных архивов
212     Приобретение основных активов для организаций по   141757
хранению историко-культурных ценностей
030 Приобретение основных активов для Музея золота и    16827
драгоценных металлов
031 Приобретение литературы и прочих основных активов   26500
для Президентского центра культуры Республики
Казахстан
032 Приобретение основных активов для Музея Первого     28430
Президента Республики Казахстан
033 Субсидирование организаций по хранению              70000
историко-культурных ценностей для приобретения
основных активов
213     Приобретение основных активов для организаций по    25152
хранению историко-культурных заповедников и музеев
030 Приобретение основных активов для Государственного    350
историко-культурного и литературно-мемориального
заповедника-музея имени Абая

031 Әлеуметтік бағыттағы жастар бағдарламаларын іске       130571
асыру
037  Ішкi саяси тұрақтылықты және қоғамдық келiсiмдi         30000
қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк
саясатты жүргiзу
038  Мемлекеттiк және басқа тiлдердi дамыту                 100000
039  Театр-концерт ұйымдарын субсидиялау                    818545
040  Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер       12538
041  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау                     337423
030 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөніндегі           172255
ұйымдарды субсидиялау
032 Алтын мен қымбат бағалы металдар мұражайы                8334
034 Қазақстан Республикасының Президенттік мәдениет        135651
орталығы
035 Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мұражайы    21183
046  Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шаралар жүргiзу       95000
031 Республикалық деңгейде ойын-сауық іс-шараларын өткізу   95000
047  Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамыту           28500
050  Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды ұстау           39374
033 "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорығы         3691
034 "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени                5159
қорық-мұражайы
035 Абай атындағы мемлекеттік тарихи-мәдени және            20514
әдеби мемориалдық қорық-мұражайы
036 "Ежелгі Тараз ескерткіші" мемлекеттік                    3176
тарихи-мәдени қорық-мұражайы
037 "Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы       6834
052  Ұлттық фильмдер шығару                                 873663
053  Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар                  19750
056  Мемлекет қайраткерлерiн мәңгiлiк есте қалдыру            5000
058  Тарихи-мәдени құндылықтарды жөндеу-қайта                90780
жаңарту жұмыстарын жүргiзу
200  Мемлекеттiк мұрағаттар үшiн мұрағат құжаттарын           5500
сатып алу
212  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi           141757
ұйымдар үшiн негiзгi активтердi сатып алу
030 Алтын және қымбат бағалы металдар мұражайы үшін         16827
негізгі активтерді сатып алу
031 Қазақстан Республикасының Президенттік мәдени           26500
орталығы үшін әдебиеттерді және өзге де негізгі
активтерді сатып алу
032 Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің             28430
мұражайы үшін негізгі активтерді сатып алу
033 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөніндегі            70000
ұйымдарды негізгі активтерді сатып алу үшін
субсидиялау
213  Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау          25152
жөнiндегі ұйымдар үшiн негiзгi активтердi
сатып алу
030 Абай атындағы мемлекеттік тарихи-мәдени және              350
әдеби мемориалдық қорық-мұражайы үшiн негiзгi
активтердi сатып алу

031 Приобретение основных активов для Государственного   1400
историко-культурного заповедника-музея
"Азрет-Султан"
032 Приобретение основных активов для Государственного  23402
историко-культурного заповедника-музея "Тамголы"
214     Приобретение основных активов для архивных           1625
учреждений
030 Приобретение основных активов для Государственной    1625
книжной палаты Республики Казахстан
215     Приобретение литературы и прочих основных активов   27890
для республиканских библиотек
030 Приобретение литературы и прочих основных активов   10000
для Национальной библиотеки Республики Казахстан
031 Приобретение литературы и прочих основных активов    1190
для Государственной республиканской юношеской
библиотеки им. Жамбыла
032 Приобретение литературы и прочих основных активов     700
для Государственной республиканской детской
библиотеки им. С. Бегалина
033 Приобретение литературы для Республиканской         16000
библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан
216     Приобретение основных активов для                  107400
театрально-концертных организаций
305     Разработка проектно-сметной документации по          1500
капитальному ремонту Казахского драматического
театра им. Г. Мусрепова
500     Информационно-вычислительное обслуживание           15627
Министерства культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
613          Агентство Республики Казахстан по туризму и       1990859
спорту
001     Административные затраты                            41472
001 Аппарат центрального органа                         41472
030     Государственные премии                                192
032     Спорт высших достижений                           1477490
034     Мероприятия по туристической деятельности           32604
037     Подготовка олимпийского резерва на                 386889
республиканском уровне
038     Мероприятия по развитию национальных и массовых     45100
видов спорта на республиканском уровне
079     Выполнение функций лицензиаров                       1434
500     Информационно-вычислительное обслуживание Агентства   696
Республики Казахстан по туризму и спорту
600     Обеспечение вычислительной и организационной         4982
техникой Агентства Республики Казахстан по
туризму и спорту
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан   39672
051     Проведение государственной информационной политики  39672
через НЗАО "Телерадиокомплекс Президента Республики
Казахстан"

031 "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени                1400
қорық-мұражайы үшiн негiзгi активтердi сатып алу
032 "Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы      23402
үшiн негiзгi активтердi сатып алу
214  Мұрағат мекемелерi үшiн негізгi активтердi               1625
сатып алу
030 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кітап              1625
палатасы үшiн негiзгi активтердi сатып алу
215  Республикалық кiтапханалар үшiн әдебиеттердi            27890
және басқа да негiзгi активтердi сатып алу
030 Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы            10000
үшін әдебиеттерді және өзге де негізгі активтерді
сатып алу
031 Жамбыл атындағы мемлекеттік республикалық                1190
жасөспірімдер кітапханасы үшін әдебиеттерді
және өзге де негізгі активтерді сатып алу
032 С. Бегалин атындағы мемлекеттік республикалық             700
балалар кітапханасы үшін әдебиеттерді
және өзге де негізгі активтерді сатып алу
033 Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған           16000
республикалық кітапхана үшін әдебиеттер сатып алу
216  Театр-концерт ұйымдары үшiн негiзгi активтердi         107400
сатып алу
305  Ғ. Мүсiрепов атындағы қазақ драма театрын                1500
күрделi жөндеу бойынша жобалау-сметалық
құжаттамаларды әзiрлеу
500  Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат             15627
және қоғамдық келiсiм министрлiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
613      Қазақстан Республикасының Туризм және спорт           1990859
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      41472
001 Орталық органның аппараты                               41472
030  Мемлекеттiк сыйлықтар                                     192
032  Жоғары жетiстiктi спорт                               1477490
034  Туристiк қызмет жөнiндегi iс-шаралар                    32604
037  Республикалық деңгейде олимпиадалық резерв             386889
дайындау
038  Республикалық деңгейде спорттың ұлттық және             45100
бұқаралық түрлерiн дамыту жөнiндегi iс-шаралар
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     1434
500  Қазақстан Республикасының Туризм және спорт               696
жөнiндегi агенттiгіне ақпараттық-есептеу
қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Туризм және спорт              4982
жөнiндегi агенттiгiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
694      Қазақстан Республикасы Пр
езидентiнiң Іс басқармасы      39672
051  "Қазақстан Республикасы Президентiнiң                   39672
телерадиокешені" ҰЖАҚ арқылы мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу

9                Топливно-энергетический комплекс и                7425126
недропользование
277          Министерство финансов Республики Казахстан         240304
039     Исполнение обязательств "Карагандашахтуголь" по    104000
возмещению ущерба, нанесенного здоровью
работников ликвидированных шахт
040     Выплата задолженности по заработной плате          136304
работникам ликвидируемого государственного
предприятия "Рудоуправление N 5"
231          Министерство энергетики и минеральных ресурсов    6676822
Республики Казахстан
001     Административные затраты                           310521
001 Аппарат центрального органа                        200361
002 Аппараты территориальных, органов                  110160
030     Прикладные научные исследования в области            5000
энергетики и нефтедобычи
034 Прикладные научные исследования по развитию          5000
нефтегазового комплекса и нефтехимии
032     Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна   533499
033     Освоение Амангельдинской группы месторождений     2800000
газа
037     Консервация и ликвидация урановых рудников,        439200
захоронение техногенных отходов
041     Прикладные научные исследования технологического   457000
характера
044     Программа развития Единой электроэнергетической     60000
системы Республики Казахстан на период до 2010
года с перспективой до 2015 года и завершение
разработки Стратегии развития отраслей
топливно-энергетического комплекса до 2015 года
045     Формирование геологической информации               64645
030 Республиканский центр геологической информации      64645
046     Государственное геологическое изучение             470206
030 Региональные и геологосъемочные работы             288500
031 Поисково-оценочные работы                          181706
047     Мониторинг недр и недропользования                 479421
030 Мониторинг минерально-сырьевой базы и               45715
недропользования
031 Мониторинг подземных вод и опасных геологических   433706
процессов
050     Возмещение ущерба работникам ликвидированных        72485
шахт, переданных в РГСП "Карагандаликвидшахт"
062     Разработка нормативно-технической документации в    22006
области электроэнергетики и нефтедобычи
030 Выпуск противоаварийных эксплуатационных и          10665
методических указаний по вопросам надежности и
безопасности эксплуатации установок по
производству, передаче и распределению
электрической и тепловой энергии
031 Пересмотр и разработка нормативно-технической       11341
документации в области электроэнергетики

9           Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану    7425126
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі            240304
039  "Қарағандыкөмiршахтасы" жойылған вахталар              104000
қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген
зиянды өтеу жөнiндегi мiндеттемелердiң орындалуы
040  "Кенбасқармасы N5" жойылып жатқан мемлекеттiк          136304
кәсiпорын қызметкерлерiне жалақы бойынша берешекті
төлеу
231      Қазақстан Республикасының Энергетика және             6676822
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     310521
001 Орталық органның аппараты                              200361
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       110160
030  Энергетика және мұнай өңдеу саласындағы                  5000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
034 Мұнай-газ кешенін және мұнай-химияны дамыту              5000
жөніндегі қолданбалы ғылыми зерттеулер
032  Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу            533499
033  Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру             2800000
037  Уран кенiштерiн консервациялау және жою,               439200
техногендiк қалдықтарды көму
041  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми              457000
зерттеулер
044  Қазақстан Республикасының Бiрыңғай электр               60000
энергетикалық жүйесiн дамытудың 2015 жылға
дейiнгi перспективамен 2010 жылға дейiнгi
бағдарламасы және Отын-энергетика кешенi
салаларын дамытудың 2015 жылға дейiнгi
стратегиясын әзiрлеудi аяқтау
045  Геологиялық ақпаратты қалыптастыру                      64645
030 Республикалық геологиялық ақпарат орталығы              64645
046  Мемлекеттiк геологиялық зерделеу                       470206
030 Аймақтық және геологиялық түсіру жұмыстары             288500
031 Іздестіру-бағалау жұмыстары                            181706
047  Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану мониторингi     479421
030 Минералдық шикізат базасы мен жер қойнауын              45715
пайдалану мониторингі
031 Жер асты суларының және қауіпті геологиялық            433706
процестердің мониторингі
050  "Қарағандыликвидшахт" РМБК-ға берілген,                 72485
жойылған шахталардың қызметкерлеріне залалды өтеу
062  Электр энергетикасы және мұнай өңдеу саласында          22006
нормативтiк-техникалық құжаттамаларды әзiрлеу
030 Электр және жылу энергияларын өндіру, беру және         10665
бөлу жөніндегі қондырғыларды пайдаланудың
сенімділігі мен қауіпсіздігі мәселелері жөніндегі
аварияға қарсы, пайдалану және әдістемелік
нұсқаулар шығару
031 Электр энергетикасы саласындағы                         11341
нормативтік-техникалық құжаттаманы қайта қарау
және әзірлеу

064     Учет государственного имущества по нефтегазовым     12514
проектам
030 Капиталнефтегаз                                     12514
065     Поисково-разведочные работы по изысканию            30000
дополнительных источников водообеспечения города
Астана
066     Прикладные научные исследования в области геологии  83869
использования недр
079     Выполнение функций лицензиаров                        450
400     Целевые инвестиционные трансферты Кызылординскому  112000
областному бюджету на разработку проектно-сметной
документации по проекту перевода
теплоэнергоисточников и жилого сектора в городе
Кызылорда на попутный газ
401     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города   671206
Астаны на энергетическое снабжение строительства
и эксплуатации международного аэропорта
500     Сопровождение информационной системы о недрах и     37800
недропользователях
600     Развитие информационной системы о недрах и          10000
недропользователях
601     Создание информационно-коммуникационной системы      5000
мониторинга исполнения лицензионных и контрактных
условий в сфере недропользования
233          Министерство индустрии и торговли Республики       508000
Казахстан
051     Подготовка к ликвидации и ликвидация рудников      508000
Миргалимсайского месторождения
10               Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и     44292847
охрана окружающей среды
212          Министерство сельского хозяйства Республики      41109052
Казахстан
001     Административные затраты                          2703105
001 Аппарат центрального органа                        219240
002 Аппараты территориальных органов                  2483865
030     Прикладные научные исследования в области          853617
сельского хозяйства
032     Оценка мелиоративного состояния орошаемых земель    61059
030 Жетысуйская гидрогеологомелиоративная экспедиция    61059
033     Зашита растений                                   2974251
030 Обследование угодий на выявление очагов особо      154636
опасных вредителей и болезней сельскохозяйственных
культур
031 Борьба с особо опасными вредителями и болезнями  2686960
сельскохозяйственных культур
032 Республиканский методический центр фитосанитарной  132655
диагностики и прогнозов
034     Ветеринарные мероприятия                          2865663
030 Национальный центр мониторинга, референции,         29675
лабораторной диагностики и методологии в
ветеринарии
031 Диагностика заболеваний животных                  1183488

064  Мұнай-газ жобалары бойынша мемлекеттiк мүлiктi          12514
есепке алу
030 Мұнайгазкапитал                                         12514
065  Астана қаласын сумен жабдықтаудың қосымша               30000
көздерiн iздестiру жөнiндегi iздестiру-барлау
жұмыстары
066  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы           83869
қолданбалы ғылыми зерттеулер
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                      450
400  Қызылорда қаласында жылу-энергетика көздерiн           112000
және тұрғын үй секторын iлеспе газға ауыстыру
жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзiрлеуге Қызылорда облыстық бюджетiне
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Халықаралық әуежайды салу мен iске қосуды              671206
энергетикалық жабдықтауға Астана қаласының
бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
500  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар            37800
туралы ақпараттық жүйенi сүйемелдеу
600  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар            10000
туралы ақпараттық жүйенi дамыту
601  Жер қойнауын пайдалану саласында лицензиялық және        5000
келiсiм-шарттық ережелердiң орындалу мониторингiнiң
ақпараттық-коммуникациялық жүйесiн құру
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         508000
министрлiгi
051  Мырғалымсай кен орнының кенiштерiн жоюға               508000
дайындау және жою
10          Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған     44292847
ортаны қорғау
212      Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы           41109052
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                    2703105
001 Орталық органның аппараты                              219240
002 Аумақтық органдардың аппараттары                      2483865
030  Ауыл шаруашылығы саласындағы қолданбалы ғылыми         853617
зерттеулер
032  Суармалы жерлердiң мелиорациялық жай-күйiн бағалау      61059
030 Жетісу гидрогеология-мелиоративтік экспедициясы         61059
033  Өсiмдiктердi қорғау                                   2974251
030 Ауылшаруашылық дақылдарының ерекше қауіпті             154636
зиянкестері мен ауруларының ошақтарын анықтауға
жерді зерттеу
031 Ауылшаруашылық дақылдарының ерекше қауіпті            2686960
зиянкестеріне және ауруларына қарсы күрес
032 Республикалық фитосанитариялық диагностика және        132655
болжамдар әдістемелік орталығы
034  Ветеринарлық iс-шаралар                               2865663
030 Ветеринариядағы мониторинг, референция,                 29675
зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық
орталығы
031 Жануарлар ауруларының диагностикасы                   1183488

032 Противоэпизоотия                                  1500000
033 Борьба с туберкулезом и бруцелезом                  32500
сельскохозяйственных животных и птиц
034 Ликвидация очагов острых инфекционных заболеваний  120000
животных и птиц
037     Определение сортовых и посевных качеств семенного  120703
и посадочного материала
030 Определение сортовых и посевных качеств семенного   43348
и посадочного материала элитсемхозов,
государственных сортоиспытательных участков и
станций, государственных ресурсов зерна
031 Экспертиза качества семян, предназначенных для      77355
посева отечественными сельхозтоваропроизводителями
038     Сохранение и развитие элитного семеноводства и    1612454
племенного дела
030 Сохранение и развитие элитного семеноводства       772454
031 Сохранение и развитие племенного дела              840000
042     Возмещение ставки вознаграждения (интереса)        173491
по лизингу сельскохозяйственной техники,
осуществляемому за счет средств республиканского
бюджета
043     Обеспечение закупа для обновления                 5500000
государственного продовольственного резерва зерна
045     Субсидирование сельскохозяйственных                800000
товаропроизводителей на приобретение минеральных
удобрений, протравителей семян и гербицидов
047     Хранение зерна государственных резервов            805440
048     Сортоиспытание сельскохозяйственных культур         64631
030 Государственная комиссия, областные инспектуры      64631
по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур
051     Перемещение государственного резерва зерна          21000
052     Проведение мониторинга плодородия и определение     80000
химического состава почв
054     Усовершенствование ирригационных и дренажных       458277
систем
080 Реализация проекта за счет внешних займов           35742
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   401297
101 Приобретение услуг местных консультантов для        21238
оказания содействия в управлении проектом из
внутренних источников
055     Совершенствование управления водными ресурсами и  1050908
восстановление земель
080 Реализация проекта за счет внешних займов          107700
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   903930
101 Приобретение услуг местных консультантов для        15610
оказания содействия в управлении проектом из
внутренних источников
102 Обеспечение консультационными услугами для          23668
осуществления детального проектирования,
технического надзора во время строительства и
срока обслуживания из внутренних источников

032 Эпизоотияға қарсы шаралар                             1500000
033 Ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарының              32500
туберкулез және бруцеллез ауруларына қарсы күрес
034 Жануарлар мен құстарды қауіпті жұқпалы ауруларының     120000
ошақтарын жою
037  Тұқымдық және отырғызу материалдарының сорттық         120703
және себу сапаларын анықтау
030 Элиталық дақылдар шаруашылықтарының, мемлекеттік        43348
сорт сынағы учаскелері мен станцияларының,
мемлекеттік астық ресурстарының дәндік және
отырғызу материалдарының сорттық және егіндік
сапасын анықтау
031 Отандық ауылшаруашылық тауар өндірушілерінің            77355
егуіне арналған тұқымдардың сапасын сараптау
038  Элиталық тұқым өсiру және асыл тұқымдандыру           1612454
iсiн сақтау және дамыту
030 Элиталық тұқым шаруашылығын сақтау мен дамыту          772454
031 Тұқымды асылдандыру ісін сақтау және дамыту            840000
042  Республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге          173491
асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының
лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкаларын өтеу
043  Астықтың мемлекеттiк азықтық резервiн жаңарту         5500000
үшiн сатып алуды қамтамасыз ету
045  Ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiн минералдық         800000
тыңайтқыштар, тұқым улағыштарын және гербицидтер
сатып алуға субсидиялау
047  Мемлекеттiк резервтегі астықты сақтау                  805440
048  Ауылшаруашылық дақылдарын тұқымдық сынау                64631
030 Ауыл шаруашылық дақылдарын тұқымдық сынау жөніндегі     64631
мемлекеттік комиссия, облыстық инспектуралар
051  Мемлекеттік астық резервiн ауыстыру                     21000
052  Құнарлылық мониторингiн жүргiзу және                    80000
топырақтың химиялық құрамын анықтау
054  Жер суландыру және қашыртқы жүйелерiн жетiлдiру        458277
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру              35742
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              401297
101 Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу           21238
үшін жергілікті консультанттардың қызметтер
көрсетуін сатып алу
055  Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жерлердi      1050908
қалпына келтіру
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             107700
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              903930
101 Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу           15610
үшін жергілікті консультанттардың қызметтер
көрсетуін сатып алу
102 Ішкі көздерден салу уақытында және қызмет көрсету       23668
мерзімін егжей-тегжейлі жобалауды, техникалық
қадағалауды жүзеге асыру үшін консультациялық
қызметтер көрсетумен қамтамасыз ету

057     Проект по постприватизационной поддержке сельского   4830
хозяйства
101 Приобретение услуг местных консультантом для         4830
оказания содействия в управлении проектом из
внутренних источников
058     Субсидирование производства оригинальных семян      64800
060     Государственная регистрация сельскохозяйственной,   47598
мелиоративной и дорожно-строительной техники
030 Изготовление технических паспортов                  14989
031 Изготовление государственных регистрационных и      32609
эмерных знаков
062     Увеличение уставного фонда ЗАО "Аграрная кредитная  65000
корпорация"
064     Обеспечение создания, оснащения и осуществление   1000000
деятельности машинно-технологических станций
(сервис центров) ЗАО "Казагрофинанс"
079     Выполнение функций лицензиаров                      19458
205     Материально-техническое оснащение учреждений       263929
Министерства сельского хозяйства
033 Материально-техническое оснащение Национального     24680
центра мониторинга, референции, лабораторной
диагностики и методологии в ветеринарии
034 Материально-техническое оснащение Государственной   28967
комиссии по сортоиспытанию сельскохозяйственных
культур
035 Материально-техническое оснащение Республиканской    8705
карантинной лаборатории
036 Материально-техническое оснащение Республиканского    806
интродукционно-карантинного питомника плодово-ягодных
культур
037 Материально-техническое оснащение                   28300
гидрогеологомелиоративных экспедиций
038 Материально-техническое оснащение                  141966
Республиканского методологического центра
фитосанитарной диагностики и прогнозов
039 Материально-техническое оснащение Республиканского   3078
интродукционно-карантинного питомника зерновых
культур
040 Материально-техническое оснащение Республиканского  25000
научно-методического центра агрохимической службы
041 Материально-техническое оснащение Республиканского   2427
методического центра "Казагромелиоводхоз"
209     Приобретение специального автотранспорта для       269568
территориальных органов Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
210     Развитие материально-технической базы особо         23154
охраняемых природных территорий
211     Развитие материально-технической базы организаций   92537
в области лесного хозяйства и биоресурсов
030 Развитие материально-технической базы Казахского     1237
государственного республиканского лесосеменного
учреждения

057  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi               4830
қолдау жөнiндегi жоба
101 Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу            4830
үшін жергілікті консультанттардың қызметтер
көрсетуін сатып алу
058  Бiрегей тұқымдық өндiрудi субсидиялау                   64800
060  Ауыл шаруашылық, мелиоративтiк және                     47598
жол-құрылыс техникаларын мемлекеттiк тiркеу
030 Техникалық паспорттарды дайындау                        14989
031 Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін дайындау         32609
062  "Аграрлық кредит корпорациясы" ЖАҚ жарғылық             65000
қорын ұлғайту
064  "Қазагроқаржы" ЖАҚ машина-технологиялық               1000000
станцияларын (қызмет-орталықтарын) құруды,
жабдықтауды ұйымдастыру және олардың қызметiн
жүзеге асыру
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                    19458
205  Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң мекемелерiн            263929
материалдық-техникалық жарақтандыру
033 Ветеринариядағы мониторинг, референция,                 24680
зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық
орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру
034 Ауыл шаруашылық дақылдарын тұқымдық сынау               28967
жөніндегі мемлекеттік комиссияны
материалдық-техникалық жарақтандыру
035 Республикалық карантиндік зертхананы                     8705
материалдық-техникалық жарақтандыру
036 Республикалық тұқымды-жеміс дақылдарының                  806
интродукциялық-карантиндік көшеттігін
материалдық-техникалық жарақтандыру
037 Гидрогеология-мелиоративтік экспедицияларды             28300
материалдық-техникалық жарақтандыру
038 Фитосанитарлық диагностика мен болжамдар               141966
республикалық әдіснамалық орталығын
материалдық-техникалық жарақтандыру
039 Республикалық астық дақылдарының                         3078
интродукциялық-карантиндік көшеттігін
материалдық-техникалық жарақтандыру
040 Агрохимиялық қызметтің республикалық                    25000
ғылыми-әдістемелік орталығын
материалдық-техникалық жарақтандыру
041 "Қазагромелиосушар" республикалық                        2427
ғылыми-әдістемелік орталығын
материалдық-техникалық жарақтандыру
209  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы                269568
министрлiгiнiң аумақтық органдары үшiн арнайы
автокөлiк сатып алу
210  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың                    23154
материалдық-техникалық базасын дамыту
211  Орман шаруашылығы және биоресурстар саласындағы         92537
ұйымдардың материалдық-техникалық базасын дамыту
030 Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымдары          1237
мекемесінің материалдық-техникалық базасын дамыту

031 Развитии материально-технической базы учреждений    87000
по охране лесов и животного мира
032 Развитие материально-технической базы для            4300
проведения работ по лесоустройству
212     Развитие материально-технической базы учреждений    27124
по охране рыбных запасов и регулированию
рыболовства
030 Развитие материально-технической базы Балхашского   13894
регионального учреждения по охране биоресурсов
031 Развитие материально-технической базы               13230
Северо-Каспийского регионального учреждения по
охране биоресурсов
500     Сопровождение информационных систем Министерства    40000
сельского хозяйства Республики Казахстан
600     Создание информационных систем Министерства        119300
сельского хозяйства Республики Казахстан
700     Карантин растений                                  528992
030 Республиканская карантинная лаборатория              9392
031 Республиканский интродукционно-карантинный           2959
питомник плодово-ягодных культур
032 Республиканский интродукционно-карантинный           7903
питомник зерновых культур
033 Ликвидация очагов особо опасных карантинных        508738
вредителей и сорняков
701     Проведение агрохимического обследования почв и      61691
восстановление плодородия земель
030 Республиканский научно-методический центр           61691
агрохимической службы
702     Координация разработки и внедрения                  10272
проектно-изыскательских работ гидромелиоративных
систем
030 Республиканский методический центр                  10272
"Казагромелиоводхоз"
703     Разработка нормативно-методической базы по          50000
регулированию развития отраслей
агропромышленного комплекса
704     Внедрение и развитие информационной                170000
инфраструктуры на селе
706     Участие в уставном капитале ЗАО "Фонд              400000
гарантирования исполнения обязательств по
зерновым распискам"
709     Государственная поддержка обязательного           1000000
страхования в растениеводстве от стихийных
бедствий природного характера
710     Организация заготовительной сети и                 300000
производственной базы по переработке
животноводческого сырья ЗАО "Мал онiмдерi
корпорациясы"
713     Субсидирование стоимости услуг по доставке воды    465000
сельхозтоваропроизводителям
714     Субсидирование аттестованных хозяйств,            1479327
занимающихся элитным семеноводством и племенным
животноводством, для погашения отсроченной
задолженности по налоговым платежам в бюджет
по состоянию на 1 января 2000 года

031 Ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі        87000
мекемелердің материалдық-техникалық базасын дамыту
032 Орманды орналастыру жөніндегі жұмыстарды жүргізу         4300
үшін материалдық-техникалық базаны дамыту
212  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу         27124
жөнiндегi мекемелердiң материалдық-техникалық
базасын дамыту
030 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Балқаш аймақтық         13894
мекемесінің материалдық-техникалық базасын дамыту
031 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий        13230
аймақтық мекемесінің материалдық-техникалық
базасын дамыту
500  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы                 40000
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы                119300
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Өсiмдiктер карантинi                                   528992
030 Республикалық карантиндік зертхана                       9392
031 Жеміс-жидек дақылдарының республикалық                   2959
интродукциялық-карантиндік көшеттігі
032 Дәнді дақылдардың республикалық                          7903
интродукциялық-карантиндік көшеттігі
033 Аса қауіпті карантиндік зиянкестер мен                 508738
арамшөптердің ошақтарын жою
701  Топырақты агрохимиялық тексерудi жүргiзу                61691
және жерлердiң құнарлылығын қалпына келтiру
030 Агрохимиялық қызметтің республикалық                    61691
ғылыми-әдістемелік орталығы
702  Гидромелиоративтiк жүйелердiң жобалау-зерттеу           10272
жұмыстарын әзiрлеудi үйлестiру және енгiзу
030 "Қазагромелиосушар" республикалық                       10272
ғылыми-әдістемелік орталығы
703  Агроөнеркәсiптiк кешен салаларын дамытуды               50000
реттеу жөнiндегi нормативтiк-әдiстемелiк базаны
әзірлеу
704  Ауылда ақпараттық инфрақұрылымды енгiзу және дамыту    170000
706  "Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң             400000
орындалуына кепiлдiк беру қоры" ЖАҚ жарғылық
капиталына қатысу
709  Өсiмдiк шаруашылығында табиғи сипаттағы               1000000
зiлзалалардан мiндеттi сақтандыруды мемлекеттiк
қолдау
710  "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ мал шаруашылық         300000
шикiзатын қайта өңдеу бойынша дайындау
жүйесi мен өндiрiстiк базасын ұйымдастыру
713  Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне су               465000
жеткiзу жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау
714  Элиталық тұқым өсiрумен және асыл тұқымдандырумен     1479327
айналысатын аттестатталған шаруашылықтарды 2000
жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша бюджетке түсетiн
салық төлемдерi жөніндегі мерзiмi өткен берешектi
өтеу үшiн субсидиялау

716     Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по      40500
лизингу оборудования для предприятий по
переработке сельскохозяйственной продукции
717     Субсидирование ставки вознаграждения (интереса)    395000
по кредитам, выдаваемым банками второго
уровня предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение их
оборотных средств
718     Разработка технико-экономической и                 250000
проектно-сметной документации и проведение
госэкспертизы на реконструкцию особо аварийных
участков межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений
722     Разработка технической документации и опытных      250000
образцов сельскохозяйственных машин,
комплектующих и узлов
723     Содержание особо охраняемых природных территорий   553344
030 Особо охраняемые природные территории              553344
724     Леса Казахстана                                   2053358
030 Казахское государственное республиканское            6595
лесосеменное учреждение
031 Учреждения по охране лесов и животного мира       1150548
032 Санитарно-защитная зеленая зона города Астана      612000
033 Авиаохрана леса                                    184589
034 Лесоохотоустройство и лесохозяйственное             78499
проектирование
035 Селекция и сортоиспытание древесно-кустарниковых     5127
пород
036 Государственный учет и кадастр лесов и биоресурсов  16000
725     Охрана и воспроизводство биоресурсов               141215
030 Воспроизводство рыбных запасов (молоди рыб)        141215
726     Сохранение и восстановление имущества,             111164
находящегося в республиканской собственности, по
объектам водоснабжения
030 Сохранение и восстановление имущества,
находящегося на балансе РГП "Есил су" по групповым  111164
водопроводам
727     Государственные кадастры природных ресурсов         10000
030 Составление государственного водного кадастра       10000
728     Восстановление промысловой численности сайги        40000
030 Восстановление численности сайги                    30000
031 Регулирование численности волков                    10000
729     Эксплуатация водохозяйственных объектов            570740
республиканского значения, не связанных с подачей
воды
730     Проект регулирования русла реки Сырдарья и        3172000
сохранение северной части Аральского моря
080 Реализация проекта за счет внешних займов         2493000
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   474459
101 Приобретение услуг местных консультантов для        12832
оказания содействия в управлении проектом из
внутренних источников

716  Ауыл шаруашылық өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi         40500
кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингi бойынша сыйақы
(мүдде) ставкасын өтеу
717  Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi       395000
кәсiпорындарға олардың айналымды қаражатын
толықтыруға екiншi деңгейдегі банктер беретiн
кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялау
718  Шаруашылықаралық арналардың аса апатты учаскелерiн     250000
және гидромелиоративтiк құрылыстарды қайта
жаңартуға техника экономикалық және жобалау-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу және мемлекеттiк сараптама жүргiзу
722  Ауылшаруашылық машиналары, жинақтаушылар және          250000
тараптарының техникалық құжаттамасын және тәжiрибелiк
үлгiлерiн әзiрлеу
723  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау              553344
030 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар                      553344
724  Қазақстанның ормандары                                2053358
030 Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымдары          6595
мекемесі
031 Ормандарды және жануарлар әлемін қорғау мекемелері    1150548
032 Астана қаласының санитарлық-қорғау жасыл зонасы        612000
033 Орманды әуеде қорғау                                   184589
034 Орманды орналастыру және орман шаруашылығын жобалау     78499
035 Ағаш-бұта тұқымдарын селекциялау және сынақтан өткізу    5127
036 Ормандар мен биоресурстардың мемлекеттік есебі          16000
және кадастры
725  Биоресурстарды қорғау және молайту                     141215
030 Балық қорларын (балық шабақтарын) молайту              141215
726  Сумен жабдықтау объектiлерi бойынша                    111164
республикалық меншiктегi мүлiктi сақтау және
қалпына келтiру
030 Топтық су құбырлары бойынша "Есіл су" РМК              111164
теңгеріміндегі мүлікті сақтау және жаңғырту
727  Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрлары             10000
030 Мемлекеттік су кадастрын жасау                          10000
728  Киiктiң кәсiпшiлiк санын қалпына келтiру                40000
030 Киіктің санын қалпына келтіру                           30000
031 Қасқырлардың санын реттеу                               10000
729  Республикалық маңыздағы су берумен байланысы           570740
жоқ су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану
730  Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал            3172000
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау жобасы
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            2493000
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              474459
101 Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу           12832
үшін жергілікті консультанттардың қызметтер
көрсетуін сатып алу

102 Обеспечение консультационными услугами для         191709
осуществления детального проектирования,
технического надзора во время строительства и
срока обслуживания из внутренних источников
731     Проект водоснабжения и санитарии населенных        784000
пунктов региона Аральского моря
080 Реализация проекта за счет внешних займов          616130
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   164870
101 Приобретение услуг местных консультантов для         3000
оказания содействия в управлении проектом из
внутренних источников
732     Программа поиска утечек водопроводной сети,         27548
установление водомеров в рамках проекта
"Водоснабжение Казалинска/Новоказалинска"
029 Реализация гранта за счет внутренних источников     27548
733     Охрана и рациональное использование водных          18000
ресурсов
030 Разработка схем, водохозяйственных балансов и       18000
нормативов в области охраны и использования
водных ресурсов
734     Трансграничный проект "Сохранение биоразнообразия    6894
Западного Тянь-Шаня"
029 Реализация гранта за счет внутренних источников      6894
735     Разработка биологических обоснований в области      10000
леса и биоресурсов
736     Мероприятия по реализации отраслевой программы    5867692
"Питьевые воды"
030 Строительство и реконструкция объектов            3000000
питьевого водоснабжения сельских населенных
пунктов "
031 Строительство и реконструкция систем              2867692
водоснабжения
737     Реконструкция левобережной части системы лиманного  56960
орошения "Акши" Иргизского района Актюбинской
области
738     Охрана рыбных запасов и регулирование рыболовства  103458
030 Балхашское региональное учреждение по охране        39729
биоресурсов
031 Северо-Каспийское региональное учреждение по        63729
охране биоресурсов
233          Министерство индустрии и торговли Республики       898400
Казахстан
408     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города   898400
Астана для реконструкции русла реки Ишим
234          Министерство охраны окружающей среды Республики   1335567
Казахстан
001     Административные затраты                           391797
001 Аппарат центрального органа                         65772
002 Аппараты территориальных органов                   326025
031     Проведение экологического мониторинга и охрана      83000
окружающей среды
030 Оперативные мероприятия по охране окружающей среды  15000
031 Проведение государственной экологической            10000
экспертизы

102 Ішкі көздерден салу уақытында және қызмет көрсету      191709
мерзімін егжей-тегжейлі жобалауды, техникалық
қадағалауды жүзеге асыру үшін консультациялық
қызметтер көрсетумен қамтамасыз ету
731  Арал теңiзi аймағының елдi мекенiн сумен               784000
жабдықтау және оның санитариясы жобасы
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             616130
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              164870
101 Ішкі көздерден жобаларды басқаруға жәрдемдесу            3000
үшін жергілікті консультанттардың қызметтер
көрсетуін сатып алу
732  "Қазалыны/Жаңа Қазалыны сумен жабдықтау"                27548
жобасы шеңберiнде су құбырлары желiсiнiң
ағып кетуiн iздеу бағдарламасы, су
өлшеуiштерiн құру
029 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру              27548
733  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану             18000
030 Су ресурстарын қорғау және пайдалану саласында          18000
су шаруашылығы теңгерімдері мен нормативтерінің
схемаларын әзірлеу
734  "Батыс Тянь-Шань биоайрықшалығын сақтау"                 6894
трансшекаралық жобасы
029 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру               6894
735  Орман және биоресурстар саласындағы                     10000
биологиялық негіздемелердi әзiрлеу
736  "Ауыз су" салалық бағдарламасын iске асыру            5867692
жөнiндегi iс-шаралар
030 Ауылдық елді мекендерді ауыз сумен қамтамасыз         3000000
ету объектілерін салу және қайта жаңарту
031 Сумен жабдықтау жүйелерін салу және қайта жаңарту     2867692
737  Ақтөбе облысы Ырғыз ауданының "Ақши" көлдетiп           56960
суару жүйесiнiң сол жақ жағалау бөлiгiн
қайта жаңарту
738  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу        103458
030 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Балқаш                  39729
аймақтық мекемесі
031 Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий        63729
аймақтық мекемесі
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         898400
министрлiгi
408  Астана қаласының бюджетiне Есiл өзенiнiң               898400
арнасын қайта жаңартуға арналған мақсатты
инвестициялық трансферттер
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау      1335567
министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     391797
001 Орталық органның аппараты                               65772
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       326025
031  Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған            83000
ортаны қорғау
030 Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі шұғыл іс-шаралар       15000
031 Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу               10000

032 Проведение экологического мониторинга               58000
032     Экологические исследования, разработка стандартов   40000
и нормативов в области охраны окружающей среды
036     Мониторинг экологического состояния участков        25000
территории Республики Казахстан, подверженной
воздействию ракетно-космической деятельности
037     Проект реабилитации залежных земель Шетского        12880
района Карагандинской области
029 Реализация гранта за счет внутренних источников     12880
200     Материально-техническое обеспечение органов          1210
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
030 Материально-техническое обеспечение аппарата         1210
центрального органа
300     Строительство станции биологической очистки        500000
сточных вод в городе Кызылорда
401     Целевые трансферты Павлодарскому областному        242000
бюджету для продолжения демеркуризационных
работ на ОАО "Павлодарский химический завод"
500
Сопровождение информационной базы данных            39680
"Государственные кадастры природных ресурсов"
614          Агентство Республики Казахстан по управлению       801538
земельными ресурсами
001     Административные затраты                           261138
001 Аппарат центрального органа                         23808
002 Аппараты территориальных органов                   237330
031     Подготовка проекта строительства Республиканской    36000
картографической фабрики
036     Мероприятия по землеустройству                     294034
030 Земельно-кадастровые работы                        171898
031 Ведение мониторинга земель                          14036
032 Земельно-хозяйственное устройство территорий         8100
сельских населенных пунктов
033 Инвентаризация земель сельскохозяйственного         21200
назначения
034 Определение бонитета почв земель                    76600
сельскохозяйственного назначения
035 Разработка методики определения кадастровой          2200
стоимости земель сельскохозяйственного назначения
038     Отвод земель и выдача правоудостоверяюших           20002
документов на землю крестьянским (фермерским)
хозяйствам
043     Обеспечение топографо-геодезической и               73951
картографической продукцией и ее хранение
500     Сопровождение автоматизированной информационной     10000
системы Государственного земельного кадастра
600     Создание автоматизированной информационной         106413
системы Государственного земельного кадастра
694          Управление Делами Президента Республики Казахстан  148290
370     Охрана, зашита, воспроизводство лесов и животного   80430
мира

032 Экологиялық мониторинг жүргізу                          58000
032  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық          40000
зерттеулер, стандарттар мен нормативтер әзiрлеу
036  Зымыран-ғарыштық қызмет әсерiне ұшыраған Қазақстан      25000
Республикасы аумағындағы учаскелердiң
экологиялық жағдайының мониторингiсi
037  Қарағанды облысы Шет ауданының жыртылған жерлерiн       12880
оңалту жобасы
029 Ішкі көздердің есебінен грантты іске асыру              12880
200  Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау            1210
министрлiгiнiң органдарын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету
030 Орталық орган аппаратын материалдық-техникалық           1210
қамтамасыз ету
300  Қызылорда қаласында сарқынды суларды биологиялық       500000
тазалау станциясын салу
401  "Павлодар химия зауыты" ААҚ-та демеркуризациялық       242000
жұмыстарды жалғастыру үшiн Павлодар облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер
500  "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастры"              39680
ақпараттық дерекқорын сүйемелдеу
614      Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын              801538
басқару жөніндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     261138
001 Орталық органның аппараты                               23808
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       237330
031  Республикалық картография фабрикасы                     36000
құрылысының жобасын дайындау
036  Жерге орналастыру жөнiндегi iс-шаралар                 294034
030 Жер-кадастрлық жұмыстар                                171898
031 Жер мониторингін жүргізу                                14036
032 Ауылдық елді мекендер аумақтарының жер-шаруашылық        8100
құрылымы
033 Ауыл шаруашылық мақсаттағы жерлерді түгендеу            21200
034 Ауыл шаруашылық мақсаттағы жерлер топырағының           76600
бонитетін анықтау
035 Ауыл шаруашылық мақсаттағы жерлердің кадастрлық          2200
құнын анықтау әдістемесін әзірлеу
038  Шаруа (фермер) қожалықтарына жер бөлу және              20002
жерге құқығын растайтын құжаттарды беру
043  Топографиялық-геодезиялық және картографиялық           73951
өнiмдермен қамтамасыз ету және оны сақтау
500  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған          10000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
600  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған         106413
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы     148290
037  Ормандарды және жануарлар дүниесiн сақтау,              80430
қорғау және молайту

030 Государственный национальный природный парк         80430
"Бурабай"
044     Сохранение и развитие племенного коневодства        67860
11               Промышленность и строительство                    1608446
220          Министерство экономики и бюджетного планирования   498000
Республики Казахстан
034     Мобилизационная подготовка                         195000
035     Разработка и экспертиза технико-экономических      303000
обоснований республиканских инвестиционных проектов
225          Министерство образования и пауки Республики        124348
Казахстан
040     Мониторинг сейсмологической информации             117348
030 Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция    117348
219     Развитие материальной базы Сейсмологической          7000
опытно-методической экспедиции
233          Министерство индустрии и торговли Республики       986098
Казахстан
030     Государственная программа развития и конверсии     150000
оборонной промышленности Республики Казахстан на
долгосрочный период
031     Прикладные научные исследования в области           24000
строительства
032     Проектно-изыскательские, конструкторские и          60000
технологические работы на республиканском уровне
033     Приобретение международных, региональных и         150000
национальных стандартов в области строительства
035     Проведение конкурсов по государственному закупу      1000
подрядных работ на строительство объектов
нового центра города Астана
036     Разработка типовых проектов                        150000
038     Научные исследования в области микрографии          79058
030 Институт микрографии                                79058
039     Прикладные научные исследования технологического   507040
характера
12               Транспорт и связь                                59312534
275          Министерство транспорта и коммуникаций           56609934
Республики Казахстан
001     Административные затраты                           701751
001 Аппарат центрального органа                        282576
002 Аппараты территориальных органов                   419175
006     Выполнение обязательств прошлых лет                650953
031 Удовлетворение требований по погашению основного    34389
долга, вытекающих из правоотношений упраздненного
Дорожного фонда
034 Возмещение затрат ЗАО "Национальная компания       616564
"Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам
033     Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и  360431
содержание шлюзов
035     Подготовка документов по ведению государственных    14784
регистров воздушных судов, трасс и аэродромов для
гражданской авиации

030 "Бурабай" мемлекеттік ұлттық табиғат паркі              80430
044  Асыл тұқымды жылқы шаруашылығын сақтау және дамыту      67860
11          Өнеркәсiп және құрылыс                                1608446
220      Қазақстан Республикасының Экономика және               498000
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
034  Жұмылдыру дайындығы                                    195000
035  Республикалық инвестициялық жобалардың                 303000
техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу
және сараптамалау
225      Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым             124348
министрлiгi
040  Сейсмологиялық ақпарат мониторингi                     117348
030 Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция      117348
219  Сейсмологиялық тәжiрибелiк-әдiстемелiк                   7000
экспедицияның материалдық базасын дамыту
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         986098
министрлiгi
030  Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбiн         150000
дамытудың және конверсиялаудың ұзақ мерзiмдi
кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы
031  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер        24000
032  Республикалық деңгейдегi жобалау-iздестiру,             60000
конструкторлық және технологиялық жұмыстар
033  Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және          15000
ұлттық стандарттарды сатып алу
035  Астана қаласы жаңа орталығының объектiлерiн              1000
салуға мердiгерлiк жұмыстарды мемлекеттiк
сатып алу жөнiндегi конкурстарды ұйымдастыру
036  Yлгi жобаларды әзiрлеу                                 150000
038  Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер               79058
030 Микрография институты                                   79058
039  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми              507040
зерттеулер
12          Көлiк және байланыс                                  59312534
215      Қазақстан Республикасының Көлiк және                 56609934
коммуникациялар министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     701751
001 Орталық органның аппараты                              282576
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       419175
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау                650953
031 Жол қорының таратылған құқықтық қатынастарынан          34389
туындайтын талаптарды қанағаттандыру
034 Әскери тасымалдар бойынша "Қазақстан темір жолы"       616564
Ұлттық компаниясы" ЖАҚ шығындарын өтеу
033  Су жолдарын кеме жүретін жағдайда қамтамасыз           360431
ету және шлюздердi ұстау
035  Азаматтық авиацияға арналған әуе кемелерiнiң,           14784
әуе жолдарының және әуе айлақтарының мемлекеттiк
тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi құжаттарды дайындау

036     Строительство и реконструкция автомобильных       9824950
дорог республиканского значения
035 Реконструкция участка автомобильной дороги        2200000
Астана-Боровое
040 Строительство автомобильной дороги                 446000
г. Лениногорск-граница Республики Алтай
044 Мост через реку Сырдарья у города Кызылорда       1450500
048 Реконструкция автодороги Бейнеу-Акжигит-           356392
граница Узбекистана
049 Реконструкция Северной объездной дороги города     749950
Астана на участке км. 0-6,5 "Северо-западный
участок"
050 Реконструкция автодороги Карабутак-Иргиз-          800000
граница Кызылординской области
051 Реконструкция автодороги граница Российской        349508
Федерации-Уральск-Актобе
052 Реконструкция автодороги Кызылорда-Жезказган       960000
053 Реконструкция автодороги Ушарал-Достык             300000
058 Обустройство объездной дороги города Астана        612600
060 Строительство дороги в обход города Караганды     1100000
037     Строительство международного аэропорта в городе  10751000
Астана
080 Реализация проекта за счет внешних займов         9016000
081 Реализация проекта за счет внутренних источников  1735000
040     Реконструкция автодороги Алматы-Караганда-        2499181
Астана-Боровое на участках Алматы-Гульшад и
Акчатау-Караганда
080 Реализации проекта за счет внешних займов         1778100
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   721081
041     Прикладные научные исследования в области          173000
транспорта и коммуникаций
030 Прикладные научные исследования в области          140000
дорожной отрасли
031 Прикладные научные исследования в области связи     33000
и телекоммуникаций
042     Проведение проектно-изыскательских работ            53788
модернизация и передислокация постов транспортного
контроля
044     Создание системы мониторинга радиочастотного       254809
спектра и радиоэлектронных средств
052     Реконструкция автодорог Западного Казахстана      6000000
080 Реализация проекта за счет внешних займом         4721238
081 Реализация проекта за счет внутренних источников  1278762
053     Реабилитация автодороги Алматы-Георгиевка         1822961
080 Реализация проекта за счет внешних займов         1335790
081 Реализация проекта за счет внутренних источником   487171
054     Текущий ремонт, содержание, озеленение автодорог  1883429
республиканского значения
055     Реконструкция автодороги Алматы-Боровое на         207819
участке Алматы-Гульшад (88 км)
080 Реализация проекта за счет внешних займов           76361

036  Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының        9824950
құрылысы және қайта жаңарту
035 Астана-Бурабай автомобиль жолының учаскесін           2200000
қайта жаңарту
040 Лениногорск қаласы - Алтай Республикасы                446000
шекарасы автомобиль жолын салу
044 Қызылорда қаласы маңындағы Сырдария өзені             1450500
арқылы өтетін көпір
048 Бейнеу-Ақжігіт-Өзбекстан шекарасы автожолын            356392
қайта жаңарту
049 Астана қаласының Солтүстік айналма жолын 0-6,5 км,     749950
"Солтүстік-Батыс учаскесі" учаскесінде қайта жаңарту
050 Қызылорда облысының шекарасы - Қарабұтақ-Ырғыз         800000
автожолдарын қайта жаңарту
051 Ресей Федерациясы шекарасы - Орал-Ақтөбе               849508
автожолын қайта жаңарту
052 Қызылорда-Жезқазған автожолын қайта жаңарту            960000
053 Ұшарал-Достық автожолын қайта жаңарту                  300000
058 Астана қаласының айналма жолын қалыпқа келтіру         612600
060 Қарағанды қаласының айналма жолын салу                1100000
037  Астана қаласындағы халықаралық әуежай құрылысы       10751000
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            9016000
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру             1735000
040  Алматы-Гүлшат және Ақшатау-Қарағанды                  2499181
учаскелерiнде Алматы-Қарағанды-Астана-Бурабай
автожолын қайта жаңарту
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            1778100
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              721081
041  Көлiк және коммуникациялар саласындағы                 173000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
030 Жол саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер           140000
031 Байланыс және телекоммуникация саласындағы              33000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
042  Көлiктiк бақылау бекеттерiн жобалау-iздестiру           53788
жұмыстарын жүргiзу, жаңғырту және көшiру
044  Радиожиiлiк спектрі мен радиоэлектрондық               254809
құралдардың мониторингі жүйесін құру
052  Батыс Қазақстанның автожолдарын қайта жаңарту         6000000
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            4721238
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру             1278762
053  Алматы-Георгиевка автожолын оңалту                    1822961
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            1335790
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              487171
054  Республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы        1883429
жөндеу, ұстау, көгалдандыру
055  Алматы-Гүлшат учаскесiндегі (88 км) Алматы-Бурабай     207819
автожолын қайта жаңарту
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру              76361

081 Реализация проекта за счет внутренних источников   131458
056     Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана   534154
на участке Осакаровка-Вишневка
080 Реализация проекта за счет внешних займов          418029
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   116125
057     Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана   638764
на участке Вишневка-Астана
080 Реализация проекта за счет внешних займов          541066
081 Реализация проекта за счет внутренних источников    97698
059     Реабилитация автодороги Алматы-Георгиевка на      2988040
участке Узынагач-Георгиевка
080 Реализация проекта за счет внешних займов         2183175
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   804865
060     Проектно-изыскательские работы по реконструкции    251000
автодорог республиканского значения
033 Подготовка проекта реконструкции автодороги         40000
"Омск-Павлодар-Майкапшагай"
036 Подготовка проекта реконструкции автодороги        100000
"Актау-Атырау"
037 Подготовка проекта реконструкции автодороги         40000
"Кызылорда-Жезказган"
038 Подготовка проекта реконструкции автодороги         33000
"Бейнеу-Акжигит-граница Узбекистана"
040 Подготовка проекта строительства моста через реку   38000
Кигач
062     Диагностика и инструментальное обследование         35000
состояния автодорог и мостов республиканского
значения
063     Содержание функционального имущества Министерства   21186
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
064     Увеличение уставного капитала РГП "Международный   241650
аэропорт "Астана"
068     Изготовление паспорта моряка Республики Казахстан     500
072     Строительство Шульбинского шлюза                   550000
074     Субсидирование регулярных внутренних               300000
авиаперевозок
079     Выполнение функций лицензиаров                      26767
301     Строительство железнодорожной линии               7539460
Алтынсарино-Хромтау
400     Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана  2519081
на участке Караганда-Осакаровка
080 Реализация проекта за счет внешних займов         1793585
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   725496
501     Сопровождение информационных систем Министерства    37064
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
700     Реконструкция взлетно-посадочной полосы           1515588
аэропорта в городе Астана
707     Средний ремонт автодорог республиканского         3550000
значения
708     Капитальный ремонт автодорог республиканского      650000
значения
709     Сопровождение системы мониторинга радиочастотного   12824
спектра и радиоэлектронных средств

081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              131458
056  Осакаровка-Вишневка учаскесiндегi                      534154
Қарағанды-Астана автожолын қайта жаңарту жобасы
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             418029
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              116125
057  Вишневка-Астана учаскесiндегi Қарағанды-Астана         638764
автожолын қайта жаңарт
у жобасы
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             541066
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру               97698
059  Ұзынағаш-Георгиевка учаскесiндегi Алматы-Георгиевка   2988040
автожолын оңалту
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            2183175
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              804865
060  Республикалық маңызы бар автожолдарды қайта            251000
жаңарту жөнiндегi жобалау-iздестiру жұмыстары
033 "Омбы-Павлодар-Майқапшағай" автожолын қайта             40000
жаңарту жобасын дайындау
036 "Ақтау-Атырау" автожолын қайта жаңарту жобасын         100000
дайындау
037 "Қызылорда-Жезқазған" автожолын қайта жаңарту           40000
жобасын дайындау
038 "Бейнеу-Ақжігіт-Өзбекстан шекарасы" автожолын           33000
қайта жаңарту жобасын дайындау
040 Қиғаш өзені арқылы өтетін көпір құрылысының жобасын     38000
дайындау
062  Республикалық маңызы бар автожолдар мен көпiрлер        35000
жай-күйiнiң диагностикасы мен оны аспаптық тексеру
063  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар       21186
министрлiгiнiң функционалды мүлкiн ұстау
064  "Астана" халықаралық әуежайы" РМК жарғылық             241650
капиталын ұлғайту
068  Қазақстан Республикасы теңiзшiсiнiң паспортын             500
дайындау
072  Шульба шлюзiн салу                                     550000
074  Жүйелi iшкi авиатасымалдарды субсидиялау               300000
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                    26767
301  Алтынсарин-Хромтау темiр жолының желiсiн салу         7539460
400  Қарағанды-Осакаровка учаскесiнде                      2519081
Қарағанды-Астана автожолын қайта жаңарту жобасы
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            1793385
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              725496
501  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар       37064
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
700  Астана қаласындағы әуежайдың ұшу-қону жолағын         1515588
қайта жаңарту
707  Республикалық маңызы бар автожолдарды орташа жөндеу   3550000
708  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделi жөндеу   650000
709  Радиожиiлiк спектрi және радиоэлектрондық               12824
құралдар мониторингi жүйесiн сүйемелдеу

233          Министерство индустрии и торговли Республики      2702600
Казахстан
407     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города  2702600
Астана для строительства магистральной автодороги
в городе Астана "Центр левого берега-проспект
Абылай хана" с автодорожным мостом через реку Ишим
13               Прочие                                           23808227
204          Министерство иностранных дел Республики Казахстан  458911
041     Заграничные командировки                           310000
042     Представительские затраты                          148911
215          Министерство транспорта и коммуникации            1278987
Республики Казахстан
207     Развитие материально-технической базы                8721
государственного учреждения-балансодержателя
арендованного имущества комплекса "Байконур"
303     Строительство здания серверного центра для         215936
государственных органов в городе Астана
500     Сопровождение информационной инфраструктуры          7811
государственных органов
601     Создание государственной базы данных "Юридические    4994
лица"
602     Создание государственной базы данных "Физические   178208
лица"
604     Создание единой системы электронного               499540
документооборота государственных органов
605     Создание информационной инфраструктуры             254140
государственных органов
606     Создание системы мониторинга состояния              24063
информационно-телекоммуникационных ресурсов
608     Создание системы электронной коммерции, аукционов   57786
и тендеров
610     Создание государственной базы данных "Ресурсы       14016
Казахстана"
710     Учет арендованного имущества комплекса "Байконур"    6689
030 Государственное учреждение - балансодержатель        6689
арендованного имущества комплекса "Байконур"
711     Подготовка кандидатов в космонавты Республики        7083
Казахстан
217          Министерство финансов Республики Казахстан       13651416
046     Резерв Правительства Республики Казахстан для     4428000
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного
и техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
052     Выплата курсовой разницы по льготным жилищным      146618
кредитам
053     Участие в уставном капитале жилищного              500000
строительного сберегательного банка
064     Содержание здания "Дом министерств"                149528
065     Страхование здания "Дом министерств"                12534
436     Целевые инвестиционные трансферты бюджету города  3000000
Алматы на развитие города
449     Целевые трансферты бюджету города Астана на        750000
долевое участие в строительстве и приобретение
жилья для работников центральных государственных
органов

233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда        2702600
министрлiгi
407  Астана қаласының бюджетiне Астана қаласында           2702600
Есiл өзенi арқылы өтетiн автожол көпiрiн қоса
алғанда "Сол жақ жағалау орталығы-Абылай хан
даңғылы" магистралды автожолын салуға арналған
мақсатты инвестициялық трансферттер
13          Өзгелер                                              23808227
204      Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер                 458911
министрлiгi
041  Шетелдiк iссапарлар                                    310000
042  Өкiлдiк шығындар                                       148911
215      Қазақстан Республикасының Көлiк және                  1278987
коммуникациялар министрлiгi
207  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берілген мүлкiн               8721
теңгерімде ұстаушы - мемлекеттік мекеменiң
материалдық-техникалық базасын дамыту
303  Астана қаласында мемлекеттiк органдар үшiн             215936
серверлiк орталық ғимаратын салу
500  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын        7811
сүйемелдеу
601  "Заңды тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын құру             4994
602  "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқорын құру            178208
604  Мемлекеттiк органдардың электронды құжат               499540
айналымының бiрыңғай жүйесiн құру
605  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын      254140
құру
606  Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың             24063
жай-күйi мониторингiнiң жүйесiн құру
608  Электрондық коммерция, аукциондар және                  57786
тендерлер жүйесiн құру
610  "Қазақстан ресурстары" мемлекеттік дерекқорын құру      14016
710  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берiлген мүлкiн               6689
есепке алу
030 Мемлекеттік мекеме - "Байқоңыр" кешенінің жалға          6689
алынған мүлкінің мемлекеттік баланс ұстаушы
711  Қазақстан Республикасының космонавтығына                 7083
кандидаттар дайындау
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі          13651416
046  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше             4428000
жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген
шығыстарға арналған Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң резервi
052  Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi бойынша                146618
бағамдық айырманы төлеу
053  Тұрғын үй құрылыс жинақ банкiсiнiң жарғылық            500000
капиталына қатысу
064  "Министрлiктер үйi" ғимаратын ұстау                    149528
065  "Министрлiктер үйi" ғимаратын сақтандыру                12534
436  Алматы қаласының бюджетiне қаланы дамытуға            3000000
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
449  Орталық мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiне        750000
үй сатып алуға және құрылысына үлестiк
қатысуы үшiн Астана қалалық бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер

701     Приобретение имущества, необходимого для          4664736
обеспечения экономической безопасности страны, а
также имеющего общественное и социальное значение
221          Министерство юстиции Республики Казахстан          230913
046     Резерв для погашения обязательств Правительства    230913
Республики Казахстан, центральных государственных
органов и их территориальных подразделений по
решениям судов
230          Министерство культуры, информации и общественного  548581
согласия Республики Казахстан
400     Целевые трансферты Атыраускому областному бюджету  548581
на подготовку к празднованию 200-летнего юбилея
Махамбета Утемисова
233          Министерство индустрии и торговли Республика       899701
Казахстан
001     Административные затраты                           322683
001 Аппарат центрального органа                        205233
002 Аппараты территориальных органов                   117450
040     Прикладные научные исследования в области            5000
стандартизации, сертификации, метрологии и систем
качества
030 Прикладные научные исследования в области качества   5000
041     Разработка и приобретение международных,            47970
региональных и национальных стандартов в области
стандартизации, метрологии и сертификации
042     Создание национальной эталонной базы единиц        200000
физических величин республики
043     Вступление Казахстана во Всемирную торговую         52000
организацию
044     Ведение каталогов продукции                          1000
045     Техническое обслуживание и сопровождение            18879
государственных эталонов
046     Проведение конкурса "Лучшие товары Казахстана" и     5000
присуждение премии Республики Казахстан
047     Ведение Государственного кадастра гражданского и     1000
служебного оружия и патронов к нему
050     Поддержка малого и среднего бизнеса                159120
030 Поддержки малого и среднего бизнеса на              90791
республиканском уровне
031 Поддержка малого и среднего бизнеса на              68329
региональном уровне
079     Выполнение функций лицензиаров                       6649
300     Подготовка проектно-сметной документации            15000
строительства эталонного центра в городе Астана
500     Сопровождение системы информационного центра по      4379
взаимодействию со Всемирной торговой организацией
по вопросам аккредитации, стандартизации, метрологии
и сертификации
501     Сопровождение информационной системы                17295
импортно-экспортного контроля Республики Казахстан   3463
502     Сопровождение информационных систем
Государственного фонда стандартов

701  Елдiң экономикалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз           4664736
етуге қажеттi, сондай-ақ қоғамдық және
әлеуметтiк маңызы бар мүлiк сатып алу
221      Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi           230913
046  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық             230913
мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық
бөлiмшелерiнiң соттардың шешiмдерi бойынша
мiндеттемелерiн өтеуге арналған резервi
230      Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат            548581
және қоғамдық келісім министрлігі
400  Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтың         548581
200 жылдық мерейтойын мерекелеуге дайындыққа
берiлетiн мақсатты трансферттер
233      Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда         899701
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     322683
001 Орталық органның аппараты                              205233
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       117450
040  Стандарттау, сертификаттау, метрология және              5000
сапа жүйелерi саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
030 Сапа саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер            5000
041  Стандарттау, метрология және сертификаттау              47970
саласындағы халықаралық, аймақтық және
ұлттық стандарттарды әзiрлеу және сатып алу
042  Республиканың нақты шамалар өлшемдерiнiң               200000
ұлттық эталондық базасын жасау
043  Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi           52000
044  Өнiмдер каталогын жүргізу                                1000
045  Мемлекеттiк эталондарға техникалық қызмет               18879
көрсету және оларды сүйемелдеу
046  "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурсын өткiзу          5000
және Қазақстан Республикасының сыйлығын тағайындау
047  Азаматтық және қызметтiк қарулардың және олардың         1000
оқтарының мемлекеттiк кадастрын жүргізу
050  Шағын және орта бизнестi қолдау                        159120
030 Республикалық деңгейде шағын және орта                  90791
бизнесті қолдау
031 Аймақтық деңгейде шағын және орта бизнесті қолдау       68329
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                     6649
300  Астана қаласындағы эталондық орталық құрылысының        15000
жобалау-сметалық құжаттамасын дайындау
500  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу,                 4379
стандарттау, метрология және сертификаттау
мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпараттық орталық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасы импорттық-экспорттық             17295
бақылауының ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
502  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық               3463
жүйелерiн сүйемелдеу

503     Сопровождение информационной системы по             13000
Государственной программе развития и поддержки
предпринимательства в Республике Казахстан на
2003-2005 годы
504     Сопровождение информационных систем Министерства     3600
индустрии и торговли Республики Казахстан
600     Развитие информационного центра по взаимодействию    5463
со Всемирной торговой организацией по вопросам
аккредитации, стандартизации, метрологии и
сертификации
601     Развитие информационной системы Государственного     2000
фонда стандартов
602     Создание информационной системы по Государственной  16200
программе развития и поддержки предпринимательства в
Республике Казахстан на 2003-2005 годы
234          Министерство охраны окружающей среды Республики    482145
Казахстан
033     Ведение гидрометеорологического мониторинга        467145
034     Техническое перевооружение служб                    15000
гидрометеорологического наблюдения
410          Комитет национальной безопасности Республики       188099
Казахстан
045     Погашение задолженности по таможенным пошлинам и   188099
платежам
502          Генеральная Прокуратура Республики Казахстан       298893
040     Погашение задолженности по таможенным пошлинам и   298893
платежам
617          Агентство Республики Казахстан по государственным  634820
материальным резервам
001     Административные затраты                            30720
001 Аппарат центрального органа                         30720
032     Хранение государственного резерва                  500000
033     Формирование мобилизационного резерва              100000
500     Информационно-вычислительное обслуживание            2100
Агентства Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
600     Обеспечение вычислительной и организационной         2000
техникой Агентства Республики Казахстан по
государственным материальным резервам
620          Агентство Республики Казахстан по регулированию    737595
естественных монополий и защите конкуренции
001     Административные затраты                           266928
001 Аппарат центрального органа                         95613
002 Аппараты территориальных органов                   171315
030     Программа по проведению экспертных оценок           25505
деятельности субъектов естественных монополий
031     Программа по привлечению консультантов к            85362
разработке и совершенствованию нормативной
правовой базы
032     Проведение финансовой и технической экспертизы     350000
деятельности субъектов естественных монополий

503  Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi дамыту          13000
мен қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы бойынша ақпараттық жүйенi
сүйемелдеу
504  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда              3600
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу,                 5463
стандарттау, метрология және сертификаттау
мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпараттық орталық жүйесiн дамыту
601  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық               2000
жүйесiн дамыту
602  Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi дамыту          16200
мен қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы бойынша ақпараттық жүйенi
құру
234      Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау       482145
министрлiгi
033  Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу              467145
034  Гидрометеорологиялық байқау қызметтерiн                 15000
техникалық қайта жарақтандыру
410      Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк           188099
комитетi
045  Кеден баждары мен төлемдерi бойынша берешектi өтеу     188099
502      Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы            298893
040  Кеден баждары мен төлемдерi бойынша берешектi өтеу     298893
617      Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық      634820
резервтер жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                      30720
001 Орталық органның аппараты                               30720
032  Мемлекеттiк резервтi сақтау                            500000
033  Жұмылдыру резервiн қалыптастыру                        100000
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк                    2100
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк                    2000
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгiн есептеу
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
620      Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды        737595
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                     266928
001 Орталық органның аппараты                               95613
002 Аумақтық органдардың аппараттары                       171315
030  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне           25505
сараптамалық бағалауды жүргiзу жөнiндегi
бағдарлама
031  Нормативтiк құқықтық базаны әзiрлеуге және              85362
жетiлдiруге консультанттарды тарту жөніндегi
бағдарлама
032  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне          350000
қаржылық және техникалық сараптама жүргiзу

200     Укрепление материально-технической базы              9800
территориальных органов Агентства Республики
Казахстан по регулированию естественных монополий и
защите конкуренции
694          Управление Делами Президента Республики           4398166
Казахстан
033     Строительство и реконструкция объектов            4379617
Управления Делами Президента Республики Казахстан
052     Страхование административных зданий                 11917
053     Страхование государственных резиденций               6632
14               Обслуживание долга                               45716357
217          Министерство финансов Республики Казахстан       45716357
042     Обслуживание правительственного долга            45716357
011 Выплата вознаграждении (интересов) по займам     45693495
030 Выплата комиссионных за размещение займов           22862
15               Официальные трансферты                           93860920
217          Министерство финансов Республики Казахстан       93860920
066     Официальные трансферты, передаваемые из          12496732
республиканского бюджета в Национальный фонд
400     Субвенция Акмолинскому областному бюджету         9353447
401     Субвенция Алматинскому областному бюджету        10125030
402     Субвенция Жамбылскому областному бюджету         10409918
403     Субвенция Костанайскому областному бюджету        5191128
404     Субвенция Кызылординскому областному бюджету      8972104
405     Субвенция Северо-Казахстанскому областному        6205549
бюджету
406     Субвенция Южно-Казахстанскому областному         19072344
бюджету
407     Субвенция Восточно-Казахстанскому областному      9348241
бюджету
409     Субвенция Карагандинскому областному бюджету      1835487
465     Целевые трансферты Восточно-Казахстанскому         850940
областному бюджету для выполнения сложившихся и
неисполненных контрактных обязательств в рамках
проекта "Строительство моста через реку Иртыш в
городе Семипалатинск"
080 Реализация проекта за счет внешних займов          230940
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   620000
V. Кредиты                                         35821763
1                Государственные услуги общего характера            283905
217          Министерство финансы Республики Казахстан          283905
084     Приобретение акций международных финансовых        283905
организаций
4                Образование                                       3707063
225          Министерство образования и науки Республики       3608679
Казахстан
091     Государственное образовательное кредитование      3608679
подготовки кадров в высших учебных заведениях
страны

200  Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды          9800
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi аумақтық органдарының
материалдық-техникалық базасын нығайту
694      Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы    4398166
033  Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының    4379617
объектiлерiн салу және қайта жаңарту
052  Әкiмшiлiк ғимараттарды сақтандыру                       11917
053  Мемлекеттік резиденцияларды сақтандыру                   6632
14          Борышқа қызмет көрсету                               45716357
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          45716357
042  Үкiметтiк борышқа қызмет көрсету                     45716357
011 Заемдар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу       45693495
030 Заемдарды орналастырғаны үшін комиссиялық төлем         22862
15          Ресми трансферттер                                   93860920
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi          93860920
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға                 12496732
берiлетiн ресми трансферттер
400  Ақмола облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция         9353447
401  Алматы облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция        10125030
402  Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция        10409918
403  Қостанай облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция       5191128
404  Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетін субвенция      8972104
405  Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне                6205549
берiлетiн субвенция
406  Оңтүстік Қазақстан облыстық бюджетіне берілетiн      19072344
субвенция
407  Шығыс Қазақстан облыстық бюджетіне берiлетін          9348241
субвенция
409  Қарағанды облыстық бюджетiне берiлетін субвенция      1835487
465  "Семей қаласында Ертіс өзенi арқылы көпiр салу"        850940
жобасы шеңберiнде қалыптасқан және орындалмаған
келiсiм-шарттық мiндеттемелердi орындау үшiн
Шығыс Қазақстан облыстық бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             230940
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              620000
V. Кредиттер                                         35821763
1           Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету          283905
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі            283905
084  Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу     283905
4           Бiлiм беру                                            3707063
225      Қазақстан Республикасының Білім және ғылым            3608679
министрлiгi
091  Елдiң жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауға        3608679
мемлекеттiк бiлiмдiк кредит беру

034 Подготовка кадров по государственным               323366
образовательным кредитам в рамках нового приема
090 Подготовка кадров по государственным              3234913
образовательным кредитам
098 Предоставление государственных студенческих         50400
кредитов
226          Министерство здравоохранения Республики Казахстан   98384
091     Государственное образовательное кредитование        98384
подготовки кадров в высших учебных заведениях
страны
034 Подготовка кадров по государственным                 8954
образовательным кредитам в рамках нового приема
035 Предоставление государственных студенческих           736
кредитов в рамках нового приема
090 Подготовка кадров по государственным                86194
образовательным кредитам
098 Предоставление государственных студенческих          2500
кредитов
7                Жилищно-коммунальное хозяйство                    1304800
217          Министерство финансов Республики Казахстан        1304800
082     Кредитование проекта водоснабжения и санитарии      16000
города Атырау
088 Кредитование местного бюджета для реализации        16000
проекта за счет внешних займов
083     Кредитование проекта водоснабжения и              1288800
водоотведения города Алматы
088 Кредитование местного бюджета для реализации      1288800
проекта за счет внешних займов
10               Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и     13251423
охрана окружающей среды
212          Министерство сельского хозяйства Республики      13251423
Казахстан
082     Кредитование проекта усовершенствования            306222
ирригационных и дренажных систем
080 Реализация проекта за счет внешних займов          306222
083     Кредитование проекта совершенствования            1970468
управления водными ресурсами и восстановления
земель
080 Реализация проекта за счет внешних займов         1626095
081 Реализация проекта за счет внутренних источников   344373
084     Кредитование местных бюджетов на организацию      4500000
проведения весенне-полевых и уборочных работ
085     Обеспечение сельскохозяйственной техникой на      3276811
лизинговой основе
086     Кредитование проекта по постприватизационной       172922
поддержке сельского хозяйства
080 Реализация проекта за счет внешних займов          172922
087     Кредитование сельскохозяйственного производства    735000
через систему сельских кредитных товариществ
088     Кредитование производства животноводческой        1500000
продукции и ее закупа
800     Кредитование юридических лиц, обеспечивающих       290000
сельхозтоваропроизводителей
информационно-консультационными услугами

034 Жаңа қабылдау шеңберінде мемлекеттік білімдік          323366
кредиттер бойынша кадрлар даярлау
090 Мемлекеттік білімдік кредиттер бойынша кадрларды      3234913
даярлау
098 Мемлекеттік студенттік кредиттер беру                   50400
226      Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау              98384
министрлігі
091  Елдiң жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауға          98384
мемлекеттiк бiлiмдiк кредит беру
034 Жаңа қабылдау шеңберінде мемлекеттік білімді             8954
кредиттер бойынша кадрлар даярлау
035 Жаңа қабылдау шеңберінде мемлекеттік студенттік           736
кредиттер беру
090 Мемлекеттік білімдік кредиттер бойынша кадрларды        86194
даярлау
098 Мемлекеттік студенттік кредиттер беру                    2500
7           Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы                     1304800
217      Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi           1304800
082  Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның                16000
санитариясы жобасына кредит беру
088 Сыртқы заемдар есебінен жобаны іске асыру               16000
үшін жергілікті бюджетке кредит беру
083  Алматы қаласын сумен жабдықтау және одан              1288800
суды бұру жобасына кредит беру
088 Сыртқы заемдар есебінен жобаны іске асыру             1288800
үшін жергілікті бюджетке кредит беру
10          Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және              13251423
қоршаған ортаны қорғау
212      Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы           13251423
министрлiгi
082  Жер суландыру және қашыртқы жүйелерiн                  306222
жетiлдiру жобасына кредит беру
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             306222
083  Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және               1970468
жерлердi қалпына келтiру жобасына кредит беру
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру            1626095
081 Ішкі көздердің есебінен жобаны іске асыру              344373
084  Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын              4500000
жүргізудi ұйымдастыруға жергілiктi бюджеттерге
кредит беру
085  Лизингтiк негiзде ауыл шаруашылық                     3276811
техникасымен қамтамасыз ету
086  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi             172922
қолдау жобасына кредит беру
080 Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру             172922
087  Ауылдық кредит серiктестiктерi арқылы ауыл             735000
шаруашылық өндiрiсiне кредит беру
088  Мал шаруашылығы өнiмiн өндiруге және оны              1500000
сатып алуға кредит беру
800  Ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiн                    290000
ақпараттық-консультациялық қызметтер
көрсетумен қамтамасыз ететiн заңды тұлғаларға
кредит беру