Об утверждении Правил выдачи сертификата летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 1386. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 962
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.08.2011 № 962 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 29 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 20 декабря 1995 года N 2697
"Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет: см.Z100339
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи сертификата летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2002 года N 1386
Правила выдачи сертификата летной годности
гражданских воздушных судов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Правила выдачи сертификата летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан (далее - Правила) определяют порядок выдачи уполномоченным органом сертификата летной годности на основании сертификата типа, удостоверяющего соответствие гражданского воздушного судна нормам летной годности.
2. Сертификат летной годности является обязательным документом воздушного судна. Без действующего сертификата летной годности допускается только перегонка воздушных судов при получении его с завода изготовителя, авиаремонтного предприятия или от других организаций до места постоянного базирования, при наличии на борту приемо-сдачного акта воздушного судна и задания на полет.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - орган государственного управления, осуществляющий в пределах своей компетенции реализацию государственной политики в сфере гражданской авиации, государственный контроль и надзор, координацию и регулирование деятельности гражданской и экспериментальной авиации и использование воздушного пространства;
2) сертификат летной годности - документ, выданный уполномоченным органом на основании сертификата типа, удостоверяющий соответствие гражданского воздушного судна нормам летной годности ;
3) сертификат типа - документ, выданный уполномоченным органом, подтверждающий соответствие нормам летной годности типа воздушного судна, авиационного судна, авиационного двигателя и воздушного винта новых типов;

Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы сертификатын беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1386 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 962 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.08.25 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 заң күші бар Жарлығының 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы сертификатын беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1386 қаулысымен
бекітiлген
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ
КЕМЕЛЕРIНІҢ ҰШУ ЖАРАМДЫЛЫҒЫ СЕРТИФИКАТЫН БЕРУ
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы сертификатын беру ережесi (бұдан әрi - Ереже) уәкiлеттi органның азаматтық әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығының нормаларына сәйкестiгiн куәландыратын үлгi сертификаты негiзiнде ұшу жарамдылығы сертификатын беру тәртiбiн белгілейдi.
2. Ұшу жарамдылығы сертификаты азаматтық әуе кемесiнiң мiндеттi құжаты болып табылады. Ұшу жарамдылығының қолданыстағы сертификатынсыз тек әуе кемелерiн жасаушы зауыттан, авиажөндеу кәсіпорнынан немесе басқа ұйымдардан алған кезде әуе кемесiнiң бортында қабылдау-өткiзу актiсi және ұшуға тапсырма болғанда оны тұрақты орналасатын жерiне дейiн айдап апаруға ғана рұқсат етiледi.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) уәкілеттi орган - өзінің құзыретi шегiнде азаматтық авиация саласындағы мемлекеттiк саясатты, азаматтық және эксперименттiк авиацияның қызметiн мемлекеттiк бақылау мен қадағалауды, үйлестіру мен реттеудi және әуе кеңiстiгiн пайдалануды жүзеге асыратын мемлекеттiк басқару органы;
2) ұшу жарамдылығы сертификаты - азаматтық әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығының нормаларына сәйкестігін куәландыратын үлгi сертификаты негiзiнде уәкiлеттi орган берген құжат;
3) үлгi сертификаты - уәкiлеттi орган берген, әуе кемесi, авиация кемесi, авиациялық қозғалтқыш үлгiсінің және жаңа үлгілердегi әуе винтiнiң ұшу жарамдылығының нормаларына сәйкестігін растайтын құжат;

4) формуляр воздушного судна, двигателей и основных агрегатов - основные документы для учета наработки (календарной, часовой и по посадкам) авиационной техники и ее технического состояния.
2. Порядок и условия выдачи сертификатов
летной годности
4. Сертификат летной годности выдается уполномоченным органом по форме согласно приложению 1 настоящих Правил. Для получения сертификата летной годности заявитель представляет в уполномоченный орган заявление согласно форме, установленной в приложении 2 настоящих Правил, и следующие документы:
1) копия сертификата типа;
2) копия свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна;
3) акт проверки технического состояния и определения годности воздушного судна к полетам по форме, утвержденной уполномоченным органом;
4) копия договора об аренде, если воздушное судно арендуется, или договора купли-продажи;
5) копия приемо-сдаточного акта;
6) копия экспортного удостоверения о годности к полетам (если воздушное судно импортируется в Республику Казахстан);
7) оригинал документа, определяющий ресурс воздушного судна, выданный организацией, имеющей сертификат услуг по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 12 декабря 2006 года N 1193 .
5. Сертификат летной годности воздушного судна, который выдан иностранным государством, признается действительным в Республике Казахстан при условии, что требования, в соответствии с которыми он выдан или ему придана сила, отвечают стандартам , установленным Республикой Казахстан.
6. На признанный действительным в Республике Казахстан сертификат летной годности воздушного судна, выданный иностранным государством, уполномоченным органом выдается решение о признании действительным сертификата летной годности гражданского воздушного судна по форме согласно приложению 3 настоящих Правил.
Для получения решения о признании действительным сертификата летной годности гражданского воздушного судна заявитель      представляет в уполномоченный орган заявление по форме согласно приложению 4 настоящих Правил, а также следующие документы:
1) свидетельство о регистрации воздушного судна;
2) сертификат летной годности;
3) копия сертификата эксплуатанта и дополнения к нему, где указаны типы воздушных судов, имеющих разрешение на эксплуатацию;
4) сертификат соответствия воздушного судна требованиям по защите от вредного воздействия полетов;
5) соглашение между авиационными властями экспортера и импортера по определению процедур поддержания летной годности воздушного судна;

4) әуе кемесiнiң, қозғалтқыштар мен негiзгi агрегаттардың формуляры - авиациялық техниканың пайдаланымын (күнтiзбелiк, сағаттық және қонулар бойынша) және оның техникалық жай-күйiн есепке алуға арналған негiзгi құжаттар.
2. Ұшу жарамдылығы сертификатын беру тәртібi мен шарттары
4. Ұшу жарамдылығы сертификатын осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті орган бередi. Ұшу жарамдылығы сертификатын алу үшін өтiнiш берушi уәкілеттi органға осы Ереженiң 2-қосымшасында белгіленген нысанға сәйкес өтiнiш және мынадай құжаттар ұсынады:
1) үлгi сертификатының көшiрмесi;
2) азаматтық әуе кемесiн мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
3) уәкілеттi орган бекiткен нысан бойынша әуе кемесiнiң техникалық жай-күйiн тексеру және ұшуға жарамдылығын анықтау актiсi;
4) егер әуе кемесi жалданатын болса, жалға алу туралы шарттың немесе сатып алу-сату шартының көшiрмесi;
5) қабылдау-өткiзу актісiнiң көшiрмесi;
6) ұшуға жарамдылығы туралы экспорттық куәліктің көшiрмесi (егер әуе кемесi Қазақстан Республикасына импортталса);
7) техникалық қызмет көрсету және авиация техникасын жөндеу жөнiндегi қызметтерге сертификаты бар ұйымдар берген, әуе кемесiнiң ресурсын анықтайтын құжаттың түпнұсқасы.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.12.12. N 1193 (алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
5. Әуе кемесiнiң шетелдiк мемлекет берген ұшу жарамдылығы сертификаты оларға сәйкес ол берілген немесе күшіне eнген талаптар Қазақстан Республикасы белгiленген стандарттарға жауап берген жағдайда Қазақстан Республикасында күшiнде деп танылады.
6. Әуе кемесiне шетелдiк мемлекет берген ұшу жарамдылығының Қазақстан Республикасында күшiнде деп танылған сертификатына уәкiлетті орган осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша азаматтық әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығы сертификатын күшінде деп туралы шешiм бередi.
Азаматтық әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығының сертификатын күшіндe деп тану туралы шешiм алу үшін өтініш берушi уәкiлетті органға осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш, сондай-aқ мынадай құжаттарды ұсынады:
1) әуе кемесiн тiркеу туралы куәлiк;
2) ұшу жарамдылығы сертификаты;
3) пайдаланушы сертификатының көшiрмесi және оның пайдалануға рұқсаты бар әуе кемелерiнiң үлгілерi көрсетілген толықтырулары;
4) әуе кемесiнiң ұшулардың зиянды әсерiнен қорғау жөнiндегi талаптарға сәйкестiгi сертификаты;
5) экспорттаушы мен импорттаушының авиациялық билiк органдары арасындағы әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығын сақтау рәсiмдерiн анықтау жөнiндегi келiсiм;

6) копии договоров с изготовителями воздушного судна и двигателей об обязательном направлении в уполномоченный орган всех поправок к Руководствам по летной и технической эксплуатационных бюллетеней, директив летной годности, касающихся безопасной эксплуатации воздушного судна;
7) копии документов по переоборудованию воздушного судна (если тип переоборудован).
7. Заявитель несет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан , за достоверность сведений в представленных документах.
В случае представления заявителем документов не в полном объеме уполномоченный орган возвращает их заявителю в течение 7 рабочих дней. При этом, заявитель вправе повторно подать в уполномоченный орган заявку.
Уполномоченный орган принимает решение о выдаче или отказе в выдаче сертификата летной годности не позднее 30 дней со дня получения всех документов, представленных заявителем, в соответствии с настоящими Правилами.
8. В случае непреднамеренной порчи, утери, хищения сертификата летной годности эксплуатация воздушного судна должна быть немедленно прекращена. Для получения дубликата сертификата летной годности заявитель представляет в уполномоченный орган заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и материалы служебного расследования, проведенного заявителем.
9. Копии документов, подаваемые на рассмотрение в уполномоченный орган должны быть нотариально заверены.
3. Контроль (проверка) за соответствием воздушного
судна требованиям сертификата летной годности
10. При осуществлении контроля (проверки) за соответствием воздушного судна требованиям сертификата летной годности представителем уполномоченного органа, проверяется:
техническое состояние воздушного судна;
соответствие воздушного судна нормам летной годности ;
формуляр воздушного судна, двигателей и основных агрегатов;
выполнение бюллетеней и доработок на воздушное судно;
выполнение регламентных работ, ремонтов воздушного судна или других работ, направленных на обеспечение безопасности полетов;
ресурсы и сроки службы воздушного судна и его агрегатов.
Контроль (проверка) воздушных судов осуществляется уполномоченным органом не реже двух раз в год: во время весенне-летней и осенне-зимней навигаций.
Контроль за соответствием воздушного судна требованиям сертификата летной годности осуществляется при непосредственном участии инженерно-технического персонала эксплуатанта.
11. В случае выявления несоответствия воздушного судна требованиям сертификата летной годности сертификат летной годности в установленном законодательством порядке может быть отозван или его действие может быть временно приостановлено государственным органом, выдавшим сертификат летной годности.
Приложение 1
к Правилам выдачи сертификата
летной годности гражданских
воздушных судов Республики
Казахстан, утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2002 года N 1386
____________________________________________________________________
Республика Казахстан
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА И КОММУНИКАЦИЙ
THE MINISTRY OF TRANSPORT & COMMUNICATIONS
КОМИТЕТ ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ
CIVIL AVIATION COMMITTEE
СЕРТИФИКАТ ЛЕТНОЙ ГОДНОСТИ
AIRWORTHINESS CERTIFICATE
N 0000
____________________________________________________________________
l. Tип и назначение    2. Национальный и     3. Серийный (заводской)
воздушного судна       регистрационный            номер
Aircraft type            знаки
and category      Aircraft's national &    Serial (manufacture)
registration marks             number                                    UN-0000-                  0000000
--------------------------------------------------------------------

6) әуе кемесiн және қозғалтқыштарды жасаушылармен Ұшу және техникалық пайдалану бюллетендерi бойынша басшылыққа барлық түзетулердi, әуе кемесiн қауiпсiз пайдалануға қатысты ұшу жарамдылығы директиваларын уәкілеттi органға мiндеттi түрде жiберу туралы шарттың көшiрмелерi;
7) әуе кемесiн қайта жабдықтау жөнiндегi құжаттардың көшірмелерi (егер үлгi қайта жабдықталса).
7. Өтініш берушi ұсынылған құжаттардағы мәлiметтердiң дұрыстығы үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерiнде белгiленген жауапкершілiк алады.
Өтiнiш берушi құжаттарды толық көлемде ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган оларды 7 жұмыс күнiнiң iшiнде өтiнiш берушiге қайтарады. Бұл ретте, өтiнiш берушi уәкілеттi органға қайтадан өтiнiш беруге құқылы.
Уәкiлетті орган осы Ережеге сәйкес өтiнiш берушi ұсынған барлық құжаттарды алған күннен бастап 30 күннен кешiктiрмей, ұшу жарамдылығы сертификатын беру немесе беруден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
8. Ұшу жарамдылығы сертификатын абайсызда бүлдiріп алған, жоғалтқан, ұрлатқан жағдайда әуе кемесiн пайдалану дереу тоқтатылуы тиiс. Ұшу жарамдылығы сертификатының көшiрме нұсқасын алу үшiн өтiнiш берушi уәкiлетті органға осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш және өтiнiш бepушi жүргiзген қызметтiк тексеру материалдарын ұсынады.
9. Уәкілеттi органға қарауға берілетiн құжаттардың көшiрмелерi нотариалды расталған болуы тиiс.
3. Әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығы сертификатының талаптарына сәйкестiгiн бақылау (тексеру)
10. Әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығы сертификатының талаптарына сәйкестiгiн бақылауды (тексерудi) жүзеге асыру кезiнде уәкілеттi органның өкiлi:
әуе кемесiнiң техникалық жай-күйiн;
әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкестiгiн;
әуе кемесiнiң, қозғалтқыштар мен негiзгi агрегаттардың формулярын;
әуе кемесiне бюллетендердiң және түзетулердiң орындалуын;
регламенттiк жұмыстардың, әуе кемесiн жөндеудiң немесе ұшу қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге бағытталған басқа да жұмыстардың орындалуын;
әуе кемесiнiң және оның агрегаттарының pecурстары мен қызмет ету мерзiмдерiн тексередi.
Әуе кемелерiн бақылауды (тексерудi) уәкiлетті орган жылына кемiнде екi рет, көктемгі-жазғы және күзгi-қысқы навигациялар кезiнде жүзеге асырады.
Әуе кемесiнiң ұшу жарамдылығы сертификатының талаптарына сәйкестiгiн бақылау пайдаланушының инженерлiк-техникалық персоналының тiкелей қатысуымен жүзеге асырылады.
11. Әуе кемесiнің ұшу қауiпсiздігі сертификатының талаптарына сәйкессiздiгi анықталған жағдайда ұшу жарамдылығы сертификаты заңнамада белгiленген тәртіппен қайтарылып алынуы немесе ұшу жарамдылығы сертификатын берген мемлекеттiк орган оның күшін уақытша тоқтата тұруы мүмкін.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1386 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы
сертификатын беру ережесіне
1-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯЛАР МИНИСТРЛІГІ
АЗАМАТТЫҚ АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ ҰШУ ЖАРАМДЫЛЫҒЫ СЕРТИФИКАТЫ
N 0000
-------------------------------------------------------------------
1. Әуе кемесінің түрі|2. Ұлттық және тіркеу|3. Сериялық (зауыттық)
мен қолданылуы  |        белгілері    |         нөмірі
|        UN-0000-     |         000000
-------------------------------------------------------------------

4. Сертификат (аттестат) летной годности воздушного судна от______.
Certificate of airworthiness of aircraft type dated ________.
5. Воздушное судно внесено в Государственный реестр гражданских
воздушных судов Республики Казахстан за N___ от_______
The aircraft is included into STATE REGISTER of civil aircrafts
of the REPUBLIC of KAZAKHSTAN under N_____ dated_______.
6. Воздушное судно допущено к полетам с__________ в организованной
системе треков (OTS) Северной Атлантики.
Aircrafts has been permitted to _______________ flights within
organized track system (OTS) of North Atlantic
7. Воздушное судно допущено к полетам по __________ категории ИКАО.
Aircraft has been permitted to the flight according to the ICAO
__________ category.
8. Настоящий сертификат выдан на указанное выше воздушное судно в
соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим
силу Закона, от 20.12.1995 г. "Об использовании воздушного
пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" и
Конвенцией о Международной гражданской авиации от 07.12.1944 г.
Данное воздушное судно считается годным к полетам, если оно
содержится и эксплуатируется в соответствии с указанными
документами и установленными эксплуатационными ограничениями.
This certificate has been issued for the abovementioned aircraft
in accordance with the Law for usage of airspace and civil
aviation activity of the Republic of Kazakhstan and the
convention on International civil Aviation of 07.12.1944. This
aircraft is airworthy if provided aircraft is maintained and
operated in accordance with the above documents and the approved
operating limitations.
9. Срок действия сертификата до________
The certificate is valid till ______
Председатель Комитета
гражданской авиации                                М.П.
The chief of the Committee
of Civil Aviation ___________________________
(Подпись, ФИО Signature, name)    Stamp
Дата выдачи _____________
Date of issue
--------------------------------------------------------------------
Эксплуатация радиостанции разрешается позывными сигналами
(Approved radio callsigns):
телеграфом ___________ телефоном (telephone) ________
telegraph_________
Вес конструкции (масса - кг) (Weight of empty aircraft
(mass - kg) ______
Центровка %, CAX (G position (% MAC) ___________
Председатель Комитета                       M.П.
гражданской авиации
The cheif of the Commitee _______________   Stamp
of Civil Aviation
Дата выдачи ______________
Date of issue ____________
--------------------------------------------------------------------
Срок действия сертификата продлен до _______________
Validity term extended till
Основание (On the basis of)_________________________
Председатель Комитета                        М.П.
гражданской авиации                          Stamp
The chief of the Commitee  ____________________________
of Civil Aviation         (Подпись, ФИО Signature, name)
Дата выдачи ______________
Date of issue
--------------------------------------------------------------------
Срок действия сертификата продлен до _______________
Validity term extended till
Основание (On the basis of) ________________________
Председатель Комитета                         М.П.
гражданской авиации                           Stamp
The chief of the Commitee   ___________________________
of Civil Aviation         (Подпись, ФИО Signature, name)
Дата выдачи ______________
Date of issue
--------------------------------------------------------------------
Срок действия сертификата продлен до _______________
Validity term extended till
Основание (On the basis of)_________________________
Председатель Комитета                          М.П.
гражданской авиации                            Stamp
The chief of the Commitee  ____________________________
Of Civil Aviation         (Подпись, ФИО Signature, name)
Дата выдачи _______________
Date of issue
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам выдачи сертификата
летной годности гражданских
воздушных судов Республики
Казахстан, утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2002 года N 1386
Заявление
Прошу выдать Сертификат летной годности к полетам на воздушное
судно ___________________________, принадлежащее _________________
(тип воздушного судна,
опозновательный знак)
__________________________________________________________________
Воздушное судно занесено в реестр "__" _____ ___ г. за N ___
Данные о воздушном судне:
1. Тип _____________ назначение воздушного судна ________________
2. Национальный и регистрационный знаки _________________________
3. Серийный (заводской) номер воздушного судна __________________
4. Дата изготовления воздушного судна ___________________________
5. Сертификат типа или эквивалентный документ и его номер________
6. Воздушное судно допущено к полетам по _________ категории ИКАО
7. Дата и место проведения последнего ремонта ____________________
8. Налет воздушного судна
- с начала эксплуатации:_____ час.____пос._____ лет
- после последнего ремонта:______час. ______пос.______ лет
9. Остаток ресурса до ремонта:______час. ______пос.______ лет

4. ________________ Ұшу жарамдылығы сертификаты (аттестаты)
5. Әуе кемесі Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тіркеліміне _____________ N ____ болып енгізілді.
6. Әуе кемесіне Солтүстік Атлантика тректерінің ұйымдасқан жүйесінде (OTS) ____________ бастап ұшуға рұқсат етілді.
7. Әуе кемесі ұшуға ИКАО-ның _______ санаты бойынша жіберілді.
8. Осы сертификат жоғарыда аталған әуе кемесіне Қазақстан Республикасы Президентінің "Әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы "20.12.1995 ж. заң күші бар Жарлығына және 07.12.1944 ж. Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға сәйкес берілді.
Осы әуе кемесі аталған құжаттарға және белгіленген пайдалану шектеулеріне сәйкес ұсталса және пайдаланылса, ұшуға жарамды деп есептеледі.
9. Сертификаттың қолданылу мерзімі ______ дейін
Азаматтық авиация
комитетінің төрағасы _________________                 М.О.
(Қолы, аты-жөні)
Берілген күні _____________
-------------------------------------------------------------------
Радиостанцияны мынадай шақыру сигналдарымен пайдалануға рұқсат етіледі: телеграфпен ___________ телефонмен ____________
Конструкцияның салмағы (масса - кг) ____________
Орталықтау % ОАХ ____________                          М.О.
Азаматтық авиация
комитетінің төрағасы  ____________
Берілген күні ____________
-------------------------------------------------------------------
Сертификаттың қолданылу мерзімі _______ дейін ұзартылды
Негіздеме _________________________________________________
___________________________________________________________
Азаматтық авиация
комитетінің төрағасы _________________                  М.О.
(Қолы, аты-жөні)
Берілген күні _____________
-------------------------------------------------------------------
Сертификаттың қолданылу мерзімі _______ дейін ұзартылды
Негіздеме _________________________________________________
___________________________________________________________
Азаматтық авиация
комитетінің төрағасы _________________                 М.О.
(Қолы, аты-жөні)
Берілген күні _____________
-------------------------------------------------------------------
Сертификаттың қолданылу мерзімі _______ дейін ұзартылды
Негіздеме _________________________________________________
___________________________________________________________
Азаматтық авиация
комитетінің төрағасы _________________                 М.О.
(Қолы, аты-жөні)
Берілген күні _____________
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1386 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы
сертификатын беру ережесіне
2-қосымша
ӨТІНІШ
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________ тиесілі _____________________________________________
______________________________________________________әуе кемесіне
(әуе кемесінің түрі, тану белгісі)
Ұшу жарамдылығы сертификатын беруіңізді сұраймын.
Әуе кемесі тізілімге ___ ж. "___" _________ N ____ болып енгізілді.
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Әуе кемесiнiң түрi _______________ қолданылуы _________________
2. Ұлттық және тiркеу белгiлерi __________________________________
3. Әуе кемесінің сериялық (зауыттық) нөмiрi ______________________
4. Әуe кемесiнiң жасалған күні ___________________________________
5. Үлгi сертификаты немесе балама құжат және оның нөмiрi _________
6. Әуе кемесiне ИКАО-ның _____ санаты бойынша ұшуға рұқсат етiлдi.
7. Соңғы жөндеу жүргiзiлген күнi және орны _______________________
8. Әуе кемесінің ұшуы
- пайдалану басталғаннан берi:_____ сағ. ______ қонуы _____ жыл
- соңғы жөндеуден кейiн:      _____ сағ. ______ қонуы _____ жыл
9. Жөндеуге дейiнгi ресурс қалдығы: __ сағ. ______ қонуы _____ жыл

10. Масса, кг ______________ Центровка, % САХ _______
11. Дата утверждения акта проверки тех. состояния эксплуатантом         ______________________________________________________________
12. Кем произведен техосмотр______________________________________
13. Организация, выполнившая доработки, изменения воздушного
судна, дата выполнения________________________________________
14. Указать изменения (если имеют место), внесенные в
эксплуатационные технические данные, которые стали результатом
проведенной доработки
- руководство по летной эксплуатации: _______________________
- руководство по технической эксплуатации:___________________
- регламент технического обслуживания: ______________________
15. Юридический адрес эксплуатанта, телефон, факс _______________
16. На какой срок требуется выдача (продление) Сертификата:______
М.П.                __________________________
(должность)
Приложение 3
к Правилам выдачи сертификата
летной годности гражданских
воздушных судов Республики
Казахстан, утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2002 года N 1386
____________________________________________________________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА И КОММУНИКАЦИЙ
THE MINISTRY OF TRANSPORT & COMMUNICATIONS
КОМИТЕТ ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ
РЕШЕНИЕ О ПРИЗНАНИИ ДЕЙСТВИТЕЛЬНЫМ
СЕРТИФИКАТА ЛЕТНОЙ ГОДНОСТИ
Выдано___________________________________________________________
Согласно действующему законодательству Республики Казахстан и на
основании адекватности требований норм летной годности Республики
Казахстан Комитет гражданской авиации Республики Казахстан
признает действительным выданный _________________________________
__________________________________________________________________
Сертификат летной годности гражданского воздушного судна N _______
Серийный (заводской) номер _______________________________________
Государственный и регистрационный опознавательный знак ___________
Сертификат летной годности гражданского воздушного судна и данное
заключение о признании его действительным дают право на выполнение
транспортных полетов на воздушном судне на территории Республики
Казахстан на период: до ______ 200 г.
Заключение действительно до _________ 200 г.
Председатель Комитета
гражданской авиации
The chief of the Committee
of Civil Aviation      ____________________           М.П.                                 (подпись/signature)            stamp
Дата выдачи ___________
Date of     ___________
____________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам выдачи сертификата
летной годности гражданских
воздушных судов Республики
Казахстан, утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2002 года N 1386
Заявление
Прошу выдать решение о признании действительным сертификата
летной годности N___ на воздушное судно__________________________,
(тип воздушного судна,                                                                     опознавательный знак)
принадлежащее ______________________________, занесенное в реестр
____________________________ "___"__________ ____ за N ______
(наименование государства)
Данные о воздушном судне:
1. Сертификат типа или эквивалентный документ и его номер
а) воздушное судно _________________
б) двигатели _______________________
в) воздушные винты _________________

10. Массасы, кг ____________ Орталықтау, % ОАХ ____________
11. Пайдаланушының тех.жағдайды тексеру актiсiн бекiткен күнi ____
12. Техникалық байқауды кiм жүргiздi _____________________________
13. Әуе кемесiн жетiлдiрудi, өзгертудi орындаған ұйым, орындаған күнi _____________________________________________________________
14. Пайдалану-техникалық деректерге енгiзiлген, жүргiзiлген жетiлдiрудiң нәтижесi болған өзгерiстер көрсетiлсін (егер орын алса)
- ұшуға пайдалану жөнiндегi басшылық: ____________________________
- техникалық пайдалану жөнiндегi басшылық: _______________________
- техникалық қызмет көрсету регламентi: __________________________
15. Пайдаланушының заңды мекен-жайы, телефоны, факсi _____________
__________________________________________________________________
16. Сертификатты қандай мерзiмге беру (ұзарту) талап етiледi: ____
М.О.                    __________________________
(лауазымы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1386 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы
сертификатын беру ережесіне
3-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КӨЛIК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯЛАР МИНИСТРЛIГI
АЗАМАТТЫҚ АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ ҰШУ ЖАРАМДЫЛЫҒЫ СЕРТИФИКАТЫН ЖАРАМДЫ ДЕП ТАНУ
ТУРАЛЫ ШЕШІМ
__________________________________________________________ берiлдi
Қазақстан Pecпубликасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасының ұшу жарамдылығы нормалары талаптарының барабарлығы негізінде Қазақстан Республикасының Азаматтық авиация комитеті берілген ________________________________________________
_______________________________________ жарамды деп таниды.
Азаматтық әуе кемесінің
N ____ Ұшу жарамдылығы сертификаты
Сериялық (зауыттың) нөмірі __________________
Мемлекеттік және тіркеу тану белгісі _______________
Азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификаты мен оны жарамды деп тану туралы осы қорытынды Қазақстан Республикасының аумағында 200 ж. __________ дейінгі кезеңге әуе кемесінде көліктік ұшуды орындауға құқық береді.
Қорытынды 200 ж. _________ дейін жарамды
Азаматтық авиация
комитетінің төрағасы _________________                 М.О.
(қолы)
Берілген күні _____________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1386 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы
сертификатын беру ережесіне
4-қосымша
ӨТІНІШ
_____________ тиесілі _____________________________________________
(мемлекет атауы)
_____________ тізіліміне __ ж. "____" ______ N ______________ болып
енгізілген ____________________________________________әуе кемесіне
(әуе кемесінің түрі, тану белгісі)
N _____ Ұшу жарамдылығы сертификатын жарамды деп тану туралы шешім беруіңізді сұраймын.
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Үлгi сертификаты немесе балама құжат және оның нөмiрi
а) әуе кемесi  __________________
б) қозғалтқыштар ________________
в) әуе бұрандалары ______________

2. Государственный и регистрационный знаки ______________________
3. Тип и назначение воздушного судна ____________________________
4. Дата изготовления и серийный номер воздушного судна __________
5. Дата и место проведения последнего ремонта____________________
6. Налет воздушного судна
а) с начала эксплуатации _____час.______пос. _____ лет
в) после последнего ремонта:______час.______пос.___ лет
7. Остаток ресурса до ремонта:_____ час. ______ пос._____ лет
8. Тип и количество двигателей __________________________________
9. Тип воздушных винтов__________________________________________
10. Максимальная масса: а) взлета___________; б) посадки ________
11. Количество мест:    а) пассажиры________; б) экипаж _________
12. Свидетельство по шуму на местности __________________________
13. Собственник воздушного судна и его адрес_____________________
14. Эксплуатант воздушного судна, номер свидетельства эксплуатанта
и его юридический адрес _____________________________________
15. Наименование организации по техническому обслуживанию
воздушного судна_____________________________________________
М.П.                        __________________
(должность)
"___"_________200___г.      __________________
(подпись, Ф.И.О.)
Заключение руководителя инженерно-авиационной службы
авиакомпании о годности воздушного судна к полетам ______________
М.П.                        __________________
(должность)
"___"_________200___г.      __________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 5
к Правилам выдачи сертификата
летной годности гражданских
воздушных судов Республики
Казахстан, утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2002 года N 1386
Заявление
Прошу выдать дубликат Сертификата летной годности воздушного
судна к полетам N _____ от_____________________ на воздушное судно
__________________________________________________________________,
(тип воздушного судна, опознавательный знак)
занесенное в реестр "___" _____________ ________ г., за N ________,
принадлежащее ____________________________________________________
Причина замены (выдачи дубликата) ________________________________
Данные о воздушном судне:
1. Тип ______________ назначение воздушного судна ________________
2. Национальный и регистрационный знаки __________________________
3. Серийный (заводской) номер воздушного судна____________________

2. Мемлекеттік және тiркеу белгiлерi _____________________________
3. Әуе кемесінің түрі мен қолданылуы _____________________________
4. Әуe кемесiнiң жасалған күні мен сериялық нөмiрi _______________
5. Соңғы жөндеу жүргiзiлген күн мен орын _________________________
6. Әуе кемесінің ұшуы
- пайдалану басталғаннан берi:_____ сағ. ______ қонуы _____ жыл
- соңғы жөндеуден кейiн:      _____ сағ. ______ қонуы _____ жыл
7. Жөндеуге дейiнгi ресурс қалдығы: __ сағ. ______ қонуы _____ жыл
8. Қозғалтқыштардың түрі және саны _______________________________
9. Әуе бұрандаларының түрі _______________________________________
10. Мыналардың:   а) ұшып көтерілудің ___; б) қонудың ________ ең
жоғары массасы
11. Орындар саны: а) жолаушылар _________; б) экипаж _____________
12. Жердегі шу жөніндегі куәлік __________________________________
13. Әуе кемесінің меншік иесі және оның мекен-жайы _______________
__________________________________________________________________
14. Әуе кемесін пайдаланушы, пайдаланушы куәлігінің нөмірі және заңды мекен-жайы _______________________________________________________
15. Әуе кемесіне техникалық қызмет көрсету жөніндегі ұйымның атауы
__________________________________________________________________
__________________________
(лауазымы)
М.О.                      __________________________
(қолы, аты-жөні)
200_ ж. "____" ____________
Авиакомпанияның инженерлік-авиациялық қызметі басшысының әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы туралы қорытындысы
__________________________________________________________________
__________________________
(лауазымы)
М.О.                      __________________________
(қолы, аты-жөні)
200_ ж. "____" ____________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1386 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының азаматтық
әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы
сертификатын беру ережесіне
5-қосымша
ӨТІНІШ
__________________________________________________________ тиесілі
тізілімге ____ж. "___" __________ N ___ болып енгізілген _________
_____________________________________________әуе кемесіне берілген
(әуе кемесінің түрі, тану белгісі)
N ___ әуе кемесінің Ұшу жарамдылығы сертификатына көшірме нұсқа беруіңізді сұраймын.
Ауыстыру (көшірме нұсқа беру себебі) ______________________________
___________________________________________________________________
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Әуе кемесiнiң түрi _______________ қолданылуы _________________
2. Ұлттық және тiркеу белгiлерi __________________________________
3. Әуе кемесінің сериялық (зауыттық) нөмiрi ______________________

4. Дата изготовления воздушного судна_____________________________
5. Сертификат типа или эквивалентный документ и его номер ________
6. Воздушное судно допущено к полетам по ___________категории ИКАО
7. Дата и место проведения последнего ремонта____________________
8. Налет воздушного судна
- с начала эксплуатации: ______час._____пос.______лет
- после последнего ремонта:_______час.______пос.___ лет
9. Остаток ресурса до ремонта:______ час.______ пос._____ лет
10. Масса, кг __________ Центровка, % САХ _______________________
11. Дата утверждения акта техсостояния комиссией эксплуатанта _________________________________________________________________
12. Юридический адрес эксплуатанта, телефон, факс________________
13. На какой срок требуется выдача Сертификата летной годности
_____________________________________________________________
М.П.                        ________________
(должность)
"____"_______ 200__г.         ________________
(подпись, Ф.И.О.)
Заключение руководителя инженерно-авиационной службы
авиакомпании о годности воздушного судна к полетам ________________
___________________________________________________________________
М.П.                        __________________
(должность)
"____"_______ 200__г.         __________________
(подпись, Ф.И.О.)

4. Әуe кемесiнiң жасалған күні ___________________________________
5. Үлгi сертификаты немесе балама құжат және оның нөмiрi _________
6. Әуе кемесi ұшуға ИКАО-ның _____ санаты бойынша жіберілді
7. Соңғы жөндеу жүргiзiлген күнi мен орны ________________________
8. Әуе кемесінің ұшуы
- пайдалану басталғаннан берi:_____ сағ. ______ қонуы _____ жыл
- соңғы жөндеуден кейiн:      _____ сағ. ______ қонуы _____ жыл
9. Жөндеуге дейiнгi ресурс қалдығы: __ сағ. ______ қонуы _____ жыл
10. Массасы, кг ____________ Орталықтау, % ОАХ ____________
11. Пайдаланушының тех.жағдайды тексеру актiсiн бекiткен күн _____
12. Пайдаланушының заңды мекен-жайы, телефоны, факс  _____________
__________________________________________________________________
16. Сертификатты қандай мерзiмге беру (ұзарту) талап етiледi: ____
__________________________
(лауазымы)
М.О.                      __________________________
(қолы, аты-жөні)
200_ ж. "____" ____________
Авиакомпанияның инженерлік-авиациялық қызметі басшысының әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы туралы қорытындысы
__________________________________________________________________
__________________________
(лауазымы)
М.О.                      __________________________
(қолы, аты-жөні)
200_ ж. "____" ____________